ବାଲେଶ୍ୱର

ଭଦ୍ରକ ବନ୍ଦ ପାଳନ: ଯାନବାହନ ଚଳାଚଳ ଠପ୍‌

ଭଦ୍ରକ ବନ୍ଦ ପାଳନ: ଯାନବାହନ ଚଳାଚଳ ଠପ୍‌

ଭଦ୍ରକ ଅଫିସ,୮।୧: କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କ ଶ୍ରମିକ ବିରୋଧୀ ନୀତି ଓ ପୁଞ୍ଜିପତି ଶୋଷଣ ନୀତି ବିରୋଧରେ ମଙ୍ଗଳବାର ଶ୍ରମିକ ସଂଗଠନ ପକ୍ଷରୁ ଦୁଇଦିନିଆ ବନ୍ଦ ଡାକରା ଦିଆଯାଇଛି। 

ବାଲେଶ୍ବରରେ ବନ୍ଦପାଳନ: ଯୋଗଦେଲାନି ଭାଜପା ଶ୍ରମିକ ସଙ୍ଗଠନ

ବାଲେଶ୍ବରରେ ବନ୍ଦପାଳନ: ଯୋଗଦେଲାନି ଭାଜପା ଶ୍ରମିକ ସଙ୍ଗଠନ

ବାଲେଶ୍ବର ଅଫିସ,୮।୧: କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କ ଶ୍ରମିକ ବିରୋଧୀ ନୀତି ଓ ପୁଞ୍ଜିପତି ଶୋଷଣ ନୀତି ବିରୋଧରେ ମଙ୍ଗଳବାର ଶ୍ରମିକ ସଂଗଠନ ପକ୍ଷରୁ ଦୁଇଦିନିଆ ବନ୍ଦ ଡାକରା ଦିଆଯାଇଛି।

ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡରେ ୧୪ ବଖରା ଜଳିଗଲା

ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡରେ ୧୪ ବଖରା ଜଳିଗଲା

ଧାମନଗର, ୮।୧(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଭଦ୍ରକ ଜିଲା ଧାମନଗର ବ୍ଲକ ପାଟୁଳି ଗ୍ରାମରେ ସୋମବାର ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ ଘଟିଛି। ଏଥିରେ ୮ ପରିବାରର ୧୪ ବଖରା ଜଳିଯାଇଛି। 

କାଳିଆ ଯୋଜନା  :ଆବେଦନ ଫର୍ମ ପାଇଁ ଚାଷୀ ଠେଲାପେଲା

କାଳିଆ ଯୋଜନା :ଆବେଦନ ଫର୍ମ ପାଇଁ ଚାଷୀ ଠେଲାପେଲା

ଖଇରା, ୮।୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ରାଜ୍ୟ ସରକାର ଚାଷୀମାନଙ୍କ ପାଇଁ କାଳିଆ ଯୋଜନା ପ୍ରଣୟନ କରିଛନ୍ତି। ତେବେ ଏହି ଯୋଜନାରେ ବିଭ୍ରାଟ ଦେଖାଦେଇଥିବା ନେଇ ଚାଷୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଅସନ୍ତୋଷ ବଢ଼ିବାରେ ଲାଗିଛି। ଖୁବ୍‌ଶୀଘ୍ର ଚାଷୀମାନେ ଆନ୍ଦୋଳନକୁ ଓହ୍ଲାଇବେ ବୋଲି ଖଇରା ବ୍ଲକର ୩୭ ପଞ୍ଚାୟତର ଚାଷୀ ଏବଂ ବିଭିନ୍ନ କୃଷକ ସଙ୍ଗଠନ ପକ୍ଷରୁ ଚେତାବନୀ ଦିଆଯାଇଛି। 

ଠାକୁରଙ୍କ ଜମିରୁ ବଳପୂର୍ବକ କାଟି ନିଆଯାଇଛି ଧାନ  : କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଦାବିରେ ଧାରଣା

ଠାକୁରଙ୍କ ଜମିରୁ ବଳପୂର୍ବକ କାଟି ନିଆଯାଇଛି ଧାନ : କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଦାବିରେ ଧାରଣା

ଜଳେଶ୍ୱର, ୮ା୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଜଳେଶ୍ୱର ଥାନା କୋଟସାହି ପଞ୍ଚାୟତ ଅନ୍ତର୍ଗତ କୋଟସାହି ଗ୍ରାମସ୍ଥିତ କଞ୍ଚନେଶ୍ୱର ମହାଦେବ ମନ୍ଦିରରେ ବିଜେ ଠାକୁରଙ୍କ ନାମରେ ଥିବା ୫୯ ଡିସିମିଲ ଚାଷ ଜମିରେ ଅମଳ ହୋଇଥିବା ଧାନକୁ ଗ୍ରାମରକ୍ଷୀ ଓ ତାଙ୍କ ସହଯୋଗୀ ମିଶି ବଳପୂର୍ବକ ଗତ ନଭେମ୍ବର ୫ ତାରିଖରେ କାଟି ନେଇଯାଇଥିଲେ। 

ଭୂତଳଜଳ ଶୋଷି ନେଉଛି ଇମାମୀ : ଜିଲାପାଳଙ୍କଠାରେ ଅଭିଯୋଗ କଲେ ସ୍ଥାନୀୟ ବାସିନ୍ଦା

ଭୂତଳଜଳ ଶୋଷି ନେଉଛି ଇମାମୀ : ଜିଲାପାଳଙ୍କଠାରେ ଅଭିଯୋଗ କଲେ ସ୍ଥାନୀୟ ବାସିନ୍ଦା

ବାଲେଶ୍ୱର ଅଫିସ, ୮।୧-ବାଲେଶ୍ୱର ରେମୁଣା ବ୍ଲକ ବାଲଗୋପାଲପୁରସ୍ଥିତ ଇମାମୀ ପେପର ମିଲ୍‌ସ ପରିସରରେ ବହୁସଂଖ୍ୟକ ବୋର୍‌ୱେଲ ଖନନ କରି ଭୂତଳଜଳକୁ ବ୍ୟବହାର କରି ୪ଟି ପେପର ପ୍ଲାଣ୍ଟ, ୩ଟି ପାୱାର ପ୍ଲାଣ୍ଟ ଚଳାଯାଉଛି। ଫଳରେ ସ୍ଥାନୀୟ ଅଞ୍ଚଳରେ ଭୂତଳ ଜଳ ସ୍ତର କ୍ରମଶଃ ନିମ୍ନଗାମୀ ହେବା ସହ ପାନୀୟ ଜଳର ଘୋର ସମସ୍ୟା ଦେଖାଦେଇଛି। ଚାଷଜମିକୁ ପାଣି ଯୋଗାଇବା ପାଇଁ ଚାଷୀମାନେ ବହୁ ସମସ୍ୟାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେଉଥିବା ସୋମବାର ଜିଲାପାଳ ଅଭିଯୋଗ ଶୁଣାଣିରେ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି। 

ଜଙ୍ଗଲ ଜମି ଅଧିକାର ନିମନ୍ତେ  ବିକ୍ଷୋଭ

ଜଙ୍ଗଲ ଜମି ଅଧିକାର ନିମନ୍ତେ ବିକ୍ଷୋଭ

ଉଦଳା,୮।୧ (ଡି.ଏନ.ଏ.) -ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ ଜଙ୍ଗଲ ଜମି ଅଧିକାର ଆଇନରେ ହିତାଧିକାରୀଙ୍କୁ ଆର୍ଥତ୍କ ସହାୟତା ପ୍ରଦାନ ଦାବିରେ ସୋମବାର  କଂଗ୍ରେସ୍‌ ଆଦିବାସୀ ସେଲ୍‌ ପକ୍ଷରୁ ଏକ ଶୋଭାଯାତ୍ରା  ବାହାରି ବ୍ଲକ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ସମ୍ମୁଖରେ ବିକ୍ଷୋଭ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରାଯାଇଛି ା

ଗାଁ ଗାଁ ବୁଲିବ ଇଭିଏମ ମେଶିନ

ଗାଁ ଗାଁ ବୁଲିବ ଇଭିଏମ ମେଶିନ

ବାରିପଦା ଅଫିସ,୮।୧-ବିଭିନ୍ନ ସମୟରେ ହେଉଥିବା ଇଭିଏମ ଟ୍ୟାମ୍ପରିଂ  ଅଭିଯୋଗ ଦୂର କରିବାକୁ  ନିର୍ବାଚନ କମିଶନ ପକ୍ଷରୁ  ପଦକ୍ଷେପ ନିଆଯାଉଛି। ଏଣିକି ଇଭିଏମ ମେଶିନ ଥିବା ଗାଡି ଗଁା ଗଁା ବୁଲି  ଲୋକଙ୍କୁ  ଏହାର ବ୍ୟବହାର ସମ୍ପର୍କରେ ସଚେତନ କରିବ ା ଗ୍ରାମାଞ୍ଚଳର ବୁଥ ସ୍ତରକୁ ଯାଇ ଲୋକଙ୍କୁ ସଚେତନ କରିବା ନିମନ୍ତେ ଇଭିଏମ ମେଶିନ  ଥିବା ଏକ ଗାଡିକୁ    ସୋମବାର ପତାକା ଦେଖାଇ ଉଦ୍‌ଘାଟନ କରିଛନ୍ତି ଜିଲାପାଳ ବିନିତ ଭରଦ୍ୱାଜ ।  ଏ ସମ୍ପର୍କରେ ନିଜ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ପ୍ରକୋଷ୍ଠରେ ଜିଲାପାଳ ଭରଦ୍ୱାଜ ବିସ୍ତୃତ ଭାବେ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି। 

ଆନ୍ତଃରାଜ୍ୟ ଦିବାକର ମେମୋରିଆଲ ଫୁଟବଲ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ :  ଟାଇବ୍ରେକରରେ ଏମବିସି ରାଜଘାଟ ଚାମ୍ପିୟନ

ଆନ୍ତଃରାଜ୍ୟ ଦିବାକର ମେମୋରିଆଲ ଫୁଟବଲ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ : ଟାଇବ୍ରେକରରେ ଏମବିସି ରାଜଘାଟ ଚାମ୍ପିୟନ

ବାସୁଦେବପୁର, ୮ା୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ବାସୁଦେବପୁର ପୌରପାଳିକାର ଶୁଙ୍ଗୁଡା ସ୍ଥିତ ନୀଳମଣି ମିନି ଷ୍ଟାଡିୟମ ପରିସରରେ ଶ୍ରୀଗଣେଶ କ୍ଲବ ଆନୁକୂଲ୍ୟରେ ୩୨ ତମ ଆନ୍ତଃରାଜ୍ୟ ଦିବାକର ମେମୋରିଆଲ ଫୁଟବଲ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ ସୋମବାର ଅପରାହ୍ନରେ ଉଦ୍‌ଘାଟିତ ହୋଇଛି।

ଗଡ଼ିଲା ଇଭିଏମ, ଭିଭିପାଟ୍‌ ସଚେତନତା ରଥ

ଗଡ଼ିଲା ଇଭିଏମ, ଭିଭିପାଟ୍‌ ସଚେତନତା ରଥ

ବାଲେଶ୍ୱର ଅଫିସ, ୭।୧-ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲାପାଳଙ୍କ ଅଫିସ୍‌ ପରିସରରେ ସୋମବାର ପୂର୍ବାହ୍ନରେ ବାହାରିଥିବା ଇଭିଏମ ଓ ଭିଭିପାଟ୍‌ ସଚେତନତା ରଥକୁ ଜିଲାପାଳ ରମେଶ ଚନ୍ଦ୍ର ରାଉତ ପତାକା ଦେଖାଇ ଶୁଭାରମ୍ଭ କରିଛନ୍ତି। 

ଅବକାରୀ ଚଢ଼ାଉ, ୪ ଗିରଫ

ଅବକାରୀ ଚଢ଼ାଉ, ୪ ଗିରଫ

ଜଳେଶ୍ୱର, ୭ା୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଜିଲା ଅବକାରୀ ଏସ୍‌ପି ବିବେକାନନ୍ଦ ନାୟକଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ୍ରମେ ଜଳେଶ୍ୱର ଓ ଅବକାରୀ ଥାନା ତରଫରୁ ସୋମବାର ଭୋଗରାଇ ବ୍ଲକ ଅଞ୍ଚଳର ନିମାତପୁର, କୃଷ୍ଣନଗର, ଚନ୍ଦନେଶ୍ୱର, ବାଜିତପୁର, ଭୋଗରାଇ ଚଟାଣଛକ, କଚୁଆଡ଼ି ଆଦି ଅଞ୍ଚଳରେ ଅତର୍କିତ ଭାବେ ଚଢ଼ାଉ କରାଯାଇ ୬୯ ଲିଟର ମଦ ଜବତ କରାଯାଇଛି।

 ଲାବଣ୍ୟଦେଇପୁର ପଞ୍ଚାୟତବାସୀଙ୍କ ବିକ୍ଷୋଭ: ସମସ୍ୟା ସମାଧାନ ନ ହେଲେ ଭୋଟ ବର୍ଜନ

ଲାବଣ୍ୟଦେଇପୁର ପଞ୍ଚାୟତବାସୀଙ୍କ ବିକ୍ଷୋଭ: ସମସ୍ୟା ସମାଧାନ ନ ହେଲେ ଭୋଟ ବର୍ଜନ

କପ୍ତିପଦା,୭ା୧(ଡ଼ି.ଏନ୍‌.ଏ)- ମୟୂରଭଞ୍ଜ ଜିଲା କପ୍ତିପଦା ବ୍ଲକ୍‌ ଅଧିନ ଲାବଣ୍ୟଦେଇପୁର ପଞ୍ଚାୟତବାସୀ ନାହିଁ ନ ଥିବା ଅସୁବିଧାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେଉଛନ୍ତି ା ସରକାର ସେମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଯେତେ ଜନ ହିତକର ଯୋଜନା କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ କଲେ ମଧ୍ୟ ତାର ସୁଫଳ ପାଇବାରୁ  ସେମାନେ ବଞ୍ଚିତ ହେଉଛନ୍ତି ା

ନାବାଳିକା ବଳାତ୍କାର  ଘଟଣା   ସମ୍ପର୍କୀୟ ମଉସା ଗିରଫ

ନାବାଳିକା ବଳାତ୍କାର ଘଟଣା ସମ୍ପର୍କୀୟ ମଉସା ଗିରଫ

ଖୁଣ୍ଟା,୭।୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ମୟୂରଭଞ୍ଜ ଜିଲା ଖୁଣ୍ଟା ଥାନା ଅଞ୍ଚଳର ଜଣେ ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ବଳାତ୍କାର ଅଭିଯୋଗରେ  ସମ୍ପର୍କୀୟ ମଉସା  ଗିରଫ ହୋଇଛନ୍ତି। ଗିରଫଜଣକ ହେଉଛନ୍ତି ଉଦଳା ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ଦିଗିନୂଆସାହି ଗ୍ରାମର  ଚୈତନ୍ୟ ସିଂ( ୩୨) । ଏଥିରେ ସମ୍ପୃକ୍ତ ତାଙ୍କ  ସହଯୋଗୀ ଫେରାର ଥିବା ପୋଲିସ ପକ୍ଷରୁ ସୂଚନା ମିଳିଛି । ଏନେଇ ଖୁଣ୍ଟା ଥାନାରେ ଏକ ମାମଲା (ନଂ୧/୧୯) ରୁଜୁ ହୋଇଛି। 

ଜିଲାପାଳଙ୍କ ଅଫିସକୁ ଧସେଇ ପଶିଲେ ଭାଜପା କର୍ମୀ

ଜିଲାପାଳଙ୍କ ଅଫିସକୁ ଧସେଇ ପଶିଲେ ଭାଜପା କର୍ମୀ

ଭଦ୍ରକ ଅଫିସ, ୭।୧:ଜିଲାପାଳଙ୍କ ଅଫିସ ସମ୍ମୁୁଖରେ ବିକ୍ଷୋଭ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରୁଥିବା ଭାଜପା କର୍ମୀ ଜିଲାପାଳଙ୍କ ଅଫିସ ପରିସରକୁ ଧସେଇ ପଶି କାର୍ଯ୍ୟାଳୟର ଏକ କାଚ  ଭାଙ୍ଗିଦେଇଛନ୍ତି l 

ରେଳ ଲାଇନରେ କଟି ଯୁବତୀ ମୃତ

ରେଳ ଲାଇନରେ କଟି ଯୁବତୀ ମୃତ

କେନ୍ଦୁଝର,୬।୧(ସ୍ବ.ପ୍ର.): କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲା ସଦର ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ଟାଙ୍ଗରତଳି ଗ୍ରାମ ନିକଟ ରେଳ ଲାଇନରେ କଟି ଜଣେ ଯୁବତୀଙ୍କ ମୃତ ହୋଇଛି। 

ପ୍ରତିଶୃତି ପରେ ହଟିଲା ରେଳରୋକୋ

ପ୍ରତିଶୃତି ପରେ ହଟିଲା ରେଳରୋକୋ

ଭଦ୍ରକଅଫିସ, ୭।୧: ଭଦ୍ରକ  କଂଗ୍ରେସ କମିଟି ପକ୍ଷରୁ ଚରମ୍ପା ରେଳ ଷ୍ଟେସନ ତାରିଣୀ ଛକ ଲେବୁଲ କ୍ରସିଂଠାରେ ଫ୍ଲାଇ ଓଭରବ୍ରିଜ ନିର୍ମାଣ ଓ ଏକ୍ସପ୍ରେସ ଟ୍ରେନ ରହଣି ଦାବିରେ ସୋମବାର ସକାଳେ ରେଳ ଧାରଣାରେ ରେଳରୋକୋ କରାଯାଇଥିଲା ବିଭାଗୀୟ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ପ୍ରତିଶୃତି ପରେ ହଟିଲା ରେଳରୋକୋl

ସଡକ ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ୪ ଗୁରୁତର

ଭଦ୍ରକଅଫିସ, ୭।୧: ଭଦ୍ରକ ୧୬ନଂ ଜାତୀୟ ରାଜପଥ ଆଖୁଆପଦାଠାରେ କଟକରୁ ଆସୁଥିବା ଗୁଡ ବୋଝେଇ ଟ୍ରକ ଓ ଭଦ୍ରକରୁ ଯାଉଥିବା ଧାନ ବୋଝେଇ ଟ୍ରକ ମୁହାଁମୁହିଁ ଧକ୍କା ହୋଇଥିଲା। ଫଳରେ ୪ଜଣ ଗୁରୁତର ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି।

ଭୋଟରଙ୍କୁ ସଚେତନ କରିବ ରଥ

ଭୋଟରଙ୍କୁ ସଚେତନ କରିବ ରଥ

ଭଦ୍ରକଅଫିସ, ୭।୧: ଭଦ୍ରକ ଜିଲାର ସମସ୍ତ ବ୍ଲକ ମୁଖ୍ୟାଳୟରୁ ସୋମବାର ଭୋଟରଙ୍କୁ ସଚେତନ କରିବା ପାଇଁ ରଥ ପରିକ୍ରମା ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛିl 

 ଟ୍ରେନ ରହଣି ଓ ଫ୍ଲାଇଓଭର ନିର୍ମାଣ ଦାବିରେ କଂଗ୍ରେସର ରେଳରୋକୋ

ଟ୍ରେନ ରହଣି ଓ ଫ୍ଲାଇଓଭର ନିର୍ମାଣ ଦାବିରେ କଂଗ୍ରେସର ରେଳରୋକୋ

ଭଦ୍ରକ ଅଫିସ, ୭।୧ - ଭଦ୍ରକ  କଂଗ୍ରେସ କମିଟି ପକ୍ଷରୁ ଚରମ୍ପା ରେଳ ଷ୍ଟେସନ ତାରିଣୀ ଛକ ଲେବୁଲ କ୍ରସିଂଠାରେ ଫ୍ଲାଇ ଓଭରବ୍ରିଜ ନିର୍ମାଣ ଓ ଏକ୍ସପ୍ରେସ ଟ୍ରେନ ରହଣି ଦାବିରେ ରେଳ ଧାରଣାରେ ରେଳରୋକୋ କରାଯାଇଛି  

ନାଟକ ମାଧ୍ୟମରେ ସମାଜର ପରିବର୍ତ୍ତନ ସମ୍ଭବ

ନାଟକ ମାଧ୍ୟମରେ ସମାଜର ପରିବର୍ତ୍ତନ ସମ୍ଭବ

ବସ୍ତା, ୭।୧(ସ୍ବ.ପ୍ର.)-ବସ୍ତା ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ଜାମଶୂଳୀଠାରେ ସୁରେନ୍ଦ୍ର ନାଥ ଘଡାଇ ସ୍ମୃତି ଯାତ୍ରା ମହୋତ୍ସବର ସପ୍ତମ ବାର୍ଷିକ ମହୋତ୍ସବ ଶନିବାର ସାମାଜିକ କର୍ମୀ ସୁବାସିନୀ ଜେନାଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଉଦ୍‌ଘାଟିତ ହୋଇଯାଇଛି। ମୁଖ୍ୟଅତିଥି ଭାବେ ଜେନା ଯୋଗଦେଇ ନାଟକ ବା ଯାତ୍ରା ମାଧ୍ୟମରେ ସମାଜର ଗଠନ ମୂଳକ ପରିବର୍ତ୍ତନ ସମ୍ଭବ ହୋଇପାରିବ ବୋଲି ମତବ୍ୟକ୍ତ କରିଛନ୍ତି।

ଚାଷୀଙ୍କ ସାମଗ୍ରିକ ବିକାଶ ଉପରେ ଗୁରୁତ୍ୱ

ଚାଷୀଙ୍କ ସାମଗ୍ରିକ ବିକାଶ ଉପରେ ଗୁରୁତ୍ୱ

ରୂପ୍‌ସା, ୭।୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ବାଲେଶ୍ୱର ସଦର ବ୍ଲକ କସିପଦା ପଞ୍ଚାୟତର ଚାଷୀମାନଙ୍କୁ ନେଇ ରବିବାର ଏକ ସମାବେଶ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା। ଏହି ସମାବେଶରେ କସିପଦା କୃଷକ ଜାଗରଣ ସଂଘ ଗଠନ କରାଯାଇଥିଲା।

ମହିଳାଙ୍କ ସୁରକ୍ଷା ପ୍ରସଙ୍ଗ ନେଇ ନବୀନ ନିବାସ ଘେରାଉ

ମହିଳାଙ୍କ ସୁରକ୍ଷା ପ୍ରସଙ୍ଗ ନେଇ ନବୀନ ନିବାସ ଘେରାଉ

ବାଲେଶ୍ୱର ଅଫିସ, ୭।୧-ରାଜ୍ୟରେ ମହିଳାମାନେ ଅସୁରକ୍ଷିତ ହୋଇପଡିଛନ୍ତି। ସେମାନଙ୍କୁ ସୁରକ୍ଷା ଯୋଗାଇବାରେ ସରକାର ବିଫଳ ହୋଇଛନ୍ତି। ଏହାର ପ୍ରତିବାଦ କରି ଆସନ୍ତା ୧୦ ତାରିଖରେ ଭାଜପା ମହିଳା ମୋର୍ଚ୍ଚା ନବୀନ ନିବାସ ଘେରାଉ କରିବା ସହ ବେବିନା ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡର ସିବିଆଇ ତଦନ୍ତ ଲାଗି ଦାବି କରିବେ ବୋଲି ବାଲେଶ୍ୱର ଭାଜପା ଜିଲା କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ପରିସରରେ ରବିବାର ଆୟୋଜିତ ଖବରଦାତା ସମ୍ମିଳନୀରେ ସୂଚନା ଦିଆଯାଇଛି। 

ଗାଭାସ୍କର ଟ୍ରଫି କ୍ରିକେଟ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ : ମୋରଡ଼ା ଦଳ ଚାମ୍ପିୟନ

ଗାଭାସ୍କର ଟ୍ରଫି କ୍ରିକେଟ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ : ମୋରଡ଼ା ଦଳ ଚାମ୍ପିୟନ

ବଡ଼ସାହି, ୭ା୧(ସ୍ବ.ପ୍ର.)-ବଡ଼ସାହି ବ୍ଳକ ଅଧୀନରେ ଥିବା ମାଣତ୍ରୀ କ୍ରିକେଟ କ୍ଲବ ଆନୁକୂଲ୍ୟରେ ୪ଦିନ ଧରି ଚାଲିଥିବା ୫ମ ବାର୍ଷିକ ଗାଭାସ୍କର ଟ୍ରଫି ଟେନ୍‌-୧୦ ଓଭର କ୍ରିକେଟ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ ରବିବାର ଉଦ୍‌ଯାପିତ ହୋଇଯାଇଛି । 

ମୁଣ୍ଡାରୀ ଭାଷାକୁ ସାମ୍ବିଧାନିକ ସ୍ବୀକୃତି ଦାବି

ମୁଣ୍ଡାରୀ ଭାଷାକୁ ସାମ୍ବିଧାନିକ ସ୍ବୀକୃତି ଦାବି

ବାରିପଦା ଅଫିସ,୭।୧- ଭାରତ ମୁଣ୍ଡାସମାଜର ଏକ ପ୍ରତିନିଧିଦଳ ମୁଣ୍ଡାରୀ ଭାଷାର ସାମ୍ବିଧାନିକ ସ୍ବୀକୃତି ଦାବି ନେଇ ଏକ ସ୍ମାରକ ପତ୍ର କେନ୍ଦ୍ର ଆଦିବାସୀ କଲ୍ୟାଣ ବିଭାଗ ମନ୍ତ୍ରୀ ଜୁଏଲ ଓରାମଙ୍କୁ ପ୍ରଦାନ କରିଛନ୍ତି। ଭାରତ ମୁଣ୍ଡା ସମାଜ ଓଡିଶା ସଭାପତି ରବୀନ୍ଦ୍ରନାଥ ସିଂହଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ସାକ୍ଷାତ କରି ଏହି ଦାବି ପ୍ରଦାନ କରିଛନ୍ତି।