ବାଲେଶ୍ୱର

ସମ୍ବେଦନଶୀଳ ବୁଥ୍‌ରେ ସୁରକ୍ଷା ବ୍ୟବସ୍ଥା କଡ଼ାକଡ଼ି ପାଇଁ ଦାବିପତ୍ର ଦେଲା କଂଗ୍ରେସ

ସମ୍ବେଦନଶୀଳ ବୁଥ୍‌ରେ ସୁରକ୍ଷା ବ୍ୟବସ୍ଥା କଡ଼ାକଡ଼ି ପାଇଁ ଦାବିପତ୍ର ଦେଲା କଂଗ୍ରେସ

କେନ୍ଦୁଝର,୧୫ା୪(ସ୍ବ.ପ୍ର.): ଘଷିପୁରା ନିିର୍ବାଚନମଣ୍ଡଳୀର ଗଡ଼ବାନ୍ଧଗଡ଼ା ପଞ୍ଚୟତର ୯ ଟି ସମ୍ବେଦନଶୀଳ ବୁଥ୍‌ରେ ସୁରକ୍ଷା ବ୍ୟବସ୍ଥା କଡ଼ାକଡ଼ି କରିବାକୁ କଂଗ୍ରେସ ପକ୍ଷରୁ ଜିଲା ନିର୍ବାଚନ ଅଧିକାରୀ ଓ ଏସ୍‌ପିଙ୍କୁ ସୋମବାର ଲିଖିତ ଦାବିପତ୍ର ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଛି। 

ଧାନକିଣା ପ୍ରତିଶୃତି ପରେ ହଟିଲା ରାସ୍ତାରୋକୋ

ଧାନକିଣା ପ୍ରତିଶୃତି ପରେ ହଟିଲା ରାସ୍ତାରୋକୋ

ବନ୍ତ,୧୫ା୪(ସ୍ବ.ପ୍ର.): ଭଦ୍ରକ ଜିଲା ବନ୍ତ ବ୍ଲକ ବସନ୍ତିଆଠାରେ ସମିତିରୁ ଧାନକିଣା ଯାଉ ନ ଥିବା ପ୍ରତିବାଦରେ ଚାଷୀମାନେ କରିଥିବା ରାସ୍ତାରୋକୋ ପ୍ରତିଶୃତି ପରେ ହଟିଛି। 

ରୋଡ୍‌ ଶୋ’ରେ ବୁଲି ଭୋଟ୍‌ ମାଗିଲା ଭାଜପା

ରୋଡ୍‌ ଶୋ’ରେ ବୁଲି ଭୋଟ୍‌ ମାଗିଲା ଭାଜପା

ପାଟଣା,୧୫ା୪((ସ୍ବ.ପ୍ର.) : କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲା ପାଟଣା ନିର୍ବାଚନମଣ୍ଡଳୀ ସରାସକୋଲାସ୍ଥିତ ସିଦ୍ଧେଶ୍ୱର ଶିବମନ୍ଦିରରୁ ସୋମବାର ଭାଜପାର ନିର୍ବାଚନୀ ପ୍ରଚାର  ପାଇଁ ଏକ ରୋଡ୍‌ ଶୋ’ ରାଲି ବାହାରିଛି।

ନିରପେକ୍ଷ ନିର୍ବାଚନ ନେଇ ଆଲୋଚନା

ନିରପେକ୍ଷ ନିର୍ବାଚନ ନେଇ ଆଲୋଚନା

ଭଦ୍ରକ ଅଫିସ,୧୫ା୪: ଜିଲାପାଳ ଜ୍ଞାନରଞ୍ଜନ ଦାସଙ୍କ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତାରେ ସଦ୍‌ଦ୍ଭାବନା ସଭାଗୃହରେ ଏକ ସମନ୍ବୟ ବୈଠକ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା l

ଧାନବସ୍ତା ରଖି ରାସ୍ତା ଅବରୋଧ

ଧାନବସ୍ତା ରଖି ରାସ୍ତା ଅବରୋଧ

ବନ୍ତ,୧୫ା୪(ସ୍ବ.ପ୍ର.) : ଭଦ୍ରକ ଜିଲା ବନ୍ତ ବ୍ଲକ ବସନ୍ତିଆ ସେବା ସମିତିରୁ ଚାଷୀଙ୍କ ଧାନ ଉଠୁ ନଥିବା ପ୍ରତିବାଦରେ ଚାଷୀମାନେ ସୋମବାର ସକାଳୁ ଧାନବସ୍ତା ରଖି ରାସ୍ତା ଅବରୋଧ କରିଛନ୍ତି।

କୁକୁଡ଼ା ଫାର୍ମ ସହ ଜଳିଗଲା ୩ ବଖରା

କୁକୁଡ଼ା ଫାର୍ମ ସହ ଜଳିଗଲା ୩ ବଖରା

ଭଦ୍ରକ ଅଫିସ,୧୫ା୪ : ଭଦ୍ରକ ଜିଲା ଭଣ୍ଡାରିପୋଖରୀ ବ୍ଲକ ନଗୁଆଁ ପଞ୍ଚାୟତ ଧୂଳିଗାଡ଼ିଆ ଗାଁରେ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ ଘଟି ଏକ  କୁକୁଡ଼ା ଫାର୍ମ ସହ ୩ ବଖରା ଜଳିଯାଇଛି।

କଂଗ୍ରେସର ମାରାଥନ ପ୍ରଚାର

କଂଗ୍ରେସର ମାରାଥନ ପ୍ରଚାର

ବାଲେଶ୍ୱର ଅଫିସ, ୧୫।୪-ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲାର ରେମୁଣା ଏବଂ ଜଳେଶ୍ୱର ବିଧାନସଭା କ୍ଷେତ୍ରରେ କଂଗ୍ରେସର ଲୋକସଭା ପ୍ରାର୍ଥୀ ନବଜ୍ୟୋତି ପଟ୍ଟନାୟକ ରବିବାର ଦିବସବ୍ୟାପୀ ମାରାଥନ୍‌ ପ୍ରଚାର କରିଛନ୍ତି।

ତାଳସାରୀ-ଉଦୟପୁରରେ ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁଙ୍କ ତିଳତର୍ପଣ

ତାଳସାରୀ-ଉଦୟପୁରରେ ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁଙ୍କ ତିଳତର୍ପଣ

ଭୋଗରାଇ, ୧୫।୪(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ମହାବିଷୁବ ସଂକ୍ରାନ୍ତି ବା ପଣା ସଂକ୍ରାନ୍ତିରେ ତାଳସାରୀ-ଉଦୟପୁରରେ ବହୁ ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁଙ୍କ ଭିଡ଼ ଜମିଥିଲା। ପିତୃପୁରୁଷଙ୍କ ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁମାନେ ସମୁଦ୍ରରେ ସ୍ନାନ କରି ପିଣ୍ଡଦାନ ଓ ତିଳତର୍ପଣ ପ୍ରଦାନ କରିଥିଲେ। 

ବଦଳୁଛି ସିମୁଳିଆ ସମୀକରଣ:  ଏକାଠି ହେଉଛନ୍ତି କଂଗ୍ରେସ ନେତା ଓ କର୍ମୀ

ବଦଳୁଛି ସିମୁଳିଆ ସମୀକରଣ: ଏକାଠି ହେଉଛନ୍ତି କଂଗ୍ରେସ ନେତା ଓ କର୍ମୀ

ଖଇରା, ୧୫।୪(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ସିମୁଳିଆ ନିର୍ବାଚନମଣ୍ଡଳୀରେ ଦୁର୍ବଳ ହୋଇପଡ଼ିଛି ବୋଲି କୁହାଯାଉଥିବା କଂଗ୍ରେସ ଏବେ ଧୀରେ ଧୀରେ ସଙ୍ଗଠିତ ହେଉଛି। 

ଧୁମଧାମ୍‌ରେ ସରିଲା ଚୈତ୍ର ପର୍ବ -୨୦୧୯:  ମନ ମୋହିଲା ଛଉ ନୃତ୍ୟ

ଧୁମଧାମ୍‌ରେ ସରିଲା ଚୈତ୍ର ପର୍ବ -୨୦୧୯: ମନ ମୋହିଲା ଛଉ ନୃତ୍ୟ

ବାରିପଦା ଅଫିସ,୧୫।୪-  ମୟୂରଭଞ୍ଜ  ଜିଲାର ଗଣ ପର୍ବ ଚୈତ୍ର ପର୍ବ-୨୦୧୯ ବାରିପଦା ଛଉ ପଡିଆ ସ୍ଥିତ ମଞ୍ଚରେ ଶୁକ୍ରବାର ଉଦ୍‌ଘାଟିତ ହୋଇ ଶନିବାର ଉଦ୍‌ଯାପିତ ହୋଇଯାଇଛି।

ଲକ୍ଷ୍ମୀପୋଷିରେ ପଶିଲା ଦନ୍ତା

ଲକ୍ଷ୍ମୀପୋଷିରେ ପଶିଲା ଦନ୍ତା

ବାରିପଦା ଅଫିସ,୧୫।୪-ବାରିପଦା ସହର ଉପକଣ୍ଠ ଲକ୍ଷ୍ମୀପୋଷି ଅଞ୍ଚଳରେ ରବିବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଏକ ଦନ୍ତା ହାତୀ ପଶିଛି। 

ପକେଟ୍‌ ମାର୍‌ କରି ଧରାପଡ଼ିଲେ ଯୁବକ

ପକେଟ୍‌ ମାର୍‌ କରି ଧରାପଡ଼ିଲେ ଯୁବକ

ଭଦ୍ରକ ଅଫିସ,୧୫।୪ - ଭଦ୍ରକ ବସ୍‌ଷ୍ଟାଣ୍ଡରେ ଜଣେ ଯୁବକ ଏକ ବସ୍‌ରେ ଚଢୁଥିବା ବେଳେ ଅନ୍ୟ ଜଣେ ଯୁବକ ପକେଟ୍‌ ମାର୍‌ କରି ଲୋକଙ୍କ ହାତରେ ଧରାପଡ଼ିଛନ୍ତି।  

ଆଖଣ୍ଡଳମଣି ପୀଠରେ ଜଳଲାଗି:  ବାବାଙ୍କ ଶୀତଳ ଉପଚାର ନୀତି ଆରମ୍ଭ

ଆଖଣ୍ଡଳମଣି ପୀଠରେ ଜଳଲାଗି: ବାବାଙ୍କ ଶୀତଳ ଉପଚାର ନୀତି ଆରମ୍ଭ

ଆରଡ଼ି, ୧୫।୪ (ଡି.ଏନ.ଏ.) - ପବିତ୍ର ମହାବିଷୁବ ସଂକ୍ରାନ୍ତିରେ ଭଦ୍ରକ ଜିଲାର ପ୍ରସିଦ୍ଧ ଶୈବପୀଠ ଆରଡ଼ିର ବାବା ଆଖଣ୍ଡଳମଣିଙ୍କ ମନ୍ଦିରରେ ସ୍ଥାନୀୟ ଅଞ୍ଚଳର ଗୋପାଳମାନେ ବାବାଙ୍କ ମସ୍ତକରେ ଜଳଲାଗି କରିଛନ୍ତି। 

ଖଣ୍ଡୁରୀ ଦେବୀଙ୍କ ଚଇତି ମେଳା

ଖଣ୍ଡୁରୀ ଦେବୀଙ୍କ ଚଇତି ମେଳା

ଆନନ୍ଦପୁର, ୧୫।୪(ସ୍ବ.ପ୍ର.): ଘସିପୁରା ବ୍ଲକ ବଡ଼ପଦନାଠାରେ ପଣା ସଂକ୍ରାନ୍ତୀ ଅବସରରେ ରବିବାର ମା’ ଖଣ୍ଡୁରୀ ଦେବୀଙ୍କ ୧୦ମ ବାର୍ଷିକ ଚଇତି ମେଳା ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି। 

୨ ଲକ୍ଷ ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁଙ୍କ ସମାଗମ

୨ ଲକ୍ଷ ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁଙ୍କ ସମାଗମ

ଘଟଗାଁ , ୧୫ା୪(ଡି.ଏନ.ଏ.): କେନ୍ଦୁଝର ଘଟଗାଁ ମା’ ତାରିଣୀଙ୍କ ପ୍ରସିଦ୍ଧ ଚଇତି ପର୍ବ ରବିବାର ୬ଷ୍ଠ ଦିବସରେ ପହଞ୍ଚିଛି। ମହାବିଷୁବ ପଣା ସଂକ୍ରାନ୍ତି ତଥା ଓଡ଼ିଆ ନବବର୍ଷରେ ମା’ ତାରିଣୀ ପୀଠରେ ୨ ଲକ୍ଷରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ଭକ୍ତଙ୍କ ସମାଗମ ହୋଇଥିଲା। 

ଲୋକସଭା ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ଅଶ୍ଳୀଳ ଭିଡ଼ିଓ ଭାଇରାଲ ମାମଲା:  ଆଉ ଜଣେ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗିରଫ

ଲୋକସଭା ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ଅଶ୍ଳୀଳ ଭିଡ଼ିଓ ଭାଇରାଲ ମାମଲା: ଆଉ ଜଣେ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗିରଫ

କେନ୍ଦୁଝର, ୧୫।୪(ସ୍ବ.ପ୍ର.): ଜଣେ ଲୋକସଭା ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ଅଶ୍ଳୀଳ ଭିଡ଼ିଓ ଭାଇରାଲ ମାମଲାରେ ରବିବାର ଆଉ ଜଣେ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ କେନ୍ଦୁଝର ପୋଲିସ ଗିରଫ କରିଛି। ସେ ହେଲେ ପ୍ରଶାନ୍ତ ମିଶ୍ର।

ମରାମତି ହେଲା ଜାତୀୟ ରାଜପଥ

ମରାମତି ହେଲା ଜାତୀୟ ରାଜପଥ

ଆରଡ଼ି, ୧୪।୪ (ଡି.ଏନ.ଏ.) - ଭଦ୍ରକ ଜିଲା ଆରଡ଼ି ଫାଣ୍ଡି ନିକଟରେ ୨୦ ନମ୍ବର ଜାତୀୟ ରାଜପଥରେ ହୋଇଥିବା ଖାଲ ମରାମତି ହୋଇଛି। ପ୍ରାୟ ବର୍ଷେରୁ ଉର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ହେବ ଏଠାରେ ଏକ ବିରାଟ ଖାଲ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଥିଲା। 

ଖଣ୍ଡୁରୀ ଦେବୀଙ୍କ ଚଇତି ମେଳା

ଖଣ୍ଡୁରୀ ଦେବୀଙ୍କ ଚଇତି ମେଳା

ଆନନ୍ଦପୁର, ୧୪।୪(ସ୍ବ.ପ୍ର.): ଘସିପୁରା ବ୍ଲକ ବଡ଼ପଦନାଠାରେ ପଣା ସଂକ୍ରାନ୍ତୀ ଅବସରରେ ରବିବାର ମା’ ଖଣ୍ଡୁରୀ ଦେବୀଙ୍କ ୧୦ମ ବାର୍ଷିକ ଚଇତି ମେଳା ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି। 

ରାଇସ୍‌ ମିଲ୍‌ରେ ଶ୍ରମିକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ନେଇ ଉତ୍ତେଜନା

ରାଇସ୍‌ ମିଲ୍‌ରେ ଶ୍ରମିକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ନେଇ ଉତ୍ତେଜନା

ବାହାନଗା, ୧୪।୪(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲା ବାହାନଗା ବ୍ଲକ ଖନ୍ତାପଡ଼ାସ୍ଥିତ ଦୁର୍ଗା ରାଇସ୍‌ ମିଲ୍‌ରେ ଶନିବାର ଜଣେ ଶ୍ରମିକଙ୍କୁ ମୃତ୍ୟୁକୁ ନେଇ ଉତ୍ତେଜନା ଦେଖାଦେଇଛି ା

ବିଜେଡି ଛାଡ଼ିଲେ ସୁଷମାରାଣୀ

ବିଜେଡି ଛାଡ଼ିଲେ ସୁଷମାରାଣୀ

ବାଲେଶ୍ୱର ଅଫିସ, ୧୪।୪-ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲା ନୀଳଗିରି ବିଧାନସଭା କ୍ଷେତ୍ରରେ ୨୦୧୯ ନିର୍ବାଚନରେ ଭାଜପାରୁ ଟିକେଟ ନ ପାଇବାର ଆଶଙ୍କା କରି ସୁଷମାରାଣୀ ବିଶ୍ୱାଳ ମାର୍ଚ୍ଚ ୧୧ ତାରିଖରେ ବିଜେଡିରେ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ।

ବିଜେଡିର ମିଶ୍ରଣ ସଭାରେ ଖବରଦାତାଙ୍କୁ ଦୁର୍ବ୍ୟବହାର ଅଭିଯୋଗ :ବୁଝାଶୁଝା ପରେ ପରିସ୍ଥିତି ଶାନ୍ତ

ବିଜେଡିର ମିଶ୍ରଣ ସଭାରେ ଖବରଦାତାଙ୍କୁ ଦୁର୍ବ୍ୟବହାର ଅଭିଯୋଗ :ବୁଝାଶୁଝା ପରେ ପରିସ୍ଥିତି ଶାନ୍ତ

ବାରିପଦା ଅଫିସ,୧୪ା୪- ବାରିପଦା ବିଜୁ ଭବନ ତଥା ଜିଲା ବିଜେଡି କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ଦଳ ପକ୍ଷରୁ ରବିବାର ଏକ ମିଶ୍ରଣ ସଭା ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି।

ଜବତ ଜେସିବିର ପତ୍ତା ମିଳୁନି

ଜବତ ଜେସିବିର ପତ୍ତା ମିଳୁନି

ହାଟଡ଼ିହୀ,୧୪l୪(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲା ହାଟଡ଼ିହୀ ବ୍ଲକ ଝଣଝଣା ନିକଟ ଏକ ମୋରମ ଖଣିରୁ ନିକଟରେ ବେଆଇନ  ମୋରମ୍‌ ଚୋରାଚାଲାଣ ହେଉଥିବା ବେଳେ ହାଟଡ଼ିହୀ ତହସିଲଦାର ଗାୟତ୍ରୀ ସୋରେନ ଉକ୍ତ ମୋରମ ଖଣିରେ ପହଞ୍ଚି ଏକ ଜେସିବି ମେଶିନ ଜବତ କରିଥିଲେ  l

ଚାନ୍ଦବାଲିରେ ପାଟୁଆଯାତ୍ରା

ଚାନ୍ଦବାଲିରେ ପାଟୁଆଯାତ୍ରା

ଚାନ୍ଦବାଲି,୧୪।୪(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ମହାବିଷୁବ ସଂକ୍ରାନ୍ତି ଅବସରରେ ଚାନ୍ଦବାଲି ବ୍ଲକର ବିଭିନ୍ନ ଶକ୍ତିପୀଠରେ ରବିବାର ପାଟୁଆଯାତ୍ରା ଓ ମେଳା ଲାଗିଛି ।

ବିଜେଡି ଓ କଂଗ୍ରେସକୁ ଟକ୍କର ଦେବ ଭାଜପା, ବଢୁଛି ଭାଜପାର ସ୍ଥିତି

ବିଜେଡି ଓ କଂଗ୍ରେସକୁ ଟକ୍କର ଦେବ ଭାଜପା, ବଢୁଛି ଭାଜପାର ସ୍ଥିତି

ହାଟଡିହୀ, ୧୪l୪(ଡ଼ି.ଏନ.ଏ): କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲା ଆନନ୍ଦପୁର ନିିର୍ବାଚନମଣ୍ଡଳୀରେ ଚଳିତ ନିିର୍ବାଚନ ପ୍ରଚାର ଜୋର ଧରିଛି। ନିିର୍ବାଚନୀ ପ୍ରଚାର ମଇଦାନରେ କଂଗ୍ରେସ, ଭାଜପା ଓ ବିଜେଡି ଯୁଦ୍ଧ ଲାଗିରହିଛି।