ଅନଗୁଳ-ଢେଙ୍କାନାଳ

ଅପରାଧ ରୋକିବାକୁ ପୋଲିସ ଗୁରୁତ୍ୱ ଦେଉ

ଅପରାଧ ରୋକିବାକୁ ପୋଲିସ ଗୁରୁତ୍ୱ ଦେଉ

ବଇଣ୍ଡା, ୩୦ା୬(ଡି.ଏନ.ଏ)- ଠାକୁରଗଡ ଥାନା ଅଞ୍ଚଳରେ ପ୍ରତିଦିନ ଛୋଟ ବଡ ଅପରାଧ ଘଟୁଛି। ବାରମ୍ବାର ଏହି ଅଞ୍ଚଳରେ ଚୋରି ଡକାୟତି ବୃଦ୍ଧି ପାଉଥିବାରୁ ଏଠାରେ ରାତ୍ର ପାଟ୍ରୋଲିଂ କଡାକଡା କରାଯବିା ସହ ଅପରାଧରେ ରୋକ ଲଗାଇବା ଦିଗରେ ପୋଲିସ ଅଧିକ ଗୁରୁତ୍ୱ ଦେଉ ବୋଲି ଶନିବାର ଆଠମଲ୍ଲିକ ବ୍ଲକ ଠାକୁରଗଡ

ନିର୍ବାଚନ ପ୍ରସ୍ତୁତି ଉପରେ ଗୁରୁତ୍ୱ

ନିର୍ବାଚନ ପ୍ରସ୍ତୁତି ଉପରେ ଗୁରୁତ୍ୱ

ବଇଣ୍ଡା, ୩୦ା୬(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ବହୁ ବର୍ଷ ଦେଶରେ ଶାସନ କରି କଂଗ୍ରେସ ଲୋକଙ୍କ ବିକାଶ ପାଇଁ ଅନେକ ପଦକ୍ଷେପ ନେଇଛି। ହେଲେ ସଙ୍ଗଠନ ଦୁର୍ବଳ ଯୋଗୁ ଦଳ ପରାଜୟର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେଉଛି।

ମୋ ସ୍କୁଲ ଅଭିଯାନ : କମିଟି ସଭାପତି ଚୟନ

ମାଧପୁର, ୩୦ା୬- ମାଧପୁର ଉଚ୍ଚ ବିଦ୍ୟାଳୟର ମୋ ସ୍କୁଲ ଅଭିଯାନର ଦ୍ୱିତୀୟ ବୈଠକ ଗୁରୁବାର ପ୍ରଧାନ ଶିକ୍ଷକ ଦେବରାଜ ନାୟକ ସଭାପତିତ୍ୱରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଏହି ଅବସରରେ ବିଦ୍ୟାଳୟର ପୁରାତନ ଛାତ୍ର ଅନନ୍ତ ଚରଣ ମେହେରଙ୍କୁ ମୋ ସ୍କୁଲ ଅଭିଯାନ କମିଟିର ସଭାପତି ଭାବରେ ସର୍ବସମ୍ମତି କ୍ରମେ ର୍ନିବାଚିତ କରାଯାଇଛି।

୬ ଜୋନ ସଭାପତି ଘୋଷଣା

ପରଜଙ୍ଗ,୩୦।୬(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ପରଜଙ୍ଗରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ କଂଗ୍ରେସ ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧନା ସଭାରେ ପରଜଙ୍ଗ ଏବଂ କଙ୍କଡ଼ାହାଡ଼ ବ୍ଲକର ୬ଜୋନ୍‌ ପାଇଁ ସଭାପତିଙ୍କ ନାମ ଘୋଷଣା କରାଯାଇଛି।

ପରିତ୍ୟକ୍ତ କୂଅରୁ ବାର୍‌ହା ଉଦ୍ଧାର

ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ,୩୦।୬- ଢେଙ୍କାନାଳ ସଦର ରେଞ୍ଜ୍‌ ନରଣପୁର ଗ୍ରାମର ସୁଦର୍ଶନ ପ୍ରଧାନଙ୍କ ପରିତ୍ୟକ୍ତ ଖୋଲା କୂଅରୁ ଶୁକ୍ରବାର ଏକ ଅଣ୍ଡିରା ବାର୍‌ହା ଉଦ୍ଧାର କରାଯାଇଛି।

