ଅନଗୁଳ-ଢେଙ୍କାନାଳ

ଲକ୍ଷ୍ମୀ ପୂଜା ପାଇଁ ବ୍ରାହ୍ମଣୀରୁ ଅଣାଗଲା ଶୁଭ ମାଟି

ଲକ୍ଷ୍ମୀ ପୂଜା ପାଇଁ ବ୍ରାହ୍ମଣୀରୁ ଅଣାଗଲା ଶୁଭ ମାଟି


ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ,୨୧।୯-ସୁନିଆ ପର୍ବ ଅବସରରେ ଢେଙ୍କାନାଳ ପ୍ରସିଦ୍ଧ ଲକ୍ଷ୍ମୀ ପୂଜା ପାଇଁ ବ୍ରାହ୍ମଣୀ ନଦୀ ଓ ବଡ଼ଯୋରା ନାଳରୁ ଶୁକ୍ରବାର ଶୁଭ ମାଟି ଅଣାଯାଇଛି। 

ସମ୍ପ୍ରସାରଣ ହେଲା ଚକ୍ଷୁ ବିଭାଗ

ସମ୍ପ୍ରସାରଣ ହେଲା ଚକ୍ଷୁ ବିଭାଗ

କାମାକ୍ଷାନଗର, ୨୧।୯(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲା କାମାକ୍ଷାନଗର ଉପଖଣ୍ଡ ଚିକିତ୍ସାଳୟର ଚକ୍ଷୁ ବିଭାଗ ସମ୍ପ୍ରସାରଣ ହୋଇଛି। ନେତ୍ରଜ୍ୟୋତି ଯୋଜନାରେ ସ୍ବେଚ୍ଛାସେବୀ ଅନୁଷ୍ଠାନ ‘ସାଇଡ୍‌ ସେଭର’ ପକ୍ଷରୁ ଏହାର ସମ୍ପ୍ରସାରଣ କରାଯାଇଛି। ଏନ୍‌ଏସି ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଧର୍ମାନନ୍ଦ ପରିଡ଼ା ମୁଖ୍ୟଅତିଥି ଭାବେ ଯୋଗଦେଇ ଗୁରୁବାର ଏହାକୁ ଲୋକାର୍ପିତ କରିଛନ୍ତି। 

ଫଟୋଗ୍ରାଫି ପେସା ନୁହେଁ ନିଶା: ଏଡିଏମ୍‌

ଫଟୋଗ୍ରାଫି ପେସା ନୁହେଁ ନିଶା: ଏଡିଏମ୍‌

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ, ୨୧ା୯- ଅନୁଗୋଳ ଫଟୋଗ୍ରାଫର ଆସୋସିଏଶନ (ପା)ର ପଞ୍ଚମ ବାର୍ଷିକ ଉତ୍ସବ ସ୍ଥାନୀୟ ଜିଲା ପରିଷଦ ସମ୍ମିଳନୀ କକ୍ଷରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଅନୁଗୋଳ ଅତିରିକ୍ତ ଜିଲାପାଳ ତପନ କୁମାର ଶତପଥୀ ମୁଖ୍ୟ ଅତିଥିଭାବେ ଯୋଗଦେଇ ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମକୁ ଉଦ୍‌ଘାଟନ କରିଥିଲେ। ଫଟୋଗ୍ରାଫି ଏକ ନିଶା।

ମାଛ ଜାଲରେ ଅଜଗର

ମାଛ ଜାଲରେ ଅଜଗର

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ, ୨୧ା୯ ଅନୁଗୋଳ ଡେରଜାଙ୍ଗ ଡ୍ୟାମ୍‌ରୁ ଗୁରୁବାର ସକାଳେ ଏକ ୯ ଫୁଟିଆ ଅଜଗର ଉଦ୍ଧାର କରାଯାଇଛି।

ମହିଳାଙ୍କୁ ଗଣ ବଳାତ୍କାର ଅଭିଯୋଗ

ମହିଳାଙ୍କୁ ଗଣ ବଳାତ୍କାର ଅଭିଯୋଗ


ବନ୍ତଳା,୨୧ା୯(ଡି.ଏନ.ଏ.): ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ବନ୍ତଳା ଥାନା ଅଞ୍ଚଳରେ ବୁଧବାର ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ଜଣେ ମହିଳାଙ୍କୁ ଗଣବଳାତ୍କାର କରାଯାଇଥିବା ଗୁରୁବାର ଥାନାରେ ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି। 

ଲକ୍ଷ୍ମୀପୂଜା ପାଇଁ ଅଣାଗଲା ଶୁଭମାଟି

ଲକ୍ଷ୍ମୀପୂଜା ପାଇଁ ଅଣାଗଲା ଶୁଭମାଟି

ଭୁବନ, ୨୧।୯(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲା ଭୁବନ ଏନ୍‌ଏସିରେ ପୂଜା ପାଉଥିବା ଲକ୍ଷ୍ମୀ ପୂଜା କମିଟି ପକ୍ଷରୁ ଶୁକ୍ରବାର ଶୁଭ ମାଟି ଅଣାଯାଇଛି। ଗ୍ରାମର ନୂଆ ବଜାର, ଅରାସାହି, କଶାରି ସାହି, ଗୋପାଳ ମଣ୍ଡପ, ଉଳଛକ, ସାଥୁଆ ସାହି, ବାଜିଛି, ଗୂଜୁରୀହାଟ ଓ ଲତାବିଲ ଅଞ୍ଚଳରେ ଥିବା ପୂଜା ମଣ୍ଡପ ପକ୍ଷରୁ ଶୁଭ ମାଟି ଅଣାଯାଇଛି।

ବର୍ଷା ପବନରେ ଭାଙ୍ଗିଲା ବିଶ୍ୱକର୍ମା ତୋରଣ

ବର୍ଷା ପବନରେ ଭାଙ୍ଗିଲା ବିଶ୍ୱକର୍ମା ତୋରଣ

ବଅଁରପାଳ,୨୧।୯(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ନାଲ୍‌କୋ ନଗରରେ ପ୍ରଭୁ ବିଶ୍ୱକର୍ମାଙ୍କ ପୂଜା ପାଳିତ ହେଉଛି। ଏଥିପାଇଁ ବିଭିନ୍ନ ପୂଜା କମିଟି ପକ୍ଷରୁ ତୋରଣ ଓ ସାଜସଜ୍ଜା କରାଯାଇଥିଲା। 

ହାତୀ ଚିନ୍ତାରେ ଚାଷୀ

ହାତୀ ଚିନ୍ତାରେ ଚାଷୀ

ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ, ୨୧।୯:ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲାରେ ହାତୀ-ମଣିଷ ସଂଘର୍ଷ ତୀବ୍ର ରୂପ ନେଇଛି। ଓଡ଼ାପଡ଼ା ବ୍ଲକ ଗଦାଶିଳା ସେକ୍ସନରେ ଅଧୀନରେ ଏକ ପଲରେ ୩୫ଟି ହାତୀ  କିଛି ଦିନ ହେବ  ଆତଙ୍କ ସୃଷ୍ଟି କରି ଚାଲିଛନ୍ତି। ପ୍ରତିଦିନ ରାଜପଥରେ ହାତୀଙ୍କ ବିଚରଣ ଯାତାୟାତରେ ବାଧକ ସାଜଛି। ସେମାନଙ୍କୁ ଦେଖିବାକୁ ପ୍ରବଳ ଗହଳି ହେଉଛି। ଲୋକଙ୍କ ଚିତ୍କାର, ଶବ୍ଦ, ମୋବାଇଲ୍‌ରେ ଫଟୋ ଉଠାଇବା ହାତୀଙ୍କୁ ବିବ୍ରତ କରି ପକାଉଥିବାରୁ ସେମାନେ ପାଲଟା ଆକ୍ରମଣ କରୁଛନ୍ତି। ରାତିରେ ଜନବସତିମୁହଁା ହେଉଥିବା ହାତୀପଲ ଘର ଭାଙ୍ଗି ଦେବା ସହ ଧାନ ଫସଲ ଉଜାଡ଼ି ଦେଉଛନ୍ତି। ଏଭଳି ଘଟଣା ବଢ଼ି ଚାଲିଥିବାବେଳେ ବନ ବିଭାଗ କେବଳ ନୀରବଦ୍ରଷ୍ଟା ସାଜିଛି। ହାତୀ ଘଉଡ଼ାଇବା ଛଡ଼ା ଅନ୍ୟ କୌଣସି ବିକଳ୍ପ ନ ଥିବା କହି ବନ କର୍ମଚାରୀ ନିଜର ଅସହାୟତା ପ୍ରକାଶ କରୁଥିବାବେଳେ କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତ ଚାଷୀ ଆନ୍ଦୋଳନକୁ ଓହ୍ଲାଇବାକୁ ସଜବାଜ ହେଲେଣି।

୬ ଦିନ ହେଲା ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦ୍ରରେ ଏଡ୍‌ସ ପରୀକ୍ଷା, ପରାମର୍ଶ କେନ୍ଦ୍ର ବନ୍ଦ

୬ ଦିନ ହେଲା ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦ୍ରରେ ଏଡ୍‌ସ ପରୀକ୍ଷା, ପରାମର୍ଶ କେନ୍ଦ୍ର ବନ୍ଦ

କଣିହାଁ, ୨୧ା୯(ଡି.ଏନ.ଏ.):ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା କଣିହାଁ ବ୍ଲକ ଗୋଷ୍ଠୀ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦ୍ରରେ ଥିବା ଏଡ୍‌ସ ପରୀକ୍ଷା ଓ ପରାମର୍ଶ କେନ୍ଦ୍ର ଗତ ୧୫ ତାରିଖଠାରୁ ବନ୍ଦ ରହିଛି। ଫଳରେ ଏଠାକୁ ଏଡ୍‌ସ ପରୀକ୍ଷା ତଥା ଚିକିତ୍ସା ପାଇଁ ଆସୁଥିବା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସମସ୍ୟା ବଢିଛି।  କଣିହାଁ ବ୍ଲକ ଏକ ଶିଳ୍ପ ସମୃଦ୍ଧ ଅଞ୍ଚଳ ହୋଇଥିବାବେଳେ ଏଠାରେ ରାଜ୍ୟ ତଥା ରାଜ୍ୟ ବାହାରର ଶ୍ରମିକମାନେ କାମ କରୁଛନ୍ତି। ଏପରିସ୍ଥିତିରେ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦ୍ରରେ ଏଡ୍‌ସ ପରୀକ୍ଷା କେନ୍ଦ୍ର ବନ୍ଦ ରହିବା ଯୋଗୁ ବହୁ ଅସୁବିଧାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେବାକୁ ପଡୁଛି ବୋଲି କେତେଜଣ ସମଲିଙ୍ଗୀ ଓ ଏଡ୍‌ସ ଆକ୍ରାନ୍ତ ନାମ ଗୋପନ ରଖି ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି। ଏପରିକି ପ୍ରସୂତିମାନେ ଏଡ୍‌ସ ପରୀକ୍ଷା କରାଇବା ପାଇଁ ନିୟମ ଥିଲେ ମଧ୍ୟ ଏହି କେନ୍ଦ୍ର ବନ୍ଦ ଥିବାରୁ ତାହା କରାଯାଇପାରୁନାହିଁ। ତୁରନ୍ତ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦ୍ରରେ ଏଡ୍‌ସ ପରୀକ୍ଷା କେନ୍ଦ୍ର ତୁରନ୍ତ ଖୋଲାଯିବାକୁ ବୁଦ୍ଧିଜୀବୀ ମହଲରେ ଦାବି ହୋଇଛି। 

ତେଜିଲା ହିନ୍ଦୋଳ ଏନ୍‌ଏସି ବିବାଦ:ବିଷ ଓକାଳିଲେ ଅଧ୍ୟକ୍ଷା

ତେଜିଲା ହିନ୍ଦୋଳ ଏନ୍‌ଏସି ବିବାଦ:ବିଷ ଓକାଳିଲେ ଅଧ୍ୟକ୍ଷା

ହିନ୍ଦୋଳ, ୨୧ା୯(ଡି.ଏନ.ଏ.):କ୍ଷମତା କରିଡ଼ରକୁ ନେଇ ହିନ୍ଦୋଳ ଏନ୍‌ଏସିରେ ତେଜିବାରେ ଲାଗିଛି ବିବାଦ। ଅଧ୍ୟକ୍ଷା ରୀନା ବେହେରାଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟକଳାପ  ବିରୋଧରେ ମେଳି ବାନ୍ଧିଥିବା ୧୦ ଅସନ୍ତୁଷ୍ଟ କାଉନସିଲର ଖୋଲାଖୋଲି ସ୍ବର ଉଠାଇବା ପରେ ଏହାକୁ ନେଇ ଉଷ୍ମ ହୋଇଛି ରାଜନୈତିକ ବାତାବରଣ। ଅନ୍ୟପଟେ ଆସନ୍ନ ସଙ୍କଟ ଟାଳିବାକୁ  ଅଧ୍ୟକ୍ଷା ଗୁରୁବାର ଖବରଦାତା ସମ୍ମିଳନୀ କରି ଅଭିଯୋଗକାରୀ କାଉନସିଲରଙ୍କ ଉପରେ ବିଷ ଓକାଳିଛନ୍ତି। ଏସବୁ ଆରୋପ-ପ୍ରତ୍ୟାରୋପ ଏନ୍‌ଏସି ରାଜନୀତିକୁ ସରଗରମ କରିଛି।
ଏନ୍‌ଏସିର ମାସିକ ବୈଠକ ନ ବସିବା, ଉପାଧ୍ୟକ୍ଷଙ୍କୁ ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ପ୍ରକୋଷ୍ଠ  ନ ଦେବା ଏବଂ ବିଭିନ୍ନ କାର୍ଯ୍ୟରେ ଅସହଯୋଗ ମନୋବୃତ୍ତିକୁ ନେଇ ୧୦ ଅସନ୍ତୁଷ୍ଟ କାଉନ୍‌ସିଲର ଜନପ୍ରତିନିଧି ଏବଂ ବିଭାଗୀୟ ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ଅବଗତ କରାଇଥିଲେ। ଏହାପରେ ଗୁରୁବାର ଅଧ୍ୟକ୍ଷା ଏନ୍‌ଏସି କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ଖବରଦାତା ସମ୍ମିଳନୀ ଡକାଇ କାଉନ୍‌ସିଲରଙ୍କ ବିରୋଧରେ କ୍ଷୋଭ ବ୍ୟକ୍ତ କରିଛନ୍ତି।  

ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ପରୀକ୍ଷା ବେଳେ ସ୍କୁଲରେ ଛାତ୍ରୀଙ୍କୁ ଅସଦାଚରଣ ଅଭିଯୋଗ:ମେଡିକାଲ ଟିମ୍‌ର ଜଣେ ସଦସ୍ୟଙ୍କ ନଁାରେ ଏତଲା

ବନ୍ତଳା,୨୧ା୯(ଡି.ଏନ.ଏ.):ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ବନ୍ତଳା ଥାନା ଅଞ୍ଚଳର ଏକ ଶିକ୍ଷାନୁଷ୍ଠାନରେ ବୁଧବାର ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ପରୀକ୍ଷା ବେଳେ ଜଣେ ପଞ୍ଚମ ଶ୍ରେଣୀ ଛାତ୍ରୀଙ୍କୁ ମେଡିକାଲ ଟିମ୍‌ର ଜନୈକ ସଦସ୍ୟ ଅସଦାଚରଣ କରିଥିବା ଗୁରୁବାର ଥାନାରେ ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି। ଛାତ୍ରୀଙ୍କ ବାପାଙ୍କ ଏତଲାକୁ ଆଧାର କରି ପୋଲିସ ନଂ. ୧୭୨/୧୮ରେ ଏକ ମାମଲା ରୁଜୁ ସହ ତଦନ୍ତ କରିଛି।
ପୋଲିସ ସୂତ୍ରରୁ ପ୍ରକାଶ ଯେ, ସ୍କୁଲ ଓ ଗଣଶିକ୍ଷା ବିଭାଗ ଆଡିଶନାଲ ସେକ୍ରେଟାରୀଙ୍କ ଚିଠି ନଂ. ୮୪୬/୦୪/୦୮/୨୦୧୮ ଅନୁସାରେ ସ୍କୁଲଗୁଡ଼ିକରେ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରଙ୍କ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ପରୀକ୍ଷା ସହ ରକ୍ତ ନମୁନା ସଂଗ୍ରହ କରାଯାଉଛି।

ସାର କାରଖାନା ଭିତ୍ତିପ୍ରସ୍ତରକୁ ନେଇ କଂଗ୍ରେସର ପ୍ରଶ୍ନ:ପ୍ରହସନ ନା ରାଜନୈତିକ ଚାଲ

ସାର କାରଖାନା ଭିତ୍ତିପ୍ରସ୍ତରକୁ ନେଇ କଂଗ୍ରେସର ପ୍ରଶ୍ନ:ପ୍ରହସନ ନା ରାଜନୈତିକ ଚାଲ

ତାଳଚେର,୨୧ା୯(ନି.ପ୍ର.):ଆଗକୁ ସାଧାରଣ ନିର୍ବାଚନ ଥିବାବେଳେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି ଆସନ୍ତା ୨୨ ତାରିଖରେ ଓଡ଼ିଶା ଗସ୍ତରେ ଆସି ତାଳଚେର ସାର କାରଖାନାର ଭିତ୍ତିପ୍ରସ୍ତର ସ୍ଥାପନ କରିବେ। ଏହା ଏକ ନିର୍ବାଚନୀ ପ୍ରହସନ ନା କେନ୍ଦ୍ରର ରାଜନୈତିକ ଚାଲ ବୋଲି ପ୍ରଶ୍ନ କରିଛି କଂଗ୍ରେସ। ଗୁରୁବାର ସ୍ଥାନୀୟ ଏକ ହୋଟେଲରେ ଆୟୋଜିତ ଖବରଦାତା ସମ୍ମିଳନୀରେ କଂଗ୍ରେସ କାର୍ଯ୍ୟକର୍ତ୍ତାମାନେ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ୧୯୭୧ରେ ତାଳଚେର ବିକ୍ରମପୁରଠାରେ କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ ତ୍ରିଗୁଣା ସେନଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଏହି କୋଇଲା ଭିତ୍ତିକ ସାର କାରଖାନାର ଶୁଭ ଦିଆଯାଇଥିଲା। କୋଇଲାରୁ ସାର ଉତ୍ପାଦନ ସଫଳ ହେବା ସତ୍ତ୍ୱେ କାରଖାନା ଲାଭବାନ୍‌ ପାଇଁ ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରକାର କମିଟି ଦ୍ୱାରା ଅନୁସନ୍ଧାନ କରାଯାଇଥିଲା। ୧୯୯୯ରେ ଭାଜପା ନେତୃତ୍ୱାଧୀନ ଏନ୍‌ଡିଏ ସରକାର କ୍ଷମତାକୁ ଆସିବା ପରେ ଏହି କାରଖାନାକୁ ୧୯୯୯ ଏପ୍ରିଲ ୧ରେ  ବନ୍ଦ କରି ଦେଇଥିଲେ।

ରଙ୍ଗପୁରରେ ଗର୍ଜନ କରୁଛି ସୁନ୍ଦରୀ

ରଙ୍ଗପୁରରେ ଗର୍ଜନ କରୁଛି ସୁନ୍ଦରୀ

ଆଠମଲ୍ଲିକ, ୨୧ା୯(ଡି.ଏନ.ଏ.):ସାତକୋଶିଆରେ ଛଡା ଯାଇଥିବା ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶ ବାଘୁଣୀ ‘ସୁନ୍ଦରୀ’ ୩ ଦିନ ହେଲା ଆଠମଲ୍ଲିକ ବନଖଣ୍ଡ ହାତୀଧରା ସଂରକ୍ଷିତ ଜଙ୍ଗଲ ନିକଟବର୍ତ୍ତୀ ଗ୍ରାମ ରଙ୍ଗପୁରଠାରେ ଥିବା ଜଣାପଡିଛି। ବାଘୁଣୀକୁ ଘଉଡାଇବାକୁ ଉଦ୍ୟମ କରି ବନ ବିଭାଗ ନାକେଦମ ହୋଇଥିଲେ ବି ସଫଳ ହୋଇପାରିନାହିଁ। ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ ବାଘୁଣୀର ଗର୍ଜନ ଶୁଣି ସ୍ଥାନୀୟ ଅଞ୍ଚଳବାସୀ ଭୟଭୀତ ହୋଇପଡିଛନ୍ତି। ଏ ନେଇ ଆଠମଲ୍ଲିକ ବ୍ଲକ ଅଏଡା ପଞ୍ଚାୟତର ରଙ୍ଗପୁର ଗ୍ରାମରେ ଉତ୍ତେଜନା ଦେଖାଦେଇଛି।

ମହୁ ସଂଗ୍ରହ କରିବାକୁ ଯାଇଥିଲେ: ରାମିଆଳ ନଦୀରେ ଭାସିଗଲେ ଦମ୍ପତି

ମହୁ ସଂଗ୍ରହ କରିବାକୁ ଯାଇଥିଲେ: ରାମିଆଳ ନଦୀରେ ଭାସିଗଲେ ଦମ୍ପତି

କାମାକ୍ଷାନଗର, ୨୦।୯(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲା କାମାକ୍ଷାନଗର ଥାନା କାନପୁରା ପଞ୍ଚାୟତ ଅର୍ନ୍ତଗତ ଗୁଣ୍ଡିଚାନାଳୀ ମହ୍ଲାର ସାହିର କୁଶ ପଧାନ (୨୪) ଏବଂ ତାଙ୍କ ସ୍ତ୍ରୀ ରିଙ୍କି (୨୨) ଗୁରୁବାର ରାମିଆଳ ନଦୀରେ ଭାସିଯାଇ ନିଖୋଜ ହୋଇଯାଇଛନ୍ତି। 

ହାତୀ ଉପଦ୍ରବ, ଫସଲ ନଷ୍ଟ

ହାତୀ ଉପଦ୍ରବ, ଫସଲ ନଷ୍ଟ

ବଇଣ୍ଡା,୨୦।୯(ଡି.ଏନ.ଏ.)- କିଶୋରନଗର ବ୍ଲକ ହଣ୍ଡପା ରେଞ୍ଜ ହିଞ୍ଜିରିଡ଼ା, ମାମୁରୀଝରଣ, କଣ୍ଟେଇକୁଳିଆ, ମାଧପୁର, ଅଁଳାବେରେଣୀ ଗ୍ରାମରେ ଗତ କିଛିଦିନ ହେବ ହାତୀ ଉପଦ୍ରବ ଲାଗି ରହିଛି।

 ସଫଳ ଉଦ୍ୟୋଗୀ ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧିତ

ସଫଳ ଉଦ୍ୟୋଗୀ ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧିତ

ବଇଣ୍ଡା,୨୦।୯(ଡି.ଏନ.ଏ.)- କିଶୋରନଗର ବ୍ଲକ କିଶୋରନଗର ଡିଗ୍ରୀ କଲେଜ ମହାବିଦ୍ୟାଳୟ ପରିସରରେ ବୁଧବାର ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ଶିଳ୍ପ କେନ୍ଦ୍ର ଦ୍ୱାରା ଆୟୋଜିତ ସଫଳ ଉଦ୍ୟୋଗୀ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ କିଶୋରନଗର ବଏଜା ଗ୍ରାମର ସଞ୍ଜୟ ପ୍ରଧାନଙ୍କୁ ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧିତ କରାଯାଇଛି। 

ଏସ୍‌ୟୁସିଆଇ  ପକ୍ଷରୁ  ଜିଲାପାଳଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ସମ୍ମୁଖରେ ବିକ୍ଷୋଭ

ଏସ୍‌ୟୁସିଆଇ ପକ୍ଷରୁ ଜିଲାପାଳଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ସମ୍ମୁଖରେ ବିକ୍ଷୋଭ

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ, ୨୦।୯- ଅନୁଗୋଳ ସାତକୋଶିଆରୁ ବାଘୁଣୀ ‘ସୁନ୍ଦରୀ’ ସ୍ଥାନାନ୍ତର, ୪ଦଫା ସମ୍ବଳିତ ସାତକୋଶିଆବାସୀଙ୍କ ସମସ୍ୟା ଆଦି ଦାବିରେ ଗୁରୁବାର ଏସ୍‌ୟୁସିଆଇ ପକ୍ଷରୁ  ଅନୁଗୋଳ ଜିଲାପାଳଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ସମ୍ମୁଖରେ ବିକ୍ଷୋଭ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରାଯାଇଛି। 

ଭାଙ୍ଗିଗଲା ତୋରଣ:  ଜାତୀୟ ରାଜପଥ ଅବରୋଧ

ଭାଙ୍ଗିଗଲା ତୋରଣ: ଜାତୀୟ ରାଜପଥ ଅବରୋଧ


ଭୁବନ,୨୦।୯(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଭୁବନ ଏନ୍‌ଏସି ନୂଆ ଭୁବନ ଛକଠାରେ ଟାଇଟେନିକ କ୍ଲବ ପକ୍ଷରୁ ଗଣେଶ ପୂଜା ପାଇଁ ନିର୍ମାଣ ହୋଇଥିବା ତୋରଣ  ଗୁରୁବାର ଅପରାହ୍ନରେ ଭାଙ୍ଗିଯାଇଥିଲା। 

ଗାଢରଖାଇ ଗ୍ରାମବାସୀଙ୍କ ରେଳରୋକୋ ଆନ୍ଦୋଳନ

ଗାଢରଖାଇ ଗ୍ରାମବାସୀଙ୍କ ରେଳରୋକୋ ଆନ୍ଦୋଳନ

ବଅଁରପାଳ,୨୦।୯(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଅନ୍ୟତ୍ର ଥଇଥାନ ଦାବିରେ ନାଲକୋ ପାଚେରୀ ପାର୍ଶ୍ୱରେ ଥିବା ଗାଢ଼ରଖାଇ ଗ୍ରାମବାସୀ ଗୁରୁବାର ନାଲ୍‌କୋ ସ୍ମେଲଟର ପ୍ଲାଣ୍ଟ ନିକଟରେ ରେଳରୋକୋ ଆନ୍ଦୋଳନ କରିଛନ୍ତି। ଏଥିଯୋଗୁ ନାଲ୍‌କୋକୁ ଟ୍ରେନ ଚଳାଚଳ ବାଧାପ୍ରାପ୍ତ ହୋଇଛି।

ନବାଗତଙ୍କୁ ସ୍ବାଗତ ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧନା

ନବାଗତଙ୍କୁ ସ୍ବାଗତ ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧନା


ଭୁବନ,୨୦।୯(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଭୁବନ ବାଜି ରାଉତ ସ୍ମୃତି ମହାବିଦ୍ୟାଳୟର  ସଂସ୍କୃତ ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ଗୁରୁବାର ସମ୍ମାନ ବିଭାଗର ନବାଗତ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରଙ୍କୁ ସ୍ବାଗତ ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧନା ଦିଆଯାଇଛି। ସଂସ୍କୃତ ବିଭାଗର ମୁଖ୍ୟ ଶ୍ରୀପତି ଚିନ୍ତା ଏଥିରେ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତା କରିଥିଲେ।  

ଭସାଣି ଶେଷ

ଭସାଣି ଶେଷ

ମାଧପୁର,୨୦।୯- ମାଧପୁର ଅଞ୍ଚଳରେ ଗୁରୁବାର ଧୁମଧାମରେ ଗଜାନନଙ୍କ ଭସାଣି ଉତ୍ସବ ଶେଷ ହୋଇଛି। 

ଏମ୍‌ପି ଲାଡ୍‌ ଫଣ୍ଡରେ କିଣାଯାଇଥିବା ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସ ଲୋକାର୍ପିତ: ଯୁବ ମଞ୍ଚର ଚିନ୍ତାଧାରାକୁ ପ୍ରଶଂସା

ଏମ୍‌ପି ଲାଡ୍‌ ଫଣ୍ଡରେ କିଣାଯାଇଥିବା ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସ ଲୋକାର୍ପିତ: ଯୁବ ମଞ୍ଚର ଚିନ୍ତାଧାରାକୁ ପ୍ରଶଂସା

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ,୨୦।୯- ଢେଙ୍କାନାଳ-ଅନୁଗୋଳ ଏମ୍‌ପି ତଥାଗତ ସତପଥୀଙ୍କ ସ୍ଥାନୀୟ ଅଞ୍ଚଳ ବିକାଶ ପାଣ୍ଠି (ଏମ୍‌ପି ଲାଡ୍‌) ଅର୍ଥରେ କିଣାଯାଇଥିବା ଏକ ଅତ୍ୟାଧୁନିକ ଶୀତତାପ ନିୟନ୍ତ୍ରିତ ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସ ଗୁରୁବାର ଲୋକାର୍ପିତ ହୋଇଛି। ଅନୁଗୋଳ ଯୁବ ଭବନଠାରେ ଲୋକାର୍ପଣ ଉତ୍ସବରେ ନିଜେ ଏମ୍‌ପି ସତପଥୀ ଏହାକୁ ଚଲାଇ ଉଦ୍‌ଘାଟନ କରିବା ପରେ ଅନୁଗୋଳ ମାରୱାଡ଼ି ଯୁବ ମଞ୍ଚକୁ ପ୍ରଦାନ କରିଥିଲେ। 

 କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତ ବାସଚ୍ୟୁତ ସଂଘର ବୈଠକ: ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ରଖୁନାହାନ୍ତି ସରକାର

କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତ ବାସଚ୍ୟୁତ ସଂଘର ବୈଠକ: ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ରଖୁନାହାନ୍ତି ସରକାର

ପବିତ୍ରନଗର, ୨୦ା୯(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା କଣିହାଁ ବ୍ଲକର ସମଲ ବ୍ୟାରେଜ କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତଙ୍କୁ ବିସ୍ଥାପନ ଓ ଥଇଥାନ ଦିଗରେ ସରକାର ଅବହେଳା କରୁଥିବା ଅଭିଯୋଗ କରିଛି  ବ୍ରାହ୍ମଣୀ କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତ ବାସଚ୍ୟୁତ ସଂଘ। 

ଡକାୟତି ଯୋଜନା ପଣ୍ଡ, ୫ ଗିରଫ

ଡକାୟତି ଯୋଜନା ପଣ୍ଡ, ୫ ଗିରଫ

ବଅଁରପାଳ, ୨୦ା୯(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ବଅଁରପାଳ ଥାନା ଯୋରାଗାଡ଼ିିଆ ନିକଟରେ ମଙ୍ଗଳବାର ରାତିରେ ଡକାୟତି ଯୋଜନା କରୁଥିବା ୫ ଜଣଙ୍କୁ ପୋଲିସ ଗିରଫ କରି ବୁଧବାର କୋର୍ଟ ଚାଲାଣ କରିଛି।