ଅନଗୁଳ-ଢେଙ୍କାନାଳ

 ମହିଳାଙ୍କ ଝୁଲନ୍ତା ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର

ମହିଳାଙ୍କ ଝୁଲନ୍ତା ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର

କାମାକ୍ଷାନଗର,୨୯।୩(ଡି.ଏନ.ଏ)-କଙ୍କଡ଼ାହାଡ଼ କଲେଜ ପଛ ପାର୍ଶ୍ୱରେ ଥିବା ଏକ ବରଗଛରୁ ଶୁକ୍ରବାର ସକାଳେ ଜଣେ ମହିଳାଙ୍କ ଝୁଲନ୍ତା ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର କରାଯାଇଛି। 

ବିଜେଡି ଉପରେ ବର୍ଷିଲେ ଭାଜପା ନେତା

ବିଜେଡି ଉପରେ ବର୍ଷିଲେ ଭାଜପା ନେତା

ଭାପୁର,୨୯।୩(ଡି.ଏନ.ଏ)-ସଦର ବ୍ଲକ ଭାପୁର ବାରିପୋଖରୀ ନିକଟରେ ଶୁକ୍ରବାର ଭାଜପା ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ କର୍ମୀ ସମ୍ମିଳନୀ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। 

୨ ବାଇକ ମୁହାଁମୁହିଁ ଧକ୍କା, ଜଣେ ମୃତ

କାମାକ୍ଷାନଗର,୨୯।୩(ଡି.ଏନ.ଏ)- ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲା ମହାବିରୋଡ଼ ଫାଣ୍ଡି ଅନ୍ତର୍ଗତ ଡୋଲିଆ ସମାକୁଦ ନିକଟରେ ଗୁରୁବାର ରାତିରେ ଦୁଇ ବାଇକ ମୁହାଁମୁହିଁ ଧକ୍କ ହେବାରୁ  ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। 

ପୋଲିସ ଓ ଜନସାଧାରଣଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ସୁ ସମ୍ପର୍କ ରହୁ

ବଅଁରପାଳ,୨୯।୩(ଡି.ଏନ.ଏ)-ବଅଁରପାଳ ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ଫୁଲୁପଡ଼ାଠାରେ ବଅଁରପାଳ ପୋଲିସ ପକ୍ଷରୁ  ଶୁକ୍ରବାର ଆମ ପୋଲିସ ସମିତି ବୈଠକ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା। 

ଏପ୍ରିଲ ୩ରେ ନାମାଙ୍କନପତ୍ର ଦାଖଲ କରିବେ ସୁଶାନ୍ତ

ଏପ୍ରିଲ ୩ରେ ନାମାଙ୍କନପତ୍ର ଦାଖଲ କରିବେ ସୁଶାନ୍ତ

ଛେଣ୍ଡିପଦା,୨୯।୩(ସ୍ବ.ପ୍ର.): ୨୦୧୯ ସାଧାରଣ ନିର୍ବାଚନ ଲାଗି ଆଗାମୀ ଏପ୍ରିଲ ୨୩ରେ ତୃତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ନିର୍ବାଚନ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ। ଏଥି ନିମନ୍ତେ ନାମାଙ୍କନପତ୍ର ଦାଖଲ କରିବାକୁ ନେଇ ଛେଣ୍ଡିପଦା ବିଜେଡି ପକ୍ଷରୁ ଚୁଡ଼ାନ୍ତ ପ୍ରସ୍ତୁତି ବୈଠକ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। 

ଗୋରୁଙ୍କୁ ଟିକାକରଣ

ଗୋରୁଙ୍କୁ ଟିକାକରଣ

ପରଜଙ୍ଗ,୨୯ା୩(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.):ଢେଙ୍କାନାଳ ବନଖଣ୍ଡ ମହାବିରୋଡ଼ ରେଞ୍ଜ ଡିହଡୋଳ ଫରେଷ୍ଟ ସେକ୍ସନ ଅଧୀନ ଜଙ୍ଗଲ ନିକଟବର୍ତ୍ତୀ ଆମ୍ବପଳାସ, କଙ୍କଡ଼ାସୋଡ଼ା, ବାରବାଙ୍କ, କନ୍ଦରସିଂହା ଅଞ୍ଚଳରେ ଶୁକ୍ରବାର ବନବିଭାଗ  ଉଦ୍ୟମ ଓ  ପ୍ରାଣୀଚିକିତ୍ସା ବିଭାଗର ସହଯୋଗରେ ୩ ହଜାରରୁ ଊଦ୍ଧର୍‌ବ ଗୋରୁଙ୍କୁ ସାହାଣ ଟିକା ଦିଆଯାଇଛି

ନିର୍ମାଣ ହେଉନି ଶୌଚାଳୟ, ଯାତ୍ରୀ ହନ୍ତସନ୍ତ

ନିର୍ମାଣ ହେଉନି ଶୌଚାଳୟ, ଯାତ୍ରୀ ହନ୍ତସନ୍ତ

ମାଧପୁର,୨୯ା୩(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ): ଆଠମଲ୍ଲିକ ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ମାଧପୁର ବଜାର ଉପକଣ୍ଠରେ ଶୌଚାଳୟ ନଥିବାରୁ ଏଠାକୁ ଆସୁଥିବା ଯାତ୍ରୀମାନେ ନାନା ହଇରାଣ ହେଉଛନ୍ତି। 

କଂଗ୍ରେସ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଘୋଷଣା ଉପରେ ନଜର

କଂଗ୍ରେସ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଘୋଷଣା ଉପରେ ନଜର

କାମାକ୍ଷାନଗର,୨୯।୩ (ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲା କାମାକ୍ଷାନଗର ନିର୍ବାଚନମଣ୍ଡଳୀ ପାଇଁ ଭାଜପା ଏବଂ ବିଜେଡି ପକ୍ଷରୁ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଘୋଷଣା ପରେ ରାଜନୈତିକ ବାତାବରଣରେ ଉଷ୍ମତା ପରିଲକ୍ଷିତ ହୋଇଛି।

ଜୀବନରକ୍ଷା ପାଇଁ ଲଢ଼େଇ: ଦନ୍ତା ମୁହଁରୁ ବର୍ତ୍ତିଗଲେ

ଜୀବନରକ୍ଷା ପାଇଁ ଲଢ଼େଇ: ଦନ୍ତା ମୁହଁରୁ ବର୍ତ୍ତିଗଲେ

ପରଜଙ୍ଗ, ୨୯।୩(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ଆଗରେ ମଣିଷ, ପଛରେ ହିଂସ୍ର ନରହନ୍ତା ଦନ୍ତା। ଉଭୟଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ବ୍ୟବଧାନ ମାତ୍ର ଫୁଟେ କି ଦି ଫୁଟ। ତେବେ ସୌଭାଗ୍ୟବଶତଃ ହାତୀମୁହଁରୁ ବର୍ତ୍ତିଯାଇଛି ଜୀବନ। 

ଜଗନ୍ନାଥ ମହୋତ୍ସବର ଚତୁର୍ଥ ସନ୍ଧ୍ୟା: ଭଗବାନ ସବୁଠି ବିଦ୍ୟମାନ

ଜଗନ୍ନାଥ ମହୋତ୍ସବର ଚତୁର୍ଥ ସନ୍ଧ୍ୟା: ଭଗବାନ ସବୁଠି ବିଦ୍ୟମାନ

ବଅଁରପାଳ, ୨୯।୩ (ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ନାଲ୍‌କୋନଗର ଠାରେ ଚାଲିଥିବା ଜଗନ୍ନାଥ ମହୋତ୍ସବ ଓ ପାଞ୍ଚରାତ୍ର କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମର ଚତୁର୍ଥ ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଜଗଦ୍‌ଗୁରୁ ଶଙ୍କରାଚାର୍ଯ୍ୟ ସ୍ବାମୀ ନିଶ୍ଚଳାନନ୍ଦ ସରସ୍ବତୀ ମହାରାଜ ଯୋଗଦେଇ ଲୋକମାନଙ୍କ ମାର୍ଗଦର୍ଶନ କରିଥିଲେ। 

ଶିକ୍ଷକ ନିଯୁକ୍ତି ଦାବିରେ ବିକ୍ଷୋଭ, ତାଲା

ଶିକ୍ଷକ ନିଯୁକ୍ତି ଦାବିରେ ବିକ୍ଷୋଭ, ତାଲା

ବଇଣ୍ଡା,୨୯।୩(ଡି.ଏନ.ଏ.)- କିଶୋରନଗର ବ୍ଲକ ଜାମ୍ବୁନାଳୀ ପଞ୍ଚାୟତ ଜାମ୍ବୁନାଳୀ ପ୍ରାଥମିକ ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ଶିକ୍ଷକ ନିଯୁକ୍ତି ଦାବିରେ ଗ୍ରାମବାସୀ ଓ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରମାନେ ଗୁରୁବାର ବିକ୍ଷୋଭ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିବା ସହ ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ତାଲା ପକାଇ ଦେଇଥିଲେ।

ସାତକୋଶିଆ ସୁରକ୍ଷାକୁ ଅଣଦେଖା: ଜଗିବେ ମାତ୍ର ୫୦ ଫାୟାର ୱାଚର

ସାତକୋଶିଆ ସୁରକ୍ଷାକୁ ଅଣଦେଖା: ଜଗିବେ ମାତ୍ର ୫୦ ଫାୟାର ୱାଚର

ବନ୍ତଳା, ୨୯।୩ (ଦିନେଶ ଦେହୁରୀ)- ଜୈବ ବିବିଧତାକୁ ଭାରି କ୍ଷତି ପହଞ୍ଚାଏ ଜଙ୍ଗଲ ନିଆଁ। ଏକଥା ଭଲଭାବେ ଜାଣନ୍ତି ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ସାତକୋଶିଆ ବନ୍ୟପ୍ରାଣୀ ବନଖଣ୍ଡ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ। 

 ଶିକ୍ଷକ ନିଯୁକ୍ତି ଦାବିରେ ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ତାଲା ପକାଇଲେ ଗ୍ରାମବାସୀ

ଶିକ୍ଷକ ନିଯୁକ୍ତି ଦାବିରେ ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ତାଲା ପକାଇଲେ ଗ୍ରାମବାସୀ

ବଇଣ୍ଡା,୨୮।୩(ଡି.ଏନ.ଏ.)- କିଶୋରନଗର ବ୍ଲକ ଜାମ୍ବୁନାଳୀ ପଞ୍ଚାୟତ ଜାମ୍ବୁନାଳୀ ପ୍ରାଥମିକ ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ଶିକ୍ଷକ ନିଯୁକ୍ତି ଦାବିରେ ଗ୍ରାମବାସୀ ଓ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରମାନେ  ଗୁରୁବାର ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ତାଲା ପକାଇ ବିକ୍ଷୋଭ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଛନ୍ତି। ଫଳରେ ପାଠ ପଢା ବ୍ୟାହାତ ହୋଇଛି। 

ଆମ୍ବେଡକର ଷ୍ଟାଡିୟମରେ କ୍ରିକେଟ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ: ତାଳଚେର ୟୁଥ କ୍ଲବ, ଫ୍ରେଣ୍ଡସ୍‌ କ୍ଲବ ବିଜୟୀ

ଆମ୍ବେଡକର ଷ୍ଟାଡିୟମରେ କ୍ରିକେଟ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ: ତାଳଚେର ୟୁଥ କ୍ଲବ, ଫ୍ରେଣ୍ଡସ୍‌ କ୍ଲବ ବିଜୟୀ

ତାଳଚେର,୨୮ା୩(ନି.ପ୍ର.)- କଣିହାଁ ସ୍ଥିତ ଏନ୍‌ଟିପିସି ପ୍ରକଳ୍ପର ବି ଆର ଆମ୍ବେଡକର ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ଗୁରୁବାର କ୍ରିକେଟ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ ଉଦ୍‌ଘାଟିତ ହୋଇଯାଇଛି ା ଜିଜିଏମ ରମୋ ବାବୁ ଭି ଏହାକୁ ଉଦ୍‌ଘାଟନ କରିଥିଲେ।

ପ୍ରଚାରକୁ ଓହ୍ଲାଇଲେ ନୀତିଶ ଗଙ୍ଗଦେବ

ପ୍ରଚାରକୁ ଓହ୍ଲାଇଲେ ନୀତିଶ ଗଙ୍ଗଦେବ

ଛେଣ୍ଡିପଦା, ୨୮ା୩(ସ୍ବ.ପ୍ର.)- ଭାଜପାର ସମ୍ବଲପୁର ଲୋକ ସଭା ପ୍ରାର୍ଥୀ ନିତୀଶ ଗଙ୍ଗଦେବ ଗୁରୁବାର ନିର୍ବାଚନୀ ପ୍ରଚାରକୁ ଓହ୍ଲାଇଛନ୍ତି। ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ଛେଣ୍ଡିପଦା ନିର୍ବାଚନ ମଣ୍ଡଳୀର ପାଟକୁମୁଣ୍ଡାଠାରୁ ଏକ ବାଇକ୍‌ ରାଲିରେ ଆସି ଗଙ୍ଗଦେବ ବାଗଡିଆଠାରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ସାଧାରଣ ସଭାରେ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ। 

ବସ୍‌-ବାଇକ୍‌ ଧକ୍କା, ଜଣେ ମୃତ

ବସ୍‌-ବାଇକ୍‌ ଧକ୍କା, ଜଣେ ମୃତ

କଣିହାଁ, ୨୮ା୩(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା କଣିହାଁ ବ୍ଲକ ଝରାବେରଣୀ ଗ୍ରାମ ନିକଟ ୫ ୩ ନମ୍ବର ଜାତୀୟ ରାଜପଥରେ ଗୁରୁବାର ଏକ ବସ ଓ ବାଇକ ମଧ୍ୟରେ ଧକ୍କା ହୋଇଛି। 

ମହିଳାଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର

ମହିଳାଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର

ବଅଁରପାଳ,୨୮।୩: ବଅଁରପାଳ ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ତଳମୂଳ ଗଁ।ର ଲୀନାରାଣୀ ପଣ୍ଡା ନାମକ ଜଣେ ମହିଳାଙ୍କ ମୃତଦେହ ଗୁରୁବାର ସକାଳୁ ଘରୁ ଉଦ୍ଧାର କରାଯାଇଛି। 

ଯୌତୁକ ଜୁଇରେ ନବବଧୂ

ଯୌତୁକ ଜୁଇରେ ନବବଧୂ

କାମାକ୍ଷାନଗର,୨୮।୩(ଡି.ଏନ.ଏ.): ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲା ତୁମୋସିଂଘା ଥାନା କନ୍ତିଓକାଟଣୀ ସିଧାଶ୍ରମ ଗଁ।ରେ ଗୁରୁବାର ସକାଳେ ଜଣେ ନବ ବିବାହିତାଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର କରାଯାଇଛି। 

ଟ୍ରକ ଧକ୍କାରେ ଚାଲିଗଲା ଜୀବନ

ଟ୍ରକ ଧକ୍କାରେ ଚାଲିଗଲା ଜୀବନ

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ,୨୮।୩: ଅନୁଗୋଳ ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ଜରସିଂହା ଗଁାରେ ବୁଧବାର ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ସଡ଼କ ଦୁର୍ଘଟଣା ଘଟିଛି। ଏହି ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ଜଣେ ଯୁବକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି। 

ଜଳୁଛି ଜଙ୍ଗଲ, ଗାଁ ମୁହାଁ ବନ୍ୟଜନ୍ତୁ

ଜଳୁଛି ଜଙ୍ଗଲ, ଗାଁ ମୁହାଁ ବନ୍ୟଜନ୍ତୁ

ବଇଣ୍ଡା, ୨୮ା୩(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ହଣ୍ଡପା ରେଞ୍ଜ ଅଧୀନରେ ଥିବା ଧୁଣ୍ଡି ଗ୍ରାମ୍ୟ ଜଙ୍ଗଲରେ ସୋମବାରଠାରୁ ନିଆଁ ଲାଗିଛି। ୨ ଦିନ ହେଲାଣି ଜଙ୍ଗଲ ଜଳୁଥିଲେ ମଧ୍ୟ ବନ ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ପଦକ୍ଷେପ ନିଆଯାଉ ନ ଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି।

ଆର୍ଟ ପକ୍ଷରୁ ବିଶ୍ୱ ନାଟ୍ୟ ଦିବସ ପାଳିତ: ଏକାଠି ହେଲେ ନାଟ୍ୟପ୍ରେମୀ

ଆର୍ଟ ପକ୍ଷରୁ ବିଶ୍ୱ ନାଟ୍ୟ ଦିବସ ପାଳିତ: ଏକାଠି ହେଲେ ନାଟ୍ୟପ୍ରେମୀ

ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ, ୨୮।୩- ଢେଙ୍କାନାଳର ଅଗ୍ରଣୀ ନାଟ୍ୟ ଅନୁଷ୍ଠାନ ଅଲଟରନେଟିଭ୍‌ ରିଦମ୍‌ ଥିଏଟର (ଆର୍ଟ) ପକ୍ଷରୁ ବୁଧବାର ବିଶ୍ୱ ନାଟ୍ୟ ଦିବସ ପାଳିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଏହି ଅବସରରେ ସ୍ଥାନୀୟ ବାଜିଚୌକ୍‌ଠାରୁ  ଶୋଭାଯାତ୍ରା ବାହାରି ମିନି ଷ୍ଟାଡିୟମ୍‌ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଯାଇଥିଲା। 

ଯଜ୍ଞରେ ପୂର୍ଣ୍ଣାହୁତି ଦେଲେ ଜଗଦ୍‌ଗୁରୁ ଶଙ୍କରାଚାର୍ଯ୍ୟ: ଧର୍ମ ସୁରକ୍ଷା ପାଇଁ ଏକ ହେବାକୁ ଆହ୍ବାନ

ଯଜ୍ଞରେ ପୂର୍ଣ୍ଣାହୁତି ଦେଲେ ଜଗଦ୍‌ଗୁରୁ ଶଙ୍କରାଚାର୍ଯ୍ୟ: ଧର୍ମ ସୁରକ୍ଷା ପାଇଁ ଏକ ହେବାକୁ ଆହ୍ବାନ

ବନ୍ତଳା, ୨୮।୩ (ଡି.ଏନ.ଏ.)-  ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ବନ୍ତଳା ରେଞ୍ଜ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ନିକଟରେ ନିର୍ମାଣ କରାଯାଇଥିବା ଶ୍ରୀରାମ ମନ୍ଦିରର ପ୍ରତିଷ୍ଠା ଉତ୍ସବ ବୁଧବାର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଅପରାହ୍ନରେ ଜଗଦ୍‌ଗୁରୁ ଶଙ୍କରାଚାର୍ଯ୍ୟ ସ୍ବାମୀ ନିଶ୍ଚଳାନନ୍ଦ ସରସ୍ବତୀ ଯୋଗଦେଇ ଯଜ୍ଞ କାର୍ଯ୍ୟରେ ପୂର୍ଣ୍ଣାହୁତି ପ୍ରଦାନ କରିଥିଲେ। 

ଢେଙ୍କାନାଳ: ୪ ବିଧାନସଭା ଆସନରେ ବିଜେଡି ପ୍ରାର୍ଥୀ ଘୋଷିତ: ସରୋଜଙ୍କ ସ୍ଥାନରେ ସୁଧୀର

ଢେଙ୍କାନାଳ: ୪ ବିଧାନସଭା ଆସନରେ ବିଜେଡି ପ୍ରାର୍ଥୀ ଘୋଷିତ: ସରୋଜଙ୍କ ସ୍ଥାନରେ ସୁଧୀର

ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ, ୨୮ା୩- ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲାର ୪ ବିଧାନସଭା ଆସନ ଲାଗି ବୁଧବାର ବିଜୁ ଜନତା ଦଳ (ବିଜେଡି) ପକ୍ଷରୁ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଘୋଷଣା କରାଯାଇଛି। ଚଳିତ ନିର୍ବାଚନରେ ସଦର ବିଧାୟକ ସରୋଜ କୁମାର ସାମଲଙ୍କ ଟିକେଟ କଟିଛି। 

ଅନୁଗୋଳର ୩ ନିର୍ବାଚନମଣ୍ଡଳୀ ପାଇଁ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଘୋଷଣା: ରଜନୀକାନ୍ତ, ବ୍ରଜ ଓ ସୁଶାନ୍ତଙ୍କୁ ବିଜେଡି ଟିକେଟ

ଅନୁଗୋଳର ୩ ନିର୍ବାଚନମଣ୍ଡଳୀ ପାଇଁ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଘୋଷଣା: ରଜନୀକାନ୍ତ, ବ୍ରଜ ଓ ସୁଶାନ୍ତଙ୍କୁ ବିଜେଡି ଟିକେଟ

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ, ୨୮।୩- ଅନୁଗୋଳରୁ ବିଜେଡି ଟିକେଟ୍‌ରେ ପୁଣି ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ ଲଢ଼ିବେ ବିଧାୟକ ରଜନୀକାନ୍ତ ସିଂ। ତାଳଚେର ନିର୍ବାଚନମଣ୍ଡଳୀରେ ଦଳୀୟ ପ୍ରାର୍ଥୀ ହେବେ ବ୍ରଜକିଶୋର ପ୍ରଧାନ।