Dharitri News

ବାଲେଶ୍ୱର

ପ୍ରାଥମିକ ସ୍କୁଲରେ ଆଉ ବାଜୁନି ରେଡିଓ

ପ୍ରାଥମିକ ସ୍କୁଲରେ ଆଉ ବାଜୁନି ରେଡିଓ

ଚମ୍ପୁଆ,୬।୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ପ୍ରାଥମିକ ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ୨୦୧୫-୧୬ ମସିହାରୁ ରେଡିଓ ମାଧ୍ୟମରେ ଶିକ୍ଷା ପ୍ରଦାନ ପାଇଁ ଆରମ୍ଭ କରାଯାଇଥିବା ‘ମୀନା’ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ବିଫଳ ହୋଇଛି। ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ଆଉ ରେଡିଓ ବାଜିବା ଶୁଣାଯାଉ ନାହିଁ। କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲା ଚମ୍ପୁଆ ବ୍ଲକରେ ଥିବା ୧୭୧ ପ୍ରାଥମିକ ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ‘ମୀନା’ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ବନ୍ଦ ରହୁଥିବାରୁ ୧୪,୬୦୮ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ର ଏହି ଶିକ୍ଷାଲାଭରୁ ବଞ୍ଚିତ ହେଉଛନ୍ତି।

ମେଣ୍ଢା ମାରିଲା ଅଜଣା ଜନ୍ତୁ: ୨ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ୩ ନିଖୋଜ

ଝୁମ୍ପୁରା,୬।୧ (ଡି.ଏନ.ଏ.)- କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲା ଝୁମ୍ପୁରା ତହସିଲ ବାଲିବନ୍ଧ ଫରେଷ୍ଟ ସେକ୍‌ସନ ଅନ୍ତର୍ଗତ ନହବେଡା ପଞ୍ଚାୟତର ବଳରାମପୁର ଗ୍ରାମ ଘୁଟୁସାହିରେ କୌଣସି ଅଜଣା ଜନ୍ତୁ ଆକ୍ରମଣରେ ୨ ମେଣ୍ଢାଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ରାଜ୍ୟର ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ଅଜଣା ଜନ୍ତୁ ଆକ୍ରମଣରେ ମେଣ୍ଢା ମଡ଼କ ଦେଖାଦେଇଥିବା ବେଳେ ଘୁଟୁସାହିରେ ଏଭଳି ଘଟଣା ଘଟିଥିବାରୁ ସ୍ଥାନୀୟ ଅଞ୍ଚଳବାସୀ ଚିନ୍ତା ବ୍ୟକ୍ତ କରିଛନ୍ତି।

ମା’ ବରାହୀ ମୂର୍ତ୍ତି ଚୋରି ଘଟଣା: ପୂର୍ବାଞ୍ଚଳ ଆଇଜିଙ୍କ ଉଚ୍ଚସ୍ତରୀୟ ତଦନ୍ତ

ମା’ ବରାହୀ ମୂର୍ତ୍ତି ଚୋରି ଘଟଣା: ପୂର୍ବାଞ୍ଚଳ ଆଇଜିଙ୍କ ଉଚ୍ଚସ୍ତରୀୟ ତଦନ୍ତ

ସଜନାଗଡ଼, ୬।୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲା ନୀଳଗିରିସ୍ଥିତ ଅଯୋଧ୍ୟାରେ ଥିବା ମା’ ମାରିଚଙ୍କ ମନ୍ଦିରରୁ ଗତ ୨୬ ତାରିଖରେ ମୂର୍ତ୍ତି ଚୋରି ହୋଇଥିଲେ ମଧ୍ୟ ପୋଲିସ ଏ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କୌଣସି ସୁରାକ ପାଇପାରିନାହିଁ। ଚୋରି ହୋଇଥିବା ବରାହୀ ମୂର୍ତ୍ତିର ଆନୁମାନିକ ମୂଲ୍ୟ ୧ କୋଟିରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ହେବ ବୋଲି କମିଟି ସଭାପତି ବାମନ ଚରଣ ନାୟକ ପ୍ରକାଶ କରିଥିଲେ।

ନୃତ୍ୟ, ଗୀତରେ ଝୁମିଲା ପ୍ରତିଭା ମହୋତ୍ସବ

ନୃତ୍ୟ, ଗୀତରେ ଝୁମିଲା ପ୍ରତିଭା ମହୋତ୍ସବ

ଖଇରା, ୬।୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଖଇରା ବ୍ଲକ୍‌ର ସର୍ବବୃହତ୍ତ ପୂଜ୍ୟପୂଜା ସଙ୍ଗଠନ ପ୍ରତିଭା ପରିବାରର ଷୋଡଶ ପ୍ରତିଭା ମହୋତ୍ସବ ଶନିବାର ଉଦ୍‌ଘାଟିତ ହୋଇଯାଇଛି। ସକାଳେ ଖଇରା ଥାନା ଅଧିକାରିଣୀ ଲୋପାମୁଦ୍ରା ନାୟକ ଏହାକୁ ଆନୁଷ୍ଠାନିକ ଭାବେ ଉଦ୍‌ଘାଟନ କରିଥିଲେ।

ଘର ଭିତରେ ପଶି ନିଆଁ ଲଗାଇଲେ ଯୁବକ

ଘର ଭିତରେ ପଶି ନିଆଁ ଲଗାଇଲେ ଯୁବକ

ବାହାନଗା, ୬।୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଶନିବାର ଅପରାହ୍ନ ଗୋଟାଏ ବେଳେ ବାହାନଗା ବ୍ଳକ ଗୋପାଳପୁର ବଜାରରେ ଭଡାରେ ରହୁଥିବା ଅଜିତ୍‌ କୁମାର ସାହୁଙ୍କ ଘରେ ପଶି ଜଣେ ଯୁବକ ବିଛଣାରେ ନିଆଁ ଲଗାଇ ଫେରାର ହୋଇଯାଇଛନ୍ତି। ସମ୍ପୃକ୍ତ ପରିବାର ଲୋକେ ଡାକ ପକାଇବାରୁ ବଜାରରେ ଥିବା ଦୋକାନୀମାନେ ପହଞ୍ଚି ନିଆଁକୁ ଆୟତ୍ତ କରିଥିଲେ।

ଅନ୍ବେଶା-୨୦୧୭ ଉଦ୍‌ଯାପିତ

ଅନ୍ବେଶା-୨୦୧୭ ଉଦ୍‌ଯାପିତ

ବାରିପଦା ଅଫିସ,୬।୧- ଜିଲା ସର୍ବଶିକ୍ଷା ଅଭିଯାନ ପକ୍ଷରୁ ଗତ ଗୁରୁବାରଠାରୁ ବାରିପଦାଠାରେ ଛଉପଡିଆଠାରେ ଆୟୋଜିତ କସ୍ତୁରବା ଗାନ୍ଧୀ ବାଳିକା ବିଦ୍ୟାଳୟ ଛାତ୍ରୀଙ୍କ ବନ୍ଧୁ ମିଳନ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଅନ୍ବେଶା-୨୦୧୭ ଶନିବାର ଉଦ୍‌ଯାପିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଉଦ୍‌ଯାପନୀ ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଜିଲା ପ୍ରକଳ୍ପ ସଂଯୋଜକ(ସର୍ବଶିକ୍ଷା ଅଭିଯାନ) ବିବେକାନନ୍ଦ ସାହୁଙ୍କ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତାରେ ଏକ ସଭା ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି।

ଠାକୁରମୁଣ୍ଡାରେ ଟସର ଚାଷୀ ସମ୍ମିଳନୀ

ଠାକୁରମୁଣ୍ଡାରେ ଟସର ଚାଷୀ ସମ୍ମିଳନୀ

ଠାକୁରମୁଣ୍ଡା,୬।୧(ଡି.ଏନ.ଏ)- ଠାକୁରମୁଣ୍ଡାଠାରେ ଶନିବାର ଟସର ଚାଷୀ ସମ୍ମିଳନୀ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଏଥିରେ ଠାକୁରମୁଣ୍ଡା,ମହୁଲଡିହା ଓ କେନ୍ଦୁଜିଆଣୀ ଟସର ସୋସାଇଟିର ଚାଷୀ ବହୁ ସଂଖ୍ୟାରେ ସାମିଲ ହୋଇଥିଲେ। କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ରେଶମ ବୋର୍ଡ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ କେ.ଏମ ହନୁମନ୍ତ ରାୟପ୍ପା ମୁଖ୍ୟ ଅତିଥି ଭାବେ ଯୋଗ ଦେଇ ମହିଳାମାନେ ଏବେ ବି ସୂତା ବଳୁଥିବା ଘଟଣା ତାଙ୍କୁ ଦୁଃଖିତ କରୁଥିବା କହିଥିଲେ।

ବିସ୍ଥାପିତ ପରିବାରଙ୍କୁ କ୍ଷତିପୂରଣ ନ ମିଳିଲେ ଆନ୍ଦୋଳନ

ବିସ୍ଥାପିତ ପରିବାରଙ୍କୁ କ୍ଷତିପୂରଣ ନ ମିଳିଲେ ଆନ୍ଦୋଳନ

କୁଳିଅଣା,୬।୧(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)-କୁଳିଅଣା ବ୍ଲକ ଝାଡଖଣ୍ଡ ମୁକ୍ତି ମୋର୍ଚ୍ଚା କମିଟିର ଏକ ବନ୍ଧୁ ମିଳନ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଶନିବାର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି । ଜାମ୍ଭିରାବନ୍ଧ ଅଞ୍ଚଳର ଦଶଗୋଟି ମୌଜାର ବିସ୍ଥାପିତ ପରିବାର ସହିତ ଜେଏମ୍‌ଏମ ନେତୃମଣ୍ଡଳୀ ଆଲୋଚନା କରି ସେମାନଙ୍କ ସମସ୍ୟା ସମ୍ପର୍କରେ ଅବଗତ ହୋଇଥିଲେ।

ଭଦ୍ରକ ମହୋସତ୍ବର ଦ୍ୱିତୀୟ ସନ୍ଧ୍ୟା

ଭଦ୍ରକ ମହୋସତ୍ବର ଦ୍ୱିତୀୟ ସନ୍ଧ୍ୟା

ଭଦ୍ରକ ଅଫିସ,୬।୧- ୪ର୍ଥ ଭଦ୍ରକ ମହୋସତ୍ବ ଓ ପୁସ୍ତକମେଳାର ଶନିବାର ଦ୍ୱିତୀୟ ସାରସ୍ବତ ସନ୍ଧ୍ୟାରେ କ୍ଷୀରୋଦ ଚନ୍ଦ୍ର ରାଉତ ସଭାପତିତ୍ୱ କରିଥିଲେ । ମୁଖ୍ୟ ଅତିଥି ଭାବରେ ପୂର୍ବତନ ଏମପି ଅନନ୍ତ ପ୍ରସାଦ ସେଠୀ, ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ଅତିଥି ଭାବେ ପ୍ର. ଶାନ୍ତନୁ କୁମାର ନାୟକ, ଅମୂଲ୍ୟ ରାଉତ୍‌, ଯୁବ ବିଜେଡ଼ି ସଭାପତି ଦୁର୍ଗା ଦାସ ଯୋଗଦେଇ ଭଦ୍ରକର ସଂସ୍କୃତି ଓ ସାହିତ୍ୟ ସମ୍ପର୍କରେ ବକ୍ତବ୍ୟ ରଖିଥିଲେ।

୧୩ତମ ଉତ୍ତର ଓଡିଶା ବାଣିଜ୍ୟ ମେଳା ଉଦ୍‌ଘାଟିତ

୧୩ତମ ଉତ୍ତର ଓଡିଶା ବାଣିଜ୍ୟ ମେଳା ଉଦ୍‌ଘାଟିତ

ଭଦ୍ରକ ଅଫିସ, ୬।୧ - ଭଦ୍ରକସ୍ଥିତ ନେହେରୁ ଷ୍ଟାଡିୟମ୍‌ରେ ସେଣ୍ଟର ଫର ନାଚୁରାଲ ଆଣ୍ଡ ହ୍ୟୁମାନ ରିସୋର୍ସେସ ପକ୍ଷରୁ ୧୩ତମ ଉତ୍ତର ଓଡିଶା ବାଣିଜ୍ୟ ମେଳା-୨୦୧୮ ଉଦ୍‌ଘାଟିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଉସତ୍ବରେ ବାଣିଜ୍ୟମେଳାର ଉପସଭାପତି ଶୁଭେନ୍ଦୁ ରାୟମହାପାତ୍ର ଅଧ୍ୟକ୍ଷତା କରିଥିଲେ।

ଭଦ୍ରକ ଜିଲା ମହୋତ୍ସବର ତୃତୀୟ ସନ୍ଧ୍ୟା

ଭଦ୍ରକ ଜିଲା ମହୋତ୍ସବର ତୃତୀୟ ସନ୍ଧ୍ୟା

ଭଦ୍ରକ ଅଫିସ,୬।୧ - ଭଦ୍ରକ ଜିଲା ଟ୍ରଷ୍ଟବୋର୍ଡ ଆନୁକୂଲ୍ୟରେ ଗାନ୍ଧୀପଡିଆରେ ୪ର୍ଥ ଭଦ୍ରକ ଜିଲା ମହୋତ୍ସବର ତୃତୀୟ ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଶନିବାର ଉଦ୍‌ଘାଟକ ଭାବେ ପୂର୍ବତନ ମନ୍ତ୍ରୀ ପ୍ରଫୁଲ ଘଡେଇ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ। ମୁଖ୍ୟବକ୍ତା ଭାବେ ଧାମନଗର ବିଡିଓ ତଥା ସ୍ତମ୍ଭକାର ଡ.ନରହରି ବେହେରା ଓ ସମ୍ମାନନୀୟ ଅତିଥି ଭାବେ ସମାଜସେବୀ ସିତାଂଶୁ ଶେଖର ମହାପାତ୍ର ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ।

ଜିଲାପାଳଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ସମ୍ମୁଖରେ ଆଶାକର୍ମୀଙ୍କ ବିକ୍ଷୋଭ

ଜିଲାପାଳଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ସମ୍ମୁଖରେ ଆଶାକର୍ମୀଙ୍କ ବିକ୍ଷୋଭ

ଭଦ୍ରକ ଅଫିସ,୬।୧- ଭଦ୍ରକ ଜିଲାପାଳଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ସମ୍ମୁଖରେ ଶନିବାର ଆଶା କର୍ମୀ ସଂଘ ପକ୍ଷରୁ ଫାଟକରେ ତାଲା ପକାଇ ବିକ୍ଷୋଭ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରାଯାଇଛି। ଏନେଇ ଏକ ସ୍ମାରକପତ୍ର ଉପଜିଲାପାଳ ନରୋତ୍ତମ ବେହେରାଙ୍କୁ ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଥିଲା

ନୁଆଁଣିଆ ଚାଳ ଘରେ ପ୍ରାଥମିକ ଶିକ୍ଷା

ନୁଆଁଣିଆ ଚାଳ ଘରେ ପ୍ରାଥମିକ ଶିକ୍ଷା

ଆରଡି,୬।୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ପ୍ରାଥମିକ ଶିକ୍ଷାକୁ ସୁଦୃଢ କରିବା ପାଇଁ ସର୍ବଶିକ୍ଷା ଅଭିଯାନରେ ମାଧ୍ୟମରେ ବହୁ ଯୋଜନା ପ୍ରଣୟନ କରାଯାଉଛି। ହେଲେ କେତେକ ସ୍ଥାନରେ ଏସବୁ ଯୋଜନାର ସଫଳ ରୂପାୟନ ହୋଇ ନ ପାରି ଏଥିରେ ବ୍ୟତିକ୍ରମ ପରିଲକ୍ଷିତ ହେଉଛି।

ପୋଖରୀରେ ବୁଡି ମହିଳା ମୃତ

ପୋଖରୀରେ ବୁଡି ମହିଳା ମୃତ

ବାସୁଦେବପୁର,୬।୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ବାସୁଦେବପୁର ବ୍ଲକର ଚୂଡାମଣୀ ପଞ୍ଚାୟତର ସେଠୀସାହି ବସ୍ତିର ବାଞ୍ଛାନିଧି ସେଠୀଙ୍କ ସ୍ତ୍ରୀ ମଲ୍ଲିସେଠୀଙ୍କର (୫୫)ପୋଖରୀରେ ପଡି ଶନିବାର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ସେ ଶୌଚ ହେବାକୁ ଯାଇଥିବା ବେଳେ ଅସାବଧାନତା ଯୋଗୁ ପୋଖରୀକୁ ଖସିଯାଇଥିଲେ।

୧୧ରୁ ଇଉଫୋରିଆ ଆରମ୍ଭ

ବାରିପଦା ଅଫିସ,୬।୧- ୨୧ତମ ରାଜ୍ୟସ୍ତରୀୟ ଆନ୍ତଃମହାବିଦ୍ୟାଳୟ ସାଂସ୍କୃତିକ ମହୋତ୍ସବ ଇଉଫୋରିଆ ୨୦୧୮ ଆସନ୍ତା ୧୧ରୁ ୧୪ତାରିଖ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ। ଦୀର୍ଘ ୨୦ବର୍ଷ ଧରି ସମଗ୍ର ଓଡ଼ିଶାର ବିଭିନ୍ନ ଶିକ୍ଷାନୁଷ୍ଠାନରେ ଥିବା ଯୁବ ପ୍ରତିଭାକୁ ଲୋକ ଲୋଚନକୁ ଆଣିବା ପାଇଁ ଦି ଇଉଫୋରିଆ ଅନୁଷ୍ଠାନ ଜାରି ରଖିଛି।

ଛାତ୍ରୀନିବାସର ସମସ୍ୟା ନେଇ  ଦାବିପତ୍ର

ଛାତ୍ରୀନିବାସର ସମସ୍ୟା ନେଇ ଦାବିପତ୍ର

ବାରିପଦା ଅଫିସ,୬।୧-ମୟୂରଭଞ୍ଜ ଜିଲା ଏମପିସି ସ୍ବୟଂଶାସିତ ମହାବିଦ୍ୟାଳୟର ଛାତ୍ରୀନିବାସରେ ଲାଗି ରହିଥିବା ବିଭିନ୍ନ ସମସ୍ୟା ସମାଧାନ ପାଇଁ ଛାତ୍ରୀମାନେ ପିଏଆଇଟିଡିଏ ବ୍ରହ୍ମାନନ୍ଦ ବେହେରାଙ୍କୁ ଦାବିପତ୍ର ପ୍ରଦାନ କରିଛନ୍ତି।

ପଣପଣାରେ ଡିଜିଟାଲ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଉଦ୍‌ଘାଟିତ

ପଣପଣାରେ ଡିଜିଟାଲ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଉଦ୍‌ଘାଟିତ

ବାହାନଗା, ୬।୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ବାହାନଗା ବ୍ଲକ ପଣପଣା ଗ୍ରାମ ଡିଜିଟାଲ ମାନ୍ୟତା ପାଇବା ପରେ ଶନିବାରଠାରୁ ବିଭିନ୍ନ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଉଦ୍‌ଘାଟିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଏହାକୁ ଆନୁଷ୍ଠାନିକ ଭାବେ ବାହାନଗା ବ୍ଲକ ବିଡିଓ ଉମାକାନ୍ତ ନାୟକ ଉଦ୍‌ଘାଟନ କରିଛନ୍ତି।

ଜନପ୍ରତିନିଧି ଶୁଣିଲେନି:  ଶ୍ରେଣୀ ଗୃହ ନିର୍ମାଣ ପାଇଁ ବ୍ୟବସାୟୀ ଅଣ୍ଟା ଭିଡ଼ିଲେ

ଜନପ୍ରତିନିଧି ଶୁଣିଲେନି: ଶ୍ରେଣୀ ଗୃହ ନିର୍ମାଣ ପାଇଁ ବ୍ୟବସାୟୀ ଅଣ୍ଟା ଭିଡ଼ିଲେ

ରୂପ୍‌ସା, ୬।୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲା ରୂପ୍‌ସା ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ଉଦୟ ନାଥ ମହାପାତ୍ର ଉଚ୍ଚ ବିଦ୍ୟାନିକେତନର ଶ୍ରେଣୀ ଗୃହ ନିର୍ମାଣ ପାଇଁ ଜଣେ ପ୍ରତିଷ୍ଠିତ ବ୍ୟବସାୟୀ ଅଣ୍ଟା ଭିଡ଼ିଛନ୍ତି। ବ୍ୟବସାୟୀ ଜଣକ ହେଲେ ସ୍ଥାନୀୟ ଲଛମନଖୁଣ୍ଟା ଗ୍ରାମର ଭୂୟାଁ ଅବଦୁଲ ଅମିନ ଖାନ୍‌। ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ଶ୍ରେଣୀ ଗୃହ ଅଭାବ ଯୋଗୁ ପାଠପଢ଼ା ବାଧାପ୍ରାପ୍ତ ହେଉଛି।

ପୁଣି ଜଣେ ବାଇକ୍‌ ଚୋର ଗିରଫ

ପୁଣି ଜଣେ ବାଇକ୍‌ ଚୋର ଗିରଫ

ରୂପ୍‌ସା, ୬।୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲା ବସ୍ତା ଥାନା ପୋଲିସ ଚଢ଼ାଉ କରି ଶନିବାର ପୁଣି ଜଣେ ବାଇକ୍‌ ଚୋରଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିବାରେ ସଫଳ ହୋଇଛି। ଗିରଫ ଅଭିଯୁକ୍ତ ହେଲେ କାଦରାୟାଁ ଗ୍ରାମର ହମିଦ ଖାଁ।

ଚୋରି କରିବାକୁ ଆସି ଘରେ ନିଆଁ ଲଗାଇଲେ

ଚୋରି କରିବାକୁ ଆସି ଘରେ ନିଆଁ ଲଗାଇଲେ

ବାହାନଗା, ୬।୧(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲା ବାହାନଗା ବ୍ଲକ ଗୋପାଳପୁର ବଜାରରେ ଥିବା ଏକ ଘରକୁ ଚୋରି କରିବାକୁ ଆସି ବିଫଳ ହେବାରୁ ଶୁକ୍ରବାର ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ କେତେଜଣ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ ଘରେ ନିଆଁ ଲଗାଇ ଚାଲିଯାଇଛନ୍ତି। ଏ

ଦୁର୍ଘଟଣାଗ୍ରସ୍ତଙ୍କୁ ନେବାବେଳେ ଓଲଟିଲା ଦମକଳ

ଦୁର୍ଘଟଣାଗ୍ରସ୍ତଙ୍କୁ ନେବାବେଳେ ଓଲଟିଲା ଦମକଳ

ଭଦ୍ରକ ଅଫିସ, ୬।୧: ଭଦ୍ରକ ଅଗ୍ନିଶମ ବିଭାଗର ଗାଡି ଦୁଇଜଣ ଦୁର୍ଘଟଣାଗ୍ରସ୍ତ ଆହତଙ୍କୁ ନେଇ ଆସୁଥିବା ବେଳେ ଓଲଟି ପଡିଛି। ଫଳରେ ୨ ଆହତଙ୍କ ସମେତ ଗାଡିଚାଳକ ଓ ଅନ୍ୟ ଜଣେ ହାବିଲଦାର୍‌ ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି। ସେମାନଙ୍କୁ ଉଦ୍ଧାର କରାଯାଇ ଜିଲା ଚିକିତ୍ସାଳୟରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଛି। ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ, ରମ୍ଭିଳା ମଶିଣା ଛକରେ ହୋଇଥିବା ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ଦୁଇଜଣ କଲେଜ ଛାତ୍ରୀ ଆହତ ହୋଇଥିଲେ। ସେମାନଙ୍କୁ ଅଗ୍ନିଶମ ଗାଡିରେ ଚିକିତ୍ସାଳୟକୁ ଅଣାଯାଉଥିବା ବେଳେ ଚରମ୍ପା ପୁରୁଣା ଆରଟିଓ ଅଫିସ ସମ୍ମୁଖ ରାସ୍ତାରେ ଏହି ଦୁର୍ଘଟଣା ଘଟିଥିଲା।

ବୈଠକରେ ଏକାକୀ ବିଡିଓ

ବୈଠକରେ ଏକାକୀ ବିଡିଓ

ହାଟଡିହୀ, ୬।୧(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲା ହାଟଡିହୀ ବ୍ଲକ ବିଡ଼ିଓ ଆନନ୍ଦ ଚନ୍ଦ୍ର ସେଠୀ ଶନିବାର ଏକ ବୈଠକ ଡକାଇଥିଲେ। ହେବା ନେଇ କହିଥିଲେ। ମାତ୍ର ସଭାଗୃହରେ ବିଡିଓ ପହଞ୍ଚିଥିବା ବେଳେ କାହାର ହେଲେ ଦେଖା ନ ଥିଲା।

 ପକ୍ଷୀ ଦିବସ ପାଳିତ

ପକ୍ଷୀ ଦିବସ ପାଳିତ

ବାରିପଦା ଅଫିସ,୫।୧- ବାରିପଦାସ୍ଥିତ ମହାରାଜା କୃଷ୍ଣଚନ୍ଦ୍ର ବିଦ୍ୟାଳୟର ଇକୋ କ୍ଳବ ତରଫରୁ ପକ୍ଷୀ ଦିବସ ପାଳିତ ହୋଇଯାଇଛି। ବିଦ୍ୟାଳୟର ପ୍ରଧାନଶିକ୍ଷକ ଅତୁଲ କୁମାର ପରିଡାଙ୍କ ପୌରହିତ୍ୟରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ପକ୍ଷୀ ବିଷୟବସ୍ତୁ ଉପରେ ଏକ ଚିତ୍ରାଙ୍କନ ପ୍ରତିଯୋଗିତା ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା।

  ମା’ହିଙ୍ଗୁଳାଙ୍କ ବାର୍ଷିକ ପୂଜା ନିମନ୍ତେ ପ୍ରସ୍ତୁତି ବୈଠକ

ମା’ହିଙ୍ଗୁଳାଙ୍କ ବାର୍ଷିକ ପୂଜା ନିମନ୍ତେ ପ୍ରସ୍ତୁତି ବୈଠକ

ବଡସାହି,୫।୧(ସ୍ବ.ପ୍ର)-ଆଗାମୀ ଫେବୃୟାରୀ ୩ତାରିଖରେ ହେବାକୁ ଥିବା ଉତ୍ତର ଓଡିଶାର ପ୍ରସିଦ୍ଧ ମା’ ହିଙ୍ଗୁଳାଙ୍କ ବାର୍ଷିକ ବଡ ପୂଜାର ଶାନ୍ତିଶୃଙ୍ଖଳା ତଥା ସୁପରିଚାଳନା ପାଇଁ ଏକ ପ୍ରସ୍ତୁତି ବୈଠକ ଶୁକ୍ରବାର ମନ୍ଦିର ପ୍ରାଙ୍ଗଣରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି।