ବାଲେଶ୍ୱର

ଷ୍ଟାଡିୟମ ଗ୍ୟାଲେରୀରୁ ପଡି ଛାତ୍ର ଗୁରୁତର

ଷ୍ଟାଡିୟମ ଗ୍ୟାଲେରୀରୁ ପଡି ଛାତ୍ର ଗୁରୁତର

ଭଦ୍ରକ ଅଫିସ,୭ା୧୧- ସୋମବାର ଭଦ୍ରକ ବ୍ଲକ ଓଲଙ୍ଗ ନୋଡାଲ ସ୍କୁଲର ୩ୟ ଶ୍ରେଣୀ ଛାତ୍ର ଆଦିତ୍ୟ ଶଙ୍କର ମହାରଣା ନିକଟସ୍ଥ ଷ୍ଟାଡିୟମ ଗ୍ୟାଲେରୀରୁ ପଡି ଗୁରୁତର ଭାବେ ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି।

ଖରିଫ ଧାନରେ ବଢୁଛି ପୋକ ପାଦୁର୍ଭାବ

ଖରିଫ ଧାନରେ ବଢୁଛି ପୋକ ପାଦୁର୍ଭାବ

କପ୍ତିପଦା,୭ା୧୧(ଡି଼.ଏନ୍‌.ଏ) -କପ୍ତିପଦା ବ୍ଲକ୍‌ ଅଧିନ ଅଧିକାଂଶ ପଞ୍ଚାୟତରେ ଖରିଫ୍‌ ଧାନ ଫସଲରେ ରୋଗ ପୋକର ପ୍ରାଦୁର୍ଭାବ ଦେଖା ଦେବା ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି| 

‘ହୌସଲା-୨୦୧୮’ ଉଦ୍‌ଯାପିତ’:ଶିଶୁଙ୍କ ପ୍ରତିଭା ବିକାଶ ପାଇଁ  ଅଭିନବ ପ୍ରୟାସ

‘ହୌସଲା-୨୦୧୮’ ଉଦ୍‌ଯାପିତ’:ଶିଶୁଙ୍କ ପ୍ରତିଭା ବିକାଶ ପାଇଁ ଅଭିନବ ପ୍ରୟାସ

ବାରିପଦା ଅଫିସ,୭।୧୧- ମୟୂରଭଞ୍ଜ ଜିଲା ଶିଶୁ ସୁରକ୍ଷା ୟୁନିଟ ଓ ଚାଇଲ୍ଡ ଲାଇନ ପକ୍ଷରୁ ମିଳିତ ଭାବେ ଜିଲାସ୍ତରୀୟ ଶିଶୁ ପ୍ରତିଯୋଗିତା ହୌସଲା-୨୦୧୮ ମଙ୍ଗଳବାର  ପୁର୍ଣ୍ଣଚନ୍ଦ୍ରପୁର ପ୍ରକଳ୍ପ ଉଚ୍ଚ ପ୍ରାଥମିକ ବିଦ୍ୟାଳୟ ପରିସରରେ ଉଦ୍‌ଯାପିତ ହୋଇଯାଇଛି।

ସର୍ଗୀଫୁଲ-୨୦୧୮ ଅନୁଷ୍ଠିତ

ସର୍ଗୀଫୁଲ-୨୦୧୮ ଅନୁଷ୍ଠିତ

ବାରିପଦା ଅଫିସ,୭।୧୧-ବାରିପଦା ଉପଖଣ୍ଡ ଅଧିନରେ ଥିବା ରାଣୀଭୋଳ ବାଳିକା ଉଚ୍ଚ ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ଉପଖଣ୍ଡ ସ୍ତରୀୟ ସର୍ଗିଫୁଲ-୨୦୧୮ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। 

ରାସ୍ତାରେ ଜମା ହୋଇଛି ନିର୍ମାଣ ସାମଗ୍ରୀ: ଅଟକିଲା ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସ, ରୋଗୀ ହନ୍ତସନ୍ତ

ରାସ୍ତାରେ ଜମା ହୋଇଛି ନିର୍ମାଣ ସାମଗ୍ରୀ: ଅଟକିଲା ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସ, ରୋଗୀ ହନ୍ତସନ୍ତ

ଖଇରା, ୭।୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଖଇରା ବ୍ଲକ ବାଉଁଶଗଡିଆ ପଞ୍ଚାୟତର ବରପଦା ଗ୍ରାମର ଚଗୁଲୁ ଦେହୁରୀଙ୍କ ସ୍ତ୍ରୀ ଝରଣା ହଠାତ୍‌ ଅସୁସ୍ଥ ହୋଇପଡିବାରୁ ୧୦୮ ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସକୁ ଫୋନ କରିଥିଲେ| 

ବିଷ ପିଇ ଚାଷୀ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟଣା: ଚକଡା ପୋକ ଅସ୍ବୀକାର କଲେ ରାଜସ୍ବ, କୃଷି ବିଭାଗ

ବିଷ ପିଇ ଚାଷୀ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟଣା: ଚକଡା ପୋକ ଅସ୍ବୀକାର କଲେ ରାଜସ୍ବ, କୃଷି ବିଭାଗ

ଖଇରା, ୭।୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲା ଖଇରା ବ୍ଲକ ବର୍ତ୍ତନା ପଞ୍ଚାୟତ ଅଧୀନ ଗମ୍ଭାରିଆ ଚାଷୀ କୈଳାସ ଚନ୍ଦ୍ର ରାଉତ ଚକଡା ପୋକରେ ଚାଷ ନଷ୍ଟ ହୋଇଯିବା କରାଣରୁ ସେ ବିଷ ପିଇ ଆମତ୍ହତ୍ୟା କରିଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଥିଲା|

୧୧ ପଞ୍ଚାୟତରେ ରୁର୍ବାନ ସ୍କିମ୍‌ ଶୁଭାରମ୍ଭ

୧୧ ପଞ୍ଚାୟତରେ ରୁର୍ବାନ ସ୍କିମ୍‌ ଶୁଭାରମ୍ଭ

ଜଳେଶ୍ୱର, ୭ା୧୧(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)-ବାଲେଶ୍ୱର ଏମ୍‌ପି ଇଂ. ରବୀନ୍ଦ୍ର କୁମାର ଜେନାଙ୍କ ଉଦ୍ୟମରେ ଜଳେଶ୍ୱର ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ରାଇବଣିଆ ଅଞ୍ଚଳର ମାକିଡ଼ିଆ, ଓଲମାରା, ରାଇବଣିଆ, ସର୍ଦ୍ଦାରବନ୍ଧ, ଶ୍ୟାମନଗର, ଖୁଆର୍ଡ଼, ବରଡିହା, କଳମା, ଚମାର ଗାଁ, କାଳିକ, ଖୁଦିଆମାଝିସାହି ଆଦି ମୋଟ ୧୧ ପଞ୍ଚାୟତରେ ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ ରୁର୍ବାନ ସ୍କିମ୍‌ ଶୁଭାରମ୍ଭ କରାଯାଇଛି। ୧୦୮ କୋଟି ଟଙ୍କା ବ୍ୟୟବରାଦରେ ବିଭିନ୍ନ ଉନ୍ନୟନମୂଳକ କାର୍ଯ୍ୟ ମଙ୍ଗଳବାର ରାଇବଣିଆ ପଞ୍ଚାୟତର ରଥପଡ଼ିଆଠାରେ ଶୁଭାରମ୍ଭ କରାଯାଇଛି। 

୪ ଆନ୍ତରାଜ୍ୟ ଠକ ଗିରଫ

୪ ଆନ୍ତରାଜ୍ୟ ଠକ ଗିରଫ

ବାରିପଦା ଅଫିସ,୬।୧୧- ମୟୂରଭଞ୍ଜ ଜିଲା ଝାରପୋଖରିଆ ପୋଲିସ ୪ ଜଣ ଆନ୍ତରାଜ୍ୟ ଠକଙ୍କୁ ମଙ୍ଗଳବାର ଗିରଫ କରିଛି। ସେମାନେ ହେଲେ ଜାମଶୋଳା ଅଞ୍ଚଳର ବିଟୁ ବେହେରା, ଦିଲିପ ନାୟକ, ଅନନ୍ତ ସୋରେନ ଓ ଅନନ୍ତ  ମହାନ୍ତ। 

ନୀଳଗିରିରୁ ରାସଗୋବିନ୍ଦପୁର ମୁହଁା  ହେଲେ ହାତୀ ପଲ

ନୀଳଗିରିରୁ ରାସଗୋବିନ୍ଦପୁର ମୁହଁା ହେଲେ ହାତୀ ପଲ

ମୋରଡା,୬।୧୧-  ପଡ଼ୋଶୀ ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ ଦେଇ  ରାସଗୋବିନ୍ଦପୁର ରେଞ୍ଜରେ ବ୍ୟାପକ ଫସଲ ହାନୀ ଘଟାଇ ନୀଳଗିରି ପଳାଇଥିବା ହାତୀପଲ ପୁଣି  ଲେଉଟିଛନ୍ତି। ମଙ୍ଗଳବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ୪୦ରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ହାତୀ ଥିବା ଏକ ପଲ ରାସଗୋବିନ୍ଦପୁର ରେଞ୍ଜ ଅଧୀନ କାପୋଇ ଅଞ୍ଚଳରେ ପ୍ରବେଶ କରିଛନ୍ତି। ତେଣୁ ପାଚିଲା ଧାନ ଜମି ନଷ୍ଟ ହେବାର ଭୟ ଲୋକଙ୍କୁ ଘାରିଛି । 

ରାଶନକାର୍ଡ଼ ନେଇ ପଞ୍ଚାୟତ ସମିତି ବୈଠକରେ ହଟ୍ଟଗୋଳ

ରାଶନକାର୍ଡ଼ ନେଇ ପଞ୍ଚାୟତ ସମିତି ବୈଠକରେ ହଟ୍ଟଗୋଳ

ବାଲିଆପାଳ, ୬।୧୧(ସ୍ବ.ପ୍ର.)-ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ ନିଜସ୍ବ ଖାଦ୍ୟ ସୁରକ୍ଷା ଯୋଜନାରେ ହିତାଧିକାରୀ ଚୟନ ଓ ରାଶନକାର୍ଡ଼ ବଣ୍ଟନକୁ କେନ୍ଦ୍ର କରି ମଙ୍ଗଳବାର ବାଲିଆପାଳ ପଞ୍ଚାୟତ ସମିତି ବୈଠକରେ ପ୍ରବଳ ହଟ୍ଟଗୋଳ ହୋଇଥିଲା।

ପୀଡ଼ିତାଙ୍କୁ ନ୍ୟାୟ ମିଳୁନି: କଂଗ୍ରେସର ଆନ୍ଦୋଳନ ଚେତାବନୀ

ପୀଡ଼ିତାଙ୍କୁ ନ୍ୟାୟ ମିଳୁନି: କଂଗ୍ରେସର ଆନ୍ଦୋଳନ ଚେତାବନୀ

ରୂପ୍‌ସା, ୬।୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲା ରୂପ୍‌ସା ଥାନା ଅଞ୍ଚଳର ଜଣେ ବିବାହିତା ମହିଳାଙ୍କୁ ଅସଦାଚରଣ ସହ ବଳାତ୍କାର ଉଦ୍ୟମ କରାଯାଇଥିବା ନେଇ ଗତ ୧ ତାରିଖରେ ରୂପ୍‌ସା ଥାନାରେ ଏକ ମାମଲା (ନଂ. ୮୦/୧୮) ରୁଜୁ ହୋଇଥିଲା।

ପୋଲିସର ଦାୟିତ୍ୱହୀନତା: ଯୋଡା ଥାନା ହେପାଜତରୁ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଚମ୍ପଟ

ପୋଲିସର ଦାୟିତ୍ୱହୀନତା: ଯୋଡା ଥାନା ହେପାଜତରୁ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଚମ୍ପଟ

ଯୋଡ଼ା, ୬।୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ.): ଯୋଡ଼ା ଥାନା ବିଲେଇପଦା ଫାଣ୍ଡି ଅନ୍ତର୍ଗତ ଦେଓଝର ରେଳ ସାଇଡିଂ ନିକଟସ୍ଥ ରାସ୍ତାରେ ଏକ ହାଇଓ୍ବା ଟ୍ରକ୍‌ ଲୁଟ ଘଟଣାରେ ୩ ଜଣଙ୍କୁ ପୋଲିସ ଗିରଫ କରିଥିଲା। ଗିରଫଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ମୁଖ୍ୟ ଅଭିଯୁକ୍ତ ମୁଟୁ ମାଝି ସୋମବାର ଯୋଡା ଥାନା ପରିସରରୁ  ପୋଲିସକୁ ଚଖମା ଦେଖାଇ ଚମ୍ପଟ ମାରିଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି।

ଆଦ୍ୟକାଳୀଙ୍କ ପୂଜା ପାଇଁ ଖପୁରିଆପଦା ଚଳଚଞ୍ଚଳ

ଆଦ୍ୟକାଳୀଙ୍କ ପୂଜା ପାଇଁ ଖପୁରିଆପଦା ଚଳଚଞ୍ଚଳ

ଭଣ୍ଡାରିପୋଖରୀ,୬ା୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)- କାଳୀପୂଜା ପାଇଁ ଭଦ୍ରକ ଜିଲା ଉତ୍ସବମୁଖର ହୋଇଉଠିଛି। ମା’ଙ୍କ ପୂଜା ପାଇଁ ବିଭିନ୍ନ ପୂଜା କମିଟି ପୂଜାର୍ଚ୍ଚନା ସାଜସଜାକୁ ଗୁରୁତ୍ୱ ଦେବାରେ ଲାଗିଛନ୍ତି। ଭଣ୍ଡାରିପୋଖରୀ ବ୍ଲକ ବନ୍ଦାଳୋ-ମଢିଆଳି ପଞ୍ଚାୟତ ଖପୁରିଆପଦା ଗ୍ରାମର ପୁଣ୍ୟତୋୟା ବୈତରଣୀ ନଦୀକୂଳରେ ରହିଛି ମା’ ଆଦ୍ୟକାଳୀଙ୍କ ପୀଠ।

ମିଳୁନି ମଜୁରି: ଚମ୍ପୁଆ ରେଞ୍ଜ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ଦ୍ୱାରସ୍ଥ ହେଲେ ଶ୍ରମିକ

ମିଳୁନି ମଜୁରି: ଚମ୍ପୁଆ ରେଞ୍ଜ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ଦ୍ୱାରସ୍ଥ ହେଲେ ଶ୍ରମିକ

ଚମ୍ପୁଆ, ୬ା୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ.): ଚମ୍ପୁଆ ରେଞ୍ଜ ବଡନଈ ପଞ୍ଚାୟତର ଗମ୍ଭାରିଆଠାରେ ଚାରାରୋପଣର ରକ୍ଷଣାବେକ୍ଷଣ କରିଥିବା ଶ୍ରମିକଙ୍କୁ ବାବଦକୁ ମଜୁରି ମିଳୁନି। ଏ ନେଇ ସେମାନେ ଚମ୍ପୁଆ ରେଞ୍ଜ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ଦ୍ୱାରସ୍ଥ ହୋଇଛନ୍ତି। ବନ ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ବିଲ୍‌ ନ କରିବାରୁ ମଜୁରି ଅର୍ଥ ପାଇବାରୁ ବଞ୍ଚିତ ହୋଇଥିବା ଶ୍ରମିକ କହିଛନ୍ତି। ଗତ ୩ ବର୍ଷ ତଳେ ଗମ୍ଭାରିଆଠାରେ ଚମ୍ପୁଆ ରେଞ୍ଜ ପକ୍ଷରୁ ବୃକ୍ଷରୋପଣ କରାଯାଇଥିଲା।

ଷ୍ଟେଶନ ମାନ୍ୟତା ଅପେକ୍ଷାରେ ରାଜଘାଟ ପାସେଞ୍ଜର ହଲ୍ଟ

ଷ୍ଟେଶନ ମାନ୍ୟତା ଅପେକ୍ଷାରେ ରାଜଘାଟ ପାସେଞ୍ଜର ହଲ୍ଟ

ରୂପ୍‌ସା, ୬।୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଦକ୍ଷିଣପୂର୍ବ ରେଳପଥର ଖଡ଼ଗପୁର ଡିଭିଜନ ଅନ୍ତର୍ଗତ ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲା ରାଜଘାଟ ପାସେଞ୍ଜର ହଲ୍ଟ ଗମନାଗମନ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଗୁରୁତ୍ୱ ବହନ କରିଆସୁଛି। ହେଲେ ରେଳବିଭାଗର ଉଦାସୀନତା ଯୋଗୁ ଏଯାବତ ସେଭଳି ବିକାଶ ହୋଇପାରିନାହଁି। ପ୍ରତିମାସ ପ୍ରାୟ ୪ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ରାଜସ୍ବ ଆଦାୟ ହେଉଥିଲେ ବି ଯାତ୍ରୀଙ୍କ ସୁବିଧା ଲାଗି ବିଭାଗୀୟ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ ଅଣଦେଖା କରୁଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି। ଏହାର ପ୍ରତିବାଦରେ ରାଜଘାଟ ଷ୍ଟେଶନ ଡେଭେଲପମେଣ୍ଟ କମିଟି ପକ୍ଷରୁ ଚଳିତ ନଭେମ୍ବର ୧୯ତାରିଖରେ ଏହି ଷ୍ଟେଶନରେ ୧୨ଘଣ୍ଟିଆ ରେଳରୋକୋ ଆନ୍ଦୋଳନ କରାଯିବ ବୋଲି ଚେତାବନୀ ଦିଆଯାଇଛି।

ଧନ୍ବନ୍ତରୀ ଜୟନ୍ତୀରେ ୪ ଶହରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ରୋଗୀ ଚିକିତ୍ସିତ

ଧନ୍ବନ୍ତରୀ ଜୟନ୍ତୀରେ ୪ ଶହରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ରୋଗୀ ଚିକିତ୍ସିତ

ବାଲେଶ୍ୱର ଅଫିସ, ୬।୧୧-ବାଲେଶ୍ୱର ଆୟୁର୍ବେଦିକ ଚିକିତ୍ସାଧିକାରୀ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଦ୍ୱାରା ଧନ୍ବନ୍ତରୀ ଜୟନ୍ତୀ ଉପଲକ୍ଷେ ତୃତୀୟ ଜାତୀୟ ଆୟୁର୍ବେଦିକ ଦିବସ ଗାନ୍ଧୀ ସ୍ମୃତି ପରିସରରେ ସୋମବାର ପାଳିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଏହି ଅବସରରେ ଏକ ବିଶାଳ ଆର୍ୟୁବେଦିକ ଓ ୟୁନାନୀ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ଶିବିର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା। ଏଥିରେ ଭଦ୍ରକ ଓ ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲାର ୧୬ଜଣ ଅଭିଜ୍ଞ ଡାକ୍ତରଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ୪ଶହରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ରୋଗୀ ଚିକିତ୍ସିତ ହୋଇଥିଲେ।

ବାସୁଦେବପୁର ବ୍ଲକରେ ତୀବ୍ର ଉତ୍ତେଜନା, ବିଡିଓକୁ ଘେରିଲେ ଉତ୍ତ୍ୟକ୍ତ ଲୋକେ

ବାସୁଦେବପୁର ବ୍ଲକରେ ତୀବ୍ର ଉତ୍ତେଜନା, ବିଡିଓକୁ ଘେରିଲେ ଉତ୍ତ୍ୟକ୍ତ ଲୋକେ

ବାସୁଦେବପୁର,୬।୧୧(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ବାସୁଦେବପୁର ବ୍ଲକରେ କଂଗ୍ରେସ ଦଳ ପକ୍ଷରୁ କରାଯାଉଥିବା ଆମରଣ ଅନଶନ ୨ୟ ଦିନରେ ପହଞ୍ଚିଛି। ରେଶନ କାର୍ଡ ଚୟନରେ ଚଞ୍ଚକତା ହୋଇଥିବା ପ୍ରତିବାଦରେ ଏହି ଆମରଣ ଅନଶନ କରାଯାଇଛି।

ଭଦ୍ରକରେ ମାସ୍କଟ ‘ଓଲି’କୁ ସ୍ବାଗତ

ଭଦ୍ରକରେ ମାସ୍କଟ ‘ଓଲି’କୁ ସ୍ବାଗତ

ଭଦ୍ରକ ଅଫିସ,୬।୧୧: ଭଦ୍ରକ ଜିଲା ପ୍ରଶାସନ ପକ୍ଷରୁ ମଙ୍ଗଳବାର ଭୁବନେଶ୍ୱରରୁ ବାହାରିଥିବା ହକି ବିଶ୍ୱକପ୍‌ ମାସ୍କଟ ଓଲିକୁ ସ୍ବାଗତ କରାଯାଇଛି। ଏକ ଶୋଭାଯାତ୍ରାରେ ‘ଓଲି’ ସହର ପରିକ୍ରମା କରିବା ପରେ ବାଲେଶ୍ୱର ଅଭିମୁଖେ ଯାତ୍ରା କରିଥିଲା।

ବେଦମାତା ବେଶରେ ଦର୍ଶନ ଦେଲେ ମା’ ଭଦ୍ରକାଳୀ

ବେଦମାତା ବେଶରେ ଦର୍ଶନ ଦେଲେ ମା’ ଭଦ୍ରକାଳୀ

ଭଦ୍ରକ ଅଫିସ,୬।୧୧: ଭଦ୍ରକ ଜିଲାବାସୀଙ୍କ ଇଷ୍ଟଦେବୀ  ମା’ ଭଦ୍ରକାଳୀଙ୍କ ମଙ୍ଗଳବାରଠାରୁ ସପ୍ତମାତୃକା  ବେଶ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି। ପ୍ରଥମ ଦିନରେ ବେଦମାତା ବେଶରେ ଦର୍ଶନ ଦେଇଛନ୍ତି ମା’ ଭଦ୍ରକାଳୀ। 

ଜାତୀୟ ରାଜପଥ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷଙ୍କ ଅବହେଳା ପାଇଁ ବଢୁଛି  ଦୁର୍ଘଟଣା

ଜାତୀୟ ରାଜପଥ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷଙ୍କ ଅବହେଳା ପାଇଁ ବଢୁଛି ଦୁର୍ଘଟଣା

ଭଦ୍ରକ ଅଫିସ,୬।୧୧: ଜାତୀୟ ରାଜପଥ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷଙ୍କ ଅବହେଳା କାରଣରୁ ତିନିମାସ  ମଧ୍ୟରେ ୧୦ରୁ ଅଧିକ ଦୁର୍ଘଟଣା ନିର୍ଦ୍ଦିଷ୍ଟ ଜାଗାରେ ଘଟିଚାଲିଛି। ଜାତୀୟ ରାଜପଥ ୧୬ନଂ ଭଦ୍ରକ ନୂଆ ବସ୍‌ଷ୍ଟାଣ୍ଡସ୍ଥିତ ପୋଲ ନିକଟରେ ଦୀର୍ଘ ତିନିମାସ ଧରି ରାସ୍ତା ଖରାପ ହୋଇ ପଡିରହିଛି।

ମହିଳାଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ତଦନ୍ତ ଆରମ୍ଭ

ମହିଳାଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ତଦନ୍ତ ଆରମ୍ଭ

ଧାମନଗର,୬।୧୧(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଭଦ୍ରକ ଜିଲା କୋଚିଳା ନଦୀ ଗାନ୍ଧୀଘାଟରୁ  ମଙ୍ଗଳବାର ଜଣେ ମହିଳାଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର କରାଯାଇଛି। 

ବେଆଇନ ମଦ କାରବାର: ଯୁବକ ଗିରଫ, ୬୦ ଲିଟର ମଦ ଜବତ

ବେଆଇନ ମଦ କାରବାର: ଯୁବକ ଗିରଫ, ୬୦ ଲିଟର ମଦ ଜବତ

ଭଦ୍ରକ ଅଫିସ, ୬।୧୧: ବେଆଇନ ମଦ କାରବାର ଘଟଣାରେ  ଭଦ୍ରକ ଅବକାରୀ ଟିମ୍‌ ପକ୍ଷରୁ ମଙ୍ଗଳବାର ସକାଳେ ଚଢ଼ାଉ କରାଯାଇ ଜଣେ ଯୁବକଙ୍କୁ ଗିରଫ କରାଯାଇଛି।  ସେ ହେଲେ ବଡ଼ବର୍ଚ୍ଚିକୟା ପଞ୍ଚାୟତ କୁସୁନନଗର ଗାଁର ଲକ୍ଷ୍ମୀଧର ଘଡ଼େଇ। 

ମଦ ବିରୋଧରେ ମହିଳା ଏକାଠି

ମଦ ବିରୋଧରେ ମହିଳା ଏକାଠି

ଚାନ୍ଦବାଲି,୬।୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଭଦ୍ରକ ଜିଲା ଧାମରା ଅଞ୍ଚଳରେ ଜାଗୁଳା ପଞ୍ଚାୟତର ଶତାଧିକ ମହିଳା ମଦ ବିରୋଧରେ ଆନ୍ଦୋଳନକୁ ଓହ୍ଲାଇଛନ୍ତି। ଏହି ଅଞ୍ଚଳରୁ ମଦ ଦୋକାନ ସ୍ଥାନାନ୍ତର ଦାବିରେ ମହିଳାମାନେ ସୋମବାର ଆନ୍ଦୋଳନ କରିଛନ୍ତି।

ଭଦ୍ରକର ମା’ କୁଣ୍ଡିକାଳୀ:  ଅମାବାସ୍ୟାରେ   ଦର୍ଶନ କଲେ ପୂର୍ଣ୍ଣ ହୁଏ ମନସ୍କାମନା

ଭଦ୍ରକର ମା’ କୁଣ୍ଡିକାଳୀ: ଅମାବାସ୍ୟାରେ ଦର୍ଶନ କଲେ ପୂର୍ଣ୍ଣ ହୁଏ ମନସ୍କାମନା

ଭଦ୍ରକର ଅଧିଷ୍ଠାତ୍ରୀ ଦେବୀ ମା’ କୁଣ୍ଡିକାଳୀ। ଏହି ପୀଠକୁ ନେଇ ରହିଛି ଅନେକ ପୌରାଣିକ କଥା। ଲୋକଙ୍କ ମୁଖରୁ ବି ଦେବୀଙ୍କ ଲୀଳା ସମ୍ପର୍କରେ ନାନା କଥା ଶୁଣିବାକୁ ମିଳେ ା ସତ୍ୟଯୁଗରେ ମା’ ଦୁର୍ଗା, ଦ୍ୱାପରରେ ମା’ ରୁକ୍ମିଣୀ, ତ୍ରେତୟାରେ ମା’ ସୀତାଦେବୀ ଓ କଳିଯୁଗରେ ମା’ କୁଣ୍ଡିକାଳୀ ରୂପେ ବିରାଜମାନ ହୋଇଥିବା ପ୍ରବାଦ ରହିଛି। କୁଣ୍ଡି ଶବ୍ଦରୁ ମା’ଙ୍କ ନାମ କୁଣ୍ଡିକାଳୀ ହୋଇଥିବା ପୁରାଣରେ ଉଲ୍ଲେଖ ରହିଛି। ଅମାବାସ୍ୟା ତିଥିରେ ମା’ଙ୍କୁ ଦର୍ଶନ କଲେ ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁଙ୍କ ମନସ୍କାମନା ପୂର୍ଣ୍ଣ ହେଉଥିବା ବିଶ୍ୱାସ ରହିଛି ା