ବାଲେଶ୍ୱର

ଧାନଖଳାରେ ଲାଗିଲା ନିଆଁ

ଧାନଖଳାରେ ଲାଗିଲା ନିଆଁ

ପାଟଣା, ୨୩।୧୧(ସ୍ବ.ପ୍ର.): ପାଟଣା ବ୍ଲକ ମୁରୁସୁଆଁ ପଞ୍ଚାୟତ ଡେଣୁଆ ଗ୍ରାମର ନାଏକ ସାହିର ଦୁଇ ଚାଷୀଙ୍କ ଧାନଖଳାରେ ଶୁକ୍ରବାର ଅପରାହ୍ନରେ ନିଆଁ ଲାଗିଯାଇଥିଲା। 

ରଙ୍ଗୋଲି ପ୍ରତିଯୋଗିତା: ଭାଗ ନେଲେ ୫୫ ଛାତ୍ରୀ

ରଙ୍ଗୋଲି ପ୍ରତିଯୋଗିତା: ଭାଗ ନେଲେ ୫୫ ଛାତ୍ରୀ

ତିହିଡ଼ି, ୨୩।୧୧ (ଡି.ଏନ.ଏ.) - ତିହିଡ଼ି ଯୁବ ମଞ୍ଚ ପକ୍ଷରୁ ଶୁକ୍ରବାର କାର୍ତ୍ତିକ ପୂର୍ଣ୍ଣିମା ଅବସରରେ ରଙ୍ଗୋଲି ପ୍ରତିଯୋଗିତା ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ତିହିଡ଼ି ସରସ୍ବତୀ ଶିଶୁ ବିଦ୍ୟାମନ୍ଦିରରେ ଆୟୋଜିତ ଏହି ପ୍ରତିଯୋଗିତାରେ ୫୫ ଛାତ୍ରୀ ଭାଗ ନେଇଥିଲେ।

କେନ୍ଦ୍ର ଓ ରାଜ୍ୟ ବିରୋଧରେ ବର୍ଷିଲେ ସିପିଏମ ନେତା

କେନ୍ଦ୍ର ଓ ରାଜ୍ୟ ବିରୋଧରେ ବର୍ଷିଲେ ସିପିଏମ ନେତା

ଖଇରା,୨୩। ୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଖଇରା ବ୍ଲକ ସିପିଏମ ଆଞ୍ଚଳିକ କମିଟି ଆନୁକୂଲ୍ୟରେ ଗୁରୁବାର ଏକ ପଥପ୍ରାନ୍ତ ସଭା ଖଇରା ବଜାର ପୋଷ୍ଟ ଅଫିସ ଛକରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି  । ବରିଷ୍ଠ ସଭ୍ୟ ପ୍ରଶାନ୍ତ ବାରିକଙ୍କ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତାରେ ଆୟୋଜିତ ସଭାରେ ଆଞ୍ଚଳିକ କମିଟି ସମ୍ପାଦକ ମୂରଲୀଧର ବେହେରା, ଆଇନଜୀବୀ ଭରତ ଚନ୍ଦ୍ର ପଣ୍ଡା, ଜିଲା ଉପସଭାପତି ଜଗତାନନ୍ଦ ମହାପାତ୍ର, ଆଇନଜୀବୀ ଅଜୟ ପଟ୍ଟନାୟକ, ଭଗବାନ ଦାସ, ହରେକୃଷ୍ଣ କୁଅଁର, ସନ୍ତୋଷ ସାହୁ ପ୍ରମୁଖ ବକ୍ତା ଭାବେ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ। 

ରେମୁଣା ସାଂସ୍କୃତିକ ପରିଷଦ ପକ୍ଷରୁ ବୋଇତ ବନ୍ଦାଣ

ରେମୁଣା ସାଂସ୍କୃତିକ ପରିଷଦ ପକ୍ଷରୁ ବୋଇତ ବନ୍ଦାଣ

ରେମୁଣା,୨୩। ୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ରେମୁଣା ସାଂସ୍କୃତିକ ପରିଷଦ ଆନୁକୂଲ୍ୟରେ ୩୫ତମ ବୋଇତ ବନ୍ଦାଣ ଉତ୍ସବ ରେମୁଣା ତାରିଣୀ ଛକ ନିକଟ ପଡିଆରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ପରିଷଦ ସଭାପତି ରବିନାରାୟଣ ସେଠୀଙ୍କ ପୌରୋହିତ୍ୟରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ମୁଖ୍ୟଅତିଥି ଭାବେ ପୂର୍ବତନ ବିଧାୟକ ସୁଦର୍ଶନ ଯେନା, ମୁଖ୍ୟବକ୍ତା ସାହିତି୍ୟକ ପ୍ରଦୀପ୍ତ କୁମାର ମିଶ୍ର, ସମ୍ମାନିତ ଅତିଥି ପ୍ରଫେସର ଶତ୍ରୁଘ୍ନ ମଲିକ, ଯୁବନେତା ଦୀପକ କୁମାର ମଲିକ, ଶୁଭେନ୍ଦୁ ଦାସ ମଙ୍ଗରାଜ, କବି ରାମଚନ୍ଦ୍ର ପାକଳ, ଆଇନଜୀବୀ ନଳିନୀ ପଣ୍ଡା ପ୍ରମୁଖ ଯୋଗଦେଇ ଉତ୍କଳୀୟ ନୌବାଣିଜ୍ୟର ବୈଭବପୂର୍ଣ୍ଣ ଇତିହାସକୁ ରୋମନ୍ଥନ କରି ଆଜିର ଯୁବପିଢ଼ିଙ୍କୁ ଜାତିର ସ୍ବାଭିମାନ ଓ ସଂସ୍କୃତିକୁ ବଞ୍ଚାଇ ରଖିବା ଲାଗି ଉଦ୍‌ବୋଧନ ଦେଇଥିଲେ।

ଏକାଦଶ ବାର୍ଷିକ ସାଗର ସାଥୀ ବୋଇତ ବନ୍ଦାଣ ମହୋତ୍ସବ

ଏକାଦଶ ବାର୍ଷିକ ସାଗର ସାଥୀ ବୋଇତ ବନ୍ଦାଣ ମହୋତ୍ସବ

ବାସୁଦେବପୁର,୨୩।୧୧(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଭଦ୍ରକ ଜିଲା ବାସୁଦେବପୁର ବ୍ଲକ ଗମେଇ ନଦୀର ଚୁଡାମଣି ଶାଶୁ ଭୁଆଶୁଣୀ ଘାଟରେ ଏକାଦଶତମ ବାର୍ଷିକ ସାଗର ସାଥି ବୋଇତ ବନ୍ଦାଣ ମହୋତ୍ସବ ଶୁକ୍ରବାର ପାଳିତ ହୋଇଯାଇଛି।

କେନ୍ଦୁଝରରେ ସିଦ୍ଦି ଗୋମା ନୃତ୍ୟ ଦଳ

କେନ୍ଦୁଝରରେ ସିଦ୍ଦି ଗୋମା ନୃତ୍ୟ ଦଳ

କେନ୍ଦୁଝର,୨୩।୧୧(ସ୍ବ.ପ୍ର.): ଆଫ୍ରିକା ମହାଦେଶର ଅନ୍ୟତମ ପ୍ରମୁଖ ଲୋକ ନୃତ୍ୟ ହେଉଛି ସିଦ୍ଧି ଗୋମା ନୃତ୍ୟ । ତେବେ ଏହି ସଂସ୍କୃତି ପ୍ରାୟ ଅନେକ ବର୍ଷ ତଳେ ଭାରତକୁ ଆସିଥିଲା । ଗୁଜରାଟର ବରୁଚ ଜିଲାର ରତନପୁର ଗାଁରେ ଏହି ସଂପ୍ରଦାୟର ଲୋକ ବସବାସ କରୁଛନ୍ତି । 

ବିରଳ ପ୍ରଜାତିର ଜଙ୍ଗଲୀ ବିଲେଇଛୁଆ ଉଦ୍ଧାର

ବିରଳ ପ୍ରଜାତିର ଜଙ୍ଗଲୀ ବିଲେଇଛୁଆ ଉଦ୍ଧାର

କେନ୍ଦୁଝର,୨୩।୧୧(ସ୍ବ.ପ୍ର.): କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲା ହରିଚନ୍ଦନପୁର ବ୍ଲକ ବୁଢୀପଦା ଗ୍ରାମବାସୀ ଶୁକ୍ରବାର ସକାଳୁ ଏକ ଜଙ୍ଗଲୀ ବିଲେଇ ଛୁଆ ଉଦ୍ଧାର କରିଛନ୍ତି।  ପରେ ବିଲେଇ ଛୁଆକୁ ବନବିଭାଗକୁ ହସ୍ତାନ୍ତର କରାଯାଇଛି।

ଦଳୀୟ ପତାକାକୁ ନେଇ ଭାଜପା, ବିଜେଡି କର୍ମୀ ମୁହାଁମୁହିଁ : ଭଦ୍ରକ-ଚାନ୍ଦବାଲି ରାସ୍ତା ଅବରୋଧ

ଦଳୀୟ ପତାକାକୁ ନେଇ ଭାଜପା, ବିଜେଡି କର୍ମୀ ମୁହାଁମୁହିଁ : ଭଦ୍ରକ-ଚାନ୍ଦବାଲି ରାସ୍ତା ଅବରୋଧ

ଚାନ୍ଦବାଲି,୨୩।୧୧(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଭଦ୍ରକ ଜିଲା ଚାନ୍ଦବାଲି ସହରରେ ଦଳୀୟ ପତାକା କାଢ଼ିବାରୁ ଉତ୍ତେଜନା ଦେଖାଯାଇଛି। ଭାଜପାର ଦଳୀୟ ପତାକାକୁ କାଢ଼ି ସେଠାରେ ବିଜେଡି ପତାକା ଲଗାଯିବା ଫଳରେ ଭାଜପା ନେତା ଓ କର୍ମୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଉତ୍ତେଜନା ଦେଖାଯାଇଛି। 

ବୈତରଣୀରେ ବୁଡ଼ ପକାଇଲେ ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁ: ବୋଇତ ବନ୍ଦାଇ ମନେପକାଇଲେ ଅତୀତର ଗୌରବମୟ ନୌବାଣିଜ୍ୟ

ବୈତରଣୀରେ ବୁଡ଼ ପକାଇଲେ ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁ: ବୋଇତ ବନ୍ଦାଇ ମନେପକାଇଲେ ଅତୀତର ଗୌରବମୟ ନୌବାଣିଜ୍ୟ

ପାଟଣା,୨୩।୧୧(ସ୍ବ.ପ୍ର.): କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲା ପାଟଣା ବ୍ଲକ ଦେଇ ବହିଯାଇଛି ପୁଣ୍ୟତୋୟା ବୈତରଣୀ । ଶୁକ୍ରବାର ପବିତ୍ର କାର୍ତ୍ତିକ ପୂର୍ଣ୍ଣିମା ଅବସରରେ ଏହି ନଦୀରେ ହଜାର ହଜାର ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁ ବୁଡ଼ ପକାଇଛନ୍ତି। 

ବଡବିଲରେ ପ୍ରାଚୀନ ଓଡ଼ିଶାର ନୌବାଣିଜ୍ୟ ସ୍ମୃତି ମନେପକାଇ ବୋଇତ ବନ୍ଦାଣ

ବଡବିଲରେ ପ୍ରାଚୀନ ଓଡ଼ିଶାର ନୌବାଣିଜ୍ୟ ସ୍ମୃତି ମନେପକାଇ ବୋଇତ ବନ୍ଦାଣ

ବଡବିଲ,୨୩।୧୧(ସ୍ବ.ପ୍ର.): କାର୍ତ୍ତିକ ପୂର୍ଣ୍ଣିମା ଅବସରରେ ଓଡ଼ିଶାର ନୌବାଣିଜ୍ୟକୁ ମନେପକାଇ କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲା ବଡବିଲଠାରେ ଶୁକ୍ରବାର ସକାଳେ ବୋଇତ ବନ୍ଦାଣ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଛି।

ଗୋପୀନାଥପୁର ଶାସନରୁ ବାହାରିଲା ଭାଜପାର ଜନପରାମର୍ଶ ପଦଯାତ୍ରା

ଗୋପୀନାଥପୁର ଶାସନରୁ ବାହାରିଲା ଭାଜପାର ଜନପରାମର୍ଶ ପଦଯାତ୍ରା

ସଜନାଗଡ, ୨୩।୧୧(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲା ନୀଳଗିରିରେ  ଭାଜପା ପକ୍ଷରୁ  ଶୁକ୍ରବାର ପୂର୍ବାହ୍ନରେ ଦଳର ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ କାର୍ଯ୍ୟକାରିଣୀ ସଦସ୍ୟ ତଥା ନୀଳଗିରି ପୁର୍ବତନ ବିଧାୟକ ପ୍ରତାପ ଚନ୍ଦ୍ର ଷଡଙ୍ଗୀଙ୍କ ଜନ୍ମମାଟି ଗୋପୀନାଥପୁର ଶାସନରୁ ଜନପରାମର୍ଶ ପଦଯାତ୍ରା ଶୁଭାରମ୍ଭ କରାଯାଇଛି।

ସିଲିଣ୍ଡର ଫାଟି କାନ୍ଥ ଭାଙ୍ଗିଲା

ସିଲିଣ୍ଡର ଫାଟି କାନ୍ଥ ଭାଙ୍ଗିଲା

ଆନନ୍ଦପୁର/ଘସିପୁରା, ୨୩।୧୧(ସ୍ବ.ପ୍ର.): ଆନନ୍ଦପୁର ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ଅକରୁଆ ଗ୍ରାମରେ ଏକ ଅଭାବନୀୟ ଘଟଣା ଘଟିଛି। କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କ ଉଜ୍ଜ୍ୱଳା ଯୋଜନାରେ ମିଳିଥିବା ଗ୍ୟାସ୍‌ ସିଲିଣ୍ଡର ଫାଟି ଘରର କାନ୍ଥ ଭୁଶୁଡି ପଡିଛି।

ବେଧଡ଼କ ଶାଳଗଛ କଟା

ବେଧଡ଼କ ଶାଳଗଛ କଟା

ଝୁମ୍ପୁରା, ୨୩।୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ.): କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲା ଚମ୍ପୁଆ ରେଞ୍ଜ୍‌ ଅନ୍ତର୍ଗତ ବାମେବାରୀ ଫରେଷ୍ଟ ବାଲିବନ୍ଧ ସେକ୍‌ଶନ ଜଙ୍ଗଲରେ ବେଧଡ଼କ ଶାଗୁଆନ ଗଛ କଟାଯାଉଛି। ଏହି ଜଙ୍ଗଲ ଭିତରେ କାଠ ମାଫିଆ କଟା ଗଛର ଡିପୋ କରିଛନ୍ତି। 

ଟାଟା ମ୍ୟାଜିକ ଦୁର୍ଘଟଣାଗ୍ରସ୍ତ: ଚାଳକଙ୍କ ଦୁଇଗୋଡ଼ କଟିଲା

ଭଣ୍ଡାରିପୋଖରୀ, ୨୩।୧୧ (ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଭଦ୍ରକ ଜିଲା ଭଣ୍ଡାରିପୋଖରୀ ବ୍ଲକ  ୧୬ ନମ୍ବର ଜାତୀୟ ରାଜପଥର ମଜୁରିଗଡିଆ ଛକ ନିକଟରେ ଗୁରୁବାର ଏକ ଟାଟାମ୍ୟାଜିକ ଦୁର୍ଘଟଣାଗ୍ରସ୍ତ ହୋଇଛି।

ଟ୍ରେନରେ କଟି ଯୁବକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ

ଭଦ୍ରକ ଅଫିସ, ୨୩।୧୧ - ଭଦ୍ରକ ସହରର ଧରିତ୍ରୀନଗର ବାସିନ୍ଦା ବାବୁ ରାଉତ(୨୫)ଙ୍କର ଟ୍ରେନରେ କଟି ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି।

ସାଇକେଲରେ ଶ୍ରୀକ୍ଷେତ୍ର ଯାତ୍ରା

ସାଇକେଲରେ ଶ୍ରୀକ୍ଷେତ୍ର ଯାତ୍ରା

ଆରଡି, ୨୩।୧୧ (ଡି.ଏନ.ଏ.)-ବର୍ଷେ କି ଦୁଇବର୍ଷ ନୁହେଁ ଦୀର୍ଘ ୩୧ ବର୍ଷ ଧରି ସାଇକେଲରେ ଶ୍ରୀକ୍ଷେତ୍ର ଯାତ୍ରା। ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟ କେବଳ ଶ୍ରୀଜଗନ୍ନାଥଙ୍କୁ ଦର୍ଶନ କରିବା। ସାଇକେଲରେ ଶ୍ରୀକ୍ଷେତ୍ରକୁ ଯାତ୍ରା କରୁଥିବା ଏହି ବ୍ୟକ୍ତି ଜଣଙ୍କ ହେଲେ ଭାଗୀରଥି ଦାସ(୬୪)। 

ଉଜ୍ଜୀବିତ ରହିଛି ଡଙ୍ଗା ଭସାଣ ପରମ୍ପରା

ଉଜ୍ଜୀବିତ ରହିଛି ଡଙ୍ଗା ଭସାଣ ପରମ୍ପରା

ବଡ଼ସାହି, ୨୩।୧୧(ସ୍ବ.ପ୍ର.)- କାର୍ତ୍ତିକ ପୂର୍ଣ୍ଣିମା ଭୋରୁ ବୁଡ଼ ପକାଇ ଡଙ୍ଗା ଭସାଣ କରିବା ଓଡ଼ିଆ ସଂସ୍କୃତିର ଏକ ଅନନ୍ୟ ପରମ୍ପରା|  ହଜାର ହଜାର ବର୍ଷ ପୂର୍ବେ କଳିଙ୍ଗ ନୌବାଣିଜ୍ୟ, ସମୁଦ୍ର ଯାତ୍ରାରେ ବାଣିଜ୍ୟ କାରବାର ସାରା ବିଶ୍ୱରେ ପ୍ରସିଦ୍ଧି ଲାଭ କରିଥିଲା|  

 ୯୬ କେନ୍ଦ୍ରରେ ହେବ ଧାନ କିଣା

୯୬ କେନ୍ଦ୍ରରେ ହେବ ଧାନ କିଣା

ବାରିପଦା ଅଫିସ,୨୩।୧୧- ଚଳିତ ବର୍ଷ ମୟୂରଭଞ୍ଜ ଜିଲାସ୍ତରୀୟ ଧାନ ସଂଗ୍ରହ ନୀତି ନିର୍ଦ୍ଧାରଣ କମିଟିର ବୈଠକ ଜିଲା ଗ୍ରାମ୍ୟ ଉନ୍ନୟନ ସଂସ୍ଥାର ସମ୍ମିଳନୀ କକ୍ଷରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି।

ଫୁଟ୍‌ବଲ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ : ତ୍ରିବେଣୀ ସ୍ପୋର୍ଟିଂ କ୍ଲବ

ଫୁଟ୍‌ବଲ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ : ତ୍ରିବେଣୀ ସ୍ପୋର୍ଟିଂ କ୍ଲବ

ଭଞ୍ଜକିଆ/ଯଶିପୁର,୨୩।୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ): ମୟୂରଭଞ୍ଜ ଜିଲା ରରୁଆଁ ବ୍ଲକ ଅଧୀନସ୍ଥ ପଣସି ଭରଡ଼ାପୋଷି ଗ୍ରାମ କମିଟି ଆନୁକୂଲ୍ୟରେ ଆୟୋଜିତ ଆଞ୍ଚଳିକ ଦିବାରାତ୍ର ଫୁଟ୍‌ବଲ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ ଉଦ୍‌ଯାପିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଏଥିରେ ୨୪ଟି ଦଳ ଭାଗ ନେଇଥିଲେ। 

ଚଣ୍ଡିପୁର-ଗୋବର୍ଦ୍ଧନପୁର ରାସ୍ତା: ନିର୍ମାଣ ହେବାର ୫ ବର୍ଷ ବି ଗଲାନି

ଚଣ୍ଡିପୁର-ଗୋବର୍ଦ୍ଧନପୁର ରାସ୍ତା: ନିର୍ମାଣ ହେବାର ୫ ବର୍ଷ ବି ଗଲାନି

ସଜନାଗଡ଼, ୨୩।୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲା ନୀଳଗିରି ବ୍ଲକ ଏକ ଆଦିବାସୀ ଅଧ୍ୟୁଷିତ ଅଞ୍ଚଳ। ଏହି ବ୍ଲକ ଅଧୀନ କୁଅଁରପୁର ଗ୍ରାମ ଲକରାଜ ପଞ୍ଚାୟତରେ ୫ ବର୍ଷ ପୂର୍ବେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଗ୍ରାମ ସଡ଼କ ଯୋଜନାରେ ଚଣ୍ଡିପୁରଠାରୁ ଗୋବର୍ଦ୍ଧନପୁର ୩.୩୦ କି.ମି. ରାସ୍ତା ନିର୍ମାଣ ହୋଇଥିଲା।

ଭିଟାମାଟି ଛାଡ଼ିବେ ଗଗୁଆ ଗ୍ରାମବାସୀ

ଭିଟାମାଟି ଛାଡ଼ିବେ ଗଗୁଆ ଗ୍ରାମବାସୀ

ଖଇରା, ୨୩।୧୧(ଉତ୍କଳବନ୍ଧୁ ପଣ୍ଡା)- ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲା ଖଇରା ତହସିଲ ଅଧୀନ ଶାରୀଶୁଆ ପାହାଡ଼ର ବନ୍ଧନଟା ଅଞ୍ଚଳରେ ବେଆଇନ ଖଣି ଖନନ ଜାରି ରହିଛି। ଦିନକୁ ଦିନ ଖଣି ବ୍ୟବହାରକାରୀଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ଆଶାତୀତ ଭାବେ ବୃଦ୍ଧି ପାଉଛି।

ମାଙ୍କଡ଼ କାମୁଡ଼ାରେ ୯ ଆହତ

ମାଙ୍କଡ଼ କାମୁଡ଼ାରେ ୯ ଆହତ

ସୋର, ୨୨।୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ସୋର ଥାନା ବାଳଙ୍ଗ ପଞ୍ଚାୟତର ଜହ୍ନିଆ ଗ୍ରାମରେ ମାଙ୍କଡ଼ଙ୍କ ଉତ୍ପାତ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବାରେ ଲାଗିଛି। ଗତ କିଛିଦିନ ହେଲା ମାଙ୍କଡ଼ପଲ  ଗଁ।ରେ ପଶି ଘର ଛପର ଓ ପରିବା ଚାଷ ନଷ୍ଟ କରି ପକାଉଛନ୍ତି। ଗତ ଦୁଇ ଦିନ ହେଲା ମାଙ୍କଡ଼ କାମୁଡ଼ାରେ ୯ଜଣ ଆହତ ହୋଇ ସୋର ଡ଼ାକ୍ତରଖାନାରେ ଚିକିତ୍ସିତ ହେଉଛନ୍ତି। 

ହାତୀ ପ୍ରବେଶକୁ ରୋକା ନ ଗଲେ ଆନ୍ଦୋଳନ

ବାରିପଦା ଅଫିସ,୨୨।୧୧-  ଝାଡଖଣ୍ଡ ଓ ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗରୁ ମୟୂରଭଞ୍ଜ ଜିଲାକୁ ବର୍ଷ ତମାମ ଶତାଧିକ ହାତୀ ପ୍ରବେଶ କରି ବ୍ୟାପକ କ୍ଷୟକ୍ଷତି ଘଟାଉଛନ୍ତି। ସେମାନଙ୍କୁ ରୋକିବା ଲାଗି ଓଡ଼ିଶା ସୀମାବର୍ତ୍ତୀ  ଶୁଳିଆପଦା, ମୋରଡା ଓ ରାସଗୋବିନ୍ଦପୁର ବ୍ଲକର ସୀମାନ୍ତ ଅଞ୍ଚଳରେ ଖାଇ ଖୋଳିବା ନିମନ୍ତେ ଦୀର୍ଘ ଦିନ ହେଲା ଦାବି ହୋଇଆସୁଛି।  

ଉଦ୍‌ଘାଟିତ ହେଲା  ଜଗଦ୍ଦାତ୍ରୀ ମେଳା

ଉଦ୍‌ଘାଟିତ ହେଲା ଜଗଦ୍ଦାତ୍ରୀ ମେଳା

ବାରିପଦା ଅଫିସ,୨୨।୧୧- ମୟୂରଭଞ୍ଜ ଜିଲା ବାରିପଦା ସହର ଭଞ୍ଜପୁରସ୍ଥିତ ଜଗଦ୍ଧାତ୍ରୀ ପଡିଆରେ  ଜଗଦ୍ଧାତ୍ରୀ ମେଳା ବୁଧବାର ରାତିରେ ଉଦ୍‌ଘାଟିତ ହୋଇଯାଇଛି।