ଅନଗୁଳ-ଢେଙ୍କାନାଳ

ଜଗନ୍ନାଥ କ୍ଷେତ୍ର ଡିଏଭି ପବ୍ଲିକ ସ୍କୁଲର ସଫଳତା

ଜଗନ୍ନାଥ କ୍ଷେତ୍ର ଡିଏଭି ପବ୍ଲିକ ସ୍କୁଲର ସଫଳତା

ତାଳଚେର, ୨୯।୫(ନି.ପ୍ର)- ସିବିଏସ୍‌ସି ଦ୍ୱାରା ପରିଚାଳିତ ଦଶମ ଶ୍ରେଣୀ ପରୀକ୍ଷାରେ ଜଗନ୍ନାଥ କ୍ଷେତ୍ର ଡିଏଭି ପବ୍ଲିକ ସ୍କୁଲର ପରୀକ୍ଷାର୍ଥୀମାନେ ଶତପ୍ରତିଶତ ସଫଳତା ହାସଲ କରିଛନ୍ତି। ୧୩୬ ଜଣ ପରୀକ୍ଷାର୍ଥୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ୧୦୭ ଜଣ ପ୍ରଥମ ଓ ୨୯ ଜଣ ଦ୍ୱିତୀୟ ଶ୍ରେଣୀରେ ଉତ୍ତୀର୍ଣ୍ଣ ହୋଇଛନ୍ତି। ଶାସ୍ବତ ସୁମନ ମାନିକ ୯୭.୨ ପ୍ରତିଶତ ନମ୍ବର ରଖି ପ୍ରଥମ ସ୍ଥାନ ଅଧିକାର କରିଥିବାବେଳେ ଅଭିଜ୍ଞା ସାମନ୍ତ ୯୫.୨ ପ୍ରତିଶତ ନମ୍ବର ରଖି ଦ୍ୱିତୀୟ ଏବଂ ପ୍ରଦୋଷ ପ୍ରୀତମ ୯୫ ପ୍ରତିଶତ ନମ୍ବର ରଖି ୩ୟ ସ୍ଥାନ ଅଧିକାର କରିଛନ୍ତି।

ତୈଳଦର ବୃଦ୍ଧି ପ୍ରତିବାଦରେ ବିକ୍ଷୋଭ

ତୈଳଦର ବୃଦ୍ଧି ପ୍ରତିବାଦରେ ବିକ୍ଷୋଭ

ବଇଣ୍ଡା,୨୯।୫(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ତୈଳଦର ବୃଦ୍ଧି ପ୍ରତିବାଦରେ ମଙ୍ଗଳବାର କିଶୋରନଗର ବ୍ଲକ ବିଜେଡି ପକ୍ଷରୁ ବ୍ଲକ ସମ୍ମୁଖରେ ବିକ୍ଷୋଭ କରାଯାଇଛି।

ବିଦ୍ୟାଳୟ ଏକ ମଣିଷ ତିଆରି କାରଖାନା

ବିଦ୍ୟାଳୟ ଏକ ମଣିଷ ତିଆରି କାରଖାନା

ବଇଣ୍ଡା,୨୯।୫(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ବହୁ ପୁରାତନ ଛାତ୍ର, ସାମାଜିକ କର୍ମୀ, ଗ୍ରାମବାସୀ, ବୁଦ୍ଧିଜୀବୀ ଅଛନ୍ତି। ସେମାନଙ୍କ ସହାୟତା ଓ ସହଯୋଗରେ ଅନେକ ବିକାଶମୂଳକ କାର୍ଯ୍ୟ ହେଉଛି। ବିଦ୍ୟାଳୟ ଏକ ମଣିଷ ତିଆରି କାରଖାନା। ଏହାର ବିକାଶ ପାଇଁ ସମସ୍ତଙ୍କ ସହଯୋଗ ଲୋଡ଼ା।

ରଥ କାଠ କଟା ନେଇ ବିବାଦ

ତାଳଚେର,୨୯ା୫ (ନି.ପ୍ର)- ରଥ ନିର୍ମାଣ ନିମନ୍ତେ କାଠ କଟାକୁ ନେଇ ରଥ ନିର୍ମାଣ କମିଟି ସଦସ୍ୟ ଓ ବନ ବିଭାଗ ମଧ୍ୟରେ ବିବାଦ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି। ଏ ନେଇ ସଦସ୍ୟମାନେ ତାଳଚେର ଉପଜିଲାପାଳଙ୍କ ନିକଟରେ ଅଭିଯୋଗ କରିଥିବା ବେଳେ ବନ ବିଭାଗ ଏପରି ଅଭିଯୋଗକୁ ଅସ୍ବୀକାର କରିଛି।

ମଜୁରି ଟଙ୍କା ମାଗିବାରୁ ଗରମ ତେଲ ଫିଙ୍ଗିଲେ ଦୋକାନୀ

ମଜୁରି ଟଙ୍କା ମାଗିବାରୁ ଗରମ ତେଲ ଫିଙ୍ଗିଲେ ଦୋକାନୀ

ବଇଣ୍ଡା, ୨୯।୫(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ମଜୁରି ଟଙ୍କା ମାଗିବାରୁ ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ଠାକୁରଗଡ ଥାନା ପାଇକସାହି ଗ୍ରାମର କୁଶ ନାୟକଙ୍କୁ ସେହି ଗ୍ରାମର କୃଷ୍ଣ ପ୍ରଧାନ ଗରମ ତେଲ ଫିଙ୍ଗିଥିବା ନେଇ ରବିବାର ଥାନାରେ ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି। ଏ ସଂକ୍ରାନ୍ତରେ ପୋଲିସ ନଂ. ୪୮/୧୮ରେ ଏକ ମାମଲା ରୁଜୁ କରିଛି।

‘ରଙ୍ଗବତୀ’ ସଙ୍ଗୀତଜ୍ଞ ପ୍ରଭୁଦତ୍ତ ପ୍ରଧାନଙ୍କ ଅନ୍ତିମ ଯାତ୍ରା: ବିଦାୟ ଦେଲେ କଳାକାର

‘ରଙ୍ଗବତୀ’ ସଙ୍ଗୀତଜ୍ଞ ପ୍ରଭୁଦତ୍ତ ପ୍ରଧାନଙ୍କ ଅନ୍ତିମ ଯାତ୍ରା: ବିଦାୟ ଦେଲେ କଳାକାର

ସମ୍ବଲପୁର, ୨୯। ୫ (ବ୍ୟୁରୋ)- ବିଶ୍ୱ ବିଖ୍ୟାତ ‘ରଙ୍ଗବତୀ’ ଗୀତର ସଙ୍ଗୀତଜ୍ଞ ପ୍ରଭୁଦତ୍ତ ପ୍ରଧାନଙ୍କ ମଙ୍ଗଳବାର ବୁଢ଼ାରଜା କବରସ୍ଥାନରେ ଖ୍ରୀଷ୍ଟିୟ ରୀତିନୀତି ଅନୁସାରେ ଅନ୍ତିଷ୍ଟିକ୍ରିୟା ସମ୍ପନ୍ନ ହୋଇଛି । ପାଷ୍ଟର ଇସାକ ନାୟକ ପ୍ରାର୍ଥନା କରିବା ପରେ ତାଙ୍କ ପାର୍ଥିବ ଶରୀରକୁ କବର ଦିଆଯାଇଥିଲା । ଏହାପରେ ଉପସ୍ଥିତ କଳାକାର ଓ ଜନସାଧାରଣ ନିଜ ପ୍ରିୟ ସଙ୍ଗୀତଜ୍ଞଙ୍କୁ ଅଶ୍ରୁଳ ବିଦାୟ ଦେଇଥିଲେ । ବଡପୁଅ ଆଶିଷ ପ୍ରଧାନ ଓ ସାନ ପୁଅ ଅସିମ ପ୍ରଧାନ ଅନ୍ତିମ ସଂସ୍କାର ପାଇଁ ଆବଶ୍ୟକ ନୀତିକାର୍ଯ୍ୟ କରିଥିଲେ । ପୂର୍ବାହ୍ନ ସାଢ଼େ ୯ଟାରେ ଜିଲା ମୁଖ୍ୟଚିକିତ୍ସାଳୟ ସମ୍ମୁଖସ୍ଥ ବାସଭବନରୁ ପ୍ରଭୁଦତ୍ତଙ୍କ ପାର୍ଥତ୍ବ ଶରୀରକୁ ଓଡିଆ ବାପ୍‌ଟିଷ୍ଟ ଚର୍ଚ୍ଚକୁ ନିଆଯାଇଥିଲା ।

ତୈଳଦର ବୃଦ୍ଧି ପ୍ରତିବାଦରେ ବିଜେଡିର ଜନଜାଗରଣ ସମାବେଶ

ତୈଳଦର ବୃଦ୍ଧି ପ୍ରତିବାଦରେ ବିଜେଡିର ଜନଜାଗରଣ ସମାବେଶ

ବଅଁରପାଳ,୨୯।୫(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): କ୍ରମାଗତ ଭାବେ ତୈଳଦର ବୃଦ୍ଧି ପ୍ରତିବାଦରେ ମଙ୍ଗଳବାର ବିଜେଡି ପକ୍ଷରୁ ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ବଅଁରପାଳଠାରେ ଜନଜାଗରଣ ସମାବେଶ ଆୟୋଜିତ ହୋଇଯାଇଛି।

ନାଲ୍‌କୋ ପତ୍ରରେ ପ୍ରଶାସନକୁ ଦୋଷ

ନାଲ୍‌କୋ ପତ୍ରରେ ପ୍ରଶାସନକୁ ଦୋଷ

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ,୨୯ା୫ ନାଲ୍‌କୋ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ ଦେଇଥିବା ଏକ ପତ୍ରରେ ଜିଲା ପ୍ରଶାସନକୁ ଦୋଷ ଦିଆଯାଇଛି। ଜିଲା ପ୍ରଶାସନ ସମୟ ଦେଇପାରୁ ନ ଥିବାରୁ କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତଙ୍କୁ ନିଯୁକ୍ତି ଦିଆଯିବାରେ ସମସ୍ୟା ହେଉଛି ବୋଲି ଉକ୍ତ ପତ୍ରରେ ଦର୍ଶାଯାଇଥିବା ସମ୍ପର୍କରେ କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତ ଏଲ୍‌ଏପି ପ୍ରଜା ମହାସଂଘ, ତାଳଚେର ପକ୍ଷରୁ ସୋମବାର ପ୍ରଶାସନକୁ ଅବଗତ କରାଯାଇଛି। ଜିଲାପାଳଙ୍କ ଅନୁପସ୍ଥିତିରେ ମହାସଂଘ ସଦସ୍ୟମାନେ ଅତିରିକ୍ତ ଜିଲାପାଳଙ୍କୁ ଉକ୍ତ ଅଭିଯୋଗପତ୍ର ପ୍ରଦାନ କରିଛନ୍ତି।

ନାଟକ ମାଧ୍ୟମରେ ଦେଲେ ସଚେତନତାର ବାର୍ତ୍ତା

ନାଟକ ମାଧ୍ୟମରେ ଦେଲେ ସଚେତନତାର ବାର୍ତ୍ତା

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ,୨୯ା୫ରାଜ୍ୟସ୍ତରୀୟ ଭିନ୍ନକ୍ଷମ ନେଟୱର୍କର ସ୍ବେଚ୍ଛାସେବୀ ଅନୁଷ୍ଠାନ ସ୍ବାଭିମାନ ପକ୍ଷରୁ ଆରମ୍ଭ କରାଯାଇଥିବା ସଶକ୍ତ ଅଭିଯାନ ସୋମବାର ଅନୁଗୋଳରେ ପହଞ୍ଚତ୍ ଭିନ୍ନକ୍ଷମ ବ୍ୟକ୍ତି ଅଧିନିୟମ ୨୦୧୬ର କାର୍ଯ୍ୟକାରିତା ସମ୍ପର୍କରେ ସଚେତନତା ସୃଷ୍ଟି କରିଛି। ଏହି ଅବସରରେ ସମ୍ବଲପୁରରୁ ସଶକ୍ତ ଦୂତ(ବସ୍‌)ରେ ଆସିଥିବା ୩୦ ଜଣ ଭିନ୍ନକ୍ଷମ ପଥପ୍ରାନ୍ତ ନାଟକ ମାଧ୍ୟମରେ ଦର୍ଶକଙ୍କୁ ସଚେତନ କରିଥିଲେ। ପରେ ଜିଲାପରିଷଦ ସମ୍ମିଳନୀ କକ୍ଷରେ ଏକ ସଭାର ଆୟୋଜନ କରାଯାଇଥିଲା।

ଆନ୍ଦୋଳନ ଚେତାବନୀ

ଆନ୍ଦୋଳନ ଚେତାବନୀ

ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ,୨୯ା୫ ଢେଙ୍କାନାଳ ପୌରାଞ୍ଚଳ ୭ନଂ. ୱାର୍ଡ ଦଣ୍ଡାସାହିରେ ଜଳକଷ୍ଟ ଉତ୍କଟ ରୂପ ଧାରଣ କରିଛି। ଉକ୍ତ ଅଞ୍ଚଳରେ ପ୍ରାୟ ୧୦୦୦ ଲୋକ ବାସ କରୁଥିବାବେଳେ ଅଧିକାଂଶ ଅନୁସୂଚିତ ଜାତି ଓ ଦିନ ମଜୁରିଆ ଶ୍ରେଣୀର। ସାହିରେ ଥିବା ଏକମାତ୍ର ନଳକୂପ ଜଳାଭାବ ପୂରଣ କରିପାରୁନାହିଁ।

ଦଣ୍ଡ ନୁହେଁ, ସଚେତନତା ଆଣିପାରିବ ପରିବର୍ତ୍ତନ

ଦଣ୍ଡ ନୁହେଁ, ସଚେତନତା ଆଣିପାରିବ ପରିବର୍ତ୍ତନ

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ,୨୯ା୫ କୋମଳମତି ଶିଶୁଙ୍କ ଉପରେ ହେଉଥିବା ନିର୍ଯାତନା ରୋକିବାକୁ ଓଡ଼ିଶା ପୋଲିସ ପକ୍ଷରୁ ଆରମ୍ଭ କରାଯାଇଥିବା ପରୀ ପାଇଁ କଥାଟିଏ ରଥ ସୋମବାର ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ପରିକ୍ରମା କରିବା ଆରମ୍ଭ କରିଛି। ଜୁନ୍‌ ୩ ତାରିଖ ଯାଏ ଏହା ଜିଲାର ବିଭିନ୍ନ ବ୍ଲକରେ ବୁଲି ଲୋକଙ୍କୁ ସଚେତନ କରିବା ସହ କଡ଼ାକଡ଼ି କରାଯାଇଥିବା ଆଇନ ସମ୍ପର୍କରେ ଅବଗତ କରାଇବ। ଜିଲାପରିଷଦ ସମ୍ମିଳନୀ କକ୍ଷରେ ଏହି ରଥକୁ ତାଳଚେରସ୍ଥିତ ଉତ୍ତର-କେନ୍ଦ୍ରାଞ୍ଚଳ ଡିଆଇଜି ନରସିଂହ ଭୋଳ ଉଦ୍‌ଘାଟନ କରିଥିଲେ।

ଆଠମଲ୍ଲିକ ନଗରପାଳଙ୍କ ବିରୋଧରେ ପୁଣି ଅନାସ୍ଥା ପ୍ରସ୍ତାବ

ଆଠମଲ୍ଲିକ ନଗରପାଳଙ୍କ ବିରୋଧରେ ପୁଣି ଅନାସ୍ଥା ପ୍ରସ୍ତାବ

ଆଠମଲ୍ଲିକ, ୨୯ା୫ (ଡି.ଏନ.ଏ.) ପୂର୍ବ ଆଗତ ଅନାସ୍ଥା ପ୍ରସ୍ତାବ ଖାରଜ ହେବାର ୪ ମାସ ନ ପୂରୁଣୁ ପୁଣି ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ଆଠମଲ୍ଲିକ ଏନ୍‌ଏସି ନଗରପାଳ ସୁଦାମ କୁମାର ସାହୁଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଆସିଛି ଅନାସ୍ଥା ପ୍ରସ୍ତାବ। ସୋମବାର ଆଠମଲ୍ଲିକ ଏନ୍‌ଏସିର ୮ ଜଣ କାଉନସିଲର ଜିଲାପାଳଙ୍କ ଠାରେ ଏହି ପ୍ରସ୍ତାବ ଆଗତ କରିଥିବା ଜଣାପଡିଛି। ଏହା ଆଠମଲ୍ଲିକରେ ଚର୍ଚ୍ଚାର ବିଷୟ ହୋଇଛି।

୫ ପଇସାର ପିଠା ୩ ଟଙ୍କାରେ ପହଞ୍ଚିଲାଣି

୫ ପଇସାର ପିଠା ୩ ଟଙ୍କାରେ ପହଞ୍ଚିଲାଣି

ପିଲାବେଳେ ଦେଖିଛି ବାପା ବିକୁଥିଲେ ଆରିସା ପିଠା। ଘରେ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହେଉଥିବାରୁ ଏହାର ଚାହିଦା ସେତେବେଳେ ଯେମିତି ଥିଲା, ଆଜି ବି ସେପରି ଅଛି। ହେଲେ ସମୟ ଅନୁସାରେ ମୂଲ୍ୟ ବଢ଼ିଯାଇଛି।

ମଦ ବନ୍ଦ ପାଇଁ ଅଣ୍ଟା ଭିଡ଼ିଲେ ମହିଳା

ମଦ ବନ୍ଦ ପାଇଁ ଅଣ୍ଟା ଭିଡ଼ିଲେ ମହିଳା

ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ, ୨୯ା୫ ଢେଙ୍କାନାଳ ସଦର ବ୍ଲକ ସୋଗରପଶି ଗ୍ରାମରେ ମଦ ବନ୍ଦ କରିବା ପାଇଁ ଅଣ୍ଟା ଭିଡ଼ିଛନ୍ତି ମହିଳା। ପଞ୍ଚାୟତକୁ ନିଶାମୁକ୍ତ କରିବାକୁ ସେମାନେ ସଂକଳ୍ପ ନେଇଛନ୍ତି। ସୋମବାର ଏ ସମ୍ପର୍କରେ ଅଞ୍ଚଳବାସୀ ଜିଲାପାଳଙ୍କୁ ଭେଟି ଲିଖିତ ଭାବେ ଜଣାଇଛନ୍ତି। ଏଥିସହ ମଦ ବ୍ୟବସାୟୀଙ୍କୁ ପ୍ରୋତ୍ସାହିତ କରୁଥିବା ଅଭିଯୋଗ କରି ସେମାନେ ଅବକାରୀ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଘେରାଉ କରିଥିଲେ।

୪ବର୍ଷ ବିତିଲା, ମିଳୁନି ଆର୍‌ଟିଆଇ ତଥ୍ୟ

୪ବର୍ଷ ବିତିଲା, ମିଳୁନି ଆର୍‌ଟିଆଇ ତଥ୍ୟ

ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ, ୨୯ା୫ ସରକାରୀ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ସମ୍ପର୍କରେ ସୂଚନା ଜାଣିବାକୁ ୨୦୦୫ରୁ କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ ହୋଇଛି ସୂଚନା ଅଧିକାର ଆଇନ। ଏହି ଆଇନ ବଳରେ ଜଣେ ସାଧାରଣ ଲୋକ ଚାହିଁଲେ ଆବଶ୍ୟକ ତଥ୍ୟ ହାସଲ କରିପାରିବ। ସରକାରୀ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ତ୍ୱରାନ୍ବିତ କରିବା, ବିଭିନ୍ନ ଦୁର୍ନୀତିମୂଳକ କାର୍ଯ୍ୟ ପଦାକୁ ଆଣିବାରେ ଏହି ଆଇନ ଉପଯୋଗୀ ସାବ୍ୟସ୍ତ ହୋଇଛି।

ଖର୍ଚ୍ଚ ହେଲାଣି ୮କୋଟି ୪୯ ଲକ୍ଷ

ଖର୍ଚ୍ଚ ହେଲାଣି ୮କୋଟି ୪୯ ଲକ୍ଷ

ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ, ୨୯ା୫ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲା କଙ୍କଡ଼ାହାଡ଼ ବ୍ଲକ ବୀରାଶାଳରେ ଥିବା ପୁରାତନ ବିମାନ ଅବତରଣ କେନ୍ଦ୍ରର ଭାଗ୍ୟ ଅନିଶ୍ଚିତତାରେ ଝୁଲୁଛି। ସାଧାରଣ ପ୍ରଶାସନ (ଜିଏ) ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ଏହାକୁ ବିମାନ ଅବତରଣ ତାଲିମ କେନ୍ଦ୍ରରେ ପରିଣତ କରିବାକୁ ଯୋଜନା ପ୍ରସ୍ତୁତ କରାଯାଇଛି।

ଗ୍ରାମ ତରଙ୍ଗ-ପ୍ରଶାସନ ବୁଝାମଣା

ଗ୍ରାମ ତରଙ୍ଗ-ପ୍ରଶାସନ ବୁଝାମଣା

ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ,୨୯ା୫ ଦକ୍ଷତା ବିକାଶ ପାଇଁ ଗ୍ରାମ ତରଙ୍ଗ ଅନୁଷ୍ଠାନ ଏବଂ ଜିଲା ପ୍ରଶାସନ ମଧ୍ୟରେ ସ୍ବାକ୍ଷରିତ ହୋଇଛି ବୁଝାମଣା ପତ୍ର। ଏହି ପରିପ୍ରେକ୍ଷୀରେ ଢେଙ୍କାନାଳ ଶ୍ୟାମାଚରଣପୁରସ୍ଥିତ ଦକ୍ଷତା ବିକାଶ କେନ୍ଦ୍ର ପରିସରରେ ସୋମବାର ଅପରାହ୍ନରେ ଏକ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଆୟୋଜିତ ହୋଇଥିଲା।

ବଳାତ୍କାର ମାମଲା: ପିତାଙ୍କୁ ୧୦ ବର୍ଷ ଜେଲ୍‌

ବଳାତ୍କାର ମାମଲା: ପିତାଙ୍କୁ ୧୦ ବର୍ଷ ଜେଲ୍‌

ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ,୨୮।୫- ପୋକ୍‌ସୋ ବିଚାରପତି ତଥା ଅତିରିକ୍ତ ଜିଲା ଦୌରାଜଜ୍‌ ଲଲାତେନ୍ଦୁ ଜେନା ସୋମବାର ଏକ ବଳାତ୍କାର ମାମଲାର ବିଚାର କରି ଢେଙ୍କାନାଳ ଗଁଦିଆ ଥାନା ଅଞ୍ଚଳର ନାରଦ ହାଇବ୍ରୁଙ୍କୁ ୧୦ ବର୍ଷ ଜେଲ୍‌ ଦଣ୍ଡାଦେଶ ଶୁଣାଇଛନ୍ତି।

ଛାତ୍ରୀଙ୍କୁ ଅସଦାଚରଣ ମାମଲା: ପ୍ରଧାନ ଶିକ୍ଷକ ନିଲମ୍ବିତ

ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ,୨୮।୫-ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲା ଗଁଦିଆ ବ୍ଲକ ଧନିଆନାଳୀ ସେବାଶ୍ରମ ସ୍କୁଲର ନାବାଳିକା ଛାତ୍ରୀଙ୍କୁ ଅସଦାଚରଣ ମାମଲାରେ ପ୍ରଧାନ ଶିକ୍ଷକ ହିମାଂଶୁ ଭୁଷଣ ସାହୁଙ୍କୁ ସୋମବାର ଜିଲାପାଳ ନିଖିଲ ପଓ୍ବନ କଲ୍ୟାଣ ନିଲମ୍ବନ କରିଛନ୍ତି।

 ପୂର୍ବ ଶତ୍ରୁତାକୁ କେନ୍ଦ୍ର କରି ଗୁଳିମାଡ଼

ପୂର୍ବ ଶତ୍ରୁତାକୁ କେନ୍ଦ୍ର କରି ଗୁଳିମାଡ଼

ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ,୨୮।୫- ଢେଙ୍କାନାଳ ସଦର ଥାନା ଖମାର ଗ୍ରାମରେ ପୂର୍ବ ଶତ୍ରୁତାକୁ କେନ୍ଦ୍ର କରି ସୋମବାର ଗୁଳିମାଡ଼ ଓ ଭୁଜାଲିମାଡ଼ ହୋଇଛି।

ପରି ପାଇଁ କଥାଟିଏ ସଚେତନତା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ

ପରି ପାଇଁ କଥାଟିଏ ସଚେତନତା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ,୨୮।୫- ପରି ପାଇଁ କଥାଟିଏ ଜିଲାସ୍ତରୀୟ ସଚେତନତା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ସ୍ଥାନୀୟ ସର୍କିଟ ହାଉସଠାରେ ସୋମବାର ଉଦ୍‌ଘାଟିତ ହୋଇଯାଇଛି।

ଉଦ୍ୟାନ ବିଭାଗ ଠିକାଶ୍ରମିକଙ୍କ ବିକ୍ଷୋଭ

ଉଦ୍ୟାନ ବିଭାଗ ଠିକାଶ୍ରମିକଙ୍କ ବିକ୍ଷୋଭ

ବଅଁରପାଳ,୨୮।୫(ଡି.ଏନ.ଏ)- ନାଲ୍‌କୋ ସ୍ମେଲଟର ପ୍ଲାଣ୍ଟର ଉଦ୍ୟାନ ବିଭାଗରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଥିବା ୨୫ ଜଣ ଠିକାଶ୍ରମିକ ସୋମବାର ଉଦ୍ୟାନ ବିଭାଗ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ସମ୍ମୁଖରେ ବିକ୍ଷୋଭ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଛନ୍ତି।

ଚଷା ସମାଜର ନୂତନ କର୍ମକର୍ତ୍ତା

ଚଷା ସମାଜର ନୂତନ କର୍ମକର୍ତ୍ତା

କଣିହାଁ, ୨୮ା୫(ଡି.ଏନ.ଏ.)- କଣିହାଁ ବ୍ଲକ ଟାକୁଆ ଶିବ ମନ୍ଦିରଠାରେ ରବିବାର ଆଞ୍ଚଳିକ ଚଷା ସମାଜ କମିଟି(କଣିହାଁ)ର ଏକ ବୈଠକ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି।

ଗ୍ରୀଷ୍ମକାଳୀନ କ୍ରିକେଟ୍‌ ଶିବିର ଉଦ୍‌ଯାପିତ

ଗ୍ରୀଷ୍ମକାଳୀନ କ୍ରିକେଟ୍‌ ଶିବିର ଉଦ୍‌ଯାପିତ

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ,୨୮।୫- ଅନୁଗୋଳ କଦମ ପଡ଼ିଆ ଠାରେ ମର୍ନିଂଷ୍ଟାର କ୍ରିକେଟ କ୍ଲବ ପକ୍ଷରୁ ଗତ ୧୩ ତାରିଖରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିବା ଗ୍ରୀଷ୍ମକାଳୀନ କ୍ରିକେଟ ପ୍ରଶିକ୍ଷଣ ଶିବିର ରବିବାର ଉଦ୍‌ଯାପିତ ହୋଇଯାଇଛି।