Dharitri News

ବାଲେଶ୍ୱର

ଲୋଚନ ଦାସ ମେମୋରିଆଲ କ୍ରିକେଟ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ: ସାଗିରା ସ୍ପୋଟିଂ ଚାମ୍ପିୟନ

ଲୋଚନ ଦାସ ମେମୋରିଆଲ କ୍ରିକେଟ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ: ସାଗିରା ସ୍ପୋଟିଂ ଚାମ୍ପିୟନ

ବାରିପଦା ଅଫିସ,୩୧।୧୨- ବାରିପଦାସ୍ଥିତ ତୁଳସୀଚଉରା କ୍ରିକେଟ ପଡ଼ିଆଠାରେ ଗତ ୧୨ତାରିଖରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିବା ତୁଳସୀଚଉରା ପ୍ରିମିୟର ଲିଗ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ ଉଦ୍‌ଯାପିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଏହି ଅବସରରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ଫାଇନାଲ ମ୍ୟାଚରେ ସାଗିରା ସ୍ପୋଟିଂ ୬ ଉଇକେଟରେ ଜିତି ତୁଳସୀଚଉରା ପ୍ରିମିୟର ଲିଗ ତୃତୀୟ ସଂସ୍କରଣର ଚାମ୍ପିୟନ ହୋଇଛି।

ବଡସାହିରେ ଜମୁଛି ପର୍ଯ୍ୟଟକଙ୍କ ଭିଡ

ବଡସାହିରେ ଜମୁଛି ପର୍ଯ୍ୟଟକଙ୍କ ଭିଡ

ବଡସାହି,୩୧।୧୨(ସ୍ବ.ପ୍ର)- ପୁରୁଣା ବର୍ଷକୁ ବିଦାୟ ଦେବା ଓ ନୂଆ ବର୍ଷକୁ ସ୍ବାଗତ କରିବା ପାଇଁ ସମସ୍ତଙ୍କ ମନରେ ଭରି ରହିଛି ଅନେକ ଉକତ୍ଣ୍ଠା । ପୁରୁଣା ବର୍ଷରେ କିଛି ସ୍ମୃତି ସାଉଁଟିବା ପାଇଁ ଦୂରଦୂରାନ୍ତରୁ ଆସୁଥିବା ପର୍ଯ୍ୟଟକଙ୍କ ଭିଡ ଜମୁଛି । ମୟୂରଭଞ୍ଜ ଜିଲା ବଡସାହି ବ୍ଲକ ପର୍ଯ୍ୟଟନ ମାନଚିତ୍ରରେ ସ୍ଥାନ ପାଇଥିବା ବେଳେ ଏଠାକାର ଦୁଇ ଦୁଇଟି ଐତିହାସିକ ସ୍ଥଳୀ ପର୍ଯ୍ୟଟକଙ୍କୁ ଟାଣିବାରେ ସକ୍ଷମ ହୋଇପାରୁଛି।

ପୋଖରୀରେ ବୁଡି ମହିଳା ମୃତ

ପୋଖରୀରେ ବୁଡି ମହିଳା ମୃତ

ଆରଡି,୩୧।୧୨(ଡି.ଏନ.ଏ.) - ଭଦ୍ରକ ଜିଲା ଚାନ୍ଦବାଲି ବ୍ଲକ ପାରଡିଆ ଗ୍ରାମର ଜାନକୀ ଲତା ସେଠୀ ନାମ୍ନୀ ମହିଳାଙ୍କର ରବିବାର ପୋଖରୀରେ ବୁଡି ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି। ସେ ଗାଧୋଇବାକୁ ଯାଇଥିବାବେଳେ ପାଣିରେ ଗୋଡ଼ ଖସିଯାଇଥିଲା।

କବିତାରେ ନବବର୍ଷକୁ ସ୍ବାଗତ

କବିତାରେ ନବବର୍ଷକୁ ସ୍ବାଗତ

ବାଲେଶ୍ୱର ଅଫିସ,୩୧।୧୨- ଫକୀରମୋହନ ସାହିତ୍ୟ ପରିଷଦର ୩୬୫ ଦିନ ସାହିତ୍ୟ ସଭାର ୩୫୦ତମ ଆସର ପରିଷଦର ସଭାପତି ଡ. ଲକ୍ଷ୍ମୀକାନ୍ତ ତ୍ରିପାଠୀ ପୌରୋହିତ୍ୟରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଶାନ୍ତିକାନନ ପରିସରରେ ହୋଇଥିବା ସାରସ୍ବତ ସଭାରେ ବାଲେଶ୍ୱରର ଜିଲାପାଳ ପ୍ରମୋଦ କୁମାର ଦାସ ଯୋଗଦେଇଥିଲେ।

ଚନ୍ଦ୍ରଭାଗା ଉତ୍ସବର ଦ୍ୱିତୀୟ ସନ୍ଧ୍ୟା: ‘ରେବତୀ’ ଓ ‘ହେ ନାରୀ’ ମଞ୍ଚସ୍ଥ

ଚନ୍ଦ୍ରଭାଗା ଉତ୍ସବର ଦ୍ୱିତୀୟ ସନ୍ଧ୍ୟା: ‘ରେବତୀ’ ଓ ‘ହେ ନାରୀ’ ମଞ୍ଚସ୍ଥ

ବାଲେଶ୍ୱର ଅଫିସ,୩୧।୧୨- ବାଲେଶ୍ୱର ଗାନ୍ଧି ସ୍ମୃତି ଭବନରେ ଜାତୀୟସ୍ତରୀୟ ଚନ୍ଦ୍ରଭାଗା ଉତ୍ସବର ଦ୍ୱିତୀୟ ନାଟକ ସନ୍ଧ୍ୟା ରବିବାର ଉଦ୍‌ଘାଟିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଏଥିରେ ଅମର୍ଦ୍ଦାରୋଡ୍‌ ସ୍ଥିତ ସିଦ୍ଧେଶ୍ୱର ମହାବିଦ୍ୟାଳୟ ଦ୍ୱାରା ଓଡ଼ିଆ ନାଟକ ‘ରେବତୀ’ ମଞ୍ଚସ୍ଥ ହୋଇଥିଲା।

୩ ଡ଼କାୟତ ଗିରଫ : ୨ବନ୍ଧୁକ, ୧୯ଗୁଳି ଜବତ

୩ ଡ଼କାୟତ ଗିରଫ : ୨ବନ୍ଧୁକ, ୧୯ଗୁଳି ଜବତ

ରୂପ୍‌ସା,୩୧।୧୨(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ବାଲେଶ୍ୱର ସଦର ବ୍ଲକ ହଳଦୀପଦା ସ୍ଥିତ ଏକ ବ୍ୟାଙ୍କରୁ ଲୁଟ୍‌ ଉଦ୍ୟମ କରୁଥିବା ବେଳେ ଗ୍ରାମବାସୀ ସନ୍ଦେହରେ ଧରିଥିବା ୩ ଡ଼କାୟତଙ୍କୁ ବସ୍ତା ଥାନା ପୋଲିସ ପଚରାଉଚୁରା ସାଙ୍ଗକୁ ତଦନ୍ତ କରି ରବିବାର ସେମାନଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଛି। ଅଭିଯୁକ୍ତମାନଙ୍କ ନିକଟରୁ ୨ଦେଶୀ ବନ୍ଧୁକ, ୧୦ ଲାଲ ରଙ୍ଗର ଗୁଳି, ୯ଟି ୮ମି.ମି. ବିଶିଷ୍ଟ ଗୁଳି, ଗୋଟିଏ ଛୁରୀ, ୨ଟି ଜିଆଇ ପାଇପ୍‌ ଓ ୩ଟି ସାଇକେଲ ଜବତ କରାଯାଇଛି ।

ପୋଖରୀରେ ବୁଡି ମହିଳା ମୃତ

ପୋଖରୀରେ ବୁଡି ମହିଳା ମୃତ

ଆରଡି, ୩୧।୧୨(ଡି.ଏନ.ଏ.): ଭଦ୍ରକ ଜିଲା ଚାନ୍ଦବାଲୀ ବ୍ଲକର ସୁନ୍ଦରପୁର ପଞ୍ଚାୟତ ଅନ୍ତର୍ଗତ ପାରଡିଆ ଗ୍ରାମର ଜାନକୀ ଲତା ସେଠୀ(୩୫)ଙ୍କ ପୋଖରୀରେ ବୁଡିଯିବା ଯୋଗୁ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି।

ଏମିତି ବି ଆସେ ମୃତ୍ୟୁ: ଶୈବପୀଠକୁ ବୁଲିବାକୁ ଆସି ପର୍ଯ୍ୟଟକ ମୃତ

ଏମିତି ବି ଆସେ ମୃତ୍ୟୁ: ଶୈବପୀଠକୁ ବୁଲିବାକୁ ଆସି ପର୍ଯ୍ୟଟକ ମୃତ

ନୀଳଗିରି, ୩୧।୧୨(ଡି.ଏନ.ଏ.): ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲା ନୀଳଗିରି ଉପଖଣ୍ଡ ତଥା କୁଳଡିହା ଅଭୟାରଣ୍ୟରେ ଥିବା ପ୍ରସିଦ୍ଧ ବାବା ପଞ୍ଚଲିଙ୍ଗେଶ୍ୱର ଶୈବପୀଠକୁ ନୂଆବର୍ଷ କଟାଇବାକୁ ଆସିଥିବା ଜଣେ ପର୍ଯ୍ୟଟକଙ୍କ ଅକାଳ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି।

ପୂଜ୍ୟପୂଜାର ସାରସ୍ବତ ସମାରୋହ

ପୂଜ୍ୟପୂଜାର ସାରସ୍ବତ ସମାରୋହ

ବାରିପଦା ଅଫିସ,୩୦।୧୨- ମାନବ ସଭ୍ୟତାର ବିକାଶରେ ସାହିତ୍ୟର ଅବଦାନ ଯଥେଷ୍ଟ । ମାନବର ଚିନ୍ତା ଚେତନାକୁ ମାଜିତ ଓ ଶାଶିତ କରିବାରେ ସାହିତ୍ୟ ପ୍ରମୁଖ ଭୂମିକା ଗ୍ରହଣ କରି ଆସିଛି ବୋଲି ‘ପୂଜ୍ୟପୂଜା’ର ୩୪ ତମ ସାରସ୍ବତ ବନ୍ଧୁ ମିଳନ ଉତ୍ସବ ଉଦଘାଟନ ଅବସରରେ ଅତିଥିମାନେ ମତବ୍ୟକ୍ତ କରିଛନ୍ତି।

ମହିଳାଙ୍କୁ ତଣ୍ଟି ଚିପି ହତ୍ୟା: ମୃତଦେହକୁ ଜାଳିଦେଲେ

ମହିଳାଙ୍କୁ ତଣ୍ଟି ଚିପି ହତ୍ୟା: ମୃତଦେହକୁ ଜାଳିଦେଲେ

ଭଞ୍ଜକିଆ,୩୦।୧୨(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ମୟୂରଭଞ୍ଜ ଜିଲା ରରୁଆଁ ଥାନା ଅଧୀନ ସାନରରୁଆଁ ଗ୍ରାମ ପୁରାଣ ସାହିରେ ଶୁକ୍ରବାର ରାତିରେ ଏକ ବିଭତ୍ସ ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡ ଘଟିଛି। ପାର୍ବତୀ ପାତ୍ର(୫୦) ନାମ୍ନୀ ଜଣେ ମହିଳାଙ୍କୁ ତଣ୍ଟିଚିପି ହତ୍ୟା କରିବା ପରେ ଘଟଣାକୁ ଭିନ୍ନ ରୂପ ଦେବା ସକାଶେ ମୃତଦେହ ଉପରେ କିରାସିନ ଡାଳି ଜାଳି ଦିଆଯାଇଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି।

ଏସ୍‌ଡିଓଙ୍କ ହାତ ଗୋଡ ବାନ୍ଧି ଟଙ୍କା ଭର୍ତ୍ତି ଲୁହା ସିନ୍ଧୁକ ଲୁଟିନେଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ

ଏସ୍‌ଡିଓଙ୍କ ହାତ ଗୋଡ ବାନ୍ଧି ଟଙ୍କା ଭର୍ତ୍ତି ଲୁହା ସିନ୍ଧୁକ ଲୁଟିନେଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ

ଖୁଣ୍ଟା,୩୦।୧୨(ଡିଏନଏ)-ମୟୂରଭଞ୍ଜ ଜିଲା ସ୍ଥାନୀୟ ଖୁଣ୍ଟା ବଜାର ମୁଖ୍ୟ ରାସ୍ତା ପାର୍ଶ୍ୱରେ ଅବସ୍ଥିତ ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ଉପଖଣ୍ଡ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ଶୁକ୍ରବାର ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ୪ ଜଣ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ ପଶି ସେଠାରେ ଶୋଇଥିବା ଜଣେ ଏସ୍‌ଡିଓଙ୍କ ଗୋଡ ହାତ ବାନ୍ଧି ଦେଢ଼ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଥିବା ଏକ ଲୁହା ସିନ୍ଧୁକ ଲୁଟି ନେଇଛନ୍ତି ।

ରାସ୍ତା ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ଶିକ୍ଷକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ: ସ୍ତ୍ରୀ ଗୁରୁତର

ରାସ୍ତା ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ଶିକ୍ଷକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ: ସ୍ତ୍ରୀ ଗୁରୁତର

ଖୁଣ୍ଟା,୩୦।୧୨(ଡିଏନଏ)-ମୟୂରଭଞ୍ଜ ଜିଲା ଖୁଣ୍ଟା ଥାନା ଅଧୀନ ଖୁଣ୍ଟା-ଉଦଳା ରାଜ୍ୟ ରାଜପଥ ପଥରା ଛକଠାରେ ଶନିବାର ସନ୍ଧ୍ୟା ୭ଟା ସମୟରେ ରାସ୍ତା ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ନବ କିଶୋର ବେହେରା (୫୦) ନାମକ ଜଣେ ଶିକ୍ଷକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ସେ ତାଙ୍କ ବାଇକ୍‌ରେ ସ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ବସାଇ ଉଦଳା ଅଭିମୁଖେ ଯାଉଥିବାବେଳେ ଖୁଣ୍ଟାଠାରୁ ୩ କିମ ଦୂର ପଥରା ଛକଠାରେ ପଛପଟୁ ଏକ ଟ୍ରକ ଧକ୍କା ଦେଇଥିଲା ।

କାର୍‌ ଦୁର୍ଘଟଣା: ୫ ଗୁରୁତର

କାର୍‌ ଦୁର୍ଘଟଣା: ୫ ଗୁରୁତର

ଭଦ୍ରକ ଅଫିସ, ୩୦।୧୨-ବାଲେଶ୍ୱରରୁ ଭୁବନେଶ୍ୱର ଯାଉଥିବା ଏକ କାର୍‌ ଡାହଣୀଗଡ଼ିଆ ଛକ ନିକଟରେ ପୂର୍ବରୁ ଛିଡ଼ା ହୋଇଥିବା ଏକ ଟ୍ରକ୍‌ ସହ ଧକ୍କା ହୋଇ ରାସ୍ତା କଡ଼କୁ ଖସି ପଡ଼ିଥ୍‌ତ୍ଲା। ଫଳରେ କାର୍‌ରେ ବସିଥିବା ଜଣେ ଶିଶୁ ସହ ୨ ମହିଳାଙ୍କ ସମେତ ୫ ଜଣ ଗୁରୁତର ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି।

ସଡ଼କ ଦୁର୍ଘଟଣା: ହରିଣ ମୃତ, ବାଇକ୍‌ ଆରୋହୀ ଗୁରୁତର

ସଡ଼କ ଦୁର୍ଘଟଣା: ହରିଣ ମୃତ, ବାଇକ୍‌ ଆରୋହୀ ଗୁରୁତର

ଘସିପୁରା,୩୦।୧୨(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)-ଆନନ୍ଦପୁର ବନ୍ୟପ୍ରାଣୀ ବନଖଣ୍ଡ ଅଧୀନ ବରାଙ୍ଗ ସଂରକ୍ଷିତ ଜଙ୍ଗଲ ନଣ୍ଡାବର ପୁରୁଣାବାନ୍ଧଗୋଡ଼ା ରାସ୍ତାର କୁସୁମେଇ ଠାକୁରାଣୀ ଘାଟି ନିକଟରେ ଏକ ହରିଣ ବାଇକ୍‌ ଆଗକୁ ପଶି ଆସିବାରୁ ହରିଣର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଥିବା ବେଳେ ବାଇକ୍‌ ଚାଳକ ନଣ୍ଡାବର ଗ୍ରାମର ନିରଞ୍ଜନ ଯେନା(୫୫) ଗୁରୁତର ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି।

କେଶିରକୁଣ୍ଡ ପର୍ଯ୍ୟଟନସ୍ଥଳୀ: ମୁହଁ ଫେରାଉଛନ୍ତି ପର୍ଯ୍ୟଟକ

କେଶିରକୁଣ୍ଡ ପର୍ଯ୍ୟଟନସ୍ଥଳୀ: ମୁହଁ ଫେରାଉଛନ୍ତି ପର୍ଯ୍ୟଟକ

ଚମ୍ପୁଆ,୩୦।୧୨(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- କେନ୍ଦୁଝର ଓ ମୟୂରଭଞ୍ଜ ସୀମାରେ ଅବସ୍ଥିତ ପ୍ରାକୃତିକ ସୌନ୍ଦର୍ଯ୍ୟଭରା ପର୍ଯ୍ୟଟନସ୍ଥଳୀ କେଶିରକୁଣ୍ଡ। ସମ୍ପୃକ୍ତ ପର୍ଯ୍ୟଟନସ୍ଥଳିର ଆନୁଷଙ୍ଗିକ ବ୍ୟବସ୍ଥା ହୋଇପାରୁନି। ଏହି ପ୍ରଶାସନିକ ଉଦାସୀନତାକୁ ଲୋକେ ଦାୟୀ କରୁଛନ୍ତି। ଐତିହ୍ୟ ତଥା ପୌରାଣିକ ମତ ଦୃଷ୍ଟିରୁ କଳକଳ ନାଦରେ ବହି ଯାଉଥିବା ଝରଣା, ବିସ୍ତୀର୍ଣ୍ଣ ବାଲୁକାଶଯ୍ୟା ଓ ୩ ପୁଣ୍ୟକୁଣ୍ଡର ସମାରହ ପର୍ଯ୍ୟଟକଙ୍କୁ ଆକୃଷ୍ଟ କରୁଥିଲା।

ମୋ କୁଡ଼ିଆ ଅଧାପନ୍ତରିଆ: ଶୀତ କାକରରେ ବିତୁଛି ଜୀବନ

ମୋ କୁଡ଼ିଆ ଅଧାପନ୍ତରିଆ: ଶୀତ କାକରରେ ବିତୁଛି ଜୀବନ

ହରିଚନ୍ଦନପୁର,୩୦।୧୨(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ମୋ କୁଡ଼ିଆ ଅଧାପନ୍ତରିଆ ହୋଇ ରହିଥିବାରୁ ଏକ ପରିବାର ଶୀତ କାକରରେ ଅତି ଦୟନୀୟ ଭାବେ ଜୀବନ ବିତାଉଛନ୍ତି। କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲା ହରିଚନ୍ଦନପୁର ପଞ୍ଚାୟତ ରଘୁନାଥପୁର ଗ୍ରାମର ଜଗନ୍ନାଥ ମୁଖୀଙ୍କ ନାମରେ ସରକାରଙ୍କ ତରଫରୁ ମୋ କୁଡିଆ ଯୋଜନାରେ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ କରି ଏକ ଗୃହ ଦିଆ ଯାଇଥିଲା।

ସାଇକେଲରୁ ପଡି ବୃଦ୍ଧାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ

ସାଇକେଲରୁ ପଡି ବୃଦ୍ଧାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ

ବସ୍ତା/ରୂପସା, ୩୦।୧୨(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ବସ୍ତା ବ୍ଲକ ଅଧୀନ ବାଲିଗୋହିରୀ ଗ୍ରାମର ପାର୍ବତୀ ବେହେରା ନାମ୍ନୀ ଜନୈକା ବୃଦ୍ଧା ସାଇକେଲରୁ ଖସି ପଡି ମୃତ୍ୟୁବରଣ କରିଛନ୍ତି। ବୃଦ୍ଧାଜଣକ ବାଲେଶ୍ୱରରେ ଚାଲିଥିବା ଜଗନ୍ନାଥଙ୍କ ୩୨ବେଶ ଓ ୫୬ ଭୋଗ ଦେଖିବା ପାଇଁ ଯାଉଥିଲେ।

ବ୍ୟବସାୟୀଙ୍କଠାରୁ ଲକ୍ଷାଧିକ ଟଙ୍କା ଲୁଟ୍‌

ବ୍ୟବସାୟୀଙ୍କଠାରୁ ଲକ୍ଷାଧିକ ଟଙ୍କା ଲୁଟ୍‌

ସୋର, ୨୯।୧୨(ଡି.ଏନ.ଏ)-ସୋର ୫ ନଂ. ଜାତୀୟ ରାଜପଥ ତଳନଗରଠାରେ ଶୁକ୍ରବାର ରାତି ୧୦ଟା ବେଳେ ଜଣେ ବ୍ୟବସାୟୀଙ୍କୁ ମାଡ଼ ମାରି ଳକ୍ଷାଧିକ ଟଙ୍କା ଲୁଟ୍‌ କରାଯାଇଥିବା ନେଇ ସୋର ଥାନାରେ ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି।

ପୋଖରୀରେ ବୁଡି ଶିଶୁକନ୍ୟା ମୃତ

ପୋଖରୀରେ ବୁଡି ଶିଶୁକନ୍ୟା ମୃତ

ବସ୍ତା, ୩୦।୧୨-ବସ୍ତା ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ଚାଲନ୍ତି ଗ୍ରାମର ଦୟାନିଧି ସାହୁଙ୍କ ୨ବର୍ଷର ଝିଅ ଦେବସ୍ମିତା ପୋଖରୀରେ ବୁଡ଼ି ମୃତ୍ୟୁବରଣ କରିଛନ୍ତି। ସେ ଖେଳୁଥିବା ବେଳେ ଘର ପାଖ ପୋଖରୀରେ ବୁଡିଯାଇଥିଲେ।

ଥାନାରେ ଅଭିଯୋଗ: ସ୍ବାମୀଙ୍କୁ ମାରିବାକୁ ସ୍ତ୍ରୀ ଦେଇଥିଲେ ସୁପାରି

ଥାନାରେ ଅଭିଯୋଗ: ସ୍ବାମୀଙ୍କୁ ମାରିବାକୁ ସ୍ତ୍ରୀ ଦେଇଥିଲେ ସୁପାରି

ବାଲେଶ୍ୱର ଅଫିସ, ୩୦।୧୨-ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲା ସହଦେବଖୁଣ୍ଟା ଥାନା କାସିମପୁର ଛକ ନିକଟରେ ଗତ ଡିସେମ୍ବର ୧୭ ତାରିଖରେ ମାଧବ ବେହେରା ନାମକ ଯୁବକଙ୍କୁ ପଥରରେ ଛେଚି ହତ୍ୟା କରାଯାଇଥିଲା। ୧୩ ଦିନ ପରେ ଏହି ଘଟଣାର ପର୍ଦ୍ଦାଫାଶ ହୋଇଛି। ଏହି ଘଟଣାରେ ସମ୍ପୃକ୍ତ ୪ଜଣଙ୍କୁ ପୋଲିସ ଗିରଫ କରିବାରେ ସକ୍ଷମ ହୋଇଛି।

ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ସଂସ୍ପର୍ଶରେ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟଣା: କ୍ଷତିପୂରଣ ଦାବିରେ ବର୍ତ୍ତନା-କୁପାରୀ ରାସ୍ତା ଅବରୋଧ

ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ସଂସ୍ପର୍ଶରେ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟଣା: କ୍ଷତିପୂରଣ ଦାବିରେ ବର୍ତ୍ତନା-କୁପାରୀ ରାସ୍ତା ଅବରୋଧ

ଖଇରା, ୩୦।୧୨(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଖଇରା ଥାନା ବର୍ତ୍ତନା ପଞ୍ଚାୟତ ଅଧିନ ଘିଗଡ଼ିଆ ଗ୍ରାମର ବସନ୍ତ ଦାସ ଶୁକ୍ରବାର କୁପାରୀ ଫିଡରରେ ୧୧କେଭି ଲାଇନ୍‌ରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଥିବା ବେଳେ ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ସଂସ୍ପର୍ଶରେ ଆସି ମୃତ୍ୟୁବରଣ କରିଥିଲେ। ପରିବାରକୁ କ୍ଷତିପୂରଣ ଦାବିରେ ଘିଗଡ଼ିଆ ସମେତ ବର୍ତ୍ତନା, ବଗଦିଆ, ତୁମ୍ବାପଦି, ଗମ୍ଭାରିଆ ଗ୍ରାମର ଶତାଧିକ ଗ୍ରାମବାସୀ କୁପାରୀ-ଆଗରପଡା ରାସ୍ତାକୁ ଶନିବାର ସକାଳ ୯ଟାରୁ ଅପରାହ୍ନ ୨ଟା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଅବରୋଧ କରିଥିଲେ।

ଚୋରାମଦ କାରବାର ବିରୋଧରେ ତେଜିଲେ ମହିଳା

ଚୋରାମଦ କାରବାର ବିରୋଧରେ ତେଜିଲେ ମହିଳା

ଖନ୍ତାପଡ଼ା, ୩୦।୧୨(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)-ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲା ଖନ୍ତାପଡ଼ା ଥାନା ଆରୁହାବାଡ଼ ପଞ୍ଚାୟତ ଦୋଳପୁର ଗ୍ରାମରେ ଦୀର୍ଘବର୍ଷ ହେଲା ଦେଶୀମଦ କାରବାର ହୋଇଆସୁଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି। ଏନେଇ ବାରମ୍ବାର ଦୃଷ୍ଟି ଆକର୍ଷଣ କରାଯାଉଥିଲେ ମଧ୍ୟ ଅବକାରୀ ବିଭାଗ ନୀରବଦ୍ରଷ୍ଟା ପାଲଟିଛି।

ଚୋରାବାଲି ବୋଝେଇ ଟ୍ରାକ୍ଟର ଜବତ

ଚୋରାବାଲି ବୋଝେଇ ଟ୍ରାକ୍ଟର ଜବତ

ମୋରଡା,୩୦।୧୨(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ମୟୂରଭଞ୍ଜ ଜିଲା ମୋରଡା ତହସିଲ ପକ୍ଷରୁ ଶନିବାର ଚୋରାବାଲି ଚାଲାଣ ଧରପଗଡ ଲାଗି ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ଚଢାଉ କରାଯାଇଥିଲା। ଏହି ଚଢାଉ ବେଳେ ଏକ ବାଲି ବୋଝେଇ ଟ୍ରାକ୍ଟର (ନଂ. ଓଆର ୧୧ସି-୮୭୮୧)କୁ ହଳଦିପାଳ ଗ୍ରାମରୁ ଜବତକରି ଚିତ୍ରଡା ଫାଣ୍ଡିରେ ଅଟକ ରଖାଯାଇଛି।

ବସ୍‌ ଛାତରୁ ଖସି ଯାତ୍ରୀ ଗୁରୁତର

ବସ୍‌ ଛାତରୁ ଖସି ଯାତ୍ରୀ ଗୁରୁତର

ମୋରଡା,୩୦।୧୨(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ବସ୍‌ ଛାତ ଉପରେ ବସି ଆସୁଥିବା ଜଣେ ଯାତ୍ରୀ ମୟୂରଭଞ୍ଜ ଜିଲା ମୋରଡା ଥାନା ଅଧୀନ ଚିତ୍ରଡାଫାଣ୍ଡି ନିକଟରେ ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ତାରରେ ଲାଗି ଯିବାରୁ ତଳକୁ ଖସିପଡି ଗୁରୁତର ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି। ୧୦୮ ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସ ଯୋଗେ ତାଙ୍କୁ ବାରିପଦା ମୁଖ୍ୟ ଚିକିତ୍ସାଳୟକୁ ସ୍ଥାନାନ୍ତର କରାଯାଇଛି।