ବାଲେଶ୍ୱର

ମଦ ବିରୋଧୀ ଆନ୍ଦୋଳନ ଦାନା ବାନ୍ଧୁଛି

ହାଟଡିହୀ, ୨୮।୬(ଡି.ଏନ.ଏ.): କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲା ହାଟଡିହୀ ବ୍ଲକ ଶାଳଣିଆ ବଜାରରେ ଥିବା ଏକ ବିଦେଶୀ ମଦ ଦୋକାନ ଉଚ୍ଛେଦ ଦାବିରେ ଆନ୍ଦୋଳନ ଦାନା ବାନ୍ଧିବାରେ ଲାଗିଲାଣି। ଉକ୍ତ ମଦ ଦୋକାନ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଭାବେ ଗ୍ରାମ୍ୟ ପରିବେଶ ମଧ୍ୟରେ ରହିଛି। ମଦ ଦୋକାନ ହେବା ଫଳରେ ସ୍ଥାନୀୟ ବଜାର ଓ ଅଞ୍ଚଳ ଅଧିକାଂଶ ସମୟରେ ଅଶାନ୍ତ ହୋଇଉଠୁଛି। ମଦ ଦୋକାନଠାରୁ ଅଳ୍ପ ଦୂରରେ ଡାକ୍ତରଖାନା ଅବସ୍ଥିତ।

ବର୍ଷା ଦିନେ ଗାଁକୁ ଯୋଗାଯୋଗ ବିଚ୍ଛିନ୍ନ

ବର୍ଷା ଦିନେ ଗାଁକୁ ଯୋଗାଯୋଗ ବିଚ୍ଛିନ୍ନ

ତେଲକୋଇ, ୨୮।୬(ଡି.ଏନ.ଏ.): ବର୍ଷା ଦିନ ଆସିଲେ ତେଲକୋଇ ଅଞ୍ଚଳର ଦେଉଳଡିହା, ଭୀମକାଣ୍ଡ ଓ ଖୁଣ୍ଟାପଡା ପଞ୍ଚାୟତବାସୀଙ୍କ ମନରେ ଛନକା ମାଡିଆସେ। ଏହି ୩ ପଞ୍ଚାୟତକୁ ଯୋଗାଯୋଗ ବିଚ୍ଛିନ୍ନ ହୋଇଯାଏ। ସମ୍ପୃକ୍ତ ପଞ୍ଚାୟତ ନିକଟରେ ବୋହି ଯାଇଥିବା ନୂଆଁଗଡ ଝରଣାରେ ବର୍ଷା ଦିନେ ପାଣି ଅଧିକା ରହିଲେ ଯାତାୟାତ ଠପ ହୋଇ ଯାଇଥାଏ। ଲୋକେ ବନ୍ଦୀ ଜୀବନ ବିତାଇଥାନ୍ତି।

୧୫ ନମ୍ବରରେ ଭଦ୍ରକ

ଭଦ୍ରକ ଅଫିସ,୨୮।୬- ପଞ୍ଚାୟତିରାଜ ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ଦାରିଦ୍ର୍ୟ ଦୂରୀକରଣ ଯୋଜନାର କାର୍ଯ୍ୟକାରିତା ନେଇ ବିଭିନ୍ନ ଜିଲାର ସ୍ଥିତି ସମ୍ପର୍କରେ ତର୍ଜମା କରାଯାଇ ମୂଲ୍ୟାୟନ କରାଯାଉଛି। ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ମାର୍ଚ୍ଚ ମାସର ଶେଷ ରିପୋର୍ଟ କାର୍ଡ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରାଯାଇ ଜିଲା ପ୍ରଶାସନକୁ ନିଜ ଜିଲାର ସ୍ଥିତି ସମ୍ପର୍କରେ ଅବଗତ କରାଯାଇଛି। ପଞ୍ଚାୟତିରାଜ ବିଭାଗ ତରଫରୁ ଦାସ୍‌ ବୋର୍ଡ ମନିଟରିଙ୍ଗ ସିଷ୍ଟମ(ଡିବିଏମ୍‌ଏସ୍‌) ପକ୍ଷରୁ ଏହି ରିପୋର୍ଟ ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଛି।

ଅପହୃତା ନାବାଳିକା ଦିଲ୍ଲୀରୁ ଉଦ୍ଧାର: ମୁଖ୍ୟ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗିରଫ

ଭଣ୍ଡାରିପୋଖରୀ,୨୮।୬(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଭଦ୍ରକ ଜିଲା ଭଣ୍ଡାରିପୋଖରୀ ବ୍ଲକ ଦକ୍ଷିଣବାଡ଼ ଅଞ୍ଚଳର ଜଣେ ଅପହୃତା ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ପୋଲିସ ଦିଲ୍ଲୀରୁ ଉଦ୍ଧାର କରିଛି। ଗତ ମେ ୨୦ ତାରିଖରେ ନାବାଳିକା ଜଣଙ୍କ ଭଣ୍ଡାରିପୋଖରୀ ବଜାରକୁ ଯାଇଥିବା ବେଳେ ଦୁଇଜଣ ଯୁବକ ତାଙ୍କୁ ଅପହରଣ କରି ନେଇଯାଇଥିଲେ। ଏନେଇ ନାବାଳିକାଙ୍କ ବାପା ଭଣ୍ଡାରିପୋଖରୀ ଥାନାରେ ଅଭିଯୋଗ କରିବା ପରେ ପୋଲିସ ଏକ ମାମଲା (ନଂ.୭୬/୧୮) ରୁଜୁ କରିଥିଲା।

ବନ୍ଦର ନଗରୀ ଚାନ୍ଦବାଲିକୁ ବଦନାମ

ବନ୍ଦର ନଗରୀ ଚାନ୍ଦବାଲିକୁ ବଦନାମ

ଚାନ୍ଦବାଲି,୨୮।୬(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ପ୍ରାଚୀନ କଳିଙ୍ଗର ପ୍ରବେଶପଥ ଭାବେ ପରିଚିତ ବନ୍ଦର ନଗରୀ ଚାନ୍ଦବାଲି। କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କ ସ୍ବଚ୍ଛତା ସର୍ବେକ୍ଷଣ ରିପୋର୍ଟରେ ଏହି ସହର ସମ୍ପର୍କରେ ପ୍ରତିକୂଳ ମନ୍ତବ୍ୟ ପ୍ରଦାନ ନେଇ ବିତର୍କ ଜାରି ରହିଛି। ଉକ୍ତ ରିପୋର୍ଟରେ ଚାନ୍ଦବାଲିକୁ ଭାରତର ଅନ୍ୟତମ ଅପରିଚ୍ଛନ୍ନ ସହର ଭାବେ ଦର୍ଶାଯାଇଥିବାରୁ ଏହାକୁ ବିଭିନ୍ନ ମହଲରେ ବିରୋଧ କରାଯାଇଛି।

ନିର୍ମାଣ ଶ୍ରମିକଙ୍କୁ ହାତ ହତିଆର ଯନ୍ତ୍ରପାତି ପ୍ରଦାନ

ବାଲେଶ୍ୱର ଅଫିସ,୨୮।୬- ବାଲେଶ୍ୱର ସଦର ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ଗେଙ୍ଗୁଟି ପଞ୍ଚାୟତର ୧୩୦ଜଣ ମହିଳା ଓ ପୁରୁଷ ନିର୍ମାଣ ଶ୍ରମିକଙ୍କୁ ଯନ୍ତ୍ରପାତି, ଲେବର ନେଟ୍‌ ଇତ୍ୟାଦି ସର୍ଭିସେସ୍‌ ଇଣ୍ଡିଆ ପ୍ରାଇଭେଟ୍‌ ଲିମିଟେଡ଼ ପକ୍ଷରୁ ବୁଧବାର ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଛି। ପଞ୍ଚାୟତ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ପରିସରରେ ସରପଞ୍ଚ ବିରୁପାକ୍ଷ ମହାପାତ୍ରଙ୍କ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତାରେ ସଭା କରାଯାଇ ଶ୍ରମିକମାନେ କିଭଳି କୌଶଳୀ ଶ୍ରମିକ ହୋଇ କାର୍ଯ୍ୟ କରିବେ ସେ ସମ୍ପର୍କରେ ଅତିଥିମାନେ ମତବ୍ୟକ୍ତ କରିଥିଲେ।

କଲେଜ ଛାତ୍ରୀଙ୍କ ଆତ୍ମହତ୍ୟା

ବସ୍ତା,୨୮।୬(ସ୍ବ.ପ୍ର)- ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲା ସିଂଲାଥାନା ବରହପୁର ଗ୍ରାମର ଶୋଭାରାଣୀ ନାମ୍ନୀ ଜଣେ କଲେଜ ଛାତ୍ରୀ ନିଜ ଶୋଇବାଘରେ ଫାଶୀ ଦେଇ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିଛନ୍ତି। ସେ ଲକ୍ଷ୍ମୀନାରାୟଣ କଲେଜର +୨କଳା ଦ୍ୱିତୀୟ ବର୍ଷର ଛାତ୍ରୀ ଥିଲେ। ତାଙ୍କ ମୃତଦେହ ବୁଧବାର ସକାଳେ ନିଜ ଶୋଇବାଘରେ ସିଲିଂ ଫ୍ୟାନରେ ଝୁଲୁଥିବା ଅବସ୍ଥାରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା।

ଘରୁ  ୪ ନାଗ ସାପ ଉଦ୍ଧାର

ଘରୁ ୪ ନାଗ ସାପ ଉଦ୍ଧାର

ସୋର, ୨୮।୬(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲା ସୋର ମ୍ୟୁନିସିପାଲିଟି ଅନ୍ତର୍ଗତ ୧୩ ନମ୍ବର ୱାର୍ଡର ମୂଳେଶ୍ୱର ଗ୍ରାମର ଶଶିକାନ୍ତ ମାହାପାତ୍ରଙ୍କର ଶୋଇବା ଘରୁ ବୁଧବାର ଅପରାହ୍ନରେ ୪ ନାଗ ସାପ ଉଦ୍ଧାର କରାଯାଇଛି। ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକଙ୍କ ସହାୟତାରେ ଏହି ୩ଟି ସାପ ଉଦ୍ଧାର କରାଯାଇ ଜଙ୍ଗଲକୁ ଛଡ଼ା ଯାଇଛି।

‘କେବେ ପର କରିନି ମୋ ସାଥୀ’

‘କେବେ ପର କରିନି ମୋ ସାଥୀ’

ଦିନ ଥିଲା ସହର ଓ ଗ୍ରାମାଞ୍ଚଳରେ ଯାତ୍ରୀ ପରିବହନର ମାଧ୍ୟମ ଥିଲା ରିକ୍ସା। ଅଟୋ ରିକ୍ସା ଓ ଅନ୍ୟ ଯାନବାହନ ପ୍ରଚଳନ ପରେ ରିକ୍ସା ଅଲୋଡା ହୋଇଯାଇଛି। ଏହି ରିକ୍ସା ଚଳାଇ ଏକଦା ପେଟ ପୋଷୁଥିବା ବାଲେଶ୍ୱର ଖଇରା ବଜାରର ଭାଗବତ ଦାସ (୬୦) କିଛିଟା ତରିକା ବଦଳାଇ ଏହାକୁ ଟ୍ରଲି ରିକ୍ସାରେ ପରିଣତ କରି ତାକୁ ଜୀବନର ସାଥୀ ଭାବେ ଆଦରି ନେଇଛନ୍ତି।

ବସ୍ତା ବିଡିଓଙ୍କୁ ବିଦାୟ ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧନା

ବସ୍ତା,୨୮।୬(ସ୍ବ.ପ୍ର)- ନିକଟରେ ବସ୍ତା ବ୍ଲକରୁ ବଦଳି ହୋଇଥିବା ବିଡିଓ ଧର୍ମାନନ୍ଦ ବେହେରାଙ୍କୁ ବୁଧବାର ବିଦାୟ ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧନା ଦିଆଯାଇଛି। ଆୟୋଜିତ ସଭାରେ ନୂତନ ବିଡିଓ କୁକୁମୀନା ଦାସ ସଭାପତିତ୍ୱ କରିଥିଲେ।

ଜଳକାରେ ପ୍ରଥମ ବନ୍ୟାଜଳ

ବସ୍ତା,୨୮।୬(ସ୍ବ.ପ୍ର)- ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲାରେ ମୌସୁମୀ ବର୍ଷା ୩ଦିନ ଧରି ଲାଗିଥିବାରୁ ବସ୍ତା ଅଞ୍ଚଳ ଦେଇ ପ୍ରବାହିତ ଜଳକା ନଦୀରେ ମଙ୍ଗଳବାର ରାତିରେ ଏବର୍ଷର ପ୍ରଥମ ବନ୍ୟା ଆସିଥିବା ଜଣାପଡିଛି। ବସ୍ତା ବ୍ଳକ ଅଧୀନ ମଥାନୀ ଠାରେ ଜଳକାର ବିପଦ ସଙ୍କେତ ସ୍ତର ୫.୫୦ମିଟର ଥିବା ବେଳେ ମଙ୍ଗଳବାର ରାତି ୧୦ଟାରେ ଏହା ବିପଦ ସଙ୍କେତ ପାଖାପାଖି ପହଞ୍ଚିଛି।

କଂଗ୍ରେସ ଛାଡିଲେ ଜୟନାରାୟଣ

କଂଗ୍ରେସ ଛାଡିଲେ ଜୟନାରାୟଣ

ଜଳେଶ୍ୱର,୨୮।୬(ସ୍ବ.ପ୍ର./ଡି.ଏନ.ଏ.)-ପୂର୍ବତନ କଂଗ୍ରେସ ବିଧାୟକ ଜୟନାରାୟଣ ମହାନ୍ତି ଦଳରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେଇଛନ୍ତି । ବୁଧବାର ଆୟୋଜିତ ଏକ ଖବରଦାତା ସମ୍ମିଳନୀରେ ଏହି ସୂଚନା ଦେଇ ସେ ଭାଜପାରେ ସାମିଲ ହେବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି ବୋଲି କହିଛନ୍ତି। ସ୍ଥାନୀୟ ମୂରଲୀ କଲ୍ୟାଣ ମଣ୍ଡପ ପରିସରରେ ଆୟୋଜିତ ଖବରଦାତା ସମ୍ମିଳନୀରେ ମହାନ୍ତି କହିଥିଲେ, ବର୍ତ୍ତମାନ ପୂର୍ବର କଂଗ୍ରେସ ଆଉ ନାହିଁ।

‘ସୃଜନଶୀଳତା ଆଣିବ ପରିବର୍ତ୍ତନ’

‘ସୃଜନଶୀଳତା ଆଣିବ ପରିବର୍ତ୍ତନ’

ସିମୁଳିଆ,୨୮।୬(ସନ୍ତୋଷ କୁମାର ନାୟକ)-ଅନର୍ଗଳ ବକ୍ତୃତା ପ୍ରଦାନ କରି ଚର୍ଚ୍ଚାକୁ ଆସିଛନ୍ତି ଉଦୀୟମାନ ତଥା ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ସମ୍ପନ୍ନ ପ୍ରତିଭା ୧୯ବର୍ଷିୟା ସୌମ୍ୟାକାନ୍ତି ପଣ୍ଡା। ଉଚ୍ଛସ୍ବିତ ବକ୍ତୃତା ପ୍ରଦାନ ପାଇଁ ସେ ବିଭିନ୍ନ ମଞ୍ଚରେ ସମ୍ମାନୀତ ହୋଇଛନ୍ତି। କେବଳ ବକ୍ତୃତା ନୁହେଁ, ପାଠ ସହିତ ଗପ, କବିତା ଲେଖିବା ସହିତ ଚିତ୍ର ଅଙ୍କନ କରନ୍ତି। ଜଣେ ବହୁମୁଖୀ ପ୍ରତିଭା ଭାବେ ନିଜର ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ପରିଚୟ ସୃଷ୍ଟି କରିବା ଲକ୍ଷ୍ୟରେ ସେ ଆଗକୁ ପାଦ ବଢାଇ ଚାଲିଛନ୍ତି।

ଆଜି ସ୍ନାନ ମଣ୍ଡପରେ ଦର୍ଶନ ଦେବେ ଠାକୁର

ବାରିପଦା ଅଫିସ,୨୮।୬- ମହାପ୍ରଭୁ ଶ୍ରୀଜଗନ୍ନାଥଙ୍କର ଦ୍ୱାଦଶ ପ୍ରମୁଖ ଯାତ୍ରା ମଧ୍ୟରୁ ସ୍ନାନ ଯାତ୍ରା ହେଉଛି ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ଯାତ୍ରା। ଜ୍ୟେଷ୍ଠ ପୂର୍ଣ୍ଣିମା ତିଥିରେ ଏହା ପାରମ୍ପରିକ ରୀତିରେ ପାଳିତ ହୋଇଥାଏ। ଗୁରୁବାର ସକାଳୁ ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁଙ୍କୁ ସାନ ମଣ୍ଡପରେ ଦର୍ଶନ ଦେବେ ଠାକୁର। ଏଥିପାଇଁ ମନ୍ଦିର କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ ସମସ୍ତ ପ୍ରସ୍ତୁତି କରିସାରିଛନ୍ତି।

ଶିଶୁ ଶ୍ରମିକ ମୁକ୍ତ ମୟୂରଭଞ୍ଜ ପାଇଁ କର୍ମଶାଳା

ଶିଶୁ ଶ୍ରମିକ ମୁକ୍ତ ମୟୂରଭଞ୍ଜ ପାଇଁ କର୍ମଶାଳା

ଠାକୁରମୁଣ୍ଡା,୨୮।୬(ଡି.ଏନ.ଏ)-ଶିଶୁ ଶ୍ରମିକ ମୁକ୍ତ ଜିଲା ଭାବେ ମୟୂରଭଞ୍ଜ ଜିଲାର ମାନ୍ୟତା ବଜାୟ ରଖିବା ପାଇଁ ଏକ କର୍ମଶାଳା ଠାକୁରମୁଣ୍ଡା ସି.ୱାଇ.ଏସଡି ପରିସରରେ ବୁଧବାର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଏହି କର୍ମଶାଳାରେ ସ୍ଥାନୀୟ ସ୍ବେଚ୍ଛାସେବୀ,ସାମାଜିକକର୍ମୀ, ମହିଳା ମହାସଂଘର କର୍ମକର୍ତ୍ତା ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ।

ଛେଳି ଚରାଇବାକୁ ଯାଇ ବଳାତ୍କାରର ଶିକାର

ଛେଳି ଚରାଇବାକୁ ଯାଇ ବଳାତ୍କାରର ଶିକାର

ଠାକୁରମୁଣ୍ଡା,୨୮।୬(ଡି.ଏନ.ଏ)- ଠାକୁରମୁଣ୍ଡା ଥାନା ଅଞ୍ଚଳର ଜଣେ ନାବାଳିକା ଛେଳି ଚରାଇବାକୁ ଯାଇଥିବା ବେଳେ ବଳାତ୍କାରର ଶିକାର ହୋଇଛନ୍ତି। ଏ ସମ୍ପର୍କରେ ପରିବାର ଲୋକଙ୍କ ଅଭିଯୋଗକୁ ଭିତ୍ତି କରି ପୋଲିସ ମାମଲା (ନଂ ୨୬/୧୮) ରୁଜୁ କରି ଅଭିଯୁକ୍ତ ସୁନାରାମ ଟୁଡୁଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଛି। ନାବାଳିକାଜଣକ କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲାର ଏକ ସ୍କୁଲ ହଷ୍ଟେଲ୍‌ରେ ରହି ୮ମ ଶ୍ରେଣୀରେ ପଢୁଥିବା ବେଳେ ନାବାଳିକା ଖରାଛୁଟିରେ ଘରକୁ ଆସିଥିଲେ।

ଗୋରୁ ବୋଝେଇ ୨ ପିକ୍‌ଅପ୍‌ ଜବତ

ରାଇରଙ୍ଗପୁର, ୨୮।୬ (ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)-ରାଇରଙ୍ଗପୁର ଗ୍ରାମାଞ୍ଚଳର ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ହାଟବାଦଡା ଗଁାରେ ନିକଟବର୍ତ୍ତୀ ୨୨୦ ନଂ ଜାତୀୟ ରାଜପଥ ରାସ୍ତାରେ ବୁଧବାର ରାତିରେ ପୋଲିସ ଚଢାଉ କରି ଗୋରୁ ବୋଝେଇ ୨ ପିକ୍‌ଅପ୍‌ ଭ୍ୟାନ ଜବତ କରିଛି। ଏହି ଭ୍ୟାନ ୨ଟି ଝାଡଖଣ୍ଡ ଅଭିମୁଖେ ଯାଉଥିବା ବିଶ୍ୱସ୍ତ ସୂତ୍ରରୁ ଖବର ପାଇ ପୋଲିସ ଚଢାଉ କରିଥିଲ।

କଲେଜ ଛାତ୍ରୀଙ୍କୁ ବଳାତ୍କାର

କଲେଜ ଛାତ୍ରୀଙ୍କୁ ବଳାତ୍କାର

ରାଇରଙ୍ଗପୁର, ୨୮।୬ (ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ବାଦାମପାହାଡ଼ ଥାନା ଅଞ୍ଚଳର ଜଣେ କଲେଜ ଛାତ୍ରୀ ବଳାତ୍କାରର ଶିକାର ହୋଇଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି। ଏ ସମ୍ପର୍କରେ ରାଇରଙ୍ଗପୁର ପୋଲିସ ମାମଲା (ନଂ ୫୨/୧୮) ରୁଜୁ କରି ଛାତ୍ରୀଙ୍କ ଡାକ୍ତରୀମାଇନା କରାଇଛି। ଛାତ୍ରୀଜଣକ ବୁଧବାର କଜେଲକୁ ଚାଲିଚାଲି ଯାଉଥିବା ବେଳେ ବାଦାମପାହାଡ଼ ଥାନା ଅଞ୍ଚଳର ଜଣେ ଯୁବକ ତାଙ୍କୁ ବସ୍‌ଷ୍ଟାଣ୍ଡ୍‌ରେ ଛାଡ଼ିଦେବେ ବୋଲି କହିଥିଲେ।

ସାମାନ୍ୟ ବର୍ଷାରେ ରାସ୍ତା ଉବୁଟୁବୁ

ସାମାନ୍ୟ ବର୍ଷାରେ ରାସ୍ତା ଉବୁଟୁବୁ

ବଡ଼ସାହି,୨୮।୬(ସ୍ବ.ପ୍ର.)-ଉପଯୁକ୍ତ ରକ୍ଷଣାବେକ୍ଷଣ ଅଭାବରୁ ବଡ଼ସାହି ବଜାରର ମୁଖ୍ୟ ସ୍ଥଳରେ ଥିବା ଡ୍ରେନ ପୋତି ହୋଇଯିବାରୁ ବର୍ଷାଜଳ ନିଷ୍କାସନ ନେଇ ସମସ୍ୟା ଉପୁଜିଛି। ସାମାନ୍ୟ ବର୍ଷାରେ ରାସ୍ତାଘାଟ, ତହସିଲ, ରାଜସ୍ବ ଅଫିସ ବର୍ଷା ଜଳରେ ଉବୁଟୁବୁ ହେଉଛି। ବଜାରରେ ଥିବା ଦୋକାନଗୁଡିକରେ ପାଣି ପଶି ବହୁ ଜିନିଷ ନଷ୍ଟ ହେଉଛି।

ତୁଟିଲା ୨୬ ବର୍ଷର ତିକ୍ତତା

ତୁଟିଲା ୨୬ ବର୍ଷର ତିକ୍ତତା

ବାରିପଦା ଅଫିସ,୨୮।୬: ପରସ୍ପର ବିରୋଧରେ ସଙ୍ଗଠନ ନ କରି ମୟୂରଭଞ୍ଜ ଜିଲାରେ ସମସ୍ତେ ମିଶି ଦଳର ସଙ୍ଗଠନ ଲାଗି କାର୍ଯ୍ୟ କରିବାକୁ ବୁଧବାର ବିଜେଡି ସୁପ୍ରିମୋ ତଥା ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ ଦଳୀୟ ନେତାଙ୍କୁ ପରାମର୍ଶ ଦେଇଛନ୍ତି। ନବୀନ ନିବାସରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ସହ ଆଲୋଚନା କରିବା ପରେ ବରିଷ୍ଠ ବିଧାୟକ ତଥା ବାଙ୍ଗିରିପୋଷିର ସୁଦାମ ମାରାଣ୍ଡି ଓ ବାରିପଦା ବିଧାୟକ ତଥା ଉପବାଚସ୍ପତି ସାନନ୍ଦ ମାରାଣ୍ଡିଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଦୀର୍ଘ ୨୬ ବର୍ଷ ଧରି ଲାଗି ରହିଥିବା ରାଜନୈତିକ ତିକ୍ତତାର ଅବସାନ ଘଟିଥିବା କୁହାଯାଉଛି।

ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ: ୪ ପରିବାରର ୧୨ ବଖରା ଜଳିଗଲା

ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ: ୪ ପରିବାରର ୧୨ ବଖରା ଜଳିଗଲା

ଭଦ୍ରକ ଅଫିସ,୨୮।୬: ଭଦ୍ରକ ଜିଲା ଗେଲଟିଆ ପାଞ୍ଚାୟତ ଅଧୀନ ବାଗମରା ଗ୍ରାମର ପୋଡ଼ାଗଡ଼ିଆ ସାହିରେ ବୁଧବାର ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ ଘଟିଛି। ଏଥିରେ ଚାରି ପରିବାରର ୧୬ ବଖରା ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଜଳିଯାଇଛି। ଉକ୍ତ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡରେ କୈଳାଶ ସ୍ବାଇଁ, ସନ୍ତୋଷ ସ୍ବାଇଁ, ଚଗଲା ସ୍ବାଇଁ ଓ ଅମର ସ୍ବାଇଁଙ୍କ ପରିବାର କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତ ହୋଇଛନ୍ତି।

ବନ୍ଧୁକ ଦେଖାଇ ସୁନା ଚେନ୍‌, ଟଙ୍କା ଲୁଟ୍‌

ଭଦ୍ରକ ଅଫିସ,୨୭।୬-ଭଦ୍ରକ ଜିଲା ଭଣ୍ଡାରିପୋଖରୀ ଥାନା ଅଧୀନ ଛତାବର ନିକଟସ୍ଥ ଏକ ମଦ ଦୋକାନରୁ ବୁଧବାର ରାତିରେ ୩ ଜଣ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ ବନ୍ଧୁକ ଦେଖାଇ ୮୬ ହଜାର ଟଙ୍କା ଓ ସୁନା ଚେନ୍‌ ଲୁଟି ନେଇଛନ୍ତି।

ଆନିକଟରୁ ଯନ୍ତ୍ରାଂଶ ଚୋରି

ଭଣ୍ଡାରିପୋଖରୀ,୨୭।୬(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଭଦ୍ରକ ଜିଲା ଭଣ୍ଡାରିପୋଖରୀ ବ୍ଲକ ଅଧୀନ ବୈତରଣୀ ନଦୀର ଆଖୁଆପଦା ଆନିକଟରୁ ବାହାରିଥିବା କେନାଲରୁ କେହି ଦୁର୍ବୃତ୍ତ ଯନ୍ତ୍ରାଂଶ ଚୋରି କରି ନେଇଥିବା ବୁଧବାର ସ୍ଥାନୀୟ ଥାନାରେ ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି।

୩ ବଖରା ଜଳିଗଲା

ବଡ଼ସାହି,୨୭।୬(ସ୍ବ.ପ୍ର.)- ମଙ୍ଗଳବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଗୋପବନ୍ଧୁନଗର ବ୍ଲକ ସାନବେଲାକୁଟୀ ଗ୍ରାମରେ ନିଆଁ ଲାଗି ହରିହର ବିନ୍ଧାଣୀଙ୍କ ୩ବଖରା ଘର ପାଉଁଶ ହୋଇଯାଇଛି । ଘରେ ଥିବା ଧାନ,ଚାଉଳ, ନଗଦ ୨୦ହଜାର ଟଙ୍କା, ଆସବାବପତ୍ର ପୋଡି ଯାଇଛି । ଅଗ୍ନିଶମ ଅଧିକାରୀ ରବୀନ୍ଦ୍ର ସେଠୀ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି ।