ବାଲେଶ୍ୱର

ରାସନ କାର୍ଡ ବଣ୍ଟନ

ରାସନ କାର୍ଡ ବଣ୍ଟନ

ଧାମନଗର, ୯।୧୦(ଡି.ଏନ.ଏ.): ଭଦ୍ରକ ଜିଲା ଧାମନଗର ବ୍ଲକରେ ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ ନିଜସ୍ବ ଖାଦ୍ୟ ସୁରକ୍ଷା ଯୋଜନା ଅଧିନରେ ବ୍ଲକରେ ବାଦ ପଡିଥିବା ହିତାଧିକାରୀଙ୍କୁ ଚିହ୍ନଟ କରାଯାଇ ରାସନ କାର୍ଡ ବଣ୍ଟନ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି।

କୃଷିବୀମାରୁ ବଞ୍ଚିତ ଚାଷୀଙ୍କ ଗଣଧାରଣା

କୃଷିବୀମାରୁ ବଞ୍ଚିତ ଚାଷୀଙ୍କ ଗଣଧାରଣା

ତିହିଡି, ୯।୧୦(ଡି.ଏନ.ଏ.): ଭଦ୍ରକ ଜିଲା ତିହିଡି ବ୍ଲକ ରାଜନଗର ପଞ୍ଚାୟତ ଅଧୀନ ଚାରିତରଫ ସେବା ସମବାୟ ସମିତି କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ପରିସରରେ ମଙ୍ଗଳବାର ପୂର୍ବାହ୍ନରେ କୃଷିବୀମାରୁ ବଞ୍ଚିତ ଚାଷୀମାନେ ଗଣଧାରଣା ଦେଇଛନ୍ତି।

ଧର୍ମପରାୟଣା ମହିଳାଙ୍କ ସର୍ପାଘାତରେ ମୃତ୍ୟୁ

ଧର୍ମପରାୟଣା ମହିଳାଙ୍କ ସର୍ପାଘାତରେ ମୃତ୍ୟୁ

ରେମୁଣା, ୯।୧୦(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଖନ୍ତାପଡା ଥାନା ଅଧୀନ ବରୁଣସିଂ ପଞ୍ଚାୟତ ଅଧୀନ ମଣ୍ଡଗାଁ ଗ୍ରାମର ଶିବ ପ୍ରସାଦ ମହାକୁଡଙ୍କ ସ୍ତ୍ରୀ ଚମ୍ପାବତୀ ମହାକୁଡ(୫୫)ଙ୍କୁ ଗତରାତିରେ ଘରେ ଶୋଇଥିବାବେଳେ ଏକ ବିଷଧର ସର୍ପ କାମୁଡ଼ି ଦେଇଥିଲା।

କାଠ ବୋଝେଇ ଗାଡି ଜବତ

କାଠ ବୋଝେଇ ଗାଡି ଜବତ

ନୀଳଗିରି,୯।୧୦(ଡି.ଏନ.ଏ.): ବାଲେଶ୍ବର ଜିଲା ନୀଳଗିରି ବନ ବିଭାଗ ମିତ୍ରପୁର ନିକଟରେ ମଙ୍ଗଳବାର ଚଢାଉକରି  (ଓଆର-୧୧ଇ-୪୭୯୪)କାଠ ବୋଝେଇ ଗାଡି ଜବଦ କରିଛି। 

ସଭିଙ୍କ ପସନ୍ଦ କାଳିଆଙ୍କ ଦହିବରା

ସଭିଙ୍କ ପସନ୍ଦ କାଳିଆଙ୍କ ଦହିବରା

କୋଳିମାଟି, ୯ା୧୦-ତାଙ୍କ ନାମ କାଳିଆ ରଣା। ଘର କୋଳିମାଟି ବିଶ୍ୱକର୍ମା ସାହି। ସେ ଜଣେ ଗରିବ ପରିବାରର ଯୁବକ। ରାତିରେ ତାଙ୍କୁ ଦେଖା ଯାଏନି। ସେଥିପାଇଁ ଚଷମା ବ୍ୟବହାର କରନ୍ତି।

ଖୋଜା ପଡ଼ୁଛି ଦେଶୀମାଛ

ଖୋଜା ପଡ଼ୁଛି ଦେଶୀମାଛ

କେନ୍ଦୁଝର, ୯ା୧୦(ସ୍ବ.ପ୍ର.): ବହୁ ପରିମାଣରେ ରାସାୟନିକ ସାର ଓ କୀଟନାଶକ ଔଷଧ ବ୍ୟବହାର ତଥା ଜଳବାୟୁରେ ପରିବର୍ତ୍ତନ ଯୋଗୁ ବିଲଗଡ଼ିଆରୁ ଦେଶୀମାଛ ଲୋପ ପାଇବାକୁ ବସିଛି। 

ମହିଳାଙ୍କ ବେକରୁ ଝାମ୍ପି ନେଲେ ସୁନାଚେନ୍‌

ମହିଳାଙ୍କ ବେକରୁ ଝାମ୍ପି ନେଲେ ସୁନାଚେନ୍‌

ଭଦ୍ରକ ଅଫିସ,୯।୧୦-ଭଦ୍ରକ ସହରରେ ଲୁଟେରାଙ୍କ ଆତଙ୍କ ଥମିବାର ନଁା ଧରୁନି। 

ପୁରୀ ଗଲେ ତୀର୍ଥଯାତ୍ରୀ: ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶ ପଠାଗଲା ୨ ମୃତଦେହ

ପୁରୀ ଗଲେ ତୀର୍ଥଯାତ୍ରୀ: ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶ ପଠାଗଲା ୨ ମୃତଦେହ

ଭଦ୍ରକ ଅଫିସ, ୯।୧୦-ଭଦ୍ରକ ଜିଲା ୧୬ ନମ୍ବର ଜାତୀୟ ରାଜପଥର ଚରମ୍ପା ନିକଟରେ ଶନିବାର ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ଏକ ତୀର୍ଥଯାତ୍ରୀ ବସ୍‌ ଦୁର୍ଘଟଣାଗ୍ରସ୍ତ ହୋଇଥିଲା।

ରାଜ୍ୟ ଖାଦ୍ୟ ସୁରକ୍ଷା ଯୋଜନା: ୯୧୭ ହିତାଧିକାରୀଙ୍କୁ ଖାଉଟି କାର୍ଡ

ରାଜ୍ୟ ଖାଦ୍ୟ ସୁରକ୍ଷା ଯୋଜନା: ୯୧୭ ହିତାଧିକାରୀଙ୍କୁ ଖାଉଟି କାର୍ଡ

ବନ୍ତ,୯।୧୦(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଭଦ୍ରକ ଜିଲା ବନ୍ତ ବ୍ଲକରେ ରାଜ୍ୟ ଖାଦ୍ୟ ସୁରକ୍ଷା ଯୋଜନାରେ ପ୍ରଥମ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ୯୧୭ ଜଣ ହିତାଧିକାରୀଙ୍କୁ ଖାଉଟି କାର୍ଡ ବଣ୍ଟନ କରାଯାଇଛି। 

ନିଆରା ପ୍ରତିଭା ତନ୍‌ଭି:: ଲକ୍ଷ୍ୟ ବିଶ୍ୱସ୍ତରୀୟ ରୋବୋଟିକ୍‌ ଅଲିମ୍ପିଆଡ୍‌

ନିଆରା ପ୍ରତିଭା ତନ୍‌ଭି:: ଲକ୍ଷ୍ୟ ବିଶ୍ୱସ୍ତରୀୟ ରୋବୋଟିକ୍‌ ଅଲିମ୍ପିଆଡ୍‌

ଧାମନଗର,୯।୧୦(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ଆସନ୍ତା ନଭେମ୍ବର ୧୬ରୁ ୧୮ ତାରିଖ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଥାଇଲାଣ୍ଡରେ ହେବାକୁ ଥିବା ବିଶ୍ୱସ୍ତରୀୟ ରୋବୋଟିକ୍‌ ଅଲିମ୍ପିଆଡ୍‌ରେ ଭାଗନେବା ପାଇଁ ଓଡ଼ିଶାରୁ ମନୋନୀତ ହୋଇଛନ୍ତି ୧୨ ବର୍ଷର ବାଳିକା ତନ୍‌ଭି। 

ରାଜ୍ୟ ଖାଦ୍ୟ ସୁରକ୍ଷା ଯୋଜନା: ଗ୍ରାମାଞ୍ଚଳରୁ ଅଧିକ ହିତାଧିକାରୀ ସାମିଲ ଲକ୍ଷ୍ୟ

ରାଜ୍ୟ ଖାଦ୍ୟ ସୁରକ୍ଷା ଯୋଜନା: ଗ୍ରାମାଞ୍ଚଳରୁ ଅଧିକ ହିତାଧିକାରୀ ସାମିଲ ଲକ୍ଷ୍ୟ

ବାରିପଦା ଅଫିସ,୯।୧୦- ଜାତୀୟ ଖାଦ୍ୟ ସୁରକ୍ଷା ଯୋଜନାରୁ ବାଦ ପଡ଼ିଥିବା ହିତାଧିକାରୀ  ରାଜ୍ୟ ଖାଦ୍ୟ ସୁରକ୍ଷା ଯୋଜନାରେ ସାମିଲ  ହୋଇଛନ୍ତି। ଗତ ଅକ୍ଟୋବର ୨ ଗାନ୍ଧୀ ଜୟନ୍ତୀଠାରୁ ଏହି ଯୋଜନା ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି। 

ଜିଲାସ୍ତରୀୟ  ଖେଳାଳି ଚୟନ ପ୍ରତିଯୋଗିତା

ଜିଲାସ୍ତରୀୟ ଖେଳାଳି ଚୟନ ପ୍ରତିଯୋଗିତା

ବାଙ୍ଗିରିପୋଷି,୯।୧୦(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ମୟୂରଭ ଜିଲାସ୍ତରୀୟ କ୍ରିକେଟ ଚୟନ ପ୍ରତିଯୋଗିତା ବାଙ୍ଗିରିପୋଷି ବ୍ଲକ  ଅଂଳାଗୁ ଗ୍ରାମ ସରସ୍ବତୀ ଉଚ୍ଚ ବିଦ୍ୟାଳୟ ଖେଳପଡିଆ ପରିସରରେ  ଉଦ୍‌ଯାପିତ ହୋଇଯାଇଛି ା 

କେନାଲ ଜଳଯୋଗାଣ ନେଇ ବିବାଦ: ୩ ଇଞ୍ଜିନିୟରଙ୍କ ଅଟକ, ଉତ୍ତେଜନା

ରାଇରଙ୍ଗପୁର,୯ା୧୦(ଡି.ଏନ.ଏ.): ବିଜାତଳା ବ୍ଲକ ତଥା ରାଇରଙ୍ଗପୁର ଗ୍ରାମାଞ୍ଚଳ ଥାନା ଅଞ୍ଚଳରେ ବାଙ୍କବଳ ଡ୍ୟାମ ଜଳଯୋଗାଣକୁ ନେଇ ବିବାଦୀୟ ପରିସ୍ଥିତି ଦେଖାଦେଇଛି। ଡ୍ୟାମର ପାଣିକୁ ଅଟକା ଯାଉଥିବାରୁ ପ୍ରାୟ ୬ ଟି ଗ୍ରାମବାସୀ ଏହାଦ୍ୱାରା କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତ ହୋଇଆସୁଥିବା ଅଭିଯୋଗ କରି ଆସୁଥିଲେ। ଏହି ଘଟଣାର ସମାଧାନ ନିମନ୍ତେ  ସୋମବାର  ଯାଇଥିବା ବିଭାଗୀୟ ଅଧିକାରୀ ଗ୍ରାମବାସୀଙ୍କ ରୋଷର ଶିକାର ହୋଇଛନ୍ତି।

ମହାଳୟାରେ ଦେବୀ ଦୁର୍ଗାଙ୍କ ଖଡ୍ଗ ପୂଜା

ମହାଳୟାରେ ଦେବୀ ଦୁର୍ଗାଙ୍କ ଖଡ୍ଗ ପୂଜା

ଉଦଳା, ୯।୧୦ (ଡି.ଏନ.ଏ.) - ପବିତ୍ର ମହାଳୟା ଅବସରରେ ସୋମବାର  ଉଦଳାରେ ଦେବୀ ଦୁର୍ଗାଙ୍କର ଖଡ୍ଗ ପୂଜନ ଶେଷ ହୋଇଛି ା ଆଉ ଅଳ୍ପ ଦିନ ପୂଜା ଥିବାରୁ ମ କପ୍ତିପଦା ଉପଖଣ୍ଡର ସଦର ମହକୁମାର ସମସ୍ତ   ମଣ୍ଡପଗୁଡିକରେ ମେଢ ଓ ତୋରଣ ନିର୍ମାଣ କାର୍ଯ୍ୟ ଦ୍ରୁତ ଗତିରେ ଚାଲିଛି ା

୩ ଘଣ୍ଟା ଧରି ଥାନା ଘେରାଉ

୩ ଘଣ୍ଟା ଧରି ଥାନା ଘେରାଉ

ବାଲେଶ୍ୱର ଅଫିସ, ୯।୧୦-ବାଲେଶ୍ୱର ସହର ଉଠାଦୋକାନୀମାନଙ୍କୁ ପୌର କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ ଉଚ୍ଛେଦ କରି ଥଇଥାନ କରୁନାହାନ୍ତି। ଏହାର ପ୍ରତିବାଦ କରି ସୋମବାର ପୂର୍ବାହ୍ନରେ ଜିଲାପାଳ ରମେଶ ଚନ୍ଦ୍ର ରାଉତଙ୍କ ବାସଭବନ ସମ୍ମୁଖରେ ଓଡ଼ିଶା ପଥ ବିକ୍ରେତା ସଂଘ ପକ୍ଷରୁ ଧାରଣା ଦିଆଯାଇଥିଲା।

ରାଜ୍ୟସ୍ତରୀୟ ଫୁଟବଲ ମ୍ୟାଚ୍‌: ଫକୀରମୋହନ କନିଷ୍ଠ ମହାବିଦ୍ୟାଳୟର ସଫଳତା

ରାଜ୍ୟସ୍ତରୀୟ ଫୁଟବଲ ମ୍ୟାଚ୍‌: ଫକୀରମୋହନ କନିଷ୍ଠ ମହାବିଦ୍ୟାଳୟର ସଫଳତା

ବାଲେଶ୍ୱର ଅଫିସ, ୯।୧୦-ରେଲିଆନ୍ସ ଫାଉଣ୍ଡେସନ୍‌ ତରଫରୁ ଭୁବନେଶ୍ୱରର ସୈନିକ ସ୍କୁଲ ପଡ଼ିଆରେ ସୋମବାର ରାଜ୍ୟସ୍ତରୀୟ ଫୁଟବଲ ମ୍ୟାଚ୍‌ର ପ୍ରଥମ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ଫକୀରମୋହନ କନିଷ୍ଠ ମହାବିଦ୍ୟାଳୟ ଫୁଟବଲ ଟିମ୍‌ ଓ ଭୁବନେଶ୍ୱର ଚନ୍ଦ୍ରଶେଖରପୁରର ଡିଏଭି ସ୍କୁଲ ମଧ୍ୟରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା। 

ଋଣ ଫାଙ୍କିବା ମହଙ୍ଗା ପଡ଼ିଲା: ବ୍ୟାଙ୍କ ଅଧୀନକୁ ଗଲା ବନ୍ଧକ ଘର

ଋଣ ଫାଙ୍କିବା ମହଙ୍ଗା ପଡ଼ିଲା: ବ୍ୟାଙ୍କ ଅଧୀନକୁ ଗଲା ବନ୍ଧକ ଘର

ଖଇରା,  ୯।୧୦(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ବାରମ୍ବାର ନୋଟିସ୍‌ ସତ୍ତ୍ୱେ ଋଣ ନ ଶୁଝିବା ଅଭିଯୋଗରେ ଷ୍ଟେଟ୍‌ ବ୍ୟାଙ୍କ ତରଫରୁ ଖଇରା ବ୍ଲକ ବଣପାରିଆ ଗ୍ରାମର ମନୋରଞ୍ଜନ ସେଠୀଙ୍କ ଘରକୁ ନିଜ ଅଧୀନକୁ ନିଆଯାଇଛି।

୩ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ବ୍ରାଉନ୍‌ସୁଗାର ଜବତ

୩ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ବ୍ରାଉନ୍‌ସୁଗାର ଜବତ

ବସ୍ତା, ୯।୧୦(ସ୍ବ.ପ୍ର.)-ବାଲେଶ୍ୱର ଅବକାରୀ ମୋବାଇଲ୍‌ ସ୍କ୍ବାଡ୍‌ ସୋମବାର ସିଂଲା ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ଆମ୍ବକୁଡୁଚି ଗ୍ରାମରେ ଚଢାଉ କରି ରବୀନ୍ଦ୍ର ରାୟ ନାମକ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କଠାରୁ ୩୦ଗ୍ରାମ ଓଜନର ବ୍ରାଉନ୍‌ ସୁଗାର ଜବତ କରିଛି।

 ଯୁବ ବ୍ୟବସାୟୀଙ୍କୁ ହତ୍ୟା ଘଟଣା: ମୁଖ୍ୟ ଅଭିଯୁକ୍ତ ସାମସନ ଗିରଫ

ଯୁବ ବ୍ୟବସାୟୀଙ୍କୁ ହତ୍ୟା ଘଟଣା: ମୁଖ୍ୟ ଅଭିଯୁକ୍ତ ସାମସନ ଗିରଫ

ବାଲେଶ୍ୱର ଅଫିସ, ୯। ୧୦-ବାଲେଶ୍ୱର ସହଦେବଖୁଣ୍ଟା ଥାନା ଫିରିଙ୍ଗିପାଟଣା ଅଞ୍ଚଳର ଯୁବ ବ୍ୟବସାୟୀ ମାନସ ଦାସଙ୍କ ହତ୍ୟା ଘଟଣାରେ ପୋଲିସ ମୁଖ୍ୟ ଅଭିଯୁକ୍ତ ସାମସନ ମହାପାତ୍ରଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଛି। ତାଙ୍କ ଘର ସହଦେବଖୁଣ୍ଟା ଚାନ୍ଦମାରି ପଡ଼ିଆ ଅଞ୍ଚଳରେ। ତାଙ୍କ ନିକଟରୁ ୧ ବନ୍ଧୁକ, ୨ ରାଉଣ୍ଡ ଗୁଳି,  ସ୍କୁଟି, ୩ଟି ମୋବାଇଲ, ୨ଟି ଭଡ଼ାଫୋନ୍‌ ସିମ୍‌, ଦୁଇଟି ଗାଡ଼ି ଚାବି ଆଧାର କାର୍ଡ଼, ଭୋଟର ପରିଚୟ କାର୍ଡ଼, ଷ୍ଟେଟ୍‌ ବ୍ୟାଙ୍କ ଡେବିଟ୍‌ କାର୍ଡ଼, ବିଗ୍‌ ବଜାର କାର୍ଡ଼, ୧୪, ୩୭୫ ଟଙ୍କା ସହ ମନିପର୍ସ, ଅନ୍ୟାନ୍ୟ କାର୍ଡ଼, ହାତଘଣ୍ଟା ଜବତ କରାଯାଇଥିବା ଖବରଦାତା ସମ୍ମିଳନୀରେ ବାଲେଶ୍ୱର ଏସ୍‌ପି ବି. ଯୁଗଳ କିଶୋର କୁମାର ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି। 

ବାଇକ୍‌ ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ବୃଦ୍ଧଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ

ବାଇକ୍‌ ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ବୃଦ୍ଧଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ

ବାହାନଗା, ୯। ୧୦(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ସୋମବାର ସକାଳ ସାଢେ ୭ଟା ବେଳେ ବାହାନଗା ବ୍ଳକ ପାଇକାସ୍ତା ଗ୍ରାମରେ ଏକ ବାଇକ୍‌ ଧକ୍କାରେ ହରେକୃଷ୍ଣ ରାଉତ(୬୫) ନାମକ ବୃଦ୍ଧଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ହରେକୃଷ୍ଣ ତାଙ୍କ ନାତିକୁ ନେଇ ଟ୍ୟୁଶନ ଛାଡିବାକୁ ଯାଉଥିଲେ। ଏହି ସମୟରେ ଗୋପାଳପୁର ଆଡୁ ଆସୁଥିବା ଏକ ବାଇକ୍‌ ତାଙ୍କୁ ଧକ୍କା ଦେଇଥିଲେ।  ସେ ତଳେ ପଡିଯାଇଥିଲେ। ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକେ ତାଙ୍କୁ ଗୁରୁତର ଅବସ୍ଥାରେ ପ୍ରଥମେ ଗୋପାଳପୁର ଗୋଷ୍ଠୀ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦ୍ରକୁ ନେଇଯାଇଥିଲେ। 

୩ ଗୋରୁ ବୋଝେଇ ପିକ୍‌ଅପ ଜବତ: ୩୬ ଗୋରୁ ଉଦ୍ଧାର, ୩ ଗିରଫ

୩ ଗୋରୁ ବୋଝେଇ ପିକ୍‌ଅପ ଜବତ: ୩୬ ଗୋରୁ ଉଦ୍ଧାର, ୩ ଗିରଫ

ଭଣ୍ଡାରିପୋଖରୀ, ୮।୧୦(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଭଦ୍ରକ ଜିଲାରେ ବେଆଇନ ଗୋରୁ ଚାଲାଣ ଦିନକୁ ଦିନ ବଢ଼ି ଚାଲିଛି। ବେପାରୀମାନେ ଅତି ଦୟନୀୟ ଅବସ୍ଥାରେ ଗୋରୁମାନଙ୍କୁ ପିକ୍‌ଅପ ଭ୍ୟାନ୍‌ ଯୋଗେ ବାହାରକୁ ଚାଲାଣ କରୁଛନ୍ତି।

ଭଦ୍ରକ ପୁସ୍ତକ ମେଳାର ଷଷ୍ଠ ସନ୍ଧ୍ୟା

ଭଦ୍ରକ ପୁସ୍ତକ ମେଳାର ଷଷ୍ଠ ସନ୍ଧ୍ୟା

ଭଦ୍ରକ ଅଫିସ,୮।୧୦-ଭଦ୍ରକ ପୁସ୍ତକ ମେଳାର ଷଷ୍ଠ ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଭଦ୍ରକ ମାଟିର ସୁପୁତ୍ର ନିତ୍ୟାନନ୍ଦ ମହାପାତ୍ର ସାହିତ୍ୟ ସନ୍ଧ୍ୟା ଉତ୍ସବ ଭାବେ ପାଳନ କରାଯାଇଛି। ଔପନ୍ୟାସିକ ଡ. ବିଭୂତି ପଟ୍ଟନାୟକ ମୁଖ୍ୟଅତିଥି ଏବଂ ଆକାଂକ୍ଷାର ସମ୍ପାଦକ ଡ. ସୁରେଶ ନାୟକ, ମହୁରୀର ସମ୍ପାଦକ ସୁକାନ୍ତ ସାହୁ, ଅଧ୍ୟାପକ ଡ. ଅଭୟ ଦାସ ପ୍ରମୁଖ ଅନ୍ୟତମ ଅତିଥି ଭାବେ ଯୋଗଦେଇଥିଲେ। ପୁସ୍ତକ ମେଳା କମିଟି ସଭାପତି ଅଜୟ ନାୟକ ଏଥିରେ ସଭାପତିତ୍ୱ କରିଥିଲେ। 

ମନମୋହିଲା ସାଂସ୍କୃତିକ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ

ମନମୋହିଲା ସାଂସ୍କୃତିକ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ

ଆନନ୍ଦପୁର, ୮।୧୦(ସ୍ବ.ପ୍ର.): ସାଧାରଣ ଜନତା ଓ ଗଣମାଧ୍ୟମ ପ୍ରତିନିଧିଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଥିବା ସମ୍ପର୍କକୁ ଆନନ୍ଦପୁର ପ୍ରେସ୍‌ କ୍ଲବ ପ୍ରାୟୋଜିତ ୭ ଦିନିଆ ବାଣିଜ୍ୟ ମେଳା ଅଧିକ ମଜଭୁତ୍‌ କରୁଛି ବୋଲି  ରବିବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଉତ୍ସବର ଉଦ୍‌ଯାପନୀ ସମାରୋହରେ ମୁଖ୍ୟ ଅତିଥି ଭାବେ ଯୋଗଦେଇ ରାଜ୍ୟ ବିଦ୍ୟାଳୟ ଓ ଗଣଶିକ୍ଷା, ବିଜ୍ଞାନ ଓ କାରିଗରୀ ମନ୍ତ୍ରୀ ବଦ୍ରି ନାରାୟଣ ପାତ୍ର କହିଛନ୍ତି।

ଅମୃତ ଧାରା ପ୍ରକଳ୍ପ ଉଦ୍‌ଘାଟିତ

ବାରିପଦା ଅଫିସ,୮।୧୦- ମାରଓ୍ବାଡି ଯୁବା ମଞ୍ଚ ବାରିପଦା ପ୍ରଗତି ଶାଖା ପକ୍ଷରୁ ସୋମବାର ବାରିପଦା କନ୍‌ଭେଣ୍ଟ ସ୍କୁଲ ରୋଡ ତଥା ଆଶିର୍ବାଦ ଛକଠାରେ ସୋମବାର ଏକ ସ୍ଥାୟୀ ଥଣ୍ଡା ପାନୀୟ ଜଳ ପ୍ରକଳ୍ପ( ଅମୃତ ଧାରା ) ଉଦ୍‌ଘାଟନ କରାଯାଇଛି।