ବାଲେଶ୍ୱର

ଦମ୍ପତିଙ୍କ କଳହରୁ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କଲେ ସ୍ବାମୀ

ଦମ୍ପତିଙ୍କ କଳହରୁ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କଲେ ସ୍ବାମୀ

ପାଟଣା,୬।୧(ସ୍ବ.ପ୍ର.): କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲା ପାଟଣା ଥାନା ବଡ ପଞ୍ଚାୟତ ସ୍ବାମ ଖସାପିଟା ସାହିର ଜଣେ ବିବାହିତ ଯୁବକଙ୍କ ଝୁଲନ୍ତା ମୃତଦେହକୁ ରବିବାର ପାଟଣା ପୋଲିସ ଜବତ କରିଛି। ମୃତକ ହେଉଛନ୍ତି ଗାମୀୟା ମୁଣ୍ଡାଙ୍କ ପୁଅ ଲାଲ ସିଂ ମୁଣ୍ଡା।  

ବିରୋଧୀଙ୍କୁ ମୋଦିଙ୍କ ଟାର୍ଗେଟ:   ବିଜେଡିକୁ ପରୋକ୍ଷ , କଂଗ୍ରେସକୁ ସିଧା

ବିରୋଧୀଙ୍କୁ ମୋଦିଙ୍କ ଟାର୍ଗେଟ: ବିଜେଡିକୁ ପରୋକ୍ଷ , କଂଗ୍ରେସକୁ ସିଧା

ବାରିପଦା ଅଫିସ,୬ା୧-ସାଧାରଣ ନିର୍ବାଚନକୁ ଆଉ ମାତ୍ର ୪ ମାସ ବାକି ଥିବାବେଳେ ସବୁ ଦଳ ପକ୍ଷରୁ ଜୋରଦାର ପ୍ରସ୍ତୁତି ଚାଲିଛି। ଏଭଳି ସମୟରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି ବାରିପଦା ଗସ୍ତ କରି ୪,୫୦୦ କୋଟି ଟଙ୍କାର ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରକଳ୍ପର ଲୋକାର୍ପଣ, ଉଦ୍‌ଘାଟନ ଓ ଶିଳାନ୍ୟାସ କରିଛନ୍ତି। 

ବାରିପଦା ଜନସମାବେଶ:  ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଗର୍ଜିଲେ ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର

ବାରିପଦା ଜନସମାବେଶ: ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଗର୍ଜିଲେ ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର

ବନେଶ୍ୱର/ବାରିପଦା, ୬।୧- ଓଡିଶାରେ ଦୁର୍ନୀତି ଚରମ ସୀମାରେ ପହଞ୍ଚିଛି।  ପିସି ଓ ଭ୍ରଷ୍ଟାଚାର ରୂପି ଖଣି ଦୁର୍ନୀତିର ଦାନବକୁ ଦାନା ନବୀନ ବାବୁ ଦେଉଛନ୍ତି । ଓଡ଼ିଆ ଲୋକଙ୍କ ରକ୍ତକୁ ଶୋଷି ଦାନବକୁ ରକ୍ତ ଦେଇ ନବୀନ ବାବୁ ପୋଷୁଛନ୍ତି ବୋଲି କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରଧାନ କହିଛନ୍ତି  ।  

ସରିଲା ରେଡ଼କ୍ରସ୍‌ ତାଲିମ ଶିବିର:   ୭ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ର ଜାତୀୟସ୍ତରକୁ ମନୋନୀତ

ସରିଲା ରେଡ଼କ୍ରସ୍‌ ତାଲିମ ଶିବିର: ୭ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ର ଜାତୀୟସ୍ତରକୁ ମନୋନୀତ

ବାଲେଶ୍ୱର ଅଫିସ,୬।୧-ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲା ସ୍କୁଲ ପରିସରରେ ଜିଲା ଜୁନିୟର ରେଡ଼କ୍ରସ୍‌ ସୋସାଇଟି ପକ୍ଷରୁ ବିଦ୍ୟାଳୟସ୍ତରୀୟ ଜୁନିୟର ରେଡ଼କ୍ରସ୍‌ ଶିକ୍ଷା ଏବଂ ତାଲିମ ଶିବିର ଶନିବାର ଉଦ୍‌ଯାପିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଏହି ଶିବିର ୩ଦିନ ଧରି ଚାଲୁ ରହିଥିଲା। 

ଆରମ୍ଭ ହେଲା ପ୍ରଥମ ଯୋଡ଼ା ମହୋତ୍ସବ

ଆରମ୍ଭ ହେଲା ପ୍ରଥମ ଯୋଡ଼ା ମହୋତ୍ସବ

ଯୋଡ଼ା, ୬।୧(ଡି.ଏନ.ଏ.): ପ୍ରଥମ କରି ଯୋଡ଼ା ମହୋତ୍ସବ ଶନିବାର ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି। ଏହି ମହୋତ୍ସବ ୩ ଦିନ ଧରି ଚାଲିବ। ଉଦ୍‌ଘାଟନୀ ଉତ୍ସବରେ ମୁଖ୍ୟ ଅତିଥି ଭାବେ ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କର ସଂସ୍କୃତି ଓ ପର୍ଯ୍ୟଟନ ମନ୍ତ୍ରୀ ଅଶୋକ ଚନ୍ଦ୍ର ପଣ୍ଡା, ସମ୍ମାନିତ ଅତିଥି କେନ୍ଦୁଝର ଏମ୍‌ପି ଶକୁନ୍ତଳା ଲାଗୁରୀ, ଯୋଡ଼ା ପୌରପାଳିକା କାର୍ଯ୍ୟନିର୍ବାହୀ ଅଧିକାରୀ ସୂର୍ଯ୍ୟମଣୀ ପାଟ୍ଟଯୋଶୀ, ଯୋଡ଼ା ଖଣି ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ସୁଶାନ୍ତ କୁମାର ନାୟକ ପ୍ରମୁଖ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ। ସଂଯୋଜକ ସୁଶାନ୍ତ କୁମାର ବାରିକ ଅତିଥି ପରିଚୟ ଦେଇଥିଲେ।

ସରକାରୀ ସହାୟତା ସ୍ବପ୍ନ:  ପରିବାରର ୫ ଦିବ୍ୟାଙ୍ଗଙ୍କୁ ଅଣଦେଖା

ସରକାରୀ ସହାୟତା ସ୍ବପ୍ନ: ପରିବାରର ୫ ଦିବ୍ୟାଙ୍ଗଙ୍କୁ ଅଣଦେଖା

ଭଦ୍ରକ ଅଫିସ, ୬।୧ - ଭଦ୍ରକ ଜିଲା ଗେଲଟୁଆ ପଞ୍ଚାୟତ ବଗମରା କାଇସାହିର ଅଭିମନ୍ୟୁ ମଲିକଙ୍କ ପରିବାର ପାଇଁ ସରକାରୀ ଯୋଜନା ଅପହଞ୍ଚ ହୋଇଛି। ପରିବାରରେ ୫ ଜଣ ଦିବ୍ୟାଙ୍ଗ। ଦିବ୍ୟାଙ୍ଗଙ୍କ ସକାଶେ ବିଭିନ୍ନ ସରକାରୀ ଯୋଜନା ଥିଲେ ମଧ୍ୟ ଏହି ପରିବାର ସେଥିରୁ ବାଦ୍‌ ପଡ଼ିଛନ୍ତି। 

ବିଜୟ ହତ୍ୟା ଘଟଣା: ନ୍ୟାୟ ପାଇଁ ଏସ୍‌ପିଙ୍କ ଦ୍ୱାରସ୍ଥ ଅଭିଯୋଗକାରୀ

ବିଜୟ ହତ୍ୟା ଘଟଣା: ନ୍ୟାୟ ପାଇଁ ଏସ୍‌ପିଙ୍କ ଦ୍ୱାରସ୍ଥ ଅଭିଯୋଗକାରୀ

ପଦ୍ମପୁର, ୫।୧(ଡି.ଏନ.ଏ.) - ବାସୁଦେବପୁର ବ୍ଲକ ଅଧୀନ ରାଜଘରପୋଖରୀ ପଞ୍ଚାୟତ ଜିଣାଦଣ୍ଡା ଗ୍ରାମର ସୁଧାକର ମାହୁନ୍ତଙ୍କ ସାନପୁଅ ବିଜୟଙ୍କୁ ହତ୍ୟା ଘଟଣାକୁ ୬ ମାସ ବିତିଯାଇଛି। ହେଲେ ପୋଲିସ ହାତ ଖାଲି। ଘଟଣାରେ ସମ୍ପୃକ୍ତ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ଏଯାଏ ଗିରଫ କରାଯାଇ ନାହିଁ। ନ୍ୟାୟ ପାଇଁ ସୁଧାକର ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲା ଏସ୍‌ପିଙ୍କ ଦ୍ୱାରସ୍ଥ ହୋଇଛନ୍ତି। ସେ ଏସ୍‌ପିଙ୍କ ନିକଟରେ ଏନେଇ ଲିଖିତ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି। 

 ୪,୫୦୦ କୋଟି ଟଙ୍କାର ପ୍ରକଳ୍ପ ଲୋକାର୍ପଣ କଲେ ମୋଦିି

୪,୫୦୦ କୋଟି ଟଙ୍କାର ପ୍ରକଳ୍ପ ଲୋକାର୍ପଣ କଲେ ମୋଦିି

ବାରିପଦା ଅଫିସ,୫।୧-  କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କ ସମସ୍ତ ଯୋଜନା ଓଡିଶାରେ ପୂର୍ଣ୍ଣ ମାତ୍ରାରେ ଲୋକଙ୍କ ପାଖକୁ ପହଞ୍ଚୁଛି। ପୂର୍ବ ଭାରତର ବିକାଶକୁ ପାଇଁ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର ସଂକଳ୍ପବଦ୍ଧ। ଏହି ସଙ୍କଳ୍ପକୁ ଆଖି ଆଗରେ ରଖି ନବ ବର୍ଷରେ ଓଡିଶାରେ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର  ୪,୫୦୦ କୋଟି ଟଙ୍କାର ବିଭିନ୍ନ  ପ୍ରକଳ୍ପ ଲୋକାର୍ପଣ,  ଉଦ୍‌ଘାଟନ  କରିଛନ୍ତି। 

ବାରିପଦାରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ: ୪୫ଶହ କୋଟି ଟଙ୍କାର ପ୍ରକଳ୍ପର ଶିଳାନ୍ୟାସ ଓ ଉଦ୍‌ଘାଟନ କରିବେ

ବାରିପଦାରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ: ୪୫ଶହ କୋଟି ଟଙ୍କାର ପ୍ରକଳ୍ପର ଶିଳାନ୍ୟାସ ଓ ଉଦ୍‌ଘାଟନ କରିବେ

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ୫।୧(ବ୍ୟୁରୋ): ବାରିପଦାରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି। ୧୫ ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ଏହା ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଦ୍ୱିତୀୟ ଗସ୍ତ। ବାରିପଦା ଛଉପଡ଼ିଆରେ ଏକ ବିଶାଳ ଜନସଭାକୁ ସମ୍ବୋଦ୍ଧିତ କରିବା ପାଇଁ ବାୟୁସେନାର ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ହେଲିକପ୍ଟର ଯୋଗେ ଶନିବାର ସେ  ପହଞ୍ଚିଛନ୍ତି। ବାରିପଦାରେ ପହଞ୍ଚିବା ପରେ ମୋଦିଙ୍କୁ ବିପୁଳ ସ୍ବାଗତ ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧନା ଦିଆଯାଇଛି। 

ଭଦ୍ରକ ଏସ୍‌ପି ଅଫିସରେ ଖୋଲିଲା ପରିବାର ପରାମର୍ଶ କେନ୍ଦ୍ର

ଭଦ୍ରକ ଏସ୍‌ପି ଅଫିସରେ ଖୋଲିଲା ପରିବାର ପରାମର୍ଶ କେନ୍ଦ୍ର

ଭଦ୍ରକ ଅଫିସ,୫।୧: ଭଦ୍ରକ ଏସ୍‌ପିଙ୍କ ଅଫିସ ପରିସରରେ ଫେଲୋସିପ୍‌ ସ୍ବେଚ୍ଛାସେବୀ ସଂଗଠନ ପକ୍ଷରୁ ଶନିବାର ଏକ ପରିବାର ପରାମର୍ଶ କେନ୍ଦ୍ର ଉଦ୍‌ଘାଟିତ ହୋଇଛି।

ଗଣେଶ ହତ୍ୟା ଘଟଣା: ଏସ୍‌ପିଙ୍କ ଦ୍ୱାରସ୍ଥ ହେଲେ ଗ୍ରାମବାସୀ

ବାସୁଦେବପୁର, ୫।୧ (ଡି.ଏନ.ଏ.) - ଭଦ୍ରକ ଜିଲା ବାସୁଦେବପୁର ଥାନା ଅଧୀନ ଅରଣ୍ଡୁଆ ପଞ୍ଚାୟତ ବଛିପୁର ଗ୍ରାମର ଗଣେଶ ପାଣିଗ୍ରାହୀଙ୍କୁ ହତ୍ୟା ଘଟଣାକୁ ୪ ଦିନ ବିତିଯାଇଛି। ପୋଲିସ ଏଯାଏ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କ ଟେର୍‌ ପାଇପାରି ନାହିଁ। 

‘ଚାଷୀଙ୍କୁ ଠକୁଛନ୍ତି ସରକାର’

‘ଚାଷୀଙ୍କୁ ଠକୁଛନ୍ତି ସରକାର’

ବାସୁଦେବପୁର, ୫।୧ (ଡି.ଏନ.ଏ.) - ବାସୁଦେବପୁର ସହରସ୍ଥିତ ଟ୍ୟାକ୍ସିଷ୍ଟାଣ୍ଡ ପରିସରରେ ବ୍ଲକ ଓ ନଗର କଂଗ୍ରେସ କମିଟିର ମିଳିତ ସହଯୋଗରେ କୃଷକ ସମାବେଶ ଶୁକ୍ରବାର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। 

ଭିଜିଲାନ୍ସ ଜାଲରେ ଶିକ୍ଷା ବିଭାଗ ଆକାଉଣ୍ଟାଣ୍ଟ

ଭିଜିଲାନ୍ସ ଜାଲରେ ଶିକ୍ଷା ବିଭାଗ ଆକାଉଣ୍ଟାଣ୍ଟ

ବାଙ୍ଗିରିପୋଷି,୫ା୧(ଡି.ଏନ.ଏ): ୧୫ ହଜାର ଟଙ୍କା ଲାଞ୍ଚ ନେଉଥିବା ବେଳେ ବାଙ୍ଗିରିପୋଷିସ୍ଥିତ ଗୋଷ୍ଠୀ ଶିକ୍ଷା ଅଧିକାରୀ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟର ଆକାଉଣ୍ଟାଣ୍ଟ ମନୋରଞ୍ଜନ ବେହେରା ଶୁକ୍ରବାର ଭିଜିଲାନ୍ସ ହାତରେ ପଡିଛନ୍ତି।

ଦନ୍ତା ହାତୀର ଗଳିତ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର

ଦନ୍ତା ହାତୀର ଗଳିତ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର

ଠାକୁରମୁଣ୍ଡା, ୫ା୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ମୟୂରଭଞ୍ଜ ଜିଲା ଶିମିଳିପାଳ ପାଦଦେଶରେ ଅବସ୍ଥିତ କରଞ୍ଜିଆ ବନଖଣ୍ଡ କେନ୍ଦୁମୁଣ୍ଡି ରେଞ୍ଜ ଅଧୀନ  ଚିଲ୍‌ଦା ଜଙ୍ଗଲରୁ ଗୁରୁବାର ଏକ ଦନ୍ତା ହାତୀର ଗଳିତ ମୃତଦେହ ଠାବ କରାଯାଇଥିଲା। ମୃତଦେହକୁ ଶୁକ୍ରବାର ବ୍ୟବଚ୍ଛେଦ କରାଯିବା ପରେ ପୋତି ଦିଆଯାଇଛି। ମୃତ ହାତୀର ବୟସ ୭ରୁ ୮ ବର୍ଷ ବୟସ ମଧ୍ୟରେ ହେବା ସହ ଏହା ଆନ୍ଥ୍ରାକ୍ସଜନିତ  ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇପାରେ ବୋଲି ସନ୍ଦେହ କରାଯାଉଛି।  

ମୋଦିଙ୍କ ଗସ୍ତ ପୂର୍ବରୁ ବାରିପଦାରେ ହେଭିୱେଟ୍‌ ନେତାଙ୍କ ଭିଡ

ମୋଦିଙ୍କ ଗସ୍ତ ପୂର୍ବରୁ ବାରିପଦାରେ ହେଭିୱେଟ୍‌ ନେତାଙ୍କ ଭିଡ

ବାରିପଦା ଅଫିସ,୫।୧- ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି ଶନିବାର ମୟୂରଭଞ୍ଜ ଜିଲା ବାରିପଦା ଗସ୍ତରେ ଆସି ପହଞ୍ଚତ୍ବେ । ବାରିପଦା ଛଉ ପଡିଆଠାରେ ସମବେତ କର୍ମୀଙ୍କୁ ଉଦ୍‌ବୋଧନ ଦେବା ସହିତ ସରକାରୀ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ମଧ୍ୟ ଯୋଗ ଦେବେ। ଏଥିପାଇଁ ଛଉ ପଡିଆରେ ମଞ୍ଚ ନିର୍ମାଣ କାର୍ଯ୍ୟ ଚୂଡାନ୍ତ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ପହଞ୍ଚିବା ସହ ସହରରେ ସୁରକ୍ଷା ବ୍ୟବସ୍ଥା କଡାକଡି କରାଯାଇଛି। 

ଦିନକ ଲାଗି ଟ୍ରାଫିକ୍‌ କଟକଣା : ଅଘୋଷିତ ଛୁଟି ପରିସ୍ଥିତି

ବାରିପଦା ଅଫିସ,୫।୧-ବାରିପଦା ଛଉ ପଡିଆଠାରେ ଶନିବାର ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦିଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମକୁ ଆଖିଆଗରେ ରଖି ଜିଲା ପୋଲିସ ପକ୍ଷରୁ ବାରିପଦା ସହରରେ ଟ୍ରାଫିକ ବ୍ୟବସ୍ଥାରେ ଦିନକ ପାଇଁ ବ୍ୟାପକ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରାଯାଇଛି। ସହରରେ ଶନିବାର  ପୂର୍ବାହ୍ନ ୭ ଟାରୁ  ସନ୍ଧ୍ୟା ୬ଟା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ  ଟ୍ରାଫିକ୍‌  କଟକଣା ଜାରି ରହିବ।   ଭିଡ ମଧ୍ୟରେ ବାଇକ୍‌ ଚଳାଚଳ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ବ୍ୟାନ କରାଯାଇଛି।

‘ମୟୂରଭଞ୍ଜବାସୀଙ୍କ ମନକି ବାତ ଶୁଣନ୍ତୁ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ’

‘ମୟୂରଭଞ୍ଜବାସୀଙ୍କ ମନକି ବାତ ଶୁଣନ୍ତୁ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ’

ବାରିପଦା ଅଫିସ,୫।୧-  ୧୯୦୪ ମସିହାରେ ବାରିପଦାରେ ତତ୍କାଳୀନ ମହାରାଜା ପ୍ରଥମେ ରେଳ ସେବା ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ। ଏହା ମଧ୍ୟରେ ଶହେ ବର୍ଷରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ସମୟ ବିତି ଯାଇଥିଲେ ବି  ରେଳସେବାର ବିକାଶ କାର୍ଯ୍ୟ ଆଶାନୁରୂପ ହୋଇପାରିନି। 

 ବାଲେଶ୍ୱର-ହଳଦିଆ-ଦୁର୍ଗାପୁର ପାଇପଲାଇନ ହେବ ଲୋକାର୍ପିତ

ବାଲେଶ୍ୱର-ହଳଦିଆ-ଦୁର୍ଗାପୁର ପାଇପଲାଇନ ହେବ ଲୋକାର୍ପିତ

ବାରିପଦା ଅଫିସ,୫।୧- ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି ଶନିବାର ମୟୂରଭଞ୍ଜ ଜିଲା ବାରିପଦା ଗସ୍ତରେ ଆସିବେ । ଏହି ଅବସରରେ ମୋଦି ଇଣ୍ଡିଆନ ଅଏଲ କର୍ପୋରେଶନ ଲିମିଟେଡ (ଆଇଓସିଏଲ)ର ୫୧୩ କିମିବିଶିଷ୍ଟ ବାଲେଶ୍ୱର-ହଳଦିଆ-ଦୁର୍ଗାପୁର ଅଂଶକୁ ଲୋକାର୍ପିତ କରିବାର କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ରହିଛି। 

‘ମୟୂରଭଞ୍ଜ, ବାଲେଶ୍ୱରକୁ ଅବହେଳା କରିଆସୁଛି କେନ୍ଦ୍ର’

‘ମୟୂରଭଞ୍ଜ, ବାଲେଶ୍ୱରକୁ ଅବହେଳା କରିଆସୁଛି କେନ୍ଦ୍ର’

ବାଲେଶ୍ୱର ଅଫିସ, ୫।୧-ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦିଙ୍କ ଶନିବାର ମୟୂରଭଞ୍ଜ ଗସ୍ତ ନେଇ ବାଲେଶ୍ୱରର ବିଧାୟକ, ମନ୍ତ୍ରୀ ଏବଂ ଛାମୁଆନେତାମାନେ ଏକାଠି ହୋଇ ମୁହଁ ଖୋଲିଛନ୍ତି। କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର ଲଗାତାର ଭାବେ ବାଲେଶ୍ୱର ଓ ମୟୂରଭଞ୍ଜକୁ ଅବହେଳା କରିଆସୁଛନ୍ତି। କେନ୍ଦ୍ର ପକ୍ଷରୁ ଏହି ଦୁଇ ଜିଲାର ବିକାଶ ପ୍ରତି ଗୁରୁତ୍ୱ ଦିଆଯାଉନାହିଁ ବୋଲି ବାଲେଶ୍ୱରର ଏକ ଘରୋଇ ହୋଟେଲ ପରିସରରେ ଶୁକ୍ରବାର ଉଚ୍ଚଶିକ୍ଷା ଓ ଶିଳ୍ପମନ୍ତ୍ରୀ ଅନନ୍ତ ଦାସ ଏକ ଖବରଦାତା ସମ୍ମିଳନୀରେ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି। 

ଓଡ଼ିଶା-ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ ସୀମା ବିବାଦ : ପ୍ରଶାସନିକ ସ୍ତରରେ ବସିଲା ବୈଠକ

ଓଡ଼ିଶା-ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ ସୀମା ବିବାଦ : ପ୍ରଶାସନିକ ସ୍ତରରେ ବସିଲା ବୈଠକ

ବାଲେଶ୍ୱର ଅଫିସ, ୫।୧-ଓଡିଶା ଓ ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ ରାଜ୍ୟ ମଧ୍ୟରେ ଲାଗି ରହିଥିବା ସୀମା ବିବାଦର ସମାଧାନ ପାଇଁ ଉଭୟ ରାଜ୍ୟର ପ୍ରଶାସନିକ ସ୍ତରରେ ଆଲୋଚନା ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି। ବାଲେଶ୍ୱର ସର୍କିଟ ହାଉସ୍‌ରେ ଶୁକ୍ରବାର ଆୟୋଜିତ ବୈଠକରେ ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲାପାଳ ରମେଶ ଚନ୍ଦ୍ର ରାଉତ ଓ ପଶ୍ଚିମ ମେଦିନାପୁର ଜିଲାପାଳ ପି. ମୋହନ ଗାନ୍ଧୀ ଯୋଗଦେଇ ଜାତୀୟ ଗ୍ରୀନ୍‌ ଟ୍ରିବ୍ୟୁନାଲ ଦେଇଥିବା ନିର୍ଦ୍ଦେଶନାମା ଅନୁସାରେ ସୀମା ବିବାଦର କିପରି ତୁରନ୍ତ ସମାଧାନ ହୋଇପାରିବ ସେନେଇ ଆଲୋଚନା କରିଥିଲେ। 

ସବ୍‌ଜେଲ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଯାଇପାରୁନି ପୋଲିସ ଭ୍ୟାନ:  ୧ କି.ମି. ଚାଲି ଚାଲି ଆସୁଛନ୍ତି କଏଦୀ

ସବ୍‌ଜେଲ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଯାଇପାରୁନି ପୋଲିସ ଭ୍ୟାନ: ୧ କି.ମି. ଚାଲି ଚାଲି ଆସୁଛନ୍ତି କଏଦୀ

ଜଳେଶ୍ୱର, ୫ା୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲା ଜଳେଶ୍ୱର ସହର ପଞ୍ଚୁଘଣ୍ଟାସ୍ଥିତ ଜଳେଶ୍ୱର ସବ୍‌ଜେଲ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପୋଲିସ ଭ୍ୟାନ ଯାଇପାରୁ ନ ଥିବାରୁ କଏଦୀମାନଙ୍କୁ ପ୍ରାୟ ୧ କି.ମି. ଚାଲି ଚାଲି ମୁଖ୍ୟରାସ୍ତା ଓଟି ରୋଡ଼ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଆସିବାକୁ ପଡୁଛି।  

ମଜଦୁର ସଂଘର ଆମରଣ ଅନଶନ

ମଜଦୁର ସଂଘର ଆମରଣ ଅନଶନ

ରେମୁଣା, ୫।୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲା ରେମୁଣାସ୍ଥିତ ଇମାମୀ ପେପର ମିଲ୍‌  କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ ହାଇକୋର୍ଟ ଓ ଜିଲାପାଳଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକୁ ଅବମାନନା କରି ଶ୍ରମିକମାରଣା ନୀତି ଅବଲମ୍ବନ କରୁଥିବା ଇମାମୀ ପେପର ମଜଦୁର ସଂଘ ପକ୍ଷରୁ ଅଭିଯୋଗ କରାଯାଇଛି। 

ସୁଧୁରୁନି ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ସମସ୍ୟା: ଏକାଠି ହେଲେ ଉପଭୋକ୍ତା, ଅଧିକାରୀ

ସୁଧୁରୁନି ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ସମସ୍ୟା: ଏକାଠି ହେଲେ ଉପଭୋକ୍ତା, ଅଧିକାରୀ

ସିମୁଳିଆ, ୪।୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ସିମୁଳିଆ ବ୍ଲକର ବିଭିନ୍ନ ଅଞ୍ଚଳରେ ଥିବା ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ସମସ୍ୟାର ସମାଧାନ ପାଇଁ ଶୁକ୍ରବାର ସିମୁଳିଆର ପୂର୍ବତନ ବିଧାୟକ ତଥା ମନ୍ତ୍ରୀ ପଦ୍ମଲୋଚନ ପଣ୍ଡାଙ୍କ ବାସଭବନରେ ବିଭାଗୀୟ ଅଧିକାରୀ ଓ ଉପଭୋକ୍ତାଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଆଲୋଚନା ହୋଇଥିଲା। 

ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ନାଟ୍ୟ ପ୍ରତିଯୋଗିତା:  ‘ନାଟକ ନୁହଁ’ ସର୍ବଶ୍ରେଷ୍ଠ

ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ନାଟ୍ୟ ପ୍ରତିଯୋଗିତା: ‘ନାଟକ ନୁହଁ’ ସର୍ବଶ୍ରେଷ୍ଠ

ବାଲେଶ୍ୱର ଅଫିସ, ୪।୧- ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ନାଟ୍ୟ ପ୍ରତିଯୋଗିତାରେ ବାଲେଶ୍ୱରର ଅଗ୍ରଣୀ ନାଟ୍ୟସଂସ୍ଥା ‘ଦର୍ପଣ’ର କଳାକାରଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ପରିବେଷିତ ନାଟକ ‘ନାଟକ ନୁହଁ’ ସର୍ବଶ୍ରେଷ୍ଠ ମାନ୍ୟତା ପାଇଛି। ଗତ ଡିସେମ୍ବର ୨୮ରୁ ୩୧ ତାରିଖ ଦୀର୍ଘ ୪ ଦିନ ଧରି ଡେରାଡୁନ୍‌ଠାରେ ‘ଡେରାଡୁନ୍‌ ରଙ୍ଗ ମହୋତ୍ସବ-୨୦୧୮’ ୟୁନିଭର୍ସିଆଲ ସାଂସ୍କୃତିକ ସୋଧ ନାଟ୍ୟ ଏକାଡେମୀ ଦ୍ୱାରା ଆୟୋଜିତ ହୋଇଥିଲା।