ବାଲେଶ୍ୱର

୧୩ ଘଣ୍ଟା ପରେ ସ୍ବାଭାବିକ ହେଲା ୧୬ନମ୍ବର ଜାତୀୟ ରାଜପଥ

୧୩ ଘଣ୍ଟା ପରେ ସ୍ବାଭାବିକ ହେଲା ୧୬ନମ୍ବର ଜାତୀୟ ରାଜପଥ

ଭଦ୍ରକ ଅଫିସ,୯।୩: ଦୀର୍ଘ ୧୩ ଘଣ୍ଟା ପରେ ବା ଶନିବାର ସକାଳେ ଭଦ୍ରକ ୧୬ ନମ୍ବର ଜାତୀୟ ରାଜପଥରେ ଯାନବାହନ ଚଳାଚଳ ସ୍ବାଭାବିକ ହୋଇଛି। 

ଦ୍ୱିତୀୟ ସର୍ବ ଭାରତୀୟ ସତ୍ୟ ପ୍ରଶନ୍ନ ସ୍ମାରକୀ କ୍ରିକେଟ ପ୍ରତିଯୋଗିତା ଆରମ୍ଭ

ଦ୍ୱିତୀୟ ସର୍ବ ଭାରତୀୟ ସତ୍ୟ ପ୍ରଶନ୍ନ ସ୍ମାରକୀ କ୍ରିକେଟ ପ୍ରତିଯୋଗିତା ଆରମ୍ଭ

କେନ୍ଦୁଝର,୯।୩(ସ୍ବ.ପ୍ର): କେନ୍ଦୁଝର ସରକାରୀ ମେଡିକାଲ କଲେଜ ପଡିଆରେ ଶଙ୍କର ସ୍ପର୍ଟିଂ କ୍ରିକେଟ ଏକାଡେମୀ ପକ୍ଷରୁ ଦ୍ୱିତୀୟ ସର୍ବ ଭାରତୀୟ ସତ୍ୟ ପ୍ରଶନ୍ନ ସ୍ମାରକୀ ଦିବା ରାତ୍ରି କ୍ରିକେଟ ପ୍ରତିଯୋଗିତା ଶୁକ୍ରବାର ରାତିରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି। 

ନିଷ୍ଠା, ଉଦ୍ୟମ ଆଣିଦେଇଛି ସଫଳତା

ନିଷ୍ଠା, ଉଦ୍ୟମ ଆଣିଦେଇଛି ସଫଳତା

ଆରଡ଼ି, ୯।୩ (ଡି.ଏନ.ଏ.) - ପିଲାଦିନୁ ପୋଲିଓରେ ଆକ୍ରାନ୍ତ ସୁଜାତା। ଡାହାଣ ଗୋଡ଼ ଅଚଳ। ଡାହାଣ ଆଖି ମଧ୍ୟ ନଷ୍ଟ ହୋଇଯାଇଛି। ଝିଅର ଏପରି ଅବସ୍ଥା ଦେଖି ଦୁଃଖରେ ଭାଙ୍ଗି ପଡ଼ିଥିଲେ ମା’ବାପା। ତଥାପି ଝିଅକୁ ପାଠ ପଢ଼ାଇ ମଣିଷ କରିବାକୁ ଲକ୍ଷ୍ୟ ରଖିଥିଲେ।

ଛାତ୍ରନେତାଙ୍କୁ ଆକ୍ରମଣ ଅଭିଯୋଗ

ଚାନ୍ଦବାଲି, ୯।୩ (ଡି.ଏନ.ଏ.) -  ଚାନ୍ଦବାଲି ବିଧାୟକ ବ୍ୟୋମକେଶ ରାୟ ଶୁକ୍ରବାର ଭୂଇଁବୃତି ପଞ୍ଚାୟତର କେତେକ ପ୍ରକଳ୍ପ ଉଦ୍‌ଘାଟନ ଓ ଶିଳାନ୍ୟାସ କରିବାକୁ ଯାଇଥିଲେ। ତାଙ୍କ ସହିତ ଛାତ୍ର ବିଜେଡିର ରାଜ୍ୟ ସମ୍ପାଦକ ପ୍ରିନ୍ସ ରାକେଶ ନାୟକ ଓ ଅନ୍ୟ ନେତୃବୃନ୍ଦ ଏକ ଶୋଭାଯାତ୍ରାରେ ଯାଇଥିଲେ।

୧୯ ଜଣ ପାଇଲେ ଅନୁକମ୍ପାମୂଳକ ନିଯୁକ୍ତି

୧୯ ଜଣ ପାଇଲେ ଅନୁକମ୍ପାମୂଳକ ନିଯୁକ୍ତି

ଭଦ୍ରକ ଅଫିସ, ୯।୩ - ଭଦ୍ରକ ଜିଲା ଶିକ୍ଷାଧିକାରୀଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ପରିସରରେ ୧୯ ଜଣଙ୍କୁ ଅନୁକମ୍ପାମୂଳକ ନିଯୁକ୍ତି ଦିଆଯାଇଛି। ଜିଲା ଶିକ୍ଷାଧିକାରୀ ସଂଗ୍ରାମ କେଶରୀ ସାହୁ ସମ୍ପୃକ୍ତ ପ୍ରାର୍ଥୀମାନଙ୍କୁ ନିଯୁକ୍ତିପତ୍ର ପ୍ରଦାନ କରିଥିଲେ। 

ଗ୍ୟାସ୍‌ ଟ୍ୟାଙ୍କର ଦୁର୍ଘଟଣାଗ୍ରସ୍ତ

ଗ୍ୟାସ୍‌ ଟ୍ୟାଙ୍କର ଦୁର୍ଘଟଣାଗ୍ରସ୍ତ

ଭଦ୍ରକ ଅଫିସ, ୯।୩ - ଶୁକ୍ରବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ୧୬ ନମ୍ବର ଜାତୀୟ ରାଜପଥର ରାହାଞ୍ଜ ଓ ଅସୁରା ମଧ୍ୟଭାଗ ପେଟ୍ରୋଲ ପମ୍ପ ନିକଟରେ ଏକ ଗ୍ୟାସ୍‌ ଟ୍ୟାଙ୍କର ଦୁର୍ଘଟଣାଗ୍ରସ୍ତ ହୋଇଛି। ପାରାଦୀପରୁ ବାଲେଶ୍ୱର ଅଭିମୁଖେ ଯାଉଥିବା ଏହି ଟ୍ୟାଙ୍କର ଏକ ଟ୍ରକକୁ ଧକ୍କା ଦେଇଥିଲା। 

ଯୁବବାହିନୀ ପାଇଁ ମୋବାଇଲ କିଣା

ଯୁବବାହିନୀ ପାଇଁ ମୋବାଇଲ କିଣା

ଭଦ୍ରକ ଅଫିସ, ୯।୩ - ବିଜୁ ଯୁବବାହିନୀ ପାଇଁ ଲକ୍ଷାଧିକ ଟଙ୍କାର ମୋବାଇଲ ଲୁଚାଛପାରେ କିଣାଯାଇ ବଣ୍ଟାଯିବା ଘଟଣା ଏଠାରେ ପଦାକୁ ଆସିଛି। ଏଥିଲାଗି କୌଣସି ସରକାରୀ ଯୋଜନା ନ ଥିଲେ ମଧ୍ୟ କର୍ମକର୍ତ୍ତାଙ୍କୁ ସନ୍ତୁଷ୍ଟ କରିବାକୁ ଜିଲାର ସମସ୍ତ ବିଡିଓ ନିଜ ନଁାରେ ଏକ କମ୍ପାନୀଠାରୁ ମୋବାଇଲ କିଣି ବଣ୍ଟନ କରିଥିବା ଚର୍ଚ୍ଚା ହେଉଛି।

ଅଂଶୁଘାତ ମୁକାବିଲା ସମ୍ପର୍କିତ ବୈଠକ, ୧୫ରୁ ୨୪ ଘଣ୍ଟିଆ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କକ୍ଷ

ଅଂଶୁଘାତ ମୁକାବିଲା ସମ୍ପର୍କିତ ବୈଠକ, ୧୫ରୁ ୨୪ ଘଣ୍ଟିଆ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କକ୍ଷ

ବାଲେଶ୍ୱର ଅଫିସ, ୯।୩-ଆଗାମୀ ଗ୍ରୀଷ୍ମପ୍ରବାହର ମୁକାବିଲା ପାଇଁ ପ୍ରଶାସନିକ ସ୍ତରରେ ଏକ ପ୍ରସ୍ତୁତି ବୈଠକ ଶୁକ୍ରବାର ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲାପାଳଙ୍କ ସଦ୍‌ଭାବନା ସଭାଗୃହରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଜିଲାପାଳ ରମେଶ ଚନ୍ଦ୍ର ରାଉତ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତା କରିଥିଲେ।

ଆନ୍ତଃ ରାଜ୍ୟ ଅବକାରୀ ଅଧୀକ୍ଷକ ସମନ୍ବୟ ବୈଠକ: ନିର୍ବାଚନ ବେଳେ ମାଦକ ଦ୍ରବ୍ୟ କାରବାର କଡାକଡି ହେବ

ଆନ୍ତଃ ରାଜ୍ୟ ଅବକାରୀ ଅଧୀକ୍ଷକ ସମନ୍ବୟ ବୈଠକ: ନିର୍ବାଚନ ବେଳେ ମାଦକ ଦ୍ରବ୍ୟ କାରବାର କଡାକଡି ହେବ

ବାଲେଶ୍ୱର ଅଫିସ, ୯।୩-ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲାପାଳ ରମେଶ ଚନ୍ଦ୍ର ରାଉତଙ୍କ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତାରେ ଓଡିଶାର ବାଲେଶ୍ୱର, ମୟୂରଭଞ୍ଜ ଓ ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗର ପଶ୍ଚିମ ମେଦିନାପୁର, ପୂର୍ବ ମେଦିନାପୁର ଓ ଝାଡଗ୍ରାମ ଜିଲାର ଅବକାରୀ ଅଧୀକ୍ଷକମାନଙ୍କୁ ନେଇ ଶୁକ୍ରବାର ଏକ ସମନ୍ବୟ ବୈଠକ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି । 

ତହସିଲଦାରଙ୍କୁ ବାସହରାଙ୍କ ଦାବିପତ୍ର

ତହସିଲଦାରଙ୍କୁ ବାସହରାଙ୍କ ଦାବିପତ୍ର

ଚାନ୍ଦବାଲି, ୮।୩ (ଡି.ଏନ.ଏ.) - ବାସହରାଙ୍କୁ ଘରଡିହ ପଟ୍ଟା ଯୋଗାଣ ଦାବିରେ ଶୁକ୍ରବାର ଚାନ୍ଦବାଲି ସଂଗ୍ରାମ ସେନା ନେତୃତ୍ୱରେ ବାସହରାଙ୍କ ଏକ ଶୋଭାଯାତ୍ରା କାଳୀମନ୍ଦିର ପାଖରୁ ବାହାରି ଚାନ୍ଦବାଲି ସହର ପରିକ୍ରମା କରିଛି। 

ଆଧୁନିକ ଓଡ଼ିଆ ଭାଷା ସାହିତ୍ୟର ସ୍ରଷ୍ଟା ଥିଲେ ବ୍ୟାସକବି

ଆଧୁନିକ ଓଡ଼ିଆ ଭାଷା ସାହିତ୍ୟର ସ୍ରଷ୍ଟା ଥିଲେ ବ୍ୟାସକବି

ଭୋଗରାଇ, ୮।୩(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଓଡ଼ିଆ ଭାଷା ବଙ୍ଗାଳି କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ଚକ୍ରାନ୍ତ ଯୋଗୁ ସଙ୍କଟରେ ଥିବା ବେଳେ ବ୍ୟାସକବି ଫକୀରମୋହନଙ୍କ ଶାଣିତ ଲେଖନୀ ଓ ସଂଗ୍ରାମ ଦ୍ୱାରା ଏହାର ଉନ୍ନତି ସାଧିତ ହୋଇଥିଲା।

ଧାନ ରଖି ଚାଷୀଙ୍କ ଜାତୀୟ ରାଜପଥ ଅବରୋଧ

ଧାନ ରଖି ଚାଷୀଙ୍କ ଜାତୀୟ ରାଜପଥ ଅବରୋଧ

ରେମୁଣା, ୮।୩(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ସମବାୟ ସମିତି ତରଫରୁ ଧାନକ୍ରୟ ନ ହେବା ପ୍ରତିବାଦରେ ଶୁକ୍ରବାର ରେମୁଣା ବ୍ଲକ ବରୁଣ ସିଂ ସେବା ସମବାୟ ସମିତି ଅଧୀନ କୁଳିଗାଁ, ବରୁଣସିଂ, ଶେରଗଡ଼ ପଞ୍ଚାୟତ ୨ଶହରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ଚାଷୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଅସନ୍ତୋଷ ଆନ୍ଦୋଳନ ରୂପ ନେଇଛି।

୫ ଦିନ ହେଲା ପାଣିପମ୍ପ ଅଚଳ

୫ ଦିନ ହେଲା ପାଣିପମ୍ପ ଅଚଳ

ବାଲିଆପାଳ, ୮। ୩ (ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଖରାଦିନ ଆରମ୍ଭ ହେଉଣୁ ବାଲିଆପାଳ ଅଞ୍ଚଳରେ ପାନୀୟଜଳ ସମସ୍ୟା ଦେଖାଦେଲାଣି। ବାରମ୍ବାର ଅଭିଯୋଗ କଲେ ମଧ୍ୟ ପଞ୍ଚାୟତ କିମ୍ବା ଗ୍ରାମ୍ୟ ଜଳଯୋଗାଣ ବିଭାଗ ଏ ଦିଗରେ ପ୍ରତିକାର ନ କରି ନୀରବ ରହିବା ବିଭାଗର ପାରିବାପଣିଆ ଉପରେ ପ୍ରଶ୍ନବାଚୀ ସୃଷ୍ଟି କରିଛି। 

ପୋଖରୀରେ ବୁଡ଼ି ଶିଶୁପୁତ୍ର ମୃତ

ପୋଖରୀରେ ବୁଡ଼ି ଶିଶୁପୁତ୍ର ମୃତ

ଭଣ୍ଡାରୀପୋଖରୀ,୮।୩(ସ୍ବ.ପ୍ର.): ଭଣ୍ଡାରିପୋଖରୀ ବ୍ଲକ  ଧାମନଗର ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ଜଳମଣ୍ଡୁଆ ପଞ୍ଚାୟତ ନାୟକ ସାହିରେ ଶୁକ୍ରବାର ପୂର୍ବାହ୍ନରେ ଏକ ଅଘଟଣ ଘଟିଛି। ପୋଖରୀରେ ବୁଡ଼ି ଯାଇ ଉକ୍ତ ସାହିର ବିଜୟ ନାୟକଙ୍କ ପୁଅ ତନ୍ମୟ ନାୟକ(୨)ଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। 

ଗାଁ ବନ୍ଧକୁ ମାଛ ଧରିବାକୁ ଯାଇ ଯୁବକଙ୍କ ଜୀବନ ଗଲା

ଗାଁ ବନ୍ଧକୁ ମାଛ ଧରିବାକୁ ଯାଇ ଯୁବକଙ୍କ ଜୀବନ ଗଲା

ପାଟଣା,୮।୩(ସ୍ବ.ପ୍ର.): କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲା ପାଟଣା ଥାନା ସାହାରପଡା ବ୍ଲକ ଶଙ୍ଖୁଆ  ପଞ୍ଚାୟତ ପ୍ରଧାନପଡା ଗ୍ରାମର ଜଣେ ଯୁବକ ଗୁରୁବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଗାଁ ବନ୍ଧକୁ ମାଛ ଧରିବାକୁ ଯାଇ ପ୍ରାଣ ହରାଇଛନ୍ତି। 

ମାଟ୍ରିକ ପରୀକ୍ଷା ଶେଷ ଦିନ: କପିକରି ଧରାପଡ଼ିଲେ ୪ ପରୀକ୍ଷାର୍ଥୀ

ମାଟ୍ରିକ ପରୀକ୍ଷା ଶେଷ ଦିନ: କପିକରି ଧରାପଡ଼ିଲେ ୪ ପରୀକ୍ଷାର୍ଥୀ

ପାଟଣା,୮।୩(ସ୍ବ.ପ୍ର.): ମାଟ୍ରିକ ପରୀକ୍ଷା ଶେଷ ଦିନ ଶୁକ୍ରବାର କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲା ପାଟଣା ବ୍ଲକ   ମୁଖ୍ୟାଳୟସ୍ଥିତ ଗୋପୀନାଥ ନାରାୟଣ  ଉଚ୍ଚ ବିଦ୍ୟାଳୟ ପରୀକ୍ଷାକେନ୍ଦ୍ରରେ କପିକରି ୪ ପରୀକ୍ଷାର୍ଥୀ ଧରାପଡ଼ିଛନ୍ତି। 

ଚଳନ୍ତା ବସ୍‌ରେ ଲାଗିଲା ନିଆଁ, ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଲେ ୫୦ ଯାତ୍ରୀ

ଚଳନ୍ତା ବସ୍‌ରେ ଲାଗିଲା ନିଆଁ, ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଲେ ୫୦ ଯାତ୍ରୀ

ବାରିପଦା ଅଫିସ/ବାଙ୍ଗିରିପୋଷୀ,୮।୩(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.):  ମୟୂରଭଞ୍ଜ ଜିଲା ବାଙ୍ଗିରିପୋଷୀ ଘାଟିରେ ଶୁକ୍ରବାର ଏକ ଚଳନ୍ତା ବସ୍‌  ନିଆଁଲାଗି ଜଳିଯାଇଛି। ଶର୍ଟସର୍କିଟରୁ ଏହି ନିଆଁ ଲାଗିଥିବା କୁହାଯାଉଛି। ତେବେ ବସ୍‌ରେ ଥିବା ପ୍ରାୟ ୫୦ଜଣ ଯାତ୍ରୀ ଅଳ୍ପକେ ରକ୍ଷା ପାଇଯାଇଛନ୍ତି। 

ବସ୍‌ରୁ ଓହ୍ଲାଇ ଚା’ ପିଉଥିବା ବେଳେ ଚଢ଼ିଗଲା ଟ୍ରକ୍‌, ୩ ଯାତ୍ରୀ ମୃତ

ବସ୍‌ରୁ ଓହ୍ଲାଇ ଚା’ ପିଉଥିବା ବେଳେ ଚଢ଼ିଗଲା ଟ୍ରକ୍‌, ୩ ଯାତ୍ରୀ ମୃତ

ବାହାନଗା,୮।୩(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲା ବାହାନଗା ବ୍ଲକ ୧୬ନଂ ଜାତୀୟ ରାଜପଥର ଖନ୍ତାପଡ଼ା  ବଜାର ନିକଟରେ ଗୁରୁବାର ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ଏକ ମାଲ ବୋଝେଇ ଟ୍ରକ୍‌ ଧକ୍କାରେ ରାସ୍ତା ଉପରେ ଛିଡ଼ା ହୋଇଥିବା ୩ଜଣ ଯାତ୍ରୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି।

ଗାଡ଼ି ଅଟକାଇ ଚାନ୍ଦା ଆଦାୟ ଅଭିଯୋଗରେ ଆର୍‌ଟିଓଙ୍କ  ଡ୍ରାଇଭର ଅଟକ

ଗାଡ଼ି ଅଟକାଇ ଚାନ୍ଦା ଆଦାୟ ଅଭିଯୋଗରେ ଆର୍‌ଟିଓଙ୍କ ଡ୍ରାଇଭର ଅଟକ

ବାରିପଦା ଅଫିସ,୮।୩: ମୟୂରଭଞ୍ଜ ଜିଲା ଆଞ୍ଚଳିକ ପରିବହନ ଅଧିକାରୀ(ଆରଟିଓ)ଙ୍କ ଡ୍ରାଇଭର ଗୁରୁବାର ରାତିରେ ଚାନ୍ଦା ଆଦାୟ କରୁଥିବା ଅଭିଯୋଗରେ ପୋଲିସ ଦ୍ୱାରା ଅଟକ ଅଛନ୍ତି । ଏ ନେଇ ବାରିପଦା ସଦର ଥାନା ଅଧିକାରୀ ସ୍ବର୍ଣ୍ଣାଲତା ମିଞ୍ଜ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି ।

ଗୁହାଳରେ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ: ୩ ଗୋରୁ ଜୀବନ୍ତ ଦଗ୍ଧ, ୫ ଗୁରୁତର

ଗୁହାଳରେ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ: ୩ ଗୋରୁ ଜୀବନ୍ତ ଦଗ୍ଧ, ୫ ଗୁରୁତର

ରୂପ୍‌ସା,୮।୩(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ): ବାଲେଶ୍ବର ସଦର ବ୍ଲକ କୁରାଡ଼ିହା ପଞ୍ଚାୟତ କୋଇଲିସାହି ଗ୍ରାମରେ ଗୁରୁବାର ରାତିରେ ଭୟାବହ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ ଘଟିଛି। ଏଥିରେ ବ୍ରଜମୋହନ ସାହୁଙ୍କ ଗୁହାଳ ଘରେ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ ଘଟି ୩ ଗୋରୁ ଜୀବନ୍ତ ଦଗ୍ଧ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ୫ ଆହତ ହୋଇ ଚିକିତ୍ସିତ ହେଉଛନ୍ତି ।

ଦୁଇ ବାଇକ୍‌ ମୁହାଁମୁହିଁ: ୨ ଗୁରୁତର, ଜଣେ ଆହତ

ଦୁଇ ବାଇକ୍‌ ମୁହାଁମୁହିଁ: ୨ ଗୁରୁତର, ଜଣେ ଆହତ

ଆରଡ଼ି,୮।୩(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଭଦ୍ରକ ଜିଲା ଆରଡ଼ି ଫାଣ୍ଡି ଅଧୀନ କୁଳେଇପଦା ସନ୍ନିକଟ ଆଖଣ୍ଡଳମଣି-ଭଦ୍ରକ ରାଜପଥର ମାତାଜୀ ପୋଖରୀଠାରେ ଶୁକ୍ରବାର ପୂର୍ବାହ୍ନରେ ଏକ ଦୁର୍ଘଟଣା ଘଟିଛି। ଦୁଇଟି ବାଇକ୍‌ ପରସ୍ପର ମୁହାଁମୁହିଁ ହେବାଯୋଗୁ ୨ଜଣ ଗୁରୁତର ହୋଇଥିବା ବେଳେ ଜଣେ ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି।

ଆଶାୟୀଙ୍କ ଭିଡ଼ ସବୁ ଦଳ ପାଇଁ କଣ୍ଟା

ଆଶାୟୀଙ୍କ ଭିଡ଼ ସବୁ ଦଳ ପାଇଁ କଣ୍ଟା

ବାଲେଶ୍ୱର ଅଫିସ, ୮।୩ (ମାନସ ବିଶ୍ୱାଳ): ସାଧାରଣ ନିର୍ବାଚନ ତାରିଖ ଘୋଷଣା ହୋଇ ନ ଥିଲେ ମଧ୍ୟ ସବୁ ରାଜନୈତିକ ଦଳ ଆଗୁଆ ପ୍ରସ୍ତୁତି ଜାରି ରଖିଛନ୍ତି। ୩ ପ୍ରମୁଖ ଦଳ ବିଜେଡି, ଭାଜପା ଏବଂ କଂଗ୍ରେସରେ ବଳ କଷାକଷି ଜୋର ଧରିଥିବାରୁ ରାଜନୈତିକ ଉଷ୍ମତା ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି।

ମୋଦିଙ୍କଠୁ ଟଙ୍କା ଆସିବ କହି ଏଟିଏମ୍‌ ସିକ୍ରେଟ ନମ୍ବର ମାଗିନେଲେ

ମୋଦିଙ୍କଠୁ ଟଙ୍କା ଆସିବ କହି ଏଟିଏମ୍‌ ସିକ୍ରେଟ ନମ୍ବର ମାଗିନେଲେ

ଭଣ୍ଡାରିପୋଖରୀ, ୮।୩ (ଡି.ଏନ.ଏ.):ଫେକ୍‌ କଲ୍‌ କରି ଏଟିଏମ୍‌ ସିକ୍ରେଟ ନମ୍ବର ମାଗିନେଇ ଗ୍ରାମାଞ୍ଚଳ ଲୋକଙ୍କୁ ଦିନକୁ ଦିନ ଲୁଟିବାରେ ଲାଗିଛନ୍ତି ସାଇବର ଅପରାଧୀ। ଏଭଳି ଠକାମିର ଶିକାର ହୋଇଛନ୍ତି ଭଦ୍ରକ ଜିଲା ଭଣ୍ଡାରିପୋଖରୀ ବ୍ଲକ ଅଧୀନ ରହଣିଆ ପଞ୍ଚାୟତ ନୂଆପୋଖରୀ ଗ୍ରାମର ସୌଦାମିନୀ ସାହୁ। 

ହାର ମାନି ନାହାନ୍ତି ନିଖାହାତ ୟାସ୍ମିନ:  ଜୀବନ ସଂଘର୍ଷର ନିଆରା କାହାଣୀ

ହାର ମାନି ନାହାନ୍ତି ନିଖାହାତ ୟାସ୍ମିନ: ଜୀବନ ସଂଘର୍ଷର ନିଆରା କାହାଣୀ

କେନ୍ଦୁଝର, ୮ା୩ (ନରେଶ ଚନ୍ଦ୍ର ପଟ୍ଟନାୟକ)-ଆଶା ଅନେକ। କିନ୍ତୁ ସହଯୋଗ ନାହିଁ। ତଥାପି ପରିସ୍ଥିତି ଓ ଜୀବନ ସଂଘର୍ଷ ଆଗରେ ହାର ମାନି ନାହାନ୍ତି ନିଖାହାତ ୟାସ୍ମିନ। ଗରୀବ ହୋଇଥିଲେ ବି ଉଚ୍ଚ ଚିନ୍ତା ଓ ଆତ୍ମନିର୍ଭରଶୀଳ ମନବୃତ୍ତି ନେଇ ସେ ମହିଳା ଟେଲରିଂ ଓ ଜୋତା ଦୋକାନ କରି ପରିବାର ଚଳାଇବା ସହ ନିଜ ପିଲାଙ୍କୁ ପାଠ ପଢ଼ାଇ ମଣିଷ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା ଜାରି ରଖିଛନ୍ତି।