ବାଲେଶ୍ୱର

ନାବାଳିକା ନିଖୋଜ, ଥାନାରେ ଅଭିଯୋଗ

ନାବାଳିକା ନିଖୋଜ, ଥାନାରେ ଅଭିଯୋଗ

ବାଲିଆପାଳ, ୧୬।୯(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ବାଲିଆପାଳ ଥାନା ଇକଡପାଳ ଗ୍ରାମରେ ମାମୁ ଘରେ ରହି ପାଠ ପଢୁଥିବା ଜଣେ ନାବାଳିକା ଗୁରୁବାରଠାରୁ ନିଖୋଜ ହୋଇଯାଇଥିବା ଥାନାରେ ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି। ନାବାଳିକାଙ୍କ ନିଜ ଘର ଜଳେଶ୍ୱର ଥାନା ବାଇଗଣବାଡିଆ ଗ୍ରାମରେ। ଗୁରୁବାର ଗଣେଶ ପୂଜା ଅବସରରେ ସେ ସ୍କୁଲକୁ ପୂଜା କରିବା ଲାଗି ଯାଇଥିଲେ। ତେବେ ସନ୍ଧ୍ୟା ସୁଦ୍ଧା ସେ ଘରକୁ ନ ଫେରିବାରୁ ପରିବାର ଲୋକେ ଖୋଜାଖୋଜି କରିଥିଲେ।

ସାପ କାମୁଡାରେ ମହିଳା ମୃତ

ସାପ କାମୁଡାରେ ମହିଳା ମୃତ

ସୋର, ୧୬।୯(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ସୋର ଥାନା ପାଖଢ଼ର ପଞ୍ଚାୟତ ଅଧୀନ ଗୋପୀନାଥପୁର ଗ୍ରାମରେ ଜଣେ ମହିଳାଙ୍କର ଶନିବାର ସାପ କାମୁଡାରେ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟଛି। ଏହି ଗ୍ରାମର ଅଜୟ ମହାଳିକଙ୍କ ସ୍ତ୍ରୀ ଅଙ୍କିତା ଶୁ୍‌କ୍ରବାର ରାତିରେ ଶୋଇଥିବା ବେଳେ ତାଙ୍କୁ ଏକ ବିଷଧର ସାପ କାମୁଡିଥିଲା। 

୨୪ ଦିବ୍ୟାଙ୍ଗଙ୍କୁ  ଭତ୍ତା ମିଳିଲା

୨୪ ଦିବ୍ୟାଙ୍ଗଙ୍କୁ ଭତ୍ତା ମିଳିଲା

ବାଲିଆପାଳ, ୧୬।୯(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ବାଲିଆପାଳ ବ୍ଲକ ଅସ୍ତି ପଞ୍ଚାୟତରେ  ଶନିବାର ୨୪ ଜଣ ଦିବ୍ୟାଙ୍ଗକୁ ନୂଆ ଭତ୍ତା ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଛି । ସେଥିରୁ ୧୪ଜଣଙ୍କୁ ୫ଶହ ଟଙ୍କା ହିସାବରେ ୩ ମାସର ୧୫ଶହ, ଯେଉଁ ମାନେ ୬୦ ପ୍ରତିଶତରୁ ଅଧିକ ଭିନ୍ନକ୍ଷମ, ସେମାନଙ୍କୁ ୩ ଶହ ଟଙ୍କା ହିସାବରେ ୩ ମାସର ୯ ଶହ ଟଙ୍କା ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଛି। 

ଉଠା ଜଳସେଚନ କର୍ମଚାରୀ ସଂଘର ବୈଠକ

ଉଠା ଜଳସେଚନ କର୍ମଚାରୀ ସଂଘର ବୈଠକ

ବାଲେଶ୍ୱର ଅଫିସ, ୧୬।୯-ଓଡ଼ିଶା ଉଠାଜଳସେଚନ କର୍ମଚାରୀ ସଂଘର ବାଲେଶ୍ୱର ଡିଭିଜନ୍‌ କର୍ମଚାରୀ ସଂଘର ସାଧାରଣ ସଭା ପଢୁଆଁପଦାସ୍ଥିତ ନିଜସ୍ବ ସଂଘ ସମ୍ମିଳନୀ କକ୍ଷରେ ଶନିବାର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଏଆଇଟିୟୁସି ଆହ୍ବାନରେ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କ ଦରଦାମ ବୃଦ୍ଧି, ପୁଞ୍ଜିପତିଙ୍କ ସ୍ବାର୍ଥରେ ଶ୍ରମ ଆଇନ ସଂଶୋଧନ, ନିଯୁକ୍ତି ସଂକୋଚନ, ଭାରତୀୟ ମୁଦ୍ରାର ଅବମୂଲ୍ୟାୟନକୁ ବିରୋଧ କରି ଓ ମାସିକ ସର୍ବନିମ୍ନ ୩ହଜାର ଟଙ୍କା ପେନସନ ଆଦି ଦାବି କରି ଆସନ୍ତା ୧୮ ତାରିଖରେ ଭୁବନେଶ୍ୱରଠାରେ ଶ୍ରମଜୀବୀମାନଙ୍କ ମହାସମାବେଶରେ ସମସ୍ତ କାର୍ଯ୍ୟରତ ଓ ଅବସରପ୍ରାପ୍ତ କର୍ମଚାରୀ ଯୋଗଦେବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଆଯାଇଛି।

ଆର ଆଣ୍ଡ ୟୁ କ୍ଲବର ବାର୍ଷିକ ଉତ୍ସବ

ଆର ଆଣ୍ଡ ୟୁ କ୍ଲବର ବାର୍ଷିକ ଉତ୍ସବ

ତିହିଡ଼,୧୬।୯(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ): ଭଦ୍ରକ ଜିଲା ତିହିଡ଼ି ବ୍ଲକ କମାରିଆ ବଜାରର ଆର ଆଣ୍ଡ ୟୁ କ୍ଲବର ବାର୍ଷିକ ଉତ୍ସବ ଶନିବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି।

ଭାଲୁ ଆକ୍ରମଣରେ ଯୁବକ ଗୁରୁତର

ଭାଲୁ ଆକ୍ରମଣରେ ଯୁବକ ଗୁରୁତର

ସଜନାଗଡ଼/ନୀଳଗିରି,୧୬।୯(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲା ନୀଳଗିରି ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ଜାମୁଡ଼ିହା ପଞ୍ଚାୟତ ରିଙ୍ଗିପୁର ଗ୍ରାମର ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ରବିବାର ଭାଲୁ ଆକ୍ରମଣରେ ଗୁରୁତର ହୋଇଛିନ୍ତି।

କଲେଜ ଛାତ୍ରୀ ନିଖୋଜ

କଲେଜ ଛାତ୍ରୀ ନିଖୋଜ

ପାଟଣା,୧୬।୯(ସ୍ବ.ପ୍ର.): କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲ୍ଲା ପାଟଣା ବ୍ଲକ କେନ୍ଦେଇ ପସି ପଞ୍ଚାୟତ ଅଁଳା ଡିହା ଗ୍ରାମର ଜଣେ ୧୭  ବର୍ଷୀୟା କଲେଜ ଛାତ୍ରୀ ନିଖୋଜ ହୋଇଯାଇଛନ୍ତି।

ଚତୁର୍ଥ ଶ୍ରେଣୀ ଛାତ୍ର ନିଖୋଜ

ଚତୁର୍ଥ ଶ୍ରେଣୀ ଛାତ୍ର ନିଖୋଜ

ପାଟଣା,୧୬।୯(ସ୍ବ.ପ୍ର.): କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲ୍ଲା ପାଟଣା ବ୍ଲକ ଖିରେଇ ଟାଙ୍ଗିରି ପ୍ରାଥମିକ ବିଦ୍ୟାଳୟର ଛାତ୍ରବାସରୁ ଗତ ଗୁରୁବାର ଜଣେ ଚତୁର୍ଥ ଶ୍ରେଣୀରେ ପଢୁଥିବା ୧୦ ବର୍ଷର ଛାତ୍ର  ନିଖୋଜ ହୋଇଯାଇଛନ୍ତି। 

ସାପ କାମୁଡାରେ ମହିଳା ମୃତ

ସାପ କାମୁଡାରେ ମହିଳା ମୃତ

ପାଟଣା,୧୬।୯(ସ୍ବ.ପ୍ର.): କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲ୍ଲା ସାହାରପଡା ବ୍ଲକ ଶଙ୍ଖୁଆ ଗ୍ରାମର  ଜାରକିନାଳ  ସାହିର ଜଣେ ୨୭ ବର୍ଷୀୟା ବିବାହିତା ମହିଳାଙ୍କର ସାପ କାମୁଡାରେ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି।

ଏମ୍‌ପିଙ୍କ  ବିଶୋଇ ବ୍ଲକ  ଗସ୍ତ

ଏମ୍‌ପିଙ୍କ ବିଶୋଇ ବ୍ଲକ ଗସ୍ତ

ବିଶୋଇ,୧୬।୯ : ମୟୂରଭଞ୍ଜ ଏମ୍‌ପି  ଇଂ ରାମଚନ୍ଦ୍ର ହାଁସଦା ଶନିବାର ବିଶୋଇ ବ୍ଲକ ଭାତଛତର ଓ ବାଉତିବେଡା ପଞ୍ଚାୟତ  ଗସ୍ତ କରିଛନ୍ତି। ସେ  କେନ୍ଦୁଆ - ଦିଶୁଆବନ୍ଧ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ହୋଇଥିବା କେନାଲ  ଓ  କିଛିଦିନ ପୂର୍ବରୁ ଭାଙ୍ଗିଯାଇଥିବା  ଜଳଡିହା ପୋଲ  ଦେଖିଥିଲେ।। 

ବଜ୍ରପାତରେ  ୯ ମେଣ୍ଢା, ଗୋରୁ ମୃତ

ବଜ୍ରପାତରେ ୯ ମେଣ୍ଢା, ଗୋରୁ ମୃତ

ଠାକୁରମୁଣ୍ଡା,୧୬ା୯(ଡି.ଏନ.ଏ)- ଠାକୁରମୁଣ୍ଡା ବ୍ଲକ  ମକୁନ୍ଦିଆପଡା ଗ୍ରାମରେ ଶନିବାର ବଜ୍ରପାତ ଯୋଗୁ  ଗୋଟିଏ ଗାଇ ଓ ୫ଟି ବଳଦ ସହ ୩ ମେଣ୍ଢାର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି ା

ରାଜ୍ୟସ୍ତରୀୟ ବିଚ୍‌ ଭଲିବଲ ପ୍ରତିଯୋଗିତା: ଜିଲାରୁ ୬ ଖେଳାଳି

ବାରିପଦା ଅଫିସ/ବଡ଼ସାହି(ସ୍ବ.ପ୍ର.),୧୬ା୯-ରାଜ୍ୟସ୍ତରୀୟ ୧୭ବର୍ଷରୁ କମ୍‌ ବାଳିକା ବାଳକ ବିଭାଗର ବିଚ୍‌ ଭଲିବଲ ପ୍ରତିଯୋଗିତା ଆସନ୍ତା ୧୬ତାରିଖରେ ଜଗତସିଂହପୁର ଜିଲା ସରସ୍ବତୀ ଶିଶୁ ମନ୍ଦିର ପାରାଦୀପଠାରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ ା 

ଶୁଣୁନି ପ୍ରଶାସନ: ରାସ୍ତା କାମ କଲେ ଗ୍ରାମବାସୀ

ଶୁଣୁନି ପ୍ରଶାସନ: ରାସ୍ତା କାମ କଲେ ଗ୍ରାମବାସୀ

କପ୍ତିପଦା,୧୬ା୯(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ)-କପ୍ତିପଦା ବ୍ଲକ୍‌ କପ୍ତିପଦା ପଞ୍ଚାୟତ ସାନ ସିମୁଳିଆ ଗ୍ରାମରେ ୨୦୧୭-୧୮ ଆର୍ଥିକ ବର୍ଷରେ ଅନୁମୋଦିତ ହୋଇଥିବା ରାସ୍ତା କାମରେ ବ୍ୟାପକ ଅନିୟମିତତା  ହୋଇଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି ା

ପ୍ରଶାସନ ଉପରୁ ଉଠିଲା ଭରସା, ପାଣି ପାଇଁ ଯଜ୍ଞ କଲେ ଗ୍ରାମବାସୀ

ପ୍ରଶାସନ ଉପରୁ ଉଠିଲା ଭରସା, ପାଣି ପାଇଁ ଯଜ୍ଞ କଲେ ଗ୍ରାମବାସୀ

ସଜନାଗଡ଼, ୧୬ା୯(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ନୀଳଗିରି ବ୍ଲକ ମହିଷାପଟା ପଞ୍ଚାୟତରେ ପାନୀୟ ଜଳ ଲାଗି ହୋମଯଜ୍ଞ ଭଳି ପୂଜାର୍ଚ୍ଚନା କରାଯିବା ଘଟଣା ସ୍ଥାନୀୟ ଅଞ୍ଚଳରେ ଚର୍ଚ୍ଚାର ବିଷୟ ହୋଇଛି।

ନାଗରିକ ପରିଷଦ, ସୂଚନା ଅଧିକାର ସଂଘର ଧାରଣା

ନାଗରିକ ପରିଷଦ, ସୂଚନା ଅଧିକାର ସଂଘର ଧାରଣା

ବାଲିଆପାଳ, ୧୬ା୯(ଡି.ଏନ.ଏ.)-୪ ଦଫା ଦାବି ପୂରଣ ନେଇ ବାଲିଆପାଳ ବରିଷ୍ଠ ନାଗରିକ ପରିଷଦ ଓ ସୂଚନା ଅଧିକାର ସଂଘର ଶତାଧିକ ସଦସ୍ୟ ଶନିବାର ବାଲିଆପାଳ ଗୋଷ୍ଠୀ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦ୍ର ଆଗରେ ଧାରଣାରେ ବସିଥିଲେ।

ରଣାସାପ ଉଦ୍ଧାର

ରଣାସାପ ଉଦ୍ଧାର

ଖଇରା, ୧୬।୯(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଖଇରା ବ୍ଲକ ମହତୀପୁର ପଞ୍ଚାୟତ ଅଧୀନ ଚକଗ୍ରାମର ଗଣେଶ ପୂଜାମଣ୍ଡପରୁ ଏକ ରଣା ସାପ ଉଦ୍ଧାର କରାଯାଇ କୁପାରୀ ଜଙ୍ଗଲବିଭାଗକୁ ହସ୍ତାନ୍ତର କରାଯାଇଛି ା

ସଭିଁଙ୍କୁ ଦିବ୍ୟ ଜୀବନର ବାର୍ତ୍ତା ଦିଅନ୍ତି ମହେଶ୍ୱର

ସଭିଁଙ୍କୁ ଦିବ୍ୟ ଜୀବନର ବାର୍ତ୍ତା ଦିଅନ୍ତି ମହେଶ୍ୱର

ସିମୁଳିଆ, ୧୬ା୯ (ସନ୍ତୋଷ କୁମାର ନାୟକ)-ମଣିଷ ଜୀବନର ରୂପାନ୍ତର ଦିବ୍ୟଜୀବନ ଅଭିମୁଖେ ଅଗ୍ରସର ହୋଇଚାଲିଛି। ସୂକ୍ଷ୍ମ ଭାବେ ଏହି ପରିବର୍ତ୍ତନ ଘଟିଚାଲିଛି। 

ସମୟକୁ ସମ୍ମାନ ଦେଉଥିଲେ ଭକ୍ତକିଶୋର

ସମୟକୁ ସମ୍ମାନ ଦେଉଥିଲେ ଭକ୍ତକିଶୋର

ଖଇରା, ୧୬।୯(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଖଇରା ମହାବିଦ୍ୟାଳୟର ପୂର୍ବତନ ଶିକ୍ଷା ବିଭାଗ ଅଧ୍ୟାପକ ସ୍ବର୍ଗତ ଭକ୍ତ କିଶୋର ମହାନ୍ତିଙ୍କ ପ୍ରଥମ ଶ୍ରାଦ୍ଧବାର୍ଷିକୀ ଉପଲକ୍ଷେ ଏକ ସ୍ମୃତିସଭା ତାଙ୍କ ଗ୍ରାମ ବେଗୁନିଆରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି ା

ବିଇଓ ଅଫିସ୍‌ ଆଗରେ ଧାରଣା

ବିଇଓ ଅଫିସ୍‌ ଆଗରେ ଧାରଣା

ସଜନାଗଡ଼, ୧୬।୯(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲା ନୀଳଗିରି ଶିକ୍ଷା ମଣ୍ଡଳରେ ସିଆରସି ୪ଜଣ ନିଯୁକ୍ତି ଅନୁମୋଦନରେ ପାତରଅନ୍ତର ହୋଇଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି।

ବଡ଼ବିଲରେ ଗ୍ୟାଙ୍ଗଓ୍ବାର,୯ ଗିରଫ

ବଡ଼ବିଲରେ ଗ୍ୟାଙ୍ଗଓ୍ବାର,୯ ଗିରଫ

ବଡବିଲ, ୧୬।୯(ସ୍ବ.ପ୍ର.)-କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲା ବଡବିଲ ଥାନା ଇଲାକାରେ ଗ୍ୟାଙ୍ଗଓ୍ବାର  ଭଳି ହିଂସା ଘଟି ଅଶାନ୍ତ ପରିସ୍ଥିତି ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି। ପୂର୍ବ ଶତ୍ରୁତାକୁ କେନ୍ଦ୍ର କରି ଗୋଟିଏ ଗୋଷ୍ଠୀ ଅନ୍ୟ ଗୋଷ୍ଠୀ ଉପରେ ଆକ୍ରମଣ କରିବାକୁ ଯୋଜନା  କରିଥଲା।  ଏଥିଲାଗି କୁଆଡେ ୧୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ସୁପାରି କାରବାର ହୋଇଥିଲା। ଉକ୍ତ ସୂଚନା ପାଇ ଅନ୍ୟ ଗୋଷ୍ଠୀ ସଜାଗ ହୋଇ ରହିଥିଲେ।

ପାହାଡ ଉପରେ ଅବହେଳିତ ଜୀବନ

ପାହାଡ ଉପରେ ଅବହେଳିତ ଜୀବନ

ଝୁମ୍ପୁରା,୧୬।୯ (ଡି.ଏନ.ଏ.)-କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲା  ଝୁମ୍ପୁରା ବ୍ଲକ ନୟାଗଡ ପଞ୍ଚାୟତ  ଅଞ୍ଚଳର ପାହାଡ ଉପରେ ଥିତ୍ବା  ଏକ ଅବହେଳିତ ବସ୍ତି ମାଙ୍ଗବୁରୁ । ୨୫ରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ମୁଣ୍ଡା ସମ୍ପ୍ରଦାୟର ଆଦିବାସୀ ପରିବାର କାହିଁ  କେବେଠାରୁ ଏହି ପାହାଡ ଉପରେ ବସବାସ କା ଆସୁଛନ୍ତି। ରାସ୍ତା, ପାନୀୟଜଳ, ଶିକ୍ଷା, ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ  ଭଳି ମୌଳିକ ସୁବିଧାରୁ ବଞ୍ଚିତ ଏହି ଅଧିବାସୀଙ୍କୁ ଅନ୍ୟତ୍ର  ଥଇଥାନ କରାଯାଉ ନାହିଁ କି ସର୍ବନିମ୍ନ  ସୁବିଧା ଯୋଗାଇ ଦିଆଯାଉ ନାହିଁ ା

ଗଣ୍ଡଗୋଳରେ ଜଣେ ମୃତ, ୫ ଗିରଫ

ଆନନ୍ଦପୁର,୧୬। ୯(ସ୍ବ.ପ୍ର.)- କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲ ଘସିପୁରା ଥାନା ବାରିଗାଁରେ ପୂର୍ବ ଶତ୍ରୁତାକୁ କେନ୍ଦ୍ର କରି ଶୁକ୍ରବାର ସନ୍ଧ୍ୟା ମୟରେ ଦୁଇ ପରିବାର ମଧ୍ୟରେ ମାରପିଟ ଘଟି ବାବାଜି ପ୍ରଧାନ(୫୦) ନାମକ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି। ଗୁରୁତର ଆହତ ଅବସ୍ଥାରେ ତାଙ୍କୁ  ଆନନ୍ଦପୁର ଡାକ୍ତରଖାନା ନିଆଯାଇ କଟକ ବଡ ଡାକ୍ତରଖାନାକୁ ସ୍ଥାନନ୍ତର କରାଯାଇଥିଲା। 

‘ପ୍ଲାଷ୍ଟିକମୁକ୍ତ ପରିବେଶ ବାର୍ତ୍ତା ଦେଲେ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ର’

‘ପ୍ଲାଷ୍ଟିକମୁକ୍ତ ପରିବେଶ ବାର୍ତ୍ତା ଦେଲେ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ର’

ଧାମନଗର,୧୬।୯(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଆଜିର ଛାତ୍ର କାଲିର ଭବିଷ୍ୟତ। ସେମାନେ ସଚେତନ ହେଲେ ଅନ୍ୟକୁ ସଚେତନ କରାଇ ସମାଜରେ ଆଣିପାରିବେ ପରିବର୍ତ୍ତନ।

ନକଲି ଜର୍ଦ୍ଦା କାରଖାନା ଠାବ: ୫ ଲକ୍ଷରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ଟଙ୍କାର ନକଲି ସାମଗ୍ରୀ ଜବତ

ନକଲି ଜର୍ଦ୍ଦା କାରଖାନା ଠାବ: ୫ ଲକ୍ଷରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ଟଙ୍କାର ନକଲି ସାମଗ୍ରୀ ଜବତ

ଭଦ୍ରକ ଅଫିସ,୧୬।୯-ଭଦ୍ରକ ଜିଲା ଗ୍ରାମାଞ୍ଚଳ ଥାନା ପୋଲିସ ଶନିବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ପୁଣି ଏକ ନକଲି ଜର୍ଦ୍ଦା ପ୍ରସ୍ତୁତକାରୀ କାରଖାନା ଠାବ କରିଛି। ଭଦ୍ରକ ସହର ଶେଷ ଅଞ୍ଚଳ କୁହାଯାଉଥିବା ପ୍ରାଚୀନଗର ଶେଷ ମୁଣ୍ଡରେ ଥିବା ଏକ ଭଡ଼ା ଘରୁ ପ୍ରାୟ ୫ ଲକ୍ଷରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ଟଙ୍କାର ପ୍ରସ୍ତୁତକାରୀ ସାମଗ୍ରୀ ଜବତ ହୋଇଛି।