ବାଲେଶ୍ୱର

 ଜାତୀୟ ପତାକାକୁ ଅସମ୍ମାନ

ଜାତୀୟ ପତାକାକୁ ଅସମ୍ମାନ

ହାଟଡିହୀ,୧୬।୮(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲା ହାଟଡିହୀ ବ୍ଲକ ସମଣା ପଞ୍ଚାୟତ ବାହାରିପୁର ସ୍କୁଲରେ ଜାତୀୟ ପତାକାକୁ ଅସମ୍ମାନ କରାଯାଇଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି।

କଂଗ୍ରେସର ଜୋନ୍‌ ସଭାପତି ଚୟନ

କଂଗ୍ରେସର ଜୋନ୍‌ ସଭାପତି ଚୟନ

ହାଟଡିହୀ,୧୬।୮(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲା ହାଟଡିହୀ ବ୍ଲକର ୪ ଗୋଟି ଜୋନ୍‌ରେ କଂଗ୍ରେସ ପକ୍ଷରୁ ଜୋନ୍‌ ସଭାପତି ଚୟନ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଶେଷ ହୋଇଛି। 

ସମାଜସେବା ପାଇଁ ସମ୍ମାନିତ ହେଲେ ଚନ୍ଦ୍ରମୌଳି ମହାନ୍ତି

ସମାଜସେବା ପାଇଁ ସମ୍ମାନିତ ହେଲେ ଚନ୍ଦ୍ରମୌଳି ମହାନ୍ତି

ହାଟଡିହୀ,୧୬। ୮(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲା ହାଟଡିହୀ ବ୍ଲକ ନାହା ଗ୍ରାମର ଚନ୍ଦ୍ରମୌଳି ମହାନ୍ତିଙ୍କୁ ସମାଜସେବା ପାଇଁ ବୁଧବାର ସମ୍ମାନିତ କରାଯାଇଛି। 

ଚମ୍ପୁଆ ରେଞ୍ଜ ଅଞ୍ଚଳରେ ଲାଗି ରହିଛି ହାତୀ ଉପଦ୍ରବ: ବାଲିବନ୍ଧ ଫରେଷ୍ଟ ବିଟ୍‌କୁ ଘେରିଲେ ଚାଷୀ

ଚମ୍ପୁଆ ରେଞ୍ଜ ଅଞ୍ଚଳରେ ଲାଗି ରହିଛି ହାତୀ ଉପଦ୍ରବ: ବାଲିବନ୍ଧ ଫରେଷ୍ଟ ବିଟ୍‌କୁ ଘେରିଲେ ଚାଷୀ

କେନ୍ଦୁଝର,୧୬।୮(ସ୍ବ.ପ୍ର.):  କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲା ଚମ୍ପୁଆ ରେଞ୍ଜ ଅନ୍ତର୍ଗତ ଜୟପୁର ଓ ସାନଯୋଡା ଗ୍ରାମରେ ଗତ କିଛିଦିନ ଧରି ହାତୀ ଉପଦ୍ରବ ଲାଗି ରହିଛି। ଦୁଇଟି ଦଳରେ ମୋଟ ୩୨ଟି ହାତୀ ଅଞ୍ଚଳରେ ରହି ବ୍ୟାପକ କ୍ଷୟକ୍ଷତି କରୁଥିବାରୁ ଲୋକମାନେ ଆତଙ୍କିତ ହୋଇ ରହିଛନ୍ତି। 

ବାଜପେୟୀଙ୍କ ପାଇଁ ସମୂହ ଦୀପଦାନ

ବାଜପେୟୀଙ୍କ ପାଇଁ ସମୂହ ଦୀପଦାନ

ଆରଡ଼ି,୧୬।୮( ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଭଦ୍ରକ ଜିଲାର ପ୍ରସିଦ୍ଧ ଶୈବପୀଠ ଆରଡ଼ିରେ ଥିବା ବାବା ଆଖଣ୍ଡଳମଣିଙ୍କ ମନ୍ଦିରରେ ଭାରତର ପୂର୍ବତନ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଅଟଳ ବିହାରୀ ବାଜପେୟୀଙ୍କ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟାବସ୍ଥାରେ ଉନ୍ନତି କାମନା କରି ଓଳଗ, ସୁନ୍ଦରପୁର ଓ ଆରଡିର ଭାଜପା କର୍ମୀମାନେ ଗୁରୁବାର ସମୂହ ଦୀପଦାନ କରିଛନ୍ତି।

ପ୍ରେମ ଜନିତ କାରଣକୁ ନେଇ ବିଷ ପିଇ ଯୁବକ ମୃତ

ପ୍ରେମ ଜନିତ କାରଣକୁ ନେଇ ବିଷ ପିଇ ଯୁବକ ମୃତ

କେନ୍ଦୁଝର,୧୬।୮(ସ୍ବ.ପ୍ର.):  କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲା ସଦର ଥାନା ଟାଙ୍ଗରାଣୀ ଗ୍ରାମରେ ବୁଧବାର କୀଟନାଶକ ପିଇ ଜଣେ ଯୁବକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ମୃତକ ହେଲେ ରଇଜୁ ନାଏକ(୨୨)।

ସରପଞ୍ଚଙ୍କ ଅନୁଦାନ ରାଶିରେ ଗାଁ ରାସ୍ତା ଆଲୋକିତ

ସରପଞ୍ଚଙ୍କ ଅନୁଦାନ ରାଶିରେ ଗାଁ ରାସ୍ତା ଆଲୋକିତ

ଆରଡ଼ି,୧୬।୮(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଭଦ୍ରକ ଜିଲା ଚାନ୍ଦବାଲି ବ୍ଲକର ସୁନ୍ଦରତପୁର ପଞ୍ଚାୟତସ୍ଥିତ କୁଳେଇପଦା ଗାଁ ରାସ୍ତା ସରପଞ୍ଚଙ୍କ ସହଯୋଗରେ ଆଲୋକିତ ହୋଇଛି। ଏହି ଗାଁ ଆଖଣ୍ଡଳମଣି ରାସ୍ତା ପାର୍ଶ୍ୱରେ ଅବସ୍ଥିତ। ଉକ୍ତ ଗାଁ ରାସ୍ତାରେ  ସୁନ୍ଦରପୁର ଓ ନାନ୍ଦପୁର ପଞ୍ଚାୟତର ଲୋକେ ନିର୍ଭରଶୀଳ। 

ଜାତୀୟ ପତାକାକୁ ଅବମାନନା କରି ପ୍ରଧାନଶିକ୍ଷକ ନିଲମ୍ବିତ

ଜାତୀୟ ପତାକାକୁ ଅବମାନନା କରି ପ୍ରଧାନଶିକ୍ଷକ ନିଲମ୍ବିତ

ସିମୁଳିଆ,୧୬।୮(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଜାତୀୟ ପତାକାକୁ ଅବମାନନା କରି ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲା ସିମୁଳିଆ ବ୍ଲକ କୁଳଧରବିନ୍ଧା ପ୍ରାଥମିକ ବିଦ୍ୟାଳୟର ଭାରପ୍ରାପ୍ତ ପ୍ରଧାନଶିକ୍ଷକ ଚିତ୍ତରଞ୍ଜନ ଦାସ ଗୁରୁବାର ନିଲମ୍ବିତ ହୋଇଛନ୍ତି। ସ୍ବାଧୀନତା ଦିବସରେ ବୁଧବାର ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ପତାକା ଉତ୍ତୋଳନ କରାଯାଇଥିଲା।

ଚିକିତ୍ସାଧୀନ ଅବସ୍ଥାରେ ସରପଞ୍ଚଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ

ଚିକିତ୍ସାଧୀନ ଅବସ୍ଥାରେ ସରପଞ୍ଚଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ

କପ୍ତିପଦା,୧୬।୮(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ମୟୂରଭଞ୍ଜ ଜିଲା କପ୍ତିପଦା ବ୍ଲକ ଅଧୀନ ମଝିଗଡ଼ିଆ ପଞ୍ଚାୟତର ସରପଞ୍ଚ ଦୁର୍ଯ୍ୟୋଧନ ନାଏକଙ୍କ ଚିକିତ୍ସାଧୀନ ଅବସ୍ଥାରେ ବୁଧବାର ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ୭ଦିନ ପୂର୍ବରୁ ସେ ବାଇକ୍‌ରୁ ପଡ଼ିଯାଇଥିଲେ।

ନାଳରେ ଭାସି ଚାଷୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ

ନାଳରେ ଭାସି ଚାଷୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ

ଭଣ୍ଡାରିପୋଖରୀ, ୧୫।୮(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଭଦ୍ରକ ଜିଲା ଭଣ୍ଡାରିପୋଖରୀ ବ୍ଲକ ବନ୍ଦାଳୋ ମଢ଼ିଆଳି ଗ୍ରାମର ଗୟାଧର ବେହେରା (୬୫)ନାମକ ଜଣେ ଚାଷୀଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ଗୟାଧର ମଙ୍ଗଳବାର ଅପରାହ୍ନରେ ବିଲକୁ କାମ କରିବାକୁ ଯାଇ ଅପରାହ୍ନରେ ଫେରୁଥିଲେ। ଗାଁ ମୁଣ୍ଡରେ ଥିବା ବୈତରଣୀ ନଦୀର ଶାଖାନାଳ ଶଙ୍ଖମୁଣ୍ଡାରେ ଭାସିଯାଇ ନିଖୋଜ ଥିଲେ। ଗ୍ରାମବାସୀ ବହୁ ଖୋଜାଖୋଜି କରି ମଧ୍ୟ ଉଦ୍ଧାର କରିପାରି ନ ଥିଲେ। 

 କେନ୍ଦୁଝରରେ ସ୍ବାଧୀନତା ଦିବସ ପାଳିତ

କେନ୍ଦୁଝରରେ ସ୍ବାଧୀନତା ଦିବସ ପାଳିତ

କେନ୍ଦୁଝର, ୧୫।୮ (ସ୍ବ.ପ୍ର.)-କେନ୍ଦୁଝର ଷ୍ଟାଡିୟମଠାରେ ୭୨ତମ ସ୍ବାଧୀନତା ଦିବସ ପାଳିତ ହୋଇଯାଇଛି। ମୁଖ୍ୟଅତିଥି ଭାବେ ଶିଳ୍ପ ଉଚ୍ଚ ଶିକ୍ଷା ଓ ଶିଳ୍ପ ରାଷ୍ଟ୍ର ମନ୍ତ୍ରୀ ଅନନ୍ତ ଦାସ ଯୋଗ ଦେଇ ପତାକା ଉତ୍ତୋଳନ କରିବା ସହ ପୋଲିସ ପରେଡ୍‌ରେ ଅଭିବାଦନ ଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ। 

ଖଣି କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ତ୍ରିରଙ୍ଗା ଯାତ୍ରା

ଖଣି କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ତ୍ରିରଙ୍ଗା ଯାତ୍ରା

କେନ୍ଦୁଝର,୧୫।୮ (ସ୍ବ.ପ୍ର.)- ସମସ୍ତଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଦେଶାତ୍ମବୋଧକ ଭାବନା ଜାଗ୍ରତ ସୃଷ୍ଟି କରିବାପାଇଁ ଝାଡ଼ଖଣ୍ଡ ସୀମା ଗୁଆଠାରେ ଥିବା ଘାଟକୁରୀ ଲୁହାଖଣିର କର୍ମଚାରୀମାନେ ସ୍ବାଧୀନତା ଦିବସ ପାଳନ କରିଛନ୍ତି। ଏହି ଉପଲକ୍ଷେ କର୍ମଚାରୀମାନେ ଏକ ବାଇକ ସଚେତନତା ଯାତ୍ରା କରିଥିଲେ।  ସକାଳ ୫ଟାରୁ ୨୦ଜଣ କର୍ମଚାରୀ ୧୦ ବାଇକରେ ତ୍ରିରଙ୍ଗା ପତାକା ଧରି ବାହାରିଥିଲେ। 

ବ୍ଲକ ଶିକ୍ଷାଧିକାରୀଙ୍କୁ ବିଦାୟ ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧନା

ବ୍ଲକ ଶିକ୍ଷାଧିକାରୀଙ୍କୁ ବିଦାୟ ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧନା

ବନ୍ତ, ୧୫।୮(ସ୍ବ.ପ୍ର.)-ଭଦ୍ରକ ଜିଲା ବନ୍ତ ବ୍ଲକ ଶିକ୍ଷାଧିକାରୀ ହରମନ ଟପୋଙ୍କୁ ମିଳିତ ଶିକ୍ଷକ ମଞ୍ଚ ପକ୍ଷରୁ ବୁଧବାର ବିଦାୟ ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧନା ଦିଆଯାଇଛି। ବନ୍ତ ସ୍ଥିତ ମହତାବ ଏମଇ ସ୍କୁଲରେ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ପୁରସ୍କାରପ୍ରାପ୍ତ ଶିକ୍ଷକ ଭାସ୍କର ଚନ୍ଦ୍ର ପାଢ଼ୀଙ୍କ ସଭାପତିତ୍ୱରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧନା ସଭାରେ ଅତିଥି ଭାବେ ବ୍ଲକ ଶିକ୍ଷାଧିକାରୀ ନିଗମାନନ୍ଦ ମିଶ୍ର , ସୁରଥ କୁମାର ସାହୁ, ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ପୁରସ୍କାରପ୍ରାପ୍ତ ଶିକ୍ଷକ ଅଜୟ କୁମାର ପୃଷ୍ଟି ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ।

 ଭଞ୍ଜକିଆ ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ଫୁଟବଲ୍‌ ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟ ଉଦ୍‌ଘାଟନ

ଭଞ୍ଜକିଆ ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ଫୁଟବଲ୍‌ ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟ ଉଦ୍‌ଘାଟନ

ଭଞ୍ଜକିଆ, ୧୫।୮(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଭଞ୍ଜକିଆ ରରୁଆଁ ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ୭୨ ତମ ସ୍ବାଧୀନତା ଦିବସ ଅବସରରେ ୩୦ତମ ଜେଡି କ୍ରୀଡ଼ା ଆସୋସିଏଶନ ଆନୁକୂଲ୍ୟରେ ଏହି ଟୁର୍ଣ୍ଣମେଣ୍ଟର ଉଦ୍‌ଘାଟନ ହୋଇଛି।

୭୨ ତମ ସ୍ବାଧୀନତା ଦିବସ ପାଳିତ

୭୨ ତମ ସ୍ବାଧୀନତା ଦିବସ ପାଳିତ

କୋଷ୍ଠା,୧୫।୮-ମୟୂରଭଞ୍ଜ ଜିଲା କୋଷ୍ଠାର ସରସ୍ବତୀ ଶିଶୁ ବିଦ୍ୟା ମନ୍ଦିରରେ ୭୨ତମ ସ୍ବାଧୀନତା ଦିବସ ପାଳିତ ହୋଇଯାଇଛି। ସରସ୍ବତୀ ଶିଶୁ ମନ୍ଦିର ପ୍ରାଙ୍ଗଣରେ ଅନୁଷ୍ଠାନର ପରମ ହିତୈଶି ମାନ୍ୟବର ଧ୍ୟାନେନ୍ଦ୍ର ନାଥ ପାଣି ଜାତୀୟ ପତାକା ଉତ୍ତୋଳନ କରିଥିଲେ  । 

ପୋଖରୀରେ ବୁଡ଼ି ୨ ସାଙ୍ଗ ମୃତ

ପୋଖରୀରେ ବୁଡ଼ି ୨ ସାଙ୍ଗ ମୃତ

ରେମୁଣା,୧୫।୮(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ବୁଧବାର ପୂର୍ବାହ୍ନରେ ଏକ ବଡ଼ ଅଘଟଣ ଘଟିଯାଇଛି। ସବୁଆଡ଼େ ସ୍ବାଧୀନତା ଦିବସ ପାଇଁ ଖୁସିର ମାହୋଲ ଚାଲିଥିବାବେଳେ ଦୁଇ ସାଙ୍ଗ ହାତ ଧରାଧରି ହୋଇ ପାଣିରେ ବୁଡ଼ି ଯାଇଛନ୍ତି। ଏହିପରି ଦୁଃଖଦ ଘଟଣା ଘଟିଛି ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲା ରେମୁଣା ବ୍ଲକ ପତ୍ରପାଳ ପଞ୍ଚାୟତ ଅନ୍ତର୍ଗତ ଚକୁଳିଆ ଗ୍ରାମରେ। ଲଷ୍ମୀଧର ବିନ୍ଧାଣୀଙ୍କ ଝିଅ ରାଇମଣୀ ବିନ୍ଧାଣୀ (୮), ବରଜୁ ମୁର୍ମୁ (୯) ନାମକ ୨ ନାବାଳିକା ବୁଧବାର ପୂର୍ବାହ୍ନ ୧୧ଟାବେଳେ ପୋଖରୀରେ ବୁଡ଼ି ମୃତ୍ୟୁବରଣ କରିଛନ୍ତି।

   ପାଳନ ହେଲା ସ୍ବାଧୀନତା ଦିବସ

ପାଳନ ହେଲା ସ୍ବାଧୀନତା ଦିବସ

କୋଳିମାଟି,୧୫।୮-କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲା ଆନନ୍ଦପୁର ବ୍ଲକ କୋଳିମାଟି , ବୁଢୀକୁଦ, ଧକୋଠା, ବୀରଗୁବିନ୍ଦପୁର, ଗୁହିରା ପଞ୍ଚାୟତରେ  ରହିଥିବା ସମସ୍ତ ବିଦ୍ୟାଳୟ ଓ ଅଙ୍ଗନଓ୍ବାଡ଼ି, ସରକାରୀ ଅଫିସରେ ଖୁବ ଆଡମ୍ବର ସହିତ ୭୨ ତମ ସ୍ବାଧୀନତା ଦିବସ ପାଳନ ହୋଇଛି। ଗାଁ ମଝିରେ ସୁନ୍ଦର ଭାବେ ସାଜସଜ୍ଜା କରି ତ୍ରିରଙ୍ଗା ପତାକା ଉତ୍ତୋଳନ କରିଥିଲେ। 

ଗୋପବନ୍ଧୁ ଯୁବକ ସଂଘର ଚାରା ରୋପଣ

ଗୋପବନ୍ଧୁ ଯୁବକ ସଂଘର ଚାରା ରୋପଣ

ଭଣ୍ଡାରିପୋଖରୀ, ୧୫।୮(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଭଦ୍ରକ ଜିଲା ଷୋଳମପୁର ପଞ୍ଚାୟତ ମଣିନାଥପୁରସ୍ଥିତ ଗୋପବନ୍ଧୁ ଯୁବକ ସଂଘ ପକ୍ଷରୁ ବୁଧବାର ବୃକ୍ଷରୋପଣ କରାଯାଇଛି।

  ଡୁମୁରିଆରେ ସ୍ବଚ୍ଛ ଭାରତ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ

ଡୁମୁରିଆରେ ସ୍ବଚ୍ଛ ଭାରତ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ

ପାଟଣା, ୧୫।୮(ସ୍ବ.ପ୍ର.)-କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲା ପାଟଣା ବ୍ଲକ୍‌ ଡୁମୁରିଆ ପଞ୍ଚାୟତର ୧୦ଟିରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ସ୍ବୟଂସହାୟକ ଗୋଷ୍ଠୀର ମହିଳାମାନଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ମଙ୍ଗଳବାର ପୂର୍ବାହ୍ନରେ ସ୍ଥାନୀୟ ପଞ୍ଚାୟତ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରୁ ଏକ ସଚେତନତା ଶୋଭାଯାତ୍ରା ବାହାରି ଡୁମୁରିଆ ଗ୍ରାମ ପରିକ୍ରମା କରିଥିଲା। ଲୋକମାନଙ୍କୁ ପରିମଳ, ଶିକ୍ଷା, ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ଓ ମଦ ନ ପିଇବା ପାଇଁ ସଚେତନତା ବାର୍ତ୍ତା ପ୍ରଚାର କରିବା ସହ ସ୍ଥାନୀୟ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦ୍ର ପରିବେଶକୁ ସଫା କରିଥିଲେ।

ପୁସ୍ତକମେଳା ଉଦ୍‌ଘାଟିତ

ପୁସ୍ତକମେଳା ଉଦ୍‌ଘାଟିତ

ଯୋଡା,୧୫।୮(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଯୋଡା ବ୍ଲକ ବାମେବାରୀ ସ୍ଥିତ ସରସ୍ବତୀ ଶିଶୁ ବିଦ୍ୟାମନ୍ଦିରରେ ମଙ୍ଗଳବାର ପୂର୍ବାହ୍ନ ୧୦ଘଟିକା ସମୟରେ ଏକ ପୁସ୍ତକମେଳା ଉଦ୍‌ଘାଟିତ ହୋଇଯାଇଛି  । 

ଉଡ଼ିଲା ତ୍ରିରଙ୍ଗା

ଉଡ଼ିଲା ତ୍ରିରଙ୍ଗା

ପାଟଣା, ୧୫।୮(ସ୍ବ.ପ୍ର.)-କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲା ପାଟଣା ବ୍ଲକସ୍ତରୀୟ ସ୍ବାଧୀନତା ଦିବସ ଷ୍ଟାଡିୟମ ନିକଟ ପଡ଼ିଆରେ ବୁଧବାର ମହାସମାରୋହରେ ପାଳିତ ହୋଇଯାଇଛି। ମୁଖ୍ୟଅତିଥି ଭାବେ ଜିଲା ଯୋଜନା ବୋର୍ଡ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ତଥା ପାଟଣା ବିଧାୟକ ହୃଷିକେଶ ନାଏକ ଯୋଗଦେଇ ଜାତୀୟ ପତାକା ଉତ୍ତୋଳନ କରିଥିଲେ। 

ଭାଜପାର ଭାରତ ଗୌରବ ପର୍ବ ପାଳିତ

ଭାଜପାର ଭାରତ ଗୌରବ ପର୍ବ ପାଳିତ

ଭଣ୍ଡାରିପୋଖରୀ, ୧୫।୮(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଭଦ୍ରକ ଜିଲା ଭଣ୍ଡାରିପୋଖରୀ ଭାଜପା ପକ୍ଷରୁ ଭାରତ ଗୌରବ ପର୍ବ ପାଳିତ ହୋଇଯାଇଛି। ପ୍ରାରମ୍ଭରେ ସ୍ଥାନୀୟ ଭାଜପା କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ପତାକା ଉତ୍ତୋଳନ କରାଯାଇ ଜାତୀୟ ସଙ୍ଗୀତ ଗାନ କରାଯାଇଥିଲା। ପରେ ଭଣ୍ଡାରିପୋଖରୀ ବିଧାନସଭା କ୍ଷେତ୍ରୀୟ ନେତା ତଥା ଭଦ୍ରକ ଜିଲା ସଭାପତି ବଦ୍ରି ନାରାୟଣ ଧଳଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ଏକ ତ୍ରିରଙ୍ଗା ବାଇକ ଶୋଭାଯାତ୍ରାରେ ଦଳୀୟ କର୍ମମାନେ ଦଳୀୟ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରୁ ବାହାରି ଭଣ୍ଡାରିପୋଖରୀ ଥାନାରେ ଥିବା ଗୋପବନ୍ଧୁଙ୍କ ପ୍ରତିମୂର୍ତ୍ତିରେ ମାଲ୍ୟାର୍ପଣ କରିଥିଲେ। 

ସାପ କାମୁଡ଼ାରେ ଜଣେ ମୃତ

ସାପ କାମୁଡ଼ାରେ ଜଣେ ମୃତ

କେନ୍ଦୁଝର, ୧୫।୮(ସ୍ବ.ପ୍ର.)-କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲାରେ ମଙ୍ଗଳବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ସାପ କାମୁଡ଼ିବାରୁ ଜଣେ ମହିଳା ମୃତ୍ୟୁବରଣ କରିଛନ୍ତି। ମୃତକଙ୍କ ନାମ ଭାରତୀ ମହାକୁଡ଼। ତାଙ୍କ ଘର ମୟୂରଭଞ୍ଜ ଜିଲା ରରୁଆଁ ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ରାଇଡିହ ଗ୍ରାମରେ। ସେ ଘରେ ଶୋଇଥିବାବେଳେ ତାଙ୍କୁ ସାପ କାମୁଡ଼ିଥିଲା। 

ଉପଖଣ୍ଡସ୍ତରୀୟ ସ୍ବାଧୀନତା ଦିବସ ସମାରୋହ

ଉପଖଣ୍ଡସ୍ତରୀୟ ସ୍ବାଧୀନତା ଦିବସ ସମାରୋହ

ଉଦଳା, ୧୫।୮(ଡି.ଏନ.ଏ.)- କପ୍ତିପଦା ଉପଖଣ୍ଡସ୍ତରୀୟ ୭୨ତମ ସ୍ବାଧୀନତା ଦିବସ ସଦର ମହକୁମା ଉଦଳା ହାଇସ୍କୁଲ ପରେଡ୍‌ ପଡ଼ିଆ ଠାରେ ପାଳିତ ହୋଇଛି। ମୁଖ୍ୟଅତିଥି ଭାବେ ଉପଜିଲାପାଳ ପ୍ରଭାତ କୁମାର ମହାପାତ୍ର ପତାକା ଉତ୍ତୋଳନ କରିଥିଲେ। ଉଦଳା  ଉପଖଣ୍ଡ ପୋଲିସ ଅଧିକାରୀ ସ୍ବପ୍ନରଞ୍ଜନ ମହାପାତ୍ର, ଆଇଆଇସି ସନାତନ ସାହୁ, ଏବଂ ସମୂହ ପୋଲିସ କର୍ମଚାରୀମାନେ ଏହି ଉତ୍ସବରେ ପରେଡ୍‌ରେ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ।