ଅନଗୁଳ-ଢେଙ୍କାନାଳ

ବାଇକ୍‌କୁ ଧକ୍କାଦେଲା ହାଇଓ୍ବା: କନ୍‌ଷ୍ଟେବଳ ମୃତ, ଯୁବକଙ୍କ ଗୋଡ଼ ଛିଣ୍ଡିଲା

ବାଇକ୍‌କୁ ଧକ୍କାଦେଲା ହାଇଓ୍ବା: କନ୍‌ଷ୍ଟେବଳ ମୃତ, ଯୁବକଙ୍କ ଗୋଡ଼ ଛିଣ୍ଡିଲା

ଭୁବନ, ୨୫।୨(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.) ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲା ଗଁଦିଆ ଥାନା ମନ୍ଦାର ଛକ ଦେଇ ଯାଇଥିବା ପୂର୍ତ୍ତ ବିଭାଗ ରାସ୍ତାରେ ରବିବାର ସକାଳ ସାଢ଼େ ୬ଟାରେ ଦୁର୍ଘଟଣା ଘଟିଛି। ଏଥିରେ ଜଣେ କନଷ୍ଟେବଳ ପ୍ରାଣ ହରାଇଛନ୍ତି।

ଗୁରୁ ଶିଷ୍ୟ ସମ୍ପର୍କ ନିବିଡ଼ ରହୁ

ଗୁରୁ ଶିଷ୍ୟ ସମ୍ପର୍କ ନିବିଡ଼ ରହୁ


ବଇଣ୍ଡା,୨୪।୨(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଗୋଟିଏ  ଶିଶୁକୁ ଭଲ ମଣିଷ କରିବା ପାଇଁ ମାତାପିତାଙ୍କ ଭୂମିକା ଯେତିକି ରହିଛି ତାଠାରୁ ଅଧିକ ଶିକ୍ଷକ ସମାଜର ରହିବା ଆବଶ୍ୟକ।

ବେଆଇନ ଡିପୋରୁ ୩୫୦ ଟନ୍‌ କୋଇଲା  ଜବତ

ବେଆଇନ ଡିପୋରୁ ୩୫୦ ଟନ୍‌ କୋଇଲା ଜବତ

ତାଳଚେର,୨୪ା୨(ନି.ପ୍ର.)- ତାଳଚେର ବ୍ଲକ ସନ୍ଥପଡା ଗ୍ରାମ ନିକଟସ୍ଥ ବ୍ରାହ୍ମଣୀନଦୀ କୂଳରେ ଥିବା ୨ଟି ବେଆଇନ କୋଇଲା ଡିପୋ ଉପରେ ତାଳଚେର ପୋଲିସ ରବିବାର ପୂର୍ବାହ୍ନରେ ଚଢାଉ କରିଛି। 

ସାତମାଇଲ ଚାଷୀ ସମାବେଶରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ:   ‘କାଳିଆ ଯୋଜନା ଐତିହାସିକ’

ସାତମାଇଲ ଚାଷୀ ସମାବେଶରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ: ‘କାଳିଆ ଯୋଜନା ଐତିହାସିକ’

ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ,୨୪।୨-ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ ରବିବାର ଅପରାହ୍ନରେ ୪ଟା୫ରେ ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲା ଗସ୍ତରେ ଆସି ହିନ୍ଦୋଳ ବ୍ଲକ ସାତମାଇଲସ୍ଥିତ ବହୁବର ପଡ଼ିଆରେ ଆୟୋଜିତ ବିଶାଳ ଚାଷୀ ସମାବେଶକୁ ସମ୍ବୋଧିତ କରିଛନ୍ତି। 

ଅନୁଗୋଳ ବିଜେଡିରେ ମିଶ୍ରଣ ପର୍ବ: ସାମିଲ ହେଲା ଜିଲା ଦଳିତ ମହାସଂଘ

ଅନୁଗୋଳ ବିଜେଡିରେ ମିଶ୍ରଣ ପର୍ବ: ସାମିଲ ହେଲା ଜିଲା ଦଳିତ ମହାସଂଘ

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ, ୨୪।୨- ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା କଳାକେନ୍ଦ୍ର ଠାରେ ଶନିବାର ବିଜେଡିର ମିଶ୍ରଣ ପର୍ବ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଏହି ଅବସରରେ ଅନୁଗୋଳ ଦଳିତ ମହାସଂଘ ସଭାପତି ଆଇନଜୀବୀ ରାଜ କିଶୋର ନାଏକଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ଉପସଭାପତି ସୁରେନ୍ଦ୍ର ବେହେରା, ସମ୍ପାଦକ ବଳରାମ ଗୋଚ୍ଛାୟତ, କୋଷାଧ୍ୟକ୍ଷ ପ୍ରଦୀପ ଗୋଚ୍ଛାୟତ, ମହିଳା ସଦସ୍ୟା ଭାରତୀ ନାଏକଙ୍କ ସହ ୩୦୦ ସଦସ୍ୟାସଦସ୍ୟ ବିଜେଡିରେ ସାମିଲ ହୋଇଥିଲେ। 

କଂଗ୍ରେସ ଶିବିରରେ ବଢୁଛି ଚିନ୍ତା: ଆଶଙ୍କାରେ ଆଶାୟୀ

କଂଗ୍ରେସ ଶିବିରରେ ବଢୁଛି ଚିନ୍ତା: ଆଶଙ୍କାରେ ଆଶାୟୀ

ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ, ୨୪ା୨: ପାଖେଇ ଆସୁଛି ସାଧାରଣ ନିର୍ବାଚନ। ଏହାକୁ ନେଇ ସବୁଠି ଆରମ୍ଭ ହେଲାଣି ରାଜନୈତିକ ଉଷ୍ମତା। ମାପିଚୁପି ଗୋଟିଚାଳନା ଆରମ୍ଭ କଲେଣି ସବୁ ରାଜନୈତିକ ଦଳ। କିଏ ହେବ ଚୂଡ଼ାନ୍ତ ପ୍ରାର୍ଥୀ,  କିଏ ବାଦ୍‌ ପଡ଼ିବେ ସେ ନେଇ ଆରମ୍ଭ ହେଲାଣି କସରତ। 

ପୁଲ୍‌ଓ୍ବାମା ଶହୀଦଙ୍କୁ ଶ୍ରଦ୍ଧାଞ୍ଜଳି: ବଳିଦାନ ମନେପକାଇଲେ

ପୁଲ୍‌ଓ୍ବାମା ଶହୀଦଙ୍କୁ ଶ୍ରଦ୍ଧାଞ୍ଜଳି: ବଳିଦାନ ମନେପକାଇଲେ

ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ, ୨୪।୨- ଢେଙ୍କାନାଳ ସନ୍ଧ୍ୟାତାରା ସାହିତ୍ୟ ସଂସଦ ପକ୍ଷରୁ ସ୍ଥାନୀୟ ଜଗନ୍ନାଥରୋଡସ୍ଥିତ ପ୍ରିଣ୍ଟ୍‌ ଆଣ୍ଡ ପ୍ରିଣ୍ଟ୍‌ ପରିସରରେ ଶନିବାର ପୁଲ୍‌ଓ୍ବାମା ଆତଙ୍କବାଦୀ ଆକ୍ରମଣରେ ଶହୀଦ ହୋଇଥିବା ଯବାନଙ୍କୁ ଭକ୍ତିପୂତ ଶ୍ରଦ୍ଧାଞ୍ଜଳି ଜ୍ଞାପନ କରାଯାଇଛି।

ଆଜି ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ସାତମାଇଲ ଗସ୍ତ

ଆଜି ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ସାତମାଇଲ ଗସ୍ତ

ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ, ୨୪।୨- ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ ରବିବାର ଅପରାହ୍ନ ୪ଟାରେ ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲା ଗସ୍ତରେ ଆସି ହିନ୍ଦୋଳ ବ୍ଲକ ସାତମାଇଲରେ ଆୟୋଜିତ ସମାବେଶରେ ଯୋଗଦେବେ। ଏଥିଲାଗି ପ୍ରଶାସନ ପକ୍ଷରୁ ସମସ୍ତ ପ୍ରସ୍ତୁତି ଚୂଡ଼ାନ୍ତ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ପହଞ୍ଚତ୍ଛି।

ଜିଲା ବିଜେଡି ଆଇନଜୀବୀ ସାମ୍ମୁଖ୍ୟ ସମ୍ମିଳନୀ: ‘ସଙ୍ଗଠନ ମଜଭୁତ ହେଲେ ଦାବି ହାସଲ ସହଜ’

ଜିଲା ବିଜେଡି ଆଇନଜୀବୀ ସାମ୍ମୁଖ୍ୟ ସମ୍ମିଳନୀ: ‘ସଙ୍ଗଠନ ମଜଭୁତ ହେଲେ ଦାବି ହାସଲ ସହଜ’

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ, ୨୪।୨- ସଙ୍ଗଠନ ମଜଭୁତ ହେଲେ ଦାବି ହାସଲ ସହଜ ହୋଇପାରିବ। ଅନୁଗୋଳ ସହର ଟାଉନ ହଲଠାରେ ଶନିବାର ଅନୁଷ୍ଠିତ ଜିଲା ବିଜେଡି ଆଇନଜୀବୀ ସାମ୍ମୁଖ୍ୟ ସମ୍ମିଳନୀରେ ମୁଖ୍ୟଅତିଥି ଭାବେ ଯୋଗଦେଇ ଆଇନ ମନ୍ତ୍ରୀ ପ୍ରତାପ ଜେନା ଏହା କହିଛନ୍ତି।

ଶୃଙ୍ଖଳିତ ହୋଇ ଦେଶସେବା କର

ଶୃଙ୍ଖଳିତ ହୋଇ ଦେଶସେବା କର

ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ,୨୩ା୨-ଢେଙ୍କାନାଳ ଓଡ଼ାପଡ଼ା ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ସିମିନଈ ଉଚ୍ଚ ମାଧ୍ୟମିକ ବିଦ୍ୟାଳୟର ବାର୍ଷିକ ଉତ୍ସବ ଓ ପୁରସ୍କାର ବିତରଣ ଉତ୍ସବ ଶନିବାର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। 

ଆତ୍ମନିର୍ଭରଶୀଳ ହୋଇ କାମ କରିବାକୁ ପରାମର୍ଶ

ଆତ୍ମନିର୍ଭରଶୀଳ ହୋଇ କାମ କରିବାକୁ ପରାମର୍ଶ

ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ,୨୩ା୨- ୟୁକୋ ଆତ୍ମନିଯୁକ୍ତି ତାଲିମ ପ୍ରତିଷ୍ଠାନ ଢେଙ୍କାନାଳ ଶାଖା ପକ୍ଷରୁ କାମାକ୍ଷାନଗର ବ୍ଲକ କଙ୍ଗେଇଲୋ ଗ୍ରାମ କୋଠଘର ପରିସରରେ ଚାଲିଥିବା ପନିପରିବା ଚାଷ ସମ୍ପର୍କିତ ତାଲିମ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଶୁକ୍ରବାର ଉଦ୍‌ଯାପିତ ହୋଇଯାଇଛି। 

ନିଜ ଘର ଜାଳିଦେଲେ ଯୁବକ

ନିଜ ଘର ଜାଳିଦେଲେ ଯୁବକ

ବଇଣ୍ଡା,୨୩।୨(ଡି.ଏନ.ଏ.)-କିଶୋରନଗର ବ୍ଲକ ହଣ୍ଡାପା ଥାନା ନୁନୁକାପଶି ଗ୍ରାମର ପ୍ରହଲ୍ଲାଦ ମୁଣ୍ଡା ଶନିବାର ନିଜ ଘରେ ନିଆଁ ଲଗାଇ ଦେଇଛନ୍ତି।

ବିଜେଡିରେ ସାମିଲ ହେଲେ ଶତାଧିକ କର୍ମୀ

ବିଜେଡିରେ ସାମିଲ ହେଲେ ଶତାଧିକ କର୍ମୀ

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ,୨୩।୨- ଅନୁଗୋଳ କଳାକେନ୍ଦ୍ରଠାରେ ବିଜେଡିର ମିଶ୍ରଣ ପର୍ବ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି।  ମୁଖ୍ୟଅତିଥି ଭାବେ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ଓ ପରିବାର କଲ୍ୟଣ ମନ୍ତ୍ରୀ ପ୍ରତାପ ଜେନା, ଅନୁଗୋଳ ବିଧାୟକ ରଜନୀକାନ୍ତ ସିଂହ, ଆଠମଲ୍ଲିକ ବିଧାୟକ ସଞ୍ଜୀବ ସାହୁ, ପାଲଲହଡ଼ା ବିଧାୟକ ମହେଶ ସାହୁ ପ୍ରମୁଖ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ।

କଠିନ  ପରିଶ୍ରମ କର ଶୀର୍ଷ ସ୍ଥାନରେ ପହଞ୍ଚିବ

କଠିନ ପରିଶ୍ରମ କର ଶୀର୍ଷ ସ୍ଥାନରେ ପହଞ୍ଚିବ

ପରଜଙ୍ଗ,୨୩।୨(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ପରଜଙ୍ଗ ମହାବିଦ୍ୟାଳୟରେ ଶନିବାର ୩୯ ତମ ବାର୍ଷିକ ଉତ୍ସବ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଏହି ଅବସରରେ ମହାବିଦ୍ୟାଳୟର ଏକ ଅତିରିକ୍ତ ଶ୍ରେଣୀଗୃହ ସମେତ ୟୁଜିସି ଅନୁଦାନରେ ୧କୋଟି ୨୨ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ବ୍ୟୟରେ ନିର୍ମିତ ହୋଇଥିବା ଭାରତୀ ଛାତ୍ରୀ ନିବାସକୁ ବାଣିଜ୍ୟ ଓ ପରିବହନ ମନ୍ତ୍ରୀ ଡ. ନୃସିଂହ ଚରଣ ସାହୁ ଉଦ୍‌ଘାଟନ କରିଥିଲେ। ପରେ ବାର୍ଷିକ ଉତ୍ସବ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା। 

୮୪ ମହିଳା ଗୋଷ୍ଠୀଙ୍କୁ ଋଣ ବଣ୍ଟନ

୮୪ ମହିଳା ଗୋଷ୍ଠୀଙ୍କୁ ଋଣ ବଣ୍ଟନ

ଭାପୁର,୨୩।୨(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲା ସଦର ବ୍ଲକ ଭାପୁର ସେବା ସମବାୟ ସମିତି କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ପରିସରରେ ଶନିବାର ମହିଳା ଗୋଷ୍ଠୀଙ୍କୁ ଋଣ ବଣ୍ଟନ କରାଯାଇଛି।

ସମୁଦୀଘରେ ଚରିତ୍ର ସନ୍ଦେହରେ ଚତୁର୍ଥ ସ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ  ହତ୍ୟାକଲେ ବୃଦ୍ଧ

ସମୁଦୀଘରେ ଚରିତ୍ର ସନ୍ଦେହରେ ଚତୁର୍ଥ ସ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ହତ୍ୟାକଲେ ବୃଦ୍ଧ

ପାଲଲହଡ଼ା,୨୩।୨(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ପାଲଲହଡ଼ା ଉପଖଣ୍ଡ ଖମାର ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ବାରକୋଟିଆ ଗ୍ରାମରେ ଶନିବାର ସ୍ବାମୀ ଟାଙ୍ଗିଆ ଚୋଟରେ ସ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ମୃତକ ହେଲେ ଦେବଗଡ଼ ଜିଲ୍ଲା ରିଆମାଳ ଅଞ୍ଚଳର ବଳ ବେହେରାଙ୍କ ସ୍ତ୍ରୀ ଭଗବତୀ(୪୫)।

ଦାଦନ ଖଟିବାକୁ ଯାଇ ବନ୍ଧା ପଡ଼ିଛି ୧୪ ଜୀବନ : କଣ୍ଟାବାଞ୍ଜି କହି ନେଇଯାଇଥିଲେ ହାଇଦ୍ରାବାଦ

ଦାଦନ ଖଟିବାକୁ ଯାଇ ବନ୍ଧା ପଡ଼ିଛି ୧୪ ଜୀବନ : କଣ୍ଟାବାଞ୍ଜି କହି ନେଇଯାଇଥିଲେ ହାଇଦ୍ରାବାଦ

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ, ୨୩।୨ ଦାଦନ ଖଟିବାକୁ ଯାଇ ହାଇଦ୍ରାବାଦରେ ବନ୍ଧା ପଡ଼ିଛନ୍ତି ଅନୁଗୋଳର ୧୪ ଶ୍ରମିକ। ଏପରି କି ଜୀବନ ମରଣ ସହ ସଂଘର୍ଷ କରୁଛନ୍ତି ଅନୁଗୋଳ ବନ୍ତଳା ଅଞ୍ଚଳର ଏହି ଶ୍ରମିକମାନେ। ତୁରନ୍ତ ଉଦ୍ଧାର କରା ନ ଗଲେ ସେମାନଙ୍କ ଜୀବନ ପ୍ରତି ବିପଦ ଅଛି ବୋଲି କୌଶଳକ୍ରମେ ସେଠାରୁ ଖସି ଆସିଥିବା ବନ୍ତଳା ଅଞ୍ଚଳର ଗଗନ ବେହେରା ଜିଲାପାଳ ମନୋଜ କୁମାର ମହନ୍ତିଙ୍କୁ ଲିଖିତ ଭାବେ ଜଣାଇଛନ୍ତି। ଅଭିଯୋଗ ପାଇବା ପରେ ଜିଲା ପ୍ରଶାସନ ପକ୍ଷରୁ ତପତ୍ରତା ଦେଖାଯାଇଛି। 

ପଞ୍ଚାୟତ ସମିତି ବୈଠକରେ ବର୍ଷିଲେ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ : ପ୍ରଶାସନ ସହଯୋଗ ନ କଲେ ଅନଶନ

ପଞ୍ଚାୟତ ସମିତି ବୈଠକରେ ବର୍ଷିଲେ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ : ପ୍ରଶାସନ ସହଯୋଗ ନ କଲେ ଅନଶନ

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ, ୨୩।୨ ଅନୁଗୋଳ ପଞ୍ଚାୟତ ସମିତିର ୭ମ ବୈଠକ ଶୁକ୍ରବାର ବ୍ଲକ ସଭାଗୃହରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଏହି ବୈଠକରେ ବିଭିନ୍ନ ଉନ୍ନୟନ ପ୍ରକଳ୍ପର କାର୍ଯ୍ୟକରିତା ସମ୍ପର୍କରେ ଆଲୋଚନା ହେବାର କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଥିଲା। 

ଏମ୍‌ପିଙ୍କ ଜିଲା ପ୍ରତିନିଧିଙ୍କ ମାତୃ ବିୟୋଗ

ଏମ୍‌ପିଙ୍କ ଜିଲା ପ୍ରତିନିଧିଙ୍କ ମାତୃ ବିୟୋଗ

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ, ୨୩।୨ ଢେଙ୍କାନାଳ-ଅନୁଗୋଳ ଏମ୍‌ପିଙ୍କ ଜିଲା ପ୍ରତିନିଧି ତଥା ଅନୁଗୋଳ ଏନ୍‌ଏସିର ପୂର୍ବତନ ନଗରପାଳ ଭକ୍ତି ପ୍ରସାଦ ଦାସ ଓ ରାଜ୍ୟ ତଥା ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ଟ୍ରକ୍‌ ମାଲିକ ସଂଘ ସଭାପତି ବିଭୂତି ପ୍ରସାଦ ଦାସଙ୍କ ମାତା ଇନ୍ଦୁମତୀ ଦାସ(୮୫)ଙ୍କ ଶୁକ୍ରବାର ମଧ୍ୟାହ୍ନରେ ଅମଲାପଡାସ୍ଥିତ ବାସଭବନରେ ପରଲୋକ ହୋଇଯାଇଛି। 

ଜିଲାପାଳଙ୍କ ଅଫିସ ଘେରିଲେ ଡଅଁରା ଗ୍ରାମବାସୀ

ଜିଲାପାଳଙ୍କ ଅଫିସ ଘେରିଲେ ଡଅଁରା ଗ୍ରାମବାସୀ

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ, ୨୩।୨ଜମି ଅଧିଗ୍ରହଣ ଓ ଥଇଥାନ ଆଇନ ଅନୁଯାୟୀ ସମୁଦାୟ ଜମିର ୭୫ ଭାଗ କୋଇଲା ଖଣି ଦ୍ୱାରା ଦଖଲ କରାଗଲେ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଗ୍ରାମକୁ ବିସ୍ଥାପନ  କରିବାର ନିୟମ ରହିଛି। କିନ୍ତୁ ତାଳଚେର ବ୍ଲକ ଡଅଁରା ଗ୍ରାମର ୮୮ଭାଗ ଜମି ଅଧିଗ୍ରହଣ କରାଯାଇଥିଲେ ସୁଦ୍ଧା ଗଁାକୁ ବିସ୍ଥାପନ କରାଯାଇ ନ ଥିବା ଡଅଁରା ଗ୍ରାମବାସୀ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି। ଏହାର ପ୍ରତିବାଦରେ ସେମାନେ ଜିଲାପାଳ ଓ ଏସ୍‌ପିଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ସମ୍ମୁଖରେ ଶୁକ୍ରବାର ବିକ୍ଷୋଭ ପ୍ରଦର୍ଶନ ସହ ଦାବିପତ୍ର ପ୍ରଦାନ କରିଛନ୍ତି।

ମାଟ୍ରିକ ପରୀକ୍ଷା କେନ୍ଦ୍ର ବୁଲିଲେ ଜିଲାପାଳ : ପ୍ରଥମ ଦିନ କପିଶୂନ୍ୟ

ମାଟ୍ରିକ ପରୀକ୍ଷା କେନ୍ଦ୍ର ବୁଲିଲେ ଜିଲାପାଳ : ପ୍ରଥମ ଦିନ କପିଶୂନ୍ୟ

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ, ୨୩।୨ମାଧ୍ୟମିକ ଶିକ୍ଷା ପରିଷଦ ପକ୍ଷରୁ ଶୁକ୍ରବାରଠାରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିବା ମାଟ୍ରିକ ପରୀକ୍ଷାର ପ୍ରଥମ ଦିନରେ ସାହିତ୍ୟ ପରୀକ୍ଷା ଅନୁଗୋଳ ଜିଲାରେ ଶୃଙ୍ଖଳାର ସହ ଶେଷ ହୋଇଛି। 

ସମାବେଶ ସଫଳ କରିବାକୁ ଆହ୍ବାନ

ସମାବେଶ ସଫଳ କରିବାକୁ ଆହ୍ବାନ

ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ,୨୩ା୨ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲା ବିଜୁ ଯୁବ ଜନତା ଦଳର ଜିଲା କାର୍ଯ୍ୟକାରିଣୀ ବୈଠକ ଶୁକ୍ରବାର ଦଳର ଜିଲା କାର୍ଯ୍ୟାଳୟଠାରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଜିଲା ଯୁବ ବିଜେଡି ସଭାପତି ଧର୍ମାନନ୍ଦ ପରିଡା ସଭାପତିତ୍ୱ କରିଥିଲେ। 

୨୪ରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଢେଙ୍କାନାଳ ଗସ୍ତ :

ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ,୨୩ା୨ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ ଆସନ୍ତା ୨୪ ତାରିଖ ଅପରାହ୍ନ ୪ଟାରେ ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲା ଗସ୍ତରେ ଆସୁଛନ୍ତି ା ହିନ୍ଦୋଳ ବ୍ଲକର ସାତମାଇଲ ଠାରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବାକୁ ଥିବା ଏକ ସମାବେଶରେ ସେ ଯୋଗଦେଇ କାଳିଆ ଯୋଜନାର ହିତାଧିକାରୀମାନଙ୍କୁ ଅର୍ଥ ବଣ୍ଟନ କରିବେ ବୋଲି ଶୁକ୍ରବାର ଜିଲାପାଳ ନିଖିଲ ପବନ କଲ୍ୟାଣ ଜଣାଇଛନ୍ତି। ଜିଲାରେ ପ୍ରଥମ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ କାଳିଆ ଯୋଜନାରେ ସମୁଦାୟ ୩୧,୯୮୫ ଜଣ ହିତାଧିକାରୀଙ୍କୁ ଆର୍ଥତ୍କ ସହାୟତା ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଛି। 

ବେଆଇନ ପଥର ଖାଦାନ ଯୋଗୁ ପରିବେଶ ନଷ୍ଟ :ଜିଲାପାଳଙ୍କଠାରେ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଦାବି

ବେଆଇନ ପଥର ଖାଦାନ ଯୋଗୁ ପରିବେଶ ନଷ୍ଟ :ଜିଲାପାଳଙ୍କଠାରେ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଦାବି

ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ,୨୩ା୨ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲା ସଦର ଥାନା ଗୋବିନ୍ଦପୁର ଫାଣ୍ଡି ଅଞ୍ଚଳରେ ଥିବା ବଳଦିଆବନ୍ଧ ପଞ୍ଚାୟତର ମହୁଲପଡା, ବଡକୁରୁମଟାଙ୍ଗର, ସାନକୁରୁମଟାଙ୍ଗର, ଖଜୁରିଆ, ବାଉଁଶଗୋଠ ଆଦି ଅଞ୍ଚଳରେ ପ୍ରାୟ ୫/୬ମାସ ହେବ ବେଆଇନ ଭାବେ ପଥର ଖାଦାନରୁ ପଥରକାଟି ଚୋରାଚାଲାଣ କରାଯାଉଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି। ଏହାର ତଦନ୍ତ କରି ତୁରନ୍ତ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କ ବିରୋଧରେ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଦାବିରେ ଅଞ୍ଚଳବାସୀ ଶୁକ୍ରବାର ଜିଲା ପ୍ରଶାସନର ଦ୍ୱାରସ୍ଥ ହୋଇଛନ୍ତି।