ବାଲେଶ୍ୱର

ଜୁନିୟର ସିପକ ଟାକ୍ରୋ ପ୍ରତିଯୋଗିତାରେ ୩ କୃତୀଙ୍କୁ ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧିତ

ବେତନଟୀ,୨୮।୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ୨୦ତମ ଜାତୀୟ ସବ ଜୁନିୟର ସିପକ ଟାକ୍ରୋ ପ୍ରତିଯୋଗିତାରେ ମୟୂରଭଞ୍ଜର ୩ ଜଣ କୃତୀ ପ୍ରତିଯୋଗୀଙ୍କୁ ସାଧାରଣତନ୍ତ୍ର ଦିବସରେ ବେତନଟୀ ଡ଼ାକ ବଙ୍ଗଳାରେ ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧିତ କରାଯାଇଛି।

ପାନୀୟ ଜଳ ସଙ୍କଟରେ ୩ ହଜାର ଲୋକ

ତେଲକୋଇ,୨୮।୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)-କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲା ତେଲକୋଇ ବ୍ଲକର ଆକୁଳ ପଞ୍ଚାୟତ ମୁଖ୍ୟାଳୟରେ ୨୦୦୮ରେ ନିର୍ମାଣ କରାଯାଇଛି ସ୍ବଜଳ ଧାରା ଯୋଜନା ଫେଲ ମାରିଛି। ଏହି ଯୋଜନାରେ ପଞ୍ଚାୟତ ମୁଖ୍ୟାଳୟରେ ୩ ହଜାରରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ପରିବାର ପାଇଁ ପାନୀୟ ଜଳ ପାଇବାର ବ୍ୟବସ୍ଥା କରାଯାଇଛି।

ଭାଲୁ ଆକ୍ରମଣରେ ଛାତ୍ର ଗୁରୁତର

ନୀଳଗିରି, ୨୮।୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ନୀଳଗିରି ବନାଞ୍ଚଳ ଅଧୀନ କରଞ୍ଜିଆ ଗାଁରେ ଶନିବାର ଭାଲୁ ଆକ୍ରମଣରେ ଜଣେ ଛାତ୍ର ଗୁରୁତର ହୋଇଛନ୍ତି। ତାଙ୍କୁ ଉପଖଣ୍ଡ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଛି। ଉକ୍ତ ଛାତ୍ର ହେଲେ କାଠପାଳ ଗାଁର ତନ୍ମୟ ମହାନ୍ତି (୧୭) ।

ନିମ୍ନମାନର ରାସ୍ତାକାମକୁ ନେଇ ଅସନ୍ତୋଷ: ଉଚ୍ଚସ୍ତରୀୟ ତଦନ୍ତ ଦାବି କଲେ ଗ୍ରାମବାସୀ

ନିମ୍ନମାନର ରାସ୍ତାକାମକୁ ନେଇ ଅସନ୍ତୋଷ: ଉଚ୍ଚସ୍ତରୀୟ ତଦନ୍ତ ଦାବି କଲେ ଗ୍ରାମବାସୀ

ଖନ୍ତାପଡ଼ା,୨୮।୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲା ବାହାନଗା ବ୍ଲକ ଖନ୍ତାପଡ଼ା ପଞ୍ଚାୟତର ସୁଠଙ୍ଗ ଗ୍ରାମରେ ନିମ୍ନମାନର ରାସ୍ତାକାମ ନେଇ ଗ୍ରାମବାସୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଅସନ୍ତୋଷ ଦେଖାଦେଇଛି। ନିର୍ମାଣାଧୀନ କାମକୁ ଗ୍ରାମବାସୀ ବନ୍ଦ ରଖି ଉଚ୍ଚସ୍ତରୀୟ ତଦନ୍ତ ଦାବି କରିଛନ୍ତି ।

ଭାଜପା ରାଜ୍ୟ ପ୍ରଭାରୀଙ୍କ ବାରିପଦା ଗସ୍ତ

ଭାଜପା ରାଜ୍ୟ ପ୍ରଭାରୀଙ୍କ ବାରିପଦା ଗସ୍ତ

ବାରିପଦା ଅଫିସ, ୨୮।୧: ଭାଜପାର ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ସାଧାରଣ ସମ୍ପାଦକ ତଥା ଓଡ଼ିଶା ରାଜ୍ୟ ପ୍ରଭାରୀ ଅରୁଣ ସିଂ ଶନିବାରଠାରୁ ମୟୂରଭଞ୍ଜ ଜିଲା ବାରିପଦା ଗସ୍ତରେ ଆସିଛନ୍ତି। ଶନିବାର ବିଶୋଇଠାରେ ଆୟୋଜିତ ଏକ ସଭାରେ ସେ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ।

ସୁନା ଦୋକାନୀଙ୍କ ଘରୁ ଚୋରି

ସୁନା ଦୋକାନୀଙ୍କ ଘରୁ ଚୋରି

ହାଟଡିହି, ୨୮।୧(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲା ନନ୍ଦିପଡ଼ା ଥାନା ସାଳନିଆ ମାର୍କେଟର ସୁନା ଦୋକାନୀ ଅନୁପମ୍‌ ଜୁଏଲର୍ସ ମାଲିକ ସଞ୍ଜୟ ଶାହଙ୍କ ଘରୁ ଶନିବାର ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ଚୋରି ହୋଇଛି।

ପୋଲିସ-ଭାଜପା କର୍ମୀ ଧସ୍ତାଧସ୍ତି

ପୋଲିସ-ଭାଜପା କର୍ମୀ ଧସ୍ତାଧସ୍ତି

କେନ୍ଦୁଝର, ୨୭ ।୧ (ସ୍ବ.ପ୍ର.)- କୁନ୍ଦୁଲି ନାବାଳିକା ପୀଡିତାଙ୍କ ଆତ୍ମହତ୍ୟା ଘଟଣାରେ ଭାଜପା ଯୁବ ମୋର୍ଚ୍ଚା ପକ୍ଷରୁ ଶନିବାର ଏସପି ଅଫିସ ଘେରାଉ କରାଯାଇଥିଲା ।

ସହାୟତା ଅପେକ୍ଷାରେ ଅସହାୟ ନାବାଳକ ରଞ୍ଜିତ

ରାଇସୁଆଁ,୨୭।୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)-କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲା ସଦର ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ଗୋପୀନାଥପୁର ପଞ୍ଚାୟତର ହର୍ଷପୁର ଗ୍ରାମର ୧୫ବର୍ଷର ଦିବ୍ୟାଙ୍ଗ ଆଦିବାସୀ ନାବାଳକ ରଞ୍ଜିତ।

ଓଡ଼ିଆ ଶ୍ରମିକଙ୍କ ମୃତଦେହ ବାଙ୍ଗାଲୋରରୁ ଉଦ୍ଧାର

ଓଡ଼ିଆ ଶ୍ରମିକଙ୍କ ମୃତଦେହ ବାଙ୍ଗାଲୋରରୁ ଉଦ୍ଧାର

ପାଟଣା, ୨୭।୧ (ସ୍ବ.ପ୍ର.)- କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲା ପାଟଣା ବ୍ଲକ୍‌ କଣ୍ଟିଆପଡ଼ା ଗ୍ରାମର ଧନେଶ୍ୱର ନାଏକ(୨୫)ଙ୍କର ମୃତଦେହକୁ ବାଙ୍ଗାଲୋର ରେଲ୍‌ୱେ ପୋଲିସ୍‌ ଗତ ୨୩ରେ କାରେନାଲାମ୍‌ ଓ ଇଲାଲେଗି ଷ୍ଟେଶନ୍‌ ମଧ୍ୟରେ ଥିବା ରେଳ ଧାରଣା ପାର୍ଶ୍ୱରୁ ଜବତ କରିଛି ।

ପରିବାର ଲୋକଙ୍କୁ ମାଡମାରି ଗହଣା ଲୁଟ

ଚାନ୍ଦବାଲି,୨୭।୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଧାମରା ନିକଟସ୍ଥ ଜୟଦୁର୍ଗାପାଟଣା ଗ୍ରାମର ନିରଞ୍ଜନ ମଣ୍ଡଳଙ୍କ ଘରେ ଗୁରୁବାର ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ଡକାୟତି ହୋଇଥିବାବେଳେ କଇଥଖୋଲା ବଜାରରେ ଏକ ମୋବାଇଲ ଦୋକାନରୁ ମୋବାଇଲ ଚୋରି ହୋଇଛି।

ଅଙ୍ଗନୱାଡି କେନ୍ଦ୍ର ପାଲଟିଲା ରଣକ୍ଷେତ୍ର

ବାସୁଦେବପୁର,୨୭।୧(ଡି.ଏନ.ଏ.) - ବାସୁଦେବପୁର ବ୍ଲକର ଆର୍ତ୍ତୁଂ ପଞ୍ଚାୟତର ନାଥସାହି ଅଙ୍ଗନୱାଡି କେନ୍ଦ୍ରରେ ଶନିବାର ଅଣ୍ଡା ବଣ୍ଟାଯିବାବେଳେ ଗଣ୍ଡଗୋଳ ଘଟି କେନ୍ଦ୍ର ପରିସର ରଣକ୍ଷେତ୍ର ପାଲଟିଥିଲା।

ସରକାରୀ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ମାଡ଼: ୪ ଗିରଫ

ସରକାରୀ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ମାଡ଼: ୪ ଗିରଫ

ଚାନ୍ଦବାଲି,୨୭।୧(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)-ଭଦ୍ରକ ଜିଲା ଧାମରା ଅତିରିକ୍ତ ତହସିଲ ଅଧୀନ ପଞ୍ଚୁଟିକ୍ର୍ରୀ ଆର୍‌ଆଇ ସର୍କଲ କରଣପଲ୍ଲୀ ପଞ୍ଚାୟତର ଜଙ୍ଗଲ ଜମିରେ ମାପଚୁପ କରିବାକୁ ଯାଇ ଗତ ୨୫ତାରିଖରେ ଚାନ୍ଦବାଲି ତହସିଲ ଓ ବନ ବିଭାଗର କେତେକ କର୍ମଚାରୀ ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକଙ୍କ ଆକ୍ରୋଶର ଶିକାର ହୋଇଥିଲେ।

ଅଶାନ୍ତ ହେଉଛି ବାଲେଶ୍ୱର ସହର

ଅଶାନ୍ତ ହେଉଛି ବାଲେଶ୍ୱର ସହର

ବାଲେଶ୍ୱର ଅଫିସ,୨୭।୧-ବାଲେଶ୍ୱର ସହର ଅପରାଧିଙ୍କ ଭୂସ୍ବର୍ଗ ପାଲଟିଛି। ଦିନକୁ ଦିନ ସହର ଅଶାନ୍ତ ହେବାରେ ଲାଗିଛି। ସହରବାସୀ ଶାନ୍ତିରେ ଚଳାଚଳ କରିପାରୁନାହାନ୍ତି। ସୁରକ୍ଷା ପାଇଁ ସହରବାସୀ ଥାନାରେ ନିବେଦନ କରିଛନ୍ତି।

୨ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ଆଜୀବନ କାରାଦଣ୍ଡ

ବାଲେଶ୍ୱର ଅଫିସ,୨୭।୧-ଏକ ହତ୍ୟା ମାମଲାର ବିଚାର କରି ଶନିବାର ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲା ଦୌରାଜଜ୍‌ ରାମଶଙ୍କର ହୋତା ୨ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ଆଜୀବନ କାରାଦଣ୍ଡ ସହ ୧୫ହଜାର ଟଙ୍କା ଜରିମାନା ଆଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି।

ବାଲେଶ୍ୱର ସମ୍ରାଟ କ୍ଲବ ଚାମ୍ପିୟନ

ବାଲେଶ୍ୱର ସମ୍ରାଟ କ୍ଲବ ଚାମ୍ପିୟନ

ଖଇରା,୨୭।୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ମା’ ଭଗବତୀ ଯୁବ ସାଂସ୍ମୃତିକ ପରିଷଦ ଆନୁକୂଲ୍ୟରେ ଖଇରା ବ୍ଲକ ଡ଼ଗରପଡ଼ା ପଞ୍ଚାୟତ ବଡ଼ ବାହାଦଲପୁରଠାରେ ଚାଲିଥିବା ମା’ ଭଗବତୀ ଆନ୍ତଃ ଜିଲା କ୍ରିକେଟ୍‌ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ ଶୁକ୍ରବାର ସାଧାରଣତନ୍ତ୍ର ଦିବସରେ ଉଦ୍‌ଯାପିତ ହୋଇଯାଇଛି।

ଗ୍ୟାସ୍‌ ଟାଙ୍କି ଫାଟିଲା: ଜଣେ ଗୁରୁତର

ଆନନ୍ଦପୁର,୨୭।୧ (ଡ଼ି.ଏନ୍‌.ଏ.)- କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲା ଆନନ୍ଦପୁର ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ବାଉଁଶଗଡ଼ ପଞ୍ଚାୟତ ବାଙ୍ଖତ୍ଡ଼ି ଗ୍ରାମ ନାଇକ ସାହିରେ ଶୁକ୍ରବାର ରାତି ୧୦ଟା ସମୟରେ ଚକ୍ରଧର ବାରିକଙ୍କ ଘରେ ହଠାତ୍‌ ନିଆଁ ଲାଗି ଯାଇଥିଲା।

ବୋଲେରୋ ଧକ୍କାରେ ମହିଳାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ

ଢେଙ୍କିକୋଟ,୨୭।୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)- କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲା ଢେଙ୍କିକୋଟ ଥାନା ଅଧୀନ ୨୦ ନମ୍ବର ଜାତୀୟ ରାଜପଥର କଟରାବେଡା ଛକଠାରେ ୨୬ ତାରିଖ ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଏକ ବୋଲେରୋ ମାଡିଯିବାରୁ କୁଲେଇ ନାୟକ (୫୫) ନରମ୍ନୀ ଜଣେ ମହିଳାଙ୍କର ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି।

ଜଳିଗଲା ଛଣ ବୋଝେଇ ଟ୍ରାକ୍ଟର

ଜଳିଗଲା ଛଣ ବୋଝେଇ ଟ୍ରାକ୍ଟର

ଘସିପୁରା,୨୭।୧(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲା ଆନନ୍ଦପୁର ଥାନା ଶିବନାରାୟଣ ପୁରଠାରେ ଏକ ଛଣ ବୋଝେଇ ଟ୍ରାକ୍ଟରରେ ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ତାରରରୁ ନିଆଁ ଲାଗି ଜଳିଯାଇଛି।

ଦାସକାଠିଆ ମାଧ୍ୟମରେ ସଚେତନତା

ଦାସକାଠିଆ ମାଧ୍ୟମରେ ସଚେତନତା

ରୂପ୍‌‌ସା, ୨୭।୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲା ରୂପ୍‌ସା ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ଗଡ଼ପଦା ପଞ୍ଚାୟତ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ଶୁକ୍ରବାର ବସ୍ତା ଗୋଷ୍ଠୀ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦ୍ର ତରଫରୁ ଦାସକାଠିଆ ପାଲା ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି।

କୃଷକ ସମ୍ପର୍କ ମେଳା ଅନୁଷ୍ଠିତ

କୃଷକ ସମ୍ପର୍କ ମେଳା ଅନୁଷ୍ଠିତ

ବାରିପଦା ଅଫିସ,୨୭।୧- ବାରିପଦା ବ୍ଳକସ୍ଥିତ ବାଙ୍କିଶୋଳ ଗ୍ରାମରେ ବ୍ଲକ ସ୍ତରୀୟ କୃଷକ ସମ୍ପର୍କ ମେଳା ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଜିଲା କୃଷି ଅଧିକାରୀ ଲକ୍ଷ୍ମଣ ଚନ୍ଦ୍ର ମୁର୍ମୁଙ୍କ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତାରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ମେଳାରେ ମୁଖ୍ୟ ଅତିଥି ଭାବେ ଓଡ଼ିଶା ବିଧାନସଭା ଉପବାଚସ୍ପତ୍ତି ସାନନ୍ଦ ମାର୍ଣ୍ଡି, ସମ୍ମାନିତ ଅତିଥି ଭାବେ ଜିଲା କୃଷି ଉପନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଦାମୋଦର ସେଠୀ ଯୋଗଦେଇ କୃଷି ବିଭାଗର ବିଭିନ୍ନ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ସମ୍ପର୍କରେ ଆଲୋଚନା କରିଥିଲେ।

ମହେଶ ସିହ୍ନା ଆନ୍ତଃ ସ୍କୁଲ କ୍ରିକେଟ

ବାରିପଦା ଅଫିସ,୨୭।୧- ବାରିପଦାସ୍ଥିତ ମହେଶ ସିହ୍ନା ଆନ୍ତଃ ସ୍କୁଲ କ୍ରିକେଟ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଏଥିରେ ଦୁଇଟି ମ୍ୟାଚ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା।

ଭାଜପା ଓବିସି ମୋର୍ଚ୍ଚାର ବୈଠକ

ବାରିପଦା ଅଫିସ,୨୭।୧-ମୟୂରଭଞ୍ଜ ଜିଲା ଭାଜପା ଓବିସି ମୋର୍ଚ୍ଚାର ଏକ ବୈଠକ ଜିଲା କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ପରିସରରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ମୋର୍ଚ୍ଚା ସଭାପତି ଆତସ କୁମାର ସାହୁଙ୍କ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତାରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ଏହି ବୈଠକରେ ପ୍ରଭାରୀ ଶୋଭାବତୀ ଓତ୍ତା,ରାଜ୍ୟ କାର୍ଯ୍ୟକାରିଣୀ ସଦସ୍ୟ ଛୋଟଲାଲ ମହାନ୍ତ ପ୍ରମୁଖ ଯୋଗଦେଇ ଆଗାମୀ ଦିନର କାର୍ଯ୍ୟପନ୍ଥା ସମ୍ପର୍କରେ ଆେଲୋଚନା କରିଥିଲେ।

ଜଳାଶୟରେ ବୁଡ଼ି ଶିଶୁପୁତ୍ର ମୃତ

ରୂପ୍‌‌ସା, ୨୭।୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ବାଲେଶ୍ୱର ସଦର ବ୍ଲକ ସାର୍ଥା ଫାଣ୍ଡି ଅନ୍ତର୍ଗତ ଛୁଆଳିଚକ ଗ୍ରାମରେ ଶୁକ୍ରବାର ଜଣେ ଦେଢ଼ବର୍ଷର ଶିଶୁପୁତ୍ର ଜଳାଶୟରେ ବୁଡ଼ି ପ୍ରାଣ ହରାଇଛନ୍ତି।

ଆଦିବାସୀ ମହିଳାଙ୍କୁ ହତ୍ୟା

ଆଦିବାସୀ ମହିଳାଙ୍କୁ ହତ୍ୟା

ଭଦ୍ରକ ଅଫିସ,୨୭।୧: ଭଦ୍ରକ ବନ୍ତଛକ ନିକଟସ୍ଥ ଏକ ପରିତ୍ୟକ୍ତ ଘରୁ ଜଣେ ଆଦିବାସୀ ମହିଳାଙ୍କ ମୃତଦେହ ଶନିବାର ଟାଉନ ଥାନା ପୋଲିସ ଉଦ୍ଧାର କରିଛି। ମୃତ ମହିଳା ଜଣଙ୍କ ଚରମ୍ପା ଖଣ୍ଡିଆ ବଜାରର ମାମା ବିନ୍ଧାଣୀ(୪୦)।