ବାଲେଶ୍ୱର

ଧାନଚାଷରେ ଅଜଣା ରୋଗ

ଧାନଚାଷରେ ଅଜଣା ରୋଗ

ଜଳେଶ୍ୱର, ୧୭।୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଉତ୍ତର ବାଲେଶ୍ୱର ଚାଷୀଙ୍କ ମୁଖ୍ୟ ଚାଷ ହେଉଛି ଧାନ। ଚଳିତ ଖରିଫ ଋତୁରେ ଧାନଚାଷ ଭଲ ହୋଇଥିଲେ ହେଁ ଅଜଣା ପୋକ ଓ ରୋଗ ଯୋଗୁ ଧାନକ୍ଷେତ ଉଜୁଡ଼ିଯିବାକୁ ବସିଛି। ପୋକଗୁଡ଼ିକ ଧାନ ଗଛରୁ ରସ ଶୋଷିନେବା ସହ ଗଛଗୁଡ଼ିକ ଶୁଖି ନଡ଼ା ପାଲଟିଯାଉଛି। ଗୋଟିଏ ଜମିରୁ ଅନ୍ୟ ଜମିକୁ ରୋଗ ପୋକ ହୁ ହୁ ହୋଇ ମାଡ଼ିଚାଲିଛି। କୌଣସି କୀଟନାଶକ ଓ ଔଷଧ କାମ ଦେଉନାହିଁ। କୃଷିବିଭାଗର ବୈଜ୍ଞାନିକ, ଅଧିକାରୀ ଓ କର୍ମଚାରୀମାନଙ୍କୁ ଉକ୍ତ ସମସ୍ୟା ସମ୍ପର୍କରେ ଚାଷୀମାନେ ଅବଗତ କରିଥିଲେ ମଧ୍ୟ ଏଥିପ୍ରତି କେହି ଦୃଷ୍ଟି ଦେଉନାହାନ୍ତି। 

କେନ୍ଦ୍ର, ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ ଜନବିରୋଧୀ ନୀତି ପ୍ରତିବାଦରେ ସିପିଆଇଏମ୍‌ ପକ୍ଷରୁ ବିକ୍ଷୋଭ

କେନ୍ଦ୍ର, ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ ଜନବିରୋଧୀ ନୀତି ପ୍ରତିବାଦରେ ସିପିଆଇଏମ୍‌ ପକ୍ଷରୁ ବିକ୍ଷୋଭ

କେନ୍ଦୁଝର,୧୭।୧୧(ସ୍ବ.ପ୍ର.): କେନ୍ଦ୍ର, ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ ଜନବିରୋଧୀ ନୀତି ପ୍ରତିବାଦରେ ସିପିଆଇଏମ୍‌ ପକ୍ଷରୁ ଶନିବାର ଜିାପାଳଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ସମ୍ମୁଖରେ ବିକ୍ଷୋଭ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରାଯାଇଛି।

ହାତୀ ପାଇଁ ହାତାହାତି: ନୀଳଗିରିରେ ଗ୍ରାମବାସୀଙ୍କ ଠେଙ୍ଗା ମାଡ଼ରେ ୬ ବନ କର୍ମଚାରୀ ଆହତ, ୧୨ଙ୍କ ନାମରେ ଅଭିଯୋଗ

ହାତୀ ପାଇଁ ହାତାହାତି: ନୀଳଗିରିରେ ଗ୍ରାମବାସୀଙ୍କ ଠେଙ୍ଗା ମାଡ଼ରେ ୬ ବନ କର୍ମଚାରୀ ଆହତ, ୧୨ଙ୍କ ନାମରେ ଅଭିଯୋଗ

ସଜନଗଡ଼,୧୭।୧୧(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲା ନୀଳଗିରିରେ ତିନିକୋଶିଆ ସଂରକ୍ଷିତ ଜଙ୍ଗଲରେ ଦୀର୍ଘ ୪ ଦିନ ଧରି ୫୮ରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ଝାଡ଼ଖଣ୍ଡି ହାତୀ ଡେରା ପକାଇଛନ୍ତି। ହାତୀମାନେ ଶୁକ୍ରବାର ରାତିରେ ଉକ୍ତ ଜଙ୍ଗଲକୁ ଲାଗି ରହିଥିବା ଭଉଁରିଆବାଡ଼ ପଞ୍ଚାୟତର ତେରେଲ୍‌ଡ଼ିହି, ହାତୀମୁଣ୍ଡା ଅଞ୍ଚଳରେ ପଶି ଚାଷଜମି ନଷ୍ଟ କରିବା ସହ ଗ୍ରାମାଞ୍ଚଳ ମୁହାଁ ହୋଇଥିଲେ। ଏହାକୁ ନେଇ ଗ୍ରାମବାସୀ ଓ ବନବିଭାଗ ମୁହାଁମୁହିଁ ହୋଇଛନ୍ତି। 

ପାରମ୍ପରିକ ବାଦ୍ୟରେ କମ୍ପିଲା ରାସ୍ତାଘାଟ: ଶୋଭାଯାତ୍ରାରେ ମେଲାଣି ନେଲେ ମା’ କାଳୀ

ପାରମ୍ପରିକ ବାଦ୍ୟରେ କମ୍ପିଲା ରାସ୍ତାଘାଟ: ଶୋଭାଯାତ୍ରାରେ ମେଲାଣି ନେଲେ ମା’ କାଳୀ

ଭଦ୍ରକ ଅଫିସ,୧୭।୧୧-ଦୀର୍ଘ ୧୦ ଦିନ ଧରି ଭଦ୍ରକ ସହରର ଐତିହାସିକ କାଳୀପୂଜାର ଭସାଣି   ଉତ୍ସବ ଶୁକ୍ରବାର ପୂର୍ବାହ୍ନରେ ଶାନ୍ତିଶୃଙ୍ଖଳାର ସହ ଶେଷ ହୋଇଛି। ଭସାଣି ଶୋଭାଯାତ୍ରାରେ ପାରମ୍ପରିକ ବାଦ୍ୟ ଚମକ ଖେଳାଇଥିଲା। ପ୍ରଶାସନର କଟକଣାକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ଡିଜେ ବାଦ୍ୟ ପରିବର୍ତ୍ତେ ଢୋଲ, ଢାପ, ଘଣ୍ଟଘଣ୍ଟା, ମହୁରୀ ଭଳି ବିଭିନ୍ନ ଦେଶୀ ବାଦ୍ୟଯନ୍ତ୍ର ବ୍ୟବହାର କରାଯାଇଥିଲା।

୪୮ବର୍ଷ ପରେ ମିଳିଲା ଘରଡିହ ପଟ୍ଟା:  ଖୁସି ମନାଇଲେ ଗାନ୍ଧୀନଗର ବାସିନ୍ଦା

୪୮ବର୍ଷ ପରେ ମିଳିଲା ଘରଡିହ ପଟ୍ଟା: ଖୁସି ମନାଇଲେ ଗାନ୍ଧୀନଗର ବାସିନ୍ଦା

ଚାନ୍ଦବାଲି, ୧୭।୧୧ (ଡି.ଏନ.ଏ.)- ୧୯୭୧ ମସିହାର ଘଟଣା। ପ୍ରଳୟଙ୍କରୀ ବାତ୍ୟା ଓ ସାମୁଦ୍ରିକ ଲୁଣାପାଣି ପ୍ରଭାବରେ ଅବିଭକ୍ତ ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲାର ବୈତରଣୀ ନଦୀ ତଟବର୍ତ୍ତୀ କନ୍ଧା ଓ ଘିକୋଇଲି ଗଁାର ଅଧିକାଂଶ ପରିବାର ବାସହରା ହୋଇଥିଲେ। ସେତେବେଳେ ଏହି ବାସହରା ଗରିବ ପରିବାରକୁ ଚାନ୍ଦବାଲି ସନ୍ନିକଟ ବାଲିଗଁାଠାରେ ଏକ ସରକାରୀ ଜମିରେ ଥଇଥାନ କରାଯାଇଥିଲା। 

ପ୍ରକଳ୍ପ ଚୟନରେ ଅନିୟମିତତା:  ଜନପ୍ରତିନିଧିଙ୍କ ଧାରଣା

ପ୍ରକଳ୍ପ ଚୟନରେ ଅନିୟମିତତା: ଜନପ୍ରତିନିଧିଙ୍କ ଧାରଣା

ଧାମନଗର, ୧୭।୧୧ (ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଭଦ୍ରକ ଜିଲା ଧାମନଗର ବ୍ଲକରେ ଜିଜିୱାଇ(ଗୋପବନ୍ଧୁ ଗ୍ରାମୀଣ ଯୋଜନା) ପ୍ରକଳ୍ପ ଚୟନରେ ଅନିୟମିତତା ହୋଇଥିବା ଅଭିଯୋଗ କରାଯାଇଛି।

 ‘ସମବାୟ  ଯୋଜନାକୁ ଲୋକାଭିମୁଖୀ କର’

‘ସମବାୟ ଯୋଜନାକୁ ଲୋକାଭିମୁଖୀ କର’

ବାରିପଦା ଅଫିସ,୧୭।୧୧- ମୟୂରଭଞ୍ଜ ଜିଲା ସମବାୟ ୟୁନିୟନର ୬୫ତମ ନିଖିଳ ଭାରତ ସମବାୟ ସପ୍ତାହ ସମବାୟ ଅବସରରେ ପରିଚାଳନା କେନ୍ଦ୍ର ପରିସରରେ ଜିଲାସ୍ତରୀୟ ସମବାୟ ଉତ୍ସବ ପାଳିତ ହୋଇଯାଇଛି। 

ଧାରଣରେ ବସିଲେ କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତ ଚାଷୀ

ଧାରଣରେ ବସିଲେ କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତ ଚାଷୀ

କପ୍ତିପଦା,୧୭ା୧୧(ଡ଼ି.ଏନ୍‌.ଏ.)-ଚଳିତ ଖରିଫ୍‌ କପ୍ତିପଦା ବ୍ଲକରେ ଧାନ ଫସଲ ଅମଳ ପୂର୍ବରୁ ଚକଡ଼ା ରୋଗର ପ୍ରାଦୂର୍ଭାବ ନେଇ ଚାଷୀ  ହତାଶ ହୋଇପଡ଼ିଛି । 

 ତୀରନ୍ଦାଜ ପ୍ରତିଯୋଗିତାରେ ୧୫୦ ପ୍ରତିଯୋଗୀ

ତୀରନ୍ଦାଜ ପ୍ରତିଯୋଗିତାରେ ୧୫୦ ପ୍ରତିଯୋଗୀ

ବାରିପଦା ଅଫିସ,୧୭।୧୧- ଉଚ୍ଚ ମାଧ୍ୟମିକ ଶିକ୍ଷା ପରିଷଦ ଆନୁକୂଲ୍ୟରେ  ବାରିପଦା ମହାବିଦ୍ୟାଳୟ  ସହଯୋଗରେ ଯୁକ୍ତ ଦୁଇ ରାଜ୍ୟସ୍ତରୀୟ ଆନ୍ତ ମହାବିଦ୍ୟାଳୟସ୍ତରୀୟ ତୀରନ୍ଦାଜ ପ୍ରତିଯୋଗିତା ଉଦ୍‌ଯାପିତ ହୋଇଯାଇଛି। 

ଉଠବସ୍‌ ଘଟଣାକୁ ପୁଣି ଦୋହରାଇଲେ ଛାତ୍ର ନେତା

ଉଠବସ୍‌ ଘଟଣାକୁ ପୁଣି ଦୋହରାଇଲେ ଛାତ୍ର ନେତା

ବାରିପଦା ଅଫିସ,୧୭।୧୧- ମୟୂରଭଞ୍ଜ ଜିଲା ପର୍ଯ୍ୟବେକ୍ଷକ ଦାୟିତ୍ୱରେ ଥିବା ଜଣେ ରାଜନେତାଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ନିର୍ଯାତନାର ଶିକାର ହୋଇଥିବା ଛାତ୍ର ନେତା ତଥା ଉତ୍ତର ଓଡିଶା ବିଶ୍ୱ ବିଦ୍ୟାଳୟର ପୂର୍ବତନ ଛାତ୍ର ସଂସଦ ସଭାପତି ତୁଷାର କୁମାର ନାୟକ ଦୀର୍ଘ ୪ ମାସ ପରେ ପୁଣି ମୁହଁ ଖୋଲିଛନ୍ତି।  

ମଦ ବିରୋଧୀ ମହିଳାଙ୍କ ଏସ୍‌ପି ଅଫିସ୍‌ ଘେରାଉ

ମଦ ବିରୋଧୀ ମହିଳାଙ୍କ ଏସ୍‌ପି ଅଫିସ୍‌ ଘେରାଉ

ବାଲେଶ୍ୱର ଅଫିସ, ୧୭।୧୧-ବାଲେଶ୍ୱର ବସ୍ତା ବ୍ଲକର ଶତାଧିକ ମହିଳା ନ୍ୟାୟ ପାଇଁ ଆଇନଜୀବୀ ଜ୍ୟୋତ୍ସ୍ନା ମହାନ୍ତିଙ୍କ ତତ୍ତ୍ୱାବଧାନରେ ଶୁକ୍ରବାର ଏସ୍‌ପି ବି. ଯୁଗଳ କିଶୋର କୁମାରଙ୍କ ଅଫିସ୍‌ ଘେରାଉ କରି ଫାଟକ ସମ୍ମୁଖରେ ଧାରଣାରେ ବସିଥିଲେ।  

ପିଲାଦିନ ପାଳନ ଉତ୍ସବ

ପିଲାଦିନ ପାଳନ ଉତ୍ସବ

ରସାଳପୁର, ୧୭।୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ବାଲେଶ୍ୱର କୁରୁଡ଼ାସ୍ଥିତ ଓଡ଼ିଶା ଫଲୋଅପ୍‌ ଅଫିସ୍‌ ପରିସରରେ ଶିଶୁଦିବସ ଅବସରରେ ଓଡ଼ିଶା ଫଲୋଅପ୍‌ ଓ ଧୂଲ କେ ଫୁଲ୍‌ ପକ୍ଷରୁ ମିଳିତ ଆନୁକୂଲ୍ୟରେ ପିଲାଦିନ ପାଳନ ଉତ୍ସବ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। 

ଶିକ୍ଷକ ନିଯୁକ୍ତି ଦାବିରେ ସ୍କୁଲ ଫାଟକରେ ତାଲା

ଶିକ୍ଷକ ନିଯୁକ୍ତି ଦାବିରେ ସ୍କୁଲ ଫାଟକରେ ତାଲା

ଭୋଗରାଇ, ୧୭।୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲା ଭୋଗରାଇ ବ୍ଲକ ଅଧୀନ ଖଇର୍ଦ୍ଦା ନୋଡ଼ାଲ ସ୍କୁଲରେ ପ୍ରଧାନଶିକ୍ଷକ ଓ ବିଜ୍ଞାନ ଶିକ୍ଷକ ନିଯୁକ୍ତି ଦାବିରେ ଶୁକ୍ରବାର ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ର, ସ୍କୁଲ ପରିଚାଳନା କମିଟି ଓ ଅଭିଭାବକମାନେ ପୂର୍ବାହ୍ନ ୧୦ଟାରୁ ୨ଟା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସ୍କୁଲ ମୁଖ୍ୟ ଫାଟକରେ ଅନିର୍ଦ୍ଦିଷ୍ଟ କାଳ ତାଲା ପକାଇ ଧର୍ମଘଟ କରିଛନ୍ତି।

‘ଚାଷୀ ଆତ୍ମହତ୍ୟା ବୃଦ୍ଧି ଅର୍ଥନୈତିକ ସଙ୍କଟର ନିଦର୍ଶନ ’

‘ଚାଷୀ ଆତ୍ମହତ୍ୟା ବୃଦ୍ଧି ଅର୍ଥନୈତିକ ସଙ୍କଟର ନିଦର୍ଶନ ’

ବାଲେଶ୍ୱର ଅଫିସ, ୧୭।୧୧- ବାଲେଶ୍ୱରରେ ପହଞ୍ଚିିଥିବା ‘ସମ୍ବିଧାନ ସମ୍ମାନ ଯାତ୍ରା’ର ଅଭିଯାତ୍ରୀ ଦଳଙ୍କୁ  ଶୁକ୍ରବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ବିଚାରଗଞ୍ଜ ଫାଣ୍ଡିଛକରେ ଜିଲା ଅଭ୍ୟର୍ଥନା କମିଟି ପକ୍ଷରୁ ଭବ୍ୟ ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧନା ଦିଆଯାଇଥିଲା। 

ତ୍ରିପାକ୍ଷିକ ଆଲୋଚନା ପରେ ରେଳରୋକୋ ସ୍ଥଗିତ

ତ୍ରିପାକ୍ଷିକ ଆଲୋଚନା ପରେ ରେଳରୋକୋ ସ୍ଥଗିତ

ରୂପ୍‌ସା, ୧୬।୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଦକ୍ଷିଣ-ପୂର୍ବ ରେଳପଥର ଖଡ଼ଗପୁର ଡିଭିଜନ ଅନ୍ତର୍ଗତ ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲା ରାଜଘାଟ ପାସେଞ୍ଜର ହଲ୍ଟଠାରେ ଆସନ୍ତା ୧୯ତାରିଖରେ  ହେବାକୁ ଥିବା ରେଳରୋକୋ ଆନ୍ଦୋଳନ ସ୍ଥଗିତ ରଖାଯାଇଛି। 

ଡେଷ୍ଟିନି-୧୨୫ର ବଜାର ପ୍ରବେଶ

ଡେଷ୍ଟିନି-୧୨୫ର ବଜାର ପ୍ରବେଶ

ଭଦ୍ରକ ଅଫିସ,  ୧୬।୧୧ - ଭଦ୍ରକର ଖ୍ୟାତନାମା ଟୁ ହୁଇଲର ବିକ୍ରେତା ସଞ୍ଜୀବ ହିରୋ ହିରୋ ମୋଟୋକର୍ପର ନୂଆ ସ୍କୁଟର ଡେଷ୍ଟିନି-୧୨୫ ର ବଜାର ପ୍ରବେଶ କରାଯାଇଛି। ୧୨୫ ସିସିର ଏହି ସ୍କୁଟର ନୂତନ ଆଇ୩ଏସ୍‌ ଟେକ୍‌ନୋଲୋଜିରେ ନିର୍ମାଣ ହୋଇଛି। 

ଝାଡ଼ଖଣ୍ଡ ହାତୀଙ୍କ ଉପଦ୍ରବ ଜାରି: ଭୟରେ ଗଁ। ଛାଡିଲେ ଲୋକେ

ଝାଡ଼ଖଣ୍ଡ ହାତୀଙ୍କ ଉପଦ୍ରବ ଜାରି: ଭୟରେ ଗଁ। ଛାଡିଲେ ଲୋକେ

ସଜନାଗଡ଼,୧୬।୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲା ନୀଳଗିରି କୁଲଡ଼ିହା ପାଦଦେଶରେ ତିନିକୋଶିଆ ସଂରକ୍ଷିତ ଜଙ୍ଗଲରେ ୫୮ରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ଝାଡ଼ଖଣ୍ଡ ହାତୀ ଫେରିବାର ନାଁ ନେଉନାହାନ୍ତି। ଦଳରେ ଥିବା ପାଇଲଟ ଦନ୍ତାଗୁଡ଼ିକ ସୌରବାଡ ଓ ଟ୍ରେଞ୍ଚକୁ ମାନୁ ନାହାନ୍ତି। 

ଦେବାଶିଷଙ୍କ ସହ ୧୦ ଜଣଙ୍କୁ ଜାମିନ

ଦେବାଶିଷଙ୍କ ସହ ୧୦ ଜଣଙ୍କୁ ଜାମିନ

ଆନନ୍ଦପୁର, ୧୬।୧୧(ସ୍ବ.ପ୍ର.): ଘସିପୁରା ଥାନାରେ ରୁଜୁ ହୋଇଥିବା ଏକ ମାମଲାର ବିଚାର କରି ବିଦ୍ୟାଳୟ ଓ ଗଣଶିକ୍ଷା ମନ୍ତ୍ରୀ ବଦ୍ରିନାରାୟଣ ପାତ୍ରଙ୍କ ପୁଅ ଦେବାଶିଷ ପାତ୍ରଙ୍କ ସହ ୧୦ ଜଣଙ୍କୁ ଶୁକ୍ରବାର ଆନନ୍ଦପୁର ଅତିରିକ୍ତ ଜିଲା ଦୌରାଜଜ୍‌ ବିଶ୍ୱଜିତ୍‌ ମହାନ୍ତି ଜାମିନ୍‌ ମଞ୍ଜୁର କରିଛନ୍ତି। 

ଆନ୍ଦୋଳନ ପାଇଁ ଛୁଟିରେ ଗଲେ ଜିଆର୍‌ଏସ୍‌

ଆନ୍ଦୋଳନ ପାଇଁ ଛୁଟିରେ ଗଲେ ଜିଆର୍‌ଏସ୍‌

ବଡ଼ସାହି,୧୬।୧୧(ସ୍ବ.ପ୍ର)-ରାଜ୍ୟସଂଘର ନିଷ୍ପତ୍ତି କ୍ରମେ ବଡ଼ସାହି ବ୍ଲକରେ କାର୍ଯ୍ୟରତ ସମସ୍ତ ଗ୍ରାମ ରୋଜଗାର ସେବିକାସେବକ  ଆନ୍ଦୋଳନ ପାଇଁ ସମୂହ ଛୁଟିରେ ଯାଇଛନ୍ତି । ବଡସାହି ବ୍ଲକର ବିଭିନ୍ନ ପଞ୍ଚାୟତରେ କାର୍ଯ୍ୟରତ ଗ୍ରାମ ସେବକ ଓ ସେବିକା  ସେମାନଙ୍କ ବିଭିନ୍ନ ଦାବି ପୂରଣ ନିମନ୍ତେ ଆନ୍ଦୋଳନ କରିବା ପାଇଁ ବଡ଼ସାହି ବିଡିଓଙ୍କୁ ସାମୁହିକ ଛୁଟି ପ୍ରଦାନ ପାଇଁ ଆବେଦନ କରିଛନ୍ତି ।

ବିଷ ପିଇ ୱାର୍ଡସଭ୍ୟାଙ୍କ ଆତ୍ମହତ୍ୟା

ବିଷ ପିଇ ୱାର୍ଡସଭ୍ୟାଙ୍କ ଆତ୍ମହତ୍ୟା

ରେମୁଣା,୧୬।୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ରେମୁଣା ବ୍ଲକ ଖରିଦମୁଖୁରା ପଞ୍ଚାୟତ ୯ନମ୍ବର ୱାର୍ଡର ୱାର୍ଡସଭ୍ୟା ସବିତା ଜେନା(୩୭) ବିଷ ପିଇ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିଛନ୍ତି। ଗୁରୁବାର ରାତିରେ ସବିତା ହଠାତ୍‌ ତଳେ ପଡିଯାଇ ଚିତ୍କାର କରିବା ପରେ ତାଙ୍କ ସ୍ବାମୀ ରାମଚନ୍ଦ୍ର ପଡୋଶୀଙ୍କ ସହାୟତାରେ ରେମୁଣା ଡାକ୍ତରଖାନା ଆଣିଥିଲେ।

ପୋଲିସ, ଏମଭିଆଇଙ୍କ ମିଳିତ ଚଢ଼ାଉ:  ୧୭ ଗାଡିର ଭିସିଆର କଟାଗଲା

ପୋଲିସ, ଏମଭିଆଇଙ୍କ ମିଳିତ ଚଢ଼ାଉ: ୧୭ ଗାଡିର ଭିସିଆର କଟାଗଲା

ରେମୁଣା, ୧୬।୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଶାଳବଣୀଠାରୁ ବାମପଦା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଜାତୀୟ ରାଜପଥ ପାର୍ଶ୍ୱରେ ଟ୍ରକ୍‌ ଓ ଅନ୍ୟ ଭାରିଯାନଗୁଡିକୁ ବେଆଇନ ପାର୍କିଂ କରାଯିବା ଯୋଗୁ ବାରମ୍ବାର ଦୁର୍ଘଟଣା ଘଟୁଛି। ଏନେଇ ବାରମ୍ବାର ଅଭିଯୋଗ, ରାସ୍ତାରୋକୋ ହୋଇଆସୁଛି। ଏହି ପରିପ୍ରେକ୍ଷୀରେ ଗୁରୁବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ପୋଲିସ ଓ ଏମ୍‌ଭିଆଇଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ପୁଣି ମିଳିତ ଚଢ଼ାଉ କରାଯାଇଛି । ଏମ୍‌ଭିଆଇ ଶୁଖରାମ ସୋରେନ, ଜୁନିୟର ଏମଭିଆଇ ପି. କେ. ମହାନ୍ତି, ପି.କେ. ଦାସ, ଶିଳ୍ପାଞ୍ଚଳ ଥାନା ଏଏସ୍‌ଆଇ ଫକୀର ଚରଣ ପ୍ରଧାନ, ଗୋଲେଇ ଫାଣ୍ଡି ଅଧିକାରୀ ଧିରେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରସାଦ ମହାନ୍ତି ପ୍ରମୁଖ ବେଆଇନ୍‌ ପାର୍କିଂ ତଦାରଖ କରିଥିଲେ। 

ଗାନ୍ଧିଜୀଙ୍କ ବିରଳ ଫଟୋ ପ୍ରଦର୍ଶନୀ

ଗାନ୍ଧିଜୀଙ୍କ ବିରଳ ଫଟୋ ପ୍ରଦର୍ଶନୀ

ରେମୁଣା, ୧୬।୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ସ୍ଥାନୀୟ ବିଜୟାଞ୍ଜଳି ବିଜ୍ଞାନ ଆବାସିକ କଲେଜରେ ପଣ୍ଡିତ ଜବାହରଲାଲ ନେହେରୁଙ୍କ ୧୨୯ତମ ଜୟନ୍ତୀ ଓ ଶିଶୁ ଦିବସ ପାଳନ ଅବସରରେ ମହାତ୍ମା ଗାନ୍ଧୀଙ୍କ ବିରଳ ଫଟୋଚିତ୍ର ପ୍ରଦର୍ଶନ କରାଯାଇଥିଲା। ଗାନ୍ଧିଜୀଙ୍କ ୧୫୦ତମ ଜୟନ୍ତୀ ପାଳନ ଉପଲକ୍ଷେ ଶିଳ୍ପୀ ସର୍ବେଶ୍ୱର ଦାସ ସଂଗ୍ରହ କରିଥିବା ୨ ହଜାରରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ବିରଳ ଫଟୋଚିତ୍ର ଓ ଗାନ୍ଧିବାଣୀ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଥିଲେ। କଲେଜ ପ୍ରତିଷ୍ଠାତା ଇଂ ବିଦୁବେନ୍ଦୁ ପାତ୍ର ପ୍ରଦର୍ଶନୀକୁ ଉଦ୍‌ଘାଟନ କରିଥିଲେ । 

ଶୃଙ୍ଖଳିତ ସମାଜ ଗଠନରେ ଗଣମାଧ୍ୟମର ଭୂମିକା ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ

ଶୃଙ୍ଖଳିତ ସମାଜ ଗଠନରେ ଗଣମାଧ୍ୟମର ଭୂମିକା ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ

ରେମୁଣା,୧୬।୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲା ରେମୁଣା ସାମ୍ବାଦିକ ସଂଘ ପକ୍ଷରୁ ଜାତୀୟ ପ୍ରେସ ଦିବସ ପାଳନ କରାଯାଇଛି । ରେମୁଣା ବ୍ଲକ ପରିସରରେ ଆୟୋଜିତ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ସଂଘର ସଭାପତି ଲକ୍ଷ୍ମୀଧର ଗଁ।ଣ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତା କରିଥିଲେ। ବ୍ଲକ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ସୁଶାନ୍ତ ପଟ୍ଟନାୟକ ଉଦ୍‌ଘାଟକ ଏବଂ ବିଡିଓ ସଞ୍ଜୟ କୁମାର ରାଉତ ମୁଖ୍ୟ ଅତିଥିଭାବେ ଯୋଗ ଦେଇ ଶୃଙ୍ଖଳିତ ସମାଜ ଗଠନରେ ଗଣମାଧ୍ୟମର ଭୂମିକା ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ବୋଲି କହିଥିଲେ । ଜାତୀୟ ପ୍ରେସ ଦିବସ ପାଳନ ଆଭିମୁଖ୍ୟ ସମ୍ପର୍କରେ ସଂଘର ସମ୍ପାଦକ ସୁରେଶ ଦାସ ସୂଚନା ଦେଇଥିଲେ ।

ନେସ୍କୋ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ତାଲା ପକାଇଲେ ଗ୍ରାମବାସୀ

ନେସ୍କୋ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ତାଲା ପକାଇଲେ ଗ୍ରାମବାସୀ

ତିହିଡ଼ି,୧୬।୧୧(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଭଦ୍ରକ ଜିଲା ତିହିଡ଼ି ବ୍ଲକ ଗୋବିନ୍ଦପୁର ପଞ୍ଚାୟତ ଅଧୀନ ପରତିପୁର ଗ୍ରାମର ଅଧିବାସୀ ଶୁକ୍ରବାର ପୂର୍ବାହ୍ନରେ ନନ୍ଦପୁରସ୍ଥିତ ନେସ୍କୋ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ତାଲା ପକାଇ ଘେରାଉ କରିଛନ୍ତି।