ଅନଗୁଳ-ଢେଙ୍କାନାଳ

ସର୍ବଭାରତୀୟ ସାଇଭକ୍ତ ସମ୍ମିଳନୀ ଉଦ୍‌ଯାପିତ : ସଂକୀର୍ତ୍ତନରେ କମ୍ପିଲା ଆଶ୍ରମ

ସର୍ବଭାରତୀୟ ସାଇଭକ୍ତ ସମ୍ମିଳନୀ ଉଦ୍‌ଯାପିତ : ସଂକୀର୍ତ୍ତନରେ କମ୍ପିଲା ଆଶ୍ରମ

ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ,୨୩ା୨ ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲା କପିଳାସ ନିକଟସ୍ଥ ଶ୍ରୀଦତ୍ତାତ୍ରେୟ ସାଇ ଆଶ୍ରମରେ ୨୦ ତାରିଖଠାରୁ ଚାଲିଥିବା ସର୍ବଭାରତୀୟ ସାଇଭକ୍ତ ସମ୍ମିଳନୀ ଶୁକ୍ରବାର ଉଦ୍‌ଯାପିତ ହୋଇଯାଇଛି। 

ମାଟ୍ରିକ ପରୀକ୍ଷା ଦେଲେ ୨୫୧୯ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ର

ମାଟ୍ରିକ ପରୀକ୍ଷା ଦେଲେ ୨୫୧୯ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ର

ବଇଣ୍ଡା/ମାଧପୁର,୨୨।୨(ଡି.ଏନ.ଏ.)- କିଶୋରନଗର ବ୍ଲକରେ ଶୁକ୍ରବାର ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିବା ମାଟ୍ରିକ ପରୀକ୍ଷା ଶାନ୍ତିଶୃଙ୍ଖଳାରେ ଶେଷ ହୋଇଛି। ବ୍ଲକରେ ୯ ପରୀକ୍ଷା କେନ୍ଦ୍ରରେ୨୦୫୪ ଜଣ ପରୀକ୍ଷାର୍ଥୀ ପରୀକ୍ଷା ଦେଇଥିବାବେଳେ ୧୪ ଜଣ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ର ପରୀକ୍ଷାରେ ଅନୁପସ୍ଥିତ ଅଛନ୍ତି।

ପ୍ରଶ୍ନପତ୍ର ଭାଇରାଲ ଚର୍ଚ୍ଚା

ପ୍ରଶ୍ନପତ୍ର ଭାଇରାଲ ଚର୍ଚ୍ଚା

କାମାକ୍ଷାନଗର,୨୨।୨(ଡି.ଏନ.ଏ)- ଶୁକ୍ରବାରଠାରୁ ରାଜ୍ୟରେ ମାଟ୍ରିକ ପରୀକ୍ଷା ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି ା ପ୍ରଥମ ଦିନ ଓଡ଼ିଆ ବିଷୟ ଥିବା ବେଳେ କାମାକ୍ଷାନଗର ଏକ ନିର୍ଦ୍ଦିଷ୍ଟ ପରୀକ୍ଷା କେନ୍ଦ୍ରରୁ ପ୍ରଶ୍ନପତ୍ର ଭାଇରାଲ ହୋଇଥିବା ନେଇ ଚାରିଆଡେ ଚର୍ଚ୍ଚା ହେଉଛି। ଖବରପାଇ କାମାକ୍ଷାନଗର ଶିକ୍ଷା ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ଗୋଷ୍ଠୀ ଶିକ୍ଷା ଅଧିକାରୀ ଅଜୟ କୁମାର ପାତ୍ର ସଦଳବଳ ବିଭିନ୍ନ ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ଚଢାଉ କରି ତନାଘନା କରିଥିଲେ।

କପି କରି ଧରାପଡିଲେ ୧୦ ପରୀକ୍ଷାର୍ଥୀ

କପି କରି ଧରାପଡିଲେ ୧୦ ପରୀକ୍ଷାର୍ଥୀ

ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ,୨୨।୨- ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲାରେ ଶୁକ୍ରବାର ମାଟ୍ରିକ ପରୀକ୍ଷାର ପ୍ରଥମ ଦିବସରେ ମାତୃଭାଷା ବିଷୟରେ କପିକରି ୧୦ ଜଣ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ର ଧରାପଡିଛନ୍ତି। କପି ରୋକିବା ପାଇଁ ଜିଲା ଶିକ୍ଷା ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ୪ଟି ସ୍କ୍ବାଡ ଗଠିତ ହୋଇଥିଲା। 

ଶିକ୍ଷକ ବଦଳି ବାତିଲ ଦାବିରେ ସ୍କୁଲରେ ତାଲା

ଶିକ୍ଷକ ବଦଳି ବାତିଲ ଦାବିରେ ସ୍କୁଲରେ ତାଲା

ବଅଁରପାଳ,୨୨।୨(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ବଅଁରପାଳ ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ବଉଳିଗଡ଼ ଉଚ୍ଚ ପ୍ରାଥମିକ ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ୨ଜଣ ଶିକ୍ଷକଙ୍କ ବଦଳି ବାତିଲ ଦାବିରେ ଶୁକ୍ରବାର ଅଭିଭାବକମାନେ ସ୍କୁଲରେ ତାଲା ପକାଇଛନ୍ତି। ଫଳରେ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରଙ୍କ ପାଠ ପଢା ବ୍ୟାହତ ହୋଇଥିଲା। 

 ୩୦ ଫୁଟ୍‌ ତଳକୁ ଖସିଲା କାର, ୨ଗୁରୁତର

୩୦ ଫୁଟ୍‌ ତଳକୁ ଖସିଲା କାର, ୨ଗୁରୁତର

ଛେଣ୍ଡିପଦା,୨୨।୨(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଛେଣ୍ଡିପଦା-ଜରପଡା ପୂର୍ତ୍ତବିଭାଗ ରାସ୍ତାର ଜରପଡା ରେଲୱେ ଓଭରବ୍ରିଜଠାରେ ପ୍ରାୟ ୩୦ ଫୁଟ୍‌ ଗଭୀର ତଳକୁ ଏକ କାର (ନଂ.ଓଡି ୧୯ ଏନ୍‌୬୦୨୩) ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ଓଲଟି ପଡ଼ିଛି। 

ଜଗନ୍ନାଥ ମନ୍ଦିରର ରତ୍ନମୁଦ ସ୍ଥାପିତ

ଜଗନ୍ନାଥ ମନ୍ଦିରର ରତ୍ନମୁଦ ସ୍ଥାପିତ

ମାଧପୁର,୨୨।୨(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ଆଠମଲ୍ଲିକ ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ମାଧପୁର ବଜାରରେ ଥିବା ନିର୍ମାଣାଧିନ ଜଗନ୍ନାଥ ମନ୍ଦିରର ରତ୍ନମୁଦ ଗୁରୁବାର ସ୍ଥାପନ କରାଯାଇଛି। ସକାଳେ ବହୁ ସଂଖ୍ୟାରେ ମହିଳାପୁରୁଷ କଳସ ଯାତ୍ରା କରି କଳସ ସ୍ଥାପନ କରିଥିଲେ। ଏହାପରେ ନାମଯଜ୍ଞ କରାଯାଇ ଅନ୍ନଯଜ୍ଞ କରାଯାଇଥିଲା। 

ମାଟ୍ରିକ ପରୀକ୍ଷା ଦେବାକୁ ଯାଉଥିବା ବେଳେ ଧକ୍କାଦେଲା ଟ୍ରକ୍‌: ପରୀକ୍ଷାର୍ଥୀଙ୍କ ସମେତ ୩ ଗୁରୁତର, ଟ୍ରକ୍‌ ଫେରାର

ମାଟ୍ରିକ ପରୀକ୍ଷା ଦେବାକୁ ଯାଉଥିବା ବେଳେ ଧକ୍କାଦେଲା ଟ୍ରକ୍‌: ପରୀକ୍ଷାର୍ଥୀଙ୍କ ସମେତ ୩ ଗୁରୁତର, ଟ୍ରକ୍‌ ଫେରାର

ପରଜଙ୍ଗ,୨୨।୨(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲା ପରଜଙ୍ଗ ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ୫୩ ନଂ. ଜାତୀୟ ରାଜପଥର ବାରିହାପୁର ଢାବା ନିକଟରେ ଶୁକ୍ରବାର ସକାଳ ୭ଟାରେ ଏକ ବାଇକ୍‌କୁ ଟ୍ରକ୍‌ ଧକ୍କା ଦେଇଛି। ଏଥିରେ ମାଟ୍ରିକ୍‌ ପରୀକ୍ଷା ଦେବାକୁ ଯାଉଥିବା ଜଣେ ଛାତ୍ରଙ୍କ ସମେତ ୩ ଗୁରୁତର ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି।

ମହିମା ଗାଦିରେ ସନ୍ଥ ସମ୍ମିଳନୀ: ‘ଧର୍ମରକ୍ଷା ପାଇଁ ଆଗେଇ ଆସନ୍ତୁ ସାଧୁସନ୍ଥ’

ମହିମା ଗାଦିରେ ସନ୍ଥ ସମ୍ମିଳନୀ: ‘ଧର୍ମରକ୍ଷା ପାଇଁ ଆଗେଇ ଆସନ୍ତୁ ସାଧୁସନ୍ଥ’

ଢେଙ୍କାନାଳ, ୨୨।୨- ମହିମା ଧର୍ମ ବିଶ୍ୱର ଅନ୍ୟତମ ଶ୍ରେଷ୍ଠ ଧର୍ମ। ‘ଜୀବେ ଦୟା’ ଏହାର ମୂଳମନ୍ତ୍ର। ଜୀବଜଗତର ମଙ୍ଗଳ କାମନା କରିବା ଏହି ଧର୍ମ ଶିକ୍ଷା ଦିଏ।  ଏହି ଧର୍ମର ପ୍ରଚାରକ ମହିମା ସ୍ବାମୀଙ୍କ ନୀତିଆଦର୍ଶ ସମ୍ପର୍କରେ ଊଣା ଅଧିକେ ସମସ୍ତେ ଜାଣନ୍ତି। 

ସର୍ବଭାରତୀୟ ସାଇଭକ୍ତ ସମ୍ମିଳନୀ ଦ୍ୱିତୀୟ ଦିବସ:  ୧ ଲକ୍ଷ ୮ ହଜାର ବାଣଲିଙ୍ଗ ସମର୍ପଣ

ସର୍ବଭାରତୀୟ ସାଇଭକ୍ତ ସମ୍ମିଳନୀ ଦ୍ୱିତୀୟ ଦିବସ: ୧ ଲକ୍ଷ ୮ ହଜାର ବାଣଲିଙ୍ଗ ସମର୍ପଣ

ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ, ୨୨।୨- ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲା କପିଳାସ ନିକଟ ଶ୍ରୀଦତ୍ତାତ୍ରେୟ ସାଇ ଆଶ୍ରମରେ ଚାଲିଥିବା ସର୍ବଭାରତୀୟ ସାଇଭକ୍ତ ସମ୍ମିଳନୀର ଗୁରୁବାର ଥିଲା ଦ୍ୱିତୀୟ ଦିବସ। 

ଏନ୍‌ଏନ୍‌ଇୟୁର କର୍ମକର୍ତ୍ତା ନିର୍ବାଚନ: ରଜନୀ ସଭାପତି, ନିର୍ମଳ ସାଧାରଣ ସମ୍ପାଦକ

ଏନ୍‌ଏନ୍‌ଇୟୁର କର୍ମକର୍ତ୍ତା ନିର୍ବାଚନ: ରଜନୀ ସଭାପତି, ନିର୍ମଳ ସାଧାରଣ ସମ୍ପାଦକ

ବଅଁରପାଳ, ୨୨ା୨(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ନାଲ୍‌କୋ ନନ୍‌-ଏକଜିକ୍ୟୁଟିଭ ଏମ୍ପ୍ଲଇଜ ୟୁନିୟନ (ଏନଏନଇୟୁ)ର ନୂତନ କର୍ମକର୍ତ୍ତା ନିର୍ବାଚନ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଏଥିରେ ଅନୁଗୋଳ ବିଧାୟକ ରଜନୀକାନ୍ତ ସିଂଙ୍କୁ ସଭାପତି ଓ ନିର୍ମଳ ଶତପଥୀଙ୍କୁ ସାଧାରଣ ସମ୍ପାଦକ ଭାବେ ନିର୍ବାଚିତ କରାଯାଇଛି।

ଆଇସିଆଇସିଆଇ ବ୍ୟାଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ଅମ୍ଳାନଙ୍କୁ ସହାୟତା

ଆଇସିଆଇସିଆଇ ବ୍ୟାଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ଅମ୍ଳାନଙ୍କୁ ସହାୟତା

ବନ୍ତଳା, ୨୨।୨ (ଡି.ଏନ.ଏ.)- ୧୯ ବର୍ଷରୁ କମ୍‌ ବ୍ୟାଡମିଣ୍ଟନରେ ରାଜ୍ୟସ୍ତରରେ ୧ ନମ୍ବର ର଼୍ୟାଙ୍କ ରଖି ଜାତୀୟସ୍ତରରେ ଖେଳିଥିବା ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ବନ୍ତଳା ଥାନା ବଡ଼କେରା ପଞ୍ଚାୟତ ରଗୁଡ଼ିଆପଡ଼ାର ଅମ୍ଳାନ ଗଡ଼ନାୟକଙ୍କୁ ଆଇସିଆଇସିଆଇ ବ୍ୟାଙ୍କ ଅନୁଗୋଳ ପକ୍ଷରୁ ଆର୍ଥିକ ସହାୟତା ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଛି।

କାର୍ଯ୍ୟାଦେଶ ସତ୍ତ୍ୱେ ହୋଇପାରୁନି ଗୃହ ନିର୍ମାଣ

କାର୍ଯ୍ୟାଦେଶ ସତ୍ତ୍ୱେ ହୋଇପାରୁନି ଗୃହ ନିର୍ମାଣ

ବନ୍ତଳା, ୨୨ା୨ (ଡି.ଏନ.ଏ.)- ୨୦୧୮ ମାର୍ଚ୍ଚ ୨୦ରେ ଅନୁଗୋଳ ବ୍ଲକ ଅନ୍ତୁଳିଆ ପଞ୍ଚାୟତ ଗଞ୍ଜଡ଼ା ଗ୍ରାମରେ ଥିବା କୃଷ୍ଣଗୁରୁ ଠାକୁର ଘର ନିର୍ମାଣ ପାଇଁ ବନ୍ଧୁ ପଧାନ(୫୮)ଙ୍କ ନାମରେ ୨ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର କାର୍ଯ୍ୟାଦେଶ ଦିଆଯାଇଥିଲା।

ମୃତ ଦର୍ଶାଇ କାଟି ଦେଲେ ରାଶନ ସାମଗ୍ରୀ

ମୃତ ଦର୍ଶାଇ କାଟି ଦେଲେ ରାଶନ ସାମଗ୍ରୀ

ବନ୍ତଳା, ୨୨।୨ (ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଅନୁଗୋଳ ବ୍ଲକ ଅନ୍ତୁଳିଆ ପଞ୍ଚାୟତ ଗଞ୍ଜଡ଼ା ଗ୍ରାମର ଚଙ୍ଗିରି ଭୋଇ(୯୦)ଙ୍କୁ ୬ ମାସ ତଳେ ମୃତ ଦର୍ଶାଯାଇ ଭତ୍ତା ବନ୍ଦ କରି ଦିଆଯାଇଥିଲା।

ବିବାହ ଦିନ ଯୁବକଙ୍କ ଆତ୍ମହତ୍ୟା: ବେଦି ବଦଳରେ ଗଲେ ଶ୍ମଶାନ

ବିବାହ ଦିନ ଯୁବକଙ୍କ ଆତ୍ମହତ୍ୟା: ବେଦି ବଦଳରେ ଗଲେ ଶ୍ମଶାନ

ଆଠମଲ୍ଲିକ,୨୨ା୨(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଏକାଦିନେ ବିବାହ କରିଥାନ୍ତେ ଭଉଣୀଭାଇ। ଗୋଟିଏ ଗଁାରେ ଠିକ୍‌ ହୋଇଥିଲା ସେମାନଙ୍କ ବାହାଘର। କିଛି ସମୟ ପରେ ଘରୁ ବରଯାତ୍ରୀଙ୍କୁ ଧରି ରୋଶଣିରେ ଯାଇଥାନ୍ତେ ଭାଇ। 

ଗାଡ଼ି ଧକ୍କାରେ ବୃଦ୍ଧ ମୃତ

ଗାଡ଼ି ଧକ୍କାରେ ବୃଦ୍ଧ ମୃତ

ଛେଣ୍ଡିପଦା,୨୧ା୨(ସ୍ବ.ପ୍ର.)- ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ଜରପଡା ଥାନା ଓଗୀ ମାଳିସାହି ଶିବ ମନ୍ଦିର ନିକଟରେ ଏକ ଅଜଣା କାର୍‌ ଧକ୍କାରେ ଜଣେ ବୃଦ୍ଧଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ମୃତକ ପରା ଗ୍ରାମର କେନ୍ଦୁ କିଶୋରୀ ସାହୁ (୬୦)ବୋଲି ଜଣାପଡିଛି। କେନ୍ଦୁ ଚାଲିଚାଲି ଯାଉଥିବା ବେଳେ ମନ୍ଦିର ନିକଟ ବୁଲାଣିରେ ଏକ କାର୍‌ ଧକ୍କା ଦେଇଥିଲା।

ଏନ୍‌ଏନ୍‌ଇୟୁର କର୍ମକର୍ତ୍ତା ନିର୍ବାଚନ: ରଜନୀ ସଭାପତି, ନିର୍ମଳ ସାଧାରଣ ସମ୍ପାଦକ

ଏନ୍‌ଏନ୍‌ଇୟୁର କର୍ମକର୍ତ୍ତା ନିର୍ବାଚନ: ରଜନୀ ସଭାପତି, ନିର୍ମଳ ସାଧାରଣ ସମ୍ପାଦକ

ବଅଁରପାଳ, ୨୧ା୨(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ନାଲ୍‌କୋ ନନ୍‌-ଏକଜିକ୍ୟୁଟିଭ ଏମ୍ପ୍ଲଇଜ ୟୁନିୟନ (ଏନଏନଇୟୁ)ର ନୂତନ କର୍ମକର୍ତ୍ତା ନିର୍ବାଚନ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଏଥିରେ ଅନୁଗୋଳ ବିଧାୟକ ରଜନୀକାନ୍ତ ସିଂଙ୍କୁ ସଭାପତି ଓ ନିର୍ମଳ ଶତପଥୀଙ୍କୁ ସାଧାରଣ ସମ୍ପାଦକ ଭାବେ ନିର୍ବାଚିତ କରାଯାଇଛି।

ମାଟ୍ରିକ ପ୍ରଶ୍ନପତ୍ର କଣ୍ଟେନର ଓଲଟିଲା

ମାଟ୍ରିକ ପ୍ରଶ୍ନପତ୍ର କଣ୍ଟେନର ଓଲଟିଲା

ବଇଣ୍ଡା, ୨୧ା୨(ଡି.ଏନ.ଏ.)- କଟକ-ସମ୍ବଲପୁର ୫୫ ନମ୍ବର ଜାତୀୟ ରାଜପଥର ହଣ୍ଡପା ଥାନା ଲୁହାମୁଣ୍ଡା ଛକଠାରେ ଗୁରୁବାର ଭୋର ସମୟରେ ମାଟ୍ରିକ ପ୍ରଶ୍ନପତ୍ର ନେଇ ଯାଉଥିବା ଏକ କଣ୍ଟେନର ଓଲଟିପଡିଛି। ବଡି ଭୋର୍‌ରୁ କଣ୍ଟେନର(ନଂ. ଟିଏନ୍‌ ୧୮ କେ ୨୮୬୨)ଟି କଟକରୁ ବଲାଙ୍ଗୀର ଅଭିମୁଖେ ଯାଉଥିବାବେଳେ ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ରାସ୍ତାକଡରେ ଓଲଟି ପଡିଥିଲା। 

ଅବସରପ୍ରାପ୍ତ ଖେଳ ଶିକ୍ଷକଙ୍କ ପରଲୋକ

ଅବସରପ୍ରାପ୍ତ ଖେଳ ଶିକ୍ଷକଙ୍କ ପରଲୋକ

ମାଧପୁର, ୨୧।୨(ଡି.ଏନ.ଏ.): ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ଆଠମଲ୍ଲିକ ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ  ମାଧପୁର ଉଚ୍ଚ ବିଦ୍ୟାଳୟର ପୂର୍ବତନ ଖେଳ ଶିକ୍ଷକ ସରୋଜ ବିଶ୍ୱାଳ (୭୨)ଙ୍କ  ପରଲୋକ ଘଟିଛି। 

କଳିଙ୍ଗ ସୂତାକଳ ପୁନରୁଦ୍ଧାର ଦାବିରେ ସମାବେଶ: ‘ଓଡ଼ିଶାର ଉନ୍ନତି ପାଇଁ ପରିବର୍ତ୍ତନ ଲୋଡ଼ା’

କଳିଙ୍ଗ ସୂତାକଳ ପୁନରୁଦ୍ଧାର ଦାବିରେ ସମାବେଶ: ‘ଓଡ଼ିଶାର ଉନ୍ନତି ପାଇଁ ପରିବର୍ତ୍ତନ ଲୋଡ଼ା’

ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ, ୨୧ା୨- ଓଡ଼ିଶାରେ ବେରୋଜଗାର, ହିଂସାକାଣ୍ଡ, ଚାଷୀ, ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ସମସ୍ୟା ସହ ଦୁର୍ନୀତି ମଧ୍ୟ ବଢ଼ିଛି। ରାଜ୍ୟର ଉନ୍ନତି ଏବଂ ଭବିଷ୍ୟତ ସୁରକ୍ଷା ପାଇଁ ପରିବର୍ତ୍ତନ ଆବଶ୍ୟକ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ପୂର୍ବତନ ଏମ୍‌ପି ବୈଜୟନ୍ତ ପଣ୍ଡା। 

ନୋଡାଲ ସେଣ୍ଟରରେ କଡ଼ା ସୁରକ୍ଷା: କପି ରୋକିବାକୁ ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ବ୍ୟବସ୍ଥା

ନୋଡାଲ ସେଣ୍ଟରରେ କଡ଼ା ସୁରକ୍ଷା: କପି ରୋକିବାକୁ ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ବ୍ୟବସ୍ଥା

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ, ୨୧।୨- ଶୁକ୍ରବାର ଠାରୁ ଆରମ୍ଭ ହେଉଥିବା ମାଟ୍ରିକ ପରୀକ୍ଷାର ସୁପରିଚାଳନା ପାଇଁ ଜିଲା ଶିକ୍ଷା ବିଭାଗର ପ୍ରସ୍ତୁତି ଶେଷ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ପହଞ୍ଚତ୍ଛି। ୮ଟି ନୋଡାଲ ସେଣ୍ଟରରେ ପହଞ୍ଚତ୍ଥିବା ପ୍ରଶ୍ନପତ୍ରକୁ କଡ଼ା ପୋଲିସ ସୁରକ୍ଷା ମଧ୍ୟରେ ରଖାଯାଇଥିବା ଜିଲା ଶିକ୍ଷା ଅଧିକାରୀ ସଚିଦାନନ୍ଦ ବେହେରା ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି। 

ଜିଲା ବିଜେଡି କାର୍ଯ୍ୟକାରିଣୀ ବୈଠକ: ୱାର୍ଡ କମିଟି ଗଠନ ଉପରେ ଗୁରୁତ୍ୱ

ଜିଲା ବିଜେଡି କାର୍ଯ୍ୟକାରିଣୀ ବୈଠକ: ୱାର୍ଡ କମିଟି ଗଠନ ଉପରେ ଗୁରୁତ୍ୱ

ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ, ୨୧।୨- ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲା ବିଜୁ ଜନତା ଦଳ(ବିଜେଡି)ର କାର୍ଯ୍ୟକାରିଣୀ ବୈଠକ ବୁଧବାର ସ୍ଥାନୀୟ ଦଳୀୟ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। 

ଯୋରନ୍ଦାରେ ଜମୁଛି ମାଘମେଳା

ଯୋରନ୍ଦାରେ ଜମୁଛି ମାଘମେଳା

ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ, ୨୧।୨- ବିଶ୍ୱପ୍ରସିଦ୍ଧ ମାଘମେଳା ପାଇଁ ଚଳଚଞ୍ଚଳ ହୋଇଉଠିଛି ମହିମା ଧର୍ମପୀଠ ଯୋରନ୍ଦା।  ଧର୍ମଚର୍ଚ୍ଚା, ପୂଜାର୍ଚ୍ଚନାରେ ପୀଠ ପରିସର ଉତ୍ସବମୁଖର ହୋଇ ଉଠିଥିବାବେଳେ ହଜାର ହଜାର ସାଧୁସନ୍ନ୍ୟାସୀ ଏଥିରେ ସାମିଲ ହୋଇଛନ୍ତି।

ଦାବି ପୂରଣ ନ ହେଲେ ନିର୍ବାଚନ ବର୍ଜନ

ଦାବି ପୂରଣ ନ ହେଲେ ନିର୍ବାଚନ ବର୍ଜନ

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ, ୨୧।୨- କୋଇଲା ପରିବହନକୁ ନେଇ ତାଳଚେର ବ୍ଲକ ସୋଲଡା ଓ ଡଅଁରା ଗ୍ରାମବାସୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଲାଗି ରହିଥିବା ବିବାଦ ବୁଧବାର ଜିଲା ମୁଖ୍ୟାଳୟରେ ପହଞ୍ଚିଛି। ତାଳଚେର ଉପଖଣ୍ଡ ପ୍ରଶାସନ ଓ ଗୋପାଳପ୍ରସାଦ ଫାଣ୍ଡି ପୋଲିସ ସୋଲଡ଼ା ଗ୍ରାମବାସୀଙ୍କ ଅଭିଯୋଗକୁ କର୍ଣ୍ଣପାତ କରୁ ନ ଥିବା ଅଭିଯୋଗ କରି ଗ୍ରାମବାସୀ ଜିଲାପାଳଙ୍କ ଦ୍ୱାରସ୍ଥ ହୋଇଛନ୍ତି।