ବାଲେଶ୍ୱର

‘ଇତିହାସ, ସଂସ୍କୃତି ନେଇ ଅଧିକ ଗବେଷଣା ଲୋଡା’

‘ଇତିହାସ, ସଂସ୍କୃତି ନେଇ ଅଧିକ ଗବେଷଣା ଲୋଡା’

ଉଦଳା,୫।୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଓଡ଼ିଶାରେ ଗୌରବମୟ ଇତିହାସର ପୁନରାବଲୋକନ ଲୋଡା। ଏହା ନୂଆ ପିଢିକୁ ପ୍ରେରଣା ଯୋଗାଇବ । ମୟୂରଭଞ୍ଜର ଇତିହାସ ଏବଂ ସଂସ୍କୃତି ଅନନ୍ୟ ।

ପ୍ରୋତ୍ସାହନ ମିଳିଲେ ଆଗକୁ ବଢିବେ ଖେଳାଳୀ

ପ୍ରୋତ୍ସାହନ ମିଳିଲେ ଆଗକୁ ବଢିବେ ଖେଳାଳୀ

ବାରିପଦା ଅଫିସ,୫।୧୧- ମୟୂରଭଞ୍ଜ ଜିଲା ଫୁଟବଲର ଏନ୍ତୁଡି ଶାଳ ବୋଲି କୁହାଯାଏ। ପ୍ରୋତ୍ସାହନ ଅଭାବରୁ ଜିଲାରୁ ଫୁଟବଲ ପ୍ରତିଭା ଆଉ ବାହାରୁ ନାହାନ୍ତି। ଏଠାରେ ଫୁଟବଲ ଏକାଡେମୀ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ଲାଗି ଦୀର୍ଘ ବର୍ଷ ହେବ ଦାବି ହୋଇ ଆସୁଛି।

ପ୍ରତିଭା ପରିବାର ପକ୍ଷରୁ ଜୋନ୍‌ସ୍ତରୀୟ ପ୍ରତିଯୋଗିତା

ପ୍ରତିଭା ପରିବାର ପକ୍ଷରୁ ଜୋନ୍‌ସ୍ତରୀୟ ପ୍ରତିଯୋଗିତା

ଖଇରା, ୫।୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଖଇରାର ଅଗ୍ରଣୀ ପୂଜ୍ୟପୂଜା ସଙ୍ଗଠନ ପ୍ରତିଭା ପରିବାର ପକ୍ଷରୁ ତୁଡ଼ିଗଡ଼ିଆ ଜୋନ୍‌ସ୍ତରୀୟ ପ୍ରତିଯୋଗିତା ଶନିବାର ନିଳାମ୍ବର ହାଇସ୍କୁଲ ପରିସରରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି।

ସରୁନି ବାଙ୍କତୀରା ଜଳସେଚନ ପ୍ରକଳ୍ପ ନିର୍ମାଣ

ସରୁନି ବାଙ୍କତୀରା ଜଳସେଚନ ପ୍ରକଳ୍ପ ନିର୍ମାଣ

ବାଲେଶ୍ୱର ଅଫିସ, ୫।୧୧-ବାଲେଶ୍ୱରସ୍ଥିତ ବୁଢ଼ାବଳଙ୍ଗ ନଦୀର ଅମୃତିଆ ନାଳର ମୁକୁଳା ମୁହଁକୁ ବନ୍ଦ କରିବା ସକାଶେ ସ୍ଥାନୀୟ ବାସିନ୍ଦାଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ବାଙ୍କତୀରା ଜଳସେଚନ ପ୍ରକଳ୍ପ କ୍ରିୟାନୁଷ୍ଠାନ କମିଟି ବାରମ୍ବାର ଦାବି ହୋଇଆସୁଥିଲା।

ସରୁନି ବାଙ୍କତୀରା ଜଳସେଚନ ପ୍ରକଳ୍ପ ନିର୍ମାଣ

ବାଲେଶ୍ୱର ଅଫିସ, ୫।୧୧-ବାଲେଶ୍ୱରସ୍ଥିତ ବୁଢ଼ାବଳଙ୍ଗ ନଦୀର ଅମୃତିଆ ନାଳର ମୁକୁଳା ମୁହଁକୁ ବନ୍ଦ କରିବା ସକାଶେ ସ୍ଥାନୀୟ ବାସିନ୍ଦାଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ବାଙ୍କତୀରା ଜଳସେଚନ ପ୍ରକଳ୍ପ କ୍ରିୟାନୁଷ୍ଠାନ କମିଟି ବାରମ୍ବାର ଦାବି ହୋଇଆସୁଥିଲା।

ସରୁନି ବାଙ୍କତୀରା ଜଳସେଚନ ପ୍ରକଳ୍ପ ନିର୍ମାଣ

ବାଲେଶ୍ୱର ଅଫିସ, ୫।୧୧-ବାଲେଶ୍ୱରସ୍ଥିତ ବୁଢ଼ାବଳଙ୍ଗ ନଦୀର ଅମୃତିଆ ନାଳର ମୁକୁଳା ମୁହଁକୁ ବନ୍ଦ କରିବା ସକାଶେ ସ୍ଥାନୀୟ ବାସିନ୍ଦାଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ବାଙ୍କତୀରା ଜଳସେଚନ ପ୍ରକଳ୍ପ କ୍ରିୟାନୁଷ୍ଠାନ କମିଟି ବାରମ୍ବାର ଦାବି ହୋଇଆସୁଥିଲା।

ବ୍ଲକ୍‌ସ୍ତରୀୟ ଜନଜାତି ଫୁଟ୍‌ବଲ୍‌ : ଚୟନ ହେଲେ ୪୦୦ରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ପ୍ରତଯୋଗୀ

ବ୍ଲକ୍‌ସ୍ତରୀୟ ଜନଜାତି ଫୁଟ୍‌ବଲ୍‌ : ଚୟନ ହେଲେ ୪୦୦ରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ପ୍ରତଯୋଗୀ

କପ୍ତିପଦା,୪ା୧୧(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ)- କପ୍ତିପଦା ନୂତନ ସରକାରୀ ଉଚ୍ଚ ବିଦ୍ୟାଳୟ ପରିସରରେ ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ଉନ୍ନୟନ ପରିଷଦ ମୟୂରଭଞ୍ଜ ଆନୁକୂଲ୍ୟରେ ଏକ ବ୍ଲକ୍‌ ସ୍ତରୀୟ ଫୁଟ୍‌ବଲ୍‌ ଖେଳାଳି ଚୟନ ଶିବିର କ୍ରୀଡ଼ା ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି।

ବଦ୍ରିନାଥଙ୍କ ଦର୍ଶନ ଲାଗି ଯାଇଥିଲେ, ବରଫାଚ୍ଛନ୍ନରେ ଫସିଲେ ଭୋଗରାଇର ୩୩ ତୀର୍ଥଯାତ୍ରୀ

ବଦ୍ରିନାଥଙ୍କ ଦର୍ଶନ ଲାଗି ଯାଇଥିଲେ, ବରଫାଚ୍ଛନ୍ନରେ ଫସିଲେ ଭୋଗରାଇର ୩୩ ତୀର୍ଥଯାତ୍ରୀ

ଭୋଗରାଇ, ୪।୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଉତ୍ତରାଖଣ୍ଡର ବଦ୍ରିନାଥଙ୍କ ଦର୍ଶନ ପାଇଁ ଯାଇଥିବା ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲା କମର୍ଦ୍ଦା ଥାନା ଅଞ୍ଚଳର ୩୩ଜଣ ତୀର୍ଥଯାତ୍ରୀ ପ୍ରବଳ ବରଫପାତ ଯୋଗୁ ଫସି ରହିଥିବା ସୂଚନା ମିଳିଛି। ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଜଣେ ତୀର୍ଥଯାତ୍ରୀ ରବିବାର ତାଙ୍କ ପରିବାରକୁ ଫୋନ ଯୋଗେ ଜଣାଇବା ପରେ ତୀର୍ଥଯାତ୍ରୀଙ୍କ ପରିବାର ଲୋକେ ନାନା ଦୁଶ୍ଚିନ୍ତା ମଧ୍ୟରେ ରହିଛି।

କବାଟ ଭାଙ୍ଗି ଘରୁ ଚୋରି କରିନେଲେ ସୁନା ଅଳଙ୍କାର

କବାଟ ଭାଙ୍ଗି ଘରୁ ଚୋରି କରିନେଲେ ସୁନା ଅଳଙ୍କାର

ଭଣ୍ଡାରିପୋଖରୀ,୪।୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଭଦ୍ରକ ଜିଲା ଭଣ୍ଡାରିପୋଖରୀ ଥାନା ଅଧୀନ ବୟଁାବନାପୁର ଗ୍ରାମର ଶତ୍ରୁଘ୍ନ ଦାସଙ୍କ ଘରୁ ଶୁକ୍ରବାର ରାତିରେ ଚୋରି ହୋଇଛି। ଏନେଇ ଶତ୍ରୁଘ୍ନ ରବିବାର ଭଣ୍ଡାରିପୋଖରୀ ଥାନାରେ ଅଭିଯୋଗ କରିବା ପରେ ପୋଲିସ ଏକ ମାମଲା (ନଂ.୧୯୦/୧୮) ରୁଜୁ କରି ତଦନ୍ତ ଚଳାଇଛି।

ବରିଷ୍ଠ ସ୍ବାଧୀନତା ସଂଗ୍ରାମୀ ମାଧବାନନ୍ଦଙ୍କ ପରଲୋକ

ବରିଷ୍ଠ ସ୍ବାଧୀନତା ସଂଗ୍ରାମୀ ମାଧବାନନ୍ଦଙ୍କ ପରଲୋକ

ଧାମନଗର,୪।୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଭଦ୍ରକ ଜିଲାର ବରିଷ୍ଠ ସ୍ବାଧୀନତା ସଂଗ୍ରାମୀ ମାଧବାନନ୍ଦ ବୈଶାଖଙ୍କର ୯୧ବର୍ଷ ବୟସରେ ହୃଦ୍‌ଘାତରେ ରବିବାର ପରଲୋକ ହୋଇଯାଇଛି। ମୃତ୍ୟୁ ଖବର ପ୍ରଚାରିତ ହେବା ପରେ ବହୁ ବିଶିଷ୍ଟ ବ୍ୟକ୍ତି ଧାମନଗର ବ୍ଲକ ନଦୀଗଁ। ଗ୍ରାମ ବାସଭବନକୁ ଯାଇ ଶେଷ ଦର୍ଶନ କରି ଶ୍ରଦ୍ଧାଞ୍ଜଳି ଅର୍ପଣ କରିଥିଲେ। ତାଙ୍କ ବିୟୋଗରେ ବିଭିନ୍ନ ମହଲରେ ଶୋକ ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି। ତାଙ୍କ ମରଶରୀରକୁ ଶୋଭାଯାତ୍ରାରେ ନିଆଯାଇ ଯାଜପୁର ଦଶାନନ ଶ୍ମଶାନ ଘାଟରେ ଶେଷକୃତ୍ୟ ସମ୍ପନ୍ନ କରାଯାଇଛି।

ବିଜ୍ଞାନ ପ୍ରଦର୍ଶନୀ: ବ୍ଲକସ୍ତରକୁ  ୯ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ର ମନୋନୀତ

ବିଜ୍ଞାନ ପ୍ରଦର୍ଶନୀ: ବ୍ଲକସ୍ତରକୁ ୯ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ର ମନୋନୀତ

ଖଇରା, ୪।୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଖଇରା ବ୍ଲକ ଅଧୀନ ଡୁଙ୍ଗୁରାସ୍ଥିତ ଦର୍ଶନ ପ୍ରସାଦ ଉଚ୍ଚ ବିଦ୍ୟାପୀଠରେ ଶନିବାର ବିଜ୍ଞାନ ପ୍ରଦର୍ଶନୀ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି । ପ୍ରଧାନଶିକ୍ଷକ ନିର୍ମଳ କୁମାର ପଣ୍ଡା ଏହାକୁ ଆନୁଷ୍ଠାନିକ ଭାବେ ଉଦ୍‌ଘାଟନ କରିଥିଲେ । ବରିଷ୍ଠ ବର୍ଗରେ ୧୫, କନିଷ୍ଠ ବର୍ଗରେ ୧୦ ଓ ସର୍ବକନିଷ୍ଠ ବର୍ଗରେ ୮ଟି ପ୍ରକଳ୍ପ ପ୍ରଦର୍ଶିତ ହୋଇଥିଲା।

ବହୁମୁଖୀ ପ୍ରତିଭା ବିକାଶ ମୂଳ ଲକ୍ଷ୍ୟ

ବହୁମୁଖୀ ପ୍ରତିଭା ବିକାଶ ମୂଳ ଲକ୍ଷ୍ୟ

ବାଲେଶ୍ୱର ଅଫିସ, ୪।୧୧-ବାଲେଶ୍ୱର ଫକୀରମୋହନ କନିଷ୍ଠ ମହାବିଦ୍ୟାଳୟ ପରିସରରେ ମେହେନ୍ଦୀ ଓ ରଙ୍ଗୋଲି ପ୍ରତିଯୋଗିତା ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ମହାବିଦ୍ୟାଳୟର ଅଧ୍ୟକ୍ଷା ଡ. ମିନତୀ ସେଠୀ ତତ୍ତ୍ୱାବଧାନ କରି ପାଠ ପଢ଼ା ସହିତ ବହୁମୁଖୀ ପ୍ରତିଭାର ବିକାଶ ଏହାର ମୁଖ୍ୟ ଲକ୍ଷ୍ୟ ବୋଲି ପ୍ରକାଶ କରିଥିଲେ। କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଅଫିସର ଅଧ୍ୟାପିକା ସଲମା ସୋରେନ ଓ ସହକାରୀ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଅଫିସ ଅଧ୍ୟାପିକା ମନସ୍ବିନୀ ବେହେରା ସଂଯୋଜନା କରିଥିଲେ। ପ୍ରତିଯୋଗିତାରେ ୧୦୦ରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ଛାତ୍ରୀ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ। ଅଧ୍ୟାପକ ଭାଗବତ ଭୂୟାଁ, ସନ୍ତୋଷ କୁମାର ରାଉତ, ପ୍ରଦୀପକ କୁମାର ରଣା, ବିଜୟ କୁମାର ସାହୁ, ଶୁଭକାନ୍ତ ସେଠୀ, ଅଧ୍ୟାପିକା ମିନତୀ ମହାନ୍ତି, ସୁଶ୍ରୀ ସରିତା ପରିଡ଼ା, ଶ୍ରୀମାସୀ ଶୁଭଦର୍ଶିନୀ, ସୁଲୋଚନା ସିଂ ପ୍ରମୁଖ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ। ପ୍ରତିଯୋଗିତାର ଫଳାଫଳ ପରେ ପ୍ରକାଶ କରାଯିବ ବୋଲି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଅଫିସର ସୋରେନ କହିଛନ୍ତି।

ଜାନୁୟାରୀ ପହିଲାରୁ ଭୋଗରାଇ ଉତ୍ସବ

ଜାନୁୟାରୀ ପହିଲାରୁ ଭୋଗରାଇ ଉତ୍ସବ

ଭୋଗରାଇ, ୪।୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲା ଭୋଗରାଇ ଥାନା ଛକ ହେଲିପ୍ୟାଡ଼ ପଡ଼ିଆରେ ଭୋଗରାଇ ଉତ୍ସବ ୨୦୧୯ ଜାନୁଆରୀ ପହିଲାରୁ ଆରମ୍ଭ ହେବ। ଏହି ଉତ୍ସବ ପାଇଁ ଏବେଠୁ ବ୍ୟାପକ ପ୍ରସ୍ତୁତି ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି। ଥାନା ଛକ ରେଜେଷ୍ଟ୍ରି ଅଫିସ ନିକଟରେ ଉତ୍ସବ କମିଟିର ଏକ ଜରୁରୀ ବୈଠକ ରବିବାର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଛି। ଭୋଗରାଇ ଉତ୍ସବକୁ ଏକ ନିଆରା ସାଂସ୍କୃତିକ ଚେତନାଦୀପ୍ତ କରିବା ସହ ଅବକ୍ଷୟ ସମାଜକୁ ରୋକିବା ଦିଗରେ ଆଗାମୀ ପୀଢିକୁ ସଚେତନ ବାର୍ତ୍ତା ଦେବାର ଲକ୍ଷ୍ୟ ବୋଲି ଉତ୍ସବ କମିଟିର ବରିଷ୍ଠ ଓ କନିଷ୍ଠ କର୍ମକର୍ତ୍ତାମାନେ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି।

ଗ୍ରାମରକ୍ଷୀ କ୍ଷୀରୋଦ ପାତ୍ର ହତ୍ୟା ଘଟଣା: ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କ ସହ ୩ ଗିରଫ, ୧ ଫେରାର

ଗ୍ରାମରକ୍ଷୀ କ୍ଷୀରୋଦ ପାତ୍ର ହତ୍ୟା ଘଟଣା: ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କ ସହ ୩ ଗିରଫ, ୧ ଫେରାର

ପାଟଣା, ୪।୧୧(ସ୍ବ.ପ୍ର.): କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲା ତୁରୁମୁଙ୍ଗା ଥାନା ବୁଢୀକାପୁଡି ପଞ୍ଚାୟତ ପୁଟୁଗାଁର ୩ ଜଣ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ତୁରୁମୁଙ୍ଗା ପୋଲିସ ଗ୍ରାମରକ୍ଷୀ କ୍ଷୀରୋଦ ପାତ୍ରଙ୍କ ହତ୍ୟା ଅଭିଯୋଗରେ ଗିରଫ କରି ରବିବାର କୋର୍ଟ ଚାଲାଣ କରିଛି। ଗିରଫ ଅଭିଯୁକ୍ତମାନେ ହେଉଛନ୍ତି ମୁଖ୍ୟ ଅଭିଯୁକ୍ତ ପୁଟୁଗାଁର ତୁଳସୀ ମୁଣ୍ଡା(୪୫), ସହଯୋଗୀ ପୁର୍ଣ୍ଣଚନ୍ଦ୍ର ମୁଣ୍ଡା(୩୦) ଓ ଟୁନା ମୁଣ୍ଡା(୩୫)।

ପତିଆରା ବୃଦ୍ଧି ଲାଗି ଏବେଠାରୁ ଛକାପଞ୍ଝା ଜୋରଦାର

ପତିଆରା ବୃଦ୍ଧି ଲାଗି ଏବେଠାରୁ ଛକାପଞ୍ଝା ଜୋରଦାର

ଆନନ୍ଦପୁର, ୪।୧୧(ଡିଏନ୍‌ଏ)-ରାଜ୍ୟ ରାଜନୀତିରେ ଘଷିପୁରା ନିର୍ବାଚନ ମଣ୍ଡଳୀ ଖୁବ୍‌ ସମ୍ବେଦନଶୀଳ। ଏହି ନିର୍ବାଚନ ମଣ୍ଡଳୀରେ ଏବେ କଂଗ୍ରେସ ଓ ବିଜେଡିର ଦୁଇ ଟାଣୁଆ ନେତାଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ସବୁବେଳେ ବଳ କଷାକଷି ଚାଲିଥାଏ। ନିର୍ବାଚନ ସମୟରେ ଏହି ନିର୍ବାଚନ ମଣ୍ଡଳିର ନାହିଁ ନଥିବା ସ୍ଥିତି। ବିଗତ ଦିନରେ କଂଗ୍ରେସ ପିସିସି ସଭାପତି ନିରଞ୍ଜନ ପଟ୍ଟନାୟକଙ୍କ ଅକ୍ତିଆରରେ ରହିଥିବା ଏହି ନିର୍ବାଚନ ମଣ୍ଡଳୀ ଏବେ ବିଜେଡି ମନ୍ତ୍ରୀ ବଦ୍ରି ପାତ୍ରଙ୍କ କବଜାରେ ରହିଛି। ଏମାନଙ୍କ ଛଡା ସ୍ବାଧିନ ବିଧାୟକ ସନାତନ ମହାକୁଡଙ୍କ ଆଖି ଏବେ ଘସିପୁରା ନିର୍ବାଚନ ମଣ୍ଡଳୀ ଉପରେ ପଡିଛି।

ପ୍ରସ୍ତାବିତ ଭେଷଜ ମହାବିଦ୍ୟାଳୟ ନିର୍ମାଣରେ ଅବହେଳା

ପ୍ରସ୍ତାବିତ ଭେଷଜ ମହାବିଦ୍ୟାଳୟ ନିର୍ମାଣରେ ଅବହେଳା

କେନ୍ଦୁଝର/ଭୁବନେଶ୍ୱର, ୪।୧୧(ସ୍ବ.ପ୍ର./ବ୍ୟୁରୋ)-କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲ୍ଲାର ପ୍ରସ୍ତାବିତ ଭେଷଜ ମହାବିଦ୍ୟାଳୟ ଓ ସଂଯୁକ୍ତ ହସପିଟାଲର ନିର୍ମାଣ କାର୍ଯ୍ୟ କଚ୍ଛପ ଗତିରେ ଚାଲିଛି। ଏନେଇ ଭୁବନେଶ୍ୱର ସ୍ଥିତ କେନ୍ଦୁଝର ବିକାଶ ପରିଷଦ କ୍ଷୋଭ ପ୍ରକାଶ କରିଛି। ଏଥିପାଇଁ ଜିଲ୍ଲାର ନିର୍ବାଚିତ ଲୋକ ପ୍ରତିନିଧି ଦାୟୀ ବୋଲି ପରିଷଦ ଅଭିଯୋଗ କରିଛି।

ବାରୁଦ ବାଣଠାରୁ ଦୁରେଇ  ରୁହନ୍ତୁ

ବାରୁଦ ବାଣଠାରୁ ଦୁରେଇ ରୁହନ୍ତୁ

ଭଦ୍ରକଅଫିସ, ୪।୧୧, ରବିବାର ସହିଦ ଭାଗତସେନା ପକ୍ଷରୁ ଅବସରପ୍ରାପ୍ତ ସେନା କର୍ମଚାରୀ ସଂଘ କର୍ମକର୍ତ୍ତାଙ୍କ ସହାୟତାରେ ବାରୁଦଯୁକ୍ତ ବାଣଠାରୁ ଦୂରେଇ ରହିବା ପାଇଁ ଏକ ସଚେତନତା ଶୋଭାଯାତ୍ରା ସହରରେ ପରିକ୍ରମା କରିଥିଲା।

ନିଆଁଲାଗି ୫ ବଖରା ଜଳିଗଲା

ନିଆଁଲାଗି ୫ ବଖରା ଜଳିଗଲା

ଚାନ୍ଦବାଲି,୪।୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଶନିବାର ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ନିଆଁଲାଗି ଭଦ୍ରକ ଜିଲା ଚାନ୍ଦବାଲି ତହସିଲର ମତୋ ଗ୍ରାମପଞ୍ଚାୟତ ମାଳବାଡ ଗାଁର ୫ ବଖରା ଘର ପୋଡିଯାଇଛି ା

ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ୨ ମୃତ

ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ୨ ମୃତ

ବାରିପଦାା ଅଫିସ,୪।୧୧- ମୟୁରଭଞ୍ଚ ଜିଲା ବାଙ୍ଗିିରିପୋଷି ଥାନା ଅଧୀନ ଜଗନ୍ନାଥ ଖୁଣ୍ଟା ଛକରେ ରବିବାର ଭୋର ସକାଳୁ ଏକ ସଡକ ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ୨ ଜଣ ଯୁବକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି।

ଜିଲାପାଳଙ୍କ କୋର୍ଟରେ ହାଜର ହେଲେ ୧୧ ଖଣି ମାଲିକ

ଜିଲାପାଳଙ୍କ କୋର୍ଟରେ ହାଜର ହେଲେ ୧୧ ଖଣି ମାଲିକ

କେନ୍ଦୁଝର, ୪ା୧୧(ସ୍ବ.ପ୍ର.): ବହୁ ଚର୍ଚ୍ଚିତ ଖଣି ଅନିୟମିତତା ନେଇ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ୍ରମେ ଜରିମାନା ଖିଲାପି ଖଣି ମାଲିକଙ୍କ ନାମରେ କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲାପାଳଙ୍କ କୋର୍ଟରେ ସାର୍ଟିଫିକେଟ କେସ୍‌ ରୁଜୁ ହୋଇଥିଲା।

୯ରେ ଦେବାଶିଷଙ୍କ ଜାମିନ ଶୁଣାଣି

୯ରେ ଦେବାଶିଷଙ୍କ ଜାମିନ ଶୁଣାଣି

ଆନନ୍ଦପୁର, ୪।୧୧(ସ୍ବ.ପ୍ର.):ଆନନ୍ଦପୁର ପୌର ଉପାଧ୍ୟକ୍ଷଙ୍କୁ ଆକ୍ରମଣ ମାମଲାରେ ଗିରଫ ହୋଇ ବିଚାର ବିଭାଗୀୟ ହାଜତରେ ଥିବା ମନ୍ତ୍ରୀ ବଦ୍ରିନାରାୟଣ ପାତ୍ରଙ୍କ ପୁଅ ଦେବାଶିଷଙ୍କ ଜାମିନ ଆବେଦନ ଶୁଣାଣି ପୁଣି ୯କୁ ଘୁଞ୍ଚିଛି।

ପାଠପଢ଼ାରେ ଦାରିଦ୍ର୍ୟ ବାଧକ

ପାଠପଢ଼ାରେ ଦାରିଦ୍ର୍ୟ ବାଧକ

ଚମ୍ପୁଆ, ୪ା୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ପାଠ ପଢ଼ିବାକୁ ପ୍ରବଳ ଇଚ୍ଛା ଥିଲେ ହେଁ ଦାରିଦ୍ର୍ୟ ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ସାଜିଛି। ଫଳରେ ପାଠପଢ଼ାରେ ଡୋରି ବନ୍ଧା ହୋଇଛି। ଅସହାୟ ମା’ବାପା ପୁଅର ପାଠପଢ଼ା ଖର୍ଚ୍ଚ ତୁଲାଇବାକୁ ଅସମର୍ଥ ହୋଇଛନ୍ତି।

ନଳକୂପକୁ ନେଇ ଗଣ୍ଡଗୋଳ: ୧୫ ଜଣଙ୍କ ନଁାରେ ମାମଲା

ଭଣ୍ଡାରିପୋଖରୀ,୪।୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଭଦ୍ରକ ଜିଲା ଭଣ୍ଡାରିପୋଖରୀ ଥାନା ଅଧୀନ ଷୋଳମପୁର ପଞ୍ଚାୟତ ବରାହ ନୂଆପଡ଼ା ଗ୍ରାମରେ ଏକ ସରକାରୀ ନଳକୂପକୁ ନେଇ ଗଣ୍ଡଗୋଳ ଘଟି ଉଭୟ ପକ୍ଷରୁ ୭ରୁ ୮ଜଣ ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି।

ଜିଲାସ୍ତରୀୟ  ସୁରଭି :ସାମିଲ ହେଲେ  ୮୫୦ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ର

ଜିଲାସ୍ତରୀୟ ସୁରଭି :ସାମିଲ ହେଲେ ୮୫୦ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ର

ବାରିପଦା ଅଫିସ,୪।୧୧- ବାରିପଦାସ୍ଥିତ ଶହୀଦ ସ୍ମୃତି ଭବନ ପରିସରରେ ଜିଲାସ୍ତରୀୟ ଶିଶୁ ମହୋତ୍ସବ ସୁରଭି-୨୦୧୮ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ସର୍ବଶିକ୍ଷା ଅଭିଯାନର ଜିଲା ପ୍ରକଳ୍ପ ସଂଯୋଜକ ବିବେକାନନ୍ଦ ସାହୁଙ୍କ ପୌହି୍ଯଯରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ଉଦଘାଟନି ଉତ୍ସବରେ ମୁଖ୍ୟ ଅତିଥି ଭାବେ ମୟୂରଭଞ୍ଜ ଜିଲା ଆରକ୍ଷୀ ଅଧୀକ୍ଷକ ଅବିନାଶ କୁମାର ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ।