ବାଲେଶ୍ୱର

ବଚପନ ପ୍ଲେ ସ୍କୁଲର ‘ୟୁଫୋରିଆ-୨୦୧୯’

ବଚପନ ପ୍ଲେ ସ୍କୁଲର ‘ୟୁଫୋରିଆ-୨୦୧୯’

କେନ୍ଦୁଝର,୪।୧(ସ୍ବ.ପ୍ର.): କେନ୍ଦୁଝରର ପ୍ରତିଷ୍ଠିତ ଶିକ୍ଷାନୁଷ୍ଠାନ ଭାବେ ଜଣାଶୁଣା ବଚ୍‌ପନ ପ୍ଲେ ସ୍କୁଲର ୧୧ତମ ବାର୍ଷିକ ଉତ୍ସବ ‘ୟୁଫୋରିଆ-୨୦୧୯’ ଗୁରୁବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। 

ସନାତନଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଲିଫ୍‌ଲେଟ ଓ ପୋଷ୍ଟର ମରାଯିବା ଘଟଣା: କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଦାବି

ସନାତନଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଲିଫ୍‌ଲେଟ ଓ ପୋଷ୍ଟର ମରାଯିବା ଘଟଣା: କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଦାବି

 କେନ୍ଦୁଝର,୪।୧(ସ୍ବ.ପ୍ର.): କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲା ସମେତ ପଡ଼ୋଶୀ ମୟୂରଭଞ୍ଜ, ଅନୁଗୋଳ, ଢେଙ୍କାନାଳ ଓ ସୁନ୍ଦରଗଡ ଜିଲାରେ ଚମ୍ପୁଆ ବିଧାୟକ ତଥା ନୂଆକରି ରାଜନୈତିକ ଦଳ ଜନ ସମୃଦ୍ଧି ପାର୍ଟିର ରାଜ୍ୟ ସଭାପତି ସନାତନ ମହାକୁଡଙ୍କ ବିରୋଧରେ ତାଙ୍କ ନିର୍ବାଚନ ମଣ୍ଡଳୀର ଯୋଡା ଓ ବଡବିଲ ଅଞ୍ଚଳରେ ଲିଫ୍‌ଲେଟ ଓ ପୋଷ୍ଟର ମରାଯିବା ଘଟଣାକୁ ନେଇ ବିବାଦ ଦେଖାଦେଇଛି।  

ଗଛକୁ ପିଟିଲା ୧୦୮ ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସ, ରୋଗୀଙ୍କ ସହ କର୍ମଚାରୀ ମୃତ, ଜଣେ ଆହତ

ଗଛକୁ ପିଟିଲା ୧୦୮ ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସ, ରୋଗୀଙ୍କ ସହ କର୍ମଚାରୀ ମୃତ, ଜଣେ ଆହତ

ଚାନ୍ଦବାଲି, ୪।୧(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଭଦ୍ରକ ଜିଲା ଚାନ୍ଦବାଲି ଗୋଷ୍ଠୀ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦ୍ରରୁ ଜଣେ ରୋଗୀଙ୍କୁ ନେଇ ଭଦ୍ରକ ଯାଉଥିବା ଏକ  ୧୦୮ ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସ ଗୁରୁବାର ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ଉଗ୍ରତାରା ଛକ ନିକଟରେ ଦୁର୍ଘଟଣାଗ୍ରସ୍ତ ହୋଇଛି। ଫଳରେ ରୋଗୀ ଓ ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସ କର୍ମଚାରୀଙ୍କର ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। 

ଯୌତୁକଜନିତ ବଧୂ ନିର୍ଯାତନା: ଗିରଫ ହେଲେ ସ୍ବାମୀ, ଶ୍ୱଶୁର

ଭଦ୍ରକ ଅଫିସ, ୪।୧ - ଅଧିକ ଯୌତୁକ ଦାବିରେ ବୋହୂ ଦେହରେ ନିଅଁା ଲଗାଇଦେଲେ ଶାଶୁଘର ଲୋକ। ଅର୍ଦ୍ଧଦଗ୍ଧ ଅବସ୍ଥାରେ ବଧୂ ଲକ୍ଷ୍ମୀପ୍ରିୟା କଟକର ଏକ ଘରୋଇ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଚିକିତ୍ସାଧୀନ ଅଛନ୍ତି।

ଗ୍ରାମ୍ୟ ବ୍ୟାଙ୍କରୁ ଡକାୟତି ଉଦ୍ୟମ: ଉତ୍ତ୍ୟକ୍ତ ଲୋକଙ୍କ ରାସ୍ତା ଅବରୋଧ

ଗ୍ରାମ୍ୟ ବ୍ୟାଙ୍କରୁ ଡକାୟତି ଉଦ୍ୟମ: ଉତ୍ତ୍ୟକ୍ତ ଲୋକଙ୍କ ରାସ୍ତା ଅବରୋଧ

ବଡସାହି,୪ା୧(ସ୍ବ.ପ୍ର.)- ମୟୂରଭଞ୍ଜ ଜିଲା ବଡ଼ସାହି ଥାନା ଅଧୀନ ପ୍ରତାପପୁର ଓଡିଶା ଗ୍ରାମ୍ୟ ବ୍ୟାଙ୍କ ଶାଖାରୁ ବୁଧବାର ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ଡକାୟତି  ଉଦ୍ୟମ ପଣ୍ଡ ହୋଇଛି|  ଶିମିଳିପାଳରୁ ହାତୀ ଆସୁଥିବା ବାହାନରେ ମାସ ମାସ ଧରି ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ କାଟ୍‌  ଯୋଗୁ ଏପରି ଡାକୟତି ଘଟଣା  ଘଟିଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି।

୫ରେ ବାରିପଦା ଆସିବେ ମୋଦି: ରାଜ୍ୟର ପ୍ରଗତି ଲାଗି  ହେବ ଘୋଷଣା

୫ରେ ବାରିପଦା ଆସିବେ ମୋଦି: ରାଜ୍ୟର ପ୍ରଗତି ଲାଗି ହେବ ଘୋଷଣା

ବାରିପଦା ଅଫିସ,୪।୧- ଆସନ୍ତା  ୫ ତାରିଖରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି  ବାରିପଦା ଗସ୍ତରେ ଆସିବେ । ବାରିପଦା ଛଉ ପଡିଆଠାରେ ସମବେତ କର୍ମୀଙ୍କୁ ଉଦ୍‌ବୋଧନ ଦେବା ସହିତ ସରକାରୀ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ମଧ୍ୟ ଯୋଗ ଦେବେ। ଏଥିପାଇଁ  ପ୍ରସ୍ତୁତି ଶେଷ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ପହଞ୍ଚିଛି। 

ବାତିଲ ହେଲା ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ବାରିପଦା ଗସ୍ତ

ବାରିପଦା ଅଫିସ,୪।୧-ଆସନ୍ତା ୧୦ ତାରିଖ ନିମନ୍ତେ ଧାର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଥିବା ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକଙ୍କ ବାରିପଦା ଗସ୍ତ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ବାତିଲ ହୋଇଯାଇଛି। ଏ ନେଇ ବାରିପଦା ବିଧାୟକ ତଥା ଓଡିଶା ବିଧାନସଭା ଉପବାଚସ୍ପତି ସାନନ୍ଦ ମାରାଣ୍ଡି ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି। 

ପୋଲିଓ ନେବା ପରେ ଶିଶୁ ମୃତ

ବେତନଟୀ,୪।୧ (ଡ଼ି.ଏନ.ଏ)-ମୟୂରଭଞ୍ଜ ଜିଲା ବେତନଟୀ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଗୁରୁବାର ପୋଲିଓ ଭ୍ୟାକସିନ ନେବା ପରେ   ଅଢେଇ ମାସର  ଶିଶୁକନ୍ୟାର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି। ମୃତା ଶିଶୁ  ବେତନଟୀ ଥାନା ଅଧୀନ ଶଂଶା ଗ୍ରାମର ଡ଼ମ୍ବରୁଧର ମହାନ୍ତ ଓ ଯଶୋଦା ମହାନ୍ତଙ୍କ ଝିଅ  ।

ମୟୂରଭଞ୍ଜରେ ପକ୍ଷୀ ଗଣନା ଆରମ୍ଭ

ବାରିପଦା ଅଫିସ,୪।୧- ମୟୂରଭଞ୍ଜ ଜିଲା ଶିମିଳିପାଳ ଅଭୟାରଣ୍ୟ ସମେତ ବାରିପଦା, କରଞ୍ଜିଆ ଓ ରାଇରଙ୍ଗପୁରର ୬ ଟି ରେଞ୍ଜରେ ଗୁରୁବାର ପକ୍ଷୀ ଗଣନା  କରାଯାଇଛି।  ବନ ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ଆରମ୍ଭ ଏହି ଗଣନା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ବନପାଳ, ପକ୍ଷୀ ଗବେଷକ, ବନ କର୍ମଚାରୀ   ସାମିଲ ହୋଇଛନ୍ତି।

ମୋଦିଙ୍କ ଗସ୍ତ  ଲାଗି ୭୦ ପ୍ଲାଟୁନ ଫୋର୍ସ

ମୋଦିଙ୍କ ଗସ୍ତ ଲାଗି ୭୦ ପ୍ଲାଟୁନ ଫୋର୍ସ

ବାରିପଦା ଅଫିସ,୪।୧-ଆସନ୍ତା ୫ ତାରିଖରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦିଙ୍କ  ବାରିପଦା ଗସ୍ତ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ରହିଛି। ଏହାକୁ ଆଖି ଆଗରେ ରଖି  ଜିଲା ପୋଲିସ ପକ୍ଷରୁ ସୁରକ୍ଷା ବ୍ୟବସ୍ଥା କଡାକଡି କରାଯିବା ସହ  ଶନିବାର ଲାଗି ବାରିପଦା ସହରରେ ଟ୍ରାଫିକ ବ୍ୟବସ୍ଥାରେ ବ୍ୟାପକ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରାଯାଇଛି।

ଝାମ୍ପି ନେଲେ ୭ ଲକ୍ଷ

ଜଳେଶ୍ୱର, ୪ା୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଗୁରୁବାର ମଧ୍ୟାହ୍ନ ପ୍ରାୟ ୧୨ ଟାରେ ଜଳେଶ୍ୱର ଥାନା ଅନତି ଦୂରରେ ଥିବା ଏକ ଘରୋଇ ବ୍ୟାଙ୍କରୁ ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ ରାଜ୍ୟ ଦାନ୍ତୁନ୍‌ ଥାନା ଉତ୍ତରରାୟବାଡ଼ ଗ୍ରାମର ଗୋପାଳ ରଣା ୭ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଉଠାଇନେଇ ଘରକୁ ଫେରୁଥିଲେ।

ଟିକେଟ ବିକ୍ରିରେ ଅନିୟମିତତା ଅଭିଯୋଗ: ଅଧଘଣ୍ଟାଏ ଆହାର କେନ୍ଦ୍ର ବନ୍ଦ

ଟିକେଟ ବିକ୍ରିରେ ଅନିୟମିତତା ଅଭିଯୋଗ: ଅଧଘଣ୍ଟାଏ ଆହାର କେନ୍ଦ୍ର ବନ୍ଦ

ବାଲେଶ୍ୱର ଅଫିସ, ୪।୧-ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲା ମୁଖ୍ୟ ଚିକିତ୍ସାଳୟ ପରିସରରେ ଥିବା ଆହାର କେନ୍ଦ୍ରରେ ଟିକେଟ୍‌ ବିକ୍ରିରେ ଅନିୟମିତତା ଅଭିଯୋଗ କରି ଗୁରୁବାର ମଧ୍ୟାହ୍ନ ସାଢେ ୧୨ଟାରେ ଲୋକମାନେ ହୋହଲ୍ଲା କରିଥିଲେ।

୧୦ମାସ ପରେ ଅପହୃତା ଯୁବତୀ ଉଦ୍ଧାର: ହାଇଦ୍ରାବାଦ୍‌ରୁ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଯୁବକ ଗିରଫ

୧୦ମାସ ପରେ ଅପହୃତା ଯୁବତୀ ଉଦ୍ଧାର: ହାଇଦ୍ରାବାଦ୍‌ରୁ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଯୁବକ ଗିରଫ

ରୂପ୍‌ସା, ୩।୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ବାଲେଶ୍ୱର ସଦର ବ୍ଲକ ରୂପ୍‌ସା ଥାନା ଅଞ୍ଚଳରୁ ଅପହରଣ କରାଯାଇଥିବା ଜଣେ ଯୁବତୀଙ୍କୁ ୧୦ମାସ ପରେ ରୂପ୍‌ସା ପୋଲିସ ଉଦ୍ଧାର କରିବାରେ ସଫଳ ହୋଇଛି। ଅଭିଯୁକ୍ତ ଯୁବକ ଜଗନ୍ନାଥ ସେଠୀଙ୍କୁ ତଦନ୍ତ ଅଧିକାରୀ ଏଏସ୍‌ଆଇ ହେମନ୍ତ କୁମାର ପାତ୍ର ଓ ଓ.ଆଇ.ସି. ସୁଚନ୍ଦ୍ର ମହାଳିକ ହାଇଦ୍ରାବାଦ୍‌ର ପଞ୍ଜିଘାଟ କଲୋନୀରୁ ଗିରଫ କରିଛନ୍ତି।

କମେଣ୍ଟ ମାରି ଛେଚା ଖାଇଲେ ଯୁବକ

କମେଣ୍ଟ ମାରି ଛେଚା ଖାଇଲେ ଯୁବକ

ବାଲେଶ୍ୱର ଅଫିସ, ୩।୧-ବାଲେଶ୍ୱର ସହର ରେଳଷ୍ଟେଶନରୁ ଓହ୍ଲାଇ ଜଣେ ମହିଳା ଗୁରୁବାର ପୂର୍ବାହ୍ନ ୯ଟା ସମୟରେ ଫାଣ୍ଡି ଛକକୁ ଆସୁଥିବା ବେଳେ ପଛରେ ଆସୁଥିବା ଜଣେ ଯୁବକ ତାଙ୍କୁ କମେଣ୍ଟ ମାରିଥିଲେ। ପ୍ରତିବାଦ କରିବାରୁ ଯୁବକ ଜଣକ ବାରମ୍ବାର ଜବାବ ଦେଇଥିଲେ। ମହିଳା ଜଣକ ଉତ୍‌କ୍ଷିପ୍ତ ହୋଇ ସର୍ବସାଧାରଣ ସମ୍ମୁଖରେ ଯୁବକଙ୍କ କଲର ଧରି ନିଜ ଜୋତାରେ ମାଡ଼ ମାରିଥିଲେ। 

ନଦୀବନ୍ଧ ଧସିଥିବା ସ୍ଥାନ ବୁଲି ଦେଖିଲେ ପିସିସି ସମ୍ପାଦକ

ନଦୀବନ୍ଧ ଧସିଥିବା ସ୍ଥାନ ବୁଲି ଦେଖିଲେ ପିସିସି ସମ୍ପାଦକ

ଆରଡି, ୩।୧ (ଡି.ଏନ.ଏ.) - ଭଦ୍ରକ ଜିଲା ଚାନ୍ଦବାଲି ବ୍ଲକର ମୁଅଁାଠାରେ ବୈତରଣୀ ନଦୀବନ୍ଧ ନିକଟରେ ଦୁଇଥର ଧସିପଡ଼ିଥିଲା। ନଦୀବନ୍ଧରୁ ପଥରପ୍ୟାକିଂ ସହ ମାଟି ଅତଡ଼ା ଖସିପଡ଼ିଥିଲା। ନିମ୍ନମାନର  କାମ ହେଉଥିବା ନେଇ ଗ୍ରାମବାସୀ ଅଭିଯୋଗ କରିଥିଲେ। ବୁଧବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ପିସିସି ସମ୍ପାଦକ ମନୋଜ ବିଶ୍ୱାଳ ଉକ୍ତ ସ୍ଥାନ ପରିଦର୍ଶନ କରି ମୁଅଁା ଗ୍ରାମବାସୀଙ୍କ ସହ ଏ ବିଷୟରେ ଆଲୋଚନା କରିଥିଲେ।

ବଡ଼ଭାଇଙ୍କୁ ମରଣାନ୍ତକ ଆକ୍ରମଣ ମାମଲା: ସାନଭାଇଙ୍କୁ ବର୍ଷେ ଜେଲ

ବଡ଼ଭାଇଙ୍କୁ ମରଣାନ୍ତକ ଆକ୍ରମଣ ମାମଲା: ସାନଭାଇଙ୍କୁ ବର୍ଷେ ଜେଲ

ଭଦ୍ରକ ଅଫିସ, ୩।୧ - ଭଦ୍ରକ ମୁଖ୍ୟ ବିଚାର ବିଭାଗୀୟ ମାଜିଷ୍ଟ୍ରେଟ ଅମିୟ ରଞ୍ଜନ ଯେନା ଗୁରୁବାର ଏକ ବଡ଼ଭାଇଙ୍କୁ ମରଣାନ୍ତକ ଆକ୍ରମଣ ମାମଲାର ବିଚାର କରି ସାନଭାଇଙ୍କୁ ବର୍ଷେ ଜେଲ ଦଣ୍ଡ ଶୁଣାଣି କରିଛନ୍ତି। ଉଲ୍ଲେଖନୀୟ ଯେ, ବନ୍ତ ଥାନା ଅଧୀନ ବାଙ୍ଗରପଦୀ ଗ୍ରାମର ଗୟାଧର ପୃଷ୍ଟି ଓ ତାଙ୍କ ସାନଭାଇ ଅନନ୍ତ ପୃଷ୍ଟିଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ପୈତୃକ ଜମି ଦଖଲକୁ ନେଇ ବିବାଦ ଥିଲା।

ଆନ୍ତଃକଲେଜ ଏନଏସଏସ କ୍ୟାମ୍ପ ଉଦଘାଟିତ

ଆନ୍ତଃକଲେଜ ଏନଏସଏସ କ୍ୟାମ୍ପ ଉଦଘାଟିତ

ବାହାନଗା,୩।୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)ବାଲେଶ୍ବର ଜିଲ୍ଲା ବାହାନଗା ସଦରମହୂକମା ଠାରେ ଥିବା ବାହାନଗା ଉଚ୍ଚ ମାଧ୍ୟମିକ ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ଆନ୍ତଃ ମହାବିଦ୍ୟାଳୟ ଏନଏସଏସ କ୍ୟାମ୍ପ ଉଦଘାଟିଚ ହୋଇଛି। ଏଥିରେ ମୁଖ୍ୟ ଅତିଥି ଭାବେ ବିଧ୍ୟାୟକ ପର୍ଶୁରାମ ଧଡା ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ। 

ରାତି ଜଗୁଆଳିଙ୍କୁ ବାନ୍ଧି ଗ୍ରାମ୍ୟ ବ୍ୟାଙ୍କରୁ ଡକାୟତି

ରାତି ଜଗୁଆଳିଙ୍କୁ ବାନ୍ଧି ଗ୍ରାମ୍ୟ ବ୍ୟାଙ୍କରୁ ଡକାୟତି

ବଡସାହି, ୩।୧(ସ୍ବ.ପ୍ର)- ମୟୂରଭଞ୍ଜ ଜିଲା ବଡ଼ସାହି ଥାନା ଅଧିନ ପ୍ରତାପପୁର ଓଡିଶା ଗ୍ରାମ୍ୟ ବ୍ୟାଙ୍କ ଶାଖାରୁ ବୁଧବାର ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ଡକାୟତି ହୋଇଛିା ପଞ୍ଚାୟତ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟର ରାତି ଜଗୁଆଳିକୁ ବନ୍ଧୁକ ଦେଖାଇ ଶୋଇଥିବା ଅବସ୍ଥାରେ ହାତଗୋଡ ବାନ୍ଧି ଦୁବୃର୍ତ୍ତମାନେ ଡକାୟତି କରିଥିଲୋ ବିଦ୍ୟୁତ କାଟ୍‌ ପାଇଁ ଏପରି ଡକାୟତି ହେଉଥିବା ନେଇ ଉତ୍ତ୍ୟକ୍ତ ଲୋକେ ୨ ଘଣ୍ଟା ଧରି ରାସ୍ତାରୋକୋ କରିଥିଲୋ ପୋଲିସ ଘଟଣା ସ୍ଥଳରେ ପହଞ୍ଚି ବୁଝାସୁଝା କରିବା ପରେ ପରିସ୍ଥିତି ସ୍ବାଭାବିକ ହେବା ସହ ରାସ୍ତା ଅବରୋଧ ହଟିଛିା

ବସ୍‌କୁ ଓଭରଟେକ୍‌ କରିବା ହେଲା କାଳ, ଚକା ତଳେ ପଡ଼ି ଯୁବକ ମୃତ

ବସ୍‌କୁ ଓଭରଟେକ୍‌ କରିବା ହେଲା କାଳ, ଚକା ତଳେ ପଡ଼ି ଯୁବକ ମୃତ

ବାରିପଦା ଅଫିସ,୩।୧: ବାରିପଦା ସହର ମଇଳା ଖାଦାନ ନିକଟରେ ଗୁରୁବାର ଏକ ସଡ଼କ ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ଜଣେ ଯୁବକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ଉକ୍ତ ରାସ୍ତାରେ ଯାଉଥିବା ଏକ କଲେଜ ବସ୍‌କୁ ମୋଟର ସାଇକେଲ ଓଭରଟେକ୍‌ କରୁଥିବା ବେଳେ ଏହି ଦୁର୍ଘଟଣା ଘଟିଥିଲା। 

ବିରଳ ଗରୁଡ ପକ୍ଷୀ ଶାବକ ଉଦ୍ଧାର

ବିରଳ ଗରୁଡ ପକ୍ଷୀ ଶାବକ ଉଦ୍ଧାର

ବାସୁଦେବପୁର, ୩।୧(ଡି.ଏନ.ଏ): ଭଦ୍ରକ ଜିଲା ବାସୁଦେବପୁର ସହରସ୍ଥିତ ହନୁମାନ ଚାଟିକା ପରିସର ଅଞ୍ଚଳରୁ ଏକ ବିରଳ ଗରୁଡପକ୍ଷୀ ଶାବକକୁ ଗୋଟିଏ ମଲା ତାଳଗଛ କୋରଡରୁ ଉଦ୍ଧାର କରାଯାଇଛି। 

ସ୍ତ୍ରୀ-ସ୍ବାମୀ କଳହରୁ ସ୍ତ୍ରୀର ଆତ୍ମହତ୍ୟା

ସ୍ତ୍ରୀ-ସ୍ବାମୀ କଳହରୁ ସ୍ତ୍ରୀର ଆତ୍ମହତ୍ୟା

ପାଟଣା,୩/୧(ସ୍ବ.ପ୍ର.):କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲା ପାଟଣା ଥାନା ଗାଲଫୁଲା ମୁଣ୍ଡାସାହିରେ ବୁଧବାର ଅପରାହ୍ନରେ ଜଣେ ବିବାହିତା ମହିଳା ଘର ନିକଟ ନିମ୍ବଗଛ ଡାଳରେ ପିନ୍ଧା ଲୁଗା କାନିରେ ଫାସି ଲଗାଇ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିଛନ୍ତି। ମହିଳା ଜଣକ ହେଉଛନ୍ତି ଟୁଲୁ ମୁଣ୍ଡାଙ୍କ ସ୍ତ୍ରୀ ତ୍ରିବେଣି ମୁଣ୍ଡା।

ପ୍ଲାଷ୍ଟିକ ବ୍ୟବହାର ବନ୍ଦ ଉପରେ ଗୁରୁତ୍ୱ

ପ୍ଲାଷ୍ଟିକ ବ୍ୟବହାର ବନ୍ଦ ଉପରେ ଗୁରୁତ୍ୱ

ଧାମନଗର, ୩।୧ (ଡି.ଏନ.ଏ.) - ଧାମନଗର ବ୍ଲକ କୋଠାର ବରିଷ୍ଠ ନାଗରିକ ସଙ୍ଗଠନ ତରଫରୁ ଦ୍ୱାଦଶ ବାର୍ଷିକ ସମ୍ମିଳନୀ ଓ ବନ୍ଧୁମିଳନ ବାଲିଚତରୀ ନଦୀପଠାଠାରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ବରିଷ୍ଠ ନାଗରିକମାନେ ପରିବେଶକୁ ପ୍ରଦୂଷଣମୁକ୍ତ କରିପାରିଲେ ଅବଶିଷ୍ଟ ଜୀବନ ନିରୋଗରେ କଟିବା ସହ ଆଗାମୀ ପିଢ଼ି ପାଇଁ ଏହା ଶୁଭଚିନ୍ତକ ହେବ।

ଅବହେଳିତ ଇରମ ଶହୀଦ ସ୍ମୃତିପୀଠ

ଅବହେଳିତ ଇରମ ଶହୀଦ ସ୍ମୃତିପୀଠ

ପଦ୍ମପୁର, ୩।୧ (ଡି.ଏନ.ଏ.) - ଭଦ୍ରକ ଜିଲା ବାସୁଦେବପୁର ବ୍ଲକର ରକ୍ତତୀର୍ଥ ଇରମ ଶହୀଦ ସ୍ମୃତିପୀଠ ଅବହେଳିତ ଅବସ୍ଥାରେ ରହିଛି। ପ୍ରଶାସନିକ ରକ୍ଷଣାବେକ୍ଷଣ ଅଭାବରୁ ପୀଠରେ ଚାରିଆଡ଼େ ଅଳିଆ ଆବର୍ଜନା ପଡ଼ି ରହିଛି। ଶହୀଦମାନଙ୍କ ପ୍ରତି  ଏହା ଅପମାନ। 

‘ବରପୁତ୍ରଙ୍କୁ ଅପମାନିତ କରୁଛନ୍ତି ରାଜ୍ୟ ସରକାର’

‘ବରପୁତ୍ରଙ୍କୁ ଅପମାନିତ କରୁଛନ୍ତି ରାଜ୍ୟ ସରକାର’

ବନ୍ତ, ୩।୧ (ସ୍ବ.ପ୍ର.) - ବନ୍ତ ବ୍ଲକ ଆଗରପଡ଼ାସ୍ଥିତ ହେମପଦ୍ମ ଗାଲାକ୍ସିଠାରେ ବୁଧବାର କଂଗ୍ରେସର ଜନଜାଗରଣ ସଭା ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ପିସିସି ସଭାପତି ନିରଞ୍ଜନ ପଟ୍ଟନାୟକ ସଭାରେ ଯୋଗଦେଇ କହିଥିଲେ ଯେ, ରାଜ୍ୟରେ ଏକ ଅପାରଗ ଓ ସ୍ଥାଣୁ ସରକାର ଚାଲିଛି।