ବାଲେଶ୍ୱର

ଚା’ ଦୋକାନ ଦେଇଛି ବଞ୍ଚିବାର ରାହା

ଚା’ ଦୋକାନ ଦେଇଛି ବଞ୍ଚିବାର ରାହା

ଭଦ୍ରକ ଅଫିସ,୧୦।୭- ଭୋକିଲା ପେଟ ଆଉ ଖାଲି ପକେଟ ସବୁବେଳେ ଜିଇଁବା ପାଇଁ କିଛି ରାସ୍ତା ଖୋଜୁଥାଏ। ଦୀର୍ଘ ୩୦ ବର୍ଷର ସଂଘର୍ଷମୟ ଜୀବନ। ରାସ୍ତା ଖୋଜୁ ଖୋଜୁ ଶାବରଙ୍ଗ ବଜାରରେ ଏକ ଚା’ ଦୋକାନ କରିଥିଲେ ବିନୋଦ ମହାନ୍ତି(୫୫)। ଶ୍ରଦ୍ଧାରେ ଲୋକେ ଡାକନ୍ତି ବିନୁଆ ଭାଇ। ଚା’ ଦୋକାନ ତାଙ୍କ ପରିବାର ପାଇଁ ପାଲଟିଛି ରୋଜଗାରର ମାଧ୍ୟମ ।

ଚିକିତ୍ସା ଅବହେଳାରୁ ଛାତ୍ରୀ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟଣା: ଭାଜପା ଯୁବମୋର୍ଚ୍ଚାର ଆନ୍ଦୋଳନ ଚେତାବନୀ

ଚିକିତ୍ସା ଅବହେଳାରୁ ଛାତ୍ରୀ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟଣା: ଭାଜପା ଯୁବମୋର୍ଚ୍ଚାର ଆନ୍ଦୋଳନ ଚେତାବନୀ

ଭଦ୍ରକ ଅଫିସ,୧୦।୭-ଭଦ୍ରକ ଜିଲା ମୁଖ୍ୟ ଚିକିତ୍ସାଳୟରେ ଧାମନଗର ଅଞ୍ଚଳ ଚୁଡାକୁଟି ଦଇପୁରର ଦେବସ୍ମିତା ନାମ୍ନୀ ୧୩ ବର୍ଷର ଜଣେ ଛାତ୍ରୀଙ୍କ ଚିକିତ୍ସା ଅବହେଳାଜନିତ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟଣାରେ ତୁରନ୍ତ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରାଯିବାକୁ ଭାଜପା ଯୁବମୋର୍ଚ୍ଚା ପକ୍ଷରୁ ଦାବି କରାଯାଇଛି।

୪୭ ବର୍ଷ ଧରି ଠିକଣା ଖୋଜୁଛନ୍ତି ୬୦ ପରିବାର

୪୭ ବର୍ଷ ଧରି ଠିକଣା ଖୋଜୁଛନ୍ତି ୬୦ ପରିବାର

ଚାନ୍ଦବାଲି,୧୦।୭(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଦୀର୍ଘ ୪୭ବର୍ଷ ଧରି ଗାଁ ଲୋକେ ସ୍ଥାୟୀ ଜମିପଟ୍ଟା ପାଇଁ ସଂଗ୍ରାମ କରୁଛନ୍ତି। ସ୍ଥାୟୀ ଜମିପଟ୍ଟା ଅଭାବରୁ ଗାଁର ପ୍ରାୟ ୬୦ ପରିବାର ନିଜର ଠିକଣା ଖୋଜୁଛନ୍ତି। ଜମିପଟ୍ଟା ନ ଥିବାରୁ ସେମାନେ ତହସିଲରୁ ସ୍ଥାୟୀ ବାସିନ୍ଦା ପ୍ରମାଣପତ୍ର ପାଇପାରୁ ନାହାନ୍ତି।

ଡାହାଣି ସନ୍ଦେହରେ ମହିଳାଙ୍କୁ ଆକ୍ରମଣ

ଖୁଣ୍ଟା, ୧୦।୭-ଖୁଣ୍ଟା ଥାନା ଅଧୀନ ସାରହାମ୍‌ଡିହି ଗ୍ରାମରେ ଡାହାଣୀ ସନ୍ଦେହରେ ସୋମବାର ଜନୈକା ମହିଳାଙ୍କୁ ମରଣାନ୍ତକ ଆକ୍ରମଣ ହୋଇଥିବା ଜଣାଯାଇଛି। ସାଇଜମଡିହି ଗ୍ରାମର ସୁକଦେବ ସିଂଙ୍କ ପତ୍ନୀ ଗୁରୁବାରୀ ସିଂ (୫୫) ସୋମବାର ମଧ୍ୟାହ୍ନରେ ବିଲ କାମ ସାରି ଘରକୁ ଫେରୁଥିଲେ।

‘ବୈଦ୍ୟଙ୍କୁ ପଞ୍ଜୀକୃତ ସହ ଭତ୍ତା ମିଳୁ’

‘ବୈଦ୍ୟଙ୍କୁ ପଞ୍ଜୀକୃତ ସହ ଭତ୍ତା ମିଳୁ’

ରାଇରଙ୍ଗପୁର,୧୦।୭(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ମୟୂରଭଞ୍ଜ ଜିଲା ବୈଦ୍ୟ ସାମ୍ମୁଖ୍ୟ ପକ୍ଷରୁ ବିଭିନ୍ନ ଦାବୀ ଘେନି ସୋମବାର ରାଇରଙ୍ଗପୁର ଉପଜିଲାପାଳଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ସମ୍ମୁଖରେ ବିକ୍ଷୋଭ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରାଯାଇଛି। ଉକ୍ତ ବିକ୍ଷୋଭ ରାଲିରେ ମୟୂରଭଞ୍ଜ ଜିଲା ବୈଦ୍ୟ(କବିରାଜ)ସମ୍ମୁଖ୍ୟ ସଭାପତି ବାସୁଦେବ ମହାନ୍ତ, ସମ୍ପାଦକ ସଞ୍ଜୟ କୁମାର ପଟ୍ଟନାୟକ, ଉପସଭାପତି ଭାଗବତ ମହାନ୍ତ ନେତୃତ୍ୱରେ ବହୁ କର୍ମକର୍ତ୍ତା ଏବଂ ସଦସ୍ୟଗଣ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ।

ନିର୍ଯାତନା ମାମଲା: ୫ ଜଣଙ୍କୁ ଜେଲ

ବାରିପଦା ଅଫିସ,୧୦।୭- ବାରିପଦା ଏସଡିଜେଏମ ପ୍ରଶାନ୍ତ କୁମାର ବେହେରା ସୋମବାର ଏକ ଯୌତୁକ ନିର୍ଯାତନା ମାମଲାର ବିଚାର କରି ରାୟ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି। ଗୋଟିଏ ପରିବାରର ଅଭିଯୁକ୍ତ ୫ ସଦସ୍ୟଙ୍କୁ ଅଢ଼େଇ ବର୍ଷ ଲେଖାଏଁ ଜେଲ ଦଣ୍ଡ ଓ ୮ ହଜାର ଟଙ୍କା ଲେଖାଏଁ ଜରିମାନା ଆଦାୟ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦିଆଯାଇଛି।

ଅଙ୍ଗନଓ୍ବାଡି ପାଇଁ ଖେଳଣା କିଣା ପ୍ରସଙ୍ଗ: ଜିଲାକୁ ବ୍ୟାପିଛି ଦୁର୍ନୀତିର ଚେର

ବାରିପଦା ଅଫିସ,୧୦।୭- ପ୍ରାକ୍‌ ବିଦ୍ୟାଳୟ ଶିକ୍ଷାରେ ଗୁଣାତ୍ମକମାନ ବଢ଼ାଇବା ପାଇଁ ମହିଳା ଓ ଶିଶୁ ବିକାଶ ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରଙ୍କ ଖେଳଣା କିଣିବା ପାଇଁ ସମସ୍ତ ଅଙ୍ଗନଓ୍ବାଡି କେନ୍ଦ୍ରକୁ ଅନୁଦାନ ମିଳିଥିଲା। ତେବେ ମୟୂରଭଞ୍ଜ ଜିଲା ବଡସାହି ବ୍ଳକରେ ଥିବା ୨୯୦ ଟି ଅଙ୍ଗନଓ୍ବାଡି କେନ୍ଦ୍ର ଓ ୩୩ ଟି ମିନି ଅଙ୍ଗନଓ୍ବାଡି କେନ୍ଦ୍ର ପାଇଁ ଆସିଥିବା ଲକ୍ଷାଧିକ ଟଙ୍କାକୁ ବାଟମାରଣା କରାଯାଇ ଅଳ୍ପ ଟଙ୍କାରେ ଖେଳଣା କିଣାଯାଇଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଥିଲା।

ତାତିଲେ ମହିଳା, ଜାଳିଲେ ମଦ

ଔପଦା, ୧୦।୭(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲା ଔପଦା ବ୍ଲକ ଫତେପୁର ପଞ୍ଚାୟତସ୍ଥ ପାଇକପଡ଼ା ଗ୍ରାମରେ ବେଆଇନ୍‌ ମଦ କାରବାରକୁ ନେଇ ୩ ଦିନ ଧରି ଚାଲିଥିବା ଉତ୍ତେଜନା ଉଗ୍ର ରୂପ ଧାରଣ କରିଛି। ଉକ୍ତ ଘଟଣାକୁ କେନ୍ଦ୍ର କରି ମଦ ବେପାରୀ ବଳରାମ ମଲ୍ଲିକଙ୍କ ଗୁହାଳ ଘରେ ସୋମବାର ଭୋର ସମୟରେ ନିଆଁ ଲାଗି ୭ଟି ଛେଳି ଜୀବନ୍ତ ଦଗ୍ଧ ହୋଇଥିବା ତାଙ୍କ ସ୍ତ୍ରୀ ରେବତୀ ମଲ୍ଲିକ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି।

ଚାଷୀଙ୍କୁ ନକଲି ବିହନ ଯୋଗାଣ ଅଭିଯୋଗରେ କମିଶନଙ୍କ ଚଢ଼ାଉ

ବାଲେଶ୍ୱର ଅଫିସ, ୧୦।୭-କୃଷି ଓ କୃଷକର ବିକାଶ ପାଇଁ ଉଭୟ ରାଜ୍ୟ ଓ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର ବିଭିନ୍ନ ଯୋଜନାରେ ଚାଷୀମାନଙ୍କୁ ସେବା ଯୋଗାଇ ଦେବାରେ କୋଟି କୋଟି ଟଙ୍କା ଖର୍ଚ୍ଚ କରି ବିଭିନ୍ନ ଯୋଜନା ପ୍ରଣୟନ କରୁଛନ୍ତି। ଘରୋଇ ପ୍ଲାଣ୍ଟ ମାଲିକ ଏବଂ ସରକାରୀ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ଅସାଧୁ ମେଣ୍ଟ ଯୋଗୁ ଏହାର ଲାଭ ହିତାଧିକାରୀ କିମ୍ବା ପ୍ରକୃତ ଚାଷୀଙ୍କ ପାଖରେ ପହଞ୍ଚତ୍ ପାରୁ ନ ଥିବାର ଅଭିଯୋଗ ହେଉଛି।

ଜିଲାପାଳ, ଏସ୍‌ପିଙ୍କ ଯୁଗ୍ମ ଅଭିଯୋଗ ଶୁଣାଣି

ସୋର, ୧୦।୭(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ସୋର ବ୍ଲକ ସମ୍ମିଳନୀ କକ୍ଷରେ ସୋମବାର ଜିଲାପାଳ ରମେଶ ଚନ୍ଦ୍ର ରାଉତଙ୍କ ସହ ଏସ୍‌ପି ବି. ଯୁଗଳକିଶୋରଙ୍କ ଯୁଗ୍ମ ଶୁଣାଣି ଶିବିର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଶିବିରରେ ସମୁଦାୟ ୨୪୩ଟି ଅଭିଯୋଗର ଶୁଣାଣି କରାଯାଇ ତୁରନ୍ତ ଆବଶ୍ୟକ ପଦକ୍ଷେପ ଗ୍ରହଣ କରିବାକୁ ବିଭାଗୀୟ ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦିଆଯାଇଛି।

ଜବରଦଖଲ ଉଚ୍ଛେଦ ପ୍ରତିବାଦରେ ଜିଲାପାଳ ଅଫିସ୍‌ ଘେରାଉ

ଜବରଦଖଲ ଉଚ୍ଛେଦ ପ୍ରତିବାଦରେ ଜିଲାପାଳ ଅଫିସ୍‌ ଘେରାଉ

ବାଲେଶ୍ୱର ଅଫିସ, ୧୦।୭-ବାଲେଶ୍ୱର ସଦର ତହସିଲ ଅନ୍ତର୍ଗତ ରଣସାହି ଗ୍ରାମରେ ଜବରଦଖଲ ଉଚ୍ଛେଦ ଦାବି କରି ସୋମବାର ଶତାଧିକ ମହିଳା ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲାପାଳଙ୍କ ଅଫିସ୍‌କୁ ଘେରାଉ କରିଥିଲେ। ଗ୍ରାମର ୧୦ଟି ପରିବାର ନିଜର ଜମିବାଡ଼ି ନ ଥିବା ନେଇ ମିଥ୍ୟା ସତ୍ୟପାଠ ଦେଇ ଚଞ୍ଚକତା ପୂର୍ବକ ସରକାରଙ୍କଠାରୁ ଇନ୍ଦିରା ଆବାସ ହାତେଇବା ସହ ଅନାବାଦୀ ଓ ଗୋଚର ଜମିରେ ଘର କରି ରହିଆସୁଛନ୍ତି।

ବ୍ୟାଙ୍କ ମ୍ୟାନେଜର ପରିଚୟ ଦେଇ ଠକି ନେଲେ ୪୦ହଜାର ଟଙ୍କା

ବାଲିଆପାଳ, ୧୦।୭(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲା ବାଲିଆପାଳ ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ଲଙ୍ଗଳେଶ୍ୱର ଅଞ୍ଚଳର ଜଣେ ଶିକ୍ଷୟିତ୍ରୀ ଠକାମିର ଶିକାର ହୋଇ ୪୦ହଜାର ଟଙ୍କା ହରାଇ ଥିବା ଥାନାରେ ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି। ଅଭିଯୋଗ ଅନୁଯାୟୀ ଶିକ୍ଷୟିତ୍ରୀ ଶାନ୍ତିଲତା ଗିରିଙ୍କ ନିକଟକୁ ଶନିବାର ମୁକୁଳିଶି ଷ୍ଟେଟ୍‌ ବ୍ୟାଙ୍କର ମ୍ୟାନେଜର କହି ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ଫୋନ କରିଥିଲେ।

ଅପହରଣ ପରେ ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ଜଙ୍ଗଲରେ ଗଣବଳାତ୍କାର

ସିମୁଳିଆ, ୧୦।୭(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲା ସିମୁଳିଆ ଥାନା ଚନ୍ଦ୍ରପଡା ଅଞ୍ଚଳର ଜଣେ ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ଅପହରଣ ପରେ ଜଙ୍ଗଲରେ ଗଣବଳାତ୍କାର କରାଯିବା ଘଟଣା ସ୍ଥାନୀୟ ଅଞ୍ଚଳରେ ଚାଞ୍ଚଲ୍ୟ ସୃଷ୍ଟି କରିଛି। ଗତ ୨ତାରିଖରେ ଉକ୍ତ ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ଅପହରଣ କରାଯାଇଥିଲା। ଗତ ୭ତାରିଖରେ ସେ ଘରକୁ ଫେରିବା ପରେ ଅସୁସ୍ଥ ହୋଇପଡିଥିଲେ। ସୋମବାର ସ୍ଥାନୀୟ ଯୁବକମାନଙ୍କ ସହାୟତାରେ ତାଙ୍କୁ ସିମୁଳିଆ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଥିଲା। ସେଠାରେ ପ୍ରାଥମିକ ଚିକିତ୍ସା ପରେ ଅପରାହ୍ନରେ ତାଙ୍କୁ ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲା ମୁଖ୍ୟ ଚିକିତ୍ସାଳୟକୁ ପଠାଯାଇଛି।

୫୦ହଜାର ଟଙ୍କାରେ ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ବିକ୍ରି

ବାଲେଶ୍ୱର ଅଫିସ, ୧୦।୭-ପାଠ ପଢାଇ ମଣିଷ କରିବେ ବୋଲି ସ୍ବପ୍ନ ଦେଖାଇ ମୋ ଝିଅକୁ ନେଇଯାଇଥିଲେ। ତାହା କରିବା ବଦଳରେ ୩ ବର୍ଷ ଧରି ଚାକରାଣୀ ଭାବେ ଖଟାଇଲେ। ଏଥିରେ ପ୍ରତିବାଦ କରିବାରୁ ଝିଅକୁ ୫୦ ହଜାର ଟଙ୍କାରେ ବିକ୍ରି କରିଦେଲେ।

ଖାଲ ପୋତା ହେଲା, ମରାମତି ହେଲାନି

ଖାଲ ପୋତା ହେଲା, ମରାମତି ହେଲାନି

ହାଟଡିହୀ, ୯।୭(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲା ହାଟଡିହୀ ବ୍ଲକ ସୀମାନ୍ତ ଶାଳଣିଆ ଡଅଁର ପଞ୍ଚାୟତ ସୋଲପଟାଠାରୁ ସରଳା ଗ୍ରାମ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କେନାଲ ବନ୍ଧ ରାସ୍ତା ମରଣଯନ୍ତା ପାଲଟିଛି। ବ୍ଲକ ତରଫରୁ ଅଧା ରାସ୍ତା କାର୍ଯ୍ୟ ନିର୍ମାଣ ହୋଇଥିବାବେଳେ ଆଉ ଅଧା ରାସ୍ତା ମରାମତି ହୋଇନି। ଉକ୍ତ ରାସ୍ତା ଉପରେ ବହୁ ଗ୍ରାମର ଲୋକ ନିର୍ଭର କରିଥାନ୍ତି। ବର୍ଷା ଦିନରେ ଉକ୍ତ ରାସ୍ତାରେ ଚାଲିକି ଯିବା କଷ୍ଟକର ହୋଇଥାଏ। ରାସ୍ତା ସାରା ଖାଲ। ଯାତାୟାତରେ ଲୋକେ ଦୁର୍ଦ୍ଦଶା ଭୋଗ କରିଥାନ୍ତି।

ବିପର୍ଯ୍ୟସ୍ତ ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ସେବା, ଅସନ୍ତୁଷ୍ଟ ଉପଭୋକ୍ତା

ଝୁମ୍ପୁରା, ୯।୭(ଡି.ଏନ.ଏ.): ୧୦ରୁ ୧୨ ଘଣ୍ଟା ଅଘୋଷିତ ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ କାଟକୁ ନେଇ ଅସନ୍ତୋଷ ବୃଦ୍ଧି ପାଉଛି। ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ସରବରାହ ବନ୍ଦ କାରଣ ନେଇ ସେକ୍ସନ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ କିମ୍ବା ନେସ୍କୋ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷଙ୍କୁ ଯୋଗାଯୋଗ କଲେ ଉତ୍ତର ମିଳୁଛି ୩୩ କେଭିଏ ଲାଇନ୍‌ ଫଲ୍‌ଟ ହେଉଛି ଆମ୍ଭେମାନେ କ’ଣ କରିବୁ ଉପର ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ କୁହ। ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ଏପରି ଉତ୍ତର ବାରମ୍ବାର ମିଳୁଛି। ଅଦ୍ୟାବଧି ସମସ୍ୟାର ସମାଧାନ ହେଉନାହଁି।

ବୃକ୍ଷରୋପଣ କର, ପରିବେଶକୁ ସୁସ୍ଥ ରଖ

ବୃକ୍ଷରୋପଣ କର, ପରିବେଶକୁ ସୁସ୍ଥ ରଖ

ରାଇସୁଆଁ/ବଡବିଲ, ୯।୭(ଡି.ଏନ.ଏ./ସ୍ବ.ପ୍ର.): କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲା ସଦର ବ୍ଲକ ବନାଯୋଡିଠାରେ ସାଇ ଆନନ୍ଦ ଶିକ୍ଷାନୁଷ୍ଠାନ ପରିସରରେ ବନଉତ୍ସବ ପାଳନ ହୋଇଯାଇଛି।

ଏବିଭିପି ପାଳିଲା ପ୍ରତିଷ୍ଠା ଦିବସ

ଏବିଭିପି ପାଳିଲା ପ୍ରତିଷ୍ଠା ଦିବସ

ଚମ୍ପୁଆ,୯ା୭(ଡି.ଏନ.ଏ): ଚମ୍ପୁଆ ଚନ୍ଦ୍ରଶେଖର ମହାବିଦ୍ୟାଳୟଠାରେ ଏବିଭିପିର ପ୍ରତିଷ୍ଠା ଦିବସ ପାଳିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଏଥିରେ ବିଦ୍ୟାର୍ଥୀଙ୍କୁ ପ୍ରଥମର ସ୍ବାଗତ କରାଯାଇଛି। ଏ ନେଇ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ଦିବସ ବିଷୟରେ ଆଲୋଚାନ କରାଯାଇଥିଲା। ଏଥିରେ ବିଦ୍ୟାର୍ଥୀ ପରିଷଦର ଦିବ୍ୟଜ୍ୟୋତି ନନ୍ଦ, ପପୁ, ପ୍‌ରଣବ, ବିଜୟ, ଲାଲମୋହନ, ବିକୁନ, ଟଙ୍କଧର ସାହା ପ୍ରମୁଖ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ।

କୃଷି କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ଝୁଲୁଛି ତାଲା

କୃଷି କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ଝୁଲୁଛି ତାଲା

ଝୁମ୍ପୁରା, ୯।୭(ଡି.ଏନ.ଏ.): ବର୍ତ୍ତମାନ ଖରିଫ ଚାଷର ସମୟ। ଚାଷୀ ବିହନ, ଔଷଧ, ପରାମର୍ଶ ଆଦି କାମରେ କୃଷି କାର୍ଯ୍ୟାଳୟକୁ ଯିବା ସ୍ବାଭାବିକ କଥା। ଝୁମ୍ପୁରାସ୍ଥିତ କୃଷି କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ତାଲା ଝୁଲୁଥିବାରୁ ଚାଷୀ ଅସନ୍ତୋଷ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି। ଖୁଣ୍ଟାପଡ଼ା, ଅର୍ଶଳା, ଖେଣ୍ଡରା, ବାଲିବନ୍ଧ ଗ୍ରାମରୁ ଆସିଥିବା ଚାଷୀ କୃଷି କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ସମ୍ମୁଖ ପିଣ୍ଡାରେ ଘଣ୍ଟା ଘଣ୍ଟା ଧରି ବସି ରହି ଫେରି ଆସିଥିଲେ। ମଧ୍ୟାହ୍ନ ସମୟକୁ ଅପେକ୍ଷାରତ ଥିବା ଚାଷୀ ଶରତ ଡାଙ୍ଗୁଆ, ଗଣେଶ୍ୱର ନାଏକ, ଦଣ୍ଡସେନା ନାଏକ, ଲାଲଟୁ ଦେହୁରୀ, କୁଳମଣୀ ଦାସ ପ୍ରମୁଖ କହନ୍ତି, ସୂଚନା ନ ଥାଇ କୃଷି କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ବହୁ ସମୟରେ ବନ୍ଦ ରହୁଛି।

ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ସ୍ବାମୀ ମୃତ, ସ୍ତ୍ରୀ ଗୁରୁତର:ଥାନାରେ ମାମଲା

ଭଣ୍ଡାରିପୋଖରୀ,୯।୭(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଭଦ୍ରକ ଜିଲା ଭଣ୍ଡାରିପୋଖରୀ ଥାନା ଅଧୀନ ୧୬ ନମ୍ବର ଜାତୀୟ ରାଜପଥର ଦମକଳ କେନ୍ଦ୍ର ନିକଟରେ ରବିବାର ଅପରାହ୍ନରେ ସ୍କୁଟି ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ସ୍ବାମୀ ମୃତ ଓ ସ୍ତ୍ରୀ ଗୁରୁତର ଘଟଣା ନେଇ ଥାନାରେ ଏକ ମାମଲା (ନଂ.୧୦୯/୧୮) ରୁଜୁ ହୋଇଛି। ପୋଲିସ ସରୋଜ ପଣ୍ଡାଙ୍କ ମୃତଦେହ ଜବତ କରି ବ୍ୟବଚ୍ଛେଦ କରାଇଛି।

ବ୍ୟାଙ୍କିଂ ଆସିଷ୍ଟାଣ୍ଟ କର୍ମଚାରୀ ସଂଘ ବୈଠକ

ବାରିପଦା ଅଫିସ,୯।୭- ବାରିପଦା କଚେରିଠାରେ ଏମସିସି ବ୍ୟାଙ୍କ ଲିମିଟେଡ ବାରିପଦାରେ କାର୍ଯ୍ୟରତ କର୍ମଚାରୀ ଓ ଅବସରପ୍ରାପ୍ତ ବ୍ୟାଙ୍କିଙ୍ଗ ଆସିଷ୍ଟାଣ୍ଟ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ଏକ ବୈଠକ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି।

ମେଧାବୀ ବିଦ୍ୟାର୍ଥୀଙ୍କୁ ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧନା

ବାରିପଦା ଅଫିସ,୯।୭- ଅଖିଳ ଭାରତୀୟ ବିଦ୍ୟାର୍ଥୀ ପରିଷଦ ବାରିପଦା ଶାଖା ପକ୍ଷରୁ ସ୍ଥାନୀୟ ରୋଟାରି କ୍ଳବରେ ମେଧାବୀ ଅଭିନନ୍ଦନ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି।

ମଦ ବନ୍ଦ ପାଇଁ  ରାଲି

ମଦ ବନ୍ଦ ପାଇଁ ରାଲି

ବାଙ୍ଗିରିପୋଷି,୯।୭(ଡି.ଏନ.ଏ.):ବାଙ୍ଗିରିପୋଷୀ ବ୍ଲକ ଅଞ୍ଚଳରେ ବହୁ ସଂଖ୍ୟାରେ ମଦ ଦୋାନ ଖୋଲିଥିବାରୁ ଅସାମାଜିମ କାର୍ଯ୍ୟକଳାପ ବଢିବାରେ ଲାଗିଛି। ଏଥିରେ ଅତିଷ୍ଠ ହୋଇ ଚାଉଳଘୋରୀ ଗ୍ରାମରେ ଥିବା ୯ ସ୍ବୟଂସହାୟକ ଗୋଷ୍ଠୀ ସୋମବାର ରାସ୍ତାକୁ ଓହ୍ଲାଇଛନ୍ତି।

ଯୁବତୀଙ୍କ ଝୁଲନ୍ତା ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର

ବଡ଼ସାହି,୯ା୭(ସ.ପ୍ର)-ବଡ଼ସାହି ଥାନା ଅଧୀନ ଟଙ୍ଗାଶୋଳ ଶାଗୁଆନ ଜଙ୍ଗଲ ମଧ୍ୟରୁ ଜଣେ ଯୁବତୀଙ୍କ ଝୁଲନ୍ତା ମୃତଦେହକୁ ସୋମବାର ପୋଲିସ ଉଦ୍ଧାର କରିଛି ା ଯୁବତୀଜଣକ ହେଲେ ଟଙ୍ଗାଶୋଳ ପଞ୍ଚାୟତ ହିଞ୍ଜଳଗଡିଆ ଗ୍ରାମର ନହା ହାଁସଦା(୨୨) ା ପୋଲିସ ଏକ ଅପମୃତ୍ୟୁ ମାମଲା (ନଂ ୧୮/୧୮) ରୁଜୁ କରି ଶବ ବ୍ୟବଚ୍ଛେଦ ପାଇଁ ପଠାଇଛି।