ଅନଗୁଳ-ଢେଙ୍କାନାଳ

୩୦ ଲକ୍ଷ ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ବିଲ୍‌ ବାକି: ଆଠମଲ୍ଲିକକୁ ଜଳ ଯୋଗାଣ ବନ୍ଦ

୩୦ ଲକ୍ଷ ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ବିଲ୍‌ ବାକି: ଆଠମଲ୍ଲିକକୁ ଜଳ ଯୋଗାଣ ବନ୍ଦ

ବଇଣ୍ଡା, ୩୦ା୩(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଆଠମଲ୍ଲିକ ସଦର ମହକୁମାକୁ ଜଳଯୋଗାଣ କରୁଥିବା ପୁଲେଶ୍ୱର ପମ୍ପ ହାଉସ ପ୍ରକଳ୍ପର ୩୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ବିଲ୍‌ ବାକି ରହିଛି। ଏହି ବିଲ୍‌ କଇଠ କରାଯାଉ ନ ଥିବାରୁ ଶୁକ୍ରବାର ବଇଣ୍ଡା ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ସଂଯୋଗ କାଟି ଦିଆଯାଇଛି। ଏଥିଯୋଗୁ ଆଠମଲ୍ଲିକ ଅଞ୍ଚଳକୁ ଜଳଯୋଗାଣ ବନ୍ଦ ରହିଛି। ଏ

ଫାଟୁଆରେ ୧୧ ଗୋରୁ ମୃତ

ବଇଣ୍ଡା,୩୦।୩(ଡି.ଏନ.ଏ)- ଆଠମଲ୍ଲିକ ବ୍ଲକ ପାଇକସାହି ପଞ୍ଚାୟତ ବିଡ଼ିସିଙ୍ଗ ଗ୍ରାମରେ କିଛି ଦିନ ହେବ ଫାଟୁଆ ରୋଗ ବ୍ୟାପୁଛି। ଏହି ରୋଗରେ ଗ୍ରାମର ୧୧ଟି ଗୋରୁଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି।

ମା’ ହିଙ୍ଗୁଳାଙ୍କ ବାର୍ଷିକ ଯାତ୍ରା

ବଅଁରପାଳ,୩୦।୩(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ବଅଁରପାଳ ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ବଳରାମପ୍ରସାଦ ଗ୍ରାମରେ ଶୁକ୍ରବାର ଗ୍ରାମର ଅଧିଷ୍ଠାତ୍ରୀ ଦେବୀ ମା’ ହିଙ୍ଗୁଳାଙ୍କ ବାର୍ଷିକ ଯାତ୍ରା ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି। ଅପରାହ୍ନରେ ମା’ଙ୍କ ଆଲମକୁ ଏକ ଶୋଭାଯାତ୍ରାରେ ନିଆଯାଇ ଗ୍ରାମ ପରିକ୍ରମା କରାଯାଇଥିଲା।

କେନାଲରେ ବୁଡି ମହିଳା ମୃତ

କେନାଲରେ ବୁଡି ମହିଳା ମୃତ

ପରଜଙ୍ଗ,୩୦।୩(ଡି.ଏନ.ଏ): ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲା ପରଜଙ୍ଗ ତହସିଲି ଗେଙ୍ଗୁଟିଆ ରାଜସ୍ବ ନିରୀକ୍ଷକଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଅଧୀନ ମାଣିକମରା ପଞ୍ଚାୟତ ଜକା ଗାଁ ଦେଇ ଯାଇଥିବା ରେଙ୍ଗାଲି ମୁଖ୍ୟ ବାମ କେନାଲରେ ଶୁକ୍ରବାର ସକାଳ ୭ଟା ବେଳେ ପାଣିରେ ବୁଡି ଜଣେ ମହିଳାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଥିବା ଜଣାପଡିଛି। ମୃତକ ହେଲେ ଜକା ଗ୍ରାମର ସରୋଜ ସାହୁଙ୍କ ପତ୍ନୀ ଆଶାରାଣୀ ସାହୁ (୩୪)।

ନୂଆ ଉପଜିଲାପାଳଙ୍କୁ ଓକିଲ ସଂଘର ସାକ୍ଷାତ

ନୂଆ ଉପଜିଲାପାଳଙ୍କୁ ଓକିଲ ସଂଘର ସାକ୍ଷାତ

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ,୨୯।୩- ଅନୁଗୋଳର ନୂଆ ଉପଜିଲାପାଳ ବାସୁଦେବ ଶତପଥୀଙ୍କୁ ଗୁରୁବାର ତାଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ଓକିଲ ସଂଘ ସଭାପତି ଦୀଲିପ କୁମାର ଦାସ ଓ ସମ୍ପାଦକ ଜିତେନ୍ଦ୍ର କୁମାର ସାହୁଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ଏକ ପ୍ରତିନିଧି ଦଳ ସାକ୍ଷାତ କରିଛନ୍ତି।

ସିଆଇଏସ୍‌ଏଫ୍‌ ଆଇଜିଙ୍କ ନାଲ୍‌କୋ ପରିଦର୍ଶନ

ବଅଁରପାଳ,୨୯।୩(ଡି.ଏନ.ଏ)- କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ସୁରକ୍ଷା ବଳ (ସିଆଇଏସ୍‌ଏଫ୍‌) ନର୍ଥଇଷ୍ଟ ସେଣ୍ଟରର ଆଇଜି ଏ. ଏନ୍‌. ମହାପାତ୍ର ଗୁରୁବାର ନାଲ୍‌କୋ ପରିଦର୍ଶନ କରିଥିଲେ।

ରାଜ୍ୟସ୍ତରୀୟ ବ୍ୟାଡମିଣ୍ଟନ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ ଉଦ୍‌ଘାଟିତ

ରାଜ୍ୟସ୍ତରୀୟ ବ୍ୟାଡମିଣ୍ଟନ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ ଉଦ୍‌ଘାଟିତ

ବଅଁରପାଳ,୨୯।୩(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଜିଲା ବ୍ୟାଡମିଣ୍ଟନ ସଂଘ ଓ ୟୁଥ୍‌ ବ୍ୟାଡମିଣ୍ଟନ କ୍ଲବ ନାଲ୍‌କୋ ତରଫରୁ ଆୟୋଜିତ ରାଜ୍ୟସ୍ତରୀୟ ର଼୍ୟାକିଙ୍ଗ ବ୍ୟାଡମିଣ୍ଟନ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ ଉଦ୍‌ଘାଟିତ ହୋଇଯାଇଛି।

୬ ବଖରା ଗୁହାଳ ପୋଡ଼ିଗଲା

ବନ୍ତଳା,୨୯।୩(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ବନ୍ତଳା ଥାନା ନନ୍ଦପୁର ପଞ୍ଚାୟତ ମଧୁପୁର ଗ୍ରାମରେ ବୁଧବାର ଅପରାହ୍ନରେ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ ଘଟି ନିରଞ୍ଜନ ଦେହୁରୀଙ୍କ ୬ ବଖରା ଗୁହାଳ ଓ ଏକ ନଡ଼ା ଗଦା ପୋଡ଼ି ପାଉଁଶ ହୋଇଯାଇଛି।

ମେଲଣ ଯାତ୍ରାରେ ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁଙ୍କ ଭିଡ଼

ଛେଣ୍ଡିପଦା,୨୯।୩(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଛେଣ୍ଡିପଦା ବ୍ଲକ ଜରପଡ଼ା ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ଜେରଙ୍ଗ ଦେହୁରୀସାହି ଗ୍ରାମ ଯାତ୍ରା ପଡ଼ିଆଠାରେ ଅଧିଷ୍ଠାତ୍ରୀ ଦେବୀ ମା’ ବୁଢୀ ଠାକୁରାଣୀ ଓ ବୁଢା ଠାକୁରଙ୍କ ବାର୍ଷିକ ମେଲଣ ଯାତ୍ରା ଗୁରୁବାର ପାଳିତ ହୋଇଯାଇଛି।

ମୋବାଇଲ ଦୋକାନରୁ ଚୋରି

ବଇଣ୍ଡା,୨୯।୩(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଠାକୁରଗଡ଼ ଥାନା ଠାକୁରଗଡ଼ ଲକ୍ଷ୍ମୀବଜାର ଗ୍ରାମରେ ଥିବା ବେଣୁଧର ରାଉତଙ୍କ ମୋବାଇଲ ଦୋକାନରୁ ବୁଧବାର ରାତିରେ ଲକ୍ଷାଧିକ ଟଙ୍କାର ମୋବାଇଲ ଚୋରି ହୋଇଛି।

ବାମୁରଠାରେ ଏକ୍ସପ୍ରେସ୍‌ ରହଣି ପାଇଁ ରେଳମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ଚିଠି ଲେଖିଲେ ଏମ୍‌ପି

ବଇଣ୍ଡା,୨୯।୩(ଡି.ଏନ.ଏ.)- କିଶୋରନଗର ବ୍ଲକ ବାମୁର ରେଳ ଷ୍ଟେଶନଠାରେ ଭୁବନେଶ୍ୱର-ବଲାଙ୍ଗୀର ଇଣ୍ଟରସିଟି ଏକ୍ସପ୍ରେସ ରହଣି ପାଇଁ ସମ୍ବଲପୁର ଏମ୍‌ପି ନଗେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରଧାନ ଗୁରୁବାର କେନ୍ଦ୍ର ରେଳମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ଚିଠି ମାଧ୍ୟମରେ ଅବଗତ କରାଇଛନ୍ତି।

ଗେଙ୍ଗୁଟିଆ, ସୋଗର ଛକ ରାସ୍ତାରେ ହାତୀ

ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ,୨୯।୩- ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲାର ଜନବସତି ଅଞ୍ଚଳରେ ପ୍ରବେଶ କରୁଥିବା ହାତୀପଲଙ୍କ ସଂଖ୍ୟାବୃଦ୍ଧି ଅଞ୍ଚଳବାସୀଙ୍କ ଚିନ୍ତାର କାରଣ ପାଲଟିଛି।

ଆକ୍ରମଣ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ୫ବର୍ଷ ଜେଲ

ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ,୨୯।୩- ଢେଙ୍କାନାଳ ସହରସ୍ଥିତ ମିନାବଜାର ଅଞ୍ଚଳରେ ୨୦୧୨ ମସିହାରେ ଘଟିଥିବା ମରଣାନ୍ତକ ଆକ୍ରମଣ ଘଟଣାର ରାୟ ଗୁରୁବାର ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି।

୨ ଦିନ ହେଲା ଜଳୁଛି ଜଙ୍ଗଲ

୨ ଦିନ ହେଲା ଜଳୁଛି ଜଙ୍ଗଲ

ବଇଣ୍ଡା,୨୯।୩(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ହଣ୍ଡପା ରେଞ୍ଜ ଅଧୀନରେ ଥିବା ଟକବା, ଉଡ଼ଲ, ହିଞ୍ଜିରିଡ଼ା ଗ୍ରାମ୍ୟ ଜଙ୍ଗଲଗୁଡ଼ିକ ଦୁଇଦିନ ହେବ ହୁ ହୁ ହୋଇ ଜଳୁଛି। ବନ ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ଉଦ୍ୟମ ସତ୍ତ୍ୱେ ଏହି ନିଆଁ ଆୟତ୍ତ କରାଯାଇପାରୁନି। ଫଳରେ ଗୋଟିଏ ଜଙ୍ଗଲରୁ ଅନ୍ୟ ଜଙ୍ଗଲକୁ ନିଆଁ ବ୍ୟାପିବାରେ ଲାଗିଛି।

ଟ୍ରକ୍‌ ଧକ୍କାରେ ଯୁବକ ମୃତ

ଟ୍ରକ୍‌ ଧକ୍କାରେ ଯୁବକ ମୃତ

ଓଡ଼ାପଡ଼ା,୨୯।୩(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲା ଓଡ଼ାପଡ଼ା ବ୍ଲକ ମୋଟଙ୍ଗା ଥାନା ୫୫ ନଂ. ଜାତୀୟ ରାଜପଥରେ ଗୁରୁବାର ଟ୍ରକ ଧକ୍କାରେ ଜଣେ ଯୁବକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି।

ଭୁବନ କୋର୍ଟ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ଦିବସ ପାଳିତ

ଭୁବନ କୋର୍ଟ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ଦିବସ ପାଳିତ

ଭୁବନ,୨୯।୩(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲା ଭୁବନ ପ୍ରଥମ ଶ୍ରେଣୀ ବିଚାର ବିଭାଗୀୟ କୋର୍ଟର ୧୦ମ ବାର୍ଷିକ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ଉତ୍ସବ ଗୁରୁବାର ପାଳିତ ହୋଇଯାଇଛି।

ମା’ ହିଙ୍ଗୁଳା ଯାତ୍ରା ପାଇଁ ବଳରାମପ୍ରସାଦ ଚଳଚଞ୍ଚଳ

ମା’ ହିଙ୍ଗୁଳା ଯାତ୍ରା ପାଇଁ ବଳରାମପ୍ରସାଦ ଚଳଚଞ୍ଚଳ

ବଅଁରପାଳ, ୨୯।୩(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ବଅଁରପାଳ ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ବଳରାମପ୍ରସାଦ ଗ୍ରାମର ପ୍ରତ୍ୟକ୍ଷ ଠାକୁରାଣୀ ମା’ ହିଙ୍ଗୁଳାଙ୍କ ପବିତ୍ର ବାର୍ଷିକ ଯାତ୍ରା ଶୁକ୍ରବାର ଆରମ୍ଭ ହେବ। ଏଥିପାଇଁ ସମଗ୍ର ଅଞ୍ଚଳ ଚଳଚଞ୍ଚଳ ହୋଇପଡ଼ିଥିବା ବେଳେ ପ୍ରସ୍ତୁତି ଶେଷ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ପହଞ୍ଚିଛି।

ଜିଲାସ୍ତରୀୟ ଆଶା, ଗାଁ କଲ୍ୟାଣ ସମିତିର ଯୁଗ୍ମ ସମ୍ମିଳନୀ

ଜିଲାସ୍ତରୀୟ ଆଶା, ଗାଁ କଲ୍ୟାଣ ସମିତିର ଯୁଗ୍ମ ସମ୍ମିଳନୀ

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ,୨୯।୩: ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ପରିଷଦ ସମ୍ମିଳନୀ କକ୍ଷରେ ଗୁରୁବାର ସକାଳେ ଜିଲା ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ସମିତି ତରଫରୁ ଜିଲାସ୍ତରୀୟ ଆଶା ଓ ଗାଁ କଲ୍ୟାଣ ସମିତିର ଯୁଗ୍ମ ସମ୍ମିଳନୀ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି।

ପ୍ରଦୂଷଣ ନିରାକରଣ ନିମନ୍ତେ ଉପଜିଲାପାଳଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ସମ୍ମୁଖରେ ଧାରଣା

ପ୍ରଦୂଷଣ ନିରାକରଣ ନିମନ୍ତେ ଉପଜିଲାପାଳଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ସମ୍ମୁଖରେ ଧାରଣା

ତାଳଚେର,୨୯।୩(ନି.ପ୍ର.): ତାଳଚେର ଖଣି ଖାଦାନ କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତ ପ୍ରଜା ସଂଘ ପକ୍ଷରୁ ଗୁରୁବାର ସହରର ପ୍ରଦୂଷଣ ନିରାକରଣ ନିମନ୍ତେ ଡିଏମ୍‌ଏଫ୍‌ ଫଣ୍ଡରୁ ବାର୍ଷିକ ୧୦୦ କୋଟି ଟଙ୍କା ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ଅନୁଦାନ ଦାବିରେ ଗୁରୁବାର ଉପଜିଲାପାଳଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ସମ୍ମୁଖରେ ବିକ୍ଷୋଭ ପ୍ରଦର୍ଶନ ସହ ଧାରଣା ଦିଆଯାଇଛି। ଏଥିସହିତ ସଂଘ ପକ୍ଷରୁ ଉପଜିଲାପାଳଙ୍କୁ ଏକ ଦାବିପତ୍ର ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଛି।

ମାଈହାତୀ ଅସୁସ୍ଥ

ମାଈହାତୀ ଅସୁସ୍ଥ

ପରଜଙ୍ଗ, ୨୯।୩(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ): ଢେଙ୍କାନାଳ ବନଖଣ୍ଡ ମହାବିରୋଡ଼ ରେଞ୍ଜ ଡିହଡୋଳ ଜଙ୍ଗଲ ଅଧୀନ ଭାଲୁମୁଣ୍ଡା-ଆଳୁଝରଣ ରାସ୍ତାର ପାଟରପଦା ଆଶ୍ରମ ନିକଟ ଜଙ୍ଗଲରେ ଗୁରୁବାର ସକାଳ ୯ଟା ସମୟରେ ଏକ ମାଈହାତୀ ଅସୁସ୍ଥ ଅବସ୍ଥାରେ ପଡ଼ି ରହିଥିବା ଦେଖାଯାଇଥିଲା।

ପାଣି ପଞ୍ଚାୟତ ଚାଷୀଙ୍କ ଧାରଣା

ପାଣି ପଞ୍ଚାୟତ ଚାଷୀଙ୍କ ଧାରଣା

ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ,୨୮।୩ - କୃଷି କ୍ଷେତ୍ରରେ ନିମ୍ନମାନର କାମକୁ ବିରୋଧ କରି ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲା କୃଷି ନିର୍ବାହୀଯନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ସମ୍ମୁଖରେ ବୁଧବାର କଙ୍କଡ଼ାହାଡ଼ ବ୍ଲକ କରଗୋଳା ପଞ୍ଚାୟତ ମା’ ମଙ୍ଗଳା ପାଣି ପଞ୍ଚାୟତର ଚାଷୀ ଧାରଣା ଦେଇଥିଲେ।

ପରଜଙ୍ଗ ଅଞ୍ଚଳରେ ହେଟା ଆତଙ୍କ

ପରଜଙ୍ଗ ଅଞ୍ଚଳରେ ହେଟା ଆତଙ୍କ

ପରଜଙ୍ଗ, ୨୮ା୩(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)-ଢେଙ୍କାନାଳ ବନଖଣ୍ଡ ମହାବିରୋଡ ରେଞ୍ଜ ଡିହଡ଼ୋଳ ଫରେଷ୍ଟ ସେକ୍ସନ ଅଧୀନ ପରଜଙ୍ଗ ଶାଖା କେନାଲ ନିକଟ ଶନିଶ୍ଚର ଠାକୁରଙ୍କ ପୀଠ ଆଖପାଖ ଅଞ୍ଚଳରେ ବୁଧବାର ହେଟାବାଘ ଆତଙ୍କ ଦେଖାଦେଇଛି। କେନାଲରେ ଏକ ପୋଲ ନିର୍ମାଣ କାର୍ଯ୍ୟ ଚାଲିଛି। ସୁରକ୍ଷା ଦାୟିତ୍ୱରେ ଥିବା ରାତ୍ର ଜଗୁଆଳ ଗୁଣ୍ଡିଚା ଦେହୁରି ଭୋର୍‌ରୁ କୁକୁର ଭୁକୁଥିବା ଶବ୍ଦ ଶୁଣି ଟର୍ଚ୍ଚ ମାରି ଦେଖିବାବେଳକୁ ଏକ ବାଲି ଗଦା ଉପରେ ଉକ୍ତ ଜନ୍ତୁ ବସିଥିଲା।

ହିନ୍ଦୋଳ ଏନ୍‌ଏସି ନିର୍ବାଚନକୁ ଆଉ ୫ଦିନ; ଘରଘର ବୁଲି ଚାଲିଛି ପ୍ରଚାର

ହିନ୍ଦୋଳ, ୨୮ା୩(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ହିନ୍ଦୋଳ ଏନ୍‌ଏସି ନିର୍ବାଚନକୁ ଆଉ ମାତ୍ର ୫ଦିନ ବାକି। ଭୋଟଗ୍ରହଣ ତାରିଖ ପାଖେଇ ଆସୁଥିବାବେଳେ ନିର୍ବାଚନୀ ପ୍ରଚାର ସରଗରମ ହେଲାଣି। ପ୍ରାର୍ଥୀମାନେ ଭୋଟରଙ୍କ ନିକଟତର ହେବାକୁ ଘରଘର ବୁଲି ଭୋଟ ଭିକ୍ଷା କରୁଛନ୍ତି। ସହର ସାରା ବ୍ୟାନର ପୋଷ୍ଟରରେ ଛାଉଣି ହୋଇଛି। ପ୍ରତି ଓ୍ବାର୍ଡରେ ପ୍ରଚାର ଗାଡ଼ି ବୁଲୁଛି। ମତଦାତାଙ୍କୁ ଆକୃଷ୍ଟ କରିବାକୁ ପୁସିଂ କାର୍ଡ ବଣ୍ଟାଯାଉଛି। ଏସବୁ ଭିତରେ ଏନ୍‌ଏସି ଅଞ୍ଚଳରେ ଦେଖାଦେଇଛି ନିର୍ବାଚନୀ ଉଷ୍ମତା।

ମା’ ହିଙ୍ଗୁଳାଙ୍କ ନବଦିନିଆ ଯାତ୍ରା; ବଦଳିନି ପରମ୍ପରା, ବଦଳିଛି ପରିପାଟୀ

ମା’ ହିଙ୍ଗୁଳାଙ୍କ ନବଦିନିଆ ଯାତ୍ରା; ବଦଳିନି ପରମ୍ପରା, ବଦଳିଛି ପରିପାଟୀ

ତାଳଚେର,୨୮ା୩(ନି.ପ୍ର.)- ତାଳଚେରର ଅଧିଷ୍ଠାତ୍ରୀ ଦେବୀ ମା’ହିଙ୍ଗୁଳାଙ୍କ ନବଦିନ ବ୍ୟାପୀ ଯାତ୍ରା ଓ ଲୋକ ମହୋତ୍ସବ ଆସନ୍ତା ଶୁକ୍ରବାର ଠାରୁ ଆରମ୍ଭ ହେବ। ଏଥିପାଇଁ ଗୋପାଳପ୍ରସାଦ ଅଞ୍ଚଳ ଚଳଚଞ୍ଚଳ ହୋଇ ପଡିଲାଣି। ବୁଧବାର ଅପରାହ୍ନରେ ପ୍ରଶାସନ ପକ୍ଷରୁ ଚୂଡାନ୍ତ ବୈଠକ ବସି ସମସ୍ତ କାର୍ଯ୍ୟର ସମୀକ୍ଷା କରାଯାଇଛି।