ବାଲେଶ୍ୱର

ଭୁଶୁଡିଲା ଡ୍ରେନ: ରାସ୍ତାରେ ଆଣ୍ଠୁଏ ପାଣି

ବଡ଼ସାହି,୧୭ ।୭(ସ୍ବ.ପ୍ର)-ବଡ଼ସାହି ବଜାରର ମୁଖ୍ୟ ସ୍ଥଳରେ ଥିବା ଡ୍ରେନ ପୋତିଯିବାରୁ ବର୍ଷାଜଳ ନିଷ୍କାସନ ନେଇ ସମସ୍ୟା ଉପୁଜିଛି । ସାମାନ୍ୟ ବର୍ଷାରେ ରାସ୍ତାଘାଟ, ତହସିଲ, ଥାନା, ରାଜସ୍ବ ଅଫିସ ବର୍ଷା ସମେତ ବହୁ ଦୋକାନ ପାଣିରେ ଉବୁଟୁବୁ ହେଉଛି । ଏପରିକି ଦୀର୍ଘଦିନ ଧରି ଡ୍ରେନ ଭାଙ୍ଗି ପଡିଥିବା ବେଳେ ବିପଦସଙ୍କୁଳ ଅବସ୍ଥାରେ ଟେଲିଫୋନ ଖୁଣ୍ଟ ଝୁଲି ରହିଛି । କୌଣସି ମୁହୂର୍ତ୍ତରେ ଅଘଟଣା ଘଟିବାର ଆଶଙ୍କାକୁ ଏଡାଇ ହେବ ନାହିଁ।

ଯୁବ ବାହିନୀର ଦକ୍ଷତା ବିକାଶ ଉପରେ ଗୁରୁତ୍ୱ

ଯୁବ ବାହିନୀର ଦକ୍ଷତା ବିକାଶ ଉପରେ ଗୁରୁତ୍ୱ

ବାରିପଦା ଅଫିସ,୧୭।୭- ବାରିପଦା ତକତପୁରସ୍ଥିତ ସରକାରୀ ବୈଷୟିକ ତାଲିମ କେନ୍ଦ୍ର ପରିସରରେ ବିଶ୍ୱ ଦକ୍ଷତା ଦିବସ ପାଳିତ ହୋଇଯାଇଛି। ତାଲିମ କେନ୍ଦ୍ରର ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଡ.ଶୁଭଙ୍ଗ କିଶୋର ଦାସଙ୍କ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତାରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ମୁଖ୍ୟ ଅତିଥି ଭାବେ ଜିଲାପାଳ ବିନିତ ଭରଦ୍ୱାଜ, ମୁଖ୍ୟବକ୍ତା ଭାବେ ଜିଲା ନିଯୁକ୍ତି ଅଧିକାରୀ ରଞ୍ଜନ କୁମାର ମିଶ୍ର ଯୋଗଦେଇଥିଲେ। ଏହି ଅବସରରେ ‘ପରିବେଶ ସୁରକ୍ଷା, ପୃଥିବୀ ସୁରକ୍ଷା’ ସ୍ଲୋଗାନରେ ସମସ୍ତେ ତାଲିମ କେନ୍ଦ୍ର ପରିସରରେ ବୃକ୍ଷ ରୋପଣ କରାଯାଇଥିଲା।

ଦୁଗ୍ଧ ଢାଳି ଚାଷୀଙ୍କ ପ୍ରତିବାଦ

ଦୁଗ୍ଧ ଢାଳି ଚାଷୀଙ୍କ ପ୍ରତିବାଦ

ଭଦ୍ରକ ଅଫିସ,୧୭।୭- ଚାଷୀଙ୍କଠାରୁ ଦୁଗ୍ଧ ସଂଗ୍ରହ କରା ନ ଯିବା ପ୍ରତିବାଦରେ ଭଦ୍ରକ ଜିଲା ବାସୁଦେବପୁର ବ୍ଲକ ଜଗନ୍ନାଥପ୍ରସାଦ ପଞ୍ଚାୟତର ୪୦ରୁ ଉର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ଚାଷୀ ବିକ୍ଷୋଭ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଛନ୍ତି। ସେମାନେ ସ୍ଥାନୀୟ ଗଙ୍ଗାମାତା ଦୁଗ୍ଧ ସୋସାଇଟି ଆଗରେ ଦୁଗ୍ଧ ଢାଳି ବିଭିନ୍ନ ନାରା ଦେଇ ଚାଷୀଙ୍କଠାରୁ କ୍ଷୀର ନ କିଣିବାକୁ ବାମୁଲ କମ୍ପାନୀ ପକ୍ଷରୁ ସୂଚନା ଦିଆଯାଇଥିବାରୁ ଏହାକୁ ନିନ୍ଦା କରି ଥିଲେ। ଗୋପାଳନ କରୁଥିବା ଚାଷୀ ଏଠାରେ କ୍ଷୀର ବିକି ନ ପାରି କ୍ଷତି ସହୁଛନ୍ତି। ସେମାନେ ପ୍ରତିବାଦ ଓ ବିରୋଧ କରିବା ସତ୍ତ୍ୱେ କୌଣସି ପ୍ରତିକାର ହେଉ ନ ଥିବା ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି।

ପୁରୁଣା ଫେରାର ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗିରଫ

ଭଦ୍ରକ ଅଫିସ,୧୭।୭- ଭଦ୍ରକ ଜିଲା ବାସୁଦେବପୁର ବ୍ଲକର ନାୟକାଣିଡିହି ଥାନା ପୋଲିସ ଦୁଇ ପୁରୁଣା ଫେରାର ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ସୋମବାର ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ଗିରଫ କରିଛି। ୨୦୧୧ର ଏକ ମାମଲାରେ ଗୋବିନ୍ଦପୁର ଅଞ୍ଚଳର ହରେକୃଷ୍ଣ ଓରଫ ଶଙ୍କର୍ଷଣ କର(୬୮) ଓ ୨୦୧୪ର ଏକ ମାମଲାରେ ତମ୍ବାଖଣ୍ଡି ଅଞ୍ଚଳର ସପନ କୁମାର ମାହୁନ୍ତ(୨୩) ଅଭିଯୁକ୍ତ ଥାଇ ଫେରାର ଥିଲେ।

ହେଲମେଟ ଯାଞ୍ଚ, ଜରିମାନା ଆଦାୟ

ଭଦ୍ରକ ଅଫିସ,୧୭।୭-ଭଦ୍ରକ ଜିଲା ନାୟକାଣିଡିହି ପୋଲିସ ପକ୍ଷରୁ ସଡକ ସଚେତନତା ପାଇଁ ବିରସ ଛକଠାରେ ସୋମବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଦୁଇଚକିଆ ଯାନ ଯାଞ୍ଚ କରାଯାଇଥିଲା।

ସ୍ବଳ୍ପ ବୃଷ୍ଟିପାତ, କୃଷିକାର୍ଯ୍ୟ ବାଧାପ୍ରାପ୍ତ

ଚମ୍ପୁଆ/ଯୋଡ଼ା/ଝୁମ୍ପୁରା,୧୭।୭(ଡି.ଏନ.ଏ.): ସ୍ବଳ୍ପ ବୃଷ୍ଟିପାତ ଯୋଗୁଁ ଚମ୍ପୁଆ କୃଷି ଜିଲାରେ ଚାଷ ପ୍ରଭାବିତ ହେବ ବୋଲି ଆଶଙ୍କା ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି। ଖରିଫ ଋତୁରେ କମ୍‌ ବୃଷ୍ଟିପାତ ଯୋଗୁଁ ପ୍ରଭାବ ସିଧା ସଳଖ ଚାଷୀକୁଳ ଉପରେ ପଡ଼ିଛି। ଆବଶ୍ୟକ ପରିମାଣ ବର୍ଷା ଅଭାବରୁ କୃଷିକାର୍ଯ୍ୟ ବାଧାପ୍ରାପ୍ତ ହୋଇଛି।

ଜିପିଏସ୍‌ ମେଶିନ ଅଚଳ

ଯୋଡ଼ା,୧୭।୭(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଯୋଡା ଖଣି ମଣ୍ଡଳରେ ଥିବା ପ୍ରାୟ ୧୦ ହଜାରରୁ ଅଧିକ ଟ୍ରକ୍‌ ଓ ଡମ୍ପର ଜିପିଏସ୍‌ ମେଶିନ ଅଚଳ କରାଣରୁ ଖଣିଜ ବୋଝେଇ ନ କରି କରି ଠିଆ ହୋଇଛି। ଗତ ଶୁକ୍ରବାରଠାରୁ ଜିପିଏସ୍‌ ମେଶିନ ଆଇଥ୍ରି ଏମ୍‌ଏସ୍‌ ଇଣ୍ଟିଗ୍ରେଟେଡ ମାଇନ୍ସ ମିନେରାଲ୍ସ ମ୍ୟାନେଜମେଣ୍ଟ ସିଷ୍ଟମ ସହ ଟ୍ୟାଗ ହେଉ ନାହିଁ। ବିଭିନ୍ନ ଖଣିରେ ଖଣିଜ ବୋଝେଇ ନ କରି ଟ୍ରକ୍‌ ଓ ଡମ୍ପର ଅଟକି ରହିଛି। ଟ୍ରକ୍‌ର ଡ୍ରାଇଭର ଓ ହେଲ୍‌ପର ନ ଖାଇ ନ ପିଇ ଖଣି ଓ ରାସ୍ତାରେ ପଡି ରହିଛନ୍ତି।

ବର୍ଷାରେ ଭାଙ୍ଗିଲା ଘର : ପଲିଥିନ ତଳେ ପରିବାର

ବର୍ଷାରେ ଭାଙ୍ଗିଲା ଘର : ପଲିଥିନ ତଳେ ପରିବାର

ବାଲିଆପାଳ,୧୭।୭(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲା ବାଲିଆପାଳ ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ମଧୁପୁରା ଗ୍ରାମପଞ୍ଚାୟତର ପଞ୍ଚରୁଖି ଗ୍ରାମର ପଞ୍ଚାନନ ଜେନାଙ୍କର ମାଟି ଘରଟି ରବିବାର ପ୍ରବଳ ବର୍ଷାରେ ଭାଙ୍ଗିଯାଇଛି ।

ପରିବେଶ ସଚେତନତା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ

ସୋର, ୧୭।୭(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ସୋର ମ୍ୟୁନିସିପାଲିଟି ଅଧୀନ ମୋବାରକପୁରସ୍ଥିତ ମାଉସୀ ମା’ ମନ୍ଦିର ନିକଟରେ ରାଜ୍ୟ ଗୃହ ଓ ନଗର ଉନ୍ନୟନ ବିଭାଗ ଆନୁକୂଲ୍ୟରେ ଏକ ପରିବେଶ ସଚେତନତା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଆୟୋଜିତ ହୋଇଯାଇଛି।

ଟ୍ରେନରେ କଟି ବୃଦ୍ଧଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ

ସୋର, ୧୭।୭(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲା ସୋର ଷ୍ଟେଶନର ୨ନମ୍ବର ପ୍ଲାଟଫର୍ମରେ ସୋମବାର ଅପରାହ୍ନ ୫ଟାବେଳେ ଇଷ୍ଟକୋଷ୍ଟ ଏକ୍ସପ୍ରେସ ଟ୍ରେନରେ ଓହ୍ଲାଇ ପ୍ଲାଟଫର୍ମ ପାର ହେଉଥିବା ବେଳେ କୃଷ୍ଣଚନ୍ଦ୍ର ମହାରଣା (୬୫) ନାମକ ଜଣେ ବୃଦ୍ଧଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି ।

ଜିଲାସ୍ତରୀୟ ସଂଘ ଅଧିବେଶନ

ସୋର, ୧୭।୭(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ସୋର ମ୍ୟୁନିସିପାଲଟି ଅଧୀନ ବ୍ଲକ ଠାରେ ଥିବା ଶ୍ରୀ ନିଗମାନନ୍ଦ ସରସ୍ବତୀ ଦେବଙ୍କ ଶାଖା ଆଶ୍ରମ ପରିସରରେ ୩୨ତମ ବାଲେଶ୍ୱର-ଭଦ୍ରକ ଜିଲାସ୍ତରୀୟ ସଂଘ ଅଧିବେଶନ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି ।

ପାଟପାଣି ଘାଟିରେ ଗାଡ଼ି ଦୁର୍ଘଟଣା

ରାଇସୁଆଁ,୧୭।୭(ଡି.ଏନ.ଏ.): କେନ୍ଦୁଝର ସହରଠାରୁ ଦୁର୍ଗମ ବାଂଶପାଳକୁ ଯାତାୟାତ କରୁଥିବା ବିଜୁଗାଁ ଗାଡି ଦୁର୍ଘଟଣାଗ୍ରସ୍ତ ହୋଇଛି।

ରାସ୍ତା ନିର୍ମାଣ ଲାଗି ଦାବିପତ୍ର

ବଡବିଲ, ୧୭।୭(ସ୍ବ.ପ୍ର.): କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲା ବଡବିଲ ସହରକୁ ପ୍ରଦୂଷଣ ମୁକ୍ତ ସହ ଦୁର୍ଘଟଣା ରୋକିବାକୁ ଅବିଳମ୍ବେ ପ୍ରସ୍ତାବିତ ବାଇପାସ ରିଂ ରୋଡ୍‌ ନିର୍ମାଣ ପାଇଁ ଆବଶ୍ୟକ ପଦକ୍ଷେପ ନେବାକୁ ସ୍ଥାନୀୟ ସିଭିଲ ସୋସାଇଟି ପକ୍ଷରୁ ସୋମବାର କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲାପାଳଙ୍କ ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ଦାବିପତ୍ର ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଛି।

ଛେଳି ଚାଷ କରି ରୋଜଗାରକ୍ଷମ

ଛେଳି ଚାଷ କରି ରୋଜଗାରକ୍ଷମ

କେନ୍ଦୁଝର, ୧୭।୭(ସ୍ବ.ପ୍ର.): ବଣପାହାଡ଼ ଘେରା ବାଂଶପାଳ ବ୍ଲକ ଅଞ୍ଚଳରେ ରହୁଥିବା ଆଦିମ ମଣିଷ କୁହାଯାଉଥିବା ଜୁଆଙ୍ଗ ଜନଜାତିଙ୍କ ବିକାଶ ହୋଇପାନି। ତଥାପି ସେମାନେ ଛେଳି ଚାଷ କରି ରୋଜଗାରକ୍ଷମ ହୋଇଛନ୍ତି। ଜୁଆଙ୍ଗମାନେ ଛେଳି ଚାଷ କରି ନିଜର ଅର୍ଥନୈତିକ ଅବସ୍ଥାକୁ ସୁଧାରିବାକୁ ଉଦ୍ୟମ ଚଳାଇଆସୁଛନ୍ତି। ବଣଜଙ୍ଗଲରେ ଛେଳିଙ୍କ ପାଇଁ ପର୍ଯ୍ୟାପ୍ତ ଖାଦ୍ୟ ରହିଛି। ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ ଦେଶୀ ଛେଳିର ଚାହିଦା ସହରାଞ୍ଚଳରେ ଅଧିକ ରହିଛି।

ଗାଁକୁ ନାହିଁ ରାସ୍ତା: ୩ କିମି ବୁହାହେଲେ ରୋଗୀ

ଗାଁକୁ ନାହିଁ ରାସ୍ତା: ୩ କିମି ବୁହାହେଲେ ରୋଗୀ

ସଜନାଗଡ଼,୧୭।୭(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ): ନୀଳଗିରି ଉପଖଣ୍ଡ ଶିଆଡ଼ିମାଳ ପଞ୍ଚାୟତ କୁଲଡ଼ିହା ପାଦଦେଶରେ ସିନ୍ଦୁରିଆ ଗ୍ରାମରେ ଜଣେ ରୋଗୀଙ୍କୁ ମଙ୍ଗଳବାର ଦୀର୍ଘ ତିନି କି.ମି. ବୋହି ଆଣିବା ପରେ ଚିକିତ୍ସାଳୟରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଛି। ସେ ହେଲେ ରୂହ୍ୟା ସିଂ।

ବିପଦ ସଙ୍କୁଳ ଅବସ୍ଥାରେ ଡ୍ରେନ,ପ୍ରଶାସନର ନିଘା ନାହିଁ

ବଡ଼ସାହି,୧୭ା୭(ସ୍ବ.ପ୍ର.): ମୟୂରଭଞ୍ଜ ଜିଲା ବଡ଼ସାହି ବଜାରର ମୁଖ୍ୟ ସ୍ଥଳରେ ଥିବା ଡ୍ରେନ ପୋତିଯିବାରୁ ବର୍ଷାଜଳ ନିଷ୍କାସନ ନେଇ ସମସ୍ୟା ଉପୁଜିଛି । ସାମାନ୍ୟ ବର୍ଷାରେ ରାସ୍ତାଘାଟ, ତହସିଲ, ଥାନା, ରାଜସ୍ବ ଅଫିସ ଉବୁଟୁବୁ ହେଉଛି। ଦୀର୍ଘଦିନ ଧରି ଡ୍ରେନ ଭାଙ୍ଗି ପଡିଥିବା ବେଳେ ବିପଦ ସଙ୍କୁଳ ଅବସ୍ଥାରେ ଟେଲିଫୋନ ଖୁଣ୍ଟ ଝୁଲି ରହିଛି। କୌଣସି ମୁହୂର୍ତ୍ତରେ ଅଘଟଣ ଘଟିବାର ଆଶଙ୍କା ରହିଥିଲେ ହେଁ ପ୍ରଶାସନର ଏଥିପ୍ରତି ନିଘା ନାହିଁ।

ମିର୍ଜାପୁର ସମିତିରେ ‘ସମବାୟ ଆପଣଙ୍କ ଦ୍ୱାରରେ’

ମିର୍ଜାପୁର ସମିତିରେ ‘ସମବାୟ ଆପଣଙ୍କ ଦ୍ୱାରରେ’

ଖଇରା,୧୭।୭(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ): ପୂର୍ବରୁ ଚାଷୀ ମାନେ ଗାଁ ଗହଳିରେ ରହୁଥିବା ମହାଜନ ମାନଙ୍କ ପାଖରୁ କରଜରେ ଅର୍ଥ ଆଣି ଚାଷ କାମ କରିବା ସମୟରେ ଶୋଷଣର ଶିକାର ହେଉଥିଲେ। ଚାଷୀଙ୍କୁ ସହାୟତା ଯୋଗାଇବା ଲକ୍ଷରେ ସମବାୟ ସମିତି ମୂଳଦୁଆ ପଡିଥିଲା। ବର୍ତ୍ତମାନ ସମିତି ମାଧ୍ୟମରେ ଚାଷୀଙ୍କୁ ରିହାତି ମୂଲ୍ୟରେ ସାର ବିହନ ଯୋଗାଇ ଦିଆଯାଉଛି।

ଜିଲାପାଳଙ୍କ ଅଚାନକ ଅଙ୍ଗନଓ୍ବାଡ଼ିକେନ୍ଦ୍ର ପରିଦର୍ଶନ

ଜିଲାପାଳଙ୍କ ଅଚାନକ ଅଙ୍ଗନଓ୍ବାଡ଼ିକେନ୍ଦ୍ର ପରିଦର୍ଶନ

ଭଦ୍ରକ ଅଫିସ,୧୭।୭: ଭଦ୍ରକ ଜିଲାପାଳ ଜ୍ଞାନରଞ୍ଜନ ଦାସ ମଙ୍ଗଳବାର ତିହିଡ଼ି ବ୍ଲକ ଗସ୍ତ ପୂର୍ବରୁ ଅଚାନକ ଭଦ୍ରକ ବ୍ଲକ କେଦାରପୁର ପଞ୍ଚାୟତର ବାଲିବିଲ ଗାଁ ଅଙ୍ଗନଓ୍ବାଡ଼ିକେନ୍ଦ୍ର ପରିଦର୍ଶନ କରିଛନ୍ତି। ସେଠାରେ କେତେ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ର ଅଧ୍ୟୟନରତ, ଶିଶୁ ଖାଦ୍ୟ ଦିଆଯାଉଛି କି ନାହିଁ ତଥା କେନ୍ଦ୍ରର ବିଭିନ୍ନ ସମସ୍ୟା ସମ୍ପର୍କରେ ପଚାରି ବୁଝିଥିଲେ।

ଅଶ୍ଳୀଳ ଫଟୋ ଭାଇରାଲ କରି ଯୁବକ ଗିରଫ

ଧାମନଗର,୧୭।୭(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଭଦ୍ରକ ଜିଲା ଧାମନଗର ଥାନା ଅଧୀନ କାଞ୍ଜିଆପାଳ ଗ୍ରାମର ଜଣେ ନାବାଳିକା କଲେଜ ଛାତ୍ରୀଙ୍କ ଅଶ୍ଳୀଳ ଫଟୋ ଭାଇରାଲ କରିବା ଅଭିଯୋଗରେ ଧାମନଗର ପୋଲିସ ଜଣେ ଯୁବକଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଛି।

ଦେଶ ପାଇଁ ଗୌରବ ଆଣିଲେ ବବୁଲୁ

ଦେଶ ପାଇଁ ଗୌରବ ଆଣିଲେ ବବୁଲୁ

ଯୋଡ଼ା,୧୭।୭(ଡି.ଏନ.ଏ.): ବ୍ରାଜିଲଠାରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ବିଶ୍ୱ ଉସୁ ଚାମ୍ପିୟନସିପରେ ଓଡ଼ିଆ ବାଳକ ବବୁଲୁ ମୁଣ୍ଡା ରୌପ୍ୟ ପଦକ ଜିଣି ଦେଶ ପାଇଁ ଗୌରବ ଆଣିଛନ୍ତି। ବ୍ରାଜିଲର ବ୍ରାସିଲିଆଠାରେ ଜୁଲାଇ ୧୦ରୁ ୧୬ ମଧ୍ୟରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ବିଶ୍ୱ ଉସୁ ଚାମ୍ପିୟନସିପରେ ୪୨ ବର୍ଷ ସବ ଜୁନିୟର ବିଭାଗରେ ସେ ଉକ୍ତ ପଦକ ପାଇଛନ୍ତି।

କାନପୁର ବିସ୍ଥାପିତ ଅଞ୍ଚଳ ପରିଦର୍ଶନ

କାନପୁର ବିସ୍ଥାପିତ ଅଞ୍ଚଳ ପରିଦର୍ଶନ

ଯୋଡ଼ା, ୧୭।୭(ଡି.ଏନ.ଏ.): କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲା ଯୋଡ଼ା ବ୍ଲକ ବାସୁଦେବପୁରଠାରେ ନିର୍ମାଣାଧୀନ କାନପୁର ବୃହତ ଜଳସେଚନ ପ୍ରକଳ୍ପ ଦ୍ୱାରା କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତ ଅଞ୍ଚଳ ଜାତୀୟ ମାନବାଧିକାର କମିଶନଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ନିଯୁକ୍ତ ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ସମୀକ୍ଷକ ବିଭୂତି ଭୂଷଣ ମିଶ୍ର ପରିଦର୍ଶନ କରିଥିଲେ। କନ୍ୟାଶ୍ରମକୁ କିପରି ରାମଚନ୍ଦ୍ରପୁର ଗ୍ରାମରେ ଥଇଥାନ କରାଯାଇଛି ତାହାର ସମୀକ୍ଷା କରିଥିଲେ।

ଅବକାରୀ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଘେରାଉ ଚେତାବନୀ

ତିହିଡ଼ି,୧୭।୭(ଡି.ଏନ.ଏ.): ଭଦ୍ରକ ଜିଲା ତିହିଡ଼ି ଥାନା ଅଧୀନ ଦୋଳସାହି-ଗୁଆମାଳ ରାସ୍ତାପାର୍ଶ୍ୱରେ ଏକ ବିଦେଶୀ ମଦ ଦୋକାନ ଖୋଲାଯାଇଛି। ପ୍ରଗତିଶୀଳ ମହିଳା ମଞ୍ଚ ଭଦ୍ରକ ଜିଲା କମିଟି ପକ୍ଷରୁ ଏହି ମଦ ଦୋକାନ ସ୍ଥାନାନ୍ତର ପାଇଁ ବାରମ୍ବାର ଦାବି ହୋଇଆସୁଥିଲେ ମଧ୍ୟ ଏହା କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ ହେଉ ନ ଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି।

ବଲ୍‌ବ ବଦଳାଇବାକୁ ନେଇ ଅସନ୍ତୋଷ

ବଲ୍‌ବ ବଦଳାଇବାକୁ ନେଇ ଅସନ୍ତୋଷ

ବନ୍ତ,୧୭।୭(ସ୍ବ.ପ୍ର.)-ଭଦ୍ରକ ଜିଲା ବନ୍ତ ବ୍ଲକରେ ଉଜାଲା ବଲ୍‌ବ ବଦଳାଇବାକୁ ନେଇ ଅସନ୍ତୋଷ ଦେଖାଦେଇଛି। ୨୦୧୬ରେ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କ ଉଜାଲା ଯୋଜନାରେ ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ଉପଭୋକ୍ତାମାନଙ୍କୁ ରିହାତି ମୂଲ୍ୟରେ ବଲ୍‌ବ ଯୋଗାଇ ଦିଆଯାଇଥିଲା। ୧୦୦ ୱାଟ ବଲ୍‌ବ ତୁଳନାରେ ଏହି ଏଲ୍‌ଇଡି ବଲ୍‌ବ ଅଧିକ ଆଲୋକ ପ୍ରଦାନ କରିବା ସହ କମ୍‌ ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ବ୍ୟବହାର ହେଉଥିଲା।

ଆଲୁମିନୟମ ଚୋରି ଘଟଣା: ଆଉ ୨ ଗିରଫ

ଭଦ୍ରକ ଅଫିସ,୧୭।୭-ବାଲେଶ୍ୱର ଆର୍‌ପିଏଫ୍‌ ଭଦ୍ରକରେ ପହଞ୍ଚି ଟାଉନ ଥାନା ପୋଲିସ ସହାୟତାରେ ଚଳନ୍ତା ଟ୍ରେନରୁ ଆଲୁମିନିୟମ ବଣ୍ଡଲ ଚୋରି ଘଟଣାରେ ରବିବାର ଆଉ ୨ ଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଛି। ସେମାନେ ହେଲେ ଅନିଲ ଖଣ୍ଡେଲୱାଲ ଓ ବୋଲେରୋ ଡ୍ରାଇଭର ଲକ୍ଷ୍ମୀକାନ୍ତ ବାରିକ।