ଅନଗୁଳ-ଢେଙ୍କାନାଳ

ପୁଣି ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲା ଚିକିତ୍ସାଳୟ : ନବଜାତ ଶିଶୁପୁତ୍ର ଉଭାନ୍‌

ପୁଣି ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲା ଚିକିତ୍ସାଳୟ : ନବଜାତ ଶିଶୁପୁତ୍ର ଉଭାନ୍‌

ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ, ୨୯ା୧୨ଡାକ୍ତର ବିବାଦରୁ ରୋଗୀମୃତ୍ୟୁ ହେଉ ଅବା ଚିକିତ୍ସା ଅବହେଳାରୁ ପ୍ରସୂତି କିମ୍ବା ନବଜାତକଙ୍କ ଜୀବନ ଯିବା ଭଳି ଘଟଣାକୁ ନେଇ ସବୁବେଳେ ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲା ଚିକିତ୍ସାଳୟ। ଏଥିରେ ଏବେ ଯୋଡ଼ିହୋଇଛି ନବଜାତ ଶିଶୁ ଉଭାନ ଭଳି ସଙ୍ଗିନ ଅଭିଯୋଗ।

ଫସଲ ନଷ୍ଟ କରୁଛନ୍ତି ହାତୀପଲ

ଫସଲ ନଷ୍ଟ କରୁଛନ୍ତି ହାତୀପଲ

ବଇଣ୍ଡା, ୨୮।୧୨(ଡି.ଏନ.ଏ.)- କିଶୋରନଗର ବ୍ଲକ ହଣ୍ଡପା ରେଞ୍ଜର ବାଲିଆମ୍ବ, ମାମୁରିଝରଣ, ମଧପୁର, ଅଁଳବେରେଣୀ, କଣ୍ଟେଇକୁଳିଆ, ଇଚ୍ଛାପୁର ଆଦି ଗ୍ରାମରେ କିଛି ଦିନ ହେଲା ହାତୀ ଉପଦ୍ରବ ଲାଗି ରହିଛି। ଖାଦ୍ୟାଭାବରୁ ହାତୀପଲ ଜଙ୍ଗଲରୁ ଗ୍ରାମାଭିମୁଖୀ ହେଉଛନ୍ତି।

ପରଜଙ୍ଗ ନିର୍ବାଚନମଣ୍ଡଳୀରେ  କଂଗ୍ରେସର ପ୍ରତିଷ୍ଠା ଦିବସ

ପରଜଙ୍ଗ ନିର୍ବାଚନମଣ୍ଡଳୀରେ କଂଗ୍ରେସର ପ୍ରତିଷ୍ଠା ଦିବସ

ପରଜଙ୍ଗ,୨୮।୧୨(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲା ପରଜଙ୍ଗ ନିର୍ବାଚନମଣ୍ଡଳୀ କଙ୍କଡାହାଡ଼ ବ୍ଲକ ଝିଲ୍ଲୀ ହାଟ ପଡିଆଠାରେ ଶୁକ୍ରବାର କଂଗ୍ରେସର ୧୩୪ତମ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ଦିବସ ବହୁ ଧୁମ୍‌ଧାମ୍‌ରେ ପାଳନ ହୋଇଛି। 

ସର୍ବଭାରତୀୟ ଦେବେନ୍ଦ୍ର ମେମୋରିଆଲ କ୍ରିକେଟ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟର ଶେଷ ଲିଗ୍‌ ମ୍ୟାଚ

ସର୍ବଭାରତୀୟ ଦେବେନ୍ଦ୍ର ମେମୋରିଆଲ କ୍ରିକେଟ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟର ଶେଷ ଲିଗ୍‌ ମ୍ୟାଚ

ଭୁବନ,୨୮।୧୨(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଢେଙ୍କାନାଳ ଜଲା ଭୁବନ ମିନି ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ଚାଲିଥିବା ସର୍ବଭାରତୀୟ ଦେବେନ୍ଦ୍ର ମେମୋରିଆଲ କ୍ରିକେଟ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟର ଶେଷ ଲିଗ୍‌ ମ୍ୟାଚ ଶୁକ୍ରବାର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। 

କୃଷି ସମବାୟ ସମିତି କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଲୋକାର୍ପିତ

କୃଷି ସମବାୟ ସମିତି କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଲୋକାର୍ପିତ

ଛେଣ୍ଡିପଦା, ୨୮।୧୨(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା  ଛେଣ୍ଡିପଦା ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ଦୁର୍ଗାପୁର ପ୍ରାଥମିକ କୃଷି ସମବାୟ ସମିତି ନୂତନ ଅଫିସ ଗୃହ ଶୁକ୍ରବାର ଉଦ୍‌ଘାଟିତ ହୋଇଯାଇଛି।

କର୍ମଜୀବୀ ସଂଘ ପକ୍ଷରୁ ୧୦ ଦଫା ସମସ୍ୟା ନେଇ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ଦାବିପତ୍ର

କର୍ମଜୀବୀ ସଂଘ ପକ୍ଷରୁ ୧୦ ଦଫା ସମସ୍ୟା ନେଇ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ଦାବିପତ୍ର

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ,୨୮।୧୨: ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା କର୍ମଜୀବୀ ସଂଘ ପକ୍ଷରୁ ୧୦ ଦଫା ସମସ୍ୟା ନେଇ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ଜିଲା ପ୍ରଶାସନକୁ ଶୁକ୍ରବାର ଦାବିପତ୍ର ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଛି। 

କଂଗ୍ରେସ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ଦିବସରେ କର୍ମୀଙ୍କୁ ଗୁରୁମନ୍ତ୍ର

କଂଗ୍ରେସ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ଦିବସରେ କର୍ମୀଙ୍କୁ ଗୁରୁମନ୍ତ୍ର

ପରଜଙ୍ଗ,  ୨୮।୧୨(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲା କଙ୍କଡ଼ହାଡ଼ ବ୍ଲକ ଝିଲ୍ଲି ହାଟପଡ଼ିଆରେ ଶୁକ୍ରବାର ପରଜଙ୍ଗ ନିର୍ବାଚନମଣ୍ଡଳୀ କଂଗ୍ରେସ ପକ୍ଷରୁ ଦଳର ୧୩୪ତମ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ଦିବସ ଆଡମ୍ବର ସହକାରେ ପାଳିତ ହୋଇଯାଇଛି। 

ଚାଷୀ ଜାଣିଲେ ଉନ୍ନତ ଚାଷ ପ୍ରଣାଳୀ

ଚାଷୀ ଜାଣିଲେ ଉନ୍ନତ ଚାଷ ପ୍ରଣାଳୀ

ଛେଣ୍ଡିପଦା, ୨୮।୧୨(ସ୍ବ.ପ୍ର.)-ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ଛେଣ୍ଡିପଦା ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ କୋରଡା ପଞ୍ଚାୟତ ଅଧୀନ ଝିଣ୍ଟିପାଳ ଗ୍ରାମ ଅଷ୍ଟଶମ୍ଭୁ ଶିବମନ୍ଦିର ପ୍ରାଙ୍ଗଣରେ ଶୁକ୍ରବାର ବ୍ଲକସ୍ତରୀୟ କୃଷକ ସମ୍ପର୍କ ମେଳା ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି।  ବ୍ଲକର ୬୦୦ରୁ ଊଦ୍ଧର୍‌ବ ଚାଷୀ ଉପସ୍ଥିତ ରହି ସରକାରୀ ଯୋଜନା ସମ୍ପର୍କରେ ଅବଗତ ହୋଇଥିଲେ।

ଆୟ ବହିର୍ଭୁତ ସମ୍ପତ୍ତି: ହରଡ଼ଘଣାରେ ଢେଙ୍କାନାଳ ଆର୍‌ଟିଓ

ଆୟ ବହିର୍ଭୁତ ସମ୍ପତ୍ତି: ହରଡ଼ଘଣାରେ ଢେଙ୍କାନାଳ ଆର୍‌ଟିଓ

ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ, ୨୮।୧୨-ଆୟ ବହିର୍ଭୁତ ସମ୍ପତ୍ତି ଠୁଳ ଅଭିଯୋଗ ଆସିବାପରେ ହରଡ଼ଘଣାରେ ପଡ଼ିଛନ୍ତି ଢେଙ୍କାନାଳ ଆରଟିଓ ଦିବାକର ସିଂ। 

ବିପର୍ଯ୍ୟସ୍ତ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟସେବା ପ୍ରତିବାଦରେ ଗଣଧାରଣା

ବିପର୍ଯ୍ୟସ୍ତ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟସେବା ପ୍ରତିବାଦରେ ଗଣଧାରଣା

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ, ୨୮।୧୨: ଅନୁଗୋଳ ଜିଲାରେ ବିପର୍ଯ୍ୟସ୍ତ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟସେବା ପ୍ରତିବାଦରେ ରଣ ହୁଙ୍କାର ଦେଇଛି ଜିଲା ଜନଜୀବନ ସୁରକ୍ଷା କମିଟି। କମିଟି ପକ୍ଷରୁ ଗୁରୁବାର ଜିଲାପାଳଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ସମ୍ମୁଖରେ ଗଣଧାରଣା ଦିଆଯାଇଥିଲା।

ଇଭିଏମ୍‌, ଭିଭିପାଟ ପରିଚାଳନା ପ୍ରଶିକ୍ଷଣ: ୭ରୁ ପ୍ରଦର୍ଶିତ ହେବ ମକ୍‌ ପୋଲ

ଇଭିଏମ୍‌, ଭିଭିପାଟ ପରିଚାଳନା ପ୍ରଶିକ୍ଷଣ: ୭ରୁ ପ୍ରଦର୍ଶିତ ହେବ ମକ୍‌ ପୋଲ

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ, ୨୮।୧୨: ଅନୁଗୋଳ ଜିଲାର ୫ଟି ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ ମଣ୍ଡଳୀରେ ଭୋଟରମାନଙ୍କୁ ପରିବର୍ତ୍ତିତ ଭୋଟ ଦାନ ପ୍ରକ୍ରିୟା ସହିତ ପରିଚିତ କରାଇବା ପାଇଁ ଜାନୁୟାରୀ ୭ରୁ ଆରମ୍ଭ ହେବ ମକ୍‌ ପୋଲ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ। 

ଅନୁଗୋଳ ଇଣ୍ଡିଆନ ବ୍ୟାଙ୍କ ଡକାୟତି ଘଟଣା: ବନ୍ଧକ ସୁନା ପାଇଁ ଗ୍ରାହକଙ୍କ ଆନ୍ଦୋଳନ

ଅନୁଗୋଳ ଇଣ୍ଡିଆନ ବ୍ୟାଙ୍କ ଡକାୟତି ଘଟଣା: ବନ୍ଧକ ସୁନା ପାଇଁ ଗ୍ରାହକଙ୍କ ଆନ୍ଦୋଳନ

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ, ୨୮।୧୨: ଅନୁଗୋଳ ହରିମହୁରୀ ଛକ ଠାରେ ଥିବା ଇଣ୍ଡିଆନ ବ୍ୟାଙ୍କ ଡକାୟତି ଘଟଣାକୁ ପାଞ୍ଚ ମାସ ପୂରିଲାଣି। ଘଟଣାରେ ସମ୍ପୃକ୍ତ ଦୁର୍ବୃତ୍ତଙ୍କ ନିକଟରେ ପୋଲିସ ପହଞ୍ଚି ବି ସାରିଲାଣି। ହେଲେ ବ୍ୟାଙ୍କରେ ବନ୍ଧକ ଥିବା ସୁନା ଗ୍ରାହକଙ୍କୁ ଏଯାଏ ମିଳିନାହିଁ। 

ସହର ସଫେଇ ପ୍ରସଙ୍ଗ ନେଇ ଆଲୋଚନା: କାର୍ଯ୍ୟ କରିବାକୁ ପୁରୁଣାଙ୍କୁ ଡାକରା

ସହର ସଫେଇ ପ୍ରସଙ୍ଗ ନେଇ ଆଲୋଚନା: କାର୍ଯ୍ୟ କରିବାକୁ ପୁରୁଣାଙ୍କୁ ଡାକରା

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ, ୨୮।୧୨: ଅନୁଗୋଳ ସହରର ଅଳିଆ ସମସ୍ୟା ନେଇ ଗୁରୁବାର ମଧ୍ୟାହ୍ନରେ ସ୍ଥାନୀୟ ଟାଉନହଲ ଠାରେ ଏକ ବୈଠକ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା। 

ଦେବେନ୍ଦ୍ର ମେମୋରିଆଲ କ୍ରିକେଟ: ଭାଇଜାଗ୍‌କୁ ହରାଇ ରାୟପୁର ବିଜୟୀ

ଦେବେନ୍ଦ୍ର ମେମୋରିଆଲ କ୍ରିକେଟ: ଭାଇଜାଗ୍‌କୁ ହରାଇ ରାୟପୁର ବିଜୟୀ

ଭୁବନ, ୨୭।୧୨(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)-ଭୁବନ ମିନିଷ୍ଟାଡିୟମରେ ଚାଲିଥିବା ୨୭ତମ ସର୍ବଭାରତୀୟ ଦେବେନ୍ଦ୍ର ମେମୋରିଆଲ କ୍ରିକେଟ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟର ଗୁରୁବାର ଖେଳାଯାଇଥିବା ୫ମ ଲିଗ୍‌ ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ଭାଇଜାଗ୍‌ କ୍ରିକେଟ ଏକାଡେମୀକୁ ହରାଇ ରାୟପୁର ବିଜୟୀ ହୋଇଛି। 

ନାବାଳିକାକୁ ଅପହରଣ ମାମଲା, ୪ ଗିରଫ

ନାବାଳିକାକୁ ଅପହରଣ ମାମଲା, ୪ ଗିରଫ

ବଇଣ୍ଡା,୨୭।୧୨(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଆଠମଲ୍ଲିକ ବ୍ଲକ ଠାକୁରଗଡ଼ ଥାନା ଅଞ୍ଚଳର ଜଣେ  ୧୫ ବର୍ଷିୟା ନାବାଳିକାକୁ ଅପହରଣ କରିଥିବା ଅଭିଯୋଗରେ  ଠାକୁରଗଡ଼ ପୋଲିସ ଗୁରୁବାର ୪ ଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କରି ଆଠମଲ୍ଲିକ କୋର୍ଟଚାଲାଣ କରିଛି। 

 ପ୍ରଶିକ୍ଷଣ ନେଲେ ୭୫  ଚାଷୀ

ପ୍ରଶିକ୍ଷଣ ନେଲେ ୭୫ ଚାଷୀ

ବଇଣ୍ଡା,୨୭।୧୨(ଡି.ଏନ.ଏ.)- କିଶୋରନଗର ବ୍ଲକ ବଣିନାଳୀ ବିଶ୍ୱ ଯୁବକେନ୍ଦ୍ର ତରଫରୁ କଣ୍ଟେଇକୁଳିଆ ପଞ୍ଚାୟତ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ପରିସରରେ କୃଷକମାନଙ୍କୁ  ନେଇ ଏକ ତାଲିମ ଶିବିର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। 

ପ୍ରୋତ୍ସାହନ ରାଶିକୁ ସୁବିନିଯୋଗ ପାଇଁ ପରାମର୍ଶ

ପ୍ରୋତ୍ସାହନ ରାଶିକୁ ସୁବିନିଯୋଗ ପାଇଁ ପରାମର୍ଶ

ଛେଣ୍ଡିପଦା,୨୭।୧୨(ସ୍ବ.ପ୍ର)- ଛେଣ୍ଡିପଦା ବ୍ଲକ କୋଶଳା କଲ୍ୟାଣ ମଣ୍ଡପଠାରେ ଗୁରୁବାର ବ୍ଲକସ୍ତରୀୟ ଗାଁ କଲ୍ୟାଣ ସମିତି ସମ୍ମିଳନୀ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି।

ସହରବାସୀ ଏବଂ ପ୍ରଶାସନ  ମଧ୍ୟରେ ବୈଠକ

ସହରବାସୀ ଏବଂ ପ୍ରଶାସନ ମଧ୍ୟରେ ବୈଠକ

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ,୨୭।୧୨- ଅନୁଗୋଳ ସହରରେ ଅଳିଆ ସଫା ପ୍ରସଙ୍ଗ ନେଇ ସ୍ଥାନୀୟ ସଭାଗୃହରେ ଗୁରୁବାର ପୌରପରିଷଦ ପକ୍ଷରୁ ସହରବାସୀ ଏବଂ ପ୍ରଶାସନ  ମଧ୍ୟରେ ବୈଠକ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି।

ତାଳଚେରକୁ ଜିଲା ମାନ୍ୟତା ଦାବିରେ ଗଣଧରଣା

ତାଳଚେରକୁ ଜିଲା ମାନ୍ୟତା ଦାବିରେ ଗଣଧରଣା

ତାଳଚେର,୨୭।୧୨(ନି.ପ୍ର)- ତାଳଚେରକୁ ଜିଲା ମାନ୍ୟତା ଦାବିରେ ଗୁରୁବାର ତାଳଚେର ଖଣି ଖାଦାନ କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତ ପ୍ରଜାସଙ୍ଘ ପକ୍ଷରୁ ସ୍ଥାନୀୟ ଉପଜିଲାପାଳଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ସମ୍ମୁଖରେ ଗଣଧାରଣା ଦିଆଯାଇଛି।

ଗାଧୁଆ ତୁଠ ନିର୍ମାଣରେ ଅନିୟମିତତା ଅଭିଯୋଗ

ଗାଧୁଆ ତୁଠ ନିର୍ମାଣରେ ଅନିୟମିତତା ଅଭିଯୋଗ

ବନ୍ତଳା, ୨୭।୧୨ (ଡି.ଏନ.ଏ): ଅନୁଗୋଳ ବ୍ଲକ ବନ୍ତଳା ଥାନା ପୋକତୁଙ୍ଗା ହଳଦିଆ କଟାବନ୍ଧ ତୁଠ ନିର୍ମାଣରେ ଅନିୟମିତତା ହୋଇଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି। ଏ ନେଇ ଗ୍ରାମର ସଞ୍ଜୀବ ପ୍ରଧାନ, ସୁଲଭ ଦେହୁରୀ, ବାପୁନ ଦେହୁରୀ, ଉମେଶ ଦେହୁରୀ, ଶମ୍ଭୁ ବେହେରା, ବିବେକାନନ୍ଦ ସାହୁଙ୍କ ସମେତ ଗ୍ରାମବାସୀ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି।

କପିଳାସ ଚିଡ଼ିଆଖାନାରେ ଅସୁରକ୍ଷିତ ଜୀବଜନ୍ତୁ: ଚିନ୍ତା ବଢ଼ାଇଛି ଅସହ୍ୟ ଥଣ୍ଡା

କପିଳାସ ଚିଡ଼ିଆଖାନାରେ ଅସୁରକ୍ଷିତ ଜୀବଜନ୍ତୁ: ଚିନ୍ତା ବଢ଼ାଇଛି ଅସହ୍ୟ ଥଣ୍ଡା

ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ୍‌, ୨୭।୧୨: ହାଡ଼ଭଙ୍ଗା ଜାଡ଼ରେ ଥରୁଛି ସାରା ରାଜ୍ୟ। ବର୍ଷର ଶେଷ ସପ୍ତାହରେ ଅସ୍ବାଭାବିକ ଭାବେ ତାପମାତ୍ରା ହ୍ରାସ ସାଧାରଣ ଜୀବନଯାତ୍ରାକୁ ପ୍ରଭାବିତ କରିଥିବାବେଳେ ଏଥିରୁ ବାଦ୍‌ ପଡ଼ିନାହାନ୍ତି ଜୀବଜନ୍ତୁ। ଏହାକୁ ନେଇ ଏବେ ଚିନ୍ତାରେ ପଡ଼ିଛନ୍ତି ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲା କପିଳାସ ଚିଡ଼ିଆଖାନା କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ।  

ଜାତୀୟ ଭୋଟର ଦିବସ ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତ: ୭ରୁ ବୁଲିବ ସଚେତନତା ରଥ

ଜାତୀୟ ଭୋଟର ଦିବସ ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତ: ୭ରୁ ବୁଲିବ ସଚେତନତା ରଥ

ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ, ୨୭।୧୨: ଜାନୁୟାରୀ ୨୫ରେ ଜାତୀୟ ଭୋଟର ଦିବସ। ଏହାକୁ ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ଭାବେ ପାଳନ କରିବାକୁ ନିର୍ବାଚନ କମିଶନ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଥିବାବେଳେ ଏଥିପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତି ଆରମ୍ଭ କରିଛି ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲା ପ୍ରଶାସନ। 

ସପ୍ତମ ରାଜ୍ୟସ୍ତରୀୟ ଶିଶୁ ମହୋତ୍ସବ ଉଦ୍‌ଯାପିତ: ସମ୍ମାନିତ ହେଲେ ଗୁଗୁଲ୍‌ ଗର୍ଲ

ସପ୍ତମ ରାଜ୍ୟସ୍ତରୀୟ ଶିଶୁ ମହୋତ୍ସବ ଉଦ୍‌ଯାପିତ: ସମ୍ମାନିତ ହେଲେ ଗୁଗୁଲ୍‌ ଗର୍ଲ

ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ, ୨୭ା୧୨: ଢେଙ୍କାନାଳ ଗୋପବନ୍ଧୁ ଟାଉନ୍‌ ହଲରେ  ଶ୍ରୀଗୁରୁକୁଳ ଶିକ୍ଷାନୁଷ୍ଠାନ ତରଫରୁ ୪ଦିନ ଧରି ଚାଲିଥିବା ୭ମ ରାଜ୍ୟସ୍ତରୀୟ ଶିଶୁ ମହୋତ୍ସବ ମଙ୍ଗଳବାର ଉଦ୍‌ଯାପିତ ହୋଇଯାଇଛି। 

ଗାଡ଼ି ଧକ୍କାରେ ଠିକା ଶ୍ରମିକ ମୃତ:  କ୍ଷତିପୂରଣ ଦାବିରେ ଆନ୍ଦୋଳନ

ଗାଡ଼ି ଧକ୍କାରେ ଠିକା ଶ୍ରମିକ ମୃତ: କ୍ଷତିପୂରଣ ଦାବିରେ ଆନ୍ଦୋଳନ

ତାଳଚେର, ୨୬ା୧୨(ନି.ପ୍ର.)- ତାଳଚେର ଥର୍ମାଲ ପାଓ୍ବାର ଷ୍ଟେଶନ(ଟିଟିପିଏସ୍‌)ରେ କାର୍ଯ୍ୟରତ ଠିକା ଶ୍ରମିକ ଶ୍ରୀଧର ନାଏକ(୩୮)ଙ୍କ ମଙ୍ଗଳବାର ଅପରାହ୍ନରେ ଏକ ଅଜଣା ଗାଡ଼ି ଧକ୍କାରେ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ଏହାକୁ ନେଇ ପ୍ଲାଣ୍ଟ ପରିସରରେ ଉତ୍ତେଜନା ଦେଖାଦେଇଛି। କ୍ଷତିପୂରଣ ଓ ମୃତକଙ୍କ ପରିବାରକୁ ନିଯୁକ୍ତି ଦାବିରେ ଟିଟିପିଏସ୍‌ ମୁଖ୍ୟ ଫାଟକ ସମ୍ମୁଖରେ ମୃତଦେହ ରଖାଯାଇ ବୁଧବାର ଆନ୍ଦୋଳନ କରାଯାଇଛି।