ବାଲେଶ୍ୱର

ସ୍ବାମୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁର ୩ ଦିନ ପରେ ଆଖି ବୁଜିଲେ ରତ୍ନମଣି

ବନ୍ତ,୨୦।୪-ଭଦ୍ରକ ଜିଲା ବନ୍ତ ଥାନା ଅଧୀନ ଟିଲୋ ପଞ୍ଚାୟତ ତେଲିସାହି ଗ୍ରାମରେ ଏକ ଦୁଃଖଦ ଘଟଣା ଘଟିଛି। ସ୍ବାମୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁର ୩ ଦିନ ପରେ ସ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିବା ନେଇ ସ୍ଥାନୀୟ ଅଞ୍ଚଳରେ ଶୋକର ଛାୟା ଖେଳି ଯାଇଛି। ମାଆ ବାପାଙ୍କୁ ହରାଇ ଦୁଇ ଝିଅପୁଅ ବେସାହାରା ହୋଇପଡ଼ିଛନ୍ତି। ଟିଲୋ ତେଲିସାହି ଗ୍ରାମର ନୃସିଂହ ଚରଣ ସ୍ବାଇଁ(୫୩) ଗତ ଶନିବାର ରାତିରେ ପାଖ ଗ୍ରାମରୁ ଭୋଜି ଖାଇ ଫେରୁଥିଲେ। ସେହି ସମୟରେ ଗ୍ରାମ ନିକଟରେ ଥିବା ଏକ ପୋଖରୀକୁ ଶୌଚ ହେବାକୁ ଯାଇ ପାଣି ପଡ଼ି ପ୍ରାଣ ହରାଇଥିଲେ।

ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ଘେରିଲେ ଗ୍ରାମବାସୀ

ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ଘେରିଲେ ଗ୍ରାମବାସୀ

ଭଣ୍ଡାରିପୋଖରୀ,୨୦।୪(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ବୈତରଣୀ ନଦୀର ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରୁ ବାଲି ଚୋରାଚାଲାଣ ଯୋଗୁ ନଦୀବନ୍ଧ ପ୍ରତି ବିପଦ ଆଶଙ୍କା ଦେଖାଦେଇଛି। ଅନେକ ସ୍ଥାନରେ ଇଟାଭାଟି ଲାଗି ନଦୀପଠାରୁ ମାଟି ଖୋଳି ନିଆଯାଉଛି। ଏଥିଲାଗି ନଦୀବନ୍ଧ ପାର୍ଶ୍ୱବର୍ତ୍ତୀ ମୃତ୍ତିକା କ୍ଷୟ ହୋଇ ବନ୍ଧର ସ୍ଥିତି ବିପଦସଙ୍କୁଳ ହୋଇପଡିଛି। ବାଲି ଚୋରା ଚାଲାଣକୁ ପ୍ରଶାସନ ରୋକି ପାରୁ ନ ଥିବାରୁ ନଦୀତଟବର୍ତ୍ତୀ ଅଞ୍ଚଳରେ ତୀବ୍ର ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି। ଏହି ପରିପ୍ରେକ୍ଷୀରେ ଗୁରୁବାର ଜଳସମ୍ପଦ ବିଭାଗ ଓ ବ୍ଲକ ପ୍ରଶାସନ ପକ୍ଷରୁ ମିଳିତ ଭାବେ ବନ୍ୟା ପ୍ରତିରୋଧ ପାଇଁ ବୈତରଣୀ ନଦୀବନ୍ଧର ବିପଦ ସଙ୍କୁଳ ସ୍ଥାନର ସ୍ଥିତି ଅନୁଧ୍ୟାନ କରାଯାଇଥିଲା।

କାଳବୈଶାଖୀ ବିପର୍ଯ୍ୟୟ

କାଳବୈଶାଖୀ ବିପର୍ଯ୍ୟୟ

ବନ୍ତ,୨୦।୪(ସ୍ବ.ପ୍ର.)-ଭଦ୍ରକ ଜିଲା ବନ୍ତ ବ୍ଲକ ଆଗରପଡ଼ା ଅଞ୍ଚଳରେ କାଳବୈଶାଖୀ ତାଣ୍ଡବ ଖେଳାଇଛି। ଜୋରରେ ପବନ ବହିବା ସାଙ୍ଗକୁ ବର୍ଷା ହୋଇଥିଲା। ଗତ ୧୫ ଦିନ ଧରି ବିଭିନ୍ନ ଅଞ୍ଚଳରେ ଲଗାତାର କାଳବୈଶାଖୀ ଝଡ଼ର ପ୍ରଭାବ ଦେଖିବାକୁ ମିଳୁଛି। ତେବେ ବୁଧବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରେ କାଳବୈଶାଖୀ ପ୍ରଭାବରେ ଆଗରପଡା ଅଞ୍ଚଳର ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ବଡ ବଡ ଗଛ ଭାଙ୍ଗି ପଡ଼ିଥିବା ବେଳେ ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ଖୁଣ୍ଟ ମଧ୍ୟ ନଇଁ ପଡ଼ିଛି। ରାସ୍ତା ଉପରେ ଗଛ ଓ ଖୁଣ୍ଟ ପଡ଼ିଥିବାରୁ ଗମନାଗମନ ବାଧାପ୍ରାପ୍ତ ହୋଇଛି। ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ସରବରାହ ବ୍ୟାହତ ହୋଇଛି। ସେହିପରି ବହୁ ସଂଖ୍ୟାରେ କଚାଘରର ଚାଳ ଛପର ଉଡ଼ି ଯାଇଛି।

ଖତ ଖାଉଛି ଜବତ ଗାଡ଼ି ସହ କାଠ

ଖତ ଖାଉଛି ଜବତ ଗାଡ଼ି ସହ କାଠ

ଚମ୍ପୁଆ,୨୦।୪(ଡି.ଏନ.ଏ): ଚମ୍ପୁଆ ବନାଞ୍ଚଳ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ପରିସରରେ ଦୀର୍ଘଦିନରୁ ଜବତ ହୋଇଥିବା ମୂଲ୍ୟବାନ କାଠ ଖୋଲା ଆକାଶ ତଳେ ପଡିରହି ବର୍ଷା ଆଉ ଖରାରେ ନଷ୍ଟ ହେଉଛି। କେତେକ ପଚି ଖତ ହୋଇଯାଇଛି। କେତେକ ଜାଳେଣି ଯୋଗ୍ୟ ହୋଇଗଲାଣି। ଚମ୍ପୁଆ ବନାଞ୍ଚଳରେ ୨୦୧୫ରୁ ୨୦୧୮ରେ ବେଆଇନ ଭାବେ କାଠ ଚାଲାଣ ବାବଦରେ ଗାଡି ସହ କାଠ ଜବତ ହୋଇଥିଲା। ୨୦୧୫-୧୬ରେ ୮୩.୨୦୦ ସିଫ୍ଟ ଟିମ୍ବର, ୧୩୭.୨୦କିଗ୍ରା ଜାଳେଣି କାଠ, ୬୨୭ ଖଣ୍ଡ ଶାଳଗଜା, ୨୦୧୬-୧୭ରେ ୭୨.୪୮ ସିଫ୍ଟ ଟିମ୍ବର ୧୧୨.୨୦ କିଗ୍ରା ଜାଳେଣି କାଠ, ୯୨୩ଟି ଶାଳ ଗଜା, ୨୦୧୭-୧୮ରେ ୧୧.୨୫ କିଗ୍ରା ଜାଳେଣି କାଠ, ୮୨୫ ଗୋଟି ଶାଳ ଗଜା ଜବତ ହୋଇଥିଲା।

ଟିକିରା ଗ୍ରୀଡରୁ ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ଯୋଗାଣ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ଷମ

ଢେଙ୍କିକୋଟ,୨୦।୪(ଡି.ଏନ.ଏ.): ଘଟଗାଁ ବ୍ଲକ ଢେଙ୍କିକୋଟ ପଞ୍ଚାୟତ ଟିକିରା ଗ୍ରାମ ନିକଟରେ ଏକ ଗ୍ରୀଡ୍‌ କୋର ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ସବ୍‌ଷ୍ଟେଶନ୍‌ରୁ ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ଯୋଗାଣ ହୋଇଛି। ଉକ୍ତ ଗ୍ରିଡ୍‌ ଷ୍ଟେଶନରୁ ସିଧାସଳଖ ଭାବେ ନେସ୍‌କୋ କମ୍ପାନୀର ସବଷ୍ଟେଶନ, ଢେଙ୍କିକୋଟ, ହରିଚନ୍ଦନପୁର, ଘଟଗାଁକୁ ସଂଯୋଗୀକରଣ କରାଯାଇ ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ଯୋଗାଣ ଅପରାହ୍ନ ସାଢେ ୩ଟାରେ ଦିଆଯାଇଛି। ଫଳରେ ଉକ୍ତ ୩ଟି ନେସକୋ ସବଷ୍ଟେଶନ ଅଧୀନରେ ଥିବା ହଜାର ହଜାର ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ଉପଭୋକ୍ତାଙ୍କ ଦୁଃଖର ପରିସମାପ୍ତି ଘଟିଛି। ଏଥିପାଇଁ ରାଜ୍ୟର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ ଏବଂ ମନ୍ତ୍ରୀ ବଦ୍ରୀନାରାୟଣଙ୍କୁ ଲୋକେ ବହୁ ପ୍ରଶଂସା କରିଛନ୍ତି।

ବୃଦ୍ଧାଙ୍କ ସନ୍ଦେହଜନକ ମୃତ୍ୟୁ

ବୃଦ୍ଧାଙ୍କ ସନ୍ଦେହଜନକ ମୃତ୍ୟୁ

ଯୋଡ଼ା,୨୦।୪(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଯୋଡା ଷ୍ଟେଟ ବ୍ୟାଙ୍କ ଛକ ନିକଟରେ ଜଣେ ଅଜଣା ବୃଦ୍ଧାଙ୍କ ସନ୍ଦେହଜନକ ଭାବେ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ତାଙ୍କର କେଣସି ପରିଚୟ ମିଳି ନ ଥିବା ପୋଲିସ ପ୍ରକାଶ କରିଛି। ବୁଧବାର ଷ୍ଟେଟ ବ୍ୟାଙ୍କ ଛକ ନିକଟରୁ ବୃଦ୍ଧାଙ୍କୁ ଚିକିସତ୍ା ପାଇଁ କମାରଯୋଡା ଗୋଷ୍ଠୀ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ କେନ୍ଦ୍ରକୁ ୧୦୮ ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସ ଯୋଗେ ଅଣାଯାଇଥିଲା। ଡାକ୍ତର ସେଠାରେ ତାଙ୍କୁ ମୃତ ଘୋଷଣା କରିଥିଲେ। ଏ ନେଇ ଯୋଡା ଥାନାରେ ଏକ ମାମଲା ରୁଜୁ ହୋଇଛି।

ବୁଣାକାରଙ୍କୁ ସ୍ବାବଲମ୍ବୀ କରିବାକୁ ନିଆଯିବ ପଦକ୍ଷେପ

ବୁଣାକାରଙ୍କୁ ସ୍ବାବଲମ୍ବୀ କରିବାକୁ ନିଆଯିବ ପଦକ୍ଷେପ

ବାରିପଦା ଅଫିସ,୨୦।୪- ମୟୂରଭଞ୍ଜ ଜିଲାର ହସ୍ତତନ୍ତ ବୁଣାକାରଙ୍କ ଆର୍ଥିକ ବିକାଶ ପାଇଁ ଜିଲା ପ୍ରଶାସନ ପକ୍ଷରୁ ମୟୂରଭଞ୍ଜ ହେରିଟେଜ ଉଇଭର୍ସ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମର ଶୁଭାରମ୍ଭ ହୋଇଛି। ମୟୂରଭଞ୍ଜ ହେରିଟେଜ ଉଇଭର୍ସ ହସ୍ତତନ୍ତ ବୁଣାକାର ସମବାୟ ସମିତିର ଆର୍ଥିକ ବିକାଶ ପାଇଁ ୨୫ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ଯୋଜନା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମର ଶୁଭାରମ୍ଭ ହୋଇଛି। ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଉପସ୍ଥିତ ଉପବାଚସ୍ପତି ସାନନ୍ଦ ମାର୍ଣ୍ଡି ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଦ୍ୱାରା ମୟୂରଭଞ୍ଜ ଜିଲାର ବୁଣାକାରଙ୍କ ଆର୍ଥିକ ଆୟ ବୃଦ୍ଧି ଘଟିବା ସହ ସେମାନେ ସ୍ବାବଲମ୍ବୀ ହୋଇପାରିବେ ବୋଲି ମତବ୍ୟକ୍ତ କରିଥିଲେ।

ବଳାଙ୍ଗୀ ମହୋତ୍ସବ ଉଦ୍‌ଯାପିତ: ‘ସାଂସ୍କୃତିକ ଜାଗରଣ ଆଣିବ ପରିବର୍ତ୍ତନ ’

ବଳାଙ୍ଗୀ ମହୋତ୍ସବ ଉଦ୍‌ଯାପିତ: ‘ସାଂସ୍କୃତିକ ଜାଗରଣ ଆଣିବ ପରିବର୍ତ୍ତନ ’

ବାରିପଦା ଅଫିସ,୨୦।୪- ବାରିପଦାର ବୁଢାବଳଙ୍ଗ,ଚିପଟ ଓ ଇଟାଯୋଡି ନଦୀର ତ୍ରିବେଣୀ ସଙ୍ଗମସ୍ଥଳରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଆସୁଥିବା ବଳାଙ୍ଗୀ ମହୋତ୍ସବ ବୁଧବାର ଉଦ୍‌ଯାପିତ ହୋଇଯାଇଛି। ମହୋତ୍ସବ କମିଟିର ଚେୟାର ପର୍ସନ ଶ୍ରୀନିବାସ ପ୍ରଧାନଙ୍କ ସଭାପତିତ୍ୱରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ଉଦଯାପନୀ ଉତ୍ସବରେ ମୁଖ୍ୟ ଅତିଥି ଭାବେ ରାଜ୍ୟ ସଭା ସଦସ୍ୟ ସରୋଜିନୀ ହେମ୍ବ୍ରମ ଯୋଗଦେଇ ସାହିତ୍ୟ ସମାଜର ଦର୍ପଣ ହେଲେ, ସଂସ୍କୃତି ହେଉଛି ସେହି ଦର୍ପଣରେ ଦିଶୁଥିବା ସମାଜର ପ୍ରତିଛବି ା ଏଣୁ ସାଂସ୍କୃତିକ ଜାଗରଣ ହିଁ ଆଜିର ଅବକ୍ଷୟିତ ସମାଜକୁ ଶୃଙ୍ଖଳିତ କରିପାରିବ ବୋଲି ମତବ୍ୟକ୍ତ କରିଥିଲେ।

ରାଜ୍ୟସ୍ତରୀୟ ନାଟକ ଉତ୍ସବ ଉଦ୍‌ଘାଟିତ

ରାଜ୍ୟସ୍ତରୀୟ ନାଟକ ଉତ୍ସବ ଉଦ୍‌ଘାଟିତ

ବାରିପଦା ଅଫିସ,୨୦।୪- ରାଜ୍ୟସରକାରଙ୍କ ଓଡ଼ିଆ ଭାଷା,ସାହିତ୍ୟ ଓ ସଂସ୍କୃତି ବିଭାଗ ଆନୁକୂଲ୍ୟରେ ଓଡ଼ିଶା ସଙ୍ଗୀତ ନାଟକ ଏକାଡେମୀ ପକ୍ଷରୁ ଜିଲା ସଂସ୍କୃତି ପରିଷଦ ମୟୂରଭଞ୍ଜ ସହଯୋଗରେ ଗୁରୁବାରେ ରାଜ୍ୟସ୍ତରୀୟ ନାଟକ ଉତ୍ସବ ସ୍ଥାନୀୟ ସଂସ୍କୃତି ଭବନ ପରିସରରେ ଉଦ୍‌ଘାଟିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଏହା ଆସନ୍ତା ୨୩ତାରିଖ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ।

୪ର୍ଥ ଶ୍ରେଣୀ ସରକାରୀ କର୍ମଚାରୀ ସଂଘ ଗଠିତ:ଉଦୟ ସଭାପତି, ଶ୍ରୀଧର ସମ୍ପାଦକ

ଖଇରା, ୨୦।୪(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଖଇରା ବ୍ଲକର ସମସ୍ତ ୪ର୍ଥ ଶ୍ରେଣୀ ସରକାରୀ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ଏକ ବୈଠକ ବୁଧବାର ଖଇରା ହାଇସ୍କୁଲ ପରିସରରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ବୈଠକରେ ଜିଲା ସଂଘ ସମ୍ପାଦକ କମଳାକାନ୍ତ ବେହେରା ଓ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ କର୍ମକର୍ତ୍ତା ଯୋଗଦେଇ ବିଭିନ୍ନ କ୍ଷେତ୍ରରେ ୪ର୍ଥ ଶ୍ରେଣୀ ସରକାରୀ କର୍ମଚାରୀମାନେ ଭୋଗୁଥିବା ସମସ୍ୟା ସମ୍ପର୍କରେ ଆଲୋକପାତ କରିଥିଲେ।

ଦାଣ୍ଡକାଳୀ ପୀଠର ବାର୍ଷିକ ଉତ୍ସବ

ଦାଣ୍ଡକାଳୀ ପୀଠର ବାର୍ଷିକ ଉତ୍ସବ

ବାହାନଗା,୨୦।୪(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଗତ ଶୁକ୍ରବାରଠାରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିବା ମା’ ଦାଣ୍ଡକାଳୀଙ୍କ ୪୩ତମ ବାର୍ଷିକ ଉତ୍ସବ ପାଳିତ ହୋଇଯାଇଛି। ପ୍ରଥମ ଦିନ ମା’ଙ୍କ ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ କଳସ ଉତ୍ତୋଳନ ହେବା ସହିତ ଅଧିବାସ କରାଯାଇଥିଲା । ଦ୍ୱିତୀୟ ଦିନରେ ମା’ଙ୍କଠାରେ ଷୋଡଶ ଉପଚାର ସମେତ ୬୪ ଯୋଗିନୀ ପୂଜା, ପାର୍ବତୀ ନାମାଗ୍ନୀ ସଂସ୍କାର, ମା’ ଦକ୍ଷିଣକାଳୀ ଓ ମା’ ଦାଣ୍ଡକାଳୀଙ୍କ ମୂଳମନ୍ତ୍ରରେ ୧୦୮ ଆହୁତି କରାଯାଇଥିଲା ।

ଆକ୍ରମଣରେ ୩ ଆହତ

ବସ୍ତା, ୨୦।୪ - ବସ୍ତା ଥାନା ନଳବାହାର ଗ୍ରାମରେ ଜଣେ ଅନୁସୂଚିତ ଜାତି ପରିବାରକୁ ସ୍ଥାନୀୟ ଅଞ୍ଚଳର କେତେକ ବ୍ୟକ୍ତି ସଂଘବଦ୍ଧ ଆକ୍ରମଣ କରିଛନ୍ତି। ଆକ୍ରମଣରେ ୨ମହିଳା ସମେତ ୩ ଆହତ ହୋଇ ବସ୍ତା ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଚିକିତ୍ସିତ ହେଉଛନ୍ତ।

ନିର୍ମାଣ ଶ୍ରମିକଙ୍କ ଗଣଧାରଣା ପ୍ରତ୍ୟାହୃତ

ବାଲେଶ୍ୱର ଅଫିସ,୨୦।୪-ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲା ଶ୍ରମ ଅଫିସ୍‌ ସମ୍ମୁଖରେ ୭ଦିନ ହେଲା ଚାଲିଥିବା ନିର୍ମାଣ ଶ୍ରମିକଙ୍କ ଗଣଧାରଣା ଜିଲାପାଳଙ୍କ ହସ୍ତକ୍ଷେପ ପରେ ପ୍ରତ୍ୟାହୃତ ହୋଇଯାଇଛି। ଗୁରୁବାର ମଧ୍ୟାହ୍ନରେ ଜିଲାପାଳ ରମେଶ ଚନ୍ଦ୍ର ରାଉତଙ୍କ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତାରେ ତ୍ରିପାକ୍ଷିକ ଆଲୋଚନା ହୋଇଥିଲା। ଜିଲା ଶ୍ରମ ଅଧିକାରୀ କୁବେର ବେହେରା, ସହକାରୀ ଶ୍ରମ ଅଧିକାରୀ ରବୀନ୍ଦ୍ର ବାଲା, ଉପଜିଲାପାଳ ନିଲୁ ମହାପାତୁଙ୍କ ସମେତ ନିର୍ମାଣ ଶ୍ରମିକସଂଘ ସମନ୍ବୟ ସମିତିର ପ୍ରତିନିଧି ଗୌରାଙ୍ଗ ପାଣିଗ୍ରାହୀ, ପଦ୍ମଭୂଷଣ ରାୟ, କମଳ ଦାସ, ସଞ୍ଜୟ ସାମଲ, ଗଦାଧର ପ୍ରଧାନ ଓ ବିଜୟ ପାତ୍ର ପ୍ରମୁଖ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ।

ପୋଖରୀକୁ ଭୁଶୁଡ଼ିଲା ନୂଆ ମାର୍କେଟ କମ୍ପ୍ଲେକ୍ସ

ଆରଡି, ୧୯। ୪, (ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଭଦ୍ରକ ଜିଲାର ପ୍ରସିଦ୍ଧି ଶୈବପୀଠ ଆରଡିର ବାବା ଆଖଣ୍ଡଳମଣିଙ୍କ ମନ୍ଦିର ସଂଲଗ୍ନ ପୁଷ୍କରିଣୀର ଉତ୍ତର ପାର୍ଶ୍ୱରେ ନିର୍ମିତ ୧୨ ବଖରା ବିଶିଷ୍ଟ ମାର୍କେଟ କମ୍ପ୍ଲେକ୍ସ ଗୁରୁବାର ଅପରାହ୍ନରେ ଭୁଶୁୁଡି ପଡିଛି। ନିମ୍ନମାନର କାମ ଯୋଗୁ ମାର୍କେଟ କମ୍ପ୍ଲେକ୍ସ ଘର ପୁଷ୍କରିଣୀ ମଧ୍ୟକୁ ଧସି ଯାଇଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି। ଅନ୍ୟପକ୍ଷେ ଦୋକାନ ଗୃହ ମୂଳଦୁଆ ନିର୍ମାଣରେ ତ୍ରୁଟି ଏବଂ ପୋଖରୀରୁ ପଙ୍କ ଖୋଳାଯିବା କାରଣରୁ ଏଭଳି ଅଘଟଣ ଘଟିଥାଇ ପାରେ ବୋଲି କୁହାଯାଉଛି।

ଜମିଜମା ବିବାଦ: ଛୁରାମାଡ଼ରେ ୨ ଗୁରୁତର

ଭଦ୍ରକ ଅଫିସ,୧୯।୪-ଭଦ୍ରକ ଗ୍ରାମାଞ୍ଚଳ ଥାନା ଅଧୀନ ଦୈସିଂ ପଞ୍ଚାୟତ ଚଢେୟା ଗ୍ରାମରେ ଗୁରୁବାର ଅପରାହ୍ନରେ ଜମିଜମା ବିବାଦକୁ ନେଇ ଛୁରାମାଡ଼ରେ ୨ଜଣ ଗୁରୁତର ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି।

ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ଆଘାତରେ ଯୁବକ ମୃତ

ତିହିଡ଼ି,୧୯।୪(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଭଦ୍ରକ ଜିଲା ତିହିଡ଼ି ଥାନା ଅଧୀନ କୁବେରା ପଞ୍ଚାୟତ ଦ୍ୱୀପବାଡ଼ି ଗ୍ରାମର ଶିବପ୍ରସାଦ ଜେନା(୨୨) ନାମକ ଜଣେ ଯୁବକ ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ଆଘାତରେ ଗୁରୁବାର ପ୍ରାଣ ହରାଇଛନ୍ତି।

ସଫେଇ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ଭୂଜାଲି ମାଡ : ଗୁରୁତର ଅବସ୍ଥାରେ କଟକ ସ୍ଥାନାନ୍ତରିତ

ବାଲେଶ୍ୱର ଅଫିସ୍‌,୧୯।୪- ବାଲେଶ୍ୱର ଟାଉନ ଥାନା ଅଧୀନ ୨୭ ନଂ. ୱାର୍ଡର ମିର୍ଜା ପୋଖରୀ ନିକଟରେ ଜଣେ ସଫେଇ କର୍ମଚାରୀ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଥିବା ବେଳେ କେତେକ ଯୁବକ ସଂଘବଦ୍ଧ ଭାବେ ମାରଣାସ୍ତ୍ର ଭୂଜାଲି ଏବଂ ଗୁପ୍ତିରେ ଅକ୍ରମଣ କରିଥିଲେ। କର୍ମଚାରୀଜଣକ ଚିତ୍କାର କରିବାରୁ ଆକ୍ରମଣକାରୀମାନେ ଘଟଣାସ୍ଥଳରୁ ଖସି ପଳାଇଥିଲେ। ପୋଲିସ ଖବରପାଇ ଆହତଙ୍କୁ ଉଦ୍ଧାର କରି ବାଲେଶ୍ୱର ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଭର୍ତ୍ତି କରିଥିଲେ। ସେଠାରେ ଅବସ୍ଥା ଗୁରୁତର ହେବାରୁ ଆହତଙ୍କୁ କଟକ ବଡ ମେଡିକାଲକୁ ସ୍ଥାନାନ୍ତରିତ କରାଯାଇଛି।

ରେଳ ଧାରଣାରେ ଫାଟ : ବର୍ତ୍ତିଲା ଫାଷ୍ଟ ପାସେଞ୍ଜର

ରେଳ ଧାରଣାରେ ଫାଟ : ବର୍ତ୍ତିଲା ଫାଷ୍ଟ ପାସେଞ୍ଜର

ବାହାନଗା/ସୋର, ୧୯।୪(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲା ବାହାନଗା ନିକଟ ଦକ୍ଷିଣ-ପୂର୍ବ ରେଳପଥରେ ଏକ ମାଲବାହୀ ଟ୍ରେନର ୬ଟି ବଗି ଛିଡି ଅଲଗା ହୋଇଯିବା ଘଟଣାର ୫ଦିନ ପରେ ଆଉ ଏକ ଅଘଟଣ ଗୁରୁବାର ଘଟିଛି। ଏହି ରେଳପଥର ବାହାନଗା ଷ୍ଟେଶନଠାରୁ ୨ କି.ମି. ଦୂର ଅପ୍‌ଲାଇନ୍‌ରେ କେସିପୁର ଗ୍ରାମ ନିକଟରେ ରେଳଧାରଣା ଫାଟିଯାଇଛି।

ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ୩ ଗୁରୁତର

ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ୩ ଗୁରୁତର

ବାହନଗା,୧୯। ୪(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ବାହାନଗା ବ୍ଲକ ୧୬ନମ୍ବର ଜାତୀୟ ରାଜପଥ ବେଗୁନିଆ ଡାଇଭର୍ଶନ ଛକଠାରେ ଦୁଇ ମଟରସାଇକେଲ ଦୁର୍ଘଟଣା ଘଟି ୩ଜଣ ଗୁରୁତର ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି। ଆହତମାନେ ହେଲେ ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗର ମୁର୍ଶିଦାବାଦ ଅଞ୍ଚଳର ସରଫି୍‌ ଅଲ୍ଲି ଇସ୍ଲାମ୍‌, ପ୍ରଦ୍ୟୁମ୍ନ ସାମନ୍ତରାୟ ଓ ବଡଗାଁ ଗ୍ରାମର ସୀତ ରାଜ। ଖନ୍ତାପଡା ପୋଲିସ ଦୁର୍ଘଟଣାଗ୍ରସ୍ତ ଦୁଇ ମଟରସାଇକେଲକୁ ଜବତ କରି ଥାନାକୁ ଆଣିଛନ୍ତି ।

ଚୋରା କୋଇଲା ଜବତ ଘଟଣା: ଜଣେ ଗିରଫ

ବାସୁଦେବପୁର,୧୯।୪(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଭଦ୍ରକ ଜିଲା ବାସୁଦେବପୁର ବ୍ଲକ ଅଧୀନ ବିରସ ପଞ୍ଚାୟତର ବିଭିନ୍ନ ଗ୍ରାମରୁ ଗତ ୩ ଦିନ ତଳେ ଏସପିଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ୍ରମେ ଚଢ଼ାଉ କରାଯାଇ ପ୍ରାୟ ୬ ହଜାର କୁଇଣ୍ଟାଲ ଚୋରା କୋଇଲା ଜବତ ହୋଇଥିଲା।

ଶିଶୁମନ୍ଦିର ବାର୍ଷିକୋତ୍ସବ

ଶିଶୁମନ୍ଦିର ବାର୍ଷିକୋତ୍ସବ

ଭଦ୍ରକ ଅଫିସ,୧୯।୪-ବଣିଆ ଶିଶୁମନ୍ଦିର ବାର୍ଷିକ ଉତ୍ସବ ପାଳିତ ହୋଇଯାଇଛି। ପୂର୍ବତନ ବିଧାୟକ ବିଷ୍ଣୁ ସେଠି ମୁଖ୍ୟଅତିଥି, ଜୀବନବିନ୍ଦୁର ଜିଲା ସଂଯୋଜକ ଅଜୟ ନାୟକ ମୁଖ୍ୟବକ୍ତା, ଏରେଇଁର ପୂର୍ବତନ ସରପଞ୍ଚ ଶଙ୍କର୍ଷଣ ପଣ୍ଡା ସମ୍ମାନନୀୟ ଅତିଥି ଭାବେ ଯୋଗଦେଇ କହିଥିଲେ, ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ର ଦେଶର ଭବିଷ୍ୟତ। ଶିଶୁ ସୁରକ୍ଷିତ ରହିଲେ ଦେଶ ସୁରକ୍ଷିତ ରହିବ ବୋଲି ସେ ମତବ୍ୟକ୍ତ କରିଥିଲେ।

ଆଇନ ସଚେତନତା ଶିବିର

ଭଦ୍ରକ ଅଫିସ,୧୯।୪-ବାସୁଦେବପୁର ବ୍ଲକ ସୁଗୋ ଉଚ୍ଚ ବିଦ୍ୟାଳୟଠାରେ ତାଲୁକ ଆଇନ ସେବା ସମିତି ପକ୍ଷରୁ ଆଇନ ସଚେତନତା ଶିବିର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି।

ଭଦ୍ରକରେ ଉଡ଼ିଲା ଲାଲପତାକା

ଭଦ୍ରକ ଅଫିସ,୧୯।୪-ହାଇଦ୍ରାବଦରେ ହେଉଥିବା ସର୍ବଭାରତୀୟ ଅଧିବେଶନ ପାଇଁ ବୁଧବାର ଭଦ୍ରକ ଜିଲା ସିପିଆଇ-ଏମ ଭଦ୍ରକ ଶାଖା ତରଫରୁ ବନ୍ତଛକରେ ଲାଲପତାକା ଉତ୍ତୋଳନ କରାଯାଇଥିଲା।

ଜଗନ୍ନାଥ ମନ୍ଦିର ରତ୍ନମୁଦ ଉତ୍ସବ

ଧାମନଗର,୧୯।୪(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଧାମନଗର ବ୍ଲକ ଅସୁରାଳୀ ବଜାରରେ ନବନିର୍ମିତ ଜଗନ୍ନାଥ ମନ୍ଦିରରେ ଅକ୍ଷୟ ତୃତୀୟା ଅବସରରେ ରତ୍ନମୁଦ ଉତ୍ସବ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ବୁଧବାର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି।