ଅନଗୁଳ-ଢେଙ୍କାନାଳ

ଶ୍ୱଶୁର ଘରେ ଜ୍ୱାଇଁଙ୍କ ସନ୍ଦେହଜନକ ମୃତ୍ୟୁ

କଣିହାଁ,୨୭।୩(ଡି.ଏନ.ଏ.)- କଣିହାଁ ବ୍ଲକ ସିନ୍ଦୁରପାଳ ଗ୍ରାମର ବଳରାମ ଶତପଥୀଙ୍କ ଝୁଲନ୍ତା ମୃତଦେହ ରେଙ୍ଗାଳି ଥାନା ବଜ୍ରକୋଟ ଗ୍ରାମସ୍ଥିତ ତାଙ୍କ ଶ୍ୱଶୁର ଘରୁ ମଙ୍ଗଳବାର ପୋଲିସ ଉଦ୍ଧାର କରିଛି। ବଳରାମଙ୍କ ସ୍ତ୍ରୀ ଗୀତାଞ୍ଜଳି ସ୍ବାମୀ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିଥିବା ଅଭିଯୋଗ କରିଥିବା ବେଳେ ବଳରାମଙ୍କ ଭାଇ ସନ୍ତୋଷ ଶତପଥୀ ଏହା ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡ ବୋଲି ସନ୍ଦେହ କରି ଥାନାରେ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି। ପୋଲିସ ମୃତଦେହ ବ୍ୟବଚ୍ଛେଦ କରାଇ ପରିବାରକୁ ହସ୍ତାନ୍ତର କରିଛି। ବ୍ୟବଚ୍ଛେଦ ରିପୋର୍ଟ ଆସିଲେ ମୃତ୍ୟୁର ପ୍ରକୃତ କାରଣ ଜଣାପଡ଼ିବ ବୋଲି ପୋଲିସ କହିବା ସହ ତଦନ୍ତ ଜାରି ରଖିଛି।

ମନ ମୋହିଲା ‘ଏକାନ୍ତ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ’

ମନ ମୋହିଲା ‘ଏକାନ୍ତ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ’

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ,୨୭।୩- ‘କଳାକାର’ ତରଫରୁ ଜିଲା କଳାକେନ୍ଦ୍ର ଠାରେ ବିଶ୍ୱ ନାଟ୍ୟ ଦିବସ ମଙ୍ଗଳବାର ପାଳିତ ହୋଇଯାଇଛି। ମୁଖ୍ୟଅତିଥି ଭାବେ ଜିଲାପାଳ ଅନିଲ କୁମାର ସାମଲ ଯୋଗଦେଇ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମକୁ ଉଦ୍‌ଘାଟନ କରିବା ସହ ନାଟ୍ୟକଳାକୁ ଜିଲାରେ ବଜାୟ ରଖିବାକୁ ପରାମର୍ଶ ଦେଇଥିଲେ।

ଚୋରି ବ୍ୟାଟେରି ଉଦ୍ଧାର, ୨ ଗିରଫ

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ,୨୭।୩- ଅନୁଗୋଳ ଥାନା ବଣିଆବାହାଳ ନିକଟରୁ ଗତ ୧୬ ତାରିଖରେ ଏକ ଅଟୋରୁ ୨ଟି ବ୍ୟାଟେରି ଚୋରି ହୋଇଥିଲା।

ବାଳାଶ୍ରମ ପରିଦର୍ଶନ କଲେ ଜିଲାପାଳ

ବାଳାଶ୍ରମ ପରିଦର୍ଶନ କଲେ ଜିଲାପାଳ

ଆଠମଲ୍ଲିକ,୨୭ା୩(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଅନୁଗୋଳ ଜିଲାପାଳ ଅନିଲ କୁମାର ସାମଲ ସୋମବାର ଆଠମଲ୍ଲିକ ସ୍ଥିତ ବାଳାଶ୍ରମ ପରିଦର୍ଶନ କରିଛନ୍ତି। ଏ

ପୁରୁଣା ବନ୍ଦ ପୂର୍ବରୁ ନୂତନ ପ୍ଲାଣ୍ଟ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ଷମ ହେବ

ପୁରୁଣା ବନ୍ଦ ପୂର୍ବରୁ ନୂତନ ପ୍ଲାଣ୍ଟ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ଷମ ହେବ

ତାଳଚେର,୨୭ା୩(ନି.ପ୍ର.)- ଦେଶରେ ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ଉତ୍ପାଦନ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଗତ ୩ ବର୍ଷ ଧରି ଏନ୍‌ଟିପିସି ପରିଚାଳନାଧୀନ ତାଳଚେର ଥର୍ମାଲ ନମ୍ବର ଓ୍ବାନ୍‌ ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ପ୍ରକଳ୍ପ ଭାବେ ପରିଗଣିତ ହୋଇଆସିଛି। ଚଳିତ ବର୍ଷ ମଧ୍ୟ ଏହା ୧ କିମ୍ବା ୨ ନମ୍ବର ସ୍ଥାନ ଅଧିକାର କରିବ ବୋଲି ଏହାର ଜେନେରାଲ ମ୍ୟାନେଜର ମିଥିଳେଶ ସିଂହ ମଙ୍ଗଳବାର ଏକ ଖବରଦାତା ସମ୍ମିଳନୀରେ ଦୃଢକ୍ତି ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି।

ଜଙ୍ଗଲରେ ନିଆଁ ଲଗାଇବା ଅଭିଯୋଗରେ ୨ ଗିରଫ

ଜଙ୍ଗଲରେ ନିଆଁ ଲଗାଇବା ଅଭିଯୋଗରେ ୨ ଗିରଫ

ଛେଣ୍ଡିପଦା,୨୭।୩(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଛେଣ୍ଡିପଦା ବନାଞ୍ଚଳ ରାଇଝରଣ ସେକ୍ସନ ଟାଙ୍ଗିରୀସାହି ଗ୍ରାମ୍ୟ ଜଙ୍ଗଲ ଇଲାକାରେ ମଙ୍ଗଳବାର ବେଆଇନ ଭାବେ ନିଆଁ ଲଗାଇବା ଅଭିଯୋଗରେ ବନ ବିଭାଗ ୨ ଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କରି କୋର୍ଟଚାଲାଣ କରିଛି। ସେମାନେ ହେଲେ ଜରପଡ଼ା ଥାନା ତୁକୁଡ଼ା ମାହାରସାହି ଗ୍ରାମର ଗୋବିନ୍ଦ ମାହାର ଏବଂ ରାହାସ ମାହାର।

 ମନ୍ଦିର ପ୍ରତିଷ୍ଠା ମହୋତ୍ସବରେ ୨୦ ହଜାର ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁ

ମନ୍ଦିର ପ୍ରତିଷ୍ଠା ମହୋତ୍ସବରେ ୨୦ ହଜାର ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁ

ଛେଣ୍ଡିପଦା,୨୭।୩(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଛେଣ୍ଡିପଦା ବ୍ଲକ ବାଲିପଟ୍ଟା ଗ୍ରାମସ୍ଥିତ ନବ ନିର୍ମିତ ଶ୍ରୀ ଶ୍ରୀ ଭୋଳେଶ୍ୱର ମହାଦେବ ମନ୍ଦିର ଓ ବିଗ୍ରହ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ମହୋତ୍ସବ ମଙ୍ଗଳବାର ଉଦ୍‌ଯାପିତ ହୋଇଛି।

 ହାତୀ ଆକ୍ରମଣରେ ଜଣେ ଗୁରୁତର

ହାତୀ ଆକ୍ରମଣରେ ଜଣେ ଗୁରୁତର

ପରଜଙ୍ଗ,୨୭।୩(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଢେଙ୍କାନାଳ ବନଖଣ୍ଡ ମହାବିରୋଡ ରେଞ୍ଜ ଡିହଡୋଳ ଫରେଷ୍ଟ ସେକ୍ସନ ଅଧୀନ ପାଟରପଦା ଗ୍ରାମରେ ମଙ୍ଗଳବାର ସକାଳେ ହାତୀ ଆକ୍ରମଣରେ ଜଣେ ଚାଷୀ ଗୁରୁତର ହୋଇଛନ୍ତି।

ଏଲ୍‌ଆଇସି ଏଜେଣ୍ଟଙ୍କ ଧାରଣା

ଏଲ୍‌ଆଇସି ଏଜେଣ୍ଟଙ୍କ ଧାରଣା

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ,୨୭।୩: ଲାଇଫ ଇନ୍‌ସ୍ୟୁରାନ୍ସ କର୍ପୋରେଶନ ଅଫ ଇଣ୍ଡିଆ ଅନୁଗୋଳ ଶାଖାର ମୁଖ୍ୟ ପରିଚାଳକ ଏକ ବର୍ଷ ହେଲା କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ବାରମ୍ବାର ଅନୁପସ୍ଥିତ ରହୁଛନ୍ତି।

ଆଧାର ସେଣ୍ଟରରୁ ଚୋରି

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ,୨୭।୩: ଅନୁଗୋଳ ଜିଲାପାଳଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ପରିସରରେ ଥିବା ଆଧାର ସେଣ୍ଟରର ତାଲା ଭାଙ୍ଗି ସୋମବାର ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ଚୋରି ହୋଇଛି।

ଯଶୋବନ୍ତ ହତ୍ୟା ଘଟଣା: ପୋଲିସର ବିଫଳତା ନେଇ ରାସ୍ତା ଅବରୋଧ

ଯଶୋବନ୍ତ ହତ୍ୟା ଘଟଣା: ପୋଲିସର ବିଫଳତା ନେଇ ରାସ୍ତା ଅବରୋଧ

କାମାକ୍ଷାନଗର,୨୭।୩(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲା ଯୁବ ବିଜେଡି ସଭାପତି ଯଶୋବନ୍ତ ପରିଡ଼ା ହତ୍ୟା ଘଟଣାକୁ ଗୋଟିଏ ଦିନ ବିତିଯାଇଥିଲେ ମଧ୍ୟ ପୋଲିସ କାହାରିକୁ ଗିରଫ କରିବାରେ ସଫଳ ହୋଇପାରି ନାହିଁ।

ଅଗ୍ନିବିପନ୍ନ ପରିବାରଙ୍କୁ ମିଳିନି ଘର ; ଗୁହାଳରେ କଟିଲାଣି ୨ ବର୍ଷ

ଅଗ୍ନିବିପନ୍ନ ପରିବାରଙ୍କୁ ମିଳିନି ଘର ; ଗୁହାଳରେ କଟିଲାଣି ୨ ବର୍ଷ

ବନ୍ତଳା,୨୬।୩ (ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ବନ୍ତଳା ଥାନା ଗଡ଼ତରାଶ ପଞ୍ଚାୟତ ନୁଖୁରିପଦା ଗ୍ରାମରେ ୨୦୧୬ ମେ ୨ରେ ଭୟାବହ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ ଘଟିଥିଲା। ଏଥିରେ ୨୫ ପରିବାରର ୬୨ ବଖରା ପୋଡ଼ି ପାଉଁଶ ହୋଇଯାଇଥିଲା। ଇତିମଧ୍ୟରେ ସମ୍ପୃକ୍ତ ଅଗ୍ନିବିପନ୍ନ ୨୫ ପରିବାର ମଧ୍ୟରୁ ୨୦ ପରିବାରଙ୍କୁ ଇନ୍ଦିରାଆବାସ ଓ ବିଜୁ ପକ୍କାଘର ଯୋଗାଇ ଦିଆଯାଇଛି। କିନ୍ତୁ ଗ୍ରାମର କଷ୍ଟୁ ବାଙ୍କ, ନନ୍ଦକିଶୋର ବାଙ୍କ, ରାଜ ବାଙ୍କ, ପାଣ୍ଡବ ବାଙ୍କ ଓ କ୍ଷୀରୋଦ ବାଙ୍କଙ୍କ ପରିବାରଙ୍କୁ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପକ୍କାଘର ଦିଆଯାଇ ନାହିଁ। ଏ ନେଇ ସୋମବାର ସମ୍ପୃକ୍ତ ୫ ପରିବାରର ସମସ୍ତ ସଦସ୍ୟ ଜିଲାପାଳଙ୍କ ପ୍ରକୋଷ୍ଠରେ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି।

ଢେଙ୍କାନାଳ ଯୁବ ବିଜେଡି ସଭାପତିଙ୍କୁ ହତ୍ୟା

ଢେଙ୍କାନାଳ ଯୁବ ବିଜେଡି ସଭାପତିଙ୍କୁ ହତ୍ୟା

ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ୍‌/କାମାକ୍ଷାନଗର(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.), ୨୬ା୩-ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲା ଯୁବ ବିଜେଡି ସଭାପତି ତଥା କାମାକ୍ଷାନଗର ଏନ୍‌ଏସିର ପୂର୍ବତନ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଯଶୋବନ୍ତ ପରିଡ଼ା(୪୧)ଙ୍କୁ ସୋମବାର ନିର୍ମମ ଭାବେ ହତ୍ୟା କରାଯାଇଛି। କାମାକ୍ଷାନଗର ଗାନ୍ଧୀ ମନ୍ଦିର ନିକଟରେ ପୂର୍ବାହ୍ନ ୯ଟା ୫୦ରେ କେତେଜଣ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ ତାଙ୍କ ଉପରେ ବୋମା ଓ ଗୁଳିମାଡ଼ କରିଥିଲେ। ଗୁଳିକାଣ୍ଡ ସମୟରେ ରାସ୍ତାରେ ଯାଉଥିବା ଅନନ୍ତପୁର ଅଞ୍ଚଳର ରଞ୍ଜନ ସାହୁ ସାମାନ୍ୟ ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି। ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡରେ ବ୍ୟବହୃତ ଗାଡ଼ିକୁ ପୋଲିସ ଜବତ କରିଛି। ଏହି ଘଟଣାରେ ଜଣେ ଯୁବକଙ୍କୁ ଅଟକ ରଖି ପଚରାଉଚୁରା କରାଯାଉଛି। ଯଶୋବନ୍ତ ବାଲିଘାଟଠାରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ବହୁ ଲାଭଜନକ ବ୍ୟବସାୟରେ ସମ୍ପୃକ୍ତ ଥିଲେ। ସମ୍ଭବତଃ ଏହା ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡର କାରଣ ହୋଇଥାଇପାରେ ବୋଲି ପୋଲିସ ସନ୍ଦେହ କରୁଛି। ଅଘଟଣ ପରେ ସାରା ଜିଲାରେ ଉତ୍ତେଜନା ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି। ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ବିଜେଡି କର୍ମୀମାନେ ରାସ୍ତାରୋକୋ କରି ହତ୍ୟାକାରୀଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିବାକୁ ଦାବି କରିଛନ୍ତି।

ଖଣି କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ସମସ୍ୟା ସମାଧାନ ଦାବିରେ ଧାରଣା

ଖଣି କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ସମସ୍ୟା ସମାଧାନ ଦାବିରେ ଧାରଣା

କଣିହାଁ, ୨୬ା୩(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଅନୁଗୋଳ ଜିଲାସ୍ଥିତ ଏମ୍‌ସିଏଲର କଣିହାଁ କୋଇଲା ଖଣିରେ ଉତ୍ପାଦନ ବୃଦ୍ଧି ପାଉଛି। ଏହା ସତ୍ତ୍ୱେ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ସମସ୍ୟା ସମାଧାନ ପାଇଁ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ ଧ୍ୟାନ ଦେଉନାହାନ୍ତି। ଦୀର୍ଘ ୮ ବର୍ଷ ହେଲା କର୍ମଚାରୀମାନେ ଦାବି ଆପତ୍ତି ଉପସ୍ଥାପନ କରିଆସୁଥିଲେ ହେଁ ଖଣି ପରିଚାଳନା କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ କର୍ଣ୍ଣପାତ କରୁ ନ ଥିବା ଅଭିଯୋଗ କରି ସୋମବାର ବିଏମ୍‌ଏସ୍‌ ସହବନ୍ଧିତ ତାଳଚେର କୋଇଲା ଖଣି ମଜଦୁର ସଂଘ, କଣିହାଁ ଶାଖାର କର୍ମଚାରୀମାନେ ଧାରଣା ବସିଥିଲେ।

ଅନଶନରେ ବସିଲେ ୩ ଓ୍ବାର୍ଡ଼ମେମ୍ବର

ଅନଶନରେ ବସିଲେ ୩ ଓ୍ବାର୍ଡ଼ମେମ୍ବର

ଆଠମଲ୍ଲିକ,୨୬ା୩(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଆଠମଲ୍ଲିକ ବ୍ଲକ କୁନ୍ଦଗାଁ ପଞ୍ଚାୟତର ନିର୍ବାହୀ ଅଧିକାରୀ ନିମ୍ନମାନର ଉନ୍ନୟନ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଥିବା ଅଭିଯୋଗ କରି ତାଙ୍କ ବିରୋଧରେ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ ପାଇଁ ୩ ଜଣ ଓ୍ବାର୍ଡମେମ୍ବର ଦାବି କରିଛନ୍ତି। ଏ ନେଇ ଓ୍ବାର୍ଡମେମ୍ବର ରସାନନ୍ଦ ରାଜହଂସ, ସିଦ୍ଧାନ୍ତ ଶଙ୍କର କ୍ଷେତୀ, ସଂଗ୍ରାମ କେଶରୀ ଚାଉଳିଆ ସୋମବାର ବ୍ଲକ ଅଫିସ୍‌ ସମ୍ମୁଖରେ ଅନଶନରେ ବସିଛନ୍ତି। ଦାବି ପୂରଣ ନ ହେବା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଅନଶନ ଜାରି ରହିବ ବୋଲି ସେମାନେ ଚେତାବନୀ ଦେଇଛନ୍ତି।

କମୁନି ହାତୀ ଉପଦ୍ରବ

ଛେଣ୍ଡିପଦା,୨୬।୩(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଛେଣ୍ଡିପଦା ବନାଞ୍ଚଳରେ କିଛିଦିନ ହେବ ହାତୀ ଉପଦ୍ରବ ଲାଗି ରହିଛି। ରବିବାର ରାତିରେ ଏହି ବନାଞ୍ଚଳ ଅନ୍ତର୍ଗତ କରଡ଼ାବାହାଳ, ଥଳିପଶି, କସିଡିହ ଆଦି ଗ୍ରାମ ଇଲାକାରେ ହାତୀ ଉପଦ୍ରବ କରିଛନ୍ତି।

ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ଖୁଣ୍ଟକୁ ଧକ୍କା ଦେଲା କାର୍‌

ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ଖୁଣ୍ଟକୁ ଧକ୍କା ଦେଲା କାର୍‌

ଛେଣ୍ଡିପଦା,୨୬।୩(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଛେଣ୍ଡିପଦା ଥାନାଠାରୁ ୨ ଶହ ମିଟର ଦୂର ପୋଖରୀ ପାଖ ରାସ୍ତା ପାର୍ଶ୍ୱରେ ଥିବା ଏକ ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ଖୁଣ୍ଟକୁ ଧକ୍କା ଦେଇ ଏକ କାର୍‌ (ନଂ. ଓଡି୦୫ଏଇ୩୨୫୨) ସୋମବାର ଅପରାହ୍ନରେ ଦୁର୍ଘଟଣାଗ୍ରସ୍ତ ହୋଇଛି।

ଚାଷୀଙ୍କ ନିକଟରେ ଯୋଜନା ପହଞ୍ଚୁ

ଚାଷୀଙ୍କ ନିକଟରେ ଯୋଜନା ପହଞ୍ଚୁ

ବଇଣ୍ଡା, ୨୬ା୩(ଡି.ଏନ.ଏ.)- କୃଷକର ବିକାଶ ହେଲେ ଦେଶର ବିକାଶ ହେବ। ହେଲେ ଅନେକ କ୍ଷେତ୍ରରେ କୃଷକମାନେ ସରକାରୀ ଯୋଜନା ବିଷୟରେ ଜାଣି ମଧ୍ୟ ପାରୁନାହାନ୍ତି।

ଭିଜିଲାନ୍ସ ଜାଲରେ ବ୍ଲକ ବରିଷ୍ଠ କିରାଣି

ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ,୨୬।୩: ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲା ଗଁନ୍ଦିଆ ବ୍ଲକର ବରିଷ୍ଠ କିରାଣି ଭାଗୀରଥି ସାହୁ ୧୭ ଶହ ଟଙ୍କା ଲାଞ୍ଚ ନେଉଥିବାବେଳେ ସୋମବାର ଭିଜିଲାନ୍ସ ହାତରେ ଧରାପଡ଼ିଛନ୍ତି। ଅବସରପ୍ରାପ୍ତ ପଞ୍ଚାୟତ ଇଓଙ୍କ ପେନ୍‌ସନ କାଗଜପତ୍ର କରିବା ପାଇଁ ସେ ଏହି ଟଙ୍କା ନେଉଥିଲେ।

ଅଭୟାରଣ୍ୟରେ ନିଆଁ ଲଗାଇ ଗୋଚାଲାଣ ଅଭିଯୋଗ

ଅଭୟାରଣ୍ୟରେ ନିଆଁ ଲଗାଇ ଗୋଚାଲାଣ ଅଭିଯୋଗ

ବନ୍ତଳା,୨୬।୩(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ସାତକୋଶିଆ ଅଭୟାରଣ୍ୟରେ ନିଆଁ ଲଗାଇ ଗୋରୁ ଚାଲାଣ ହେଉଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି। ମୁଖ୍ୟ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଖୋର୍ଦ୍ଧାର ଇବ୍ରାହିମ ଓରଫ ରହିମଙ୍କ ସହିତ ୧୨ ଜଣଙ୍କୁ ଡିଏଫଓ ଏସ୍‌ ଏମ୍‌ ଡି ଟି ରହମାନ ଓ ତାଙ୍କ ସହଯୋଗୀ ସୋମବାର ଗିରଫ କରିଛନ୍ତି।

ଉତ୍କଟ ଜଳ ସମସ୍ୟା ନେଇ ଧାରଣା

ଉତ୍କଟ ଜଳ ସମସ୍ୟା ନେଇ ଧାରଣା

ଭୁବନ,୨୬।୩(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲା ଭୁବନ ବ୍ଲକରେ ଦେଖାଦେଇଥିବା ବିଭିନ୍ନ ସମସ୍ୟାକୁ ନେଇ ସୋମବାର ଅଞ୍ଚଳବାସୀ ଏନ୍‌ଏସି କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ସମ୍ମୁଖରେ ଧାରଣା ଦେଇଛନ୍ତି।

ଯୁବ ବିଜେଡି ସଭାପତିଙ୍କୁ ହତ୍ୟା ଘଟଣା: ବିଜେଡିର ବିକ୍ଷୋଭ

ଯୁବ ବିଜେଡି ସଭାପତିଙ୍କୁ ହତ୍ୟା ଘଟଣା: ବିଜେଡିର ବିକ୍ଷୋଭ

ଭୁବନ,୨୬।୩(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲା କାମାକ୍ଷାନଗର ଗାନ୍ଧୀ ମନ୍ଦିର ସମ୍ମୁଖରେ ଜିଲା ଯୁବ ବିଜେଡି ସଭାପତି ଯଶୋବନ୍ତ ପରିଡ଼ାଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କରାଯିବା ନେଇ ଭୁବନ ବିଜେଡି ପକ୍ଷରୁ ସୋମବାର ବିକ୍ଷୋଭ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରାଯାଇଛି।

ଓଡ଼ିଶା ମୋଟର ଚାଳକ ସଂଘର ଶୋଭାଯାତ୍ରା, ଦାବିପତ୍ର ପ୍ରଦାନ

ଓଡ଼ିଶା ମୋଟର ଚାଳକ ସଂଘର ଶୋଭାଯାତ୍ରା, ଦାବିପତ୍ର ପ୍ରଦାନ

ଭୁବନ,୨୬।୩(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଓଡ଼ିଶା ମୋଟର ଚାଳକ ସଂଘର ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲା ଭୁବନ ଶାଖା ପକ୍ଷରୁ ସାମାଜିକ ସୁରକ୍ଷା ଦାବିରେ ସୋମବାର ଏକ ଶୋଭାଯାତ୍ରା ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି।

ରାମନାମରେ କମ୍ପିଲା ସପ୍ତଶଯ୍ୟା

ରାମନାମରେ କମ୍ପିଲା ସପ୍ତଶଯ୍ୟା

ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ, ୨୫ା୩-ଢେଙ୍କାନାଳର ପ୍ରସିଦ୍ଧ ପର୍ଯ୍ୟଟନସ୍ଥଳୀ ସପ୍ତଶଯ୍ୟାରେ ରବିବାର ଶ୍ରୀରାମ ନବମୀ ଉତ୍ସବ ମହାସମାରୋହରେ ପାଳିତ ହୋଇଛି। ଚଳିତବର୍ଷ ଗ୍ରୀଷ୍ମ ପ୍ରକୋପ କମ୍‌ ଥିବାରୁ ମହାପ୍ରଭୁ ରାମଚନ୍ଦ୍ରଙ୍କ ପୀଠ ପରିସରରେ ସକାଳୁ ସନ୍ଧ୍ୟା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପ୍ରବଳ ଭିଡ଼ ଲାଗିଥିଲା। ହୋମଯଜ୍ଞ, ନାମସଂକୀର୍ତ୍ତନ ସାଙ୍ଗକୁ ପ୍ରସାଦସେବନ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ବହୁ ସଂଖ୍ୟାରେ ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁ ସାମିଲ ହୋଇଥିଲେ। ଏଥିସହ ରାମଚରିତ ମାନସ, ହନୁମାନ ଚାଳିଶା ପାଠ ହୋଇଥିଲା। ପରମ୍ପରା ଅନୁଯାୟୀ ରାଜା କାମାକ୍ଷା ପ୍ରସାଦ ସିଂଦେଓ, ରାଣୀ ସାବିତ୍ରୀ ଦେବୀ ଶ୍ରୀଜୀଉଙ୍କ ଦର୍ଶନ କରିବା ସହିତ ଯଜ୍ଞରେ ପୂର୍ଣ୍ଣାହୁତି ଦେଇଥିଲେ।