ବାଲେଶ୍ୱର

ଅଙ୍ଗନଓ୍ବାଡିରୁ ଫେରିବା ସମୟରେ ଧକ୍କା ଦେଲା କାର୍‌: ଶିଶୁକନ୍ୟା ମୃତ

ଅଙ୍ଗନଓ୍ବାଡିରୁ ଫେରିବା ସମୟରେ ଧକ୍କା ଦେଲା କାର୍‌: ଶିଶୁକନ୍ୟା ମୃତ

ସଜନାଗଡ,୮।୫(ଡି.ଏନ.ଏ): ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲା ଖନ୍ତାପଡା ଥାନା ଅଧୀନ ନୀଳଗିରି-ଶେରଗଡ ୧୯ନଂ ରାଜ୍ୟ ରାଜପଥ ଆମ୍ବୁତିଆ ଛକଠାରେ ମଙ୍ଗଳବାର କାର୍‌ ଧକ୍କାରେ ଜଣେ ୬ ବର୍ଷର ଶିଶୁକନ୍ୟାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ଉକ୍ତ ଶିଶୁଜଣକ ଖନ୍ତାପଡା ଥାନା ଆମୁଢ଼ିଆ ଗ୍ରାମର ମକରା ସିଂଙ୍କ କନ୍ୟା ବର୍ଷା ସିଂ ବୋଲି ଜଣାପଡିଛି।

ରୂପାୟନ ପକ୍ଷରୁ ନିଶାନିବାରଣ ଅଭିଯାନ

ରୂପାୟନ ପକ୍ଷରୁ ନିଶାନିବାରଣ ଅଭିଯାନ

ତିହିଡି, ୮।୫(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଭଦ୍ରକ ଜିଲା ଅଧୀନ ତିହିଡ଼ି ବ୍ଲକ ସମ୍ମିଳନୀ କକ୍ଷରେ ମଙ୍ଗଳବାର ପୂର୍ବାହ୍ନରେ ନିଶା ନିବାରଣ ଅଭିଯାନ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଭଦ୍ରକ ସାମାଜିକ ସଙ୍ଗଠନ ରୂପାୟନ ପକ୍ଷରୁ ଅନୁଷ୍ଠିତ ସଭାରେ ସଙ୍ଗଠନର ରାଜ୍ୟ ସଭାନେତ୍ରୀ ଶ୍ରଦ୍ଧାଞ୍ଜଳି ରାୟ ପୌରହିତ୍ୟ କରିଥିଲେ।

ଅରଡ଼େଇ ନାଳରେ ଜଳାଭାବ

ଅରଡ଼େଇ ନାଳରେ ଜଳାଭାବ

କେନ୍ଦୁଝର, ୮ା୫(ସ୍ବ.ପ୍ର.): ଅରଡେଇ ନାଳରେ ଜଳାଭାବ ଦେଖାଦେଇଛି। ଫଳରେ ପନିପରିବା ଚାଷ ବନ୍ଦ ହୋଇପଡ଼ିଛି। କେନ୍ଦୁଝର ସଦର ବ୍ଲକ ଦେଇ ଯାଇଥିବା ଅରଡେଇ (ନଦୀ) ଉପରେ ବହୁ ଚାଷୀ ନିର୍ଭର କରିଥାନ୍ତି। ଖରା ଦିନରେ ଜଳାଭାବ ଯୋଗୁ ଚାଷୀମାନେ ଚାଷ କାର୍ଯ୍ୟ କରିପାରୁନାହାନ୍ତି।

କିମ୍ବଦନ୍ତୀର କଥା କହେ ‘ମା’ ଗଡଚଣ୍ଡୀ’

କିମ୍ବଦନ୍ତୀର କଥା କହେ ‘ମା’ ଗଡଚଣ୍ଡୀ’

ହାଟଡିହୀ, ୮।୫(ଡି.ଏନ.ଏ.): କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲା ଆନନ୍ଦପୁର ଉପଖଣ୍ଡ ହାଟଡିହୀ ବ୍ଲକ ପାହାଡ଼ ପାଦଦେଶରେ ଅବସ୍ଥିତ ମା’ ଗଡଚଣ୍ଡୀଙ୍କ ମନ୍ଦିର। ସାକ୍ଷତ ଦେବୀ ରୂପେ ମା’ ଗଡଚଣ୍ଡୀ କାହିଁ କେଉଁ ଆବାହନ କାଳରୁ ପୂଜା ପାଇଆସୁଛନ୍ତି। ୧୯୯୮ରେ ଓଡ଼ିଶା ଟୁରିଜିମ୍‌ ବିଭାଗ ତରଫରୁ ଗଡଚଣ୍ଡୀ ପୀଠକୁ ପର୍ଯ୍ୟଟନସ୍ଥଳୀର ମାନ୍ୟତା ଦିଆଯାଇଥିଲା।

ଡିବିରି ଆଲୁଅରେ ପାଠପଢ଼ା

ଡିବିରି ଆଲୁଅରେ ପାଠପଢ଼ା

ଚମ୍ପୁଆ, ୮ା୫(ଡି.ଏନ.ଏ): ଲୋକେ କହନ୍ତି ଧନୀ ଉପଖଣ୍ଡ ଚମ୍ପୁଆ। ମାତ୍ର ଏଠିକାର ଲୋକ ମୌଳିକ ସୁବିଧାରୁ ବଞ୍ଚିତ ହୋଇ ରହିଛନ୍ତି। ଉଭୟ କେନ୍ଦ୍ର ଓ ରାଜ୍ୟ ସରକାର ଗରିବ ଲୋକଙ୍କୁ ସ୍ବଳ୍ବ ମୂଲ୍ୟରେ ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ଯୋଗାଇ ଦେବାକୁ ବିଭିନ୍ନ ଯୋଜନା କରିଛନ୍ତି। ମାତ୍ର ତାହା କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ ହୋଇପାରୁନି।

ଘର ଭାଙ୍ଗିଲେ ହାତୀପଲ

ଘର ଭାଙ୍ଗିଲେ ହାତୀପଲ

ଯୋଡା, ୮।୫(ଡି.ଏନ.ଏ.): ଚମ୍ପୁଆରେ ଦଡୁଆଁ ଗ୍ରାମରେ ଗତ ୧୦ଦିନ ହେବ ହାତୀପଲ ରହି ବ୍ୟାପକ ଉପଦ୍ରବ ଚଳାଇଛନ୍ତି। ରବିବାର ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ନିକଟସ୍ଥ ବୈତରଣୀ ସଂରକ୍ଷିତ ଜଙ୍ଗଲରୁ ହାତୀପଲ ଗ୍ରାମାଭୀମୁଖେ ହୋଇଥିଲେ। ଉକ୍ତ ଗ୍ରାମର କେଶବ ପାତ୍ରଙ୍କ ଘର ଭାଙ୍ଗିବା ସହ ହାତୀପଲ ଧାନ ଚାଉଳ ଖାଇ ଯାଇଥିଲେ। ଗ୍ରାମର ଅନ୍ୟ ଘର ଗୁଡିକ ଭାଙ୍ଗିବା ପାଇଁ ହାତୀପଲ ଉଦ୍ୟମ କରିଥିବା ବେଳେ ଗ୍ରାମବାସୀ ସେମାନଙ୍କୁ ଘଉଡାଇ ଦେଇଥିଲେ।

ଯକ୍ଷ୍ମା ରୋଗ କବଳରେ ଘୁଣ୍ଟପଶି ମୁଣ୍ଡା ସାହି

ଯକ୍ଷ୍ମା ରୋଗ କବଳରେ ଘୁଣ୍ଟପଶି ମୁଣ୍ଡା ସାହି

ତେଲକୋଇ, ୮।୫(ଡି.ଏନ.ଏ.): ସଚେତନର ଅଭାବ ସାଙ୍ଗକୁ ଆବଶ୍ୟକ ଔଷଧ ସେବନ କରୁ ନ ଥିବାରୁ ଯକ୍ଷ୍ମା ରୋଗୀଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ବୃଦ୍ଧି ପାଇବାରେ ଲାଗିଛି। ପ୍ରତିବର୍ଷ ସମ୍ପୃକ୍ତ ରୋଗରେ ୬ଜଣରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ଲୋକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଥିବା ଚିକିତ୍ସା ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ଜଣାପଡିଛି। ଏଭଳି ଏକ ଗ୍ରାମ ହେଲା ତେଲକୋଇ ବ୍ଲକ ଦେଉଳଡିହା ପଞ୍ଚାୟତ ଘୁଣ୍ଟପଶି ମୁଣ୍ଡା ସାହି। ଉକ୍ତ ସାହିରେ ପ୍ରତି ପରିବାରରେ ଯକ୍ଷ୍ମା ରୋଗୀ ଥିବା ବେଳେ ଆବଶ୍ୟକ ଔଷଧ ସେବନ କରୁ ନାହାନ୍ତି।

ଦିନକର କାହାଣୀ ଖବରକାଗଜ ବିତରକ କେଦାର

ଦିନକର କାହାଣୀ ଖବରକାଗଜ ବିତରକ କେଦାର

ଘସିପୁରା, ୮।୫(ଡି.ଏନ.ଏ.):ପାଲା କଳାକାରରୁ ଖବରକାଗଜ ବିତରକ। ଖବରକାଗଜ ବିକି ଯାହା ରୋଜଗାର ହୁଏ ଘର ଚଳେ ଓ ପିଲାଙ୍କ ପାଠପଢାରେ ଖର୍ଚ୍ଚ ହୁଏ। ଗୋଟିଏ ଦିନରୁ ଅର୍ଦ୍ଧାଧିକ ସମୟ ଖବରକାଗଜ ବିକିବାରେ ଲାଗିପଡ଼ନ୍ତି। ସେ ହେଉଛନ୍ତି ଖବରକାଗଜ ବିତରକ ଆନନ୍ଦପୁର ବ୍ଲକ ଶାଳବଣି ଗ୍ରାମର କେଦାର କୁମାର ନାଥଙ୍କର। ବୟସ ୫୦। ସକାଳ ୪ଟାରୁ ବିଛଣା ଛାଡି ନିଜର ନିତ୍ୟକର୍ମ ସାରି ଚୁଡା ଗଣ୍ଡେ ଖାଇବା ପରେସାଇକେଲ ଧରି ବାହାରିପଡନ୍ତି ଖବରକାଗଜ ଏଜେଣ୍ଟଙ୍କ ପାଖକୁ।

ଫୁଡ୍‌ ପାର୍କ ପାଚେରି ଭଙ୍ଗା ଘଟଣା: ୨ ଗିରଫ

ଫୁଡ୍‌ ପାର୍କ ପାଚେରି ଭଙ୍ଗା ଘଟଣା: ୨ ଗିରଫ

ଭଦ୍ରକ ଅଫିସ/ଭଣ୍ଡାରିପୋଖରୀ,୮।୫(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଭଦ୍ରକ ଜିଲା ଧାମନଗର ଛକଠାରେ ଭଣ୍ଡାରିପୋଖରୀ ବ୍ଲକର ହେଲପୁର, ମଜୁରିଗଡ଼ିଆ, ପାଇମହୁରା ଗ୍ରାମର ଲୋକଙ୍କ ଜମିକୁ ଧରଣୀ ସୁଗାର ପ୍ରତିଷ୍ଠା ପାଇଁ ଅଧିଗ୍ରହଣ କରାଯାଇଥିଲା। ଇଡ୍‌କୋ ପକ୍ଷରୁ ଅଧିଗୃହୀତ ଜମିରେ ଫୁଡ ଆଣ୍ଡ ଟେକ୍ସଟାଇଲ ପାର୍କ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ଲାଗି ନିର୍ମାଣାଧୀନ ପାଚେରିକୁ ରବିବାର କେତେକ ଲୋକେ ଭାଙ୍ଗି ଦେଇଥିଲେ। ଏହି ଘଟଣାରେ ଧାମନଗର ପୋଲିସ ସୋମବାର ସକାଳେ ୨ ଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କରି କୋର୍ଟଚାଲାଣ କରିଛି।

ଗ୍ରୀଷ୍ମକାଳୀନ କ୍ରିକେଟ୍‌ ପ୍ରଶିକ୍ଷଣ ଶିବିର ଆରମ୍ଭ

ଗ୍ରୀଷ୍ମକାଳୀନ କ୍ରିକେଟ୍‌ ପ୍ରଶିକ୍ଷଣ ଶିବିର ଆରମ୍ଭ

ବାଲେଶ୍ୱର ଅଫିସ, ୮।୫-ବାଲେଶ୍ୱର ଜଗତ କ୍ରିକେଟ୍‌ ଏକାଡ଼େମୀ ଆନୁକୂଲ୍ୟରେ ସୋମବାରଠାରୁ ଗ୍ରୀଷ୍ମକାଳୀନ ପ୍ରଶିକ୍ଷଣ ଶିବିର ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି। ଏହା ଆସନ୍ତା ୨୨ତାରିଖ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଚାଲୁ ରହିବ। ଏହି ଶିବିରରେ ପିଲାମାନଙ୍କର ଶାରୀରିକ ଦକ୍ଷତା, ମାନସିକ ଦକ୍ଷତା, ଯୋଗ, ଖାଦ୍ୟପେୟ ଏବଂ କ୍ରିକେଟ୍‌ ଉପରେ ପ୍ରଶିକ୍ଷଣ ଦିଆଯିବ। ଓଡ଼ିଶାର ପୂର୍ବତନ ରଣଜୀ ଖେଳାଳି ରଶ୍ମିରଞ୍ଜନ ପରିଡ଼ା ଏବଂ କୁଳମଣି ପରିଡ଼ା ପିଲାମାନଙ୍କୁ ପ୍ରଶିକ୍ଷଣ ଦେବେ।

ବିସ୍ଥାପିତଙ୍କୁ ଥଇଥାନ ଦାବି ତେଜିଲା

ଭୋଗରାଇ, ୮।୫(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ରାଜ୍ୟ ସରକାର ଗରିବ ଭୂମିହୀନ ଲୋକଙ୍କୁ ସ୍ଥାୟୀ ପଟ୍ଟା ଯୋଗାଇ ସାମାଜିକ ଓ ଅର୍ଥନୈତିକର ବିକାଶ ପାଇଁ ଉଦ୍ୟମ ଜାରି ରଖିଛନ୍ତି। ହେଲେ ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲା ଭୋଗରାଇ ତହସିଲ ପ୍ରଶାସନ ଥଇଥାନ ନ କରି ଉଚ୍ଛେଦ କରି ଜୀବନଜୀବିକା ଛଡାଇ ନେଇଛି ବୋଲି ବାରବାଟିଆ ପଞ୍ଚାୟତ କୁକୁଡ଼ିଆ ଗ୍ରାମବାସୀ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି।

ମହିଳାଙ୍କୁ ଚୋରା ମଦ ବେପାରୀଙ୍କ ଆକ୍ରମଣ: ପ୍ରତିବାଦରେ ରାସ୍ତାରୋକୋ

ମହିଳାଙ୍କୁ ଚୋରା ମଦ ବେପାରୀଙ୍କ ଆକ୍ରମଣ: ପ୍ରତିବାଦରେ ରାସ୍ତାରୋକୋ

ବସ୍ତା, ୮।୫-ବସ୍ତା ଥାନା ବାହାର୍ଦ୍ଦା ବସ୍ତିରେ ସ୍ବେଚ୍ଛାସେବୀ ମହିଳା ସଙ୍ଗଠନ ମା’ଘର ପକ୍ଷରୁ ଅଟକ ରଖାଯାଇଥିବା ଏକ ମଦ ବୋଝେଇ ପିକ୍‌ଅପ୍‌ ଭ୍ୟାନକୁ ମଦ ବେପାରୀ ଓ ତାଙ୍କ ସମର୍ଥକମାନେ ଅବକାରୀ ଅଧିକାରୀ ଓ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ଉପସ୍ଥିତିରେ ମହିଳାମାନଙ୍କୁ ମାଡମାରି ବଳପୂର୍ବକ ଛଡାଇନେବା ଘଟଣାରେ ସ୍ଥାନୀୟ ଅଞ୍ଚଳରେ ଉତ୍ତେଜନା ପ୍ରକାଶ ପାଇଥିଲେ। ମହିଳାମାନେ ନ୍ୟାୟ ଦାବିରେ ରାସ୍ତାରୋକୋ କରିଥିଲେ।

ତହସିଲ ପକ୍ଷରୁ ଅତର୍କିତ ଚଢ଼ାଉ: ଜରିମାନା ଆଦାୟ

ତହସିଲ ପକ୍ଷରୁ ଅତର୍କିତ ଚଢ଼ାଉ: ଜରିମାନା ଆଦାୟ

ରେମୁଣା, ୭।୫(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲାପାଳଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ୍ରମେ ରେମୁଣାର ଅତିରିକ୍ତ ତହସିଲଦାର ରାଧାକାନ୍ତ ବାରିକଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ଏକ ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ଟିମ୍‌ ଗଠନ କରାଯାଇ ଜାତୀୟ ରାଜପଥରେ ଯାତାୟତ କରୁଥିବା ବେଆଇନ ବାଲି ବୋଝେଇ ଗାଡ଼ିଗୁଡିକ ଉପରେ ଚଢ଼ାଉ କରାଯାଇଥିଲା। ଚଢାଉ ବେଳେ ଲକ୍ଷାଧିକ ଟଙ୍କା ଜରିମାନା ଆଦାୟ କରାଯାଇଛି।

କଲିକତାରୁ ଚୋରାରେ ଆସୁଛି ମୋଲାସେସ୍‌

କଲିକତାରୁ ଚୋରାରେ ଆସୁଛି ମୋଲାସେସ୍‌

ବାଲେଶ୍ୱର ଅଫିସ,୭।୫-ବାଲେଶ୍ୱର ଟାଉନ ଥାନା ଅଧୀନସ୍ଥ ବାରବାଟି ଅଞ୍ଚଳରେ ଦୀର୍ଘଦିନରୁ ଚାଲିଆସୁଛି ବେଆଇନ ଗୁଡ଼ାଖୁ କାରଖାନା। ଗୁଡାଖୁରେ ବ୍ୟବହାର ହେଉଥିବା ମୋଲାସେସ୍‌ (ଗୁଡ଼ାଖୁରେ ମିଶୁଥିବା ମାଦକଦ୍ରବ୍ୟ) ଚୋରାରେ କଲିକତାରୁ ଆସି ବାଲେଶ୍ୱରରେ ପହଞ୍ଚୁଛି। କୁଇଣ୍ଟାଲ କୁଇଣ୍ଟାଲ ଏହି ମାଦକଦ୍ରବ୍ୟ ଆସୁଥିବା ଖବରପାଇ ରବିବାର ସଦର ଅବକାରୀ ବିଭାଗ ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ଚଢ଼ାଉ କରିଥିଲା।

ଫେରାର ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ଧରିବାରୁ ପୋଲିସକୁ ମାଡ, ୨୦ଜଣଙ୍କ ନାମରେ ମାମଲା

ଫେରାର ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ଧରିବାରୁ ପୋଲିସକୁ ମାଡ, ୨୦ଜଣଙ୍କ ନାମରେ ମାମଲା

ବାହାନଗା, ୭।୫(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲା ବାହାନଗା ବ୍ଳକ ଅଞ୍ଜି ବଜାରରେ ରବିବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ସାଉଡୁ ଫାଣ୍ଡି ପୋଲିସ ପକ୍ଷରୁ ହେଲମେଟ ଚେକିଂ ବେଳେ ଫେରାର ଥିବା ଜଣେ ସଂଖ୍ୟାଲଘୁ ସମ୍ପ୍ରଦାୟର ଯୁବକଙ୍କୁ ଧରିବା ନେଇ ପୋଲିସକୁ ଆକ୍ରୋଶର ଶିକାର ହେବାକୁ ପଡିଛି। ଉକ୍ତ ଯୁବକ ଓ ପୋଲିସ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଯୁକ୍ତିତର୍କ ହେବାରୁ ସ୍ଥାନୀୟ ଅଞ୍ଚଳର ପ୍ରାୟ ୫୦ରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ସଂଖ୍ୟାଲଘୁ ସମ୍ପ୍ରଦାୟର ଯୁବକ ଘେରିଯାଇ ଗଣ୍ଡଗୋଳ କରିଥିଲେ।

କଳା ମୁଗୁନି ପଥର ବୋଟେଇ ୩ ଗାଡି ଜବତ

ଖୁଣ୍ଟା,୭।୫( ଡି.ଏନ.ଏ.)- ମୟୂରଭଞ୍ଜ ଜିଲା ଡୁକୁରା ରେଞ୍ଜ ବନକର୍ମଚାରୀ ରବିବାର ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ଚଢାଉ କରି କଳା ମୁଗୁନି ପଥର ବୋଟେଇ ଦୁଇଟି ଟ୍ରାକ୍ଟର ଓ ଗୋଟିଏ ଟିପ୍ପର ଗାଡି ଜବତ କରିଛନ୍ତି।

ଗ୍ରାମ ସ୍ବରାଜ ଅଭିଯାନର ହିତାଧିକାରୀ ଚୟନ

ରେମୁଣା, ୭।୫(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଗ୍ରାମ ସ୍ବରାଜ ଅଭିଯାନ ଅନ୍ତର୍ଗତ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କ ପୋଷ୍ୟ ଗ୍ରାମ ରେମୁଣା ବ୍ଲକ କୁଳିଗଁା ପଞ୍ଚାୟତର ରେହେଙ୍ଗ ଗ୍ରାମରେ ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ଗ୍ରାମସଭା ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇ ହିତାଧିକାରୀ ଚୟନ କରାଯାଇଛି। ଏହି ଗ୍ରାମରେ ୩୧୭ ଘର ଚିହ୍ନଟ କରାଯାଇ ସେଥିରୁ ଉଜ୍ଜ୍ୱଳା ଗ୍ୟାସ ଯୋଜନାରେ ୨୭୧, ସୌଭାଗ୍ୟ ଯୋଜନାରେ ୧୮୭, ସ୍ବଚ୍ଛ ଭାରତ ପାଇଖାନା ଯୋଜନାରେ ୧୨୯ ଏବଂ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଆବାସ ଯୋଜନାରେ ୧୭୬ ହିତାଧିକାରୀଙ୍କୁ ଚିହ୍ନଟ କରାଯାଇଥିଲା । ଗ୍ରାମସଭାରେ ମୁଖ୍ୟ ଅତିଥିଭାବେ ବିଧାୟକ ଗୋବିନ୍ଦ ଚନ୍ଦ୍ର ଦାସ ଯୋଗଦେଇ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କ ବିଭିନ୍ନ ଯୋଜନା ବିଷୟରେ ଲୋକଙ୍କୁ ଅବଗତ କରିଥିଲେ ।

ଲୁଟ୍‌ ଘଟଣାର ପର୍ଦ୍ଦାଫାସ: ନାବାଳକ ସମେତ ୫ ଗିରଫ

ଲୁଟ୍‌ ଘଟଣାର ପର୍ଦ୍ଦାଫାସ: ନାବାଳକ ସମେତ ୫ ଗିରଫ

ରୂପ୍‌ସା, ୭।୫(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲା ରୂପ୍‌ସା ଥାନା ଅଧୀନ ବାରାପାଳଠାରେ ହୋଇଥିବା ଏକ ଲୁଟ୍‌ ଘଟଣାର ସୋମବାର ପୋଲିସ ପର୍ଦ୍ଦାଫାସ କରିଛି। ଥାନାଧିକାରୀ ସୁଚନ୍ଦ୍ର ମହାଳିକ ଏହି ଲୁଟେରା ଗ୍ୟାଙ୍ଗ୍‌କୁ ଧରିବାରେ ସଫଳ ହୋଇଛନ୍ତି। ରବିବାର ରାତିରେ ସଦଳବଳେ ଚଢାଉ କରାଯାଇ ଅଭିଯୁକ୍ତ ୪ଜଣ ଯୁବକ ଓ ଜଣେ ନାବାଳକଙ୍କୁ ଗିରଫ କରାଯାଇଛି। ଗିରଫ ଅଭିଯୁକ୍ତ ହେଲେ ଓଡ଼ିଆଶାସନ ଗ୍ରାମର ସପନ ପାତ୍ର, ବାରାପାଳ ଗ୍ରାମର ମାନସ ଜେନା, ରାଜେନ୍ଦ୍ର ବାଡ଼ି, ଅନନ୍ତ ଜେନା ଏବଂ ଗଡ଼ପଦା ଅଞ୍ଚଳର ଜଣେ ୧୭ବର୍ଷର ନାବାଳକ। ନାବାଳକଜଣଙ୍କୁ ସୋମବାର ବାଲେଶ୍ୱର ଜୁଭେନାଇଲ ଜଷ୍ଟିସ ବୋର୍ଡ଼ରେ ହାଜର କରାଯାଇଛି। ଅନ୍ୟ ଗିରଫ ୪ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ କୋର୍ଟଚାଲାଣ କରାଯାଇଛି। ଜାମିନ ନାମଞ୍ଜୁର ହେବାରୁ ସେମାନଙ୍କୁ ଜେଲ୍‌ ହାଜତକୁ ପଠାଯାଇଛି।

୨ ମାସ ହେଲା ଡାକଘରେ ତାଲା : ନେଟ୍‌ ମେଶିନ ଅଚଳ

ତେଲକୋଇ, ୭।୫(ଡି.ଏନ.ଏ.): ତେଲକୋଇ ମୁଖ୍ୟାଳୟରେ ଡାକ ସେବା ଠପ ହୋଇଛି। ୨ମାସ ହେବ ଅଚଳାବସ୍ଥା ଜାରି ରହିଛି। ଡାକଘରେ ତାଲା ପଡିଛି। ହିତାଧିକାରୀ ଏ ନେଇ ନାହିଁ ନ ଥିବା ଅସୁବିଧାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେଉଛନ୍ତି। ଏପରିସ୍ଥଳେ ଦୋବଲାପାଳ ଗ୍ରାମର ହେମନ୍ତ ସାହୁଙ୍କ ଝିଅ ବାହାଘର ବନ୍ଦ ରହିଛି।

ଭାଜପା କାର୍ଯ୍ୟକାରିଣୀ ବୈଠକ, ମିଶ୍ରଣ ପର୍ବ

ଭାଜପା କାର୍ଯ୍ୟକାରିଣୀ ବୈଠକ, ମିଶ୍ରଣ ପର୍ବ

ଚମ୍ପୁଆ, ୭।୫(ଡି.ଏନ.ଏ): ଆଗାମୀ ୨୦୧୯ ନିର୍ବାଚନ ପାଖେଇ ଆସୁଛି। ବିଭିନ୍ନ ଦଳରେ ଏବେ ମିଶ୍ରଣ ପର୍ବ ଚାଲିଛି। କେତେକ ନେତା ଦଳ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରିବାରେ ଲାଗିପଡିଛନ୍ତି। ଏ ନେଇ ଚମ୍ପୁଆ ନିର୍ବାଚନ ମଣ୍ଡଳୀର ୧୪ନଂ ଜୋନ ବ୍ରହ୍ମପୁର କରିଆଠାରେ ଭାରତୀୟ ଜନତା ପାର୍ଟିର ମିଶ୍ରଣ ପର୍ବ କାଙ୍ଗାଳି ମହାରଣାଙ୍କ ସଭାପତିତ୍ୱରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି।

ମନ୍ଦିର ପ୍ରତିଷ୍ଠା, ସମୂହ ବ୍ରତୋପନୟନ

ଜଳେଶ୍ୱର, ୭।୫ (ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଜଳେଶ୍ୱର ବଡ଼ବଜାରସ୍ଥିତ ଶ୍ରୀ ସତ୍ୟସାଇ ମନ୍ଦିରରେ ଶ୍ରୀ ସତ୍ୟସାଇ ସେବା ସମତି ତରଫରୁ ୧୩ତମ ସମୂହ ବ୍ରତୋପନୟନ ଈଶ୍ୱରମ୍ମା ଦିବସ ଓ ମନ୍ଦିର ପ୍ରତିଷ୍ଠା ଦିବସ ଶନିବାର ଓ ରବିବାର ପାଳିତ ହୋଇଯାଇଛି।

ବାଇଲୋରେ ରଜ ପ୍ରସ୍ତୁତି ବୈଠକ

ବାଇଲୋରେ ରଜ ପ୍ରସ୍ତୁତି ବୈଠକ

ଘସିପୁରା, ୭।୫(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଆନନ୍ଦପୁର ବ୍ଲକ ବାଇଲୋ ଗ୍ରାମରେ ରଜପର୍ବ ପ୍ରସ୍ତୁତି ଉପଲକ୍ଷେ ଜଗନ୍ନାଥ ସାହୁଙ୍କ ସଭାପତିତ୍ୱରେ ଏକ ପ୍ରସ୍ତୁତି ବୈଠକ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି।

ଯୁକ୍ତ ୩ ଟପ୍ପରଙ୍କୁ ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧନା

ସୋର, ୭।୫(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ସୋର ବିଜେଡ଼ି ତରଫରୁ ଉପେନ୍ଦ୍ରନାଥ ମହାବିଦ୍ୟାଳୟର ଫକୀରମୋହନ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟର ଯୁକ୍ତ ୩ ପରୀକ୍ଷାରେ ବେଷ୍ଟ ଗ୍ରାଜୁଏଟ୍‌ଙ୍କ ସହ ୮ ଜଣ ଟପ୍ପରଙ୍କୁ ସୋରସ୍ଥ ଡାକବଙ୍ଗଳାରେ ସମ୍ମାନିତ କରାଯାଇଛି।

ପୂର୍ବତନ ଛାତ୍ର ସଂସଦ ବୈଠକ

ସୋର, ୭।୫(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ସୋର ଉପେନ୍ଦ୍ରନାଥ ମହାବିଦ୍ୟାଳୟର ପୂର୍ବତନ ଛାତ୍ର ସଂସଦର ବୈଠକ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି । ସୋର ବିଧାୟକ ଓ ତଥା ପୂର୍ବତନ ଛାତ୍ର ସଂସଦର ସଭାପତି ପର୍ଶୁରାମ ଧଡା ଅଧ୍ୟକ୍ଷତା କରିଥିଲେ।