ବାଲେଶ୍ୱର

ଚୋରା ମଦ ବୋଝେଇ ଗାଡ଼ି ଧକ୍କାରେ ଜଣେ ଗୁରୁତର: ଗାଡ଼ି ଜବତ, ଡ୍ରାଇଭର ଅଟକ

ଚୋରା ମଦ ବୋଝେଇ ଗାଡ଼ି ଧକ୍କାରେ ଜଣେ ଗୁରୁତର: ଗାଡ଼ି ଜବତ, ଡ୍ରାଇଭର ଅଟକ

ସଜନାଗଡ଼, ୨୯।୮(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ନୀଳଗିରି ଅବକାରୀ ବିଭାଗ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟର ୧ କି.ମି. ଦୂରରେ ଚୋରା ମଦ ବୋଝେଇ ଗାଡ଼ି ଧକ୍କାରେ ଜଣେ ଗୁରୁତର ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି। ଉକ୍ତ ଗାଡ଼ି  ଦ୍ରୁତଗତିରେ ଯାଉଥିବାରୁ ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ଜଣେ ବୃଦ୍ଧଙ୍କୁ ଧକ୍କା ଦେଇଥିଲା। ଦୁର୍ଘଟଣା ପରେ ସ୍ଥାନୀୟ ଅଞ୍ଚଳରେ ଉତ୍ତେଜନା ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି। 

୫୦ ଲିଟର ଦେଶୀ ମଦ ଜବତ, ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗିରଫ

୫୦ ଲିଟର ଦେଶୀ ମଦ ଜବତ, ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗିରଫ

ବାହାନଗା, ୨୯।୮(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ବାହାନଗା ବ୍ଲକ ଗୋପାଳପୁର ପଞ୍ଚାୟତର ନିମଗୋହିରୀ ଛକ ନିକଟରେ ଗୋପାଳପୁର ଫାଣ୍ଡି ପୋଲିସ ୫୦ ଲିଟର ଦେଶୀ ମଦ ଜବତ କରିବା ସହିତ ଜଣେ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଛି।

ଜାତୀୟ ରାଜପଥ ବିପର୍ଯ୍ୟସ୍ତ

ଜାତୀୟ ରାଜପଥ ବିପର୍ଯ୍ୟସ୍ତ

କେନ୍ଦୁଝର, ୨୯।୮ (ସ୍ବ.ପ୍ର.)-କେନ୍ଦୁଝର ସହର ଦେଇ ଯାଇଥିବା କୋଲକତା-ମୁମ୍ବାଇ ୪୯ ନମ୍ବର ଜାତୀୟ ରାଜପଥ ଶୋଚନୀୟ ଅବସ୍ଥା ଯୋଗୁ ଲୋକେ ଯାତାୟତ କରିବାରେ ବହୁ ଅସୁବିଧା ଭୋଗୁଛନ୍ତି। କେନ୍ଦୁଝର ସହର ନିହାଲସିଂହ ଛକ ନିକଟରେ ୪୯ ନମ୍ବର ଏନ୍‌ଏଚ୍‌ ଉପରେ ଫ୍ଲାଇ ଓଭର ୨୦ ନମ୍ବର ଏନଏଚ୍‌ ଯାଇଛି। ସେଥିଲାଗି ନିର୍ମାଣ ହୋଇଥିବା ଫ୍ଲାଇ ଓଭର ତଳେ ଯାଇଥିବା ଏନଏଚ ୪୯ ରାସ୍ତାର ଅବସ୍ଥା ଶୋଚନୀୟ ହୋଇ ପଡିଛି। ଏପରିକି ଉକ୍ତ ସ୍ଥାନରେ ରାସ୍ତା ନିର୍ମାଣ କରାଯାଇ ନ ଥିବାରୁ ରାସ୍ତାଟି ଭାଙ୍ଗିଯାଇ ବପଦପୂର୍ଣ୍ଣ ଅବସ୍ଥାରେ ରହିଛି ।

 ସୁରକ୍ଷା ବାଡ ମରାମତି  ଦାବି

ସୁରକ୍ଷା ବାଡ ମରାମତି ଦାବି

ରାଇସୁଆଁ, ୨୯।୮(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଲୋକଙ୍କ ସୁରକ୍ଷା ପାଇଁ ଏବଂ ରାସ୍ତା ଡିଭାଇଡ ପାଇଁ ସୁରକ୍ଷା ବାଟ ଦିଆଯାଇଥାଏ। ମାତ୍ର କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲା ସଦର ଅଞ୍ଚଳରେ ଜାତୀୟ ରାଜପଥ ବିଭାଗ ଏବଂ ରାସ୍ତା ନିର୍ମାଣ କମ୍ପାନୀର ଖାମଖିଆଲି ମନୋଭାବ ଯୋଗୁ ଭାଙ୍ଗି ଯାଇଥିବା ସୁରକ୍ଷା ବାଡର ମରାମତି କରାଯାଉନି କି ଏହାର ରକ୍ଷଣାବେକ୍ଷଣା ଠିକ ଭାବରେ କରାଯାଉନି।

ଅସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକର ପରିବେଶରେ ଡାକ୍ତରଖାନା

ଅସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକର ପରିବେଶରେ ଡାକ୍ତରଖାନା

 ଚମ୍ପୁଆ୨୯।୮(ଡି.ଏନ.ଏ.)-କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲା ଚମ୍ପୁଆ ଉପଖଣ୍ଡ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ବର୍ଜ୍ୟବସ୍ତୁ ପରିଚାଳନା ବିଫଳ ହୋଇଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳୁଛି। ବ୍ୟବସ୍ଥା ରହିଥିଲେ ମଧ୍ୟ  ବିଭାଗୀୟ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷଙ୍କ ଅଣଦେଖା ଯୋଗୁ କୁଢକୁଢ ଆବର୍ଜନା ରାସ୍ତାକୁ ଲାଗିଥିବା ପାଚେରି କଡରେ ଗଦା ହୋଇ ପଡିରହୁଛି। ଏପରିକି ଏଗୁଡିକୁ ଶୁଖି ଗଲାପରେ ପୋଡି ଦିଆଯାଉଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳୁଛି।

ଗୋରୁ ବୋଝେଇ ଭ୍ୟାନ୍‌ ଜବତ, ଚାଳକ ଅଟକ

ଗୋରୁ ବୋଝେଇ ଭ୍ୟାନ୍‌ ଜବତ, ଚାଳକ ଅଟକ

ସିମୁଳିଆ,୨୯।୮(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଜାତୀୟ ରାଜପଥରେ ଭଦ୍ରକରୁ ବାଲେଶ୍ୱର ଅଭିମୁଖେ ୧୬ଟି ଗୋରୁ ବୋଝେଇ କରି ବେଆଇନ ଭାବେ ଚାଲାଣ ହେଉଥିବା ଏକ ପିକ୍‌ଅପ୍‌ ଭ୍ୟାନ(ନଂ.ଓଡ଼ି ୨୨-୧୮୫୯)କୁ ବୁଧବାର ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକେ, ବଜରଙ୍ଗ ଦଳ ଓ ମଇତାପୁର ରୁଦ୍ରାଶ୍ରମର ଅନ୍ତେବାସୀ ଜବତ କରି ସିମୁଳିଆ ପୋଲିସକୁ ହସ୍ତାନ୍ତର କରିଛନ୍ତି । 

ଚୋରା କୋଇଲା ର଼୍ୟାକେଟ୍‌: ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ପୋଲିସର ଯାଞ୍ଚ, ପୁଣି ଭ୍ୟାନ୍‌ ଜବତ

ଚୋରା କୋଇଲା ର଼୍ୟାକେଟ୍‌: ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ପୋଲିସର ଯାଞ୍ଚ, ପୁଣି ଭ୍ୟାନ୍‌ ଜବତ

ସିମୁଳିଆ,୨୯।୮(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ସିମୁଳିଆ ପୋଲିସ ଅନ୍ତରା ଅଞ୍ଚଳରୁ ଚୋରା କୋଇଲା ପରିବହନରେ ନିୟୋଜିତ ଏକ ନୂଆ ପିକ୍‌ଅପ୍‌ ଭ୍ୟାନ୍‌କୁ ବୁଧବାର ଜବତ କରିଛି। 

କୃଷକ ସଚେତନତା ରଥର ଶୁଭାରମ୍ଭ

କୃଷକ ସଚେତନତା ରଥର ଶୁଭାରମ୍ଭ

ଉଦଳା, ୨୯।୮ (ଡି.ଏନ.ଏ.) - ମୟୂରଭଞ୍ଜ ଜିଲା ଉଦଳା ନିୟନ୍ତ୍ରିତ ବଜାର କମିଟି ପକ୍ଷରୁ ଖରିଫ୍‌ ବିପଣନ ବର୍ଷ ୨୦୧୮-୧୯ ନିମନ୍ତେ ବୁଧବାର  କୃଷକ ସଚେତନତା ରଥ ଶୁଭାରମ୍ଭ ହୋଇଯାଇଛି । 

ନିଖୋଜ ମହିଳାଙ୍କ ମୃତଦେହ ପୋଖରୀରୁ ଉଦ୍ଧାର

ନିଖୋଜ ମହିଳାଙ୍କ ମୃତଦେହ ପୋଖରୀରୁ ଉଦ୍ଧାର

ବାସୁଦେବପୁର,୨୯।୮(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଭଦ୍ରକ ଜିଲା ବାସୁଦେବପୁର ବ୍ଲକ ଆର୍ତ୍ତୁଂ ଗ୍ରାମର ଜଗବନ୍ଧୁ ସାହୁଙ୍କ ସ୍ତ୍ରୀ ପାଟୁଳି ସାହୁ(୬୫) ସୋମବାରଠାରୁ ନିଖୋଜ ଥିଲେ। ବୁଧବାର ଗ୍ରାମର ଏକ ପୋଖରୀରୁ ତାଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର କରାଯାଇଛି।

ସିପିଆଇର ଆଇନ ଅମାନ୍ୟ ଆନ୍ଦୋଳନ

ସିପିଆଇର ଆଇନ ଅମାନ୍ୟ ଆନ୍ଦୋଳନ

ଭଦ୍ରକ ଅଫିସ,୨୯। ୮- ଭାରତୀୟ କମ୍ୟୁନିଷ୍ଟ ପାର୍ଟି (ସିପିଆଇ) ସର୍ବଭାରତୀୟ ଡାକରାରେ ବୁଧବାର ସିପିଆଇ ଭଦ୍ରକ ଅଞ୍ଚଳ କମିଟି ତରଫରୁ ଭଦ୍ରକ ବ୍ଲକ ଅଫିସ ସମ୍ମୁଖରେ ଆଇନ ଅମାନ୍ୟ ଆନ୍ଦୋଳନ ଆୟୋଜନ କରାଯାଇଛି। ବନ୍ତ ଛକ ଠାରୁ ଏକ ପଟୁଆରରେ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କ ଜନବିରୋଧ ନୀତି ବିରୋଧରେ ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଲୋଗାନ ଦେଇ ବ୍ଲକ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ନିକଟରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ।

ଧାମନଗର କଲେଜରେ ‘ମୁଁ  ହିରୋ’ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ

ଧାମନଗର କଲେଜରେ ‘ମୁଁ ହିରୋ’ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ

ଧାମନଗର,୨୯।୮(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଭଦ୍ରକ ଜିଲା ଧାମନଗର କଲେଜରେ ବୁଧବାର ବିଜୁ ଯୁବ ବାହିନୀ ପରିଚାଳନାରେ ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ ‘ମୁଁ ହିରୋ’ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ବିଧାୟକ ମୁକ୍ତିକାନ୍ତ ମଣ୍ଡଳ ମୁଖ୍ୟଅତିଥି ଭାବେ ଯୋଗଦେଇ ଏହାକୁ ଉଦ୍‌ଘାଟନ କରିବା ସହ ପତାକା ଦେଖାଇ ‘ମୁଁ ହିରୋ’ ଗାଡ଼ିର ଶୁଭାରମ୍ଭ କରିଥିଲେ। 

ଭୀମ ଭୋଇ ଭିନ୍ନକ୍ଷମ ସାମର୍ଥ୍ୟ ଶିବିର ପ୍ରସ୍ତୁତି

ଭୀମ ଭୋଇ ଭିନ୍ନକ୍ଷମ ସାମର୍ଥ୍ୟ ଶିବିର ପ୍ରସ୍ତୁତି

ବାସୁଦେବପୁର,୨୯।୮(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଭଦ୍ରକ ଜିଲା ବାସୁଦେବପୁର ବ୍ଲକ ଅଧୀନ ଇରମ ପଞ୍ଚାୟତ ରାଜୀବ ସେବାକେନ୍ଦ୍ର ପରିସରରେ ସାମାଜିକ ସୁରକ୍ଷା ଓ ଭିନ୍ନକ୍ଷମ ସଶକ୍ତୀକରଣ ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ଆସନ୍ତା ସେପ୍ଟେମ୍ବର ୬ ତାରିଖରେ ହେବାକୁ ଥିବା ଭୀମ ଭୋଇ ଭିନ୍ନକ୍ଷମ ସାମର୍ଥ୍ୟ ଶିବିର ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତି ବୈଠକ ବୁଧବାର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। 

ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ଜଣେ ମୃତ, ୨ ଗୁରୁତର

ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ଜଣେ ମୃତ, ୨ ଗୁରୁତର

ରସାଳପୁର, ୨୯।୮(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ବାଲେଶ୍ୱର ସଦର ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ଖାନନଗର ରାସ୍ତାରେ ମଙ୍ଗଳବାର ଅପରାହ୍ନରେ ଏକ ଦୁର୍ଘଟଣା ଘଟି ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ୨ଜଣ ଗୁରୁତର ହୋଇଛନ୍ତି। ଖାନନଗର ଗ୍ରାମର ବିଟୁ ମହଲ ବାଇକ୍‌ (ନଂ. ଓଡ଼ି ୦୧-ପି ୫୧୯୦)ରେ ଦ୍ରୁତଗତିରେ ଯାଉଥିଲା ବେଳେ ସେହି ଗ୍ରାମର ଭାଲୁଆ ଦଳେଇ ଏବଂ ମଞ୍ଜୁ ବାରିକ ଏକ ସାଇକେଲରେ ଆସୁଥିଲେ।  ବିଟୁ ଦ୍ରୁତ ଗତିରେ ବାଇକ୍‌  ନେଇ ସାଇକେଲକୁ ପଛପଟୁ ଧକ୍କା ଦେଇଥିଲା। ଫଳରେ ଭାଲୁଆ ଓ ମଞ୍ଜୁ ରାସ୍ତାପାର୍ଶ୍ୱରେ ଥିବା ନୟନଯୋଡ଼ିକୁ ଛିଟ୍‌କି ପଡ଼ିଥିଲେ। ଫଳରେ ତାଙ୍କର ମୁଣ୍ଡ, ହାତ ଓ ପିଠିରେ ଆଘାତ ଲାଗିଥିଲା। 

 ଯୁବକଙ୍କୁ ମରଣାନ୍ତକ ଆକ୍ରମଣ: ନାବାଳକଙ୍କ ସମେତ ୨ ଗିରଫ, ମାରଣାସ୍ତ୍ର ଜବତ

ଯୁବକଙ୍କୁ ମରଣାନ୍ତକ ଆକ୍ରମଣ: ନାବାଳକଙ୍କ ସମେତ ୨ ଗିରଫ, ମାରଣାସ୍ତ୍ର ଜବତ

ରୂପ୍‌ସା, ୨୯।୮(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲା ରୂପ୍‌ସା ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ଲଛମନଖୁଣ୍ଟା ଗ୍ରାମର ଅଭିଯୁକ୍ତ ମୀର ମେହେରାଜ ଅଲୀ ଓ ତାଙ୍କ ନାବାଳକ ଭଣଜାଙ୍କୁ ପୋଲିସ ଗିରଫ କରିଛି। ନାବାଳକ ଜଣକୁ ମଙ୍ଗଳବାର ଅନୁଗୁଳ ଜୁଭେଲାଇନ ଜଷ୍ଟିସବୋର୍ଡ଼କୁ ପଠା ଯାଇଥିବା ବେଳେ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଅଲୀଙ୍କୁ କୋର୍ଟଚାଲାଣ କରାଯାଇଛି। ସୋମବାର ଏହି ଗ୍ରାମର ମୀର ମେହେରାଜ ଅଲୀ, ଫିମୁ ଅଲୀ, ବାପି ଅଲୀ, ହାଉଡ଼ା ଅଲୀ ଓ ନାବାଳକ ଜଣକ ମିଶି ସେହି ଗ୍ରାମର ହନିତ ଖାଁଙ୍କୁ ଖଣ୍ଡା, କଟୁରୀ ଓ ଠେଙ୍ଗା ଆଦି ମାରଣାସ୍ତ୍ରରେ ଆକ୍ରମଣ କରିଥିଲେ। ତାଙ୍କ ମୁଣ୍ଡ ଓ ହାତଗୋଡ଼କୁ ହାଣି ହତ୍ୟା ଉଦ୍ୟମ କରିଥିବା ଆହତ ହନିତଙ୍କ ଭାଇ ଦୟାନ ଖାଁ ଥାନାରେ ଅଭିଯୋଗ କରିଥିଲେ।

ଉନ୍ନତମାନର ମତ୍ସ୍ୟ ଖାଦ୍ୟ ଉପରେ କର୍ମଶାଳା, କ୍ଷେତ୍ର ପରିଦର୍ଶନ

ଉନ୍ନତମାନର ମତ୍ସ୍ୟ ଖାଦ୍ୟ ଉପରେ କର୍ମଶାଳା, କ୍ଷେତ୍ର ପରିଦର୍ଶନ

ବାଲେଶ୍ୱର ଅଫିସ, ୨୯।୮-ବାଲେଶ୍ୱରସ୍ଥିତ ସୁନହଟ୍‌ ଦିଗିରଣିଆ ମତ୍ସ୍ୟ ଉପତ୍ଦନ କେନ୍ଦ୍ରଠାରେ ମଙ୍ଗଳବାର କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ମଧୁର ଜଳ ମତ୍ସ୍ୟ ଅନୁସନ୍ଧାନ ସଂସ୍ଥା (ସିଫା) ଭୁବନେଶ୍ୱର ଏବଂ ଜିଲା ମତ୍ସ୍ୟ ବିଭାଗର ମିଳିତ ଆନୁକୂଲ୍ୟରେ ଉନ୍ନତ ମତ୍ସ୍ୟ ଖାଦ୍ୟ ‘ସିଫାବୃଡ଼’ ସମ୍ପର୍କିତ ଏକ କର୍ମଶାଳା ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି । ଭୁବନେଶ୍ୱରରୁ ଆସିଥିବା ମତ୍ସ୍ୟ ବୈଜ୍ଞାନିକ ଡା. ଜିତେନ୍ଦ୍ର ନାଥ ସୁନ୍ଦରାୟ, ଡା. ସିମରଣ ନନ୍ଦୀ, ଉପ ମତ୍ସ୍ୟ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଅଜୟ କୁମାର ଭୋଇ, ଜିଲା ମତ୍ସ୍ୟଧିକାରୀ ରବିନାରାୟଣ ପଟ୍ଟନାୟକ, ଦିଗିରଣିଆ ଫାର୍ମର ଭାରପ୍ରାପ୍ତ ଅଧିକାରୀ ପାର୍ଥସାରଥୀ ସ୍ବାଇଁ ପ୍ରମୁଖ ଯୋଗ ଦେଇ ମତ୍ସ୍ୟଚାଷୀଙ୍କୁ ଏହି ଉନ୍ନତମାନର ମତ୍ସ୍ୟ ଖାଦ୍ୟର ଗୁଣବତ୍ତା, ପୋଷକ ତତ୍ତ୍ୱ, ଉପତ୍ଦିକା କ୍ଷମତା ଓ ଚାଷୀଙ୍କୁ ସୁହାଇଲା ଭଳି ଦାମ ଉପରେ ତଥ୍ୟ ଉପସ୍ଥାପନା କରିଥିଲେ। ନୂତନ ମତ୍ସ୍ୟ ନୀତି ପ୍ରକାରେ ମତ୍ସ୍ୟ ପ୍ରଜନନ ଅବଧି ବର୍ଷର ସାଧାରଣତଃ ଜୁନ୍‌ରୁ ଅଗଷ୍ଟ ଯାଏ ଥିବା ବେଳେ ଏହି ମତ୍ସ୍ୟ ଖାଦ୍ୟ ଦ୍ୱାରା ଏହି ଅବଧିକୁ ଅକ୍ଟୋବର/ନଭେମ୍ବର ମାସ ଯାଏ ସମ୍ପ୍ରସାରଣ କରି ଅଧିକ ମତ୍ସ୍ୟ ଉପତ୍ାଦନ କରାଯାଇ ପାରୁଥିବା ବିଶେଷଜ୍ଞମାନେ ଚାଷୀଙ୍କୁ ବୁଝାଇଥିଲେ। 

ରକ୍ତଦାନ ଶିବିରରେ ୨୪୨ ୟୁନିଟ୍‌ ରକ୍ତ ସଂଗ୍ରହ

ରକ୍ତଦାନ ଶିବିରରେ ୨୪୨ ୟୁନିଟ୍‌ ରକ୍ତ ସଂଗ୍ରହ

ବାହାନଗା,୨୯।୮(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ବାହାନଗା ବ୍ଲକ ଖନ୍ତାପଡାସ୍ଥିତ ଫାଲକନ୍‌ ମେରାଇନ୍‌ ପରିସରରେ ସ୍ବେଚ୍ଛାକୃତ ରକ୍ତଦାନ ଶିବିର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଛି। ଏଥିରେ ୨୪୨ ୟୁନିଟ୍‌ ରକ୍ତ ସଂଗ୍ରହ କରାଯାଇଥିଲା । ଏହି ଅବସରରେ ଫାଲକନ୍‌ ମେରାଇନ୍‌ ପରିସରରେ ଏକ  କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଉଦଘାଟିତ ହୋଇଥିଲା। ଏହାକୁ କମ୍ପାନୀର ଜିଏମ୍‌ ପ୍ରଭେଜ ପିଲି ଉଦ୍‌ଘାଟନ କରିଥିଲେ। ରକ୍ତଦାନ ଶିବିରକୁ କମ୍ପାନୀର ଜି.ଏମ. ପିଲି ଓ ପିଆରଓ  ଉତ୍ତମ ଜେନା ଓ ସଞ୍ଜୀବ କୁମାର ସାହୁ ପ୍ରମୁଖ ଉଦ୍‌ଘାଟନ କରିଥିଲେ।  ଜିଲା ରକ୍ତଭଣ୍ଡାର ସହାୟତାରେ ଏହି ଶିବିର ଅନୁଷ୍ଠିତ  ହୋଇଥିଲା। ରକ୍ତଭଣ୍ଡାର ଡାକ୍ତର ବସନ୍ତ ଉପାଧ୍ୟାୟଙ୍କ ପ୍ରତ୍ୟକ୍ଷ ତତ୍ତ୍ୱାବଧାନରେ ରକ୍ତଭଣ୍ଡାର କର୍ମଚାରୀ ରକ୍ତ ସଂଗ୍ରହ କରିଥିଲେ। 

ବିପ୍ଳବର ବହ୍ନିଶିଖା ଦୁର୍ଗା ଦାସ

ବିପ୍ଳବର ବହ୍ନିଶିଖା ଦୁର୍ଗା ଦାସ

ବାଲେଶ୍ୱର ଅଫିସ, ୨୯।୮-ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲା ଭୋଗରାଇ ମାଟିର ସୁଯୋଗ୍ୟ ସନ୍ତାନ ତଥା ବିପ୍ଳବର ବହ୍ନିଶିଖା ସ୍ବର୍ଗତ ଦୁର୍ଗା ଦାସ। ସେ ଥିଲେ ଜଣେ ସ୍ବାଧୀନତା ସଂଗ୍ରାମୀ, ପ୍ରାକ୍ତନ ବିଧାୟକ, ଏବଂ ସାରସ୍ବତ ସାଧକ। ତାଙ୍କ ରଚିତ ପୁସ୍ତକ ‘ଅମୃତ ସ୍ବାକ୍ଷର’ ସମାଜକୁ ଦେଇଛି ନୂତନ ବାର୍ତ୍ତା। ସ୍ବାଧୀନତା ଓ ସାମ୍ୟବାଦକୁ ଗଭୀର ଭାବେ ଅନୁଭବ କରିଥିବା ଦୁର୍ଗା ଦାସ ଥିଲେ ଜଣେ ସାଲିସ ବିହୀନ ସଂଗ୍ରାମୀ ଯିଏକି, ଇଂରେଜ ସରକାରକୁ ବ୍ୟତିବ୍ୟସ୍ତ କରିଦେଇଥିଲେ। ୩ ଥର କାରାବରଣ କରି ଜେଲ୍‌ ମଧ୍ୟରେ ନୀଳଗିରିର ସଂଗ୍ରାମୀ ବନମାଳୀ ଦାସ, ପ୍ୟାରୀମୋହନ ଦାସ, ନବକୃଷ୍ଣ ଚୌଧୁରୀ ଓ ରମାଦେବୀଙ୍କ ସଂସ୍ପର୍ଶରେ ଆସି ସେ ନିଜର ସଂଗ୍ରାମୀ ଜୀବନକୁ ବଳିଷ୍ଠ କରିଥିଲେ। 

 କେରଳ ପ୍ରପୀଡିତଙ୍କୁ ସହାୟତାର ହାତ

କେରଳ ପ୍ରପୀଡିତଙ୍କୁ ସହାୟତାର ହାତ

ବଡ଼ସାହି,୨୯।୮(ସ୍ବ.ପ୍ର)-କେରଳର ବନ୍ୟା ପ୍ରପୀଡିତଙ୍କ ପାଇଁ ବଡ଼ସାହି ବିଜୁ ଛାତ୍ର ଜନତା ଦଳ ପକ୍ଷରୁ ସହାୟତାର ହାତ ବଢାଯାଇଛି । ପ୍ରଳୟଙ୍କରୀ ବନ୍ୟାରେ କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତ ହୋଇଥିବା ଲୋକଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ  ପାଇଁ ବଡ଼ସାହି ପଞ୍ଚାୟତ ସମିତି ମହାବିଦ୍ୟାଳୟର ଛାତ୍ରମାନେ ବଜାର ଓ ବିିଭନ୍ନ  କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରୁ ୫ହଜାର ୧୫୫ଟଙ୍କା  ସଂଗ୍ରହ କରି ପଠାଇଛନ୍ତି ।

ଅଟଳ ଉଦ୍ୟାନର ଶୁଭାରମ୍ଭ

ଅଟଳ ଉଦ୍ୟାନର ଶୁଭାରମ୍ଭ

ବଡ଼ସାହି,୨୯।୮(ସ୍ବ.ପ୍ର)-ବଡ଼ସାହି ବ୍ଲକ ଅଧୀନ ମଙ୍ଗଳପୁର ବାଳାଶ୍ରମରେ ଇକୋ ଫ୍ରେଣ୍ଡସ୍‌ ପକ୍ଷରୁ ପୂର୍ବତନ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଅଟଳ ବିହାରୀ ବାଜପେୟୀଙ୍କ ସ୍ମୃତି ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ଅଟଳ ଉଦ୍ୟାନର ଶୁଭାରମ୍ଭ କରାଯାଇଛି ।  ପ୍ରକୃତି ହିଁ ଜୀବଜଗତର ରକ୍ଷା କବଚ। ପ୍ରକୃତି ସୁରକ୍ଷିତ ରହିଲେ ଆମେ ସୁରକ୍ଷିତ ରହିବା । ଏଣୁ ପ୍ରକୃତିକୁ ରକ୍ଷା କରିବା ରକ୍ଷା ବନ୍ଧନର ଧେୟ ହେବା ଆବଶ୍ୟକ ବୋଲି ଉପସ୍ଥିତ ଅତିଥିମାନେ ମତବ୍ୟକ୍ତ  କରିଛନ୍ତି । 

ଘରେ ନିଆଁ ଲଗାଇବାକୁ ନେଇ ଥାନାରେ ମାମଲା

ଘରେ ନିଆଁ ଲଗାଇବାକୁ ନେଇ ଥାନାରେ ମାମଲା

ବଡ଼ସାହି,୨୯।୮(ସ୍ବ.ପ୍ର)-ଘରୋଇ କଳହରୁ ଉତ୍ତ୍ୟକ୍ତ ହୋଇ ବଡ଼ସାହି ଥାନା ଅଧୀନ ସାନକେରକ ଗ୍ରାମର ଅନାଦୀ ମାରାଣ୍ଡ  ଘରେ ନିଆଁ ଲଗାଇ ଦେଇଥିବା ଜଣାଯାଇଛି। ଏଥିସହ ସେ ନିଜ ମା’ଙ୍କୁ  ମଧ୍ୟ ଆକ୍ରମଣ କରିଥିବା ଜଣାଯାଇଛି। 

ଭଦ୍ରକ ବନ୍ୟା ଅଞ୍ଚଳ ବୁଲିଦେଖିଲେ ଜିଲାପାଳ

ଭଦ୍ରକ ବନ୍ୟା ଅଞ୍ଚଳ ବୁଲିଦେଖିଲେ ଜିଲାପାଳ

ଭଦ୍ରକ ଅଫିସ, ୨୯।୮:  ଭଦ୍ରକ ଜିଲା ସାଳନ୍ଦୀ ନଦୀର ବନ୍ୟାଜଳ ପ୍ରଭାବିତ ଅଞ୍ଚଳକୁ ବୁଧବାର ଜିଲାପାଳ ଜ୍ଞାନ ରଞ୍ଜନ ଦାସ  ବୁଲି ଦେଖିଛନ୍ତି। ଗୋବିନ୍ଦପୁରଠାରେ ସୃଷ୍ଟିହୋଇଥିବ  ୫ ଫୁଟ ଓସାର ଓ  ୧୨ ଫୁଟ ଲମ୍ବର ଘାଇକୁ ସେ ବୁଲିଦେଖିଥିବା ସହ  ସାଳନ୍ଦୀ ନଦୀର ବିଚାର ବିଭାଗୀୟ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ସହ ଆଲୋଚନା କରିଥିଲେ।

ରାସ୍ତା ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ଶିକ୍ଷକ ଗୁରୁତର

ରାସ୍ତା ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ଶିକ୍ଷକ ଗୁରୁତର

କେନ୍ଦୁଝର, ୨୯।୮(ସ୍ବ.ପ୍ର.):  କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲା ନୟାକୋଟ ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ କାମୁଣ୍ଡି ଗ୍ରାମ ନିକଟରେ ବୁଧବାର ଏକ ଦୁର୍ଘଟଣା ଘଟିଛି।

ଶ୍ରମିକ କାର୍ଡ, ଋଣ ନାଁରେ ଠକେଇ: ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗିରଫ

ଶ୍ରମିକ କାର୍ଡ, ଋଣ ନାଁରେ ଠକେଇ: ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗିରଫ

କେନ୍ଦୁଝର/ଆନନ୍ଦପୁର, ୨୯।୮(ସ୍ବ.ପ୍ର.): କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲା ପାଟଣା ଓ ଆନନ୍ଦପୁର ଥାନା  ଅଞ୍ଚଳରେ  ଶ୍ରମିକମାନଙ୍କୁ ଶ୍ରମିକ କାର୍ଡ  ଓ ଋଣ କରାଇଦେବା ନାଁରେ ଠକେଇ ହୋଇଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି। 

ଜ୍ୱାଇଁଙ୍କୁ ମାରି ଜଙ୍ଗଲରେ ପୋତିଥିଲେ: ଶ୍ୱଶୁର ସମେତ ୫ ଗିରଫ

ଜ୍ୱାଇଁଙ୍କୁ ମାରି ଜଙ୍ଗଲରେ ପୋତିଥିଲେ: ଶ୍ୱଶୁର ସମେତ ୫ ଗିରଫ

କେନ୍ଦୁଝର, ୨୯।୮(ସ୍ବ.ପ୍ର.): ଜ୍ୱାଇଁଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କରିବା ଅଭିଯୋଗରେ ନୟାକୋଟ ଥାନା ପୋଲିସ ବୁଧବାର ଶ୍ୱଶୁରଙ୍କ ସମେତ ୫ ଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଛି। ଗିରଫ ଅଭିଯୁକ୍ତମାନେ ହେଲେ ଶ୍ୱଶୁର ଭାଗରୁ ଦେହୁରୀ, ପାତୁ ନାଏକ, ନକୁଳ ନାଏକ, ଗୁରୁବନ ମୁଣ୍ଡା ଓ ତାକ ମୁଣ୍ଡା।