ବାଲେଶ୍ୱର

ପିଆରଏମ୍‌ ମେଡିକାଲ କଲେଜ

ବାରିପଦା ଅଫିସ,୭ା୬- ମୟୂରଭଞ୍ଜ ଜିଲାବାସୀଙ୍କ ଦୀର୍ଘ ବର୍ଷର ଦାବି ପରେ ୨୦୧୬ ଡିସେମ୍ବରରେ ବାରିପଦା ସହର ଉପକଣ୍ଠସ୍ଥ ରଙ୍ଗାମାଟିଆଠାରେ ମେଡିକାଲ କଲେଜ ଉଦ୍‌ଘାଟିତ ହୋଇଥିଲା। ଇତି ମଧ୍ୟରେ ୨ ବର୍ଷରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ସମୟ ବିତିବାକୁ ବସିଲାଣି। ହେଲେ ଅଦ୍ୟାବଧି ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ବିକାଶ ସମିତିର ଗୋଟିଏ ବି ବୈଠକ ହୋଇନାହିଁ।

୧୭୮ ଚିଟଫଣ୍ଡ ଜମାକାରୀ ପାଇବେ ଟଙ୍କା

ବାରିପଦା ଅଫିସ,୭ା୬-ବହୁଚର୍ଚ୍ଚିତ ଚିଟ୍‌ଫଣ୍ଡ ଠକେଇ ଘଟଣାରେ କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତ କ୍ଷୁଦ୍ର ଜମାକାରୀଙ୍କୁ ଟଙ୍କା ଫେରସ୍ତ ପ୍ରକ୍ରିୟା ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି। ଏ ପରିପ୍ରେକ୍ଷୀରେ ମୟୂରଭଞ୍ଜ ଜିଲାରେ ମଧ୍ୟ କ୍ଷୁଦ୍ର ଜମାକାରୀଙ୍କୁ ଟଙ୍କା ଫେରସ୍ତ ପାଇଁ ପ୍ରକ୍ରିୟା ଆରମ୍ଭ ହୋଇଯାଇଛି। ଏ ନେଇ ବୁଧବାର ଅତିରିକ୍ତ ଜିଲାପାଳ ଗଙ୍ଗାଧର ନାୟକ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି।

ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ଯୌନ ନିର୍ଯାତନା ମାମଲାରେ ସହ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗିରଫ୍‌

ଜଳେଶ୍ୱର, ୭।୬(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲା ଜଳେଶ୍ୱର ଥାନା ଅଧୀନ ପାଇକସିଦା ଗ୍ରାମର ବଳରାମ ସାହୁଙ୍କୁ ଏକ ନାବାଳିକା ଯୌନ ନିର୍ଯାତନା ମାମଲା (ନଂ.୧୩/୨୦୧୬)ରେ ସହ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଭାବେ ୨ ବର୍ଷ ପରେ ବୁଧବାର ଜଳେଶ୍ୱର ପୋଲିସ ଗିରଫ୍‌ କରି ବାଲେଶ୍ୱର ସ୍ଥିତ ସ୍ବତନ୍ତ୍ର କୋର୍ଟ (ପୋକ୍ସୋ)ରେ ହାଜର କରିଛନ୍ତି। ଅ

ବାଲି ବୋଝେଇ ୩ ଡମ୍ପର ଜବତ

ଜଳେଶ୍ୱର,୭।୬ (ଡି.ଏନ.ଏ.)- ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲା ବୁଧବାର ପୂର୍ବାହ୍ନ ୮ ଟାରୁ ୯ ଟା ମଧ୍ୟରେ ଜଳେଶ୍ୱର ତହସିଲଦାର ଅଭିମନ୍ୟୁ ପଣ୍ଡା ଓ ଅତିରିକ୍ତ ତହସିଲଦାର ମହେନ୍ଦ୍ର କୁମାର ବେହେରା ସଦଳବଳେ ଜଳେଶ୍ୱର-ବାଟଗ୍ରାମ-ଚନ୍ଦନେଶ୍ୱର ମୁଖ୍ୟରାସ୍ତାରୁ ବେଆଇନ୍‌ ଭାବେ ବାଲି ଓ ପଥର ବୋଝେଇ କରି ନେଉଥିବା ୩ଟି ଡମ୍ପର ଗୋଟିଏ ଟ୍ରାକ୍ଟରକୁ ଅତର୍କିତ ଭାବେ

ଜଳେଶ୍ୱରରେ ସିବିଆଇ ଟିମ୍‌

ଜଳେଶ୍ୱର,୭।୬(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଭୁବନେଶ୍ୱରରୁ ଆସିଥିବା ସିବିଆଇର ଏକ ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ଟିମ୍‌ ବୁଧବାର ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲା ଜଳେଶ୍ୱର ସହର ଅଧୀନ ୭ ନମ୍ବର ଓ୍ବାର୍ଡ ଶାସନବାଡ୍‌ ଗ୍ରାମରେ ପହଞ୍ଚି ଚିଟ୍‌ଫଣ୍ଡ ସଂସ୍ଥା ଗ୍ରୀନ-ରେ କମ୍ପାନୀର ଫେରାର ଥିବା ୨ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକଙ୍କ ଘର ଉପରେ ଚଢ଼ାଉ କରିଥିଲେ।

ସ୍ତ୍ରୀ ହତ୍ୟା ଅଭିଯୋଗରେ ସ୍ବାମୀ ଗିରଫ

ସ୍ତ୍ରୀ ହତ୍ୟା ଅଭିଯୋଗରେ ସ୍ବାମୀ ଗିରଫ

ଜଳେଶ୍ୱର,୭।୬ (ଡି.ଏନ.ଏ.)- ସ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କରିବା ଅଭିଯୋଗରେ ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲା ଜଳେଶ୍ୱର ଥାନା ପୋଲିସ ଜଳେଶ୍ୱର ମ୍ୟୁନିସିପାଲିଟି ଅଧୀନ ୪ ନମ୍ବର ୱାର୍ଡ଼ ପଥରପୁରା ଅଞ୍ଚଳର ରାଜେଶ କାମିଳା ଓରଫ୍‌ ହଟିଆ (୨୮)ଙ୍କୁ ଗିରଫ କରି ବୁଧବାର କୋର୍ଟ ଚାଲାଣ କରିଛି।

କୃଷକ ମୋର୍ଚ୍ଚା ଜିଲା କାର୍ଯ୍ୟକାରିଣୀ ବୈଠକ

ବାଲେଶ୍ୱର ଅଫିସ,୭।୬- ଭାଜପାର କୃଷକ ମୋର୍ଚ୍ଚା ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲା କାର୍ଯ୍ୟକାରଣୀ ବୈଠକ ବୁଧବାର ପୂର୍ବାହ୍ନ ୧୧ ଟା ସମୟରେ ଟାଉନହଲସ୍ଥିତ ଏକ ଘରୋଇ କଲ୍ୟାଣ ମଣ୍ଡପ ପରିସରରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଜିଲା ସଭାପତି ବିପିନ ବିହାରୀ ଦାସ ଏଥିରେ ସଭାପତିତ୍ୱ କରିଥିଲେ।

ନୀଳଗିରି ବ୍ଲକକୁ ୬. ୨୫ କୋଟି ମଞ୍ଜୁର

ନୀଳଗିରି , ୭।୬ (ଡି.ଏନଏ.)- ବୁଧବାର ନୋସି ପାର୍କ ପରିସରରେ ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲା ନୀଳଗିରି ବ୍ଲକ ଲାଗି ‘ଆମ ଗାଁ ଆମବିକାଶ’ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା। ଗ୍ରାମାଞ୍ଚଳର ବିକାଶକୁ ଅଧିକ ତ୍ୱରାନ୍ନିତ କରିବା ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ଏହି ବ୍ଲକର ପ୍ରତ୍ୟେକ ପଞ୍ଚାୟତ ଓ ଗାଁ ପାଇଁ ହୋଇଥିବା ଯୋଜନାରେ ମୋଟ ୬.୨୫ କୋଟି ମଞ୍ଜୁର ହୋଇଥିବା ସୂଚନା ଦିଅଯାଇଥିଲା।

ପିଲା ଚୋର ସନ୍ଦେହରେ ଜଣଙ୍କୁ ମାଡ଼

ପିଲା ଚୋର ସନ୍ଦେହରେ ଜଣଙ୍କୁ ମାଡ଼

ଯୋଡା, ୬।୬(ଡି.ଏନ.ଏ.): କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲା ଯୋଡା ଓ ବାମେବାରୀ ଥାନା ଅଞ୍ଚଳରେ ପିଲା ଚୋରି ଗୁଜବକୁ ନେଇ ପରିସ୍ଥିତି ଅଣାୟତ ହୋଇଛି। ଗୁଜବ ଘଟଣା ସମ୍ପର୍କରେ ଡାକ ବାଜି ଯନ୍ତ୍ର ସାହାଯ୍ୟରେ ପୋଲିସ ଲୋକମାନଙ୍କୁ ସଚେତନତା କରୁଛି। ଏପରିସ୍ଥଳେ ବୁଧବାର ଏକ ଅଭାବନୀୟ ଘଟଣା ବାମେବାରୀ ଥାନା ଅଞ୍ଚଳରେ ଘଟିଛି।

ଅଟୋ ଚାଳକ ସଂଘର ୧୨ ଘଣ୍ଟିଆ ବନ୍ଦ ଆଜି

ଜଳେଶ୍ୱର, ୬।୬(ସ୍ବ.ପ୍ର.)-ରାଜ୍ୟ ଅଟୋ ମହାସଂଘ ପକ୍ଷରୁ ବିଭିନ୍ନ ଦାବି ନେଇ ଗୁରୁବାର ବନ୍ଦ ଡାକରା ଦିଆଯାଇଛି। ଏହି ବନ୍ଦ ପାଳନକୁ ସଫଳ କରିବା ପାଇଁ ଜଳେଶ୍ୱର ଅଟୋ ଚାଳକ ସଂଘ ଜନସାଧାରଣଙ୍କୁ ନିବେଦନ କରିଛି।

ନଦୀରୁ ଛାତ୍ରଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର ଘଟଣାର ଭିନ୍ନ ମୋଡ଼

ନଦୀରୁ ଛାତ୍ରଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର ଘଟଣାର ଭିନ୍ନ ମୋଡ଼

ତିହିଡ଼ି,୬।୬(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ସାଳନ୍ଦୀ ନଦୀରୁ ଜଣେ ୬ଷ୍ଠ ଶ୍ରେଣୀ ଛାତ୍ରଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର ଘଟଣା ଏବେ ଭିନ୍ନ ମୋଡ଼ ନେଇଛି। ତାଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କରି ନଦୀକୁ ଫିଙ୍ଗି ଦିଆଯାଇଥିବା ନେଇ ତାଙ୍କ ବାପା ବୁଧବାର ଭଦ୍ରକ ଜଲା ତିହିଡ଼ି ଥାନାରେ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି। ବର୍ତ୍ତମାନ ସୁଦ୍ଧା ଶବ ବ୍ୟବଚ୍ଛେଦ ରିପୋର୍ଟ ପୋଲିସର ହସ୍ତଗତ ହୋଇ ନାହିଁ।

ସାପ କାମୁଡ଼ାରେ ୩ ବର୍ଷର ଶିଶୁ ମୃତ

ସାପ କାମୁଡ଼ାରେ ୩ ବର୍ଷର ଶିଶୁ ମୃତ

ଧାମନଗର,୬।୬(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଭଦ୍ରକ ଜିଲା ଧାମନଗର ମୁନିସି ପାଟଣା ଗ୍ରାମର ନଜିର ଅସରଫଙ୍କ ଶିଶୁପୁତ୍ର ସୟେଦ ରଜା(୩) ବୁଧବାର ସାପ କାମୁଡ଼ାରେ ପ୍ରାଣ ହରାଇଛନ୍ତି। ସେ ଅପରାହ୍ନରେ ନିଜ ଘର ପିଣ୍ଢାରେ ବସି ଖେଳୁଥିବା ବେଳେ ଏକ ଗୋଖର ସାପ ତାଙ୍କୁ କାମୁଡ଼ି ଦେଇଥିଲା।

ହାଇମାଷ୍ଟ ଲାଇଟ ଚୋରି

ଭଦ୍ରକ ଅଫିସ,୬।୬-ଭଦ୍ରକ ଜିଲା ବାସୁଦେବପୁର ବ୍ଲକ ଅଧୀନ ପଦ୍ମପୁର ବାଳିକା ଉଚ୍ଚ ବିଦ୍ୟାଳୟ ନିକଟରେ ଥିବା ଏକ ହାଇମାଷ୍ଟ ଏଲ୍‌ଇଡି ଲାଇଟ ଚୋରି ହୋଇଯାଇଛି। ପଞ୍ଚାୟତ ତରଫରୁ ଦିଆଯାଇଥିବା ଏହି ଲାଇଟ ପୋଷ୍ଟକୁ ସୋମବାର ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ କେହି ଚୋରି କରି ନେଇଯାଇଛନ୍ତି।

କରଞ୍ଜିଆ ଦୋଳ ପଡ଼ିଆରେ ଅଖଣ୍ଡ ନାମଯଜ୍ଞ

କରଞ୍ଜିଆ ଦୋଳ ପଡ଼ିଆରେ ଅଖଣ୍ଡ ନାମଯଜ୍ଞ

କରଞ୍ଜିଆ, ୬।୬ (ଡ଼ି.ଏନ୍‌.ଏ)-କରଞ୍ଜିଆ ଦୋଳ ପଡ଼ିଆର କୁମାର ମଣ୍ଡପ ଠାରେ ଗତ ୧ ତାରିଖରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିବା ଅଖଣ୍ଡ ନାମଯଜ୍ଞର ପୂର୍ଣ୍ଣାହୂତି ସମ୍ପନ୍ନ ହୋଇଛି। ଗତ ୧ ତାରିଖରେ କରଞ୍ଜିଆଠାରୁ ୧ କି.ମି. ଦୂର ଦେଓନଦୀରୁ ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ମହିଳାମାନେ କଳସ ଘଟ ମାଦଳ ବଜାଇ ବିରାଟ ଶୋଭାଯାତ୍ରାରେ ସହର ପରିକ୍ରମା କରି କୁମାର ମଣ୍ଡପ ଠାରେ ପହଞ୍ଚତ୍ଥିଲେ।

ମହିଳାଙ୍କ  ଅସ୍ବାଭାବିକ  ମୃତ୍ୟୁ

ମହିଳାଙ୍କ ଅସ୍ବାଭାବିକ ମୃତ୍ୟୁ

କପ୍ତିପଦା,୬।୬(ଡି.ଏନ.ଏ)- କପ୍ତିପଦା ଥାନା ନୁଦୁଡିହା ପାଣ୍ଡି ଅଧିନ ଗଣ୍ଡିଧର ଗ୍ରାମର ଜଣେ ମହିଳାଙ୍କର ବୁଧୁବାର ଅସ୍ବାଭାବିକ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି । ମୃତା ମହିଳା ହେଲେ ସେହି ଗ୍ରାମର ରଜନୀ ପଲେଇ(୫୦) । ଏ ସଂକ୍ରାନ୍ତରେ କପ୍ତିପଦା ଥାନାରେ ଏକ ଅପମୃତ୍ୟୁ ମାମଲା (ନଂ ୧୧/୧୮) ରୁଜୁ ହୋଇ ଶବ ବ୍ୟବଚ୍ଛେଦ ପାଇଁ ପଠାଯାଇଛି।

ଭାଲୁ ଆକ୍ରମଣରେ ନାବାଳିକା ଗୁରୁତର

ସଜନାଗଡ, ୬।୬ (ଡି.ଏନ.ଏ.)-ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲା ନୀଳଗିରି ବ୍ଲକର ଗରଡିହି ପଞ୍ଚାୟତ ଆମ୍ବଝର ଗଁ।ର ଜଣେ ୭ ବର୍ଷର ନାବାଳିକା ଭାଲୁଆକ୍ରମଣରେ ଗୁରୁତର ଆହତ ହୋଇ ବୁଧବାର ସ୍ଥାନୀୟ ଉପଖଣ୍ଡ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଭର୍ତ୍ତି ହୋଇଛନ୍ତି ।

ପଞ୍ଚୁପଲୀ ହାଇସ୍କୁଲକୁ ପ୍ରକୃତି ମିତ୍ର ପୁରସ୍କାର

ପଞ୍ଚୁପଲୀ ହାଇସ୍କୁଲକୁ ପ୍ରକୃତି ମିତ୍ର ପୁରସ୍କାର

ଆନନ୍ଦପୁର, ୬।୬(ସ୍ବ.ପ୍ର.): ଆନନ୍ଦପୁର ବ୍ଲକ ପଞ୍ଚୁପଲୀ ହାଇସ୍କୁଲକୁ ପ୍ରକୃତି ମିତ୍ର ପୁରସ୍କାର ମିଳିଛି। ବୃକ୍ଷରୋପଣ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଅବଦାନ ପାଇଁ ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ପୁରସ୍କାର ସମ୍ପୃକ୍ତ ହାଇସ୍କୁଲକୁ ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଛି।

ବାଲିଆପାଳରେ ଘୁରିଲା ପରୀରଥ

ବାଲିଆପାଳ,୬।୬(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ରାଜ୍ୟରେ ଦେଖାଦେଇଥିବା ଶୁଶୁ ଯୌନ ନିର୍ଯାତନା ରୋକିବାକୁ ସଚେତନତା ସୃଷ୍ଟି ଲାଗି ବିଭିନ୍ନ ଅଞ୍ଚଳ ଘୂରି ବୁଲୁଥିବା ପରୀ ରଥ ବୁଧବାର ବାଲିଆପାଳ ଠାରେ ପହଞ୍ଚତ୍ଥିଲା।

ୱାର୍ଡ଼ସଭ୍ୟାଙ୍କ ବିୟୋଗରେ ଶୋକ

ଜଳେଶ୍ୱର, ୬।୬(ସ୍ବ.ପ୍ର)- ସ୍ଥାନୀୟ କାଳିକ ପଞ୍ଚାୟତର ଭଦୁଆ ଗ୍ରାମର ୱାର୍ଡ ସଭ୍ୟା ବୀଣାପାଣି ଜେନା (୩୫) ମୋଟର ସାଇକେଲରେ ଯାଉଥିବା ବେଳେ ଦୁର୍ଘଟଣାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହୋଇ ମୃତ୍ୟୁବରଣ କରିଛନ୍ତି ।

ଉକତ୍ଳ ସମ୍ମିଳନୀ ଶାଖାରେ ଶୋକ ସଭା

ସୋର, ୬।୬(ଡ଼ି.ଏନ୍‌.ଏ.)-ରାଜ୍ୟ ଉକତ୍ଳ ସମ୍ମିଳନୀର ପୂର୍ବତନ ସଭାପତି ବସନ୍ତ କୁମାର ପାଣିଗ୍ରାହୀଙ୍କ ବିୟୋଗରେ ସୋର ଉକତ୍ଳ ସମ୍ମିଳନୀ ଶାଖା ତରଫରୁ ଏକ ଶୋକସଭା ସ୍ଥାନୀୟ ରାଧାନାଥ ପାଠାଗାର ସଭାଗୃହରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି।

ଅପେକ୍ଷା କରି ଖାଲି ହାତରେ ଫେରିଲେ ନିର୍ମାଣ ଶ୍ରମିକ

ବାଲିଆପାଳ,୬।୬(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ନିର୍ମାଣ ଶ୍ରମିକଙ୍କ କଲ୍ୟାଣ ପାଇଁ ସରକାର ବିଭିନ୍ନ ଯୋଜନା କରୁଥିବା ବେଳେ ଶ୍ରମ ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ଏହାର ରୂପାୟନ ଦିଗରେ ଆବଶ୍ୟକ ସହାୟତା ମିଳୁ ନ ଥିବା ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲା ବାଲିଆପାଳ ବ୍ଲକର ବିଶ୍ୱକର୍ମା ନିର୍ମାଣ ଶ୍ରମିକ ମଜଦୁର ସଂଘ ପକ୍ଷରୁ ଅଭିଯୋଗ କରାଯାଇଛି।

ଆସୁଛି ରଜ, ଚାଲିଛି ସଜବାଜ

କୋଳିମାଟି, ୬।୬-ଆଗକୁ ରଜ ଉତ୍ସବ। ଏ ନେଇ କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲା ଆନନ୍ଦପୁର ବ୍ଲକ କୋଳିମାଟି ପଞ୍ଚାୟତ କୋଳିମାଟି ଗ୍ରାମର କେତେକ ଆଦିବାସୀ ମହିଳା ଜଙ୍ଗଲରୁ ପତ୍ର ତୋଳିବାରେ ଲାଗି ପଡିଛନ୍ତି।

ପାନ ଦୋକାନରେ ବ୍ରାଉନ୍‌ ସୁଗାର କାରବାର

ରାଇସୁଆଁ, ୬।୬(ଡି.ଏନ.ଏ.): କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲାର ସଦର ଅଞ୍ଚଳରେ ଅବାଧରେ ବ୍ରାଉନ୍‌ ସୁଗାର ବେପାର ଚାଲିଛି। ଫଳରେ କେତେକ ଯୁବକଠାରୁ ସାଧାରଣ ଲୋକ, ଡ୍ରାଇଭର, ବ୍ୟବସାୟୀ, କଲେଜ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ର ନିଶା କବଳରେ ପଡୁଛନ୍ତି। କେନ୍ଦୁଝର ସହରର ଥିବା କଲେଜ ପଡିଆ ଏବଂ କେତେକ ପାନ ଦୋକାନରେ ବ୍ରାଉନ୍‌ ସୁଗାର ବିକ୍ରି ହେଉଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହେଉଛି।

ନବଜାତକଙ୍କୁ ଉଦ୍ଧାର କଲେ ମହିଳା

ଯୋଡା, ୬।୬(ଡି.ଏନ.ଏ.): ଯୋଡା ସହରସ୍ଥିତ ଆଜାଦବସ୍ତିଠାରେ ଜଣେ ମା’ ତାଙ୍କର ଏକ ନବଜାତ ଶିଶୁକନ୍ୟାଙ୍କୁ ଛାଡି ଫେରାର ହୋଇଯାଇଛନ୍ତି। ବୁଧବାର ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ଘର ବାରଣ୍ଡାରୁ ସ୍ଥାନୀୟ ଉମା ମୁଣ୍ଡା ନାମ୍ନୀ ଆଦିବାସୀ ମହିଳା ସମ୍ପୃକ୍ତ ଶିଶୁକନ୍ୟାଙ୍କୁ ଉଦ୍ଧାର କରିଛନ୍ତି।