Dharitri News

ବାଲେଶ୍ୱର

କୋଇଲା ବୋଝେଇ ଟ୍ରକ ଜବତ

କୋଇଲା ବୋଝେଇ ଟ୍ରକ ଜବତ

ଚାନ୍ଦବାଲି,୨୭।୧୨(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଭଦ୍ରକ-ଚାନ୍ଦବାଲି ରାସ୍ତାର ମତୋ ପ୍ରାଥମିକ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦ୍ର ନିକଟରୁ ଏକ ଚୋରା କୋଇଲା ବୋଝେଇ ଟ୍ରକକୁ ପୋଲିସ୍‌ ମଙ୍ଗଳବାର ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ଜବତ କରିଛି। ଡ୍ରାଇଭର ଫେରାର ଅଛନ୍ତି। ଏନେଇ ଚାନ୍ଦବାଲି ଥାନାରେ ମାମଲା (ନଂ ୨୨୯/୧୭) ରୁଜୁ ହୋଇଛି।

ଅଙ୍ଗନୱାଡ଼ି ଦୁର୍ନୀତି ବିରୋଧରେ ଗଣଧାରଣା

ଅଙ୍ଗନୱାଡ଼ି ଦୁର୍ନୀତି ବିରୋଧରେ ଗଣଧାରଣା

ଭଦ୍ରକ ଅଫିସ,୨୭।୧୨- ଭଦ୍ରକ ଜିଲା ତିହିଡ଼ି ବ୍ଲକ ଶ୍ୟାମସୁନ୍ଦରପୁର ପଞ୍ଚାୟତର ୮ ଓ ୯ନମ୍ବର ୱାର୍ଡ଼ରେ ଥିବା ଅଙ୍ଗନୱାଡ଼ି କେନ୍ଦ୍ରରେ ହେଉଥିବା ଦୁର୍ନୀତି ବିରୋଧରେ ଚାଷୀ ମୂଲିଆ ସଂଘ ପକ୍ଷରୁ ବୁଧବାର ଜିଲାପାଳଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ସମ୍ମୁଖରେ ଗଣଧାରଣା ଦିଆଯାଇଥିଲା।

  ଦେବକୁଣ୍ଡ: ଫି ଆଦାୟ ସତ୍ତ୍ୱେ ନାହିଁ ସୁବିଧା

ଦେବକୁଣ୍ଡ: ଫି ଆଦାୟ ସତ୍ତ୍ୱେ ନାହିଁ ସୁବିଧା

ଉଦଳା, ୨୭।୧୨(ଡି.ଏନ.ଏ.) - ସରି ଆସୁଛି ପୁରୁଣା ବର୍ଷ। ନୂତନ ବର୍ଷକୁ ସ୍ବାଗତ ଜଣାଇବା ପାଇଁ ବିଭିନ୍ନ ପର୍ଯ୍ୟଟନସ୍ଥଳୀ ଏବଂ ପିକନିକ୍‌ ସ୍ପଟ୍‌ରେ ପର୍ଯ୍ୟଟକଙ୍କ ଭିଡ ଜମୁଛି। ପିକ୍‌ନିକ୍‌ ପାଇଁ ଦେବକୁଣ୍ଡ ଆସୁଥିବା ପର୍ଯ୍ୟଟକ ୨ ଗୋଟି ସ୍ଥାନର ମଜା ଉଠାଉଛନ୍ତି । ହେଲେ ସେମାନଙ୍କ ସୁବିଧା ନିମନ୍ତେ ପ୍ରଶାସନ ତରଫରୁ ସେଭଳି କିଛି ପଦକ୍ଷେପ ନିଆ ନ ଯାଉଥିବାରୁ ଅସନ୍ତୋଷ ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି ।

 କୁଳିଅଣା ଲ୍ୟାମ୍ପ୍ସରେ ଖୋଲିଲା ଧାନମଣ୍ଡି

କୁଳିଅଣା ଲ୍ୟାମ୍ପ୍ସରେ ଖୋଲିଲା ଧାନମଣ୍ଡି

କୁଳିଅଣା,୨୭।୧୨(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- କୁଳିଅଣା ଲ୍ୟାମ୍ପ୍ସରେ ବୁଧବାର ଧାନମଣ୍ଡି ଉଦ୍‌ଘାଟିତ ହୋଇଛି। ମୁଖ୍ୟଅତିଥି ଭାବେ ଏ.ଆର.ସି.ଏସ୍‌ ସିମା ମୁର୍ମୁ ଯୋଗଦେଇ ମଣ୍ଡିକୁ ଉଦ୍‌ଘାଟନ କରିଥିଲେ।

ରାଗଧା ମହାବିଦ୍ୟାଳୟ ଛାତ୍ରୀ ସମ୍ମାନିତ

ରାଗଧା ମହାବିଦ୍ୟାଳୟ ଛାତ୍ରୀ ସମ୍ମାନିତ

ବାରିପଦା ଅଫିସ,୨୭।୧୨- ଆନ୍ତଃ ରାଜ୍ୟ ୟୁଥ ରେଡ୍‌କ୍ରସ୍‌ର ଭୁବନେଶ୍ୱରଠାରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ୫ ଦିନିଆ ତାଲିମ ଶିବିରରେ ମୟୂରଭଞ୍ଜ ଜିଲା ରାଗଧାସ୍ଥିତ ଡିଗ୍ରୀ ମହାବିଦ୍ୟାଳୟର ଛାତ୍ରୀମାନେ ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରତିଯୋଗିତାରେ ପାରଦର୍ଶିତା ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଛନ୍ତି।

ରାସ୍ତା ମରାମତି  ନ ହେଲେ ଆନ୍ଦୋଳନ

ରାସ୍ତା ମରାମତି ନ ହେଲେ ଆନ୍ଦୋଳନ

ବାରିପଦା ଅଫିସ,୨୭।୧୨- ମୟୂରଭଞ୍ଜ ଜିଲା କୁଳିଅଣା ବ୍ଲକ ଅଧୀନ ଦରଖୋଳି ଛକ ଠାରୁ ବାଇଗଣବାଡିଆ ହାଟ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ରାସ୍ତାର ମରାମତି ତୁରନ୍ତ କରାଯିବା ନେଇ ବୁଧବାର ଆରଡି ଇଞ୍ଜିନିୟରଙ୍କୁ ଏକ ଦାବିପତ୍ର ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଛି। ଦାବିପତ୍ର ପ୍ରଦାନର ୭ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ରାସ୍ତା ମରାମତି ନ ହେଲେ ଆସନ୍ତା ୮ତାରିଖରେ ସେମାନେ ଜାତୀୟ ରାଜପଥକୁ ଅବରୋଧ କରିବେ ବୋଲି ମଧ୍ୟ ଦାବିପତ୍ରରେ ଉଲ୍ଲେଖ ଅଛି।

ଲାଞ୍ଚ ନେବାବେଳେ କାର୍ଯ୍ୟନିର୍ବାହୀ ଅଧିକାରୀ ଗିରଫ

ଲାଞ୍ଚ ନେବାବେଳେ କାର୍ଯ୍ୟନିର୍ବାହୀ ଅଧିକାରୀ ଗିରଫ

ଭଦ୍ରକ ଅଫିସ, ୨୭।୧୨: ଭଦ୍ରକ ବ୍ଲକ ବନ୍ଧଗାଁ ପଞ୍ଚାୟତ କାର୍ଯ୍ୟନିର୍ବାହୀ ଅଧିକାରୀ ଧ୍ରୁବଚରଣ ଦାସ ଲାଞ୍ଚ ନେଉଥିବା ବେଳେ ବୁଧବାର ଭିଜିଲାନ୍ସ ହାତରେ ଧରାପଡ଼ିଛନ୍ତି।

ମା’ ମାରିଚ ମନ୍ଦିରରୁ ଚୋରି

ମା’ ମାରିଚ ମନ୍ଦିରରୁ ଚୋରି

ନୀଳଗିରି, ୨୭।୧୨(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲା ନୀଳଗିରି ଥାନା ଅଧୀନ ଅଯୋଧ୍ୟା ଗାଁର ପ୍ରସିଦ୍ଧ ତଥା ପ୍ରାଚୀନ ଦେବୀ ମା’ ମାରିଚ ମନ୍ଦିରରୁ ମଙ୍ଗଳବାର ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ଚୋରି ହୋଇଥିବା ବୁଧବାର ଥାନାରେ ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି। ଅଭିଯୋଗ ଅନୁଯାୟୀ, କିଛି ଦୁର୍ବୃତ୍ତ ଗ୍ରିଲ ତାଡ଼ି ବରାହୀ ମୂର୍ତ୍ତିକୁ ଚୋରିକରି ନେଇଛନ୍ତି।

ଆନ୍ତଃରାଜ୍ୟ ୟୁଥ୍‌ ରେଡକ୍ରସ ତାଲିମ ଶିବିର: ରାଗଧା ଡିଗ୍ରୀ ମହାବିଦ୍ୟାଳୟ ସମ୍ମାନିତ

ଆନ୍ତଃରାଜ୍ୟ ୟୁଥ୍‌ ରେଡକ୍ରସ ତାଲିମ ଶିବିର: ରାଗଧା ଡିଗ୍ରୀ ମହାବିଦ୍ୟାଳୟ ସମ୍ମାନିତ

ବାରିପଦା ଅଫିସ, ୨୭।୧୨: ଆନ୍ତଃରାଜ୍ୟ ୟୁଥ୍‌ ରେଡକ୍ରସ ପକ୍ଷରୁ ଭୁବନେଶ୍ୱରଠାରେ ୧୭ ଡିସେମ୍ବରରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିବା ଏକ ୫ଦିନିଆ ତାଲିମ ଶିବିର ୨୧ ତାରିଖରେ ଶେଷ ହୋଇଥିଲା। ଏଥିରେ ପାରଦର୍ଶିତା ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଥିବା ମୟୂରଭଞ୍ଜ ଜିଲା ରାଗଧାସ୍ଥିତ ଡିଗ୍ରୀ ମହାବିଦ୍ୟାଳୟର ଛାତ୍ରୀମାନଙ୍କୁ ସମ୍ମାନିତ କରାଯାଇଛି।

ଜିଲାପାଳଙ୍କ  କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଆଗରେ ବିକ୍ଷୋଭ

ଜିଲାପାଳଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଆଗରେ ବିକ୍ଷୋଭ

କେନ୍ଦୁଝର, ୨୬।୧୨(ସ୍ବ.ପ୍ର.)-ସଦର ବ୍ଲକ ପଦ୍ମପୁର ମହାବିଦ୍ୟାଳୟରେ ଲାଗି ରହିଥିବା ବିଭିନ୍ନ ସମସ୍ୟାକୁ ନେଇ ଯୁକ୍ତ ୩ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରମାନେ ଆନ୍ଦୋଳନ କରିଛନ୍ତି। ଜିଲା ମୁଖ୍ୟାଳୟରେ ସେମାନେ ଏକ ଶୋଭାଯାତ୍ରା ଆୟୋଜନ କରି ସହର ମୁଖ୍ୟ ରାସ୍ତାଦେଇ ଜିଲାପାଳଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟକୁ ଯାଇଥିଲେ। ସେଠାରେ ବିକ୍ଷୋଭ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଥିଲେ। ୧୦ ଦଫା ଦାବିରେ ଏହି ଆନ୍ଦୋଳନ ହୋଇଥିଲା।

ପ୍ରସୂତି ଗୃହ କାର୍ଯ୍ୟରେ ଲାଗୁନି

ପ୍ରସୂତି ଗୃହ କାର୍ଯ୍ୟରେ ଲାଗୁନି

ଘସିପୁରା,୨୬।୧୨(ସନ୍ତୋଷ ରାଉତ)-ଆଦିବାସୀ ଅଧ୍ୟୁଷିତ ଦୁର୍ଗମ ଅଞ୍ଚଳମାନଙ୍କରେ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ସେବା ଯୋଗାଇଦେବା ପାଇଁ ସରକାରଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ବିଭିନ୍ନ ଯୋଜନା ରହିଛି। ଏହି ଯୋଜାନ ମଧ୍ୟରେ ମା’ ଗୃହର ବ୍ୟବସ୍ଥା ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତି ରହିଛି। ଗର୍ଭବତୀ ମହିଳା, ସଙ୍କଟାପର୍ଣ୍ଣ ଓ ଆସନ୍ନ ପ୍ରସବା ମହିଳାମାନଙ୍କୁ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ପରାମର୍ଶ ସହିତ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ସେବା ଯୋଗାଇବା ଏବଂ ସୁରକ୍ଷିତ ପ୍ରସବ ପାଇଁ ବ୍ୟବସ୍ଥା ସ୍ବରୂପ ମା’ ଗୃହର ବ୍ୟବସ୍ଥା କରାଯାଇଛି।

୨ ଲୁଟେରା ଗିରଫ: ମଣପୁରମ୍‌ ଗୋଲ୍‌ଡ ଲୋନ୍‌ରୁ ୬୦ଗ୍ରାମ୍‌ ସୁନା ଅଳଙ୍କାର ଉଦ୍ଧାର

୨ ଲୁଟେରା ଗିରଫ: ମଣପୁରମ୍‌ ଗୋଲ୍‌ଡ ଲୋନ୍‌ରୁ ୬୦ଗ୍ରାମ୍‌ ସୁନା ଅଳଙ୍କାର ଉଦ୍ଧାର

ବାଲେଶ୍ୱର ଅଫିସ,୨୬।୧୨-ବାଲେଶ୍ୱର ସହଦେବଖୁଣ୍ଟା ଥାନା ପୋଲିସ ମଙ୍ଗଳବାର ୨ ଲୁଟେରାଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିବା ସହ ଚୋରି ହୋଇଥିବା ୬୦ଗ୍ରାମ୍‌ ସୁନା ଅଳଙ୍କାର ମଣପୁରମ୍‌ ଗୋଲ୍‌ଡ ଲୋନ୍‌ କମ୍ପାନୀରୁ ଉଦ୍ଧାର କରିଛି।

୭ ଦିନ ପରେ ବନ୍ଦ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ପ୍ରତ୍ୟାହାର: କଷାଫଳ ଘାଟରେ ନୌକା ଚଳାଚଳ ଆରମ୍ଭ

୭ ଦିନ ପରେ ବନ୍ଦ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ପ୍ରତ୍ୟାହାର: କଷାଫଳ ଘାଟରେ ନୌକା ଚଳାଚଳ ଆରମ୍ଭ

ରୂପ୍‌ସା,୨୬।୧୨(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ବାଲେଶ୍ୱର ସଦର ବ୍ଲକ ସମୁଦ୍ର ତଟବର୍ତ୍ତୀ କଷାଫଳ ଘାଟରେ ନୌକା ଚଳାଚଳ ପାଇଁ ପ୍ରଶାସନ ପକ୍ଷରୁ ମଙ୍ଗଳବାର ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦିଆଯାଇଛି। ଫଳରେ ଘାଟିଆ ପ୍ରଫୁଲ ବାରିକ ୭ଦିନ ଧରି ବନ୍ଦ ରଖିଥିବା ନୌକା ଚଳାଚଳ ଆରମ୍ଭ କରିଛନ୍ତି।

ଚୋରା ଚାର୍ଜକ୍ରୋମ୍‌ ବୋଝେଇ ଟ୍ରକ୍‌ ଜବତ

ଚୋରା ଚାର୍ଜକ୍ରୋମ୍‌ ବୋଝେଇ ଟ୍ରକ୍‌ ଜବତ

ବାଲେଶ୍ୱର ଅଫିସ/ରେମୁଣା, ୨୬।୧୨(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ବାଲେଶ୍ୱର ଶିଳ୍ପାଞ୍ଚଳ ଥାନା ସମ୍ମୁଖରୁ ଚୋରା ଚାର୍ଜକ୍ରୋମ୍‌ ପଥର ବୋଝେଇ ଟ୍ରକ ଜବତ ହୋଇଛି। ଏହି ପଥରର ଆନୁମାନିକ ମୂଲ୍ୟ ୫ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ହେବ। ଡ୍ରାଇଭର ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶ ବାରଣାସୀର ସରେୟା ଅଞ୍ଚଳର ସମଜିତ୍‌ ଯାଦବ (୩୦) ଏବଂ ହେଲପର ଝାଡ଼ଖଣ୍ଡ ରାଜ୍ୟ ରାଞ୍ଚତ୍ର ଖୁଣ୍ଟି ଅଞ୍ଚଳର ହାହୁଲ ସୋନି (୨୨)ଙ୍କୁ ଗିରଫ କରାଯାଇଛି।

ରାଜ୍ୟସ୍ତରୀୟ ବିଜ୍ଞାନ ମେଳାରେ କୃତୀ ଛାତ୍ରୀ ସ୍ମିତା

ରାଜ୍ୟସ୍ତରୀୟ ବିଜ୍ଞାନ ମେଳାରେ କୃତୀ ଛାତ୍ରୀ ସ୍ମିତା

ବଡସାହି,୨୬।୧୨(ସ୍ବ.ପ୍ର.)- ମୟୂରଭଞ୍ଜ ଜିଲା ବଡସାହି ବ୍ଲକ ଅଧୀନ ମୂଷାଗଡିଆ ବିସି ହାଇସ୍କୁଲର ୯ମ ଶ୍ରେଣୀ ଛାତ୍ରୀ ସ୍ମିତା ସୁରଭିତା ରାଉତ ଭୁବନେଶ୍ୱର ଆଞ୍ଚଳିକ ବିଜ୍ଞାନ କେନ୍ଦ୍ର ଆନୁକୂଲ୍ୟରେ ଗତ ୨୩ତାରିଖରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ରାଜ୍ୟସ୍ତରୀୟ ବିଜ୍ଞାନ ମେଳାରେ ପ୍ରଥମ ସ୍ଥାନ ଅଧିକାର କରି ଜିଲା ଓ ସେ ପଢୁଥିବା ବିଦ୍ୟାଳୟ ପାଇଁ ଗୌରବ ଆଣିଛନ୍ତି।

ସର୍ବଭାରତୀୟ ଆଜାଦ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜ କପ୍‌ କ୍ରିକେଟ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ:  ଫାଇନାଲରେ କଟକର ରାଇଜିଂ ଷ୍ଟୁଡେଣ୍ଟ

ସର୍ବଭାରତୀୟ ଆଜାଦ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜ କପ୍‌ କ୍ରିକେଟ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ: ଫାଇନାଲରେ କଟକର ରାଇଜିଂ ଷ୍ଟୁଡେଣ୍ଟ

କରଞ୍ଜିଆ, ୨୬।୧୨ (ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.) -ମୟୂରଭଞ୍ଜ ଜିଲାର କରଞ୍ଜିଆ ବ୍ଲକ୍‌ ଚଢ଼େଇଭୋଳ ଖେଳ ପଡ଼ିଆଠାରେ ନ୍ୟୁ ଆଜାଦ ସ୍ପୋର୍ଟସ୍‌ ଆଣ୍ଡ କଲଚରାଲ କ୍ଲବ୍‌ ଆନୁକୂଲ୍ୟରେ ଚାଲିଥିବା ୧୦ମ ସର୍ବଭାରତୀୟ ଆଜାଦ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜ କପ କ୍ରିକେଟ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟର ଗ୍ରୁପ ‘ଏ’ ପ୍ରଥମ ସେମିଫାଇନାଲ ମ୍ୟାଚ ଖେଳି କଟକର ରାଇଜିଂ ଷ୍ଟୁଡେଣ୍ଟ ଦଳ ଫାଇନାଲରେ ପ୍ରବେଶ କରିଛି।

ସହକାରୀ ଆକାଉଣ୍ଟସ ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ଏକବର୍ଷ ଜେଲ

ସହକାରୀ ଆକାଉଣ୍ଟସ ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ଏକବର୍ଷ ଜେଲ

ବାରିପଦା ଅଫିସ,୨୬।୧୨- ବାରିପଦା ସ୍ଥିତ ମୟୂରଭଞ୍ଜ ଆଇନ ମହାବିଦ୍ୟାଳୟର କାର୍ଯ୍ୟରତ ସହକାରୀ ଆକାଉଣ୍ଟସ ଅଧିକାରୀ ୨୦୧୧ମସିହାରେ ମାର୍କଶିଟ ପ୍ରଦାନ କରିବା ପାଇଁ ଲାଞ୍ଚ ନେବା ମାମଲାର ବିଚାର କରି ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ଭିଜିଲାନ୍ସ ଜଜ୍‌ ତାରାପ୍ରସାଦ ରଥ ଅଭିଯୁକ୍ତ ସହକାରୀ ଆକାଉଣ୍ଟସ ଅଧିକାରୀ ଅତୁଲ କୁମାର ମହାନ୍ତିଙ୍କୁ ୧ବର୍ଷ ଜେଲ ଦଣ୍ଡ ସହ ୫ହଜାର ଟଙ୍କା ଜରିମାନା ଆଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି।

ଖୁଡୀଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କରି ପୁତୁରା ଗିରଫ

ଖୁଡୀଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କରି ପୁତୁରା ଗିରଫ

ବାରିପଦା ଅଫିସ,୨୬।୧୨- ମୟୂରଭଞ୍ଜ ଜିଲା ଜାମଦା ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ କଇଁପୁର ଅଞ୍ଚଳରେ ସୋମବାର ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ଜମିଜମା ବିବାଦକୁ କେନ୍ଦ୍ର କରି ଜଣେ ମହିଳାଙ୍କ ମୁହଁକୁ ପଥରରେ ଛେଚି ପରେ ତଣ୍ଟି ଚିପି ହତ୍ୟା କରାଯାଇଛି।

ଶାଗୁଣା ପ୍ରଜାତିର ପକ୍ଷୀ ବିଲୁପ୍ତ ପ୍ରାୟ

ଶାଗୁଣା ପ୍ରଜାତିର ପକ୍ଷୀ ବିଲୁପ୍ତ ପ୍ରାୟ

ବଡସାହି,୨୬।୧୨(ସ୍ବ.ପ୍ର.)-ପ୍ରକୃତି ଓ ପରିବେଶକୁ ସଫାସୁତୁରା ରଖୁଥିବା ବହୁ ପ୍ରଜାତିର ପକ୍ଷୀ ଏବେ ବିଲୁପ୍ତ ପ୍ରାୟ। କ୍ରମବର୍ଦ୍ଧିଷ୍ଣୁ ଜଙ୍ଗଲ କ୍ଷୟ, ଉତ୍ତପ୍ତ ପରିବେଶ ଓ ସହରୀକରଣ ଯୋଗୁ ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରଜାତିର ପକ୍ଷୀକୁଳଙ୍କ ବଂଶ ଲୋପ ପାଇବାକୁ ବସିଛି। ସେଥି ମଧ୍ୟରୁ ଶାଗୁଣା ଅନ୍ୟତମ। ଆଗରୁ ମୟୂରଭଞ୍ଜ ଜିଲା ବଡସାହି ଅଞ୍ଚଳରେ ବହୁ ସଂଖ୍ୟାରେ ଶାଗୁଣା ଦେଖିବାକୁ ମିଳୁଥିଲେ। ବର୍ତ୍ତମାନ ଏହି ପକ୍ଷୀ ଆଉ ଦେଖିବାକୁ ମିଳୁ ନାହାନ୍ତି। ଗାଁ ଓ ସହରରେ ମୃତ୍ୟୁବରଣ କରୁଥିବା ଗୃହପାଳିତ ପଶୁଙ୍କ ମଢକୁ ଖାଇ ପରିବେଶକୁ ଏମାନେ ସଫା ରଖୁଥିଲେ।

ଜିଲାକୁ ମିଳିଲା ତିନୋଟି ୧୦୮

ଜିଲାକୁ ମିଳିଲା ତିନୋଟି ୧୦୮

ଭଦ୍ରକ ଅଫିସ,୨୬।୧୨-ଭଦ୍ରକ ଜିଲା ଲାଗି ତିନୋଟି ୧୦୮ ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସ ପହଞ୍ଚିଛି। ପୂର୍ବରୁ ଜିଲାର ବିଭିନ୍ନ ଅଞ୍ଚଳରେ ୧୫ଟି ୧୦୮ ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସ ସେବା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ଷମ ଥିଲା।

ଉଜୁଡିଗଲା ଧାନ ଚାଷ: ଜୀବନ ହାରିଲେ ଚାଷୀ

ଉଜୁଡିଗଲା ଧାନ ଚାଷ: ଜୀବନ ହାରିଲେ ଚାଷୀ

ତିହିଡି, ୨୬।୧୨(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଭଦ୍ରକ ଜିଲା ତିହିଡି ବ୍ଲକ ବାରସର ପଞ୍ଚାୟତ ଅଧୀନ କେଳାସାହି ଗ୍ରାମର ଭାବଗ୍ରାହୀ ଦାସ(୬୦) ନାମକ ଚାଷୀ ସୋମବାର ରାତିରେ ବେକରେ ରଶି ଲଗାଇ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିଛନ୍ତି। ମଙ୍ଗଳବାର ସକାଳେ ପୋଲିସ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର କରି ବ୍ୟବଚ୍ଛେଦ ଲାଗି ପଠାଇଛି। ଏ ନେଇ ଥାନାରେ ଏକ ଅପମୃତ୍ୟୁ ମାମଲା (ନଂ.୬୯/୧୭) ରୁଜୁ କରାଯାଇଛି।

ଶ୍ୱାସରୁଦ୍ଧ ହୋଇ ଯୁବକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ

ତିହିଡି, ୨୬।୧୨(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଭଦ୍ରକ ଜିଲା ତିହିଡି ଥାନା ଅଧୀନ ପୀରହାଟ ବଜାରର ଏକ ମାଛ ଦୋକାନରେ ସୋମବାର ରାତିରେ ଶ୍ୱାସରୁଦ୍ଧ ହୋଇ ଜଣେ ଯୁବକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ମୃତକ ହେଲେ ମୁନା ସାହାଜୀ(୪୦) ।

ଚେଙ୍କ ନେଲା ନିରୀହ ଜୀବନ

କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲା ପଣ୍ଡାପଡ଼ା ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ବିନିଦା ଗ୍ରାମରେ ଚେଙ୍କ ନେଇଛି ଆଉ ଏକ ନିରୀହ ଜୀବନ ଜୀବନ। ମଙ୍ଗଳବାର ସକାଳେ ଏକ ୩ ବର୍ଷର ଶିଶୁ ପୁତ୍ରର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ସେ ହେଲେ ବିରଞ୍ଚି ନାୟକଙ୍କ ପୁଅ ସନ୍ତୋଷ। ପ୍ରକାଶ ଯେ, ସୋମବାର ବିରଞ୍ଚି ଘରେ ନ ଥିବା ସମୟରେ ପୁଅର ପେଟ ବ୍ୟଥା ହୋଇଥିଲା।

ପିଡିଏସ୍‌ ଚାଉଳ ଜବତ, ଜଣେ ଅଟକ

ପିଡିଏସ୍‌ ଚାଉଳ ଜବତ, ଜଣେ ଅଟକ

ଚାନ୍ଦବାଲି, ୨୬।୧୨(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଭଦ୍ରକ ଜିଲା ଚାନ୍ଦବାଲି ବ୍ଲକ ବୈତରଣୀ ନଦୀ ବିଜୁ ସେତୁ (ଗ୍ୟାମନ ପୋଲ) ନିକଟରୁ ସୋମବାର ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ୬୦୦ ବସ୍ତା ପିଡିଏସ୍‌ ଚାଉଳ ଜବତ କରାଯାଇଛି। ୨ଟି ଟ୍ରକ ଯୋଗେ ଏହି ଚାଉଳ କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ାକୁ ଚାଲାଣ ହେଉଥିଲା।