ଅନଗୁଳ-ଢେଙ୍କାନାଳ

ଅଷ୍ଟଶମ୍ଭୁ ମନ୍ଦିରରେ ବିଦେଶୀ ଦମ୍ପତି:‘ମନ ଲାଖିଗଲା’

ଅଷ୍ଟଶମ୍ଭୁ ମନ୍ଦିରରେ ବିଦେଶୀ ଦମ୍ପତି:‘ମନ ଲାଖିଗଲା’

ପରଜଙ୍ଗ, ୧୨।୨(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲା ପର୍ଯ୍ୟଟନ ମାନଚିତ୍ରରେ ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ସ୍ଥାନ ହାସଲ କରିଛି ପରଜଙ୍ଗ ବ୍ଲକ କୁଆଳୋର ଅଷ୍ଟଶମ୍ଭୁ ମନ୍ଦିର। ନିଜର କାରୁକାର୍ଯ୍ୟ, ଐତିହାସିକ ବିଭବ ସର୍ବୋପରି ପୌରାଣିକ ମହତ୍ତ୍ୱ ଦୃଷ୍ଟିକୋଣରୁ ପ୍ରତିବର୍ଷ ଦେଶର ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରୁ ଏଠାରୁ ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁଙ୍କ ସମାଗମ ହୋଇଥାଏ। ହେଲେ ଏବେ ବିଦେଶୀ ପର୍ଯ୍ୟଟକଙ୍କ ଆଗମନ ମନ୍ଦିରର ମହତ୍ତ୍ୱକୁ ଆହୁରି ବଢ଼ାଇ ଦେଇଛି। 

ହିଂସ୍ର ହେଉଛନ୍ତି ହାତୀପଲ

ହିଂସ୍ର ହେଉଛନ୍ତି ହାତୀପଲ

ପରଜଙ୍ଗ, ୧୨।୨(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)ଢେଙ୍କାନାଳ ବନଖଣ୍ଡ ମହାବିରୋଡ ରେଞ୍ଜ ଡିହଡୋଳ ଫରେଷ୍ଟ ସେକ୍ସନରେ ଦୀର୍ଘ ୩ ମାସ ହେଲା ହାତୀ ଉପଦ୍ରବ ଲୋକଙ୍କୁ ଆତଙ୍କିତ କରି ରଖିଛି। ହାତୀପଲ ଅଧିକରୁ ଅଧିକ ହିଂସ୍ର ହେବା ନୂଆ ସମସ୍ୟା ସୃଷ୍ଟି କରିଛି। ସନ୍ଧ୍ୟାହେଲେ ରାସ୍ତାଘାଟ ଶୂନଶାନ ହୋଇପଡୁଛି। 

ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ଦାବିପତ୍ର

ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ଦାବିପତ୍ର

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ/ତାଳଚେର, ୧୨।୨ଅନୁଗୋଳ ଓକିଲ ସଂଘ ପକ୍ଷରୁ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ  ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ୫ ଦଫା ଦାବିପତ୍ର ଜିଲା ପ୍ରଶାସନକୁ ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଛି। ସୋମବାର ସଂଘ ସଭାପତି ଦିଲୀପ କୁମାର ଦାସଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ସଦସ୍ୟମାନେ ଶୋଭାଯାତ୍ରାରେ ଆସି ଡେପୁଟି କଲେକ୍ଟର ସରିତା ପ୍ରଧାନଙ୍କୁ ଉକ୍ତ ଦାବିପତ୍ର ପ୍ରଦାନ କରିଥିଲେ। ଓକିଲମାନଙ୍କୁ ବସିବା ପାଇଁ ଆବଶ୍ୟକ ଗୃହ, ଇ-ଲାଇବ୍ର୍ରେରୀ, ଶୌଚାଳୟ ଓ ମହିଳା ଓକିଲମାନଙ୍କ ପାଇଁ ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ବ୍ୟବସ୍ଥା କରାଯିବାକୁ ଦାବିପତ୍ରରେ ଉଲ୍ଲେଖ ରହିଛି। 

ସ୍ବାମୀଙ୍କ ପାଇଁ ୨ ବର୍ଷର ସଂଘର୍ଷ

ସ୍ବାମୀଙ୍କ ପାଇଁ ୨ ବର୍ଷର ସଂଘର୍ଷ

ଛେଣ୍ଡିପଦା,୧୨।୨(ସ୍ବ.ପ୍ର.)୨ ବର୍ଷ ହେଲା ସ୍ବାମୀ ରୋଗରେ ପଡିଛନ୍ତି। ଘରେ ଯାହାଥିଲା ବିକି ଭାଙ୍ଗି ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଖର୍ଚ୍ଚ ହୋଇଗଲା। ହେଲେ ତାହା କମ୍‌ ପଡିଲା। ଭଲ ହେବାକୁ ଅଧିକ ଅର୍ଥ ଲୋଡ଼ା ବୋଲି ଡାକ୍ତର କହୁଛନ୍ତି। ପାଖରେ ଆଉ ସମ୍ବଳ ନ ଥିବାରୁ ଏବେ ସ୍ବାମୀଙ୍କୁ କେମିତି ଭଲ କରିବେ ସେହି ଚିନ୍ତାରେ ଦିନ କାଟୁଛନ୍ତି ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ଛେଣ୍ଡିପଦା ବ୍ଲକ ଝିଣ୍ଟିପାଳ ଗ୍ରାମର ମମତା ସାହୁ। ତାଙ୍କ ଗୁହାରି ଶୁଣି ସରକାର ଯଦି ସହାୟତା ଯୋଗାଇଦେବେ ତା’ହେଲେ ତାଙ୍କ ସଂସାର ପୁଣି ହସି ଉଠିବ ବୋଲି କୋହଭରା କଣ୍ଠରେ ମମତା କହିଛନ୍ତି।

କାର୍ଯ୍ୟରେ ଯୋଗଦେଲେ ନୂଆ ଜିଲାପାଳ:ସ୍ବଚ୍ଛତା, ଉନ୍ନୟନକୁ ଦେବେ ପ୍ରାଥମିକତା

କାର୍ଯ୍ୟରେ ଯୋଗଦେଲେ ନୂଆ ଜିଲାପାଳ:ସ୍ବଚ୍ଛତା, ଉନ୍ନୟନକୁ ଦେବେ ପ୍ରାଥମିକତା

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ, ୧୨।୨ଅନୁଗୋଳ ଜିଲାର ନୂତନ ଜିଲାପାଳ ଭାବେ ସୋମବାର କାର୍ଯ୍ୟରେ ଯୋଗ ଦେଇଛନ୍ତି ୧୯୮୮ ବ୍ୟାଚର ଓଡ଼ିଶା ପ୍ରଶାସନିକ ସେବା ଅଧିକାରୀ ମନୋଜ କୁମାର ମହାନ୍ତି।

ମାଳତୀଦେବୀ ମେମୋରିଆଲ ଭଲିବଲ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ  ରଙ୍ଗବେଡ଼ା ଚାମ୍ପିୟନ

ମାଳତୀଦେବୀ ମେମୋରିଆଲ ଭଲିବଲ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ ରଙ୍ଗବେଡ଼ା ଚାମ୍ପିୟନ

ପରଜଙ୍ଗ, ୧୧।୨(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ପରଜଙ୍ଗ ବ୍ଲକ ମୁକ୍ତାପଶି ଗ୍ରାମ ମେଲଣ ପଡ଼ିଆରେ ରବିବାର ଏକଦିବସୀୟ ମାଳତୀ ଦେବୀ ମେମୋରିଆଲ ଭଲିବଲ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ସଂଘର୍ଷପୂର୍ଣ୍ଣ ଫାଇନାଲ ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ଏନ୍‌ଟିପିସି ପଥରମୁଣ୍ଡାକୁ ୨-୧ ସେଟ୍‌ରେ ହରାଇ୍‌ ଏନ୍‌ଟିପିସି ରଙ୍ଗବେଡ଼ା ଚାମ୍ପିୟନ ହୋଇଛି।  

ଜିଲାପାଳ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଘେରିଲେ ଆଶାକର୍ମୀ ୧୪ଦଫା ସମ୍ବଳିତ ଦାବିପତ୍ର ପ୍ରଦାନ

ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ, ୧୧।୨-ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲାର କାର୍ଯ୍ୟରତ ଆଶାକର୍ମୀମାନେ ୧୪ଦଫା ଦାବିନେଇ ସୋମବାର ଜିଲାପାଳଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଘେରାଉ କରିଛନ୍ତି। ଆଶାକର୍ମୀମାନେ ଶୋଭାଯାତ୍ରାରେ ସହର ପରିକ୍ରମା କରି ପୂର୍ବାହ୍ନ ସାଢେ ୧୦ଟାରେ ଜିଲାପାଳଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ସମ୍ମୁଖରେ ପହଞ୍ଚତ୍ ବିକ୍ଷୋଭ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଥିଲେ।

ଜାତୀୟ ସଡ଼କ ସୁରକ୍ଷା ସପ୍ତାହ ଉଦ୍‌ଯାପିତ    ‘ଦାୟିତ୍ୱବାନ ହୁଅ, ସତର୍କ ରୁହ’

ଜାତୀୟ ସଡ଼କ ସୁରକ୍ଷା ସପ୍ତାହ ଉଦ୍‌ଯାପିତ ‘ଦାୟିତ୍ୱବାନ ହୁଅ, ସତର୍କ ରୁହ’

ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ, ୧୧।୨-ଦୁର୍ଘଟଣା ଜୀବନର ଗତିପଥକୁ ନିମିଷକ ମଧ୍ୟରେ ବଦଳାଇଦିଏ। ସାଧାରଣ ଜୀବନକୁ ଦୁର୍ବିଷହ କରିଦିଏ। ସମସ୍ତେ ଦାୟିତ୍ୱବାନ ହୋଇ ସତର୍କତାର ସହ ଗାଡ଼ି ଚଳାଇଲେ ଦୁର୍ଘଟଣାକୁ ହ୍ରାସ କରାଯାଇପାରିବ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲାପାଳ ନିଖିଲ ପଓ୍ବନ କଲ୍ୟାଣ। ସ୍ଥାନୀୟ ମିନି ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ସୋମବାର ଆୟୋଜିତ ୩୦ତମ ଜାତୀୟ ସଡ଼କ ସୁରକ୍ଷା ସପ୍ତାହ ଉଦ୍‌ଯାପନୀ ସମାରୋହରେ ମୁଖ୍ୟଅତିଥି ଭାବେ ଯୋଗଦେଇ ସେ ସର୍ବସାଧାରଣଙ୍କ ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ଏପରି ବକ୍ତବ୍ୟ ରଖିଥିଲେ।

ଶିକ୍ଷକ ନିଯୁକ୍ତି ଦାବିରେ ବିଦ୍ୟାଳୟ ଫାଟକରେ ତାଲା ପକାଇଲେ ଅଭିଭାବକ, ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ର

ଶିକ୍ଷକ ନିଯୁକ୍ତି ଦାବିରେ ବିଦ୍ୟାଳୟ ଫାଟକରେ ତାଲା ପକାଇଲେ ଅଭିଭାବକ, ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ର

ଛେଣ୍ଡିପଦା,୧୧।୨(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ଛେଣ୍ଡିପଦା ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ଓଗୀ ଉନ୍ନୀତ ଉଚ୍ଚ ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ଆବଶ୍ୟକ ସଂଖ୍ୟକ ଶିକ୍ଷକ ନିଯୁକ୍ତି ଦାବି ନେଇ ସୋମବାର ବିଦ୍ୟାଳୟ ପରିଚାଳନା କମିଟି ତଥା ଅଭିଭାବକ, ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ର ତଥା ଗ୍ରାମବାସୀ ମିଳିତ ଭାବେ ବିଦ୍ୟାଳୟ ମୁଖ୍ୟ ଫାଟକରେ ତାଲା ପକାଇ ଆନ୍ଦୋଳନ ଜାରି ରଖିଛନ୍ତି। 

ବେଦିରେ ବସିଲେ ୫୫ କନିଆଁ-ବର

ବେଦିରେ ବସିଲେ ୫୫ କନିଆଁ-ବର

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ, ୧୧।୨: ବାଜା ନ ଥିଲା। ବାଣ ବି ଫୁଟି ନ ଥିଲା। କିନ୍ତୁ ବିବାହ ବନ୍ଧନରେ ବାନ୍ଧି ହୋଇଥିଲେ ୫୫ ଯୋଡ଼ା କନିଆଁ-ବର। ଏପରି ଏକ ନିଆରା ସାମୂହିକ ବିବାହ କାର୍ଯ୍ୟ ରବିବାର ଅନୁଗୋଳ ଗାନ୍ଧୀମାର୍ଗସ୍ଥିତ ସରସ୍ବତୀ ଶିଶୁ ବିଦ୍ୟାମନ୍ଦିର ପରିସରରେ ସମ୍ପନ୍ନ ହୋଇଯାଇଛି। 

ମୃତ କଲରାପତରିଆର ବ୍ୟବଚ୍ଛେଦ

ମୃତ କଲରାପତରିଆର ବ୍ୟବଚ୍ଛେଦ

ବନ୍ତଳା, ୧୧।୨ (ଡି.ଏନ.ଏ.) ଅନୁଗୋଳ ବନଖଣ୍ଡ ଛେଣ୍ଡିପଦା ରେଞ୍ଜ କଣଲୋଇ ସଂରକ୍ଷିତ ଜଙ୍ଗଲରୁ ଶନିବାର ଉଦ୍ଧାର କଲରାପତରିଆ ବାଘର ମୃତଦେହକୁ ରବିବାର ବ୍ୟବଚ୍ଛେଦ ପରେ ପୋଡ଼ି ଦିଆଯାଇଛି। 

ଉନ୍ନୟନ କାର୍ଯ୍ୟର ଭୂମିପୂଜା, କମ୍ବଳ ବଣ୍ଟନ

ଉନ୍ନୟନ କାର୍ଯ୍ୟର ଭୂମିପୂଜା, କମ୍ବଳ ବଣ୍ଟନ

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ, ୧୧।୨: ଅନୁଗୋଳ ବ୍ଲକ ବଲାସିଂହା ପଞ୍ଚାୟତ ସୁରାବ ଗାଁରେ ବିଭିନ୍ନ ଉନ୍ନୟନ କାର୍ଯ୍ୟର ଭୂମିପୂଜା ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଢେଙ୍କାନାଳ-ଅନୁଗୋଳ ଏମ୍‌ପି ତଥାଗତ ସତପଥୀଙ୍କ ଜିଲା ପ୍ରତିନିଧି ଭକ୍ତି ପ୍ରସାଦ ଦାସ ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଯୋଗଦେଇ ଭୂମିପୂଜା ସମ୍ପନ୍ନ କରିଥିଲେ। 

ଶ୍ରାଦ୍ଧ ଦିବସରେ ସ୍ମୃତିସଭା: ‘ଯୁବପିଢ଼ିଙ୍କ ଆଦର୍ଶ ରାଧାନାଥ’

ଶ୍ରାଦ୍ଧ ଦିବସରେ ସ୍ମୃତିସଭା: ‘ଯୁବପିଢ଼ିଙ୍କ ଆଦର୍ଶ ରାଧାନାଥ’

ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ, ୧୧।୨:  ପଦ୍ମଭୂଷଣ ଡ. ରାଧାନାଥ ରଥ ଥିଲେ ଜଣେ ଦକ୍ଷତାସମ୍ପନ୍ନ ମଣିଷ। ବିଂଶ ଶତାବ୍ଦୀର ପ୍ରମୁଖ ଅର୍ଥନୈତିଜ୍ଞଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ସେ ହେଉଛନ୍ତି ଅନ୍ୟତମ। ଅର୍ଥନୀତି ଭଳି ଜଟିଳ ବିଷୟରେ ତାଙ୍କର ଅନୁସନ୍ଧାନମୂଳକ ଏବଂ ଗବେଷଣାତ୍ମକ ତଥ୍ୟ ନୂଆଦିଗନ୍ତ ସୃଷ୍ଟି କରିପାରିଥିଲା। 

ଉଦ୍‌ଘାଟନୀ ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ନୂଆପାଟଣା ବିଜୟୀ

ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ,୧୦।୨-ଢେଙ୍କାନାଳ ସଦର ବ୍ଲକ କଙ୍କଡ଼ାହାଡ଼ ଗ୍ରାମ ଖେଳପଡ଼ିଆରେ ରବିବାରଠାରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି ୧୫ତମ ହରପାର୍ବତୀ କ୍ରିକେଟ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ। 

‘ଯୁବପିଢ଼ିଙ୍କ ଆଦର୍ଶ ରାଧାନାଥ’

‘ଯୁବପିଢ଼ିଙ୍କ ଆଦର୍ଶ ରାଧାନାଥ’

ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ, ୧୦।୨-ପଦ୍ମଭୂଷଣ ଡ. ରାଧାନାଥ ରଥ ଥିଲେ ଜଣେ ଦକ୍ଷତାସମ୍ପନ୍ନ ମଣିଷ। ପ୍ରଶାସନିକସ୍ତରରେ ନିଜର ଅଭିଜ୍ଞତାକୁ ଆଧାର କରି ସେ  ସମସ୍ୟା ସମାଧାନର ବାଟ ବାହାର କରିପାରୁଥିଲେ। 

‘ସାମ୍ମୁଖ୍ୟ କାର୍ଯ୍ୟଦକ୍ଷତା ପ୍ରମାଣ କରିଛି’

‘ସାମ୍ମୁଖ୍ୟ କାର୍ଯ୍ୟଦକ୍ଷତା ପ୍ରମାଣ କରିଛି’

ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ,୧୦।୨-ଢେଙ୍କାନାଳ ବିଜେଡି ଆଇନଜୀବୀ ସାମ୍ମୁଖ୍ୟର ଜିଲା ସମ୍ମିଳନୀ ଶୁକ୍ରବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ସ୍ଥାନୀୟ କଲ୍ୟାଣ ମଣ୍ଡପରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ମୁଖ୍ୟଅତିଥି ଭାବେ ବିଧାୟକ ତଥା ଜିଲା ଯୋଜନା କମିଟି ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ସରୋଜ କୁମାର ସାମଲ ଯୋଗଦେଇ ଏହାକୁ ଉଦ୍‌ଘାଟନ କରି କହିଲେ,   ଆଇନଜୀବୀଙ୍କ ଉନ୍ନତି ପାଇଁ ସାମ୍ମୁଖ୍ୟ ସର୍ବଦା ତତ୍ପର ଓ କାର୍ଯ୍ୟରତ। 

 ଆଇନଜୀବୀ  ସଂଘର ନୂତନ କର୍ମକର୍ତ୍ତା : ଭବାନୀ ଶଙ୍କର ଯୁଗ୍ମ ସମ୍ପାଦକ

ଆଇନଜୀବୀ ସଂଘର ନୂତନ କର୍ମକର୍ତ୍ତା : ଭବାନୀ ଶଙ୍କର ଯୁଗ୍ମ ସମ୍ପାଦକ

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ, ୧୦।୨- ଖୋର୍ଦ୍ଧା ଜିଲା ଡାକବଙ୍ଗଳା ଠାରେ ନିଖିଳ ଓଡ଼ିଶା ଆଇନଜୀବୀ ସଂଘର ପ୍ରଥମ ସାଙ୍ଗଠନିକ ବୈଠକ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଛି।

ସେସୁ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ଘରୁ କଳାକନା ବୁଲାଇଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ

ସେସୁ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ଘରୁ କଳାକନା ବୁଲାଇଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ

କାମାକ୍ଷାନଗର, ୧୦।୨(ଡି.ଏନ.ଏ): ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲା ତୁମୁସିଂଗା ଥାନା ପଣ୍ଡୁଆ ଛକରେ ଥିବା ମନୋଜ ସାହୁଙ୍କ ଘରୁ ଶନିବାର ରାତିରେ  ଡକାୟତି ହୋଇଛି। ମନୋଜ ସେସୁର ଜଣେ କର୍ମଚାରୀ ବୋଲି ଜଣାପଡିଛି।

ବିପର୍ଯ୍ୟସ୍ତ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟସେବା ପ୍ରତିବାଦ: ୧୨ରେ ଭାଜପାର ଢେଙ୍କାନାଳ ବନ୍ଦ ଡାକରା

ବିପର୍ଯ୍ୟସ୍ତ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟସେବା ପ୍ରତିବାଦ: ୧୨ରେ ଭାଜପାର ଢେଙ୍କାନାଳ ବନ୍ଦ ଡାକରା

ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ, ୧୦।୨: ବିପର୍ଯ୍ୟସ୍ତ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟସେବା ପ୍ରତିବାଦରେ ଆସନ୍ତା ୧୨ ତାରିଖରେ ଢେଙ୍କାନାଳ ବନ୍ଦ ଡାକରା ଦେଇଛି ଭାଜପା। ଏ ନେଇ ସ୍ଥାନୀୟ କାଞ୍ଚନବଜାରସ୍ଥିତ ନଗରମଣ୍ଡଳ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ଶନିବାର ଆୟୋଜିତ ଖବରଦାତା ସମ୍ମିଳନୀରେ ସୂଚନା ଦିଆଯାଇଛି। 

ହିନ୍ଦୋଳ ସମିତି ବୈଠକ: ଜନସାଧାରଣଙ୍କ ନିକଟରେ ପହଞ୍ଚତ୍ଛି ସରକାରୀ ଯୋଜନା

ହିନ୍ଦୋଳ ସମିତି ବୈଠକ: ଜନସାଧାରଣଙ୍କ ନିକଟରେ ପହଞ୍ଚତ୍ଛି ସରକାରୀ ଯୋଜନା

ହିନ୍ଦୋଳ, ୧୦।୨(ଡି.ଏନ.ଏ.): ହିନ୍ଦୋଳ ବ୍ଲକ ରାସୋଳ ପଞ୍ଚାୟତ ସାପୁଆରେ ଶନିବାର ପଞ୍ଚାୟତ ସମିତିର ୭ମ ବୈଠକ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଏଥିରେ ବ୍ଲକ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ପ୍ରିୟରଞ୍ଜନ ମାହୁନ୍ତ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତା କରିଥିଲେ। 

ପୁଣି ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ମୁଖ୍ୟ ଚିକିତ୍ସାଳୟ: ମିଳିନି ଅଗ୍ନି ନିରାପତ୍ତା ପ୍ରମାଣପତ୍ର

ପୁଣି ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ମୁଖ୍ୟ ଚିକିତ୍ସାଳୟ: ମିଳିନି ଅଗ୍ନି ନିରାପତ୍ତା ପ୍ରମାଣପତ୍ର

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ, ୧୦।୨: ରାଜ୍ୟରେ ବିଭିନ୍ନ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ ଘଟିବା ପରେ ସମସ୍ତ ସରକାରୀ ଓ ବେସରକାରୀ ଚିକିତ୍ସାଳୟରେ ଅଗ୍ନି ନିର୍ବାପକ ବ୍ୟବସ୍ଥା କଡ଼ାକଡ଼ି କରାଯିବାକୁ ଜାରି ହୋଇଥିଲା ନିର୍ଦ୍ଦେଶନାମା। 

ରାସ୍ତାରେ ମାତିଲେ ଲୁଟେରା: ପିସ୍ତଲ ଦେଖାଇ ୨ ମହିଳାଙ୍କୁ ଲୁଟିଲେ

ରାସ୍ତାରେ ମାତିଲେ ଲୁଟେରା: ପିସ୍ତଲ ଦେଖାଇ ୨ ମହିଳାଙ୍କୁ ଲୁଟିଲେ

ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ,  ୧୦।୨: ଢେଙ୍କାନାଳ ସଦର ଥାନା ଏବଂ ଝାରଗାଡ଼ିଆ ଫାଣ୍ଡି ଅଞ୍ଚଳରେ ଶନିବାର ଲୁଟେରା ଗ୍ୟାଙ୍ଗ ଆତଙ୍କ ସୃଷ୍ଟି କରିଛନ୍ତି। ପଶ୍ଚିମେଶ୍ୱର ମନ୍ଦିର ଏବଂ ଝାରଗାଡ଼ିଆ ଫାଣ୍ଡି ବଳରାମପୁର ରାସ୍ତାରେ ପିସ୍ତଲ ଦେଖାଇ ୨ ମହିଳାଙ୍କଠାରୁ ସୁନାଚେନ୍‌ ଲୁଟି ନେଇଛନ୍ତି ଦୁର୍ବୃତ୍ତ। 

ମାଟିମନସ୍କ ସ୍ମୃତିରଞ୍ଜନ: ଦିନରେ ପାଠପଢା, ରାତିରେ ମୂର୍ତ୍ତି ଗଢ଼ା

ମାଟିମନସ୍କ ସ୍ମୃତିରଞ୍ଜନ: ଦିନରେ ପାଠପଢା, ରାତିରେ ମୂର୍ତ୍ତି ଗଢ଼ା

ବଅଁରପାଳ, ୧୦।୨ (ଡି.ଏନ୍‌.ଏ): ଉଚ୍ଚଶିକ୍ଷିତ ଯୁବପିଢିଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଆଧୁନିକତାର ଦୌଡ଼ରେ ସାମିଲ ହେବାକୁ ଚାଲିଛି ପ୍ରତିଯୋଗିତା। ପାଠ ପଢିବା ପରେ ଅଧିକାଂଶ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଆଜିର ଯୁବ ସମାଜ ସେମାନଙ୍କ କୌଳିକ ବୃତ୍ତିରୁ ମୁହଁ ଫେରାଇ ନେଉଛନ୍ତି। 

ସାଇକେଲରେ ଭାରତ ଭ୍ରମଣ: ରକ୍ତଦାନ ମହତ୍ତ୍ୱ ବୁଝାଉଛନ୍ତି ଜୟଦେବ

ସାଇକେଲରେ ଭାରତ ଭ୍ରମଣ: ରକ୍ତଦାନ ମହତ୍ତ୍ୱ ବୁଝାଉଛନ୍ତି ଜୟଦେବ

ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ, ୧୦।୨: କଥାରେ ଅଛି ରକ୍ତ ଦାନ, ମହତ୍‌ ଦାନ। ରକ୍ତଦାନ ଦ୍ୱାରା କାହାରି କୌଣସି କ୍ଷତି ହୁଏନାହିଁ, ବରଂ ବଞ୍ଚତ୍ୟାଇପାରେ ଏକ ଅମୂଲ୍ୟ ଜୀବନ। ଏହି ଧାରଣାକୁ ହୃଦୟଙ୍ଗମ କରିଛନ୍ତି ଭଦ୍ରକ ଜିଲା ଧାମନଗର ବ୍ଲକ ଧୁଷୁରୀ ଥାନା ଅଞ୍ଚଳର ଜୟଦେବ ରାଉତ (୪୯)।