ଅନଗୁଳ-ଢେଙ୍କାନାଳ

ପ୍ରଶାସନ ଶୁଣିଲାନିି, ତାଲିକାରୁ ବାଦ୍‌ ପଡ଼ିଲେ ୫ ମହିଳା :ନିଜ ଭତ୍ତାରୁ ଟଙ୍କା ଦେବେ ସରପଞ୍ଚ

ପ୍ରଶାସନ ଶୁଣିଲାନିି, ତାଲିକାରୁ ବାଦ୍‌ ପଡ଼ିଲେ ୫ ମହିଳା :ନିଜ ଭତ୍ତାରୁ ଟଙ୍କା ଦେବେ ସରପଞ୍ଚ

କାମାକ୍ଷାନଗର, ୧୯।୯ (ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.):ଗ୍ରାମାଞ୍ଚଳର ଅସହାୟ ଲୋକଙ୍କ ନିକଟରେ ସରକାରୀ ଯୋଜନା ଅପହଞ୍ଚ ହୋଇ ରହିଛି। ସମସ୍ତ ଯୋଗ୍ୟତା ଥିବା ସତ୍ତ୍ୱେ  ସହାୟତାରୁ ବଞ୍ଚତ୍ତ ହେଉଛନ୍ତି ଯୋଗ୍ୟ ହିତାଧିକାରୀ। ଏହାର ସଦ୍ୟତମ ଉଦାହରଣ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି କଙ୍କଡ଼ାହାଡ଼ ବ୍ଲକ ବାଟଗଁା ପଞ୍ଚାୟତରେ। ପ୍ରଶାସନିକ ଅବହେଳାରୁ ବାରମ୍ବାର ଆବେଦନ ସତ୍ତ୍ୱେ ଭତ୍ତା ତାଲିକାରୁ ବାଦ୍‌ ପଡ଼ିଛନ୍ତି ୫ ବିଧବା। ଏପରି ସ୍ଥିତିରେ ସେମାନଙ୍କୁ ସହାୟତା ଦେବାକୁ ଆଗେଇ ଆସିଛନ୍ତି ସରପଞ୍ଚ ରାଜେନ୍ଦ୍ର ସିଂ। ଭତ୍ତା ମଞ୍ଜୁର ହେବା ଯାଏ ବ୍ୟକ୍ତିଗତଭାବେ ପ୍ରତ୍ୟେକଙ୍କୁ ମାସିକ ୩ଶହ ଟଙ୍କା ଦେବେ ବୋଲି ସେ ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ଦେଇଛନ୍ତି।

ବେଆଇନ ସମିଲ ଉପରେ ଚଢ଼ାଉ, ୩ ଗିରଫ

ବେଆଇନ ସମିଲ ଉପରେ ଚଢ଼ାଉ, ୩ ଗିରଫ


ପାଲଲହଡା,୧୮ା୯(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ପାଲଲହଡା ବନାଞ୍ଚଳ ନାଗିରା ପଞ୍ଚାୟତ ଜଲହା ଗ୍ରାମ ନିକଟ ପୁରୁଣା ପାଉଡି ଜଙ୍ଗଲରେ ଚାଲିଥିବା ଏକ ବେଆଇନ ସମିଲ ଉପରେ ସୋମବାର ବନ ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ଚଢ଼ାଉ କରାଯାଇଥିଲା। ଏହି ସମୟରେ ସେଠାରେ ଗଛିତ ବିପୁଳ ପରିମାଣର ମୂଲ୍ୟବାନ କାଠ ଜବତ ସହ ୩ ଜଣକୁ ଗିରଫ କରାଯାଇଥିଲା। 

ବିଜୁ ଯୁବ ବାହିନୀ କର୍ମଶାଳା

ବିଜୁ ଯୁବ ବାହିନୀ କର୍ମଶାଳା


ବଇଣ୍ଡା,୧୮।୯(ଡି.ଏନ.ଏ.)- କିଶୋରନଗର ବ୍ଲକ କଣ୍ଟେଇକୁଳିଆ ପଞ୍ଚାୟତ ସଭାଗୃହ ପରିସରରେ ମଙ୍ଗଳବାର ବିଜୁ ଯୁବ ବାହିନୀ କର୍ମଶାଳା ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। 

ଆତ୍ମନିଯୁକ୍ତି ସୁଯୋଗ ଉପରେ ଆଲୋଚନା

ଆତ୍ମନିଯୁକ୍ତି ସୁଯୋଗ ଉପରେ ଆଲୋଚନା

ଛେଣ୍ଡିପଦା,୧୮।୯(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଛେଣ୍ଡିପଦା ବ୍ଲକ ପ୍ରଶାସନ ତଥା ଓଡ଼ିଶା ଜୀବିକା ମିଶନ ପକ୍ଷରୁ ମଙ୍ଗଳବାର ଦୀନ ଦୟାଲ ଉପାଧ୍ୟାୟ ଗ୍ରାମୀଣ କୌଶଳ ବିକାଶ ଯୋଜନା ମାଧ୍ୟମରେ ଧନ୍ଦାମୂଳକ କୌଶଳ ବିକାଶ ପ୍ରଶିକ୍ଷଣ ପରାମର୍ଶ ଶିବିର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି।  ଜୀବିକା ମିଶନ ବିପିଏମ୍‌ ମାନସୀ ରାଉତଙ୍କ ତତ୍ତ୍ୱାବଧାନରେ ଆୟୋଜିତ ଏହି ଶିବିରରେ ମୁଖ୍ୟଅତିଥି ଭାବେ ବ୍ଲକ ଉପାଧ୍ୟକ୍ଷା ସୁଷମା ରାଉଳ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ।  

ମିଳୁନି ସାର:  ଚିନ୍ତାରେ ଚାଷୀ

ମିଳୁନି ସାର: ଚିନ୍ତାରେ ଚାଷୀ


ମାଧପୁର, ୧୮।୯-  ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ଆଠମଲ୍ଲିକ ବ୍ଲକ ମାଧପୁର ଜୋନ୍‌ରେ ସାର ସଙ୍କଟ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି। ଫଳରେ ଚାଷୀମାନେ ଆବଶ୍ୟକତା ଅନୁଯାୟୀ ସାର ନ ପାଇ ସମସ୍ୟାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେଉଛନ୍ତି। ଏପରି ସ୍ଥିତିରୁ ଫାଇଦା ଉଠାଇ ଲାଭଖୋର ବ୍ୟବସାୟୀମାନେ ଚଢା ଦରରେ ସାର ବିକ୍ରି କରୁଥିବାରୁ ଚାଷୀମାନେ ଚିନ୍ତାରେ ପଡିଛନ୍ତି।

ଭାଜପା ପକ୍ଷରୁ ବ୍ଲକ ଘେରାଉ

ଭାଜପା ପକ୍ଷରୁ ବ୍ଲକ ଘେରାଉ

ବଇଣ୍ଡା,୧୮।୯(ଡି.ଏନ.ଏ.)- କିଶୋରନଗର ବ୍ଲକର ୨୩ଟି ପଞ୍ଚାୟତରେ  ଚାଷୀମାନଙ୍କ ସମସ୍ୟାକୁ ନେଇ ମଙ୍ଗଳବାର ଭାଜପା ପକ୍ଷରୁ ବ୍ଲକ ଘେରାଉ ସହ ବିକ୍ଷୋଭ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରାଯାଇଥିଲା। ସାଧୁପାଳ ମନ୍ଦିରଠାରୁ ଏକ ଶୋଭାଯାତ୍ରାରେ ଦଳୀୟ ନେତା ଓ କର୍ମୀମାନେ ବାହାରି ବ୍ଲକ ଅଫିସ ସମ୍ମୁଖରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ। ସେଠାରେ  ଏକ ପ୍ରତିବାଦ ସଭା ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା। 

ଭାଲୁ ଆକ୍ରମଣରେ ମହିଳା ଗୁରୁତର

ଭାଲୁ ଆକ୍ରମଣରେ ମହିଳା ଗୁରୁତର

ବଇଣ୍ଡା,୧୮।୯(ଡି.ଏନ.ଏ.)- କିଶୋରନଗର ବ୍ଲକ ଧରଡ଼ପାଳ ଗ୍ରାମର ନିଳାଦ୍ରୀ ନାୟକ(୩୮) ଜଣେ ମହିଳା ଭାଲୁ ଆକ୍ରମଣରେ ମଙ୍ଗଳବାର ଗୁରୁତର ହୋଇଛନ୍ତି।

ଗାଡ଼ି ଧକ୍କାରେ ଜଣେ ଗୁରୁତର

ଗାଡ଼ି ଧକ୍କାରେ ଜଣେ ଗୁରୁତର


ବଇଣ୍ଡା,୧୮।୯(ଡି.ଏନ.ଏ.)- କଟକ-ସମ୍ବଲପୁର ୫୫ନଂ. ଜାତୀୟ ରାଜପଥର କିଶୋରନଗର ଥାନା ବାମୁର ବିଦ୍ୟୁତ ସବ୍‌ ଷ୍ଟେଶନ ନିକଟରେ ସୋମବାର ରାତିରେ ଏକ ଅଜଣା ଗାଡ଼ି ଧକ୍କାରେ ବାମୁର ଗ୍ରାମର ବିଶ୍ୱାମିତ୍ର ଦେହୁରୀ(୩୦) ଗୁରୁତର ହୋଇଛନ୍ତି।

୩୭୦୦ ଟଙ୍କା ଜରିମାନା ଆଦାୟ

୩୭୦୦ ଟଙ୍କା ଜରିମାନା ଆଦାୟ


ବଇଣ୍ଡା,୧୮।୯(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ହଣ୍ଡପା ଥାନା ରାଣିଭୂଇଁ ନିକଟରେ ମଙ୍ଗଳବାର ହଣ୍ଡପା ପୋଲିସ ପକ୍ଷରୁ ଗାଡ଼ିମୋଟର ଯାଞ୍ଚ କରାଯାଇଛି।

ବାଇକ ଦୁର୍ଘଟଣାଗ୍ରସ୍ତ: ଜଣେ ଗୁରୁତର

ବାଇକ ଦୁର୍ଘଟଣାଗ୍ରସ୍ତ: ଜଣେ ଗୁରୁତର


ଭୁବନ,୧୮।୯(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଭୁବନ ଥାନା ଶାମକ ଗଡ଼ାଣିରେ ଏକ ବାଇକ ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ଦୁର୍ଘଟଣାଗ୍ରସ୍ତ ହୋଇଛି। ଏଥିରେ ଶାମକ ଗ୍ରାମର  ସର୍ବେଶ୍ୱର ଜେନା(୨୮) ଗୁରୁତର ହୋଇଛନ୍ତି। 

ବଜ୍ରପାତରେ ମହିଳା ମୃତ

ବଜ୍ରପାତରେ ମହିଳା ମୃତ


ଆଠମଲ୍ଲିକ,୧୮।୯(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଆଠମଲ୍ଲିକ ବ୍ଲକ କମଳପୁର ଗ୍ରାମରେ ମଙ୍ଗଳବାର  ବଜ୍ରପାତ ଘଟି ସୁଲୋଚନା ନାୟକ(୫୫) ପ୍ରାଣ ହରାଇଛନ୍ତି। 

ଜିଲାସ୍ତରୀୟ ଜ୍ଞାନ ବିଜ୍ଞାନ ମେଳା :  ୫୦ ପ୍ରକଳ୍ପ ପ୍ରଦର୍ଶିତ

ଜିଲାସ୍ତରୀୟ ଜ୍ଞାନ ବିଜ୍ଞାନ ମେଳା : ୫୦ ପ୍ରକଳ୍ପ ପ୍ରଦର୍ଶିତ

ପରଜଙ୍ଗ,୧୮।୯(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ପରଜଙ୍ଗ ବ୍ଲକ ସରାଙ୍ଗ ସ୍ଥିତ ସରସ୍ବତୀ ଶିଶୁ ବିଦ୍ୟାମନ୍ଦିର ପରିସରରେ ମଙ୍ଗଳବାର ଜିଲାସ୍ତରୀୟ ଜ୍ଞାନବିଜ୍ଞାନ ମେଳା ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଛି।  ଏଥିରେ ମୋଟ୍‌  ୩୫ ଟି ସ୍କୁଲର ୧୮୬ ଜଣ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ର ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରି ୫୦ଟି ପ୍ରକଳ୍ପ ପ୍ରଦର୍ଶିତ କରିଛନ୍ତି। ମୁଖ୍ୟଅତିଥି ଭାବେ ସରାଙ୍ଗ ଆଇଜିଆଇଟି କଲେଜର ପ୍ରଫେସର ପ୍ରଣତି ଦାସ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ। 

ବାଘୁଣୀ ଆକ୍ରମଣରେ ମହିଳାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ପରେ ଲଙ୍କାକାଣ୍ଡ ଘଟଣା : ୪ ମାମଲା ରୁଜୁ, ୨୪୦ରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ଅଭିଯୁକ୍ତ

ବାଘୁଣୀ ଆକ୍ରମଣରେ ମହିଳାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ପରେ ଲଙ୍କାକାଣ୍ଡ ଘଟଣା : ୪ ମାମଲା ରୁଜୁ, ୨୪୦ରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ଅଭିଯୁକ୍ତ

ବନ୍ତଳା, ୧୮।୯ (ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ପୁରୁଣାକୋଟ ଥାନା ସାତକୋଶିଆ ଅଭୟାରଣ୍ୟର ଟକରପଡ଼ା ରେଞ୍ଜ ହାତୀବାରି ଗ୍ରାମରେ ଗତ ୧୨ ତାରିଖ ବୁଧବାର ବାଘୁଣୀ ସୁନ୍ଦରୀ ଆକ୍ରମଣରେ ଜଣେ ମହିଳାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟଣାକୁ ନେଇ ଉତ୍ତ୍ୟକ୍ତ ଲୋକେ ଯେଉଁ ଲଙ୍କାକାଣ୍ଡ ଘଟାଇଥିଲେ ସେ ନେଇ ଥାନାରେ ୪ଟି ପୃଥକ ମାମଲା ରୁଜୁ କରାଯାଇଛି।

ଟ୍ରକ ଧକ୍କାରେ ଯୁବକ ଗୁରୁତର

ଟ୍ରକ ଧକ୍କାରେ ଯୁବକ ଗୁରୁତର

ପବିତ୍ରନଗର,୧୮।୯(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ସମଲ ଥାନା ସମଲ ଗ୍ରାମରେ  ସୋମବାର  ଏକ କୋଇଲା ବୋଝେଇ ଟ୍ରକ୍‌ ଧକ୍କାରେ  ଅସିତ ସାହୁ(୨୯)।  ଗୁରୁତର ହୋଇଛନ୍ତି।

ଆଠମଲ୍ଲିକ ବନାଞ୍ଚଳରେ ବାଘୁଣୀକୁ ଦେଖି ମହିଳା ଅଚେତ : ଅସ୍ବୀକାର  କଲା ବନବିଭାଗ

ଆଠମଲ୍ଲିକ ବନାଞ୍ଚଳରେ ବାଘୁଣୀକୁ ଦେଖି ମହିଳା ଅଚେତ : ଅସ୍ବୀକାର କଲା ବନବିଭାଗ

ଆଠମଲ୍ଲିକ,୧୮।୯(ଡି.ଏନ.ଏ.)-  ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ସାତକୋଶିଆ ଅଭୟାରଣ୍ୟକୁ ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶରୁ ଆସିଥିବା ବାଘୁଣୀ ‘ସୁନ୍ଦରୀ’ର ଉପସ୍ଥିତିକୁ ନେଇ  ସୋମବାର  ଆଠମଲ୍ଲିକ ବ୍ଲକ ପଇଁଚକୁଳ ଅଞ୍ଚଳରେ ଆତଙ୍କ ଖେଳି ଯାଇଥିଲା। ସକାଳେ ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ କୁସୁମକୁହୁରୀ ଗ୍ରାମର ଦୁଇଜଣ ମହିଳା ବାଘୁଣୀକୁ ଦେଖି ଭୟଭୀତ ହୋଇପଡ଼ିଥିଲେ। ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଜଣେ ଚେତା ଶୂନ୍ୟ ହୋଇଯାଇଥିବା ବେଳେ ଅନ୍ୟ ଜଣେ ଘଟଣାସ୍ଥଳରୁ ଦୌଡ଼ି ପଳାଇଯାଇଥିଲେ। ଅପରପକ୍ଷେ ଏହି ଘଟଣାକୁ ବନ ବିଭାଗ ଅସ୍ବୀକାର କରିଛି। ବାଘୁଣୀ କୁସୁମକୁହୁରୀ ଅଞ୍ଚଳକୁ ଯାଇ ନାହିଁ। ଏହା ଏକ ମନଗଢା କାହାଣୀ ବୋଲି  ଡିଏଫ୍‌ଓ ସମ୍ୟକ ସାମନ୍ତରା ଗଣମାଧ୍ୟମକୁ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି। 

ବନ୍ଧୁକ, ମାରଣାସ୍ତ୍ର ଦେଖାଇ ଡକାୟତି

ବନ୍ଧୁକ, ମାରଣାସ୍ତ୍ର ଦେଖାଇ ଡକାୟତି

ତାଳଚେର,୧୮ା୯(ନି.ପ୍ର.)- ହାଣ୍ଡିଧୂଆଁ ଲେଭଲ କ୍ରସିଂ ଏଫ୍‌ସିଆଇ ଚାଳଗଡ ରାସ୍ତାର ଅନନ୍ତ ରେସିଡେନନ୍ସି ନିକଟରେ ଭଡାରେ ରହୁଥିବା ରେଲୱେ ଇଞ୍ଜିନିୟର ଶତ୍ରୁଘନ ଜେନାଙ୍କ ଘରୁ ରବିବାର ରାତିରେ ସୁନା ଗହଣା ଓ ନଗଦ ଟଙ୍କା ଡକାୟତି ହୋଇଛି। ଏ ନେଇ କଲିୟାରୀ ଥାନାରେ ସୋମବାର ଏତଲା ଦିଆଯାଇଛି।

ଚା’ ପିଇବାକୁ ଆସି ଲୁଟ୍‌, ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗିରଫ

ଚା’ ପିଇବାକୁ ଆସି ଲୁଟ୍‌, ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗିରଫ


କଣିହାଁ,୧୮।୯(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଚା’ ଦୋକାନରୁ ଲୁଟ୍‌ କରିବା ଅଭିଯୋଗରେ କଣିହାଁ ବ୍ଲକ ସମଲ ଥାନା ପୋଲିସ ସୋମବାର ରାଉରକେଲା ଅଞ୍ଚଳର ସୌମ୍ୟରଞ୍ଜନ ମିଶ୍ରଙ୍କୁ ଗିରଫ କରି କୋର୍ଟଚାଲାଣ କରିଛି।

ପୋଲିସକୁ ଧମକ, ୪ କୋର୍ଟଚାଲାଣ

ପୋଲିସକୁ ଧମକ, ୪ କୋର୍ଟଚାଲାଣ

ଛେଣ୍ଡିପଦା,୧୮।୯(ସ୍ବ.ପ୍ର.)- ଥାନା ଭିତରେ ପଶି ପୋଲିସକୁ ଧମକ ଦେବା ଅଭିଯୋଗରେ ଜରପଡା ପୋଲିସ ୪ ଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କରି ସୋମବାର କୋର୍ଟଚାଲାଣ କରିଛି। 

ପାଲା ଗାୟକ ସଂଘର ଅଭିଯୋଗ:  ଭତ୍ତା କରାଇଦେବା ନାଁରେ ଅର୍ଥ ଆଦାୟ

ପାଲା ଗାୟକ ସଂଘର ଅଭିଯୋଗ: ଭତ୍ତା କରାଇଦେବା ନାଁରେ ଅର୍ଥ ଆଦାୟ

ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ,୧୮ା୯- ପାଲା କଳାକାରଙ୍କ ପେନସନ କରାଇଦେବାକୁ କହି ଜିଲା ସଂସ୍କୃତି କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ଅର୍ଥ ଆଦାୟ ହେଉଥିବା ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଛି ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲା ପାଲାଗାୟକ ସଂଘ। ଏ ନେଇ ସଂଘ ପକ୍ଷରୁ ଜିଲାପାଳଙ୍କ ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ଅତିରିକ୍ତ ଜିଲାପାଳଙ୍କୁ ସୋମବାର ଦାବିପତ୍ର ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଛି। ଏହାର ତଦନ୍ତ କରାଯିବା ସହ କଳାକାରଙ୍କୁ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଯୋଜନାରେ ସାମିଲ ପାଇଁ ସଂଘ ଦାବି କରିଛି।

 ରୁଙ୍ଗ୍‌ଟା କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତଙ୍କ ଅଭିଯୋଗ: ୧୨ ବର୍ଷ ହେଲା ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ରଖିନି କମ୍ପାନୀ

ରୁଙ୍ଗ୍‌ଟା କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତଙ୍କ ଅଭିଯୋଗ: ୧୨ ବର୍ଷ ହେଲା ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ରଖିନି କମ୍ପାନୀ

ଓଡାପଡା,୧୮ା୯(ଡି.ଏନ.ଏ)- ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲା ହିନ୍ଦୋଳ ବ୍ଲକ ଝାଡବନ୍ଧ ଗ୍ରାମର ରୁଙ୍ଗ୍‌ଟା କମ୍ପାନୀରେ ଜମି ହରାଇଥିବା ଗ୍ରାମବାସୀ ସେମାନଙ୍କ ସମସ୍ୟା ନେଇ ସୋମବାର ଜିଲାପାଳଙ୍କ ଦ୍ୱାରସ୍ଥ ହୋଇଛନ୍ତି। ଜମି ଅଧିଗ୍ରହଣକୁ ୧୨ ବର୍ଷ ବିତିଥିଲେ ବି ରୁଙ୍ଗ୍‌ଟା ମାଇନ୍ସ ଲିମିଟେଡ୍‌ ଇସ୍ପାତ କାରଖାନା ପାଇଁ କମ୍ପାନୀ ଗ୍ରାମବାସୀଙ୍କୁ ଦେଇଥିବା ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ପୂରଣ କରି ନ ଥିବା ସେମାନେ ଜିଲାପାଳଙ୍କ ନିକଟରେ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି। ଏ ସଂକ୍ରାନ୍ତରେ ୧୩ ଦଫା ସମ୍ବଳିତ ଦାବିପତ୍ର ଜିଲାପାଳଙ୍କୁ ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଛି।

ବଢୁଛି ସାର କଳାବଜାର

ବଢୁଛି ସାର କଳାବଜାର

ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ, ୧୮ା୯
ସାର ସଙ୍କଟ ଓ ବାହାରେ ଚଢା ଦରରେ ସାର କଳାବଜାରକୁ ନେଇ ଚିନ୍ତାରେ ପଡିଛନ୍ତି ଚାଷୀ। ଚଳିତ ବର୍ଷ ଭଲ ବର୍ଷା ହୋଇଥିବାରୁ ଚାଷ କାର୍ଯ୍ୟ ଆଗେଇଥିବାବେଳେ ଏବେ ସାର ସମସ୍ୟା ଯୋଗୁ ଭଲ ଫସଲ ଅମଳରେ ବାଧା ଉପୁଜିବା ନେଇ ଆଶଙ୍କା ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି। 

ନିର୍ଦ୍ଦୟ ବାପା ମାଡ଼ରେ ଝିଅ ସଙ୍କଟାପନ୍ନ ଘଟଣା: ସହାୟତା ଦେଇ କଟକ ପଠାଇଲା ପ୍ରଶାସନ

ନିର୍ଦ୍ଦୟ ବାପା ମାଡ଼ରେ ଝିଅ ସଙ୍କଟାପନ୍ନ ଘଟଣା: ସହାୟତା ଦେଇ କଟକ ପଠାଇଲା ପ୍ରଶାସନ

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ, ୧୮ା୯
 ନିର୍ଦ୍ଦୟ ବାପାର ମାଡ଼ରେ ସଙ୍କଟାପନ୍ନ ହୋଇ ଜିଲା ମୁଖ୍ୟ ଚିକିତ୍ସାଳୟରେ ଚିକିତ୍ସାଧୀନ ଥିବା ତାଳଚେର ସିରିଗିଡା ଅଞ୍ଚଳର ସୋନାଲି ସାମଲ (୭)ଙ୍କୁ ସହାୟ ହୋଇଛି ପ୍ରଶାସନ। ସୋମବାର ଜିଲା ପ୍ରଶାସନ ପକ୍ଷରୁ ସୋନାଲିଙ୍କ ଅଧିକ ଚିକିତ୍ସା ପାଇଁ ତାଙ୍କ ମା’ ସୁଜାତାଙ୍କୁ ୫ ହଜାର ଟଙ୍କାର ସହାୟତା ପ୍ରଦାନ କରାଯିବା ସହ ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସରେ କଟକ ପଠାଇ ଦିଆଯାଇଛି। ଆବଶ୍ୟକ ପଡ଼ିଲେ ଅଧିକ ଅର୍ଥ ସାହାଯ୍ୟ କରାଯିବ ବୋଲି ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ମଧ୍ୟ ଦିଆଯାଇଛି। 

ମହିଳାଙ୍କୁ ଗଣ ବଳାତ୍କାର ଚର୍ଚ୍ଚା

ମହିଳାଙ୍କୁ ଗଣ ବଳାତ୍କାର ଚର୍ଚ୍ଚା

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ, ୧୮ା୯
ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ମୁଖ୍ୟ ଚିକିତ୍ସାଳୟକୁ ରବିବାର ରାତିରେ ଜଣେ ମହିଳା ଆସି କାର୍ଯ୍ୟରତ ଡାକ୍ତରଙ୍କୁ ୪ ଜଣ ତାଙ୍କୁ ବଳାତ୍କାର କରିଥିବା କହିଥିଲେ। ସମ୍ପୃକ୍ତ ଡାକ୍ତର ଥାନାରେ ଅଭିଯୋଗ କରିବାକୁ ପରାମର୍ଶ ଦେବା ସହ ଚିକିତ୍ସା ନିମନ୍ତେ ଟିକେଟ୍‌ ଆଣିବାକୁ କହିଥିଲେ। ହେଲେ ଏହାପରେ ମହିଳା ଜଣକ ଡାକ୍ତରଖାନାରୁ କେଉଁଆଡ଼େ ଚାଲିଯାଇଥିଲେ। ସୋମବାର ଉକ୍ତ ଘଟଣା ମେଡିକାଲ ପରିସରରେ ଚର୍ଚ୍ଚାର ବିଷୟ ହୋଇଥିଲା। ତେବେ ଏ ନେଇ ପୋଲିସ ନିକଟରେ କୌଣସି ସୂଚନା ନ ଥିବା ବେଳେ ସମ୍ପୃକ୍ତା ମହିଳା ଜଣେ ମାନସିକ ରୋଗୀ ହୋଇଥାଇ ପାରନ୍ତି ବୋଲି ତାଙ୍କୁ ମେଡିକାଲରେ ଦେଖିଥିବା କେତେଜଣ ପ୍ରତ୍ୟକ୍ଷଦର୍ଶୀ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି।

ଇଭିଏମ୍‌ର ପ୍ରଥମସ୍ତରୀୟ ଯାଞ୍ଚ ଆରମ୍ଭ

ଇଭିଏମ୍‌ର ପ୍ରଥମସ୍ତରୀୟ ଯାଞ୍ଚ ଆରମ୍ଭ


ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ,୧୭ା୯- ଆଗାମୀ ସାଧାରଣ ନିର୍ବାଚନରେ ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲାର ୪ଟି ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ ମଣ୍ଡଳୀ ପାଇଁ ଆସିଥିବା ଇଭିଏମ୍‌ର ପ୍ରଥମସ୍ତରୀୟ ଯାଞ୍ଚ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ସୋମବାର ଢେଙ୍କାନାଳ ଉପଜିଲାପାଳଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ପରିସରରେ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି ା ଏହା ଆସନ୍ତା ୨୯ ତାରିଖ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଚାଲିବ। ଜିଲାର ୪ଟି ଯାକ ନିର୍ବାଚନ ମଣ୍ଡଳୀ ପାଇଁ ସମୁଦାୟ ୨୫୪୦ଟି ବାଲଟ୍‌ ଓ କଣ୍ଟ୍ରୋଲ ୟୁନିଟ ଆସିଛି ା ପ୍ରଥମ ଦିବସରେ ୧୩୧ଟି କଣ୍ଟ୍ରୋଲ ୟୁନିଟ ମଧ୍ୟରୁ ୯୭ଟି ଠିକ୍‌ ଥିବା ବେଳେ ୩୪ଟି ଖରାପ ଥିବା ଜଣାପଡିଛି। ସେହିପରି ୯୯ଟି ବାଲଟ୍‌ ୟୁନିଟ ଯାଞ୍ଚ ପରେ ସେଥିମଧ୍ୟରୁ ୫ଟି ଖରାପ ଥିବା ଜଣାପଡିଛି।