ଅନଗୁଳ-ଢେଙ୍କାନାଳ

ଆରମ୍ଭ ହେଲା ‘କାଳିଆ’ : କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ କରିବାକୁ ଗଠିତ ହେବ ୩ କମିଟି

ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ, ୩୧।୧୨-ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ସୋମବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଶୁଭାରମ୍ଭ ହୋଇଛି କୃଷିଭିତ୍ତିକ ଯୋଜନା ‘କାଳିଆ’। ଏହି ପରିପ୍ରେକ୍ଷୀରେ ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲା କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଓସ୍‌ଓ୍ବାନ୍‌ ହଲ୍‌ରେ ଭିଡ଼ିଓ କନ୍‌ଫରେନ୍ସିଂ ବ୍ୟବସ୍ଥା କରାଯାଇଥିଲା। ଏ ସମ୍ପର୍କରେ ସୂଚନା ଦେଇ ଜିଲାପାଳ ନିଖିଲ ପଓ୍ବନ କଲ୍ୟାଣ କହିଲେ, ଜିଲାରେ ଯୋଜନାର ସଫଳ ପରିଚାଳନା ଲାଗି ୩ଟି କମିଟି ଗଠିତ ହେବ। ଜିଲାସ୍ତରରେ ଜିଲାପାଳ, ଉପଖଣ୍ଡସ୍ତରରେ ଉପଜିଲାପାଳ ଏବଂ ବ୍ଲକସ୍ତରରେ ବିଡିଓଙ୍କ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତାରେ ଉକ୍ତ କମିଟି ଗଠିତ ହେବ। 

ଅନଲାଇନ ରେଜିଷ୍ଟ୍ରେଶନକୁ ବିରୋଧ :  ଟ୍ରେଜେରୀ ଅଫିସ୍‌ ସମ୍ମୁଖରେ ଆନ୍ଦୋଳନ

ଅନଲାଇନ ରେଜିଷ୍ଟ୍ରେଶନକୁ ବିରୋଧ : ଟ୍ରେଜେରୀ ଅଫିସ୍‌ ସମ୍ମୁଖରେ ଆନ୍ଦୋଳନ

ତାଳଚେର, ୩୧ା୧୨(ନି.ପ୍ର.)- ନିଖିଳ ଉତ୍କଳ ଦଲିଲ ଲେଖକ, ମୋହରୀର ମହାସଂଘ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ କ୍ରମେ ତାଳଚେର ଦଳିଲ ଲେଖକ, ମୋହରୀରମାନେ ସୋମବାର ଅନଲାଇନ ରେଜିଷ୍ଟ୍ରେଶନକୁ ବିରୋଧ କରି ଟ୍ରେଜେରୀ ଅଫିସ ସମ୍ମୁଖରେ କାର୍ଯ୍ୟବନ୍ଦ ଆନ୍ଦୋଳନ କରିଛନ୍ତି। 

ଏଫ୍‌ସିଆଇରେ ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକଙ୍କୁ ନିଯୁକ୍ତି ମିଳୁନି:  କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତ ପ୍ରଜାସଂଘର ବିକ୍ଷୋଭ

ଏଫ୍‌ସିଆଇରେ ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକଙ୍କୁ ନିଯୁକ୍ତି ମିଳୁନି: କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତ ପ୍ରଜାସଂଘର ବିକ୍ଷୋଭ


ତାଳଚେର, ୩୧ା୧୨(ନି.ପ୍ର.)- ଫର୍ଟିଲାଇଜର କର୍ପୋରେଶନ ଅଫ୍‌ ଇଣ୍ଡିଆ(ଏଫ୍‌ସିଆଇ) ତାଳଚେର ୟୁନିଟ୍‌ର ଭିତ୍ତିପ୍ରସ୍ତର ସ୍ଥାପନ ପରେ ପ୍ରାଥମିକ ସ୍ତରରେ କାମ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି। ହେଲେ ଏଥିରେ ସ୍ଥାନୀୟ ଅଞ୍ଚଳର ଯୁବତୀଯୁବକଙ୍କୁ ନିଯୁକ୍ତି ଦିଆଯାଇ ନ ଥିବା ତାଳଚେର ଖଣିଖାଦାନା କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତ ମହାସଂଘ ପକ୍ଷରୁ ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି। ପ୍ରତିବାଦରେ ସୋମବାର ସଂଘ ଏଫ୍‌ସିଆଇ ଫାଟକ ସମ୍ମୁଖରେ ବିକ୍ଷୋଭ କରିଛି। 

ଚୋରା ମଦ ବିକ୍ରେତାଙ୍କ ଉପରେ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରାଯାଉ

ଚୋରା ମଦ ବିକ୍ରେତାଙ୍କ ଉପରେ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରାଯାଉ

ବଇଣ୍ଡା,୩୧।୧୨(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଗ୍ରାମାଞ୍ଚଳରେ ଏବେ ଦିନକୁ ଦିନ ଚୋରା ମଦ କାରବାର ବୃଦ୍ଧି ପାଉଛି। ଫଳରେ ଆଇନଶୃଙ୍ଖଳା ବିପର୍ଯ୍ୟସ୍ତ ଘଟୁଛି। ଅନେକ ବ୍ୟକ୍ତି ନିଜର ଘର ସମ୍ପତ୍ତି ବିକ୍ରି କରି ମଦ୍ୟପାନ କରୁଛନ୍ତି। ନାରୀମାନଙ୍କ ଉପରେ ନିର୍ଯାତନା ବୃଦ୍ଧି ପାଉଛି। ତେଣୁ  ପୋଲିସ ପକ୍ଷରୁ ଚୋରା ମଦ ବିକ୍ରି ବନ୍ଦ କରାଯିବାସହ ବିକ୍ରେତାଙ୍କ ଉପରେ ଦୃଢ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରିବାକୁ  ରବିବାର ଆଠମଲ୍ଲିକ ବ୍ଲକ ଠାକୁରଗଡ଼ ଥାନା ପକ୍ଷରୁ ସାନହୁଲାଠାରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ଆମ ପୋଲିସ ସମିତି ବୈଠକରେ ଯୋଗଦେଇଥିବା ଗ୍ରାମବାସୀ ଏହା କହିଛନ୍ତି। 

ମୋହରି ସଂଘର କାର୍ଯ୍ୟବନ୍ଦ ଆନ୍ଦୋଳନ

ମୋହରି ସଂଘର କାର୍ଯ୍ୟବନ୍ଦ ଆନ୍ଦୋଳନ

ଛେଣ୍ଡିପଦା,୩୧।୧୨(ସ୍ବ.ପ୍ର)- ଓଡିଶା ସରକାରଙ୍କ ଅନଲାଇନରେ ବିକ୍ରି କବଲା ପ୍ରସ୍ତୁତି ଓ ରେଜିଷ୍ଟ୍ରେଶନ ବନ୍ଦ ପ୍ରତିବାଦରେ ସୋମବାର ଛେଣ୍ଡିପଦା ତହସିଲ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ପରିସରରେ ଥିବା ଉପ ନିବନ୍ଧକଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ସମ୍ମୁଖରେ ଛେଣ୍ଡିପଦା ଦଲିଲ ଲେଖକ ଓ ମୋହରି ସଂଘ ପକ୍ଷରୁ କାର୍ଯ୍ୟାବନ୍ଦ ଆନ୍ଦୋଳନ କରାଯାଇଛି। ରାଜ୍ୟ ନିଖିଳ ଉତ୍କଳ ଦଲିଲ ମୋହରି ମହାସଂଘ ଡାକରାରେ ଏହି ଆନ୍ଦୋଳନ ଚାଲିଛି। 

ସର୍ବଭାରତୀୟ ଦେବେନ୍ଦ୍ର ମେମୋରିଆଲ କ୍ରିକେଟ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟର ଫାଇନାଲ ମ୍ୟାଚ୍‌

ସର୍ବଭାରତୀୟ ଦେବେନ୍ଦ୍ର ମେମୋରିଆଲ କ୍ରିକେଟ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟର ଫାଇନାଲ ମ୍ୟାଚ୍‌

ଭୁବନ,୩୧।୧୨(ଡି.ଏନ.ଏ.): ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲା ଭୁବନ ମିନି ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ସର୍ବଭାରତୀୟ ଦେବେନ୍ଦ୍ର ମେମୋରିଆଲ କ୍ରିକେଟ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟର ଫାଇନାଲ ମ୍ୟାଚ ସୋମବାର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଛି।

ପରଜଙ୍ଗରେ ଅନ୍‌ଲାଇନ ରେଜିଷ୍ଟ୍ରେଶନକୁ  ବିରୋଧ

ପରଜଙ୍ଗରେ ଅନ୍‌ଲାଇନ ରେଜିଷ୍ଟ୍ରେଶନକୁ ବିରୋଧ

ପରଜଙ୍ଗ, ୩୧।୧୨(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲା ପରଜଙ୍ଗ ବ୍ଲକ ସଦର ମହକୁମାରେ ଥିବା ସବ୍‌ରେଜିଷ୍ଟ୍ରି କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ସମ୍ମୁଖରେ ସୋମବାର କାର୍ଯ୍ୟବନ୍ଦ କରି ପ୍ରତିବାଦ କରାଯାଇଛି।

ସ୍ବାଧୀନତା ସଂଗ୍ରାମୀ ଦିବାକର ପ୍ରଧାନଙ୍କ ପରଲୋକ

ସ୍ବାଧୀନତା ସଂଗ୍ରାମୀ ଦିବାକର ପ୍ରଧାନଙ୍କ ପରଲୋକ

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ, ୩୧।୧୨: ସ୍ବାଧୀନତା ସଂଗ୍ରାମୀ ଦିବାକର ପ୍ରଧାନଙ୍କ ଅନୁଗୋଳ ଶୁଶୁଡାସ୍ଥିତ ନିଜ ବାସଭବନରେ ୯୮ ବୟସରେ ପରଲୋକ ହୋଇଛି। 

ଭୋଜି ଖାଇଲେ, ଆଶୀର୍ବାଦ ଦେଲେ

ଭୋଜି ଖାଇଲେ, ଆଶୀର୍ବାଦ ଦେଲେ

ତାଳଚେର, ୩୧ା୧୨(ନି.ପ୍ର.) ପ୍ରତିବର୍ଷ ପରି ଚଳିତ ବର୍ଷ ମଧ୍ୟ କଣିହାଁ ବ୍ଲକ ବଡହୀରା  ଓ ଜରାଡାଙ୍ଗ ଗ୍ରାମର ବରିଷ୍ଠ ନାଗରିକମାନଙ୍କୁ ଯୁବଗୋଷ୍ଠୀଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ସମ୍ମାନିତ କରାଯାଇଛି। ପରମ୍ପରା ଅନୁଯାୟୀ ବର୍ଷର ଶେଷ ରବିବାରରେ ଗ୍ରାମର ସମସ୍ତ ବରିଷ୍ଠ ନାଗରିକଙ୍କୁ ଗ୍ରାମ ନିକଟ ବାଙ୍ଖୋଲି ନାଳସ୍ଥିତ ଭୋଜି ସ୍ଥାନକୁ ଆମନ୍ତ୍ରଣ କରାଯାଇଥିଲା।

ଶୀଘ୍ର ଆରମ୍ଭ ହେବ ପାନୀୟ ପ୍ରକଳ୍ପ

ଶୀଘ୍ର ଆରମ୍ଭ ହେବ ପାନୀୟ ପ୍ରକଳ୍ପ

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ, ୩୧।୧୨: ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ବାଦିବାହଳ ଗ୍ରାମ ପରିଦର୍ଶନ ବେଳେ ଢେଙ୍କାନାଳ-ଅନୁଗୋଳ ଏମ୍‌ପି ତଥାଗତ ସତପଥୀଙ୍କ ଜିଲା ପ୍ରତିନିଧି ଭକ୍ତିପ୍ରସାଦ ଦାସଙ୍କୁ ସ୍ବାଗତ ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧନା ଦିଆଯାଇଛି।

ସପ୍ତଶଯ୍ୟାରେ ବଣଭୋଜି ଭିଡ଼: ସୁରକ୍ଷା ବ୍ୟବସ୍ଥା ଢିଲା, ଅସନ୍ତୋଷ

ସପ୍ତଶଯ୍ୟାରେ ବଣଭୋଜି ଭିଡ଼: ସୁରକ୍ଷା ବ୍ୟବସ୍ଥା ଢିଲା, ଅସନ୍ତୋଷ

ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ, ୩୧ା୧୨: ଢେଙ୍କାନାଳ ସହରଠାରୁ ୧୨ କିମି ଦୂରରେ ଥିବା ପ୍ରସିଦ୍ଧ ପର୍ଯ୍ୟଟନ ସ୍ଥଳୀ ସପ୍ତଶଯ୍ୟାରେ ନବବର୍ଷ ଉପଲକ୍ଷେ ବଣଭୋଜି ପାଇଁ ରବିବାର ବ୍ୟାପକ ଭିଡ ହୋଇଥିଲା। ପ୍ରାୟ ୨୦ହଜାରରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ପର୍ଯ୍ୟଟକଙ୍କ ସମାଗମ ହୋଇଥିବାବେଳେ ଆବଶ୍ୟକ ସୁରକ୍ଷା ଅଭାବରୁ ନାନା ଅବ୍ୟବସ୍ଥା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା।

ପ୍ରତିଭା ସମ୍ମାନ ଓ ସ୍ବାଗତମ୍‌-୨୦୧୯ର ଦ୍ୱିତୀୟ ସନ୍ଧ୍ୟା: ପ୍ରତିଭା ବିକଶିତ ହେଲେ ସଂସ୍କୃତି ଆଗକୁ ବଢିବ

ପ୍ରତିଭା ସମ୍ମାନ ଓ ସ୍ବାଗତମ୍‌-୨୦୧୯ର ଦ୍ୱିତୀୟ ସନ୍ଧ୍ୟା: ପ୍ରତିଭା ବିକଶିତ ହେଲେ ସଂସ୍କୃତି ଆଗକୁ ବଢିବ

ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ, ୩୧ା୧୨: ଢେଙ୍କାନାଳର ସାଂସ୍କୃତିକ ଅନୁଷ୍ଠାନ ତ୍ରିରଙ୍ଗା ଓ ସୁପ୍ରଭାତ ପକ୍ଷରୁ ସ୍ଥାନୀୟ ଗୋପବନ୍ଧୁ ଟାଉନହଲଠାରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେଉଥିବା ପ୍ରତିଭା ସମ୍ମାନ ଓ ସ୍ବାଗତମ୍‌-୨୦୧୯ର ରବିବାର ଥିଲା ଦ୍ୱିତୀୟ ସନ୍ଧ୍ୟା। 

ସୌଭାଗ୍ୟ ହେଲାଣି ଦୁର୍ଭାଗ୍ୟ: ବିନା ସଂଯୋଗରେ ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ବିଲ୍‌

ସୌଭାଗ୍ୟ ହେଲାଣି ଦୁର୍ଭାଗ୍ୟ: ବିନା ସଂଯୋଗରେ ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ବିଲ୍‌

ବନ୍ତଳା, ୩୧।୧୨ (ଡି.ଏନ.ଏ.) ଯେଉଁ ପରିବାର ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ସେବା ପାଇବାରୁ ବଞ୍ଚିତ  ଅଛନ୍ତି, ସେମାନଙ୍କୁ ସରକାରଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ସୌଭାଗ୍ୟ ଯୋଜନାରେ ମାଗଣାରେ ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ସଂଯୋଗ ଦିଆଯାଉଛି। ଏହାର ସ୍ଲୋଗାନ ରହିଛି ଘର ଘର କି ବିଜୁଳି। 

ଡେ-ନାଇଟ୍‌ ଭଲିବଲ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ: ବରପଦା ଚାମ୍ପିୟନ

ଡେ-ନାଇଟ୍‌ ଭଲିବଲ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ: ବରପଦା ଚାମ୍ପିୟନ

ବଇଣ୍ଡା,୩୦।୧୨(ଡି.ଏନ.ଏ.)- କିଶୋରନଗର ବ୍ଲକ କଣ୍ଟେଇ କୁଳିଆ ଗ୍ରାମ ଖେଳପଡ଼ିଆଠାରେ ଚାଲିଥିବା କଣ୍ଟେଇକୁଳିଆ ଡେ-ନାଇଟ୍‌ ଭଲିବଲ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ  ରବିବାର ଉଦ୍‌ଯାପିତ ହୋଇଯାଇଛି। ମୁଖ୍ୟଅତିଥି ଭାବେ ଜନତା କଲେଜ ଅଧ୍ୟାପକ ଶ୍ରୀଦ୍ଧାର୍ଥ ପଣ୍ଡା ଯୋଗଦେଇ ଏହାକୁ ଉଦ୍‌ଘାଟନ କରିଥିଲେ। ଏଥିରେ ଟେଣ୍ଟୁଲୀ, ପୁଡ଼ାପୋଡ଼ା, ବରନାଳୀ, ବରପଦା, ମାଛକୁଟା, ପିପଳବାହାଳ, କଣ୍ଟେଇକୁଳିଆ, ବାଲିପଟା ଆଦି  ୮ ଟିମ୍‌ ଅଶଂଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ।

 ନେହେରୁ କପ  ଉଦଯାପିତ: ହଣ୍ଡପା ଚାମ୍ପିୟନ

ନେହେରୁ କପ ଉଦଯାପିତ: ହଣ୍ଡପା ଚାମ୍ପିୟନ

ବଇଣ୍ଡା,୩୦।୧୨(ଡି.ଏନ.ଏ.)- କିଶୋରନଗର ବ୍ଲକ ବଇଣ୍ଡା  ରାମଦେଓ ଉଚ୍ଚ ବିଦ୍ୟାଳୟ ଖେଳପଡ଼ିଆଠାରେ ଚାଲିଥିବା ୨୭ତମ ନେହେରୁ କପ ରବିବାର ଉଦ୍‌ଯାପିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଫାଇନାଲ ମ୍ୟାଚରେ ଲୁହାମୁଣ୍ଡା କ୍ରିକେଟ କ୍ଲବକୁ ହରାଇ  ହଣ୍ଡପା କ୍ରିକେଟ କ୍ଲବ ଚାମ୍ପିୟନ ହୋଇଛି। ପ୍ରଥମେ  ହଣ୍ଡପା ବ୍ୟାଟିଂ କରି ୧୮୯ ରନ କରିଥିଲା। ଜବାବରେ  ଲୁହାମୁଣ୍ଡା ୧୦୭ ରନ କରି ପରାସ୍ତ ହୋଇଥିଲା। 

ପଥୋଲୋଜି ନୂଆ ମେଶିନ ଉଦ୍‌ଘାଟିତ

ପଥୋଲୋଜି ନୂଆ ମେଶିନ ଉଦ୍‌ଘାଟିତ

ତାଳଚେର, ୩୦ା୧୨(ନି.ପ୍ର.)- ଏନ୍‌ଟିପିସି ଡାକ୍ତରଖାନା ପାଥୋଲୋଜି ବିଭାଗର ନୂତନ ଯନ୍ତ୍ରପାତିକୁ ଏନ୍‌ଟିପିସି କାର୍ଯ୍ୟନିର୍ବାହୀ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଏନ୍‌.ବର୍ମା ଉଦ୍‌ଘାଟନ କରିଛନ୍ତି। 

ମନ୍ଦିର ନିର୍ମାଣ ନିମନ୍ତେ ଦେଢ଼ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଦାନ

ତାଳଚେର, ୩୦ା୧୨(ନି.ପ୍ର.)- କଣିହାଁସ୍ଥିତ ଏନ୍‌ଟିପିସି ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ପ୍ରକଳ୍ପର ୨୧ ଜଣ କର୍ମଚାରୀ ତାଳଚେରର ଅଧିଷ୍ଠାତ୍ରୀ ଦେବୀ ମା’ ହିଙ୍ଗୁଳାଙ୍କ ଭବ୍ୟ ମନ୍ଦିର ନିର୍ମାଣ ନିମନ୍ତେ ୧.୫ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଦାନ କରିଛନ୍ତି।

ଆମ୍ବେଦକରଙ୍କ ପ୍ରତିମୂର୍ତ୍ତି ଭାଙ୍ଗିଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ

ଆମ୍ବେଦକରଙ୍କ ପ୍ରତିମୂର୍ତ୍ତି ଭାଙ୍ଗିଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ

ପରଜଙ୍ଗ,୩୦।୧୨(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲା ପରଜଙ୍ଗ ବ୍ଲକ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ସମ୍ମୁଖରେ କିଛିଦିନ ତଳେ ପରଜଙ୍ଗ ବ୍ଲକ ଆଞ୍ଚଳିକ ଦଳିତ ସେବା ସଙ୍ଘ ତରଫରୁ ସମ୍ବିଧାନ ପ୍ରଣେତା ଭାରତ ରତ୍ନ ବାବା ସାହେବ ଭୀମରାଓ ଆମ୍ବେଦକରଙ୍କ ପ୍ରତିମୂର୍ତ୍ତି ସ୍ଥାପନ ହୋଇଥିଲା।

ନମ୍ବର ବଦଳାଉଥିବାବେଳେ ମାଡ଼ି ବସିଲା ପୋଲିସ : ୯ ବାଇକ୍‌ ଉଦ୍ଧାର, ୩ ନାବାଳକ ଅଟକ

ନମ୍ବର ବଦଳାଉଥିବାବେଳେ ମାଡ଼ି ବସିଲା ପୋଲିସ : ୯ ବାଇକ୍‌ ଉଦ୍ଧାର, ୩ ନାବାଳକ ଅଟକ

ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ, ୩୦ା୧୧- ଗତ ୩ ମାସରେ ଢେଙ୍କାନାଳ ସହରରୁ ଚୋରି ହୋଇଥିବା ୧୨ ଦୁଇଚକିଆ ଯାନ ମଧ୍ୟରୁ ରବିବାର ୯ଟି ବାଇକ୍‌କୁ ଟାଉନ ଥାନା ପୋଲିସ ଉଦ୍ଧାର କରିଛି। ଏଥିସହ ଚୋରି ଅଭିଯୋଗରେ ୩ ଜଣ ନାବାଳକଙ୍କୁ ଅଟକ ରଖାଯାଇଛି। ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ୨ ଜଣ ଯୁକ୍ତ ୨ ଛାତ୍ର ବୋଲି ଜଣାପଡିଛି। 

ସର୍ବଭାରତୀୟ ଦେବେନ୍ଦ୍ର ମେମୋରିଆଲ କ୍ରିକେଟ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟର ୨ୟ ସେମିଫାଇନାଲ ମ୍ୟାଚ

ସର୍ବଭାରତୀୟ ଦେବେନ୍ଦ୍ର ମେମୋରିଆଲ କ୍ରିକେଟ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟର ୨ୟ ସେମିଫାଇନାଲ ମ୍ୟାଚ

ଭୁବନ,୩୦।୧୨(ଡି.ଏନ.ଏ.): ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲା ଭୁବନ ମିନି ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ସର୍ବଭାରତୀୟ ଦେବେନ୍ଦ୍ର ମେମୋରିଆଲ କ୍ରିକେଟ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟର ୨ୟ ସେମିଫାଇନାଲ ମ୍ୟାଚ ରବିବାର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଛି। 

 ଛେଣ୍ଡିପଦାରେ ସାନିଟାରି ନାପ୍‌କିନ ପ୍ରସ୍ତୁତି ଓ ଯୋଗାଣ ବ୍ୟବସ୍ଥାର ଶୁଭାରମ୍ଭ

ଛେଣ୍ଡିପଦାରେ ସାନିଟାରି ନାପ୍‌କିନ ପ୍ରସ୍ତୁତି ଓ ଯୋଗାଣ ବ୍ୟବସ୍ଥାର ଶୁଭାରମ୍ଭ

ଛେଣ୍ଡିପଦା,୩୦।୧୨(ସ୍ବ.ପ୍ର.): ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ଛେଣ୍ଡିପଦା ବ୍ଲକ କଲ୍ୟାଣ ମଣ୍ଡପଠାରେ ରବିବାର ଉଜ୍ଜ୍ୱଳାର ସାନିଟାରି ନାପ୍‌କିନ ଶୁଭାରମ୍ଭ  ହୋଇଛି ।

ଜାନୁୟାରୀ ୨୭ରୁ ନାଟ୍ୟ ମହୋତ୍ସବ

ଜାନୁୟାରୀ ୨୭ରୁ ନାଟ୍ୟ ମହୋତ୍ସବ

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ, ୩୦।୧୨ଅନୁଗୋଳରେ ଜାନୁୟାରୀ ୨୭ରୁ ଫେବୃୟାରୀ ୨ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ରାଜ୍ୟସ୍ତରୀୟ ନାଟ୍ୟମହୋତ୍ସବ ‘ନାଟ୍ୟମେଳା-୨୦୧୯’ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ। ଜିଲା ସଂସ୍କୃତି ପରିଷଦର ମିଳିତ ସହଯୋଗରେ ଏହା ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ। ନାଟ୍ୟମ ସଭାପତି ସୁଧାଂଶୁ ମୋହନ ଦ୍ୱିବେଦୀଙ୍କ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତାରେ ଶନିବାର ଏକ ପ୍ରସ୍ତୁତି ବୈଠକ ସ୍ଥାନୀୟ ଏକ ହୋଟେଲରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। 

୬ ଡିଗ୍ରୀକୁ ଖସିଲାଣି ତାପମାତ୍ରା:ଶୀତ ଥରାଉଛି ଜୀବନ

୬ ଡିଗ୍ରୀକୁ ଖସିଲାଣି ତାପମାତ୍ରା:ଶୀତ ଥରାଉଛି ଜୀବନ

ବଇଣ୍ଡା/ଛେଣ୍ଡିପଦା, ୩୦।୧୨(ଡି.ଏନ.ଏ.)ସାରା ରାଜ୍ୟରେ ଶୀତର ପ୍ରକୋପ ଲାଗି ରହିଛି। ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ଆଠମଲ୍ଲିକ ଉପଖଣ୍ଡରେ ମଧ୍ୟ ପ୍ରବଳ ଜାଡ଼ରେ ଜନଜୀବନ ଅସ୍ତବ୍ୟସ୍ତ ହୋଇପଡିଛି। 

ସେବା ଧର୍ମର ପ୍ରଶସ୍ତ ମାର୍ଗ

ସେବା ଧର୍ମର ପ୍ରଶସ୍ତ ମାର୍ଗ

ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ,୩୦ା୧୨ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲା କପିଳାସ ତପୋବନ ମହିମା ବିହାରସ୍ଥିତ ମହିମା ଧର୍ମର ପ୍ରତିଷ୍ଠାତା ମହିମା ସ୍ବାମୀଙ୍କ  ଆତ୍ମଯୋଗ ସାରସ୍ବତ ପୀଠରେ ଗତ ୮ ତାରିଖରୁ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେଉଥିବା ୨୧ ଦିନାଙ୍କ ଯୋଗନିଦ୍ରା ସ୍ମୃତିଚାରଣ ମହୋତ୍ସବ ଶୁକ୍ରବାର ଉଦ୍‌ଯାପିତ ହୋଇଯାଇଛି।