ତାଳଚେର ରଥଯାତ୍ରା ପାଇଁ ଅର୍ଥାଭାବ ଆଶଙ୍କା

ତାଳଚେର,୩୦ା୬(ନି.ପ୍ର.)- ତାଳଚେର ରଥଯାତ୍ରା ଓ ବାହୁଡା ଯାତ୍ରା ନିମନ୍ତେ ଶୁକ୍ରବାର ଦ୍ୱିତୀୟ ପ୍ରସ୍ତୁତି ବୈଠକ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଏଥିରେ ଉପଜିଲାପାଳ ପରେଶ ନାୟକ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତା କରି ରଥଯାତ୍ରା ଓ ବାହୁଡାଯାତ୍ରାକୁ ଶାନ୍ତିଶୃଙ୍ଖଳାର ସହ ପାଳନ ନିମନ୍ତେ ସମସ୍ତଙ୍କ ସହଯୋଗ କାମନା କରିଥିଲେ ା ରଥନିର୍ମାଣ ବାବଦରେ ଏ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ୧ଲକ୍ଷ ୩୦ହଜାର ଟଙ୍କା ଖର୍ଚ୍ଚ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ଆହୁରି ୧ଲକ୍ଷ ୫୦ହଜାର ଟଙ୍କାର ଆବଶ୍ୟକତା ରହିଛି ା

ରାଜସ୍ବ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ପଥର ମାଫିଆଙ୍କ ଆକ୍ରମଣ ଘଟଣା: ଏସ୍‌ପିଙ୍କ ନିକଟରେ ଅଭିଯୋଗ

ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ, ୩୦।୬- ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲା ନିହଲପ୍ରସାଦ ଥାନା ଅସନବାହାଳିସ୍ଥିତ ବେଆଇନ ପଥର ଖଦାନରେ ଗୁରୁବାର ଚଢ଼ାଉ ସମୟରେ ପଥର ମାଫିଆଙ୍କ ଆକ୍ରମଣର ଶିକାର ହୋଇଥିଲେ ରାଜସ୍ବ ବିଭାଗ କର୍ମଚାରୀ। ଏପରି କି ଜବତ ଟ୍ରକ୍‌କୁ ପଥର ବ୍ୟବସାୟୀ ଏବଂ ସେମାନଙ୍କ ସହଯୋଗୀ ଛଡ଼ାଇ ନେଇଥିଲେ।

ପାଣି ନିଷ୍କାସନ କଲେ ଯୁବଗୋଷ୍ଠୀ

ପାଣି ନିଷ୍କାସନ କଲେ ଯୁବଗୋଷ୍ଠୀ

ଛେଣ୍ଡିପଦା, ୩୦।୬(ସ୍ବ.ପ୍ର.)- ସାମାନ୍ୟ ବର୍ଷାରେ ଛେଣ୍ଡିପଦା ବ୍ଲକ ବାଗଡ଼ିଆ ଖମାର ଦେଇ ଯାଇଥିବା ପୂର୍ତ୍ତ ବିଭାଗ ରାସ୍ତାର ବରସାହି ପଞ୍ଚାୟତ ରାସ୍ତା ଉପରେ ୨ଫୁଟରୁ ଅଧିକ ପାଣି ଜମି ରହୁଛି।

କଂଗ୍ରେସରେ କନ୍ଦଳ ତୀବ୍ର

କଂଗ୍ରେସରେ କନ୍ଦଳ ତୀବ୍ର

ପରଜଙ୍ଗ,୩୦।୬(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲା କଂଗ୍ରେସରେ ଗୋଷ୍ଠୀ କନ୍ଦଳ ତୀବ୍ର ରୂପ ଧାରଣ କରିଛି। ପୁରୁଖା ନେତାଙ୍କ ବିନା ମତାମତରେ ଜିଲା ସଭାପତି ନିଯୁକ୍ତି ହିଁ ଏହାର କାରଣ, ଯାହାର ଏକ ନମୁନା ଶୁକ୍ରବାର ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି ପରଜଙ୍ଗରେ। ସ୍ଥାନୀୟ ପାଣି ପଞ୍ଚାୟତ ସଭାଗୃହରେ ଆୟୋଜିତ ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧନା ସଭାରେ ଦଳୀୟ କର୍ମୀଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ବିରୋଧାଭାସର ସମ୍ମୁଖୀନ ହୋଇଛନ୍ତି ଜିଲା ସଭାପତି ସୁରେଶ ଚନ୍ଦ୍ର ପାଣିଗ୍ରାହୀ।

ଲିଖିତ ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ପରେ ବି ମିଳିନି କ୍ଷତିପୂରଣ: କୋଇଲା ପରିବହନ ରାସ୍ତାରେ ବସି ରହିଲେ ବୃଦ୍ଧ

ଲିଖିତ ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ପରେ ବି ମିଳିନି କ୍ଷତିପୂରଣ: କୋଇଲା ପରିବହନ ରାସ୍ତାରେ ବସି ରହିଲେ ବୃଦ୍ଧ

ତାଳଚେର, ୩୦।୬(ନି.ପ୍ର.): ଭୁବନେଶ୍ୱରୀ କୋଇଲା ଖଣିର ୩ନଂ ଟ୍ରାଫିକରେ ଶନିବାର ଜଣେ ବୃଦ୍ଧ ବସି ରହି ରାସ୍ତା ଅବରୋଧ କରିଛନ୍ତି। ସେ ହେଲେ ତାଳଚେର ବ୍ଲକ ହେଁସମୂଳ ଗ୍ରାମର ଫଉଜ ପ୍ରଧାନ। ପୁଅର ଚାକିରି ଓ ପୁନର୍ବାସ ବାବଦରେ ଅର୍ଥ ପ୍ରଦାନ ଦାବିରେ ସେ ଏଭଳି କରିଥିବା ଜଣାପଡ଼ିଛି। ଫଳରେ କୋଇଲା ପରିବହନ ବାଧାପ୍ରାପ୍ତ ହୋଇଥିଲା।

ଦିବ୍ୟାଙ୍ଗ ଯୁବତୀଙ୍କୁ ବଳାତ୍କାର ଅଭିଯୋଗ

ଦିବ୍ୟାଙ୍ଗ ଯୁବତୀଙ୍କୁ ବଳାତ୍କାର ଅଭିଯୋଗ

ଓଡ଼ଗାଁ,୩୦।୬(ସ୍ବ.ପ୍ର.)-ନୟାଗଡ ଜିଲା ଓଡ଼ଗାଁ ଥାନା ସୁନାମୁହିଁ ପଞ୍ଚାୟତ ଅଞ୍ଚଳରେ ଜଣେ ଶ୍ରବଣ ବାଧିତା ୨୨ ବର୍ଷୀୟା ଦିବ୍ୟାଙ୍ଗ ଯୁବତୀଙ୍କୁ ବଳାତ୍କାର କରାଯାଇଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି। ଦିବ୍ୟାଙ୍ଗ ଯୁବତୀ ଜଣକ ଘରେ ଏକୁଟିଆ ଥିବା ସମୟରେ ଗୁରୁବାର ସକାଳ ୧୦ଟାରେ ସେହି ପଞ୍ଚାୟତ ବାଲିସିଂସା ଗ୍ରାମର ଅକ୍ରୂର ନାୟକ(୩୨)।

ପ୍ରଧାନ ଶିକ୍ଷୟିତ୍ରୀଙ୍କ ବଦଳି ବାତିଲ ଦାବି

ଛେଣ୍ଡିପଦା, ୩୦।୬(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ./ସ୍ବ.ପ୍ର.)-ଛେଣ୍ଡିପଦା ବ୍ଲକର ସର୍ବପୁରାତନ ବାଗଡିଆ ଉଚ୍ଚବିଦ୍ୟାଳୟର ପ୍ରଧାନ ଶିକ୍ଷୟିତ୍ରୀ ଲୋପାମୁଦ୍ରା ପଟ୍ଟନାୟକଙ୍କୁ ଜିଲା ଶିକ୍ଷା ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ଅନୁଗୋଳକୁ ବିଇଓ ଭାବେ ବଦଳି ହୋଇଛି।

ନାବାଳିକା ବଳାକତ୍ାରୀଙ୍କୁ ୧୦ ବର୍ଷ ଜେଲ୍‌

ନାବାଳିକା ବଳାକତ୍ାରୀଙ୍କୁ ୧୦ ବର୍ଷ ଜେଲ୍‌

ବନ୍ତଳା,୩୦।୬(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଅନୁଗୋଳ ଥାନା ଅଞ୍ଚଳରେ ଜଣେ ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ବଳାକତ୍ାର ଘଟଣାର ବିଚାର କରି ଜିଲା କୋର୍ଟର ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ବିଚାରପତି ସୌଭାଗିନୀ ମଲ୍ଲିକ ଘୁଞ୍ଚାପାଳ ଗ୍ରାମର ସୁରଜ ନାଏକ (୨୩)ଙ୍କୁ ଶୁକ୍ରବାର ଦୋଷୀ ସାବ୍ୟସ୍ତ କରିଛନ୍ତି।

ପ୍ରଥମରୁ ଲାଗୁ ହେଉ ପାସ୍‌-ଫେଲ୍‌ ବ୍ୟବସ୍ଥା

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ,୩୦।୬- ପ୍ରଥମ ଶ୍ରେଣୀରୁ ପାସ୍‌-ଫେଲ୍‌ ବ୍ୟବସ୍ଥା ପୁନଃ ପ୍ରଚଳନ ଦାବିରେ ଅଲ୍‌ ଇଣ୍ଡିଆ ଡେମୋକ୍ରାଟିକ୍‌ ଷ୍ଟୁଡ଼େଣ୍ଟସ୍‌ ଅର୍ଗାନାଇଜେଶନ (ଏ.ଆଇ.ଡ଼ି.ଏସ୍‌.ଓ) ପକ୍ଷରୁ ଅନୁଗୋଳ ଜିଲାପାଳଙ୍କ ଜରିଆରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ଏକ ସ୍ମାରକପତ୍ର ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଛି।

ଜଳ ଯୋଗାଣ ପ୍ରକଳ୍ପ, ନଳକୂଅ ଅଚଳ

ଜଳ ଯୋଗାଣ ପ୍ରକଳ୍ପ, ନଳକୂଅ ଅଚଳ

ପାଲଲହଡା ୩୦।୬(ଡି.ଏନ.ଏ.)ଖରା ଯାଇ ବର୍ଷା ଦିନ ଆସିଲାଣି। ହେଲେ ଜଳକଷ୍ଟରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇ ପାରି ନାହାନ୍ତି ପାଲଲହଡା ଉପଖଣ୍ଡର ଆଦିବାସୀ ଅଧ୍ୟୁଷିତ ନାଗିରା ପଞ୍ଚାୟତର ସନ୍ଧାର ଗ୍ରାମବାସୀ।

୧୫୩ ୟୁନିଟ୍‌ ରକ୍ତ ସଂଗ୍ରହ

୧୫୩ ୟୁନିଟ୍‌ ରକ୍ତ ସଂଗ୍ରହ

ତାଳଚେର,୩୦ା୬(ନି.ପ୍ର.)ସେଣ୍ଟ ଜନ୍‌ସ ଅନନ୍ତ ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସ ଡିଭିଜନ, ତାଳଚେର ପକ୍ଷରୁ ଗ୍ରୀନ ଭ୍ୟାଲି କ୍ଲବ ଅନନ୍ତ ବିହାର ଠାରେ ଶୁକ୍ରବାର ଏକ ରକ୍ତଦାନ ଶିବିର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି।

ରାସ୍ତା ମୁହଁ। ଗୋରୁପଲ

ରାସ୍ତା ମୁହଁ। ଗୋରୁପଲ

ବଅଁରପାଳ, ୩୦।୬(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)ମାହାତ୍ମା ଗାନ୍ଧୀ ଜାତୀୟ ଗ୍ରାମୀଣ ନିଶ୍ଚିତ କର୍ମ ନିଯୁକ୍ତି ଯୋଜନା(ଏମଜିଏନ୍‌ଆର୍‌ଇଜିଏସ୍‌)ରେ ସରକାର ଆରମ୍ଭ କରିଛନ୍ତି ଗୁହାଳ ନିର୍ମାଣ କାର୍ଯ୍ୟ। ଗୋପାଳନ ତଥା ଅନ୍ୟ ଗୃହପାଳିତ ପ୍ରାଣୀଙ୍କୁ ରଖି ଚାଷୀମାନେ ଆର୍ଥତ୍କ ସ୍ତରରେ ଉନ୍ନତି କରିବା ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ପ୍ରଣୟନ ହୋଇଥିବା ଏହି ଯୋଜନା କିନ୍ତୁ ଏହାର ମୂଳ ଲକ୍ଷ୍ୟଠାରୁ ଦୂରେଇ ରହିଛି।

ଆନ୍ଦୋଳନକୁ ଓହ୍ଲାଇବ ଓକିଲ ସଂଘ

ଆଠମଲ୍ଲିକ, ୩୦ା୬(ଡି.ଏନ.ଏ.) ଆଠମଲ୍ଲିକ ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ଓଳଥ ଗ୍ରାମରେ ଆଦର୍ଶ ବିଦ୍ୟାଳୟ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ପାଇଁ ଦାବି କରିଛି ଆଠମଲ୍ଲିକ ଓକିଲ ସଂଘ। ଦାବି ପୂରଣ ନ ହେଲେ ସଂଘ ଆନ୍ଦୋଳନକୁ ଓହ୍ଲାଇବ ବୋଲି ଚେତାବନୀ ଦିଆଯାଇଛି।

୩ ଫେରାର ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗିରଫ

ବଅଁରପାଳ,୨୯।୬(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ନାଲ୍‌କୋ ପୋଲିସ ଗୁରୁବାର ୩ ଜଣ ଫେରାର ଥିବା ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଛି। ୧୯୯୬ ମସିହାରୁ ସେମାନେ ଫେରାର ଥିଲେ। ଶୁକ୍ରବାର ସେମାନଙ୍କୁ କୋର୍ଟଚାଲାଣ କରାଯାଇଛି।

ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ମୋବାଇଲ କୋର୍ଟ

ବଇଣ୍ଡା,୨୯।୬(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଆଠମଲ୍ଲିକ ଏସ୍‌ଡିଜେଏମ୍‌ କୋର୍ଟ ପକ୍ଷରୁ ଶୁକ୍ରବାର ହଣ୍ଡପା ଥାନା ଜାମୁନାଳୀ ଓ ଠାକୁରଗଡ଼ ଥାନା ନାକିଚି ରୋଡ ନିକଟରେ ମୋବାଇଲ କୋର୍ଟ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି।

ପତ୍ନୀଙ୍କୁ ନିର୍ଯାତନା ଅଭିଯୋଗ

ବଇଣ୍ଡା,୨୯।୬(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଠାକୁରଗଡ଼ ଥାନା ପଥର ଗୁମ୍ଫା ଗ୍ରାମର ରୀନା ଦେହୁରୀଙ୍କୁ ତାଙ୍କ ସ୍ବାମୀ ମିଲୁ ଦେହୁରୀ, ଶ୍ୱଶୁର ଗୟାଧର ଦେହୁରୀ, ଶାଶୁ କାଞ୍ଚନ ଦେହୁରୀ ଶାରିରୀକ ଓ ମାନସିକ ନିର୍ଯାତନା ଦେଉଥିବା ଗୁରୁବାର ଥାନାରେ ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି।

 ଭାଜପାର ବୁଥସ୍ତରୀୟ ବୈଠକ

ଭାଜପାର ବୁଥସ୍ତରୀୟ ବୈଠକ

ବଇଣ୍ଡା,୨୯।୬(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା କିଶୋରନଗର ବ୍ଲକ ନୁନୁକାପଶି ପଞ୍ଚାୟତରେ ଶୁକ୍ରବାର ବଇଣ୍ଡା ହାଇସ୍କୁଲ ନିକଟସ୍ଥ ଆମ୍ବତୋଟାଠାରେ ଭାଜପାର ବୁଥସ୍ତରୀୟ ବୈଠକ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଛି।

 ‘ସମବାୟ ଆପଣଙ୍କ ଦ୍ୱାରରେ’ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ

‘ସମବାୟ ଆପଣଙ୍କ ଦ୍ୱାରରେ’ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ

ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ, ୨୯।୬- ଢେଙ୍କାନାଳ ସମବାୟ ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ଶୁକ୍ରବାର ଶ୍ରୀରାମ ମଣ୍ଡପଠାରେ ଜିଲାସ୍ତରୀୟ ‘ସମବାୟ ଆପଣଙ୍କ ଦ୍ୱାରରେ’ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି।

ରେଙ୍ଗାଳି ଦକ୍ଷିଣ କେନାଲ ରାସ୍ତା ଶୋଚନୀୟ

ରେଙ୍ଗାଳି ଦକ୍ଷିଣ କେନାଲ ରାସ୍ତା ଶୋଚନୀୟ

ତାଳଚେର, ୨୯ା୬(ନି.ପ୍ର.)- ଶିଳ୍ପରେ ସମୃଦ୍ଧ ତାଳଚେରବାସୀଙ୍କ ଦୁର୍ଦ୍ଦଶା ଦିନକୁ ଦିନ ବଢିବାରେ ଲାଗିଛି। ଧୂଳି, ଧୂଆଁ, କୋଇଲାଜନିତ ପ୍ରଦୂଷଣ ପରେ ଯାତାୟାତ ସମସ୍ୟାରେ ଧନ୍ଦି ହେଉଛନ୍ତି ଲୋକେ। ଯାହାକି ତାଳଚେର ବ୍ଲକର ରେଙ୍ଗାଳି ଦକ୍ଷିଣ କେନାଲ ରାସ୍ତାରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି। ଉକ୍ତ କେନାଲ ରାସ୍ତାଟି ଯାତାୟାତ ଉପଯୋଗୀ ହେଉ ନ ଥିବାରୁ ତୁରନ୍ତ ଏହାର ମରାମତି ପାଇଁ ଅଞ୍ଚଳବାସୀ ଦାବି କରିଛନ୍ତି।