ବାଲେଶ୍ୱର

୫ମ ବୃତ୍ତି ପରୀକ୍ଷାରୁ ବଞ୍ଚତ୍ତ ୩୪ ପରୀକ୍ଷାର୍ଥୀ

୫ମ ବୃତ୍ତି ପରୀକ୍ଷାରୁ ବଞ୍ଚତ୍ତ ୩୪ ପରୀକ୍ଷାର୍ଥୀ

ବଡ଼ସାହି,୨୦।  ୮(ସ୍ବ.ପ୍ର)- ବଡ଼ସାହି ବ୍ଲକରେ ୫ମ ଶ୍ରେଣୀ ମେଧାବୃତ୍ତି ପରୀକ୍ଷା ଶନିବାର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି ।   ଏଥିରେ ବ୍ଲକରୁ ମୋଟ ୨୫୨ଜଣ  ପରୀକ୍ଷା ଦେବାକୁ ଥିବା ବେଳେ ୨୧୮ଜଣ ପରୀକ୍ଷା ଦେଇଥିବା ବିଭାଗ ସୂତ୍ରରୁ ଜଣାଯାଇଛି ।   ପରୀକ୍ଷା ସମୟ ପରିବର୍ତ୍ତନକୁ ନେଇ ୩୪ଜଣ  ପରୀକ୍ଷା ଦେବାରୁ ବଞ୍ଚତ୍ତ ହୋଇଛନ୍ତି ।    ଏଥିନିମନ୍ତେ ବଡସାହି ସରକାରୀ ଉଚ୍ଚ ବିଦ୍ୟାଳୟ ଓ ପ୍ରତାପପୁର ଦଧିବାମନଜୀଉ ସରକାରୀ ଉଚ୍ଚ ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ପରୀକ୍ଷା କେନ୍ଦ୍ର  ହୋଇଥିଲା ।   ବଡସାହି କେନ୍ଦ୍ରରେ ୧୩୯ଜଣଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ୧୨୧ଜଣ ଓ ପ୍ରତାପପୁର କେନ୍ଦ୍ରରେ ୧୧୩ଜଣଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ୯୭ଜଣ ପରୀକ୍ଷା ଦେଇଛନ୍ତି ।

 ବିଜେଡିର ପରିବର୍ଦ୍ଧିତ କାର୍ଯ୍ୟକାରିଣୀ ବୈଠକ

ବିଜେଡିର ପରିବର୍ଦ୍ଧିତ କାର୍ଯ୍ୟକାରିଣୀ ବୈଠକ

ବଡ଼ସାହି,୨୦।  ୮(ସ୍ବ.ପ୍ର)-ବଡ଼ସାହି ନିର୍ବାଚନ ମଣ୍ଡଳୀ ବିଜୁ ଜନତା ଦଳର ପରିବର୍ଦ୍ଧିତ କାର୍ଯ୍ୟକାରିଣୀ ବୈଠକ ଶନିବାର ବଡ଼ସାହିଠାରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି ।  ପ୍ରାରମ୍ଭରେ ଭାରତ ରନତ୍ ତଥା ପୂର୍ବତନ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଅଟଳ ବିହାରୀ ବାଜପେୟୀଙ୍କ ସ୍ମୃତି ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ୨ମିନିଟ ନୀରବ ପ୍ରାର୍ଥନା କରାଯାଇଥିଲା ।   ଆଗାମୀ ନିର୍ବାଚନକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ନିର୍ବାଚନ ମଣ୍ଡଳୀ ପାଇଁ ବିଭିନ୍ନ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ସମ୍ପର୍କରେ ବିଧାୟକ  ବିସ୍ତୃତ ଆଲୋଚନା କରିଛନ୍ତି ।   ବିଭିନ୍ନ ପଞ୍ଚାୟତକୁ ଗସ୍ତ କରି ଲୋକଙ୍କ ସମସ୍ୟା ସମ୍ପର୍କରେ ଆଲୋଚନା କରି ଆବଶ୍ୟକ ପଦକ୍ଷେପ ଗ୍ରହଣ କରିବା ପାଇଁ ଅତିଥିମାନେ କର୍ମୀମାନଙ୍କୁ ଆହ୍ବାନ ଦେଇଛନ୍ତି । 

ମାସା ଆର୍ମିର ବ୍ଲକ କମିଟି ଗଠିତ

ମାସା ଆର୍ମିର ବ୍ଲକ କମିଟି ଗଠିତ

ବଡ଼ସାହି,୨୦।  ୮(ସ୍ବ.ପ୍ର)-ମୟୂଭରଞ୍ଜ ଜିଲା ଆଦିବାସୀ ଛାତ୍ର ସଙ୍ଗଠନ ‘ମାସା ଆର୍ମି’ ପକ୍ଷରୁ ବ୍ଲକ କମିଟି ରବିବାର ଗଠିତ ହୋଇଯାଇଛି ।   ଜିଲା ସଭାପତି ମୁକେଶ ମାର୍ଣ୍ଡିଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ରାଜ୍ୟ ସଭାପତି ସୁକୁଲାଲ ମାର୍ଣ୍ଡି ମୁଖ୍ୟଅତିଥି ଭାବେ ଯୋଗଦେଇ ନୂତନ କର୍ମକର୍ତ୍ତାଙ୍କୁ ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧିତ କରିଥିଲେ ।  ବ୍ଲକ ଅଞ୍ଚଳରେ ଥିବା ବିଭିନ୍ନ ସମସ୍ୟା, ଶିକ୍ଷା, ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ, ଗମନାଗମନ, ବିଦ୍ୟୁତ, ପାନୀୟ ଜଳ ଆଦି ବିଭିନ୍ନ ସମସ୍ୟାକୁ ନେଇ ସରକାରୀ ସ୍ତରରେ କରାଯାଉଥିବା ଅବହେଳା ବିରୋଧରେ ମାସା ଆନ୍ଦୋଳନ କରିବ ବୋଲି ରାଜ୍ୟ ସଭାପତି ଶ୍ରୀ ମାର୍ଣ୍ଡି ଚେତାବନୀ ଦେଇଛନ୍ତି ।  

ସିଆର୍‌ସିସି ଅଭୟଙ୍କୁ ‘ଶୋଭନୀୟତା’ ସମ୍ମାନ

ସିଆର୍‌ସିସି ଅଭୟଙ୍କୁ ‘ଶୋଭନୀୟତା’ ସମ୍ମାନ

ବନ୍ତ,୨୦।୮(ସ୍ବ.ପ୍ର.)-ବନ୍ତ ବ୍ଲକ ଆଗରପଡ଼ା ତୋଫାବିବି ଆଞ୍ଚଳିକ ସାଧନକେନ୍ଦ୍ରର ସିଆର୍‌ସିସି ଅଭୟ କୁମାର ପ୍ରଧାନଙ୍କୁ ସ୍ଥାନୀୟ ଶୋଭନୀୟ ଶିକ୍ଷାଶ୍ରମ ପକ୍ଷରୁ ‘ଶୋଭନୀୟତା’ ସମ୍ମାନରେ ସମ୍ମାନିତ କରାଯାଇଛି। 

ଛେଳି ଚୋରି ଅଭିଯୋଗରେ ୨ ଗିରଫ

ଛେଳି ଚୋରି ଅଭିଯୋଗରେ ୨ ଗିରଫ

ବନ୍ତ,୨୦।୮(ସ୍ବ.ପ୍ର.)-ଭଦ୍ରକ ଜିଲା ବନ୍ତ ବ୍ଲକ ଆଗରପଡ଼ା ଥାନା ଅଧୀନ ରାଉତରାପୁର ଗ୍ରାମ ନିକଟରୁ ୨ ଯୁବକଙ୍କୁ ଛେଳି ଚୋରି ଅଭିଯୋଗରେ ପୋଲିସ ଗିରଫ କରି କୋର୍ଟଚାଲାଣ କରିଛି। 

ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ: ଲକ୍ଷାଧିକ ଟଙ୍କାର ସମ୍ପତ୍ତି ନଷ୍ଟ

ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ: ଲକ୍ଷାଧିକ ଟଙ୍କାର ସମ୍ପତ୍ତି ନଷ୍ଟ

ଆରଡି, ୨୦।୮(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଭଦ୍ରକ ଜିଲା ଚାନ୍ଦବାଲି ବ୍ଲକ ଓଳଗ ଗ୍ରାମରେ ସୋମବାର ଅପରାହ୍ନରେ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ ଘଟିଛି। ଏଥିରେ ଗ୍ରାମର ବିମଲ ନାୟକଙ୍କ ୪ ବଖରା ଘର ଜଳି ଯାଇଛି।

ସ୍କୁଲରୁ ମଧ୍ୟାହ୍ନ ଭୋଜନ ଚାଉଳ ଚୋରି

ସ୍କୁଲରୁ ମଧ୍ୟାହ୍ନ ଭୋଜନ ଚାଉଳ ଚୋରି

ଚାନ୍ଦବାଲି,୨୦।୮(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଭଦ୍ରକ ଜିଲା ଧାମରା ଅଞ୍ଚଳରେ ଥିବା ଧାମରାଇ ୟୁଜିଏମ୍‌ଇ ବିଦ୍ୟାଳୟର ଶ୍ରେଣୀଗୃହର ତାଲା ଭାଙ୍ଗି ମଧ୍ୟାହ୍ନ ଭୋଜନ ଚାଉଳ ଚୋରୀ ହୋଇଛି। ବିଦ୍ୟାଳୟପକ୍ଷରୁ ବାଂଶଦା ଥାନାରେ ଏ ନେଇ ଏକ ଲିଖିତ ଅଭିଯୋଗ କରାଯାଇଛି। 

ବେଆଇନ ଗୋ-ଚାଲାଣକୁ ନେଇ ଉତ୍ତେଜନା:  ପିକ୍‌ଅପ୍‌ ଭ୍ୟାନ ଭଙ୍ଗାରୁଜା

ବେଆଇନ ଗୋ-ଚାଲାଣକୁ ନେଇ ଉତ୍ତେଜନା: ପିକ୍‌ଅପ୍‌ ଭ୍ୟାନ ଭଙ୍ଗାରୁଜା

ବାସୁଦେବପୁର,୨୦।୮(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଭଦ୍ରକ ଜିଲା ବାସୁଦେବପୁର ଥାନା ଅଧିନସ୍ଥ ବେତଡ଼ା ବଜାରରେ ରବିବାର ରାତିରେ ଏକ ଗୋରୁ ବୋଝେଇ ପିକ୍‌ଅପ୍‌ ଭ୍ୟାନକୁ ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକମାନେ ଅଟକ ରଖି ପୋଲିସ ଜିମା ଦେଇଥିଲେ। ଉତ୍ତ୍ୟକ୍ତ ଲୋକମାନେ ଏହି ଗୋ-ଚାଲାଣକୁ ବିରୋଧ କରି ୧୦/୧୨ ଗୋରୁଙ୍କୁ ବାହାର କରିବା ପରେ ଗାଡ଼ିକୁ ଭଙ୍ଗାରୁଜା କରିଥିଲେ। 

ଗୁଆଲିରେ ୫ଜଙ୍ଗଲୀ ହାତୀଙ୍କ ଉତ୍ପାତ: ମକା ଚାଷ ନଷ୍ଟ କଲେ, ଭାଙ୍ଗିଲେ ଘର

ଗୁଆଲିରେ ୫ଜଙ୍ଗଲୀ ହାତୀଙ୍କ ଉତ୍ପାତ: ମକା ଚାଷ ନଷ୍ଟ କଲେ, ଭାଙ୍ଗିଲେ ଘର

ବଡ଼ବିଲ,୨୦।୮(ସ୍ବ.ପ୍ର.): କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲା ବଡ଼ବିଲ ବନାଞ୍ଚଳ ତଥା ରୁଗୁଡ଼ି ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ଗୁଆଲି ଗ୍ରାମରେ ସୋମବାର ସକାଳେ ହାତୀ ଉପଦ୍ରବ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି। ୫ଟି ଜଙ୍ଗଲୀ ହାତୀ ଗ୍ରାମରେ ପଶି ଆସି ଜଣେ ଗ୍ରାମବାସୀଙ୍କ ଘର, ଅନ୍ୟଜଣଙ୍କ ପାଚେରୀ ଭାଙ୍ଗିଥିବାବେଳେ, ୮ ଜଣଙ୍କ ମକାଚାଷକୁ ନଷ୍ଟ କରିଥିବା ଜଣାପଡ଼ିଛି। ଖବର ପାଇ ବନ ବିଭାଗ କର୍ମଚାରୀମାନେ ଗ୍ରାମରେ ପହଞ୍ଚିଛନ୍ତି। 

ସ୍କୁଲରୁ ମଧ୍ୟାହ୍ନ ଭୋଜନ ଚାଉଳ ଚୋରି

ସ୍କୁଲରୁ ମଧ୍ୟାହ୍ନ ଭୋଜନ ଚାଉଳ ଚୋରି

ଚାନ୍ଦବାଲି,୨୦।୮(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଭଦ୍ରକ ଜିଲା ଧାମରା ଅଞ୍ଚଳରେ ଥିବା ୟୁଜି ଏମ୍‌ଇ ସ୍କୁଲ ଗୃହର ତାଲା ଭାଙ୍ଗି ୨୧ ବସ୍ତା ମଧ୍ୟାହ୍ନ ଭୋଜନ ପାଇଁ ରଖାଯାଇଥିବା ଚାଉଳ ଚୋରି ହୋଇଥିବା ଜଣାପଡିଛି।

ମେଡିକାଲ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ମାଡ଼ ମାରି ମହିଳା ଗିରଫ

ମେଡିକାଲ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ମାଡ଼ ମାରି ମହିଳା ଗିରଫ

ଭଦ୍ରକ ଅଫିସ,୨୦।୮: ଭଦ୍ରକ ପୁରୁଣାବଜାର ଡାକ୍ତରଖାନାର ଜଣେ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ସେହି ଅଞ୍ଚଳର ଜଣେ ମହିଳା ମାଡ଼ ମାରିବା ଘଟଣା ଚର୍ଚ୍ଚାର ବିଷୟ ପାଲଟିଛି। ପୁରୁଣା ବଜାର ପୋଲିସ ଏହି ମାମଲାରେ ଉକ୍ତ ମହିଳାଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଛି। 

ଲଗାଣ ବର୍ଷା ଯୋଗୁ ବାରିପଦା-ଉଦଳା ଯୋଗାଯୋଗ ବିଚ୍ଛିନ୍ନ

ଲଗାଣ ବର୍ଷା ଯୋଗୁ ବାରିପଦା-ଉଦଳା ଯୋଗାଯୋଗ ବିଚ୍ଛିନ୍ନ

ବଡସାହି,୨୦।୮(ସ୍ବ.ପ୍ର.): ଗତ ରବିବାର ରାତିରୁ ଲାଗିରହିଥିବା ଲଘୁଚାପ ଜନିତ ଲଗାଣ ବର୍ଷା ଯୋଗୁଁ ମୟୁରଭଞ୍ଜ ଜିଲା ବଡସାହି ବ୍ଲକ କାଦୁଆଲବନ୍ଧ ରାସ୍ତା ଉପରେ ଆଣ୍ଠୁଏ ଉଚ୍ଚର ପାଣି ପ୍ରବାହିତ ହେଉଛି। 

୭ ଦିନ ହେଲା ଅନ୍ଧାରରେ ୨ ଗାଁ: ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟକୁ ଘେରାଉ

୭ ଦିନ ହେଲା ଅନ୍ଧାରରେ ୨ ଗାଁ: ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟକୁ ଘେରାଉ

ତେଲକୋଇ, ୨୦।୮(ଡି.ଏନ.ଏ.): ତେଲକୋଇ ବ୍ଲକ ବିମଳା ପଞ୍ଚାୟତ ଅଧୀନ ଟାଙ୍ଗିରୀ ଓ ନମକାନୀ ଗ୍ରାମରେ ୭ଦିନ ହେବ ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ସଂଯୋଗ ବନ୍ଦ ରହିଛି। ଫଳରେ ୨ ଗାଁ ଅନ୍ଧାରରେ ରହିଛି। ଏ ନେଇ ରବିବାର ଉଭୟ ଗ୍ରାମରୁ ୨ ଶହରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ଉପଭୋକ୍ତା ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟକୁ ଘେରାଉ କରିଥିଲେ।

ପରିକଳ୍ପନାର ୪୦ ବର୍ଷ ପରେ ମଧ୍ୟ ବାସ୍ତବ ରୂପ ନେଇପାରୁନି:  ଅନିଶ୍ଚିତତାରେ କାନୁପୁର ଜଳସେଚନ ପ୍ରକଳ୍ପ

ପରିକଳ୍ପନାର ୪୦ ବର୍ଷ ପରେ ମଧ୍ୟ ବାସ୍ତବ ରୂପ ନେଇପାରୁନି: ଅନିଶ୍ଚିତତାରେ କାନୁପୁର ଜଳସେଚନ ପ୍ରକଳ୍ପ

କେନ୍ଦୁଝର, ୨୦ା୮(ସ୍ବ.ପ୍ର): କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲାର ଅମୃତଧାରା କୁହାଯାଉଥିବା ବୈତରଣୀର କାନୁପୁରଠାରେ ଜଳସେଚନ ପ୍ରକଳ୍ପ ନିର୍ମାଣ କରି ଜିଲାରେ କୃଷି କ୍ଷେତ୍ରରେ ବିପ୍ଳବ ଆଣିବା ପାଇଁ ଉଦ୍ୟମ କରାଯାଇଥିଲା।  ତାହା ବାସ୍ତବତାଠାରୁ ବହୁ ଦୂରରେ ରହିଛି। l

ବହୁ ପୁରୁଣା ଗାଥା ବଖାଣୁଛି ସୁରେଶଙ୍କ ଦୋକାନ

ବହୁ ପୁରୁଣା ଗାଥା ବଖାଣୁଛି ସୁରେଶଙ୍କ ଦୋକାନ

କେନ୍ଦୁଝର, ୨୦ା୮(ସ୍ବ.ପ୍ର.): ଏକଦା ପେଟ୍ରୋମାକ୍ସ ଲାଇଟ, କିରୋସିନ ଷ୍ଟୋଭର ଚାହିଦା ଅଧିକ ଥିଲା। ଆଜିକାଲି ଗ୍ୟାସ, ସୋଲାର ଲାଇଟ ବା ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ଲାଇଟ ଆଦିର ବହୁଳ ପ୍ରଚଳନ ହେଉଛି। ପେଟ୍ରୋମାକ୍ସ ଲାଇଟ, କିରୋସିନ ଷ୍ଟୋଭ ଅଲୋଡ଼ା ହୋଇଯାଇଛି। କେନ୍ଦୁଝର ସହରର ଡେଲି ମାର୍କେଟ ନିକଟରେ ରହିଛି ସୁରେଶ ଓ୍ବେଗାଡେଙ୍କ ଦୋକାନ।

ଭଙ୍ଗାଘର ଆମ ସ୍କୁଲ

ଭଙ୍ଗାଘର ଆମ ସ୍କୁଲ

ବାସୁଦେବପୁର,୨୦।୮(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଭଦ୍ରକ ଜିଲା ବାସୁଦେବପୁର ବ୍ଲକ ଚୂଡାମଣି ପଞ୍ଚାୟତ ଚକ୍ରଧରପୁର ଗ୍ରାମଠାରେ ଅବସ୍ଥିତ ଭିକାରିଚରଣ ନୋଡାଲ ଉ.ପ୍ରା. ବିଦ୍ୟାଳୟ ଓ କ୍ଷେତ୍ରମଣି ବାଳିକା ଉ.ପ୍ରା. ବିଦ୍ୟାଳୟ ମରାମତି ଅଭାବରୁ ବିପଦସଙ୍କୁଳ ହୋଇପଡ଼ିଛି।

କାମରେ ଆସୁନି ଭ୍ରାମ୍ୟମାଣ ଚିକିତ୍ସା ଗାଡ଼ି

କାମରେ ଆସୁନି ଭ୍ରାମ୍ୟମାଣ ଚିକିତ୍ସା ଗାଡ଼ି

ବନ୍ତ,୨୦।୮(ସ୍ବ.ପ୍ର.)-ଭଦ୍ରକ ଜିଲା ବନ୍ତ ବ୍ଲକରେ ପ୍ରାଣୀ ସମ୍ପଦର ସୁରକ୍ଷା ଓ ଚିକିତ୍ସା ସୁବିଧା ଲାଗି ଯୋଗାଇ ଦିଆଯାଇଥିବା ଭ୍ରାମ୍ୟମାଣ ଚିକିତ୍ସା ଗାଡ଼ି କର୍ମଚାରୀ ଅଭାବରୁ କାମରେ ଆସୁନି। ଆରମ୍ଭରୁ ଗାଡ଼ିରେ ଆବଶ୍ୟକ କର୍ମଚାରୀ ନିଯୁକ୍ତ ଥିବା ସହ ଗାଁ ଗାଁ ବୁଲି ଗୃହପାଳିତ ପଶୁପକ୍ଷୀଙ୍କୁ ପ୍ରତିଷେଧକ ଟିକାକରଣ କରୁଥିଲେ।

ଋଣ ନଁାରେ ଠକେଇ: ଗିରଫ ହେଲେ ଫିଲ୍ଡ ଅଫିସର

ଋଣ ନଁାରେ ଠକେଇ: ଗିରଫ ହେଲେ ଫିଲ୍ଡ ଅଫିସର

ତିହିଡ଼ି,୨୦।୮(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଭଦ୍ରକ ଜିଲା ତିହିଡ଼ି କଲେଜ ଛକ ନିକଟରେ ଏକ ଘରୋଇ କମ୍ପାନୀର ଫିଲ୍ଡ ଅଫିସର ମହିଳା ଗୋଷ୍ଠୀଙ୍କୁ ଋଣ ଦେବା ନଁାରେ ଠକିଥିବା ଅଭିଯୋଗ  ହୋଇଥିଲା। ଶନିବାର ପୋଲିସ ଅଟକ ରଖିଥିବା ଉକ୍ତ କମ୍ପାନୀର ଫିଲ୍ଡ ଅଫିସର ହିମାଂଶୁ ପଟ୍ଟନାୟକଙ୍କୁ ରବିବାର ଗିରଫ କରି କୋର୍ଟ ଚାଲାଣ କରିଛି।

କେରଳ ବନ୍ୟାରେ ଫସିଛନ୍ତି ତିହିଡ଼ିିର ୧୫ ଶ୍ରମିକ:  ଉଦ୍ଧାର ପାଇଁ ସ୍ଥାନୀୟ ଅଞ୍ଚଳବାସୀଙ୍କ ନିବେଦନ

କେରଳ ବନ୍ୟାରେ ଫସିଛନ୍ତି ତିହିଡ଼ିିର ୧୫ ଶ୍ରମିକ: ଉଦ୍ଧାର ପାଇଁ ସ୍ଥାନୀୟ ଅଞ୍ଚଳବାସୀଙ୍କ ନିବେଦନ

ତିହିଡ଼ି,୨୦।୮(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଭଦ୍ରକ ଜିଲା ତିହିଡ଼ି ବ୍ଲକ ଅଧୀନ ବିଭିନ୍ନ ଅଞ୍ଚଳର ୧୫ ଜଣ ଶ୍ରମିକ କେରଳ ବନ୍ୟାରେ ଫସି ରହିଛନ୍ତି। ଏହି ଶ୍ରମିକମାନେ ଆହ୍ଲାହାରଠାରେ ଥିବା ଏକ ପ୍ଲାଏଉଡ୍‌ କାରଖାନାରେ କାମ କରୁଥିଲେ।

 ଅସନବଗୀ ସଂରକ୍ଷିତ ଜଙ୍ଗଲରୁ ମୁଣ୍ଡ ବିହୀନ ଗଳିତ ଶବ ଉଦ୍ଧାର, ହତ୍ୟା ସନ୍ଦେହ

ଅସନବଗୀ ସଂରକ୍ଷିତ ଜଙ୍ଗଲରୁ ମୁଣ୍ଡ ବିହୀନ ଗଳିତ ଶବ ଉଦ୍ଧାର, ହତ୍ୟା ସନ୍ଦେହ

ମୋରଡ଼ା,୨୦।୮(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ମୟୂରଭଞ୍ଜ ଜିଲା ମୋରଡା ବ୍ଲକ ଦୁର୍ଗାପୁର ପଞ୍ଚାୟତ ଅନ୍ତର୍ଗତ ଅସନବଗୀ ସଂରକ୍ଷିତ ଜଙ୍ଗଲ ମଧ୍ୟରୁ ରବିବାର ଏକ ମୁଣ୍ଡ ବିହୀନ ଗଳିତ ଶବ ଉଦ୍ଧାର ହୋଇଛି।

ସରକାରୀ ପ୍ରୋତ୍ସାହନ ଅଭାବ: ଟସର ଚାଷରୁ ମୁହଁ ଫେରାଉଛନ୍ତି  କପ୍ତିପଦା ଅଞ୍ଚଳର ଚାଷୀ

ସରକାରୀ ପ୍ରୋତ୍ସାହନ ଅଭାବ: ଟସର ଚାଷରୁ ମୁହଁ ଫେରାଉଛନ୍ତି କପ୍ତିପଦା ଅଞ୍ଚଳର ଚାଷୀ

କପ୍ତିପଦା,୨୦ା୮(ଡି଼.ଏନ୍‌.ଏ.)- ମୟୂରଭଞ୍ଜ ଜିଲା କପ୍ତିପଦା ବ୍ଲକ୍‌ ଅଧୀନ ଜଡ଼ିଦା ପଞ୍ଚାୟତରେ ୧୯୫୭ ମସିହାରେ ଏକ ସରକାରୀ ଟସର ସମବାୟ କେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରତିଷ୍ଠା କରାଯାଇଛି ।  ମାତ୍ର ସରକାରୀ ପ୍ରୋତ୍ସାହନ ଅଭାବରୁ ଏହି କେନ୍ଦ୍ର ବିଭିନ୍ନ ସମସ୍ୟା ମଧ୍ୟରେ ଗତି କରୁଛି। ବାରମ୍ବାର ବିଭାଗୀୟ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ଦୃଷ୍ଟି ଆକର୍ଷଣ କରାଯାଉଥିଲେ ହେଁ କୌଣସି କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରାଯାଉନାହିଁ ।

ଉଦଳା ଏନଏସିରେ ବିଭିନ୍ନ କାର୍ଯ୍ୟରେ ଦୁର୍ନୀତି: ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଲା ଜେଏମ୍‌ଏମ୍‌

ଉଦଳା ଏନଏସିରେ ବିଭିନ୍ନ କାର୍ଯ୍ୟରେ ଦୁର୍ନୀତି: ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଲା ଜେଏମ୍‌ଏମ୍‌

ଉଦଳା, ୨୦।୮(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ମୟୂରଭଞ୍ଜ ଜିଲା କପ୍ତିପଦା ଉପଖଣ୍ଡର ସଦର ମହକୁମା ଉଦଳା ଏନଏସିରେ ବିଭିନ୍ନ କାର୍ଯ୍ୟରେ ଦୁର୍ନୀତି ହୋଇଥିବା କପ୍ତିପଦା ଉପଖଣ୍ଡ ଝାଡଖଣ୍ଡ ମୁକ୍ତି ମୋର୍ଚ୍ଚା (ଜେଏମଏମ) ଅଭିଯୋଗ କରିଛି। ଏ ନେଇ ରବିବାର ସ୍ଥାନୀୟ ପୂର୍ତ୍ତ ବିଭାଗ ଡାକବଙ୍ଗଳାରେ ଜେଏମଏମ ପକ୍ଷରୁ ଏକ ଖବରଦାତା ସମ୍ମିଳନୀରେ ଦୁର୍ନୀତି ସମ୍ପର୍କରେ ଅଭିଯୋଗ କରାଯାଇଛି। 

ମୋ ସ୍କୁଲ ଅଭିଯାନ ପକ୍ଷରୁ ତାଳ ଚାରାରୋପଣ

ମୋ ସ୍କୁଲ ଅଭିଯାନ ପକ୍ଷରୁ ତାଳ ଚାରାରୋପଣ

କପ୍ତିପଦା,୨୦ା୮(ଡି.ଏନ.ଏ)- ସମ୍ପ୍ରତି ପାଣିପାଗର ଦ୍ରୁତ ପରିବର୍ତ୍ତନ ଓ ବଡ ବଡ ବୃକ୍ଷ ହ୍ରାସ ପାଇବା ବଜ୍ରପାତର ଏକ ପ୍ରମୁଖ କାରଣ । ଯାହା ଫଳରେ ଅଧିକାଂଶ ଲୋକଙ୍କ ଜୀବନହାନି ଘଟୁଛି ।

ଚୋରା କୋଇଲା ବୋଝେଇ ୨ ଟ୍ରକ ଜବତ: ଡ୍ରାଇଭର ଗିରଫ

ଚୋରା କୋଇଲା ବୋଝେଇ ୨ ଟ୍ରକ ଜବତ: ଡ୍ରାଇଭର ଗିରଫ

ବାହାନଗା,୨୦ା୮(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲା ବାହାନଗା ବ୍ଲକ ୧୬ ନମ୍ବର ଜାତୀୟ ରାଜପଥ  କଡରେ ଥିବା ବିପିସିଏଲ ପେଟ୍ରୋଲ ଟାଙ୍କି ନିକଟରୁ ୩୫ ଟନ୍‌ ଚୋର କୋଇଲା ବୋଝେଇ ୨ଟି ଟ୍ରକକୁ ଖନ୍ତାପଡା ଥାନା ପୋଲିସ ଜବତ କରିଛି।