ବାଲେଶ୍ୱର

ଆର୍ଥିକ ପରିଚାଳନାରେ ଅପାରଗତା ବିରୋଧରେ ବିଜେଡିର ଧାରଣା

ଆର୍ଥିକ ପରିଚାଳନାରେ ଅପାରଗତା ବିରୋଧରେ ବିଜେଡିର ଧାରଣା

ବାହାନଗା, ୨୧।୪(ଡି.ଏନ.ଏ.)-କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କ ଆର୍ଥିକ ପରିଚାଳନାର ଅପାରଗତା ବିରୋଧରେ ଶନିବାର ବିଜେଡି ତରଫରୁ ବ୍ୟାଙ୍କ ଓ ଏଟିଏମ୍‌ ସମ୍ମୁଖରେ ଧାରଣା ଦିଆଯାଇଛି।

ଅଗ୍ନିଶମ ସପ୍ତାହ ପାଳିତ

ଅଗ୍ନିଶମ ସପ୍ତାହ ପାଳିତ

ଭଣ୍ଡାରିପୋଖରୀ,୨୧।୪(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଭଦ୍ରକ ଜିଲା ଭଣ୍ଡାରିପୋଖରୀ ଅଗ୍ନିଶମ କର୍ମଚାରୀମାନଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ଅଗ୍ନିଶମ ସପ୍ତାହ ପାଳିତ ହୋଇଛି।

ବ୍ୟାଙ୍କ ଆଗରେ ବିକ୍ଷୋଭ

ଧାମନଗର,୨୧।୪(ଡି.ଏନ.ଏ)-ଏଟିଏମରୁ ଟଙ୍କା ନ ବାହାରିବା ନେଇ ଧାମନଗର ବ୍ଲକର ବିଭିନ୍ନ ବ୍ୟାଙ୍କ ଆଗରେ ଯୁବ, ଛାତ୍ର ବିଜେଡି ଓ କୃଷକ ବାହିନୀ ପକ୍ଷରୁ ଶନିବାର ବିକ୍ଷୋଭ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରାଯାଇଥିଲା।

୨ଟି ବାଇକ ଧକ୍କା: ଜଣେ ମୃତ

ଝୁମ୍ପୁରା,୨୧।୪(ଡି.ଏନ.ଏ.)- କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲା ବାରିଆ ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ଅସନପାଟ ଗ୍ରାମଦେବତୀ ଶାଳ ଛକ ନିକଟରେ ୨୦ତାରିଖ ବିଳମ୍ବିତ ରାତ୍ରୀରେ ଦୁଟି ବାଇକ ମଧ୍ୟରେ ଧକ୍କା ହୋଇ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି।

ଆଗରପଡ଼ାରେ ନୂତନ ଥାନାଧିକାରୀ

ବନ୍ତ,୨୧।୪(ସ୍ବ.ପ୍ର.)- ଭଦ୍ରକ ଜିଲା ବନ୍ତ ବ୍ଲକର ଆଗରପଡ଼ା ଥାନାରେ ମାନସ ରଞ୍ଜନ ଦେଓ ନୂତନ ଥାନାଧିକାରୀ ଭାବେ ଯୋଗ ଦେଇଛନ୍ତି ।

ଦୁଇ ଅବହେଳିତ ଶକ୍ତିପୀଠ

ଦୁଇ ଅବହେଳିତ ଶକ୍ତିପୀଠ

ବାସୁଦେବପୁର,୨୧।୪(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଭଦ୍ରକ ଜିଲା ବାସୁଦେବପୁର ପୌରପାଳିକା ଅଧୀନ ଭୈରବପୁର ଗ୍ରାମର ଦୁଇ ପାର୍ଶ୍ୱରେ ରହିଛି ମା’ ସର୍ବମଙ୍ଗଳା ଓ ମା’ ଭୈରବୀଙ୍କ ପୀଠ । ଏହି ଦୁଇ ଠାକୁରାଣୀଙ୍କୁ ଲୋକେ ଆରାଧ୍ୟ ଦେବୀ ଭାବେ ପୂଜା କରୁଛନ୍ତି।

