ବାଲେଶ୍ୱର

ଗାନ୍ଧୀ ଜୟନ୍ତୀରୁ ମଦ ବିରୋଧୀ ଅଭିଯାନ

ଗାନ୍ଧୀ ଜୟନ୍ତୀରୁ ମଦ ବିରୋଧୀ ଅଭିଯାନ

ବାଲେଶ୍ୱର ଅଫିସ, ୧୫।୯-ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲା ଓଡ଼ିଶା ନିଶା ନିବାରଣ ଅଭିଯାନ (ମୋନା)ର ନେଳିଆବାଗସ୍ଥିତ ଅଫିସ୍‌ରେ ଶୁକ୍ରବାର ଜିଲା କମିଟି ବୈଠକ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଛି। ବୈଠକରେ ଆସନ୍ତା ୨୦୧୯ ସାଧାରଣ ନିର୍ବାଚନ ପୂର୍ବରୁ ରାଜ୍ୟରେ ମଦ ବିକ୍ରି ବନ୍ଦ ପାଇଁ ଦାବି କରାଯାଇଛି।

ଆଲୋଚନା ପରେ ଆନ୍ଦୋଳନରୁ ଓହରିଲେ

ଆଲୋଚନା ପରେ ଆନ୍ଦୋଳନରୁ ଓହରିଲେ

ଭୋଗରାଇ, ୧୫।୯(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲା ଭୋଗରାଇ ବ୍ଲକର ଆନ୍ଦୋଳନରତ ୪ଶହରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ବ୍ଲକଗ୍ରାଣ୍ଟ ଅଧ୍ୟାପିକା, ଅଧ୍ୟାପକ, ଶିକ୍ଷୟିତ୍ରୀ, ଶିକ୍ଷକ ଓ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ମିଳିତ ମଞ୍ଚ ଶୁକ୍ରବାର ଉଚ୍ଚଶିକ୍ଷାମନ୍ତ୍ରୀ ଅନନ୍ତ ଦାସଙ୍କ ଦେହୁର୍ଦ୍ଦାସ୍ଥିତ ବାସଭବନରେ ଭେଟି ଆଲୋଚନା କରିଛି। 

ରାସ୍ତାରେ ଧାନ ରୋଇଲେ ଲୋକେ

ରାସ୍ତାରେ ଧାନ ରୋଇଲେ ଲୋକେ

ବାହାନଗା,୧୫ା୯(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ବାହାନଗା ବ୍ଲକ କସପାଜୟପୁର ପଞ୍ଚାୟତ ସୀମାରେ ରହିଛି ଔପଦା ବ୍ଲକର ଚଷାଖଣ୍ଡ ଗ୍ରାମ। ବ୍ଲକଠାରୁ ଏହି ଗ୍ରାମର ଦୂରତା ୫୦ କି.ମି.। ଏହି ଗ୍ରାମରେ ବିଭିନ୍ନ ସମସ୍ୟା ଲାଗି ରହିଥିଲେ ହେଁ ରାସ୍ତା ସମସ୍ୟାରେ ଗ୍ରାମବାସୀ ଅତିଷ୍ଠ ହୋଇପଡିଛନ୍ତି। ରାସ୍ତା ଉପରେ ଜମି ରହିଛି ଆଣ୍ଠୁଏ ଆଣ୍ଠୁଏ ପାଣି। ଅଭିଯୋଗ କରି ମଧ୍ୟ କିଛି ଲାଭ ନ ହେବାରୁ ଲୋକେ ଧାନ ଗଛ ରୋଇ ପ୍ରତିବାଦ କରିଛନ୍ତି।  

ଏଟିଏମ୍‌ରୁ ଲୁଟ୍‌ ଉଦ୍ୟମ

ଏଟିଏମ୍‌ରୁ ଲୁଟ୍‌ ଉଦ୍ୟମ

ବନ୍ତ,୧୪।୯(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଭଦ୍ରକ ଜିଲା ବନ୍ତ ଥାନା ଅଧୀନ ପଳସା ବଜାରଠାରେ ଥିବା ଏସ୍‌ବିଆଇ ଏଟିଏମ୍‌କୁ କେହି ଦୃବୁର୍ତ୍ତ ଗୁରୁବାର ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ଭାଙ୍ଗି ଟଙ୍କା ଲୁଟ୍‌ ଉଦ୍ୟମ କରିଥିଲେ।

 ୪ ମଦ ବେପାରୀ ଗିରଫ

୪ ମଦ ବେପାରୀ ଗିରଫ

ରୂପ୍‌ସା, ୧୪।୯(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ବାଲେଶ୍ୱର ସଦର ବ୍ଲକ ବାହାବଳପୁର ସାମୁଦ୍ରିକ ଥାନା ସମେତ ବିଭିନ୍ନ ଅଞ୍ଚଳରେ ଅବକାରୀ ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ଶୁକ୍ରବାର ଅଚାନକ ଚଢ଼ାଉ କରାଯାଇଛି। 

ରାଜପଥରେ ଆକ୍ରମଣ, ୪୫ ହଜାର ଟଙ୍କା ଲୁଟ୍‌ ଅଭିଯୋଗ

ରାଜପଥରେ ଆକ୍ରମଣ, ୪୫ ହଜାର ଟଙ୍କା ଲୁଟ୍‌ ଅଭିଯୋଗ

ରୂପ୍‌ସା,୧୪।୯(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲା ୬୦ନଂ. ଜାତୀୟ ରାଜପଥର ସଦର ବ୍ଲକ ରୂପ୍‌ସା ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ମିରିଗିମୁଣ୍ଡିଠାରେ ଜଣେ ବାଇକ୍‌ ଆରୋହୀଙ୍କୁ ମରଣାନ୍ତକ ଆକ୍ରମଣ କରାଯିବା ସହ ସୁନାହାର, ମୋବାଇଲ ସହ ଉଭୟପକ୍ଷଙ୍କଠାରୁ ୪୫ହଜାର ଟଙ୍କା ଲୁଟ୍‌ ହୋଇଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି।

ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ହିନ୍ଦୀ ଦିବସ ପାଳିତ

ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ହିନ୍ଦୀ ଦିବସ ପାଳିତ

ଭଦ୍ରକ ଅଫିସ/ଭଣ୍ଡାରିପୋଖରୀ,୧୪।୯(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଭଦ୍ରକ ବ୍ଲକ ରାନ୍ଦିଆ ଆର୍ଯ୍ୟ ଇଂଲିଶ ମିଡିୟମ ସ୍କୁଲରେ ଶୁକ୍ରବାର ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ହିନ୍ଦୀ ଦିବସ ପାଳିତ ହୋଇଯାଇଛି। ବିଦ୍ୟାଳୟର ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଦିଲୀପ କୁମାର ନନ୍ଦୀ ସଭାପତିତ୍ୱ କରିଥିଲେ। 

ଓଡିଶା ବନ୍ଦ ଡାକରା ସ୍ଥଗିତ

ଓଡିଶା ବନ୍ଦ ଡାକରା ସ୍ଥଗିତ

ବାରିପଦା ଅଫିସ/ବଡ଼ସାହି(ସ୍ବ.ପ୍ର),୧୪।୯- ନିଖିଳ ଓଡିଶା ସାନ୍ତାଳି ଅଭିଭାବକ କ୍ରିୟାନୁଷ୍ଠାନ କମିଟି ସଭାପତି ସୁନାରାମ ସୋରେନଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ଏକ ବୈଠକ  ଉପବାଚଷ୍ପତି ସାନନ୍ଦ ମାରାଣ୍ଡିଙ୍କ ଭୁବନେଶ୍ୱର ସରକାରୀ ବାସଭବନରେ ଅନଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି । ସାନ୍ତାଳୀ ଭାଷାର ସୁରକ୍ଷା ଓ ସାନ୍ତାଳୀ ଭାଷା ମାଧ୍ୟମରେ ଶିକ୍ଷାର ବିକାଶ ଏବଂ ସାନ୍ତାଳୀ ଭାଷା ଶିକ୍ଷକ ନିଯୁକ୍ତି ସମେତ ବିଭିନ୍ନ ଦାବି ସମ୍ପର୍କରେ ବିସ୍ତୃତ ଆଲୋଚନା ହୋଇଥିଲା । 

ମଡାଉକା ଫୁଟବଲ  ଟିମ୍‌ ଚାମ୍ପିୟନ

ମଡାଉକା ଫୁଟବଲ ଟିମ୍‌ ଚାମ୍ପିୟନ

କୋଷ୍ଠା,୧୪।୯ - ଶୂଳିଆପଦା ବ୍ଲକ କୋଷ୍ଠା ଗ୍ରାମପଞ୍ଚାୟତ   ଅନ୍ତର୍ଗତ ଝାଲିଆମରା ଗ୍ରାମର ବ୍ଲୁ ବାର୍ଡ କଲଚରାଲ ସୋସାଇଟି ଆନୁକୂଲ୍ୟରେ  ଗତ ୧୦ ତାରିଖରୁ ଅନୁଷ୍ଠିତ ଫୁଟବଲ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ  ଶୁକ୍ରବାର ଉଦ୍‌ଯାପିତ୍‌  ହୋଇଯାଇଛି। ଏଥିରେ ୨୪ ଟି ଦଳକୁ ନେଇ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିବା ଦିବସରେ ମଡାଉକା ଓ ବାଘଡା ଦଳ ମ୍ଯଯରେ ଫାଇନାଲ ଖେଳ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା । ଚିତାକର୍ଷକ ଖେଳ ଖେଳି ମଡାଉକା ଫୁଟବଲ ଦଳ ଚମ୍ପିୟାନ ଓ ବାଘଡା ଦଳ ରନର୍ସଅଫ୍‌  ହୋଇଛନ୍ତି ।

ଭାରିଯାନ ଚଳାଚଳରୁ ରାସ୍ତା ଶୋଚନୀୟ

ଭାରିଯାନ ଚଳାଚଳରୁ ରାସ୍ତା ଶୋଚନୀୟ

ରାଇସୁଆଁ, ୧୪।୯(ଡି.ଏନ.ଏ.): କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲାରେ କଳକାରଖାନା ସ୍ଥାପନ ହେଲେ ଲୋକଙ୍କ ଦୁଃଖ କମିବା ସହ ବଞ୍ଚିବାର ମାନଦଣ୍ଡ ଉନ୍ନତ ହେବ ବୋଲି ବିଶ୍ୱାସ ଥିଲା। କାରଖାନା ନିର୍ମାଣ ପରେ ଲୋକଙ୍କ ଦୁଃଖ କମିବା ପରିବର୍ତ୍ତେ ବଢ଼ିବାରେ ଲାଗିଛି। ଏପରି ଘଟଣା ବଂଶପାଳ ବ୍ଲକ ଫୁଲଝରରୁ ମଲଦା ପଞ୍ଚାୟତକୁ ସଂଯୋଗ କରୁଥିବା ୭ କିମି ରାସ୍ତା ଦେଖିଲେ ତାହା ସହଜେ ଜଣାପଡ଼ୁଛି। ସ୍ଥାନୀୟ ଅଞ୍ଚଳରେ ଥିବା ଏକ କମ୍ପାନୀର ଭାରିଯାନ ଚଳାଚଳ ଯୋଗୁଁ ରାସ୍ତା ଶୋଚନୀୟ ହୋଇଯାଇଛି। ଫୁଲଝର, ଅଁରା, କେନ୍ଦୁଘାଟି, ଇଟାପୋଖରୀ, କାଶିଆ, ଛତନା, ରାଇଗଡା ଆଦି ଗ୍ରାମର ଲୋକେ ନାହିଁ ନ ଥିବା ହଇରାଣ ହେଉଚନ୍ତି। ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ର, ଶିକ୍ଷୟିତ୍ରୀଶିକ୍ଷକ ରାସ୍ତାରେ ଯାତାୟାତ କରିପାରୁନାହାନ୍ତି। 

ଫୁଟବଲ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ: କସିରା ଚାମ୍ପିୟନ

ଫୁଟବଲ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ: କସିରା ଚାମ୍ପିୟନ

ରାଇସୁଆଁ, ୧୪।୯(ଡି.ଏନ.ଏ.): କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲା ବାଂଶପାଳ ବ୍ଲକ ଫୁଲଝର ଫୁଟବଲ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ ଉଦ୍‌ଯାପିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଉକ୍ତ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟରେ ୩୨ ଦଳ ଭାଗ ନେଇଥିଲେ। କସିରା ଟିମ ଚାମ୍ପିୟନ ହୋଇଛି। ମୁଖ୍ୟ ଅତିଥି ଭାବେ ବ୍ଲକ ଚେୟାରମ୍ୟାନ ଦଶରୀ ମଝୀ, ଅତିଥି ଭାବେ ଫୁଲଝର ସରପଞ୍ଚ ଝରଣା ପ୍ରଧାନ, ଡିଜିଏମ ଏଏସଏଲ ଜ୍ଞାନ ମହାନ୍ତି ପ୍ରମୁଖ ଯୋଗ ବିଜୟୀ ଦଳକୁ ପୁରସ୍କୃତ କରିଥିଲେ।

ସବୁଠି ବିଘ୍ନବିନାଶକଙ୍କ ପୂଜା

ସବୁଠି ବିଘ୍ନବିନାଶକଙ୍କ ପୂଜା

ଝୁମ୍ପୁରା, ୧୪।୯(ଡି.ଏନ.ଏ.): ଝୁମ୍ପୁରା ବ୍ଲକରେ ବିଦ୍ୟାଳୟ, ସରକାରୀ, ବେସରକାରୀ ଅନୁଷ୍ଠାନ, ଗ୍ରାମାଞ୍ଚଳର ଛକ ଜାଗା, ସାହିବସ୍ତି ସବୁଠୁ ଅଗ୍ରପୂଜ୍ୟ ବିଘ୍ନବିନାଶକ ଗଣେଶଙ୍କ ପୂଜା ହୋଇଥିଲା। ଆକର୍ଷଣୀୟ ତୋରଣ ସାଙ୍ଗକୁ ସୁସଜ୍ଜିତ ମେଢ଼ ଉପରେ ପୂଜା ପାଉଛନ୍ତି ବିଘ୍ନବିନାଶକ। ପୂଜା ମଣ୍ଡପ ଗୁଡିକରେ ଭିଡ ଜମିଛି। 

 ୧୭ରେ ଇମାମୀ ରଜତ ଜୟନ୍ତୀ ଫୁଟବଲ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ

୧୭ରେ ଇମାମୀ ରଜତ ଜୟନ୍ତୀ ଫୁଟବଲ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ

ବାଲେଶ୍ୱର ଅଫିସ, ୧୪।୯-ଇମାମୀ ଆନ୍ତଃରାଜ୍ୟ ଫୁଟବଲ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟର ଆସନ୍ତା ୧୭ତାରିଖ ବିଶ୍ୱକର୍ମା ପୂଜା ଅବସରରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ। ଚଳିତବର୍ଷ ରଜତ ଜୟନ୍ତୀ ପାଳନ ଅବସରରେ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟରେ କଟକ ବିଡ଼ାନାସୀ କ୍ଲବ, କଟକ ଆକା କ୍ଲବ, ଭୁବନେଶ୍ୱର ସଂଘର୍ଷ କ୍ଲବ, ମୟୂରଭଞ୍ଜ ଏକାଦଶ, ବାଲେଶ୍ୱର ସ୍ପୋର୍ଟସ ହଷ୍ଟେଲ, ବାରିପଦା ସ୍ପୋର୍ଟସ ହଷ୍ଟେଲ, ଜୟୀକିଶାନ କ୍ଲବ ଓ ନେତାଜୀ କ୍ଲବ ଆଦି ଅଗ୍ରଣୀ ଫୁଟବଲ ଟିମ୍‌ମାନେ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିବେ। ରଜତ ଜୟନ୍ତୀ ଟ୍ରଫିକୁ ହାତେଇବା ପାଇଁ ପ୍ରତ୍ୟେକ ଦଳ ଜାତୀୟ, ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ନିଜ ନିଜ ଦଳରେ ସାମିଲ କରିଥିବା ଜଣାପଡ଼ିଛି। 

ଜୁଆ ଆଡ୍ଡା ଉପରେ ଚଢାଉ

ଜୁଆ ଆଡ୍ଡା ଉପରେ ଚଢାଉ

ବାଲିଆପାଳ, ୧୪।୯(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ବାଲିଆପାଳ ବ୍ଲକ ରତାଇ ହାଟରେ ବେଧଡକ ଭାବେ ଜୁଆ ଖେଳ ଚାଲିଥିବା ନେଇ ଅଭିଯୋଗ ହୋଇ ଆସୁଥିଲା। ଅଭିଯୋଗକୁ ଭିତ୍ତି କରି ଏସ୍‌ପି ଚଢାଉ କରିବାକୁ ବାଲିଆପାଳ ପୋଲିସକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଥିଲେ।  ବୁଧବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ବାଲିଆପାଳ ପୋଲିସ ପକ୍ଷରୁ ଚଢାଉ କରାଯାଇ ଜୁଆ ଖେଳ ବନ୍ଦ କରାଯାଇଛି। 

ରାସ୍ତା ପାଇଁ ବିଡ଼ିଓଙ୍କୁ ଦାବିପତ୍ର

ରାସ୍ତା ପାଇଁ ବିଡ଼ିଓଙ୍କୁ ଦାବିପତ୍ର

ବସ୍ତା, ୧୪।୯(ସ୍ବ.ପ୍ର.)-ବସ୍ତା ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ମଥାନୀ ଗ୍ରାମର ୨ନଂ ୱାର୍ଡ଼କୁ ସଂଯୋଗ କରୁଥିବା ରାସ୍ତାର ଦୁରାବସ୍ଥା ନେଇ ଗ୍ରାମବାସୀ ବିଡ଼ିଓଙ୍କୁ ଦାବିପତ୍ର ପ୍ରଦାନ କରିଛନ୍ତି। ୧ କି.ମି. ବ୍ୟାପି ରାସ୍ତା ଅଣଓସାରିଆ ହେବା ସାଙ୍ଗକୁ ଏହାର ଅବସ୍ଥା ଅତ୍ୟନ୍ତ ଶୋଚନୀୟ ହୋଇପଡିଛି। ଅସୁବିଧା ସମୟରେ ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସ ଦୂରର କଥା ଛୋଟମୋଟ ଗାଡ଼ି ମଧ୍ୟ ଗଁ। ଭିତରକୁ ପଶିପାରୁନାହିଁ। ପ୍ରତିବର୍ଷ ମୋରମ ପକାଗଲେ ଏହି ରାସ୍ତାରେ କଷ୍ଟେମଷ୍ଟେ ଯାଇହୁଏ।

ମଦ ଚୋରା ଚାଲାଣ ବେଳେ ଚଢାଉ, ୨ ଗିରଫ

ମଦ ଚୋରା ଚାଲାଣ ବେଳେ ଚଢାଉ, ୨ ଗିରଫ

ସୋର, ୧୪।୯(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ବୁଧବାର ରାତିରେ ଚୋରାରେ ମଦ ଚାଲାଣ ହେଉଥିବା ବେଳେ ସୋର ପୋଲିସ ଚଢ଼ାଉ କରି ବିପୁଳ ପରିମାଣର ମଦ ଜବତ କରିଛି। ପୁରୁଣା ବାଲେଶ୍ୱରରୁ ଏକ ବୋଲେରୋରେ ହଜାରେ ଲିଟର ଦେଶୀ ମଦ ଗୋପାଳପୁର ଦେଇ ଭଦ୍ରକ ଚାଲାଣ କରାଯାଉଥିଲା। ସୋର ଥାନା ଅଧୀନ କୁଚିଆକୋଲି ଗ୍ରାମ ନିକଟରେ ପୋଲିସ ଚଢ଼ାଉ କରି ଗାଡି ସହ ମଦ ଜବତ କରି ଥାନାକୁ ଆଣିଥିଲା। 

ଦୋକାନ ପୋଡି, ଥାନାରେ ମାମଲା

ଦୋକାନ ପୋଡି, ଥାନାରେ ମାମଲା

ବାଲିଆପାଳ, ୧୪।୯(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ବାଲିଆପାଳ-କର୍ମଦ୍ଦା ରାସ୍ତାର ତାରିଣୀ ଛକରେ ଥିବା ଏକ ତେଜରାତି ଏବଂ ଚା’ ଦୋକାନକୁ ବୁଧବାର ରାତିରେ କେତେକ ଦୃର୍ବୁତ୍ତ ପୋଡିଦେଇଛନ୍ତି। ପୂର୍ବ ଶର୍ତୁତା କାରଣରୁ ଦୁଇଟି ଦୋକାନକୁ ପୋଡାଯାଇଥିବା ଦୋକାନ ମାଲିକ ଅସ୍ତି ଗ୍ରାମର ଦେବେନ୍ଦ୍ର ସାହୁ ଥାନାରେ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି । ବୁଧବାର ରାତି ପ୍ରାୟ ୧୦ଟା ବେଳେ ସାହୁ ଦୋକାନ ବନ୍ଦ କରି ଘରକୁ ଯାଇଥିଲେ । 

ମୁଁ ହିରୋ, ମୁଁ ଓଡିଶା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ

ମୁଁ ହିରୋ, ମୁଁ ଓଡିଶା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ

ବାଲିଆପାଳ, ୧୪। ୯(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ବାଲିଆପାଳ ବ୍ଲକ ସୁବର୍ଣ୍ଣରେଖା ମହାବିଦ୍ୟାଳୟ ପରିସରରେ ଗୁରୁବାର ମୁଁ ହିରୋ, ମୁଁ ଓଡିଶା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି । ଏଥିରେ ବିଧାୟକ ନିତ୍ୟାନନ୍ଦ ସାହୁ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ। କଲେଜ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଡ.ସନ୍ତୋଷ କୁମାର ଦାସଙ୍କ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତାରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ବାଲିଆପାଳ ବିଡିଓ ମିନତୀ ଜଗଦେବ ଯୋଗଦେଇଥିଲେ। 

ଶତାୟୁ ପୁରୁଷ ଗୌରଚନ୍ଦ୍ରଙ୍କୁ ତ୍ୟାଗଭୂମି ସମ୍ମେଳନ ପକ୍ଷରୁ ଶ୍ରଦ୍ଧାଞ୍ଜଳି

ଶତାୟୁ ପୁରୁଷ ଗୌରଚନ୍ଦ୍ରଙ୍କୁ ତ୍ୟାଗଭୂମି ସମ୍ମେଳନ ପକ୍ଷରୁ ଶ୍ରଦ୍ଧାଞ୍ଜଳି

ଭଦ୍ରକ ଅଫିସ,୧୪ା୯- ବିଶିଷ୍ଟ ସ୍ବାଧୀନତା ସଂଗ୍ରାମୀ, ସାହିତି୍ୟକ, ଶତାୟୁ ପୁରୁଷ ଗୌରଚନ୍ଦ୍ର ମହାପାତ୍ରଙ୍କ ଆଦର୍ଶ ଓ କାର୍ଯ୍ୟାବଳୀ ଆଗାମୀ ପିଢ଼ି ପାଇଁ ପ୍ରେରଣା ହୋଇ ରହିବ ବୋଲି ଭଦ୍ରକର ସାଂସ୍କୃତିକ ସଂଗଠନ ତ୍ୟାଗଭୂମି ସାଂସ୍କୃତିକ ସମ୍ମେଳନ ପକ୍ଷରୁ ଆୟୋଜିତ ଶ୍ରଦ୍ଧାଞ୍ଜଳି ସଭାରେ ମତପ୍ରକାଶ କରାଯାଇଛି।

୨ ବାଇକକୁ ପିଟିଲା ଟ୍ରକ, ୩ ଗୁରୁତର

୨ ବାଇକକୁ ପିଟିଲା ଟ୍ରକ, ୩ ଗୁରୁତର

ପଦ୍ମପୁର, ୧୪ା୯(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଭଦ୍ରକ ଜିଲା ବାସୁଦେବପୁର-ଧାମରା ରାସ୍ତାର ବିରସ ଛକ ଠାରେ ଶୁକ୍ରବାର ମଧ୍ୟାହ୍ନରେ ଏକ ଟ୍ରକ ୨ଟି ବାଇକକୁ ଧକ୍କା ଦେବାରୁ ବାଇକ ଆରୋହୀ ୩ ଯୁବକ ଗୁରୁତର ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି।

ମୂର୍ତ୍ତି ବିସର୍ଜନ ବେଳେ ନାଳିଆରେ  ଭାସିଗଲେ ଛାତ୍ର

ମୂର୍ତ୍ତି ବିସର୍ଜନ ବେଳେ ନାଳିଆରେ ଭାସିଗଲେ ଛାତ୍ର

ଭଦ୍ରକ ଅଫିସ,୧୪।୯- ଭଦ୍ରକ ଗ୍ରାମାଞ୍ଚଳ ଥାନା ଅଧୀନ ସୁଶୁଆ ଗ୍ରାମର ରାଜେନ୍ଦ୍ର ସାହୁ(୧୬) ନାମକ ଜଣେ ଦଶମ ଶ୍ରେଣୀ ଛାତ୍ର ଶୁକ୍ରବାର ସକାଳେ ମୂର୍ତ୍ତି ବିସର୍ଜନ କରିବାକୁ ଯାଇଥିବା ବେଳେ ନାଳିଆ ନଈରେ ବୁଡି ଯାଇଥିଲେ।

କେନ୍ଦ୍ରିୟ ବିଦ୍ୟାଳୟ ସ୍ଥାନାନ୍ତର ତାତି ଜୋର ଧରିଲା, ଆନ୍ଦୋଳନ ପାଇଁ ସଜବାଜ ହେଲା ମା’ ଧନେଇ କମିଟି

କେନ୍ଦ୍ରିୟ ବିଦ୍ୟାଳୟ ସ୍ଥାନାନ୍ତର ତାତି ଜୋର ଧରିଲା, ଆନ୍ଦୋଳନ ପାଇଁ ସଜବାଜ ହେଲା ମା’ ଧନେଇ କମିଟି

ଆନନ୍ଦପୁର,୧୪।୯(ସ୍ବ.ପ୍ର.): ଆନନ୍ଦପୁରରେ ସ୍ଥାପନ ହେବାକୁ ଥିବା କେନ୍ଦ୍ରିୟ ବିଦ୍ୟାଳୟକୁ ଅନ୍ୟତ୍ର ସ୍ଥାନାନ୍ତର କରାଯିବା ଘଟଣା ସହଜରେ ଗ୍ରହଣ କରି ନ ପାରି ଶୁକ୍ରବାର ଶିଆଡ଼ିମାଳିଆଠାରେ ମା’ ଧନେଇ କମିଟିର ସଭାପତି ବିଜୟ କୁମାର ମିଶ୍ରଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ଏକ ବୈଠକ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ବୈଠକରେ ସମାଜସେବୀ ଶିଲୁ ପଟ୍ଟନାୟକ ସ୍ଥାନାନ୍ତର ହେବାରେ କୌଣସି ସତ୍ୟତା ନ ଥିବା କଥା ଉପସ୍ଥାପନ କରିଥିଲେ।

 ଗଣେଷ ପୂଜାକୁ ନେଇ ସୁନ୍ଦରପୁରରେ ଗୋଷ୍ଠୀ ସଂଘର୍ଷ, ଉଭୟ ପକ୍ଷର ୮ଆହତ

ଗଣେଷ ପୂଜାକୁ ନେଇ ସୁନ୍ଦରପୁରରେ ଗୋଷ୍ଠୀ ସଂଘର୍ଷ, ଉଭୟ ପକ୍ଷର ୮ଆହତ

ଆରଡି,୧୪।୯(ଡି.ଏନ୍‌‌.ଏ.): ଭଦ୍ରକ ଜିଲାର ଧୂଷୁରୀ ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ସୁନ୍ଦରପୁର ଗ୍ରାମରେ ଗୁରୁବାର ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ଗଣେଷ ପୂଜାକୁ ନେଇ ଗୋଷ୍ଠୀ ସଂଘର୍ଷ ଘଟିଛି। ଫଳରେ ଶୁକ୍ରବାର ମଧ୍ୟ  ଗ୍ରାମରେ ଉତ୍ତେଜନା ଲାଗି ରହିଛି।

ବାଇକ୍‌କୁ ଓଭରଟେକ୍‌ କଲା ବେଳେ ପୋଲ ସହ ଧକ୍କା, ଦମ୍ପତି ଗୁରୁତର

ବାଇକ୍‌କୁ ଓଭରଟେକ୍‌ କଲା ବେଳେ ପୋଲ ସହ ଧକ୍କା, ଦମ୍ପତି ଗୁରୁତର

ମୋରଡ଼ା,୧୪।୯(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ମୋରଡା ଥାନା ଅଧୀନ  ମୋରଡ଼ା ପେଟ୍ରୋଲ ପମ୍ପ ପାଖରେ ଥିବା ଏକ ପୋଲକୁ ଧକ୍କା ଦେବା ଫଳରେ ଶୁକ୍ରବାର ସ୍ବାମୀସ୍ତ୍ରୀ ଗୁରୁତର ହୋଇଛନ୍ତି। ବାଲିଆପାଳ ଅଞ୍ଚଳର ଅଶନୀ ବେହେରା ଓ ସ୍ତ୍ରୀ ଶ୍ୱଶୂର ଘର ପଟାକୁଣ୍ଡିଆ ଗ୍ରାମକୁ ଆସିଥିବା ବେଳେ ଏହି ଦୁର୍ଘଟଣା ଘଟିଛି।