ଅନଗୁଳ-ଢେଙ୍କାନାଳ

ରଶି ଲଗାଇ ଯୁବକଙ୍କ ଆତ୍ମହତ୍ୟା

ପରଜଙ୍ଗ, ୧୯।୪(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲା ପରଜଙ୍ଗ ଥାନା ଜହ୍ନାପଡ଼ା ଗ୍ରାମର ପ୍ରଶାନ୍ତ ନାୟକ ଗୁରୁବାର ରଶି ଲଗାଇ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିଛନ୍ତି।

ବଳାତ୍କାରଙ୍କୁ ୭ ବର୍ଷ ଜେଲ୍‌

ବଳାତ୍କାରଙ୍କୁ ୭ ବର୍ଷ ଜେଲ୍‌

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ, ୧୯।୪- ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା କିଶୋରନଗର ଥାନା ଅଙ୍ଗପଡା ପଞ୍ଚାୟତ ହରିଡାନାଳୀ ଗ୍ରାମର ବସନ୍ତ ଦେହୁରୀଙ୍କୁ ଗୁରୁବାର ଅନୁଗୋଳ ସ୍ପେସିଆଲ ଜଜ୍‌ ସୌଭାଗିନୀ ମଲ୍ଲିକ ୭ ବର୍ଷ ସଶ୍ରମ କାରାଦଣ୍ଡରେ ଦଣ୍ଡିତ କରିଛନ୍ତି।

ପାଇକସାହି ବରୋଦା ବ୍ୟାଙ୍କରେ ସେବା ବିପର୍ଯ୍ୟସ୍ତ : ଟଙ୍କା ଉଠାଣ ପାଇଁ ଘଣ୍ଟା ଘଣ୍ଟା ଖରାରେ ଠିଆ ହେଉଛନ୍ତି  ଗ୍ରାହକ

ପାଇକସାହି ବରୋଦା ବ୍ୟାଙ୍କରେ ସେବା ବିପର୍ଯ୍ୟସ୍ତ : ଟଙ୍କା ଉଠାଣ ପାଇଁ ଘଣ୍ଟା ଘଣ୍ଟା ଖରାରେ ଠିଆ ହେଉଛନ୍ତି ଗ୍ରାହକ

ବଇଣ୍ଡା,୧୯।୪(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଟଙ୍କା ଅଭାବ ଯୋଗୁ ଏବେ ଏଟିଏମ୍‌ଗୁଡିକ ଏକ ପ୍ରକାର ଅଚଳ ହୋଇପଡିଛି। ଏଥିଯୋଗୁ ଗ୍ରାହକମାନେ ବହୁ ଅସୁବିଧାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେଉଛନ୍ତି।

୨୧ରେ ଜିଲା କୋର୍ଟ ଉଦ୍‌ଘାଟନ

୨୧ରେ ଜିଲା କୋର୍ଟ ଉଦ୍‌ଘାଟନ

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ, ୧୯।୪- ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା କୋର୍ଟ ଆସନ୍ତା ୨୧ ତାରିଖରେ ଉଦ୍‌ଘାଟନ ହେବ। ଏ ନେଇ ଗୁରୁବାର ଅନୁଗୋଳ ବାର ଆସୋସିଏଶନର ସଭାପତି ଦିଲୀପ ଦାସ ଏକ ଖବରଦାତା ସମ୍ମଳନୀରେ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି।

କାର୍ଯ୍ୟକ୍ଷମ ହେଉନି ନିଉ ଭେରାଇଟି ଷ୍ଟୋର

କାର୍ଯ୍ୟକ୍ଷମ ହେଉନି ନିଉ ଭେରାଇଟି ଷ୍ଟୋର

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ / ବଅଁରପାଳ, ୧୯।୪ (ଡି.ଏନ.ଏ.)- ବ୍ୟବସାୟିକ ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ଅନୁଗୋଳ ପୌର ପରିଷଦ ପକ୍ଷରୁ ବସ୍‌ଷ୍ଟାଣ୍ଡ ନିକଟରେ ନୂତନ ଭାବେ ନିର୍ମାଣ କରାଯାଇଥିଲା ନିଉ ଭେରାଇଟି ଷ୍ଟୋର।

ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ୨ ଆହତ

ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ୨ ଆହତ

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ,୧୯।୪- ଅନୁଗୋଳ ଥାନା ଖଲାରୀ ନିକଟସ୍ଥ ଖମାର ଛକରେ ବୁଧବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଏକ ଅଟୋ (ନଂ. ଓଆର୧୯ଏନ୍‌- ୭୭୧୦) ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ଓଲଟି ପଡ଼ିଥିଲା।

ଜଳିଗଲା ସ୍ପେୟାର ପାର୍ଟସ ଦୋକାନ

ଜଳିଗଲା ସ୍ପେୟାର ପାର୍ଟସ ଦୋକାନ

ତାଳଚେର, ୧୯ା୪(ନି.ପ୍ର)- ତାଳଚେର ହାଟତୋଟାସ୍ଥିତ ଜଗନ୍ନାଥ ମାର୍କେଟ କମ୍ପ୍ଲେକ୍ସରେ ଥିବା ଏକ ସ୍ପେୟାର ପାର୍ଟସ ଦୋକାନ ଓ ଗୋଦାମରେ ମଙ୍ଗଳବାର ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ ଘଟି ସମସ୍ତ ସାମଗ୍ରୀ ପୋଡି ଯାଇଛି।

ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ୨ବର୍ଷ କାରାଦଣ୍ଡ

ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ, ୧୯।୪- ହିନ୍ଦୋଳ ରୋଡ୍‌ ଅଞ୍ଚଳର ଏକ ପେଟ୍ରୋଲ୍‌ ପମ୍ପ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ଗୁଳିମାଡ଼ କରି ୮ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଲୁଟ୍‌ ମାମଲାର ରାୟ ବୁଧବାର ଢେଙ୍କାନାଳ ଅତିରିକ୍ତ ଜିଲା ଦୌରାଜଜ୍‌ (ଏଡିଜେ)ଙ୍କ କୋର୍ଟରେ ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି। ଏଡିଜେ ତଥା ଭିଜିଲାନ୍ସ ସ୍ପେଶାଲ ଜଜ୍‌ କ୍ଷୀରୋଦ କୁମାର ଦାସ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଦିଲେଶ୍ୱର ରାଉତ ଓରଫ୍‌ ବାପୁଙ୍କୁ ଦୋଷୀ ସାବ୍ୟସ୍ତ କରି ୨ବର୍ଷ କାରାଦଣ୍ଡ ସହ ୫ହଜାର ଟଙ୍କା ଜରିମାନା ଆଦେଶ ଶୁଣାଇଛନ୍ତି।

ଡାକ୍ତରଙ୍କ ଅନୁପସ୍ଥିତ ଯୋଗୁ ରୋଗୀ ହନ୍ତସନ୍ତ

ଡାକ୍ତରଙ୍କ ଅନୁପସ୍ଥିତ ଯୋଗୁ ରୋଗୀ ହନ୍ତସନ୍ତ

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ, ୧୯।୪- ପୁଣି ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ମୁଖ୍ୟ ଚିକିତ୍ସାକେନ୍ଦ୍ର। ବାରମ୍ବାର ଦାବି, ଆନ୍ଦୋଳନ ସତ୍ତ୍ୱେ ମୁଖ୍ୟ ଚିକିତ୍ସାକେନ୍ଦ୍ରରେ ଡାକ୍ତରଙ୍କ ଅଭାବ ସୁଧୁରିବାରେ ନାଁ ଧରୁ ନାହିଁ।

 ଟ୍ରକ୍‌  ଧକ୍କାରେ ମହିଳା ମୃତ

ଟ୍ରକ୍‌ ଧକ୍କାରେ ମହିଳା ମୃତ

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ, ୧୯।୪- ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ୫୫ ନଂ. ଜାତୀୟ ରାଜପଥର ହନୁମାନ ବଜାରଠାରେ ଗୁରୁବାର ଟ୍ରକ ଧକ୍କାରେ ଜଣେ ମହିଳାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଥିବାବେଳେ ତାଙ୍କ ୪ ବର୍ଷର ଝିଅ ଗୁରୁତର ହୋଇଛନ୍ତି।

ଜାତୀୟ ରାଜପଥରେ ମୋବାଇଲ କୋର୍ଟ

ଜାତୀୟ ରାଜପଥରେ ମୋବାଇଲ କୋର୍ଟ

ବଅଁରପାଳ,୧୯।୪(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ବଅଁରପାଳଠାରେ ୫୫ ନମ୍ବର ଜାତୀୟ ରାଜପଥରେ ଗୁରୁବାର ଏକ ମୋବାଇଲ କୋର୍ଟ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି।

ପାଣି ପାଇଁ ରାସ୍ତାରୋକୋ

ପାଣି ପାଇଁ ରାସ୍ତାରୋକୋ

ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ,୧୯।୪(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଢେଙ୍କାନାଳ ପୌରାଞ୍ଚଳ ୧୩ ଓ ୧୪ ନଂ. ଓ୍ବାର୍ଡରେ ପାନୀୟ ଜଳ ସମସ୍ୟା ଦେଖାଦେଇଛି। ଏ ନେଇ ବାରମ୍ବାର ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଥିଲେ ମଧ୍ୟ ଜନସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ବିଭାଗ ଏହାକୁ ଗୁରୁତ୍ୱ ଦେଉନାହିଁ।

ପ୍ରଶାସନ ବିରୋଧରେ ଚାଷୀ ଖପ୍ପା

ପ୍ରଶାସନ ବିରୋଧରେ ଚାଷୀ ଖପ୍ପା

ଓଡ଼ାପଡ଼ା,୧୯-୪(ଡି.ଏନ.ଏ.) ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲା ଓଡ଼ାପଡ଼ା ବ୍ଲକ ଦେଇ ଯାଇଥିବା ରେଙ୍ଗାଳି ଦକ୍ଷିଣ କେନାଲ କାର୍ଯ୍ୟ ଶେଷ ହେଉନାହିଁ। ବିଭାଗୀୟ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ ଥରକୁ ଥର ସମୟ ଗଡ଼ାଇ ଚାଲିଛନ୍ତି। ଜମି ମୁଣ୍ଡକୁ ଏ ଯାଏ ମୁନ୍ଦାଏ ମାଣି ପହଞ୍ଚତ୍ ପାରିଲାନାହିଁ। ପାଖରେ ଜଳ ଉତ୍ସ ଥାଇ ଜମି ପଡ଼ିଆ ପଡ଼ୁଛି।

ପ୍ରଜନନସ୍ଥଳୀରେ କଇଁଛ ସୁରକ୍ଷା ଚିନ୍ତା

ପ୍ରଜନନସ୍ଥଳୀରେ କଇଁଛ ସୁରକ୍ଷା ଚିନ୍ତା

ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ,୧୯-୪ ବ୍ରାହ୍ମଣୀ ନଦୀର କଇଁଛ ପ୍ରଜନନ ସ୍ଥଳକୁ ଶବ୍ଦ ଓ ଆଲୋକ ପ୍ରଦୂଷଣମୁକ୍ତ କରାଯିବ। ଏଥିପାଇଁ ଅଣ୍ଟା ଭିଡ଼ିଛି ଜୀବଜନ୍ତୁ କଲ୍ୟାଣ ଓ ଥଇଥାନ ପାଇଁ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଥିବା ଆୱାର୍ଡ ଅନୁଷ୍ଠାନ। ଏ ସଂକ୍ରାନ୍ତରେ ଭୁବନ ବନାଞ୍ଚଳ ଅଧୀନ ରାଙ୍କିଆ ଗ୍ରାମରେ ସ୍ଥାନୀୟ ଯୁବକ ସଂଘକୁ ନେଇ ମଙ୍ଗଳବାର ସମାବେଶ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି।

ଓଡ଼ିଶୀ ନୃତ୍ୟଗୁରୁ ଅନିତାଙ୍କୁ ଗୀତଗୋବିନ୍ଦ ସମ୍ମାନ

ଓଡ଼ିଶୀ ନୃତ୍ୟଗୁରୁ ଅନିତାଙ୍କୁ ଗୀତଗୋବିନ୍ଦ ସମ୍ମାନ

ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ, ୧୯-୪ ଢେଙ୍କାନାଳ ଗୋପବନ୍ଧୁ ଟାଉନ୍‌ ହଲ୍‌ରେ ଭାରତୀୟ ସଙ୍ଗୀତ ନିଳୟ ଏବଂ ଜିଲା ସଂସ୍କୃତି ପରିଷଦର ମିଳିତ ସହଯୋଗରେ ବୁଧବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଶ୍ରୀଜୟଦେବଙ୍କ ଜୟନ୍ତୀ ସମାରୋହ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ନଗରପାଳ ସୁଧାଂଶୁ କୁମାର ଦଳେଇ ଉତ୍ସବକୁ ଉଦ୍‌ଘାଟନ କରିବା ସହ ଗୀତଗୋବିନ୍ଦ କାବ୍ୟର ସ୍ରଷ୍ଟା କବି ଶ୍ରୀଜୟଦେବଙ୍କ ସ୍ମୃତିଚାରଣ କରିଥିଲେ।

ବିନା ହେଲମେଟ୍‌ରେ ମିଳିବନି ପେଟ୍ରୋଲ

ବିନା ହେଲମେଟ୍‌ରେ ମିଳିବନି ପେଟ୍ରୋଲ

ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ,୧୯-୪ ଆସନ୍ତା ୨୩ରୁ ଜାତୀୟ ସଡ଼କ ସୁରକ୍ଷା ସପ୍ତାହ। ଏଥିପାଇଁ ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲା ପ୍ରଶାସନ ପକ୍ଷରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି ପ୍ରଶାସନିକ ପ୍ରସ୍ତୁତି। ବୁଧବାର ପୂର୍ବାହ୍ନରେ ଜିଲା କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ସଦ୍‌ଭାବନା ଗୃହରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ବୈଠକରେ ଜିଲାପାଳ ନିଖିଲ ପଓ୍ବନ କଲ୍ୟାଣ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତା କରି ଦୁର୍ଘଟଣା କମାଇବା ପାଇଁ ଆଶୁ ପଦକ୍ଷେପ ନେବାକୁ ବିଭାଗୀୟ ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି।

ଅଖିମୁଠି ଅନୁକୂଳ କଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ: ‘କୃଷି ଓ କୃଷକ ଉପରେ ଗୁରୁତ୍ୱ ଦିଆଯାଉଛି’

ଅଖିମୁଠି ଅନୁକୂଳ କଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ: ‘କୃଷି ଓ କୃଷକ ଉପରେ ଗୁରୁତ୍ୱ ଦିଆଯାଉଛି’

ବଇଣ୍ଡା, ୧୮।୪(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.):ଚାଷୀ ଆମର ଗର୍ବ। ଓଡ଼ିଶା ଭଲ ଫସଲ ଉତ୍ପାଦନ କରି ଜାତୀୟସ୍ତରରେ ପୁରସ୍କୃତ ହୋଇଛି। ଏହାପଛରେ ଚାଷୀଙ୍କ ବିଶେଷ ଅବଦାନ ରହିଛି। କୃଷିର ବିକାଶ ପାଇଁ ସରକାର ଚଳିତ ବର୍ଷ ବଜେଟ୍‌ରେ ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ବ୍ୟବସ୍ଥା କରିଛନ୍ତି। ଚାଷର ଉନ୍ନତି ପାଇଁ ଅନେକ ଯୋଜନା ପ୍ରଚଳନ କରାଯାଇଛି। ଏଥିସହିତ ୧% ସୁଧରେ ଋଣ ଯୋଗାଇ ଦିଆଯାଉଛି। କୃଷିର ଉନ୍ନତି ଓ କୃଷକ କଲ୍ୟାଣ ଉପରେ ସର୍ବାଧିକ ଗୁରୁତ୍ୱ ଦିଆଯାଉଛି।

୨୦ରେ ଏମ୍‌ସିଏଲ କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତଙ୍କ ଆନ୍ଦୋଳନ

କଣିହାଁ, ୧୮ା୪(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଏମ୍‌ସିଏଲର କଣିହାଁ କୋଇଲା ଖଣି କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତ ପଥରମୁଣ୍ଡା ଗ୍ରାମବାସୀ ବିଭିନ୍ନ ସମସ୍ୟାର ସମାଧାନ ଦାବିରେ ଆସନ୍ତା ୨୦ ତାରିଖ ଶୁକ୍ରବାର ଖଣିବନ୍ଦ ଆନ୍ଦୋଳନ କରିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛନ୍ତି। ନ୍ୟାଯ୍ୟ ଦାବି ପୂରଣ ନ ହେବା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଆନ୍ଦୋଳନ ଚାଲିବ ବୋଲି ସୂଚନା ଦିଆଯାଇଛି।

ବ୍ୟାଙ୍କ ଅଫ୍‌ ବରୋଦାରୁ ଡକାୟତି ଉଦ୍ୟମ ପଣ୍ଡ

ବ୍ୟାଙ୍କ ଅଫ୍‌ ବରୋଦାରୁ ଡକାୟତି ଉଦ୍ୟମ ପଣ୍ଡ

ପାଲଲହଡ଼ା, ୧୮ା୪(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ପାଲଲହଡ଼ା ବ୍ଲକ ଖମାର ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ କଣ୍ଟିଆପଶି ଠାରେ ୧୪୯ ନଂ. ଜାତୀୟ ରାଜପଥ କଡରେ ଥିବା ବ୍ୟାଙ୍କ ଅଫ୍‌ ବରୋଦାରୁ ମଙ୍ଗଳବାର ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ଡକାୟତି ଉଦ୍ୟମ ପଣ୍ଡ ହୋଇଛି। ଦୁର୍ବୃତ୍ତମାନେ ବ୍ୟାଙ୍କର ପଛପାଖ ଝରକା ଗ୍ରୀଲ ତାଡି ଭିତରେ ପଶିଥିଲେ ମଧ୍ୟ ସାଇରନ ବାଜିବାରୁ ସେମାନେ ସେଠାରୁ ପଳାଇଥିବା ଜଣାପଡିଛି।

ଭାଜପା ଜିଲା ସଭାପତିଙ୍କ ସମେତ ୬୨ ଗିରଫ

ବଇଣ୍ଡା, ୧୮ା୪(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ନାକିଚି ଅଞ୍ଚଳକୁ ବୁଧବାର ଦିନିକିଆ ଗସ୍ତରେ ଆସିଥିବା ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକଙ୍କ ସୁରକ୍ଷା ବ୍ୟବସ୍ଥା ଦୃଷ୍ଟିରୁ ହଣ୍ଡପା ଓ କିଶୋରନଗର ପୋଲିସ ଭାଜପା ଜିଲା ସଭାପତି ଭାଗୀରଥି ପ୍ରଧାନଙ୍କ ସମେତ ୬୨ ଜଣ ଦଳୀୟ କର୍ମୀଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଥିଲା।

ଛେଣ୍ଡିପଦା ବ୍ଲକ ଓ୍ବାର୍ଡମେମ୍ବର ଉପନିର୍ବାଚନ: ବିଜେଡି ସମର୍ଥିତ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ବାଜିମାତ୍‌

ଛେଣ୍ଡିପଦା ବ୍ଲକ ଓ୍ବାର୍ଡମେମ୍ବର ଉପନିର୍ବାଚନ: ବିଜେଡି ସମର୍ଥିତ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ବାଜିମାତ୍‌

ଛେଣ୍ଡିପଦା, ୧୮।୪(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)-ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ଛେଣ୍ଡିପଦା ବ୍ଲକର ୫ ପଞ୍ଚାୟତରେ ଖାଲି ପଡ଼ିଥିବା ୭ ଓ୍ବାର୍ଡସଭ୍ୟ ପଦବୀ ପାଇଁ ହୋଇଥିବା ଉପନିର୍ବାଚନର ଫଳାଫଳ ବୁଧବାର ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି। ୬ଟିରେ ବିଜେଡି ଏବଂ ଗୋଟିଏରେ ଭାଜପା ସମର୍ଥତ୍ତ ପ୍ରାର୍ଥୀ ବିଜୟୀ ହୋଇଛନ୍ତି।

ଜୈବିକ ସାର ପ୍ରୟୋଗ କରିବାକୁ ପରାମର୍ଶ

ଜୈବିକ ସାର ପ୍ରୟୋଗ କରିବାକୁ ପରାମର୍ଶ

ଛେଣ୍ଡିପଦା, ୧୮।୪(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)-ଛେଣ୍ଡିପଦା ବ୍ଲକ କୃଷି ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ବୁଧବାର ବସନ୍ତପୁର ପଞ୍ଚାୟତ ଡେଉଁରିଆଝରଣ ଗ୍ରାମରେ ବ୍ଲକସ୍ତରୀୟ ଅକ୍ଷୟ ତୃତୀୟା ଓ କୃଷକ ଦିବସ ପାଳିତ ହୋଇଯାଇଛି। ସରକାରୀ କୃଷି ଅଧିକାରୀ ଚିନ୍ମୟୀ ରାୟଙ୍କ ତତ୍ତ୍ୱାବଧାନରେ ଆୟୋଜିତ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ମୁଖ୍ୟଅତିଥି ଭାବେ ଯୋଗଦେଇ ବ୍ଲକ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଅଶୋକ କୁମାର ପ୍ରଧାନ ଅଖିମୁଠି ଅନୁକୂଳ କରିଥିଲେ।

ଧବଳେଶ୍ୱର ମନ୍ଦିର ପ୍ରତିଷ୍ଠା ଉତ୍ସବ: କଳସ ଶୋଭାଯାତ୍ରାରେ ସାମିଲ ହେଲେ ୩୩୩ ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁ

ଧବଳେଶ୍ୱର ମନ୍ଦିର ପ୍ରତିଷ୍ଠା ଉତ୍ସବ: କଳସ ଶୋଭାଯାତ୍ରାରେ ସାମିଲ ହେଲେ ୩୩୩ ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁ

ଛେଣ୍ଡିପଦା, ୧୮।୪(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)-ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ଛେଣ୍ଡିପଦା ବ୍ଲକ ଜରପଡ଼ା ଗ୍ରାମରେ ନବନିର୍ମିତ ଶ୍ରୀଧବଳେଶ୍ୱର ମହାଦେବଙ୍କ ମନ୍ଦିର ଓ ବିଗ୍ରହ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ଉତ୍ସବ ବୁଧବାର ପବିତ୍ର ଅକ୍ଷୟ ତୃତୀୟା ତିଥିରୁ ଶୁଭାରମ୍ଭ ହୋଇଛି। ଏହି ଅବସରରେ ଆୟୋଜିତ କଳସ ଶୋଭାଯାତ୍ରାରେ ଆଖପାଖ ଅଞ୍ଚଳର ୩୩୩ ଜଣ ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁ ସାମିଲ ହୋଇଥିଲେ।

 ଅନୁକୂଳ ହେଲା ରଥକାଠ

ଅନୁକୂଳ ହେଲା ରଥକାଠ

ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ, ୧୮।୪-ଶ୍ରୀଜୀଉଙ୍କ ଘୋଷଯାତ୍ରା ପାଇଁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି ପ୍ରସ୍ତୁତି। ପବିତ୍ର ଅକ୍ଷୟ ତୃତୀୟାରେ ଅନୁକୂଳ ହୋଇଛି ରଥକାଠ।