ବ୍ୟାଙ୍କ ସମ୍ମୁଖରେ ୨ଘଣ୍ଟିଆ ପ୍ରତିବାଦ

ବ୍ୟାଙ୍କ ସମ୍ମୁଖରେ ୨ଘଣ୍ଟିଆ ପ୍ରତିବାଦ

ଭଦ୍ରକ ଅଫିସ,୨୧।୪- ଭଦ୍ରକ ସହରର ସମସ୍ତ ରାଷ୍ଟ୍ରାୟାତ ବ୍ୟାଙ୍କ ସମ୍ମୁଖରେ ବିଜେଡି ପକ୍ଷରୁ ଶନିବାର ଦୁଇଘଣ୍ଟିଆ ପ୍ରତିବାଦ କରାଯାଇଥିଲା।

ବିଜେଡିର ବିକ୍ଷୋଭ

ବନ୍ତ,୨୧।୪(ସ୍ବ.ପ୍ର.)-ଗତ କିଛିଦିନ ଧରି ଏଟିଏମରେ ଟଙ୍କା ଅଭାବ ପ୍ରତିବାଦରେ ବନ୍ତ ବ୍ଲକର ସମସ୍ତ ବ୍ୟାଙ୍କ ସମ୍ମୁଖରେ ବିଜେଡି ପକ୍ଷରୁ ଶନିବାର ୨ ଘଣ୍ଟା ପାଇଁ ବିକ୍ଷୋଭ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରାଯାଇଥିଲା।

ଜଳଛତ୍ର ଉଦ୍‌ଘାଟିତ

ଜଳଛତ୍ର ଉଦ୍‌ଘାଟିତ

ଭଦ୍ରକ ଅଫିସ,୨୧।୪- ଶନିବାର ଭଦ୍ରକ ସହର ଉପକଣ୍ଠ ଇଚ୍ଛାପୁର ଛକଠାରେ ଶହୀଦ ଭଗତ ସେନା ପକ୍ଷରୁ ଜଳଛତ୍ର ଉଦ୍‌ଘାଟିତ ହୋଇଯାଇଛି।

ଜରଦାରେ ଶନିଶ୍ଚର ମେଳା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ

ଜରଦାରେ ଶନିଶ୍ଚର ମେଳା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ

ଘସିପୁରା,୨୧।୪(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)-ଘସିପୁରା ବ୍ଲକ ରାମଚନ୍ଦ୍ରପୁର ପଞ୍ଚାୟତ ଜରଦାଠାରେ ୩୮ ତମ ଶନିଶ୍ଚର ମହାପ୍ରଭୁଙ୍କ ମେଳାରେ ପ୍ରବଳ ଜନସମାଗମ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି। ଏହି ଅବସରରେ ପ୍ରଭାତରୁ ଗ୍ରାମର କର୍ତ୍ତା ପ୍ରମୋଦ ବଳ ଜଳ କଳସ ମହାପ୍ରଭୁଙ୍କ ନିକଟରେ ସ୍ଥାପନା କରିବା ପରେ ପୁରୋହିତ ବିଚିତ୍ରା ନନ୍ଦ ଦାଶ କଳସ ପୂଜା କରି ଯଜ୍ଞ କାର୍ଯ୍ୟ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ।

‘ତୀର୍ଥ ମାର୍ଗ ଦର୍ଶିକା’ ପୁସ୍ତକ ଉନ୍ମୋଚିତ

ବାଲେଶ୍ୱର, ୨୧।୪- ବାଲେଶ୍ୱର ସହର ମିର୍ଜାପୋଖରୀ ମିଗ୍ର ସାହିର ନିତାଇଗୌର ମନ୍ଦିର ପରିସରରେ ଡା. ଗୌର ସାଧନ ମିଶ୍ରଙ୍କ ଲିଖିତ ‘ତୀର୍ଥ ମାର୍ଗଦର୍ଶିକା’ ଧର୍ମ ପୁସ୍ତକର ଶୁଭ ଉନ୍ମୋଚନ ହୋଇଛି।

ଭାଜପା ପକ୍ଷରୁ ଲଟ୍‌କା ଜାରୀ

ଭାଜପା ପକ୍ଷରୁ ଲଟ୍‌କା ଜାରୀ

ଘସିପୁରା,୨୧।୪(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ରାଜ୍ୟର ବିଭିନ୍ନ ସହରାଞ୍ଚଳ ଗୁଡିକରେ ଜନସାଧାରଣ ଉପଯୁକ୍ତ ନାଗରିକ ସୁବିଧା ପାଇବାରୁ ବଞ୍ଚିତ ହେଉଥିବା ଅଭିଯୋଗ କରି ଭାଜପା ପକ୍ଷରୁ ଲଟ୍‌କା ଜାରି କରାଯାଇଛି। ଏହିକ୍ରମରେ ଆନନ୍ଦପୁର ନଗରମଣ୍ଡଳ ଭାଜପା ସଭାପତି ପ୍ରଶାନ୍ତ ମହାପାତ୍ରଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ଭାଜପା କର୍ମୀମାନେ ଆନନ୍ଦପୁର ପୌରପରିଷଦରେ ଲଟକା ଜାରି କରିବା ସହିତ ଆନ୍ଦୋଳନ ଚେତାବନୀ ଦେଇଥିବା ଜଣାପଡିଛି।

ବୃକ୍ଷରୋପଣ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ

ଖଇରା,୨୧।୪(ଡି.ଏନ.ଏ)-ପରିବେଶକୁ ସୁରକ୍ଷା ରଖିବା ଲକ୍ଷ୍ୟରେ ଗଣ୍ଡିବେଡ଼ ଆଞ୍ଚଳିକ ଉନ୍ନୟନ ପରିଷଦ ପଷରୁ ଖଇରା ବ୍ଲକ ଗୋବିନ୍ଦପୁର ପଞ୍ଚାୟତ ଅଧୀନ ପଳାସପୁର ଆଶ୍ରମର ରାସ୍ତା ପାର୍ଶରେ ବୃକ୍ଷରୋପଣ କରାଯାଇଛି।

ଏଟିଏମ୍‌ରୁ ଟଙ୍କା ନ ମିଳିବାରୁ ବିଜେଡିର ଧାରଣା

ଏଟିଏମ୍‌ରୁ ଟଙ୍କା ନ ମିଳିବାରୁ ବିଜେଡିର ଧାରଣା

ଘସିପୁରା,୨୧।୪(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)-କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲା ଆନନ୍ଦପୁର ଓ ଘସିପୁରା ଅଞ୍ଚଳରେ ବିଭିନ୍ନ ବ୍ୟାଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ଖୋଲାଯାଇଥିବା ଏଟିଏମ୍‌ ଗୁଡିକରେ ଟଙ୍କା ମିଳୁନାହିଁ। ଲୋକମାନେ ଟଙ୍କା ଉଠାଣ ପାଇଁ ଗୋଟିଏ ଏଟିଏମ୍‌ ରୁ ଆଉ ଗୋଟିଏ ଏଟିଏମ୍‌ କୁ ଦୌଡି ଦୌଡି ନୟାନ୍ତ ହେଉଛନ୍ତି। ଫଳରେ ଅସନ୍ତୋଷ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବାରେ ଲାଗିଛି।

କୁପାରୀ ଷ୍ଟେଟ୍‌ ବ୍ୟାଙ୍କ ସମ୍ମୁଖରେ ବିଜେଡିର ଧାରଣା

କୁପାରୀ ଷ୍ଟେଟ୍‌ ବ୍ୟାଙ୍କ ସମ୍ମୁଖରେ ବିଜେଡିର ଧାରଣା

ଖଇରା,୨୧।୪(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଏଟିଏମରୁ ଟଙ୍କା ନ ମିଳିବା ପ୍ରତିବାଦରେ ଖଇରା ବିଜେଡି ପକ୍ଷରୁ ଖଇରା ବ୍ଲକ ଅଧୀନ କୁପାରୀ ଷ୍ଟେଟ ବ୍ୟାଙ୍କ ଶାଖା ସମ୍ମୁଖରେ ପୂର୍ବାହ୍ନ ୧୦ଟାରୁ ମଧ୍ୟାହ୍ନ ୧୨ଟା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଧାରଣା ଦିଆଯାଇଥିଲା ।

ମେଟାଲ ବୋଝେଇ ଟ୍ରକ ଜବତ, ଜରିମାନା ଆଦାୟ

ଖଇରା,୨୧।୪(ଡି.ଏନ.ଏ.): ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲା ଖଇରା ତହସିଲ ଅଧୀନ ଶାରୀଶୁଆ ପାହାଡରୁ ବେଆଇନ ଭାବେ ମେଟାଲ ବୋଝେଇ କରି ଯାଉଥିବା ୨ଟି ଗାଡିକୁ ଶୁକ୍ରବାର ଅପରାହ୍ନରେ ଜବତ କରାଯାଇଛି।

୮ ଫୁଟ ଲମ୍ବ ଅଜଗର ଉଦ୍ଧାର, ଶିମିଳିପାଳରେ ଛାଡିଲା ବନବିଭାଗ

୮ ଫୁଟ ଲମ୍ବ ଅଜଗର ଉଦ୍ଧାର, ଶିମିଳିପାଳରେ ଛାଡିଲା ବନବିଭାଗ

ଉଦଳା,୨୧।୪: ମୟୂରଭଞ୍ଜ ଜିଲା ଉଦଳା ବନାଞ୍ଚଳ ଅଧୀନ ବିପ୍ରଚରଣପୁର ଗ୍ରାମରେ ଥିବା ଏକ ଗଭୀର କୂଅ ମଧ୍ୟରୁ ଶନିବାର ୮ ଫୁଟ ଲମ୍ବର ଏକ ଅଜଗର ସାପକୁ ଉଦ୍ଧାର କରାଯାଇଛି। ଉଦ୍ଧାର ସାପକୁ ବନବିଭାଗ କର୍ମଚାରୀମାନେ ଶିମିଳିପାଳ ଅଭୟାରଣ୍ୟରେ ଛାଡି ଦେଇଥିବା ରେଞ୍ଜର ଅଜୟ ଦାସ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି।

କବାଡିଆଠାରୁ ମିଳିଲା ୬ ବସ୍ତା ସ୍କୁଲ ପାଠ୍ୟପୁସ୍ତକ

କବାଡିଆଠାରୁ ମିଳିଲା ୬ ବସ୍ତା ସ୍କୁଲ ପାଠ୍ୟପୁସ୍ତକ

ଭଦ୍ରକ ଅଫିସ,୨୧।୪: ସରକାର ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରଙ୍କ ପାଇଁ ମାଗଣାରେ ପାଠ୍ୟ ପୁସ୍ତକ ବଣ୍ଟନ ବ୍ୟବସ୍ଥା କରିଛନ୍ତି। ଏଥିନିମନ୍ତେ ପ୍ରତି ବର୍ଷ ସମସ୍ତ ସ୍କୁଲରେ ଆବଶ୍ୟକ ମୁତାବକ ପୁସ୍ତକ ପଠାଯାଉଛି। ତେବେ ଏହା ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରଙ୍କୁ ମିଳିବା ବଦଳରେ କବାଡିବାଲାକୁ ବିକ୍ରି କରାଯାଉଛି। ଏଭଳି ଏକ ଘଟଣା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି ଭଦ୍ରକ ଜିଲା ତିହିଡି ବ୍ଲକ ଗୁଆମାଳ ଗ୍ରାମରେ।

ଇରମ୍‌ଠାରେ ‘ଆମ ଗାଁ ଆମ ବିକାଶ ଯୋଜନା’ର ଶୁଭାରମ୍ଭ

ଇରମ୍‌ଠାରେ ‘ଆମ ଗାଁ ଆମ ବିକାଶ ଯୋଜନା’ର ଶୁଭାରମ୍ଭ

ବାସୁଦେବପୁର,୨୧।୪(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଭଦ୍ରକ ଜିଲା ବାସୁଦେବପୁର ବ୍ଲକପାଇଁ ଇରମ ପଞ୍ଚାୟତ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ସମ୍ମୁଖରେ ଶନିବାର ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ ‘ଆମ ଗାଁ ଆମ ବିକାଶ ଯୋଜନା’ ଶୁଭାରମ୍ଭ କରାଯାଇଛି।

ଏଟିଏମ୍‌ ସମ୍ମୁଖରେ ବିଜେଡିର ଧାରଣା

ଏଟିଏମ୍‌ ସମ୍ମୁଖରେ ବିଜେଡିର ଧାରଣା

ବାରିପଦା, ୨୧।୪: ବାରିପଦା ସହର ଏସ୍‌ବିଆଇର ମୁଖ୍ୟ ଶାଖାସ୍ଥିତ ଏଟିଏମ୍‌ ସମ୍ମୁଖରେ ଶନିବାର ବିଜେଡି ପକ୍ଷରୁ ଧାରଣା ଓ ପ୍ରତିବାଦ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରାଯାଇଛି। ଏଟିଏମ୍‌ଗୁଡିକରେ ଟଙ୍କା ନ ଥିବା ଯୋଗୁ ରାଜ୍ୟ ସଂଗଠନର ନିଷ୍ପତ୍ତି କ୍ରମେ ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଆୟୋଜନ କରାଯାଇଛି।

ଟ୍ରକ୍‌କୁ ପଛପଟୁ ଧକ୍କା ଦେଲା ଯାତ୍ରୀବାହୀ ବସ୍‌: ଡ୍ରାଇଭର ମୃତ, ୬ ଗୁରୁତର

ଟ୍ରକ୍‌କୁ ପଛପଟୁ ଧକ୍କା ଦେଲା ଯାତ୍ରୀବାହୀ ବସ୍‌: ଡ୍ରାଇଭର ମୃତ, ୬ ଗୁରୁତର

ବାଲେଶ୍ୱର ଅଫିସ/ବସ୍ତା,୨୧।୪: ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲା ୬୦ନଂ ଜାତୀୟ ରାଜପଥ ବସ୍ତା ବ୍ଲକର ଭେଲୋରାଠାରେ ଶନିବାର ଭୋର ସମୟରେ ଏକ ମର୍ମନ୍ତୁଦ ସଡ଼କ ଦୁର୍ଘଟଣା ଘଟିଛି। କଟକରୁ କଲିକତା ଯାଉଥିବା ଏକ ଯାତ୍ରୀବାହୀ ବସ୍‌ ଉକ୍ତ ସ୍ଥାନରେ ଏକ ମାଛ ବୋଝେଇ ଟ୍ରକକୁ ଧକ୍କା ହେବାରୁ ବସ୍‌ ଡ୍ରାଇଭରଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି।

ମହିଳାଙ୍କୁ ବନ ବିଭାଗ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ଅସଦାଚରଣ, ୩ ଜଣଙ୍କୁ ଅଟକ ରଖି ନିର୍ଧୂମ୍‌ ଛେଚିଲେ ଗ୍ରାମବାସୀ

ମହିଳାଙ୍କୁ ବନ ବିଭାଗ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ଅସଦାଚରଣ, ୩ ଜଣଙ୍କୁ ଅଟକ ରଖି ନିର୍ଧୂମ୍‌ ଛେଚିଲେ ଗ୍ରାମବାସୀ

ସଜନାଗଡ଼, ୨୧।୪(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଫସଲ ଜଗିବାକୁ ଯାଇ ମଞ୍ଚା ଉପରେ ଶୋଇଥିବା ଜଣେ ମହିଳାଙ୍କୁ ୪ଜଣ ବନ କର୍ମଚାରୀ ଅସଦାଚରଣ କରିବା ଅଭିଯୋଗ ନେଇ ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲା ନୀଳଗିରି ଅଞ୍ଚଳରେ ତୀବ୍ର ଉତ୍ତେଜନା ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି। ଉତ୍ତ୍ୟକ୍ତ ଗ୍ରାମବାସୀ ୩ ବନ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ଧରି ନିସ୍ତୁକ ପିଟିଛନ୍ତି।

ବିକାଶରେ ଅନ୍ତରାୟ ସାଜିଛି ଘୋଷରା

ବିକାଶରେ ଅନ୍ତରାୟ ସାଜିଛି ଘୋଷରା

ଧାମନଗର,୨୧।୪(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଭଦ୍ରକ ଜିଲାର ନଈନାଳ ଘେରା ଧାମନଗର ବ୍ଲକ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ବନ୍ୟା ପ୍ରଭାବିତ ଅଞ୍ଚଳ । ରାସ୍ତା ଘାଟ ସମସ୍ୟା ବିକାଶରେ ସବୁବେଳେ ଅନ୍ତରାୟ ହୋଇ ରହିଆସିଛି। ବ୍ଲକରେ ଥିବା ବିଭିନ୍ନ ମୁଖ୍ୟ ରାସ୍ତାରେ ବନ୍ୟାଜଳ ନିଷ୍କାସନ ପାଇଁ ଅନେକ ଘୋଷରା (ଖାଲୁଆ ରାସ୍ତା) ରହିଛି। ଧୂଷୁରୀ-ହସନାବାଦ ମୁଖ୍ୟ ରାସ୍ତାରେ ହରିହଂସଠାରୁ ପଙ୍ଗଟା ମଧ୍ୟରେ ୩ଟି, ମିର୍ଘାହାଟକୂଳ ଭଟ୍ଟସାହି ମଧ୍ୟରେ ଗୋଟିଏ, ସଇଜାଫର ଫଳପୁର ମୁଖ୍ୟ ସଡକର ବୟାଙ୍ଗଡିହି ସ୍କୁଲଠାରୁ ଛନ୍ଦାସାହି ମଧ୍ୟରେ ୨ଟି ଘୋଷରା ବର୍ଷାଦିନେ ଗମନାଗମନରେ ବାଧକ ସାଜୁଛି। ଫଳପୁର-ଧାମନଗର ରାସ୍ତାରେ ୨ଟି, ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ସଡକ ଯୋଜନାରେ ନିର୍ମିତ ପତ୍ରୀସାହି-ପଛାଲୋ ରାସ୍ତାର ପତ୍ରୀସାହି-ଜେନାସାହି ନିକଟ ଓ ପଛାଲୋ ନିକଟରେ ଅନ୍ୟ ୨ଟି ଘୋଷରା ରହିଛି।

ତହସିଲରୁ ରିପୋର୍ଟ ମିଳିବାରେ ବିଳମ୍ବ

ଚାନ୍ଦବାଲି,୨୧।୪(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଭଦ୍ରକ ଜିଲା ଚାନ୍ଦବାଲି ତହସିଲରୁ ରିପୋର୍ଟ ମିଳିବାରେ ଅହେତୁକ ବିଳମ୍ବ ହେଉଥିବାରୁ ରେବତୀ ରାଉତ(୫୮) ନାମ୍ନୀ ଜଣେ ମହିଳା ଏଯାଏ ନ୍ୟାୟ ପାଇ ପାରି ନ ଥିବା ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି। ପୈତୃକ ସମ୍ପତ୍ତି ଅଧିକାରରରୁ ବଞ୍ଚିତ ହେବା ପରେ ସେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟର ଦୃଷ୍ଟି ଆକର୍ଷଣ କରିଥିଲେ। ପ୍ରାୟ ୪ମାସ ତଳେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରୁ ଏହି ମହିଳାଙ୍କ ପିତାଙ୍କ ପରିଚୟ ସମ୍ପର୍କରେ ତହସିଲକୁ ରିପୋର୍ଟ ମଗାଯାଇଥିଲା। ବର୍ତ୍ତମାନ ସୁଦ୍ଧା ରିପୋର୍ଟ ଦିଆଯାଇ ନାହିଁ । ଏ ସମ୍ପର୍କରେ ତହସିଲଦାର ପ୍ରେମାଂଶୁ ଚାନ୍ଦଙ୍କୁ ପଚାରିବାରୁ ତଦନ୍ତ ଓ ବିଭିନ୍ନ ବ୍ୟକ୍ତିବିଶେଷଙ୍କ ନିକଟରୁ ତଥ୍ୟ ମିଳିବାରେ ବିଳମ୍ବ ହୋଇଥିବା ସେ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି। ଉକ୍ତ ତହସିଲ ଅଧୀନ ଖେରଙ୍ଗ ପଞ୍ଚାୟତ ନୂଆଗଁ। ଗ୍ରାମରେ ଏହି ମହିଳାଙ୍କ ପୈତୃକ ସମ୍ପତ୍ତିକୁ ନେଇ ବିବାଦୀୟ ଅବସ୍ଥା ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି। ସେ ପରିବାରର ଏକମାତ୍ର ଉତ୍ତରାଧିକାରିଣୀ ସତ୍ତ୍ୱେ ତାଙ୍କ ଜମି ବିକ୍ରିବଟା କରାଯିବାରୁ ଏ ନେଇ କୋର୍ଟରେ ମାମଲା ଚାଲିଥିବା ସେ ଦର୍ଶାଇଛନ୍ତି।