ବାଲେଶ୍ୱର

ଜୁଆ ଆଡ୍ଡା ଉପରେ ଚଢ଼ାଉ, ୬ ଗିରଫ

ଜୁଆ ଆଡ୍ଡା ଉପରେ ଚଢ଼ାଉ, ୬ ଗିରଫ

ଜଳେଶ୍ୱର, ୧୦।୯ (ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)-ଜଳେଶ୍ୱର ଥାନା ଆଇଆଇସି ପ୍ରଦୀପ କୁମାର ମାଝୀଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ଏକ ଟିମ୍‌ ରବିବାର ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ସହରର ଝାଡ଼େଶ୍ୱରପୁରସ୍ଥିତ ସେକ୍‌ ଗମିରୁଦ୍ଦିନଙ୍କ ବାସଭବନରେ ଅତର୍କିତ ଚଢ଼ାଉ କରିଥିଲେ। 

ମନୋଜ ଦଳବେହେରାଙ୍କୁ ଗଳ୍ପ କଳ୍ପ ସମ୍ମାନ

ମନୋଜ ଦଳବେହେରାଙ୍କୁ ଗଳ୍ପ କଳ୍ପ ସମ୍ମାନ

ବାରିପଦା ଅଫିସ,୧୦।୯-ମୟୂରଭଞ୍ଜ ପୁସ୍ତକ ମେଳାର ସମ୍ପାଦକ ତଥା ରୋଟାରୀ କ୍ଲବର ସଭାପତି ମନୋଜ ଦଳବେହେରାଙ୍କୁ ଭୁବେନଶ୍ୱରସ୍ଥିତ ବୁଦ୍ଧମନ୍ଦିର ସଭା ଗୃହରେ କବି କନ୍ୟା ସ୍ମୃତି ପରିଷଦ ପକ୍ଷରୁ ସମ୍ମାନିତ କରାଯାଇଛି।

୫ ସ୍ବେଚ୍ଛାସେବୀ ଆଡଭେଞ୍ଚର କ୍ୟାମ୍ପ ପାଇଁ ମନୋନୀତ

୫ ସ୍ବେଚ୍ଛାସେବୀ ଆଡଭେଞ୍ଚର କ୍ୟାମ୍ପ ପାଇଁ ମନୋନୀତ

ବାରିପଦା ଅଫିସ,୧୦।୯-ବାରିପଦା ମହାରାଜପୁରସ୍ଥିତ ମୟୂରଭଞ୍ଜ କଲେଜ ଅଫ ଆକାଉଣ୍ଟାନ୍ସି ଆଣ୍ଡ ମ୍ୟାନେଜମେଣ୍ଟର ୫ଜଣ ସ୍ବେଚ୍ଛାସେବୀ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ର  ଜାତୀୟ ସ୍ତରର ଆଡଭେଞ୍ଚର କ୍ୟାମ୍ପ ପାଇଁ ମନୋନୀତ ହୋଇଛନ୍ତି।

ଦବିଲା ରାସ୍ତା: ଯାତାୟାତ ବାଧାପ୍ରାପ୍ତ

ଦବିଲା ରାସ୍ତା: ଯାତାୟାତ ବାଧାପ୍ରାପ୍ତ

ଆରଡି,୧୦।୯(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ବୈତରଣୀ ନଦୀରେ ବନ୍ୟାଜଳ ହ୍ରାସ ପାଇବାରେ ଲାଗିଛି। ଗତ ଦୁଇଦିନ ଧରି ୨୦ ନମ୍ବର ଜାତୀୟ ରାଜପଥ ଉପରେ ପ୍ରବାହିତ ହେଉଥିବା ବନ୍ୟାଜଳ ସୋମବାର ପୂର୍ବାହ୍ନରେ ବନ୍ଦ ହୋଇଯାଇଛି। କିନ୍ତୁ ଏହି ରାଜପଥରେ ଷାଠିବାଙ୍କୁଡ଼ା ଓ ବୋଡ଼କ ମଧ୍ୟବର୍ତ୍ତୀ ସ୍ଥାନରେ ଥିବା କ୍ରିକ୍‌ ପାର୍ଶ୍ୱରେ ୨୫ ଫୁଟ ଲମ୍ବର ରାସ୍ତା ୧ ଫୁଟ ତଳକୁ ଦବିଯାଇଛି। 

ମଜ୍‌ଦୁର ସଂଘର ଅଭ୍ୟାସବର୍ଗ ଶିବିର

ଭଦ୍ରକ ଅଫିସ,୧୦।୯-ଭାରତୀୟ ମଜ୍‌ଦୁର ସଂଘର ଭଦ୍ରକ ଓ ଯାଜପୁର ଜିଲାର କର୍ମକର୍ତ୍ତାଙ୍କୁ ନେଇ ଅଭ୍ୟାସବର୍ଗ ଶିବିର ନୂଆବଜାର ମଞ୍ଜୁଳ ମଞ୍ଜରୀ ସରସ୍ବତୀ ଶିଶୁ ବିଦ୍ୟାମନ୍ଦିର ପରିସରରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ସଂଘର ଜିଲା ସଭାପତି ମନୋଜ କୁମାର ବସନ୍ତରାୟ ଏହାକୁ ଉଦ୍‌ଘାଟନ କରିଥିଲେ।

ଭଦ୍ରକ ପୁସ୍ତକ ମେଳା ପ୍ରସ୍ତୁତି

ଭଦ୍ରକ ପୁସ୍ତକ ମେଳା ପ୍ରସ୍ତୁତି

ଭଦ୍ରକ ଅଫିସ,୧୦।୯-ଚଳିତବର୍ଷ ୧୮ ତମ ଭଦ୍ରକ ପୁସ୍ତକ ମେଳା ଆସନ୍ତା ଅକ୍ଟୋବର ୨ ତାରିଖରୁ ଆରମ୍ଭ ହେବ। କବିଶେଖର ଚିନ୍ତାମଣି ମହାନ୍ତି ଓ ଜାତିର ପିତା ମହାତ୍ମା ଗାନ୍ଧୀଙ୍କ ୧୫୦ତମ ଜୟନ୍ତୀ ବର୍ଷକୁ ଏହି ପୁସ୍ତକ ମେଳା ସମର୍ପିତ କରାଯାଇଛି। ଏଥର ମେଳାରେ ରାଜ୍ୟ ଓ ରାଜ୍ୟ ବାହାରର ବହୁ ପୁସ୍ତକ ପ୍ରକାଶକ ଓ ବିକ୍ରେତା ଯୋଗଦେବେ। ମହାତ୍ମା ଗାନ୍ଧୀଙ୍କ ସମଗ୍ର ଜୀବନର ବିଭିନ୍ନ ଫଟୋଚିତ୍ର ପ୍ରଦର୍ଶନୀ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ।

ଆଗରପଡ଼ା ମହାବିଦ୍ୟାଳୟ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧିତ

ଆଗରପଡ଼ା ମହାବିଦ୍ୟାଳୟ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧିତ

ବନ୍ତ,୧୦।୯(ସ୍ବ.ପ୍ର.)-ବନ୍ତ ବ୍ଲକ ଆଗରପଡ଼ା ମହାବିଦ୍ୟାଳୟରେ ନିକଟରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଥିବା ୩୮ତମ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ଦିବସରେ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଡ. ନାରାୟଣ ସେନାପତିଙ୍କୁ ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧିତ କରାଯାଇଛି। ତାଙ୍କ ରଚିତ ‘ନିବନ୍ଧ ତ୍ରୟୀ’ର ଉନ୍ମୋଚନ ଅବସରରେ ମୁଖ୍ୟଅତିଥି ମହିଳା ଓ ଶିଶୁ ବିକାଶ ମନ୍ତ୍ରୀ ପ୍ରଫୁଲ୍ଲ ସାମଲ ତାଙ୍କୁ ମାନପତ୍ର ଓ ଉତ୍ତରୀୟ ଦେଇ ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧିତ କରିଥିଲେ। 

୧୯ରେ କୃଷକମୋର୍ଚ୍ଚାର କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ପ୍ରଭାରୀଙ୍କ ଗସ୍ତ

୧୯ରେ କୃଷକମୋର୍ଚ୍ଚାର କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ପ୍ରଭାରୀଙ୍କ ଗସ୍ତ

ବାଲେଶ୍ୱର ଅଫିସ,୧୦।୯-ବାଲେଶ୍ୱର ସର୍କିଟ୍‌ ହାଉସ୍‌ରେ ରବିବାର ଜିଲା ଭାଜପା କୃଷକମୋର୍ଚ୍ଚାର ଜିଲା ପଦାଧିକାରୀଙ୍କ ଏକ ବୈଠକ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଆସନ୍ତା ୧୯ତାରିଖରେ ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ପ୍ରଭାରୀ ଡା. ରାକେଶ ଶର୍ମାଙ୍କ ଗସ୍ତକୁ ନଜରରେ ରଖି  କୃଷକମୋର୍ଚ୍ଚା ପରିବର୍ଦ୍ଧିତ ଜିଲା କାର୍ଯ୍ୟକାରିଣୀ କରାଯିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଆଯାଇଛି। ଜିଲାର ବିଭିନ୍ନ ଅଞ୍ଚଳରେ ଡା. ଶର୍ମାଙ୍କୁ ଭବ୍ୟ ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧନା ଦିଆଯିବା ଲାଗି ବ୍ୟବସ୍ଥା କରାଯାଇଛି। ବୈଠକରେ ୪୯ ମଣ୍ଡଳରେ ପ୍ରଭାରୀ ନିଯୁକ୍ତ କରାଯାଇଛି। ଜିଲାର ଅନ୍ୟତମ ସାଧାରଣ ସମ୍ପାଦକ ଭାବେ ସିମୁଳିଆର ଦୟାନିଧି ଜେନାଙ୍କୁ ମନୋନୀତ କରାଯାଇଛି।

ସିମୁଳିଆରେ କଂଗ୍ରେସର ବନ୍ଦ ପାଳନ

ସିମୁଳିଆରେ କଂଗ୍ରେସର ବନ୍ଦ ପାଳନ

ସିମୁଳିଆ, ୧୦।୯(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)-ତୈଳଦର ବୃଦ୍ଧି ପ୍ରତିବାଦରେ କଂଗ୍ରେସ ପକ୍ଷରୁ ଦିଆଯାଇଥିବା ବନ୍ଦ ଡାକରାର ପ୍ରଭାବ ସିମୁଳିଆରେ ପରିଲକ୍ଷିତ ହୋଇଛି। 

 ‘କୃଷକମାରଣ ନୀତିର ସିବିଆଇ ତଦନ୍ତ ହେଉ’

‘କୃଷକମାରଣ ନୀତିର ସିବିଆଇ ତଦନ୍ତ ହେଉ’

ଭୋଗରାଇ, ୧୦।୯(ଡି.ଏନ.ଏ.)-କେନ୍ଦ୍ର ଏନ୍‌ଡ଼ିଏ ସରକାରଙ୍କ କୃଷିକଲ୍ୟାଣ ଯୋଜନାରେ ଓଡ଼ିଶାର କୃଷି ଓ କୃଷକମାନେ ସୁଫଳ ପାଉ ନ ଥିବାରୁ ଆମତ୍ହତ୍ୟା ଭଳି ଦୁର୍ବଳ ମାନସିକତାକୁ ଆଦରି ନେଉଛନ୍ତି। ଓଡ଼ିଶାର ସମବାୟ କ୍ଷେତ୍ରରେ ବ୍ୟାପକ ଦୁର୍ନୀତି କରାଯାଇ କୃଷକ ମାରଣ ନୀତିକୁ ନବୀନ ସରକାର ପ୍ରୋତ୍ସାହନ ଦେଉଥିବାରୁ ସମବାୟରେ ୮ଶହ କୋଟି ଟଙ୍କା ଦୁର୍ନୀତି କରାଯାଇ କୃଷି ଓ କୃଷକଙ୍କ କୃଷିଋଣ ମରଣଯନ୍ତା ମଧ୍ୟକୁ ଠେଲି ଦେଉଛନ୍ତି ବୋଲି ଭାଜପା ନେତାମାନେ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି। ଓଡ଼ିଶା ସରକାରଙ୍କ କୃଷକ ମାରଣନୀତି ବିରୋଧରେ ସିବିଆଇ ତଦନ୍ତ କରାଯାଉ ବୋଲି ଭୋଗରାଇ ଭାଜପା ଶାଖା ପକ୍ଷରୁ ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଥାନା ଛକରେ ଏକ ପଥପ୍ରାନ୍ତ ପ୍ରତିବାଦ ସଭା କରାଯାଇ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ କୁଶପୁତ୍ତଳିକା ଦାହ କରାଯାଇଛି।

ଅନ୍ତର୍ଜାତିକ ସାକ୍ଷରତା ଦିବସରେ ଶିକ୍ଷକଙ୍କୁ ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧନା

ଅନ୍ତର୍ଜାତିକ ସାକ୍ଷରତା ଦିବସରେ ଶିକ୍ଷକଙ୍କୁ ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧନା

ବାଲେଶ୍ୱର ଅଫିସ, ୧୦।୯-ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲାପାଳଙ୍କ ସଦ୍‌ଭାବନା ସଭାଗୃହରେ ଆନ୍ତର୍ଜାତିକ ସାକ୍ଷରତା ଦିବସ ରୋଟାରୀ କ୍ଲବ ପକ୍ଷରୁ ଶନିବାର ପାଳିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଓଡ଼ିଶାର ଆଡ଼ଭୋକେଟ୍‌ ଜେନେରାଲ ରୋଟାରିୟାନ୍‌ ସୂର୍ଯ୍ୟ ପ୍ରସାଦ ମିଶ୍ର ମୁଖ୍ୟଅତିଥି ଭାବେ ଯୋଗଦେଇ ସାକ୍ଷରତା ଦିବସରେ ଶିକ୍ଷକମାନଙ୍କୁ ସମ୍ମାନିତ କରିବା ଏକ ଉଚ୍ଚକୋଟୀର ମାନସିକତା ବୋଲି କହିଥିଲେ। ସମ୍ମାନନୀୟ ଅତିଥି ଭାବେ ଜିଲାପାଳ ରମେଶ ଚନ୍ଦ୍ର ରାଉତ ଯୋଗଦେଇଥିଲେ। ବାଲେଶ୍ୱର ରୋଟାରୀ କ୍ଲବ ସଭାପତି ବିଦ୍ୟାଧର ସିଂ ଏହି ଦିବସ ପାଳନର ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟ ଉପସ୍ଥାପନ କରିଥିଲେ। ସମ୍ପାଦକ ବିଶ୍ୱଜିତ୍‌ ପଣ୍ଡା ଅତିଥିମାନଙ୍କୁ ମଞ୍ଚ ଆହ୍ବାନ କରିଥିବା ବେଳେ ରୋଟାରିୟାନ୍‌ ସୁବ୍ରତ କର ମଞ୍ଚ ପରିଚାଳନା କରିଥିଲେ। 

ହନୁମାନ ମନ୍ଦିରର ବାର୍ଷିକ ଉତ୍ସବ ଉଦ୍‌ଯାପିତ

ହନୁମାନ ମନ୍ଦିରର ବାର୍ଷିକ ଉତ୍ସବ ଉଦ୍‌ଯାପିତ

ବାହାନଗା, ୧୦।୯(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ବାହାନଗା ବ୍ଲକ ବିଷ୍ଣୁପୁର ଗ୍ରାମର ୮ ନମ୍ବର ୱାର୍ଡରେ ହନୁମାନଙ୍କ ୩୦ତମ ବାର୍ଷିକ ଉତ୍ସବ ଉଦ୍‌ଯାପିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଗତ ଶୁକ୍ରବାର ବାର୍ଷିକ ଉତ୍ସବର ଅଧିବାସ ଓ ଘଟତ୍ତୋଳନ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ କରାଯାଇଥିଲା। ପରେ ରାତିରେ ପାଲା ପରିବେଷଣ କରାଯାଇଥିଲା। ଶନିବାର ସଙ୍କଳ୍ପ ପୂଜା ହେବା ସହିତ ଘଟ ପୂଜା , ସୂର୍ଯ୍ୟପୂଜା, ମଣ୍ଡପ ପୂଜା, ନାରାୟଣଙ୍କ ଏକ ହଜାର ଘୃତ ଆହୂତି, ହନୁମାନଙ୍କ ଏକ ହଜାର ଆଠ ଆହୂତ ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଥିଲା। ରବିବାର ହନୁମାନଙ୍କ ପୂଜା, ଯଜ୍ଞ ସମେତ ବିଭିନ୍ନ ପୂଜା କରାଯିବା ସହିତ ଅପରାହ୍ନରେ ଯଜ୍ଞର ପୂର୍ଣ୍ଣାହୂତି ଦିଆଯାଇଥିଲା। ଯଜ୍ଞରେ ଗ୍ରାମର ମହିଳାମାନେ ନଡିଆ ଆହୂତି କରିଥିଲେ। ମୁଖ୍ୟ ଆଚାର୍ଯ୍ୟ ଭାବେ ଭୋଳାନାଥ ତ୍ରିପାଠୀ କାର୍ଯ୍ୟ ତୁଲାଇ ଥିଲେ। 

ବଡାମ ପୀଠ ସୁରକ୍ଷା ନିମନ୍ତେ ସମ୍ମିଳନୀ

ବଡାମ ପୀଠ ସୁରକ୍ଷା ନିମନ୍ତେ ସମ୍ମିଳନୀ

ଉଦଳା, ୧୦।୯ (ଡି.ଏନ.ଏ.) - ମୟୂରଭଞ୍ଜ ଜିଲା ଉଦଳା ନିର୍ବାଚନ ମଣ୍ଡଳୀର ବାଥୁଡି ସମ୍ପ୍ରଦାୟର ଏକ ବୈଠକ ଉଦଳା ବ୍ଲକ ସ୍ଥିତ ବହୁବନ୍ଧଠାରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି ।  ବାଥୁଡି ସମ୍ପ୍ରଦାୟର ମୁଖ୍ୟ  ଶିମିଳିପାଳ ଅଭୟାରଣ୍ୟ ମଧ୍ୟରେ ଥିବା ଅଠର ଦେଉଳ ଏବଂ ସମ୍ପ୍ରଦାୟର ବିଭିନ୍ନ ଗ୍ରାମରେ ଥିବା ବଡାମ ପୀଠଗୁଡିକୁ କିଭଳି ଭାବରେ ସୁରକ୍ଷା ଓ ରକ୍ଷଣାବେକ୍ଷଣ କରାଯାଇପାରିବ ସେଥିନେଇ ସମ୍ମିଳନୀରେ ଆଲୋଚନା କରାଯାଇଥିଲା ।  

କଂଗ୍ରେସ ଓ ଜେଏମଏମର  ବନ୍ଦ ପାଳନ

କଂଗ୍ରେସ ଓ ଜେଏମଏମର ବନ୍ଦ ପାଳନ

ବାରିପଦା ଅଫିସ,୧୦।୯- କ୍ରମାଗତ ଭାବେ ପେଟ୍ରୋଲ, ଡିଜେଲ ଓ ଗ୍ୟାସର ମୂଲ୍ୟ  ବୃଦ୍ଧି ପାଉଥିବାରୁ  ସାଧାରଣ  ଲୋକେ ବହୁ  ହଇରାଣ ହରକତ ହେଉଛନ୍ତି। ଏହାକୁ ବିରୋଧ କରି କଂଗ୍ରେସ ପକ୍ଷରୁ ସୋମବାର ପୂର୍ବାହ୍ନ ୬ରୁ ଦିନ ଅପରାହ୍ନ ୩ ଟା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ  ଭାରତ ବନ୍ଦ ପାଳନ କରାଯାଇଛି। ମୟୂରଭଞ୍ଜ ଜିଲାରେ ଜେଏମଏମ ମଧ୍ୟ କଂଗ୍ରେସର ବନ୍ଦ ଡାକରାକୁ ସମର୍ଥନ ଦେଇ ବନ୍ଦ ପାଳନ କରିଛି। ବାରିପଦା ସହର ଦେଇ ଯାଇଥିବା ୧୮ ନଂ ଜାତୀୟ ରାଜପଥକୁ ପାଳବଣି ଓ ମୁର୍ଗାବାଡିଠାରେ ଉଭୟ ଦଳର କର୍ମୀମାନେ ଅବରୋଧ କରିଥିଲେ।

ଆଦିବାସୀ କଂଗ୍ରେସର ଜିଲାସ୍ତରୀୟ କର୍ମୀ ସମ୍ମିଳନୀ

ଆଦିବାସୀ କଂଗ୍ରେସର ଜିଲାସ୍ତରୀୟ କର୍ମୀ ସମ୍ମିଳନୀ

କେନ୍ଦୁଝର, ୧୦।୯ (ସ୍ବ.ପ୍ର) : କେନ୍ଦୁଝର ସହର ଉପକଣ୍ଠ ଜୁଡିଆସ୍ଥିତ ପାନ୍ଥନିବାସଠାରେ ରବିବାର ଆଦିବାସୀ କଂଗ୍ରେସର ଜିଲାସ୍ତରୀୟ କର୍ମୀ ସମ୍ମିଳନୀ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଓଡିଶା ପ୍ରଦେଶ କଂଗ୍ରେସ କମିଟିର ସାଧାରଣ ସମ୍ପାଦକ ଉପାଧ୍ୟକ୍ଷ ବିଦ୍ୟାଧର ଦେହୁରୀଙ୍କ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତାରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ କର୍ମୀ ସମ୍ମିଳନୀରେ ଜିଲା କଂଗ୍ରେସ କମିଟି ସଭାପତି ମୋହନ ପରିଡା କାଯର୍‌ୟକ୍ରମକୁ ପ୍ରଦୀପ ପ୍ରଜ୍ୱଳନ କରି ଉଦ୍‌ଘାଟନ କରିଥିଲେ। ଆଦିବାସୀ କଂଗ୍ରେସର ଜିଲା ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଶିବଶଙ୍କର ମାର୍ଣ୍ଡି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ପ୍ରାରମ୍ଭରେ ଅତିଥିମାନଙ୍କ ପରିଚୟ ପ୍ରଦାନ କରିଥିଲେ। 

 ବ୍ଲକସ୍ତରୀୟ କ୍ରୀଡା ପ୍ରତିଯୋଗିତା

ବ୍ଲକସ୍ତରୀୟ କ୍ରୀଡା ପ୍ରତିଯୋଗିତା

ହାଟଡିହୀ,୧୦। ୯(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲା ହାଟଡିହୀ ସ୍କୁଲରେ ବ୍ଲକ ସ୍ତରୀୟ କ୍ରୀଡା ପ୍ରତିଯୋଗିତା ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ବୈଠକରେ ମୁଖ୍ୟଅତିଥି ଭାବେ ଶାସଙ୍ଗ ପଞ୍ଚାୟତ ସରପଞ୍ଚ ବିମ୍ବାଧର ବିଶ୍ୱାଳ, ମୁଖ୍ୟବକ୍ତା ଭାବେ ହାଟଡିହୀ ସରପଞ୍ଚ ଅନୁସୟା ସେଠୀ, ସମ୍ମାନିତ ଅତିଥି ଭାବେ ହାଟଡିହୀ ବିଇଓ ଗୁଣନିଧି ଦାଶ, ଏବିଇଓ ତପୋଧନ ସ୍ବାଇଁ, ସୁରେଶ ଜେନା, ପ୍ରଧାନ ଶିକ୍ଷକ ଶିଶିର କୁମାର କର ପ୍ରମୁଖ ଯୋଗଦେଇ ଏହାକୁ ଉଦଘାଟନ କରିଥିଲେ।

 ପ୍ରଧାନ ଶିକ୍ଷକ ବିଶ୍ୱାମିତ୍ର ନାୟକଙ୍କୁ  ସମ୍ମାନିତ

ପ୍ରଧାନ ଶିକ୍ଷକ ବିଶ୍ୱାମିତ୍ର ନାୟକଙ୍କୁ ସମ୍ମାନିତ

ଝୁମ୍ପୁରା, ୧୦।୯(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଝୁମ୍ପୁରା ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ବଡଡୁମୁରିଆ ଉପ୍ରା ବିଦ୍ୟାଳୟର ପ୍ରଧାନ ଶିକ୍ଷକ ବିଶ୍ୱାମିତ୍ର ନାୟକଙ୍କୁ ଗୁରୁ ଦିବସ ଅବସରରେ କାସାଣ୍ଡ୍ରା ସମ୍ମାନରେ ସମ୍ମାନିତ କରାଯାଇଛି। କର୍ତ୍ତବ୍ୟ ନିଷ୍ଠା, ଛାତ୍ର ବତ୍ସଳ, ଶୃଙ୍ଖଳିତ ଶିକ୍ଷାଦାନ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଉଲ୍ଲେଖନୀୟ ଭୂମିକା ପାଇଁ ପ୍ରଧାନ ଶିକ୍ଷକଙ୍କୁ ଏହି ସମ୍ମାନ ମିଳିଛି। 

  ଶାସଙ୍ଗ କ୍ରୀଡା ଶିକ୍ଷକଙ୍କୁ ଗୁରୁ ସମ୍ମାନ

ଶାସଙ୍ଗ କ୍ରୀଡା ଶିକ୍ଷକଙ୍କୁ ଗୁରୁ ସମ୍ମାନ

ହାଟଡିହୀ, ୧୦।୯(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)-କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲା ହାଟଡିହୀ ବ୍ଲକ ପଞ୍ଚାୟତ ଉଚ୍ଚ ବିଦ୍ୟାଳୟର କ୍ରୀଡା ଶିକ୍ଷକ ଶାନ୍ତନୁ କୁମାର ରାଉତଙ୍କୁ ଗୁରୁ ଦିବସ ଅବସରରେ କେନ୍ଦୁଝର କାସାଣ୍ଡ୍ରା କଲଚରାଲ କ୍ଲବ ପକ୍ଷରୁ ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧିତ କରାଯାଇଛି। 

ଜିଓ ଟ୍ୟାଗିଂ ସଂଘର ବୈଠକ

ଜିଓ ଟ୍ୟାଗିଂ ସଂଘର ବୈଠକ

ହାଟଡିହୀ, ୧୦।୯(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)-କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲା ହାଟଡିହୀ ବ୍ଲକ ଜିଓ ଟ୍ୟାଗିଂ ସଂଘ ପକ୍ଷରୁ ଏକ ଜରୁରୀ ବୈଠକ ଛେନାପଦି ବିଶ୍ୱ ତାରିଣୀ କଲ୍ୟାଣୀ ମଣ୍ଡପ ପରିସରରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। 

ମୁକୁଳିସି ସାର୍ବଜନୀନ ଚନ୍ଦନଯାତ୍ରା ଉଦ୍‌ଯାପିତ

ବସ୍ତା,୧୦।୯(ସ୍ବ.ପ୍ର.): ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲା ବସ୍ତା ବ୍ଲକ ମୁକୁଳିସିଠାରେ ଦଶଦିନ ବ୍ୟାପୀ ଚାଲିଥିବା ଚନ୍ଦନଯାତ୍ରା ସୋମବର ଉଦ୍‌ଯାପିତ ହୋଇଯାଇଛି ।

ପୋଖରୀରେ ବୁଡ଼ି ବୃଦ୍ଧ ମୃତ

ପୋଖରୀରେ ବୁଡ଼ି ବୃଦ୍ଧ ମୃତ

ବସ୍ତା,୧୦।୯(ସ୍ବ.ପ୍ର.): ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲା ବସ୍ତା ବ୍ଲକ ଦରଡ଼ା ପଞ୍ଚାୟତ ଅନ୍ତର୍ଗତ ଏକଡାଳିଆ ଗ୍ରାମର  ଜଣେ ବୃଦ୍ଧ ପୋଖରୀରେ ବୁଡି ପ୍ରାଣ ହରାଇଛନ୍ତି ।

ପାଟଣା: କଂଗ୍ରେସର ୯ ଘଣ୍ଟିଆ ବନ୍ଦ ପାଳନ

ପାଟଣା: କଂଗ୍ରେସର ୯ ଘଣ୍ଟିଆ ବନ୍ଦ ପାଳନ

ପାଟଣା,୧୦।୯(ସ୍ବ.ପ୍ର.): ଅହେତୁକ ତୈଳଦର ବୃଦ୍ଧି ପ୍ରତିବାଦରେ  ଜାତୀୟ କଂଗ୍ରେସ ଓ ସହଯୋଗୀ ଦଳ ତରଫରୁ ଦିଆଯାଇଥିବା ଭାରତ ବନ୍ଦକୁ କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲା ପାଟଣା ବ୍ଲକରେ ପାଳନ କରାଯାଉଛି।  

କାନ୍ଥ ଭୁଶୁଡ଼ି ୨ ଶିଶୁ ମୃତ, ୨ ଗୁରୁତର

କାନ୍ଥ ଭୁଶୁଡ଼ି ୨ ଶିଶୁ ମୃତ, ୨ ଗୁରୁତର

ଢେଙ୍କିକୋଟ,୧୦।୯(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲା ଘଟଗାଁ ବ୍ଲକ ମନୋହରପୁର ପଞ୍ଚାୟତ ମନୋହରପୁର ଗ୍ରାମରେ ଶନିବାର ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ଏକ ଅଭାବନୀୟ ଘଟଣା ଘଟିଛି। 

 ସଡ଼କ ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ଜଣେ ମୃତ, ୩ ଆହତ

ସଡ଼କ ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ଜଣେ ମୃତ, ୩ ଆହତ

ପାଟଣା, ୧୦।୯ (ସ୍ବ.ପ୍ର.): କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲା ପାଟଣା ଥାନା ପାଟଣା-କରଞ୍ଜିଆ ୨୨୦ ନମ୍ବର ରାଞ୍ଚି-ବିଜୟୱାଡା ଜାତୀୟ ରାଜପଥର ସରସ୍ବତୀପଡା ଛକ ନିକଟରେ ରବିବାର ରାତିରେ ମର୍ମନ୍ତୁଦ ସଡ଼କ  ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ଜଣକର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିବା ସହ ୩ଜଣ ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି। ମୃତକ ହେଉଛନ୍ତି ହାଟଡ଼ିହି ବ୍ଲକ ତେନ୍ତୁଳିପଦି ଗ୍ରାମର ୪୫ ବର୍ଷୀୟ ରବି ନାରାୟଣ ନନ୍ଦ।