ଅନଗୁଳ-ଢେଙ୍କାନାଳ

ଗାଡ଼ି ମୋଟର ଯାଞ୍ଚ

ବଇଣ୍ଡା,୨୬।୬(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ୫୫ ନଂ. ଜାତୀୟ ରାଜପଥର ହଣ୍ଡପା ଥାନା ଜାମ୍ବୁନାଳୀ ନିକଟରେ ମଙ୍ଗଳବାର ହଣ୍ଡପା ପୋଲିସ ପକ୍ଷରୁ ଗାଡ଼ି ମୋଟର ଯାଞ୍ଚ କରାଯାଇଥିଲା। ଉଭୟ ପାର୍ଶ୍ୱରୁ ଆସୁଥିବା ବାଇକ୍‌ଗୁଡ଼ିକୁ ଅଟକାଯାଇ ହେଲମେଟ୍‌ ଯାଞ୍ଚ କରାଯାଇଥିଲା।

 ୩ ଫେରାର ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗିରଫ

୩ ଫେରାର ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗିରଫ

ବଇଣ୍ଡା,୨୬।୬(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ହଣ୍ଡପା ପୋଲିସ ସୋମବାର ରାତିରେ ଗାଁ ବଇଣ୍ଡା ଗ୍ରାମରେ ଚଢାଉ କରି ଫେରାର ଥିବା ୩ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଛି। ସେମାନେ ହେଲେ ଅନିଲ ନାୟକ, କାଳିଆ ସ୍ବାଇଁ, କୁମର ଘିଓ୍ବାଲା। ସେମାନଙ୍କ ନାମରେ ପୂର୍ବରୁ ମାମଲା ଥିବାବେଳେ ଦୀର୍ଘଦିନ ହେବ ଫେରାର ଥିଲେ।

ଯୁବତୀଙ୍କୁ ବ୍ଲାକମେଲିଂ, ଯୁବକ ଗିରଫ

ଯୁବତୀଙ୍କୁ ବ୍ଲାକମେଲିଂ, ଯୁବକ ଗିରଫ

ବଇଣ୍ଡା,୨୬।୬(ଡି.ଏନ.ଏ.)- କିଶୋରନଗର ଥାନା ଅଞ୍ଚଳର ଜଣେ ଯୁବତୀଙ୍କୁ ବ୍ଲାକମେଲିଂ କରୁଥିବା ଅଭିଯୋଗରେ ପୋଲିସ ହରିଡ଼ାନାଳୀ ଗ୍ରାମର ସଞ୍ଜୟ ଦେହୁରୀ(୨୫)ଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଛି। ସମ୍ପୃକ୍ତା ଯୁବତୀଙ୍କ ଅଭିଯୋଗକ୍ରମେ ନଂ. ୬୨/୧୮ରେ ଏକ ମାମଲା ରୁଜୁ କରାଯାଇ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ କୋର୍ଟଚାଲାଣ କରାଯାଇଛି।

ନାଲ୍‌କୋ ଜଗନ୍ନାଥ ମନ୍ଦିର ପ୍ରତିଷ୍ଠା ଦିବସ

ନାଲ୍‌କୋ ଜଗନ୍ନାଥ ମନ୍ଦିର ପ୍ରତିଷ୍ଠା ଦିବସ

ବଅଁରପାଳ,୨୬।୬(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ନାଲ୍‌କୋରେ ଥିବା ଜଗନ୍ନାଥ ମନ୍ଦିରର ପ୍ରତିଷ୍ଠା ଦିବସ ମଙ୍ଗଳବାର ପାଳିତ ହୋଇଛି। ଏହି ଅବସରରେ ହୋମ, ନାମ ସଂକୀର୍ତ୍ତନ, ପ୍ରସାଦସେବନ ଆଦି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା। ସକାଳେ ଶ୍ରୀଜୀଉମାନଙ୍କ ଯଥାରୀତି ପୂଜାର୍ଚ୍ଚନା କରାଯାଇଥିଲା।

ମଦ ଯୋଗୁ ବଢୁଛି ମହିଳା ନିର୍ଯାତନା

ମଦ ଯୋଗୁ ବଢୁଛି ମହିଳା ନିର୍ଯାତନା

ବଇଣ୍ଡା,୨୬।୬(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଗ୍ରାମାଞ୍ଚଳରେ ଚୋରା ମଦ କାରବାର ବୃଦ୍ଧି ଯୋଗୁ ବହୁ ବିଶୃଙ୍ଖଳା ହେଉଛି। ଏଥିଯୋଗୁ ଅନେକ ପରିବାରରେ ଅଶାନ୍ତି ସୃଷ୍ଟି ହେଉଛି। ଏନେଇ ସର୍ବାଧିକ ପ୍ରଭାବିତ ହେଉଛନ୍ତି ମହିଳାମାନେ। ମଦ ପିଇ ପୁରୁଷମାନେ ମହିଳାଙ୍କ ଉପରେ ଅତ୍ୟାଚାର କରୁଛନ୍ତି।

ମଣ୍ଡି ସ୍ଥାପନରେ ବିଳମ୍ବ: ତହସିଲ ସମ୍ମୁଖରେ ଧାରଣା

ଭୁବନ,୨୬।୬(ଡି.ଏନ.ଏ)- ତୈଳବୀଜ ମଣ୍ଡି ସ୍ଥାପନରେ ବିଳମ୍ବ ହେଉଥିବା ଅଭିଯୋଗ କରି ଭୁବନ କୃଷକ ସମାଜ ପକ୍ଷରୁ ସୋମବାର ଆନ୍ଦୋଳନ ଚେତାବନୀ ଦିଆଯାଇଛି।

ଟ୍ରେନ ଲାଇନ୍‌ରୁ ଖସିଲା ଚକ, ଯାତ୍ରୀ ହଟହଟା

ଟ୍ରେନ ଲାଇନ୍‌ରୁ ଖସିଲା ଚକ, ଯାତ୍ରୀ ହଟହଟା

ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ,୨୬ା୬: ଢେଙ୍କାନାଳ ଶ୍ୟାମାଚରଣପୁର ପାସେଞ୍ଜର ହଲ୍‌ଟଠାରେ ମଙ୍ଗଳବାର ସକାଳ ୯ଟାରେ ବିଶାଖାପାଟଣା-ଅମୃତସର ଏକ୍ସପ୍ରେସ୍‌ ଟ୍ରେନ୍‌ର ଇଞ୍ଜିନ ଚକ ରେଳ ଧାରଣାରୁ ଖସିଯାଇଥିଲା। ଏହା ପରେ ଇଞ୍ଜିନ ପାଓ୍ବାର ଫେଲ ହୋଇଥିଲା।

ସଙ୍ଗଠନକୁ ସୁଦୃଢ଼ କରିବା ଲାଗି ବିଜେଡିର ବୈଠକ

ସଙ୍ଗଠନକୁ ସୁଦୃଢ଼ କରିବା ଲାଗି ବିଜେଡିର ବୈଠକ

ବଅଁରପାଳ,୨୬।୬(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ବଅଁରପାଳ ପଞ୍ଚାୟତର ତଳସାହିରେ ମଙ୍ଗଳବାର ବିଜେଡିର ଏକ ବୈଠକ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଯୁବନେତା କୁମର ନାୟକଙ୍କ ସଭାପତିତ୍ୱରେ ଆୟୋଜିତ ଉକ୍ତ ବୈଠକରେ ଅନୁଗୋଳ-ଢେଙ୍କାନାଳ ଏମ୍‌ପିଙ୍କ ଜିଲା ପ୍ରତିନିଧି ଭକ୍ତି ପ୍ରସାଦ ଦାସ ମୁଖ୍ୟଅତିଥି ଭାବେ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ।

ନିଶା ଅପବ୍ୟବହାରକୁ ନେଇ ସଚେତନତା ଅଭିଯାନ

ନିଶା ଅପବ୍ୟବହାରକୁ ନେଇ ସଚେତନତା ଅଭିଯାନ

ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ,୨୬ା୬: ଢେଙ୍କାନାଳରେ ଜିଲା ପ୍ରଶାସନ, ଅବକାରି ବିଭାଗ ଓ ସାମାଜିକ ସୁରକ୍ଷା ବିଭାଗର ମିଳିତ ଆନୁକୂଲ୍ୟରେ ମଙ୍ଗଳବାର ପୂର୍ବାହ୍ନରେ ଆନ୍ତର୍ଜାତିକ ନିଶା ଅପବ୍ୟବହାର ଓ ଅବୈଧ ଚାଲାଣ ବିରୋଧରେ ସଚେତନତା ଅଭିଯାନ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଛି।

ଜଗନ୍ନାଥ ମନ୍ଦିରର ପ୍ରତିଷ୍ଠା ଦିବସ

ବଅଁରପାଳ,୨୬।୬(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ନାଲ୍‌କୋରେ ଥିବା ଜଗନ୍ନାଥ ମନ୍ଦିରର ପ୍ରତିଷ୍ଠା ଦିବସ ମଙ୍ଗଳବାର ପାଳିତ ହୋଇଛି। ଏହି ଅବସରରେ ହୋମ, ନାମ ସଂକୀର୍ତ୍ତନ ଓ ପ୍ରସାଦସେବନ ଆଦି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି।

‘ଆମ ଗାଁ ଆମ ବିକାଶ’ ଲାଗି ପ୍ରସ୍ତୁତି ତଦାରଖ କଲେ ବିଡିଓ

‘ଆମ ଗାଁ ଆମ ବିକାଶ’ ଲାଗି ପ୍ରସ୍ତୁତି ତଦାରଖ କଲେ ବିଡିଓ

ପରଜଙ୍ଗ,୨୬।୬(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲା ପରଜଙ୍ଗସ୍ଥିତ ମିନି ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ବୁଧବାର ସକାଳ ୧୦ଟାରେ ଆମ ଗାଁ ଆମ ବିକାଶ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଆୟୋଜିତ ହେବ। ଏଥିଲାଗି ପ୍ରଶାସନ ପକ୍ଷରୁ ହେଉଥିବା ପ୍ରସ୍ତୁତିକୁ ମଙ୍ଗଳବାର ବିଡିଓ ବସନ୍ତ କୁମାର ମଲ୍ଲିକ ତଦାରଖ କରିଛନ୍ତି। ଉକ୍ତ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ୧୦ହଜାରରୁ ଊଦ୍ଧର୍‌ବ ଲୋକ ଯୋଗଦେବା ନେଇ ପ୍ରସ୍ତୁତି କରାଯାଉଛି।

ଯୁବକଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର: ହତ୍ୟା ସନ୍ଦେହ

ଯୁବକଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର: ହତ୍ୟା ସନ୍ଦେହ

ଭୁବନ,୨୬।୬(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲା ଭୁବନ ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ଗୋଡ଼ାଛକ-ବାରୁଆ(ଖ) ରାସ୍ତାରେ ମଙ୍ଗଳବାର ଜଣେ ଯୁବକଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର ହୋଇଛି। ସେ ହେଲେ ବାଲିଝାଟି ଗ୍ରାମର ଦିଲୀପ ପ୍ରଧାନ(୩୮)। ସେ ସୋମବାର ଶ୍ବଶୁର ଘରକୁ ଯାଇଥିବାବେଳେ ରାତିରେ ଘରକୁ ଫେରି ନ ଥିଲେ। ଘରଲୋକ ଖୋଜାଖୋଜି କରି ବିଫଳ ହୋଇଥିଲେ।

