ବାଲେଶ୍ୱର

ଜ୍ଞାନବିଜ୍ଞାନ ମେଳାରେ ୪୦ ପ୍ରକଳ୍ପ ପ୍ରଦର୍ଶିତ

ଜ୍ଞାନବିଜ୍ଞାନ ମେଳାରେ ୪୦ ପ୍ରକଳ୍ପ ପ୍ରଦର୍ଶିତ

ଧାମନଗର,୨୩।୮(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଧାମନଗର ବ୍ଲକ ଧୂଷୁରୀ ସରସ୍ବତୀ ଶିଶୁମନ୍ଦିରରେ  ବାର୍ଷିକ ଜ୍ଞାନବିଜ୍ଞାନ ମେଳା ଗୁରୁବାର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ମୁଖ୍ୟଅତିଥି ଭାବେ ବରିଷ୍ଠ ଶିକ୍ଷାବିତ୍‌ ହୃଷୀକେଶ ବଳ ଯୋଗଦେଇ ଏହାକୁ ଉଦ୍‌ଘାଟନ କରିଥିଲେ। 

ବନ୍ଧନ ବ୍ୟାଙ୍କର ୩ୟ ବାର୍ଷିକୋତ୍ସବ

ବନ୍ଧନ ବ୍ୟାଙ୍କର ୩ୟ ବାର୍ଷିକୋତ୍ସବ

ଧାମନଗର,୨୩।୮(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଧାମନଗରସ୍ଥିତ ବନ୍ଧନ ବ୍ୟାଙ୍କର ୩ୟ ବାର୍ଷିକ ଉତ୍ସବ ଗୁରୁବାର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ମୁଖ୍ୟଅତିଥି ଭାବେ ଧାମନଗର ତହସିଲଦାର ଚାର୍ଲସ ନାୟକ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ।

ମେଗା ଚକ୍ଷୁ ଚିକିତ୍ସା ଶିବିର

ମେଗା ଚକ୍ଷୁ ଚିକିତ୍ସା ଶିବିର

ବନ୍ତ,୨୩।୮(ସ୍ବ.ପ୍ର.)-ବନ୍ତ ବ୍ଲକ ଆଗରପଡ଼ାଠାରେ ଭଦ୍ରକ ଭୂମିକା ହସ୍‌ପିଟାଲ ଓ ଆଗରପଡ଼ା ଗୋଷ୍ଠୀ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦ୍ର ଆନୁକୂଲ୍ୟରେ ମେଗା ଚକ୍ଷୁ ଚିକିତ୍ସା ଶିବିର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଏଥିରେ ୧୦ ଜଣ ରୋଗୀଙ୍କୁ ମୋତିଆବିନ୍ଦୁ ଅସ୍ତ୍ରୋପଚାର ପାଇଁ ଚିହ୍ନଟ କରାଯାଇଥିଲା। 

ନୀଳଗିରି ଆଦିବାସୀ ସୁରକ୍ଷା ସେନା ତରଫରୁ ‘ନିଶା ହଟାଅ’ ଅଭିଯାନ

ନୀଳଗିରି ଆଦିବାସୀ ସୁରକ୍ଷା ସେନା ତରଫରୁ ‘ନିଶା ହଟାଅ’ ଅଭିଯାନ

ସଜନାଗଡ଼, ୨୩।୮(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ନୀଳଗିରିକୁ ଏକ ନିଶାମୁକ୍ତ ଅଞ୍ଚଳରେ ପରିଣତ କରିବା ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ‘ନୀଳଗିରି ଆଦିବାସୀ ସୁରକ୍ଷା ସେନା’ ଗଠନ କରାଯାଇଛି। ଭୁଲ୍‌ ରାସ୍ତାରେ ଯାଉଥିବା ଯୁବପିଢ଼ିଙ୍କୁ ସଚେତନ କରାଇବା ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ଏହି ଅଭିଯାନ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି। 

ଉତ୍କର୍ଷ  ପ୍ରଶିକ୍ଷଣ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ

ଉତ୍କର୍ଷ ପ୍ରଶିକ୍ଷଣ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ

ବାରିପଦା ଅଫିସ,୨୩।୮- ମୟୂରଭଞ୍ଜ ଜିଲାରେ କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ ହେଉଥିବା ଉତ୍କର୍ଷ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମର ଦ୍ୱିତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ଶିକ୍ଷକ ପ୍ରଶିକ୍ଷଣ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଉଦ୍‌ଘାଟିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଜିଲା ଶିକ୍ଷା ଅଧିକାରୀ ରଞ୍ଜନ କୁମାର ଗିରି କମଳା ନେହେରୁ ବାଳିକା ଉଚ୍ଚ ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମକୁ  ଉଦଘାଟନ କରିବା ସହ ଶିକ୍ଷୟିତ୍ରୀଶିକ୍ଷକଙ୍କୁ ଏହାର ଗୁରୁତ୍ୱ ସମ୍ପର୍କରେ ଅବଗତ କରାଇଥିଲେ। 

               ବହୁଜନ ସମାଜବାଦୀ ପାର୍ଟିର ସଙ୍କଳ୍ପ ସମାବେଶ

ବହୁଜନ ସମାଜବାଦୀ ପାର୍ଟିର ସଙ୍କଳ୍ପ ସମାବେଶ

ବାରିପଦା ଅଫିସ,୨୩।୮- ବାରିପଦା ସହର ବ୍ୟାଣ୍ଡଷ୍ଟାଣ୍ଡ ଗୋଲେଇ ସ୍ଥିତ ରୋଟାରୀ କ୍ଳବ ସଭାଗୃହରେ ବହୁଜନ ସମାଜବାଦୀ ପାର୍ଟିର ମୟୂରଭଞ୍ଜ ଜିଲା ଶାଖା ପକ୍ଷରୁ ସଂକଳ୍ପ ସମାବେଶ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଏହି ସମାବେଶରେ ଉତ୍ତର ପ୍ରଦେଶର ପୂର୍ବତନ ମନ୍ତ୍ରୀ ଛଟୁରାମ ଜୀ, ରାଜ୍ୟ ସଭାପତି ଟଙ୍କଧର ବାଗ ଏବଂ ଓଡିଶା ପ୍ରଭାରି ଚମ୍ପାଲାଲ ଜୀ ପ୍ରମୁଖ ଯୋଗ ଦେଇ ସେମାନଙ୍କୁ ସମର୍ଥନ କରିବାକୁ କହିଥିଲେ। 

 ଜିଲାସ୍ତରୀୟ କ୍ରିକେଟକୁ  ବାରିପଦାରୁ ଯିବେ ୨୦ ଖେଳାଳି

ଜିଲାସ୍ତରୀୟ କ୍ରିକେଟକୁ ବାରିପଦାରୁ ଯିବେ ୨୦ ଖେଳାଳି

ବାରିପଦା ଅଫିସ,୨୩।୮- ବାରିପଦାସ୍ଥିତ ମହାରାଜା କୃଷ୍ଣଚନ୍ଦ୍ର ଉଚ୍ଚ ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ବାରିପଦା ବ୍ଳକସ୍ତରୀୟ କ୍ରିକେଟ ପ୍ରତିଯୋଗିତା ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ବାରିପଦା ବ୍ଳକ ଶିକ୍ଷା ଅଧିକାରୀ ଡ.ପ୍ରଜ୍ଞା ପାରମିତା ଜେନାଙ୍କ ତତ୍ତ୍ୱାବଧାନରେ ବାରିପଦା ବ୍ଳକ ନୋଡାଲ ପିଇଟି ବ୍ରଜ ଗୋପାଳ ବ୍ରହ୍ମା, ବିଦ୍ୟାଳୟର ପ୍ରଧାନ ଶିକ୍ଷକ ସୁଦର୍ଶନ ପଣ୍ଡା ପ୍ରମୁଖ ଏହି ପ୍ରତିଯୋଗିତାକୁ ଉଦ୍‌ଘାଟନ କରିଥିଲେ।

ହାତୀ ଆକ୍ରମଣରେ ମହିଳା ମୃତ

ହାତୀ ଆକ୍ରମଣରେ ମହିଳା ମୃତ

ଭଞ୍ଜକିଆ,୨୩।୮- ମୟୂରଭଞ୍ଜ ଜିଲା କରଞ୍ଜିଆ ବନଖଣ୍ଡ ଶୁକ୍ରୁଳି ବ୍ଲକ ରରୁଅଁା  ସେକ୍ସନ  ଯାମୁନ୍ତି ଗ୍ରାମର ଶର୍ମିଷ୍ଠା ମହାନ୍ତଙ୍କୁ ଏକ ଦନ୍ତାହାତୀ କଚାଡି ଦେବାରୁ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ତାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି। ସେ ପ୍ରାଥମିକ ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ମଧ୍ୟାହ୍ନ ଭୋଜନ ରୋଷେଇ କରନ୍ତି।

କଂଗ୍ରେସ ଓ ଭାଜପା ଛାଡ଼ି ବହୁ କର୍ମୀ ବିଜେଡିରେ ସାମିଲ

କଂଗ୍ରେସ ଓ ଭାଜପା ଛାଡ଼ି ବହୁ କର୍ମୀ ବିଜେଡିରେ ସାମିଲ

ସଜନାଗଡ଼,୨୩।୮(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲା ଔପଦା ବ୍ଲକ ଇଶ୍ୱରପୁର ପଞ୍ଚାୟତ ମର୍ଦ୍ଦରାଜପୁର ଗ୍ରାମରେ ବିଜୁ ଜନତା ଦଳର ଏକ ମିଶ୍ରଣ ପର୍ବ ମଙ୍ଗଳବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକଙ୍କ ନୀତି, ଆଦର୍ଶ ଏବଂ ନୀଳଗିରି ବିଧାୟକ ଇଂ. ସୁକାନ୍ତ କୁମାର ନାୟକଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟଶୈଳୀରେ ଅଧିକ ପ୍ରଭାବିତ ହୋଇ କଂଗ୍ରେସ ଓ ଭାଜପା ଛାଡ଼ି ବହୁ କର୍ମୀ ବିଜେଡିରେ ସାମିଲ ହୋଇଛନ୍ତି। କର୍ମୀମାନେ ବାଣ ଫୁଟାଇ  ବିଧାୟକ ସୁକାନ୍ତ କୁମାର ନାୟକଙ୍କୁ ପାଛୋଟି ନେଇଥିଲେ। 

ଜଳେଶ୍ୱରରେ ଇଦ୍‌-ଉଦ୍‌-ଜୁହା ପର୍ବ ପାଳିତ

ଜଳେଶ୍ୱରରେ ଇଦ୍‌-ଉଦ୍‌-ଜୁହା ପର୍ବ ପାଳିତ

ଜଳେଶ୍ୱର,୨୩।୮(ସ୍ବ.ପ୍ର.)-ପବିତ୍ର ଇଦ୍‌-ଉଦ୍‌-ଜୁହା ପର୍ବ ବଡ଼ ଆନନ୍ଦ ଉଲ୍ଲାସ ମଧ୍ୟରେ ଜଳେଶ୍ୱର ଓ ତାର ଆଖ ପାଖ ଅଞ୍ଚଳରେ ପାଳିତ ହୋଇଯାଇଛି। ୨୨ତାରିଖ ବୁଧବାର ଜଳେଶ୍ୱରର  ଶାସନବାଡ଼ ସ୍ଥିତ ଜାମିଆ ହୁସେନିଆ କରାମତିଆ, ଇଦ୍‌ଗାହ ମସଜିଦ୍‌, ପଥରପୁରା ସ୍ଥିତ ତୈତୁଲ ମସଜିଦ୍‌, ସେକବାଡ଼ ମସଜିଦ୍‌, ରାଜପୁର ମସଜିଦ୍‌ରେ ସକାଳ ୮ଟାରୁ ୯ଟା ଯାଏ ସମୁହ  ନମାଜ ପାଠ କରାଯାଇଥିଲା। 

ଶକୁନ୍ତଳା ଟ୍ୟୁଟୋରିଆଲରେ ସ୍ବାଗତ ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧନା

ଶକୁନ୍ତଳା ଟ୍ୟୁଟୋରିଆଲରେ ସ୍ବାଗତ ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧନା

ବାହାନଗା,୨୩।୮(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ବାହାନଗା ବ୍ଳକ ଗୋପାଳପୁରଠାରେ ଥିବା ଶକୁନ୍ତଳା ଟ୍ୟୁଟୋରିଆଲ ପରିସରରେ ନବାଗତ ଯୁକ୍ତ ଦଇ ବିଜ୍ଞାନ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରଙ୍କୁ ସ୍ବାଗତ ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧନା ଉତ୍ସବ ବୁଧବାର ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଥିଲା। ଏହି ଅବସରରେ ଏକ ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧନା ସଭା ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା। ଟ୍ୟୁଟୋରିଆଲର ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ସଞ୍ଜୟ କୁମାର ଦାଶ ମୁଖ୍ୟଅତିଥି ଭାବେ ଯୋଗ ଦେଇ ସଭାପତିତ୍ୱ କରିଥିଲେ। ବରିଷ୍ଠ ଶିକ୍ଷାବିତ ବିଶ୍ୱନାଥ ମିଶ୍ର ଯୋଗ ଦେଇ ନବାଗତ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରଙ୍କୁ ଜୀବନର ଭଲ ମଣିଷ ହେବାକୁ ହେଲେ ଛାତ୍ର ଜୀବନ ଶୃଙ୍ଖଳିତ ଓ କର୍ତ୍ତବ୍ୟ ନିଷ୍ଠା ହେବା ଦରକାର ବୋଲି ମତବ୍ୟକ୍ତ କରିଥିଲେ।

ସିମୁଳିଆ କଲେଜରେ ସ୍ବାଗତ ଉତ୍ସବ

ସିମୁଳିଆ କଲେଜରେ ସ୍ବାଗତ ଉତ୍ସବ

ସିମୁଳିଆ,୨୩।୮(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ସିମୁଳିଆ କଲେଜ ପରିସରରେ ରାଜନୀତି ସମ୍ମାନ(ଅନର୍ସ) ବିଭାଗର ନବାଗତ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରଙ୍କୁ ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧନା ଜ୍ଞାପନ କରାଯାଇଛି। ବିଭାଗୀୟ ମୁଖ୍ୟ ଶରତ କୁମାର ମହାପାତ୍ରଙ୍କ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତାରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ଉତ୍ସବରେ ଦ୍ୱିତୀୟ ଓ ତୃତୀୟ ବର୍ଷର ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରମାନେ ନବାଗତଙ୍କୁ ଶୁଭେଚ୍ଛା ଜ୍ଞାପନ କରିଥିଲେ। 

ସ୍ବାଗତ ତୋରଣ ଉଦ୍‌ଘାଟିତ

ସ୍ବାଗତ ତୋରଣ ଉଦ୍‌ଘାଟିତ

ଭଦ୍ରକ ଅଫିସ,୨୩।୮: ଭଦ୍ରକ ସହର ନିକଟସ୍ଥ ଅରଡ଼ି ଛକରେ ନବନିର୍ମିତ ସ୍ବାଗତ ତୋରଣକୁ ଗୁରୁବାର ଗେଲପୁର ସରପଞ୍ଚ ମାନସୀ ରାଉତ ଉଦ୍‌ଘାଟନ କରିଛନ୍ତି। ପ୍ରସିଦ୍ଧ ଆଖଣ୍ଡଳମଣୀ ଶୈବପୀଠକୁ ଯାଉଥିବା ଯାତ୍ରୀଙ୍କୁ ସ୍ବାଗତ କରିବା ପାଇଁ ତୋରଣଟି ନିର୍ମିତ ହୋଇଛି।

ରଶି ଲଗାଇ ଯୁବକଙ୍କ ଆତ୍ମହତ୍ୟା

ରଶି ଲଗାଇ ଯୁବକଙ୍କ ଆତ୍ମହତ୍ୟା

ତିହିଡ଼ି,୨୩।୮(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଭଦ୍ରକ ଜିଲା ତିହିଡ଼ି ଥାନା ଅଧୀନ ସୟା ପଞ୍ଚାୟତ ବାଉଁଶବାଗ ଗ୍ରାମର ଦୀପକ ପାତ୍ର(୩୨) ନାମକ ଜଣେ ଯୁବକ ଗୁରୁବାର ପୂର୍ବାହ୍ନରେ ବେକରେ ରଶି ଲଗାଇ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିଛନ୍ତି। 

ଯୌତୁକ ଦାବି କରି ମହିଳାଙ୍କୁ ନିର୍ଯ୍ୟାତନା: ଭଣ୍ଡାରିପୋଖରୀ ଥାନାରେ ମାମଲା ରୁଜୁ

ଯୌତୁକ ଦାବି କରି ମହିଳାଙ୍କୁ ନିର୍ଯ୍ୟାତନା: ଭଣ୍ଡାରିପୋଖରୀ ଥାନାରେ ମାମଲା ରୁଜୁ

ଭଣ୍ଡାରିପୋଖରୀ,୨୩।୮(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ତେସିଙ୍ଗା ପଞ୍ଚାୟତ ଚଡେଇଖୋଳା ଗ୍ରାମରେ ଜଣେ ମହିଳାଙ୍କୁ ଶାଶୁଘରଲୋକେ ଅଧିକ ଯୌତୁକ ଦାବି କରିବା ସହ ଶାରିରିକ ଓ ମାନସିକ ନିର୍ଯ୍ୟାତନା ଦେଉଥିବା ଭଣ୍ଡାରିପୋଖରୀ ଥାନାରେ ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି। ମହିଳା ହେଲେ ପରି ଦାସ(୨୫)। 

ପୂର୍ବଶତ୍ରୁତାରୁ ଗୋଷ୍ଠୀ ସଂଘର୍ଷ, ୮ ଗିରଫ

ପୂର୍ବଶତ୍ରୁତାରୁ ଗୋଷ୍ଠୀ ସଂଘର୍ଷ, ୮ ଗିରଫ

ତିହିଡ଼ି,୨୩।୮(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଭଦ୍ରକ ଜିଲା ତିହିଡ଼ି ଥାନା ପାଳିଆବିନ୍ଧା ପଞ୍ଚାୟତ ଅଧୀନରେ ଥିବା ମୁସ୍‌ଲିମ ବସ୍ତିରେ ବୁଧବାର ଅପରାହ୍ନରେ ପୂର୍ବଶତ୍ରୁତାକୁ କେନ୍ଦ୍ରକରି ସଂଘର୍ଷ ଉପୁଜିଥିଲା। 

ମହିଳାଙ୍କୁ ସଙ୍ଘବଦ୍ଧ ଆକ୍ରମଣ

ମହିଳାଙ୍କୁ ସଙ୍ଘବଦ୍ଧ ଆକ୍ରମଣ

ଭଦ୍ରକ ଅଫିସ, ୨୩।୮ : ଭଦ୍ରକ ଜିଲା ଗ୍ରାମାଞ୍ଚଳ ଥାନା ଅଧୀନ ଜାଗଦଳପୁର ଗଁାରେ ଛେଳି ଫସଲ ଖାଇବା ନେଇ ଏକ ଅଭାବନୀୟ ଘଟଣା ଘଟିଛି। ଏହାକୁ ପତିରୋଧ କରିବାରୁ ପଦ୍ମାବତୀ ଦାସ ନାମକ ଜଣେ ମହିଳାଙ୍କୁ ସଙ୍ଘବଦ୍ଧ ଆକ୍ରମଣ କରାଯାଇଛି। 

ବିବାହିତା ମହିଳାଙ୍କ ସହ ଅନ୍ତରଙ୍ଗ ମୂହୁର୍ତ୍ତର ଭିଡିଓ ଭାଇରାଲ: ଯୁବକ ଗିରଫ

ବିବାହିତା ମହିଳାଙ୍କ ସହ ଅନ୍ତରଙ୍ଗ ମୂହୁର୍ତ୍ତର ଭିଡିଓ ଭାଇରାଲ: ଯୁବକ ଗିରଫ

ପାଟଣା,୨୩।୮(ସ୍ବ.ପ୍ର.): କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲା ପାଟଣା ଥାନା ଅଞ୍ଚଳର  ଜଣେ ବିବାହିତା ମହିଳାଙ୍କ ଅନ୍ତରଙ୍ଗ ମୂହୁର୍ତ୍ତର ଅଶ୍ଳୀଳ ଭିଡିଓ ଭାଇରାଲ କରିଥିବା ଜଣେ ଯୁବକଙ୍କୁ କେନ୍ଦୁଝର ଟାଉନ ପୋଲିସ ବୁଧବାର ଅପରାହ୍ନରେ ଗିରଫ କରି କୋର୍ଟ ଚାଲାଣ କରିଛି। 

ସର୍ପାଘାତରେ ପୂର୍ବତନ ସରପଞ୍ଚଙ୍କ ପରଲୋକ

ସର୍ପାଘାତରେ ପୂର୍ବତନ ସରପଞ୍ଚଙ୍କ ପରଲୋକ

ଭଦ୍ରକ ଅଫିସ/ଧାମନଗର,୨୩।୮: ଭଦ୍ରକ ଜିଲା ଧାମନଗର ବ୍ଲକ ଖପରପଦା ପଞ୍ଚାୟତର ପୂର୍ବତନ ସରପଞ୍ଚ ଜୟଦେବ ସାହୁଙ୍କ ଗୁରୁବାର ଭଦ୍ରକ ମୁଖ୍ୟ ଚିକତ୍ସାଳୟରେ ପରଲୋକ ଘଟିଛି।

ନବବଧୂଙ୍କୁ ହତ୍ୟା ଅଭିଯୋଗ: ସ୍ବାମୀ, ଶାଶୁ, ଶ୍ୱଶୁର ଥାନାରେ ଅଟକ

ନବବଧୂଙ୍କୁ ହତ୍ୟା ଅଭିଯୋଗ: ସ୍ବାମୀ, ଶାଶୁ, ଶ୍ୱଶୁର ଥାନାରେ ଅଟକ

ବାହାନଗା,୨୩।୮(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲା ବାହାନଗା ବ୍ଲକ ଗୋପାଳପୁର ପଞ୍ଚାୟତର ମଳଙ୍ଗ ଗ୍ରାମର ଜଣେ ନବବଧୂଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କରାଯାଇଥିବା ଗୋପାଳପୁର ଫାଣ୍ଡିରେ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି ।

ମହିଳାଙ୍କୁ ଋଣ ସହାୟତା ନାଁରେ ଠକେଇ

ମହିଳାଙ୍କୁ ଋଣ ସହାୟତା ନାଁରେ ଠକେଇ

ସଜନାଗଡ଼,୨୩।୮(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲା ନୀଳଗିରି ବ୍ଲକ ଅଞ୍ଚଳରେ ଏକ ଅର୍ଥଲଗାଣକାରୀ ସଂସ୍ଥା ରୋଜଗାର ସୁବିଧା ସୃଷ୍ଟି ଲାଗି ମହିଳାଙ୍କୁ ଋଣ ଦେବାର ପ୍ରଲୋଭନ ଦେଖାଇ ସ୍ବୟଂ ସହାୟିକା ଗୋଷ୍ଠୀଙ୍କଠାରୁ ମାସିକ ୧୦୦ ଟଙ୍କା ଲେଖାଏଁ ଆଦାୟ କରି ଠକିଥିବା ଘଟଣା ପଦାକୁ ଆସିଛି।

ପ୍ରତି ଗାଁରେ ବୈଠକ, ସମାବେଶ କରିବାକୁ ଗୁରୁତ୍ୱାରୋପ

ପ୍ରତି ଗାଁରେ ବୈଠକ, ସମାବେଶ କରିବାକୁ ଗୁରୁତ୍ୱାରୋପ

ଭୋଗରାଇ,୨୩।୮(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଦଳକୁ ଅଧିକ ମଜଭୁତ ଓ କ୍ରିୟାଶୀଳ କରିବା ଲାଗି ପ୍ରତି ଗାଁରେ ବୈଠକ, ସମାବେଶ କରିବା ସକାଶେ ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲା ଭୋଗରାଇ ନିର୍ବାଚନମଣ୍ଡଳୀରେ ବିଜେଡି କାର୍ଯ୍ୟକାରିଣୀ ବୈଠକରେ ଗୁରୁତ୍ୱାରୋପ କରାଯାଇଛି।

ବାରିପଦା ଅର୍ବାନ କୋ ଅପରେଟିଭ ବ୍ୟାଙ୍କ ମାମଲାର ତୁରନ୍ତ ସମାଧାନ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ

ବାରିପଦା ଅର୍ବାନ କୋ ଅପରେଟିଭ ବ୍ୟାଙ୍କ ମାମଲାର ତୁରନ୍ତ ସମାଧାନ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ

ବାରିପଦା ଅଫିସ,୨୩।୮-ଆଦିବାସୀ ଅଧ୍ୟୁଷିତ ମୟୂରଭଞ୍ଜ ଜିଲାର ଆଦିବାସୀ ଓ ପଛୁଆବର୍ଗଙ୍କୁ ସୁବିଧାରେ ବ୍ୟାଙ୍କ ସେବା ଯୋଗାଇବା ପାଇଁ ୧୯୫୮ ମସିହାରେ ବାରିପଦା ଅର୍ବାନ କୋ-ଅପରେଟିଭ ବ୍ୟାଙ୍କ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ହୋଇଥିଲା।

ଇଦ୍‌-ଉଲ୍‌-ଜୁହା ପାଳିତ

ଇଦ୍‌-ଉଲ୍‌-ଜୁହା ପାଳିତ

ବାରିପଦା ଅଫିସ,୨୩।୮- ତ୍ୟାଗ ଓ ବଳିଦାନର ପର୍ବ ବକରି ଇଦ୍‌ ବୁଧବାର ମୟୂରଭଞ୍ଜ ଜିଲା ବାରିପଦାର ବିଭିନ୍ନ ମସ୍‌ଦିଜରେ ପାଳିତ ହୋଇଯାଇଛି।