ବାଲେଶ୍ୱର

କୃଷି କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ଝୁଲୁଛି ତାଲା

କୃଷି କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ଝୁଲୁଛି ତାଲା

ଝୁମ୍ପୁରା, ୯।୭(ଡି.ଏନ.ଏ.): ବର୍ତ୍ତମାନ ଖରିଫ ଚାଷର ସମୟ। ଚାଷୀ ବିହନ, ଔଷଧ, ପରାମର୍ଶ ଆଦି କାମରେ କୃଷି କାର୍ଯ୍ୟାଳୟକୁ ଯିବା ସ୍ବାଭାବିକ କଥା। ଝୁମ୍ପୁରାସ୍ଥିତ କୃଷି କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ତାଲା ଝୁଲୁଥିବାରୁ ଚାଷୀ ଅସନ୍ତୋଷ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି। ଖୁଣ୍ଟାପଡ଼ା, ଅର୍ଶଳା, ଖେଣ୍ଡରା, ବାଲିବନ୍ଧ ଗ୍ରାମରୁ ଆସିଥିବା ଚାଷୀ କୃଷି କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ସମ୍ମୁଖ ପିଣ୍ଡାରେ ଘଣ୍ଟା ଘଣ୍ଟା ଧରି ବସି ରହି ଫେରି ଆସିଥିଲେ। ମଧ୍ୟାହ୍ନ ସମୟକୁ ଅପେକ୍ଷାରତ ଥିବା ଚାଷୀ ଶରତ ଡାଙ୍ଗୁଆ, ଗଣେଶ୍ୱର ନାଏକ, ଦଣ୍ଡସେନା ନାଏକ, ଲାଲଟୁ ଦେହୁରୀ, କୁଳମଣୀ ଦାସ ପ୍ରମୁଖ କହନ୍ତି, ସୂଚନା ନ ଥାଇ କୃଷି କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ବହୁ ସମୟରେ ବନ୍ଦ ରହୁଛି।

ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ସ୍ବାମୀ ମୃତ, ସ୍ତ୍ରୀ ଗୁରୁତର:ଥାନାରେ ମାମଲା

ଭଣ୍ଡାରିପୋଖରୀ,୯।୭(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଭଦ୍ରକ ଜିଲା ଭଣ୍ଡାରିପୋଖରୀ ଥାନା ଅଧୀନ ୧୬ ନମ୍ବର ଜାତୀୟ ରାଜପଥର ଦମକଳ କେନ୍ଦ୍ର ନିକଟରେ ରବିବାର ଅପରାହ୍ନରେ ସ୍କୁଟି ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ସ୍ବାମୀ ମୃତ ଓ ସ୍ତ୍ରୀ ଗୁରୁତର ଘଟଣା ନେଇ ଥାନାରେ ଏକ ମାମଲା (ନଂ.୧୦୯/୧୮) ରୁଜୁ ହୋଇଛି। ପୋଲିସ ସରୋଜ ପଣ୍ଡାଙ୍କ ମୃତଦେହ ଜବତ କରି ବ୍ୟବଚ୍ଛେଦ କରାଇଛି।

ବ୍ୟାଙ୍କିଂ ଆସିଷ୍ଟାଣ୍ଟ କର୍ମଚାରୀ ସଂଘ ବୈଠକ

ବାରିପଦା ଅଫିସ,୯।୭- ବାରିପଦା କଚେରିଠାରେ ଏମସିସି ବ୍ୟାଙ୍କ ଲିମିଟେଡ ବାରିପଦାରେ କାର୍ଯ୍ୟରତ କର୍ମଚାରୀ ଓ ଅବସରପ୍ରାପ୍ତ ବ୍ୟାଙ୍କିଙ୍ଗ ଆସିଷ୍ଟାଣ୍ଟ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ଏକ ବୈଠକ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି।

ମେଧାବୀ ବିଦ୍ୟାର୍ଥୀଙ୍କୁ ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧନା

ବାରିପଦା ଅଫିସ,୯।୭- ଅଖିଳ ଭାରତୀୟ ବିଦ୍ୟାର୍ଥୀ ପରିଷଦ ବାରିପଦା ଶାଖା ପକ୍ଷରୁ ସ୍ଥାନୀୟ ରୋଟାରି କ୍ଳବରେ ମେଧାବୀ ଅଭିନନ୍ଦନ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି।

ମଦ ବନ୍ଦ ପାଇଁ  ରାଲି

ମଦ ବନ୍ଦ ପାଇଁ ରାଲି

ବାଙ୍ଗିରିପୋଷି,୯।୭(ଡି.ଏନ.ଏ.):ବାଙ୍ଗିରିପୋଷୀ ବ୍ଲକ ଅଞ୍ଚଳରେ ବହୁ ସଂଖ୍ୟାରେ ମଦ ଦୋାନ ଖୋଲିଥିବାରୁ ଅସାମାଜିମ କାର୍ଯ୍ୟକଳାପ ବଢିବାରେ ଲାଗିଛି। ଏଥିରେ ଅତିଷ୍ଠ ହୋଇ ଚାଉଳଘୋରୀ ଗ୍ରାମରେ ଥିବା ୯ ସ୍ବୟଂସହାୟକ ଗୋଷ୍ଠୀ ସୋମବାର ରାସ୍ତାକୁ ଓହ୍ଲାଇଛନ୍ତି।

ଯୁବତୀଙ୍କ ଝୁଲନ୍ତା ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର

ବଡ଼ସାହି,୯ା୭(ସ.ପ୍ର)-ବଡ଼ସାହି ଥାନା ଅଧୀନ ଟଙ୍ଗାଶୋଳ ଶାଗୁଆନ ଜଙ୍ଗଲ ମଧ୍ୟରୁ ଜଣେ ଯୁବତୀଙ୍କ ଝୁଲନ୍ତା ମୃତଦେହକୁ ସୋମବାର ପୋଲିସ ଉଦ୍ଧାର କରିଛି ା ଯୁବତୀଜଣକ ହେଲେ ଟଙ୍ଗାଶୋଳ ପଞ୍ଚାୟତ ହିଞ୍ଜଳଗଡିଆ ଗ୍ରାମର ନହା ହାଁସଦା(୨୨) ା ପୋଲିସ ଏକ ଅପମୃତ୍ୟୁ ମାମଲା (ନଂ ୧୮/୧୮) ରୁଜୁ କରି ଶବ ବ୍ୟବଚ୍ଛେଦ ପାଇଁ ପଠାଇଛି।

୧୨ବର୍ଷ ହେଲା ମିଳିନି ପ୍ରାପ୍ୟ: ଧାରଣାରେ ବସିବେ ଠିକାଦାର, ଶ୍ରମିକ

ସିମୁଳିଆ, ୯।୭(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ୨୦୦୫-୦୬ ମସିହାରେ ବିଦ୍ୟୁତ ବିଭାଗର ଏପିଡ଼ିଆରପି ସ୍କିମ୍‌ରେ ସିମୁଳିଆ ବ୍ଲକର ୨୬ଟି ଗ୍ରାମକୁ ବିଦ୍ୟୁତିକରଣ କରିଥିବା କହ୍ନେଇବିନ୍ଧା ପଞ୍ଚାୟତ କୁତୁପୁର ଅଞ୍ଚଳର ଚନ୍ଦ୍ରକାନ୍ତ ସାବତ ନାମକ ଠିକାଦାର ଓ ଶ୍ରମିକମାନେ ଏଯାଏ ପ୍ରାପ୍ୟ ପାଇନାହାନ୍ତି।

ଜଳେଶ୍ୱର ବିକାଶ ମଞ୍ଚର ଗଣସତ୍ୟାଗ୍ରହ

ଜଳେଶ୍ୱର, ୯।୭(ସ୍ବ.ପ୍ର.)-ଜଳେଶ୍ୱରରେ ଦୁର୍ବଳ ନେତୃତ୍ୱ ଓ ପ୍ରଶାସନର ସ୍ଥାଣୁତ୍ୱ ବିରୋଧରେ ଜଳେଶ୍ୱର ବିକାଶ ମଞ୍ଚ ପକ୍ଷରୁ ଜନସାଧାରଣଙ୍କୁ ନ୍ୟାୟ ଦେବା ପାଇଁ ସୋମବାର ବ୍ଲକ କାଯର୍‌ୟାଳୟ ସମ୍ମୁଖରେ ଗଣସତ୍ୟାଗ୍ରହ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି।

ବିଏସ୍‌ଏସ୍‌ର ସନ୍‌ଡେ ମିଶନ

ବିଏସ୍‌ଏସ୍‌ର ସନ୍‌ଡେ ମିଶନ

ଭଦ୍ରକ ଅଫିସ,୯।୭-ସ୍ବେଚ୍ଛାସେବୀ ସଙ୍ଗଠନ ଭଦ୍ରକ ସୋସିଆଲ ସର୍ଭିସ(ବିଏସ୍‌ଏସ୍‌)ର ସନ୍‌ଡେ ମିଶନ ପରିପ୍ରେକ୍ଷୀରେ ରବିବାର ଭଦ୍ରକ ଜିଲା ମୁଖ୍ୟ ଚିକିତ୍ସାଳୟ ପରିସର ସଫେଇ କରାଯାଇଛି। ସଙ୍ଗଠନ ସଭାପତି ସଞ୍ଜିତ କୁମାର ନାୟକ, ସଂଯୋଜକ ପ୍ରକାଶ ସ୍ବାଇଁଙ୍କ ତତ୍ତ୍ୱାବଧାନରେ କର୍ମକର୍ତ୍ତାମାନେ ମେଡିକାଲ ପରିସରର ସମସ୍ତ ୱାର୍ଡ, ଆଉଟଡୋର, ଶୌଚାଳୟ ଆଦିକୁ ପରିଷ୍କାର କରିଥିଲେ।

୮୫ ଅଭିଯୋଗର ଶୁଣାଣି

ଚାନ୍ଦବାଲି,୯।୭(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଚାନ୍ଦବାଲି ବ୍ଲକରେ ସୋମବାର ଜିଲାପାଳଙ୍କ ଅଭିଯୋଗ ଶୁଶାଣି ଶିବିର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଏଥିରେ ମୋଟ ୮୫ ଅଭିଯୋଗର ଶୁଣାଣି ହୋଇଥିଲା।

ସୋସିଆଲ ମିଡିଆ ମାଧ୍ୟମରେ ସଚେତନତା ସୃଷ୍ଟି ପ୍ରତି ଗୁରୁତ୍ୱ

ଭଦ୍ରକ ଅଫିସ,୯।୭-ଭାଜପା ଜିଲା ମହିଳା ମୋର୍ଚ୍ଚାର ସାଙ୍ଗଠନିକ ବୈଠକ ରବିବାର ଜିଲା କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଜିଲା ସଭାନେତ୍ରୀ ମନସ୍ମିତା ଖୁଣ୍ଟିଆ ଏଥିରେ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତା କରିଥିଲେ। ମହିଳା ମୋର୍ଚ୍ଚାର ରାଜ୍ୟ ଉପସଭାନେତ୍ରୀ ତଥା ଜିଲା ପ୍ରଭାରୀ ସୁଷମା ବିଶ୍ୱାଳ ବୈଠକରେ ଯୋଗଦେଇ ୱାର୍ଡସ୍ତରରୁ ମହିଳାଙ୍କୁ ଭାଜପାରେ ସକ୍ରିୟ କରାଇବାକୁ କର୍ମକର୍ତ୍ତାଙ୍କୁ ଆହ୍ବାନ ଦେଇଥିଲେ।

ବଢୁଛି ଲୁଟପାଟ୍‌: ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କ ଟେର୍‌ ପାଉନି ପୋଲିସ

ଭଣ୍ଡାରିପୋଖରୀ,୯। ୭(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଭଦ୍ରକ ଜିଲା ଭଣ୍ଡାରିପୋଖରୀ ଥାନା ଅଞ୍ଚଳରେ ଲୁଟ୍‌ପାଟ୍‌, ଛିନ୍‌ତାଇ ଦିନକୁ ଦିନ ବଢ଼ିଚାଲିଛି। ଏହାକୁ ରୋକିବାରେ ପୋଲିସ ପ୍ରଶାସନ ବିଫଳ ହୋଇଛି। ଗତ ମାସକ ମଧ୍ୟରେ ଏହି ଅଞ୍ଚଳରେ ଦୁଇ ଦୁଇଟି ଲୁଟ୍‌ ଘଟଣା ଘଟିଥିଲେ ମଧ୍ୟ ପୋଲିସ ଏଯାଏ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ଠାବ କରିପାରି ନାହିଁ।

  ଏମକେସି ହାଇସ୍କୁଲ: ଦୁଇ ବର୍ଷ ପରେ ଆସିଲେ ପ୍ରଧାନଶିକ୍ଷକ

ଏମକେସି ହାଇସ୍କୁଲ: ଦୁଇ ବର୍ଷ ପରେ ଆସିଲେ ପ୍ରଧାନଶିକ୍ଷକ

ବାରିପଦା ଅଫିସ,୯।୭- ଦୀର୍ଘ ଦୁଇ ବର୍ଷ ପରେ ବାରିପଦା ମହାରାଜା କୃଷ୍ଣଚନ୍ଦ୍ର ଉଚ୍ଚ ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ଜଣେ ସ୍ଥାୟୀ ପ୍ରଧାନ ଶିକ୍ଷକ ନିଯୁକ୍ତ ହୋଇଛନ୍ତି। ମୟୂରଭଞ୍ଜ ଜିଲା ମୋରଡା ବ୍ଲକ ସ୍ଥିତ ଦାନ୍ତିଆମୁହଁ। ଉଚ୍ଚ ବିଦ୍ୟାଳୟର ପ୍ରଧାନ ଶିକ୍ଷକ ଭାବେ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଥିବା ସୁଦର୍ଶନ ପଣ୍ଡା ପଦୋନ୍ନତି ପାଇ ଏମକେସି ହାଇସ୍କୁଲର ପ୍ରଧାନ ଶିକ୍ଷକ ଭାବେ ସୋମବାର ଯୋଗ ଦେଇଛନ୍ତି।

ମା’ତୁଳସୀ ପତ୍ରିକାର ସ୍ବନକ୍ଷତ୍ର ଦିବସ

ବାରିପଦା ଅଫିସ,୯।୭- ବାରିପଦାସ୍ଥିତ ପୌରପରିଷଦ ସଭାଗୃହରେ ଓଡ଼ିଆ ଆଧ୍ୟାାତ୍ମିକ ପତ୍ରିକା ମା’ ତୁଳସୀର ସ୍ବନକ୍ଷତ୍ର ଦିବସ ପାଳିତ ହୋଇଯାଇଛି। ତୁଳସୀ ପରିବାର ସଭାପତି ଡ.ରାମଚନ୍ଦ୍ର ଦେଓଙ୍କ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତାରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ମୁଖ୍ୟ ଅତିଥି ଭାବେ ଝାଡଖଣ୍ଡ କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ବିଶ୍ୱ ବିଦ୍ୟାଳୟର ପ୍ରାକ୍ତନ କୂଳ ସଚିବ ଡ.କାଳୀପଦ ମହାନ୍ତି ଯୋଗଦେଇଥିଲେ।

 ପରିବେଶକୁ ସୁବଜ ସୁନ୍ଦର କରିବାକୁ ପରାମର୍ଶ

ପରିବେଶକୁ ସୁବଜ ସୁନ୍ଦର କରିବାକୁ ପରାମର୍ଶ

ବଡ଼ସାହି,୯।୭(ସ.ପ୍ର)-ବଡ଼ସାହି ବ୍ଲକ ଶାଳଗାଁ ହାଇସ୍କୁଲ ପରିସରରେ ସୋମବାର ବନମହୋସତ୍ବ ପାଳିତ ହୋଇଯାଇଛି । ପ୍ରଧାନ ଶିକ୍ଷକ ସନ୍ତୋଷ କୁମାର ବେହେରାଙ୍କ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତାରେ ଏକ ସଭା ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଛି ।

ଠିକା ଶ୍ରମିକ କର୍ମଚାରୀ ସଂଘର ନୂତନ କର୍ମକର୍ତ୍ତା

ବାରିପଦା ଅଫିସ,୯।୭- ବାରିପଦା ପୌରପାଳିକାର ଠିକା ଶ୍ରମିକମାନଙ୍କର ଏକ ବୈଠକ ସ୍ଥାନୀୟ ପୌର ଶିଶୁ ଉଦ୍ୟାନ ପରିସରରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି।

ରାଜ୍ୟ ଅଣଗେଜେଟେଡ କର୍ମଚାରୀ ସମନ୍ବୟ ସମିତି ସମ୍ମିଳନୀ

ରାଜ୍ୟ ଅଣଗେଜେଟେଡ କର୍ମଚାରୀ ସମନ୍ବୟ ସମିତି ସମ୍ମିଳନୀ

ବାରିପଦା ଅଫିସ,୯।୭- ବାରିପଦାସ୍ଥିତ ଶହୀଦ ସ୍ମୃତି ଭବନ ପରିସରରେ ଓଡ଼ିଶା ରାଜ୍ୟ ଅଣଗେଜେଟେଡ କର୍ମଚାରୀ ସମନ୍ବୟ ସମିତିର ମୟୂରଭଞ୍ଜ ଜିଲା ଶାଖା ଓ ଓଡ଼ିଶା ଅମଲା ସଂଘର ମିଳିତ ଆନୁକୂଲ୍ୟରେ ବାର୍ଷିକ ସମ୍ମିଳନୀ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି।

 ବସ୍‌ ଭଡ଼ା ବୃଦ୍ଧି ପ୍ରତ୍ୟାହାର ଦାବିରେ ଡିଏସ୍‌ଓର ପ୍ରତିବାଦ

ବସ୍‌ ଭଡ଼ା ବୃଦ୍ଧି ପ୍ରତ୍ୟାହାର ଦାବିରେ ଡିଏସ୍‌ଓର ପ୍ରତିବାଦ

ଭୋଗରାଇ, ୯।୭(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ବସ୍‌ ଭଡ଼ା ବୃଦ୍ଧି ଓ କଣ୍ଡକ୍ଟରମାନଙ୍କ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରଙ୍କ ପ୍ରତି ଦୁର୍ବ୍ୟବହାର ପ୍ରତିବାଦରେ ଗଣତାନ୍ତ୍ରିକ ଛାତ୍ର ସଙ୍ଗଠନ (ଡି.ଏସ୍‌.ଓ) ପକ୍ଷରୁ ସୋମବାର ଥାନାଛକ ଠାରେ ପ୍ରତିବାଦ ଦିବସ ପାଳନ କରାଯାଇଛି।

 ଏବିଭିପିର ପ୍ରତିଷ୍ଠା ଦିବସ

ଏବିଭିପିର ପ୍ରତିଷ୍ଠା ଦିବସ

ବାଲେଶ୍ୱର ଅଫିସ, ୯।୭- ଅଖିଳ ଭାରତୀୟ ବିଦ୍ୟାର୍ଥୀ ପରିଷଦ (ଏବିଭିପି)ର ପ୍ରତିଷ୍ଠା ଦିବସ ତଥା ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ବିଦ୍ୟାର୍ଥୀ ଦିବସ ଅବସରରେ ସୋମବାର ପୂର୍ବାହ୍ନରେ ଏବିଭିପି ବାଲେଶ୍ୱର ନଗର ଶାଖା ପକ୍ଷରୁ ପତାକା ଉତ୍ତୋଳନ ସହ ବୃକ୍ଷରୋପଣ ଏବଂ ସ୍ବଚ୍ଛତା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି।

ଚନ୍ଦନେଶ୍ୱର ଜୀଉଙ୍କଠାରେ ଥଣ୍ଡା ପାନୀୟଜଳ ଲୋକାର୍ପଣ

ଚନ୍ଦନେଶ୍ୱର ଜୀଉଙ୍କଠାରେ ଥଣ୍ଡା ପାନୀୟଜଳ ଲୋକାର୍ପଣ

ଭୋଗରାଇ, ୯।୭(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଓଡ଼ିଶାର ଅନ୍ୟତମ ପ୍ରସିଦ୍ଧ ଶୈବପୀଠ ଶ୍ରୀଶ୍ରୀ ଚନ୍ଦନେଶ୍ୱର ଜୀଉଙ୍କ ଦର୍ଶନାର୍ଥେ ଏବଂ ପୂଜାର୍ଚ୍ଚନା ନିମନ୍ତେ ଦୈନନ୍ଦିନ ୧୦ହଜାରରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁ ଓ ପର୍ଯ୍ୟଟକଙ୍କ ଆଗମନ ହୋଇଥାଏ।

ନବନିଯୁକ୍ତ କନିଷ୍ଠ ଶିକ୍ଷକଙ୍କୁ ସ୍ବାଗତ ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧନା

ନବନିଯୁକ୍ତ କନିଷ୍ଠ ଶିକ୍ଷକଙ୍କୁ ସ୍ବାଗତ ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧନା

ଖଇରା, ୯।୭(ଡି.ଏନ.ଏ)-ଖଇରା ବ୍ଲକରେ ନବନିଯୁକ୍ତ ୨୧ଜଣ ଚୁକ୍ତିଭିତ୍ତିକ କନିଷ୍ଠ ଶିକ୍ଷକଙ୍କୁ ଶନିବାର ଖଇରା ଶିକ୍ଷକ ସଂଘ ଭବନରେ ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧିତ କରାଯାଇଛି । କନିଷ୍ଠ ଶିକ୍ଷକ ସଂଘ, ଖଇରା ଶାଖା ସଭାପତି ରଞ୍ଜନ କୁମାର ମହଲା ଉକ୍ତ ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧନା ସଭାରେ ସଭାପତିତ୍ୱ କରିଥିଲେ। ସମ୍ପାଦକ ସନ୍ତୋଷ କୁମାର ବାରିକ ବିବରଣୀ ପାଠ କରିଥିଲେ।

ତହସିଲ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ଅଭିଯୋଗ ଶୁଣାଣି

ତହସିଲ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ଅଭିଯୋଗ ଶୁଣାଣି

ବାହାନଗା,୯।୭(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲା ବାହାନଗା ବ୍ଲକସ୍ଥିତ ପାଇକାସ୍ତାରେ ଥିବା ତହସିଲ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ପରିସରରେ ସାମୁଦ୍ରିକ ତଟ ଅଞ୍ଚଳରେ ଜନସୁରକ୍ଷା ସମେତ ସାମୁଦ୍ରିକଜୀବ ସୁରକ୍ଷା ନିମନ୍ତେ ଜନ ଅଭିଯୋଗ ଓ ସଚେତନତା ଶିବିର ସୋମବାର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି।

ଡେଙ୍ଗୁ ସଚେତନତା ଶିବିର

ଡେଙ୍ଗୁ ସଚେତନତା ଶିବିର

ତିହିଡ଼ି,୯।୭(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଭଦ୍ରକ ଜିଲା ତିହିଡ଼ି ଗୋଷ୍ଠୀ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦ୍ରରେ ସୋମବାର ଏକ ଡେଙ୍ଗୁ ସଚେତନତା ଶିବିର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଏଥିରେ ମେଡିକାଲ ଅଫିସର ଡା. ଶୁଭକାନ୍ତ ଓଝା ପୌରୋହିତ୍ୟ କରିଥିଲେ।

ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ସୁସ୍ଥ ମାତୃତ୍ୱ ଅଭିଯାନ

ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ସୁସ୍ଥ ମାତୃତ୍ୱ ଅଭିଯାନ

ତିହିଡ଼ି,୯।୭(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଭଦ୍ରକ ଜିଲା ଅଧୀନ ତିହିଡ଼ି ଗୋଷ୍ଠୀ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦ୍ରରେ ସୋମବାର ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ସୁସ୍ଥ ମାତୃତ୍ୱ ଅଭିଯାନ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଏହି ଅବସରରେ ବିଭିନ୍ନ ଅଞ୍ଚଳରୁ ଆସିଥିବା ୩୮ ପ୍ରସୂତୀ ମହିଳାଙ୍କ ସ୍ବାସ୍ଥ ପରୀକ୍ଷା କରାଯାଇଥିଲା।