ବାଲେଶ୍ୱର

ଅବସରପ୍ରାପ୍ତ ରେଳ କର୍ମଚାରୀ ସଂଘର ଜୋନାଲ କମିଟି ବୈଠକ

ବାଲେଶ୍ୱର ଅଫିସ,୨୦।୮-ବାଲେଶ୍ୱର ରେଳଷ୍ଟେଶନ ପରିସରରେ ଥିବା ଟେକ୍ନିକାଲ ସମ୍ମିଳନୀ କକ୍ଷରେ ରବିବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଅବସରପ୍ରାପ୍ତ ରେଳ କର୍ମଚାରୀ ସଂଘର ଜୋନାଲ କମିଟି ବୈଠକ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଛି। 

ଗଠନ ହେଲା ‘ଲିଭିଙ୍ଗ ଗଡ୍‌’ ଅନୁଷ୍ଠାନ

ଗଠନ ହେଲା ‘ଲିଭିଙ୍ଗ ଗଡ୍‌’ ଅନୁଷ୍ଠାନ

ବାଲେଶ୍ୱର ଅଫିସ,୨୦।୮-ବାଲେଶ୍ୱର ବାମପଦାସ୍ଥିତ ନୋସି ବିଜିନେସ ପାର୍କ ପରିସର ଉତ୍କଳା ମଞ୍ଚରେ ଶନିବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ସ୍ବେଚ୍ଛାସେବୀ ପ୍ରଶାନ୍ତ କୁମାର ପଟେଲଙ୍କ ଆବାହକତ୍ୱରେ ‘ଲିଭିଙ୍ଗ ଗଡ଼’ ଅର୍ଥାତ୍‌ ‘ଚଳନ୍ତି ଈଶ୍ୱର ଅନୁଷ୍ଠାନ’ର ଶୁଭାରମ୍ଭ ହୋଇଛି।

ଫକୀରମୋହନ ସାହିତ୍ୟ ପରିଷଦ ତରଫରୁ ‘ତୀର୍ଥ ଭ୍ରମଣ’ ଲୋକାର୍ପିତ

ଫକୀରମୋହନ ସାହିତ୍ୟ ପରିଷଦ ତରଫରୁ ‘ତୀର୍ଥ ଭ୍ରମଣ’ ଲୋକାର୍ପିତ

ବାଲେଶ୍ୱର ଅଫିସ,୨୦।୮-ବାଲେଶ୍ୱର କବିତୀର୍ଥ ଶାନ୍ତିକାନନ ପରିସରରେ ଫକୀରମୋହନ ସାହିତ୍ୟ ପରିଷଦ ତରଫରୁ ଶନିବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ପ୍ରଦୀପ ଚାଟ୍ଟାର୍ଜୀଙ୍କ ସଭାପତିତ୍ୱରେ ଊର୍ମିଳା ନାୟକଙ୍କ ‘ତୀର୍ଥ ଭ୍ରମଣ’ ଗ୍ରନ୍ଥ ଲୋକାର୍ପିତ ହୋଇଯାଇଛି।

ଗୋଶାଳାପଦା ଗୁଳିକାଣ୍ଡ ଘଟଣା, ୫ ଗିରଫ

ଗୋଶାଳାପଦା ଗୁଳିକାଣ୍ଡ ଘଟଣା, ୫ ଗିରଫ

ବାଲେଶ୍ୱର ଅଫିସ,୨୦।୮-ବାଲେଶ୍ୱର ସହର ସହଦେବଖୁଣ୍ଟା ଥାନା ଅଧୀନ ଗୋଶାଳପଦାରେ ଅଗଷ୍ଟ ୧୪ ତାରିଖ ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ  ହୋଇଥିବା ସଂଘର୍ଷ ଓ ଗୁଳିକାଣ୍ଡ ଘଟଣାରେ ସହଦେବଖୁଣ୍ଟା ପୋଲିସ ୫ଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କରି କୋର୍ଟଚାଲାଣ କରିଛି। ଗିରଫ ମାନେ ହେଲେ ଗଳାପୋଲ ଅଞ୍ଚଳର ସେକ ମୁକ୍ତାର (୨୫), ଅରଡ଼ବଜାର ଅଞ୍ଚଳର ସେକ ସିରାଜୁଲ (୨୬), ବସନ୍ତ ବେହେରା (୨୭), ତାରିକ ଅହମ୍ମଦ ଖାନ (୨୮) ଓ ଯାଦବପୁର ଅଞ୍ଚଳର ନନ୍ଦନ ଦାସ (୨୬)। 

ଜମି ରହିଛି ବର୍ଷାଜଳ, ନିଷ୍କାସନ ଲାଗି ପଦକ୍ଷେପ ନାହିଁ: ଆନ୍ଦୋଳନ ଚେତାବନୀ ଦେଲେ ଓ୍ବାର୍ଡବାସୀ

ଜମି ରହିଛି ବର୍ଷାଜଳ, ନିଷ୍କାସନ ଲାଗି ପଦକ୍ଷେପ ନାହିଁ: ଆନ୍ଦୋଳନ ଚେତାବନୀ ଦେଲେ ଓ୍ବାର୍ଡବାସୀ

ଜଳେଶ୍ୱର, ୧୯ା୮(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲା ଜଳେଶ୍ୱର ମ୍ୟୁନିସିପାଲିଟି ଅଞ୍ଚଳର ୬, ୯ ଓ ୧୦ ନଂ. ୱାର୍ଡ଼ ଅନ୍ତର୍ଗତ ଶାନ୍ତିଆ, ଦେଉଳିପଞ୍ଚୁଘଣ୍ଟା ମୌଜା ଅଧୀନରେ ଥିବା ଚାଷଜମି ତଥା କୋଠା ଘର ଆଖପାଖରେ ଦୀର୍ଘଦିନ ହେଲା ବର୍ଷାଜଳ ଜମି ରହିଛି। 

‘କମଳାକାନ୍ତ ଥିଲେ ଅନନ୍ୟ ପ୍ରତିଭାର ଅଧିକାରୀ’

‘କମଳାକାନ୍ତ ଥିଲେ ଅନନ୍ୟ ପ୍ରତିଭାର ଅଧିକାରୀ’

ଭଦ୍ରକ ଅଫିସ,୧୯।୮-କବି କମଳାକାନ୍ତ ସାହିତ୍ୟ ସମାଜ ପକ୍ଷରୁ ଗାନ୍ଧୀପଡ଼ିଆ ନିକଟସ୍ଥ ମଞ୍ଜୁଳାମଞ୍ଜରୀ ସରସ୍ବତୀ ଶିଶୁମନ୍ଦିର ପରିସରରେ କବି କମଳାକାନ୍ତ ଲେଙ୍କାଙ୍କ ୨୦ତମ ଶ୍ରାଦ୍ଧୋତ୍ସବ ପାଳିତ ହୋଇଯାଇଛି।

ଚୋରା ମଦ ବେପାରୀ ଗିରଫ: ୧୦ ଲିଟର ଦେଶୀ ରନ୍ଧା ମଦ ଜବତ

ଚୋରା ମଦ ବେପାରୀ ଗିରଫ: ୧୦ ଲିଟର ଦେଶୀ ରନ୍ଧା ମଦ ଜବତ

ରୂପ୍‌ସା,୧୯।୮(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ବାଲେଶ୍ୱର ସଦର ବ୍ଲକ ରୂପ୍‌ସା ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ରୂପ୍‌ସା ସାମିଲ ହାସନପୁର ଗ୍ରାମର ମଦ ବେପାରୀ କୁନା ମାଝୀଙ୍କୁ ପୋଲିସ ଗିରଫ କରିଛି। ତାଙ୍କ ନିକଟରୁ ୧୦ ଲିଟର ଦେଶୀ ରନ୍ଧା ମଦ ଜବତ ହୋଇଛି।

ମଦମୁକ୍ତ ସମାଜ ଗଠନ ଲାଗି ସଚେତନତା

ମଦମୁକ୍ତ ସମାଜ ଗଠନ ଲାଗି ସଚେତନତା

ଭଦ୍ରକ ଅଫିସ,୧୯।୮-ସ୍ଥାନୀୟ କାଉପୁର ବଜାର ତାରିଣୀ ମନ୍ଦିର ନିକଟରେ ପଞ୍ଚାୟତକୁ ମଦମୁକ୍ତ କରିବା ପାଇଁ ରବିବାର ଏକ ସଚେତନତା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। 

ଆଦିବାସୀ ଗ୍ରାମସଭା ବୈଠକ

ଆଦିବାସୀ ଗ୍ରାମସଭା ବୈଠକ

କପ୍ତିପଦା,୧୯ା୮(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ମୟୂରଭଞ୍ଜ ଜିଲା କପ୍ତିପଦା ବ୍ଲକ୍‌ କରଞ୍ଜିିଆ ନିର୍ବଚନ ମଣ୍ଡଳୀ ଅଧିନ ଶରତ ମଣ୍ଡଳ ପକ୍ଷରୁ ଏକ ଆଦିବାସୀ ଗ୍ରାମସଭା କଳମଗଡିିଆ ପଞ୍ଚାୟତ ଗୋକୁଳଚନ୍ଦ୍ରପୁରଠାରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି।

ଶାଗୁଆନ କାଠ ଜବତ, ୨ ଗିରଫ

ଶାଗୁଆନ କାଠ ଜବତ, ୨ ଗିରଫ

କପ୍ତିପଦା,୧୯ା୮(ଡି.ଏନ.ଏ)-ମୟୂରଭଞ୍ଜ ଜିଲା କପ୍ତିପଦା ରେଞ୍ଜ ଅଧୀନ ନଛିପୁର ଦାଣ୍ଡଘାଟ ଗ୍ରାମ ଦେଇ ଚୋରା କାଠ ଚାଲା ହେଉଥିବାର କପ୍ତିପଦା ବନ ବିଭାଗ ଖବର ପାଇ ଶାଗୁଆନ କାଠ ସହ ୨ ବାଇକ୍‌ ଜବତ କରି ୨ଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଛି। 

ଦେଓଗାଁରେ ରକ୍ତଦାନ ଶିବିର

ଦେଓଗାଁରେ ରକ୍ତଦାନ ଶିବିର

କୋଳିମାଟି,୧୯।୮-ଘସିପୁରା ବ୍ଲକ ଦେଉଗାଁ କଲ୍ୟାଣ ମଣ୍ଡପରେ ଆନନ୍ଦପୁର ବିକାଶ ପରିଷଦ ତରଫରୁ ରକ୍ତ ଦାନ ଶିବିର ଆୟୋଜିତ ହୋଇଯାଇଛି। ବିକାଶ ପରିଷଦର ସଭାପତି ସୁରେଶ ସାହୁଙ୍କ ତତ୍ତ୍ୱାବଧାନରେ ଶତ୍ରୁଘନ ସାହୁ ଓ ରାଜେଶ ଜେନା, ଅଭିନାଶ ଶତପଥୀ,  ଉପେନ୍ଦ୍ର ସାହୁ ଏବଂ  ବିକାଶ ପରିଶଦର ସଭାତି ସୁରେଶ ସାହୁ  ରକ୍ତ ଦାନ କରିଥିଲେ। ଏଥିସହ ଅନେକ ଲୋକ ରକ୍ତଦାନ କରିଥିଲେ। 

ଆନନ୍ଦପୁର ଏଡିଜେ କୋର୍ଟକୁ ବର୍ଷେ ପୁରିଲା

ଆନନ୍ଦପୁର ଏଡିଜେ କୋର୍ଟକୁ ବର୍ଷେ ପୁରିଲା

ଆନନ୍ଦପୁର,୧୯। ୮(ସ୍ବ.ପ୍ର.): ଆନନ୍ଦପୁରଠାରେ ସ୍ଥାପନ ହୋଇଥିବା ଅତିରିକ୍ତ ଜିଲା ଜଜ୍‌ (ଏଡିଜେ)କୋର୍ଟକୁ ବର୍ଷେ ପୁରିଛି। ବର୍ଷ ମଧ୍ୟରେ ୨୭୩ ମାମଲାର ଫଇସଲା ହୋଇଛି। ଆନନ୍ଦପୁର ପାଇଁ ଗର୍ବଗୌରବର ବିଷୟ ହୋଇଛି। ପୂର୍ବରୁ ବିଭିନ୍ନ ଗୁରୁତର ମାମଲାକୁ ନେଇ ଉପଖଣ୍ଡବାସୀ ସୁଦୁର କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲା ଜଜ୍‌ କୋର୍ଟ ଉପରେ ନିର୍ଭର କରିଆସୁଥିଲେ। 

ରାସ୍ତା ମରାମତି କଲା ବିଜୁ ଯୁବ ବାହିନୀ

ରାସ୍ତା ମରାମତି କଲା ବିଜୁ ଯୁବ ବାହିନୀ

ଆନନ୍ଦପୁର, ୧୯।୮(ସ୍ବ.ପ୍ର.): ଆନନ୍ଦପୁର ପୌରପରିଷଦ ବିଜୁ ଯୁବ ବାହିନୀର ୭ ନଂ କ୍ଲବିଂ ସଦସ୍ୟଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ରାସ୍ତା ମରାମତି କରାଯାଇଛି। ସ୍ଥାନୀୟ ଯୁବ ନେତା ନିରଞ୍ଜନ ସାହୁଙ୍କ ସଂଯୋଜନାରେ ୭ ନଂ କ୍ଲବିଂର ସଭାପତି ତୋଫାନ ସାହୁ ଏବଂ ସଦସ୍ୟମାନେ ଶୈଲଙ୍ଗଠାରୁ ଘସିପୁରା ପର୍ଯ୍ୟ ରାସ୍ତାରେ ଥିବା ଖାଲଖମାରେ ଚିପ୍ସ ଗୁଣ୍ଡ ପକାଇ ସମତୁଲ କରିଛନ୍ତି। 

ସଡ଼କ ଦୁର୍ଘଟଣା ନେଲା ଜୀବନ

ସଡ଼କ ଦୁର୍ଘଟଣା ନେଲା ଜୀବନ

ଚମ୍ପୁଆ, ୧୯।୮(ଡି.ଏନ.ଏ.): ଚମ୍ପୁଆ ଥାନା ଯୋଡ଼ା-ଚମ୍ପୁଆ ରାସ୍ତାର ବାସୁଦେବପୁରଠାରେ ସଡ଼କ ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଥିବା ବେଳେ ଅନ୍ୟ ଜଣେ ଗୁରୁତର ହୋଇଛନ୍ତି। ମୃତକ ଜଣଙ୍କ ହେଲେ ଯୋଡ଼ାର ସଲେ କିଣ୍ଡଙ୍କ ପୁଅ ସୁମିତ କିଣ୍ଡ(୧୯)। ଆହତ ଜଣଙ୍କ ହେଲେ ଦୀପକ ହର(୨୦)। ଉଭୟ ମଟର ସାଇକେଲରେ ଯାଉଥିବା ବେଳେ ଶନିବାର ରାତିରେ ଦୁର୍ଘଟଣା ଶିକାର ହୋଇଥିଲେ। ଉଭୟଙ୍କୁ ଚିକିତ୍ସା ପାଇଁ ଅଗ୍ନିଶମ ସହାୟତାରେ ଚମ୍ପୁଆ ଉପଖଣ୍ଡ ଚିକିତ୍ସାଳୟକୁ ଅଣାଯାଇଥିଲା। ସେଠାରେ ସୁମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଥିଲା। ଦୀପକଙ୍କୁ କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲା ମୁଖ୍ୟ ଚିକିତ୍ସାଳୟକୁ ସ୍ତାନାନ୍ତର କରାଯାଇଥିଲା। 

ମୋ ସ୍କୁଲ ଅଭିଯାନ ପକ୍ଷରୁ ତାଳ ଚାରା ରୋପଣ

ମୋ ସ୍କୁଲ ଅଭିଯାନ ପକ୍ଷରୁ ତାଳ ଚାରା ରୋପଣ

କପ୍ତିପଦା,୧୯।୮(ଡି.ଏନ.ଏ)- ସମ୍ପ୍ରତି ପାଣିପାଗର ଦ୍ରୁତ ପରିବର୍ତ୍ତନ ଓ ବଡ ବଡ ବୃକ୍ଷ ହ୍ରାସ ପାଇବା ବଜ୍ରପାତର ଏକ ପ୍ରମୁଖ କାରଣ ।ଯାହା ଫଳରେ ଅଧିକାଂଶ ଲୋକଙ୍କ ଜୀବନହାନୀ ଘଟୁଛି  ।  ଏହ । ବିଶେଷ କରି ଗ୍ରାମାଞ୍ଚଳରେ ବେଶୀ ଘଟୁଥିବାର ପରିଲକ୍ଷିତ ହେଉଛି  ।

ବିଶ୍ୱ ଫଟୋଗ୍ରାଫି ଦିବସ ପାଳିତ

ବିଶ୍ୱ ଫଟୋଗ୍ରାଫି ଦିବସ ପାଳିତ

ବାରିପଦା ଅଫିସ,୧୯।୮- ମୟୂରଭଞ୍ଜ ଫଟୋଗ୍ରାଫି ଓ ଭିଡିଓଗ୍ରାଫି ଆସୋସିଏଶନ ଦ୍ୱାରା ରବିବାର ବିଶ୍ୱ ଫଟୋଗ୍ରାଫି ଦିବସ ପାଳନ କରାଯାଇଛି। ସଂଘର ସୁବ୍ରତ କୁମାର ସାହୁଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ଅମ୍ବିକା ମନ୍ଦିର ନିକଟରୁ ଏକ ମୋଟରସାଇକଲ ରାଲିରେ ବାହାରି ସହର ପରିକ୍ରମା କରିବା ସହିତ ରଘୁନାଥପୁର ସ୍ଥିତ ରୋଜ ମେଣ୍ଟାଲ ଡିଜଅର୍ଡର ଅନୁଷ୍ଠାନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଯାଇଥିଲା। 

ଉନ୍ନୟନ ଯୋଜନା ନେଇ ଓ୍ବାର୍ଡସଭ୍ୟଙ୍କୁ ତାଲିମ

ଉନ୍ନୟନ ଯୋଜନା ନେଇ ଓ୍ବାର୍ଡସଭ୍ୟଙ୍କୁ ତାଲିମ

ପଦ୍ମପୁର,୧୯।୮(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ବାସୁଦେବପୁର ବ୍ଲକ ସୁଗୋ ପଞ୍ଚାୟତ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟଠାରେ ନିର୍ବାଚିତ ଲୋକପ୍ରତିନିଧିଙ୍କ ୩ ଦିନିଆ ତାଲିମ ଶିବିର ଉଦ୍‌ଯାପିତ ହୋଇଯାଇଛି। ରାଜ୍ୟ ଗ୍ରାମ୍ୟ ଉନ୍ନୟନ ପ୍ରତିଷ୍ଠାନ ଓ ପଞ୍ଚାୟତିରାଜ ବିଭାଗର ମିଳିତ ଉଦ୍ୟମରେ ଶିବିର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା।

ମହିଳାଙ୍କୁ ଅସଦାଚରଣ, ମାଡ଼: ୪ ଗିରଫ

ମହିଳାଙ୍କୁ ଅସଦାଚରଣ, ମାଡ଼: ୪ ଗିରଫ

ବାସୁଦେବପୁର,୧୯।୮(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଭଦ୍ରକ ଜିଲା ବାସୁଦେବପୁର-ଜାମୁଝାଡ଼ି ରାସ୍ତାର ବିଷ୍ଣୁବିନ୍ଧା ଗ୍ରାମ ଛକ ନିକଟରେ ଶନିବାର ରାତିରେ ବେତଡ଼ା ବଜାରରୁ ଜଣେ ମହିଳା ତାଙ୍କ ପରିବାର ସହ ଘରକୁ ଫେରୁଥିବା ବେଳେ ସେମାନଙ୍କୁ ଅସଦାଚରଣ କରିବା ଓ ମାଡ଼ ମାରିବା ଅଭିଯୋଗରେ ପୋଲିସ ରବିବାର ୪ଜଣ ଯୁବକଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଛି।

ଜୀବନ ରକ୍ଷା ପରିବର୍ତ୍ତେ ବିପଦରେ ପକାଉଛି ହମ୍ପ୍‌ସ

ଜୀବନ ରକ୍ଷା ପରିବର୍ତ୍ତେ ବିପଦରେ ପକାଉଛି ହମ୍ପ୍‌ସ

ସଜନାଗଡ଼, ୧୯। ୮(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ସେରଗଡ଼-ଉଦଳା ରାସ୍ତାର ୧୯ନଂ. ରାଜ୍ୟ ରାଜପଥ ପୋଡ଼ାଶୁଳଠାରେ ୩୦୦ମିଟର ମଧ୍ୟରେ ପୂର୍ତ୍ତ ବିଭାଗ ୨୦ଟି ହମ୍ପସ୍‌ ନିର୍ମାଣ କରିଛି॥ ଛକ,  କଲେଜ ଓ ସ୍କୁଲ ଛକସ୍ଥାନ ନିକଟରେ ଦ୍ରୁତ ଗାଡ଼ିଚାଳନାକୁ ରୋକିବା ପାଇଁ ପୂର୍ତ୍ତବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ହମ୍ପସ୍‌ ନିର୍ମାଣ କରାଯାଉଛି, ଯାହାକି ସ୍ବାଗତଯୋଗ୍ୟ ପଦକ୍ଷେପ। ତେବେ ହମ୍ପସ୍‌ଗୁଡ଼ିକ ଯେଉଁ ମାନଦଣ୍ଡରେ ନିର୍ମାଣ ହେବା କଥା, ତାହା ନ ହୋଇ ପୂର୍ତ୍ତବିଭାଗ ମନଇଚ୍ଛା ନିର୍ମାଣ କରୁଥିବାରୁ ତାହା ଜୀବନ ରକ୍ଷା ପରିବର୍ତ୍ତେ  ବିପଦରେ ପକାଉଛି ବୋଲି ସାଧାରଣରେ ଆଲୋଚନା ହେଉଛି। 

ବଜ୍ରପାତରେ ଯୁବକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଅଭିଯୋଗ

ବଜ୍ରପାତରେ ଯୁବକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଅଭିଯୋଗ

ଔପଦା, ୧୯।୮(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲା ଔପଦା ବ୍ଲକ ସଦର ତଳକିଆ ପଞ୍ଚାୟତ କଲାରାପାଳ ଗ୍ରାମର ତାପସ ରଞ୍ଜନ ନାୟକ(୨୮)ଙ୍କ ବଜ୍ରପାତରେ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି। ସେ ଅପରାହ୍ନ ଗୋଟାଏ ବେଳେ ମୁମୁର୍ଷୁ ଅବସ୍ଥାରେ ଘର ପାଖ ବିଲରେ ପଡ଼ିଥିଲେ। ପରିବାର ଲୋକ ତାଙ୍କୁ ଉଦ୍ଧାର କରି ଔପଦା ଡ଼ାକ୍ତରଖାନାକୁ ଆଣିଥିଲେ। ସେଠାରୁ ତାଙ୍କୁ ସୋର ଡ଼ାକ୍ତରଖାନାକୁ ସ୍ଥାନାନ୍ତର କରାଯାଇଥିଲା। ସେଠାରେ ତାଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିବା ଡ଼ାକ୍ତର ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି । 

‘ସାଧନା’ର ଦ୍ୱିତୀୟ ସଂସ୍କରଣ ଉନ୍ମୋଚିତ

‘ସାଧନା’ର ଦ୍ୱିତୀୟ ସଂସ୍କରଣ ଉନ୍ମୋଚିତ

ଚାନ୍ଦବାଲି,୧୯।୮(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ସାଧନା ସାହିତ୍ୟ ଓ ସଂସ୍କୃତି ପରିଷଦର ମୁଖପତ୍ର ‘ସାଧନା’ର ଦ୍ୱିତୀୟ ସଂସ୍କରଣ ଚାନ୍ଦବାଲି ବାଳିକା ଉଚ୍ଚ ବିଦ୍ୟାଳୟ ପରିସରରେ ଉନ୍ମୋଚିତ ହୋଇଯାଇଛି।

ମନୋଜ ହେଲେ ପିସିସି ସମ୍ପାଦକ

ମନୋଜ ହେଲେ ପିସିସି ସମ୍ପାଦକ

ଚାନ୍ଦବାଲି,୧୯।୮(ଡି.ଏନ.ଏ.)-କଂଗ୍ରେସ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀଙ୍କ ଅନୁମୋଦନ କ୍ରମେ ଏଆଇସିସି ପକ୍ଷରୁ ପିସିସି ସମ୍ପାଦକ ଭାବେ ଛାତ୍ରନେତା ମନୋଜ କୁମାର ବିଶ୍ୱାଳଙ୍କୁ ମନୋନୀତ କରାଯାଇଛି। ମନୋଜଙ୍କ ଘର ଭଦ୍ରକ ଜିଲା ଚାନ୍ଦବାଲି ବ୍ଲକ ମଧୁପୁର ଗ୍ରାମରେ।

ଅଟଳ ସ୍ମୃତି ସଂସଦ ପକ୍ଷରୁ ସର୍ବଦଳୀୟ ବୈଠକ

ଅଟଳ ସ୍ମୃତି ସଂସଦ ପକ୍ଷରୁ ସର୍ବଦଳୀୟ ବୈଠକ

ଚାନ୍ଦବାଲି,୧୯।୮(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଚାନ୍ଦବାଲି ଅଟଳ ସ୍ମୃତି ସଂସଦ ପକ୍ଷରୁ ରବିବାର ସ୍ଥାନୀୟ ବିଜୁ ସ୍ମୃତି ଭବନ ପରିସରରେ ଏକ ସର୍ବଦଳୀୟ ବୈଠକ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। 

‘ମୋ ସ୍କୁଲ’ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ

‘ମୋ ସ୍କୁଲ’ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ

ଭଦ୍ରକ ଅଫିସ,୧୯।୮-ଭଦ୍ରକ ଜିଲା ସ୍କୁଲରେ ‘ମୋ ସ୍କୁଲ’ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ପୂର୍ବତନ ଛାତ୍ର ତଥା ଇଂଲଣ୍ଡରେ କାର୍ଯ୍ୟରତ ମାନସିକ ରୋଗ ବିଶେଷଜ୍ଞ ଡା. ନୀଳମାଧବ କର  ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ପହଞ୍ଚି ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରଙ୍କୁ ବିଭିନ୍ନ ପରାମର୍ଶ ଦେଇଥିଲେ।