ବାଲେଶ୍ୱର

ଜଳିଗଲା ୬ ବଖରା

ଜଳିଗଲା ୬ ବଖରା

ହାଟଡିହୀ, ୩୦।୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)-କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲା ହାଟଡିହୀ ବ୍ଲକ ଶାଳଣିଆଁ ପଞ୍ଚାୟତର ଏଲକଣିଆ ଗ୍ରାମରେ ମଙ୍ଗଳବାର ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ ଘଟି ୬ ବଖରା ଘର ପୋଡ଼ିଯାଇଛି।

ମହାଜନି କାରବାର, ୨ ଗିରଫ

କେନ୍ଦୁଝର/ଚମ୍ପୁଆ/ରାଇସୁଆଁ, ୩୦।୧(ସ୍ବ.ପ୍ର.)-ପୃଥକ ସ୍ଥାନରେ ମହାଜନି କାରବାର କରି ସରଳ ଲୋକଙ୍କୁ ଠକୁଥିବା ୨ ଜଣ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ପୋଲିସ ଗିରଫ କରିଛି। ମହେଶ୍ୱର ରାଉଳ ନାମକ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତିକୁ ସଦର ଥାନା ପୋଲିସ ଶୁଆକାଠିରୁ ମଙ୍ଗଳବାର ଗିରଫ କରିଛି।

କାଠ ବୋଝେଇ ଗାଡି ଜବତ

ବେତନଟୀ,୩୦।୧ (ଡ଼ି.ଏନ.ଏ)-ବେତନଟୀ ବନାଞ୍ଚଳ ଅଧିନ ବୈଦିପୁର -ଆଳଦିଆ ରାସ୍ତାର ଆଳିଦିଆ ନିକଟରେ ମଙ୍ଗଳବାର ଏକ ନିମ୍ବ କାଠ ବୋଝେଇ ପିକଅପ୍‌ ଭ୍ୟାନକୁ ବେତନଟୀ ବନ ବିଭାଗର ସ୍ପେଶାଲ ଟିମ ଜବତ କରିଛି।

ସାତକୋଶିଆ ଉଚ୍ଚ ବିଦ୍ୟାଳୟର ରୌପ୍ୟ ଜୟନ୍ତୀ ଉଦ୍‌ଯାପିତ

ଠାକୁରମୁଣ୍ଡା,୩୦।୦୧(ଡି.ଏନ.ଏ)- ଠାକୁରମୁଣ୍ଡା ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ସାତକୋଶିଆ ଗ୍ରାମପଞ୍ଚାୟତ ଉଚ୍ଚ ବିଦ୍ୟାଳୟର ରୌପ୍ୟ ଜୟନ୍ତୀ ସମାରୋହ ମଙ୍ଗଳବାର ଉଦ୍‌ଯାପିତ ହୋଇଯାଇଛି । ଉଦ୍‌ଯାପନୀ ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ବିଦ୍ୟାଳୟ ପରିଚାଳନା ସମିତି ସଭାପତି ତଥା ପୂର୍ବତନ ବିଧାୟକ ପଦ୍ମଚରଣ ହାଇବୁରଙ୍କ ସଭାପତିତ୍ୱରେ ମୁଖ୍ୟ ଅତିଥି ଭାବେ ସ୍କୁଲ ଆଣ୍ଡ ଇଞ୍ଜିୟନର ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଆଶିଷ କୁମାର ପାତ୍ର ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ।

ବାଲି ଚାଲାଣ ବିରୋଧରେ ରାସ୍ତା ଅବରୋଧ

ବଡସାହି,୩୦।୧(ସ୍ବ.ପ୍ର)- ବଡସାହି ଥାନା ଅଧୀନ ଚନ୍ଦନପୁର ପଞ୍ଚାୟତ ସର୍ବେଶ୍ୱରପୁର ଗ୍ରାମ ରାସ୍ତାରେ ହେଉଥିବା ବାଲି ଚାଲାଣକୁ ଗ୍ରାମବାସୀ ଦୀର୍ଘ ଦିନ ହେଲା ବିରୋଧ କରି ଆସୁଛନ୍ତି।

 ଉଦ୍ଧାର ହରିଣର ମୃତ୍ୟୁ

ଉଦ୍ଧାର ହରିଣର ମୃତ୍ୟୁ

କପ୍ତିପଦା,୩୦। ୧(ଡି଼.ଏନ୍‌.ଏ)-କପ୍ତିପଦା ରେଞ୍ଜ ଅଧୀନ ଡିହିରାକୁଳ ଗ୍ରାମକୁ ମଙ୍ଗଳବାର କୁଲଡିହା ଅଭୟାରଣ୍ୟରୁ ଏକ ହରିଣ ପଶି ଆସିଥିଲା। ଖବର ପାଇ ବନ ବିଭାଗ ତାହାକୁ ଉଦ୍ଧାର କରି ପ୍ରାଥମିକ ଚିକିତ୍ସା ପରେ ଶିମିଳିପାଳକୁ ଛାଡିବା ପାଇଁ ନେଉଥିବା ବେଳେ ହରିଣଟିର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିବା ଜଣାଯାଇଛି।

ଗାଁକୁ ରାସ୍ତା ଦାବି କରି ପଞ୍ଚାୟତ ଅଫିସ ଘେରିଲେ

ଗାଁକୁ ରାସ୍ତା ଦାବି କରି ପଞ୍ଚାୟତ ଅଫିସ ଘେରିଲେ

ରେମୁଣା, ୩୦।୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ରେମୁଣା ବ୍ଲକ ବରୁଣସିଂ ପଞ୍ଚାୟତର ୧୦ନଂ. ୱାର୍ଡ଼ ଅନନ୍ତପାଣି ଗ୍ରାମକୁ ରାସ୍ତା ଦାବି କରି ଗ୍ରାମବାସୀ ମଙ୍ଗଳବାର ପଞ୍ଚାୟତ ଅଫିସ୍‌ ଘେରାଉ କରିଥିଲେ।

ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ଯୁବକ ମୃତ

ସଜନାଗଡ଼, ୩୦।୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ନୀଳଗିରି ଉପଖଣ୍ଡ ଅଧୀନ ବରହମପୁର ଥାନା ନରଣପୁର ଗ୍ରାମର ସତ୍ୟରଞ୍ଜନ ଭୂୟଁ। (୪୨) ମଙ୍ଗଳବାର ଅପରାହ୍ନରେ ବାଇକ୍‌ରେ ଘରକୁ ଯାଉଥିବା ବେଳେ ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ଏକ ଗଛକୁ ଧକ୍କା ଦେଇଥିଲେ।

ଧାନ ଚୁଲିରେ ପୋଡ଼ି ବୃଦ୍ଧା ମୃତ

ସଜନାଗଡ଼, ୩୦।୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ନୀଳଗିରି ଏନଏସି ଅଧୀନ ୧୦ନଂ. ୱାର୍ଡ କାହାଳିଆ ଗ୍ରାମର ଋକ୍ମିଣୀ ବେହେରା (୮୫) ନାମ୍ନୀ ଜଣେ ବୃଦ୍ଧା ଧାନ ସିଝାଉଥିବା ବେଳେ ହଠାତ୍‌ ତାଙ୍କ ଦେହରେ ନିଅଁ। ଲାଗିଯିବାରୁ ସେ ପୋଡିଯାଇଥିଲେ।

ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଗ୍ରାମ୍ୟସଡକ ଶିଳାନ୍ୟାସ

ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଗ୍ରାମ୍ୟସଡକ ଶିଳାନ୍ୟାସ

ବାହାନଗା, ୩୦।୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ମଙ୍ଗଳବାର ବାହାନଗା ବ୍ଲକ ବରିପଦା ପଞ୍ଚାୟତ କରଞ୍ଜାବିନ୍ଧା ଗ୍ରାମରେ ହେବାକୁ ଥିବା ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଗ୍ରାମ୍ୟ ସଡକକୁ ଭଦ୍ରକ ଏମ୍‌ପି ଅର୍ଜୁନ ଚରଣ ସେଠୀ ଓ ବିଧାୟକ ପର୍ଶୁରାମ ଧଡା ଶିଳାନ୍ୟାସ କରିଛନ୍ତି।

ମିଳିମିଳା, ରୁବେଲା ଟୀକା ନେଇ ୧୮ ଅସୁସ୍ଥ

ମିଳିମିଳା, ରୁବେଲା ଟୀକା ନେଇ ୧୮ ଅସୁସ୍ଥ

ସଜନାଗଡ଼/ଭଦ୍ରକ ଅଫିସ, ୩୦।୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ବାଲେଶ୍ୱର ଓ ଭଦ୍ରକ ଜିଲାରେ ମିଳିମିଳା ଓ ରୁବେଲା ଟିକା ନେଇ ୧୮ଜଣ ଶିଶୁ ଅସୁସ୍ଥ ହୋଇପଡିଛନ୍ତି। ସେମାନଙ୍କୁ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଚିକିତ୍ସା କରାଯିବା ପରେ ଛାଡି ଦିଆଯାଇଛି।

ପଞ୍ଚାୟତ ହାଇସ୍କୁଲ ବାଟୀର ୨୬ତମ ବାର୍ଷିକ ଉତ୍ସବ

ପଞ୍ଚାୟତ ହାଇସ୍କୁଲ ବାଟୀର ୨୬ତମ ବାର୍ଷିକ ଉତ୍ସବ

ସିମୁଳିଆ,୩୦।୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ପଞ୍ଚାୟତ ହାଇସ୍କୁଲ ବାଟୀର ୨୬ତମ ବାର୍ଷିକ ଉତ୍ସବ ସୋମବାର ପାଳିତ ହୋଇଯାଇଛି। ବିଦ୍ୟାଳୟ ପରିଚାଳନା କମିଟିର ସଭାପତି ତଥା ବରି ହାଇସ୍କୁଲର ପ୍ରାକ୍ତନ ପ୍ରଧାନ ଶିକ୍ଷକ ଚତୁର୍ଭୁଜ ପାଣିଗ୍ରାହୀଙ୍କ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତାରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ଉତ୍ସବରେ ମୁଖ୍ୟଅତିଥି ରୂପେ ବିଧାୟକ ଜ୍ୟୋତି ପ୍ରକାଶ ପାଣିଗ୍ରାହୀ ଯୋଗଦେଇ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରଙ୍କ ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ଭଲ ପାଠ ପଢ଼ିଲେ ଚରିତ୍ର ଗଠନ ହୋଇପାରିବ ବୋଲି କହିଥିଲେ ।

ବାଳାଶ୍ରମରେ ବୃକ୍ଷରୋପଣ

ବାଳାଶ୍ରମରେ ବୃକ୍ଷରୋପଣ

ବାଲେଶ୍ୱର ଅଫିସ,୩୦।୧- ବାଲେଶ୍ୱର ବରିଷ୍ଠ ନାଗରିକ ମଞ୍ଚ ପକ୍ଷରୁ ଉତ୍କଳ ବାଳାଶ୍ରମ ପରିସରରେ ବୃକ୍ଷରୋପଣ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ସମ୍ପାଦକ ଅଖିଳ କୁମାର ଦାସଙ୍କ ସଂଯୋଜନାରେ ଆୟୋଜିତ ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଜିଲାପାଳ ରମେଶ ଚନ୍ଦ୍ର ରାଉତ, ସଦର ବିଧାୟକ ଜୀବନ ପ୍ରଦୀପ ଦାଶ, ଉପ-ଜିଲାପାଳ ଭବତାରଣ ସାହୁ, ପୌରାଧ୍ୟକ୍ଷ ଆଲୋକ କୁମାର ସାହୁ, ବ୍ରିଟ୍‌ ଚେୟାରମ୍ୟାନ୍‌ ଗୌରୀ କୁମାର ରାଉତ, ଜିଲାପରିଷଦ ଅଧ୍ୟକ୍ଷା ନିବେଦିତା ମହାନ୍ତି, ତହସିଲଦାର ଅନୁଜା ତାରିଣୀ ମିଶ୍ର ମିଳିତ ଭାବେ ଉଦ୍‌ଘାଟନ କରିଥିଲେ।

ଉତ୍ତର ଓଡ଼ିଶା ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟରେ ଛାତ୍ର ଆନ୍ଦୋଳନ

ଉତ୍ତର ଓଡ଼ିଶା ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟରେ ଛାତ୍ର ଆନ୍ଦୋଳନ

ବାରିପଦା ଅଫିସ,୩୦।୧: ବାରିପଦା ତକତପୁରସ୍ଥିତ ଉତ୍ତର ଓଡ଼ିଶା ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟରେ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରମାନେ ୧୩ ଦଫା ଦାବି ନେଇ ଛାତ୍ର ସଂସଦ ସଭାପତି ତୁଷାର କୁମାର ନାୟକଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ମଙ୍ଗଳବାର ଆନ୍ଦୋଳନ କରିଛନ୍ତି। ମୁଖ୍ୟ ଫାଟକରେ ତାଲା ପକାଇବା ସହ ସେମାନେ ଧାରଣାରେ ବସିଛନ୍ତି।

୬ ବଖରା ଜଳିଗଲା

୬ ବଖରା ଜଳିଗଲା

ହାଟଡିହୀ,୩୦।୧(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲା ହାଟଡିହୀ ବ୍ଲକ ଶାଳଣିଆ ପଞ୍ଚାୟତ ଏଲକଣିଆ ଗ୍ରାମରେ ମଙ୍ଗଳବାର ସକାଳେ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ ଘଟି ୬ ବଖରା ଘର ପୋଡ଼ିଯାଇଛି। ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡର କାରଣ ଜଣାପଡ଼ିନାହିଁ। ତେବେ ଶର୍ଟସର୍କିଟ ଯୋଗୁ ନିଆଁ ଲାଗି ଯାଇଥିବା ଅନୁମାନ କରାଯାଉଛି।

ଗଣଧାରଣା ପରେ ୪ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗିରଫ

ତିହିଡ଼ି,୨୯।୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ତିହିଡ଼ି ଥାନା ବାମନବିନ୍ଧା ପଞ୍ଚାୟତ ଅଧୀନ ଖେଦରପୁର ଗ୍ରାମରେ ସରସ୍ବତୀ ମେଢ଼ ଭସାଣି ବେଳେ ଗଣ୍ଡଗୋଳ ମାମଲାରେ ପୋଲିସ ସୋମବାର ୪ଜଣ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଛି।

ପୌରପାଳିକା ଅଫିସ ସମ୍ମୁଖରେ ଧାରଣା

ଭଦ୍ରକ ଅଫିସ, ୨୯।୧ - ସୋମବାର ଭଦ୍ରକ ପୌରପାଳିକା କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ସମ୍ମୁଖରେ ଅବସରପ୍ରାପ୍ତ ପୌର କର୍ମଚାରୀ ସଂଘ ପକ୍ଷରୁ ଦିନିକିଆ ଧାରଣା ଦିଆଯାଇଥିଲା । ୬ ଦଫା ଦାବି ପୂରଣ ନେଇ ଏହି ଆନ୍ଦୋଳନ କରାଯାଇଥିଲା ।

ମହିଳାଙ୍କୁ ହତ୍ୟା ମାମଲା: ମୁଖ୍ୟ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗିରଫ

ଭଦ୍ରକ ଅଫିସ, ୨୯।୧-ଶନିବାର ବନ୍ତଛକ ନିକଟସ୍ଥ ମାଇକ୍ରୋଫାଇନାନ୍ସ ଦ୍ୱାରା ନିର୍ମିତ ତିନିମହଲା ବିଶିଷ୍ଟ ପରିତ୍ୟକ୍ତ ଘରେ ମାମା ବିନ୍ଧାଣି ନାମ୍ନୀ ମହିଳାଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କରାଯାଇଥିବା ଅଭିଯୋଗରେ ସୋମବାର ଟାଉନ ପୋଲିସ ମୁଖ୍ୟ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ଗିରଫ କରି କୋର୍ଟଚାଲାଣ କରିଛି ।

ଧାନ କିଣାରେ ଅନିୟମିତତା ଅଭିଯୋଗ

ତିହିଡ଼ି,୨୯।୧(ଡି.ଏନ.ଏ.) -ତିହିଡ଼ି ବ୍ଲକ ଅଧୀନ ବାରସର ସେବା ସମବାୟ ସମିତିରେ ଧାନ କିଣାରେ ଅନିୟମିତତା ହେଉଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି ।

ଅଙ୍ଗନୱାଡି କର୍ମୀ, ସହାୟିକା ଗିରଫ

ବାସୁଦେବପୁର,୨୯।୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ବାସୁଦେବପୁର ବ୍ଲକର ଆର୍ତ୍ତୁଂ ପଞ୍ଚାୟତର ନାଥସାହି ଅଙ୍ଗନୱାଡି କେନ୍ଦ୍ରରେ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରଙ୍କୁ ଅଣ୍ଡା ବଣ୍ଟାକୁ ନେଇ ଗତ ୨୭ରେ ଗଣ୍ଡଗୋଳ ହୋଇଥିଲା।

ପ୍ରତିଶ୍ରୁତିରେ ଅଟକିଛି ସ୍ଲୁଇସ ଗେଟ୍‌

ପ୍ରତିଶ୍ରୁତିରେ ଅଟକିଛି ସ୍ଲୁଇସ ଗେଟ୍‌

ଧାମନଗର,୨୯।୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ସରକାର କୃଷିକୁ ଅଗ୍ରାଧିକାର ଦେବା ସହ ବିଭିନ୍ନ ଯୋଜନା କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ କରୁଛନ୍ତି। ମାତ୍ର ଅନେକ ସ୍ଥାନରେ ଯୋଜନାଗୁଡ଼ିକ ବାଟବଣା ହେଉଥିବା ଲକ୍ଷ୍ୟ କରାଯାଉଛି। କୃଷିକାର୍ଯ୍ୟ ଲାଗି ଜଳସେଚନ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ହୋଇଥିବାବେଳେ ସେ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଅବହେଳା ଚାଷୀଙ୍କ ଧୈର୍ଯ୍ୟଚ୍ୟୁତି ଘଟାଉଛି। ଏହାର ଉଦାହରଣ ସାଜିଛି ଧାମନଗର ବ୍ଲକ ମିର୍ଘାହାଟକୂଳରେ ଗେଙ୍ଗୁଟି ନଦୀ ଉପରେ ଥିବା ସ୍ଲୁଇସ ଗେଟ୍‌।

ମରଣ ମୁହଁରେ ଚାଲୁଛନ୍ତି ଲୋକେ

ମରଣ ମୁହଁରେ ଚାଲୁଛନ୍ତି ଲୋକେ

କେନ୍ଦୁଝର, ୨୯।୧(ସ୍ବ.ପ୍ର.)-ସଦର ବ୍ଲକ ଶଙ୍କିରି ପଞ୍ଚାୟତର ଜଡ଼ିପଦାରୁ ପାଟଣ ବ୍ଲକ ବାଉଁଶୂଳୀ ପଞ୍ଚାୟତର ହୀରାପଶିକୁ ଯାଇଥିବା ୨ କିମି ରାସ୍ତା ଶୋଚନୀୟ ହୋଇପଡ଼ିଛି। ରାସ୍ତା ସାରା ବଡ଼ ବଡ଼ ପଥର ବାହାରି ଯାଇଛି। ତାହା ଲୋକେ ଯାତାୟାତରେ ବାଧକ ହେଉଛି। ଲୋକେ ବହୁ ସମସ୍ୟା ଭୋଗୁଛନ୍ତି।

ଘରଡ଼ିହ ପଟ୍ଟା ଦାବିରେ ଭୂମିହୀନଙ୍କ ବିକ୍ଷୋଭ

ଘରଡ଼ିହ ପଟ୍ଟା ଦାବିରେ ଭୂମିହୀନଙ୍କ ବିକ୍ଷୋଭ

ବାଲିଆପାଳ,୨୯।୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଭୂମିହୀନଙ୍କୁ ଘରଡ଼ିହ ପଟ୍ଟା ଯୋଗାଇ ଦେବା ଦାବିରେ ସୋମବାର ଶତାଧିକ ଭୂମିହୀନ ମହିଳା ଓ ପୁରୁଷ ବାଲିଆପାଳ ତହସିଲ ଅଫିସ୍‌ ଆଗରେ ବିକ୍ଷୋଭ କରିଥିଲେ ।

ଗୁଣିଆ ସନ୍ଦେହରେ ମହିଳାଙ୍କୁ ମାଡ଼, ଯୁବକ ଗିରଫ

ଔପଦା,୨୯।୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଔପଦା ଥାନା ସଦର ତଳକିଆ ପଞ୍ଚାୟତର ଜଗନ୍ନାଥପୁର ଗ୍ରାମର ଜଣେ ମହିଳାଙ୍କୁ ଗୁଣିଆ ସନ୍ଦେହରେ ମାଡ଼ମାରି ଦୁର୍ବ୍ୟବହାର କରାଯାଇଥିବା ରବିବାର ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି।