ବାଲେଶ୍ୱର

ରାଜ୍ୟସ୍ତରୀୟ ନାଟକ ଉତ୍ସବ ଉଦ୍‌ଘାଟିତ

ରାଜ୍ୟସ୍ତରୀୟ ନାଟକ ଉତ୍ସବ ଉଦ୍‌ଘାଟିତ

ବାରିପଦା ଅଫିସ,୨୦।୪- ରାଜ୍ୟସରକାରଙ୍କ ଓଡ଼ିଆ ଭାଷା,ସାହିତ୍ୟ ଓ ସଂସ୍କୃତି ବିଭାଗ ଆନୁକୂଲ୍ୟରେ ଓଡ଼ିଶା ସଙ୍ଗୀତ ନାଟକ ଏକାଡେମୀ ପକ୍ଷରୁ ଜିଲା ସଂସ୍କୃତି ପରିଷଦ ମୟୂରଭଞ୍ଜ ସହଯୋଗରେ ଗୁରୁବାରେ ରାଜ୍ୟସ୍ତରୀୟ ନାଟକ ଉତ୍ସବ ସ୍ଥାନୀୟ ସଂସ୍କୃତି ଭବନ ପରିସରରେ ଉଦ୍‌ଘାଟିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଏହା ଆସନ୍ତା ୨୩ତାରିଖ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ।

୪ର୍ଥ ଶ୍ରେଣୀ ସରକାରୀ କର୍ମଚାରୀ ସଂଘ ଗଠିତ:ଉଦୟ ସଭାପତି, ଶ୍ରୀଧର ସମ୍ପାଦକ

ଖଇରା, ୨୦।୪(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଖଇରା ବ୍ଲକର ସମସ୍ତ ୪ର୍ଥ ଶ୍ରେଣୀ ସରକାରୀ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ଏକ ବୈଠକ ବୁଧବାର ଖଇରା ହାଇସ୍କୁଲ ପରିସରରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ବୈଠକରେ ଜିଲା ସଂଘ ସମ୍ପାଦକ କମଳାକାନ୍ତ ବେହେରା ଓ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ କର୍ମକର୍ତ୍ତା ଯୋଗଦେଇ ବିଭିନ୍ନ କ୍ଷେତ୍ରରେ ୪ର୍ଥ ଶ୍ରେଣୀ ସରକାରୀ କର୍ମଚାରୀମାନେ ଭୋଗୁଥିବା ସମସ୍ୟା ସମ୍ପର୍କରେ ଆଲୋକପାତ କରିଥିଲେ।

ଦାଣ୍ଡକାଳୀ ପୀଠର ବାର୍ଷିକ ଉତ୍ସବ

ଦାଣ୍ଡକାଳୀ ପୀଠର ବାର୍ଷିକ ଉତ୍ସବ

ବାହାନଗା,୨୦।୪(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଗତ ଶୁକ୍ରବାରଠାରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିବା ମା’ ଦାଣ୍ଡକାଳୀଙ୍କ ୪୩ତମ ବାର୍ଷିକ ଉତ୍ସବ ପାଳିତ ହୋଇଯାଇଛି। ପ୍ରଥମ ଦିନ ମା’ଙ୍କ ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ କଳସ ଉତ୍ତୋଳନ ହେବା ସହିତ ଅଧିବାସ କରାଯାଇଥିଲା । ଦ୍ୱିତୀୟ ଦିନରେ ମା’ଙ୍କଠାରେ ଷୋଡଶ ଉପଚାର ସମେତ ୬୪ ଯୋଗିନୀ ପୂଜା, ପାର୍ବତୀ ନାମାଗ୍ନୀ ସଂସ୍କାର, ମା’ ଦକ୍ଷିଣକାଳୀ ଓ ମା’ ଦାଣ୍ଡକାଳୀଙ୍କ ମୂଳମନ୍ତ୍ରରେ ୧୦୮ ଆହୁତି କରାଯାଇଥିଲା ।

ଆକ୍ରମଣରେ ୩ ଆହତ

ବସ୍ତା, ୨୦।୪ - ବସ୍ତା ଥାନା ନଳବାହାର ଗ୍ରାମରେ ଜଣେ ଅନୁସୂଚିତ ଜାତି ପରିବାରକୁ ସ୍ଥାନୀୟ ଅଞ୍ଚଳର କେତେକ ବ୍ୟକ୍ତି ସଂଘବଦ୍ଧ ଆକ୍ରମଣ କରିଛନ୍ତି। ଆକ୍ରମଣରେ ୨ମହିଳା ସମେତ ୩ ଆହତ ହୋଇ ବସ୍ତା ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଚିକିତ୍ସିତ ହେଉଛନ୍ତ।

ନିର୍ମାଣ ଶ୍ରମିକଙ୍କ ଗଣଧାରଣା ପ୍ରତ୍ୟାହୃତ

ବାଲେଶ୍ୱର ଅଫିସ,୨୦।୪-ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲା ଶ୍ରମ ଅଫିସ୍‌ ସମ୍ମୁଖରେ ୭ଦିନ ହେଲା ଚାଲିଥିବା ନିର୍ମାଣ ଶ୍ରମିକଙ୍କ ଗଣଧାରଣା ଜିଲାପାଳଙ୍କ ହସ୍ତକ୍ଷେପ ପରେ ପ୍ରତ୍ୟାହୃତ ହୋଇଯାଇଛି। ଗୁରୁବାର ମଧ୍ୟାହ୍ନରେ ଜିଲାପାଳ ରମେଶ ଚନ୍ଦ୍ର ରାଉତଙ୍କ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତାରେ ତ୍ରିପାକ୍ଷିକ ଆଲୋଚନା ହୋଇଥିଲା। ଜିଲା ଶ୍ରମ ଅଧିକାରୀ କୁବେର ବେହେରା, ସହକାରୀ ଶ୍ରମ ଅଧିକାରୀ ରବୀନ୍ଦ୍ର ବାଲା, ଉପଜିଲାପାଳ ନିଲୁ ମହାପାତୁଙ୍କ ସମେତ ନିର୍ମାଣ ଶ୍ରମିକସଂଘ ସମନ୍ବୟ ସମିତିର ପ୍ରତିନିଧି ଗୌରାଙ୍ଗ ପାଣିଗ୍ରାହୀ, ପଦ୍ମଭୂଷଣ ରାୟ, କମଳ ଦାସ, ସଞ୍ଜୟ ସାମଲ, ଗଦାଧର ପ୍ରଧାନ ଓ ବିଜୟ ପାତ୍ର ପ୍ରମୁଖ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ।

ପୋଖରୀକୁ ଭୁଶୁଡ଼ିଲା ନୂଆ ମାର୍କେଟ କମ୍ପ୍ଲେକ୍ସ

ଆରଡି, ୧୯। ୪, (ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଭଦ୍ରକ ଜିଲାର ପ୍ରସିଦ୍ଧି ଶୈବପୀଠ ଆରଡିର ବାବା ଆଖଣ୍ଡଳମଣିଙ୍କ ମନ୍ଦିର ସଂଲଗ୍ନ ପୁଷ୍କରିଣୀର ଉତ୍ତର ପାର୍ଶ୍ୱରେ ନିର୍ମିତ ୧୨ ବଖରା ବିଶିଷ୍ଟ ମାର୍କେଟ କମ୍ପ୍ଲେକ୍ସ ଗୁରୁବାର ଅପରାହ୍ନରେ ଭୁଶୁୁଡି ପଡିଛି। ନିମ୍ନମାନର କାମ ଯୋଗୁ ମାର୍କେଟ କମ୍ପ୍ଲେକ୍ସ ଘର ପୁଷ୍କରିଣୀ ମଧ୍ୟକୁ ଧସି ଯାଇଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି। ଅନ୍ୟପକ୍ଷେ ଦୋକାନ ଗୃହ ମୂଳଦୁଆ ନିର୍ମାଣରେ ତ୍ରୁଟି ଏବଂ ପୋଖରୀରୁ ପଙ୍କ ଖୋଳାଯିବା କାରଣରୁ ଏଭଳି ଅଘଟଣ ଘଟିଥାଇ ପାରେ ବୋଲି କୁହାଯାଉଛି।

ଜମିଜମା ବିବାଦ: ଛୁରାମାଡ଼ରେ ୨ ଗୁରୁତର

ଭଦ୍ରକ ଅଫିସ,୧୯।୪-ଭଦ୍ରକ ଗ୍ରାମାଞ୍ଚଳ ଥାନା ଅଧୀନ ଦୈସିଂ ପଞ୍ଚାୟତ ଚଢେୟା ଗ୍ରାମରେ ଗୁରୁବାର ଅପରାହ୍ନରେ ଜମିଜମା ବିବାଦକୁ ନେଇ ଛୁରାମାଡ଼ରେ ୨ଜଣ ଗୁରୁତର ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି।

ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ଆଘାତରେ ଯୁବକ ମୃତ

ତିହିଡ଼ି,୧୯।୪(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଭଦ୍ରକ ଜିଲା ତିହିଡ଼ି ଥାନା ଅଧୀନ କୁବେରା ପଞ୍ଚାୟତ ଦ୍ୱୀପବାଡ଼ି ଗ୍ରାମର ଶିବପ୍ରସାଦ ଜେନା(୨୨) ନାମକ ଜଣେ ଯୁବକ ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ଆଘାତରେ ଗୁରୁବାର ପ୍ରାଣ ହରାଇଛନ୍ତି।

ସଫେଇ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ଭୂଜାଲି ମାଡ : ଗୁରୁତର ଅବସ୍ଥାରେ କଟକ ସ୍ଥାନାନ୍ତରିତ

ବାଲେଶ୍ୱର ଅଫିସ୍‌,୧୯।୪- ବାଲେଶ୍ୱର ଟାଉନ ଥାନା ଅଧୀନ ୨୭ ନଂ. ୱାର୍ଡର ମିର୍ଜା ପୋଖରୀ ନିକଟରେ ଜଣେ ସଫେଇ କର୍ମଚାରୀ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଥିବା ବେଳେ କେତେକ ଯୁବକ ସଂଘବଦ୍ଧ ଭାବେ ମାରଣାସ୍ତ୍ର ଭୂଜାଲି ଏବଂ ଗୁପ୍ତିରେ ଅକ୍ରମଣ କରିଥିଲେ। କର୍ମଚାରୀଜଣକ ଚିତ୍କାର କରିବାରୁ ଆକ୍ରମଣକାରୀମାନେ ଘଟଣାସ୍ଥଳରୁ ଖସି ପଳାଇଥିଲେ। ପୋଲିସ ଖବରପାଇ ଆହତଙ୍କୁ ଉଦ୍ଧାର କରି ବାଲେଶ୍ୱର ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଭର୍ତ୍ତି କରିଥିଲେ। ସେଠାରେ ଅବସ୍ଥା ଗୁରୁତର ହେବାରୁ ଆହତଙ୍କୁ କଟକ ବଡ ମେଡିକାଲକୁ ସ୍ଥାନାନ୍ତରିତ କରାଯାଇଛି।

ରେଳ ଧାରଣାରେ ଫାଟ : ବର୍ତ୍ତିଲା ଫାଷ୍ଟ ପାସେଞ୍ଜର

ରେଳ ଧାରଣାରେ ଫାଟ : ବର୍ତ୍ତିଲା ଫାଷ୍ଟ ପାସେଞ୍ଜର

ବାହାନଗା/ସୋର, ୧୯।୪(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲା ବାହାନଗା ନିକଟ ଦକ୍ଷିଣ-ପୂର୍ବ ରେଳପଥରେ ଏକ ମାଲବାହୀ ଟ୍ରେନର ୬ଟି ବଗି ଛିଡି ଅଲଗା ହୋଇଯିବା ଘଟଣାର ୫ଦିନ ପରେ ଆଉ ଏକ ଅଘଟଣ ଗୁରୁବାର ଘଟିଛି। ଏହି ରେଳପଥର ବାହାନଗା ଷ୍ଟେଶନଠାରୁ ୨ କି.ମି. ଦୂର ଅପ୍‌ଲାଇନ୍‌ରେ କେସିପୁର ଗ୍ରାମ ନିକଟରେ ରେଳଧାରଣା ଫାଟିଯାଇଛି।

ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ୩ ଗୁରୁତର

ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ୩ ଗୁରୁତର

ବାହନଗା,୧୯। ୪(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ବାହାନଗା ବ୍ଲକ ୧୬ନମ୍ବର ଜାତୀୟ ରାଜପଥ ବେଗୁନିଆ ଡାଇଭର୍ଶନ ଛକଠାରେ ଦୁଇ ମଟରସାଇକେଲ ଦୁର୍ଘଟଣା ଘଟି ୩ଜଣ ଗୁରୁତର ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି। ଆହତମାନେ ହେଲେ ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗର ମୁର୍ଶିଦାବାଦ ଅଞ୍ଚଳର ସରଫି୍‌ ଅଲ୍ଲି ଇସ୍ଲାମ୍‌, ପ୍ରଦ୍ୟୁମ୍ନ ସାମନ୍ତରାୟ ଓ ବଡଗାଁ ଗ୍ରାମର ସୀତ ରାଜ। ଖନ୍ତାପଡା ପୋଲିସ ଦୁର୍ଘଟଣାଗ୍ରସ୍ତ ଦୁଇ ମଟରସାଇକେଲକୁ ଜବତ କରି ଥାନାକୁ ଆଣିଛନ୍ତି ।

ଚୋରା କୋଇଲା ଜବତ ଘଟଣା: ଜଣେ ଗିରଫ

ବାସୁଦେବପୁର,୧୯।୪(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଭଦ୍ରକ ଜିଲା ବାସୁଦେବପୁର ବ୍ଲକ ଅଧୀନ ବିରସ ପଞ୍ଚାୟତର ବିଭିନ୍ନ ଗ୍ରାମରୁ ଗତ ୩ ଦିନ ତଳେ ଏସପିଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ୍ରମେ ଚଢ଼ାଉ କରାଯାଇ ପ୍ରାୟ ୬ ହଜାର କୁଇଣ୍ଟାଲ ଚୋରା କୋଇଲା ଜବତ ହୋଇଥିଲା।

ଶିଶୁମନ୍ଦିର ବାର୍ଷିକୋତ୍ସବ

ଶିଶୁମନ୍ଦିର ବାର୍ଷିକୋତ୍ସବ

ଭଦ୍ରକ ଅଫିସ,୧୯।୪-ବଣିଆ ଶିଶୁମନ୍ଦିର ବାର୍ଷିକ ଉତ୍ସବ ପାଳିତ ହୋଇଯାଇଛି। ପୂର୍ବତନ ବିଧାୟକ ବିଷ୍ଣୁ ସେଠି ମୁଖ୍ୟଅତିଥି, ଜୀବନବିନ୍ଦୁର ଜିଲା ସଂଯୋଜକ ଅଜୟ ନାୟକ ମୁଖ୍ୟବକ୍ତା, ଏରେଇଁର ପୂର୍ବତନ ସରପଞ୍ଚ ଶଙ୍କର୍ଷଣ ପଣ୍ଡା ସମ୍ମାନନୀୟ ଅତିଥି ଭାବେ ଯୋଗଦେଇ କହିଥିଲେ, ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ର ଦେଶର ଭବିଷ୍ୟତ। ଶିଶୁ ସୁରକ୍ଷିତ ରହିଲେ ଦେଶ ସୁରକ୍ଷିତ ରହିବ ବୋଲି ସେ ମତବ୍ୟକ୍ତ କରିଥିଲେ।

ଆଇନ ସଚେତନତା ଶିବିର

ଭଦ୍ରକ ଅଫିସ,୧୯।୪-ବାସୁଦେବପୁର ବ୍ଲକ ସୁଗୋ ଉଚ୍ଚ ବିଦ୍ୟାଳୟଠାରେ ତାଲୁକ ଆଇନ ସେବା ସମିତି ପକ୍ଷରୁ ଆଇନ ସଚେତନତା ଶିବିର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି।

ଭଦ୍ରକରେ ଉଡ଼ିଲା ଲାଲପତାକା

ଭଦ୍ରକ ଅଫିସ,୧୯।୪-ହାଇଦ୍ରାବଦରେ ହେଉଥିବା ସର୍ବଭାରତୀୟ ଅଧିବେଶନ ପାଇଁ ବୁଧବାର ଭଦ୍ରକ ଜିଲା ସିପିଆଇ-ଏମ ଭଦ୍ରକ ଶାଖା ତରଫରୁ ବନ୍ତଛକରେ ଲାଲପତାକା ଉତ୍ତୋଳନ କରାଯାଇଥିଲା।

ଜଗନ୍ନାଥ ମନ୍ଦିର ରତ୍ନମୁଦ ଉତ୍ସବ

ଧାମନଗର,୧୯।୪(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଧାମନଗର ବ୍ଲକ ଅସୁରାଳୀ ବଜାରରେ ନବନିର୍ମିତ ଜଗନ୍ନାଥ ମନ୍ଦିରରେ ଅକ୍ଷୟ ତୃତୀୟା ଅବସରରେ ରତ୍ନମୁଦ ଉତ୍ସବ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ବୁଧବାର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି।

ନକଲି ନୋଟ ର଼୍ୟାକେଟ ସକ୍ରିୟ

ନକଲି ନୋଟ ର଼୍ୟାକେଟ ସକ୍ରିୟ

ରାଇସୁଆଁ,୧୯।୪(ଡି.ଏନ.ଏ.): କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲା ସଦର ଅଞ୍ଚଳରେ ନକଲି ନୋଟ ର଼୍ୟାକେଟ ସକ୍ରିୟ ହୋଇଛନ୍ତି। କେତେକ ଅସାଧୁ ବ୍ୟକ୍ତି ନୀରକ୍ଷର, ଅନ୍ଧାରର ସୁଯୋଗ ନେଇ ଦୋକାନ ଗୁଡିକରେ ଭିଡଥିବା ସମୟରେ ନକଲି ନୋଟ ଦେଇ ଲୋକଙ୍କୁ ଠକୁଛନ୍ତି। ରାଇସୁଆଁ, ପଦ୍ମପୁର, ଗୋବର୍ଦ୍ଧନ, ବେଲଦା ହାଟ, ପଳାଶପଙ୍ଗା, ନରଣପୁର ଆଦି ଅଞ୍ଚଳରେ କେତେ ଦିନ ହେଲା ନକଲି ନୋଟ ଦେଖିବାକୁ ମିଳୁଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହେଉଛି।

ମା’ ଘର ଫାଉଣ୍ଡେଶନର ବାର୍ଷିକୋତ୍ସବ : ହିଂସାମୁକ୍ତ ସମାଜ ଗଠନ ଉପରେ ଗୁରୁତ୍ୱ

ମା’ ଘର ଫାଉଣ୍ଡେଶନର ବାର୍ଷିକୋତ୍ସବ : ହିଂସାମୁକ୍ତ ସମାଜ ଗଠନ ଉପରେ ଗୁରୁତ୍ୱ

ବାଲେଶ୍ୱର ଅଫିସ, ୧୯।୪- ବାଲେଶ୍ୱର ଗାନ୍ଧୀ ସ୍ବୃତି ଭବନଠାରେ ବୁଧବାର ମା’ ଘର ଫାଉଣ୍ଡେଶନର ଦ୍ୱିତୀୟ ବାର୍ଷିକୋତ୍ସବ ପାଳିତ ହୋଇଯାଇଛି। ରାଜ୍ୟ ଅଧ୍ୟକ୍ଷା ଋତୁପର୍ଣ୍ଣା ମହାନ୍ତି ଅଧ୍ୟକ୍ଷତା କରିଥିବାବେଳେ ବିଶିଷ୍ଟ ଗାନ୍ଧୀବାଦୀ ନେତା ଦିଲୀ ଏକତା ପରିଷଦର ପ୍ରତିଷ୍ଠାତା ସଭାପତି ପି.ଭି. ରାଜଗୋପାଳ ମୁଖ୍ୟଅତିଥି ଭାବେ ଯୋଗଦେଇଥିଲେ।

ବାଲିବନ୍ଧ ଶିଶୁ ମନ୍ଦିରର ବାର୍ଷିକ ଉତ୍ସବ

ବାଲିବନ୍ଧ ଶିଶୁ ମନ୍ଦିରର ବାର୍ଷିକ ଉତ୍ସବ

ଝୁମ୍ପୁରା, ୧୯।୪(ଡି.ଏନ.ଏ.): ଝୁମ୍ପୁରା ବ୍ଲକ ବାଲିବନ୍ଧ ଶିଶୁ ମନ୍ଦିରର ୨୨ତମ ବାର୍ଷିକ ଉତ୍ସବ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଉତ୍ସବରେ ଶିଶୁ ମନ୍ଦିର ପରିଚାଳନା କମିଟିର ସଭାପତି ବାବାଜୀ ଚରଣ ପ୍ରଧାନଙ୍କ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତାରେ ମୁଖ୍ୟ ଅତିଥି ଭାବେ ଝୁମ୍ପୁରା ତହସିଲଦାର ଜନକ ନାୟକ, ସମ୍ମାନିତ ଅତିଥି ୧୭ନଂ ଜିଲା ପରିଷଦ ସଦସ୍ୟ ଅନୁବ୍ରତ ବେହେରା, ବ୍ଲକ ଅତିରିକ୍ତ ଶିକ୍ଷାଧିକାରୀ ଉଜ୍ଜ୍ୱଳ ଚନ୍ଦ୍ର ସାହୁ।

ଭଦ୍ରକ ସମବାୟ ବ୍ୟାଙ୍କ କ୍ଷୁଦ୍ର ମୁଖ୍ୟ ପ୍ରବନ୍ଧକ ଅଶ୍ୱିନୀ ସମ୍ମାନିତ

ଭଦ୍ରକ ଅଫିସ,୧୯।୪-ଜିଲା ପ୍ରଶାସନ ଦ୍ୱାରା ସ୍ଥାନୀୟ ଡିଆରଡିଏ ସମ୍ମିଳନୀ କକ୍ଷରେ ବୁଧବାର ଭଦ୍ରକ ସମବାୟ ବ୍ୟାଙ୍କର କ୍ଷୁଦ୍ର ମୁଖ୍ୟ ପ୍ରବନ୍ଧକ ଅଶ୍ୱିନୀ ନାୟକଙ୍କୁ ସମ୍ମାନିତ କରାଯାଇଛି।

 ଡିଏଭି ପବ୍ଲିକ ସ୍କୁଲର ବାର୍ଷିକୋତ୍ସବ

ଡିଏଭି ପବ୍ଲିକ ସ୍କୁଲର ବାର୍ଷିକୋତ୍ସବ

କେନ୍ଦୁଝର, ୧୯। ୪ (ସ୍ବ.ପ୍ର.)- ବୁଧବାର ସ୍ଥାନୀୟ ଡିଏଭି ପବ୍ଲିକ ସ୍କୁଲର ୩୬ ତମ ବାର୍ଷିକୋତ୍ସବ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ସ୍କୁଲର ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ରଘୁନାଥ ମିଶ୍ରଙ୍କ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତାରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ଏହି ଉତ୍ସବରେ ମୁଖ୍ୟ ଅତିଥି ଭାବେ ଯୋଗଦେଇ ଉତ୍ତର ଓଡିଶା ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟ ଦ୍ୱିତୀୟ ଶାଖାର ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ପ୍ରଫେସର ଅନାଦି ଚରଣ ଗଁ।ଣ ଯୋଗଦେଇ ଜୀବନରେ ଭଲ ମଣିଷ ହେବା ପାଇଁ ଛାତ୍ରାବସ୍ଥାରୁ କଷ୍ଟ ସ୍ବୀକାର ସହ ବିନୟୀ, ନମ୍ର ଓ ତ୍ୟାଗପୂତ ପ୍ରଚେଷ୍ଟା ଜାରୀ ରଖିବା ଉଚିତ ବୋଲି ବୋଲି କହିଥିଲେ।

ଭାଜପାର ସ୍ବଚ୍ଛ ଭାରତ ଅଭିଯାନ

ଭାଜପାର ସ୍ବଚ୍ଛ ଭାରତ ଅଭିଯାନ

ଘସିପୁରା,୧୯।୪(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ଆନନ୍ଦପୁର ଭାଜପା ନଗରମଣ୍ଡଳ ପକ୍ଷରୁ ୨ ନମ୍ବର ଓାର୍ଡ଼ ପଦ୍ମେଶ୍ୱର ଶିବ ମନ୍ଦିର ପରିସରରେ ମଣ୍ଡଳ ସଭାପତି ପ୍ରଶାନ୍ତ ମହାପାତ୍ରଙ୍କ ସଂଯୋଜନାରେ ସ୍ବଚ୍ଛ ଭାରତ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି।

ଐତିହ୍ୟ ସଂସ୍କୃତିକୁ ନେଇ ଆଲୋଚନାଚକ୍ର

ଘସିପୁରା,୧୯।୪(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ଆନନ୍ଦପୁର ପୌରପରିଷଦର ଫକୀରପୁର ସାହିତ୍ୟ ସଂସଦ, ଗ୍ରାମ ଯୁବକ ସଂଘ ଓ ଗ୍ରାମବାସୀଙ୍କ ମିଳିତ ଆନୁକୂଲ୍ୟରେ ଗ୍ରାମର ଐତିହ୍ୟ ଓ ସଂସ୍କୃତିକୁ ନେଇ ଏକ ଆଲୋଚନାଚକ୍ର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି।

ବଡ଼ବିଲ ଜେଏମ୍‌ଏଫ୍‌ସି କୋର୍ଟରେ ଠକେଇ ମାମଲାର ରାୟ ପ୍ରକାଶ

ବଡ଼ବିଲ,୧୯।୪(ସ୍ବ.ପ୍ର.): କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲା ବଡ଼ବିଲ ଜେଏମ୍‌ଏଫ୍‌ସି କୋର୍ଟରେ ଠକେଇ ମାମଲାର ରାୟ ଗୁରୁବାର ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି। ବିଚାରପତି ଆଲୋକ ପଣ୍ଡା ରାୟ ଶୁଣାଇଛନ୍ତି। ଚମ୍ପୁଆ ଥାନା ରରୁଆଁଗୋଡ଼ା ଗ୍ରାମର ଶଙ୍ଖାଳି ଓରଫ ଦିଲୀପ ପ୍ରଧାନ ଦୋଷୀ ସାବ୍ୟସ୍ତ ହୋଇଛନ୍ତି।