ଅନଗୁଳ-ଢେଙ୍କାନାଳ

ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ସ୍ବାର୍ଥ ପାଇଁ ଭାଙ୍ଗିବ ପୋକତୁଙ୍ଗା ଘାଇ: ଭାସିବ ଶଙ୍ଖପୁର ଗ୍ରାମ

ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ସ୍ବାର୍ଥ ପାଇଁ ଭାଙ୍ଗିବ ପୋକତୁଙ୍ଗା ଘାଇ: ଭାସିବ ଶଙ୍ଖପୁର ଗ୍ରାମ

ବନ୍ତଳା, ୧୫।୯ (ଡି.ଏନ.ଏ)- ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ଶଙ୍ଖପୁର ଗ୍ରାମବାସୀଙ୍କ ଚିନ୍ତା ବଢାଇଛି ପୋକତୁଙ୍ଗା ଘାଇ। ଘାଇରୁ ପାଣି ନିଷ୍କାସନ ବାଟ ବନ୍ଦ ହୋଇଯାଇଥିବାରୁ ଏହା ଯେ କୌଣସି ମୁହୂର୍ତ୍ତରେ ଭାଙ୍ଗିଯିବାର ଆଶଙ୍କା ଉପୁଜିଛି। ଯଦି ଏପରି ସ୍ଥିତି ଉପୁଜେ ତେବେ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଶଙ୍ଖପୁର ଗ୍ରାମ ଏଥିରେ କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତ ହେବ ବୋଲି ଗ୍ରାମବାସୀ ଆକଳନ କରିଛନ୍ତି। ଗ୍ରାମର ପ୍ରାୟ ୪ ଶହ ଘର ଭାସିଯିବା ସହ ହଜାରେରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ପରିବାର କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତ ହେବେ। ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ସ୍ବାର୍ଥ ଯୋଗୁ ସୃଷ୍ଟ ବିବାଦ ଏପରି ପରିସ୍ଥିତି ଉପୁଜାଇଥିବା ଗ୍ରାମବାସୀ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି। ତୁରନ୍ତ ଜିଲା ପ୍ରଶାସନ ଏଥିରେ ହସ୍ତକ୍ଷେପ କରିବାକୁ ସେମାନେ ନିବେଦନ କରିଛନ୍ତି।

ଫାଶରେ ପଡ଼ିଛି ବାଘ, ଗର୍ଜନ ଶୁଣି ଲୋକେ ଆତଙ୍କିତ

ଫାଶରେ ପଡ଼ିଛି ବାଘ, ଗର୍ଜନ ଶୁଣି ଲୋକେ ଆତଙ୍କିତ

ଛେଣ୍ଡିପଦା,୧୫।୯(ସ୍ବ.ପ୍ର/ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ଛେଣ୍ଡିପଦା ବନାଞ୍ଚଳ କୋରାଡ଼ା ଗ୍ରାମ ନିକଟସ୍ଥ ଜଙ୍ଗଲକୁ ଲାଗି ଥିବା ପାହାଡ଼ରେ ଶୁଭୁଛି ବାଘର ଗର୍ଜନ। ଜନ୍ତୁ  ଶିକାର ପାଇଁ ଶିକାରୀ ବସାଇ ଥିବା ଫାଶରେ ପଡିଛି ବାଘ। ଛତୁ ସଂଗ୍ରହ ପାଇଁ ଯାଇଥିବା ଗ୍ରାମବାସୀ ବାଘକୁ ଦେଖି ଛେଣ୍ଡିପଦା ବନାଞ୍ଚଳ ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ଖବର ଦେଇଥିଲେ। ଖବର ପାଇ ଛେଣ୍ଡିପଦା ବନାଞ୍ଚଳ ଅଧିକାରୀ ଦୁର୍ଗାଚରଣ ସାହୁ ଓ ବନ କର୍ମଚାରୀ ମାନେ ଘଟଣା ସ୍ଥଳରେ ପହଞ୍ଚି ବାଘକୁ ଉଦ୍ଧାର କରିବା ପାଇଁ ଉଦ୍ୟମ ଜାରି ରଖିଛନ୍ତି ।

ଭାଲୁ ଆକ୍ରମଣରେ ମହିଳା ଗୁରୁତର

ଭାଲୁ ଆକ୍ରମଣରେ ମହିଳା ଗୁରୁତର

ଛେଣ୍ଡିପଦା,୧୫।୯(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଛେଣ୍ଡିପଦା ଫରେଷ୍ଟ ରେଞ୍ଜ ଅନ୍ତର୍ଗତ ସନ୍ତରାବନ୍ଧ ଗ୍ରାମର ବଂଶୀଧର ସାହୁଙ୍କ ସ୍ତ୍ରୀ ସଞ୍ଜୁ ସାହୁ ଶନିବାର ଭାଲୁ ଆକ୍ରମଣରେ ଗୁରୁତର ହୋଇଛନ୍ତି। ସକାଳେ ଗ୍ରାମ ନିକଟସ୍ଥ ସାଲୁଇଖମଣ ଜଙ୍ଗଲକୁ ସଞ୍ଜୁ ଜାଳେଣି କାଠ ସଂଗ୍ରହ କରିବାକୁ ଯାଇଥିଲେ। 

ଟ୍ରକ ଚାପାରେ ବୃଦ୍ଧା ମୃତ, କ୍ଷତିପୂରଣ ଦାବିରେ ୫୫ନଂ. ଜାତୀୟ ରାଜପଥ ଅବରୋଧ

ଟ୍ରକ ଚାପାରେ ବୃଦ୍ଧା ମୃତ, କ୍ଷତିପୂରଣ ଦାବିରେ ୫୫ନଂ. ଜାତୀୟ ରାଜପଥ ଅବରୋଧ

ଛେଣ୍ଡିପଦା,୧୫।୯(ସ୍ବ.ପ୍ର.): ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ଜରପଡ଼ା ଥାନା ଦେଇ ଯାଇଥିବା ୫୫ନଂ. ବିମଳବେଡାଠାରେ ଶନିବାର ପୂର୍ବାହ୍ନରେ ଟ୍ରକ ଚାପାରେ ଜଣେ ବୃଦ୍ଧାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ମୃତକ ହେଲେ ବିମଳବେଡ଼ା ଗ୍ରାମର ଚନ୍ଦ୍ର ନାଏକଙ୍କ ସ୍ତ୍ରୀ ମନ୍ଦେଇ ନାଏକ(୭୩)।

ଦିନକ ପରେ ବିଶ୍ୱକର୍ମା ପୂଜା, ଚଳଚଞ୍ଚଳ ଆଲୁମିନିୟମ ନଗରୀ

ଦିନକ ପରେ ବିଶ୍ୱକର୍ମା ପୂଜା, ଚଳଚଞ୍ଚଳ ଆଲୁମିନିୟମ ନଗରୀ

ବଅଁରପାଳ,୧୫।୯(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଆସନ୍ତା ୧୭ ତାରିଖରେ ନାଲ୍‌କୋର ପ୍ରସିଦ୍ଧ ବିଶ୍ୱକର୍ମା ପୂଜା ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ। ଏଥିପଇଁ ସମଗ୍ର ଆଲୁମିୟମ ନଗରୀ ବେଶ ଚଳଚଞ୍ଚଳ ହୋଇପଡ଼ିଛି। ଚଳିତ ବର୍ଷ ମୋଟ ୨୩ଟି ମେଢ଼ କରାଯାଇଛି।

 କନଷ୍ଟେବଳ ନିଯୁକ୍ତି ପରୀକ୍ଷା ଫଳ : ୨୧ ପରୀକ୍ଷାର୍ଥୀ ଉତ୍ତୀର୍ଣ୍ଣ

କନଷ୍ଟେବଳ ନିଯୁକ୍ତି ପରୀକ୍ଷା ଫଳ : ୨୧ ପରୀକ୍ଷାର୍ଥୀ ଉତ୍ତୀର୍ଣ୍ଣ

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ, ୧୫ା୯- ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ପୋଲିସର କନଷ୍ଟେବଳ ନିଯୁକ୍ତି ପରୀକ୍ଷା ଫଳ ଶୁକ୍ରବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି। ପରୀକ୍ଷାରେ ୨୧ ଜଣ ପରୀକ୍ଷାର୍ଥୀ ଉତ୍ତୀର୍ଣ୍ଣ ହୋଇଥିବା  ଜିଲା ପୋଲିସ ମୁଖ୍ୟାଳୟ ଠାରେ ବିଜ୍ଞପ୍ତି ଲଗାଯାଇଛି। ଅଣସଂରକ୍ଷିତ ବର୍ଗର ୧୧ ଜଣ ପୁରୁଷ ଓ ମହିଳା ଉତ୍ତୀର୍ଣ୍ଣ ହୋଇଥିବାବେଳେ ଏସ୍‌ଇବିସି ବର୍ଗରେ ଜଣେ ପରୁଷ ଓ ଜଣେ ମହିଳା, ଏସ୍‌ସି ବର୍ଗରେ ୨ ଜଣ ପୁରୁଷ ଓ ଜଣେ ମହିଳା ଏବଂ ଏସ୍‌ଟି ବର୍ଗରେ ୩ ଜଣ ପୁରୁଷ ଓ ୨ ଜଣ ମହିଳା ଉତ୍ତୀର୍ଣ୍ଣ ହୋଇଛନ୍ତି।

ହରିହରପୁର ଗ୍ରାମରେ ଫସଲ ନଷ୍ଟ କଲେ ହାତୀପଲ

ହରିହରପୁର ଗ୍ରାମରେ ଫସଲ ନଷ୍ଟ କଲେ ହାତୀପଲ

ଛେଣ୍ଡିପଦା,୧୫।୯(ସ୍ବ.ପ୍ର.)- ଛେଣ୍ଡିପଦା ବ୍ଲକ ହରିହରପୁର ଗ୍ରାମରେ ବୁଧବାର ହାତୀପଲ ଉପଦ୍ରବ କରିଛନ୍ତି। ଗ୍ରାମର ଗୋବର୍ଦ୍ଧନ ମାହାର, ବିଦ୍ୟାଧର ନାଏକ, ବିଦ୍ୟାଧର ମାହାର, ଖଗେଶ୍ୱର ପ୍ରଧାନ, ଶ୍ରୀପତି ପ୍ରଧାନ, କୁମାର ବେହେରା, ସୁରେଶ ଚନ୍ଦ୍ର ସାହୁ, ପ୍ରଦୀପ କୁମାର ପ୍ରଧାନ, ଚିତରନ ସାହୁ, ସନ୍ତୋଷ କୁମାର ପ୍ରଧାନ, ବିଶ୍ୱନାଥ ସାହୁ, ରାଧାମୋହନ ପ୍ରଧାନ ପ୍ରମୁଖଙ୍କ ୧୦ ଏକରରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ଧାନ ଫସଲ ହାତୀପଲ ଖାଇ ନଷ୍ଟ କରିଦେଇଛନ୍ତି।

ଗଣେଶ ପୂଜା ଭୋଗ ଖାଇ ୪୦ ଅସୁସ୍ଥ

ଗଣେଶ ପୂଜା ଭୋଗ ଖାଇ ୪୦ ଅସୁସ୍ଥ

ବଇଣ୍ଡା,୧୫।୯(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଆଠମଲ୍ଲିକ ବ୍ଲକ ଠାକୁରଗଡ଼ ଥାନା କୁତୁଲିସିଙ୍ଗା  ପ୍ରାଥମିକ ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ଗୁରୁବାର ଗଣେଶ ପୂଜା ଭୋଗ ଖାଇ ୩୦ରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରଙ୍କ ସମେତ ୧୦ ଗ୍ରାମବାସୀ ଝାଡ଼ାବାନ୍ତିର ଶିକାର ହୋଇଛନ୍ତି।  

ବିପ୍ରଡିହରେ ୩ ଗୋରୁଙ୍କୁ ମାରିଲା ବାଘୁଣୀ:  ବିଟ୍‌ ହାଉସ ପୋ଼ଡ଼ିଦେଲେ ଗ୍ରାମବାସୀ

ବିପ୍ରଡିହରେ ୩ ଗୋରୁଙ୍କୁ ମାରିଲା ବାଘୁଣୀ: ବିଟ୍‌ ହାଉସ ପୋ଼ଡ଼ିଦେଲେ ଗ୍ରାମବାସୀ

ବଇଣ୍ଡା,୧୫।୯(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ସାତକୋଶିଆକୁ ଆସିଥିବା ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶ ବାଘୁଣୀ ‘ସୁନ୍ଦରୀ’ ଶୁକ୍ରବାର ଅପରାହ୍ନରେ ଆଠମଲ୍ଲିକ ବ୍ଲକ ଧଣ୍ଡାତୋପା ରେଞ୍ଜ ବିପ୍ରଡିହ ଗ୍ରାମରେ ଆତଙ୍କ ଖେଳାଇଛି। ବାଘୁଣୀ ଗ୍ରାମର ପ୍ରକାଶ ପ୍ରଧାନଙ୍କ ଏକ ଗାଈ ଓ ବାଛୁରୀ ଏବଂ ବୃନ୍ଦାବନ ପ୍ରଧାନଙ୍କ ଏକ ଗାଈକୁ ମାରି ଦେଇଥିବା ଗ୍ରାମବାସୀ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି। ଏହାକୁ ନେଇ ଉତ୍ତ୍ୟକ୍ତ ଲୋକେ ଗ୍ରାମରେ ଥିବା ବିଟ୍‌ ହାଉସ୍‌କୁ ପୋଡ଼ି ଦେଇଛନ୍ତି। 

ତାଳଚେର ଭାଜପା ମହିଳା ମୋର୍ଚ୍ଚାର ବୈଠକ

ତାଳଚେର ଭାଜପା ମହିଳା ମୋର୍ଚ୍ଚାର ବୈଠକ

ତାଳଚେର,୧୪।୯(ନି.ପ୍ର.)- ଆସନ୍ତା ୨୨ ତାରିଖରେ  ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି  ତାଳଚେର ସାର କାରଖାନାର ଶିଳାନ୍ୟାସ କରିବାର କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ରହିଛି । ଏ ନେଇ  ଶୁକ୍ରବାର  ତାଳଚେର ଭାଜପା  ମହିଳା ମୋର୍ଚ୍ଚାର ଏକ ବୈଠକ ଏଫସିଆଇ ସ୍ଥିତ ଭାଜପା କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି । 

ବଜ୍ରପାତରେ ଜଣେ ମୃତ, ଜଣେ ଗୁରୁତର

ବଜ୍ରପାତରେ ଜଣେ ମୃତ, ଜଣେ ଗୁରୁତର

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ, ୧୪ା୯- ବଜ୍ରପାତରେ ଅନୁଗୋଳ ବ୍ଲକ ଆମ୍ବପାଳ ଗ୍ରାମର ରମେଶ ସାହୁଙ୍କ ଶୁକ୍ରବାର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ଏଥିସହ ତାଙ୍କ ଭାଇ ପୁରୁଷୋତ୍ତମ ସାହୁ ଗୁରୁତର ହୋଇ ଅନୁଗୋଳ 

ମହିଳାଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର

ମହିଳାଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର

ତାଳଚେର,୧୪ା୯(ନି.ପ୍ର.)- ତାଳଚେର କଲେଜ ସମ୍ମୁଖ ରେଙ୍ଗାଳି ଦକ୍ଷିଣ କେନାଲରୁ ଶୁକ୍ରବାର ଜଣେ ମହିଳାଙ୍କ ମୃତଦେହ ପୋଲିସ ଉଦ୍ଧାର କରିଛି ।

ଅଧିଗୃହୀତ ଜମିରେ ଚାଷ କରିବାକୁ ଚେତାବନୀ

ଅଧିଗୃହୀତ ଜମିରେ ଚାଷ କରିବାକୁ ଚେତାବନୀ

ତାଳଚେର,୧୪।୯(ନି.ପ୍ର.)- ଏମ୍‌ସିଏଲର ଏଠାରେ ଥିବା ଲିଙ୍ଗରାଜ ଓ ଭୁବନେଶ୍ୱରୀ କୋଇଲା ଖଣି ଦ୍ୱାରା କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତ ତାଳଚେର ବ୍ଲକ କଣ୍ଡାଳ ଗ୍ରାମବାସୀଙ୍କ ସମସ୍ୟା ସମାଧାନ ଦିଗରେ କୌଣସି ପଦକ୍ଷେପ ନିଆଯାଉ ନ ଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି

 ନିଖୋଜ ମହିଳାଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର

ନିଖୋଜ ମହିଳାଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର

ବଇଣ୍ଡା,୧୪।୯(ଡି.ଏନ.ଏ.)-କିଶୋରନଗର ଥାନା ସାହାଜବାହାଳୀ ଗ୍ରାମର ନିଖୋଜ ଥିବା ସୁରତୀ ନାୟକଙ୍କ ମୃତଦେହ ଶୁକ୍ରବାର  ପୋଲିସ ନିକଟସ୍ଥ  ଜଙ୍ଗଲରୁ ଉଦ୍ଧାର କରିଛି। 

ବିଜୁ ଯୁବବାହିନୀକୁ ପ୍ରଶିକ୍ଷଣ ଦେଲେ ମନ୍ତ୍ରୀ:  ଯୋଜନାର ସଫଳ ରୂପାୟନ ପ୍ରଥମ କର୍ତ୍ତବ୍ୟ

ବିଜୁ ଯୁବବାହିନୀକୁ ପ୍ରଶିକ୍ଷଣ ଦେଲେ ମନ୍ତ୍ରୀ: ଯୋଜନାର ସଫଳ ରୂପାୟନ ପ୍ରଥମ କର୍ତ୍ତବ୍ୟ


ଛେଣ୍ଡିପଦା,୧୪।୯(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ଛେଣ୍ଡିପଦା ସଦର ମହକୁମା ସ୍ଥିତ ମିନି ଷ୍ଟାଡିୟମଠାରେ ଶୁକ୍ରବାର ବିଜୁ ଯୁବ ବାହିନୀ ପକ୍ଷରୁ ଛେଣ୍ଡିପଦା ନିର୍ବାଚନ ମଣ୍ଡଳୀସ୍ତରୀୟ ପ୍ରଶିକ୍ଷଣ ଶିବିର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଜିଲା ବିଜୁ ଯୁବ ବାହିନୀ ସଭାପତି ଦୀନେଶ କୁମାର ପ୍ରଧାନଙ୍କ ପୌରୋହିତ୍ୟରେ ଆୟୋଜିତ ଏହି ଶିବିରରେ ମୁଖ୍ୟଅତିଥି ଭାବେ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ଓ ପରିବାର କଲ୍ୟାଣ ମନ୍ତ୍ରୀ ପ୍ରତାପ କୁମାର ଜେନା ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ। ମନ୍ତ୍ରୀ ଜେନା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଉଦ୍‌ଘାଟନ କରିବା ସହ ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ କ୍ରୀଡ଼ା ଓ ଯୁବ ବ୍ୟାପାର ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ଗଠନ କରାଯାଇଥିବା ବିଜୁ ଯୁବ ବାହିନୀ ସଙ୍ଗଠନର ଦାୟିତ୍ୱ ସମ୍ପର୍କରେ ଆଲୋଚନା କରିଥିଲେ।

ହାତୀ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟଣା: ଦୁଇ ବନ କର୍ମଚାରୀ ନିଲମ୍ବିତ

ହାତୀ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟଣା: ଦୁଇ ବନ କର୍ମଚାରୀ ନିଲମ୍ବିତ

ହିନ୍ଦୋଳ,୧୪।୯(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ହିନ୍ଦୋଳ ବ୍ଲକ ବାଲିମୀ ଥାନା ମହାଲୁଣ୍ଡା ପଞ୍ଚାୟତ ଡେଙ୍ଗବୁରୀ ହାତୀ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟଣାରେ ନିଲମ୍ବିତ ହୋଇଛନ୍ତି ୨ବନ କର୍ମଚାରୀ। କର୍ତ୍ତବ୍ୟରେ ଅବହେଳା କରିଥିବା ଅଭିଯୋଗରେ ଫରେଷ୍ଟର ଆର୍ଯ୍ୟରଞ୍ଜନ ସାହୁ, ଫରେଷ୍ଟ ଗାର୍ଡ ନମିତା ବେହେରାଙ୍କୁ ଜିଲା ବନଖଣ୍ଡ ଅଧିକାରୀ  ରିଙ୍କୁ କୁମାରୀ ନିଲମ୍ବିତ କରିଛନ୍ତି। ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ, ଅଗଷ୍ଟ ୩୧ରେ ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ତାର ସଂସ୍ପର୍ଶରେ ଆସି ଏକ ହାତୀ ପ୍ରାଣ ହରାଇଥିଲା।

ଭୂଷଣ ନିରାପତ୍ତା ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ଆକ୍ରମଣ

ଭୂଷଣ ନିରାପତ୍ତା ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ଆକ୍ରମଣ

ଓଡ଼ାପଡ଼ା, ୧୪ା୯(ଡି.ଏନ.ଏ.)- କଣ୍ଟାବଣିଆସ୍ଥିତ ଭୂଷଣ ଷ୍ଟିଲ କାରଖାନାର ନିରାପତ୍ତା ଅଧିକାରୀ ଧର୍ମାନନ୍ଦ ସାମଲଙ୍କ ଉପରେ ଗୁରୁବାର ଅପରାହ୍ନରେ ମରଣାନ୍ତକ ଆକ୍ରମଣ ହୋଇଛି।

ଛେଣ୍ଡିପଦା ବନାଞ୍ଚଳରେ ୨୬ ହାତୀ

ଛେଣ୍ଡିପଦା ବନାଞ୍ଚଳରେ ୨୬ ହାତୀ

ଛେଣ୍ଡିପଦା,୧୪ା୯(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଛେଣ୍ଡିପଦା ବନାଞ୍ଚଳ ଇଲାକାରେ ଗୁରୁବାର ୨୬ଟି ବଣୁଆ ହାତୀ ଚଳପ୍ରଚଳ କରୁଥିବା ଜଣାପଡିଛି। କଙ୍କୁରପାଳ ଜଙ୍ଗଲରେ ୪ଟି ହାତୀ ଥିବା ବେଳେ ଡଙ୍ଗାପାଳ ଜଙ୍ଗଲରେ ନରହନ୍ତା ଦନ୍ତା ରହିଛି। ମାରୁଢିପ ଇଲାକାରେ ୧୩ଟି ଓ କଇଁଛପଦା ଅଞ୍ଚଳରେ ୯ଟି ହାତୀ ଚଲାବୁଲା କରୁଛନ୍ତି। 

କଳା, ସଂସ୍କୃତି ଢେଙ୍କାନାଳକୁ ଗର୍ବିତ କରିଛି

କଳା, ସଂସ୍କୃତି ଢେଙ୍କାନାଳକୁ ଗର୍ବିତ କରିଛି

ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ, ୧୪-୯- କଳା, ସଂସ୍କୃତି ଏବଂ ପରମ୍ପରା ପାଇଁ ଢେଙ୍କାନାଳ ମାଟି ଗର୍ବିତ। ଏଠାକାର କଳାକାରମାନେ ସମଗ୍ର ରାଜ୍ୟରେ ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ପରିଚୟ ସୃଷ୍ଟି କରିଛନ୍ତି।  କଳା, ସଂସ୍କୃତି ଓ କଳାକାରଙ୍କ ଉନ୍ନତି ଲାଗି ସମସ୍ତ ସହଯୋଗ ଆବଶ୍ୟକ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ଜିଲାପାଳ ନିଖିଲ ପଓ୍ବନ କଲ୍ୟାଣ। ସ୍ଥାନୀୟ ଗୋପବନ୍ଧୁ ଟାଉନ ହଲ୍‌ରେ ଗୁରୁବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ୪ର୍ଥ ନୃତ୍ୟାଙ୍ଗନା ସମ୍ମାନ ଉତ୍ସବରେ ମୁଖ୍ୟଅତିଥି ଭାବେ ଯୋଗଦେଇ ସେ ଏହା କହିଥିଲେ।

ପ୍ରଥମ ସ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ନିର୍ଯାତନା, ଅଭିଯୁକ୍ତ ସ୍ବାମୀ ଗିରଫ

ପ୍ରଥମ ସ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ନିର୍ଯାତନା, ଅଭିଯୁକ୍ତ ସ୍ବାମୀ ଗିରଫ

ଭୁବନ, ୧୪ା୯(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.):ପ୍ରଥମ ସ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ନିର୍ଯାତନା ଦେବା ଅଭିଯୋଗରେ ଭୁବନ ପୋଲିସ ନଟାକଟା ମୌଜା ୩ନଂ. ଓ୍ବାର୍ଡର ସନ୍ତୋଷ ବେହେରା (୩୦)ଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଛି।  

ଯୁବକଙ୍କୁ ମରଣାନ୍ତକ ଆକ୍ରମଣ

ଯୁବକଙ୍କୁ ମରଣାନ୍ତକ ଆକ୍ରମଣ


ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ, ୧୪ା୯- ଅନୁଗୋଳ ଅମଲାପଡ଼ାସ୍ଥିତ ବାସନ୍ତୀ ଦୁର୍ଗା ପଡ଼ିଆ ସମ୍ମୁଖରେ ଗୁରୁବାର ହୋଇଛି ଗଣ୍ଡଗୋଳ। ଲୁହା ରଡ଼ରେ ସଂଘବଦ୍ଧ ଆକ୍ରମଣ ଯୋଗୁ ଚନ୍ଦ୍ରକାନ୍ତ ସେଠୀ(୨୨) ଗୁରୁତର ହୋଇଛନ୍ତି। ତାଙ୍କୁ ଜିଲା ମୁଖ୍ୟ ଚିକିତ୍ସାଳୟରେ ପ୍ରାଥମିକ ଚିକିତ୍ସା ପରେ କଟକ ସ୍ଥାନାନ୍ତର କରାଯାଇଛି।

ଭାଲୁ ଆକ୍ରମଣରେ ଜଣେ ଆହତ

ଭାଲୁ ଆକ୍ରମଣରେ ଜଣେ ଆହତ

ମାଧପୁର, ୧୪।୯- ଆଠମଲ୍ଲିକ ବ୍ଲକ କୁଦଗାଁ ପଞ୍ଚାୟତ ପୀତବାସପୁର ଗ୍ରାମର  ଲିପିକା ଭୋଇ(୨୩) ଶୁକ୍ରବାର ଭାଲୁ ଆକ୍ରମଣରେ ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି।

ଗାଧୋଇବାକୁ ଯାଇ ଜୀବନ ଗଲା, ପୋଖରୀରେ ଦୁଇ ଭଉଣୀଙ୍କ ସଲୀଳ ସମାଧି

ଗାଧୋଇବାକୁ ଯାଇ ଜୀବନ ଗଲା, ପୋଖରୀରେ ଦୁଇ ଭଉଣୀଙ୍କ ସଲୀଳ ସମାଧି

ଛେଣ୍ଡିପଦା,୧୪।୯(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ./ସ୍ବ.ପ୍ର.): ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ଛେଣ୍ଡିପଦା ବ୍ଲକ ଜରପଡ଼ା ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ଉଗୀ ପଞ୍ଚାୟତ ଲେମ୍ବୁତଇଳା ଗ୍ରାମରେ ଶୁକ୍ରବାର ଏକ ଅଭାବନୀୟ ଘଟଣା ଘଟିଛି। ପୋଖରୀକୁ ଗାଧୋଇବାକୁ ଯାଇ ଦୁଇ ଭଉଣୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ସେମାନେ ହେଲେ ଗ୍ରାମର ପିତାମ୍ବର ସାହୁଙ୍କ ଦୁଇ ଝିଅ ଝୁନୁବାଳା ସାହୁ(୧୪) ଏବଂ ସାନ ଝିଅ ରୁନୁବାଳା ସାହୁ(୧୨)।

ପୋଖରୀ ହୁଡ଼ାରୁ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର

ପୋଖରୀ ହୁଡ଼ାରୁ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର

ବଇଣ୍ଡା,୧୪।୯(ଡି.ଏନ.ଏ.):ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ଠାକୁରଗଡ଼ ଥାନା ବେଲବଣିଆ ଗ୍ରାମ ପୋଖରୀ ହୁଡ଼ାରୁ ବୁଧବାର ଅପରାହ୍ନରେ କରଡ଼ାବାହାଳୀ(ଖ) ଗ୍ରାମର ଗଙ୍ଗାଧର ବେହେରା(୨୭)ଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର କରାଯାଇଛି। ପୋଲିସ ମୃତଦେହ ଜବତ କରି ଆଠମଲ୍ଲିକ ଉପଖଣ୍ଡ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦ୍ରରେ ବ୍ୟବଚ୍ଛେଦ କରାଇଛି। ଏ ସଂକ୍ରାନ୍ତରେ ନଂ.୯/୧୮ରେ ଏକ ଅପମୃତ୍ୟୁ ମାମଲା ରୁଜୁ ହୋଇଛି। ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ ଗଙ୍ଗାଧରଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କରାଯାଇ ପୋଖରୀ ହୁଡ଼ାରେ ପକା ଯାଇଥିବା ତାଙ୍କ ବାପା ଟିକୁନ ବେହେରା ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି। ଏ ନେଇ ପୋଲିସ ପଦକ୍ଷେପ ନ ନେବାରୁ ଅସନ୍ତୁଷ୍ଟ ଗ୍ରାମବାସୀ ଗୁରୁବାର ବ୍ୟବଚ୍ଛେଦ ହୋଇ ଆସିବା ପରେ ମୃତଦେହକୁ ଗୁଣ୍ଡୁରୀଠାରେ ରଖି ବଇଣ୍ଡା-ଆଠମଲ୍ଲିକ ରାସ୍ତା ଅବରୋଧ କରିଛନ୍ତି। ମଧ୍ୟାହ୍ନ ୧ଟାରୁ ଖବର ଲେଖା ହେବା ସୁଦ୍ଧା ଆନ୍ଦୋଳନ ଚାଲିଥିଲା। ଠାକୁରଗଡ଼ ପୋଲିସ ସେଠାରେ ପହଞ୍ଚିବା ପରେ ଗ୍ରାମବାସୀ ସେମାନଙ୍କୁ ଘେରାଉ କରିଥିଲେ।