ବାଲେଶ୍ୱର

୬ ନାବାଳକ ଉଦ୍ଧାର

ବାଲେଶ୍ୱର ଅଫିସ,୩।୨- ବାଲେଶ୍ୱର ରେଲୱେ ଷ୍ଟେଶନରେ କିଛିଦିନ ଧରି ଜିଲା ତଥା ଅନ୍ୟ ଜିଲାର ନାବାଳକମାନେ ଯାତ୍ରୀଙ୍କର ମୋବାଇଲ, କ୍ୟାମେରା, ପର୍ସ ଛିନ୍‌ତାଇ କରି ନେଇଯାଉଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହେଉଥିଲା।

ବାଲେଶ୍ୱର ସହର ମୁଖ୍ୟରାସ୍ତା ମରଣଯନ୍ତା

ବାଲେଶ୍ୱର ସହର ମୁଖ୍ୟରାସ୍ତା ମରଣଯନ୍ତା

ବାଲେଶ୍ୱର ଅଫିସ, ୩।୨-ବାଲେଶ୍ୱର ସହରକୁ ସଂଯୋଗ କରୁଥିବା ସହଦେବଖୁଣ୍ଟା ବସ୍‌ଷ୍ଟାଣ୍ଡରୁ ରେମୁଣା ଗୋଲେଇକୁ ସଂଯୋଗ କରୁଥିବା ଜାତୀୟ ରାଜପଥ ମରଣଯନ୍ତା ପାଲଟିଛି।

ଲାଞ୍ଚ ନେଇ ଧରା ପଡିଲେ ରାଜସ୍ବ ନିରୀକ୍ଷକ

ଲାଞ୍ଚ ନେଇ ଧରା ପଡିଲେ ରାଜସ୍ବ ନିରୀକ୍ଷକ

ବାରିପଦା ଅଫିସ,୩।୨-ମୟୂରଭଞ୍ଜ ଜିଲା ବିଜାତଳା ତହସିଲ ଅଧୀନ ରାଜସ୍ବ ନିରୀକ୍ଷକ ଦିଲୀପ କୁମାର ପାତ୍ର ଲାଞ୍ଚ ନେଉଥିବା ବେଳେ ଶନିବାର ଭିଜିଲାନ୍ସ ହାତରେ ଧରା ପଡିଛନ୍ତି।

ଜଳେଶ୍ୱର ଭାଜପାର ବିକ୍ଷୋଭ

ଜଳେଶ୍ୱର ଭାଜପାର ବିକ୍ଷୋଭ

ଜଳେଶ୍ୱର,୩।୨(ସ୍ବ.ପ୍ର.): ତାଳସାରୀ ବେଳାଭୂମି ମହୋତ୍ସବ ଉଦ୍‌ଘାଟନୀ ଉତ୍ସବରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ସମ୍ମୁଖରେ ଜଣେ ଭାଜପା ମହିଳା ସମର୍ଥକଙ୍କୁ ବିଜେଡି କର୍ମୀମାନେ ମାଡ଼ ମାରିବା ଘଟଣାର ପ୍ରତିବାଦ କରି ଜଳେଶ୍ୱର ଭାଜପା ପକ୍ଷରୁ ଶନିବାର ବିକ୍ଷୋଭ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରାଯାଇଛି। ଦଳ ପକ୍ଷରୁ ଅଭିଯୁକ୍ତମାନଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଦୃଢ଼ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଦାବି କରାଯାଇଛି।

ମା’ ହିଙ୍ଗୁଳାଙ୍କ ପୀଠରେ ମେଳା: ଭକ୍ତ ସମାଗମ ବୃଦ୍ଧି

ମା’ ହିଙ୍ଗୁଳାଙ୍କ ପୀଠରେ ମେଳା: ଭକ୍ତ ସମାଗମ ବୃଦ୍ଧି

ବଡ଼ସାହି, ୩।୨(ସ୍ବ.ପ୍ର): ମୟୂରଭଞ୍ଜ ଜିଲା ବଡ଼ସାହି ବ୍ଲକ ସୁହାଗପୁର-କଉଡଡ଼ିଖଣୀସ୍ଥିତ ଶାଳୁଅ ଜଙ୍ଗଲରେ ପୂଜା ପାଉଥିବା ମା’ ହିଙ୍ଗୁଳାଙ୍କ ପୀଠରେ ଶନିବାର ୫ ଲକ୍ଷରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ଭକ୍ତଙ୍କ ସମାଗମ ହୋଇଛି। ମା’ଙ୍କ ପୀଠରେ ରାଜ୍ୟ ତଥା ରାଜ୍ୟ ବାହାରୁ ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁଙ୍କ ଆଗମନ ଯୋଗୁଁ ଭକ୍ତମୟ ପରିବେଶ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି।

ବାଣ ଦୋକାନରେ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ

ବାଣ ଦୋକାନରେ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ

କେନ୍ଦୁଝର, ୩।୨(ସ୍ବ.ପ୍ର.): କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲା ଝୁନ୍ଦୁରା ବ୍ଲକ ମୁଖ୍ୟାଳୟ ମୁଖ୍ୟ ବଜାରରେ ଥିବା ଏକ ବାଣ ଦୋକାନରେ ଶନିବାର ପୂର୍ବାହ୍ନରେ ନିଆଁ ଲାଗି ପୋଡି ଯାଇଥିବା ଜଣାପଡିଛି।

ସ୍କର୍ପିଓ ଧକ୍କାରେ ବୃଦ୍ଧା ମୃତ

ସ୍କର୍ପିଓ ଧକ୍କାରେ ବୃଦ୍ଧା ମୃତ

କୁଳିମାଟି,୩।୨(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲା ଘଟଗାଁ ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ମେଲାଣ ଗ୍ରାମ ନିକଟ ୨୦ ନମ୍ବର ଜାତୀୟ ରାଜପଥରେ ଶନିବାର ସକାଳେ ଏକ ସ୍କର୍ପିଓ ଧକ୍କାରେ ଜଣେ ବୃଦ୍ଧାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ସେ ହେଲେ ରାଧିକା ତନ୍ତୀ(୫୫)।

ସ୍ଥିତି ହରାଉଛି ‘ନାଉଦହ’

ସ୍ଥିତି ହରାଉଛି ‘ନାଉଦହ’

ଜଳେଶ୍ୱର,୧।୨(ଅଶ୍ୱିନୀ ନାଥ)- ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲା ଜଳେଶ୍ୱର ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ରାଜପୁର ପଞ୍ଚାୟତ ଅଧୀନ ସୁବର୍ଣ୍ଣରେଖା ନଦୀଠାରୁ ୧କି.ମି. ଦୂରରେ ରହିଛି ୯୧ଏକର ବିଶିଷ୍ଟ ପୁରାତନ ନାଉଦହ ଜଳାଶୟ। ଐତିହାସିକ ଗୁରୁତ୍ୱ ବହନ କରୁଥିବା ଏହି ଜଳାଶ୍ରୟ କ୍ରମେ ପୋତିପଡି ସ୍ଥିତି ହରାଇବାକୁ ବସିଛି।

୧୭୦ ଉଠାସେଚ ପଏଣ୍ଟ ଅକାମୀ : ବାଲିଆପାଳ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ଅବ୍ୟବସ୍ଥା

ବାଲିଆପାଳ,୨।୨(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଜଳେଶ୍ୱର ଉଠାଜଳସେଚନ ନିଗମ ଅଧୀନ ବାଲିଆପାଳ ଉଠାଜଳସେଚନ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ନାନା ଅବ୍ୟବସ୍ଥା ଦେଇ ଗତି କରୁଛି। କନିଷ୍ଠ ଯନ୍ତ୍ରୀ ପଦବୀ ଖାଲି ପଡ଼ିଥିବାରୁ ପାଣି ପଞ୍ଚାୟତ ସମସ୍ୟା ଶୁଣିବା ପାଇଁ କେହି ନାହାନ୍ତି ।

ବ୍ଲାଷ୍ଟିଂ ପ୍ରଭାବରେ ଘର କାନ୍ଥ ଫାଟିଲା

ଖଇରା,୨।୨(ଡି.ଏନ.ଏ)-ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲା ଖଇରା ବ୍ଲକ ସାରୁଗାଁ ପଞ୍ଚାୟତ ଅଧୀନ ନୂଆଗାଁ ବଡ ଗ୍ରାମ ନିକଟରେ ଭାରତୀୟ ତୈଳ ନିଗମ ପକ୍ଷରୁ ମାଟି ଭିତରେ ପରୀକ୍ଷା ପାଇଁ କରାଯାଇଥିବା ବ୍ଲାଷ୍ଟିଂରେ କେତେକ ଲୋକଙ୍କ ଘର କାନ୍ଥରେ ଫାଟ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି।

ସୁବର୍ଣ୍ଣରେଖା କଲେଜ ଅଶାନ୍ତ

ସୁବର୍ଣ୍ଣରେଖା କଲେଜ ଅଶାନ୍ତ

ବାଲିଆପାଳ,୨।୨(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ସୁବର୍ଣ୍ଣରେଖା କଲେଜ ପରିସରରେ ନୂତନଭାବେ ନିର୍ମାଣ ହୋଇଥିବା କଙ୍କ୍ରିଟ ରାସ୍ତାର ଉଦ୍‌ଘାଟନ ଫଳକରେ ଏକ ଛାତ୍ର ସଂଗଠନର ନାମଲେଖାକୁ କେନ୍ଦ୍ର କରି ଶୁକ୍ରବାର ଛାତ୍ର ଅଶାନ୍ତି ଉଗ୍ର ରୂପ ଧାରଣ କରିଛି।

ଟିକା ନେଇ ୧୪ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ର ଅସୁସ୍ଥ

ଟିକା ନେଇ ୧୪ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ର ଅସୁସ୍ଥ

ବାସୁଦେବପୁର/ନୀଳଗିରି,୨।୨(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଭଦ୍ରକ ଓ ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲାରେ ମିଳିମିଳା ଓ ରୁବେଲା ଟିକା ନେଇ ଶୁକ୍ରବାର ୧୩ ଛାତ୍ରୀ ଓ ଜଣେ ଛାତ୍ର ଅସୁସ୍ଥ ହୋଇପଡିଛନ୍ତି।

ମୂର୍ତ୍ତି ଭଙ୍ଗାକୁ ନେଇ ଉତ୍ତେଜନା: ଫୋର୍ସ ମୁତୟନ

ମୂର୍ତ୍ତି ଭଙ୍ଗାକୁ ନେଇ ଉତ୍ତେଜନା: ଫୋର୍ସ ମୁତୟନ

ଧାମନଗର,୨।୨(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଭଦ୍ରକ ଜିଲା ଧାମନଗର ଚୁନୁପଡ଼ାଛକ ନିକଟରେ ଥିବା ହନୁମାନ ମୂର୍ତ୍ତିକୁ ଗୁରୁବାର ରାତିରେ କେହି ଦୁର୍ବୃତ୍ତ ଭାଙ୍ଗି ଦେଇଛନ୍ତି।

ଶ୍ରମିକ ବିରୋଧୀ ବଜେଟ୍‌କୁ ବିରୋଧ

ଶ୍ରମିକ ବିରୋଧୀ ବଜେଟ୍‌କୁ ବିରୋଧ

ଭଦ୍ରକ ଅଫିସ,୨।୨ - କେନ୍ଦ୍ର ଅର୍ଥମନ୍ତ୍ରୀ ଅରୁଣ ଜେଟ୍‌ଲୀଙ୍କ ଶ୍ରମିକ ବିରୋଧୀ ବଜେଟ୍‌କୁ ଭାରତୀୟ ମଜଦୁର ସଂଘ (ବିଏମଏସ) ପକ୍ଷରୁ ବିରୋଧ କରାଯାଇଛି ।

୩ ବଖରା ଜଳିଗଲା

ଚାନ୍ଦବାଲି,୨।୨(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଚାନ୍ଦବାଲି ଏନ୍‌ଏସିର ସାନହରିପୁର ଗଁ।’ରେ ଶୁକ୍ରବାର ଅପରାହ୍ନରେ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ ଘଟି ବସନ୍ତ ରାଉତଙ୍କ ୨ବଖରା ଓ ବିଶ୍ୱରଞ୍ଜନ ରାଉତଙ୍କ ୧ବଖରା ଘର ଜଳି ଯାଇଛି।

 ୧୬ ଛେଳି, ୩୫ କୁକୁଡା ଜୀବନ୍ତ ଦଗ୍ଧ

୧୬ ଛେଳି, ୩୫ କୁକୁଡା ଜୀବନ୍ତ ଦଗ୍ଧ

ବାଙ୍ଗିରିପୋଷି,୨।୨(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ବାଙ୍ଗିରିପୋଷି ତହସିଲ ଅନ୍ତର୍ଗତ ପିଣ୍ଡରଗଡିଆ ଗ୍ରାମରେ ଗୁରୁବାର ରାତିରେ ନିଅଁା ଲାଗି ଗ୍ରାମର ଶାକ୍ର ମୁର୍ମୁଙ୍କ ୪ ବଖରା ଜଳିଯାଇଛି। ଏଥିରେ ତାଙ୍କର ୧୬ ଟି ଛେଳି, ୩୫ଟି କୁକୁଡା, ୨୬ ଜୀବନ୍ତ ଦଗ୍ଧ ହୋଇଯାଇଛନ୍ତି। ଏହାବ୍ୟତୀତ ଘରେ ଥିବା କୁଇଣ୍ଟାଲ ଧାନ, ଅଢେଇ କୁଇଣ୍ଟାଲ ଚାଉଳ, ୨ଟି ମୋବାଇଲ ସମେତ ବହୁ ଆସବାବପତ୍ର ପୋଡି ଯାଇଛି।

ପତ୍ନୀଙ୍କୁ ହତ୍ୟା ଉଦ୍ୟମ ମାମଲା:ସ୍ବାମୀଙ୍କୁ ବର୍ଷେ ଜେଲ

ବାରିପଦା ଅଫିସ,୨।୨- ମୟୂରଭଞ୍ଜ ଜିଲା ସିଜେଏମ ଡ.ଭି ଜୟଶ୍ରୀ ଶୁକ୍ରବାର ଜଣେ ମହିଳାଙ୍କୁ ହତ୍ୟା ଉଦ୍ୟମ ମାମଲାର ବିଚାର କରି ଅଭିଯୁକ୍ତ ସ୍ବାମୀଙ୍କୁ ଏକ ବର୍ଷ ଜେଲ ଦଣ୍ଡ ପ୍ରଦାନ କରିଛନ୍ତି।

 ଜନଜାତି ଅଧିକାର ମଞ୍ଚ ପକ୍ଷରୁ ଅଧିକାର ସମାବେଶ

ଜନଜାତି ଅଧିକାର ମଞ୍ଚ ପକ୍ଷରୁ ଅଧିକାର ସମାବେଶ

ବାରିପଦା ଅଫିସ,୨।୨- ସ୍ବାଧୀନତାର ଦୀର୍ଘ ୭୦ବର୍ଷ ପରେ ବି ମୟୂରଭଞ୍ଜ ଜିଲାର ଅଧିକାଂଶ ଅଧିବାସୀ ମୌଳିକ ସୁବିଧାରୁ ବଞ୍ଚିତ ଅଛନ୍ତି। ଏଣୁ ସେମାନଙ୍କୁ ସେମାନଙ୍କର ମୌଳିକ ସୁବିଧା ଯୋଗାଇ ଦେବା ପାଇଁ ଦାବି କରାଯାଇ ଶୁକ୍ରବାର ଜିଲାପାଳଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ସମ୍ମୁଖରେ ଜନଜାତି ଅଧିକାର ମଞ୍ଚ ପକ୍ଷରୁ ବିକ୍ଷୋଭ ପ୍ରଦାନ କରାଯିବା ସହ ଏକ ସମାବେଶ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଏହି ଅବସରରେ ଜିଲା ପ୍ରଶାସନ ଜରିଆରେ ରାଜ୍ୟପାଳଙ୍କୁ ଏକ ଦାବିପତ୍ର ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଛି।

୧୦୦ଟି ୨ ହଜାର ଟଙ୍କିଆ ଜାଲ୍‌ ନୋଟ ଜବତ

୧୦୦ଟି ୨ ହଜାର ଟଙ୍କିଆ ଜାଲ୍‌ ନୋଟ ଜବତ

ବାରିପଦା ଅଫିସ/ବସ୍ତା(ଡି.ଏନ.ଏ.)୨।୨- ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ ରାଜ୍ୟରୁ ମୟୂରଭଞ୍ଜ ଜିଲାକୁ ଲମ୍ବିଛି ଜାଲ୍‌ ନୋଟ କାରବାର। ଏକ ସଙ୍ଗଠିତ ର଼୍ୟାକେଟ ଦ୍ୱାରା ଏହି କାରବାର ଜାରି ରହିଛି। ରାସଗୋବିନ୍ଦପୁର ଥାନା ପୋଲିସ ଏହି ଘଟଣାରେ ୨ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିବା ପରେ ଘଟଣାର ପର୍ଦ୍ଦାଫାଶ ହୋଇଛି। ଗତ ୪ ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ପୋଲିସ ଧରପଗଡ ଚଳାଇ ୧୦୦ଟି ୨ ହଜାର ଟଙ୍କିଆ ଜାଲ ନୋଟ ଜବତ କରିଛି।

ବିଶ୍ୱକର୍ମା କ୍ରିକେଟ: ଆନନ୍ଦପୁର ଚାମ୍ପିୟନ

ବିଶ୍ୱକର୍ମା କ୍ରିକେଟ: ଆନନ୍ଦପୁର ଚାମ୍ପିୟନ

କୋଳିମାଟି,୨।୨-କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲା ଘସିପୁରା ନିର୍ବାଚନ ମଣ୍ଡଳୀ କୋଳିମାଟି ପଞ୍ଚାୟତର ବିଶ୍ୱକର୍ମା କ୍ରିକେଟ କ୍ଳବ ତରଫରୁ କ୍ରିକେଟ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟର ଫାଇନାଲ ମ୍ୟାଚ ବୀରଗୁବିନ୍ଦପୁର ଓ ଆନନ୍ଦପୁର ମଧ୍ୟରେ ହୋଇଯାଇଛି।

ରେଡ୍‌କ୍ରସ୍‌ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ୬୩ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ର ପୁରସ୍କୃତ

ରେଡ୍‌କ୍ରସ୍‌ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ୬୩ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ର ପୁରସ୍କୃତ

ଝୁମ୍ପୁରା, ୨।୨(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଝୁମ୍ପୁରା ଉଚ୍ଚ ବିଦ୍ୟାଳୟ ପରିସରରେ ୩ ଦିନ ଧରି ଚାଲିଥିବା ଜିଲାସ୍ତରୀୟ ଜୁନିୟର ରେଡ୍‌କ୍ରସ୍‌ର ଶିକ୍ଷା ଓ ପ୍ରଶିକ୍ଷଣ ଶିବିର ଗୁରୁବାର ଉଦ୍‌ଯାପିତ ହୋଇଛି।

ଝରଣା ପାଣିରେ ଜୀବନ ବଞ୍ଚିଛି

ଝରଣା ପାଣିରେ ଜୀବନ ବଞ୍ଚିଛି

ତେଲକୋଇ, ୨।୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)-କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲା ତେଲକୋଇ ବ୍ଲକ ଅଧୀନ ବିଭିନ୍ନ ପଞ୍ଚାୟତ ମୁଖ୍ୟାଳୟରେ ସରକାରଙ୍କ ସ୍ବଜଳଧାରା ଯୋଜନା ଫେଲ ମାରିଛି।

ଏଠି ବିକାଶର ଛାଇ ପଡ଼ିନି

ଏଠି ବିକାଶର ଛାଇ ପଡ଼ିନି

ହରିଚନ୍ଦନପୁର,୨।୨(ଡି.ଏନ.ଏ.)-କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲା ହରିଚନ୍ଦନପୁର ବ୍ଲକ ସୁନାପେଣ୍ଠ ପଞ୍ଚାୟତର ଅବହେଳିତ ଗାଁ ଛୁଟୁଙ୍ଗ ଦେହୁରି ସାହି। ବ୍ଲକଠାରୁ ଏହି ଗାଁର ଦୂରତା ୨କି.ମି.। ପାହାଡ଼ ଉପରେ ଗାଁଟି ରହିଥିବାରୁ ବିକାଶ ଏବଂ ଗମନାଗମନ ବାଧାପ୍ରାପ୍ତ ହୋଇଛି। ଏଠି ବିକାଶର ଛାଇ ପଡ଼ିନି।

ବାଇକ୍‌କୁ ପଛରୁ ଧକ୍କା ଦେଲା ଟ୍ରକ, ଯୁବକ ମୃତ

ବାଇକ୍‌କୁ ପଛରୁ ଧକ୍କା ଦେଲା ଟ୍ରକ, ଯୁବକ ମୃତ

ଖନ୍ତାପଡା, ୨।୨(ଡି.ଏନ.ଏ.): ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲା ଖନ୍ତାପଡା ଥାନା ୧୬ନଂ ଜାତୀୟ ରାଜପଥ ଖଡ଼ିପଦା ନିକଟରେ ଏକ ମର୍ମନ୍ତୁଦ ସଡ଼କ ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ଜଣେ ଯୁବକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ମୃତକ ହେଲେ ଖଡ଼ିପଦା ଅଞ୍ଚଳର ନରେନ୍ଦ୍ର ନାୟକ(୨୮)।