ବାଲେଶ୍ୱର

ମହରମ ପାଇଁ ତାଜିଆ ଶୋଭାଯାତ୍ରା

ମହରମ ପାଇଁ ତାଜିଆ ଶୋଭାଯାତ୍ରା

ବସ୍ତା,୨୨।୯(ସ୍ବ.ପ୍ର.): ବସ୍ତା ବ୍ଲକ ଦରଡ଼ା ଏବଂ ଦାଣ୍ଡି ଅଞ୍ଚଳରେ ଥିବା ମୁସଲମାନ ସମ୍ପ୍ରଦାୟର ଲୋକମାନେ ପବିତ୍ର ମହରମ ପର୍ବ ପାଳନ କରିଛନ୍ତି। ଏହି ଅବସରରେ ମନ୍‌ସୁର ଅବଦୁଲ୍‌ଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ  ଶାନ୍ତିଶୃଙ୍ଖଳାରେ ମହରମ ପର୍ବ ପାଳନ ହୋଇଥିବା ସହ ଏକ ତାଜିଆ ଶୋଭାଯାତ୍ରା ବାହାରିଥିଲା କୌଣସି ସାମ୍ପ୍ରଦାୟିକ ଭେଦଭାବ ନ ରଖି ପରସ୍ପର ଭାଇଚାରାରେ ସମସ୍ତଙ୍କ ସହ ଚଳିବା ପାଇଁ ଅବଦୁଲ୍‌ ବାର୍ତ୍ତା ଦେଇଥିଲେ ।

ବିପଦ  ସଙ୍କେତ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱରେ ଜଳକା

ବିପଦ ସଙ୍କେତ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱରେ ଜଳକା

ବସ୍ତା,୨୨।୯(ସ୍ବ.ପ୍ର.): ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲା ବସ୍ତା ବ୍ଲକ ଅଧୀନ ଜଳକା ନଦୀର ବନ୍ୟାଜଳ ମଥାନୀଠାରେ ବିପଦ  ସଙ୍କେତ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱରେ ରହିଛି। ଦୁଇଦିନ ଧରି ଲଘୁଚାପଜନିତ ଲଗାଣବର୍ଷା  ଯୋଗୁ ଶନିବାର ବିପଦ ସଙ୍କେତ ଅତିକ୍ରମ କରିଛି।

ବୈତରଣୀ ବିପଦ  ସଙ୍କେତ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱରେ

ବୈତରଣୀ ବିପଦ ସଙ୍କେତ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱରେ

ଭଣ୍ଡାରିପୋଖରୀ,୨୨।୯(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଭଦ୍ରକ ଜିଲା ଭଣ୍ଡାରିପୋଖରୀ ବ୍ଲକ ଅଧୀନ ବୈତରଣୀ ନଦୀର ବନ୍ୟାଜଳ ଆଖୁଆପଦାଠାରେ ବିପଦ  ସଙ୍କେତ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱରେ ରହିଛି। ଦୁଇଦିନ ଧରି ଲଘୁଚାପଜନିତ ଲଗାଣବର୍ଷା  ଯୋଗୁ ଶୁକ୍ରବାର ବିପଦ ସଙ୍କେତ ଅତିକ୍ରମ କରିଛି।

ନିଯୁକ୍ତ ହେଲେ ବନ୍ୟପ୍ରାଣୀ ତତ୍ତ୍ୱାବଧାରକ

ନିଯୁକ୍ତ ହେଲେ ବନ୍ୟପ୍ରାଣୀ ତତ୍ତ୍ୱାବଧାରକ

କେନ୍ଦୁଝର, ୨୨।୯(ସ୍ବ.ପ୍ର) ପରିବେଶ ତଥା ବୈଦ ବିଷାରଦ ହରେକୃଷ୍ଣ ମହାନ୍ତଙ୍କୁ କେନ୍ଦୁଝର ବନଖଣ୍ଡର ଅନରାରୀ ବନ୍ୟପ୍ରାଣୀ ତତ୍ତ୍ୱାବଧାରକ ଭାବେ ନିଯୁକ୍ତି କରାଯାଇଛି। 

ଖୁଦୁରୁକୁଣୀ ଭସାଣିରେ ବାଜିବନି ଡିଜେ

ଖୁଦୁରୁକୁଣୀ ଭସାଣିରେ ବାଜିବନି ଡିଜେ

ଭଣ୍ଡାରିପୋଖରୀ, ୨୨।୯(ଡି.ଏନ.ଏ.): ଭଦ୍ରକ ଜିଲା ଭଣ୍ଡାରିପୋଖରୀ ବ୍ଲକ ମାଳଦା ଅଞ୍ଚଳର ପ୍ରସିଦ୍ଧ ଖୁଦୁରୁକୁଣୀ ଭସାଣି ୨୪ ତାରିଖ ଦିନ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ। 

ଜିଲା ଯୋଜନା ବୋର୍ଡ  ବୈଠକ

ଜିଲା ଯୋଜନା ବୋର୍ଡ ବୈଠକ

ଭଦ୍ରକ ଅଫିସ,୨୨।୯: ଭଦ୍ରକ ଜିଲା  ଡିଆର୍‌ଡିଏ ସମ୍ମିଳନୀ କକ୍ଷରେ ଶନିବାର ଜିଲା ଯୋଜନା ବୋର୍ଡ ବୈଠକ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି l 

ଜେଏମ୍‌ଏମ୍‌ ପକ୍ଷରୁ ୧୨ଘଣ୍ଟିଆ ମୋରଡ଼ା ବନ୍ଦ

ଜେଏମ୍‌ଏମ୍‌ ପକ୍ଷରୁ ୧୨ଘଣ୍ଟିଆ ମୋରଡ଼ା ବନ୍ଦ

ମୋରଡ଼ା, ୨୨।୯(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.):  ୭ ଦଫା ଦାବିନେଇ ଜେଏମ୍‌ଏମ୍‌ ପକ୍ଷରୁ ଶନିବାର ୧୨ ଘଣ୍ଟିଆ ମୟୂରଭଞ୍ଜ ଜିଲା ମୋରଡ଼ା ବନ୍ଦ ପାଳନ କରାଯାଇଛି। ସକାଳ ୬ଟାରୁ  ବନ୍ଦ ପାଳନ ହୋଇଛି। ମୋରଡା ବ୍ଲକ ଅଞ୍ଚଳରେ ଦୋକାନବଜାର ସହିତ ସରକାରୀ, ବେସରକାରୀ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟଗୁଡିକ ବନ୍ଦ ରହିଛି। 

ପୁରସ୍କାର ବିତରଣ ଉତ୍ସବ

ପୁରସ୍କାର ବିତରଣ ଉତ୍ସବ

ଭଦ୍ରକ ଅଫିସ,୨୨।୯:  ଭଦ୍ରକ ବାଇପାସ୍‌ ଜଗନ୍ନାଥ ମନ୍ଦିର ପରିସରରେ ରୋଟାରି କ୍ଲବ ମିଡ୍‌ଟାଉନ ତରଫରୁ ଶନିବାର ପୁରସ୍କାର ବିତରଣ ଉତ୍ସବ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଛି। 

ଲଗାଣ ବର୍ଷାରେ କାନ୍ଥ ପଡି ମା ଗୁରୁତର:  ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଲେ  ବାପା, ଝିଅ

ଲଗାଣ ବର୍ଷାରେ କାନ୍ଥ ପଡି ମା ଗୁରୁତର: ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଲେ ବାପା, ଝିଅ

ପାଟଣା,୨୨।୯(ସ୍ବ.ପ୍ର.): କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲା ପାଟଣା ବ୍ଲକ ଟାଙ୍ଗରପଡ଼ା ପଞ୍ଚାୟତ  ଟାଙ୍ଗରପଡା ମୁଣ୍ଡା ସାହିରେ  ଶୁକ୍ରବାର ଲଗାଣ ବର୍ଷା ଯୋଗୁ ମାଟି କାନ୍ଥ ଖସିପଡିବାରୁ  ଗୋଟିଏ ପରିବାରର ଜଣେ ଗୁରୁତର ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି।

ହାତୀ ପାଇଁ ରାତି ଅନିଦ୍ରା

ହାତୀ ପାଇଁ ରାତି ଅନିଦ୍ରା

ରାଇସୁଆଁ, ୨୨।୯(ଡି.ଏନ.ଏ.): ଖଣିଖାଦାନ ଜିଲାରେ ଜଙ୍ଗଲ ଧ୍ୱଂସ ହେବାକୁ ବସିଥିବାରୁ ବନ୍ୟପ୍ରାଣୀ ଗାଁମୁହଁା ହୋଇ ବ୍ୟାପକ ଫସଲ ନଷ୍ଟ କରିବା ସହ ଲୋକଙ୍କୁ ଆକ୍ରମଣ କରିବାକୁ ପଛାଉ ନ ଥିବା ନଜିର ରହିଛି। ସେମାନଙ୍କୁ ଘଉଡ଼ାଇବାରେ ବନ କର୍ମଚାରୀ ନାକେଦମ ହେଉଛନ୍ତି। 

ଦାଶରଥିଙ୍କ ପରିବାରକୁ ଅଣଦେଖା

ଦାଶରଥିଙ୍କ ପରିବାରକୁ ଅଣଦେଖା

ରାଇସୁଆଁ, ୨୨।୯(ଡି.ଏନ.ଏ.): ସରକାର ନିରାଶ୍ରୟଙ୍କ ଥଇଥାନ ପାଇଁ ପ୍ରଧାନ ମନ୍ତ୍ରୀ ଆବାସ, ବିଜୁ ପକାଘର ଯୋଜନା କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ କରିଛନ୍ତି। ଏ ନେଇ ବହୁ ଟଙ୍କା ଖର୍ଚ୍ଚ ହେଉଛି। ମାତ୍ର କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲା ସଦର ଅଞ୍ଚଳରେ ତାହାର ବ୍ୟତିକ୍ରମ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି। ଧନୀ ଲୋକଙ୍କୁ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଆବାସ, ବିଜୁପକା ଗୃହ ମିଳିଥିବା ନିରାଶ୍ରୟଙ୍କୁ ଅଣଦେଖା କରାଯାଉଛି। 

ଲଗାଣ ବର୍ଷାରେ ଫୁଲୁଛି ବୈତରଣୀ

ଲଗାଣ ବର୍ଷାରେ ଫୁଲୁଛି ବୈତରଣୀ

ଭଣ୍ଡାରିପୋଖରୀ,୨୨।୯(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଗତ ଦୁଇଦିନ ଧରି ଲଘୁଚାପଜନିତ ଲଗାଣ ବର୍ଷା ଯୋଗୁ ଭଣ୍ଡାରିପୋଖରୀ ବ୍ଲକ ଅଞ୍ଚଳରେ ଚାଷଜମିଗୁଡ଼ିକ ଜଳାର୍ଣ୍ଣବ ହୋଇଛି। ସେହିପରି ଲଗାଣ ବର୍ଷାରେ ବୈତରଣୀ ନଦୀର ଜଳସ୍ତର ଗୁରୁବାର ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରୁ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବା ଆରମ୍ଭ କରିଛି।  

‘କାଠ କାରିଗରଙ୍କୁ କାମ ଦିଅ’

‘କାଠ କାରିଗରଙ୍କୁ କାମ ଦିଅ’

ଚାନ୍ଦବାଲି,୨୨।୯(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଭଦ୍ରକ ଜିଲା ଚାନ୍ଦବାଲି ବ୍ଲକର ବିଭିନ୍ନ ଗାଁରେ ପାରମ୍ପରିକ କାଠ କାରିଗରମାନେ ବୃତ୍ତି ହରାଇ ଅସହାୟ ଅବସ୍ଥାରେ ଦିନ ବିତାଉଛନ୍ତି।  ସେମାନେ ଆଗରୁ ଗାଁଗଣ୍ଡା ବୁଲି ଲୋକଙ୍କ ଘରେ ବଭିନ୍ନ କାଠ କାମ କରି ପରିବାର ପୋଷୁଥିଲେ। ଜଙ୍ଗଲ ବିଭାଗର ଆଇନଗତ କଟକଣା ପରେ ସ୍ଥାନୀୟ ବଜାର ଅଞ୍ଚଳରେ ଆବଶ୍ୟକ ସାଇଜ୍‌ କାଠ ମିଳୁ ନାହିଁ ।  

ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ସେବା ବିପର୍ଯ୍ୟସ୍ତ: ପ୍ରତିକାର ନ ହେଲେ ଆନ୍ଦୋଳନ

ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ସେବା ବିପର୍ଯ୍ୟସ୍ତ: ପ୍ରତିକାର ନ ହେଲେ ଆନ୍ଦୋଳନ

ଭଦ୍ରକ ଅଫିସ,୨୨।୯-ଭଦ୍ରକ ପୌରପାଳିକା ଅଧୀନ ୧, ୨ ଓ ୩ ନମ୍ବର ୱାର୍ଡ ତଥା ବରାଳପୋଖରୀ ଗ୍ରାମରେ ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ସେବା ବିପର୍ଯ୍ୟସ୍ତ ହୋଇପଡ଼ିଛି। ବାରମ୍ବାର ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ କାଟ୍‌ ଏବଂ ନିମ୍ନମାନର ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ସେବା ନେଇ ଉପଭୋକ୍ତାଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଅସନ୍ତୋଷ ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି। ବାରମ୍ବାର ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ କାଟ୍‌ ସାଙ୍ଗକୁ ଦୀର୍ଘ ସମୟ ଧରି ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ସରବରାହ ବ୍ୟାହତ ଯୋଗୁ ଲୋକେ ଅସୁବିଧାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେଉଛନ୍ତି। 

ମୂକସାକ୍ଷୀ ଚାନ୍ଦିଆପଶୀ ପଡ଼ିଆ ଓ ବରଗଛ

ମୂକସାକ୍ଷୀ ଚାନ୍ଦିଆପଶୀ ପଡ଼ିଆ ଓ ବରଗଛ

ଧାମନଗର,୨୨।୯(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ସେଦିନର ଚାନ୍ଦିଆପଶୀ ପଡିଆ ଓ ଏହା ମଝିରେ ଥିବା ବରଗଛ ଆଜି ବି ସ୍ବାଧୀନତା ସଂଗ୍ରାମର ମୂକସାକ୍ଷୀ ହୋଇ ରହିଛି। ଭଦ୍ରକ ଜିଲା ଧାମନଗରଠାରୁ ଏହି ସ୍ଥାନର ଦୂରତା ୧୭ କି.ମି. ହେବ। ଅନତି ଦୂରରେ କପାଳୀ ନଦୀ। ଭଦ୍ରକ-ଆଖଣ୍ଡଳମଣି ରାସ୍ତାରେ ମଙ୍ଗଳପୁର ଛକଠାରୁ  ୩ କି.ମି. ଦୂର ଗଲେ ପଡେ ଚାନ୍ଦିଆପଶୀ ପଡିଆ। ସେଦିନ ଥିଲା ୧୯୪୨ ମସିହା, ସେପ୍ଟେମ୍ବର ୨୨ ତାରିଖ। 

 ପହଞ୍ଚି ପାରିଲାନି  ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସ, ଖଟିଆରେ ବୁହା ହେଲେ ରୋଗୀ

ପହଞ୍ଚି ପାରିଲାନି ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସ, ଖଟିଆରେ ବୁହା ହେଲେ ରୋଗୀ

ଚାନ୍ଦବାଲି,୨୨।୯(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଭଦ୍ରକ ଜିଲା ଚାନ୍ଦବାଲି ବ୍ଲକ କରଞ୍ଜମାଳ ପଞ୍ଚାୟତର ଶଶିକାଦେଇପୁର ମାଳ ଗାଁ ରାସ୍ତା ଶୋଚନୀୟ ହୋଇପଡ଼ିଥିବାରୁ ଗାଁକୁ ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସ ସେବା ପହଞ୍ଚି ପାରିଲାନି। ଫଳରେ ଜଣେ ରୋଗୀଙ୍କୁ ଖଟିଆରେ ସାଙ୍ଗିଭାର କରି ୨ କି.ମି. ଦୂର  ମୁଖ୍ୟରାସ୍ତାକୁ ଅଣାଯିବା ଭଳି ଅଭାବନୀୟ ଘଟଣା ଘଟିଛି।

 ଉଦଳା ବ୍ଲକର ବହୁ ଗାଁ   ଜଳବନ୍ଦୀ, ନଦୀ ଉଛୁଳି ଗ୍ରାମକୁ ପ୍ରବେଶ କରିଛି ବନ୍ୟାପାଣି

ଉଦଳା ବ୍ଲକର ବହୁ ଗାଁ ଜଳବନ୍ଦୀ, ନଦୀ ଉଛୁଳି ଗ୍ରାମକୁ ପ୍ରବେଶ କରିଛି ବନ୍ୟାପାଣି

ଉଦଳା, ୨୨।୯ (ଡି.ଏନ.ଏ.) - ଦୁଇ ଦିନ ହେବ ଲଗାଣ ବର୍ଷା ଜାରି ରହିଥିବା ବେଳେ ମୟୂରଭଞ୍ଜ ଜିଲା ଉଦଳା ବ୍ଲକ ଇଲାକାରେ ବନ୍ୟା ପରିସ୍ଥିତି ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି ।   ଉଦଳା ବ୍ଲକ ଇଲାକାରେ ପ୍ରବାହିତ ହେଉଥିବା ସୋନ, ଦେଓ, ଟାଙ୍ଗଣା ଆଦି ନଦୀ ଉଛୁଳି ବନ୍ୟାପାଣି ଗ୍ରାମ ଭିତରକୁ ପ୍ରବେଶ କରିଛି।  ଏଥିଯୋଗୁ ଅଞ୍ଚଳବାସୀ ଆତଙ୍କିତ ଅବସ୍ଥାରେ ଅଛନ୍ତି। 

ବୈଶିଙ୍ଗା-ଉଦଳା ଯୋଗାଯୋଗ ବିଚ୍ଛିନ୍ନ: ବୃଦ୍ଧି  ପାଉଛି ବୁଢାବଳଙ୍ଗ ଓ ଗଙ୍ଗାହାର ନଦୀର ବନ୍ୟାଜଳ

ବୈଶିଙ୍ଗା-ଉଦଳା ଯୋଗାଯୋଗ ବିଚ୍ଛିନ୍ନ: ବୃଦ୍ଧି ପାଉଛି ବୁଢାବଳଙ୍ଗ ଓ ଗଙ୍ଗାହାର ନଦୀର ବନ୍ୟାଜଳ

ବଡ଼ସାହି,୨୨।୯(ସ୍ବ.ପ୍ର)-  ଲଘୁଚାପଜନିତ ଲଗାଣ ବର୍ଷା ଯୋଗୁ ବଡସାହି ବ୍ଲକର ସାଧାରଣ ଜୀବନ ଯାତ୍ରା ପ୍ରଭାବିତ ହୋଇଛି ।  ଗୁରୁବାରଠାରୁ ଲଘୁଚାପଜନିତ ଲଗାଣ ବର୍ଷା ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିବାରୁ ବଡ଼ସାହି ବ୍ଲକର ଉଭୟ ପାର୍ଶ୍ୱ ଦେଇ ପ୍ରବାହିତ  ବୁଢାବଳଙ୍ଗ ଓ ଗଙ୍ଗାହାର ନଦୀର ବନ୍ୟାଜଳ ଦ୍ରୁତ ଗତିରେ ବୃଦ୍ଧି  ପାଉଛି । ଫଳରେ ଉଭୟ ନଦୀ ସଂଲଗ୍ନ ୪୧  ଗ୍ରାମବାସୀ ଭୟଭୀତ ଅବସ୍ଥାରେ  ଅଛନ୍ତି।

ଡ୍ରେନେଜ ବ୍ୟବସ୍ଥା ସୁଧାରିବା ଲାଗି  ରାସ୍ତାରୋକୋ

ଡ୍ରେନେଜ ବ୍ୟବସ୍ଥା ସୁଧାରିବା ଲାଗି ରାସ୍ତାରୋକୋ

ବାରିପଦା,୨୨।୯- ବାରିପଦା ସହରରେ ଡ୍ରେନେଜ ବ୍ୟବସ୍ଥା ଏବ ବଡ ସମସ୍ୟା ଭାବେ ଉଭା ହୋଇଛି। ବିଶେଷ କରି ସହରର ମଧୁବନବାସୀ ଏନେଇ ବହୁ  ଅସୁବିଧା ଭୋଗ କରୁଛନ୍ତି। ଶୁକ୍ରବାର ଏହାର ବିରୋଧ କରି ମଧୁବନ ଊନ୍ନୟନ କମିଟି ପକ୍ଷରୁ ବାରିପଦା କେସି ସର୍କିଲରୁ ମଧୁବନ ରାସ୍ତାକୁ ପୂର୍ବାହ୍ନ ୮ ରୁ ଦିନ ୨ ଟା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଅବରୋଧ କରାଯାଇଥିଲା। 

ମୟୂରଭଞ୍ଜ ଭାଜପାରେ ଗୋଳମାଳିଆ ସ୍ଥିତି

ମୟୂରଭଞ୍ଜ ଭାଜପାରେ ଗୋଳମାଳିଆ ସ୍ଥିତି

ବାରିପଦା ଅଫିସ,୨୨।୯- ମୟୂରଭଞ୍ଜ ଜିଲା ଭାଜପାରେ ଲାଗି ରହିଥିବା ଅନ୍ତର୍ଦ୍ୱନ୍ଦ  ଓ ଗୋଷ୍ଠୀ ବିବାଦ  ପୁଣି  ଚର୍ଚ୍ଚାକୁ ଆସିଛି।  ଜିଲା ରାଜନୀତିରେ ସକ୍ରିୟ ଥିବା ଭାଜପା ରାଜ୍ୟ  ଉପସଭାପତି ରାଜ କିଶୋର ଦାସ  ଦଳ  ଛାଡି ଅନ୍ୟ ଦଳକୁ ଯିବେ ବୋଲି  ଗତ କିଛି ଦିନ ଧରି ସୋସିଆଲ ମିଡିଆ, ବିଭିନ୍ନ ଗଣମାଧ୍ୟମ ଓ କର୍ମୀ ମହଲରେ କଳ୍ପନାଜଳ୍ପନା  ପ୍ରକାଶ ପାଇଥିଲା । 

ସାପ କାମୁଡାରେ ନାବାଳିକା ମୃତ

ସାପ କାମୁଡାରେ ନାବାଳିକା ମୃତ

ସୋର, ୨୨ା୯(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ସୋର ଥାନା ଅଧୀନ କେଶରୀପୁର ଗ୍ରାମର ଉପେନ୍ଦ୍ର ମଲ୍ଲିକଙ୍କ ୧୦ ବର୍ଷର ଝିଅ ରିଙ୍କଙ୍କୁ ଶୁକ୍ରବାର  ରାତି ୮ଟା ବେଳେ ଏକ ସାପ କାମୁଡିଦେବାରୁ ତାଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟଛି।

ରୋଜଗାର ମେଳା ଉଦ୍‌ଘାଟିତ: ପ୍ରଥମ ଦିନରେ ଭାଗ ନେଲେ ୨ହଜାର ଯୁବତୀଯୁବକ

ରୋଜଗାର ମେଳା ଉଦ୍‌ଘାଟିତ: ପ୍ରଥମ ଦିନରେ ଭାଗ ନେଲେ ୨ହଜାର ଯୁବତୀଯୁବକ

ରେମୁଣା, ୨୨।୯(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ରେମୁଣାର ବାମପଦାସ୍ଥିତ ନୋସି ବିଜିନେସ୍‌ ପାର୍କଠାରେ ଜାତୀୟ ଦକ୍ଷତା ନିଗମ ପକ୍ଷରୁ ୩ ଦନିଆ ରୋଜଗାର ମେଳା ଶୁକ୍ରବାରଠାରୁ ଉଦ୍‌ଘାଟିତ ହୋଇଯାଇଛି। 

ବିପଦସଂକେତ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱରେ ଜଳକା

ବିପଦସଂକେତ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱରେ ଜଳକା

ବସ୍ତା, ୨୨।୯(ସ୍ବ.ପ୍ର.)-ବୁଧବାର ରାତିରୁ ଲଘୁଚାପଜନିତ ବର୍ଷା ଲାଗି ରହିବାରୁ ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲା ବସ୍ତା ବ୍ଲକ ଅଞ୍ଚଳର ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ଜନଜୀବନ ପ୍ରଭାବିତ ହୋଇଛି। ଏହି ବ୍ଲକ ଦେଇ ପ୍ରବାହିତ ଜଳକା ନଦୀରେ ବନ୍ୟା ଆସି ପରିସ୍ଥିତିକୁ ଜଟିଳ କରିଛି। ଏହି ବ୍ଲକ ମଥାନୀଠାରେ ନଦୀର ବିପଦସଂକେତ ୫.୫ ମିଟର ଥିବା ବେଳେ ଶୁକ୍ରବାର ସନ୍ଧ୍ୟା ସୁଦ୍ଧା ଏହା ୬.୩୨ମିଟରରେ ପ୍ରବାହିତ ହେଉଥିବା ବିଭାଗୀୟ ସୂତ୍ରରୁ ଜଣାପଡିଛି।

ଭୋଗରାଇରେ ବହୁ  ଗାଁ ଜଳବନ୍ଦୀ

ଭୋଗରାଇରେ ବହୁ ଗାଁ ଜଳବନ୍ଦୀ

ଭୋଗରାଇ, ୨୨।୯(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ତିନିଦିନ ଧରି ଅବିଶ୍ରାନ୍ତ ବର୍ଷା ଯୋଗୁ ଉତ୍ତରବାଲେଶ୍ୱରର ବହୁ ତଳିଆ ଅଞ୍ଚଳ ଜଳମଗ୍ନ ହୋଇ ସ୍ଥିତି ଅସମ୍ଭାଳ ହୋଇଛି। ଭୋଗରାଇ ବ୍ଲକର ସହୋରିଆ ପଞ୍ଚାୟତର ଝାଡ଼ସିମୁଳିଆ, ଶୁଭନନ୍ଦୀପୁର, କିଶୋରପୁର ଏବଂ ପାଣିଷଣ୍ଢା ପଞ୍ଚାୟତର ଗଣେଶ୍ୱରପୁର ଗାଁ ପାଣି ଘେରରେ ରହିଛି।