ଅନଗୁଳ-ଢେଙ୍କାନାଳ

ପାଣି ପାଇଁ ତାତିଲେ ମହିଳା: ଗରା, ଡେକ୍‌ଚି ରଖି ରାସ୍ତା ଅବରୋଧ

ପାଣି ପାଇଁ ତାତିଲେ ମହିଳା: ଗରା, ଡେକ୍‌ଚି ରଖି ରାସ୍ତା ଅବରୋଧ

ପରଜଙ୍ଗ,୩୧।୫(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲା ପରଜଙ୍ଗ ବ୍ଲକ କୁମୁସି ପଞ୍ଚାୟତ ଅଧୀନରେ ଥିବା ୫ଟି ସାହିର ମହିଳାମାନେ ଗୁରୁବାର ସକାଳେ ପାଇପ୍‌ ଯୋଗେ ପାନୀୟ ଜଳ ଯୋଗାଣ ଦାବିରେ ଭାଲୁମୁଣ୍ଡ-ଆଳୁଅଝରଣ ରାସ୍ତାର ମାଧିଆ ରଗଡି ଛକକୁ ଅବରୋଧ କରିଛନ୍ତି।

ଓଲଟିଲା ନାଇଟକୋଚ୍‌ ଏକ୍ସପ୍ରେସ୍‌ ବସ୍‌

ଓଲଟିଲା ନାଇଟକୋଚ୍‌ ଏକ୍ସପ୍ରେସ୍‌ ବସ୍‌

ଛେଣ୍ଡିପଦା,୩୧।୫: ଅନୁଗୋଳ-ସମ୍ବଲପୁର ୫୫ ନମ୍ବର ଜାତୀୟ ରାଜପଥର ଜରପଡା ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ତୁବେ ଗ୍ରାମ ନିକଟରେ ଗୁରୁବାର ଭୋର ପ୍ରାୟ ସାଢ଼େ ୫ଟା ବେଳେ ଏକ ନାଇଟକୋଚ୍‌ ଏକ୍ସପ୍ରେସ୍‌ ବସ୍‌ ଦର୍ଘଟଣାଗ୍ରସ୍ତ ହୋଇଛି।

ବୈଠକ ବିଫଳ, ପୁଣି ହେବ ଆଲୋଚନା

ବୈଠକ ବିଫଳ, ପୁଣି ହେବ ଆଲୋଚନା

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ, ୩୧।୫ ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ନାଲକୋ ଥାନା ଗିରାଙ୍ଗ ଅଞ୍ଚଳରେ ଥିବା ଏକ ମଦ ଦୋକାନ ଉଚ୍ଛେଦ ଦାବିରେ ମାସେରୁ ଅଧିକ ଦିନ ହେବ ସ୍ଥାନୀୟ ମହିଳାମାନେ ଆନ୍ଦୋଳନ ଚଳାଇଥିଲେ ବି ଏଯାଏ ପ୍ରଶାସନ ସେପରି କିଛି ନିର୍ଣ୍ଣାୟକ ପଦକ୍ଷେପ ଗ୍ରହଣ କରିନାହିଁ। ଫଳରେ ଏହାକୁ ନେଇ ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଅସନ୍ତୋଷ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି।

ତପୋବନ ପାଇଁ  ୫୦ ଲକ୍ଷର ଯୋଜନା

ତପୋବନ ପାଇଁ ୫୦ ଲକ୍ଷର ଯୋଜନା

ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ, ୩୧।୫ ମହିମା ଧର୍ମର ଆଦିପୀଠ ତପୋବନରେ ଖୁବ୍‌ଶୀଘ୍ର କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ ହେବ ସୌରଶକ୍ତି ପ୍ରକଳ୍ପ। ମଙ୍ଗଳବାର ପୀଠର ଐତିହ୍ୟ ସମ୍ବଳିତ ସୂଚନା ଫଳକ ଲୋକାର୍ପଣ କରି ଖଣି ମନ୍ତ୍ରୀ ପ୍ରଫୁଲ୍ଲ କୁମାର ମଲ୍ଲିକ ଏହି ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି।

ରାତିଅଧିଆ ଚୋରା କୋଇଲା ବେପାର

ରାତିଅଧିଆ ଚୋରା କୋଇଲା ବେପାର

ପରଜଙ୍ଗ, ୩୧।୫(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.) ଫାଣ୍ଡିଠାରୁ ମାତ୍ର କେଇ ଶହ ମିଟର ଦୂରରେ ଚୋରା କୋଇଲା ଡିପୋ। ନାଲି ଆଖି ଦେଖାଇ, ଡରାଇ ଧମକାଇ ଗଚ୍ଛିତ କରାଯାଉଥିଲା କୋଇଲା। ରାତି ଅଧିଆ ଟ୍ରକ୍‌ ଯୋଗେ ହେଉଥିଲା ଜିଲା ବାହାରକୁ ଚାଲାଣ। ସ୍ଥାନୀୟ ବାସିନ୍ଦାଙ୍କ ଅଭିଯୋଗ ସତ୍ତ୍ୱେ ସବୁଜାଣି ପୋଲିସ ସାଜିଥିଲା ନୀରବଦ୍ରଷ୍ଟା।

ଉଜୁଡ଼ିଲା କାଜୁ ଫସଲ

ଉଜୁଡ଼ିଲା କାଜୁ ଫସଲ

ରାସୋଳ, ୩୧।୫ ବର୍ଷତମାମ ଦାଉ ସାଧିଲେ ହାତୀପଲ। ତା’ ସାଙ୍ଗକୁ ସ୍ବଳ୍ପବର୍ଷା, କୁହୁଡ଼ି ଅନ୍ୟ ପରିବେଶଗତ କାରକ ଯୋଗୁ ଉଜୁଡ଼ିଯାଇଛି କାଜୁ ଚାଷ। ଏହାକୁ ନେଇ ଚିନ୍ତାରେ ପଡ଼ିଛନ୍ତି ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲା ରାସୋଳ ଅଞ୍ଚଳ ଚାଷୀ। ଫସଲ ଉତ୍ପାଦନ ପାଖାପାଖି ୫୦ ପ୍ରତିଶତ ହ୍ରାସ ପାଇବ ବୋଲି ଅଧିକାଂଶ ଚାଷୀ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି।

୧ରୁ ମହିମା ପୁସ୍ତକମେଳା

୧ରୁ ମହିମା ପୁସ୍ତକମେଳା

ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ, ୩୧।୫-ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲା ସଂସ୍କୃତି ପରିଷଦ ଓ ଜିଲା ପ୍ରଶାସନର ମିଳିତ ଆନୁକୂଲ୍ୟରେ ସ୍ଥାନୀୟ ମିନି ଷ୍ଟାଡିୟମ୍‌ରେ ଆସନ୍ତା ୧ ତାରିଖରୁ ଆରମ୍ଭ ହେଉଛି ମହିମା ପୁସ୍ତକମେଳା। ଏହା ୮ ତାରିଖ ଯାଏ ଚାଲିବ। ବୁଧବାର ଏହାର ଚୂଡ଼ାନ୍ତ ପ୍ରସ୍ତୁତି କାର୍ଯ୍ୟ ଶେଷ ହୋଇଛି।

ଜିଲା ଖଣିଜ ପାଣ୍ଠିରେ କଣିହଁାକୁ ସାମିଲ ଦାବି

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ, ୩୦ା୫- କଣିହଁା ବ୍ଲକର ସମସ୍ତ ପଞ୍ଚାୟତକୁ ଜିଲା ଖଣିଜ ପାଣ୍ଠି ବିକାଶ ଯୋଜନାରେ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ କରିବା ପାଇଁ ବ୍ଲକ ଅଧ୍ୟକ୍ଷା ନମିତା ସାହୁଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ଏକ ପ୍ରତିନିଧି ଦଳ ଜିଲାପାଳଙ୍କୁ ଭେଟି ଦାବିପତ୍ର ପ୍ରଦାନ କରିଛନ୍ତି।

କୋଲ ୱାସରୀ ସ୍ଥାନାନ୍ତର ପାଇଁ ଦାବିପତ୍ର

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ, ୩୦ା୫- ସମଲ ପଞ୍ଚାୟତ ବିକିସର ଠାରେ ପ୍ରାକୃତିକ ଏଣ୍ଟରପ୍ରାଇଜେସ ପ୍ରାଇଭେଟ ଲିଃ. ନାମକ ଏକ କୋଲ ୱାସରୀର ଭୂମି ପୂଜନ ଗତ ସୋମବାର କରାଯାଇଥିଲା। ଏହି ୱାସରୀକୁ ସ୍ଥାନାନ୍ତର କରାଯିବା ପାଇଁ ବୁଧବାର ସ୍ଥାନୀୟ ଭାଜପା ନେତା ଅଶୋକ ମହାନ୍ତିଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ଏକ ପ୍ରତିନିଧି ଦଳ ଜିଲାପାଳଙ୍କୁ ଭେଟି ଦାବିପତ୍ର ପ୍ରଦାନ କରିଛନ୍ତି।

ଅନୁଗୋଳ ରକ୍ତ ଭଣ୍ଡାର ପରିଚାଳନା କମିଟି ବୈଠକ

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ, ୩୦ା୫- ଅନୁଗୋଳ ରକ୍ତ ଭଣ୍ଡାର ସୁପରିଚାଳନା ନିମନ୍ତେ ଜିଲାପାଳ ଅନିଲ କୁମାର ସାମଲଙ୍କ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତାରେ ଏକ ବୈଠକ ବୁଧବାର ପୂର୍ବାହ୍ନରେ ଜିଲାପାଳଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ପରିସରରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଏହି ବୈଠକରେ ରକ୍ତ ଭଣ୍ଡାରର ବିଭିନ୍ନ ସମସ୍ୟା ସମ୍ପର୍କରେ ଆଲୋଚନା ହୋଇଥିଲା।

ଅଜଣା ଟ୍ରକ୍‌ ଧକ୍କାରେ ପୁଅ ମୃତ, ବାପା ଗୁରୁତର ଘଟଣା : ସନ୍ଦେହରେ ଟ୍ରକ୍‌ ଅଟକ ରଖିଲେ ଗ୍ରାମବାସୀ

ଅଜଣା ଟ୍ରକ୍‌ ଧକ୍କାରେ ପୁଅ ମୃତ, ବାପା ଗୁରୁତର ଘଟଣା : ସନ୍ଦେହରେ ଟ୍ରକ୍‌ ଅଟକ ରଖିଲେ ଗ୍ରାମବାସୀ

ଛେଣ୍ଡିପଦା,୩୦ା୫(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଗତ ୨୮ ତାରିଖରେ ଛେଣ୍ଡିପଦା ଥାନା ମାମୁରିଆ ରୁଗୁଡିସାହି ଗ୍ରାମଠାରେ ଏକ ଅଜଣା ଟ୍ରକ୍‌ ଏକ ଶଗଡ଼କୁ ଧକ୍କା ଦେବାରୁ ଗ୍ରାମର ଯୁଧିଷ୍ଠିର ଦେହୁରୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଥିଲା। ଏଥିରେ ତାଙ୍କ ବାପା ରଘୁନାଥ ଦେହୁରୀ ଗୁରୁତର ହୋଇଛନ୍ତି। ଏହି ଘଟଣାକୁ ନେଇ ବୁଧବାର ଗ୍ରାମବାସୀ ସନ୍ଦେହରେ ଏକ ଲୁହା ପଥର ବୋଝେଇ ଟ୍ରକ୍‌କୁ ଅଟକ ରଖିଥିଲେ। ଖବରପାଇ ପୋଲିସ ଉକ୍ତ ଟ୍ରକ୍‌ ଚାଳକ ଓ ଖଲାସୀଙ୍କୁ ଥାନାରେ ଅଟକ ରଖି ପଚରାଉଚରା କରୁଥିବା ଜଣାପଡିଛି।

ଚଷାପୁଞ୍ଜର ବାର୍ଷିକ ଅଧିବେଶନ

ବଇଣ୍ଡା, ୩୦ା୫(ଡି.ଏନ.ଏ.)- କିଶୋରନଗର ବ୍ଲକ ଜାମୁନାଳୀ ପଞ୍ଚାୟତ ବାଦିବାହାଳ ଗ୍ରାମରେ ବୁଧବାର ନିଖିଳ ଉତ୍କଳ ବଡହୁଲା ଚଷାପୁଞ୍ଜର ବାର୍ଷିକ ଅଧିବେଶନ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି।

କିଶୋରନଗରରେ ମୋ ସ୍କୁଲ ଅଭିଯାନ

କିଶୋରନଗରରେ ମୋ ସ୍କୁଲ ଅଭିଯାନ

ବଇଣ୍ଡା, ୩୦ା୫(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ପାଠ ଶିଖାଇ ଥିବା ବିଦ୍ୟାଳୟ ଆଜି ତା ପିଲାମାନଙ୍କୁ ପାଖକୁ ଡାକୁଛି। ସେହିମାନେ ବିଦ୍ୟାଳୟ ସହିତ ଯୋଡିହେଲେ ସ୍କୁଲର ବିକାଶ ସମ୍ଭବ ହୋଇପାରିବ। ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ ସହଭାଗିତାରେ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିବା ଏହି ଅଭିନବ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ପୁରତନ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ର ସାମିଲ ହୁଅନ୍ତୁ ବୋଲି ବୁଧବାର କିଶୋରନଗର ହାଇସ୍କୁଲ ପରିସରରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ମୋ ସ୍କୁଲ ଅଭିଯାନ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଅତିଥିମାନେ ମତ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି।

ଜରପଡା ଥାନା ପକ୍ଷରୁ ପରୀ ମାରାଥନ

ଜରପଡା ଥାନା ପକ୍ଷରୁ ପରୀ ମାରାଥନ

ଛେଣ୍ଡିପଦା,୩୦ା୫(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ପୋଲିସ ପ୍ରଶାସନ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ କ୍ରମେ ଜରପଡା ଥାନା ପକ୍ଷରୁ ପରୀ ପାଇଁ କଥାଟିଏ ସଚେତନତା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଥାନା ଅଧିକାରୀ ବିନ୍ଦୁ ବାସିନୀ ବିଶ୍ୱାଳଙ୍କ ତତ୍ତ୍ୱାବଧାନରେ ଆୟୋଜିତ ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଥାନା ଅଫିସଠାରୁ ଏକ ପରୀ ମାରାଥନ ଦୌଡ ବଜାର ଏବଂ ଗ୍ରାମ ପରିକ୍ରମା କରି ସରସ୍ବତୀ ଶିଶୁ ମନ୍ଦିର ଠାରେ ପହଞ୍ଚି ଥିଲା।

ତୈଳଦର ବୃଦ୍ଧିର ପ୍ରତିବାଦ; ଛେଣ୍ଡିପଦାରେ ବିଜେଡିର ବିକ୍ଷୋଭ

ତୈଳଦର ବୃଦ୍ଧିର ପ୍ରତିବାଦ; ଛେଣ୍ଡିପଦାରେ ବିଜେଡିର ବିକ୍ଷୋଭ

ଛେଣ୍ଡିପଦା,୩୦ା୫(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ତୈଳଦର ବୃଦ୍ଧି ପ୍ରତିବାଦରେ ଛେଣ୍ଡିପଦା ନିର୍ବାଚନ ମଣ୍ଡଳୀ ବିଜୁ ଜନତା ଦଳ ପକ୍ଷରୁ ବୁଧବାର ସ୍ଥାନୀୟ ବ୍ଲକ ଅଫିସ ସମୁଖରେ ବିକ୍ଷୋଭ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରାଯାଇଛି। ବିଧାୟକ ସୁଶାନ୍ତ କୁମାର ବେହେରାଙ୍କ ନେତୃତ୍ବରେ ବ୍ଲକ ବିଜେଡି ସଭାପତି ଶ୍ରୀଧର ଗଡନାୟକଙ୍କ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତାରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ଏହି ସଭାରେ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କ ଜନମାରଣ ନୀତିକୁ ଦୃଢ ବିରୋଧ କରାଯାଇଥିଲା।

ଜୁଆଙ୍ଗ ସମ୍ପ୍ରଦାୟର ଜିଲାସ୍ତରୀୟ ବାର୍ଷିକ ଉତ୍ସବ

ଜୁଆଙ୍ଗ ସମ୍ପ୍ରଦାୟର ଜିଲାସ୍ତରୀୟ ବାର୍ଷିକ ଉତ୍ସବ

ଭୁବନ, ୩୦।୫(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲା ଭୁବନ ବ୍ଲକ ସୁରପ୍ରତାପପୁର ପଞ୍ଚାୟତ ଟିପିଲେଇ ହାଟଛକରେ ଜୁଆଙ୍ଗ ସମ୍ପ୍ରଦାୟର ଜିଲାସ୍ତରୀୟ ବାର୍ଷିକ ଉତ୍ସବ ବୁଧବାର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି।

କଣିହାଁରେ ପରୀ ଗଣଦୌଡ଼

କଣିହାଁରେ ପରୀ ଗଣଦୌଡ଼

କଣିହାଁ,୩୦।୫(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା କଣିହାଁ ଓ ଏନ୍‌ଟିପିସି ଥାନାର ମିଳିତ ସହଯୋଗରେ ବୁଧବାର ପରୀ ଗଣଦୌଡ଼ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି।

ଜରିଅଖାରେ ପାଉଚ ମଦ ଚାଲାଣ: ୧୦୦ ଲିଟରରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ମଦ ଜବତ, ଜଣେ ଗିରଫ

ଜରିଅଖାରେ ପାଉଚ ମଦ ଚାଲାଣ: ୧୦୦ ଲିଟରରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ମଦ ଜବତ, ଜଣେ ଗିରଫ

ବନ୍ତଳା,୩୦।୫(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ବନ୍ତଳା ଥାନା ପୋକତୁଙ୍ଗା ଓ ମଧୁପୁର ପୂର୍ତ୍ତ ବିଭାଗ ରାସ୍ତାରେ ବୁଧବାର ସକାଳେ ଏକ ସ୍କୁଟିରୁ ମଦ ଜବତ କରାଯାଇଛି। ୩ଟି ଜରି ବସ୍ତାରେ ୭୦୦ରୁ ଊଦ୍ଧର୍‌ବ ପ୍ୟାକେଟ ପାଉଚ ମଦ ବେଆଇନ ଭାବରେ ଚାଲାଣ ହେଉଥିଲା।

ବନ୍ତଳା ଥାନା ପକ୍ଷରୁ ପରୀ ମାରାଥନ

ବନ୍ତଳା ଥାନା ପକ୍ଷରୁ ପରୀ ମାରାଥନ

ବନ୍ତଳା,୩୦।୫(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ବନ୍ତଳା ଥାନା ପକ୍ଷରୁ କଲେଜ ଛାତ୍ରୀମାନଙ୍କୁ ନେଇ ପରୀ ମାରାଥନ ବୁଧବାର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି।

ବଅଁରପାଳରେ ପରୀ ମାରାଥନ

ବଅଁରପାଳରେ ପରୀ ମାରାଥନ

ବଅଁରପାଳ,୩୦।୫(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ବଅଁରପାଳ ପୋଲିସ ପକ୍ଷରୁ ବୁଧବାର ପରି ମାରାଥନ୍‌ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଥାନାଠାରୁ ଏହି ମାରାଥନ ବାହାରି ହାଇସ୍କୁଲ ପଡିଆକୁ ଆସିଥିଲା।

ଅଜଣା ଗାଡି ଧକ୍କାରେ ବାଇକ୍‌ ଚାଳକ ଗୁରୁତର

ଅଜଣା ଗାଡି ଧକ୍କାରେ ବାଇକ୍‌ ଚାଳକ ଗୁରୁତର

ବଅଁରପାଳ,୩୦।୫(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ନାଲ୍‌କୋ ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ଏଫ୍‌ସିଆଇ ରାସ୍ତା ସେଣ୍ଟ୍ରାଲ ମାର୍କେଟ ନିକଟରେ ମଙ୍ଗଳବାର ରାତିରେ ଏକ ଦୁର୍ଘଟଣା ଘଟିଛି। ବାଇକ୍‌କୁ ଏକ ଅଜଣା ଗାଡି ଧକ୍କା ଦେବାରୁ ବାଇକ୍‌ ଚାଳକ ଗୁରୁତର ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି। ତାଙ୍କୁ ଚିକିତ୍ସା ପାଇଁ ନାଲ୍‌କୋ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଛି।

ସୁଗନ୍ଧିତ ଘାସ ଚାଷରୁ ଲାଭାନ୍ବିତ ହେବେ ଚାଷୀ

ସୁଗନ୍ଧିତ ଘାସ ଚାଷରୁ ଲାଭାନ୍ବିତ ହେବେ ଚାଷୀ

ବନ୍ତଳା,୨୯।୫(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ସୁଗନ୍ଧିତ ଘାସ ଚାଷ ଓ ଏଥିରୁ ତୈଳ ଉତ୍ପାଦନ ସମ୍ପର୍କିତ ଏକ ତାଲିମ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ମଙ୍ଗଳବାର ବଲଙ୍ଗ ପଞ୍ଚାୟତ ପମ୍ପାସର ଦୁର୍ଗାମନ୍ଦିରଠାରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଲକ୍ଷ୍ନୌସ୍ଥିତ ଭାରତ ସରକାରଙ୍କ କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ଓଷଧୀୟ ଓ ସୁଗନ୍ଧିତ ଫସଲ ପ୍ରତିଷ୍ଠାନ(ସିମ୍ୟାପ) ଓ ଏଫ୍‌ଇଏସ୍‌ ଅନୁଗୋଳର ମିଳିତ ଉଦ୍ୟମରେ ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଆୟୋଜିତ ହୋଇଥିଲା।

ନିଯୁକ୍ତି ଦାବିରେ ଯୁବତୀଙ୍କ ଅନଶନ

ନିଯୁକ୍ତି ଦାବିରେ ଯୁବତୀଙ୍କ ଅନଶନ

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ,୨୯।୫- ଏନ୍‌ଟିପିସିରେ ନିଯୁକ୍ତି ଦାବି କରି ଅନୁଗୋଳ ବ୍ଲକ କାଟେଣି ଗ୍ରାମର ସୁଚିତ୍ରା ସାହୁ ମଙ୍ଗଳବାର ସପରିବାର ଜିଲାପାଳଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ସମ୍ମୁଖରେ ଅନଶନରେ ବସିଥିଲେ। କ୍ଷତିପୂରଣ ଓ ନିଯୁକ୍ତି ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ଦେଇ ଏନ୍‌ଟିପିସି ତାଙ୍କର ୪ ଏକର ଜମି ଅଧିଗ୍ରହଣ କରିଛି। ହେଲେ ଏ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କମ୍ପାନୀ ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ରଖି ପାରି ନ ଥିବା ସେ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି।

ହାଇଓ୍ବା ଜବତ, ଜରିମାନା ଆଦାୟ

ହାଇଓ୍ବା ଜବତ, ଜରିମାନା ଆଦାୟ

ବଇଣ୍ଡା, ୨୯।୫(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଠାକୁରଗଡ଼ ଥାନା ପାଇକସାହି ଅଞ୍ଚଳରୁ ମଙ୍ଗଳବାର ଏକ ଚୋରା ବାଲି ବୋଝେଇ ହାଇଓ୍ବା(ନଂ.ଓଡି୧୯ଡି୬୭୩୭)କୁ ଆଠମଲ୍ଲିକ ତହସିଲଦାର ଡ. ଦିବ୍ୟଲୋଚନ ମହନ୍ତ ମଙ୍ଗଳବାର ଜବତ କରିଥିଲେ। ବେଆଇନ ଭାବେ ମହାନଦୀରୁ ଉକ୍ତ ହାଇଓ୍ବାଟି ବାଲି ଆଣୁଥିବା ଖବରପାଇ ଏହାକୁ ଅଟକାଇ କାଗଜପତ୍ର ଯାଞ୍ଚ କରାଯାଇଥିଲା।