ବାଲେଶ୍ୱର

ଚୋରା କାଠ ଗାଡି ଜବତ: ୨ ଗିରଫ

ଚୋରା କାଠ ଗାଡି ଜବତ: ୨ ଗିରଫ

ମୋରଡା,୭।୬(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ମୟୂରଭଞ୍ଜ ଜିଲା ମୋରଡା ଅନ୍ତର୍ଗତ ଚିତ୍ରଡ଼ା-ରାସଗୋବିନ୍ଦପୁର ରାସ୍ତାର ପୁରୁଣାପାଣିଠାରେ ଗୁରୁବାର ଭୋର ପ୍ରାୟ ୪ଟା ସମୟରେ ବନବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ଚଢ଼ାଉ ହୋଇଛିି। ଏହି ସମୟରେ ଏକ କାଠ ବୋଝେଇ ପିକ୍‌ଅପ୍‌କୁ ଜବତ କରାଯିବା ସହ ୨ ଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କରାଯାଇଛି।

ଚମ୍ପୁଆ ପୋଲିସର ଚଢ଼ାଉ: ଲୁହାପଥର ସହ ଟ୍ରେଲର ଜବତ, ୫ ଗିରଫ

ଚମ୍ପୁଆ ପୋଲିସର ଚଢ଼ାଉ: ଲୁହାପଥର ସହ ଟ୍ରେଲର ଜବତ, ୫ ଗିରଫ

ଚମ୍ପୁଆ,୭।୬(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲା ଚମ୍ପୁଆ ପୋଲିସ ରିମୁଳି ଫାଣ୍ଡି ଅନ୍ତର୍ଗତ ଆଙ୍ଗୁଳିଆ (ବାଟବାସୁଦେବପୁର)ଠାରେ ବୁଧବାର ରାତିରେ ଚଢ଼ାଉ କରି ପୁରୁଣା ଲୁହାପଥର କ୍ରଶର ନିକଟରୁ ଚୋରି ହେଉଥିବା ଲୁହାପଥର ସହିତ ଟ୍ରେଲରକୁ ଜବତ କରିଛି।

ଗୋପାଳପୁରରେ ମା’କାଳୀ ଅଟୋ ସଂଘର ଆନ୍ଦୋଳନ

ଗୋପାଳପୁରରେ ମା’କାଳୀ ଅଟୋ ସଂଘର ଆନ୍ଦୋଳନ

ବାହାନଗା,୭।୬(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ରାଜ୍ୟ ଅଟୋଚାଳକ ମହାସଂଘ ଡାକରାରେ ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲା ବାହାନଗା ବ୍ଲକ ଗୋପାଳପୁରସ୍ଥିତ ମା’କାଳୀ ଅଟୋ ସଂଘ ତରଫରୁ ଗୁରୁବାର ଆନ୍ଦୋଳନ କରାଯାଇଛି। ଫଳରେ ସମସ୍ତ ଅଟୋ ଚଳାଚଳ ବନ୍ଦ ରହିଛି।

ଜିରିତାଳ ଗ୍ରାମରେ ଭାଜପାର ସାଙ୍ଗଠନିକ ବୈଠକ

ଜିରିତାଳ ଗ୍ରାମରେ ଭାଜପାର ସାଙ୍ଗଠନିକ ବୈଠକ

ବାହାନଗା,୭।୬(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ବାଲେଶ୍ବର ଜିଲା ବାହାନଗା ବ୍ଲକ କସପାଜୟପୁର ପଞ୍ଚାୟତ ଅଧୀନ ଜିରିତାଳ ଗ୍ରାମର ଗ୍ରୀନ ଲାଇବ୍ରେରୀ ପରିସରରେ ଭାରତୀୟ ଜନତା ପାର୍ଟିର ଏକ ସାଂଗଠନିକ ବୈଠକ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି।

ଜୁନ ୧୬ରୁ ଶିମିଳିପାଳ ବନ୍ଦ

ଜୁନ ୧୬ରୁ ଶିମିଳିପାଳ ବନ୍ଦ

ବାରିପଦା ଅଫିସ,୭।୬: ମୟୂରଭଞ୍ଜ ଜିଲାସ୍ଥିତ ପ୍ରସ୍ତାବିତ ଜାତୀୟ ଉଦ୍ୟାନ ଶିମିଳିପାଳ ଆସନ୍ତା ୧୬ ତାରିଖରୁ ପର୍ଯ୍ୟଟକଙ୍କ ପାଇଁ ବନ୍ଦ ରହିବ। ଶିମିଳିପାଳ ବ୍ୟାଘ୍ର ସଂରକ୍ଷଣ ପ୍ରକଳ୍ପର ଉପକ୍ଷେତ୍ର ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଯଜ୍ଞଦତ୍ତ ପତି ଏହି ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି।

‘ପରୀ’ ପାଇଁ ମିନି ମାରାଥନ୍‌

‘ପରୀ’ ପାଇଁ ମିନି ମାରାଥନ୍‌

ଭଦ୍ରକ ଅଫିସ,୭।୬: ଭଦ୍ରକ ସହରରେ ଗୁରୁବାର ‘ପରୀ’ ପାଇଁ ମିନି ମାରାଥନ୍‌ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ନାବାଳିକାମାନଙ୍କୁ ଯୌନଶୋଷଣଠାରୁ ଦୂରେଇ ରଖିବା ପାଇଁ ତଥା ପରୀ ଏକ୍ସପ୍ରେସ୍‌ର ବାର୍ତ୍ତା ଲୋକଙ୍କ ନିକଟରେ ପହଞ୍ଚାଇବା ଲକ୍ଷ୍ୟରେ ଜିଲା ପୋଲିସ ପକ୍ଷରୁ ଏହାର ଆୟୋଜନ କରାଯାଇଥିଲା।

ମିନି ମାରାଥନ୍‌ ମାଧ୍ୟମରେ ସଚେତନତା ବାର୍ତ୍ତା

ମିନି ମାରାଥନ୍‌ ମାଧ୍ୟମରେ ସଚେତନତା ବାର୍ତ୍ତା

ବାରିପଦା ଅଫିସ,୭।୬: ମୟୂରଭଞ୍ଜ ଜିଲା ପୋଲିସ ପକ୍ଷରୁ ଗୁରୁବାର ସକାଳ ୫ଟା ୩୦ରେ ନାବାଳିକା ନିର୍ଯାତନା ରୋକିବା ଉଦ୍ଧେଶ୍ୟରେ ଏକ ମିନି ମାରାଥନ୍‌ ଆୟୋଜିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଶହୀଦ ସ୍ମୃତି ଭବନଠାରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିବା ଏହି ମିନି ମାରାଥନ୍‌କୁ ଜିଲାପାଳ ବିନିତ ଭରଦ୍ବାଜ ଓ ଏସ୍‌ପି ଅବିନାଶ କୁମାର ସବୁଜ ପତାକା ଦେଖାଇ ଶୁଭାରମ୍ଭ କରିଥିଲେ।

ଧାନ ବିହନର ଘୋର ଅଭାବ

ଧାନ ବିହନର ଘୋର ଅଭାବ

ପାଟଣା/ତେଲକୋଇ, ୭।୬(ସ୍ବ.ପ୍ର./ଡି.ଏନ.ଏ.): ପାଣିପାଗ ବିଭାଗର ପୂର୍ବାନୁମାନ ଅନୁଯାୟୀ ଜୁନ ୮ରେ ମୌସୁମୀ ଓଡ଼ିଶା ଛୁଇଁବର ଆଶଙ୍କା କରାଯାଉଛି। ଫଳରେ ଚାଷୀକୁଳ ଧାନଚାଷ ସକାଶେ ତଳି ପକାଇବା ପାଇଁ ଆଗୁଆ ତପତ୍ରତା ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି। ଜିଲାର ୩ ବ୍ଲକର ସମବାୟ ସମିତିରେ ଚାହିଦା ମୁତାବକ ପର୍ଯ୍ୟାପ୍ତ ଧାନ ବିହନ ମହଜୁଦ ନାହିଁ।

ମିଳିଲାନି ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସ, ହୀନସ୍ତା ହେଲେ ପ୍ରସୂତି

ମିଳିଲାନି ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସ, ହୀନସ୍ତା ହେଲେ ପ୍ରସୂତି

କେନ୍ଦୁଝର, ୭ା୬(ସ୍ବ.ପ୍ର.): ଗରିବ ଆଦିବାସୀ ଲୋକ ବିଶେଷ କରି ଗର୍ଭବତୀ ମହିଳାଙ୍କୁ ମାଗଣାରେ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ସେବା ଯୋଗାଇ ଦିଆଯାଉଥିବା ନେଇ ଜିଲା ପ୍ରଶାସନ ଦାବି କରୁଛନ୍ତି। ବାଂଶପାଳ ବ୍ଲକ ଗୋନାସିକା ପଞ୍ଚାୟତର ସିକୁଳାବାହାଳ ଗ୍ରାମରେ ଜଣେ ଗର୍ଭବତୀ ଆଦିବାସୀ ମହିଳା ଚିକିତ୍ସା ପାଇଁ ହୀନସ୍ତା ହୋଇଛନ୍ତି।

କାର୍ଯ୍ୟାଦେଶ ଦେଇ ଫାଙ୍କୁଛି ବିଭାଗ

କାର୍ଯ୍ୟାଦେଶ ଦେଇ ଫାଙ୍କୁଛି ବିଭାଗ

ଭଦ୍ରକ ଅଫିସ,୭।୬-ଭଦ୍ରକ ବ୍ଲକ ଚଣ୍ଡୀଗଁା ପଞ୍ଚାୟତ କ୍ଷୀରସାହି ଗ୍ରାମର ଅଶୋକ ନାୟକ ଜଣେ ଦିବ୍ୟାଙ୍ଗ ଯୁବକ। ତାଙ୍କୁ ଜିଲା ଜଳ ଓ ପରିମଳ ମିଶନ ଭଦ୍ରକ ବ୍ଲକ ତରଫରୁ ୨୦୧୭ ନଭେମ୍ବର ୭ ତାରିଖରେ ସ୍ବଚ୍ଛଭାରତ ଯୋଜନା ଅଧୀନରେ ପାଇଖାନା ନିର୍ମାଣ ପାଇଁ ଚିଠି ନଂ ୩୪ (କ୍ରମିକ ନଂ ୬୬୧) ଅନୁଯାୟୀ କାର୍ଯ୍ୟାଦେଶ ଦିଆଯାଇଥିଲା।

ଜିଲା ବିଜେଡି ସଭାପତିଙ୍କୁ ଭେଟିଲେ ନେତା, କର୍ମୀ

ଜିଲା ବିଜେଡି ସଭାପତିଙ୍କୁ ଭେଟିଲେ ନେତା, କର୍ମୀ

ଚାନ୍ଦବାଲି,୭।୬(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଭଦ୍ରକ ଜିଲା ଚାନ୍ଦବାଲି ବ୍ଲକର ୩୬ଟି ପଞ୍ଚାୟତ ଓ ଚାନ୍ଦବାଲି ଏନଏସିର ଶତାଧିକ ଦଳୀୟ ନେତା ଓ କର୍ମୀ ବୁଧବାର ଜିଲା ବିଜେଡି ସଭାପତି ଅର୍ଜୁନ ଚରଣ ସେଠୀଙ୍କୁ ଭେଟି ଏକ ଲିଖିତ ଦରଖାସ୍ତ ଦେଇ ଆଲୋଚନା କରିଥିବା ଜଣାପଡ଼ିଛି। ବ୍ଲକ ସଂଗଠନର ନେତୃତ୍ୱ ନେଇ ସେମାନେ ଆପତ୍ତି ଦର୍ଶାଇଥିବା ଜଣାପଡ଼ିବା ପରେ ଏହା ଚାନ୍ଦବାଲିର ରାଜନୀତିକୁ ସରଗରମ କରିଛି।

ପରେଡ ପଡ଼ିଆରେ ଇଫତାର ପାର୍ଟି

ପରେଡ ପଡ଼ିଆରେ ଇଫତାର ପାର୍ଟି

ବାରିପଦା ଅଫିସ,୭।୬- ପବିତ୍ର ରମଜାନ ମାସ ଉପଲକ୍ଷେ ବୁଧବାର ସ୍ଥାନୀୟ ପରେଡ ପଡିଆ ମସ୍‌ଜିଦ ପକ୍ଷରୁ ବୁଧବାର ଏକ ଇଫତାର ପାର୍ଟିର ଆୟୋଜନ କରାଯାଇଥିଲା। ସମସ୍ତଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଭାଇଚାରା ସୃଷ୍ଟି କରିବା ହେଉଛି ଏହାର ମୂଳ ଲକ୍ଷ ବୋଲି ଏଥିରେ ସାମିଲ ମୁସଲମାନ ସମ୍ପ୍ରଦାୟର ପୁରୁଖା ଲୋକେ କହିଥିଲେ ।

ପରିବେଶ ସୁରକ୍ଷା ପାଇଁ ସଚେତନତା ଲୋଡା

ପରିବେଶ ସୁରକ୍ଷା ପାଇଁ ସଚେତନତା ଲୋଡା

ଖୁଣ୍ଟା, ୭।୬ (ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଖୁଣ୍ଟା ବ୍ଲକ୍‌ ଅଧୀନ ବିସିପୁର ଉଚ୍ଚ ବିଦ୍ୟାଳୟ ପରିସରରେ ମଙ୍ଗଳବାର ବିଶ୍ୱ ପରିବେଶ ଦିବସ ପାଳିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଏହି ଉପଲକ୍ଷେ ଉଦଳା ତାଲୁକ୍‌ ଆଇନ ସହାୟତା କକ୍ଷ ପକ୍ଷରୁ ଏକ ଆଇନ ସହାୟତା ଶିବିର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି।

୨ବାଇକ୍‌ ମୁହଁ।ମୁହି: ୩ ଗୁରୁତର

ବଡ଼ସାହି,୭।୬ (ସ୍ବ.ପ୍ର.)-ବଡସାହି ଥାନା ଅଧୀନ ବୈଦ୍ୟପୁର-ପ୍ରତାପପୁର ରାସ୍ତାର ଯମୁନା ଠାରେ ବୁଧବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ୨ ବାଇକ ମୁହାଁମୁହିଁ ଧକ୍କା ହୋଇଛି। ଏଥିରେ ୩ ଜଣଗୁରୁତର ହୋଇଛନ୍ତି । ସେମାନେ ହେଲେ ଏହି ଥାନା ଅଧୀନ ବଣତାଳପଦା ଗ୍ରାମର ସନାତନ ବେହେରା,ଗୁରୁପ୍ରସାଦ ବେହେରା ଓ ସୀତାରାମ ବେହେରା ।

ନକଲି ଆଇଏଏସ ଗିରଫ ଘଟଣା

ବାରିପଦା ଅଫିସ,୭ା୬-ନିଜକୁ ଜଣେ ଆଇଏଏସ ଅଧିକାରୀ ଭାବେ ପରିଚୟ ଦେଇ ବେକାର ଯୁବତୀଯୁବକଙ୍କୁ ଚାକିରିର ପ୍ରଲୋଭନ ଦେଖାଇ ଠକି ଥିବା ରଜତ କୁମାର ପଣ୍ଡାଙ୍କୁ ଝାରପୋଖରିଆ ଥାନା ପୋଲିସ ମଙ୍ଗଳବାର ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ଗିରଫ କରିଥିଲା।

ଜଳଯୋଗାଣ ସମସ୍ୟା ସମାଧାନ ପାଇଁ ସଚିବଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ

ଜଳଯୋଗାଣ ସମସ୍ୟା ସମାଧାନ ପାଇଁ ସଚିବଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ

ରାଇରଙ୍ଗପୁର,୭ା୬(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଗ୍ରାମ୍ୟଉନ୍ନୟନ ବିଭାଗ ସଚିବ ଡା.ମୋନା ଶର୍ମା ବୁଧବାର ରାଇରଙ୍ଗପୁର ସବ୍‌ଡିଭିଜନ ଗସ୍ତ କରି ବିଭିନ୍ନ ଉନ୍ନୟନମୂଳକ କାର୍ଯ୍ୟର ସମୀକ୍ଷା କରିଛନ୍ତି। ମୟୂରଭଞ୍ଜ ଜିଲାପାଳ ବିନୀତ ଭରଦ୍ୱାଜ, ଗ୍ରାମ୍ୟ ଉନ୍ନୟନ ପ୍ରକଳ୍ପ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ତୁଷାର କାନ୍ତି ପ୍ରମୁଖ ଏହି ଅବସରରେ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ।

ପିଆରଏମ୍‌ ମେଡିକାଲ କଲେଜ

ବାରିପଦା ଅଫିସ,୭ା୬- ମୟୂରଭଞ୍ଜ ଜିଲାବାସୀଙ୍କ ଦୀର୍ଘ ବର୍ଷର ଦାବି ପରେ ୨୦୧୬ ଡିସେମ୍ବରରେ ବାରିପଦା ସହର ଉପକଣ୍ଠସ୍ଥ ରଙ୍ଗାମାଟିଆଠାରେ ମେଡିକାଲ କଲେଜ ଉଦ୍‌ଘାଟିତ ହୋଇଥିଲା। ଇତି ମଧ୍ୟରେ ୨ ବର୍ଷରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ସମୟ ବିତିବାକୁ ବସିଲାଣି। ହେଲେ ଅଦ୍ୟାବଧି ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ବିକାଶ ସମିତିର ଗୋଟିଏ ବି ବୈଠକ ହୋଇନାହିଁ।

୧୭୮ ଚିଟଫଣ୍ଡ ଜମାକାରୀ ପାଇବେ ଟଙ୍କା

ବାରିପଦା ଅଫିସ,୭ା୬-ବହୁଚର୍ଚ୍ଚିତ ଚିଟ୍‌ଫଣ୍ଡ ଠକେଇ ଘଟଣାରେ କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତ କ୍ଷୁଦ୍ର ଜମାକାରୀଙ୍କୁ ଟଙ୍କା ଫେରସ୍ତ ପ୍ରକ୍ରିୟା ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି। ଏ ପରିପ୍ରେକ୍ଷୀରେ ମୟୂରଭଞ୍ଜ ଜିଲାରେ ମଧ୍ୟ କ୍ଷୁଦ୍ର ଜମାକାରୀଙ୍କୁ ଟଙ୍କା ଫେରସ୍ତ ପାଇଁ ପ୍ରକ୍ରିୟା ଆରମ୍ଭ ହୋଇଯାଇଛି। ଏ ନେଇ ବୁଧବାର ଅତିରିକ୍ତ ଜିଲାପାଳ ଗଙ୍ଗାଧର ନାୟକ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି।

ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ଯୌନ ନିର୍ଯାତନା ମାମଲାରେ ସହ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗିରଫ୍‌

ଜଳେଶ୍ୱର, ୭।୬(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲା ଜଳେଶ୍ୱର ଥାନା ଅଧୀନ ପାଇକସିଦା ଗ୍ରାମର ବଳରାମ ସାହୁଙ୍କୁ ଏକ ନାବାଳିକା ଯୌନ ନିର୍ଯାତନା ମାମଲା (ନଂ.୧୩/୨୦୧୬)ରେ ସହ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଭାବେ ୨ ବର୍ଷ ପରେ ବୁଧବାର ଜଳେଶ୍ୱର ପୋଲିସ ଗିରଫ୍‌ କରି ବାଲେଶ୍ୱର ସ୍ଥିତ ସ୍ବତନ୍ତ୍ର କୋର୍ଟ (ପୋକ୍ସୋ)ରେ ହାଜର କରିଛନ୍ତି। ଅ

ବାଲି ବୋଝେଇ ୩ ଡମ୍ପର ଜବତ

ଜଳେଶ୍ୱର,୭।୬ (ଡି.ଏନ.ଏ.)- ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲା ବୁଧବାର ପୂର୍ବାହ୍ନ ୮ ଟାରୁ ୯ ଟା ମଧ୍ୟରେ ଜଳେଶ୍ୱର ତହସିଲଦାର ଅଭିମନ୍ୟୁ ପଣ୍ଡା ଓ ଅତିରିକ୍ତ ତହସିଲଦାର ମହେନ୍ଦ୍ର କୁମାର ବେହେରା ସଦଳବଳେ ଜଳେଶ୍ୱର-ବାଟଗ୍ରାମ-ଚନ୍ଦନେଶ୍ୱର ମୁଖ୍ୟରାସ୍ତାରୁ ବେଆଇନ୍‌ ଭାବେ ବାଲି ଓ ପଥର ବୋଝେଇ କରି ନେଉଥିବା ୩ଟି ଡମ୍ପର ଗୋଟିଏ ଟ୍ରାକ୍ଟରକୁ ଅତର୍କିତ ଭାବେ

ଜଳେଶ୍ୱରରେ ସିବିଆଇ ଟିମ୍‌

ଜଳେଶ୍ୱର,୭।୬(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଭୁବନେଶ୍ୱରରୁ ଆସିଥିବା ସିବିଆଇର ଏକ ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ଟିମ୍‌ ବୁଧବାର ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲା ଜଳେଶ୍ୱର ସହର ଅଧୀନ ୭ ନମ୍ବର ଓ୍ବାର୍ଡ ଶାସନବାଡ୍‌ ଗ୍ରାମରେ ପହଞ୍ଚି ଚିଟ୍‌ଫଣ୍ଡ ସଂସ୍ଥା ଗ୍ରୀନ-ରେ କମ୍ପାନୀର ଫେରାର ଥିବା ୨ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକଙ୍କ ଘର ଉପରେ ଚଢ଼ାଉ କରିଥିଲେ।

ସ୍ତ୍ରୀ ହତ୍ୟା ଅଭିଯୋଗରେ ସ୍ବାମୀ ଗିରଫ

ସ୍ତ୍ରୀ ହତ୍ୟା ଅଭିଯୋଗରେ ସ୍ବାମୀ ଗିରଫ

ଜଳେଶ୍ୱର,୭।୬ (ଡି.ଏନ.ଏ.)- ସ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କରିବା ଅଭିଯୋଗରେ ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲା ଜଳେଶ୍ୱର ଥାନା ପୋଲିସ ଜଳେଶ୍ୱର ମ୍ୟୁନିସିପାଲିଟି ଅଧୀନ ୪ ନମ୍ବର ୱାର୍ଡ଼ ପଥରପୁରା ଅଞ୍ଚଳର ରାଜେଶ କାମିଳା ଓରଫ୍‌ ହଟିଆ (୨୮)ଙ୍କୁ ଗିରଫ କରି ବୁଧବାର କୋର୍ଟ ଚାଲାଣ କରିଛି।

କୃଷକ ମୋର୍ଚ୍ଚା ଜିଲା କାର୍ଯ୍ୟକାରିଣୀ ବୈଠକ

ବାଲେଶ୍ୱର ଅଫିସ,୭।୬- ଭାଜପାର କୃଷକ ମୋର୍ଚ୍ଚା ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲା କାର୍ଯ୍ୟକାରଣୀ ବୈଠକ ବୁଧବାର ପୂର୍ବାହ୍ନ ୧୧ ଟା ସମୟରେ ଟାଉନହଲସ୍ଥିତ ଏକ ଘରୋଇ କଲ୍ୟାଣ ମଣ୍ଡପ ପରିସରରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଜିଲା ସଭାପତି ବିପିନ ବିହାରୀ ଦାସ ଏଥିରେ ସଭାପତିତ୍ୱ କରିଥିଲେ।

ନୀଳଗିରି ବ୍ଲକକୁ ୬. ୨୫ କୋଟି ମଞ୍ଜୁର

ନୀଳଗିରି , ୭।୬ (ଡି.ଏନଏ.)- ବୁଧବାର ନୋସି ପାର୍କ ପରିସରରେ ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲା ନୀଳଗିରି ବ୍ଲକ ଲାଗି ‘ଆମ ଗାଁ ଆମବିକାଶ’ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା। ଗ୍ରାମାଞ୍ଚଳର ବିକାଶକୁ ଅଧିକ ତ୍ୱରାନ୍ନିତ କରିବା ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ଏହି ବ୍ଲକର ପ୍ରତ୍ୟେକ ପଞ୍ଚାୟତ ଓ ଗାଁ ପାଇଁ ହୋଇଥିବା ଯୋଜନାରେ ମୋଟ ୬.୨୫ କୋଟି ମଞ୍ଜୁର ହୋଇଥିବା ସୂଚନା ଦିଅଯାଇଥିଲା।