ବାଲେଶ୍ୱର

ତିହିଡିରେ ଖୋଲିଲା ଧାନସଂଗ୍ରହ କେନ୍ଦ୍ର

ତିହିଡିରେ ଖୋଲିଲା ଧାନସଂଗ୍ରହ କେନ୍ଦ୍ର

ତିହିଡି, ୧୩।୧୨(ଡି.ଏନ.ଏ): ଭଦ୍ରକ ଜିଲା ତିହିଡି ବ୍ଲକ ଅଧୀନ ଜାମଯୋଡି ସେବା ସମବାୟ ସମିତିରେ ଗୁରୁବାର ପୂର୍ବହ୍ନରେ ସରକାରୀ ଧାନ ସଂଗ୍ରହ କେନ୍ଦ୍ର ଖୋଲିଛି।

ଷ୍ଟାଡିୟମ ନିର୍ମାଣକୁ କେନ୍ଦ୍ରକରି ଦୁଇ ଗୋଷ୍ଠୀ ମୁହାଁମୁହିଁ: ଜଣେ ମୃତ, ୫ଗୁରୁତର

ଷ୍ଟାଡିୟମ ନିର୍ମାଣକୁ କେନ୍ଦ୍ରକରି ଦୁଇ ଗୋଷ୍ଠୀ ମୁହାଁମୁହିଁ: ଜଣେ ମୃତ, ୫ଗୁରୁତର

ଭଦ୍ରକ ଅଫିସ, ୧୩।୧୨: ଭଦ୍ରକ ଜିଲା ରାମ ନବମୀ ବେତଡା ପଞ୍ଚାୟତ ଅଧିନସ୍ଥ ଗୋହିରାଣୀ ଗାଁରେ ମିନି ଷ୍ଟାଡିୟମ ନିର୍ମାଣକୁ କେନ୍ଦ୍ରକରି ଦୁଇ ଗୋଷ୍ଠୀ ମଧ୍ୟରେ ମୁହାଁମୁହିଁ ହୋଇଛନ୍ତିl

ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡରେ ଜଳିଗଲା ଫର୍ନିଚର ଦୋକାନ

ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡରେ ଜଳିଗଲା ଫର୍ନିଚର ଦୋକାନ

ତିହିଡି, ୧୩।୧୨(ଡି.ଏନ.ଏ): ଭଦ୍ରକ ଜିଲା ତିହିଡି ବଜାରସ୍ଥିତ ପୁରୁଣା ସମବାୟ ବ୍ୟାଙ୍କ ଗୃହ ପାର୍ଶ୍ୱରେ ଥିବା ଫର୍ନିଚର ଦୋକାନରେ ବୁଧବାର ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ ଘଟି ଦୋକାନଟି ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଜଳିଯାଇଛି।

ଚୋରାମଦ ବେପାରୀଙ୍କୁ ଛେଚିଲେ ମହିଳା

ବାସୁଦେବପୁର, ୧୩।୧୨ (ଡି.ଏନ.ଏ.) - ଭଦ୍ରକ ଜିଲା ବାସୁଦେବପୁର ପୌରପାଳିକାର ଭୈରବପୁର ଗ୍ରାମରେ ଚୋରାମଦ ଓ ନିଶା କାରବାର ଦିନକୁ ଦିନ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବାରେ ଲାଗିଛି। ଗାଁ ରେ ନିଶା କାରବାର ବନ୍ଦ କରିବାକୁ ଗ୍ରାମବାସୀ ଅଣ୍ଟା ଭିଡ଼ିଛନ୍ତି।

ସାଳନ୍ଦୀ ବହି ମେଳା ଉଦ୍‌ଘାଟିତ:   ‘ପୁସ୍ତକ ହିଁ ପ୍ରକୃତ ବନ୍ଧୁ’

ସାଳନ୍ଦୀ ବହି ମେଳା ଉଦ୍‌ଘାଟିତ: ‘ପୁସ୍ତକ ହିଁ ପ୍ରକୃତ ବନ୍ଧୁ’

