ଅନଗୁଳ-ଢେଙ୍କାନାଳ

ଅଙ୍ଗନଓ୍ବାଡି କର୍ମୀଙ୍କ  ବିକ୍ଷୋଭ: ୪ଦଫା ସମ୍ବଳିତ ଦାବିପତ୍ର ପ୍ରଦାନ

ଅଙ୍ଗନଓ୍ବାଡି କର୍ମୀଙ୍କ ବିକ୍ଷୋଭ: ୪ଦଫା ସମ୍ବଳିତ ଦାବିପତ୍ର ପ୍ରଦାନ

ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ,୧୬ା୯- ଅଙ୍ଗନଓ୍ବାଡି କର୍ମୀଙ୍କ ପ୍ରତି ବଢ଼ୁଥିବା ନିର୍ଯାତନା ଏବଂ ଅସହିଷ୍ଣୁତା ପ୍ରତିବାଦରେ ଅଲ ଓଡ଼ିଶା ଅଙ୍ଗନୱାଡି ଲେଡିଜ୍‌ ୱାର୍କର୍ସ ଆସୋସିଏଶନ ଶାଖା ପକ୍ଷରୁ ଶନିବାର ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲାପାଳଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଆଗରେ ବିକ୍ଷୋଭ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରାଯାଇଛି। ପ୍ରଶାସନ ନିକଟରେ ସଂଘର ମୁଖ୍ୟ ୪ ଦାବି ଉପସ୍ଥାପନା କରାଯାଇଥିଲା।  

ଜିଲା ଚିକିତ୍ସାଳୟ ପରିସରରେ ଉଜ୍ଜ୍ୱଳ ଆଲୋକ ବ୍ୟବସ୍ଥା: ଲାଗିଲା ଏଲ୍‌ଇଡି ଲାଇଟ୍‌

ଜିଲା ଚିକିତ୍ସାଳୟ ପରିସରରେ ଉଜ୍ଜ୍ୱଳ ଆଲୋକ ବ୍ୟବସ୍ଥା: ଲାଗିଲା ଏଲ୍‌ଇଡି ଲାଇଟ୍‌

ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ,୧୬।୯- ଢେଙ୍କାନାଳ ଦକ୍ଷିଣକାଳୀ ରୋଡ୍‌ସ୍ଥିତ ନୂତନ ଜିଲା ମୁଖ୍ୟ ଚିକିତ୍ସାଳୟ ପରିସରରେ ଶନିବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଉଜ୍ଜ୍ୱଳ ଆଲୋକୀକରଣ ବ୍ୟବସ୍ଥା ଲୋକାର୍ପିତ ହୋଇଛି। ପୌରସଂସ୍ଥା, ପୂର୍ତ୍ତ ବିଭାଗ ଏବଂ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ବିଭାଗର ମିଳିତ ସହଯୋଗରେ ୫ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ବ୍ୟୟରେ ଏଲ୍‌ଇଡି ଲାଇଟ୍‌ ଲଗାଯାଇଛି। ନଗରପାଳ ସୁଧାଂଶୁ କୁମାର ଦଳେଇ ମୁଖ୍ୟଅତିଥି ଭାବେ ଉପସ୍ଥିତ ରହି   ଏହାକୁ ଉଦ୍‌ଘାଟନ କରିଥିଲେ।

ରାସ୍ତା ପାଇଁ ଏକାଠି ବାଘମୁଣ୍ଡାବାସୀ

ରାସ୍ତା ପାଇଁ ଏକାଠି ବାଘମୁଣ୍ଡାବାସୀ

କାମାକ୍ଷାନଗର, ୧୬ା୯(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)-ପିଲାଠାରୁ ବୁଢ଼ା ସମସ୍ତଙ୍କ ହାତରେ କୋଡି, କୋଦାଳ, ଗଁଇତି, ଫାଉଡ଼ା ଆଉ ଗାଣ୍ଡୁଆ। କିଏ ଖୋଳୁଥିଲା ମାଟି ତ ଆଉ କିଏ ବିଛାଉଥିଲା ମୋରମ। ଛୋଟ ଛୋଟ ପିଲାମାନେ ବି ଲଗାଇ ଦେଇଥିଲେ ସମସ୍ତ ଶକ୍ତି ଆଉ ସାମର୍ଥ୍ୟ। ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲା କଙ୍କଡ଼ାହାଡ଼ ବ୍ଲକ ବାଘମୁଣ୍ଡା ଗ୍ରାମରେ ଶନିବାର ସକାଳୁ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା ଏମିତି କିଛି ଦୃଶ୍ୟ। ଶୋଚନୀୟ ହୋଇପଡ଼ିଥିବା ଗଁା ରାସ୍ତାକୁ କାନ୍ଧରେ କାନ୍ଧ ମିଳାଇ ତିଆରି କରୁଥିଲେ ଗ୍ରାମବାସୀ। ରାସ୍ତା ସମସ୍ୟା ଅଞ୍ଚଳବାସୀଙ୍କୁ ଏକାଠି କରିଥିବାବେଳେ ପଦାରେ ପଡ଼ିଛି ବାଘମୁଣ୍ଡା ପ୍ରତି ପ୍ରଶାସନର ଚରମ ଅବହେଳା। 

ବନ ବିଭାଗ ପାଳନ କରିନି ଏନ୍‌ଟିସିଏ ସର୍ତ୍ତାବଳୀ: ନ୍ୟାୟାଳୟର ଦ୍ୱାରସ୍ଥ ପାଇଁ ସଜବାଜ

ବନ ବିଭାଗ ପାଳନ କରିନି ଏନ୍‌ଟିସିଏ ସର୍ତ୍ତାବଳୀ: ନ୍ୟାୟାଳୟର ଦ୍ୱାରସ୍ଥ ପାଇଁ ସଜବାଜ

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ, ୧୬ା୯-ସାତକୋଶିଆ ଅଭୟାରଣ୍ୟରେ ବଂଶ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଁ ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶରୁ ବାଘ ଅଣାଯିବା ପୂର୍ବରୁ ବନ ବିଭାଗ ନ୍ୟାଶନାଲ ଟାଇଗର କଞ୍ଜରଭେଶନ୍‌ ଅଥରିଟି (ଏନ୍‌ଟିସିଏ)ର ନିୟମ ଉଲ୍ଲଂଘନ କରିଛି। ବାଘ ଅଣାଯିବା ପରେ ବି ଏନ୍‌ଟିସିଏ ପ୍ରୋଟୋକଲକୁ ବନ ବିଭାଗ ଅଣଦେଖା କରିଛି।

ନିଦ ହଜାଇଛି ‘ସୁନ୍ଦରୀ: ଠେଙ୍ଗାଧରି ଜଗିଛନ୍ତି ପଞ୍ଚାୟତବାସୀ

ନିଦ ହଜାଇଛି ‘ସୁନ୍ଦରୀ: ଠେଙ୍ଗାଧରି ଜଗିଛନ୍ତି ପଞ୍ଚାୟତବାସୀ

ବଇଣ୍ଡା, ୧୬ା୯(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଧଣ୍ଡାତୋପା ରେଞ୍ଜ ଇଲାକାରେ ଥିବା ବାଘୁଣୀ ସୁନ୍ଦରୀ ଏବେ ଆଠମଲ୍ଲିକ ବ୍ଲକ ମଇମୁରା ପଞ୍ଚାୟତବାସୀଙ୍କ ନିଦ ହଜାଇଛି। ଉକ୍ତ ରେଞ୍ଜର ଘଞ୍ଚ ଜଙ୍ଗଲ ଇଲାକାରେ ଏହି ପଞ୍ଚାୟତ ଥିବାରୁ ବାଘ ଭୟରେ ଲୋକେ ଭୟଭୀତ ହୋଇପଡିଛନ୍ତି।

ଜନ୍ତୁ ଶିକାର ଫାଶରେ ବାଘ: ଉଦ୍ଧାର ପୂର୍ବରୁ ଛୁ

ଜନ୍ତୁ ଶିକାର ଫାଶରେ ବାଘ: ଉଦ୍ଧାର ପୂର୍ବରୁ ଛୁ

ଛେଣ୍ଡିପଦା,୧୬ା୯ (ଡି.ଏନ.ଏ./ସ୍ବ.ପ୍ର.)-ପାହଡ଼ ଉପରେ ଜନ୍ତୁ ଶିକାର ପାଇଁ ବସା ଯାଇଥିବା ଫାଶରେ ଶୁକ୍ରବାର ରାତିରେ ପଡିଥିଲା ବାଘ। ଖବରପାଇ ଶନିବାର ପୂର୍ବାହ୍ନରୁ ଅପରାହ୍ନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବନ ବିଭାଗ ଅଧିକାରୀ ଓ କର୍ମଚାରୀମାନେ ଉଦ୍ଧାର ପାଇଁ ଉଦ୍ୟମ ଚଳାଇଥିଲେ ହେଁ ଶେଷରେ ଫାଶ ଛିଣ୍ଡାଇ ଛୁ ମାରିଛି ବାଘ। ଘଟଣା ଘଟିଛି ଅନୁଗୋଳ ବନଖଣ୍ଡ ଛେଣ୍ଡିପଦା ବନାଞ୍ଚଳ ଅନ୍ତର୍ଗତ କୋରଡା ଗ୍ରାମ ନିକଟସ୍ଥ ଭାଲୁ ପାହାଡରେ। ତେବେ ଫାଶରେ ଲାଖିଥିବା କଲରାପତରିଆ ବାଘକୁ ଦେଖିବା ପରେ ଅଞ୍ଚଳବାସୀ ଭୟଭୀତ ହୋଇପଡିଛନ୍ତି।

ରାଜପଥରେ ୩୬ ହାତୀ

ରାଜପଥରେ ୩୬ ହାତୀ

ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ,୧୬ା୯- ଢେଙ୍କାନାଳ ସଦର ଥାନା ଝାରଗାଡ଼ିଆ ଫାଣ୍ଡି ରସାସିଂହ କେନାଲ ନିକଟ ୫୫ନଂ. ଜାତୀୟ ରାଜପଥ ଉପରେ ପୁଣିଥରେ ହାତୀପଲ ଉପସ୍ଥିତି ଜାହିର କରିଛନ୍ତି। 

ଗଳିତ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର

ଗଳିତ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର

କାମାକ୍ଷାନଗର, ୧୫ା୯(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)-କାମାକ୍ଷାନଗର ଥାନା ରେଙ୍ଗାଳି ବାମ କେନାଲ ସାଇଫନ୍‌ ନିକଟରୁ ଶନିବାର ମଧ୍ୟାହ୍ନରେ ଏକ ଅଜଣା ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ଗଳିତ ମୃତଦେହ ପୋଲିସ ଉଦ୍ଧାର କରିଛି। ସମ୍ପୃକ୍ତ ବ୍ୟକ୍ତି ଜଣେ ଜଣେ ମାନସିକ ବିକୃତ। 

ବାଇକ୍‌ରୁ ପଡ଼ି ୨ ଗୁରୁତର

ବାଇକ୍‌ରୁ ପଡ଼ି ୨ ଗୁରୁତର

ଭୁବନ, ୧୫ା୯(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)-ଭୁବନ ଥାନା ୫୩ନଂ. ଜାତୀୟ ରାଜପଥ ଗୋଡ଼ା ଛକ ନିକଟରେ ଶନିବାର ପୂର୍ବାହ୍ନ ପ୍ରାୟ ସାଢ଼େ ୧୧ଟାରେ ବାଇକ୍‌ରୁ ଖସିପଡ଼ି ୨ଜଣ ଗୁରୁତର ହୋଇଛନ୍ତି।

ବାଇକ୍‌ ଧକ୍କାରେ ବାଳକ ଗୁରୁତର

ବାଇକ୍‌ ଧକ୍କାରେ ବାଳକ ଗୁରୁତର

ବଇଣ୍ଡା,୧୫।୯(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଠାକୁରଗ଼ଡ଼ ଥାନା ତଲେଇପଥର ଗ୍ରାମରେ ଶୁକ୍ରବାର ବାଇକ ଧକ୍କାରେ ରିଙ୍କୁ ନାୟକ(୪) ଗୁରୁତର ହୋଇଛନ୍ତି। ତାଙ୍କୁ ପରିବାର ଲୋକେ ଉଦ୍ଧାର କରି ଚିକିତ୍ସା ପାଇଁ ଆଠମଲ୍ଲିକ ଗୋଷ୍ଠୀ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦ୍ରରେ ଭର୍ତ୍ତି କରିଥିଲେ।

ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଗସ୍ତ ପୂର୍ବରୁ ପ୍ରସ୍ତୁତି ବୈଠକ

ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଗସ୍ତ ପୂର୍ବରୁ ପ୍ରସ୍ତୁତି ବୈଠକ

ତାଳଚେର,୧୫।୯(ନି.ପ୍ର)- ଆସନ୍ତା ୨୨ରେ ତାଳଚେର ସାରକାରଖାନା ଭିତ୍ତିପ୍ରସ୍ତର ସ୍ଥାପନ ହେବ। ଏଥିରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ ଯୋଗଦେବାର କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ରହିଛି। ତାଙ୍କ ଗସ୍ତ ପୂର୍ବରୁ ଶନିବାର ବିଜେଡି ପକ୍ଷରୁ ଏକ ପ୍ରସ୍ତୁତି ବୈଠକ ତାଳଚେର ବାଇପାସଠାରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା। 

ଟିକିରା ସେତୁ ଭୂମିପୂଜନ ଉତ୍ସବ

ଟିକିରା ସେତୁ ଭୂମିପୂଜନ ଉତ୍ସବ

କଣିହାଁ,୧୫।୯(ଡି.ଏନ.ଏ.)- କଣିହାଁ ବ୍ଲକ ଗଦାଶିଳା ପଞ୍ଚାୟତ କରଡେଇ-ଗୁରୁବାହାଳ ଗ୍ରାମକୁ ସଂଯୋଗ ପାଇଁ ଟିକିରା ନଦୀରେ ସେତୁ ନିର୍ମାଣର ଭୂମିପୂଜନ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଶନିବାର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଅତିଥି ଭାବେ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ପ୍ରତାପ ଜେନା, ପାଲଲହଡ଼ା ବିଧାୟକ ମହେଶ ସାହୁ, ତାଳଚେର ବିଧାୟକ ବ୍ରଜକିଶୋର ପ୍ରଧାନ, ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ପରିଷଦ ଅଧ୍ୟକ୍ଷା ବାସନ୍ତୀ କିଷାନ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ। 

‘ଗଣମାଧ୍ୟମର ସହଯୋଗରେ ଦୂର ହେବ ସମସ୍ୟା’

‘ଗଣମାଧ୍ୟମର ସହଯୋଗରେ ଦୂର ହେବ ସମସ୍ୟା’

ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ,୧୫ା୯- ଢେଙ୍କାନାଳ ପିପାର ସ୍ବେଚ୍ଛାସେବୀ ଅନୁଷ୍ଠାନ ତାଲିମ କେନ୍ଦ୍ରରେ ନିର୍ବାଚିତ ମହିଳା ପ୍ରତିନିଧି ତଥା ଅଲିଭା ମହାସଂଘ ସହାୟତାରେ ଗଣମାଧ୍ୟମ ପ୍ରତିନିଧିଙ୍କୁ ନେଇ ଶୁକ୍ରବାର ଜିଲାସ୍ତରୀୟ କର୍ମଶାଳା ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। କର୍ମକ୍ଷେତ୍ରରେ ମହିଳା ପ୍ରତିନିଧିମାନେ ସମ୍ମୁଖୀନ ହେଉଥିବା ବିଭିନ୍ନ ସମସ୍ୟା ସମ୍ପର୍କରେ ମତ ରଖିଥିଲେ। ସମସ୍ୟା ସମାଧାନ ଦିଗରେ ଗଣମାଧ୍ୟମର ସହାୟତା ନେବାକୁ ପୁଙ୍ଖାନୁପୁଙ୍ଖ ଆଲୋଚନା କରାଯାଇଥିଲା।

 ଯାତ୍ରା ପ୍ରସ୍ତୁତି ବୈଠକରେ କ୍ଷୋଭ: ମିଳୁନି ପ୍ରଶାସନିକ ସହଯୋଗ

ଯାତ୍ରା ପ୍ରସ୍ତୁତି ବୈଠକରେ କ୍ଷୋଭ: ମିଳୁନି ପ୍ରଶାସନିକ ସହଯୋଗ

ଭୁବନ, ୧୫ା୯(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ଭୁବନ ଅଞ୍ଚଳର ଐହିତ୍ୟ, ପରମ୍ପରା, ସଂସ୍କୃତିର ପ୍ରତୀକ ପ୍ରସିଦ୍ଧ ବଳଦଯାତ୍ରାକୁ ଆଉ ମାତ୍ର ଦିନ କେଇଟା ବାକି। ଏଥି ଲାଗି ପବିତ୍ର ଗହ୍ମାପୂର୍ଣ୍ଣିମାରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି ପ୍ରସ୍ତୁତି ଯାତ୍ରା। ଦଶହରାରେ ପ୍ରମୁଖ ଯାତ୍ରା ହେବାକୁ ଥିବାବେଳେ ସମସ୍ତ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମକୁ ଶାନ୍ତିଶୃଙ୍ଖଳାର ସହ ସମାପନ କରିବାକୁ ଶୁକ୍ରବାର ପ୍ରସ୍ତୁତି ବୈଠକ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା। ଯାତ୍ରା ପରିଚାଳନାରେ ପ୍ରଶାସନିକ ସହଯୋଗ ମିଳୁ ନ ଥିବାରୁ ଏହାର ମହତ୍ତ୍ୱ ସୁଦୂରପ୍ରସାରୀ ହୋଇପାରୁନାହିଁ। ଏହାକୁ ନେଇ ଉଦ୍‌ବେଗ ବ୍ୟକ୍ତ କରିଛନ୍ତି ସହର ସଙ୍ଗଠନ ସଭାପତି ବାସୁଦେବ ବେହେରା।

ପୋଖରୀରେ ବୁଡ଼ି ଜଣେ ମୃତ

ପୋଖରୀରେ ବୁଡ଼ି ଜଣେ ମୃତ

ବନ୍ତଳା,୧୫।୯(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଅନଗୋଳ ଜିଲା ବନ୍ତଳା ଥାନା ବରଗୌଣିଆ ପଞ୍ଚାୟତ ବନ୍ଦାଣପଶି ଗ୍ରାମ ବାରି ପୋଖରୀରେ ବୁଡ଼ି ଶନିବାର ଅପରାହ୍ନରେ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ସେ ହେଲେ ଗ୍ରାମର ଆରତ ତ୍ରାଣ ପ୍ରଧାନ(୫୦)। ଖବର ପାଇ ପୋଲିସ ପହଞ୍ଚି ମୃତଦେହକୁ ଜବତ କରିବା ସହ ବ୍ୟବଚ୍ଛେଦ ପାଇଁ ପଠାଇଛନ୍ତି।

ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ସ୍ବାର୍ଥ ପାଇଁ ଭାଙ୍ଗିବ ପୋକତୁଙ୍ଗା ଘାଇ: ଭାସିବ ଶଙ୍ଖପୁର ଗ୍ରାମ

ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ସ୍ବାର୍ଥ ପାଇଁ ଭାଙ୍ଗିବ ପୋକତୁଙ୍ଗା ଘାଇ: ଭାସିବ ଶଙ୍ଖପୁର ଗ୍ରାମ

ବନ୍ତଳା, ୧୫।୯ (ଡି.ଏନ.ଏ)- ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ଶଙ୍ଖପୁର ଗ୍ରାମବାସୀଙ୍କ ଚିନ୍ତା ବଢାଇଛି ପୋକତୁଙ୍ଗା ଘାଇ। ଘାଇରୁ ପାଣି ନିଷ୍କାସନ ବାଟ ବନ୍ଦ ହୋଇଯାଇଥିବାରୁ ଏହା ଯେ କୌଣସି ମୁହୂର୍ତ୍ତରେ ଭାଙ୍ଗିଯିବାର ଆଶଙ୍କା ଉପୁଜିଛି। ଯଦି ଏପରି ସ୍ଥିତି ଉପୁଜେ ତେବେ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଶଙ୍ଖପୁର ଗ୍ରାମ ଏଥିରେ କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତ ହେବ ବୋଲି ଗ୍ରାମବାସୀ ଆକଳନ କରିଛନ୍ତି। ଗ୍ରାମର ପ୍ରାୟ ୪ ଶହ ଘର ଭାସିଯିବା ସହ ହଜାରେରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ପରିବାର କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତ ହେବେ। ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ସ୍ବାର୍ଥ ଯୋଗୁ ସୃଷ୍ଟ ବିବାଦ ଏପରି ପରିସ୍ଥିତି ଉପୁଜାଇଥିବା ଗ୍ରାମବାସୀ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି। ତୁରନ୍ତ ଜିଲା ପ୍ରଶାସନ ଏଥିରେ ହସ୍ତକ୍ଷେପ କରିବାକୁ ସେମାନେ ନିବେଦନ କରିଛନ୍ତି।

ଫାଶରେ ପଡ଼ିଛି ବାଘ, ଗର୍ଜନ ଶୁଣି ଲୋକେ ଆତଙ୍କିତ

ଫାଶରେ ପଡ଼ିଛି ବାଘ, ଗର୍ଜନ ଶୁଣି ଲୋକେ ଆତଙ୍କିତ

ଛେଣ୍ଡିପଦା,୧୫।୯(ସ୍ବ.ପ୍ର/ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ଛେଣ୍ଡିପଦା ବନାଞ୍ଚଳ କୋରାଡ଼ା ଗ୍ରାମ ନିକଟସ୍ଥ ଜଙ୍ଗଲକୁ ଲାଗି ଥିବା ପାହାଡ଼ରେ ଶୁଭୁଛି ବାଘର ଗର୍ଜନ। ଜନ୍ତୁ  ଶିକାର ପାଇଁ ଶିକାରୀ ବସାଇ ଥିବା ଫାଶରେ ପଡିଛି ବାଘ। ଛତୁ ସଂଗ୍ରହ ପାଇଁ ଯାଇଥିବା ଗ୍ରାମବାସୀ ବାଘକୁ ଦେଖି ଛେଣ୍ଡିପଦା ବନାଞ୍ଚଳ ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ଖବର ଦେଇଥିଲେ। ଖବର ପାଇ ଛେଣ୍ଡିପଦା ବନାଞ୍ଚଳ ଅଧିକାରୀ ଦୁର୍ଗାଚରଣ ସାହୁ ଓ ବନ କର୍ମଚାରୀ ମାନେ ଘଟଣା ସ୍ଥଳରେ ପହଞ୍ଚି ବାଘକୁ ଉଦ୍ଧାର କରିବା ପାଇଁ ଉଦ୍ୟମ ଜାରି ରଖିଛନ୍ତି ।

ଭାଲୁ ଆକ୍ରମଣରେ ମହିଳା ଗୁରୁତର

ଭାଲୁ ଆକ୍ରମଣରେ ମହିଳା ଗୁରୁତର

ଛେଣ୍ଡିପଦା,୧୫।୯(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଛେଣ୍ଡିପଦା ଫରେଷ୍ଟ ରେଞ୍ଜ ଅନ୍ତର୍ଗତ ସନ୍ତରାବନ୍ଧ ଗ୍ରାମର ବଂଶୀଧର ସାହୁଙ୍କ ସ୍ତ୍ରୀ ସଞ୍ଜୁ ସାହୁ ଶନିବାର ଭାଲୁ ଆକ୍ରମଣରେ ଗୁରୁତର ହୋଇଛନ୍ତି। ସକାଳେ ଗ୍ରାମ ନିକଟସ୍ଥ ସାଲୁଇଖମଣ ଜଙ୍ଗଲକୁ ସଞ୍ଜୁ ଜାଳେଣି କାଠ ସଂଗ୍ରହ କରିବାକୁ ଯାଇଥିଲେ। 

ଟ୍ରକ ଚାପାରେ ବୃଦ୍ଧା ମୃତ, କ୍ଷତିପୂରଣ ଦାବିରେ ୫୫ନଂ. ଜାତୀୟ ରାଜପଥ ଅବରୋଧ

ଟ୍ରକ ଚାପାରେ ବୃଦ୍ଧା ମୃତ, କ୍ଷତିପୂରଣ ଦାବିରେ ୫୫ନଂ. ଜାତୀୟ ରାଜପଥ ଅବରୋଧ

ଛେଣ୍ଡିପଦା,୧୫।୯(ସ୍ବ.ପ୍ର.): ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ଜରପଡ଼ା ଥାନା ଦେଇ ଯାଇଥିବା ୫୫ନଂ. ବିମଳବେଡାଠାରେ ଶନିବାର ପୂର୍ବାହ୍ନରେ ଟ୍ରକ ଚାପାରେ ଜଣେ ବୃଦ୍ଧାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ମୃତକ ହେଲେ ବିମଳବେଡ଼ା ଗ୍ରାମର ଚନ୍ଦ୍ର ନାଏକଙ୍କ ସ୍ତ୍ରୀ ମନ୍ଦେଇ ନାଏକ(୭୩)।

ଦିନକ ପରେ ବିଶ୍ୱକର୍ମା ପୂଜା, ଚଳଚଞ୍ଚଳ ଆଲୁମିନିୟମ ନଗରୀ

ଦିନକ ପରେ ବିଶ୍ୱକର୍ମା ପୂଜା, ଚଳଚଞ୍ଚଳ ଆଲୁମିନିୟମ ନଗରୀ

ବଅଁରପାଳ,୧୫।୯(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଆସନ୍ତା ୧୭ ତାରିଖରେ ନାଲ୍‌କୋର ପ୍ରସିଦ୍ଧ ବିଶ୍ୱକର୍ମା ପୂଜା ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ। ଏଥିପଇଁ ସମଗ୍ର ଆଲୁମିୟମ ନଗରୀ ବେଶ ଚଳଚଞ୍ଚଳ ହୋଇପଡ଼ିଛି। ଚଳିତ ବର୍ଷ ମୋଟ ୨୩ଟି ମେଢ଼ କରାଯାଇଛି।

 କନଷ୍ଟେବଳ ନିଯୁକ୍ତି ପରୀକ୍ଷା ଫଳ : ୨୧ ପରୀକ୍ଷାର୍ଥୀ ଉତ୍ତୀର୍ଣ୍ଣ

କନଷ୍ଟେବଳ ନିଯୁକ୍ତି ପରୀକ୍ଷା ଫଳ : ୨୧ ପରୀକ୍ଷାର୍ଥୀ ଉତ୍ତୀର୍ଣ୍ଣ

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ, ୧୫ା୯- ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ପୋଲିସର କନଷ୍ଟେବଳ ନିଯୁକ୍ତି ପରୀକ୍ଷା ଫଳ ଶୁକ୍ରବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି। ପରୀକ୍ଷାରେ ୨୧ ଜଣ ପରୀକ୍ଷାର୍ଥୀ ଉତ୍ତୀର୍ଣ୍ଣ ହୋଇଥିବା  ଜିଲା ପୋଲିସ ମୁଖ୍ୟାଳୟ ଠାରେ ବିଜ୍ଞପ୍ତି ଲଗାଯାଇଛି। ଅଣସଂରକ୍ଷିତ ବର୍ଗର ୧୧ ଜଣ ପୁରୁଷ ଓ ମହିଳା ଉତ୍ତୀର୍ଣ୍ଣ ହୋଇଥିବାବେଳେ ଏସ୍‌ଇବିସି ବର୍ଗରେ ଜଣେ ପରୁଷ ଓ ଜଣେ ମହିଳା, ଏସ୍‌ସି ବର୍ଗରେ ୨ ଜଣ ପୁରୁଷ ଓ ଜଣେ ମହିଳା ଏବଂ ଏସ୍‌ଟି ବର୍ଗରେ ୩ ଜଣ ପୁରୁଷ ଓ ୨ ଜଣ ମହିଳା ଉତ୍ତୀର୍ଣ୍ଣ ହୋଇଛନ୍ତି।

ହରିହରପୁର ଗ୍ରାମରେ ଫସଲ ନଷ୍ଟ କଲେ ହାତୀପଲ

ହରିହରପୁର ଗ୍ରାମରେ ଫସଲ ନଷ୍ଟ କଲେ ହାତୀପଲ

ଛେଣ୍ଡିପଦା,୧୫।୯(ସ୍ବ.ପ୍ର.)- ଛେଣ୍ଡିପଦା ବ୍ଲକ ହରିହରପୁର ଗ୍ରାମରେ ବୁଧବାର ହାତୀପଲ ଉପଦ୍ରବ କରିଛନ୍ତି। ଗ୍ରାମର ଗୋବର୍ଦ୍ଧନ ମାହାର, ବିଦ୍ୟାଧର ନାଏକ, ବିଦ୍ୟାଧର ମାହାର, ଖଗେଶ୍ୱର ପ୍ରଧାନ, ଶ୍ରୀପତି ପ୍ରଧାନ, କୁମାର ବେହେରା, ସୁରେଶ ଚନ୍ଦ୍ର ସାହୁ, ପ୍ରଦୀପ କୁମାର ପ୍ରଧାନ, ଚିତରନ ସାହୁ, ସନ୍ତୋଷ କୁମାର ପ୍ରଧାନ, ବିଶ୍ୱନାଥ ସାହୁ, ରାଧାମୋହନ ପ୍ରଧାନ ପ୍ରମୁଖଙ୍କ ୧୦ ଏକରରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ଧାନ ଫସଲ ହାତୀପଲ ଖାଇ ନଷ୍ଟ କରିଦେଇଛନ୍ତି।

ଗଣେଶ ପୂଜା ଭୋଗ ଖାଇ ୪୦ ଅସୁସ୍ଥ

ଗଣେଶ ପୂଜା ଭୋଗ ଖାଇ ୪୦ ଅସୁସ୍ଥ

ବଇଣ୍ଡା,୧୫।୯(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଆଠମଲ୍ଲିକ ବ୍ଲକ ଠାକୁରଗଡ଼ ଥାନା କୁତୁଲିସିଙ୍ଗା  ପ୍ରାଥମିକ ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ଗୁରୁବାର ଗଣେଶ ପୂଜା ଭୋଗ ଖାଇ ୩୦ରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରଙ୍କ ସମେତ ୧୦ ଗ୍ରାମବାସୀ ଝାଡ଼ାବାନ୍ତିର ଶିକାର ହୋଇଛନ୍ତି।  

ବିପ୍ରଡିହରେ ୩ ଗୋରୁଙ୍କୁ ମାରିଲା ବାଘୁଣୀ:  ବିଟ୍‌ ହାଉସ ପୋ଼ଡ଼ିଦେଲେ ଗ୍ରାମବାସୀ

ବିପ୍ରଡିହରେ ୩ ଗୋରୁଙ୍କୁ ମାରିଲା ବାଘୁଣୀ: ବିଟ୍‌ ହାଉସ ପୋ଼ଡ଼ିଦେଲେ ଗ୍ରାମବାସୀ

ବଇଣ୍ଡା,୧୫।୯(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ସାତକୋଶିଆକୁ ଆସିଥିବା ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶ ବାଘୁଣୀ ‘ସୁନ୍ଦରୀ’ ଶୁକ୍ରବାର ଅପରାହ୍ନରେ ଆଠମଲ୍ଲିକ ବ୍ଲକ ଧଣ୍ଡାତୋପା ରେଞ୍ଜ ବିପ୍ରଡିହ ଗ୍ରାମରେ ଆତଙ୍କ ଖେଳାଇଛି। ବାଘୁଣୀ ଗ୍ରାମର ପ୍ରକାଶ ପ୍ରଧାନଙ୍କ ଏକ ଗାଈ ଓ ବାଛୁରୀ ଏବଂ ବୃନ୍ଦାବନ ପ୍ରଧାନଙ୍କ ଏକ ଗାଈକୁ ମାରି ଦେଇଥିବା ଗ୍ରାମବାସୀ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି। ଏହାକୁ ନେଇ ଉତ୍ତ୍ୟକ୍ତ ଲୋକେ ଗ୍ରାମରେ ଥିବା ବିଟ୍‌ ହାଉସ୍‌କୁ ପୋଡ଼ି ଦେଇଛନ୍ତି।