ବାଲେଶ୍ୱର

ଚାହିଁଲେ ବି ମିଳୁନି ଅବକାଶ

ଚାହିଁଲେ ବି ମିଳୁନି ଅବକାଶ

ଚାନ୍ଦବାଲି,୫।୭(ଡି.ଏନ.ଏ.)-୧୯୮୦ ମସିହାରେ ଖଣ୍ଡେ ହାଫ ପ୍ୟାଣ୍ଟ ପିନ୍ଧି କାମଧନ୍ଦା କରିବା ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ସେ ଚାଲି ଆସିଥିଲେ ଚାନ୍ଦବାଲି। ଏଠାରେ ଚାକିରି କରୁଥିବା ଜଣେ ଗାଁ ଲୋକଙ୍କ ସହିତ ଆସି ପ୍ରଥମେ ଖାଇପିଇ ମାସିକ ଶହେ ଟଙ୍କାରେ ପେପର ବିକ୍ରି କାମ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ। ସେବେଠୁଁ ଆଉ ପଛକୁ କେବେ ଫେରି ଚାହିଁ ନାହାନ୍ତି।

ଖଣିରେ କାମ ଲୋଭ ଦେଖାଇ ୪ ଲକ୍ଷ ଠକେଇ

ଖଣିରେ କାମ ଲୋଭ ଦେଖାଇ ୪ ଲକ୍ଷ ଠକେଇ

ଯୋଡା, ୫।୭(ଡି.ଏନ.ଏ.): କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲା ଯୋଡା ବ୍ଲକ ଚମକପୁର ପଞ୍ଚାୟତ ରେଭେନସାପୁର (କ) ଗ୍ରାମର ଧୀରେନ ମହାକୁଡ ଏବଂ ଆଦିବାସୀ ଯୁବକ ଜଗନ୍ନାଥ ତିରିଆଙ୍କଠାରୁ ଶାସକ ଦଳର ଟାଣୁଆ ନେତା ବୋଲାଉଥିବା ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ୪ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଠକେଇ କରିଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି। ଖଣିରେ କାମ ଲୋଭ ଦେଖାଇ ବ୍ୟକ୍ତି ଜଣଙ୍କ ଟଙ୍କା ଠକିଥିବା ବୁଧବାର ଗଣମାଧ୍ୟମ ଆଗରେ ଲିଖିତ ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି।

ପାହାଡ଼ କାଟି କ୍ଷେତକୁ ଆଣିଲେ ପାଣି

ପାହାଡ଼ କାଟି କ୍ଷେତକୁ ଆଣିଲେ ପାଣି

ଝୁମ୍ପୁରା, ୫।୭(ଡି.ଏନ.ଏ.): କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲା ଝୁମ୍ପୁରା ବ୍ଲକ ବସନ୍ତପୁର ପଞ୍ଚାୟତ କାଇଯୋଡା ଗ୍ରାମ ମୁଣ୍ଡା ସାହିର ଚାଷୀ ବାଦଲ ମୁଣ୍ଡା। ବୟସ ୩୦। ପରିବାର କହିଲେ ବାଦଲ ତାଙ୍କ ସ୍ତ୍ରୀ, ଗୋଟିଏ ଛୁଆ ଏବଂ ତାଙ୍କ ମା’। ପାଟହରା ପାହାଡର ପାଦ ଦେଶରେ ବାଦଲଙ୍କ ୨ ଏକର ଚାଷଜମି ରହିଛି। ଚାରିଆଡ ଜଙ୍ଗଲ ପରିବେଷ୍ଟିତ।

ହୋଟେଲରେ ଖଟୁଛନ୍ତି ନାବାଳକ

ହୋଟେଲରେ ଖଟୁଛନ୍ତି ନାବାଳକ

ଆନନ୍ଦପୁର,୫।୭(ସ୍ବ.ପ୍ର.): କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲା ଆନନ୍ଦପୁର ଅଞ୍ଚଳରେ ଥିବା କେତେକ ଢାବା ଓ ହୋଟେଲରେ ଶିଶୁ ଶ୍ରମିକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ବୃଦ୍ଧି ପାଉଛି। ସ୍ଥାନୀୟ ପୋଲିସ ଓ ପ୍ରଶାସନକୁ ହାତବାରିଶ କରି କେତେକ ଢାବା ଓ ହୋଟେଲ ମାଲିକ ଶିଶୁଙ୍କୁ ନିଜ କାମ ହାସଲ କରିବାରେ ନିୟୋଜିତ କରିବାକୁ ସକ୍ଷମ ହେଉଥିବା ଦେଖାଯାଇଛି।

ଜଙ୍ଗଲ କାଟି  ରାସ୍ତା କଲେ ଗାଁ ଲୋକେ

ଜଙ୍ଗଲ କାଟି ରାସ୍ତା କଲେ ଗାଁ ଲୋକେ

ବିଶୋଇ,୫।୭- ବିଶୋଇ ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ଖଡମବେଡା ପଞ୍ଚାୟତରେ ଅବସ୍ଥିତ ଧଡାସାହି ଗ୍ରାମ। ଗ୍ରାମଟି ବିଶୋଇ ବ୍ଲକ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟଠାରୁ ମାତ୍ର ୪ କି.ମି. ଦୂରତାରେ ଅବସ୍ଥିତ । ଅଦ୍ୟାବଧୀ କିନ୍ତୁ ଏହି ଗାଁକୁ ରାସ୍ତାଟିଏ ନିର୍ମାଣ ହୋଇପାରିନାହିଁ । ଏଥିନିମନ୍ତେ ଦୀର୍ଘ ବାଟ ଜଙ୍ଗଲ ରାସ୍ତା ଅତିକ୍ରମ କରିବାକୁ ପଡୁଥିବା ବେଳେ ଯାନବାହନ ନେବାକୁ ନାକେଦମ ହେବାକୁ ପଡିଥାଏ ଗ୍ରାମବାସୀଙ୍କୁ।

ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ବଳାତ୍କାର ଓ ହତ୍ୟା ଘଟଣା: ୧୭ ଦିନରେ ଦାଖଲ ହେଲା ଚାର୍ଜଶିଟ

ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ବଳାତ୍କାର ଓ ହତ୍ୟା ଘଟଣା: ୧୭ ଦିନରେ ଦାଖଲ ହେଲା ଚାର୍ଜଶିଟ

ବାରିପଦା ଅଫିସ,୫।୭-ମୟୂରଭଞ୍ଜ ଜିଲା ବେତନଟି ଥାନା ଗରୁଡବସା ଅଞ୍ଚଳରେ ଜଣେ ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ବଳାତ୍କାର କରି ହତ୍ୟା କରାଯିବା ଘଟଣାରେ ପୀଡିତାଙ୍କ ପରିବାରକୁ ତ୍ୱରିତ ନ୍ୟାୟ ପ୍ରଦାନ ପାଇଁ ୧୭ ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ପୋଲିସ ଚାର୍ଜଶିଟ ଦାଖଲ କରିଛି । ଏନେଇ ବୁଧବାର ଜିଲା ଆରକ୍ଷୀ ଅଧୀକ୍ଷକ ଅବିନାଶ କୁମାର ଜିଲା ପୋଲିସ ମୁଖ୍ୟ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ସମ୍ମିଳନୀ କକ୍ଷରେ ଆୟୋଜିତ ଏକ ଖବରଦାତା ସମ୍ମିଳନୀରେ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି।

ଶିଶୁ ମୃତ୍ୟୁକୁ ନେଇ ଉତ୍ତେଜନା

ଶିଶୁ ମୃତ୍ୟୁକୁ ନେଇ ଉତ୍ତେଜନା

ବାରିପଦା ଅଫିସ,୫।୭- ବାରିପଦାସ୍ଥିତ ପଣ୍ଡିତ ରଘୁନାଥ ମୁର୍ମୁ ମେଡିକାଲରେ ବୁଧବାର ଚିକିତ୍ସାଧିନ ଜଣେ ୮ବର୍ଷ ଶିଶୁର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଯାଇଛି। ପରିବାର ଲୋକଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ଶିଶୁଟିର ମୃତ୍ୟୁ ଚିକିତ୍ସାରେ ଅବହେଳା ପାଇଁ ଘଟିଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି। ଫଳରେ ଘଟଣା ସ୍ଥଳରେ ଉତ୍ତେଜନା ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି।

 ଏଥର ଦ୍ୱିତୀୟ ଶ୍ରୀକ୍ଷେତ୍ରରୁ ସିଧା ପ୍ରସାରଣ

ଏଥର ଦ୍ୱିତୀୟ ଶ୍ରୀକ୍ଷେତ୍ରରୁ ସିଧା ପ୍ରସାରଣ

ବାରିପଦା ଅଫିସ,୫।୭- ଦ୍ୱିତୀୟ ଶ୍ରୀକ୍ଷେତ୍ର ଭାବେ ପରିଚିତ ବାରିପଦା ରଥଯାତ୍ରା ପାଳନ ପାଇଁ ଜିଲା ପ୍ରଶାସନ ତତ୍ତ୍ୱାବଧାନରେ ସମନ୍ବୟ କମିଟିର ବୈଠକ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଜିଲା ପ୍ରଶାସନ ଓ ଦେବୋତ୍ତର ବିଭାଗ ଆନୁକୂଲ୍ୟରେ ରଥଯାତ୍ରା ସମନ୍ବୟ କମିଟି ବୈଠକ ବୁଧବାର ଜିଲା ଗ୍ରାମ୍ୟ ଉନ୍ନୟନ ସମ୍ମିଳନୀ କକ୍ଷଠାରେ ଜିଲାପାଳ ବିନିତ ଭରଦ୍ୱାଜଙ୍କ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତାରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି।

ଧଳା ନାଗ ଉଦ୍ଧାର

ଧଳା ନାଗ ଉଦ୍ଧାର

ବାଲେଶ୍ୱର ଅଫିସ, ୫।୭-ବାଲେଶ୍ୱର ସହର ନିକଟସ୍ଥ ସ୍ଥାନୀୟ ଚୁନଭାଟୀ ଅଞ୍ଚଳର ବାସୁଦେବ ମିଶ୍ରଙ୍କ ଘରୁ ବୁଧବାର ଏକ ଧଳା ନାଗସାପ ଉଦ୍ଧାର କରାଯାଇ ବନ ବିଭାଗକୁ ହସ୍ତାନ୍ତର କରାଯାଇଛି। ପୂର୍ବାହ୍ନ ପ୍ରାୟ ୧୧ଟା ସମୟରେ ଦେବାଶିଷ ମିଶ୍ର ନାମକ ବ୍ୟକ୍ତି ଧଳା ନାଗକୁ ଶୋଇଥିବା ଦେଖି ତୁରନ୍ତ ଟ୍ରାଫିକ୍‌ ଥାନା ସବଇନ୍ସପେକ୍ଟର ପ୍ରଶାନ୍ତ ରଣସିଂହଙ୍କୁ ସୂଚନା ଦେଇଥିଲେ।

ଅଙ୍ଗନଓ୍ବାଡ଼ି କେନ୍ଦ୍ରରେ ରୋଷେଇ ଚିନ୍ତା

ଅଙ୍ଗନଓ୍ବାଡ଼ି କେନ୍ଦ୍ରରେ ରୋଷେଇ ଚିନ୍ତା

ବାଲେଶ୍ୱର ଅଫିସ, ୫।୭(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଅଙ୍ଗନୱାଡ଼ି କେନ୍ଦ୍ରରେ ପାଠ ପଢ଼ୁଥିବା ଶିଶୁଙ୍କ ସମେତ ଗର୍ଭବତୀ ଓ ପ୍ରସୂତୀଙ୍କୁ ପୁଷ୍ଟକର ଖାଦ୍ୟ ଯୋଗାଣ ଯୋଜନାରେ ସରକାର ବ୍ୟୟବରାଦ ପରିମାଣ ବଢାଇଛନ୍ତି। ତଦନୁଯାୟୀ ଆସନ୍ତା ୧୫ ତାରିଖଠାରୁ ଅଙ୍ଗନୱାଡ଼ି କେନ୍ଦ୍ର ପକ୍ଷରୁ ହିତାଧିକାରୀଙ୍କୁ ମାସିକ ୮ ବଦଳରେ ୧୨ ଅଣ୍ଡା ମିଳିବ।

ବାଲି, ପଥର ମାଫିଆଙ୍କ କବ୍‌ଜାରେ ରାଜପଥ

ବାଲି, ପଥର ମାଫିଆଙ୍କ କବ୍‌ଜାରେ ରାଜପଥ

ଜଳେଶ୍ୱର, ୫।୭(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲା ଦେଇ ଯାଇଥିବା ୬୦ନମ୍ବର ଜାତୀୟ ରାଜପଥ, ୫୭ ନଂ. ରାଜ୍ୟ ରାଜପଥ ଓ ପୁରୁଣା ଓଟି ରୋଡ଼ ଏବେ ବାଲି ଓ ପଥର ମାଫିଆଙ୍କ କବ୍‌ଜାରେ। ରାସ୍ତାକଡରେ ଚୋରା ବାଲି ଓ ପଥର ଜମା କରି ସେମାନେ ଚୋରା ବେପାର ଚଳାଇଛନ୍ତି। ଦୂରରୁ ଛୋଟ ପାହାଡର ଭ୍ରମ ସୃଷ୍ଟି କରୁଥିବା ବାଲି ଗଦା ଯୋଗୁ ରାସ୍ତାରେ ଯାନବାହନ ଚଳାଚଳରେ ସମସ୍ୟା ସୃଷ୍ଟି ହେଉଛି।

ମୋବାଇଲ ଆପ୍‌ ମାଧ୍ୟମରେ ଅସଂରକ୍ଷିତ ଟିକେଟ ବୁକିଂର ଶୁଭାରମ୍ଭ

ମୋବାଇଲ ଆପ୍‌ ମାଧ୍ୟମରେ ଅସଂରକ୍ଷିତ ଟିକେଟ ବୁକିଂର ଶୁଭାରମ୍ଭ

ବାଲେଶ୍ୱର ଅଫିସ/ଜଳେଶ୍ୱର(ସ୍ବ.ପ୍ର.), ୫।୭-ଦକ୍ଷିଣ ପୂର୍ବ ରେଳବାଇ ପକ୍ଷରୁ ବୁଧବାର ବାଲେଶ୍ୱର ରେଳ ଷ୍ଟେଶନରେ ମୋବାଇଲ ଆପ୍‌ ମାଧ୍ୟମରେ ଅସଂରକ୍ଷିତ ଟିକେଟ ବୁକିଂର ଶୁଭାରମ୍ଭ ହୋଇଛି। ଖଡଗପୁର ଡିଭିଜନର ଡେପୁଟି କମର୍ସିଆଲ୍‌ ମ୍ୟାନେଜର ଦିଜୟ କୁମାର ଗଣ୍ଡ ମୁଖ୍ୟଅତିଥି ଭାବେ ଯୋଗଦେଇ ଏହି ଆପ୍ଲିକେଶନର ବିଭିନ୍ନ ଦିଗ ଉପରେ ଆଲୋକପାତ କରିଥିଲେ।

କନଷ୍ଟେବଳଙ୍କ ଦାଦାଗିରି: ପ୍ରତିବାଦରେ ଥାନା ଘେରାଉ

ବାଲେଶ୍ୱର ଅଫିସ,୪।୭- ବାଲେଶ୍ୱର ସହର ଗାନ୍ଧୀସ୍ମୃତି ଭବନ ସମ୍ମୁଖରେ ବୁଧବାର ସନ୍ଧ୍ୟା ୮ଟାରେ ପୋଲିସ କନଷ୍ଟେବଳ ଅନ୍ୟ ଜଣେ ସାଥୀ ମିଶି ଦାଦାଗିରି କରି ଏକ ଅଟୋ ରିକ୍ସାର ଡ୍ରାଇଭରଙ୍କୁ ମାଡ଼ ମାରିବା ଘଟଣା ନେଇ ତୀବ୍ର ଉତ୍ତେଜନା ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି।

ମୋବାଇଲ ଆପ୍‌ ମାଧ୍ୟମରେ ଅସଂରକ୍ଷିତ ଟିକେଟ ବୁକିଂ ସଚେତନତା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ

ଜଳେଶ୍ୱର, ୪ା୭(ସ୍ବ.ପ୍ର.)-ମୋବାଇଲ ଆପ୍‌ ମାଧ୍ୟମରେ ଅସଂରକ୍ଷିତ ଟିକେଟ ବୁକିଂ କରିବା ସମ୍ପର୍କରେ ଏକ ସଚେତନତା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଦକ୍ଷିଣ-ପୂର୍ବ ରେଳବାଇ ପକ୍ଷରୁ ବୁଧବାର ଜଳେଶ୍ୱର ରେଳ ଷ୍ଟେସନ ସମ୍ମୁଖରେ କରାଯାଇଥିଲା। ଖଡଗପୁର ଡିଭିଜନର ବାଣିଜ୍ୟ ନିରୀକ୍ଷକ ଅନିଲ ଜରାଇଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ଖଡଗପୁରରୁ ଆସିଥିବା ସ୍କାଉଟ ଓ ଗାଇଡର

ପୂର୍ବତନ ବିଚାରପତିଙ୍କ ପରଲୋକ

ଆନନ୍ଦପୁର,୪।୭(ସ୍ବ.ପ୍ର.)-ଓଡିଶା ଉଚ୍ଚନ୍ୟାୟାଳୟର ପୂର୍ବତନ ମୁଖ୍ୟ ବିଚାରପତି ବଲ୍ଲଭ ଦାସ ମେହତାଙ୍କ ବିୟୋଗରେ ଆନନ୍ଦପୁର କୋର୍ଟରେ ଶୋକ ଦିବସ ପାଳିତ ହୋଇଯାଇଛି।

କେନ୍ଦୁଝର ବନଖଣ୍ଡର ୬୯ ତମ ବନ ମହୋତ୍ସବ

ରାଇସୁଆଁ,୪।୭(ଡି.ଏନ.ଏ.)-କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲା ସଦର ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ପଦ୍ମପୁର ମହାଲକ୍ଷ୍ମୀ ନୋଡାଲ ଉଚ୍ଚ ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ବୁଧବାର କେନ୍ଦୁଝର ବନଖଣ୍ଡର ୬୯ ତମ ବନୋମହୋତ୍ସବ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି।

ଜଳୁନି ଷ୍ଟ୍ରିଟ ଲାଇଟ୍‌: ଯାତ୍ରୀ ହଇରାଣ

ରାଇସୁଆଁ, ୪।୭(ଡି.ଏନ.ଏ.)-କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲାର ୨୦ ନମ୍ବର ଜାତୀୟରାଜପଥର ବାଲିଆଗୋଡାଠାରୁ ରାଇସୁଆଁ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ରାସ୍ତାରେ ଲାଗିଛି ଷ୍ଟ୍ରିଟ ଲାଇଟ। ମାତ୍ର ଦିନେ ହେଲେ ଜଳିନାହିଁ। ବହୁ ସ୍ଥାନୀୟ ଜନସାଧାରଣ ଅସନ୍ତୋଷ ବ୍ୟକ୍ତ କରିଛନ୍ତି। ଏହିରାସ୍ତାଟି ଅତ୍ୟନ୍ତ ବ୍ୟସ୍ତବହୁଳ ରାସ୍ତା।

ସ୍କୁଲ ବିକାଶ ଲାଗି ସହାୟତାର ହାତ ବଢ଼ାଇଲେ

ତିହିଡ଼ି,୪।୭(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଭଦ୍ରକ ଜିଲା ତିହିଡ଼ି ବ୍ଲକ ଅଧୀନ କୋହ୍ଲ ହାଇସ୍କୁଲରେ ବୁଧବାର ‘ମୋ ସ୍କୁଲ’ ଅଭିଯାନ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ପ୍ରଧାନ ଶିକ୍ଷୟିତ୍ରୀ ଶାନ୍ତିଲତା ରାଉତ ଏଥିରେ ପୌରୋହିତ୍ୟ କରିଥିଲେ। ପୁରାତନ ଛାତ୍ରମାନେ ସ୍କୁଲର ବିକାଶ ଦିଗରେ ସହଯୋଗ କରିବା ନେଇ ଆଲୋଚନା ହୋଇଥିଲା।

୨ କୁଖ୍ୟାତ ଅପରାଧୀ ଗିରଫ

୨ କୁଖ୍ୟାତ ଅପରାଧୀ ଗିରଫ

ବଡବିଲ, ୪।୭ (ସ୍ବ.ପ୍ର.): କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲା ବଡବିଲ ଜେଏମଏଫସି କୋର୍ଟର ସଜା ହୋଇଥିବା ଏକ ଜିଆର କେଶର ୱାରେଣ୍ଟି ବଳରେ ୨ କୁଖ୍ୟାତ ଅପରାଧୀଙ୍କୁ ବୁଧବାର ପୋଲିସ ଗିରଫ କରି କୋର୍ଟ ଚାଲାଣ କରିଛି। ସେମାନେ ହେଲେ ଟିଟୁ ଓରଫ ସୁନୀଲ ପାତ୍ର ଏବଂ ଅନିଲ ମହାକୁଡ।

ଶତାୟୁ ମହିଳାଙ୍କ ପରଲୋକ

ଶତାୟୁ ମହିଳାଙ୍କ ପରଲୋକ

ବନ୍ତ,୪।୭(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ବନ୍ତ ବ୍ଲକ ଅଧୀନ ଛୟାଳସିଂହ ପଞ୍ଚାୟତ ଗୋପାଳପୁର ଗ୍ରାମର ଶତାୟୁ ମହିଳା ଜାଡି ଗିରିଙ୍କ ପରଲୋକ ହୋଇଯାଇଛି। ସେ ଛୟାଳସିଂହ ପଞ୍ଚାୟତର ପୂର୍ବତନ ସରପଞ୍ଚ ବୈକୁଣ୍ଠନାଥ ଗିରିଙ୍କ ମା’। ସେ ଜଣେ ମିଷ୍ଠଭାଷୀ, ଧର୍ମପରାୟଣା ଓ ପରୋପକାରୀ ମହିଳା ଥିଲେ।

ବଜ୍ରପାତରେ ୫ ଗୋରୁ ମୃତ

ବଜ୍ରପାତରେ ୫ ଗୋରୁ ମୃତ

ପାଟଣା, ୪।୭(ସ୍ବ.ପ୍ର.): ପାଟଣା ବ୍ଲକ ବୁଢ଼ିକାପୁଡ଼ି ପଞ୍ଚାୟତ ବେଲପଶି ଗ୍ରାମ ଜଙ୍ଗଲ ନିକଟରେ ବୁଧବାର ଅପରାହ୍ନରେ ବଜ୍ରପାତରେ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ଗୁରୁତର ହୋଇଥିବା ବେଳେ ୫ ଗୋରୁର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ବଜ୍ରପାତରେ ଗୋରୁ ଚରାଉଥିବା ଖଗେଶ୍ୱର ମହାନ୍ତ ଗୁରୁତର ହୋଇଛନ୍ତି।

ଭାଜପା ପକ୍ଷରୁ ବନ୍ଧୁମିଳନ

ବନ୍ତ,୪।୭(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ବନ୍ତ ବ୍ଲକ ଟିଲୋ ପଞ୍ଚାୟତ ଦେବତାଗଢିଆଠାରେ ଭାଜପା ପକ୍ଷରୁ ବନ୍ଧୁମିଳନ ପର୍ବ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ମୁରଲୀଧର ଓଝାଙ୍କ ଆବାହକତ୍ୱରେ ଆୟୋଜିତ ବନ୍ଧୁମିଳନ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ପ୍ରଫୁଲ୍ଲ କୁମାର ବେହେରା ସଭାପତିତ୍ୱ କରିଥିଲେ। ଭାଜପା ରାଜ୍ୟ କାର୍ଯ୍ୟକାରିଣୀ ସଦସ୍ୟ ପଞ୍ଚାନନ ରାଉତ, ଜିଲା ପ୍ରାକ୍ତନ ଉପସଭାପତି ସୁଧାକର ଧଳ,

ପୁଣି ୧୪ ନାଗ ଛୁଆ ଉଦ୍ଧାର

ଭଣ୍ଡାରିପୋଖରୀ,୪।୭(ସ୍ବ.ପ୍ର.)-ଭଦ୍ରକ ସହର ଉପକଣ୍ଠ ନଳାଙ୍ଗ କୁମ୍ଭାରସାହି ଗ୍ରାମରୁ ମଙ୍ଗଳବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ପୁଣି ୧୪ ନାଗ ଛୁଆ ଉଦ୍ଧାର କରାଯାଇଛି। କୁମ୍ଭାରସାହିର ଅଭିମନ୍ୟୁ ନାୟକଙ୍କ ଘରୁ ସ୍ନେକ ହେଲ୍ପ ଲାଇନର ଶେକ୍‌ ମିର୍ଜା ଆରିଫ ନାଗ ଛୁଆଙ୍କୁ ଉଦ୍ଧାର କରିଛନ୍ତି।

ଦିନେ ନ ଦେଖିଲେ ମନ ବୁଝେ ନାହିଁ

ଦିନେ ନ ଦେଖିଲେ ମନ ବୁଝେ ନାହିଁ

ଖଇରା, ୪।୭(ଉତ୍କଳବନ୍ଧୁ ପଣ୍ଡା)-ସେ ଜଣେ ମନ୍ଦିର ପୂଜାରୀ। ତାଙ୍କ ମନ୍ତ୍ରଧ୍ୱନିରେ ବାବା ସ୍ବପ୍ନେଶ୍ୱରଙ୍କ ମନ୍ଦିର ମୁଖରିତ ହୋଇଉଠେ। ଭକ୍ତମାନେ ତାଙ୍କ ନିଷ୍ଠାପୂର୍ଣ୍ଣ ପୂଜାର୍ଚ୍ଚନା ଦେଖି ବିମୋହିତ ହୁଅନ୍ତି। ଏହାବାଦ ଖବରକାଗଜ ବିତରକ ଭାବେ ତାଙ୍କର ଆଉ ଏକ ପରିଚୟ ରହିଛି।