ବାଲେଶ୍ୱର

ଯୁବକଙ୍କୁ ହତ୍ୟା ଉଦ୍ୟମ

ରୂପ୍‌‌ସା, ୫।୬(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲା ସଦର ବ୍ଲକ ଛାନୁଆ ପଞ୍ଚାୟତ ଅନ୍ତର୍ଗତ ସୋଲପଟା ଗ୍ରାମରେ ସୋମବାର ରାତିରେ ଏକ ଅଭାବନୀୟ ଘଟଣା ଘଟିଛି। ମଦନ ମଲିକଙ୍କ ଘରେ ପଶି ଦୁର୍ବୃତ୍ତମାନେ ମରଣାନ୍ତକ ଆକ୍ରମଣ କରିଥିବା ବସ୍ତା ଥାନାରେ ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି।

 ଦୁର୍ଗାବାହିନୀ ପ୍ରାଦେଶିକ ଶୌର୍ଯ୍ୟ ପ୍ରଶିକ୍ଷଣ ବର୍ଗ

ଦୁର୍ଗାବାହିନୀ ପ୍ରାଦେଶିକ ଶୌର୍ଯ୍ୟ ପ୍ରଶିକ୍ଷଣ ବର୍ଗ

ବାଲେଶ୍ୱର ଅଫିସ, ୫।୬-ବାଲେଶ୍ୱରସ୍ଥିତ ବାଲିଆ ସରସ୍ବତୀ ଶିଶୁ ମନ୍ଦିର ପ୍ରାଙ୍ଗଣରେ ସୋମବାର ବିଶ୍ୱ ହିନ୍ଦୁ ପରିଷଦର ଦୁର୍ଗାବାହିନୀ ପ୍ରାଦେଶିକ ସୂର୍ଯ୍ୟ ପ୍ରଶିକ୍ଷଣ ବର୍ଗର ଉଦ୍‌ଘାଟନ ଉତ୍ସବ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଏହି ସୂର୍ଯ୍ୟ ପ୍ରଶିକ୍ଷଣ ବର୍ଗ ଆସନ୍ତା ଜୁନ୍‌ ୧୧ ତାରିଖରେ ଶେଷ ହେବ। ଆମତ୍ରକ୍ଷା କୌଶଳ, ଜୁଡୋ, କରାଟେି, ଦଣ୍ଡ ଆଦି ପ୍ରଶିକ୍ଷଣ ଦିଆଯିବା ବ୍ୟବସ୍ଥା ରହିଛି।

ଜିଲାପାଳଙ୍କ ଫାଟକ ସମ୍ମୁଖରେ ଡାକ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ବିକ୍ଷୋଭ

ବାଲେଶ୍ୱର ଅଫିସ, ୫।୬-ଗ୍ରାମୀଣ ଡାକ ସେବକ ସଂଘର ସହସ୍ରାଧିକ କର୍ମଚାରୀ ସୋମବାର ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲାପାଳଙ୍କ ଫାଟକ ସମ୍ମୁଖରେ ବିକ୍ଷୋଭ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରି ଜିଲାପାଳ ରମେଶ ଚନ୍ଦ୍ର ରାଉତଙ୍କ ଜରିଆରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ଦାବିପତ୍ର ପ୍ରଦାନ କରିଛନ୍ତି। କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ଡାକ କର୍ମଚାରୀ ସଂଘର ମିଳିତ ଆହ୍ବାନରେ ଗତ ୧୪ଦିନ ଧରି ଗ୍ରାମୀଣ ଡାକ କର୍ମଚାରୀମାନେ ଦେଶବ୍ୟାପୀ ଧର୍ମଘଟ ଚଳାଇଛନ୍ତି। ଫଳରେ ଗ୍ରାମାଞ୍ଚଳରେ ଡାକସେବା ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଅଚଳ ହୋଇପଡ଼ିଛି।

ସାପ୍ତାହିକ ସଫେଇ, ନାଗରିକ ମଞ୍ଚର କର୍ମକର୍ତ୍ତାଙ୍କୁ ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧିତ କଲେ ବିଡିଓ

ସାପ୍ତାହିକ ସଫେଇ, ନାଗରିକ ମଞ୍ଚର କର୍ମକର୍ତ୍ତାଙ୍କୁ ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧିତ କଲେ ବିଡିଓ

ବାହାନଗା, ୫।୬(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲା ବାହାନଗା ବ୍ଲକ ଗୋପାଳପୁର ପଞ୍ଚାୟତରେ ଥିବା ନାଗରିକ ମଞ୍ଚ ତରଫରୁ ୧୯୧ତମ ସାପ୍ତାହିକ ସଫେଇ କରାଯାଇଛି। ଏହି ଅବସରରେ ସୋମବାର ମଞ୍ଚ ତରଫରୁ ବାହାନଗା ବ୍ଲକ ପରିସର ସଫେଇ କରାଯାଇଥିଲା। କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ପରେ ବ୍ଲକ ପରିସରରେ ଏକ ସଚେତନତା ଓ ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧନା ସଭା ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା।

ଚୋରି ଘଟଣାରେ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଅଟକ

ଭଦ୍ରକ ଅଫିସ, ୫।୬- ଭଦ୍ରକ ଜିଲା ବାସୁଦେବପୁର ବଜାର ଅଞ୍ଚଳରେ ମଙ୍ଗଳବାର ସନ୍ଦେହ ଜନକ ଅବସ୍ଥାରେ ବୁଲୁଥିବା ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ପୋଲିସ ଅଟକ ରଖି ତଦନ୍ତ ଚଳାଇଛି।

 ପୂର୍ବତନ ନଗରପାଳ ସୁବାସଚନ୍ଦ୍ରଙ୍କ ପରଲୋକ : ଅନ୍ତିମ ଯାତ୍ରାରେ ଶ୍ରଦ୍ଧାଞ୍ଜଳି

ପୂର୍ବତନ ନଗରପାଳ ସୁବାସଚନ୍ଦ୍ରଙ୍କ ପରଲୋକ : ଅନ୍ତିମ ଯାତ୍ରାରେ ଶ୍ରଦ୍ଧାଞ୍ଜଳି

ବାସୁଦେବପୁର,୫।୬(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଭଦ୍ରକ ଜିଲା ବାସୁଦେବପୁର ନିର୍ବାଚନ ମଣ୍ଡଳୀର ପୂର୍ବତନ ନଗରପାଳ ତଥା ବୟୋଜ୍ୟେଷ୍ଠ ଆଇନଜୀବୀ ସୁବାସଚନ୍ଦ୍ର ବାରିକ(୭୦) ଙ୍କର ସୋମବାର ରାତିରେ ହୃଦଘାତରେ ପରଲୋକ ହୋଇଯାଇଛି। ତାଙ୍କ ମରଶରୀରକୁ ଏକ ସୁସଜ୍ଜିତ ଗାଡିରେ ରଖାଯାଇ ମଙ୍ଗଳବାର ସହର ପରିକ୍ରମା କରାଯାଇ ଅନ୍ତିମ ସଂସ୍କାର କରାଯାଇଛି।

ଟ୍ରାକ୍ଟର-ବାଇକ ଧକ୍କା: ଜଣେ ମୃତ, ଜଣେ ଗୁରୁତର

ଭଦ୍ରକ ଅଫିସ/ବାସୁଦେବପୁର, ୫।୬(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଭଦ୍ରକ ଜିଲା ବାସୁଦେବପୁର ବ୍ଲକନାୟକାଣିଡିହି ଥାନା ଅଧୀନ କାଳୀଦାସପୁର-କୁଆଳିରାସ୍ତାରେ ମଙ୍ଗଳବାର ପୂର୍ବାହ୍ନରେ ଏକ ଟ୍ରାକ୍ଟର ବାଇକ ଧକ୍କା ଦେବାରୁ ବାଇକ ପଛରେ ବସିଥିବା ଉମାକାନ୍ତ ପରିଡା(୫୫) ଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି।

ପାଠାଗାର ପକ୍ଷରୁ ସାରସ୍ବତ ଆସର ଓ ପ୍ରତିଭା ଅନ୍ବେଷଣ

ପାଠାଗାର ପକ୍ଷରୁ ସାରସ୍ବତ ଆସର ଓ ପ୍ରତିଭା ଅନ୍ବେଷଣ

ଭଣ୍ଡାରିପୋଖରୀ,୫।୬(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଭଦ୍ରକ ଜିଲା ଭଣ୍ଡାରିପୋଖରୀ ବ୍ଲକ ଅଧୀନ ପଦିନାରାୟଣପୁର ଠାରେ ଥିବା ପ୍ରାଣକୃଷ୍ଣ ଧଳ ପାଠାଗାରର ଆନୁକୂଲ୍ୟରେ ମଙ୍ଗଳବାର ସାରସ୍ବତ ଆସର ଓ ପ୍ରତିଭା ଅନ୍ବେଷଣ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ପାଠାଗାର ସଭାପତି ପୁରୁଷୋତ୍ତମ ଧଳଙ୍କ ସଭାପତିତ୍ୱରେ ମୁଖ୍ୟଅତିଥି ଭାବେ ଜନମଣ୍ଡୁଆ ସରପଞ୍ଚ ଜଗବନ୍ଧୁ ଦାସ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମକୁ ଉଦ୍‌ଘାଟନ କରିଥିଲେ।

ବ୍ରାଉନସୁଗାର ଜବତ, ୨ମହିଳା ଗିରଫ

ବ୍ରାଉନସୁଗାର ଜବତ, ୨ମହିଳା ଗିରଫ

ବାରିପଦା ଅଫିସ,୫।୬- ମୟୂରଭଞ୍ଜ ଜିଲା ଅବକାରୀ ବିଭାଗ ଇଓ ମୋବାଇଲ ସ୍କ୍ବାର୍ଡ ପକ୍ଷରୁ ମଙ୍ଗଳବାର ମିଳିତ ଭାବେ ବାରିପଦା ଟାଉନଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ୨୦ନମ୍ବର ୱାର୍ଡ ଶୂନଗଡିଆ ଅଞ୍ଚଳରେ ଦୁଇଟି ଘରେ ଚଢ଼ାଉ କରାଯାଇ ୧୩.୫ଶହ ମିଲିଗ୍ରାମ ବ୍ରାଉନସୁଗାର ଜବତ ହୋଇଛି। ଏଥିରେ ସମ୍ପୃକ୍ତ ଥିବା ଦୁଇ ଜଣ ମହିଳାଙ୍କୁ ଗିରଫ କରାଯାଇଛି।

ପରିବେଶ ସୁରକ୍ଷା ପାଇଁ  ସଚେତନତା ଆବଶ୍ୟକ

ପରିବେଶ ସୁରକ୍ଷା ପାଇଁ ସଚେତନତା ଆବଶ୍ୟକ

ଗୋପବନ୍ଧୁନଗର, ୫।୬ (ଡି.ଏନ୍‌.ଏ)-ପରିବେଶ ସୁରକ୍ଷା ପାଇଁ ବିଦ୍ୟାଳୟ ସ୍ତରରୁ ସଚେତନତା ସୃଷ୍ଟି ହେବା ଆବଶ୍ୟକ । କାରଣ ପଲିଥିନ ମୁକ୍ତ ଓଡିଶା ଗଠନ କରିପାରିଲେ ହିଁ ପରିବେଶର ସୁରକ୍ଷା ହୋଇପାରିବ। ମଙ୍ଗଳବାର ବଡସାହିସ୍ଥିତ ବାଣୀପୀଠ ଦ୍ୱାରା ପରିଚାଳିତ ବିବେକାନନ୍ଦ ଶିକ୍ଷାକେନ୍ଦ୍ରର ଜାତୀୟ ସବୁଜ ବାହିନୀ ଦ୍ୱାରା ଅନୁଷ୍ଠିତ ବିଶ୍ୱ ପରିବେଶ ଦିବସ ଅବସରରେ ମୁଖ୍ୟ ଅତିଥି ଭାବେ ଯୋଗ ଦେଇ ପରିବେଶବିତ ତଥା ଅଧ୍ୟାପକ ଲିଙ୍ଗରାଜ ନାୟକ ଏହା ମତବ୍ୟକ୍ତ କରିଛନ୍ତି।

ଅବସରପ୍ରାପ୍ତ ଶିକ୍ଷକ ସଂଘର କର୍ମକର୍ତ୍ତା ଚୟନ

ଗୋପବନ୍ଧୁନଗର, ୫।୬(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ)-ଗୋପବନ୍ଧୁନଗର ବ୍ଲକ ଅଧୀନ ଖୁଣ୍ଟା ପ୍ରାଥମିକ ବିଦ୍ୟାଳୟ ପରିସରରେ ଗୋପବନ୍ଧୁନଗର ଓ ଖୁଣ୍ଟା ବ୍ଲକର ଅବସରପ୍ରାପ୍ତ ଶିକ୍ଷକଙ୍କ ମିଳିତ ସଂଘର କର୍ମକର୍ତ୍ତା ନିର୍ବାଚନ ପ୍ରକ୍ରିୟା ଶେଷ ହୋଇଛି । ପ୍ରତାପ ଚନ୍ଦ୍ର ପାତ୍ରଙ୍କ ଆବାହକତ୍ୱରେ ତଥା ତ୍ରୀନାଥ ଦେଙ୍କ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତାରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ସଂଘର ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟ,ଆଭିମୁଖ୍ୟ ଓ କାର୍ଯ୍ୟଧାରା ସମ୍ପର୍କରେ ଆଲୋଚନା କରାଯାଇଥିଲା ।

ମହିଳା ସୁରକ୍ଷା ଯାତ୍ରା ଅଭିଯାନ

ଗୋପବନ୍ଧୁନଗର, ୫।୬(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ)- ଗୋପବନ୍ଧୁନଗର ବ୍ଲକ ଜୟପୁରଠାରେ ଭାଜପା ମହିଳା ସୁରକ୍ଷା ଯାତ୍ରାର ରାଲି ଓ ପଥପ୍ରାନ୍ତ ସଭା ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି । ଉକ୍ତ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ରାଜ୍ୟ ମହିଳା ସୁରକ୍ଷା ମଞ୍ଚର ସଂଯୋଜିକା ଲେଖାଶ୍ରୀ ସାମନ୍ତ ସିଂହାର, ସମ୍ପାଦିକା ଶୋଭନା ମହାନ୍ତି, ଜିଲାପରିଷଦ ସଦସ୍ୟା ଜୟନ୍ତୀ ସିଂ, ଜିଲାପରିଷଦ ଅଧ୍ୟକ୍ଷା ସୁଜାତା ମୁର୍ମୁ, କାର୍ଯ୍ୟକରିଣୀ ସଦସ୍ୟା ପ୍ରେମଲତା ଜେନା, ପ୍ରମିଳା ପଣ୍ଡା, ମମତା ସାହୁ ପ୍ରମୁଖ ଯୋଗଦେଇଥିଲେ।

ବିର୍ସାମୁଣ୍ଡାଙ୍କ ପ୍ରତିମୂର୍ତ୍ତି ସ୍ଥାପନ ପାଇଁ ଭୂମିପୂଜା

ଗୋପବନ୍ଧୁନଗର, ୫।୬(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ)- ମହାନ ସ୍ବାଧୀନତା ସଂଗ୍ରାମୀ ବିର୍ସା ମୁଣ୍ଡାଙ୍କ ପ୍ରତିମୂର୍ତ୍ତି ସ୍ଥାପନ ନିମନ୍ତେ ଗୋପବନ୍ଧୁନଗର ବ୍ଲକ୍‌ ପୁରୁଣା ବାରିପଦା ପଞ୍ଚାୟତସ୍ଥିତ କୋଲୁଣି ସାହିରେ ଭୂମି ପୂଜନ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି । ଦେବେନ୍ଦ୍ର ସିଂ ଓ ଦୈତାରୀ ସିଂ ପୂଜା ସମ୍ପନ୍ନ କରିଥିଲେ ।

ଶିକ୍ଷକଙ୍କୁ ଅବସରକାଳୀନ ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧନା

ବନ୍ତ,୫।୬-ଭଦ୍ରକ ଜିଲା ବନ୍ତ ବ୍ଲକ ଗୋବିନ୍ଦପୁର ପଞ୍ଚାୟତ ସୁନାଗଢିଆ ପ୍ରାଥମିକ ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ସହକାରୀ ଶିକ୍ଷକ ବିନୋଦ ବିହାରୀ ଦାସଙ୍କୁ ଅବସରକାଳୀନ ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧନା ଦିଆଯାଇଛି। ଆୟୋଜିତ ସଭାରେ ପ୍ରାଥମିକ ଶିକ୍ଷକ ସଂଘ ନେତା ଭାସ୍କର ଚନ୍ଦ୍ର ପାଢୀ ପୌରୋହିତ୍ୟ କରିଥିଲେ।

ଦସ୍ତଖତ ଅଭିଯାନ ମାଧ୍ୟମରେ ସଚେତନତା

ଭଣ୍ଡାରିପୋଖରୀ,୫।୬(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ନାବାଳିକା ନିର୍ଯାତନା ବିରୋଧରେ ଜନସଚେତନତା ସୃଷ୍ଟି ପାଇଁ ଭଣ୍ଡାରିପୋଖରୀ ବସ୍‌ଷ୍ଟାଣ୍ଡଠାରେ ସୋମବାର ଅପରାହ୍ନରେ ପୋଲିସ ଓ ଶିଶୁ ସୁରକ୍ଷା ୟୁନିଟ୍‌ ସହାୟତାରେ ଏକ ଦସ୍ତଖତ ଅଭିଯାନ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି।

ଗଣିଜାଙ୍ଗ ଜଗନ୍ନାଥ ମନ୍ଦିରରେ ଆଧ୍ୟାତ୍ମିକ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ

ଗଣିଜାଙ୍ଗ ଜଗନ୍ନାଥ ମନ୍ଦିରରେ ଆଧ୍ୟାତ୍ମିକ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ

ବନ୍ତ,୫।୬- ଭଦ୍ରକ ଜିଲା ବନ୍ତ ବ୍ଲକ ଗଣିଜାଙ୍ଗସ୍ଥିତ ଜଗନ୍ନାଥ ମନ୍ଦିର ପରିସରରେ ଆଧ୍ୟାତ୍ମିକ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି । ଜଗନ୍ନାଥ ଦର୍ଶନ ପ୍ରଚାର ସମିତି, ଭଦ୍ରକ ତରଫରୁ ଆୟୋଜିତ ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମକୁ ବରିଷ୍ଠ ନାଗରିକ ମନ୍ଦରଧର ସାହୁ ପରିଚାଳନା କରିଥିଲେ। ପ୍ରାରମ୍ଭରେ ସଭାପତି ଭାବେ ଭାଗିରଥି ନନ୍ଦ ଶର୍ମା ଜଗନ୍ନାଥଙ୍କ ଠାରେ ପ୍ରଦୀପ ପ୍ରଜ୍ୱଳନ କରିବା ପରେ ପ୍ରଧାନ ପୂଜକ ମାଲ୍ୟାର୍ପଣ, ଫଳମୂଳ ସମର୍ପଣ କରିଥିଲେ ।

ନାରାୟଣ ଚନ୍ଦ୍ର କଳାପରିଷଦର ବାର୍ଷିକୋତ୍ସବ

ଭଣ୍ଡାରିପୋଖରୀ,୫।୬(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ସାମାଜିକ ସଚେତନତା ପାଇଁ କଳାକାର ଓ ଲେଖକଙ୍କର ଗୁରୁଦାୟିତ୍ୱ ରହିଛି। କଳା ସଂସ୍କୃତିର ଉତ୍‌ଥାନ ପାଇଁ ସମସ୍ତେ କାର୍ଯ୍ୟ କରିବା ଆବଶ୍ୟକ ବୋଲି ଅତିଥିମାନେ ମତ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି। ଏହି ବ୍ଲକର ତେନ୍ତୁଳିଆ ଠାରେ ଥିବା ନାରାୟଣ ଚନ୍ଦ୍ର କଳା ପରିଷଦର ବାର୍ଷିକ ଉତ୍ସବ ରବିବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି।

ପରୀ ଏକ୍ସପ୍ରେସ୍‌କୁ ସ୍ବାଗତ

ପରୀ ଏକ୍ସପ୍ରେସ୍‌କୁ ସ୍ବାଗତ

ବନ୍ତ,୫।୬(ସ୍ବ.ପ୍ର.): ଭଦ୍ରକ ଜିଲା ବନ୍ତ ବ୍ଲକ ଆଗରପଡ଼ା ରାଜ୍‌ ୟୁଥ୍‌କ୍ଲବ ପରିସରରେ ମଙ୍ଗଳବାର ପୋଲିସ ପକ୍ଷରୁ ପରୀ ଏକ୍ସପ୍ରେସକୁ ସ୍ବାଗତ କରାଯାଇଛି। ଏହି ଅବସରରେ ଏକ ସଚେତନତା ସଭା ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି।

ପାଟଣାରେ ଭାଜପାର ମହିଳା ସୁରକ୍ଷା ଯାତ୍ରା

ପାଟଣାରେ ଭାଜପାର ମହିଳା ସୁରକ୍ଷା ଯାତ୍ରା

ପାଟଣା,୫।୬(ସ୍ବ.ପ୍ର.): ମହିଳାଙ୍କ ଉପରେ ହେଉଥିବା ନିର୍ଯାତନା ଏବଂ ବଳାତ୍କାର ଉପରେ ଅଙ୍କୁଶ ଲଗାଇବା ପାଇଁ ଭୁବନେଶ୍ୱରରୁ ଭାଜପା ପକ୍ଷରୁ ବାହାରିଥିବା ମହିଳା ସୁରକ୍ଷା ସଚେତନତା ରଥ ମଙ୍ଗଳବାର ମଧ୍ୟାହ୍ନରେ କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲା ପାଟଣାରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲା। ଏହି ପରିପ୍ରେକ୍ଷୀରେ ବ୍ଲକ ଭାଜପା କାର୍ଯ୍ୟାଳୟଠାରୁ ପ୍ରାୟ ୧ ହଜାରରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ମହିଳା ଏକ ଶେଭାଯାତ୍ରାରେ ବାହାରି ଷ୍ଟେଟ ବ୍ୟାଙ୍କ ନିକଟ ପଡ଼ିଆରେ ଏକାଠି ହୋଇଥିଲେ।

ମୋ ସ୍କୁଲ ଅଭିଯାନ ଉଦ୍‌ଘାଟିତ

ମୋ ସ୍କୁଲ ଅଭିଯାନ ଉଦ୍‌ଘାଟିତ

କେନ୍ଦୁଝର,୫।୬(ସ୍ବ.ପ୍ର.): କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲା ଦରବାର ହଲ୍‌ଠାରେ ଜିଲାସ୍ତରୀୟ ମୋ ସ୍କୁଲ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଏହାକୁ ବିଦ୍ୟାଳୟ ଓ ଗଣଶିକ୍ଷା ମନ୍ତ୍ରୀ ବଦ୍ରିନାରାୟଣ ପାତ୍ର ଉଦ୍‌ଘାଟନ କରିଛନ୍ତି।

ରାତିରେ ତହସିଲଦାରଙ୍କ ଚଢ଼ାଉ: ୨ ଚୋରା ମୋରମ ଗାଡି ଜବତ

ରାତିରେ ତହସିଲଦାରଙ୍କ ଚଢ଼ାଉ: ୨ ଚୋରା ମୋରମ ଗାଡି ଜବତ

ନୀଳଗିରି,୫।୬(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ବାଲେଶ୍ବର ଜିଲା ନୀଳଗିରି ତହସିିଲଦାର ସୋମବାର ରାତିରେ ସଜନାଗଡ଼ ଅଞ୍ଚଳରେ ଚଢ଼ାଉକରି ୨ଟି ଚୋରା ମୋରମ ବୋଝେଇ ଗାଡ଼ି ଜବତ କରିଛନ୍ତି। ଗାଡ଼ିଦ୍ୱୟକୁ ପୋଲିସ ଜିମା ଦେଇଛନ୍ତି।

ଚମ୍ପୁଆ ଲ୍ୟାମ୍ପରେ ବିହନ ଅଭାବ, ସାତଦିନ ଧରି ଖାଲି ହାତରେ ଫେରୁଛନ୍ତି ଚାଷୀ

ଚମ୍ପୁଆ ଲ୍ୟାମ୍ପରେ ବିହନ ଅଭାବ, ସାତଦିନ ଧରି ଖାଲି ହାତରେ ଫେରୁଛନ୍ତି ଚାଷୀ

ଚମ୍ପୁଆ,୫ା୬(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ସରକାର ଚାଷ ଓ ଚାଷୀଙ୍କ ଉନ୍ନତି ପାଇଁ ସମସ୍ତ ସହାୟତା ଯୋଗାଇଦେଉଥିଲେ ମଧ୍ୟ ଅନେକ ସମୟରେ ହିତାଧିକାରୀମାନେ ଏହି ସହାୟତାରୁ ବଞ୍ଚିତ ହେଉଥିବାର ଅନେକ ନଜିର ରହିଛି। ଏହି କ୍ରମରେ ମୟୂରଭଞ୍ଜ ଜିଲା ଚମ୍ପୁଆ ଲ୍ୟାମ୍ପ ଅଧିନରେ ଥିବା ଚାଷୀମାନେ ବିହନ ନ ପାଇ ଖାଲି ହାତରେ ଫେରୁଥିବା ଦେଖାଦେଇଛି।

ପରିବେଶ ଦିବସ ଅବସରରେ କ୍ଷୁଦ୍ର ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଉନ୍ମୋଚିତ

ସଜନାଗଡ,୫।୬(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲା ନୀଳଗିରିଠାରେ ମଙ୍ଗଳବାର ବିଶ୍ୱ ପରିବେଶ ଦିବସ ପାଳିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଏହି ଅବସରରେ ଉପଜିଲାପାଳ ଆବୋଲି ସୁନୀଲ ନରଅଣେଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ପରିବେଶକୁ ପ୍ଲାଷ୍ଟିକ ମୁକ୍ତ କରିବା ପାଇଁ ସୋସିଆଲ ମିଡ଼ିଆ ଲାଗି ଉଦ୍ଦିଷ୍ଟ ଏକ କ୍ଷୁଦ୍ର ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ‘ମୁଁ ନୀଳଗିରିଆ, ପ୍ଲଷ୍ଟିକ ବ୍ୟାଗ୍‌ଠୁ ବହୁତ ଦୂରିଆ’ ଉନ୍ମୋଚିତ ହୋଇଯାଇଛି।

ବନ୍ତରେ ପରୀ ପାଇଁ କଥାଟିଏ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ: ଶିଶୁ ଯୌନ ନିର୍ଯାତନା ବିରୋଧରେ ସ୍ବର ଉଠାଇବାକୁ ଆହ୍ବାନ

ବନ୍ତରେ ପରୀ ପାଇଁ କଥାଟିଏ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ: ଶିଶୁ ଯୌନ ନିର୍ଯାତନା ବିରୋଧରେ ସ୍ବର ଉଠାଇବାକୁ ଆହ୍ବାନ

ବନ୍ତ,୫।୬: ଓଡିଶା ପୋଲିସ ପକ୍ଷରୁ ସାରା ରାଜ୍ୟରେ ଶିଶୁ ଯୌନ ନିର୍ଯ୍ୟାତନା ବିରୋଧରେ ଅଭିନବ ଜନସଚେତନା ଅଭିଯାନ ଚାଲିଥିବା ବେଳେ ମଙ୍ଗଳବାର ଭଦ୍ରକ ଜିଲା ପୋଲିସ ପକ୍ଷରୁ ବନ୍ତଠାରେ ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଭଦ୍ରକ ଜିଲାପାଳ ଜ୍ଞାନ ଦାଶ ଓ ଜିଲା ଆରକ୍ଷୀ ଅଧିକ୍ଷକ ବାତୁଳ ଗଙ୍ଗାଧର ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମକୁ ଆନୁଷ୍ଠାନିକ ଭାବେ ଉଦ୍‌ଘାଟନ କରିଥିଲେ।