ଅନଗୁଳ-ଢେଙ୍କାନାଳ

ଅନୁଗୋଳରେ  ମାସ୍କଟ ଓଲିକୁ ସ୍ବାଗତ

ଅନୁଗୋଳରେ ମାସ୍କଟ ଓଲିକୁ ସ୍ବାଗତ


ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ, ୧୦।୧୧- ଅନୁଗୋଳ ଷ୍ଟାଡିୟମଠାରେ ଶନିବାର ବିଶ୍ୱ ହକି କପ୍‌ ପାଇଁ ମାସ୍କଟ ଓଲିକୁ ସ୍ବାଗତ କରାଯାଇଛି। 

ବୃଦ୍ଧଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର

ବୃଦ୍ଧଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର


ପାଲଲହଡା,୧୦।୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ପାଲଲହଡ଼ା ବ୍ଲକ ବାଲିପସି ପଞ୍ଚାୟତ ଅନ୍ତର୍ଗତ ଯୋଗିମୁଣ୍ଡା ଗ୍ରାମ ନିକଟସ୍ଥ ଜଙ୍ଗଲରୁ ଶନିବାର ପୋଲିସ ଜଣେ ବୃଦ୍ଧଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର କରିିଛି। 

ବିଶ୍ୱ ପାଇଖାନା ଦିବସ ପ୍ରଚାର ଆରମ୍ଭ: ‘ପ୍ରତିଘରେ ପହଞ୍ଚାଅ ସଚେତନ ବାର୍ତ୍ତା’

ବିଶ୍ୱ ପାଇଖାନା ଦିବସ ପ୍ରଚାର ଆରମ୍ଭ: ‘ପ୍ରତିଘରେ ପହଞ୍ଚାଅ ସଚେତନ ବାର୍ତ୍ତା’

ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ, ୧୦ା୧୧ ସ୍ବଚ୍ଛ ଓଡ଼ିଶା ଓ ସୁସ୍ଥ ଓଡ଼ିଶା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ମାଧ୍ୟମରେ ବିଶ୍ୱ ପାଇଖାନା ଦିବସ ପାଳନ ଉପଲକ୍ଷେ ଶୁକ୍ରବାରଠାରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି ୧୦ଦିନିଆ ପ୍ରଚାର ଅଭିଯାନ। ଢେଙ୍କାନାଳ ଗ୍ରାମ୍ୟ ଉନ୍ନୟନ ସଂସ୍ଥା ସମ୍ମିଳନୀ କକ୍ଷରେ ଆୟୋଜିତ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଜିଲାପାଳ ନିଖିଲ ପଓ୍ବନ କଲ୍ୟାଣ ଯୋଗଦେଇ ଏହାର ଲକ୍ଷ୍ୟ ଏବଂ ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟ ସମ୍ପର୍କରେ ଅବଗତ କରାଇଥିଲେ। 

ରାଜ୍ୟସ୍ତରୀୟ ଗୋ-ନବରାତ୍ର ମହୋତ୍ସବ: ଗୋ ମାତାର ହତାଦର ସଙ୍କଟ ଆଣିବ

ରାଜ୍ୟସ୍ତରୀୟ ଗୋ-ନବରାତ୍ର ମହୋତ୍ସବ: ଗୋ ମାତାର ହତାଦର ସଙ୍କଟ ଆଣିବ

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ, ୧୦ା୧୧ ଅନୁଗୋଳ ସହରରୁ ଆରମ୍ଭ କରାଯାଇଥିବା ରାଜ୍ୟସ୍ତରୀୟ ଗୋ ନବରାତ୍ର ମହୋତ୍ସବର ଦ୍ୱିତୀୟ ଦିବସ ଅବସରରେ ଶୁକ୍ରବାର ଗୋ ବିଜ୍ଞାନ କର୍ମଶାଳାର ଆୟୋଜନ କରାଯାଇଥିଲା। 

ରବି ଋତୁ କୃଷି ନୀତି ନିର୍ଦ୍ଧାରଣ କମିଟି ବୈଠକ: ୯୬ ହଜାର ୫୮୧ ହେକ୍ଟରରେ ହେବ ଫସଲ

ରବି ଋତୁ କୃଷି ନୀତି ନିର୍ଦ୍ଧାରଣ କମିଟି ବୈଠକ: ୯୬ ହଜାର ୫୮୧ ହେକ୍ଟରରେ ହେବ ଫସଲ

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ, ୧୦ା୧୧ ଚଳିତ ରବି ଋତୁ ପାଇଁ କୃଷିନୀତି ନିର୍ଦ୍ଧାରଣ କମିଟି ବୈଠକ ଶୁକ୍ରବାର ଜିଲାପାଳ ଅନିଲ କୁମାର ସାମଲଙ୍କ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତାରେ ତାଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ପ୍ରକୋଷ୍ଠରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। 

‘ନାମ ସଂକୀର୍ତ୍ତନ ୩ କଳାର ସମନ୍ବୟ’

‘ନାମ ସଂକୀର୍ତ୍ତନ ୩ କଳାର ସମନ୍ବୟ’

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ/ବଅଁରପାଳ,(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.), ୧୦ା୧୧ନାମ ସଂକୀର୍ତ୍ତନ ୩ କଳାର ଅପୂର୍ବ ସମନ୍ବୟ। ଏଥିରେ ନାଚ, ଗୀତ ଓ ବାଦ୍ୟ ରହିଛି, ଯାହାକି ଅନ୍ୟ କଳାରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳେ ନାହିଁ। 

ମୌଳିକ ସୁବିଧା ମିଳୁନି, ରାଇଗୁଡ଼ା ଅଭିମୁଖେ ଗ୍ରାମବାସୀ: ବୁଝାଶୁଝା କରି ଫେରାଇଲା ପ୍ରଶାସନ

ମୌଳିକ ସୁବିଧା ମିଳୁନି, ରାଇଗୁଡ଼ା ଅଭିମୁଖେ ଗ୍ରାମବାସୀ: ବୁଝାଶୁଝା କରି ଫେରାଇଲା ପ୍ରଶାସନ

ବନ୍ତଳା, ୧୦।୧୧ (ଡି.ଏନ.ଏ.)ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ସାତକୋଶିଆ ଅଭୟାରଣ୍ୟରେ ବାଘ ବଂଶ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଁ ପ୍ରଶାସନ ପକ୍ଷରୁ କୋର ଅଞ୍ଚଳରେ ବସବାସ କରୁଥିବା ରାଇଗୁଡ଼ା ଗ୍ରାମବାସୀଙ୍କୁ ବିସ୍ଥାପିତ କରାଯାଇଥିଲା। 

ଏଡ୍‌ସ ନେଉଛି ମୁଣ୍ଡ

ଏଡ୍‌ସ ନେଉଛି ମୁଣ୍ଡ

କାମାକ୍ଷାନଗର, ୧୦।୧୧(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲା କାମାକ୍ଷାନଗର ଉପଖଣ୍ଡରେ କାୟାବିସ୍ତାର କରୁଛି ଏଡ୍‌ସ। ରୋଗାକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ବଢ଼ିବାରେ ଲାଗିଛି। 

ଜନସମ୍ପର୍କ ପଦଯାତ୍ରା

ଜନସମ୍ପର୍କ ପଦଯାତ୍ରା

ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ, ୯ା୧୧-ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲା ଗଁଦିଆ ବ୍ଲକ ନିହଲପ୍ରସାଦ ପଞ୍ଚାୟତରେ ଶୁକ୍ରବାର ବିଜେଡିର ଜନସମ୍ପର୍କ ପଦଯାତ୍ରା ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଢେଙ୍କାନାଳ-ଅନୁଗୋଳ ଏମ୍‌ପି ତଥାଗତ ସତପଥୀ, ବିଧାୟକ ତଥା ଜିଲା ଯୋଜନା କମିଟି ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ସରୋଜ କୁମାର ସାମଲ, ସହପର୍ଯ୍ୟବେକ୍ଷକ ବିଜୟ ନାୟକ ପ୍ରମୁଖ ଶୋଭାଯାତ୍ରାରେ ସାମିଲ ହୋଇ ସରକାରଙ୍କ ଜନକଲ୍ୟାଣକାରୀ ଯୋଜନା ସମ୍ପର୍କରେ ଲୋକଙ୍କୁ ଅବଗତ କରାଇଥିଲେ।

ସରକାରୀ ଯୋଜନାର ଲାଭ ଉଠାଅ

ସରକାରୀ ଯୋଜନାର ଲାଭ ଉଠାଅ

ପରଜଙ୍ଗ, ୯।୧୧(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲା କଙ୍କଡ଼ାହାଡ଼ ବ୍ଲକ ଝିଲ୍ଲୀ ପଞ୍ଚାୟତ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ଶୁକ୍ରବାର ବ୍ଲକସ୍ତରୀୟ କୃଷକ ସମ୍ପର୍କ ମେଳା ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଏଥିରେ ବ୍ଲକ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ କାର୍ତ୍ତିକ ସାହୁ ସଭାପତିତ୍ୱ କରିଥିଲେ। 

ଅଣୁ, କ୍ଷୁଦ୍ର ଓ ମଧ୍ୟମ ଉଦ୍ୟୋଗ ସମ୍ପର୍କିତ ସଚେତନତା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ

ଅଣୁ, କ୍ଷୁଦ୍ର ଓ ମଧ୍ୟମ ଉଦ୍ୟୋଗ ସମ୍ପର୍କିତ ସଚେତନତା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ

ବଇଣ୍ଡା,୯।୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା  ଶିଳ୍ପକେନ୍ଦ୍ର ଆନୁକୁଲ୍ୟରେ ଆଠମଲ୍ଲିକ ବ୍ଲକ ଠାକୁରଗଡ଼ ଷୋଳପଦା ଡିଗ୍ରୀ କଲେଜ ପରିସରରେ ଗୁରୁବାର ଅଣୁ, କ୍ଷୁଦ୍ର ଓ ମଧ୍ୟମ ଉଦ୍ୟୋଗ ସମ୍ପର୍କିତ ଏକ ସଚେତନତା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। 

ପୋଖରୀରେ ବୁଡି ଯୁବକ ମୃତ

ପୋଖରୀରେ ବୁଡି ଯୁବକ ମୃତ

କାମାକ୍ଷାନଗର,୯।୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲା କାମାକ୍ଷାନଗର ଥାନା ପଥରଖମ୍ବ ଗ୍ରାମର ପିଟୁ ଗୁରୁ(୨୨)ଶୁକ୍ରବାର ମଧ୍ୟାହ୍ନରେ ପୋଖରୀ ବୁଡି ପ୍ରାଣ ହରାଇଛନ୍ତି। 

ଦନ୍ତାହାତୀର ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର

ଦନ୍ତାହାତୀର ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର

ପାଲଲହଡ଼ା,୯।୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ପାଲଲହଡା ବ୍ଲକ ଖମାର ରେଞ୍ଜ ପାଉଁସିଆ ବଡ଼ଗୁଣ୍ଡରି ଜଙ୍ଗଲରୁ ଶୁକ୍ରବାର ଏକ ଦନ୍ତାହାତୀର ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର କରାଯାଇଛି। 

ଢେଙ୍କାନାଳରେ ଖାଦ୍ୟ କମିଶନର: ‘ମହ୍ଲାରଙ୍କ ଘର ନିର୍ମାଣ ତୁରନ୍ତ ସାର’

ଢେଙ୍କାନାଳରେ ଖାଦ୍ୟ କମିଶନର: ‘ମହ୍ଲାରଙ୍କ ଘର ନିର୍ମାଣ ତୁରନ୍ତ ସାର’

ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ,୯ା୧୧- ରାଜ୍ୟ ଖାଦ୍ୟ ସୁରକ୍ଷା କମିଶନର ରଙ୍ଗଲାଲ ଜାମୁଡା ଗୁରୁବାର ଢେଙ୍କାନାଳ ଗସ୍ତରେ ଆସି ବିଭିନ୍ନ ଜନହିତକର କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମର ସମୀକ୍ଷା କରିଛନ୍ତି। ଏହି ପରିପ୍ରେକ୍ଷୀରେ ସେ ସଦର ଏବଂ ଗଁଦିଆ ବ୍ଲକ ଅଞ୍ଚଳ ପରିଦର୍ଶନ କରିଥିଲେ।

 ବିଭିନ୍ନ ଦାବି ନେଇ ଟେଣ୍ଟୋଲୋଇବାସୀଙ୍କ ରେଳରୋକୋ

ବିଭିନ୍ନ ଦାବି ନେଇ ଟେଣ୍ଟୋଲୋଇବାସୀଙ୍କ ରେଳରୋକୋ

ବଅଁରପାଳ,୯।୧୧(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ବଅଁରପାଳ ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ଟେଣ୍ଟୋଲୋଇଠାରେ ଗ୍ରାମବାସୀ ବିଭିନ୍ନ  ଦାବି ନେଇ ଶୁକ୍ରବାର ରେଳରୋକୋ ଆନ୍ଦୋଳନ କରିଛନ୍ତି।

ମାଧପୁର ଉଚ୍ଚ ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ଶିକ୍ଷକ ଅଭାବ: ୧୨ ଘଣ୍ଟିଆ ମାଧପୁର ବନ୍ଦ

ମାଧପୁର ଉଚ୍ଚ ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ଶିକ୍ଷକ ଅଭାବ: ୧୨ ଘଣ୍ଟିଆ ମାଧପୁର ବନ୍ଦ

ମାଧପୁର,୯।୧୧(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ଆଠମଲ୍ଲିକ ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ମାଧପୁର ଶୁକ୍ରବାର ୧୨ ଘଣ୍ଟିଆ ବନ୍ଦ। ସକାଳ ୬ଟାରୁ ଏହି ବନ୍ଦ ପାଳନ ଚାଲିଛି। ମାଧପୁର ଉଚ୍ଚ ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ଛାତ୍ର ଅନୁପାତରେ ଶିକ୍ଷକ ଅଭାବ ଯୋଗୁ ଏହି ବନ୍ଦ ଚାଲିଥିବା ଜଣାପଡ଼ିଛି। ବରିଷ୍ଠ ଆଇନଜୀବୀ ଅଞ୍ଜନ କୁମାର ପ୍ରଧାନଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ଶିକ୍ଷା ବଞ୍ଚାଓ କ୍ରିୟାନୁଷ୍ଠାନ କମିଟି ଏବଂ ଅଭିଭାବକଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ଗତ ସୋମବାରଠାରୁ ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ତାଲା ଝୁଲୁଛି।

ପ୍ରଶାସନ ଶୁଣିଲାନି :  ୪ କି.ମି କେନାଲ ନିର୍ମାଣ କଲେ ଗ୍ରାମବାସୀ

ପ୍ରଶାସନ ଶୁଣିଲାନି : ୪ କି.ମି କେନାଲ ନିର୍ମାଣ କଲେ ଗ୍ରାମବାସୀ

ବଇଣ୍ଡା, ୮।୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)- କୃଷିର ବିକାଶ ପାଇଁ ସରକାର ସର୍ବାଧିକ ଗୁରୁତ୍ୱ ଦେଉଥିବା ଡିଣ୍ଡିମ ପିଟୁଛନ୍ତି। ହେଲେ କୃଷିବହୁଳ ଅଞ୍ଚଳରେ ଜମିକୁ ପାଣି ନାହିଁ। ଏଥିପାଇଁ ପ୍ରଶାସନକୁ ବାରମ୍ବାର ଅବଗତ ସତ୍ତ୍ୱେ ସମସ୍ୟା ନ ସୁଧୁରିବାରୁ ଶେଷରେ ସମସ୍ୟାକୁ ନିଜେ ସମାଧାନ କରିବାକୁ ଶ୍ରେୟ ମଣିଛନ୍ତି ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା କିଶୋରନଗର ବ୍ଲକ ଓଷ୍କାପାଲି ପଞ୍ଚାୟତ ଡାଲିମୁରା ଗ୍ରାମବାସୀ। ଦୀର୍ଘ ୪ ବର୍ଷର ଅକ୍ଳାନ୍ତ ପରିଶ୍ରମରେ ଗ୍ରାମବାସୀ ୪ କିମି ଦୀର୍ଘର ଏକ କେନାଲ ନିର୍ମାଣ କରି ଅନ୍ୟମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଉଦାହରଣ ପାଲଟିଛନ୍ତି। ଏଥିସହ ଦୀପାବଳି ଅବସରରେ ଏହି କେନାଲର ଉଦ୍‌ଘାଟନ କରାଯାଇଛି। 

ଜମାକାରୀଙ୍କ ଲକ୍ଷାଧିକ ଟଙ୍କା ହଡ଼ପ ଅଭିଯୋଗ:   ଡାକ କର୍ମଚାରୀ ଅଟକ

ଜମାକାରୀଙ୍କ ଲକ୍ଷାଧିକ ଟଙ୍କା ହଡ଼ପ ଅଭିଯୋଗ: ଡାକ କର୍ମଚାରୀ ଅଟକ


ଭୁବନ, ୮।୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଜମାକାରୀଙ୍କ ଲକ୍ଷାଧିକ ଟଙ୍କା ହଡ଼ପ କରି ଫସିଛନ୍ତି ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲା ଭୁବନ ବ୍ଲକ  ବାଲିବୋ ପଞ୍ଚାୟତ  ଅନନ୍ତପୁର ଗ୍ରାମର ଶାଖା ଡାକ କର୍ମଚାରୀ ବିଜୟ କୁମାର ଦେହୁରୀ।  ଏହି ଘଟଣା ଅଞ୍ଚଳରେ ଆଲୋଡ଼ନ ସୃଷ୍ଟି କରିଛି। 

ଫସଲ ବୀମା ଅର୍ଥ ପ୍ରଦାନ ଦାବିରେ ଧାରଣା

ଫସଲ ବୀମା ଅର୍ଥ ପ୍ରଦାନ ଦାବିରେ ଧାରଣା


କଣିହାଁ,୮।୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ୨୦୧୬-୧୭ ଆର୍ଥିକ ବର୍ଷର କ୍ଷତିପୂରଣ ଚାଷ ଫସଲ ବୀମା ଅର୍ଥ ପ୍ରଦାନ ଦାବିରେ ଗୁରୁବାର କଣିହାଁ ବ୍ଲକ ବୁରୁକୁନା ପଞ୍ଚାୟତର ଚାଷୀମାନେ ତହସିଲ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ସମ୍ମୁଖରେ ଧାରଣା ଦେଇଛନ୍ତି। 

୬୨୧ ହିତାଧିକାରୀଙ୍କୁ ଭତ୍ତା ବଣ୍ଟନ

୬୨୧ ହିତାଧିକାରୀଙ୍କୁ ଭତ୍ତା ବଣ୍ଟନ

ଛେଣ୍ଡିପଦା,୮।୧୧(ସ୍ବ.ପ୍ର)- ଛେଣ୍ଡିପଦା ବ୍ଲକ ସଭାଗୃହଠାରେ ଗୁରୁବାର ବ୍ଲକସ୍ତରୀୟ ମଧୁବାବୁ ପେନସନ ଓ ଆର୍ଥିକ ସହାୟତା ରାଶି ବଣ୍ଟନ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ  ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି।  

 ଅଶାଳୀନ ବ୍ୟବହାର ପ୍ରତିବାଦରେ  କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ଧାରଣା

ଅଶାଳୀନ ବ୍ୟବହାର ପ୍ରତିବାଦରେ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ଧାରଣା

ଛେଣ୍ଡିପଦା,୮।୧୧(ସ୍ବ.ପ୍ର)(ଡି.ଏନ.ଏ.)-  ଛେଣ୍ଡିପଦା ବ୍ଲକ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ କାର୍ଯ୍ୟରତ  ଜଣେ ଚତୁର୍ଥ ଶ୍ରେଣୀ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ସହକାରୀ ଯନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଅଶାଳୀନ ବ୍ୟବହାର ପ୍ରତିବାଦରେ ଗୁରୁବାର  ଗୋଷ୍ଠି ଉନ୍ନୟନ ଅଧିକାରୀଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ସମ୍ମୁଖରେ ବ୍ଲକର ଚତୁର୍ଥ ଶ୍ରେଣୀ କର୍ମଚାରୀମାନେ ଧାରଣା ଦେଇଥିଲେ। ଖବରପାଇ ବିଡ଼ିଓ ରୋମାଞ୍ଚଳ ଖମାରୀ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ପହଞ୍ଚି କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ବୁଝାସୁଝା କରିବା ପରେ ଧାରଣା ପ୍ରତ୍ୟାହୃତ ହୋଇଥିଲା।

ଯୁବକଙ୍କୁ ଦଳିଦେଲା ଯଶୋଦା

ଯୁବକଙ୍କୁ ଦଳିଦେଲା ଯଶୋଦା

ବନ୍ତଳା,୮।୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)-  ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ସାତକୋଶିଆ ଅଭୟାରଣ୍ୟରେ ବାଘୁଣୀ ସୁନ୍ଦରୀକୁ କାବୁ କରିବା ପାଇଁ ଚନ୍ଦକାରୁ ଆସିଥିବା କୁମକୀ ହାତୀ ଯଶୋଦା ଆକ୍ରମଣରେ ଗୁରୁବାର ପୁରୁଣାକୋଟ ଗ୍ରାମର ସୁଦୁର ପ୍ରଧାନ (୪୫)ଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି।

ବିଦ୍ୟୁତ ସର୍ଟ ସର୍କିଟରୁ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ: ୨୮ ବଖରା ଜଳିଗଲା

ବିଦ୍ୟୁତ ସର୍ଟ ସର୍କିଟରୁ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ: ୨୮ ବଖରା ଜଳିଗଲା

ଭୁବନ, ୮।୧୧(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲା ଭୁବନ ବ୍ଲକ ଦିଘି ପଞ୍ଚାୟତର କେନ୍ଦୁଢିପି ଗ୍ରାମରେ ଗୁରୁବାର ଭୋର ସମୟରେ ବିଦ୍ୟୁତ ସର୍କିଟରୁ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ ଘଟି ୨୦ଟି ପରିବାରର ୨୮ ବଖରା ଘର ଜଳିଯାଇଛି। ସମସ୍ତ ଲୋକମାନେ ଘରେ ଶୋଇଥିବା ଏହି ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ ଘଟିଥିଲା। ଫଳରେ ଘରେ ଥିବା ସମସ୍ତ ଆସବାବପତ୍ର ଓ ଧାନ ଚାଉଳ, ସୁନା ଓ ଟଙ୍କା ଜଳି ଯାଇଥିଲା।

ଟ୍ରକ୍‌ ଧକ୍କାରେ ଟ୍ରାଫିକ୍‌ ପୋଷ୍ଟ ଭାଙ୍ଗିଲା

ଟ୍ରକ୍‌ ଧକ୍କାରେ ଟ୍ରାଫିକ୍‌ ପୋଷ୍ଟ ଭାଙ୍ଗିଲା

ବଅଁରପାଳ,୮।୧୧(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ୫୫ନଂ ଜାତୀୟ ରାଜପଥର ବଅଁରପାଳ ଥାନା ଛକଠାରେ ଥିବା ଟ୍ରାଫିକ୍‌ ପୋଷ୍ଟଟି ଟ୍ରକ ଧକ୍କାରେ ଭାଙ୍ଗି ଯାଇଥିବା ଜଣାପଡ଼ିଛି।