ବାଲେଶ୍ୱର

ସମବାୟ ଆପଣଙ୍କ ଦ୍ୱାରରେ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ

ଚାନ୍ଦବାଲି,୨୦।୭(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଘଟପୁର ସେବା ସମବାୟ ସମିତି ପକ୍ଷରୁ ସମବାୟ ଆପଣଙ୍କ ଦ୍ୱାର ଦେଶରେ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ବୁଧବାର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ସମିତିର ସଭାପତି ଅଜୟ ସୂତାରଙ୍କ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତାରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଭଦ୍ରକ ଜିଲାପରିଷଦ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଦ୍ୱିଜବର ରାଉତ, ବିଜେଡି ରାଜ୍ୟ ପରିଷଦ ସଭ୍ୟ ଅଶୋକ ବଳ, ଏଆରସିଏସଙ୍କ ପ୍ରତିନିଧି ବସନ୍ତ କୁମାର ରଣା, ଚାନ୍ଦବାଲି ଶାଖା ପରିଚାଳକ ରୁଦ୍ର ପ୍ରସାଦ ମିଶ୍ର, ମତୋ ପ୍ରାଣୀ ଚିକିତ୍ସକ ଝାନସୀରାଣୀ ପାତ୍ର, ସରପଞ୍ଚ ସରୋଜ ବଳଙ୍କ ସମେତ ବିଭିନ୍ନ ସମବାୟ ସମିତିର ସମ୍ପାଦକମାନେ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ।

ଚାଷୀଙ୍କ ଉପକାରରେ ଲାଗି ଆସୁଛି ସମବାୟ ସମିତି

ତିହିଡ଼ି,୨୦।୭(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଭଦ୍ରକ ଜିଲା ତିହିଡି ବ୍ଲକ ଅଧୀନ ଶ୍ୟାମସୁନ୍ଦରପୁର ସେବା ସମବାୟ ସମିତି ପକ୍ଷରୁ ଶୁକ୍ରବାର ଅପରାହ୍ନରେ ସମବାୟ ଆପଣଙ୍କ ଦ୍ୱାରରେ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି ।

  ବର୍ଷା ହେଲେ  ରାସ୍ତା ବେହାଲ

ବର୍ଷା ହେଲେ ରାସ୍ତା ବେହାଲ

ଭଞ୍ଜକିଆ,୨୦।୭(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ମୟୂରଭଞ୍ଜ ଜିଲା ରରୁଅଁ। ବ୍ଲକ ଅଧୀନ ଭଞ୍ଜକିଆ ସି.ପି. କଲେଜ ମୁଖ୍ୟ ରାସ୍ତା ଓ ଉମରପୋଷି ରାସ୍ତା ସାମାନ୍ୟ ବର୍ଷାରେ ବେହାଲ ହୋଇ ଯାଉଛି।

 ପିଲାଙ୍କ ଭିତରେ ଦେଶପ୍ରେମର ଭାବ ଜାଗ୍ରତ  ଆବଶ୍ୟକ

ପିଲାଙ୍କ ଭିତରେ ଦେଶପ୍ରେମର ଭାବ ଜାଗ୍ରତ ଆବଶ୍ୟକ

ଗୋପବନ୍ଧୁନଗର,୨୦।୭(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ସାମ୍ପ୍ରତିକ ସମାଜରେ ନୈତିକ ଚେତନାର ଅଭାବ ପାଇଁ ବିଭିନ୍ନ ସମସ୍ୟା ଦେଖା ଦେଉଛି। ଭାରତୀୟ ସଂସ୍କୃତି ପରମ୍ପରାକୁ ଉଦ୍‌ଜିବୀତ କରାଇବା ପାଇଁ ପିଲାମାନଙ୍କ ଭିତରେ ଆଧ୍ୟାତ୍ମିକ ଚେତନା ସହିତ ଦେଶପ୍ରେମର ଭାବ ଜାଗ୍ରତ ହେବା ଉଚିତ୍‌ ।

ପାନ ଦୋକାନରେ ମଦ ବିକ୍ରି : ଜଣେ ଗିରଫ

ଭଦ୍ରକ ଅଫିସ,୨୦।୭- ଭଦ୍ରକ ଜିଲା ନାୟକାଣିଡିହି ଥାନା ଅଧୀନ ଆନ୍ଦୋଳା ପଞ୍ଚାୟତର ଜୋରାଗଢିଆ ଗ୍ରାମର ଏକ ପାନ ଦୋକାନରେ ଚୋରା ମଦ ବିକ୍ରି ହେଉଥିବା ଖବର ପାଇ ଥାନାଧିକାରୀ ରତିକାନ୍ତ ଗିରି ଚଢାଉ କରି ଦେଶୀ ଓ ବିଦେଶୀ ମଦ ଜବତ କରିଛନ୍ତି।

ବିଜୁ ଯୁବ ବାହିନୀର ପ୍ରଶିକ୍ଷଣ ଶିବିର

ବନ୍ତ,୨୦। ୭(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ଭଦ୍ରକ ଜିଲା ବନ୍ତ ବ୍ଲକ ରାଜୀବ ଗାନ୍ଧୀ ସେବା କେନ୍ଦ୍ର ପରିସରରେ ବିଜୁ ଯୁବ ବାହିନୀର ପ୍ରଶିକ୍ଷଣ ଶିବିର ଗୁରବାର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି ।

୭୦ କ୍ରୀଡପ୍ରତିଭା ରାଜ୍ୟସ୍ତରକୁ ମନୋନୀତ

ଭଦ୍ରକ ଅଫିସ,୨୦।୭- ଭଦ୍ରକରେ ରାଜ୍ୟ କ୍ରୀଡାଛାତ୍ରବାସ ପାଇଁ ଜିଲାସ୍ତରୀୟ କ୍ରୀଡାପ୍ରତିଭା ଅନ୍ବେଷଣ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଭଦ୍ରକ ସ୍ବୟଂଶାସିତ ମହାବିଦ୍ୟାଳୟ କ୍ରୀଡ଼ାପଡ଼ିଆରେ ଦୁଇଦିନ ଧରି ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଭଦ୍ରକ ଜିଲାର ୭ଟି ବ୍ଲକର ୨ଶହରୁ ଉର୍ଦ୍ଧ୍ୱ କୃତୀ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ର ଏଥିରେ ଭାଗ ନେଇଥିଲେ।

ମୋବାଇଲ ଫୋନ୍‌ ସମ୍ପର୍କରୁ ବାହାଘର

ତିହିଡ଼ି,୨୦।୭(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ପୋଲିସର ହସ୍ତକ୍ଷେପ ପରେ ପ୍ରେମୀ ଯୁଗଳଙ୍କର ବାହାଘର ହୋଇଛି। ସେମାନେ ନୋଟାରିରେ ଶପଥପାଠ କରି ବାହା ହୋଇଛନ୍ତି। ମୋବାଇଲ ଫୋନରେ ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ସମ୍ପର୍କ ଗଢିଉଠିବା ଊଭୟ ପରସ୍ପରର ନିକଟତର ହୋଇଥିଲେ। ଯୁବତୀଙ୍କ ଘର ଭଦ୍ରକ ଜିଲା ତିହିଡ଼ି ଥାନା ସୟା ପଞ୍ଚାୟତ ଅଞ୍ଚଳରେ । ଯୁବକଙ୍କ ଘର ସୋର ଥାନା ଅଧୀନ କସବା ଅଞ୍ଚଳରେ ।

‘ସମବାୟ’ ଆପଣଙ୍କ ଦ୍ୱାରରେ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ

ରେମୁଣା,୨୦।୭(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ରେମୁଣା ବ୍ଲକକ ବରୁଣସିଂ ସେବା ସମବାୟ ସମିତି ତରଫରୁ ସମବାୟ ଆପଣଙ୍କ ଦ୍ୱାରରେ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ବରୁଣସିଂ ସେବା ସମବାୟ ସମିତି ପ୍ରାଙ୍ଗଣରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ରାଜ୍ୟର କୃଷି ଓ କୃଷକଙ୍କର ଉନ୍ନତି ନିମନ୍ତେ ସରକାର ଯୋଗାଇ ଦେଉଥିବା ବିଭିନ୍ନ ସୁବିଧା ସୁଯୋଗ ସମ୍ପର୍କରେ ସଚେତନ ସୃଷ୍ଟି କରାଯାଇଛି। ପ୍ରତ୍ୟେକ ଚାଷୀଙ୍କ ପାଇଁ କୃଷି ବୀମା ରାଶି, ମଞ୍ଜି, ଧାନ କିପରି ଠିକ୍‌ ଭାବେ ଅମଳ ଓ ବିକ୍ରି କରିପାରିବେ ତାହା ଚାଷୀମାନଙ୍କୁ ସଚେତନ କରାଯାଇଛି।

ରନ୍ଧନ ଗ୍ୟାସ ବଣ୍ଟନ

ରନ୍ଧନ ଗ୍ୟାସ ବଣ୍ଟନ

ବାଲିଆପାଳ,୨୦।୭(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଉଜ୍ଜ୍ୱଳା ଯୋଜନାରେ ବୁଧବାର ବିଷ୍ଣୁପୁର ପଞ୍ଚାୟତ ନୟାବାଲି ଗ୍ରାମରେ ଘରୋଇ ରନ୍ଧନ ଗ୍ୟାସ ବଣ୍ଟନ କରାଯାଇଛି। ପୂର୍ବତନ ବିଧାୟକ ତଥା ଏବେର ଭାଜପା ନେତା ଜୟନାରାୟଣ ମହାନ୍ତି ଏହି ଗ୍ୟାସ ମହିଳାମାନଙ୍କୁ ବଣ୍ଟନ କରିଥିଲେ।

ଜାମକୁଣ୍ଡା-କୁହ୍ଲାଚଡ଼ ରାସ୍ତା ବେହାଲ

ଜାମକୁଣ୍ଡା-କୁହ୍ଲାଚଡ଼ ରାସ୍ତା ବେହାଲ

ବାଲିଆପାଳ, ୨୦।୭(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଲଘୁଚାପ ଜନିତ ଲଗାଣ ବର୍ଷା ଯୋଗୁ ଏବେ ବାଲିଆପାଳ ବ୍ଲକ ଜାମକୁଣ୍ଡା-କୁହ୍ଲାଚଡ଼ ରାସ୍ତା ବେହାଲ ହୋଇଛି। ରାସ୍ତାଟି ଏବେ ପାଣି, କାଦୁଅରେ ଭର୍ତ୍ତି ହୋଇଛି ଯେ ଖାଲି ପାଦରେ ଚାଲି କରିଯିବା କଷ୍ଟକର। ଗାଁର ଛୋଟ ପିଲାମାନେ ଏହି ରାସ୍ତା ଦେଇ ସ୍କୁଲକୁ ଯାଆନ୍ତି।

୨୭ରେ ଗୁରୁପୂର୍ଣ୍ଣିମା ଉତ୍ସବ

ଖଇରା, ୨୦।୭(ଡି.ଏନ.ଏ)-ଏସ୍‌ଆର ସାଇନିଂ ଇଣ୍ଡିଆ ଫାଉଣ୍ଡେଶନ ଆନୁକୂଲ୍ୟରେ ଖଇରା ବ୍ଲକର ଦେଉଳି ଛକସ୍ଥିତ ଏସ୍‌ଆର ଗ୍ରୁପ ଫ୍ୟାକ୍ଟ୍ରି ପରିସରରେ ସିରିଡି ସାଇମନ୍ଦିର ପରିସରରେ ଆସନ୍ତା ୨୭ତାରିଖରେ ଗୁରୁପୂର୍ଣ୍ଣିମା ଉତ୍ସବ ପାଳନ ହେବ। ଏନେଇ ମନ୍ଦିର କମିଟିର ଏକ ପ୍ରସ୍ତୁତି ବୈଠକ ବୁଧବାର ମନ୍ଦିର ପରିସରରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଇଂ ରାଜେଶ ମହାକୁଡ ଏଥିରେ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତା କରିଥିଲେ। ସଦସ୍ୟମାନଙ୍କ ଉପସ୍ଥିତିରେ ଗୁରୁପୂର୍ଣ୍ଣିମାର କାର୍ଯ୍ୟସୂଚୀ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରାଯାଇଥିଲା । ଶୁକ୍ରବାର ସକାଳ ୫ଟା୩୦ ମିନିଟରେ ମହାଭିଷେକ, ପରେ ଯଜ୍ଞ ଓ ଭକ୍ତମାନଙ୍କ ପାଇଁ ପ୍ରସାଦସେବନ ବ୍ୟବସ୍ଥା କରାଯାଇଛି ।

ଶ୍ରୀ ସର୍ବେଶ୍ୱରାୟ ମନ୍ଦିର ପ୍ରତିଷ୍ଠା ଉତ୍ସବ

ଖଇରା,୨୦।୭(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲା ଖଇରା ବ୍ଲକ ବଡଜୟୀପୁର ପଞ୍ଚାୟତ ଅଧୀନ ସାନଜୟିପୁର ଗ୍ରାମସ୍ଥିତ ଶ୍ରୀ ସର୍ବେଶ୍ୱରାୟ ମନ୍ଦିର ପ୍ରତିଷ୍ଠା ଉତ୍ସବ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି । ବିଧାୟକ ଜ୍ୟୋତିପ୍ରକାଶ ପାଣିଗ୍ରାହୀ, ବ୍ଲକ ଅଧ୍ୟକ୍ଷା ଅଭିଲିପ୍ସା ସାହୁ ଯୋଗଦେଇ ପ୍ରତିଷ୍ଠା କାର୍ଯ୍ୟରେ ସହଯୋଗ କରିଥିଲେ।

ବାପାଙ୍କୁ ଖୋଜିବାକୁ ଯାଇ ବଜ୍ରପାତର ଶିକାର: ବିଲ ହିଡ଼ରେ ଟଳି ପଡ଼ିଲେ ପୁଅ

ବାପାଙ୍କୁ ଖୋଜିବାକୁ ଯାଇ ବଜ୍ରପାତର ଶିକାର: ବିଲ ହିଡ଼ରେ ଟଳି ପଡ଼ିଲେ ପୁଅ

ଖୁଣ୍ଟା,୨୦।୭: ଖୁଣ୍ଟା ଥାନା ଅଧିନ ଚୁନଡ଼ିହା ଗ୍ରାମରେ ଶୁକ୍ରବାର ପୂର୍ବାହ୍ନରେ ବଜ୍ରପାତ ଘଟି ଜଣେ ଯୁବକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ସେ ହେଲେ ରାଜେନ୍ଦ୍ର ବେହେରା।

ବଜ୍ରପାତରେ ଝିଅ ମୃତ, ମା’ ଗୁରୁତର

ବଜ୍ରପାତରେ ଝିଅ ମୃତ, ମା’ ଗୁରୁତର

ବେତନଟୀ,୨୦।୭(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ବୈଣିଙ୍ଗା ଥାନା ଅଧୀନ ସନ୍ତରା ପଞ୍ଚାୟତର କାଇଁଚ ଗଡ଼ିଆ ଗ୍ରାମର କୁନି ମହାନ୍ତ(୨୦)ଙ୍କର ଶୁକ୍ରବାର ବଜ୍ରପାତରେ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ଏଥିସହ କୁନିଙ୍କ ମା’ ଆହତ ହୋଇଥିବା ଜଣାପଡ଼ିଛି।

ବଜ୍ରପାତରେ ୨ ମୃତ, ୪ ଗୁରୁତର

ବଜ୍ରପାତରେ ୨ ମୃତ, ୪ ଗୁରୁତର

ବସ୍ତା, ୨୦।୭(ସ୍ବ.ପ୍ର.): ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲା ବସ୍ତା ବରୁଣଗଡ଼ିଆ ଗ୍ରାମରେ ବିଲରୁ କାମସାରି ଘରକୁ ଫେରୁଥିବା ୨ ଚାଷୀଙ୍କ ବଜ୍ରପାତରେ ଶୁକ୍ରବାର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି।

ଯୁବତୀଙ୍କୁ ଅପହରଣ ଅଭିଯୋଗ

ତିହିଡ଼ି, ୨୦।୭(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଭଦ୍ରକ ଜିଲା ତିଡିଡ଼ି ଥାନା ତାଳପଦା ପଞ୍ଚାୟତ ଗଦାଧରପୁର ଗ୍ରାମର ଜଣେ ଯୁବତୀଙ୍କୁ ଅପହରଣ କରାଯାଇଥିବା ଗୁରୁବାର ତିହିଡ଼ି ଥାନାରେ ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି।

ଯୌତୁକ ପାଇଁ ମହିଳାଙ୍କୁ ହତ୍ୟା ଅଭିଯୋଗ

ତିହିଡ଼ି, ୨୦।୭(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଭଦ୍ରକ ଜିଲା ତିହିଡ଼ି ଥାନା ସିନ୍ଦୋଳ ପଞ୍ଚାୟତ ନୂଆପାଟଣା ଗ୍ରାମର ବଧୂ କବିତା ଜେନା(୩୭)ଙ୍କୁ ଅଧିକ ଯୌତୁକ ପାଇଁ ହତ୍ୟା କରାଯାଇଥିବା ଗୁରୁବାର ତିହିଡ଼ି ଥାନାରେ ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି।

ଆମେ ବିଶ୍ୱାସ କରିପାରୁନୁ ସେମାନେ ଆଉ ନାହାନ୍ତି

ଆମେ ବିଶ୍ୱାସ କରିପାରୁନୁ ସେମାନେ ଆଉ ନାହାନ୍ତି

ଭଦ୍ରକ ଅଫିସ,୨୦।୭: ଭଦ୍ରକ ୧୬ନଂ ଜାତୀୟ ରାଜପଥ ରାହାଞ୍ଜ ଛକଠାରେ ଟ୍ରକ ଧକ୍କାରେ ଗୁରୁବାର ରାଣିତଲାଓ ଉଚ୍ଚ ବିଦ୍ୟାଳୟର ୫ଜଣ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଥିଲା। ଘଟଣାକୁ ନେଇ ଭାଙ୍ଗି ପଡ଼ିଛି ପରିବାର। ସାଙ୍ଗମାନଙ୍କୁ ହରାଇବାର ଦୁଃଖକୁ ସହଜରେ ଗ୍ରହଣ କରିପାରୁନାହାନ୍ତି ସହପାଠୀ।

ଖାଁ ଖାଁ ଶ୍ରେଣୀ ଗୃହ

ଖାଁ ଖାଁ ଶ୍ରେଣୀ ଗୃହ

ଭଦ୍ରକ ଅଫିସ,୨୦।୭: ସ୍କୁଲ ଛୁଟି ହେବା ପରେ ଫେରୁଥିବା ସମୟରେ ଟ୍ରକ ତଳେ ଚାପି ହୋଇ ୫ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରଙ୍କ ଗୁରୁବାର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଥିଲା। ଭଦ୍ରକ ସହରଠାରୁ ୫ କିମି ଦୂର ରାହାଞ୍ଜ ଛକଠାରେ ଘଟିଥିବା ଏହି ଦୁର୍ଘଟଣା ଅଞ୍ଚଳବାସୀଙ୍କ ସହ ସହପାଠୀଙ୍କୁ ସ୍ତବ୍ଧ କରିଦେଇଛି। ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ମୃତ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରଙ୍କ ସ୍କୁଲ ରାଣିତାଲ ଉଚ୍ଚ ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ଶୋକର ଛାୟା ଖେଳିଯାଇଛି।

ଟ୍ରକ ଧକ୍କାରେ  ୨ ମୃତ

ଟ୍ରକ ଧକ୍କାରେ ୨ ମୃତ

କେନ୍ଦୁଝର, ୨୦ା୭(ସ୍ବ.ପ୍ର.): କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲା ସଦର ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ଓଡିଶା ସ୍ପଞ୍ଜ କାରଖାନା ଛକ ପଳାଶପଙ୍ଗାଠାରେ ଲୁହାପଥର ବୋଝେଇ ଟ୍ରକ ଧକ୍କାରେ ୨ ବାଇକ୍‌ ଆରୋହୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି।

ବସ୍‌ ଚାପାରେ ଜଣେ ମୃତ,  ରାସ୍ତାରୋକୋ

ବସ୍‌ ଚାପାରେ ଜଣେ ମୃତ, ରାସ୍ତାରୋକୋ

କେନ୍ଦୁଝର, ୨୦ା୭ (ସ୍ବ.ପ୍ର.): କେନ୍ଦୁଝର ସହର ଜାମୁହୋତା ଏନ୍‌ଏଚ୍‌ ୪୯ରେ ବସ୍‌ ଧକ୍କାରେ ଶୁକ୍ରବାର ଜଣେ ବାଇକ ଆରୋହୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି।

ଅସୁରା ସ୍ତବ୍ଧ, ଏକସାଙ୍ଗରେ ଜଳିଲା ୩ ଜୁଇ

ଅସୁରା ସ୍ତବ୍ଧ, ଏକସାଙ୍ଗରେ ଜଳିଲା ୩ ଜୁଇ

ଭଦ୍ରକ ଅଫିସ,୨୦।୭: ଭଦ୍ରକ ଜିଲା ରାହାଞ୍ଜ ଛକଠାରେ ଟ୍ରକ୍‌ ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ୫ଜଣ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଥିଲା। ଘଟଣାକୁ ନେଇ ରାଜ୍ୟବାସୀ ମର୍ମାହତ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ଅସୁରା ଗାଁ ସ୍ତବ୍ଧ ହୋଇଯାଇଛି। ମୃତ ୫ଟି ପରିବାର ଓ ଆହତ ୬ଟି ପରିବାରର ଘରେ ଚୁଲି ଜଳୁନାହିଁ।

ଧସିଲା କୋଚିଳା ନଦୀ ବନ୍ଧ

ଧସିଲା କୋଚିଳା ନଦୀ ବନ୍ଧ

ଧାମନଗର(ଡି.ଏନ.ଏ.): ଭଦ୍ରକ ଜିଲା ଧାମନଗର ବ୍ଲକ ଅର୍ଜୁନପୁର ପଞ୍ଚାୟତ ଶଇଲୋ ଲେଙ୍କାସାହି ନିକଟରେ ବୈତରଣି ଶାଖା କୋଚିଳା ନଦୀ ବନ୍ଧରେ ନଦୀ ଗର୍ଭ ଦିଗକୁ ପ୍ରାୟ ୫୦ ମିଟର ଭଳି ଧସିଯାଇଛି।