ବହୁଦୂରରେ ସମନ୍ବିତ ଶିଶୁ ବିକାଶ ଯୋଜନା: ସ୍କୁଲ, ଭଡ଼ାଘରେ ଚାଲିଛି ୬୯ ଅଙ୍ଗନୱାଡ଼ି କେନ୍ଦ୍ର

ବହୁଦୂରରେ ସମନ୍ବିତ ଶିଶୁ ବିକାଶ ଯୋଜନା: ସ୍କୁଲ, ଭଡ଼ାଘରେ ଚାଲିଛି ୬୯ ଅଙ୍ଗନୱାଡ଼ି କେନ୍ଦ୍ର

ବଅଁରପାଳ, ୨୬।୬ (ଡି.ଏନ.ଏ.): ଶୂନରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ୬ ବର୍ଷର ଶିଶୁମାନଙ୍କୁ ପୁଷ୍ଟିହୀନତାରୁ ରକ୍ଷାକରିବା, ସେମାନଙ୍କୁ ପ୍ରାଥମିକ ଶିକ୍ଷାପ୍ରତି ଆକୃଷ୍ଟ କରିବା ଓ ଗର୍ଭବତୀ ଏବଂ ପ୍ରସୂତି ମହିଳାମାନଙ୍କ ଯତ୍ନ ନେବା ସମନ୍ବିତ ଶିଶୁ ବିକାଶ ଯୋଜନାର ମୂଳ ଲକ୍ଷ୍ୟ। ହେଲେ ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ବଅଁରପାଳ ବ୍ଲକ୍‌ରେ ଏହି ଯୋଜନାର ସଫଳତାକୁ ନେଇ ସନ୍ଦେହ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି। ସରକାରୀ ଅର୍ଥ ପଡ଼ି ରହିଥିଲେ ବି ବିଭାଗୀୟ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ତଦାରଖ ଅଭାବରୁ ବହୁ କେନ୍ଦ୍ରର ଗୃହ ନିର୍ମାଣ ଏଯାଏ ହୋଇପାରି ନାହିଁ।

ବରଯାତ୍ରୀ ବସ୍‌ ଧକ୍କାରେ ଯୁବକ ମୃତ

ବରଯାତ୍ରୀ ବସ୍‌ ଧକ୍କାରେ ଯୁବକ ମୃତ

ଓଡାପଡା,୨୬।୬(ଡି.ଏନ.ଏ)- ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲା ସଦର ଥାନା ୫୫ନଂ ଜାତୀୟ ରାଜପଥର ଝାରଗାଡିଆ ଛକ ନିକଟରେ ସୋମବାର ରାତି ପ୍ରାୟ ୯ଟା ସମୟରେ ଏକ ବସ୍‌ ଧକ୍କାରେ ଜଣେ ଯୁବକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଯାଇଛି। ମୃତକଙ୍କ ପରିଚୟ ମିଳିପାରିନାହିଁ। ଯୁବକ ଜଣକ ରାସ୍ତା ପାର ହେଉଥିବା ବେଳେ ଅନୁଗୋଳରୁ ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଭିମୁଖେ ବରଯାତ୍ରୀଙ୍କୁ ନେଇ ଯାଉଥିବା ଏକ ମିନି ବସ୍‌(ନଂ. ଓ.ଆର.୦୬-ଏଚ୍‌-୮୯୫୩) ତାଙ୍କୁ ଧକ୍କା ଦେଇଥିଲା।

ଦେଢ ବର୍ଷ ବିତିଲା, ମିଳିଲାନି ସବ୍‌ସିଡ: କୃଷି କାର୍ଯ୍ୟାଳୟଙ୍କୁ ଧାଇଁ ଚାଷୀ ନିରାଶ

ଦେଢ ବର୍ଷ ବିତିଲା, ମିଳିଲାନି ସବ୍‌ସିଡ: କୃଷି କାର୍ଯ୍ୟାଳୟଙ୍କୁ ଧାଇଁ ଚାଷୀ ନିରାଶ

ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ,୨୬।୬: ଜିଲାରେ ଚାଷୀଙ୍କୁ ଖରିଫ୍‌ ଏବଂ ରବିରେ ଚାଷ ପାଇଁ ସମସ୍ତ ପ୍ରକାର ସୁବିଧା ସହ ପ୍ରୋତ୍ସାହିତ କରିବା ପାଇଁ ସରକାରୀ ସ୍ତରରେ ବ୍ୟବସ୍ଥା ରହିଛି। ହେଲେ କୃଷି ଅଧିକାରୀଙ୍କ ମନମୁଖୀ କାର୍ଯ୍ୟ ଯୋଗୁ ଚାଷୀମାନେ ଏହାର ପ୍ରକୃତ ଲାଭ ପାଇପାରୁନାହାନ୍ତି। ଯାହାକି ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲା ସଦର ବ୍ଲକ ବେଲଟିକିର ଗ୍ରାମର ଚାଷୀ ବିମଳ କୁମାର ବେହେରାଙ୍କ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଦେଖାଯାଇଛି।

ସହକର୍ମୀଙ୍କ ସ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ଅସଦାଚରଣ ଅଭିଯୋଗ

ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ,୨୬।୬: କଙ୍କଡାହାଡ ବ୍ଲକର ଏକ ହାଇସ୍କୁଲରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଥିବା ଜଣେ ଶିକ୍ଷକଙ୍କ ସ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ଉକ୍ତ ବିଦ୍ୟାଳୟର ଅନ୍ୟଜଣେ ଶିକ୍ଷକ ଅସଦାଚରଣ କରିଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି। ଏ ନେଇ କଙ୍କଡାହାଡ ଥାନାରେ ମାମଲା ରୁଜୁ ସତ୍ତ୍ୱେ କୌଣସି କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ନ ନିଆଯିବାରୁ ପୀଡ଼ିତାଙ୍କ ସ୍ବାମୀ ସୋମବାର ଜିଲାପାଳଙ୍କ ଦ୍ୱାରସ୍ଥ ହୋଇଛନ୍ତି। ଅଭିଯୋଗ ମୁତାବକ, ବିଦ୍ୟାଳୟ ପରିସରରେ ଅଭିଯୋଗକାରୀ ଶିକ୍ଷକ କ୍ୱାର୍ଟର୍ସରେ ରହିବା ସମୟରେ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଶିକ୍ଷକ ତାଙ୍କ ସହକର୍ମୀଙ୍କ ସ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ଅସଦାଚରଣ କରିଥିଲେ।

ତେଜିଲା ମଦ ବିରୋଧୀ ଅଭିଯାନ: ଏକାଠି ହେଲେ ୬ ଗ୍ରାମର ମହିଳା ସଂଘ

ତେଜିଲା ମଦ ବିରୋଧୀ ଅଭିଯାନ: ଏକାଠି ହେଲେ ୬ ଗ୍ରାମର ମହିଳା ସଂଘ

ଭାପୁର, ୨୬।୬(ଡି.ଏନ.ଏ.): ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲା ସଦର ବ୍ଲକ ଛଦେଶ ଅଞ୍ଚଳରେ ତେଜିଛି ମଦ ବିରୋଧୀ ଅଭିଯାନ। ଏହି ପରିପ୍ରେକ୍ଷୀରେ ଭାପୁର ଶବର ସାହିଠାରେ ସୋମବାର ଭାପୁର ମହିଳା ସଂଘ ଡାକରାରେ ଝୁମ୍ପୁଡ଼ିଆ, ଗଞ୍ଜେଇଡ଼ିହ, ରାଇଡ଼ିହି, ମହୁଲପୁଞ୍ଜି, ମଧୁସାହୁ ପାଟଣା ଗ୍ରାମର ମହିଳା ସଂଘ ଏକାଠି ହୋଇ ସମଗ୍ର ଅଞ୍ଚଳରୁ ମଦ ବ୍ୟବସାୟ ହଟାଇବା ପାଇଁ ଶପଥ ନେଇଥିଲେ।

ମଣ୍ଡିରେ ବାଦାମ କିଣା ନ ହେବା ଯୋଗୁ ଅସନ୍ତୋଷ: ରାଜପଥରେ ବସିଲେ ଚାଷୀ

ମଣ୍ଡିରେ ବାଦାମ କିଣା ନ ହେବା ଯୋଗୁ ଅସନ୍ତୋଷ: ରାଜପଥରେ ବସିଲେ ଚାଷୀ

ଓଡାପଡା,୨୬।୬(ଡି.ଏନ.ଏ): ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲା ଓଡାପଡା ବ୍ଲକ ନୟାଭାଗୀରଥିପୁର ସମବାୟ ସମିତିରେ ଚିନାବାଦାମ କିଣାକୁ ନେଇ ଶୁକ୍ରବାର ଅଚଳାବସ୍ଥା ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଥିଲା। ଚାଷୀମାନେ ବାଦାମ ବିକିବାକୁ ମଣ୍ଡିକୁ ଆଣିଥିବା ବେଳେ ଉକ୍ତ ବାଦାମ ସରକାରୀ ମାନ ଅନୁଯାୟୀ ନ ଥିବା କହି ଦାୟିତ୍ୱରେ ଥିବା କର୍ମଚାରୀମାନେ ତାକୁ କିଣି ନ ଥିଲେ। ଫଳରେ ଚାଷୀମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଅସନ୍ତୋଷ ଦେଖାଦେବାରୁ ପରିସ୍ଥିତି ଜଟିଳ ହୋଇପଡିଥିଲା।

ଆହତ ହରିଣ ଧରିବାକୁ ବନ ବିଭାଗ ନାକେଦମ

ହିନ୍ଦୋଳ, ୨୬।୬(ଡି.ଏନ.ଏ.): ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲା ହିନ୍ଦୋଳ ସଦର ମହକୁମାକୁ ସୋମବାର ଅପରାହ୍ନରେ ପଶି ଆସିଥିବା ଏକ ଆହତ ହରିଣକୁ ଧରିବାକୁ ନାକେଦମ ହୋଇଛି ବନ ବିଭାଗ। ଦୀର୍ଘ ୨ ଘଣ୍ଟାର ପରିଶ୍ରମ ପରେ ଏହାକୁ ଧରାଯାଇ ଚିକିତ୍ସା ପାଇଁ ନିଆଯାଇଥିଲା।

ତାଳଚେର କୋଲ୍‌ ଫିଲ୍ଡସରେ ଅଚଳାବସ୍ଥା: ୮ ଖଣିରୁ ଉତ୍ତୋଳନ, ପରିବହନ ଠପ୍‌

ତାଳଚେର କୋଲ୍‌ ଫିଲ୍ଡସରେ ଅଚଳାବସ୍ଥା: ୮ ଖଣିରୁ ଉତ୍ତୋଳନ, ପରିବହନ ଠପ୍‌

ତାଳଚେର,୨୬।୬(ନି.ପ୍ର.): ସର୍ବନିମ୍ନ ମଜୁରୀ ବୃଦ୍ଧି, ସମସ୍ତ ଠିକା ଶ୍ରମିକଙ୍କୁ ଏମ୍‌ସିଏଲ୍‌ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ମାଗଣା ଚିକିତ୍ସା, ବାୟୋମେଟ୍ରିକ ପଦ୍ଧତିରେ ଦୈନିକ ହାଜିରା ନିଆଯିବା, ୨୦୧୩ରେ ୩ ଓ ୪ ନମ୍ବର ରେଲୱେ ସାଇଡିଂରେ କାମ କରୁଥିବା ୧୩୧ ଶ୍ରମିକଙ୍କୁ ନିଯୁକ୍ତି, ଥଇଥାନ ଆଦି ୫ ଦଫା ଦାବି ନେଇ ମହାନଦୀ ଠିକା ଶ୍ରମିକ ସଂଘ ନେତୃତ୍ୱରେ ସମସ୍ତ ଠିକାଶ୍ରମିକ ସୋମବାରଠାରୁ ତାଳଚେର କୋଲ ଫିଲଡ୍‌ସ ଅଞ୍ଚଳରେ ଅନିର୍ଦ୍ଦିଷ୍ଟକାଳ ପାଇଁ କାର୍ଯ୍ୟ ବନ୍ଦ ଆନ୍ଦୋଳନ ଚଳାଇଛନ୍ତି।

ବ୍ୟବଚ୍ଛେଦ ଗୃହରେ ଗଳିତ ମୃତଦେହ ରଖୁଛି ପୋଲିସ: ସଂକ୍ରମଣ ଆଶଙ୍କା, ଅସନ୍ତୋଷ

ବ୍ୟବଚ୍ଛେଦ ଗୃହରେ ଗଳିତ ମୃତଦେହ ରଖୁଛି ପୋଲିସ: ସଂକ୍ରମଣ ଆଶଙ୍କା, ଅସନ୍ତୋଷ

ଛେଣ୍ଡିପଦା,୨୬।୬ (ସ୍ବ.ପ୍ର.): ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ଛେଣ୍ଡିପଦା ବ୍ଲକ ଗୋଷ୍ଠୀ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦ୍ର ପରିସରରେ ଥିବା ବ୍ୟବଚ୍ଛେଦ ଗୃହକୁ ପୋଲିସ ଗଳିତ ମୃତଦେହ ବ୍ୟବଚ୍ଛେଦ ନିମନ୍ତେ ପଠାଇବା ଓ ରଖିବା ନେଇ ଡାକ୍ତରଙ୍କ ସହ ବିବାଦ ବଢ଼ିବାରେ ଲାଗିଛି। ବିଶେଷ କରି ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ପ୍ରାଣ ହରାଉଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ମୃତଦେହ ପୋଲିସ ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ମୁଖ୍ୟ ଚିକିତ୍ସାଳୟକୁ ପଠାଇବା ବଦଳରେ ଗୋଷ୍ଠୀ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦ୍ରକୁ ବ୍ୟବଚ୍ଛେଦ ନିମନ୍ତ ପଠାଉ ଥିବାରୁ ଏ ନେଇ ଅସନ୍ତୋଷ ଦେଖାଦେଇଛି।

ଅନୁଗୋଳ ପୋଲିସର ଏକଚାଟିଆ କାର୍ଯ୍ୟ: ହେଲମେଟ ଯାଞ୍ଚ ବେଳେ ଦୁର୍ବ୍ୟବହାର ଅଭିଯୋଗ

ଅନୁଗୋଳ ପୋଲିସର ଏକଚାଟିଆ କାର୍ଯ୍ୟ: ହେଲମେଟ ଯାଞ୍ଚ ବେଳେ ଦୁର୍ବ୍ୟବହାର ଅଭିଯୋଗ

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ,୨୬।୬: ଅନୁଗୋଳ ପୋଲିସ ପକ୍ଷରୁ ସହରର ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ପ୍ରାୟ ଦୈନିକ ହେଲମେଟ ଯାଞ୍ଚ କରାଯାଉଛି। ଜଣେ ଏଏସ୍‌ଆଇଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ଏକ ପାଞ୍ଚ ଜଣିଆ ଟିମ୍‌ ଏହି କାର୍ଯ୍ୟରେ ନିୟୋଜିତ ଅଛନ୍ତି। ହେଲେ ଅନେକ ସମୟରେ ଯାଞ୍ଚ ବେଳେ ହେଲମେଟ ପିନ୍ଧି ନ ଥିବା ବାଇକ୍‌ ଚାଳକଙ୍କୁ କେତେଜଣ ପୋଲିସ ଦୁର୍ବ୍ୟବହାର ଦେଖାଉଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହେଉଛି।

କନ୍ୟାଙ୍କୁ ନେଇ ବର ଫେରାର

କନ୍ୟାଙ୍କୁ ନେଇ ବର ଫେରାର

ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ,୨୬।୬- ଢେଙ୍କାନାଳ ସହରସ୍ଥିତ ଅମଲାପଡା ଶିବମନ୍ଦିରରେ ସୋମବାର ଚାଲିଥିଲା ଜଣେ ନାବାଳିକାଙ୍କ ବିବାହ। ଖବରପାଇ ବାହାଘର ରୋକିବାକୁ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ ଜିଲା ଶିଶୁ ସୁରକ୍ଷା ବିଭାଗ, ଚାଇଲ୍ଡ ହେଲପ ଲାଇନ, ଟାଉନଥାନା ପୋଲିସ ଅଧିକାରୀ। ଏହା ଆଇନ୍‌ ବିରୋଧୀ କହି ଉଭୟ ପରିବାରକୁ ବୁଝାଇବା ସହ ସେମାନଙ୍କୁ ଥାନାକୁ ଯିବାକୁ ପରାମର୍ଶ ଦେଇଥିଲେ।

ଅବକାରୀ ଚଢାଉ, ୫ ଗିରଫ

ବଇଣ୍ଡା,୨୫।୬(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଆଠମଲ୍ଲିକ ଅବକାରୀ ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ସୋମବାର ଠାକୁରଗଡ଼ ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ବିଭିନ୍ନ ଗ୍ରାମରେ ଚଢାଉ କରାଯାଇ ୮୦ ଲିଟର ଦେଶୀ ମହୁଲି ମଦ ଜବତ କରାଯାଇଛି। ଏଥିରେ ସମ୍ପୃକ୍ତ ଅଭିଯୋଗରେ ୫ ଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ ପରେ କୋର୍ଟଚାଲାଣ କରାଯାଇଛି।