ବାଲେଶ୍ୱର

ବାଜପେୟୀଙ୍କ ସ୍ମୃତିରେ ବ୍ଲକସ୍ତରୀୟ ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରତିଯୋଗିତା

ବାଜପେୟୀଙ୍କ ସ୍ମୃତିରେ ବ୍ଲକସ୍ତରୀୟ ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରତିଯୋଗିତା

ଭଦ୍ରକ ଅଫିସ,୨୫।୮: ଭାଗବତ କଲ୍ୟାଣ ମଣ୍ଡପ ପରିସରରେ ବ୍ଲକସ୍ତରୀୟ ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରତିଯୋଗିତା ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା। ୯ଟି ହାଇସ୍କୁଲର ପ୍ରାୟ ୫୦ରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ପ୍ରତିଯୋଗୀ ପ୍ରବନ୍ଧ, ବକ୍ତୃତା ଓ ଚିତ୍ରାଙ୍କନ ପ୍ରତିଯୋଗିତା ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା।

ଅଟଳଙ୍କ ସ୍ମୃତିରେ ରକ୍ତଦାନ ଶିବିର

ଅଟଳଙ୍କ ସ୍ମୃତିରେ ରକ୍ତଦାନ ଶିବିର

ଭଦ୍ରକ ଅଫିସ,୨୫।୮: ରାଷ୍ଟ୍ରପୁରୁଷ ଅଟଳ ବିହାରୀ ବାଜପେୟୀଙ୍କ ସ୍ମୃତି ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ଭଦ୍ରକ ଜିଲା ଚିକିତ୍ସାଳୟ ରକ୍ତ ଭଣ୍ଡାର ପରିସରରେ ବାଜପେୟୀ ସ୍ମୃତି ସଂସଦ ପକ୍ଷରୁ ଶନିବାର ରକ୍ତଦାନ ଶିବିର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି।

ଅଟଳଙ୍କ ପାଇଁ ଚାଲିଛି ମସ୍ତକ ମୁଣ୍ଡନ

ଅଟଳଙ୍କ ପାଇଁ ଚାଲିଛି ମସ୍ତକ ମୁଣ୍ଡନ

ଆରଡି,୨୫ା୮,(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଭଦ୍ରକ ଜିଲା ଚାନ୍ଦବାଲି ବ୍ଲକ ସ୍ଥିତ ଓଳଗ ପଞ୍ଚାୟତର ବୋଡକଠାରେ ବୈତରଣୀ ନଦୀ କୂଳରେ ପୂର୍ବତନ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଅଟଳ ବିହାରୀ ବାଜପେୟୀଙ୍କ ଦଶାହକ୍ରିୟା ଉପଲକ୍ଷେ ଶନିବାର ସକାଳୁ ଆରଡି, ଓଳଗ, ସୁନ୍ଦରପୁର ଓ ନାନ୍ଦପୁର ପଞ୍ଚାୟତର ଶତାଧିକ ଭାଜପା କର୍ମୀ ମସ୍ତକ ମୁଣ୍ଡନ କରୁଛନ୍ତି।

ଲିଖିତ ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ପରେ ଶ୍ରମିକଙ୍କ ଧାରଣା ପ୍ରତ୍ୟାହୃତ

ଲିଖିତ ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ପରେ ଶ୍ରମିକଙ୍କ ଧାରଣା ପ୍ରତ୍ୟାହୃତ

ଯୋଡ଼ା,୨୫।୮(ଡି.ଏନ.ଏ.)- କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲା ଜୁରୁଡ଼ିସ୍ଥିତ ଏସେଲ ମାଇନିଂ ଏଣ୍ଡ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିଜ ଲିମିଟେଡ ଖଣିରେ ୫ଦଫା ଦାବି ନେଇ ଶ୍ରମିକମାନେ ଖଣି କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ସମ୍ମୁଖରେ ଧାରଣା ଦେଇଥିଲେ।

ଟଙ୍କା ଜମା ନଁାରେ ଠକେଇ

ଟଙ୍କା ଜମା ନଁାରେ ଠକେଇ

ପାଟଣା,୨୫।୮(ସ୍ବ.ପ୍ର.): ସହଜରେ ଲୋକଙ୍କ ଟଙ୍କା ନେଣଦେଣ ପାଇଁ ସରକାର ଅତ୍ୟାଧୁନିକ ଟେକ୍ନୋଲୋଜି ସହ କେତେକ ସଂସ୍ଥାଙ୍କୁ ନିୟୋଜିତ କରିଛନ୍ତି। ଫଳରେ ଗ୍ରାମାଞ୍ଚଳରେ ଲୋକଙ୍କୁ କେତେ ଜଣେ ଅସାଧୁ କର୍ମଚାରୀ ଠକୁଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହେଉଛି। 

ନିଖୋଜ ନାବାଳିକାଙ୍କ ପତ୍ତା ମିଳୁନି

ନିଖୋଜ ନାବାଳିକାଙ୍କ ପତ୍ତା ମିଳୁନି

କେନ୍ଦୁଝର, ୨୫ା୮(ସ୍ବ.ପ୍ର.): କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲା ସଦର ଥାନା ଆମୁଣି ଅଞ୍ଚଳର ଜଣେ ଆଦିବାସୀ ନାବାଳିକା ନିଖୋଜ ଘଟଣାକୁ ନେଇ ଚାପା ଉତ୍ତେଜନା ଲାଗିରହିଛି। ନାବାଳିକାଙ୍କ ପରିବାର ଲୋକ ଶୁକ୍ରବାର କେନ୍ଦୁଝର ଏସ୍‌ପିଙ୍କଠାରେ ଲିଖିତ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି।

ଜିପିଏସ ଅଚଳ: ଖଣି କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଘେରାଉ

ଜିପିଏସ ଅଚଳ: ଖଣି କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଘେରାଉ

କେନ୍ଦୁଝର,୨୫ା୮(ସ୍ବ.ପ୍ର.)-ରାଜ୍ୟରେ ଖଣିଜ ସମ୍ପଦ ଚୋରି ରୋକିବା ପାଇଁ ଖଣି ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ପରିବହନ ଯାନରେ ଗ୍ଲୋବାଲ ପୋଜିସନିଂ ସିଷ୍ଟମ(ଜିପିଏସ୍‌) ଲଗାଇବାକୁ ବାଧ୍ୟତାମୂଳକ କରାଯାଇଥିଲା।

ଏସିଆନ ପାରାଗେମ୍ସରେ ଭାଗନେବେ ଭଦ୍ରକର ରାଖାଲ

ଏସିଆନ ପାରାଗେମ୍ସରେ ଭାଗନେବେ ଭଦ୍ରକର ରାଖାଲ

ଭଦ୍ରକ ଅଫିସ,୨୫।୮-ଆସନ୍ତା ଅକ୍ଟୋବର ୧ ରୁ ୧୪ ତାରିଖ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଇଣ୍ଡୋନେସିଆର ଜାର୍କତ୍ତାଠାରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବାକୁ ଥିବା ଏସିଆନ ପାରାଗେମ୍ସ ପ୍ରତିଯୋଗିତାରେ ଭଦ୍ରକ ଜିଲାର ରାଖାଲ କୁମାର ସେଠୀ(୩୪) ଭାଗ ନେବେ।

ଉନ୍ନୟନ କାର୍ଯ୍ୟ ବୁଲି ଦେଖିଲେ ଭଦ୍ରକ  ଜିଲାପାଳ

ଉନ୍ନୟନ କାର୍ଯ୍ୟ ବୁଲି ଦେଖିଲେ ଭଦ୍ରକ ଜିଲାପାଳ

ଭଦ୍ରକ ଅଫିସ,୨୫।୮-ଭଦ୍ରକ ଜିଲାପାଳ ଜ୍ଞାନରଞ୍ଜନ ଦାସ ଶୁକ୍ରବାର ଭଣ୍ଡାରିପୋଖରୀ ବ୍ଲକ ଗସ୍ତରେ ଯାଇ ବିଭିନ୍ନ ଉନ୍ନୟନ କାର୍ଯ୍ୟର ସମୀକ୍ଷା କରି ଫେରିଛନ୍ତି। ଏହି ପରିପ୍ରେକ୍ଷୀରେ ମାଳଦା ଗ୍ରାମରେ ‘ଆମ ଗାଁ ଆମ ବିକାଶ’ ଯୋଜନା ଅଧୀନରେ ନିର୍ମାଣାଧୀନ କାର୍ଯ୍ୟର ଅଗ୍ରଗତି ସମ୍ପର୍କରେ ଜିଲାପାଳ ଦାସ ସ୍ଥାନୀୟ ବିଡିଓଙ୍କଠାରୁ ପଚାରି ବୁଝିଥିଲେ। 

‘ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ର ଉଚ୍ଚାଭିଳାଷୀ ହୁଅ’

‘ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ର ଉଚ୍ଚାଭିଳାଷୀ ହୁଅ’

ଭଦ୍ରକ ଅଫିସ,୨୫।୮-ଭଦ୍ରକ ସ୍ବୟଂଶାସିତ ମହାବିଦ୍ୟାଳୟ ପରିସରରେ ଶୁକ୍ରବାର ୫ ସେଲ୍ଫ ଫାଇନାନ୍ସ ବିଭାଗର ନବାଗତ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରଙ୍କୁ ନେଇ ଇଣ୍ଡକ୍ସନ ଓ ଓରିଏଣ୍ଟେଶନ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। 

ଚାଷୀଙ୍କ ଜବରଦଖଲରେ କାଡ଼ା ନାଳ: ପାଣିରେ ବୁଡ଼ିଛି ଶତାଧିକ ହେକ୍ଟର ଚାଷଜମି

ଚାଷୀଙ୍କ ଜବରଦଖଲରେ କାଡ଼ା ନାଳ: ପାଣିରେ ବୁଡ଼ିଛି ଶତାଧିକ ହେକ୍ଟର ଚାଷଜମି

ବନ୍ତ,୨୫।୮(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଭଦ୍ରକ ଜିଲା ବନ୍ତ ତହସିଲ ଛୟାଳସିଂ ଓ ଆପଣ୍ଡା ରାଜସ୍ବ ନିରୀକ୍ଷକ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଅଧୀନ ବାଙ୍ଗୋରପଦୀ ଏବଂ ଶାଳକଣିଆ ଆଦି ମୌଜାର ଶତାଧିକ ହେକ୍ଟର ଚାଷଜମି ଏବେ କୃତ୍ରିମ ବନ୍ୟା ଜଳରେ ବୁଡ଼ି ରହିଛି।

ଗୋ ଚାଲାଣ, ଗୋମାଂସ ବିକ୍ରି ବନ୍ଦ ଦାବି

ଗୋ ଚାଲାଣ, ଗୋମାଂସ ବିକ୍ରି ବନ୍ଦ ଦାବି

ଭଦ୍ରକ ଅଫିସ,୨୫।୮-ଭଦ୍ରକ ସହରରେ ବେଆଇନ ଗୋଚାଲାଣ ଓ ଗୋମାଂସ ବିକ୍ରି ବନ୍ଦ କରାଯିବାକୁ ଶୁକ୍ରବାର ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ବଜରଙ୍ଗ ଦଳ ପକ୍ଷରୁ ଏସ୍‌ପିଙ୍କ ନିକଟରେ ଲିଖିତ ଦାବି କରାଯାଇଛି।

ପେସା ଚିକିତ୍ସା ସେବା, ନିଶା ସାହିତ୍ୟ, ସଂସ୍କୃତି: ଡା. ନିରଞ୍ଜନ ଓଝା(ଆୟୁର୍ବେଦ ଚିକିତ୍ସକ)

ପେସା ଚିକିତ୍ସା ସେବା, ନିଶା ସାହିତ୍ୟ, ସଂସ୍କୃତି: ଡା. ନିରଞ୍ଜନ ଓଝା(ଆୟୁର୍ବେଦ ଚିକିତ୍ସକ)

ଭଣ୍ଡାରିପୋଖରୀ,୨୫।୮(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ପିଲାଦିନୁ ଅଭାବ ଅନଟନ ପରିସ୍ଥିତି ସହ ସଂଘର୍ଷ କରି ପାଠ ପଢିବା ପରେ ଏବେ ଜଣେ ଆୟୁର୍ବେଦ ଚିକିତ୍ସକ ଭାବେ ସେ ରୋଗୀଙ୍କ ସେବା  କରି ଚାଲିଛନ୍ତି। ଆୟୁର୍ବେଦ ଚିକିତ୍ସା ଗରିବ ଲୋକଙ୍କ ଲାଗି ଅଧିକ ଉପଯୋଗୀ ବୋଲି ସେ ମତ ଦିଅନ୍ତି।

‘ଗାଁ ଗହଳିର ପ୍ରତିଭାଙ୍କୁ ବିକଶିତ କର’

‘ଗାଁ ଗହଳିର ପ୍ରତିଭାଙ୍କୁ ବିକଶିତ କର’

କପ୍ତିପଦା,୨୫ା୮(ଡି.ଏନ.ଏ)- କପ୍ତିପଦା ବ୍ଲକ୍‌ ଅଧିନ ବିଶୋଳ ପଞ୍ଚାୟତ ଦୀନବନ୍ଧୁ ନୋଡାଲ ବିଦ୍ୟାପୀଠ ପଡିଆରେ ଶୁକ୍ରବାର ବ୍ଲକ୍‌ ସ୍ତରୀୟ କ୍ରୀଡା ଓ ଖେଳକୁଦ ପ୍ରତିଯୋଗିତା ଉଦ୍‌ଘାଟିତ ହୋଇଯାଇଛି ।   

ଦୁର୍ଘଟଣାର କାରଣ ପାଲଟିଛି ଅଢେଇ କି.ମି. ରାସ୍ତା

ଦୁର୍ଘଟଣାର କାରଣ ପାଲଟିଛି ଅଢେଇ କି.ମି. ରାସ୍ତା

ବଡ଼ସାହି,୨୫ା୮(ସ୍ବ.ପ୍ର)-ମୟୂରଭଞ୍ଜ ଜିଲା ବଡ଼ସାହି ବ୍ଲକ ପ୍ରତାପପୁର ପଞ୍ଚାୟତ ଅଧୀନ ପ୍ରତାପପୁର ଗାଁ ।  ବ୍ଲକ ସଦର ମହକୁମାରୁ ଏହା ୧୨ କି.ମି. ଦୂରତାରେ ଅବସ୍ଥିତ।  ପ୍ରତାପପୁର ଛକ ଠାରୁ ଜଗନ୍ନାଥ ମନ୍ଦିର ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ୫ଶହ ମିଟର ରାସ୍ତା ପୂର୍ତ୍ତ ବିଭାଗ ଅଧୀନରେ ଥିବା ବେଳେ ମନ୍ଦିରଠାରୁ କାଉଚି ବୁଢାବଳଙ୍ଗ ପୋଲ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଅବଶିଷ୍ଟ ୨ କି.ମି.ରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ରାସ୍ତା ମରଣଯନ୍ତା ପାଲଟିଛି।

ଖୁଣ୍ଟା ଅବକାରୀ ଚଢାଉ: ୩୨ ଲିଟର ମହୁଲି ମଦ ଜବତ, ୪ ଗିରଫ

ଖୁଣ୍ଟା ଅବକାରୀ ଚଢାଉ: ୩୨ ଲିଟର ମହୁଲି ମଦ ଜବତ, ୪ ଗିରଫ

ଖୁଣ୍ଟା, ୨୫।୮(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଖୁଣ୍ଟା ଅବକାରୀ ବିଭାଗର କର୍ମଚାରୀମାନେ ଖୁଣ୍ଟା ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ଚଢ଼ାଉ କରି ବେଆଇନ ମହୁଲି ମଦ ପ୍ରସ୍ତୁତି ଓ ବ୍ୟବସାୟରେ ଲିପ୍ତ ଥିବା ଜଣେ ମହିଳାଙ୍କ ସମେତ ୪ ଜଣଙ୍କୁ  ଗିରଫ କରିଛନ୍ତି । 

ଲୋକଙ୍କ ଜୀବନ ସହ ଖେଳ: ବିକ୍ରି ହେଉଛି  ନିରାମୟ ଯୋଜନା ଔଷଧ

ଲୋକଙ୍କ ଜୀବନ ସହ ଖେଳ: ବିକ୍ରି ହେଉଛି ନିରାମୟ ଯୋଜନା ଔଷଧ

 ବାରିପଦା ଅଫିସ,୨୫।୮- ମୟୂରଭଞ୍ଜ ଜିଲାର ଗ୍ରାମାଞ୍ଚଳରେ ବିକ୍ରି ହେଉଛି ସରକାରୀ ଓଷଧ।   ନିରାମୟ ଯୋଜନାରେ ଲୋକଙ୍କ ବ୍ୟବହାର ପାଇଁ ଆସୁଥିବା ମାଗଣା ଓଷଧକୁ ବିଭାଗୀୟ କର୍ମଚାରୀ ଦଲାଲଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ବିକ୍ରି କରୁଛନ୍ତି।  

ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ଗ୍ରାହକଙ୍କ ବିକ୍ଷୋଭ, ରାସ୍ତାରୋକୋ

ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ଗ୍ରାହକଙ୍କ ବିକ୍ଷୋଭ, ରାସ୍ତାରୋକୋ

ବାଲିଆପାଳ, ୨୫।୮ (ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଟ୍ରାନ୍ସଫର୍ମର ପୋଡି ଯିବା ଯୋଗୁ ଦେଢ ମାସ ହେବ ଗ୍ରାମବାସୀ ଅନ୍ଧାରରେ ରହିଛନ୍ତି। ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ବିଭାଗ  ଏଦିଗରେ ପଦକ୍ଷେପ ନ ନେବାରୁ ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲା ବାଲିଆପାଳ ପଞ୍ଚାୟତ ଅନ୍ତର୍ଗତ କୁଦମାନସିଂ ଗ୍ରାମବାସୀ ଏହାର ପ୍ରତିବାଦ କରି ରାସ୍ତାକୁ ଓହ୍ଲାଛନ୍ତି ।

ଖବରଦାତା ସମ୍ମିଳନୀରେ ଶ୍ରୀକାନ୍ତ ଜେନାଙ୍କ ଅଭିଯୋଗ : ‘ଏମ୍‌ସର ଓପିଡ଼ି ଶିଳାନ୍ୟାସ ଏକ  ଉପହାସ’

ଖବରଦାତା ସମ୍ମିଳନୀରେ ଶ୍ରୀକାନ୍ତ ଜେନାଙ୍କ ଅଭିଯୋଗ : ‘ଏମ୍‌ସର ଓପିଡ଼ି ଶିଳାନ୍ୟାସ ଏକ ଉପହାସ’

ବାଲେଶ୍ୱର ଅଫିସ,୨୫।୮- କେନ୍ଦ୍ରରେ ସାଢ଼େ ୪ବର୍ଷ ଶାସନ କରିବା ପରେ  ବର୍ତ୍ତମାନର ଏନ୍‌ଡ଼ିଏ ସରକାର ବାଲେଶ୍ୱରରେ ଏମ୍‌ସର ଓପିଡ଼ି ଗୃହ ଶିଳାନ୍ୟାସ କରିବା ଘଟଣାକୁ ପୂର୍ବତନ କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ ଶ୍ରୀକାନ୍ତ ଜେନା ସମାଲୋଚନା କରିଛନ୍ତି।

କେରଳ ବିପନ୍ନଙ୍କୁ ସହାୟତାର ହାତ ବଢ଼ାଇଲେ ଖବରକାଗଜ ବିତରକ

କେରଳ ବିପନ୍ନଙ୍କୁ ସହାୟତାର ହାତ ବଢ଼ାଇଲେ ଖବରକାଗଜ ବିତରକ

ବାଲେଶ୍ୱର ଅଫିସ,୨୫।୮- କେରଳର ବନ୍ୟା ଦୁର୍ଗତ ଲୋକଙ୍କ ଲାଗି ବାଲେଶ୍ୱର ଖବରକାଗଜ ବିତରକ ସଂଘ ସହାୟତାର ହାତ ବଢାଇଛି। ସେମାନେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ରିଲିଫ୍‌ ପାଣ୍ଠିକୁ ଏଥିଲାଗି ୧୦ହଜାର ଟଙ୍କା ପ୍ରଦାନ କରିଛନ୍ତି। ଶୁକ୍ରବାର ଜିଲାପାଳ ରମେଶ ଚନ୍ଦ୍ର ରାଉତଙ୍କ ମାଧ୍ୟମରେ ଏହି ସହାୟତା ରାଶି ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଛି। 

ପିଲାଙ୍କ ଟିସି ନେବାକୁ ଦାବି କରି ଧାରଣା

ପିଲାଙ୍କ ଟିସି ନେବାକୁ ଦାବି କରି ଧାରଣା

ଜଳେଶ୍ୱର,୨୫ା୮ (ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ବାଲେଶ୍ୱର  ଜିଲା ଜଳେଶ୍ୱର ସହର ନିକଟ ପଞ୍ଚୁୁଘଣ୍ଟା ୟୁଜି ଏମଇ ସ୍କୁଲ ପରିଚାଳନା ସମସ୍ୟା ନେଇ  ଶୁକ୍ରବାର ଅପରାହ୍ନରେ ଅଭିଭାବକ ଶିକ୍ଷକ ଆସୋସିଶନ (ପିଟିଏ)  ପକ୍ଷରୁ ବସିଥିବା ବୈଠକରେ ତୁମୁଳ ହଟ୍ଟଗୋଳ ଘଟି ଉତ୍ତେଜନା ପ୍ରକାଶ ପାଇଥିଲା। 

‘ସଚେତନ ନାଗରିକ, କ୍ରିୟାଶୀଳ ଯୁବଶକ୍ତି ଗଣତନ୍ତ୍ରର ରକ୍ଷକ’

‘ସଚେତନ ନାଗରିକ, କ୍ରିୟାଶୀଳ ଯୁବଶକ୍ତି ଗଣତନ୍ତ୍ରର ରକ୍ଷକ’

 ବାଲେଶ୍ୱର ଅଫିସ,୨୫।୮- ‘ଭାରତରେ ଗଣତନ୍ତ୍ରର ଭବିଷ୍ୟତ’ ଶୀର୍ଷକ ଏକ ଆଲୋଚନା ଚକ୍ର  ବାଲେଶ୍ୱର ଫକୀରମୋହନ ମହାବିଦ୍ୟାଳୟ ବିଜ୍ଞାନ ଭବନ ସମ୍ମିଳନୀ କକ୍ଷରେ ଶୁକ୍ରବାର ପୂର୍ବାହ୍ନରେ  ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା।

‘ସ୍ବୟଂସହାୟକ ଗୋଷ୍ଠୀର ଆର୍ଥିକ ମାନଦଣ୍ଡ ବୃଦ୍ଧି ଲାଗି କାର୍ଯ୍ୟ କରାଯାଉଛି’

‘ସ୍ବୟଂସହାୟକ ଗୋଷ୍ଠୀର ଆର୍ଥିକ ମାନଦଣ୍ଡ ବୃଦ୍ଧି ଲାଗି କାର୍ଯ୍ୟ କରାଯାଉଛି’

ସଜନାଗଡ଼,୨୫।୮(ଡି.ଏନ.ଏ.)-  ସ୍ବୟଂ ସହାୟକ ଗୋଷ୍ଠୀ ଗଠନ କରି ସେମାନଙ୍କ ଆର୍ଥିକ ମାନଦଣ୍ଡର ଉନ୍ନତି ପାଇଁ ‘ଧାନ୍‌ ଫାଉଣ୍ଡେସନ୍‌’ ଶାଖା କାର୍ଯ୍ୟ କରି ଆସୁଛି। ମହିଳାଙ୍କୁ ଋଣ ଦେବା ପ୍ରଲୋଭନ ଦେଖାଇ  ନୀଳଗିରି ବ୍ଲକ ଅଞ୍ଚଳରୁ  ୧୦୦ ଟଙ୍କା ଲେଖାଏଁ ଆଦାୟ କରାଯିବା ନେଇ  କେତେକ ସ୍ବୟଂ ସହାୟକ ଗୋଷ୍ଠୀର ମହିଳା ବୁଧବାର ସଜନାଗଡ଼ ଭୂଧାରଚଣ୍ଡୀ ମନ୍ଦିର ପ୍ରାଙ୍ଗଣରେ କରିଥିବା ଅଭିଯୋଗ ଭିତ୍ତିହୀନ ବୋଲି ପ୍ରୋଗ୍ରାମ ଲିଡ଼ର ପି. ଶୁଭରାଜ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି।

ଏମସ୍‌ ସେଟ୍‌ଲାଇଟ୍‌ ସେଣ୍ଟର ନିର୍ମାଣ  ଲାଗି ଆବଶ୍ୟକ ଅର୍ଥ ଯୋଗାଇ ଦେବାକୁ  ଗୁରୁତ୍ୱ

ଏମସ୍‌ ସେଟ୍‌ଲାଇଟ୍‌ ସେଣ୍ଟର ନିର୍ମାଣ ଲାଗି ଆବଶ୍ୟକ ଅର୍ଥ ଯୋଗାଇ ଦେବାକୁ ଗୁରୁତ୍ୱ

ବାଲେଶ୍ୱର ଅଫିସ,୨୫।୮-ବାଲେଶ୍ୱରଠାରେ ଏମସ୍‌ ସେଟ୍‌ଲାଇଟ୍‌ ସେଣ୍ଟର ଶିଳାନ୍ୟାସ କାର୍ଯ୍ୟ ଶନିବାର ହେଉଥିବାରୁ ସରକାରୀ ମେଡିକାଲ୍‌ କଲେଜ୍‌ କ୍ରିୟାନୁଷ୍ଠାନ କମିଟି ପକ୍ଷରୁ ଏହାକୁ ସ୍ବାଗତ କରାଯାଇଛି।