Dharitri News

ବାଲେଶ୍ୱର

ନୀତି ଆୟୋଗର ପଛୁଆ ଜିଲା ତାଲିକାରୁ ବାଦ ପଡିଲା ମୟୂରଭଞ୍ଜ

ନୀତି ଆୟୋଗର ପଛୁଆ ଜିଲା ତାଲିକାରୁ ବାଦ ପଡିଲା ମୟୂରଭଞ୍ଜ

ବାରିପଦା ଅଫିସ,୮।୧- ବଣପାହାଡ ଘେରା ତଥା ଆଦିବାସୀ ଅଧ୍ୟୁଷିତ ଜିଲା ଭାବେ ମୟୂରଭଞ୍ଜ ଜିଲା ସମଗ୍ର ଭାରତବର୍ଷରେ ପରିଗଣିତ। ଏହି ଜିଲାରେ ୬୮ ପ୍ରତିଶତ ଆଦିବାସୀ ସମ୍ପ୍ରଦାୟର ଲୋକେ ବସବାସ କରନ୍ତି। ତଥାପି ନିତି ଆୟୋଗର ପଛୁଆ ଜିଲା ତାଲିକାରୁ ମୟୂରଭଞ୍ଜ ଜିଲା ବାଦ ପଡିଛି।

୨୬ ଅଭିଯୋଗ ଶୁଣିଲେ ଜିଲାପାଳ

୨୬ ଅଭିଯୋଗ ଶୁଣିଲେ ଜିଲାପାଳ

ବନ୍ତ,୮।୧- ଭଦ୍ରକ ଜିଲାପାଳ ଜ୍ଞାନ ରଞ୍ଜନ ଦାଶ ସୋମବାର ବନ୍ତ ବ୍ଲକରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ଅଭିଯୋଗ ଶୁଣାଣିରେ ଉପସ୍ଥିତ ରହି ୨୬ ଅଭିଯୋଗର ଶୁଣାଣି କରିଥିଲେ। ୨୫ ପଞ୍ଚାୟତରୁ ଆସିଥିବା ଅଭିଯୋଗକାରୀ ମାନେ ସାଧାରଣ ବଣ୍ଟନ ସାମଗ୍ରୀ, ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଆବାସ ଯୋଜନା, ମଧ୍ୟାହ୍ନ ଭୋଜନ, ଉନ୍ନୟନ ମୂଳକ କାର୍ଯ୍ୟ ନିଯୁକ୍ତି, ଜମି ଲିଜ୍‌, ବାର୍ଦ୍ଧକ୍ୟ ଓ ବିଧବା ଭତ୍ତା, ଏସଇସିସି, ଚିକିତ୍ସା ନିମନ୍ତେ ସରକାରୀ ସହାୟତା, ଜମି ଚିହ୍ନଟ ଭଳି ବିଭିନ୍ନ ଅଭିଯୋଗ କରିଥିଲେ।

ଫକୀରମୋହନଙ୍କ ଜୟନ୍ତୀ ଉପଲକ୍ଷେ ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରତିଯୋଗିତା

ଫକୀରମୋହନଙ୍କ ଜୟନ୍ତୀ ଉପଲକ୍ଷେ ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରତିଯୋଗିତା

ବାଲେଶ୍ୱର ଅଫିସ, ୮।୧-ଫକୀରମୋହନଙ୍କ ଜୟନ୍ତୀ ପାଳନ ପାଇଁ ବିଭିନ୍ନ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ବାଲେଶ୍ୱର ଶାନ୍ତିକାନନଠାରେ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଯାଇଛି। ରବିବାର ବିଦ୍ୟାଳୟସ୍ତରୀୟ ବିିଭିନ୍ନ ବିଭାଗରେ ଚିତ୍ରାଙ୍କନ ପ୍ରତିଯୋଗିତା ହୋଇଥିଲା। ଏଥିରେ ଶତାଧିକ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ର ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ। ଚିତ୍ରଶିଳ୍ପୀ ଶିରୀଶ ଚନ୍ଦ୍ର ଚାନ୍ଦ ଓ ତାପସ କୁମାର ପଣ୍ଡା ବିଚାରକ ଭାବରେ ଯୋଗଦେଇଥିଲେ।

ନାରୀସଂଘ ପରିସରରେ ‘ଆମ ସାହିତ୍ୟ ଟୁଙ୍ଗି’

ନାରୀସଂଘ ପରିସରରେ ‘ଆମ ସାହିତ୍ୟ ଟୁଙ୍ଗି’

ବାଲେଶ୍ୱର ଅଫିସ, ୮।୧-ବାଲେଶ୍ୱର ନାରୀସଂଘ ପରିସରରେ ନବଗଠିତ ସାହିତ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ‘ଆମ ସାହିତ୍ୟ ଟୁଙ୍ଗି’ର ଅଧିବେଶନ ଗତ ରବିବାର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ସଭାରେ ମୁଖ୍ୟଅତିଥି ଭାବେ ଡ. ପ୍ରହ୍ଲାଦ ଚରଣ ମହାନ୍ତି ଯୋଗଦେଇ ବାଲେଶ୍ୱର ହେଉଛି ସାହିତ୍ୟ ଓ ସଂସ୍କୃତିର ସହର। ଯେଉଁଠି ବର୍ଷର ୩୬୫ଦିନ ସାହିତ୍ୟ ଚର୍ଚ୍ଚା ହୁଏ।

୪ ଦଫା ଦାବି ନେଇ ରାସ୍ତାରୋକୋ

୪ ଦଫା ଦାବି ନେଇ ରାସ୍ତାରୋକୋ

ହାଟଡିହୀ, ୮।୧(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ): ୪ ଦଫା ଦାବି ନେଇ ଆଦିବାସୀ ସମ୍ପ୍ରଦାୟର ସେଙ୍ଗେଲ ଅଭିଯାନ ପକ୍ଷରୁ ଭଦ୍ରକ-ଆନନ୍ଦପୁର ୫୩ ନଂ. ରାଜ୍ୟ ରାଜପଥ ହାଟଡ଼ିହୀ ବ୍ଲକ ସମ୍ମୁଖରେ ସୋମବାର ରାସ୍ତାରୋକୋ କରାଯାଇଛି।

ଅଜଣା ଜନ୍ତୁ ଆତଙ୍କ , ୯ ଛେଳି ଖାଇଗଲେ

ଅଜଣା ଜନ୍ତୁ ଆତଙ୍କ , ୯ ଛେଳି ଖାଇଗଲେ

ରୂପ୍‌ସା, ୮।୧(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲା ରୂପ୍‌ସା ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ଗଡ଼ପଦା ପଞ୍ଚାୟତ ଜହତାଗ୍ରାମରେ ଅଜଣା ଜନ୍ତୁ ଆତଙ୍କ ଦେଖାଦେଇଛି। ରବିବାର ରାତିରେ ହିଂସ୍ରଜନ୍ତୁମାନେ ଗ୍ରାମର ପଦ୍ମଲୋଚନ କୋଇଙ୍କ ଛେଳି ଗୁହାଳରେ ପଶି ୯ ଛେଳିକୁ ମାରି ଖାଇଯାଇଛନ୍ତି।

ସରକାରୀ ଯୋଜନା ସାତ ସପନ: ଅସହାୟ ପରିବାରକୁ ମିଳୁନି ସହାୟତା

ରାଇସୁଆଁ,୭।୧(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)-ଅସହାୟ ଦୁରାରୋଗ୍ୟରେ ଆକ୍ରାନ୍ତ ବ୍ୟକ୍ତି ଓ ପରିବାରଙ୍କ ଥଇଥାନ ପାଇଁ ସରକାର ବହୁ ଯୋଜନା କରିଛନ୍ତି। କିନ୍ତୁ ଜିଲା ପ୍ରଶାସନିକ ସ୍ତରରେ ଅବହେଳା ଯୋଗୁ ଅନେକ ଗରିବ ଅସହାୟ ଦୁରାରୋଗ୍ୟରେ ପୀଡ଼ିତ ପରିବାର ଜନକଲ୍ୟାଣ ଯୋଜନାର ସୁଫଳ ପାଇବାରୁ ବଞ୍ଚିତ ହେଉଛନ୍ତି।

ମା’ ଆଖିରୁ ଶୁଖୁନି ଲୁହ: ବର୍ଷେ ବିତିଲା, ପୁଅର ପତ୍ତା ମିଳୁନି

ମା’ ଆଖିରୁ ଶୁଖୁନି ଲୁହ: ବର୍ଷେ ବିତିଲା, ପୁଅର ପତ୍ତା ମିଳୁନି

ଘସିପୁରା,୭।୧(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)-ପୁଅ ନିଖୋଜ ହେବାର ବର୍ଷେ ଅତିକ୍ରାନ୍ତ ହୋଇଗଲାଣି। ଅଦ୍ୟାବଧି ତାଙ୍କର ପତ୍ତା ମିଳୁନି। ପୁଅର ଫେରିବା ବାଟକୁ ଚାହିଁଚାହିଁ ମା’ ବାପାଙ୍କ ଆଖିରୁ ଲୁହ ଶୁଖୁନି। ଏଭଳି ଘଟଣା ଆନନ୍ଦପୁର ପୌରପରିଷଦ ୧୨ ନମ୍ବର ଓ୍ବାର୍ଡ ଶାଳପଡ଼ା ନୂଆକଲୋନୀ ସାହିରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି।

୪ ବଖରା ଜଳିଗଲା

୪ ବଖରା ଜଳିଗଲା

ବନ୍ତ, ୭।୧- ଭଦ୍ରକ ଜିଲା ବନ୍ତ ତହସିଲ ଅନ୍ତର୍ଗତ ଗଣିଜାଙ୍ଗ ଦାସ ସାହିରେ ରବିବାର ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ ଘଟି ଅକ୍ଷୟ ଦାସଙ୍କର ୪ ବଖରା ଘର ପୋଡିଯାଇଛି। ଏଥିସହ ତାଙ୍କ ଘରେ ଥିବା କିଛି ଟଙ୍କା ସମେତ ଘରର ସମସ୍ତ ଆସବାବପତ୍ର ନଷ୍ଟ ହୋଇଯାଇଛି।

ପାରାଦୀପ-ହଳଦିଆ ପାଇପ୍‌ ଲାଇନରୁ ତେଲ ଚୋରି ଉଦ୍ୟମ

ତିହିଡ଼ି, ୭।୧ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଭଦ୍ରକ ଜିଲା ତିହିଡ଼ି ଥାନା ଅଧୀନ ସାହାପୁରଠାରେ ପାରାଦୀପ-ହଳଦିଆ ପାଇପ୍‌ଲାଇନରୁ ତେଲ ଚୋରି ଉଦ୍ୟମ ହୋଇଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି । ତୈଳ କମ୍ପାନୀର ଜେନେରାଲ ମ୍ୟାନେଜର ସୌରଭ ସତୀଶ ଶନିବାର ଏ ସମ୍ପର୍କରେ ତିହିଡ଼ି ଥାନାରେ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି ।

ଅଫିସ ବଦଳିଲା, ବଦଳିନି ପୁରୁଣା ଫଳକ

ଅଫିସ ବଦଳିଲା, ବଦଳିନି ପୁରୁଣା ଫଳକ

ଭଦ୍ରକ ଅଫିସ,୭।୧-ଭଦ୍ରକ ଜିଲାପାଳଙ୍କ ଅଫିସ ସ୍ଥାନାନ୍ତର ହେବାର ବର୍ଷେ ବିତିଯାଇଥିଲେ ବି ପୁରୁଣା କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ମୁଖ୍ୟ ଫାଟକ ଉପରେ ଜିଲାପାଳଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଲେଖା ରହିଛି । ଏନେଇ ଗାଁ ଗହଳିରୁ ଆସୁଥିବା ଲୋକେ ବହୁ ଅସୁବିଧାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେଉଛନ୍ତି।

ମୟୂରଭଞ୍ଜ ଜିଲା ପୋଲିସର ନବକଳେବର: ବଦଳିଲେ ୧୭ ଥାନା ଇନ୍ସପେକ୍ଟର, ୫ ସବ୍‌ଇନ୍ସପେକ୍ଟର

ବାରିପଦା ଅଫିସ,୭।୧- ମୟୂରଭଞ୍ଜ ଜିଲା ଏଷ୍ଟାବ୍ଲିଶମେଣ୍ଟ ବୋର୍ଡର ନିଷ୍ପତ୍ତି ଅନୁସାରେ ଜିଲା ପୋଲିସରେ ଶନିବାର ଏକ ବଡ ଧରଣର ଅଦଳବଦଳ କରାଯାଇଛି। ଏଥିରେ ମୋଟ ୧୭ ଜଣ ଥାନା ଇନ୍ସପେକ୍ଟର ଓ ୫ ଜଣ ସବ୍‌ଇନ୍ସପେକ୍ଟରଙ୍କୁ ଅଦଳ ବଦଳ କରାଯାଇଛି।

କେପିଏସ ପ୍ରିମିୟର ଲିଗ୍‌:  ବାଲେଶ୍ୱର ବୁଲ୍‌ସ ଚାମ୍ପିୟନ

କେପିଏସ ପ୍ରିମିୟର ଲିଗ୍‌: ବାଲେଶ୍ୱର ବୁଲ୍‌ସ ଚାମ୍ପିୟନ

ବଡସାହି,୭।୧(ସ୍ବ.ପ୍ର.)-କୋଚିଲାଖୁଣ୍ଟା, ପାଉଁଶିଆ ଓ ଶିଆଳିଘାଟୀ ପଞ୍ଚାୟତକୁ ନେଇ ଚାଲିଥିବା ୨ୟ ବାର୍ଷିକ କେପିଏସ ପ୍ରିମିୟର ଲିଗ୍‌ ଉଦଯାପିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଏହି ମ୍ୟାଚରେ ୫ଟି ଦଳ ଅଂଶ ଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ। ଷ୍ଟାର ଏକାଦଶ ଓ ବଳଙ୍ଗେଶ୍ୱର ବୁଲ୍‌ସ ଦଳ ମଧ୍ୟରେ ଫାଇନାଲ ଖେଳ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା।

ପରମ୍ପରାକୁ ବାନ୍ଧି ରଖିଛି ମାଟି ହାଣ୍ଡି: ଚାହିଦା କମିଥିଲେ ବି ଆଦର ତୁଟିନି

ପରମ୍ପରାକୁ ବାନ୍ଧି ରଖିଛି ମାଟି ହାଣ୍ଡି: ଚାହିଦା କମିଥିଲେ ବି ଆଦର ତୁଟିନି

ବଡସାହି,୭।୧(ସ୍ବ.ପ୍ର.)- ଆଉ ଦିନ କେଇଟା ପରେ ପ୍ରସିଦ୍ଧ ମକରପର୍ବ। ଏଥିଲାଗି ମୟୂରଭଞ୍ଜ ଜିଲାର ପୁରପଲ୍ଲୀ ଏବେଠାରୁ ଚଳଚଞ୍ଚଳ ହୋଇଉଠିଛି। ଘରେ ଘରେ ପ୍ରସ୍ତୁତି ଜୋର ଧରିଛି। ଆସନ୍ତା ୧୪ ତାରିଖରେ ପଡୁଥିବା ଏହି ଗଣପର୍ବ ସକାଶେ ଅନେକେ ଆଗୁଆ ହାଟବଜାର କରିବା ଆରମ୍ଭ କରିଦେଲେଣି। ମକର ପର୍ବରେ ଚିତ୍ରବିଚିତ୍ର ରଙ୍ଗିନ ମାଟିହାଣ୍ଡିର ଚାହିଦା ବେଶି।

ଟାମ୍ପରିଂ ଅଭିଯୋଗରେ ୭ ପେଟ୍ରୋଲ ପମ୍ପରେ ଚଢ଼ାଉ

ଟାମ୍ପରିଂ ଅଭିଯୋଗରେ ୭ ପେଟ୍ରୋଲ ପମ୍ପରେ ଚଢ଼ାଉ

ବାଲେଶ୍ୱର ଅଫିସ, ୭।୧-ବାଲେଶ୍ୱର ସହରରେ ଥିବା ୭ଟି ପେଟ୍ରୋଲ ପମ୍ପ ଉପରେ ମାପ ଓ ଓଜନ ବିଭାଗ ଏବଂ ପୋଲିସ୍‌ ପକ୍ଷରୁ ମିଳିତ ଭାବେ ରବିବାର ଚଢ଼ାଉ କରାଯାଇଛି। ପେଟ୍ରୋଲ ପମ୍ପଗୁଡ଼ିକରେ ବିଭିନ୍ନ ସମୟରେ ଅପମିଶ୍ରଣ ଏବଂ ନିର୍ଦ୍ଧାରିତ ଟଙ୍କାରେ କମ୍‌ ପେଟ୍ରୋଲ ବିକ୍ରି ନେଇ ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଆସୁଥିଲା।

ସ୍ବାଧୀନତା ସଂଗ୍ରାମୀ ମନମୋହନ ଦାଶଙ୍କ ପରଲୋକ

ସ୍ବାଧୀନତା ସଂଗ୍ରାମୀ ମନମୋହନ ଦାଶଙ୍କ ପରଲୋକ

ଖଇରା,୭।୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲା ଖଇରା ବ୍ଲକ ଅଧିନ ସାରୁଗାଁ ଗ୍ରାମର ବିଶିଷ୍ଟ ସ୍ବାଧୀନତା ସଂଗ୍ରାମୀ ମନମୋହନ ଦାଶ (୯୫)ଙ୍କର ରବିବାର ସକାଳେ ପରଲୋକ ହୋଇଯାଇଛି। ସେ କିଛିଦିନ ତଳେ ଅସୁସ୍ଥ ହୋଇ ପଡ଼ିବା ପରେ ତାଙ୍କର ବାଲେଶ୍ୱରସ୍ଥିତ ଭବନରେ ରହି ଚିକିତ୍ସିତ ହେଉଥିଲେ।

କ୍ଷତବିକ୍ଷତ ଅବସ୍ଥାରେ ଅଚେତ ଶିଶୁ ଉଦ୍ଧାର

କ୍ଷତବିକ୍ଷତ ଅବସ୍ଥାରେ ଅଚେତ ଶିଶୁ ଉଦ୍ଧାର

ସଜନାଗଡ଼, ୭।୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଏକ ୪ବର୍ଷ ଶିଶୁର ବେକକୁ ଧାରୁଆ ଅସ୍ତ୍ରରେ କାଟି କ୍ଷତବିକ୍ଷତ କରାଯିବା ଘଟଣା ନୀଳଗିରି ଅଞ୍ଚଳରେ ଚାଞ୍ଚଲ୍ୟ ସୃଷ୍ଟି କରିଛି। ଅଚେତ୍‌ ଅବସ୍ଥାରେ ଏହି ଶିଶୁକୁ ଉଦ୍ଧାର କରି ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଛି। ରବିବାର ସକାଳେ ଶିଶୁର ଚେତା ଫେରିବା ପରେ ଅନ୍ୟ ଜଣେ ନାବାଳକ ତାଙ୍କ ବେକକୁ ଧାରୁଆ ଅସ୍ତ୍ରରେ କାଟିଥିବା କହିଥିଲା।

ପର୍ଯ୍ୟଟକଙ୍କୁ ଆକୃଷ୍ଟ କରୁଛି ‘ନେଚର୍ସ ପାର୍କ’

ପର୍ଯ୍ୟଟକଙ୍କୁ ଆକୃଷ୍ଟ କରୁଛି ‘ନେଚର୍ସ ପାର୍କ’

ସଜନାଗଡ଼, ୭।୧(ପ୍ରଶାନ୍ତ ବିଶ୍ୱାଳ)-ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲା ନୀଳଗିରି ଉପଖଣ୍ଡରେ ଥିବା କୁଲଡ଼ିହା ଅଭୟାରଣ୍ୟର ପ୍ରାକୃତିକ ସୌନ୍ଦର୍ଯ୍ୟ ପର୍ଯ୍ୟଟକଙ୍କୁ ବେଶ୍‌ ଆକୃଷ୍ଟ କରିଥାଏ। ୨୦୭୨.୭୫ ବର୍ଗ କି.ମି. ବ୍ୟାପ୍ତ ଏହି ଅଭୟାରଣ୍ୟରେ ବାଘ, ଭାଲୁ, ସମ୍ବର, ହରିଣ, ଗୟଳ, ଠେକୁଆ, ବଜ୍ରକାପ୍ତା, ମୟୂର ଓ ହାତୀ ଦେଖାଯାନ୍ତି। ଏହାସହ ବଗ, ଗେଣ୍ଡାଳିଆ, ପାଣିକୁଆ, ଶଙ୍ଖଚିଲ, ଶାଗୁଣା, କୋଚିଲାଖାଇ, ଭୁଦ୍‌ଭୁଦିଆ, ହଳଦୀବସନ୍ତ ଆଦି ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରଜାତିର ଦେଶୀୟ ରଙ୍ଗବେରଙ୍ଗ ପକ୍ଷୀ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥାନ୍ତି।

ବଢ଼ି ଚାଲିଛି କୋଇଲା ମାଫିଆ ରାଜ୍‌: ଚଳନ୍ତା ଟ୍ରେନରୁ ବିପଦପୂର୍ଣ୍ଣ ଭାବେ ହେଉଛି କୋଇଲା ଚୋରି

ବଢ଼ି ଚାଲିଛି କୋଇଲା ମାଫିଆ ରାଜ୍‌: ଚଳନ୍ତା ଟ୍ରେନରୁ ବିପଦପୂର୍ଣ୍ଣ ଭାବେ ହେଉଛି କୋଇଲା ଚୋରି

ଭଦ୍ରକ ଅଫିସ,୭।୧-ଭଦ୍ରକ ଜିଲା ଭଦ୍ରକ-ଧାମରା ରେଳପଥରେ ଚଳନ୍ତା ଟ୍ରେନରୁ କୋଇଲା ଚୋରି କରି ଅନ୍ୟତ୍ର ଚୋରାଚାଲାଣ କରାଯିବା ଘଟଣା ଦିନକୁ ଦିନ ବଢ଼ିବାରେ ଲାଗିଛି। ଦୈନିକ ଶହ ଶହ କୁଇଣ୍ଟାଲ ଉଚ୍ଚମାନର କୋଇଲା ଟ୍ରେନରୁ ଲୁଟ ହେଉଛି।

୩ ବେଆଇନ ବାଣ କାରଖାନା ଠାବ: ଲକ୍ଷାଧିକ ଟଙ୍କାର ବାଣ ଓ ବିସ୍ଫୋରକ ଦ୍ରବ୍ୟ ଜବତ

୩ ବେଆଇନ ବାଣ କାରଖାନା ଠାବ: ଲକ୍ଷାଧିକ ଟଙ୍କାର ବାଣ ଓ ବିସ୍ଫୋରକ ଦ୍ରବ୍ୟ ଜବତ

ବେତନଟୀ,୭।୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ମୟୂରଭଞ୍ଜ ଜିଲା ବୈଶିଙ୍ଗା ଥାନା ଅଧୀନ ବାଛୁରୀପଡ଼ା ଗ୍ରାମରେ ୩ ଜଣଙ୍କ ଘରେ ବେଆଇନ ଭାବେ ଚାଲିଥିବା ବାଣ ତିଆରି କାରଖାନା ଠାବ କରାଯାଇଛି। ରବିବାର ଅପରାହ୍ନରେ ବେତନଟୀ ପୋଲିସ ଉପଖଣ୍ଡ ଅଧିକାରୀ ଗୋବିନ୍ଦ ସେଠୀଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ଏକ ଟିମ୍‌ ୨ ପ୍ଲାଟୁନ ଫୋର୍ସ ସହ ଚଢାଉ କରି ଲକ୍ଷାଧିକ ଟଙ୍କାର ବାଣ ଜବତ କରିଛି।

ଯାନବାହନ ଯାଞ୍ଚ: ୨୦ ମାମଲା ରୁଜୁ

ରୂପ୍‌ସା, ୭।୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ବାଲେଶ୍ୱର ଏସ୍‌ପି ନୀତିଶେଖରଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ୍ରମେ ରୂପ୍‌ସା ଥାନାଧିକାରୀ ସବ୍‌ଇନ୍ସପେକ୍ଟର ସୁଚନ୍ଦ୍ର ମହାଳିକ, ଏଏସ୍‌ଆଇ ସୁରେଶ ଚନ୍ଦ୍ର ମହାନ୍ତି ପ୍ରମୁଖ ସଦଳବଳେ ରବିବାର ଯାନବାହନ ତନଖି କରିଛନ୍ତି।

୧୩ରେ ମେଗା ରକ୍ତଦାନ ଶିବିର

୧୩ରେ ମେଗା ରକ୍ତଦାନ ଶିବିର

ରୂପ୍‌‌ସା, ୭।୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ବାଲେଶ୍ୱର ସଦର ବ୍ଲକ ହଳଦୀପଦା ବ୍ୟାସକବି ସାଂସ୍କୃତିକ ଅନୁଷ୍ଠାନ ପକ୍ଷରୁ ଆସନ୍ତା ୧୩ ତାରିଖରେ ମେଗା ରକ୍ତଦାନ ଶିବିର ଆୟୋଜିତ ହେବ। ବ୍ୟାସକବିଙ୍କ ଜୟନ୍ତୀ ଅବସରରେ ୧୪ ତାରିଖରେ ବିଦ୍ୟାଳୟସ୍ତରୀୟ ନୃତ୍ୟ, ସଂଗୀତ, ଏକକ ଅଭିନୟ, ବକ୍ତୃତା, ଚିତ୍ରାଙ୍କନ ଆଦି ପ୍ରତିଯୋଗିତା ଏବଂ ପୁରସ୍କାର ବିତରଣି ଉତ୍ସବ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ।

ଚିତ୍ରାଙ୍କନରେ ୭୦ ପ୍ରତିଯୋଗୀ

ଚିତ୍ରାଙ୍କନରେ ୭୦ ପ୍ରତିଯୋଗୀ

ରୂପ୍‌ସା, ୭।୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ବାଲେଶ୍ୱର ସଦର ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ରୂପ୍‌ସା ଶକୁନ୍ତଳା ପବ୍ଲିକ ସ୍କୁଲ ଆନୁକୂଲ୍ୟରେ ରବିବାର ବିଦ୍ୟାଳୟସ୍ତରୀୟ ଚିତ୍ରାଙ୍କନ ପ୍ରତିଯୋଗିତା ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ସ୍କୁଲ ଚେୟାରମ୍ୟାନ୍‌ ସଞ୍ଜୟ କୁମାର ଗିରିଙ୍କ ତତ୍ତ୍ୱାବଧାନରେ ହଳଦୀପଦା ଓ ରୂପ୍‌ସା ଅଞ୍ଚଳର ୧୯ଟି ପ୍ରାଥମିକ, ଉଚ୍ଚପ୍ରାଥମିକ ଓ ହାଇସ୍କୁଲରୁ ୭୦ଜଣ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ର ଏଥିରେ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ।

ବୈଷୟିକ କମିଟି ଦ୍ୱାରା କୃଷି ଋଣ ପରିମାଣ ନିର୍ଦ୍ଧାରଣ

ବୈଷୟିକ କମିଟି ଦ୍ୱାରା କୃଷି ଋଣ ପରିମାଣ ନିର୍ଦ୍ଧାରଣ

ବାଲେଶ୍ୱର ଅଫିସ, ୭।୧-ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲାପାଳଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ଶନିବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ବୈଷୟିକ କମିଟି ପକ୍ଷରୁ ଏକ ବୈଠକ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ବୈଠକରେ ଖରିଫ୍‌ ଓ ରବି ଋତୁ ନିମନ୍ତେ ବିଭିନ୍ନ କିସମର ଶସ୍ୟ ଉପତ୍ାଦନ ଲାଗି ଚାଷୀଙ୍କୁ ଏକର ପିଛା ବିବିସିସି ବ୍ୟାଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଋଣ ପ୍ରଦାନର ପରିମାଣ ଧାର୍ଯ୍ୟ କରାଯାଇଛି।