ଅନଗୁଳ-ଢେଙ୍କାନାଳ

ତୈଳିକ ବୈଶ୍ୟ ମହାସଭା ବୈଠକ

ତୈଳିକ ବୈଶ୍ୟ ମହାସଭା ବୈଠକ

ବନ୍ତଳା, ୧।୯ (ଡି.ଏନ.ଏ.)-  ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ବନ୍ତଳା ସାପ୍ତାହିକ ହାଟ ପଡ଼ିଆରେ ମା’ କଳାପାଟ୍ଟ ଦେବୀଙ୍କ ମନ୍ଦିର ପ୍ରାଙ୍ଗଣରେ ବୁଧବାର ଶ୍ରୀ ଶ୍ରୀ ମଦନମୋହନ ଜୀଉ ତୈଳିକ ବୈଶ୍ୟ ମହାସଭାର ଦ୍ୱିତୀୟ ବୈଠକ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ପୁରୁଣାଗଡ଼ ସମିତିର ଇନ୍ଦ୍ରମଣି ସାହୁଙ୍କ ସଭାପତିତ୍ୱରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ଏହି ବୈଠକରେ ଟିକରପଡ଼ା, ବଇଣ୍ଡାଠାରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ବନ୍ତଳା, ପୁରୁଣାଗଡ଼, ଶଙ୍ଖପୁର, ପୋକତୁଙ୍ଗା, ଜଗନ୍ନାଥପୁର ଆଦି ସମିତିର ସଭ୍ୟମାନେ ଯୋଗଦେଇଥିଲେ।

୨୦ ଦିନ ହେଲା ଏଟିଏମ୍‌ ଅଚଳ

୨୦ ଦିନ ହେଲା ଏଟିଏମ୍‌ ଅଚଳ


ଆଠମଲ୍ଲିକ,୧ା୯(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଭାରତୀୟ ଷ୍ଟେଟ ବ୍ୟାଙ୍କ ଆଠମଲ୍ଲିକ ଶାଖାର ଆଠମଲ୍ଲିକ ସହର ଗାନ୍ଧୀଛକ ଠାରେ ଥିବା ଏଟିଏମ ୨୦ ଦିନରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ହେବ ଅଚଳ ହୋଇପଡିଛି। ସ୍ଥାନୀୟ ଗ୍ରାହକ ଟଙ୍କା ଉଠାଇବାରେ ଅସୁବିଧାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେଉଥିଲେ ହେଁ ବ୍ୟାଙ୍କ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ ଏଥିପ୍ରତି ଧ୍ୟାନ ଦେଉ ନ ଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି।

ଶିଳ୍ପର ବିକାଶ ହେଲେ ଦେଶର ବିକାଶ ହେବ

ଶିଳ୍ପର ବିକାଶ ହେଲେ ଦେଶର ବିକାଶ ହେବ

ବଇଣ୍ଡା,୧।୯(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଶିଳ୍ପକୁ ଏବେ ଅଗ୍ରାଧିକାର ଦେବା ଅଧିକ ଜରୁରୀ ହୋଇପଡ଼ିଛି। ଏହାଦ୍ୱାରା ଖୁବକମ୍‌  ସମୟରେ  ଅଳ୍ପ ସମ୍ବଳରେ ଅଧିକ ପରିମାଣର ଶିଳ୍ପ ସାମଗ୍ରୀ ଉତ୍ପାଦନ କରାଯାଇପାରିବ। 

ଟ୍ରେନ ଧକ୍କାରେ ଭାଲୁ ମୃତ

ଟ୍ରେନ ଧକ୍କାରେ ଭାଲୁ ମୃତ

ବଇଣ୍ଡା,୧।୯(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ହଣ୍ଡପା ରେଞ୍ଜ ଖାଲପାଳ ଲେଭଲ କ୍ରସିଂ ନିକଟରେ ଶନିବାର ଟ୍ରେନ ଧକ୍କାରେ ଏକ ଭାଲୁର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି। ଭାଲୁଟିର ବୟସ ୧୦ ବର୍ଷ ହେବ ବୋଲି ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ଆକଳନ କରାଯାଇଛି।

ନାଳରେ ବୁଡ଼ି ଚାଷୀ ନିଖୋଜ

ନାଳରେ ବୁଡ଼ି ଚାଷୀ ନିଖୋଜ

ଭୁବନ,୧।୯(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଭୁବନ ଥାନା କହ୍ନେଇପାଳ ଗ୍ରାମର କାଳନ୍ଦୀ ନାୟକ (୪୫) ଗ୍ରାମ ନିକଟସ୍ଥ ପୋରୁହଝରା ନାଳରେ ବୁଡ଼ି ନିଖୋଜ ହୋଇଯାଇଥିବା ଜଣାପଡ଼ିଛି। ସେ ଗୁରୁବାର ଚାଷ କରିବାକୁ ଯାଇ ସା ସୁଦ୍ଧା ଘରକୁ ନ ଫେରିବାରୁ ପରିବାର ଲୋକେ ଖୋଜାଖୋଜି କରିଥିଲେ। 

ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ବଳାତ୍କାର ଅଭିଯୋଗ

ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ବଳାତ୍କାର ଅଭିଯୋଗ


ବଅଁରପାଳ,୧।୯(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ବଅଁରପାଳ  ଥାନା ଅଞ୍ଚଳର  ଜଣେ ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ବଳାତ୍କାର  କରାଯାଇଥିବା ଶୁକ୍ରବାର ଥାନାରେ ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି।

ଅଘୋଷିତ ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ କାଟ ଅଭିଯୋଗ

ଅଘୋଷିତ ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ କାଟ ଅଭିଯୋଗ

ବନ୍ତଳା, ୧।୯ (ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ସାତକୋଶିଆ ଅଭୟାରଣ୍ୟରେ ଥିବା ଜଗନ୍ନାଥପୁର, ଟିକରପଡ଼ା, ପୁରୁଣାକୋଟ, ଅନ୍ତୁଳିଆ, ଟାଇଁସି, କୋଠଭୂଇଁ ଆଦି ୫ଟି ପଞ୍ଚାୟତରେ ଅଘୋଷିତ ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ କାଟ ନେଇ ଗୁରୁବାର ସାତକୋଶିଆ କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତ ପ୍ରଜା ସୁରକ୍ଷା ସମିତି ତରଫରୁ ସମ୍ପୃକ୍ତ ନିର୍ବାହୀ ଯନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ଏକ ଦାବିପତ୍ର ଦିଆଯାଇଛି।

ପାନୀୟ ଜଳ ପ୍ରକଳ୍ପ ଓ ମାର୍କେଟ କମ୍ପ୍ଲେକ୍ସ ଉଦ୍‌ଘାଟିତ

ପାନୀୟ ଜଳ ପ୍ରକଳ୍ପ ଓ ମାର୍କେଟ କମ୍ପ୍ଲେକ୍ସ ଉଦ୍‌ଘାଟିତ

ପରଜଙ୍ଗ,୧।୯(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲା ପରଜଙ୍ଗ ବଜାରରେ ଶନିବାର  ୨ ଲକ୍ଷ ଷାଠିଏ ହଜାର ଟଙ୍କା ବ୍ୟୟରେ ନିର୍ମିତ ବିଶୁଦ୍ଧ ଥଣ୍ଡା ପାନୀୟ ଜଳ ପ୍ରକଳ୍ପ ଓ ୨୫ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ବ୍ୟୟରେ ମେଡିକାଲ ଛକଠାରେ ନିର୍ମିତ ଏକ ଶହୀଦ ବୀର ବେନୁ ମାର୍କେଟ କମ୍ପ୍ଲେକ୍ସ ଉଦଘାଟିତ ହୋଇଯାଇଛି। 

ରାମିୟାଳ ନଦୀରେ ବନ୍ୟା: ୫୩ନଂ ଜାତୀୟ ରାଜପଥ ଦେଇ ଯାତାୟାତ ବନ୍ଦ

ରାମିୟାଳ ନଦୀରେ ବନ୍ୟା: ୫୩ନଂ ଜାତୀୟ ରାଜପଥ ଦେଇ ଯାତାୟାତ ବନ୍ଦ

ଭୁବନ,୧।୯(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲା ଭୁବନ ବ୍ଲକ ଦୟଣାବିଲ ଗ୍ରାମ ନିକଟ ଦେଇ ଯାଇଥିବା ରାମିୟାଳ ନଦୀରେ ଶନିବାର ବନ୍ୟାଜଳ ଆସିବା ଯୋଗୁ ଜାତୀୟ ରାଜପଥ ୫୩ରେ ଗମନାଗମନ ବାଧାପ୍ରାପ୍ତ ହୋଇଛି।

ଭାରତୀୟ କମ୍ୟୁନିଷ୍ଟ ପାର୍ଟି ପକ୍ଷରୁ ବିଡିଓଙ୍କୁ ୧୧ ଦଫା ଦାବିପତ୍ର ପ୍ରଦାନ

ଭାରତୀୟ କମ୍ୟୁନିଷ୍ଟ ପାର୍ଟି ପକ୍ଷରୁ ବିଡିଓଙ୍କୁ ୧୧ ଦଫା ଦାବିପତ୍ର ପ୍ରଦାନ

ଭୁବନ,୧।୯(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲା ଭୁବନର ଭାରତୀୟ କମ୍ୟୁନିଷ୍ଟ ପାର୍ଟି ପକ୍ଷରୁ ଶନିବାର ୧୧ ଦଫା ଦାବି ନେଇ ବିଡିଓଙ୍କୁ ଦାବିପତ୍ର ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଛି। କମ୍ୟୁନିଷ୍ଟ କର୍ମୀମାନେ ପାଲା ମଣ୍ଡପରେ ଏକଜୁଟ ହୋଇ ସ୍ଲୋଗାନ ଦେବା ସହ ନଗର ପରିକ୍ରମା କରିଥିଲେ।

ଆଗାମୀ ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ସମ୍ମିଳନୀ ଅନୁଷ୍ଠିତ: ସୋମବାର ହେବ ଇଭିଏମ ମେଶିନ ଯାଞ୍ଚ

ଆଗାମୀ ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ସମ୍ମିଳନୀ ଅନୁଷ୍ଠିତ: ସୋମବାର ହେବ ଇଭିଏମ ମେଶିନ ଯାଞ୍ଚ

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ, ୧।୯: ଆଗାମୀ ସାଧାରଣ ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ଅନୁଗୋଳ ଜିଲାପାଳଙ୍କ କୋର୍ଟ ରୁମରେ ଶନିବାର ଖବରଦାତା ସମ୍ମିଳନୀ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ସୋମବାର ସୁରକ୍ଷା ବଳୟ ମଧ୍ୟରେ ଥିବା ଇଭିଏମ୍‌ ମେଶିନ ଯାଞ୍ଚ କରାଯିବ।

ସରକାରୀ ଯୋଜନା ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ପ୍ରଦର୍ଶନୀ ଓ କର୍ମଶାଳା ଅନୁଷ୍ଠିତ

ସରକାରୀ ଯୋଜନା ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ପ୍ରଦର୍ଶନୀ ଓ କର୍ମଶାଳା ଅନୁଷ୍ଠିତ

ଛେଣ୍ଡିପଦା, ୧।୯(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ଛେଣ୍ଡିପଦା ବ୍ଲକ ସଦର ମହକୁମାସ୍ଥିତ କଲ୍ୟାଣ ମଣ୍ଡପଠାରେ ଶନିବାର ଉଦ୍ୟାନ କୃଷି ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ଜାତୀୟ ଉଦ୍ୟାନ କୃଷି ମିଶନ ଯୋଜନା ମାଧ୍ୟମରେ କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ ହେଉଥିବା ସରକାରୀ ଯୋଜନା ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ପ୍ରଦର୍ଶନୀ ଓ କର୍ମଶାଳା ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। 

କରତ ମାଗିବାରୁ କରିଥିଲେ ହତ୍ୟା, ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗିରଫ

କରତ ମାଗିବାରୁ କରିଥିଲେ ହତ୍ୟା, ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗିରଫ

କଣିହାଁ,୧।୯(ଡି.ଏନ.ଏ.)କଣିହାଁ ବ୍ଲକ ଏନ୍‌ଟିପିସି ଥାନାଠାରୁ ୨ ଶହ ମିଟର  ଦୂରରେ ଗୁରୁବାର ଦେବଗଡ଼ ଜିଲା  ବାରକୁଟା ଥାନା ଅଞ୍ଚଳର ସୁକୁମାରୀ ସାମ୍ବାରଙ୍କୁ ହତ୍ୟା ଘଟଣାରେ ପୋଲିସ ଶୁକ୍ରବାର ତାଙ୍କ ସମ୍ପର୍କୀୟ ଟୁନୁ ବୁରୁଆଙ୍କୁ ଗିରଫ କରି କୋର୍ଟଚାଲାଣ କରିଛି। 

ଜିଲା ମୁଖ୍ୟ ଚିକିତ୍ସାଳୟରେ ମିଳିବ ସମସ୍ତ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ସୁବିଧା

ଜିଲା ମୁଖ୍ୟ ଚିକିତ୍ସାଳୟରେ ମିଳିବ ସମସ୍ତ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ସୁବିଧା

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ,୧।୮ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ମୁଖ୍ୟ ଚିକିତ୍ସାଳୟରେ ଏଣିକି ହୋଇପାରିବ ନୂତନ ରୋଗ ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ଅନୁସନ୍ଧାନ ଓ ପରୀକ୍ଷଣ। ସେହିପରି ମାନସିକ ରୋଗୀଙ୍କ ଚିକିତ୍ସା ମଧ୍ୟ ଏବେ ଏଠାରେ ସମ୍ଭବ ହେବ। ଶୁକ୍ରବାର ମୁଖ୍ୟ ଚିକିତ୍ସାଳୟ ପରିସରରେ ଖୋଲିଥିବା ଦୁଇ ବିଭାଗ ଜିଲା ଜନସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ପରୀକ୍ଷଣ କେନ୍ଦ୍ର ଓ ମାନସିକ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦ୍ରକୁ ଉଦ୍‌ଘାଟନ କରାଯାଇଛି। 

ବଳାତ୍କାରୀଙ୍କୁ ୧୦ ବର୍ଷ ଜେଲ୍‌

ବଳାତ୍କାରୀଙ୍କୁ ୧୦ ବର୍ଷ ଜେଲ୍‌

ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ,୧ା୯ ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲା ନିହଲପ୍ରସାଦ ଥାନା ଅଞ୍ଚଳରେ ଦୁଇବର୍ଷ ତଳେ ଜଣେ ଯୁବତୀଙ୍କୁ ବଳାତ୍କାର ମାମଲାର ରାୟ ଶୁକ୍ରବାର ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି। ଢେଙ୍କାନାଳ ମହିଳା ଅଦାଲତ ବିଚାରପତି ଗୀତାଞ୍ଜଳି ନନ୍ଦ ମାମଲାର ବିଚାର କରି ଅଭିଯୁକ୍ତ ରମେଶ ଦେହୁରି(୩୦)ଙ୍କୁ ଦୋଷୀ ସାବ୍ୟସ୍ତ କରିବା ସହ ୧୦ବର୍ଷ ସଶ୍ରମ କାରାଦଣ୍ଡାଦେଶ ପ୍ରଦାନ କରିଛନ୍ତି । 

ଅଶ୍ଲୀଳ ଭିଡିଓରେ ଫଟୋ ଯୋଡି ଭୁଲ ମାଗିଲେ ଯୁବକ

ଅଶ୍ଲୀଳ ଭିଡିଓରେ ଫଟୋ ଯୋଡି ଭୁଲ ମାଗିଲେ ଯୁବକ

ଛେଣ୍ଡିପଦା,୧।୯(ସ୍ବ.ପ୍ର.)- ଛେଣ୍ଡିପଦା ଥାନା ଅଞ୍ଚଳ କିଛି ଯୁବକ ଇଣ୍ଟରନେଟରୁ ଏକ ଅଶ୍ଳୀଳ ଭିଡିଓ ଡାଉନଲୋଡ କରି ସେଥିରେ ସେହି ଅଞ୍ଚଳର ଜଣେ ମହିଳାଙ୍କ ଫଟୋ ଯୋଡି ଏକ ହ୍ବାଟ୍‌ସଆପ୍‌ ଗ୍ରୁପ୍‌ରେ ଛାଡିଥିବା ନେଇ ଗୁରୁବାର ଥାନାରେ ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଥିଲା।

ଚାଷୀଙ୍କୁ ମିଳୁନି ସାର

ଚାଷୀଙ୍କୁ ମିଳୁନି ସାର

ବଇଣ୍ଡା,୧।୯(ଡି.ଏନ.ଏ.)କିଶୋରନଗର ବ୍ଲକ ସଭାଗୃହ ପରିସରରେ ଶୁକ୍ରବାର  ବ୍ଲକ ପ୍ରଶାସନ ପକ୍ଷରୁ ୭ମ ପଞ୍ଚାୟତ ସମିତି ବୈଠକ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। 

ଥର୍ମାଲ ପରିଦର୍ଶନ କଲେ ଏକ୍‌ଜିକ୍ୟୁଟିଭ ଡାଇରେକ୍ଟର

ଥର୍ମାଲ ପରିଦର୍ଶନ କଲେ ଏକ୍‌ଜିକ୍ୟୁଟିଭ ଡାଇରେକ୍ଟର

ତାଳଚେର,୧ା୯(ନି.ପ୍ର.)ଏନ୍‌ଟିପିସି ଇଷ୍ଟର୍ନ ରିଜନ-୨ର ରିଜିଓନାଲ ଏକଜିକ୍ୟୁଟିଭ ଡାଇରେକ୍ଟର ଏମ୍‌.ପି. ସିହ୍ନା ଶୁକ୍ରବାର ତାଳଚେର ଥର୍ମାଲ ଗସ୍ତରେ ଆସି ଫେରି ଯାଇଛନ୍ତି। 

ଅନ୍‌ଲାଇନରେ କରିହେବ ପଞ୍ଜୀକରଣ

ଅନ୍‌ଲାଇନରେ କରିହେବ ପଞ୍ଜୀକରଣ

ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ,୧ା୯ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲା କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ସଦ୍‌ଭାବନା ଗୃହରେ ଶୁକ୍ରବାର ଭୋଟର ତାଲିକା ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ସଂକ୍ଷିପ୍ତ ସଂଶୋଧନ-୨୦୧୯ ନିମନ୍ତେ ଏକ ପ୍ରପ୍ରୁତି ବୈଠକ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। 

ବିପ୍ଳବ ଜେନା ନାଲ୍‌କୋ ଶ୍ରମିକ  କଂଗ୍ରେସ ସଙ୍ଗଠନ ସଭାପତି

ବିପ୍ଳବ ଜେନା ନାଲ୍‌କୋ ଶ୍ରମିକ କଂଗ୍ରେସ ସଙ୍ଗଠନ ସଭାପତି

ବଅଁରପାଳ, ୩୧ା୮(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା କଂଗ୍ରେସ ସଭାପତି ବିପ୍ଳqବ ଜେନାଙ୍କୁ ନାଲ୍‌କୋ ଶ୍ରମିକ କଂଗ୍ରେସ ସଙ୍ଗଠନର ସଭାପତି ଭାବେ ମନୋନୀତ କରାଯାଇଛି। ଏ ନେଇ ଶୁକ୍ରବାର ନାଲ୍‌କୋ କର୍ମଚାରୀ ସଂଘ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ଶ୍ରମିକ କଂଗ୍ରେସ ୟୁନିଅନ ଲେବର ସେଲର ଏକ ଜରୁରିକାଳୀନ ସଭା ବସିଥିଲା।

କୂଅରୁ ବାର୍‌ହା ଉଦ୍ଧାର

କୂଅରୁ ବାର୍‌ହା ଉଦ୍ଧାର

ଛେଣ୍ଡିପଦା, ୩୧ା୮(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଛେଣ୍ଡିପଦା ବନାଞ୍ଚଳ ଶିମିଳିପାଳ ପଞ୍ଚାୟତ ଚରାକାନୀ ଗ୍ରାମର ମାଧବ ସାହୁଙ୍କ କୂଅରୁ ଶୁକ୍ରବାର ଏକ ବାର୍‌ହା ଛୁଆ ଉଦ୍ଧାର କରାଯାଇଛି। ଗାଁ ଲୋକେ ଏହାକୁ ଉଦ୍ଧାର କରି ସ୍ଥାନୀୟ ଜଙ୍ଗଲ ବିଭାଗକୁ ଖବର ଦେଇଥିଲେ। ଖବରପାଇ ବିଭାଗୀୟ କର୍ମଚାରୀ ପହଞ୍ଚି ବାର୍‌ହାର ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ଅବସ୍ଥା ତଦାରଖ କରିଥିଲେ। 

ବିଦ୍ୟୁତ ଆଘାତରେ ହାତୀ ମୃତ

ବିଦ୍ୟୁତ ଆଘାତରେ ହାତୀ ମୃତ

ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ, ୩୧।୮-  ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲା   ହିନ୍ଦୋଳ ରେଞ୍ଜ ବାଲିମି ଥାନା ଡେଙ୍ଗବୋରେଇ  ଜଙ୍ଗଲରେ  ଶୁକ୍ରବାର  ବିଦ୍ୟୁତ ଆଘାତରେ ଏକ ହାତୀ ପ୍ରାଣ ହରାଇଛି।

ମା’ କାଲୁଣିଙ୍କ ବାର୍ଷିକ ଯାତ୍ରା, ପୀଠରେ ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁଙ୍କ ଭିଡ଼

ମା’ କାଲୁଣିଙ୍କ ବାର୍ଷିକ ଯାତ୍ରା, ପୀଠରେ ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁଙ୍କ ଭିଡ଼

ବଅଁରପାଳ,୩୧।୮(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ବଅଁରପାଳ ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ଜରଡ଼ା ଗ୍ରାମର ପ୍ରତ୍ୟକ୍ଷ ଦେବୀ ମା’ କାଲୁଣିଙ୍କର ପବିତ୍ର ବାର୍ଷିକ ଯାତ୍ରା ଶୁକ୍ରବାରଠାରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି। ଏଥିନିମନ୍ତେ ମା’ଙ୍କ ପୀଠରେ ବହୁ ଭକ୍ତଙ୍କ ସମାଗମ ହୋଇଛି। 

ଖୁଣ୍ଟରେ ବାନ୍ଧି ଯୁବକଙ୍କୁ ମାଡ଼ ମାରିବା ଘଟଣା: ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କ ଗିରଫ ଦାବିରେ ଥାନା ସମ୍ମୁଖରେ ବିକ୍ଷୋଭ

ଖୁଣ୍ଟରେ ବାନ୍ଧି ଯୁବକଙ୍କୁ ମାଡ଼ ମାରିବା ଘଟଣା: ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କ ଗିରଫ ଦାବିରେ ଥାନା ସମ୍ମୁଖରେ ବିକ୍ଷୋଭ

ଛେଣ୍ଡିପଦା,୩୧।୮(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ଛେଣ୍ଡିପଦା ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ସାପୋଇସାହି ଗ୍ରାମରେ ଥିବା ଏକ ଘରୋଇ ନର୍ସିଂ ହୋମ ସମ୍ମୁଖରେ ଜଣେ ଯୁବକଙ୍କୁ ଖୁଣ୍ଟରେ ବାନ୍ଧି ମାଡ଼ ମରାଯାଇଥିଲା। ଏହି ଘଟଣାର ପ୍ରତିବାଦ କରିବା ସହ ମୁଖ୍ୟ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କ ଗିରଫ ଦାବିରେ ଶୁକ୍ରବାର ଥାନା ସମୁଖରେ ଧାରଣା ଦିଆଯାଇଛି।