Dharitri News

ବାଲେଶ୍ୱର

ନଈରେ ଭରସା ବାଉଁଶ ଚାର

ନଈରେ ଭରସା ବାଉଁଶ ଚାର

ଆରଡି,୪।୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଭଦ୍ରକ ଜିଲା ଧାମନଗର ବ୍ଲକର ଋଇପୁର ପଞ୍ଚାୟତ କାଠମୁଣ୍ଡା ଗାଁ ପାଖ ଦେଇ ପ୍ରବାହିତ ହେଉଛି ଛେଳିଆ ନଈ । ଏହି ଗାଁ ସମେତ ଆଖପାଖ ଅଞ୍ଚଳବାସୀଙ୍କ ଗମନାଗମନ ଓ ବିକାଶରେ ଏ ନଈ ଅନ୍ତରାୟ ସାଜି ଆସିଛି। ବିଶେଷକରି ନଦୀ ସେପଟେ ଚାଷ ଜମି ଥିବାରୁ କାଠମୁଣ୍ଡା ଓ ଆଖପାଖ ଗାଁର ଚାଷୀ ଅସୁବିଧାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହୋଇଥାନ୍ତି।

ପୁଣି ଧସିଲା ନଦୀବନ୍ଧ

ପୁଣି ଧସିଲା ନଦୀବନ୍ଧ

ଭଦ୍ରକ ଅଫିସ,୪।୧-ଭଦ୍ରକ ଜିଲା ବାସୁଦେବପୁର ବ୍ଲକ ବାଲିମେଦ ପଞ୍ଚାୟତର ଛତ୍ରପଦା ଗ୍ରାମ ଦେଇଯାଇଥିବା ମନ୍ତେଇ ନଦୀ ବନ୍ଧ କୁଆଳି ଜୋରର ସୁରକ୍ଷା ପାଚେରି (ପ୍ରୋଟେକ୍ସନ ୱାଲ) ଗୁରୁବାର ପୁଣି ଥରେ ଧସିଛି । ଯଦିଓ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଭାବେ ଏହା ଧସି ପଡି ନାହିଁ , ତେବେ ୨୦ଫୁଟ ଲମ୍ବ ୫ ଫୁଟ ଓସାରରେ ଫାଟ ହୋଇ ନଦୀଆଡକୁ ଭୁଷୁଡିବା ଅବସ୍ଥାରେ ରହିଛି ।

ବିଦେଇପୁରରେ ଚକ୍ଷୁ ଚିକିତ୍ସା ଶିବିର

ବିଦେଇପୁରରେ ଚକ୍ଷୁ ଚିକିତ୍ସା ଶିବିର

ବାସୁଦେବପୁର,୪।୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଭଦ୍ରକ ଜିଲା ବାସୁଦେବପୁରର ବିଦେଇପୁର ପଞ୍ଚାୟତ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ପରିସରରେ ‘ଭୂମିକା ଚକ୍ଷୁ ଚିକିତ୍ସା କେନ୍ଦ୍ର’ ପକ୍ଷରୁ ଗୁରୁବାର ଚକ୍ଷୁ ଚିକିତ୍ସା ଶିବିର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି।

ଲାଞ୍ଚ ନେବା ବେଳେ ପ୍ରଧାନଶିକ୍ଷୟିତ୍ରୀ ଗିରଫ

ଲାଞ୍ଚ ନେବା ବେଳେ ପ୍ରଧାନଶିକ୍ଷୟିତ୍ରୀ ଗିରଫ

ଭଦ୍ରକ ଅଫିସ,୪।୧-ଭଦ୍ରକ ବ୍ଲକ ଚାରିଘରିଆ ପ୍ରକଳ୍ପ ପ୍ରାଥମିକ ବିଦ୍ୟାଳୟର ପ୍ରଧାନ ଶିକ୍ଷୟିତ୍ରୀ ଅନିତା ପ୍ରଧାନ ସ୍କୁଲ ପରିସରରେ ଲାଞ୍ଚ ନେଉଥିବାବେଳେ ଗୁରୁବାର ଭଦ୍ରକ ଭିଜିଲାନ୍ସ ଟିମ ଦ୍ୱାରା ଗିରଫ ହୋଇଛନ୍ତି।

ଓରିଟେକ୍‌ ତୁଳା କମ୍ପାନୀରେ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ: ୩୦ ଲକ୍ଷର ସାମଗ୍ରୀ ନଷ୍ଟ

ଓରିଟେକ୍‌ ତୁଳା କମ୍ପାନୀରେ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ: ୩୦ ଲକ୍ଷର ସାମଗ୍ରୀ ନଷ୍ଟ

ରେମୁଣା, ୪।୧(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ରେମୁଣା ବ୍ଲକ ଅଧୀନ ଗଣେଶ୍ୱରପୁରଠାରେ ଓରିଟେକ୍‌ ତୁଳା କମ୍ପାନୀରେ ଗୁରୁବାର ସକାଳେ ଏକ ବଡ଼ ଧରଣର ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ ଘଟିଛି। ଏଥିରେ ୩୦ ଲକ୍ଷରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ଟଙ୍କାର ସାମଗ୍ରୀ ନଷ୍ଟ ହୋଇଥିବା ଅନୁମାନ କରାଯାଉଛି।

୧୨ ଘଣ୍ଟା ପରେ ରାସ୍ତାରୁ ଉଠିଲା ମୃତଦେହ

୧୨ ଘଣ୍ଟା ପରେ ରାସ୍ତାରୁ ଉଠିଲା ମୃତଦେହ

କେନ୍ଦୁଝର, ୪।୧(ସ୍ବ.ପ୍ର): କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲା ସଦର ଥାନା ପୁତୁଲପାଣି ରାସ୍ତାର ଈଟଣ୍ଡା ଗ୍ରାମରେ ବୁଧବାର ରାତିରେ ରାସ୍ତା ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ମୃତ୍ୟୁବରଣ କରିଥିବା ଦାଶରଥିଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଠାଇଛନ୍ତି ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକେ।

ବିଜୟ ଜେନା ଓଡିଶା ସଙ୍ଗୀତ ନାଟକ ଏକାଡେମୀର ନୂଆ ସଚିବ

ବିଜୟ ଜେନା ଓଡିଶା ସଙ୍ଗୀତ ନାଟକ ଏକାଡେମୀର ନୂଆ ସଚିବ

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ୩।୧(ବ୍ୟୁରୋ)- ରାଜ୍ୟ ସଂସ୍କୃତି ବିଭାଗ ଅଧୀନ ଓଡିଶା ସଙ୍ଗୀତ ନାଟକ ଏକାଡେମୀର ନୂତନ ସଚିବଭାବେ ନିଯୁକ୍ତ ହୋଇଛନ୍ତି ଗୁରୁ ବିଜୟ କୁମାର ଜେନା। ପୂର୍ବତନ ସଚିବ ପ୍ରଦୀପ କୁମାର ମିଶ୍ରଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟକାଳ ଶେଷ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ବୁଧବାର ନୂଆ ସଚିବଙ୍କ ନାମ ଘୋଷଣା କରାଯାଇଛି। ବୁଧବାର ଅପରାହ୍ନ ୫ଟାରେ ନୂତନ ସଚିବ ଦାୟିତ୍ବ ଗ୍ରହଣ କରିବା ସହ କାର୍ଯ୍ୟରେ ଯୋଗଦେଇଛନ୍ତି।

ରାସ୍ତା କଡ଼ରେ ଦିନ ବିତୁଛି

ରାସ୍ତା କଡ଼ରେ ଦିନ ବିତୁଛି

କେନ୍ଦୁଝର, ୩।୧(ସ୍ବ.ପ୍ର.)-ଅଲଗା ଜାତିରେ ପ୍ରେମ ବିବାହ କରିଥିବାରୁ ତାଙ୍କ ସ୍ବାମୀଙ୍କ ଘରୁ ଅଲଗା କରିଦିଆଗଲା। ସାହି ଓ ପରିବାର ଲୋକ ଗାଁରୁ ବାହାର କରିଦେଲେ। ଫଳରେ କେନ୍ଦୁଝର ସହର ପାଖ ବ୍ରାହ୍ମଣୀ ଗାଁରେ ସ୍ବାମୀ ପଣ୍ଡାଙ୍କୁ ସୁକାନ୍ତି ପ୍ରେମ ବିବାହ କରିଥିଲେ। ସେ ବଗାଳିଆ କାମ କରି ବଡ ହୋଇଛନ୍ତି। ୫ରୁ ୬ ବର୍ଷ ତଳେ ତାଙ୍କର ବିବାହ ପଣ୍ଡା ନାଏକଙ୍କ ସହିତ ହୋଇଥିଲା।

ଜରାଶ୍ରମରେ ବିତୁଛି ଜୀବନ

ଜରାଶ୍ରମରେ ବିତୁଛି ଜୀବନ

କେନ୍ଦୁଝର, ୩।୧(ସ୍ବ.ପ୍ର.)- ସେତେବେଳେ ବୟସ ପାଖାପାଖି ୧୦୦। ସେହି ପରିଣତ ବୟସରେ ସେ ଅସହାୟ ହୋଇପଡ଼ିଥିଲେ। ସେ ଠିକ୍‌ ଭାବରେ ଚଲାବୁଲା କରିପାରୁ ନ ଥିଲେ। ଏଣେ ତେଣେ ବୁଲୁ ଥିଲେ। ତାଙ୍କ ଘର ଜବରଦଖଲ ହୋଇଥିବାରୁ ସେ ଗୃହ ହୀନ ହୋଇ ଯାଇଥିଲେ। ସତେ ଯେପରି ମାନବିକତା ହଜିଗଲା। ସହାୟତାର ହାତ କେହି ବଢ଼ାଇଲେ ନାହିଁ। ମୃତ୍ୟୁ ଆଗମନକୁ ଅପେକ୍ଷା କରିଥିଲେ।

କୁଳ ବେଉସାକୁ ନେଇ  ଅସହାୟ ବୃଦ୍ଧ ଦମ୍ପତି

କୁଳ ବେଉସାକୁ ନେଇ ଅସହାୟ ବୃଦ୍ଧ ଦମ୍ପତି

ଖନ୍ତାପଡ଼ା,୩।୧(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ପୁରୁଣା କୁଳ ବେଉସା ‘କୁମ୍ଭାର ବୃତ୍ତି’କୁ ଏଯାଏ ଛାଡି ପାରି ନାହାନ୍ତି ଏକ ବୃଦ୍ଧ ଦମ୍ପତି। ବାର୍ଦ୍ଧକ୍ୟର ଅସହାୟତା ଭିତରେ ଆଜି ବି ସେମାନେ ପେଟ ପୋଷିବାକୁ ସଂଘର୍ଷ କରୁଛନ୍ତି। ମାଟିରେ ତିଆରି ହେଉଥିବା ସାମଗ୍ରୀର ଚାହିଦା ନ ଥିଲେ ବି ବକଳ୍ପ ପନ୍ଥା ନ ପାଇ ବଂଶାନୁକ୍ରମିକ ବୃତ୍ତିକୁ ଭରସା କରି ୬ ପ୍ରାଣୀ କୁଟୁମ୍ବ ପୋଷୁୁଛନ୍ତି।

ସିବିଆଇ ତଦନ୍ତ ଦାବି କଲା ମନ୍ଦିର କମିଟି

ସିବିଆଇ ତଦନ୍ତ ଦାବି କଲା ମନ୍ଦିର କମିଟି

ସଜନାଗଡ଼,୩।୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲା ନୀଳଗିରି ସ୍ଥିତ ଅଯୋଧ୍ୟାରେ ଥିବା ମା’ ମାରିଚଙ୍କ ମନ୍ଦିରରୁ ଗତ ୨୬ ତାରିଖରେ ବରାହୀ ମୂର୍ତ୍ତି ଚୋରି ହୋଇଥିଲେ ମଧ୍ୟ ପୋଲିସ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କୌଣସି ସୁରାକ ପାଇପାରିନାହିଁ। ଏହି ଘଟଣାର ସିବିଆଇ ତଦନ୍ତ କରାଯାଉ ବୋଲି ମନ୍ଦିର ପରିଚାଳନା କମିଟି ପକ୍ଷରୁ ବୁଧବାର ଅପରାହ୍ନରେ ମା’ ମରିଚୀ ମନ୍ଦିର ପରିସରରେ ଏକ ଖବରଦାତା ସମ୍ମିଳନୀରେ ଦାବି କରାଯାଇଛି।

ହାତୀ ଆକ୍ରମଣରେ ୨ ଗୁରୁତର

ହାତୀ ଆକ୍ରମଣରେ ୨ ଗୁରୁତର

ନୀଳଗିରି,୩।୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ନୀଳଗିରି ଥାନା ଅଧୀନ ବାଉଁଶବଣିଆ ଗାଁରେ ହାତୀ ଆକ୍ରମଣରେ ୨ଜଣ ଗୁରୁତର ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି। ବୁଧବାର ରାତି ୯ଟାବେଳେ ୩ଟି ହାତୀ ଏହି ଗାଁକୁ ପଶି ଉତ୍ପାତ କରିଥିଲେ।

ପୋଖରୀରେ ବୁଡ଼ି ଶିଶୁ ମୃତ

ପୋଖରୀରେ ବୁଡ଼ି ଶିଶୁ ମୃତ

ବସ୍ତା,୩।୧(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)-ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲା ବସ୍ତାଥାନା ଅଞ୍ଚଳରେ କ୍ରମାଗତ ଭାବେ ୩ ଦିନ ଧରି ପୋଖରୀରେ ବୁଡିଯାଇ ଶିଶୁମାନଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିବା ଘେନି ସାଧାରଣରେ ଉଦ୍‌ବେଗ ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି । ପଣିସାପଡା ଗାଁ ର ବୁଲବୁଲ ଜେନାଙ୍କର ଦୀପା ନାମ୍ନୀ ଦୁଇବର୍ଷର ଝିଅ ବୁଧବାର ପୋଖରୀରେ ବୁଡି ପ୍ରାଣ ହରାଇଥିବା ଜଣାପଡିଛି ।

୫୨ ବର୍ଷର ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦ୍ର, ଡାକ୍ତର ନାହାନ୍ତି

୫୨ ବର୍ଷର ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦ୍ର, ଡାକ୍ତର ନାହାନ୍ତି

ରୂପ୍‌ସା,୩।୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲା ବସ୍ତା ବ୍ଲକ ଭେଲୋରା ପଞ୍ଚାୟତରେ ୧୯୬୬ ମସିହାରେ ସ୍ଥାପିତ ସନ୍ତୋଷପୁର ପ୍ରାଥମିକ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦ୍ର ଥାଇ ନ ଥିଲା ପରି ରହିଛି। ୫ବର୍ଷ ଧରି ଡାକ୍ତର ନାହାନ୍ତି। ଏଥିପ୍ରତି ସରକାରଙ୍କ ଦୃଷ୍ଟି ନାହଁି। ବାରମ୍ବାର ଅଞ୍ଚଳବାସୀଙ୍କ ଦାବି ସତ୍ତ୍ୱେ ବିଭାଗୀୟ ଉଚ୍ଚ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷଙ୍କ ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି କେବଳ କଥାରେ ଅଟକିଯାଇଛି।

ଛିନ୍‌ତାଇ ଘଟଣାରେ ଫେରାର ଯୁବକ ଗିରଫ

ଛିନ୍‌ତାଇ ଘଟଣାରେ ଫେରାର ଯୁବକ ଗିରଫ

ବାଲିଆପାଳ,୩।୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲା ବାଲିଆପାଳ ଅଞ୍ଚଳ ଦେଭୋଗ ଛକ ନିକଟରେ ହୋଇଥିବା ଏକ ଛିନ୍‌ତାଇ ଘଟଣାରେ ସମ୍ପୃକ୍ତ ଜଣେ ଯୁବକକୁ ପୋଲିସ ଗିରଫ କରିଛି। ଏହି ଅଭିଯୁକ୍ତ ହେଲେ ଶ୍ରୀରାମପୁର ପଞ୍ଚାୟତ ଗୋକୁଳାନନ୍ଦପୁର ଗ୍ରାମର ସଞ୍ଜୟ ଦାସ (୨୮)। ପ୍ରାୟ ଏକ ମାସ ତଳେ ଦେଭୋଗ ଛକ ନିକଟରେ ଜଣେ ମହିଳାଙ୍କ ବେକରୁ ସୁନା ଚେନ୍‌ ଓ କାନରୁ କାନଫୁଲ ଛଣ୍ଡାଇ ନିଆଯାଇଥିଲା।

୩ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ଲୁଟ ସାମଗ୍ରୀ ଜବତ : ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗିରଫ

୩ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ଲୁଟ ସାମଗ୍ରୀ ଜବତ : ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗିରଫ

ବାଲେଶ୍ୱର ଅଫିସ, ୩।୧- ବାଲେଶ୍ୱର ସହଦେବଖୁଣ୍ଟା ଥାନା ଅଧୀନ ମହାପଦା ଅଞ୍ଚଳର ରମେଶ ଚନ୍ଦ୍ର ସେଠୀ (୩୫)ଙ୍କ ପରିବାର ରହୁଥିବା ଏକ ଭଡ଼ାଘରୁ ଗତ ୧ ତାରିଖରେ ଚୋରି ହୋଇଥିବା ନେଇ ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଥିଲା। ଏନେଇ ଥାନାରେ ୨ ତାରିଖରେ ଏକ ମାମଲା (ନଂ ୩/୧୮) ରୁଜୁ କରାଯାଇଥିଲା।

୮ରୁ ଜାତୀୟ ଶକ୍ତି ଉତ୍ତୋଳନ ପ୍ରତିଯୋଗିତା

୮ରୁ ଜାତୀୟ ଶକ୍ତି ଉତ୍ତୋଳନ ପ୍ରତିଯୋଗିତା

ବାରିପଦା ଅଫିସ,୩।୧- ଚଳିତ ମାସ ୮ରୁ ୧୨ ତାରିଖ ପଯର୍ର୍‌ୟନ୍ତ ତାମିଲନାଡୁର କୋଏମ୍ବାଟୁରଠାରେ ଜାତୀୟ ଜୁନିଅର ଶକ୍ତି ଉତ୍ତୋଳନ ପ୍ରତିଯୋଗିତା ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ। ଏଥିରେ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିବା ପାଇଁ ମୟୂରଭଞ୍ଜ ଜିଲାର ୬ ମହିଳା ପ୍ରତିଯୋଗୀଙ୍କ ସମେତ ମୋଟ ୭ ଜଣ ବୁଧବାର ଓଡିଶା ଦଳ ସହିତ ତାମିଲନାଡୁ ଅଭିମୁଖେ ଯାତ୍ରା ଆରମ୍ବ କରିଛନ୍ତି।

ଶ୍ମଶାନରେ ମିଳିଲାନି ଜାଗା: ତହସିଲ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ସମ୍ମୁଖରେ ମୃତଦେହ ରଖି ଧାରଣା

ଶ୍ମଶାନରେ ମିଳିଲାନି ଜାଗା: ତହସିଲ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ସମ୍ମୁଖରେ ମୃତଦେହ ରଖି ଧାରଣା

ଉଦଳା,୩।୧ (ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଉଦଳା ଥାନା ଅଧୀନ ଉର୍ମଳ ଗ୍ରାମର ଜଣେ ମହିଳାଙ୍କର ବୁଧବାର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ଶେଷକୃତ୍ୟ ସମ୍ପନ୍ନ ପାଇଁ ଗାଁ ମଶାଣିରେ ତାଙ୍କୁ ଜାଗା ମିଳିଲା ନାହିଁ। ଗାଁ ମଶାଣି କେତେକ ଜବରଦଖଲକାରୀଙ୍କ କବ୍‌ଜାରେ ଥିବାରୁ ସେମାନେ ଶବ ଦାହ କରିବାକୁ ଅନୁମତି ଦେଲେ ନାହିଁ।

ଜ୍ୟୋତିଲିଙ୍ଗେଶ୍ୱର ଶୈବପିଠ: କୂଅରୁ ବାହାରୁଛି ଗରମ ପାଣି

ଜ୍ୟୋତିଲିଙ୍ଗେଶ୍ୱର ଶୈବପିଠ: କୂଅରୁ ବାହାରୁଛି ଗରମ ପାଣି

ଉଦଳା,୩।୧ (ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଉଦଳା ଏନଏସି ଅଧୀନ ୧୨ ନମ୍ବର ଓାର୍ଡର ଜ୍ୟୋତିଲିଙ୍ଗେଶ୍ୱର ମନ୍ଦିର ପରିସରରେ ଥିବା କୂଅ ରୁ ଗରମ ପାଣି ବାହାରୁଥିବା ଘଟଣା ବୁଧବାର ଚର୍ଚ୍ଚାର ବିଷୟ ପାଲଟିଛି। ଏହି ଖବର ପ୍ରଘଟ ହେବା ମାତ୍ରେ ମନ୍ଦିର ପରିସରରେ ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁଙ୍କ ଭିଡ ଦେଖିବାବୁ ମିଳିଥିଲା।

 ଅବସରପ୍ରାପ୍ତ ଶିକ୍ଷକଙ୍କୁ ଗଳା କାଟି ହତ୍ୟା

ଅବସରପ୍ରାପ୍ତ ଶିକ୍ଷକଙ୍କୁ ଗଳା କାଟି ହତ୍ୟା

ଉଦଳା , ୩।୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଉଦଳା ସହରାଞ୍ଚଳରେ ବୁଧବାର ଜଣେ ଅବସରପ୍ରାପ୍ତ ଶିକ୍ଷକଙ୍କ ଗଳା କାଟି ହତ୍ୟା କରାଯାଇଛି। ମୃତକ ହେଲେ ଉଦଳା ଥାନା ଅଧୀନ ଏନ୍‌ଏସିର ୪ ନମ୍ବର ଓ୍ବାର୍ଡ ବାସିନ୍ଦା ତଥା ଅବସରପ୍ରାପ୍ତ ଶିକ୍ଷକ ସତ୍ୟବାଦୀ ବେହେରା (୬୫) । ତାଙ୍କ ମୃତଦେହକୁ ଅଭିଯୁକ୍ତମାନେ ସହର ତଳି ଅଞ୍ଚଳରେ ଥିବା କାଳ କେନାଲ ଜଙ୍ଗଲ ନିକଟରେ ପକାଇ ଦେଇଥିଲେ।

ରାସ୍ତା ନିର୍ମାଣରେ ଅନିୟମତା ଅଭିଯୋଗ: ବେତନଟୀ-ମାଣତ୍ରୀ ରାସ୍ତା ଅବରୋଧ

ରାସ୍ତା ନିର୍ମାଣରେ ଅନିୟମତା ଅଭିଯୋଗ: ବେତନଟୀ-ମାଣତ୍ରୀ ରାସ୍ତା ଅବରୋଧ

ବେତନଟୀ,୩।୧ (ଡ଼ି.ଏନ.ଏ)-ବେତନଟୀ ଗ୍ରାମ୍ୟ ଉନ୍ନୟନ ବିଭାଗ ଅଧୀନରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଗ୍ରାମ୍ୟ ସଡ଼କ ଯୋଜନାରେ ବେତନଟୀରୁ ମାଣତ୍ରୀ ୧୨ କି.ମି. ରାସ୍ତା ନିର୍ମାଣ କାମ ଚାଲିଛି। ଏହି ରାସ୍ତା କାମରେ ଅନିୟମିତତା ହେଉଥିବା ସଂକ୍ରାନ୍ତରେ ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକେ ଉଚ୍ଚ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ନିକଟରେ ପୂର୍ବରୁ ଅଭିଯୋଗ କରିଆସୁଥିଲେ।

ଜଳିଗଲା ୬ବଖରା

ଜଳିଗଲା ୬ବଖରା

ତିହିଡ଼ି,୩।୧(ଡି.ଏନ.ଏ)- ଭଦ୍ରକ ଜିଲା ତିହିଡ଼ି ବ୍ଲକ ଗୋବିନ୍ଦପୁର ପଞ୍ଚାୟତ ଅଧୀନ ମଧୁପୁର ଗ୍ରାମରେ ବୁଧବାର ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ ଘଟି ୧୦ ବଖରା ଜଳିଯାଇଛି। ଅଗ୍ନିବିପନ୍ନମାନେ ହେଲେ ପ୍ରମୋଦ ନାୟକ ଓ ସଂଯୁକ୍ତା ନାୟକ। ଚୁଲିରୁ ନିଆଁ ଉଠି ଏହି ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ ଘଟିଥିବା କୁହାଯାଇଛି।

ଚନ୍ଦ୍ରଭାଗା ଉତ୍ସବରେ କୃତୀ ପ୍ରତିଯୋଗୀଙ୍କୁ ପୁରସ୍କୃତ

ଚନ୍ଦ୍ରଭାଗା ଉତ୍ସବରେ କୃତୀ ପ୍ରତିଯୋଗୀଙ୍କୁ ପୁରସ୍କୃତ

ବାଲେଶ୍ୱର ଅଫିସ,୩।୧- ବାଲେଶ୍ୱର ଗାନ୍ଧି ସ୍ମୃତି ଭବନରେ ଚାଲିଥିବା ଚନ୍ଦ୍ରଭାଗା ଉତ୍ସବ ଅବସରରେ ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରତିଯୋଗିତାର କୃତୀ ପ୍ରତିଯୋଗୀଙ୍କୁ ପୁରସ୍କୃତ କରାଯାଇଛି। ନାଚ୍‌ ଡ୍ୟାନ୍ସ ଗ୍ରୁପ ଅନୁଷ୍ଠାନ ପକ୍ଷରୁ ଆୟୋଜିତ ଚିତ୍ରକଳା, ଓଡ଼ିଶୀ ଏବଂ କ୍ଲାସିକାଲ୍‌, ସୋଲୋ ଗୀତ, ନାଚ ପ୍ରତିଯୋଗିତାରେ ଶତାଧିକ ପ୍ରତିଯୋଗୀ ବିଭିନ୍ନ ବିଭାଗରେ ଭାଗ ନେଇଥିଲେ।

ଗୋଷ୍ଠୀ ସଂଘର୍ଷ, ୯ ଆହତ

ଗୋଷ୍ଠୀ ସଂଘର୍ଷ, ୯ ଆହତ

ଭଦ୍ରକ ଅଫିସ, ୩।୧: ଭଦ୍ରକ ଗ୍ରାମାଞ୍ଚଳ ଥାନା ଅଧୀନ ଜଳଙ୍ଗା ଗ୍ରାମରେ ଜମିଜମା ବିବାଦକୁ ନେଇ ବୁଧବାର ସକାଳେ ୨ ଗୋଷ୍ଠୀ ମଧ୍ୟରେ ସଂଘର୍ଷ ଦେଖାଦେଇଛି। ଏଥିରେ ଉଭୟ ଗୋଷ୍ଠୀର ୯ଜଣ ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି।