ଅନଗୁଳ-ଢେଙ୍କାନାଳ

ସର୍ବଭାରତୀୟ ଦେବେନ୍ଦ୍ର ମେମୋରିଆଲ କ୍ରିକେଟ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟର ୨ୟ ସେମିଫାଇନାଲ ମ୍ୟାଚ

ସର୍ବଭାରତୀୟ ଦେବେନ୍ଦ୍ର ମେମୋରିଆଲ କ୍ରିକେଟ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟର ୨ୟ ସେମିଫାଇନାଲ ମ୍ୟାଚ

ଭୁବନ,୩୦।୧୨(ଡି.ଏନ.ଏ.): ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲା ଭୁବନ ମିନି ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ସର୍ବଭାରତୀୟ ଦେବେନ୍ଦ୍ର ମେମୋରିଆଲ କ୍ରିକେଟ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟର ୨ୟ ସେମିଫାଇନାଲ ମ୍ୟାଚ ରବିବାର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଛି। 

 ଛେଣ୍ଡିପଦାରେ ସାନିଟାରି ନାପ୍‌କିନ ପ୍ରସ୍ତୁତି ଓ ଯୋଗାଣ ବ୍ୟବସ୍ଥାର ଶୁଭାରମ୍ଭ

ଛେଣ୍ଡିପଦାରେ ସାନିଟାରି ନାପ୍‌କିନ ପ୍ରସ୍ତୁତି ଓ ଯୋଗାଣ ବ୍ୟବସ୍ଥାର ଶୁଭାରମ୍ଭ

ଛେଣ୍ଡିପଦା,୩୦।୧୨(ସ୍ବ.ପ୍ର.): ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ଛେଣ୍ଡିପଦା ବ୍ଲକ କଲ୍ୟାଣ ମଣ୍ଡପଠାରେ ରବିବାର ଉଜ୍ଜ୍ୱଳାର ସାନିଟାରି ନାପ୍‌କିନ ଶୁଭାରମ୍ଭ  ହୋଇଛି ।

ଜାନୁୟାରୀ ୨୭ରୁ ନାଟ୍ୟ ମହୋତ୍ସବ

ଜାନୁୟାରୀ ୨୭ରୁ ନାଟ୍ୟ ମହୋତ୍ସବ

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ, ୩୦।୧୨ଅନୁଗୋଳରେ ଜାନୁୟାରୀ ୨୭ରୁ ଫେବୃୟାରୀ ୨ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ରାଜ୍ୟସ୍ତରୀୟ ନାଟ୍ୟମହୋତ୍ସବ ‘ନାଟ୍ୟମେଳା-୨୦୧୯’ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ। ଜିଲା ସଂସ୍କୃତି ପରିଷଦର ମିଳିତ ସହଯୋଗରେ ଏହା ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ। ନାଟ୍ୟମ ସଭାପତି ସୁଧାଂଶୁ ମୋହନ ଦ୍ୱିବେଦୀଙ୍କ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତାରେ ଶନିବାର ଏକ ପ୍ରସ୍ତୁତି ବୈଠକ ସ୍ଥାନୀୟ ଏକ ହୋଟେଲରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। 

୬ ଡିଗ୍ରୀକୁ ଖସିଲାଣି ତାପମାତ୍ରା:ଶୀତ ଥରାଉଛି ଜୀବନ

୬ ଡିଗ୍ରୀକୁ ଖସିଲାଣି ତାପମାତ୍ରା:ଶୀତ ଥରାଉଛି ଜୀବନ

ବଇଣ୍ଡା/ଛେଣ୍ଡିପଦା, ୩୦।୧୨(ଡି.ଏନ.ଏ.)ସାରା ରାଜ୍ୟରେ ଶୀତର ପ୍ରକୋପ ଲାଗି ରହିଛି। ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ଆଠମଲ୍ଲିକ ଉପଖଣ୍ଡରେ ମଧ୍ୟ ପ୍ରବଳ ଜାଡ଼ରେ ଜନଜୀବନ ଅସ୍ତବ୍ୟସ୍ତ ହୋଇପଡିଛି। 

ସେବା ଧର୍ମର ପ୍ରଶସ୍ତ ମାର୍ଗ

ସେବା ଧର୍ମର ପ୍ରଶସ୍ତ ମାର୍ଗ

ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ,୩୦ା୧୨ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲା କପିଳାସ ତପୋବନ ମହିମା ବିହାରସ୍ଥିତ ମହିମା ଧର୍ମର ପ୍ରତିଷ୍ଠାତା ମହିମା ସ୍ବାମୀଙ୍କ  ଆତ୍ମଯୋଗ ସାରସ୍ବତ ପୀଠରେ ଗତ ୮ ତାରିଖରୁ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେଉଥିବା ୨୧ ଦିନାଙ୍କ ଯୋଗନିଦ୍ରା ସ୍ମୃତିଚାରଣ ମହୋତ୍ସବ ଶୁକ୍ରବାର ଉଦ୍‌ଯାପିତ ହୋଇଯାଇଛି। 

‘ସହଯୋଗରେ ବାସ୍ତବ ରୂପ ନେବ ସ୍ବପ୍ନ’

‘ସହଯୋଗରେ ବାସ୍ତବ ରୂପ ନେବ ସ୍ବପ୍ନ’

ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ,୩୦ା୧୨ଢେଙ୍କାନାଳ ସାଂସ୍କୃତିକ ଅନୁଷ୍ଠାନ ତ୍ରିରଙ୍ଗା ସୁପ୍ରଭାତର ୧୯ତମ ବାର୍ଷିକ ଉତ୍ସବ ପ୍ରତିଭା ଚୟନ ଓ ସ୍ବାଗତମ-୨୦୧୯ ଶନିବାର ଉଦ୍‌ଘାଟିତ ହୋଇଯାଇଛି। ୩ ଦିନ ଧରି ହେବାକୁ ଥିବା ଏହି ଉତ୍ସବକୁ ଅନୁଷ୍ଠାନର ଶିଶୁ କଳାକାରମାନେ ଅତିଥି ଭାବେ ଯୋଗଦେଇ ଉଦ୍‌ଘାଟନ କରିଥିଲେ। ଅତିଥି ଶିଶୁ କଳାକାର ଜିଜ୍ଞାସୁ ଏ. ଆର ସାହୁ କହିଲେ, ୧୯ବର୍ଷ ହେଲା ଏହି ଅନୁଷ୍ଠାନ ଲୁକ୍କାୟିତ ପ୍ରତିଭା ବିକଶିତ କରିବା ପାଇଁ ଉଦ୍ୟମ ଜାରି ରଖିଛି । 

୨ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ନକଲି ମଦ ଜବତ

୨ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ନକଲି ମଦ ଜବତ

ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ,୩୦ା୧୨ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲା ଭୁବନ ବିଜ୍ଞାପିତ ପରିଷଦ ଅଞ୍ଚଳର ଗୁଜୁରିହାଟ ଠାରେ ଥିବା ଏକ ନକଲି ମଦ କାରଖାନା ଉପରେ ଶନିବାର ଭୋର୍‌ ସମୟରେ ଚଢ଼ାଉ କରିଛି ଅବକାରୀ ବିଭାଗ। ପୋଲିସ ସହାୟତାରେ ଏହି ଚଢ଼ାଉରେ ୨ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ମଦ ସହ ପ୍ରସ୍ତୁତି ସାମଗ୍ରୀ ଜବତ କରାଯାଇଛି। ଏଥିସହ ଏହାର ମୁଖ୍ୟ ଅଭିଯୁକ୍ତ ରଞ୍ଜନ ଗୁରୁ(୩୩)ଙ୍କୁ ବିଭାଗ ଗିରଫ କରିଛି। 

ଥରୁଛି  ଆଠମଲ୍ଲିକ, ଜନ ଜୀବନ ଅସ୍ତବ୍ୟସ୍ତ

ଥରୁଛି ଆଠମଲ୍ଲିକ, ଜନ ଜୀବନ ଅସ୍ତବ୍ୟସ୍ତ

ବଇଣ୍ଡା,୨୯।୧୨(ଡି.ଏନ.ଏ.)-  ସାରା ରାଜ୍ୟରେ ଶୀତର ପ୍ରକୋପ ଲାଗି ରହିଛି। ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ଆଠମଲ୍ଲିକ ଉପଖଣ୍ଡରେ ତାପମାତ୍ରା ହ୍ରାସ ଯୋଗୁ ଶୀତ ପ୍ରକୋପ ବୃଦ୍ଧି ପାଉଛି।

 କିଶୋରନଗର କପ, ରାଉରକେଲା ଚାମ୍ପିୟନ

କିଶୋରନଗର କପ, ରାଉରକେଲା ଚାମ୍ପିୟନ

ବଇଣ୍ଡା,୨୯।୧୨(ଡି.ଏନ.ଏ.)- କିଶୋରନଗର ବରପଡ଼ିଆଠାରେ ଚାଲିଥିବା କିଶୋରନଗର କପ  କ୍ରିକେଟ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ ଶନିବାର ଉଦ୍‌ଯାପିତ  ହୋଇଯାଇଛି। ଫାଇନାଲ ମ୍ୟାଚରେ ଅନୁଗୋଳ କ୍ରିକେଟ କ୍ଲବକୁ ହରାଇ ରାଉରକେଲା କ୍ରିକେଟ କ୍ଲବ ଚାମ୍ପିୟନ ହୋଇଛି। 

ବୀମାରୁ ବଞ୍ଚିତ ୭୪ ଚାଷୀ

ବୀମାରୁ ବଞ୍ଚିତ ୭୪ ଚାଷୀ

ଆଠମଲ୍ଲିକ, ୨୯ା୧୨(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ଆଠମଲ୍ଲିକ କଇଁତ୍ରାଗଡ ସେବା ସମବାୟ ସମିତିରୁ କୃଷି ଋଣ ନେଇଥିବା ଚାଷୀଙ୍କୁ ମିଳୁନି ବୀମା ରାଶି। ବାରମ୍ବାର ସମିତିକୁ ଚାଷୀ ଦୌଡ଼ୁ ଥିଲେ ବି ନିରାଶ ହେବାକୁ ପଡୁଥିବା ସେମାନେ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି। ଏ ନେଇ ଚାଷୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ତୀବ୍ର ଅସନ୍ତୋଷ ଦେଖାଦେଇଛି।

ଗୋଟିଏ ରାତିରେ  ୩ଟି ସ୍ଥାନରୁ ଲୁଟ୍‌

ଗୋଟିଏ ରାତିରେ ୩ଟି ସ୍ଥାନରୁ ଲୁଟ୍‌

ବନ୍ତଳା,୨୯।୧୨(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ବନ୍ତଳା ଥାନା ଅଞ୍ଚଳରେ ଶୁକ୍ରବାର ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ତିନୋଟି ସ୍ଥାନରୁ  ଚୋରି ହୋଇଛି। କରତପଟା ଛକରେ ଥିବା ଅଲିପ ସାହୁଙ୍କ ସୁନା ଦୋକାନରୁ  କେତେକ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ ୫ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ସୁନା, ରୁପା ଗହଣା ଓ ଟଙ୍କା କବାଟ ତାଡି ଲୁଟି ନେଇଛନ୍ତି। 

ପ୍ରତିଭା ସମ୍ମାନ ଓ ସ୍ବାଗତମ୍‌ ଉତ୍ସବ

ପ୍ରତିଭା ସମ୍ମାନ ଓ ସ୍ବାଗତମ୍‌ ଉତ୍ସବ

ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ, ୨୯।୧୨- ଢେଙ୍କାନାଳ ତ୍ରିରଙ୍ଗା ଓ ସୁପ୍ରଭାତ ଅନୁଷ୍ଠାନ ପକ୍ଷରୁ  ଗୋପବନ୍ଧୁ ଟାଉନ ହଲଠାରେ ପ୍ରତିଭା ସମ୍ମାନ ଓ ସ୍ବାଗତମ୍‌ ୨୦୧୯ ଉତ୍ସବ ଶନିବାର  ଉଦ୍‌ଘାଟିତ ହୋଇଯାଇଛି।

ମଦ କାରଖାନା ଉପରେ ଚଢ଼ାଉ: ମାଲିକ ଗିରଫ

ମଦ କାରଖାନା ଉପରେ ଚଢ଼ାଉ: ମାଲିକ ଗିରଫ

ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ,୨୯।୧୨: ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲା ଭୁବନ ଏନ୍‌ଏସିର ଗୁଜୁରିହାଟରେ ଚାଲୁଥିବା ନକଲି ବିଦେଶୀ ମଦ କାରଖାନା ଉପରେ ଶନିବାର ସକାଳେ ଅବକାରୀ ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ଚଢ଼ାଉ କରାଯାଇଛି।

ସରକାରୀ ଯୋଜନାର ସୁବିଧା ନେବାକୁ ପରାମର୍ଶ : ଗୋଷ୍ଠୀକେନ୍ଦ୍ର, କୃଷକ ଭବନର ଭୂମିପୂଜା

ସରକାରୀ ଯୋଜନାର ସୁବିଧା ନେବାକୁ ପରାମର୍ଶ : ଗୋଷ୍ଠୀକେନ୍ଦ୍ର, କୃଷକ ଭବନର ଭୂମିପୂଜା

ବଅଁରପାଳ,୨୯।୧୨ (ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)ବଅଁରପାଳ ବ୍ଲକ ତୁଳସୀପାଳ ପଞ୍ଚାୟତ ବଡ଼ଦାଣ୍ଡ ସାହି ଗୋଷ୍ଠୀକେନ୍ଦ୍ର ଓ ହାଡ଼ିସାହି କୃଷକ ଭବନର ଭୂମିପୂଜା ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଓଡ଼ିଶା ସରକାରଙ୍କ ଆମ ଗାଁ ଆମ ବିକାଶ ଯୋଜନାରେ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ ଉକ୍ତ ପ୍ରକଳ୍ପର ଭୂମିପୂଜା ଢେଙ୍କାନାଳ-ଅନୁଗୋଳ ଏମ୍‌ପି ତଥାଗତ ସତପଥୀଙ୍କ ଜିଲା ପ୍ରତିନିଧି ଭକ୍ତିପ୍ରସାଦ ଦାସଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ସମ୍ପନ୍ନ ହୋଇଥିଲା। 

ମଦ ଯୋଗୁ ବଢ଼ୁଛି ଅସାମାଜିକ କାର୍ଯ୍ୟ

ମଦ ଯୋଗୁ ବଢ଼ୁଛି ଅସାମାଜିକ କାର୍ଯ୍ୟ

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ,୨୯ା୧୨ସମାଜରେ ନାରୀର ନିରାପତ୍ତା ଓ ମର୍ଯ୍ୟାଦାକୁ ସୁନିଶ୍ଚିତ କରିବା, ନିର୍ଯାତନା ରୋକିବା, ଜଷ୍ଟିସ ବର୍ମା କମିଶନ ସୁପାରିଶ ତୁରନ୍ତ କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ କରିବା, ଗଁାରେ ଚୋରା ମଦ କାରବାର ବନ୍ଦ କରିବ, ଅଶ୍ଳିଳତା ଓ ଅପସଂସ୍କୃତିର ପ୍ରସାର ନ କରିବା, ରନ୍ଧନ ଗ୍ୟାସର ଆକାଶଛୁଅଁା 

ନିଯୁକ୍ତି ନ ମିଳିଲେ ଧାରଣା

ନିଯୁକ୍ତି ନ ମିଳିଲେ ଧାରଣା

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ, ୨୯।୧୨ଅବସର ସମୟ ପୂର୍ବରୁ ବାପାଙ୍କୁ ଚାକିରିରୁ ଅବସର ଦିଆଗଲା। ସେହି ଚିନ୍ତାରେ ବାପା ରୋଗଗ୍ରସ୍ତ ହୋଇ ଆଖିବୁଜି ଦେଲେ। ତେଣୁ ବାପାଙ୍କ ଚାକିରି ପାଇବାକୁ ସେ ହକ୍‌ଦାର। କିନ୍ତୁ ଦୀର୍ଘଦିନ ହେବ ସମସ୍ତ ପ୍ରମାଣପତ୍ର ଧରି ଏ ଅଫିସରୁ ସେ ଅଫିସ ଧାଉଁଥିଲେ ବି ତାଙ୍କୁ ନ୍ୟାୟ ମିଳିପାରୁ ନାହିଁ। 

ତୁଟିଲା ସହର ସଫେଇ ସମସ୍ୟା:ଆଜିଠାରୁ ଉଠିବ ଆବର୍ଜନା

ତୁଟିଲା ସହର ସଫେଇ ସମସ୍ୟା:ଆଜିଠାରୁ ଉଠିବ ଆବର୍ଜନା

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ, ୨୯।୧୨ଦୀର୍ଘଦିନ ପରେ ଅନୁଗୋଳ ସହର ସଫେଇ ସମସ୍ୟାର ସମାଧାନ ହୋଇଛି। ଶୁକ୍ରବାର ମଧ୍ୟାହ୍ନରେ ଉପଜିଲାପାଳ ବାସୁଦେବ ଶତପଥୀଙ୍କ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତାରେ ବସିଥିବା ବୈଠକ ସଫଳ ହୋଇଥିବାରୁ ଶନିବାରଠାରୁ ସହରରୁ ଅଳିଆ ଆବର୍ଜନା ଉଠାଯିବ ବୋଲି ସ୍ପଷ୍ଟ ହୋଇଛି। 

ଗାଧୁଆ ତୁଠ ନିର୍ମାଣରେ ଅନିୟମିତତା ଘଟଣା:ତଦନ୍ତ କଲେ କନିଷ୍ଠ ଯନ୍ତ୍ରୀ

ଗାଧୁଆ ତୁଠ ନିର୍ମାଣରେ ଅନିୟମିତତା ଘଟଣା:ତଦନ୍ତ କଲେ କନିଷ୍ଠ ଯନ୍ତ୍ରୀ

ବନ୍ତଳା, ୨୯ା୧୨(ଡି.ଏନ.ଏ.)ଅନୁଗୋଳ ବ୍ଲକ ବନ୍ତଳା ଥାନା ପୋକତୁଙ୍ଗା ପଞ୍ଚାୟତରେ ଥିବା ପୋକତୁଙ୍ଗା ହଳଦିଆ କଟା ପୋଖରୀ ତୁଠ ନିର୍ମାଣରେ ଅନିୟମିତତା ଅଭିଯୋଗ ଘଟଣାର ତଦନ୍ତ କରିଛନ୍ତି ବ୍ଲକ କନିଷ୍ଠ ଯନ୍ତ୍ରୀ ପ୍ରଣତି ମାଝି। 

୪ଦଫା ଦାବିରେ ଭାଜପା କୃଷକ ମୋର୍ଚ୍ଚାର ବିକ୍ଷୋଭ :ଧାନବସ୍ତା ରଖି ପ୍ରତିବାଦ

୪ଦଫା ଦାବିରେ ଭାଜପା କୃଷକ ମୋର୍ଚ୍ଚାର ବିକ୍ଷୋଭ :ଧାନବସ୍ତା ରଖି ପ୍ରତିବାଦ

ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ, ୨୯।୧୨ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲା ଭାଜପା କୃଷକ ମୋର୍ଚ୍ଚା ପକ୍ଷରୁ  ୪ଦଫା ଦାବି ନେଇ ଶୁକ୍ରବାର ଜିଲା କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ସମ୍ମୁଖରେ ବିକ୍ଷୋଭ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରାଯାଇଛି। ଧାନମଣ୍ଡି ଖୋଲିବାରେ ବିଳମ୍ବ, ଧାନର ଅଭାବୀ ବିକ୍ରି, କୁଇଣ୍ଟାଲ ପିଛା ଚାଷୀଙ୍କୁ ୧୭୫୦ ଟଙ୍କା ନ ମିଳିବା ପ୍ରତିବାଦରେ ଏହି ବିକ୍ଷୋଭ ପ୍ରଦର୍ଶିତ ହୋଇଥିଲା। 

ପକ୍କାଘର ଯୋଗାଉନି ପ୍ରଶାସନ:ଯୋଗ୍ୟତା ଥାଇ ବି ଅପହଞ୍ଚ ଯୋଜନା

ପକ୍କାଘର ଯୋଗାଉନି ପ୍ରଶାସନ:ଯୋଗ୍ୟତା ଥାଇ ବି ଅପହଞ୍ଚ ଯୋଜନା

ଛେଣ୍ଡିପଦା, ୨୯ା୧୨(ସ୍ବ.ପ୍ର.)ସରକାରଙ୍କ ଆବାସ ଯୋଜନା ପାଇଁ ସମସ୍ତ ଯୋଗ୍ୟତା ଥାଇ ବି ହିତାଧିକାରୀଙ୍କୁ ମିଳୁନି ପକ୍କା ଘରଟିଏ। ଛେଣ୍ଡିପଦା ବ୍ଲକ ବାଗଡିଆ ପଞ୍ଚାୟତ ୮ନଂ ୱାର୍ଡ ବାସିନ୍ଦା ଗୋକୁଳ ଦେହୁରୀ(୫୩) ଏହାର ଉଦାହରଣ। 

ପୁଣି ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲା ଚିକିତ୍ସାଳୟ : ନବଜାତ ଶିଶୁପୁତ୍ର ଉଭାନ୍‌

ପୁଣି ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲା ଚିକିତ୍ସାଳୟ : ନବଜାତ ଶିଶୁପୁତ୍ର ଉଭାନ୍‌

ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ, ୨୯ା୧୨ଡାକ୍ତର ବିବାଦରୁ ରୋଗୀମୃତ୍ୟୁ ହେଉ ଅବା ଚିକିତ୍ସା ଅବହେଳାରୁ ପ୍ରସୂତି କିମ୍ବା ନବଜାତକଙ୍କ ଜୀବନ ଯିବା ଭଳି ଘଟଣାକୁ ନେଇ ସବୁବେଳେ ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲା ଚିକିତ୍ସାଳୟ। ଏଥିରେ ଏବେ ଯୋଡ଼ିହୋଇଛି ନବଜାତ ଶିଶୁ ଉଭାନ ଭଳି ସଙ୍ଗିନ ଅଭିଯୋଗ।

ଫସଲ ନଷ୍ଟ କରୁଛନ୍ତି ହାତୀପଲ

ଫସଲ ନଷ୍ଟ କରୁଛନ୍ତି ହାତୀପଲ

ବଇଣ୍ଡା, ୨୮।୧୨(ଡି.ଏନ.ଏ.)- କିଶୋରନଗର ବ୍ଲକ ହଣ୍ଡପା ରେଞ୍ଜର ବାଲିଆମ୍ବ, ମାମୁରିଝରଣ, ମଧପୁର, ଅଁଳବେରେଣୀ, କଣ୍ଟେଇକୁଳିଆ, ଇଚ୍ଛାପୁର ଆଦି ଗ୍ରାମରେ କିଛି ଦିନ ହେଲା ହାତୀ ଉପଦ୍ରବ ଲାଗି ରହିଛି। ଖାଦ୍ୟାଭାବରୁ ହାତୀପଲ ଜଙ୍ଗଲରୁ ଗ୍ରାମାଭିମୁଖୀ ହେଉଛନ୍ତି।

ପରଜଙ୍ଗ ନିର୍ବାଚନମଣ୍ଡଳୀରେ  କଂଗ୍ରେସର ପ୍ରତିଷ୍ଠା ଦିବସ

ପରଜଙ୍ଗ ନିର୍ବାଚନମଣ୍ଡଳୀରେ କଂଗ୍ରେସର ପ୍ରତିଷ୍ଠା ଦିବସ

ପରଜଙ୍ଗ,୨୮।୧୨(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲା ପରଜଙ୍ଗ ନିର୍ବାଚନମଣ୍ଡଳୀ କଙ୍କଡାହାଡ଼ ବ୍ଲକ ଝିଲ୍ଲୀ ହାଟ ପଡିଆଠାରେ ଶୁକ୍ରବାର କଂଗ୍ରେସର ୧୩୪ତମ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ଦିବସ ବହୁ ଧୁମ୍‌ଧାମ୍‌ରେ ପାଳନ ହୋଇଛି। 

ସର୍ବଭାରତୀୟ ଦେବେନ୍ଦ୍ର ମେମୋରିଆଲ କ୍ରିକେଟ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟର ଶେଷ ଲିଗ୍‌ ମ୍ୟାଚ

ସର୍ବଭାରତୀୟ ଦେବେନ୍ଦ୍ର ମେମୋରିଆଲ କ୍ରିକେଟ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟର ଶେଷ ଲିଗ୍‌ ମ୍ୟାଚ

ଭୁବନ,୨୮।୧୨(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଢେଙ୍କାନାଳ ଜଲା ଭୁବନ ମିନି ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ଚାଲିଥିବା ସର୍ବଭାରତୀୟ ଦେବେନ୍ଦ୍ର ମେମୋରିଆଲ କ୍ରିକେଟ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟର ଶେଷ ଲିଗ୍‌ ମ୍ୟାଚ ଶୁକ୍ରବାର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି।