ବାଲେଶ୍ୱର

‘ଯୋଗ୍ୟ ହିତାଧିକାରୀଙ୍କୁ ଗୁରୁତ୍ୱ ଦିଅ’

‘ଯୋଗ୍ୟ ହିତାଧିକାରୀଙ୍କୁ ଗୁରୁତ୍ୱ ଦିଅ’

ଭଦ୍ରକ ଅଫିସ,୨୧।୮-ସରକାରଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ନିର୍ଦ୍ଧାରିତ କରାଯାଇଥିବା ମାନଦଣ୍ଡକୁ ଗୁରୁତ୍ୱ ଦେବାକୁ ସୋମବାର ଅପରାହ୍ନରେ ଜିଲାପାଳଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ପରିସରରେ ଆୟୋଜିତ ବୈଠକରେ ରାଜ୍ୟ ଖାଦ୍ୟ ଯୋଗାଣ ଓ ଖାଉଟି କଲ୍ୟାଣ ଏମ୍‌ଡି ସରୋଜ କୁମାର ସାମଲ ଅଧିକାରୀମାନଙ୍କୁ ପରାମର୍ଶ ଦେଇଛନ୍ତି।

ଘାଟକୁ ନାହିଁ ସରକାରୀ ଛାଟ

ଘାଟକୁ ନାହିଁ ସରକାରୀ ଛାଟ

ଚାନ୍ଦବାଲି,୨୧।୮(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଭଦ୍ରକ ଜିଲାର ଚାନ୍ଦବାଲି ଏକ ନଈନାଳଘେରା ଅଞ୍ଚଳ। ଉପକୂଳ ସମେତ ନଦୀ ଅବବାହିକା ଇଲାକାର ଲୋକେ ଦୈନନ୍ଦିନ ବିଭିନ୍ନ ନଦୀଘାଟ ଦେଇ ଯାତାୟାତ କରିଥାନ୍ତି।

କେରଳ ବନ୍ୟାରେ ଫସିଛନ୍ତି  ଯୁବତୀଯୁବକ

କେରଳ ବନ୍ୟାରେ ଫସିଛନ୍ତି ଯୁବତୀଯୁବକ

ବାରିପଦା ଅଫିସ,୨୧।୮- ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ଯୋଗୁଁ କେରଳରେ ବନ୍ୟା ପରିସ୍ଥିତ ଲାଗିରହିଛି। ଏହି ବନ୍ୟାରେ ମୟୂରଭଞ୍ଜ ଜିଲାର ଦୁଇ ଜଣ ଫସି ରହିଥିବା ସୂଚନା ମିଳିଛି। ଜିଲା ଗ୍ରାମ୍ୟ ଉନ୍ନୟନ ସଂସ୍ଥା ଅଧୀନ ଓରମାସ ପକ୍ଷରୁ କେରଳକୁ ଏକ ମେଳାରେ ଯୋଗ ଦେବାକୁ ଯାଇଥିବା ହେମସ୍ମିତା ନାୟକ ଏବଂ ଅଶୋକ ଧୀର ଏହି ବନ୍ୟାରେ ଫସି ରହିଛନ୍ତି।

ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ଜାଗାରୁ ଉଠିଲା ଟ୍ରାନ୍ସଫର୍ମର

ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ଜାଗାରୁ ଉଠିଲା ଟ୍ରାନ୍ସଫର୍ମର

ବାରିପଦା ଅଫିସ,୨୧।୮- ସହରାଞ୍ଚଳରେ ନିରବଚ୍ଛିନ୍ନ ବିଦ୍ୟୁତ ସେବା ଯୋଗାଇବା ପାଇଁ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର ଆଇପିଡିଏସ (ଇଣ୍ଟିଗ୍ରେଟେଡ ପାୱାର ଡେଭଲପମେଣ୍ଟ ସ୍କିମ) ପ୍ରକଳ୍ପ ଆରମ୍ଭ କରିଛନ୍ତି।

ଫୁଟବଲ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ ଉଦ୍‌ଘାଟିତ

ଫୁଟବଲ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ ଉଦ୍‌ଘାଟିତ

ଭଞ୍ଜକିଆ,୨୧।୮- ରରୁଆଁ ବ୍ଲକ ଗୋଡାପାଳସା ଗ୍ରାମପଞ୍ଚାୟତସ୍ଥିତ  ସହିଦ ପାଣୁରାମ ବଣ ସାହି ଆନୁକୂଲ୍ୟରେ ଫୁଟବଲ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ ଉଦଘାଟିତ  ହୋଇଯାଇଛି। ଏହି ଉତ୍ସବରେ ମୁଖ୍ୟ ଅତିଥି ଭାବେ ପିଇଓ ରାଜେଶ କାଳନ୍ଦୀ, ସମ୍ମାନୀତ ଅତିଥିମାନେ ଖବରଦାତା ବୃହସ୍ପତି ଦାସ,ଅଶୋକ ବେହେରା, ଚନ୍ଦ୍ରଭାନୁ ମହାନ୍ତ, ଭୋଇଲୋଚନ ନାଏକ, ଶରତ ଚନ୍ଦ୍ର ନାଏକ ଓ ଶହୀଦଙ୍କ ପିତା ଦର୍ଶାନିଆ ନାଏକ ପ୍ରମୁଖ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ।  

ଅଦରକାରୀ ସାଜିଛି ତେଲା ପେଡାଯନ୍ତ୍ର

ଅଦରକାରୀ ସାଜିଛି ତେଲା ପେଡାଯନ୍ତ୍ର

ବଡ଼ସାହି,୨୧।୮(ସ୍ବ.ପ୍ର)- ଔଷଧୀୟ ଗୁଣରେ ପରିପୂର୍ଣ୍ଣ କରଞ୍ଜ, କଚଡା ଓ ନିମ୍ବ ତେଲ ଦ୍ୱାରା ବହୁ ରୋଗରୁ ଉପଶମ ତଥା ମୁକ୍ତି ମିଳିଥାଏ ା ଏ ସବୁ ତେଲରେ ରୋଗ ଉପଶମ ଶକ୍ତି ଥିବାରୁ ଏହାର ଚାହିଦା ମୟୂରଭଞ୍ଜ ଜିଲା ବଣପାହାଡ ଘେରା ଗାଁ ଗଣ୍ଡାରେ  ଯଥେଷ୍ଟ ଅଧିକ ଥିଲା ା

‘ସୁସ୍ଥ ଜୀବନଯାପନ ସମୟର ଆହ୍ବାନ’

‘ସୁସ୍ଥ ଜୀବନଯାପନ ସମୟର ଆହ୍ବାନ’

ବାଲେଶ୍ୱର ଅଫିସ, ୨୧।୮-ବାଲେଶ୍ୱରସ୍ଥିତ ସୁଲଗ୍ନା ଡିଗ୍ରୀ କଲେଜ ପରିସରରେ ‘ଗ୍ରୀନ୍‌ କେମେଷ୍ଟ୍ରୀ’ ଶୀର୍ଷକ ଆଲୋଚନାଚକ୍ର ସୋମବାର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ସୁଲଗ୍ନା ଗ୍ରୁପ୍‌ର ଚେୟାରମ୍ୟାନ ଘନଶ୍ୟାମ ବିଶ୍ୱାଳ ଏହାକୁ ଉଦ୍‌ଘାଟନ କରିଥିଲେ। 

ରାସ୍ତା ନିର୍ମାଣ ନେଇ ବିବାଦ:  ଗ୍ରାମ୍ୟ ଉନ୍ନୟନ ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ସରଜମିନ ତଦନ୍ତ

ରାସ୍ତା ନିର୍ମାଣ ନେଇ ବିବାଦ: ଗ୍ରାମ୍ୟ ଉନ୍ନୟନ ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ସରଜମିନ ତଦନ୍ତ

ରସାଳପୁର, ୨୧।୮(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ରେମୁଣା ବ୍ଲକ ଖନ୍ତାପଡ଼ା ଥାନା ଅଧୀନ ଖାନ୍‌ନଗର ଓ ବରୁଣସିଂ ପଞ୍ଚାୟତରେ ଜିଲା ଗ୍ରାମ୍ୟ ଉନ୍ନୟନ ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ୧୭ କି.ମି. ଗ୍ରାମ୍ୟ ରାସ୍ତା ନିର୍ମାଣ ନେଇ ବିବାଦ ଲାଗି ରହିଛି। ବିଭାଗୀୟ ଅଧିକାରୀ ଏବଂ ବିଧାୟକ ସୋମବାର ଏହାର ତଦନ୍ତ କରି ସମାଧାନ ପାଇଁ ଉଦ୍ୟମ କରିଛନ୍ତି। 

ଚଢାଉ ବେଳେ ୨ ବେଆଇନ କ୍ଲିନିକ ଠାବ

ଚଢାଉ ବେଳେ ୨ ବେଆଇନ କ୍ଲିନିକ ଠାବ

ବାଲେଶ୍ୱର ଅଫିସ,୨୧।୮-ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ସୋମବାର ଚଢାଉ କରାଯାଇ ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲାରେ ଚାଲିଥିବା ଦୁଇଟି ବେଆଇନ କ୍ଲିନିକ୍‌ ଠାବ କରାଯାଇଛି। ଡ୍ରଗ୍‌ସ ଇନ୍ସପେକ୍ଟର ଜ୍ଞାନନ୍ଦା ଶୁଭଦର୍ଶନୀ ନନ୍ଦାଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ଏକ ଦଳ ନୀଳଗିରି ପୋଲିସ ଏବଂ ମାଜିଷ୍ଟ୍ରେଟ୍‌ ଦାୟିତ୍ୱରେ ଥିବା ନୀଳଗିରି ଅତିରିକ୍ତ ତହସିଲଦାର ରାକେଶ ପଣ୍ଡାଙ୍କ ଉପସ୍ଥିତିରେ ୩ଟି ସ୍ଥାନରେ ଚଢାଉ କରିଥିଲା।

ଇନଟାକ୍‌ ଚାପ୍ଟର ତରଫରୁ କୁଇଜ୍‌ ପ୍ରତିଯୋଗିତା:  ବିନିତା, ଆକାଂକ୍ଷା ରାଜ୍ୟସ୍ତରକୁ ମନୋନୀତ

ଇନଟାକ୍‌ ଚାପ୍ଟର ତରଫରୁ କୁଇଜ୍‌ ପ୍ରତିଯୋଗିତା: ବିନିତା, ଆକାଂକ୍ଷା ରାଜ୍ୟସ୍ତରକୁ ମନୋନୀତ

ବାଲେଶ୍ୱର ଅଫିସ, ୨୧।୮-ବାଲେଶ୍ୱର ଚାରୁ ଓ କାରୁକଳା ମହାବିଦ୍ୟାଳୟ ପରିସରରେ ବାଲେଶ୍ୱର ଇନ୍‌ଟାକ୍‌ ଚାପ୍ଟର ପକ୍ଷରୁ ଅଗଷ୍ଟ ୫ ତାରିଖରୁ ସାଧାରଣ ଜ୍ଞାନ ପ୍ରତିଯୋଗିତା ଆୟୋଜିତ ହୋଇଥିଲା। 

ଲୋକଙ୍କ ସହ ରୁହ, ସମସ୍ୟା ବୁଝ

ଖଇରା, ୨୧।୮(ଡି.ଏନ.ଏ.)-୨୦୧୯ ସାଧାରଣ ନିର୍ବାଚନ ପୂର୍ବରୁ ସାଙ୍ଗଠନିକ ଆଲୋଚନା ଲାଗି ସୋମବାର ଖଇରା ବ୍ଲକର କୁପାରୀସ୍ଥିତ ଅମ୍ବିକା ମନ୍ଦିର ପରିସରରେ ବିଜେଡିର ଏକ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ବୈଠକ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇ ଯାଇଛି ା।  

ପାଣି ନିଷ୍କାସନ ଦାବିରେ ରାସ୍ତାରୋକୋ

ପାଣି ନିଷ୍କାସନ ଦାବିରେ ରାସ୍ତାରୋକୋ

ଭୋଗରାଇ, ୨୦।୮(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ବାଲେଶ୍ୱର ଜିିଲା ଭୋଗରାଇ ବ୍ଲକ ଅଧୀନ ନାରାଣମହାନ୍ତି ପଡ଼ିଆ ଗ୍ରାମ ଧାନ ଚାଷ ଜମିରେ ଉଦ୍‌ବୃତ୍ତ ବର୍ଷାଜଳ ନିଷ୍କାସନ ଦାବିରେ ଶତାଧିକ ଗ୍ରାମବାସୀ ସୋମବାର ପୂର୍ବାହ୍ନ ୮ଟାରୁ ଅପରାହ୍ନ ୨ଟା ୫୦ ମିନିଟ୍‌ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କୀର୍ତ୍ତନିଆ ମୁଖ୍ୟରାସ୍ତାରେ କାଠଗଣ୍ଡି ପକାଇ ରାସ୍ତା ଅବରୋଧ କରିଥିଲେ। 

ବିଜେଡିର ସମୀକ୍ଷା ବୈଠକ

ବିଜେଡିର ସମୀକ୍ଷା ବୈଠକ

ଖଇରା,୨୦।୮-୨୦୧୯ ସାଧାରଣ ନିର୍ବାଚନ ପୂର୍ବରୁ ସାଙ୍ଗଠନିକ ଆଲୋଚନା ଲାଗି ସୋମବାର ଖଇରା ବ୍ଲକର କୁପାରୀସ୍ଥିତ ଅମ୍ବିକା ମନ୍ଦିର ପରିସରରେ ବିଜେଡିର ଏକ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ବୈଠକ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇ ଯାଇଛି। 

ସଦ୍‌ଭାବନା ଦିବସରେ ଶପଥ ପାଠ

ସଦ୍‌ଭାବନା ଦିବସରେ ଶପଥ ପାଠ

ବାଲେଶ୍ୱର ଅଫିସ,୨୦।୮- ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲାପ୍ରଶାସନ ପକ୍ଷରୁ ସଦ୍‌ଭାବନା ଦିବସ ସୋମବାର ପୂର୍ବାହ୍ନରେ ଜିଲାପାଳଙ୍କ ଅଫିସ୍‌ ପରିସରରେ ପାଳନ କରାଯାଇଛି। ଏହି ଅବସରରେ ଶପଥ ପାଠ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା।

୯୩ଟି ଅଭିଯୋଗର ହେଲା ଶୁଣାଣି

୯୩ଟି ଅଭିଯୋଗର ହେଲା ଶୁଣାଣି

ବାଲେଶ୍ୱର ଅଫିସ,୨୦।୮- ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲାପାଳଙ୍କ ଅଫିସ୍‌ରେ ସୋମବାର ମିଳିତ ଅଭିଯୋଗ ଶୁଣାଣୀ ଶିବିର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଜିଲାପାଳ ରମେଶ ଚନ୍ଦ୍ର ରାଉତଙ୍କ ସମେତ ବିଭିନ୍ନ ବିଭାଗୀୟ ଅଧିକାରୀମାନେ ଉପସ୍ଥିତ ରହି ଜନସାଧାରଣଙ୍କ ଠାରୁ ଆପତ୍ତି, ଅଭିଯୋଗମାନ ଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ।

ତାମିଲନାଡୁରେ ଫଶିଛନ୍ତି ୭ ଶ୍ରମିକ

ତାମିଲନାଡୁରେ ଫଶିଛନ୍ତି ୭ ଶ୍ରମିକ

ଆନନ୍ଦପୁର, ୨୦।୮(ସ୍ବ.ପ୍ର.)-ରୋଜଗାର ଆଶାରେ ଦଲାଲଙ୍କ କଥାରେ ପଡ଼ି ତାମଲନାଡୁରେ କାମ କରିବାକୁ ଯାଇଥିବା ୭ ଯୁବକ ଫଶି ରହିଛନ୍ତି। ଅଧିକ ଦିପଇସା ରୋଜଗାର କରି ଘରକୁ ପଠାଇବା ଆସାରେ ଯାଇଥିବା ଶ୍ରମିକ ସେଠାରେ ନିର୍ଯାତନାର ଶିକାର ହେଉଛନ୍ତି।

ଚାରାରୋପଣ ପାଇଁ ସଚେତନତା ବାର୍ତ୍ତା

ଚାରାରୋପଣ ପାଇଁ ସଚେତନତା ବାର୍ତ୍ତା

କେନ୍ଦୁଝର, ୨୦ା୮(ସ୍ବ.ପ୍ର): ସ୍ଥାନୀୟ ଡି.ଏନ. ହାଇସ୍କୁଲର ସ୍କାଉଟ ମାଷ୍ଟର ତଥା ପ୍ରକୃତିପ୍ରେମୀ ବିଜୟ କୁମାର ବେହେରାଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ଗଛଟିଏ ପାଇଁ ସାଥୀଟିଏ ଅଭିଯାନରେ ପରିବେଶ ସଚେତନତା ସୃଷ୍ଟି କରାଯାଇଛି। 

ଇଦ୍‌-ଉଲ-ଜୁହା ପାଇଁ ଶାନ୍ତି କମିଟି

ଇଦ୍‌-ଉଲ-ଜୁହା ପାଇଁ ଶାନ୍ତି କମିଟି

ରୂପ୍‌ସା, ୨୦।୮(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲା ରୂପ୍‌ସା ଥାନା ଅଞ୍ଚଳରେ ଇଦ୍‌-ଉଲ-ଜୁହା ପର୍ବକୁ ଶାନ୍ତିଶୃଙ୍ଖଳାରେ ପାଳନ ଲାଗି ରବିବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଥାନା ପକ୍ଷରୁ ଏକ ଶାନ୍ତି କମିଟି ବୈଠକ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ବୈଠକରେ ଥାନାଧିକାରୀ ସୁଚନ୍ଦ୍ର ମହାଳିକ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତା କରି ସମସ୍ତଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ସଦ୍‌ଭାବନା, ଭ୍ରାତୃତ୍ୱଭାବ ବଜାୟ ରହିବା ସହ ଆଇନଶୃଙ୍ଖଳା ପରିସ୍ଥିତି ସୃଷ୍ଟି ନ ହେବା ଦିଗରେ ଜନସାଧାରଣଙ୍କ ସହଯୋଗ କାମନା କରିଥିଲେ। 

ଅର୍ଥନୀତି ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରଙ୍କୁ ସ୍ବାଗତ ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧନା

ଅର୍ଥନୀତି ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରଙ୍କୁ ସ୍ବାଗତ ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧନା

ସଜନାଗଡ଼,୨୦।୮(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ନୀଳଗିରି ମହାବିଦ୍ୟାଳୟରେ ଆସୁଥିବା ଯୁକ୍ତ୩ ପ୍ରଥମବର୍ଷର ଅର୍ଥନୀତି ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରମାନଙ୍କୁ ସ୍ବାଗତ ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧନା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଶନିବାର ବିଭାଗ ତରଫରୁ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଏଥିରେ ମୁଖ୍ୟତଃ ‘ଅତିଥି ଦେବ ଭବଃ’ ଏହି ଭାରତୀୟ ଦେବବାଣୀ ଅନୁସାରେ ମହାବିଦ୍ୟାଳୟରେ ଏକ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। 

 ‘ସାହିତ୍ୟ ଦେଇଆସିଛି ଦିଗ୍‌ଦର୍ଶନ’ : କାଳିପଦାରେ ସାରସ୍ବତ ସମାରୋହ

‘ସାହିତ୍ୟ ଦେଇଆସିଛି ଦିଗ୍‌ଦର୍ଶନ’ : କାଳିପଦାରେ ସାରସ୍ବତ ସମାରୋହ

ବାଲିଆପାଳ, ୨୦।୮(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ସାହିତ୍ୟ ଓ ସମାଜ ପରିପୂରକ। ସାହିତ୍ୟରେ ପ୍ରତିଫଳିତ ଜନଜୀବନର ଛବି ଯୁଗେ ଯୁଗେ ସମାଜ ଜୀବନକୁ ଦିଗ୍‌ଦର୍ଶନ ଦେଇଆସିଛି।  ସାହିତ୍ୟ ବିନା ସମାଜ ଜୀବନର ଅଗ୍ରଗତି ଚିନ୍ତା କରାଯାଇ ନ ପାରେ ବୋଲି ରବିବାର କାଳିପଦା ଠାରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ସାରସ୍ବତ ସମାବେଶରେ ବିଶିଷ୍ଟ ଅତିଥି ଓ ବକ୍ତା ମତବ୍ୟକ୍ତ କରିଛନ୍ତି। 

 ଯାଦବ ମହାସଭାର କାର୍ଯ୍ୟକାରିଣୀ

ଯାଦବ ମହାସଭାର କାର୍ଯ୍ୟକାରିଣୀ

ବାଲେଶ୍ୱର ଅଫିସ, ୨୦।୮-ବାଲେଶ୍ୱର ପୋଲିସ ଲାଇନ୍‌ସ୍ଥିତ ଜାତୀୟ ରାଜପଥ ଡାକବଙ୍ଗଳାରେ ରବିବାର ଡା. ସନାତନ ଦାଶଙ୍କ ସଭାପତିତ୍ୱରେ ଯାଦବ ମହାସଭାର କାର୍ଯ୍ୟକାରିଣୀ ବୈଠକ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ବୈଠକରେ ଜିଲା ସଭାପତିଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟକାଳ ସରିଯାଇଥିବା ହେତୁ ଆସନ୍ତା ଅଗଷ୍ଟ ୩୧ ତାରିଖ ଭିତରେ ନୂତନ ସଭାପତି ଏବଂ କର୍ମକର୍ତ୍ତା ଚୟନ କରିବା ନିମନ୍ତେ ରାଜ୍ୟ ସଭାପତି ଆଶୀର୍ବାଦ ବେହେରାଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଅନୁସାରେ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଆଯାଇଥିଲା।

ନିଶା ହଟାଇବା ନେଇ ମହିଳାଙ୍କ ସମାବେଶ

ନିଶା ହଟାଇବା ନେଇ ମହିଳାଙ୍କ ସମାବେଶ

ବସ୍ତା, ୨୦।୮ (ସ୍ବ.ପ୍ର.)-ବସ୍ତା ବ୍ଲକ ପାଉଁଶକୁଲିଠାରେ ରବିବାର ନିଶା ନିବାରଣ  ଅଭିଯାନ ପରିପ୍ରେକ୍ଷୀରେ ମହିଳାଙ୍କ ବିଶାଳ ସମାବେଶ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା। ମୋନା, ମା’ଘର ଓ ଜଳେଶ୍ୱର ବିକାଶ ମଞ୍ଚର ମିଳିତ ପ୍ରଚେଷ୍ଟାରେ ହୋଇଥିବା ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ମୋନାର ରାଜ୍ୟ ସମ୍ପାଦକ ରମାକାନ୍ତ ମଣ୍ଡଳ, ଯୁଗ୍ମ ସମ୍ପାଦିକା ଅପର୍ଣ୍ଣା ନାୟକ, ଜିଲା ସଭାପତି ଆଇନଜୀବୀ ପ୍ରଭାକର ସାହୁ, ଜିଲା ସମ୍ପାଦିକା ମମତା ମହାପାତ୍ର, ବ୍ଳକ ସଂଯୋଜକ ଦିଲୀପ ଗିରି,  ଡ. ଅଦୈତ ପାତ୍ର, ମା’ଘର ସଭାନେତ୍ରୀ ଜ୍ୟୋତ୍ସ୍ନା ମହାନ୍ତି, ସୁକାନ୍ତୀ ଭକ୍ତା, ଜଳେଶ୍ୱର ବିକାଶ ମଞ୍ଚ ସମ୍ପାଦକ ପଦ୍ମଲୋଚନ ବେହେରା, ଉପସଭାପତି ସଂଗ୍ରାମ କେଶରୀ ବେହେରା, ରବୀନ୍ଦ୍ର ଭଞ୍ଜ, ପ୍ରଦୀପ ପ୍ରଧାନ ଓ ଜଗଦୀଶ ଜେନା ପ୍ରମୁଖ ସମସ୍ତ ପ୍ରକାର ନିଶା କାରବାର ହଟାଇବା ପାଇଁ ଆହ୍ବାନ ଦେଇଥିଲେ।

ଶାରଦୀୟ କ୍ରୀଡା ପ୍ରତିଯୋଗୀତା ଉଦ୍‌ଘାଟିତ

ଶାରଦୀୟ କ୍ରୀଡା ପ୍ରତିଯୋଗୀତା ଉଦ୍‌ଘାଟିତ

ବଡ଼ସାହି,୨୦।  ୮(ସ୍ବ.ପ୍ର)-ବଡ଼ସାହି ବ୍ଲକସ୍ତରୀୟ ଦୁଇ ଦିନିଆ ଶାରଦୀୟ କ୍ରୀଡା ପ୍ରତିଯୋଗିତା  ଉଦ୍‌ଘାଟିତ ହୋଇଯାଇଛି।   ମୁଖ୍ୟ ଅତିଥି ଭାବେ ବିଇଓ ଦେବବ୍ରତ ବାରିକ  ଏହାକୁ ଆନୁଷ୍ଠାନିକ ଭାବେ ଉଦ୍‌ଘାଟନ କରିଛନ୍ତି ।   ନୋଡାଲ ଉପ୍ରା ବିଦ୍ୟାଳୟ ଓ ସମସ୍ତ ବର୍ଗର ହାଇସ୍କୁଲରୁ ମୋଟ ୨୫୦ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ର ଏଥିରେ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିଛନ୍ତି । 

ବୃକ୍ଷରୋପଣ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ

ବୃକ୍ଷରୋପଣ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ

ବଡ଼ସାହି,୨୦।  ୮(ସ୍ବ.ପ୍ର)-ବଡ଼ସାହି ବ୍ଲକ ଅଧୀନ ଜାରକାଣୀ ପଞ୍ଚାୟତ ବିଜୁ ଯୁବ ବାହିନୀ ଆନୁକୂଲ୍ୟରେ ବୃକ୍ଷ ରୋପଣ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି ।   ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମକୁ ବିଇଓ ଦେବବ୍ରତ ବାରିକ ମୁଖ୍ୟଅତିଥି ଭାବେ ଉପସ୍ଥିତ ରହି ଉଦଘାଟନ କରିଥିଲେ।