ଭଦ୍ରକ ଅଫିସ, ୧୩।୧୨ - ଭଦ୍ରକ ଜିଲା ମନମୋହନ ସଙ୍ଗୀତ ପରିଷଦ ପରିସରରେ ବୁଧବାର ୫ମ ସାଳନ୍ଦୀ ବହିମେଳା ଉଦ୍‌ଘାଟିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଉଦ୍‌ଘାଟକ ଭାବେ କେନ୍ଦ୍ର ସାହିତ୍ୟ ଏକାଡେମୀ ପୁରସ୍କୃତ କଥାକାର ଡ. ଗୌରହରି ଦାସ ଯୋଗଦେଇ ପୁସ୍ତକ ହିଁ ପ୍ରକୃତ ବନ୍ଧୁ ବୋଲି କହି ଆଧୁନିକ ଯୁଗରେ ପୁସ୍ତକର ମହତ୍ତ୍ବ ଗୁରୁତ୍ୱ ଥିବା  ମତବ୍ୟକ୍ତ କରିଥିଲେ।

ମେଘୁଆ ପାଗରେ ଚା ମଜା ନିଆରା

ମେଘୁଆ ପାଗରେ ଚା ମଜା ନିଆରା

କେନ୍ଦୁଝର, ୧୩ା୧୨(ସ୍ବ.ପ୍ର.): କେନ୍ଦୁଝରରେ ମଙ୍ଗଳବାର ସକାଳେ ହଠାତ ମେଘୁଆ ପାଗ ପରିବେଶକୁ ଅଧିକ ଶୀତୁଆ କରି ଦେଇଥିଲା। ଶୀତର ମଜା ନେବାକୁ କେତେକେ ଗରମ ପୋଷାକ ପିନ୍ଧି ଘର ବାହାରକୁ ଚାଲିଆସିଥିବା ବେଳେ ଅନେକ ଘର ଭିତରେ କମ୍ବଳ ଭିତରେ ଉଷ୍ମତାର ମଜା ଉଠାଇଛନ୍ତି। 

ପ୍ଲାଷ୍ଟିକ ବୋତଲ ଗୋଟାଇ ଚଳୁଛନ୍ତି

ପ୍ଲାଷ୍ଟିକ ବୋତଲ ଗୋଟାଇ ଚଳୁଛନ୍ତି

ଚମ୍ପୁଆ, ୧୩।୧୨(ଡି.ଏନ.ଏ.): ଖଣି ଖାଦାନ ଭରା କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲାରେ ଯୁବକଙ୍କୁ ମିଳୁନି ରୋଜଗାର ପନ୍ଥା। ନିଯୁକ୍ତିର ଅଭାବରୁ ଯୁବପିଢି କର୍ମ ହରା ହୋଇପଡିଛନ୍ତି। କର୍ମ ଅନ୍ନେଷଣରେ କେତେକ ବାହାର ରାଜ୍ୟକୁ ପଳାଉ ଥିବାବେଳେ ଅଉ କେତେକ ପାରିବାରିକ ସମସ୍ୟା ପାଇଁ ଭିଟାମାଟି ଛାଡି ଯାଇପାରୁ ନାହାନ୍ତି। 

‘ଋଣ ବୋଝରୁ ଚାଷୀକୁ ମୁକ୍ତ କର’

‘ଋଣ ବୋଝରୁ ଚାଷୀକୁ ମୁକ୍ତ କର’

ଉଦଳା,୧୩।୧୨ (ଡି.ଏନ.ଏ.) - ଓଡିଶା କୃଷକ ସଭା କପ୍ତିପଦା ବ୍ଲକ କମିଟି ଆନୁକୂଲ୍ୟରେ ବୁଧବାର ଏକ ବିକ୍ଷୋଭ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଉଦଳାଠାରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି  ଶତାଧିକ ସଂଖ୍ୟାରେ କର୍ମୀମାନେ  ସ୍ଥାନୀୟ ଡି.ଆଇ. ଅଫିସ୍‌ ଛକ ଠାରୁ ଏକ ଶୋଭାଯାତ୍ରାରେ ବାହାରି ସହର ପରିକ୍ରମା କରିବା ସହିତ ଉପଜିଲାପାଳଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ସମ୍ମୁଖରେ ବିକ୍ଷୋଭ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଥିଲେ 

ରାଜ୍ୟସ୍ତରୀୟ ଭଲିବଲ ପ୍ରତିଯୋଗିତା: ମୟୂରଭଞ୍ଜରୁ ୧୯ ଖେଳାଳି

ରାଜ୍ୟସ୍ତରୀୟ ଭଲିବଲ ପ୍ରତିଯୋଗିତା: ମୟୂରଭଞ୍ଜରୁ ୧୯ ଖେଳାଳି

ବାରିପଦା ଅଫିସ,୧୩।୧୨- ରାଜ୍ୟସ୍ତରୀୟ ୧୭ବର୍ଷରୁ କମ ବାଳକ ଓ ବାଳିକା ବର୍ଗର ଭଲିବଲ ପ୍ରତିଯୋଗିତା ଚଳିତ ମାସ ୧୪ ଓ ୧୫ ତାରିଖ ଦୁଇ ଦିନ ଧରି କନ୍ଧମାଳ ଜିଲା ଅନ୍ତର୍ଗତ ଏଜେଓ ଉଚ୍ଚ ବିଦ୍ୟାଳୟର ଖେଳପଡ଼ିଆ ପରିସରରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ।

ବିଜାତଳା: ରିଗିଂ ବୁଥ୍‌ରେ ସାନି ମତଦାନ ଦାବି

ବିଜାତଳା: ରିଗିଂ ବୁଥ୍‌ରେ ସାନି ମତଦାନ ଦାବି

ବାରିପଦା ଅଫିସ,୧୩।୧୨-ମୟୂରଭଞ୍ଜ ଜିଲା ବିଜାତଳା ବ୍ଳକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ୩୨ ନଂ ଜିଲା ପରିଷଦ ଜୋନ ଉପନିର୍ବାଚନରେ ସ୍ବଚ୍ଛତା ଅବଲମ୍ବନ କରାଯାଇ ନାହିଁ ଏବଂ କେତେକ ବୁଥରେ ରିଗିଂ କରାଯାଇଛି ବୋଲି   ଜେଏମଏମ୍‌ ଅଭିଯୋଗ କରିଛି।

୧୪ରେ ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ରଙ୍କ ଭୋଗରାଇ ଗସ୍ତ:  ସୀମାନ୍ତରୁ ପ୍ରଚାର ଅଭିଯାନ ଆରମ୍ଭ କରିବା ସୂଚନା

୧୪ରେ ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ରଙ୍କ ଭୋଗରାଇ ଗସ୍ତ: ସୀମାନ୍ତରୁ ପ୍ରଚାର ଅଭିଯାନ ଆରମ୍ଭ କରିବା ସୂଚନା

ଭୋଗରାଇ,୧୩।୧୨(ଡି.ଏନ.ଏ.)-କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରଧାନ ଶୁକ୍ରବାର ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲା ଭୋଗରାଇ ନିର୍ବାଚନମଣ୍ଡଳୀ ଗସ୍ତରେ ଆସୁଥିବାରୁ ଦଳୀୟ କର୍ମୀ ତତ୍ପର ହୋଇ ଉଠିଛନ୍ତ । ୫ ରାଜ୍ୟରେ ବିଧାନ ସଭା ନିର୍ବାଚନରେ ଭାଜପାର ଶୋଚନୀୟ ପ୍ରଦର୍ଶନ ସବୁ ମହଲରେ ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ରହିଛି ।

ମାଲଗୋଦାମରେ ଟିକସ ଫାଙ୍କି ଧରପଗଡ଼

ମାଲଗୋଦାମରେ ଟିକସ ଫାଙ୍କି ଧରପଗଡ଼

ବାଲେଶ୍ୱର ଅଫିସ,୧୩।୧୨- ବାଲେଶ୍ୱର ରେଳଷ୍ଟେଶନ ଅପରପକ୍ଷରେ ଥିବା ମାଲଗୋଦାମରେ ଟିକସ ଫାଙ୍କି ଭଳି ବିଭିନ୍ନ ଅନିୟମିତତା ହେଉଥିବା ଅଭିଯୋଗ ଆଧାରରେ ଜିଲା ଆଞ୍ଚଳିକ ପରିବହନ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଏବଂ ପୋଲିସ ପ୍ରଶାସନ ପକ୍ଷରୁ ବୁଧବାର ମଧ୍ୟାହ୍ନରେ ମିଳିତ ଚଢ଼ାଉ ହୋଇଥିଲା। 

୩୦୩ ଜଣଙ୍କୁ ମିଳିଲା ପ୍ରତ୍ୟକ୍ଷ ନିଯୁକ୍ତି:   ତାଲିମ୍‌ ପରେ ୨୯୩ଜଣଙ୍କୁ ମିଳିବ ପରବର୍ତ୍ତୀ ନିଯୁକ୍ତି

୩୦୩ ଜଣଙ୍କୁ ମିଳିଲା ପ୍ରତ୍ୟକ୍ଷ ନିଯୁକ୍ତି: ତାଲିମ୍‌ ପରେ ୨୯୩ଜଣଙ୍କୁ ମିଳିବ ପରବର୍ତ୍ତୀ ନିଯୁକ୍ତି

ବାଲେଶ୍ୱର ଅଫିସ, ରେମୁଣା,୧୩।୧୨(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ବାଲେଶ୍ୱର ବାମପଦା ସ୍ଥିତ ନୋସି ବିଜ୍‌ନେସ ପାର୍କରେ ଓଡ଼ିଶା ଦକ୍ଷତା ବିକାଶ ପ୍ରାଧିକରଣ ଏବଂ ଜିଲା ପ୍ରଶାସନର ମିଳିତ ଆନୁକୂଲ୍ୟରେ ବୁଧବାର ନିଯୁକ୍ତି ମେଳା ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଛି। ଜିଲା ନିୟୋଜନ ଅଧିକାରୀ ନିମାଇଁ ଚରଣ ମହାନ୍ତି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ସଂଯୋଜନା କରିଥିଲେ। 

ସ୍ପୋର୍ଟସ୍‌ ହଷ୍ଟେଲ ଚାମ୍ପିୟନ:  ଜିଲାସ୍ତରୀୟ ଭଲିବଲ

ସ୍ପୋର୍ଟସ୍‌ ହଷ୍ଟେଲ ଚାମ୍ପିୟନ: ଜିଲାସ୍ତରୀୟ ଭଲିବଲ

ବାଲେଶ୍ୱର ଅଫିସ,୧୩।୧୨- ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲା କ୍ରୀଡ଼ା ସଂଘ ଆନୁକୂଲ୍ୟରେ ପରମିଟ୍‌ ପଡ଼ିଆଠାରେ ମଙ୍ଗଳବାର ଏକଦିବସୀୟ ଜିଲାସ୍ତରୀୟ ଭଲିବଲ ପ୍ରତିଯୋଗିତା ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଜିଲାର ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରାନ୍ତରୁ ମୋଟ୍‌ ୧୨ ଦଳ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ।

ପଲ୍ଲିଶ୍ରୀ ମେଳାରେ କୃଷିଭିତ୍ତିକ ଷ୍ଟଲ

ପଲ୍ଲିଶ୍ରୀ ମେଳାରେ କୃଷିଭିତ୍ତିକ ଷ୍ଟଲ

ଭଦ୍ରକ ଅଫିସ, ୧୨।୧୨ - ଭଦ୍ରକ ଜିଲା ନେହେରୁ ଷ୍ଟାଡିୟମ ପରିସରରେ ଚାଲିଥିବା ପଲ୍ଲିଶ୍ରୀ ମେଳାରେ ଚାଷୀଙ୍କ ପାଇଁ କୃଷିଭିତ୍ତିକ ଷ୍ଟଲ ଆକର୍ଷଣର କେନ୍ଦ୍ରବିନ୍ଦୁ ପାଲଟିଛି।

୨ ବଖରା ଜଳିଗଲା

ବନ୍ତ,୧୨।୧୨ (ଡି.ଏନ.ଏ.) - ଭଦ୍ରକ ଜିଲା ବନ୍ତ ତହସିଲ ଅଧୀନ ଗଣିଜାଙ୍ଗ ପଞ୍ଚାୟତ ବିନାୟକପୁର ଗ୍ରାମର ପଦ୍ମିନୀ ବାରିକଙ୍କ ଘରେ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ ଘଟି ୨ ବଖରା ଘର ଜଳିଯାଇଛି।

ବ୍ଲକସ୍ତରୀୟ ଭଲିବଲ ପ୍ରତିଯୋଗିତା: ନଗ୍ରମ ଟିମ୍‌ ଜିଲାସ୍ତରକୁ ଉନ୍ନୀତ

ବ୍ଲକସ୍ତରୀୟ ଭଲିବଲ ପ୍ରତିଯୋଗିତା: ନଗ୍ରମ ଟିମ୍‌ ଜିଲାସ୍ତରକୁ ଉନ୍ନୀତ

ବାଲେଶ୍ୱର ଅଫିସ,୧୨।୧୨- ବାଲେଶ୍ୱର ଖ୍ରୀଷ୍ଟିଆନ୍‌ ପଡ଼ିଆରେ ବିଜୁ ଯୁବ ବାହିନୀର ବ୍ଲକସ୍ତରୀୟ କ୍ରୀଡ଼ା ପ୍ରତିଯୋଗୀତା ବୁଧବାର ପୂର୍ବାହ୍ନ ୧୧ଟା ସମୟରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା। ଦୁଇଦିନ ବ୍ୟାପୀ ହେବାକୁ ଥିବା ଏହି କ୍ରୀଡ଼ା ଉତ୍ସବରେ ପ୍ରଥମ ଦିନରେ ଭଲିବଲ୍‌ ପ୍ରତିଯୋଗିତା ହୋଇଥିବା ବେଳେ ଗୁରୁବାର ୧୦୦, ୨୦୦ ଓ ୪୦୦ ମିଟର ଦୌଡ଼ ପ୍ରତିଯୋଗିତା ହେବାର କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ରହିଛି। 

୧୫ରେ ଅକ୍ଷୟ ଉତ୍ସବ: ଓମ୍‌ପ୍ରକାଶ ମହାନ୍ତି ଓ ଗୀତା ଦାଶ ପାଇବେ ”ଅକ୍ଷୟ ସମ୍ମାନ“

୧୫ରେ ଅକ୍ଷୟ ଉତ୍ସବ: ଓମ୍‌ପ୍ରକାଶ ମହାନ୍ତି ଓ ଗୀତା ଦାଶ ପାଇବେ ”ଅକ୍ଷୟ ସମ୍ମାନ“

ବାଲେଶ୍ୱର ଅଫିସ,୧୨।୧୨- ସ୍ମୃତିରେ ଆମ ଅକ୍ଷୟ, ବାଲେଶ୍ୱର ତରଫରୁ ଆସନ୍ତା ୧୫ ତାରିଖ ଶନିବାର ୧୭ଶ ଅକ୍ଷୟ ଉତ୍ସବ ସହରର ଗାନ୍ଧି ସ୍ମୃତି ଭବନ ପରିସରରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ। ଓଡ଼ିଆ ସଙ୍ଗୀତ ଜଗତର ମୁକୁଟବିହୀନ ସମ୍ରାଟ ସ୍ବର୍ଗତ ଅକ୍ଷୟ ମହାନ୍ତିଙ୍କ ସ୍ମୃତିରେ ପ୍ରତିବର୍ଷ ପାଳିତ ହେଉଥିବା ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ସଙ୍ଗୀତ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଓମ୍‌ ପ୍ରକାଶ ମହାନ୍ତି ଏବଂ ବିଶିଷ୍ଟ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର କଣ୍ଠଶିଳ୍ପୀ ଗୀତା ଦାଶଙ୍କୁ ସମ୍ମାନଜନକ ”ଅକ୍ଷୟ ସମ୍ମାନ“ ପ୍ରଦାନ କରାଯିବ। 

‘ଗୁଣ ଓ ପ୍ରତିଭାର ବିକାଶ ଘଟାଏ କ୍ରୀଡ଼ା’: ସରସ୍ବତୀ ଶିଶୁ ବିଦ୍ୟାମନ୍ଦିର ବାର୍ଷିକ କ୍ରୀଡ଼ା ଉତ୍ସବ

‘ଗୁଣ ଓ ପ୍ରତିଭାର ବିକାଶ ଘଟାଏ କ୍ରୀଡ଼ା’: ସରସ୍ବତୀ ଶିଶୁ ବିଦ୍ୟାମନ୍ଦିର ବାର୍ଷିକ କ୍ରୀଡ଼ା ଉତ୍ସବ

ବାହାନଗା,୧୨ା୧୨(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଶାରୀରିକ ଓ ମାନସିକ ବିକାଶରେ କ୍ରୀଡ଼ା ସହାୟକ ହୋଇଥାଏ। ଏହା ଦ୍ୱାରା ପିଲାଙ୍କ ଭିତରେ ଲୁଚି ରହିଥିବା ଗୁଣ ଓ ପ୍ରତିଭାର  ପରିପ୍ରକାଶ ଘଟିଥାଏ ବୋଲି ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲା ବାହାନଗା ବ୍ଳକ ଗୋପାଳପୁର ପଞ୍ଚାୟତର ଯୋଗେଶ୍ୱରପଦା ସରସ୍ବତୀ ଶିଶୁ ବିଦ୍ୟାମନ୍ଦିରର ବାର୍ଷିକ କ୍ରୀଡା ଉତ୍ସବର ଅତିଥିମାନେ ମତବ୍ୟକ୍ତ କରିିଛନ୍ତି।

ଆରମ୍ଭରୁ ଧାନର ଅଭାବୀ ବିକ୍ରି: ଖଇରା ବ୍ଲକରେ ଖୋଲୁନି ମଣ୍ଡି,ଚାଷୀ ହତାଶ

ଆରମ୍ଭରୁ ଧାନର ଅଭାବୀ ବିକ୍ରି: ଖଇରା ବ୍ଲକରେ ଖୋଲୁନି ମଣ୍ଡି,ଚାଷୀ ହତାଶ

ଖଇରା,୧୨।୧୨(ଉତ୍କଳବନ୍ଧୁ ପଣ୍ଡା)-ଏଥର ସଅଳ ଖରିଫ ଧାନ କିଣିବାକୁ ପ୍ରଶାସନ ପ୍ରଶାସନ ଆରମ୍ଭ କରିଥବବା ପ୍ରସ୍ତୁତି ଫେଲ୍‌ ମାରିଛି। ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲାରେ ଗତ ୫ ତାରିଖ ସୁଦ୍ଧା ମଣ୍ଡି ଧାନ କିଣିବାକୁ ଜିଲାସ୍ତରୀୟ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ବୈଠକରେ ନିଷ୍ପତ୍ତି  ନିଆଯାଇଥିଲା ା

ବନ ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ଶାଳକାଠ ବୋଝେଇ ପିକ୍‌ଅପ୍‌ ଜବତ

ବନ ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ଶାଳକାଠ ବୋଝେଇ ପିକ୍‌ଅପ୍‌ ଜବତ

ଭଣ୍ଡାରିପୋଖରୀ,୧୨।୧୨(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଭଦ୍ରକ ଜିଲା ଧାମନଗର ବନ ବିଭାଗ ରେଞ୍ଜର ସମୀର କୁମାର ରାଉତଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ବୁଧବାର ବନ୍ତ ବ୍ଲକ ନୀଳକଠାରେ ଚଢ଼ାଉ କରାଯାଇଛି।

୩୩ କେଭି ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ତାର ଜବତ

୩୩ କେଭି ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ତାର ଜବତ

ଭଦ୍ରକ ଅଫିସ,୧୨।୧୨: ଭଦ୍ରକ ଜିଲା ଧାମନଗର ଥାନା ପୋଲିସ ୩୩ କେଭିର ଚୋରା ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ତାର ମୂଳନା ସାହିର ଏକ ଗୋଦାମରୁ ବୁଧବାର ଜବତ କରିଛି। 

ଖୋଲିଲା ଖଣି, ମିଳୁନି ନିଯୁକ୍ତି

କେନ୍ଦୁଝର, ୧୨ା୧୨(ସ୍ବ.ପ୍ର.): ଯୋଡ଼ା ବ୍ଲକ ଗୁଆଲି ଲୁହା ଖଣି ଦ୍ୱାରା କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତ ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକେ ନିଯୁକ୍ତି ଦାବିରେ ଜିଲାପାଳଙ୍କୁ ମଙ୍ଗଳବାର ଏକ ଦାବିପତ୍ର ଦେଇଛନ୍ତି। ପୂର୍ବରୁ ଏଭଳି ଅଭିଯୋଗ କରି ଆସୁଥିଲେ ହେଁ କେବଳ ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ମିଳୁଥିବାରୁ ଅସନ୍ତୋଷ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି।

ଭଙ୍ଗା ଘରେ ଡାକସେବା

ଭଙ୍ଗା ଘରେ ଡାକସେବା

ହାଟଡ଼ିହୀ, ୧୨ା୧୨(ଡି.ଏନ.ଏ.): ଅସୁରକ୍ଷିତ ମଧ୍ୟରେ ହାଟଡ଼ିହୀ ବ୍ଲକ ବଉଳା ଉପଡାକ ଘର ରହିଛି। ସେହି ଭଙ୍ଗା ଘରେ ଲୋକଙ୍କୁ ଡାକସେବା ଯୋଗା ଯାଉଛି। ଏହି ଉପଡାକଘର ପ୍ରତି ପ୍ରଶାସନର ଦୃଷ୍ଟି ଦେଉନି। ଡାକସେବା ପ୍ରତି ଗ୍ରାହକଙ୍କ ବିଶ୍ୱାସ ତୁଟି ଯିବାକୁ ବସିଛି।