ଅନଗୁଳ-ଢେଙ୍କାନାଳ

ନିର୍ମାଣାଧୀନ ସ୍କୁଲ ପାଚେରି ଭୁଶୁଡ଼ିଲା

ନିର୍ମାଣାଧୀନ ସ୍କୁଲ ପାଚେରି ଭୁଶୁଡ଼ିଲା

ତାଳଚେର,୨୮ା୬(ନି.ପ୍ର.)- ତାଳଚେର ବ୍ଲକ ଧମରପୁର ହାଇସ୍କୁଲର ନିର୍ମାଣାଧୀନ ପାଚେରି ବୁଧବାର ବର୍ଷା ବେଳେ ଭୁଶୁଡି ପଡିଛି। ଏହାକୁ ନେଇ ଅଞ୍ଚଳବାସୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ତୀବ୍ର ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି।

ଶିକାର ଅଭିଯୋଗରେ ୩ ଅଟକ

ବନ୍ତଳା, ୨୮ା୬(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଅନୁଗୋଳ ସାତକୋଶିଆ ଅଭୟାରଣ୍ୟ ପୁରୁଣାକୋଟ ଥାନା ଟିକରପଡା ରେଞ୍ଜ ମଝିପଡା ରିଜର୍ଭ ଜଙ୍ଗଲ କମ୍ପାଟମେଣ୍ଟ ୧ରେ ମଙ୍ଗଳବାର ରାତିରେ ଏକ ଶମ୍ବର ଶିକାର କରାଯାଇଛି।

ମୁଣ୍ଡ ଉପରେ ଝୁଲୁଛି ବିପଦ

ମୁଣ୍ଡ ଉପରେ ଝୁଲୁଛି ବିପଦ

ବଇଣ୍ଡା, ୨୮ା୬(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଅପହଞ୍ଚ ଇଲାକାକେର ପହଞ୍ଚତ୍ବ ବିଦ୍ୟୁତ୍‌। ଏଥିପାଇଁ ସରକାରଙ୍କ ରାଜୀବ ଗାନ୍ଧୀ, ବିଜୁଜ୍ୟୋତି ପରି ଯୋଜନା ରହିଛି ଅନେକ ଯୋଜନା। ଲୋକଙ୍କୁ ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ସଂଯୋଗ ଦେବାକୁ ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ଖୁଣ୍ଟ ପୋତାଯିବା ସହ ତାର ଟଣା ଯାଉଛି। ହେଲେ ଏହି ଖୁଣ୍ଟ ଓ ତାରଠାରୁ କିପରି ଜନଜୀବନ ସୁରକ୍ଷିତ ରହିବ ସେ ଦିଗରେ ବିଭାଗୀୟ କର୍ମଚାରୀ ଦୃଷ୍ଟି ଦେଉନାହାନ୍ତି। ଅନେକ ସ୍ଥାନରେ ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ଖୁଣ୍ଟ ଓ ତାର ବିପଦପୂର୍ଣ୍ଣ ଅବସ୍ଥାରେ ଜନବସତି ଅଞ୍ଚଳରେ ରହିଛି। ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା କିଶୋରନଗର ବ୍ଲକ ବାମୁର ପଞ୍ଚାୟତରେ ଏହା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି। ଦୀର୍ଘ ଦିନ ହେଲା ଏହି ପଞ୍ଚାୟତର ରାମଚନ୍ଦ୍ରପୁର ଗ୍ରାମରେ ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ତାର ଅତି ତଳକୁ ଓହଳି ରହିଥିଲେ ମଧ୍ୟ ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ଏ ଦିଗରେ ପଦକ୍ଷେପ ନିଆଯାଉ ନ ଥିବା ଗ୍ରାମବାସୀ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି।

୮ ଦଫା ଦାବି ନେଇ ଆମରଣ ଅନଶନ

୮ ଦଫା ଦାବି ନେଇ ଆମରଣ ଅନଶନ

ଛେଣ୍ଡିପଦା,୨୮।୬(ସ୍ବ.ପ୍ର)- ଛଣ୍ଡିପଦା ବ୍ଲକ ଚାଙ୍ଗୁଡିଆ ପଞ୍ଚାୟତ ଭାଜପା ପକ୍ଷରୁ ୮ ଦଫା ଦାବି ନେଇ ଗୁରୁବାର ବ୍ଲକ ସମ୍ମୁଖରେ ଆମରଣ ଅନଶନ କରାଯାଇଛି।

ଭୁବନରେ ନୂତନ ଆକ୍ସିସ୍‌ ବ୍ୟାଙ୍କ ଉଦ୍‌ଘାଟିତ

ଭୁବନରେ ନୂତନ ଆକ୍ସିସ୍‌ ବ୍ୟାଙ୍କ ଉଦ୍‌ଘାଟିତ

ଭୁବନ, ୨୮।୬(ଡି.ଏନ.ଏ)- ଭୁବନ ନୂଆ ବଜାରଠାରେ ଗୁରୁବାର ନୂତନ ଆକ୍ସିସ ବ୍ୟାଙ୍କ ଉଦ୍‌ଘାଟିତ ହୋଇଯାଇଛି। ମୁଖ୍ୟଅତିଥି ଭାବେ ବ୍ଲକ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଧର୍ମାନନ୍ଦ ବରାଳ ଯୋଗ ଏହାକୁ ଉଦ୍‌ଘାଟନ କରିଥିଲେ।

ଭୁବନ ଜଗନ୍ନାଥ ମନ୍ଦିରରେ ସ୍ନାନପୂର୍ଣ୍ଣିମା

ଭୁବନ ଜଗନ୍ନାଥ ମନ୍ଦିରରେ ସ୍ନାନପୂର୍ଣ୍ଣିମା

ଭୁବନ,୨୮।୬(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.: ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲା ଭୁବନ ଶ୍ରୀଜଗନ୍ନାଥ ମନ୍ଦିରରେ ଗୁରୁବାର ସ୍ନାନପୂର୍ଣ୍ଣିମା ମହାସମାରୋହରେ ପାଳିତ ହୋଇଯାଇଛି। ପ୍ରଭୁଙ୍କର ନୀତିକାନ୍ତି ପରେ ପୂଜାର୍ଚ୍ଚନା ଓ ପହଣ୍ଡି ବିଜେ କରାଯାଇଥିଲା। ପ୍ରଭୁଙ୍କ ପୂଜା ପରେ ଦର୍ଶନ କରିବା ପାଇଁ ଭକ୍ତମାନଙ୍କର ଭିଡ ଲାଗିଥିଲା। ଉତ୍ସବକୁ ନେଇ ସଂକୀର୍ତ୍ତନରେ ଅଞ୍ଚଳ କମ୍ପି ଉଠିଥିଲା।

ବ୍ୟବସାୟୀଙ୍କଠାରୁ ୫ ଲକ୍ଷ ଲୁଟ୍‌ ଘଟଣା: ପୋଲିସର ତନାଘନା, ୪ ଅଟକ

ବଅଁରପାଳ,୨୮।୬(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ବଅଁରପାଳ ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ଜୋରାଗାଡ଼ିଆ ନିକଟରୁ ଗତ ୧୯ ତାରିଖରେ ବ୍ୟବସାୟୀ ଦୁଷ୍ମନ୍ତ ପ୍ରଧାନଙ୍କ ଠାରୁ ଲୁଟ୍‌ ହୋଇଥିଲା।

ମହାପ୍ରଭୁଙ୍କ ସ୍ନାନଯାତ୍ରା

ମହାପ୍ରଭୁଙ୍କ ସ୍ନାନଯାତ୍ରା

ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ,୨୮।୬: ଢେଙ୍କାନାଳ ଶ୍ରୀବଳରାମ ମନ୍ଦିର ପରିସରରେ ମହାପ୍ରଭୁ ଶ୍ରୀବଳରାମ ଓ ଶ୍ରୀଜଗନ୍ନାଥଙ୍କ ମହାସ୍ନାନ ଯାତ୍ରା ଗୁରୁବାର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେଉଛି। ସକାଳେ ଶ୍ରୀଜୀଉମାନଙ୍କ ନୀତିକାନ୍ତି ସରିବା ପରେ ଠାକୁରମାନେ ପହଣ୍ଡି ହୋଇ ସ୍ନାନମଣ୍ଡପରେ ବିଜେ କରିଥିଲେ। ସେଠାରେ ମହାସ୍ନାନରେ ଚନ୍ଦନ ଲାଗି ଅଳଙ୍କାର ବେଶ ହୋଇଥିଲା। ମହାପ୍ରଭୁଙ୍କ ଦର୍ଶନ ପାଇଁ ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁଙ୍କ ଭିଡ଼ ଜମିଛି।

ସାତକୋଶିଆରେ ବାଘ ବଂଶ ବୃଦ୍ଧି ଯୋଜନା: ଆଜି ପହଞ୍ଚିବ ବାଘୁଣୀ

ସାତକୋଶିଆରେ ବାଘ ବଂଶ ବୃଦ୍ଧି ଯୋଜନା: ଆଜି ପହଞ୍ଚିବ ବାଘୁଣୀ

ଭୁବନେଶ୍ୱର(ବ୍ୟୁରୋ)/ ବନ୍ତଳା(ଡି.ଏନ.ଏ.), ୨୮।୬: ସାତକୋଶିଆରେ ବ୍ୟାଘ୍ର ବଂଶ ବୃଦ୍ଧି କରିବା ଲାଗି ଯୋଜନା ଚାଲିଛି। ଏଥିପାଇଁ ଗୁରୁବାର ଏକ ବାଘୁଣୀ ଆସି ସାତକୋଶିଆରେ ପହଞ୍ଚିବ। ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶର ବାନ୍ଧବଗଡ଼ ଜାତୀୟ ଉଦ୍ୟାନରୁ ୨ବର୍ଷ ୨ମାସର ଏକ ମାଈ ବାଘକୁ ଟ୍ରାଙ୍କୁଲାଇଜ କରି ଧରାଯାଇଥିଲା। ପ୍ରାଣୀ ଚିକିତ୍ସକଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ତା’ର ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟବସ୍ଥା ଅନୁଧ୍ୟାନ କରାଯିବା ପରେ ତା’କୁ ଏକ ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ଗାଡ଼ିରେ ଓଡ଼ିଶା ଅଣାଯାଉଛି।

ସ୍ନାନମଣ୍ଡପରେ ୩ ଠାକୁର

ସ୍ନାନମଣ୍ଡପରେ ୩ ଠାକୁର

ବଅଁରପାଳ,୨୮।୬(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ନାଲ୍‌କୋ ଜଗନ୍ନାଥ ମନ୍ଦିରରେ ଗୁରୁବାର ସକାଳେ ସ୍ନାନ ପୂର୍ଣ୍ଣିମା ଅବସରରେ ମଙ୍ଗଳାର୍ପଣ ହୋଇଥିଲା। ପରେ ଶ୍ରୀଜୀଉମାନଙ୍କୁ ପହଣ୍ଡି କରାଯାଇ ସ୍ନାନମଣ୍ଡପକୁ ଅଣାଯାଇଥିଲା। ଏହାପରେ ଠାକୁରଙ୍କ ନୀତିପୂଜା କରାଯାଇଛି। ଅପରାହ୍ନ ୩ଟାରେ ଠାକୁରଙ୍କୁ ସ୍ନାନ କରାଯିବ।

କନ୍ୟା ସନ୍ତାନ ଜନ୍ମ ଦେଲେ ମାନସିକ ରୋଗୀ: ରାସ୍ତାରେ ପଡ଼ିଥିବା ବେଳେ ଉଦ୍ଧାର କଲେ ଆଶାଦିଦି

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ,୨୮।୬: ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା କଣିହାଁ ବ୍ଲକ ରେଙ୍ଗାଳି ଅଞ୍ଚଳରେ ବୁଲାବୁଲି କରୁଥିବା ଜଣେ ମହିଳା ମାନସିକ ରୋଗୀ ବୁଧବାର ଏକ ଶିଶୁ କନ୍ୟା ଜନ୍ମ ଦେଇଛନ୍ତି। ବଜ୍ରକୋଟ ପ୍ରାଥମିକ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦ୍ରରେ ପ୍ରସବ ପରେ ଉଭୟ ଶିଶୁକନ୍ୟା ଓ ମା’ଙ୍କୁ ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ମୁଖ୍ୟ ଚିକିତ୍ସାଳୟରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଛି।

ହିଙ୍ଗୁଳା ଖଣି କାର୍ଯ୍ୟକୁ ବିରୋଧ

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ/ଛେଣ୍ଡିପଦା, ୨୮।୬(ସ୍ବ.ପ୍ର.): ଛେଣ୍ଡିପଦା ବ୍ଲକ୍‌ କଙ୍କରାଇ ଗ୍ରାମରେ ବୁଧବାର ହିଙ୍ଗୁଳା ମାଇନ୍ସ କାମକୁ ଗ୍ରାମବାସୀ ବିରୋଧ କରିଛନ୍ତି। ଏ ନେଇ ଗ୍ରାମରେ ତୀବ୍ର ଉତ୍ତେଜନା ପ୍ରକାଶ ପାଇଥିଲା।

ଗୁଜରାଟରେ ଓଡ଼ିଆ ଶ୍ରମିକ ମୃତ

ଗୁଜରାଟରେ ଓଡ଼ିଆ ଶ୍ରମିକ ମୃତ

ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ,୨୮।୬: ଗୁଜରାଟ ରାଜ୍ୟ ଅହମ୍ମଦାବାଦ ବାପୁନଗର ଥାନା ଅଞ୍ଚଳର ଏକ କୋରିୟର ପ୍ଲାଷ୍ଟିକ କାରଖାନାରେ ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ସଂସ୍ପର୍ଶରେ ଆସି ମଙ୍ଗଳବାର ରାତିରେ ଜଣେ ଓଡ଼ିଆ ଶ୍ରମିକ ପ୍ରାଣ ହରାଇଛନ୍ତି। ସେ ହେଲେ ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲା ଓଡ଼ାପଡ଼ା ବ୍ଲକ ସିମିନଇ ଗ୍ରାମର ସ୍ବର୍ଗତ ହୃଦାନନ୍ଦ ରାଉତଙ୍କ ସାନପୁଅ ପପୁ।

ଜିଲା କଂଗ୍ରେସରେ ବିଦ୍ରୋହ ସ୍ବର

ଜିଲା କଂଗ୍ରେସରେ ବିଦ୍ରୋହ ସ୍ବର

ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ,୨୮।୬: ଯେତେ ତାଳି ପକାଇଲେ ବି ଯୋଡ଼ି ହେଉନି କଂଗ୍ରେସ ଫାଟ। ରାଜ୍ୟ ହେଉ କି ଜିଲା ସବୁଠି ସଙ୍ଗଠନରେ ଆନ୍ତଃକନ୍ଦଳ ଜଳଜଳ ହୋଇ ଦିଶୁଛି। ଏଥିରୁ ବାଦ୍‌ ପଡ଼ିନି ଢେଙ୍କାନାଳ। ନୂଆ ଜିଲା ସଭାପତି ଦାୟିତ୍ୱ ନେବା ପରେ ଦଳୀୟ ସଙ୍ଗଠନ ମଜଭୁତ ଆଶାରେ ରହିଥିଲେ ରାଜ୍ୟ ନେତୃତ୍ୱ।

ସାତକୋଶିଆରେ ଯୁବ ମହାବଳ ଠାବ

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ,୨୮।୬: ବାଘ ବଂଶ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଁ ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶରୁ ଏକ ୩ ବର୍ଷିଆ ମହାବଳକୁ ସାତକୋଶିଆ ଅଣାଯାଇଥିବା ବେଳେ ଏବେ ଏହି ଅଭୟାରଣ୍ୟରେ ଏକ ଯୁବ ମହାବଳ ଠାବ କରାଯାଇଥିବା ବନ ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ସୂଚନା ମିଳିଛି।

ବାଲି ବୋଝେଇ ଟ୍ରକ୍‌ ଓଲଟିଲା

ବଇଣ୍ଡା, ୨୭ା୬(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ବଇଣ୍ଡା-ଆଠମଲ୍ଲିକ ପୂର୍ତ୍ତ ବିଭାଗ ରାସ୍ତାର ଠାକୁରଗଡ ଥାନା ଧଣ୍ଡାତୋପା ନିକଟରେ ବୁଧବାର ଏକ ବାଲି ବୋଝେଇ ଟ୍ରକ୍‌(ନଂ.ଓଡ଼ି ୧୯ ଇ ୬୨୧୧) ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ରାସ୍ତାକଡକୁ ଓଲଟି ଦୁର୍ଘଟଣାଗ୍ରସ୍ତ ହୋଇଛି। ଏଥିରେ ଚାଳକ ଓ ହେଲ୍‌ପର ସାମାନ୍ୟ ଆହତ ହୋଇଥିବାବେଳେ ପୋଲିସ ଗାଡିଟିକୁ ଜବତ କରିଛି।

ଡ୍ରେନ ନାହିଁ, ଘରେ ପଶୁଛି ବର୍ଷା ପାଣି

ଛେଣ୍ଡିପଦା,୨୭।୬(ସ୍ବ.ପ୍ର.)- ମୌସୁମୀ ସକ୍ରିୟ ହେବା ଯୋଗୁ ସାରା ରାଜ୍ୟରେ ବର୍ଷା ଲାଗିରହିଛି। ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ଯୋଗୁ ଛେଣ୍ଡିପଦା ବ୍ଲକ ମାଛକୁଟା ପଞ୍ଚାୟତ ଓଷାକୋଠିଠାରେ ଲୋକେ ଅସୁବିଧାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେଉଛନ୍ତି। ଓଷାକୋଠି ତିନିଛକ ରାସ୍ତା ପାର୍ଶ୍ୱରେ ଡ୍ରେନ ନିର୍ମାଣ ହୋଇ ନ ଥିବାରୁ ବର୍ଷା ପାଣି ଲୋକଙ୍କ ଘରେ ପଶିଯାଉଛି।

ଗଣବଳାକାର ଭିଡ଼ିଓ ଭାଇରାଲ ଘଟଣା , ଦୁଇ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗିରଫ

ଗଣବଳାକାର ଭିଡ଼ିଓ ଭାଇରାଲ ଘଟଣା , ଦୁଇ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗିରଫ

ଛେଣ୍ଡିପଦା,୨୭ା୬(ସ୍ବ.ପ୍ର.)- ଛେଣ୍ଡିପଦା ଥାନା ଅଞ୍ଚଳର ଜଣେ ଯୁବତୀଙ୍କୁ ଗଣବଳାତ୍କାର ସହ ଭିଡ଼ିଓ ଭାଇରାଲ ମାମଲାରେ ପୋଲିସ ବୁଧବାର ୨ ଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଛି। ସେମାନେ ହେଲେ କମ୍ପସଲା ଅଞ୍ଚଳର ଲକ୍ଷ୍ମଣ ବେହେରା(୨୪) ଓ ପିଣ୍ଟୁ ବେହେରା(୨୨)।

ଆଇଓବି ଇଡିଙ୍କ ଢେଙ୍କାନାଳ ଗସ୍ତ

ଆଇଓବି ଇଡିଙ୍କ ଢେଙ୍କାନାଳ ଗସ୍ତ

ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ୍‌, ୨୭ା୬- ଏକ୍‌ଜିକ୍ୟୁଟିଭ ଡାଇରେକ୍ଟର(ଇଡି) ଅଫ୍‌ ଇଣ୍ଡିଆନ ଓଭରସିଜ ବ୍ୟାଙ୍କ(ଆଇଓବି) ଅଜୟ କୁମାର ଶ୍ରୀବାସ୍ତବ ବୁଧବାର ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲା ଗସ୍ତରେ ଆସିଛନ୍ତି।

କିନ୍ନରଙ୍କ ପାଇଁ ସାମାଜିକ ସୁରକ୍ଷା କର୍ମଶାଳା

କିନ୍ନରଙ୍କ ପାଇଁ ସାମାଜିକ ସୁରକ୍ଷା କର୍ମଶାଳା

ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ୍‌, ୨୭ା୬- ଢେଙ୍କାନାଳ ସହରସ୍ଥିତ ଅଭିନନ୍ଦନ ଗାର୍ଡେନଠାରେ ବୁଧବାର କିନ୍ନରମାନଙ୍କୁ ସାମାଜିକ ସ୍ରୋତରେ ସାମିଲ ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ଏକ ସାମାଜିକ ସୁରକ୍ଷା କର୍ମଶାଳା ଉଦ୍‌ଘାଟିତ ହୋଇଛି। ଏହା ୩ ଦିନ ଧରି ଚାଲିବ।

ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ପରିଷଦ ବୈଠକ

ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ପରିଷଦ ବୈଠକ

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ୍‌, ୨୭ା୬- ଜିଲାର ୪୭ ତମ ଜିଲା ପରିଷଦ ବୈଠକ ବୁଧବାର ଜିଲା ପରିଷଦ ସମ୍ମିଳନୀ କକ୍ଷରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଏଥିରେ ଜିଲାପରିଷଦ ଅଧ୍ୟକ୍ଷା ବାସନ୍ତୀ କିଷାନଙ୍କ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତା କରିଥିଲେ।

ପରଜଙ୍ଗରେ ଆମ ଗାଁ ଆମ ବିକାଶ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ: ୨୯ ପଞ୍ଚାୟତର ୨୪୦ ପ୍ରକଳ୍ପକୁ ମଞ୍ଜୁରୀ

ପରଜଙ୍ଗରେ ଆମ ଗାଁ ଆମ ବିକାଶ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ: ୨୯ ପଞ୍ଚାୟତର ୨୪୦ ପ୍ରକଳ୍ପକୁ ମଞ୍ଜୁରୀ

ପରଜଙ୍ଗ,୨୭।୬(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲା ପରଜଙ୍ଗ ମିନି ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ବୁଧବାର ଆମ ଗାଁ ଆମ ବିକାଶ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଏଥିରେ ୨୯ଟି ପଞ୍ଚାୟତ ନିମନ୍ତେ ମୋଟ ୨୪୦ ଟି ପ୍ରକଳ୍ପ ପାଇଁ ୭ କୋଟି ୧୪ ଲକ୍ଷ ୫୦ ହଜାର ଟଙ୍କା ମଞ୍ଜୁର କରାଯାଇଛି ।

ମେକାନିକ୍‌ ବିଶ୍ୱନାଥଙ୍କ କମାଲ:୪ ଘଣ୍ଟା ଚାର୍ଜ କଲେ ୧୦୦ କିମି ଦୌଡୁଛି ଇ-ବାଇକ୍‌

ମେକାନିକ୍‌ ବିଶ୍ୱନାଥଙ୍କ କମାଲ:୪ ଘଣ୍ଟା ଚାର୍ଜ କଲେ ୧୦୦ କିମି ଦୌଡୁଛି ଇ-ବାଇକ୍‌

ଭୁବନ, ୨୭।୬: ପକେଟକୁ ବାଧୁଛି ପେଟ୍ରୋଲ, ଡିଜେଲ ଦର। ଏହାକୁ ରୋକିବା ସରକାରଙ୍କ ପାଇଁ ପାଲଟିଛି ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜ। ତୈଳଦର ବୃଦ୍ଧି ସଙ୍କଟ ଏଡ଼ାଇବାକୁ ଏବେ ବୈଦ୍ୟୁତିକ ଯାନ ଆଡ଼େ ମୁହଁାଇଲେଣି ଗ୍ରାହକ। ଏହାକୁ ନେଇ ବଢ଼ୁଛି ପରିବେଶ ଉପଯୋଗୀ ଇ-ବାଇକ୍‌, ଇ-ସାଇକେଲର ଗୁରୁତ୍ୱ।

ଛେଣ୍ଡିପଦା ଅଞ୍ଚଳରେ ମୌସୁମୀ ବର୍ଷା: ଚାଷୀ ମହଲରେ ଆନନ୍ଦ

ଛେଣ୍ଡିପଦା ଅଞ୍ଚଳରେ ମୌସୁମୀ ବର୍ଷା: ଚାଷୀ ମହଲରେ ଆନନ୍ଦ

ଛେଣ୍ଡିପଦା,୨୭।୬: ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ଛେଣ୍ଡିପଦା ବ୍ଲକ ଅଞ୍ଚଳରେ ବୁଧବାର ସକାଳ ଠାରୁ ମୌସୁମୀ ବର୍ଷା ଜାରି ରହିଛି। ଫଳରେ ଦୀର୍ଘ ଦିନ ଧରି ଅସହ୍ୟ ଗ୍ରୀଷ୍ମ ପ୍ରବାହ ଏବଂ ଗୁଳୁଗୁଳି ଦାଉରୁ ଲୋକମାନେ ଆଶ୍ୱସ୍ତ ହୋଇଛନ୍ତି।