ବାଲେଶ୍ୱର

ବନ୍ତରେ ବିଜେଡି  ପକ୍ଷରୁ ତୈଳ ଦର ବୃଦ୍ଧି ପ୍ରତିବାଦ

ବନ୍ତରେ ବିଜେଡି ପକ୍ଷରୁ ତୈଳ ଦର ବୃଦ୍ଧି ପ୍ରତିବାଦ

ବନ୍ତ,୮।୯ (ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ତୈଳଦର ବୃଦ୍ଧି ପ୍ରତିବାଦରେ ଭଦ୍ରକ ଜିଲା ବନ୍ତଠାରେ ବିଭିନ୍ନ ପେଟ୍ରୋଲ ପମ୍ପରେ  ବିଜେଡି ପକ୍ଷରୁ ଶନିବାର ଶାନ୍ତିପୂର୍ଣ୍ଣ ଜନସଚେତନତା କରାଯାଇଛି। 

ଜିଲାପାଳଙ୍କ ବନ୍ୟାଞ୍ଚଳ ପରିଦର୍ଶନ

ଜିଲାପାଳଙ୍କ ବନ୍ୟାଞ୍ଚଳ ପରିଦର୍ଶନ

ଭଣ୍ଡାରିପୋଖରୀ,୮।୯(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଭଦ୍ରକ ଜିଲା ଭଣ୍ଡରିପୋଖରୀ ବ୍ଲକର ବନ୍ୟା ପ୍ରଭାବିତ ଅଞ୍ଚଳଗୁଡିକୁ ଶନିବାର ଭଦ୍ରକ ଜିଲାପାଳ ଜ୍ଞାନରଞ୍ଜନ ଦାସ, ବିଡିଓ ବନମାଳୀ ତରାଇ, ତହସିଲଦାର ପ୍ରଣୟ କୁମାର ଜେନା ପରିଦର୍ଶନ କରି ସ୍ଥିତି ଅନୁଧ୍ୟାନ କରିଛନ୍ତି।

ବନ୍ୟାରେ ଉବୁଟୁବୁ ଭଦ୍ରକର ୭ ପଞ୍ଚାୟତ

ବନ୍ୟାରେ ଉବୁଟୁବୁ ଭଦ୍ରକର ୭ ପଞ୍ଚାୟତ

ଆରଡ଼ି, ୮ା୯( ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଭଦ୍ରକ ଜିଲା ଚାନ୍ଦବାଲି ବ୍ଲକର ଓଳଗ, ସୁନ୍ଦରପୁର, ଆରଡ଼ି, ନାନ୍ଦପୁର, ଧାମନଗର ବ୍ଲକର ପାଳସାହି, ରଇପୁର, ତିହିଡି ବ୍ଲକର ଶ୍ୟାମସୁନ୍ଦରପୁର ଆଦି ପଞ୍ଚାୟତର ସମସ୍ତ ଗାଁ ଏବେ ବନ୍ୟାରେ ଉବୁଟୁବୁ। 

ଛାତ୍ରୀଙ୍କୁ ଅସଦାଚରଣ ଅଭିଯୋଗ: ପ୍ରଧାନ ଶିକ୍ଷକ ଅଟକ

ଛାତ୍ରୀଙ୍କୁ ଅସଦାଚରଣ ଅଭିଯୋଗ: ପ୍ରଧାନ ଶିକ୍ଷକ ଅଟକ

ନୀଳଗିରି,୮।୯(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲା ନୀଳଗିରି ସହର ଉପକଣ୍ଠ ନିଜଗଡ଼ ଉଚ୍ଚ ପ୍ରାଥମିକ ବିଦ୍ୟାଳୟର ପ୍ରଧାନଶିକ୍ଷକ ଜଣେ ଛାତ୍ରୀଙ୍କୁ ଅସଦାଚରଣ କରିଥିବା ଶନିବାର ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି।

ତୈଳଦର ବୃଦ୍ଧି ପ୍ରତିବାଦରେ ପାଟଣା ବିଜେଡି ପକ୍ଷରୁ ପ୍ରତିବାଦ

ତୈଳଦର ବୃଦ୍ଧି ପ୍ରତିବାଦରେ ପାଟଣା ବିଜେଡି ପକ୍ଷରୁ ପ୍ରତିବାଦ

ପାଟଣା,୮।୯(ସ୍ବ.ପ୍ର.): କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କ ବାରମ୍ବାର ତୈଳଦର ବୃଦ୍ଧି  ପ୍ରତିବାଦରେ ଶନିବାର ପୂର୍ବାହ୍ନରେ  କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲା ପାଟଣା ବ୍ଲକ ବିଜେଡି ପକ୍ଷରୁ ତୁରୁମୁଙ୍ଗାସ୍ଥିତ ଏଚ୍‌ପି ପେଟ୍ରୋଲ ପମ୍ପ ସମ୍ମୁଖରେ  ଶାନ୍ତିପୂର୍ଣ୍ଣ ବିରୋଧ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରାଯାଇଛି। 

ଜଳିଗଲା ଟ୍ରକ

ଜଳିଗଲା ଟ୍ରକ

କେନ୍ଦୁଝର, ୭ା୯(ସ୍ବ.ପ୍ର.): କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲା ସଦର ଥାନା ଝାଡ଼ ବେଲଦା ନିକଟରେ ଏକ ସିମେଣ୍ଟ ବୋଝେଇ ଟ୍ରକ୍‌ ହଠାତ୍‌ ଜଳିଯାଇଛି। ଟ୍ରକ୍‌(ଓଆର-୨୩ବି/୦୫୮୭)ଟି ବରଗଡ଼ରୁ କେନ୍ଦୁଝର ଦେଇ କଲିକତା ଅଭିମୁଖେ ଯାଉଥିବା ଜଣାପଡ଼ିଛି।

ଖାଲରେ ପଡ଼ିଲା ହାତୀ, ଉଦ୍ଧାର କରିବାକୁ ଯାଇ ଆକ୍ରମଣରେ ଫରେଷ୍ଟର ଗୁରୁତର

ଖାଲରେ ପଡ଼ିଲା ହାତୀ, ଉଦ୍ଧାର କରିବାକୁ ଯାଇ ଆକ୍ରମଣରେ ଫରେଷ୍ଟର ଗୁରୁତର

କେନ୍ଦୁଝର,୮।୯(ସ୍ବ.ପ୍ର.): କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲା ଭୂୟାଁ ଓ ଜୁଆଙ୍ଗ ପୀଢ ବନାଞ୍ଚଳ ବାଂଶପାଳ ବ୍ଲକ ସିଂହପୁର ଗ୍ରାମର ବନ୍ଧସାହିକୁ ଶୁକ୍ରବାର ରାତିରେ ଏକ ହାତୀପଲ ଆସି ଧାନ ବିଲରେ ପଶିଥିଲେ। ଏହି ସମୟରେ ୨ଟି ଦନ୍ତା ହାତୀ ବିଲରେ ଥିବା ଏକ ପରିତ୍ୟକ୍ତ କୂଅରେ ପଡ଼ି ଯାଇଥିଲେ।

ଚାରାରୋପଣରେ ଅନିୟମିତତା ନେଇ ଏତଲା

ଚାରାରୋପଣରେ ଅନିୟମିତତା ନେଇ ଏତଲା

କେନ୍ଦୁଝର,  ୮ା୯(ସ୍ବ.ପ୍ର.): କେନ୍ଦୁଝର ଭଳି ଆଦିବାସୀ ଅଞ୍ଚଳ ସମେତ ରାଜ୍ୟରେ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କ ମନରେଗା କର୍ମନିଯୁକ୍ତି ଯୋଜନାରେ ହୋଇଥିବା ମଞ୍ଜିକିଣା, ଚାରା ପ୍ରସ୍ତୁତି,  ଚାରାରୋପଣ ପାଇଁ ଜମି ପ୍ରସ୍ତୁତି, ଗାତ ଖୋଳା, ସାର କିଣା, ମଜୁରି ପ୍ରଦାନ ଆଦିରେ ବ୍ୟାପକ ଦୁର୍ନୀତି ହୋଇଥିବା ନେଇ ଭାଜପା ପକ୍ଷରୁ ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି।  

ଭାଙ୍ଗି ଗଲା ସୁନାନଦୀ  ପୋଲ

ଭାଙ୍ଗି ଗଲା ସୁନାନଦୀ ପୋଲ

ଯୋଡ଼ା,  ୮।୯(ଡି.ଏନ.ଏ.): ଯୋଡ଼ା ସହରରେ ଗତ ମଙ୍ଗଳବାରଠାରୁ ଲଗାଣ ବର୍ଷା ଜାରି ରହିଛି। ବୁଧବାର ରାତିରେ ସହର ତଥା ଆଖପାଖ ଅଞ୍ଚଳକୁ ବର୍ଷା ଜଳ ବେହାଲ କରି ପକାଇଛି। ଟାଟା କମ୍ପାନୀର ନର୍ଦ୍ଦମାର ପାଣି ଭର୍ତ୍ତି ହୋଇଯିବାରୁ ବ୍ଲକ ଅଫିସଠାରୁ ଏନଏସି ଗେଟ ଛକ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଏକ ପ୍ରକାର କୃତିମ ବନ୍ୟା ପରିସ୍ଥିତି ଉପୁଜିଥିଲା।

ମାହାରା ବୁଲି ଦେଖିଲେ ବିଧାୟକ

ମାହାରା ବୁଲି ଦେଖିଲେ ବିଧାୟକ

ଧାମନଗର,୮।୯(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ବୈତରଣୀର ଜଳସ୍ତର ବିପଦ ସଂକେତ ଉପରେ ପ୍ରବାହିତ ସହିତ ବୃଦ୍ଧି ପାଉଥିବାରୁ ଚଳିତବର୍ଷ ବଡ଼ ବନ୍ୟାର ଆଶଙ୍କା ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି। ବୈତରଣୀ ଏବଂ କୋଚିଳା ନଦୀ ବନ୍ୟାଜଳରେ ପୁରିଥିବା ବେଳେ ନଦୀବନ୍ଧର ଦୁର୍ବଳ ସ୍ଥାନଗୁଡ଼ିକରେ ଘାଇ ସୃଷ୍ଟି ହେବାର ଆଶଙ୍କା ମଧ୍ୟ ରହିଛି। 

‘ପ୍ଲାଷ୍ଟିକମୁକ୍ତ ସମାଜ ଗଠନ ଲାଗି ଉଦ୍ୟମ କରିବ ଯୁବ ବାହିନୀ’

‘ପ୍ଲାଷ୍ଟିକମୁକ୍ତ ସମାଜ ଗଠନ ଲାଗି ଉଦ୍ୟମ କରିବ ଯୁବ ବାହିନୀ’

ଭଦ୍ରକ ଅଫିସ,୮।୯-ଭଦ୍ରକ ଡିଆର୍‌ଡିଏ ସମ୍ମିଳନୀ କକ୍ଷରେ ଶୁକ୍ରବାର ବିଜୁ ଯୁବ ବାହିନୀର ଭବିଷ୍ୟତ କାର୍ଯ୍ୟପନ୍ଥାକୁ ନେଇ ଏକ ସ୍ବତନ୍ତ୍ର କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। 

‘ଯୁବପିଢ଼ି ସମାଜସେବା ପ୍ରତି  ଗୁରୁତ୍ୱ ଦେବା ଆବଶ୍ୟକ’

‘ଯୁବପିଢ଼ି ସମାଜସେବା ପ୍ରତି ଗୁରୁତ୍ୱ ଦେବା ଆବଶ୍ୟକ’

ଭଦ୍ରକ ଅଫିସ,୮।୯-ସମାଜସେବା ପ୍ରତି ଯୁବପିଢି ଗୁରୁତ୍ୱ ଦେବା ଆବଶ୍ୟକ ବୋଲି ସ୍ବେଚ୍ଛାସେବୀ ସଙ୍ଗଠନ ଭଦ୍ରକ ସୋସିଆଲ ସର୍ଭିସ(ବିଏସ୍‌ଏସ୍‌)ର ପ୍ରଥମ ବାଷିର୍ର୍କ ଉତ୍ସବରେ ଅତିଥିମାନେ ମତବ୍ୟକ୍ତ କରିଥିଲେ। 

ବିଡିଙ୍କୁ ଘେରିଲେ ଗ୍ରାମବାସୀ

ବିଡିଙ୍କୁ ଘେରିଲେ ଗ୍ରାମବାସୀ

ବଡ଼ସାହି,୮ା୯(ସ୍ବ.ପ୍ର)-ପ୍ରକଳ୍ପ ମଞ୍ଜୁରୀରେ ବିଳମ୍ବକୁ ନେଇ ବଡସାହି ବ୍ଲକ ପ୍ରତାପପୁର ପଞ୍ଚାୟତ ହରିପୁର ଗ୍ରାମର କେତେକ ଲୋକେ  ଶୁକ୍ରବାର ବ୍ଲକ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟକୁ ଯାଇ ବିଡିଓଙ୍କୁ ଘେରିଛନ୍ତି।   

ଓୟୁଏଟିର ବୈମାତୃକ ମନୋଭାବକୁ ବିରୋଧ

ଓୟୁଏଟିର ବୈମାତୃକ ମନୋଭାବକୁ ବିରୋଧ

ବାରିପଦା ଅଫିସ, ୮।୯- ଓୟୁଏଟିର ବୈମାତୃକ ମନୋଭାବ ଓ ଅନ୍ୟାୟ  ବିରୋଧରେ ଓଡ଼ିଶା କୃଷି ଓ ବୈଷୟିକ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟ ଅଧୀନ କୃଷିବିଜ୍ଞାନ କେନ୍ଦ୍ରର ବୈଜ୍ଞାନିକ ଏବଂ ସମସ୍ତ କର୍ମଚାରୀ ଗତ ୩ତାରିଖରୁ ପ୍ରତିବାଦ ପୂର୍ବକ କଳା ବ୍ୟାଜ ପରିଧାନ କରିଛନ୍ତି।  

ଅନ୍ଧାରରେ ହଜିଛି ରାଜ ଉଆସର ସ୍ମୃତି

ଅନ୍ଧାରରେ ହଜିଛି ରାଜ ଉଆସର ସ୍ମୃତି

ବାରିପଦା ଅଫିସ,୮।୯- ମୟୂରଭଞ୍ଜ ଗଡଜାତ  ଶାସନ ସମୟର ମହାରାଣୀ ସୁମିତ୍ରା ଭଞ୍ଜଦେଓଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ନିର୍ମିତ ରାଜ ଉଆଁସର ସ୍ମୃତି ଆଜି ଜନମାନସଠାରୁ ବହୁ ଦୂରରେ ରହିଛି। ଶିମିଳିପାଳ ପାହାଡ ପାଦଦେଶ ବୁଢାବଳଙ୍ଗ ଅବବାହିକାରେଥିବା  ଏହି  ରାଜ ଉଆଁସର  ନିର୍ମାଣ ଶୈଳୀ  ସମସ୍ତଙ୍କୁ ବିସ୍ମିତ କରେ ।

ଥାନାରେ ଖତ ଖାଉଛି ଜବତ କୋଇଲା

ଥାନାରେ ଖତ ଖାଉଛି ଜବତ କୋଇଲା

ସିମୁଳିଆ, ୮।୯(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲା ସିମୁଳିଆ ଥାନା ପରିସରରେ ପ୍ରାୟ ଏକ ହଜାର କୋଇଲା ବସ୍ତା ଜମା ହୋଇଛି। ଜବତ କୋଇଲାର ଦାବିଦାର କେହି ନାହାନ୍ତି। ଏ ସମ୍ପର୍କରେ ରେଳ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ ଓ କୋଇଲା କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷଙ୍କୁ ଯୋଗାଯୋଗ କରାଯାଇଥିଲେ ହେଁ କୌଣସି ଅଧିକାରୀ ଏହାକୁ ନିଜର ବୋଲି କହୁ ନ ଥିବା ସିମୁଳିଆ ଥାନା ଅଧିକାରୀ ସଞ୍ଜୟ କୁମାର ପରିଡ଼ା ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି। 

ମୁଁ ହିରୋ, ମୁଁ ଓଡ଼ିଶା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ବେଳେ  ଉତ୍ତେଜନା, ଦୁଇ ଛାତ୍ରଗୋଷ୍ଠୀ ମୁହଁ। ମୁହିଁ

ମୁଁ ହିରୋ, ମୁଁ ଓଡ଼ିଶା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ବେଳେ ଉତ୍ତେଜନା, ଦୁଇ ଛାତ୍ରଗୋଷ୍ଠୀ ମୁହଁ। ମୁହିଁ

ସୋର, ୮ା୯(ଡ଼ି.ଏନ.ଏ.)-ସୋର ଉପେନ୍ଦ୍ରନାଥ ମହାବିଦ୍ୟାଳୟର ଓଡ଼ିଶା ସରକାର ଓ ବିଜୁଯୁବ ବାହିନୀ ତରଫରୁ ମଁୁ ହିରୋ ମଁୁ ଓଡ଼ିଶା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ସମୟରେ ଉତ୍ତେଜନା ଦେଖା ଦେଇଥିଲା। ପୋଲିସ ପହଞ୍ଚତ୍ ସେମାନଙ୍କୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରିଥିଲା। 

କଲେଜ ଗଣ୍ଡଗୋଳ ନେଇ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ର ପ୍ରଶାସନର ଦ୍ୱାରସ୍ଥ

କଲେଜ ଗଣ୍ଡଗୋଳ ନେଇ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ର ପ୍ରଶାସନର ଦ୍ୱାରସ୍ଥ

ବାଲେଶ୍ୱର ଅଫିସ, ୮।୯- ବାଲେଶ୍ୱର ସୁନହଟ୍‌ ସ୍ଥିତ ବଳାଙ୍ଗୀ ଡିଗ୍ରୀ ମହାବିଦ୍ୟାଳୟର ପ୍ରଶାସନିକ ସମସ୍ୟାକୁ ନେଇ ଶୁକ୍ରବାର ଗଣ୍ଡଗୋଳ ଘଟି ଥାନାଯାଏ କଥା ଯାଇଛି। କେତେକ ଅଧ୍ୟାପିକା, ଅଧ୍ୟାପକ ଟାଉନ୍‌ ଥାନାରେ ଏନେଇ ଅଭିଯୋଗ କରିବା ପରେ ପୋଲିସ ପକ୍ଷରୁ ତଦନ୍ତ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି। 

ବନ୍ଦର ନିର୍ମାଣ ଲାଗି ସପକ୍ଷବାଦୀ ତେଜିଲେ

ବନ୍ଦର ନିର୍ମାଣ ଲାଗି ସପକ୍ଷବାଦୀ ତେଜିଲେ

ବାଲିଆପାଳ, ୮।୯(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ସୁବର୍ଣ୍ଣରେଖା ମୁହାଣ ଚୌମୁଖଠାରେ ପ୍ରସ୍ତାବିତ ବନ୍ଦର ନିର୍ମାଣ ନେଇ ବିବାଦୀୟ ସ୍ଥିତି ମୁଣ୍ଡ ଟେକିଛି। ବନ୍ଦର ନିର୍ମାଣ କାର୍ଯ୍ୟକୁ କେତେକ ସଙ୍ଗଠନ ବିରୋଧ କରୁଥିବା ବେଳେ ଅନ୍ୟମାନେ ଏହା ସମର୍ଥନରେ ଅଣ୍ଟା ଭିଡିବା ଆରମ୍ଭ କରିଛନ୍ତି।

ଚିକିତ୍ସା ଅବହେଳାରୁ ରୋଗୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଅଭିଯୋଗ

ଚିକିତ୍ସା ଅବହେଳାରୁ ରୋଗୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଅଭିଯୋଗ

ବାଲେଶ୍ୱର ଅଫିସ, ୭।୯-ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲା ମୁଖ୍ୟ ଚିକିତ୍ସାଳୟରେ ଶୁକ୍ରବାର ଚିକିତ୍ସା ଅବହେଳାରୁ ଜଣେ ରୋଗୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି। ଏହାକୁ ନେଇ ରୋଗୀଙ୍କ ସମ୍ପର୍କୀୟମାନେ ଉତ୍ତେଜିତ ହୋଇ ହୋହାଲ୍ଲା କରିଥିଲେ।  ଡାକ୍ତରଖାନା ଫାଣ୍ଡି ପୋଲିସ ପହଞ୍ଚତ୍ ବୁଝାଶୁଝା କରିବା ପରେ ପରିସ୍ଥିତି ସ୍ବାଭାବିକ ହୋଇଥିଲା।

ଦିଲ୍ଲୀରେ କୁଡୁମୀ ସେନାର କଳାଦିବସ

ଦିଲ୍ଲୀରେ କୁଡୁମୀ ସେନାର କଳାଦିବସ

ବାରିପଦା ଅଫିସ,୭।୯-କୁଡୁମୀ ଜାତିକୁ ଆଦିବାସୀ ମାନ୍ୟତା ତାଲିକାରୁ ବାଦ ଦିଆଯିବା ପ୍ରତିବାଦରେ  କୁଡୁମୀ ସେନା ଓଡ଼ିଶା ପକ୍ଷରୁ ନୂଆଦିଲ୍ଲୀର ଜନ୍ତର ମନ୍ତରଠାରେ ଗୁରୁବାର  କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କ ବିରୋଧରେ ବିକ୍ଷୋଭ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରାଯାଇଛି। 

ବିଶ୍ୱ ପ୍ରାଥମିକ ଚିକିତ୍ସା ସପ୍ତାହ ପାଳିତ

ବିଶ୍ୱ ପ୍ରାଥମିକ ଚିକିତ୍ସା ସପ୍ତାହ ପାଳିତ

ବାରିପଦା ଅଫିସ,୭।୯- ବାରିପଦା ମୁର୍ଗାବାଡି ସ୍ଥିତ ଜିଲା ଶିକ୍ଷା କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ସମ୍ମିଳନୀ କକ୍ଷରେ ବିଶ୍ୱ ପ୍ରାଥମିକ ଚିକିତ୍ସା ସପ୍ତାହ ପାଳିତ ହୋଇଯାଇଛି।

ଶିକ୍ଷକଙ୍କ ଆନ୍ଦୋଳନ ପାଇଁ ୭ ହାଇସ୍କୁଲରେ ତାଲା

ଶିକ୍ଷକଙ୍କ ଆନ୍ଦୋଳନ ପାଇଁ ୭ ହାଇସ୍କୁଲରେ ତାଲା

ବହଳଦା,୭।୯(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଚାକିରୀ ସର୍ତ୍ତାବଳୀ ସହ ପୂର୍ଣ୍ଣ ଅନୁଦାନ ଦାବୀରେ ବ୍ଲକ ଗ୍ରାଣ୍ଟ ଶିକ୍ଷକଙ୍କ ଆନ୍ଦୋଳନ ଯୋଗୁ ବହଳଦା ବ୍ଲକର ୭ଟି ହାଇସ୍କୁଲରେ ତାଲା ଝୁଲୁଛି ।  ଗତ ଅଗଷ୍ଟ ୧୬ ତାରିଖରୁ ଚାଲି ଆସୁଥିବା ଏହି ଆନ୍ଦୋଳନକୁ  ଆହୁରି ବ୍ୟାପକ କରିବା ପାଇଁ  ସେପ୍ଟେମ୍ବର ୫ ତାରିଖ ଗୁରୁଦିବସକୁ କଳାଦିବସ ଭାବେ ପାଳନ କରାଯିବା ସହ ବହଳଦା ବ୍ଲକର ବହୁ ସ୍କୁଲ ଅନିର୍ଦ୍ଧିଷ୍ଟ କାଳ ପାଇଁ ବନ୍ଦ  ରହିଥିଲା। 

ରାସ୍ତା ପାଇଁ ହୀନସ୍ତା

ରାସ୍ତା ପାଇଁ ହୀନସ୍ତା

ବସ୍ତା, ୭।୯(ସ୍ବ.ପ୍ର.)-ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲା ସିଂଲା ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ସାର୍ଥା ପଞ୍ଚାୟତରେ ରାସ୍ତା ସମସ୍ୟା ସୁଧୁରିବାର ନଁ। ଧରୁନି। ଗାଁ ଲୋକେ ପାଣି କାଦୁଅରେ ଯିବା ଆସିବା କରିବାକୁ ବାଧ୍ୟ ହେଉଛନ୍ତି। ଏହି ପଞ୍ଚାୟତ ପ୍ରତି ପ୍ରଶାସନର ଦୃଷ୍ଟି ପଡୁ ନ ଥିବାରୁ ସାଧାରଣରେ ଅସନ୍ତୋଷ ଦେଖାଦେଇଛି।