ବାଲେଶ୍ୱର

ସରିଲା ଜିଲା ଯୁବ ଉତ୍ସବ:  ରାଜ୍ୟ ସ୍ତରକୁ ଗଲେ କୃତି ପ୍ରତିଯୋଗୀ

ସରିଲା ଜିଲା ଯୁବ ଉତ୍ସବ: ରାଜ୍ୟ ସ୍ତରକୁ ଗଲେ କୃତି ପ୍ରତିଯୋଗୀ

ବାଲେଶ୍ୱର ଅଫିସ, ୧୧।୧୧-ବାଲେଶ୍ୱରସ୍ଥିତ ପବ୍ଲିକ ହାଇସ୍କୁଲରେ ୨୪ତମ ଜିଲା ଯୁବ ଉତ୍ସବ-୨୦୧୮ ଶନିବାର ଉଦ୍‌ଯାପିତ ହୋଇଯାଇଛି। ରାଜ୍ୟ କ୍ରୀଡ଼ା ଓ ଯୁବ ସେବା ବିଭାଗ ଏବଂ ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲା ପ୍ରଶାସନ ଆନୁକୂଲ୍ୟରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ଉତ୍ସବରେ ଜିଲାର ସମସ୍ତ ବ୍ଲକର ଯୁବତୀଯୁବକମାନେ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ। ଜିଲା କ୍ରୀଡ଼ା ଅଧିକାରୀ ପୂର୍ଣ୍ଣଚନ୍ଦ୍ର ଜେନା ପୌରୋହିତ୍ୟ କରିଥିଲେ। 

ନିଶାମୁକ୍ତ ଓଡ଼ିଶା ଗଠନ ଲାଗି ଆହ୍ବାନ

ନିଶାମୁକ୍ତ ଓଡ଼ିଶା ଗଠନ ଲାଗି ଆହ୍ବାନ

ବାଲେଶ୍ୱର ଅଫିସ, ୧୦।୧୧-ମିଳିତ ଓଡ଼ିଶା ନିଶା ନିବାରଣ ଅଭିଯାନ (ମୋନା) ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲା କମିଟି ବୈଠକ ନେଳିଆବାଗସ୍ଥିତ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ଶୁକ୍ରବାର ସଙ୍ଗଠନ ସଭାପତି ଆଇନଜୀବୀ ପ୍ରଭାକର ସାହୁୁଙ୍କ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତାରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି।

ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟସ୍ତରରେ ଦୃଷ୍ଟିହୀନ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରଙ୍କ କମାଲ

ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟସ୍ତରରେ ଦୃଷ୍ଟିହୀନ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରଙ୍କ କମାଲ

ବାଲେଶ୍ୱର ଅଫିସ, ୧୦।୧୧-ବାଲେଶ୍ୱର ରାଣୀପାଟଣାସ୍ଥିତ ଦୃଷ୍ଟିହୀନ ବିଦ୍ୟାଳୟର ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରମାନେ ଦିଲ୍ଲୀ  ଲଦି ଇଷ୍ଟେଟ୍‌ସ୍ଥିତ ଇଣ୍ଡିଆ ଇଣ୍ଟରନ୍ୟାଶନାଲ ସେଣ୍ଟରରେ ଗତ ୪ ତାରିଖରେ ନୃତ୍ୟ ଓ ସଙ୍ଗୀତ ପରିବେଷଣ କରି ଦର୍ଶକଙ୍କୁ ମନ୍ତ୍ରମୁଗ୍ଧ କରିଛନ୍ତି। 

ନୀଳଗିରିମୁହାଁ ୧୦୮ରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ଝାଡଖଣ୍ଡ ହାତୀ

ନୀଳଗିରିମୁହାଁ ୧୦୮ରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ଝାଡଖଣ୍ଡ ହାତୀ

ସଜନାଗଡ଼, ୧୦।୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲା ନୀଳଗିରି ଅଞ୍ଚଳକୁ ୧୦୮ରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ଝାଡ଼ଖଣ୍ଡ ହାତୀ ମାଡ଼ିଆସୁଥିବା ସୂଚନା ମିଳିଛି।

ରାସ୍ତା ସଂଯୋଗ ଯୋଜନା ମନ୍ଥର: ଅବହେଳିତ ଅଞ୍ଚଳରେ ବିକାଶ ଅଧୁରା

ରାସ୍ତା ସଂଯୋଗ ଯୋଜନା ମନ୍ଥର: ଅବହେଳିତ ଅଞ୍ଚଳରେ ବିକାଶ ଅଧୁରା

କେନ୍ଦୁଝର,୧୦ା୧୧(ସ୍ବ.ପ୍ର.) : କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲାର ପଛୁଆ ଓ ଅବହେଳିତ ବାଂଶପାଳ ବ୍ଲକ ଅଞ୍ଚଳର ବିକାଶ ପାଇଁ ବହୁ ଯୋଜନା କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ ହେବା ସହ ବହୁ ଅର୍ଥ ଖର୍ଚ୍ଚ ହେଉଥିଲେ ହେଁ ଏହି ବ୍ଲକ ଅଞ୍ଚଳର ଭିତ୍ତିଭୂମି ବିପର୍ଯ୍ୟସ୍ତ ହୋଇ ରହିଛି ା

ହାତୀ ଆକ୍ରମଣରେ ବୃଦ୍ଧ ମୃତ

ହାତୀ ଆକ୍ରମଣରେ ବୃଦ୍ଧ ମୃତ

 ମୋରଡା, ୧୦।୧୧-ମୋରଡା ବ୍ଲକ  ପାରିଆକୁଲି ଗ୍ରାମର ଜଣେ ବୃଦ୍ଧ ଶନିବାର ସକାଳୁ  ନିଜ ଚାଷ ଜମିକୁ ଯାଇଥିବା ବେଳେ  ହାତୀ ଆକ୍ରମଣର ଶିକାର ହୋଇଛନ୍ତି। ଗୁରୁତର ଅବସ୍ଥାରେ ତାଙ୍କୁ ବାରିପଦା ପିଆରଏମ ମେଡିକାଲ କଲେଜରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଥିବା ବେଳେ ସେଠାରେ ଡାକ୍ତର ତାଙ୍କୁ ମୃତ ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି।  ମୃତକ ହେଲେ  ପାରିଆକୁଲି ଗ୍ରାମର  ନାରାୟଣ ଟୁଡୁ(୭୦) ।

ଅଜଣା ଗାଡ଼ି ଧକ୍କାରେ ଯୁବକ ମୃତ

ଅଜଣା ଗାଡ଼ି ଧକ୍କାରେ ଯୁବକ ମୃତ

ରୂପ୍‌ସା, ୧୦।୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ବାଲେଶ୍ୱର ୬୦ନଂ. ଜାତୀୟ ରାଜପଥର ସଦର ବ୍ଳକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ନିଧିପଣ୍ଡାଠାରେ ଏକ ଅଜଣା ଗାଡ଼ି ଧକ୍କାରେ ଜଣେ ଯୁବକଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ମୃତ ଯୁବକଙ୍କ ପରିଚୟ ଜଣାପଡ଼ିନାହଁ। ତାଙ୍କର ବୟସ ୪୨ବର୍ଷ ହେବ ବୋଲି ପୋଲିସ କହିଛି। ଜଳେଶ୍ୱରରୁ ବାଲେଶ୍ୱର ଅଭିମୁଖେ ଯାଉଥିବା ଏକ ଭ୍ୟାନ୍‌ ଶୁକ୍ରବାର ରାତିରେ ତାଙ୍କୁ ଧକ୍କା ଦେଇ ପଳାଇଥିଲା। 

ଅବେହଳିତଙ୍କୁ ମାଗଣା ଆଇନସେବା ଉପରେ ଗୁରୁତ୍ୱ

ଅବେହଳିତଙ୍କୁ ମାଗଣା ଆଇନସେବା ଉପରେ ଗୁରୁତ୍ୱ

ଜଳେଶ୍ୱର, ୧୦।୧୧ (ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)-ଜଳେଶ୍ୱର ସହର ନୂଆବଜାରସ୍ଥିତ ଜଳେଶ୍ୱର ମହିଳା ମହାବିଦ୍ୟାଳୟ ପରିସରରେ ଜଳେଶ୍ୱରସ୍ଥିତ ତାଲୁକ ଆଇନ୍‌ ସେବା କମିଟି ତରଫରୁ ଜାତୀୟ ଆଇନ ସେବା ଦିବସ ଶୁକ୍ରବାର ପାଳିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଏହି ଅବସରରେ କମିଟି ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ତଥା ବରିଷ୍ଠ ଦେୱାନୀ ବିଚାରପତି(ସବ୍‌ଜଜ୍‌) ବିନୋଦ ବିହାରୀ ସାହୁଙ୍କ ପ୍ରତ୍ୟକ୍ଷ ତତ୍ତ୍ୱାବଧାନରେ ମହାବିଦ୍ୟାଳୟର ଶତାଧିକ ଛାତ୍ରୀଙ୍କୁ ନେଇ ଏକ ଆଇନ ସଚେତନତା ଶୋଭାଯାତ୍ରା ସହର ପରିକ୍ରମା କରାଯିବା ସହିତ ଏକ ଶିବିର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା।

ଭୀମଭୋଇ ସାମର୍ଥ୍ୟ ଶିବିର: ୯୪୩ ଦିବ୍ୟାଙ୍ଗଙ୍କୁ ପରୀକ୍ଷା

ଭୀମଭୋଇ ସାମର୍ଥ୍ୟ ଶିବିର: ୯୪୩ ଦିବ୍ୟାଙ୍ଗଙ୍କୁ ପରୀକ୍ଷା

ଜଳେଶ୍ୱର, ୧୦।୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଜଳେଶ୍ୱର ସହର ନୂଆବଜାରସ୍ଥିତ ଜଳେଶ୍ୱର ନୋଡାଲ ହାଇସ୍କୁଲ ପରିସରରେ ଭୀମଭୋଇ ଭିନ୍ନକ୍ଷମ ସାମର୍ଥ୍ୟ ଅଭିଯାନ ଶିବିର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଜଳେଶ୍ୱର ବ୍ଲକ ଓ ମ୍ୟୁନିସିପାଲିଟି ଅଞ୍ଚଳରୁ ୯୪୩ଜଣ ଭିନ୍ନକ୍ଷମ ନିଜ ନାଁ ପଞ୍ଜିକୃତ କରାଇ ଡାକ୍ତରଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ପରୀକ୍ଷା କରାଇଥିଲେ। ଚକ୍ଷୁରେ ୧୪୦, ଅସ୍ଥିଶଲ୍ୟରେ ୪୨୭, ନାଶା, କର୍ଣ୍ଣ ଓ ଗଳାରେ ୨୩୭ ଓ ମାନସିକ ଅନଗ୍ରସର ବିଭାଗରେ ୧୩୯ଜଣ ବିଭାଗୀୟ ଡାକ୍ତରଙ୍କଠାରେ ପରୀକ୍ଷା କରାଇ ଭିନ୍ନକ୍ଷମ ପ୍ରମାଣପତ୍ର ପାଇବା ପାଇଁ ଆବେଦନ କରିଛନ୍ତି। 

ଜଗନ୍ନାଥ ସଂସ୍କୃତି ଜ୍ଞାନ ପରୀକ୍ଷା: ଖଇରା ଛାତ୍ର ବାଲେଶ୍ୱରରେ ପ୍ରଥମ

ଜଗନ୍ନାଥ ସଂସ୍କୃତି ଜ୍ଞାନ ପରୀକ୍ଷା: ଖଇରା ଛାତ୍ର ବାଲେଶ୍ୱରରେ ପ୍ରଥମ

ଖଇରା, ୧୦।୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଖଇରା ଚାରଣ ଗୋଷ୍ଠୀ ପୁରୀ ଆନୁକୂଲ୍ୟରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ଜଗନ୍ନାଥ ସଂସ୍କୃତି ଜ୍ଞାନ ପରୀକ୍ଷାରେ ଖଇରା ଚଣ୍ଡିମାତା ହାଇସ୍କୁଲର ୯ମ ଶ୍ରେଣୀ ଛାତ୍ର ଅବିନାଶ କୁମାର ବାରିକ ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲାରେ ପ୍ରଥମ ସ୍ଥାନ ଅଧିକାର କରିଛନ୍ତି ା ସଂସ୍କୃତି ଜ୍ଞାନ ପରୀକ୍ଷାର ସଂଯୋଜକ ରମଣିରଞ୍ଜନ ନାୟକଙ୍କ ପ୍ରତ୍ୟକ୍ଷ ତତ୍ତ୍ୱାବଧାନରେ ଖଇରା ବ୍ଲକର ୩ଟି ପରୀକ୍ଷା କେନ୍ଦ୍ରରେ ଗତ ଅଗଷ୍ଟ ୧୮ତାରିଖରେ ଏହି ପରୀକ୍ଷା ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା ।

ବାରିପଦାରେ ହାତୀ ଉତ୍ପାତ, ଲୋକେ ଆତଙ୍କିତ

ବାରିପଦାରେ ହାତୀ ଉତ୍ପାତ, ଲୋକେ ଆତଙ୍କିତ

ବାରିପଦା ଅଫିସ,୧୦।୧୧: ମୟୂରଭଞ୍ଜ ଜିଲାର ରାସଗୋବିନ୍ଦପୁର ରେଞ୍ଜ ଅଞ୍ଚଳରେ ହାତୀ ଉତ୍ପାତ। ପ୍ରାୟ ୭୦ରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ହାତୀ ମୟୂରଭଞ୍ଜ-ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ ସୀମାନ୍ତ ଦେଇ ଓଡ଼ିଶାରେ ପ୍ରବେଶ କରିଛନ୍ତି। 

ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ଯୁବକଙ୍କ ଜୀବନ ଗଲା

ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ଯୁବକଙ୍କ ଜୀବନ ଗଲା

ଠାକୁରମୁଣ୍ଡା, ୧୦।୧୧(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ମୟୂରଭଞ୍ଜ ଜିଲ୍ଲା ଠାକୁରମୁଣ୍ଡା ଥାନା ଅଖାପଲାଣ ଗ୍ରାମ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ରାସ୍ତା ବାଙ୍କରେ ଶୁକ୍ରବାର ରାତି ପ୍ରାୟ ୧୦ଟାବେଳେ ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ରାସ୍ତାକଡରେ ଥିବା ଏକ ଗଛରେ ଧକ୍କା କରିବା ଫଳରେ ଜଣେ ବାଇକ ଚାଳକଙ୍କ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି।

ନିଆଁରେ ପୋଡ଼ି ହୋଇ ମହିଳାଙ୍କ ଆତ୍ମହତ୍ୟା ଉଦ୍ୟମ: ପୋଡ଼ିଗଲା ଘର, ଗୁରୁତର ଅବସ୍ଥାରେ ଭଦ୍ରକ ଚିକିତ୍ସାଳୟରେ ଭର୍ତ୍ତି

ନିଆଁରେ ପୋଡ଼ି ହୋଇ ମହିଳାଙ୍କ ଆତ୍ମହତ୍ୟା ଉଦ୍ୟମ: ପୋଡ଼ିଗଲା ଘର, ଗୁରୁତର ଅବସ୍ଥାରେ ଭଦ୍ରକ ଚିକିତ୍ସାଳୟରେ ଭର୍ତ୍ତି

ଭଦ୍ରକ ଅଫିସ,୧୦।୧୧: ଭଦ୍ରକ ଗ୍ରାମାଞ୍ଚଳ ଥାନା ଅଧୀନସ୍ଥ ବଗମରା ପୋଡ଼ଗଡ଼ିଆ ଗାଁରେ ଶନିବାର ଏକ ଅଭାବନୀୟ ଘଟଣା ଘଟିଛି। ଘରୋଇ କଳହକୁ ନେଇ ଜଣେ ମହିଳା ଆତ୍ମହତ୍ୟା ଉଦ୍ୟମ କରି ଗୁରୁତର ହୋଇଛନ୍ତି। ମହିଳାଜଣଙ୍କ ହେଲେ ଯମୁନା ମୁଣ୍ଡା।

ଗାନ୍ଧୀ ସଦ୍‌ଭାବନା ଜ୍ୟୋତି ଯାତ୍ରାକୁ ଭଦ୍ରକରେ ସ୍ବାଗତ

ଗାନ୍ଧୀ ସଦ୍‌ଭାବନା ଜ୍ୟୋତି ଯାତ୍ରାକୁ ଭଦ୍ରକରେ ସ୍ବାଗତ

ଭଦ୍ରକ ଅଫିସ,୧୦।୧୧: ବାଲେଶ୍ୱରରୁ ବାହାରିଥିବା ଗାନ୍ଧୀ ସଦ୍‌ଭାବନା ଶୋଭାଯାତ୍ରାକୁ ଶନିବାର ଭଦ୍ରକରେ ସ୍ବାଗତ କରାଯାଇଚି। ଗାନ୍ଧୀ ପଡ଼ିଆଠାରୁ ଏକ ଶୋଭାଯାତ୍ରାରେ ଟାଉନ୍‌ହଲ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଅଣାଯାଇ ଏକ ସଭା ଆୟୋଜିତ କରାଯାଇଥିଲା।

ଜଗଧାତ୍ରୀ ବେଶରେ ଦର୍ଶନ ଦେଲେ ମା’ ଭଦ୍ରକାଳୀ

ଜଗଧାତ୍ରୀ ବେଶରେ ଦର୍ଶନ ଦେଲେ ମା’ ଭଦ୍ରକାଳୀ

ଭଦ୍ରକ ଅଫିସ,୧୦।୧୧: ମା’ ଭଦ୍ରକାଳୀଙ୍କ ସପ୍ତମାତୃକା ବେଶର ଶନିବାର ପଞ୍ଚମ ଦିନ। ଏହି ଉପଲକ୍ଷେ ମା’ ଜଗଧାତ୍ରୀ ବେଶରେ ଦର୍ଶନ ଦେଇଛନ୍ତି।

ପଚାଧାନ ବିଡା ସହ ଚାଷୀଙ୍କ ଅଭିଯୋଗ

ଖୁଣ୍ଟା, ୧୦।୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଚକଡ଼ା ଓ ମାଟିଆଗୁଣ୍ଡି ରୋଗ ଓ ପୋକ ପ୍ରଭାବରେ  ଗୋପବନ୍ଧୁନଗର ବ୍ଲକ ଅଧୀନ କୁଶଳଦା ପଞ୍ଚାୟତର ବହୁ ଚାଷୀଙ୍କ ଧାନ ଫସଲ ନଷ୍ଟ ହୋଇଯାଇଛି। 

ମାସ୍କଟ ଓଲିକୁ ମୟୂରଭଞ୍ଜରେ ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧନା

ମାସ୍କଟ ଓଲିକୁ ମୟୂରଭଞ୍ଜରେ ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧନା

ବାରିପଦା ଅଫିସ,୧୦।୧୧- ଭୁବନେଶ୍ୱର କଳିଙ୍ଗ ଷ୍ଟାଡିୟମଠାରେ ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ  ଚଳିତ ମାସ ୨୮ରୁ ଡିସେମ୍ବର ୧୬ତାରିଖ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପୁରୁଷ ହକି ବିଶ୍ୱକପ ପ୍ରତିଯୋଗିତା ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ।  ଏଥିନିମନ୍ତେ ଆଗ୍ରହ ସୃଷ୍ଟି କରାଯିବା ଲକ୍ଷ୍ୟରେ ମାସ୍କଟ ଓଲି ଶୋଭାଯାତ୍ରା ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଗତ ୨ତାରିଖରୁ ରାଜ୍ୟସ୍ତରରୁ ଶୁଭାରମ୍ଭ ହୋଇଛି। 

ବନ୍ଧୁକ ଜବତ, ଶିକାରୀ ଗିରଫ

ବନ୍ଧୁକ ଜବତ, ଶିକାରୀ ଗିରଫ

କପ୍ତିପଦା,୧୦ା୧୧(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ)- କପ୍ତିପଦା ରେଞ୍ଜ ଶରତ ସେକ୍ସନ୍‌ ଅଧିନ  ହରିଡ଼ାଚୁଆ ଜଙ୍ଗଲକୁ ଶିକାର ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ବନ୍ଧୁକ ଧରି ଯାଉଥିବା ଜଣେ ଯୁବକଙ୍କୁ ଶୁକ୍ରବାର ବନ ବିଭାଗ କର୍ମଚାରୀ କାବୁ କରିଛନ୍ତି।

ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସ -ଅଟୋ ମୁହଁ। ମୁହିଁ ଧକ୍କା ଜଣେ ମୃତ, ୪ ଆହତ

ଠାକୁରମୁଣ୍ଡା,୧୦ା୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ)- ଠାକୁରମୁଣ୍ଡା ଆନନ୍ଦପୁର ରାସ୍ତାର ଚିଆଁବେଡା ଛକ ନିକଟରେ ଗୁରୁବାର ରାତିରେ ଏକ ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସ ସହିତ ଅଟୋର ମୁହଁ। ମୁହିଁ  ଧକ୍କା ହୋଇଛି। 

ମୋରମ ମାଫିଆଙ୍କୁ ଅଙ୍କୁଶ ନାହିଁ :  ଉଜୁଡି ଯାଉଛି ଶିମିଳିପାଳ ପାଦଦେଶର ପରିବେଶ

ମୋରମ ମାଫିଆଙ୍କୁ ଅଙ୍କୁଶ ନାହିଁ : ଉଜୁଡି ଯାଉଛି ଶିମିଳିପାଳ ପାଦଦେଶର ପରିବେଶ

କପ୍ତିପଦା,୧୦ା୧୧(ଡ଼ି.ଏନ.ଏ)-ଶିମିଳିପାଳ ପାଦଦେଶରେ ଥିବା ପାହାଡିଆ ଅଞ୍ଚଳରେ ବହୁ ବେଆଇନ ମୋରୁମ ଖାଦାନ ଗଢି ଉଠିଛି।

ପ୍ରସିଦ୍ଧ ଭଦ୍ରକ କାଳୀପୂଜା:  ଆଖି ଝଲସାଇ ମନ ମୋହୁଛି

ପ୍ରସିଦ୍ଧ ଭଦ୍ରକ କାଳୀପୂଜା: ଆଖି ଝଲସାଇ ମନ ମୋହୁଛି

ଭଦ୍ରକ ଅଫିସ,୧୦।୧୧-ପୂର୍ବବର୍ଷରେ ପ୍ରଶାସନିକ କଟକଣା ପ୍ରସିଦ୍ଧ ଭଦ୍ରକ କାଳୀପୂଜାକୁ କେତେକାଂଶରେ ଫିକା ପକାଇଥିଲା। ଏଥର କଟକଣା କୋହଳ ହେବା ଏବଂ ପାଗ ଭଲ ରହିଥିବାରୁ କାଳୀପୂଜା ମାହୋଲ ଜମି ଉଠିଛି। 

ବେଆଇନ ମୋରମ ଲୁଟ୍‌କୁ ବିରୋଧ:  ଗଡ଼ପଦାରେ ସର୍ବଦଳୀୟ ସମାବେଶ

ବେଆଇନ ମୋରମ ଲୁଟ୍‌କୁ ବିରୋଧ: ଗଡ଼ପଦାରେ ସର୍ବଦଳୀୟ ସମାବେଶ

ରୂପ୍‌ସା, ୧୦।୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲା ବସ୍ତା ତହସିଲ ରୂପ୍‌ସା ଥାନା ଲଛମନଖୁଣ୍ଟା ମୌଜାରେ ୧୪୪ଧାରାକୁ ବେଖାତିର କରି ମାଫିଆଙ୍କ ମୋରମ ଖନନ ନେଇ ଉତ୍ତେଜନା ଲାଗି ରହିଛି। 

‘ଖଇରାର ସ୍ବାଭିମାନ’ ପ୍ରସଙ୍ଗ ଉଠାଇଲେ  ବ୍ଲକ ଉପାଧ୍ୟକ୍ଷ

‘ଖଇରାର ସ୍ବାଭିମାନ’ ପ୍ରସଙ୍ଗ ଉଠାଇଲେ ବ୍ଲକ ଉପାଧ୍ୟକ୍ଷ

ଖଇରା, ୧୦।୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଖଇରା ଓ ସିମୁଳିଆ ବ୍ଲକକୁ ନେଇ ସିମୁଳିଆ ନିର୍ବାଚନ ମଣ୍ଡଳୀ ଗଠନ ହେବାର ୬ ଦଶନ୍ଧିରୁ ଅଧିକ ବର୍ଷ ବିତିବାକୁ ବସିଲାଣି। ଏଯାଏ ନିର୍ବାଚନମଣ୍ଡଳୀର ଗଠନ ଲକ୍ଷ୍ୟ ଅଧୁରା ହୋଇରହିଛି।

ବାହାନଗା ରେଳଷ୍ଟେଶନ ସମସ୍ୟା ନେଇ ମ୍ୟାନେଜରଙ୍କୁ ଦାବିପତ୍ର

ବାହାନଗା ରେଳଷ୍ଟେଶନ ସମସ୍ୟା ନେଇ ମ୍ୟାନେଜରଙ୍କୁ ଦାବିପତ୍ର

ବାହାନଗା, ୧୦ା୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲା ବାହାନଗା ରେଳଷ୍ଟେଶନର ବିଭିନ୍ନ ସମସ୍ୟା ନେଇ ଓଡିଶା ସୁରକ୍ଷା ସେନା ତରଫରୁ ଡିଆରଏମ୍‌ଙ୍କ ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ଷ୍ଟେଶନ ମ୍ୟାନେଜରଙ୍କୁ ଦାବିପତ୍ର ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଛି।