Dharitri News

ବାଲେଶ୍ୱର

ନୂଆବର୍ଷରେ ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁଙ୍କ ସୁନାବେଶ ଦର୍ଶନ

ନୂଆବର୍ଷରେ ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁଙ୍କ ସୁନାବେଶ ଦର୍ଶନ

ବାଲେଶ୍ୱର ଅଫିସ,୧।୧- ନୂଆବର୍ଷ ଉପଲକ୍ଷେ ବାଲେଶ୍ୱର ବାଲଗୋପାଲପୁର ସ୍ଥିତ ଇମାମୀ ନଗର ଜଗନ୍ନାଥଙ୍କ ସୁନାବେଶ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଏଥିରେ ଲକ୍ଷାଧିକ ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁ ପ୍ରଭୁଙ୍କ ଦର୍ଶନ କରି ଆଶିଷ ଲଭିଥିଲେ। ବାଲଗୋପାଲପୁର ସ୍ଥିତ ଇମାମୀ ନଗର ଜଗନ୍ନାଥ ମନ୍ଦିରରେ ନୂଆବର୍ଷ ଉପଲକ୍ଷେ ସକାଳ ୫.୩୦ରେ କୀର୍ତ୍ତନ ପରିବେଷଣ, ୬ଟାରେ ସକାଳ ଅବକାଶ, ୮.୩୦ରେ ଚତୁର୍ଦ୍ଦା ମୂର୍ତ୍ତିିଙ୍କର ରନତ୍ ସିଂହାସନରେ ସୁନାବେଶ, ୮ଟାରେ ବଲ୍ଲଭ ଭୋଗ, ୧୦.୩୦ରେ ଖେଚୁଡ଼ି ଭୋଗ,

ପୋଖରୀରେ ବୁଡି ଶିଶୁ ମୃତ

ପୋଖରୀରେ ବୁଡି ଶିଶୁ ମୃତ

ବସ୍ତା, ୧।୧-ବସ୍ତା ବ୍ଲକ ଅମର୍ଦ୍ଦାରୋଡ୍‌ ଫାଣ୍ଡି ଅଧିନ ବସନ୍ତପୁର ଗ୍ରାମରେ ପୋଖରୀରେ ବୁଡିଯାଇ ସୁକାନ୍ତ ହେମ୍ବ୍ରମ୍‌ଙ୍କ ଜଣେ ୩ ବର୍ଷର ଶିଶୁପୁତ୍ରଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ନବବର୍ଷ ଉପଲକ୍ଷେ ପରିବାର ଲୋକେ ଖୁସି ମନାଉଥିବା ବେଳେ ତାଙ୍କ ଅଗୋଚରରେ ଶିଶୁଟି ପୋଖରୀରେ ପଡିଯାଇଥିଲେ।

ବର୍ଷ ଆରମ୍ଭରୁ ଫୁଟିଲା ଗୁଳି: ପୋଡ଼ିଲେ ପଲସର୍‌‌, ଭାଙ୍ଗିଲେ ବୁଲେଟ୍‌

ବର୍ଷ ଆରମ୍ଭରୁ ଫୁଟିଲା ଗୁଳି: ପୋଡ଼ିଲେ ପଲସର୍‌‌, ଭାଙ୍ଗିଲେ ବୁଲେଟ୍‌

ବାଲେଶ୍ୱର ଅଫିସ,୧।୧-ବାଲେଶ୍ୱର ସହରରେ ବର୍ଷ ଆରମ୍ଭରୁ ଗୁଳି ଫୁଟିବା ସହ ଗୋଷ୍ଠୀ ସଂଘର୍ଷ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି। ସହରରେ ବିଭିନ୍ନ ହୋଟେଲ, କ୍ଲବ, ଅନୁଷ୍ଠାନରେ ଜିରୋନାଇଟ୍‌ ପାଳନ ହେଉଥିବା ବେଳେ ହଠାତ୍‌ ବାଲେଶ୍ୱର ଆଇଟିଆଇ ଛକସ୍ଥିତ ଲକ୍ଷ୍ମୀନାରାୟଣ ମନ୍ଦିର ନିକଟରେ ଗୁଳି ଫୁଟିଥିଲା।

ଯୁବଶକ୍ତି ଦେଶର ପ୍ରଚଣ୍ଡ ଶକ୍ତି

ଯୁବଶକ୍ତି ଦେଶର ପ୍ରଚଣ୍ଡ ଶକ୍ତି

ଭୋଗରାଇ, ୧।୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଯୁବକମାନେ ଅବକ୍ଷୟ ସମାଜକୁ ସୁଧାର ଆଣିବା ପାଇଁ ଅଣ୍ଟା ଭିଡ଼ିବାକୁ ହେବ। ଏଥିପାଇଁ ମନରେ ସାହସ, ମାନବିକ ମୂଲ୍ୟବୋଧ, ନୀତିନୈତିକତା ଓ ସମାଜ ପ୍ରତି କର୍ତ୍ତବ୍ୟ ପାଳନ କରିବାକୁ ପଡ଼ିବ।

ନବବର୍ଷ ଉପଲକ୍ଷେ ନୀଳଗିରି ଚଳଚଞ୍ଚଳ

ନବବର୍ଷ ଉପଲକ୍ଷେ ନୀଳଗିରି ଚଳଚଞ୍ଚଳ

ସଜନାଗଡ଼,୧।୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ସୋମବାର ଥିଲା ନବବର୍ଷ। ନବବର୍ଷ ଉପଲକ୍ଷେ ନୀଳଗିରି ବ୍ଲକରେ ଥିବା ବିଭିନ୍ନ ପର୍ଯ୍ୟଟନସ୍ଥଳୀ ଲୋକାରଣ୍ୟ ହୋଇପଡିଥିଲା। ପୁରୁଣା ବର୍ଷକୁ ବିଦାୟ ଦେଇ ନବବର୍ଷକୁ ସ୍ବାଗତ କରିବା ପାଇଁ ପଞ୍ଚଲିଙ୍ଗେଶ୍ୱର ଶୈବପୀଠରେ ପର୍ଯ୍ୟଟକମାନେ ନିଜ ପରିବାର, ବନ୍ଧୁବାନ୍ଧବଙ୍କ ସହ ଭିଡ ଜମାଇଥିଲେ। ପ୍ରାୟ ୧ଲକ୍ଷରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ପର୍ଯ୍ୟଟକଙ୍କ ସମାଗମ ହୋଇଥିଲା।

ଗଛରୁ ପଡ଼ି ଯୁବକ ମୃତ

ଗଛରୁ ପଡ଼ି ଯୁବକ ମୃତ

ବାସୁଦେବପୁର,୧।୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ବାସୁଦେବପୁର ଥାନା ଅଞ୍ଚଳର କପାଗଡ଼ିଆ ଗ୍ରାମରେ ସୋମବାର ଏକ ଅଭାବନୀୟ ଘଟଣା ଘଟିଛି। ଗଛ କଟାରେ ନିୟୋଜିତ ଥିବା ଟୁକୁନା ମୁଣ୍ଡା(୪୦) ନାମକ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ଗଛରୁ ଖସି ପଡିବା ଫଳରେ ତାଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି।

ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡରେ ୧୨ ଗାଡ଼ି ଜଳିଗଲା

ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡରେ ୧୨ ଗାଡ଼ି ଜଳିଗଲା

ବାରିପଦା ଅଫିସ, ୧।୧: ବାରିପଦା ଟାଉନ ଥାନା ଅଧୀନ ମଧୁବନ ଗ୍ୟାରେଜ ଛକରେ ରବିବାର ରାତି ପ୍ରାୟ ୨ଟାରେ କୌଣସି କାରଣରୁ ନିଆଁ ଲାଗି ୬ଟି ଦୋକାନ ଘର ସମେତ ୧୨ଟି ଗାଡି ପୋଡିଯାଇଛି। ୧୨ ଗାଡ଼ି ମଧ୍ୟରେ ୧ ଭ୍ୟାନ୍‌, ୩ ବୋଲେରୋ, ୪ ଟ୍ରାକ୍ଟର, ୧ ଇଣ୍ଡିକା ଓ ୩ ବାଇକ୍‌ ରହିଛି।

ସର୍ବଭାରତୀୟ ଚରମ୍ପା କପ୍‌ କ୍ରିକେଟ୍‌: ୟୁନିୟନ ସ୍ପୋର୍ଟିଂ ଫାଇନାଲରେ

ସର୍ବଭାରତୀୟ ଚରମ୍ପା କପ୍‌ କ୍ରିକେଟ୍‌: ୟୁନିୟନ ସ୍ପୋର୍ଟିଂ ଫାଇନାଲରେ

ଭଦ୍ରକ ଅଫିସ,୩୧।୧୨-ଭଦ୍ରକ ଜିଲା ଚରମ୍ପା ଆର୍‌.ସି.ବି.ଏଲ. ହାଇସ୍କୁଲ ପଡିଆରେ ଚରମ୍ପା ଯୁବକ ସଂଘ ପକ୍ଷରୁ ଆୟୋଜିତ ସର୍ବଭାରତୀୟ ଚରମ୍ପା କପ୍‌ କ୍ରିକେଟ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟର ୨ୟ ସେମିଫାଇନାଲ୍‌ ଭୁବନେଶ୍ୱରର ଶେଖର ସ୍ପୋର୍ଟିଂ ଏବଂ କଟକର ୟୁନିୟନ ସ୍ପୋର୍ଟିଂ ମଧ୍ୟରେ ଖେଳା ଯାଇଥିତ୍ଲା । ୟୁନିୟନ ସ୍ପୋର୍ଟିଂ ଟସ୍‌ ଜିତି ପ୍ରଥମେ ଫିଲ୍‌ଡିଂ କରିଥିଲା ।

 ରୁଗ୍‌ଣ ସ୍ଥିତିରେ ପଥର ଖୋଦେଇ ତାଲିମ କେନ୍ଦ୍ର

ରୁଗ୍‌ଣ ସ୍ଥିତିରେ ପଥର ଖୋଦେଇ ତାଲିମ କେନ୍ଦ୍ର

ନୀଳଗିରି, ୩୧।୧୨(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଓଡିଶାର କଳା, ସଂସ୍କୃତି , ଭାସ୍କର୍ଯ୍ୟ ଅନ୍ୟନ୍ୟ। ଅନେକ ଶିଳ୍ପୀ କାରିଗର ପ୍ରାଚୀନ କାଳରୁ ଏହି କଳାକୁ କୌଳିକ ବୃତ୍ତିଭାବେ ଆପଣେଇ ପ୍ରତିଭା ପ୍ରଦର୍ଶନ କରି ଆସୁଛନ୍ତି। କାରିଗରୀ ହସ୍ତଶିଳ୍ପର ବିକାଶ ଘଟାଇ ଶିକ୍ଷିତ, ଅର୍ଦ୍ଧଶିକ୍ଷିତ ବେକାର ଯୁବତୀ ଯୁବକଙ୍କୁ ଆତ୍ମନିଯୁକ୍ତି ସୁଯୋଗ ଦେବା ଲାଗି ରାଜ୍ୟରେ ବିଭିନ୍ନ ତାଲିମ କେନ୍ଦ୍ରମାନ ଖୋଲାଯାଇଛି।

ଡକାୟତି  ଯୋଜନା: ୨  ଗିରଫ

ଡକାୟତି ଯୋଜନା: ୨ ଗିରଫ

ବଡସାହି,୩୧।୧୨(ସ୍ବ.ପ୍ର)- ବଡସାହି ଥାନା ଅଧୀନ ଧାନପୁତା-ବୈଦ୍ୟପୁର ରାସ୍ତାରେ ଡକାୟତି କରିବାର ଯୋଜନା କରୁଥିବା ୨ଦୁର୍ଦ୍ଦାନ୍ତ ଅପରାଧିକୁ ପୋଲିସ ଗିରଫ କରି ରବିବାର କୋର୍ଟଚାଲାଣ କରିଛି । ସେମାନେ ହେଲେ ଡାହିସାହି ଗ୍ରାମର କରୁଣାକର ନାଏକ ଓ ସାନନୁଆଗାଁ ଗ୍ରାମର ଜୟନ୍ତ ବେହେରା ।

ପୁଜ୍ୟପୂଜାର ସାରସ୍ବତ ସମାରୋହ ଉଦ୍‌ଯାପିତ

ପୁଜ୍ୟପୂଜାର ସାରସ୍ବତ ସମାରୋହ ଉଦ୍‌ଯାପିତ

ବାରିପଦା ଅଫିସ,୩୧।୧୨-ବାରିପଦା ରୋଟାରୀ ଭବନଠାରେ ଶନିବାରଠାରୁ ଆୟୋଜିତ ପୂଜ୍ୟପୂଜାର ୩୪ ତମ ସାରସ୍ବତ ବନ୍ଧୁ ମିଳନ ଉତ୍ସବ ରବିବାର ଉଦ୍‌ଯାପିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଉଦ୍‌ଯାପନି ଉତ୍ସବରେ ଆୟୋଜିତ ସଭାରେ ଓଡିଶା ସାହିତ୍ୟ ଏକାଡେମି ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଲେଖକ ଶିବ ପ୍ରସାଦ ବିଶ୍ୱାଳ ସଭାପତିତ୍ୱ କରିଥିଲେ।

ଲୋଚନ ଦାସ ମେମୋରିଆଲ କ୍ରିକେଟ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ: ସାଗିରା ସ୍ପୋଟିଂ ଚାମ୍ପିୟନ

ଲୋଚନ ଦାସ ମେମୋରିଆଲ କ୍ରିକେଟ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ: ସାଗିରା ସ୍ପୋଟିଂ ଚାମ୍ପିୟନ

ବାରିପଦା ଅଫିସ,୩୧।୧୨- ବାରିପଦାସ୍ଥିତ ତୁଳସୀଚଉରା କ୍ରିକେଟ ପଡ଼ିଆଠାରେ ଗତ ୧୨ତାରିଖରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିବା ତୁଳସୀଚଉରା ପ୍ରିମିୟର ଲିଗ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ ଉଦ୍‌ଯାପିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଏହି ଅବସରରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ଫାଇନାଲ ମ୍ୟାଚରେ ସାଗିରା ସ୍ପୋଟିଂ ୬ ଉଇକେଟରେ ଜିତି ତୁଳସୀଚଉରା ପ୍ରିମିୟର ଲିଗ ତୃତୀୟ ସଂସ୍କରଣର ଚାମ୍ପିୟନ ହୋଇଛି।

ବଡସାହିରେ ଜମୁଛି ପର୍ଯ୍ୟଟକଙ୍କ ଭିଡ

ବଡସାହିରେ ଜମୁଛି ପର୍ଯ୍ୟଟକଙ୍କ ଭିଡ

ବଡସାହି,୩୧।୧୨(ସ୍ବ.ପ୍ର)- ପୁରୁଣା ବର୍ଷକୁ ବିଦାୟ ଦେବା ଓ ନୂଆ ବର୍ଷକୁ ସ୍ବାଗତ କରିବା ପାଇଁ ସମସ୍ତଙ୍କ ମନରେ ଭରି ରହିଛି ଅନେକ ଉକତ୍ଣ୍ଠା । ପୁରୁଣା ବର୍ଷରେ କିଛି ସ୍ମୃତି ସାଉଁଟିବା ପାଇଁ ଦୂରଦୂରାନ୍ତରୁ ଆସୁଥିବା ପର୍ଯ୍ୟଟକଙ୍କ ଭିଡ ଜମୁଛି । ମୟୂରଭଞ୍ଜ ଜିଲା ବଡସାହି ବ୍ଲକ ପର୍ଯ୍ୟଟନ ମାନଚିତ୍ରରେ ସ୍ଥାନ ପାଇଥିବା ବେଳେ ଏଠାକାର ଦୁଇ ଦୁଇଟି ଐତିହାସିକ ସ୍ଥଳୀ ପର୍ଯ୍ୟଟକଙ୍କୁ ଟାଣିବାରେ ସକ୍ଷମ ହୋଇପାରୁଛି।

ପୋଖରୀରେ ବୁଡି ମହିଳା ମୃତ

ପୋଖରୀରେ ବୁଡି ମହିଳା ମୃତ

ଆରଡି,୩୧।୧୨(ଡି.ଏନ.ଏ.) - ଭଦ୍ରକ ଜିଲା ଚାନ୍ଦବାଲି ବ୍ଲକ ପାରଡିଆ ଗ୍ରାମର ଜାନକୀ ଲତା ସେଠୀ ନାମ୍ନୀ ମହିଳାଙ୍କର ରବିବାର ପୋଖରୀରେ ବୁଡି ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି। ସେ ଗାଧୋଇବାକୁ ଯାଇଥିବାବେଳେ ପାଣିରେ ଗୋଡ଼ ଖସିଯାଇଥିଲା।

କବିତାରେ ନବବର୍ଷକୁ ସ୍ବାଗତ

କବିତାରେ ନବବର୍ଷକୁ ସ୍ବାଗତ

ବାଲେଶ୍ୱର ଅଫିସ,୩୧।୧୨- ଫକୀରମୋହନ ସାହିତ୍ୟ ପରିଷଦର ୩୬୫ ଦିନ ସାହିତ୍ୟ ସଭାର ୩୫୦ତମ ଆସର ପରିଷଦର ସଭାପତି ଡ. ଲକ୍ଷ୍ମୀକାନ୍ତ ତ୍ରିପାଠୀ ପୌରୋହିତ୍ୟରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଶାନ୍ତିକାନନ ପରିସରରେ ହୋଇଥିବା ସାରସ୍ବତ ସଭାରେ ବାଲେଶ୍ୱରର ଜିଲାପାଳ ପ୍ରମୋଦ କୁମାର ଦାସ ଯୋଗଦେଇଥିଲେ।

ଚନ୍ଦ୍ରଭାଗା ଉତ୍ସବର ଦ୍ୱିତୀୟ ସନ୍ଧ୍ୟା: ‘ରେବତୀ’ ଓ ‘ହେ ନାରୀ’ ମଞ୍ଚସ୍ଥ

ଚନ୍ଦ୍ରଭାଗା ଉତ୍ସବର ଦ୍ୱିତୀୟ ସନ୍ଧ୍ୟା: ‘ରେବତୀ’ ଓ ‘ହେ ନାରୀ’ ମଞ୍ଚସ୍ଥ

ବାଲେଶ୍ୱର ଅଫିସ,୩୧।୧୨- ବାଲେଶ୍ୱର ଗାନ୍ଧି ସ୍ମୃତି ଭବନରେ ଜାତୀୟସ୍ତରୀୟ ଚନ୍ଦ୍ରଭାଗା ଉତ୍ସବର ଦ୍ୱିତୀୟ ନାଟକ ସନ୍ଧ୍ୟା ରବିବାର ଉଦ୍‌ଘାଟିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଏଥିରେ ଅମର୍ଦ୍ଦାରୋଡ୍‌ ସ୍ଥିତ ସିଦ୍ଧେଶ୍ୱର ମହାବିଦ୍ୟାଳୟ ଦ୍ୱାରା ଓଡ଼ିଆ ନାଟକ ‘ରେବତୀ’ ମଞ୍ଚସ୍ଥ ହୋଇଥିଲା।

୩ ଡ଼କାୟତ ଗିରଫ : ୨ବନ୍ଧୁକ, ୧୯ଗୁଳି ଜବତ

୩ ଡ଼କାୟତ ଗିରଫ : ୨ବନ୍ଧୁକ, ୧୯ଗୁଳି ଜବତ

ରୂପ୍‌ସା,୩୧।୧୨(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ବାଲେଶ୍ୱର ସଦର ବ୍ଲକ ହଳଦୀପଦା ସ୍ଥିତ ଏକ ବ୍ୟାଙ୍କରୁ ଲୁଟ୍‌ ଉଦ୍ୟମ କରୁଥିବା ବେଳେ ଗ୍ରାମବାସୀ ସନ୍ଦେହରେ ଧରିଥିବା ୩ ଡ଼କାୟତଙ୍କୁ ବସ୍ତା ଥାନା ପୋଲିସ ପଚରାଉଚୁରା ସାଙ୍ଗକୁ ତଦନ୍ତ କରି ରବିବାର ସେମାନଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଛି। ଅଭିଯୁକ୍ତମାନଙ୍କ ନିକଟରୁ ୨ଦେଶୀ ବନ୍ଧୁକ, ୧୦ ଲାଲ ରଙ୍ଗର ଗୁଳି, ୯ଟି ୮ମି.ମି. ବିଶିଷ୍ଟ ଗୁଳି, ଗୋଟିଏ ଛୁରୀ, ୨ଟି ଜିଆଇ ପାଇପ୍‌ ଓ ୩ଟି ସାଇକେଲ ଜବତ କରାଯାଇଛି ।

ପୋଖରୀରେ ବୁଡି ମହିଳା ମୃତ

ପୋଖରୀରେ ବୁଡି ମହିଳା ମୃତ

ଆରଡି, ୩୧।୧୨(ଡି.ଏନ.ଏ.): ଭଦ୍ରକ ଜିଲା ଚାନ୍ଦବାଲୀ ବ୍ଲକର ସୁନ୍ଦରପୁର ପଞ୍ଚାୟତ ଅନ୍ତର୍ଗତ ପାରଡିଆ ଗ୍ରାମର ଜାନକୀ ଲତା ସେଠୀ(୩୫)ଙ୍କ ପୋଖରୀରେ ବୁଡିଯିବା ଯୋଗୁ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି।

ଏମିତି ବି ଆସେ ମୃତ୍ୟୁ: ଶୈବପୀଠକୁ ବୁଲିବାକୁ ଆସି ପର୍ଯ୍ୟଟକ ମୃତ

ଏମିତି ବି ଆସେ ମୃତ୍ୟୁ: ଶୈବପୀଠକୁ ବୁଲିବାକୁ ଆସି ପର୍ଯ୍ୟଟକ ମୃତ

ନୀଳଗିରି, ୩୧।୧୨(ଡି.ଏନ.ଏ.): ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲା ନୀଳଗିରି ଉପଖଣ୍ଡ ତଥା କୁଳଡିହା ଅଭୟାରଣ୍ୟରେ ଥିବା ପ୍ରସିଦ୍ଧ ବାବା ପଞ୍ଚଲିଙ୍ଗେଶ୍ୱର ଶୈବପୀଠକୁ ନୂଆବର୍ଷ କଟାଇବାକୁ ଆସିଥିବା ଜଣେ ପର୍ଯ୍ୟଟକଙ୍କ ଅକାଳ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି।

ପୂଜ୍ୟପୂଜାର ସାରସ୍ବତ ସମାରୋହ

ପୂଜ୍ୟପୂଜାର ସାରସ୍ବତ ସମାରୋହ

ବାରିପଦା ଅଫିସ,୩୦।୧୨- ମାନବ ସଭ୍ୟତାର ବିକାଶରେ ସାହିତ୍ୟର ଅବଦାନ ଯଥେଷ୍ଟ । ମାନବର ଚିନ୍ତା ଚେତନାକୁ ମାଜିତ ଓ ଶାଶିତ କରିବାରେ ସାହିତ୍ୟ ପ୍ରମୁଖ ଭୂମିକା ଗ୍ରହଣ କରି ଆସିଛି ବୋଲି ‘ପୂଜ୍ୟପୂଜା’ର ୩୪ ତମ ସାରସ୍ବତ ବନ୍ଧୁ ମିଳନ ଉତ୍ସବ ଉଦଘାଟନ ଅବସରରେ ଅତିଥିମାନେ ମତବ୍ୟକ୍ତ କରିଛନ୍ତି।

ମହିଳାଙ୍କୁ ତଣ୍ଟି ଚିପି ହତ୍ୟା: ମୃତଦେହକୁ ଜାଳିଦେଲେ

ମହିଳାଙ୍କୁ ତଣ୍ଟି ଚିପି ହତ୍ୟା: ମୃତଦେହକୁ ଜାଳିଦେଲେ

ଭଞ୍ଜକିଆ,୩୦।୧୨(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ମୟୂରଭଞ୍ଜ ଜିଲା ରରୁଆଁ ଥାନା ଅଧୀନ ସାନରରୁଆଁ ଗ୍ରାମ ପୁରାଣ ସାହିରେ ଶୁକ୍ରବାର ରାତିରେ ଏକ ବିଭତ୍ସ ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡ ଘଟିଛି। ପାର୍ବତୀ ପାତ୍ର(୫୦) ନାମ୍ନୀ ଜଣେ ମହିଳାଙ୍କୁ ତଣ୍ଟିଚିପି ହତ୍ୟା କରିବା ପରେ ଘଟଣାକୁ ଭିନ୍ନ ରୂପ ଦେବା ସକାଶେ ମୃତଦେହ ଉପରେ କିରାସିନ ଡାଳି ଜାଳି ଦିଆଯାଇଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି।

ଏସ୍‌ଡିଓଙ୍କ ହାତ ଗୋଡ ବାନ୍ଧି ଟଙ୍କା ଭର୍ତ୍ତି ଲୁହା ସିନ୍ଧୁକ ଲୁଟିନେଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ

ଏସ୍‌ଡିଓଙ୍କ ହାତ ଗୋଡ ବାନ୍ଧି ଟଙ୍କା ଭର୍ତ୍ତି ଲୁହା ସିନ୍ଧୁକ ଲୁଟିନେଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ

ଖୁଣ୍ଟା,୩୦।୧୨(ଡିଏନଏ)-ମୟୂରଭଞ୍ଜ ଜିଲା ସ୍ଥାନୀୟ ଖୁଣ୍ଟା ବଜାର ମୁଖ୍ୟ ରାସ୍ତା ପାର୍ଶ୍ୱରେ ଅବସ୍ଥିତ ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ଉପଖଣ୍ଡ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ଶୁକ୍ରବାର ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ୪ ଜଣ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ ପଶି ସେଠାରେ ଶୋଇଥିବା ଜଣେ ଏସ୍‌ଡିଓଙ୍କ ଗୋଡ ହାତ ବାନ୍ଧି ଦେଢ଼ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଥିବା ଏକ ଲୁହା ସିନ୍ଧୁକ ଲୁଟି ନେଇଛନ୍ତି ।

ରାସ୍ତା ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ଶିକ୍ଷକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ: ସ୍ତ୍ରୀ ଗୁରୁତର

ରାସ୍ତା ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ଶିକ୍ଷକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ: ସ୍ତ୍ରୀ ଗୁରୁତର

ଖୁଣ୍ଟା,୩୦।୧୨(ଡିଏନଏ)-ମୟୂରଭଞ୍ଜ ଜିଲା ଖୁଣ୍ଟା ଥାନା ଅଧୀନ ଖୁଣ୍ଟା-ଉଦଳା ରାଜ୍ୟ ରାଜପଥ ପଥରା ଛକଠାରେ ଶନିବାର ସନ୍ଧ୍ୟା ୭ଟା ସମୟରେ ରାସ୍ତା ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ନବ କିଶୋର ବେହେରା (୫୦) ନାମକ ଜଣେ ଶିକ୍ଷକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ସେ ତାଙ୍କ ବାଇକ୍‌ରେ ସ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ବସାଇ ଉଦଳା ଅଭିମୁଖେ ଯାଉଥିବାବେଳେ ଖୁଣ୍ଟାଠାରୁ ୩ କିମ ଦୂର ପଥରା ଛକଠାରେ ପଛପଟୁ ଏକ ଟ୍ରକ ଧକ୍କା ଦେଇଥିଲା ।

କାର୍‌ ଦୁର୍ଘଟଣା: ୫ ଗୁରୁତର

କାର୍‌ ଦୁର୍ଘଟଣା: ୫ ଗୁରୁତର

ଭଦ୍ରକ ଅଫିସ, ୩୦।୧୨-ବାଲେଶ୍ୱରରୁ ଭୁବନେଶ୍ୱର ଯାଉଥିବା ଏକ କାର୍‌ ଡାହଣୀଗଡ଼ିଆ ଛକ ନିକଟରେ ପୂର୍ବରୁ ଛିଡ଼ା ହୋଇଥିବା ଏକ ଟ୍ରକ୍‌ ସହ ଧକ୍କା ହୋଇ ରାସ୍ତା କଡ଼କୁ ଖସି ପଡ଼ିଥ୍‌ତ୍ଲା। ଫଳରେ କାର୍‌ରେ ବସିଥିବା ଜଣେ ଶିଶୁ ସହ ୨ ମହିଳାଙ୍କ ସମେତ ୫ ଜଣ ଗୁରୁତର ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି।