ଅନଗୁଳ-ଢେଙ୍କାନାଳ

ଉତ୍କଳ ଦିବସ ପାଳିତ

ଉତ୍କଳ ଦିବସ ପାଳିତ

ଭୁବନ,୧।୪(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲା ଭୁବନସ୍ଥିତ ଭାରତୀୟ ବିଦ୍ୟା ନିକେତନ ତକ୍ଷଶିଳା ପକ୍ଷରୁ ରବିବାର ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ଉତ୍କଳ ପ୍ରଦେଶ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ଦିବସ ପାଳିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଏଥିରେ ଭୁବନର ବିଶିଷ୍ଟ ସାମାଜିକ କର୍ମୀ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ।

‘ଓଡ଼ିଆ ଭାଷାକୁ ମରିବାକୁ ଦିଆଯିବନି’

‘ଓଡ଼ିଆ ଭାଷାକୁ ମରିବାକୁ ଦିଆଯିବନି’

ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ,୩୧।୩-ଢେଙ୍କାନାଳ କମଳା ମଣ୍ଡପରେ ଶନିବାର ଓଡ଼ିଆ ଜାତୀୟ ସମ୍ମିଳନୀ ଶାଖା ଉଦ୍‌ଘାଟିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଓଡ଼ିଆ ଜାତୀୟ ସମ୍ମିଳନୀ କେନ୍ଦ୍ରୀୟ କମିଟି ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ପ୍ରଫେସର ମନୋରଞ୍ଜନ ଦାସ ଏଥିରେ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତା କରିଥିଲେ।

ସହଯୋଗ ମିଳିଲେ ରୋକିହେବ ଶିଶୁମୃତ୍ୟୁ

ସହଯୋଗ ମିଳିଲେ ରୋକିହେବ ଶିଶୁମୃତ୍ୟୁ

ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ, ୩୧।୩-ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲା ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ମିଶନ ଆନୁକୂଲ୍ୟରେ ସ୍ଥାନୀୟ ଜିଲା ଶିକ୍ଷା ଅଧିକାରୀଙ୍କ ସଭାଗୃହରେ ଶନିବାର ଜିଲାସ୍ତରୀୟ ଗାଁ କଲ୍ୟାଣ ସମିତି ଓ ଆଶା କର୍ମୀ ସମ୍ମିଳନୀ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି।

ବିପଜ୍ଜନକ କାର୍ଯ୍ୟରେ ବାଳଶ୍ରମିକ

ବିପଜ୍ଜନକ କାର୍ଯ୍ୟରେ ବାଳଶ୍ରମିକ

ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ, ୩୧।୩-କୋମଳମତି ପିଲାଙ୍କ ମୁହଁରୁ ହସ ଛଡ଼ାଉ ନେଉଛି ଦାରିଦ୍ର୍ୟ। ପେଟର ଭୋକରେ ଉଜୁଛି ଯାଉଛି ଶୈଶବ। ସେମାନଙ୍କ ମୁହଁରେ ଚେନାଏ ହସ ଫୁଟାଇବାକୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି ପ୍ରୟାସ। ‘ମୁସ୍‌କାନ’ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଜରିଆରେ ନିଖୋଜ ଶିଶୁଙ୍କୁ ଉଦ୍ଧାର କରାଯିବା ଉପରେ ଗୁରୁତ୍ୱ ଦେଉଛନ୍ତି ସରକାର। କେବଳ ଏତିକି ନୁହେଁ, ୧୪ବର୍ଷରୁ କମ୍‌ ବୟସର ବାଳଶ୍ରମିକଙ୍କୁ ବିପଦପୂର୍ଣ୍ଣ କାର୍ଯ୍ୟରେ ନ ଲଗାଇବାକୁ କଡ଼ା ତାଗିଦ୍‌ ମଧ୍ୟ ରହିଛି। ଏଥିପାଇଁ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଛି ଟୋଲ ଫ୍ରି ନମ୍ବର। ହେଲେ ଆଇନର ଗଳାବାଟ ଆଗରେ ସବୁ ଯୋଜନା, ନିୟମ ଫିକା ପଡ଼ିଯାଉଛି। କେବଳ ବେସରକାରୀ ନୁହେଁ, ସରକାରୀ କାର୍ଯ୍ୟରେ ମଧ୍ୟ ଶିଶୁଙ୍କୁ ଶ୍ରମିକ ଭାବେ ବ୍ୟବହାର କରାଯାଉଛି। ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲାପାଳଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ଶନିବାର ଏପରି ଏକ ଦୃଶ୍ୟ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି।

ରାଜସ୍ବ ଆଦାୟରେ କଣିହାଁ ତହସିଲ ପ୍ରଥମ

କଣିହାଁ,୩୧।୩(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା କଣିହାଁ ତହସିଲ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ୨୦୧୭-୧୮ ବାର୍ଷିକ ରାଜସ୍ବ ଆଦାୟରେ ଜିଲାରେ ପ୍ରଥମ ସ୍ଥାନରେ ରହିଛି।

ଏନ୍‌ଏସି ଅମିନଙ୍କୁ ମାଡ଼ ମାରିଲେ କାଉନସିଲର

ଆଠମଲ୍ଲିକ,୩୧ା୩(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ଆଠମଲ୍ଲିକ ଏନ୍‌ଏସି କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଅମିନ ପୂର୍ଣ୍ଣେନ୍ଦୁ କୁମାର ପ୍ରଧାନଙ୍କୁ ୩ ନମ୍ବର ୱାର୍ଡ କାଉନସିଲର ସୂର୍ଯ୍ୟନାରାୟଣ ସିଂହ ସାମନ୍ତ ଅପରାହ୍ନରେ ମାଡ ମାରିଥିବା ଶନିବାର ଆଠମଲ୍ଲିକ ଥାନାରେ ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି। ଏହି ଘଟଣା ନେଇ ଏନ୍‌ଏସି କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ମହଲରେ ତୀବ୍ର ଅସନ୍ତୋଷ ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି।

ଡିଆଇଜିଙ୍କୁ ଭେଟିଲା ଓକିଲ ସଂଘ

ଡିଆଇଜିଙ୍କୁ ଭେଟିଲା ଓକିଲ ସଂଘ

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ,୩୧।୩- ଅନୁଗୋଳ ଓକିଲ ସଂଘର ସଭାପତି ଦିଲୀପ କୁମାର ଦାସ ଓ ସମ୍ପାଦକ ଜିତେନ୍ଦ୍ର କୁମାର ସାହୁଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ଏକ ପ୍ରତିନିଧି ଦଳ ଶନିବାର ଡିଆଇଜି ନରସିଂହ ଭୋଳଙ୍କୁ ସାକ୍ଷାତ କରିଥିଲେ। ଏ

କମେଣ୍ଟ ମରାକୁ ନେଇ ମାରପିଟ୍‌: ୩ ଯୁବକ କୋର୍ଟଚାଲାଣ

ଛେଣ୍ଡିପଦା,୩୧।୩(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ଛେଣ୍ଡିପଦା ଥାନା ଚାଙ୍ଗୁଡ଼ିଆ ଗ୍ରାମରେ ଶୁକ୍ରବାର ରାତି ପ୍ରାୟ ୯ଟାବେଳେ କମେଣ୍ଟ ମରାକୁ କେନ୍ଦ୍ର କରି ୨ ପରିବାର ମଧ୍ୟରେ ମାରପିଟ୍‌ ହୋଇଥିଲା।

ଟ୍ରକ୍‌-ଅଟୋ ଧକ୍କା, ୫ ଆହତ

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ,୩୧।୩- ଅନୁଗୋଳ ହୁଲୁରୁସିଂହା ଛକ ଠାରେ ଶନିବାର ପୂର୍ବାହ୍ନରେ ଏକ ଟ୍ରକ (ଓଆର୧୫କ୍ୟୁଉ-୩୬୮୦) ଏବଂ (ଓଆର୧୯ଜି-୧୩୪୦) ଅଟୋ ମଧ୍ୟରେ ମୁହଁାମୁହିଁ ଧକ୍କା ହୋଇଛି।

ପାନୀୟଜଳ ଯୋଗାଣ ଦାବି: ପ୍ରକଳ୍ପରେ ତାଲା ପକାଇଲେ ଗ୍ରାମବାସୀ

ପାନୀୟଜଳ ଯୋଗାଣ ଦାବି: ପ୍ରକଳ୍ପରେ ତାଲା ପକାଇଲେ ଗ୍ରାମବାସୀ

ବଅଁରପାଳ,୩୧।୩(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ବଅଁରପାଳ ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ତୁରଙ୍ଗ ଗ୍ରାମକୁ ପାନୀୟ ଜଳ ଯୋଗାଣ ଦାବିରେ ଗ୍ରାମବାସୀ ଶନିବାର ଗ୍ରାମର ଦେହୁରୀସାହିଠାରେ ଥିବା ଜଳ ପ୍ରକଳ୍ପରେ ତାଲା ପକାଇ ବିକ୍ଷୋଭ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଛନ୍ତି। ଉକ୍ତ ଗ୍ରାମରେ ପାନୀୟ ଜଳ ସମସ୍ୟା ଦେଖାଦେଇଛି। ଲୋକେ ପାଣି ପାଇଁ ବହୁ ଅସୁବିଧାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେଉଛନ୍ତି।

ନାଲ୍‌କୋ ଅଧିକାରୀସ୍ତରରେ ଅଦଳବଦଳ

ବଅଁରପାଳ,୩୧।୩(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ନାଲ୍‌କୋର ଉଚ୍ଚ ଅଧିକାରୀସ୍ତରରେ ଅଦଳବଦଳ ହୋଇଥିବା ଶନିବାର ଜଣାପଡ଼ିଛି। ନାଲ୍‌କୋ ଏସ୍‌ଆଣ୍ଡପିର ମାନବସମ୍ବଳ ଓ ପ୍ରଶାସନିକ ବିଭାଗର ମହାପ୍ରବନ୍ଧକ ପ୍ରଦୋଷ କୁମାର ମହାନ୍ତିଙ୍କ ଭୁବନେଶ୍ୱରସ୍ଥିତ କର୍ପୋରେଟ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟକୁ ବଦଳି ହୋଇଛି।

୨ରେ ୧୨ ଘଣ୍ଟିଆ ହରତାଳ

୨ରେ ୧୨ ଘଣ୍ଟିଆ ହରତାଳ

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ,୩୧।୩- ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟଙ୍କ ଆଟ୍ରୋସିଟି ଆକ୍ଟ ସମ୍ପର୍କିତ ନିର୍ଣ୍ଣୟର ପୁର୍ନବିଚାର ଦାବିରେ ଆସନ୍ତା ୨ ତାରିଖରେ ରାଜ୍ୟ ବ୍ୟାପି ୧୨ ଘଣ୍ଟିଆ ହରତାଳ କରାଯିବ।

ହଣ୍ଡପା ରେଞ୍ଜରେ ବାଘ ଆତଙ୍କ

ବଇଣ୍ଡା, ୩୧।୩(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା କିଶୋରନଗର ବ୍ଲକ ହଣ୍ଡପା ରେଞ୍ଜରେ କିଛି ଦିନ ହେବ ବାଘ ଆତଙ୍କ ଦେଖାଦେଇଛି। ଏକ କଲରାପତରିଆ ବାଘ ବିଭିନ୍ନ ଗ୍ରାମରେ ବୁଲୁଥିବା ନେଇ ଗ୍ରାମବାସୀ ଆତଙ୍କିତ ହୋଇପଡ଼ିଛନ୍ତି।

ଶିକ୍ଷୟିତ୍ରୀଙ୍କ ବଦଳିକୁ ବିରୋଧ: ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ତାଲା

ଶିକ୍ଷୟିତ୍ରୀଙ୍କ ବଦଳିକୁ ବିରୋଧ: ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ତାଲା

ଭୁବନ,୩୧।୩(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲା ଭୁବନ ବ୍ଲକ ଧଳପଡ଼ା ଗ୍ରାମରେ ଥିବା ଧଳପଡ଼ା ଉଚ୍ଚ ପ୍ରାଥମିକ ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ଶିକ୍ଷୟିତ୍ରୀଙ୍କ ବଦଳି ବିରୋଧରେ ଅଭିଭାବକ ଓ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରମାନେ ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ଶନିବାର ତାଲା ପକାଇଛନ୍ତି। ଏଥିସହ ସେମାନେ ଜିଲାପାଳ ଓ ବିଭାଗୀୟ ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ଲିଖିତ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି।

ବଡ଼କେରା ପଞ୍ଚାୟତବାସୀଙ୍କ ସମସ୍ୟା ବୁଝିଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ

ବଡ଼କେରା ପଞ୍ଚାୟତବାସୀଙ୍କ ସମସ୍ୟା ବୁଝିଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ,୩୧।୩: ଅନୁଗୋଳ ବ୍ଲକ ବନ୍ତଳା ଥାନା ବଡ଼କେରା ପଞ୍ଚାୟତ କାର୍ଯ୍ୟଳୟଠାରେ ଶନିବାର ‘ଆମ ଗାଁ ଆମ ବିକାଶ’ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଭିଡିଓ କନ୍‌ଫରେନ୍ସିଂ ଜରିଆରେ ଗାଁର ସମସ୍ୟା ବୁଝିଥିଲେ।

ନାଲ୍‌କୋ କ୍ୱାର୍ଟର୍ସରୁ ସୁନାଗହଣା ଚୋରି

ନାଲ୍‌କୋ କ୍ୱାର୍ଟର୍ସରୁ ସୁନାଗହଣା ଚୋରି

ବଅଁରପାଳ,୩୧।୩(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ନାଲ୍‌କୋ କଲୋନୀର ସି ୬୫ରୁ ଶୁକ୍ରବାର ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତମାନେ କ୍ୱାର୍ଟର୍ସର ତାଲାଭାଙ୍ଗି ୧୨ ଲକ୍ଷରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ଟଙ୍କାର ସୁନାଗହଣା ଚୋରି କରିନେଇଛନ୍ତି।

ଅସୁସ୍ଥ କୁଟୁରା ଛୁଆ ଉଦ୍ଧାର

ଅସୁସ୍ଥ କୁଟୁରା ଛୁଆ ଉଦ୍ଧାର

ପରଜଙ୍ଗ,୩୧।୩(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): କୁଆଳୁ ପ୍ରାଥମିକ ବିଦ୍ୟାଳୟ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ପରିସରରୁ ଏକ ଅସୁସ୍ଥ ଅଣ୍ଡିରା କୁଟୁରା ଛୁଆକୁ ଡିହଡୋଳ ବନବିଭାଗ ଶନିବାର ଉଦ୍ଧାର କରିଛି। ଏହାର ବୟସ ପ୍ରାୟ ଏକ ବର୍ଷ ହେବ ବୋଲି ବନବିଭାଗ ସୂଚନା ଦେଇଛି।

୧୦ ହଜାରରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ଭକ୍ତଙ୍କ ସମାଗମ

୧୦ ହଜାରରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ଭକ୍ତଙ୍କ ସମାଗମ

ବନ୍ତଳା,୩୦।୩(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଅନୁଗୋଳ ବ୍ଲକ ଇଙ୍କରବନ୍ଧ ପଞ୍ଚାୟତ ନୂଆପଡ଼ା ଗ୍ରାମରେ ଗୁରୁବାର ମା’ ହିଙ୍ଗଳାଙ୍କ ବାର୍ଷିକ ଉତ୍ସବ ଧୁମ୍‌ଧାମ୍‌ରେ ପାଳନ ହୋଇଯାଇଛି।

ମା’ ହିଙ୍ଗୁଳାଙ୍କ ନବଦିନ ବ୍ୟାପୀ ବାର୍ଷିକ ଯାତ୍ରା ଆରମ୍ଭ

ମା’ ହିଙ୍ଗୁଳାଙ୍କ ନବଦିନ ବ୍ୟାପୀ ବାର୍ଷିକ ଯାତ୍ରା ଆରମ୍ଭ

ତାଳଚେର,୩୦ା୩(ନି.ପ୍ର.)- ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ତାଳଚେର ଗୋପାଳପ୍ରସାଦସ୍ଥିତ ହିଙ୍ଗୁଳା ପୀଠରେ ଶୁକ୍ରବାରଠାରୁ ମା’ ହିଙ୍ଗୁଳାଙ୍କ ୯ଦିନ ବ୍ୟାପୀ ବାର୍ଷିକ ଯାତ୍ରା ଓ ୧୬ତମ ଲୋକ ମହୋତ୍ସବ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି। ଏହି ଅବସରରେ ପ୍ରତ୍ୟୁଷରୁ ଦେହୁରୀଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଉଭାସ୍ଥଳଠାରେ ଆନୁଷ୍ଠାନିକ ପୂଜା ଓ ବଡମଣ୍ଡପଠାରେ ମା’ଙ୍କ ମାଜଣା କରାଯାଇଥିଲା।

ବନ୍ଧୁକ ଜବତ, ୨ ଶିକାରୀ ଗିରଫ

ଆଠମଲ୍ଲିକ/ବଇଣ୍ଡା, ୩୦ା୩(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଆଠମଲ୍ଲିକ ବ୍ଲକ ଧଣ୍ଡାତୋପା ସଂରକ୍ଷିତ ଜଙ୍ଗଲରେ ଶୁକ୍ରବାର ସକାଳେ ବନବିଭାଗ ଅଧିକାରୀ ଚଢ଼ାଉ କରି ୨ ଜଣ ଶିକାରୀଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଛନ୍ତି।

ଜଳ ସଙ୍କଟରେ ଆଠମଲ୍ଲିକ ୪ ନଂ ଓ୍ବାର୍ଡବାସୀ

ଜଳ ସଙ୍କଟରେ ଆଠମଲ୍ଲିକ ୪ ନଂ ଓ୍ବାର୍ଡବାସୀ

ଆଠମଲ୍ଲିକ, ୩୦ା୩(ଡି.ଏ.ଏ.)- ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ଆଠମଲ୍ଲିକ ସହରର ୪ ନମ୍ବର ଓ୍ବାର୍ଡବାସୀଙ୍କୁ ଘାରିଛି ପାଣି ଚିନ୍ତା। ସହରକୁ ସରକାରଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ପାଣି ଯୋଗାଣର ବ୍ୟବସ୍ଥା କରାଯାଇଥିଲେ ମଧ୍ୟ ଉକ୍ତ ଓ୍ବାର୍ଡବାସୀଙ୍କଠାରେ ପହଞ୍ଚିପାରୁନି ଏହି ସୁବିଧା। ଓ୍ବାର୍ଡରେ ୩ଟି ଷ୍ଟାଣ୍ଡପୋଷ୍ଟ ଥିଲେ ମଧ୍ୟ ଏହା ଲୋକଙ୍କ କାମରେ ଆସିପାରୁନି। ଏଥିରେ ନିର୍ଦ୍ଧାରିତ ସମୟରେ ପାଣି ନ ଆସି କେତେବେଳେ ଦିନ ଦ୍ୱିପ୍ରହରରେ ତ କେତେବେଳେ ରାତି ଅଧରେ ପାଣି ଆସୁଛି। ଫଳରେ ଏଥିରୁ ପିଇବା ପାଣି ସଂଗ୍ରହ କରିପାରୁନାହାନ୍ତି ଲୋକେ। ଏପରିସ୍ଥିତିରେ ଦୂଷିତ ଚୁଆ ପାଣି ପିଇ ଶୋଷ ମେଣ୍ଟାଉଛନ୍ତି ଏହି ଓ୍ବାର୍ଡର ବାସିନ୍ଦା।

ଓଡ଼ିଶା ଦିବସରେ ଶୁଭାରମ୍ଭ ହେବ ଇକୋ ପାର୍କ

ଓଡ଼ିଶା ଦିବସରେ ଶୁଭାରମ୍ଭ ହେବ ଇକୋ ପାର୍କ

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ,୩୦।୩- ଆସନ୍ତା ୧ ତାରିଖ ଓଡ଼ିଶା ଦିବସରେ ଅନୁଗୋଳର ଶିକ୍ଷକପଡ଼ାଠାରେ ଥିବା ଇକୋ ପାର୍କର ଉଦ୍‌ଘାଟନ କରାଯାଇ ଜନସାଧାରଣଙ୍କ ପାଇଁ ଏହାକୁ ଉତ୍ସର୍ଗୀକୃତ କରାଯିବ।

୩୦ ଲକ୍ଷ ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ବିଲ୍‌ ବାକି: ଆଠମଲ୍ଲିକକୁ ଜଳ ଯୋଗାଣ ବନ୍ଦ

୩୦ ଲକ୍ଷ ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ବିଲ୍‌ ବାକି: ଆଠମଲ୍ଲିକକୁ ଜଳ ଯୋଗାଣ ବନ୍ଦ

ବଇଣ୍ଡା, ୩୦ା୩(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଆଠମଲ୍ଲିକ ସଦର ମହକୁମାକୁ ଜଳଯୋଗାଣ କରୁଥିବା ପୁଲେଶ୍ୱର ପମ୍ପ ହାଉସ ପ୍ରକଳ୍ପର ୩୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ବିଲ୍‌ ବାକି ରହିଛି। ଏହି ବିଲ୍‌ କଇଠ କରାଯାଉ ନ ଥିବାରୁ ଶୁକ୍ରବାର ବଇଣ୍ଡା ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ସଂଯୋଗ କାଟି ଦିଆଯାଇଛି। ଏଥିଯୋଗୁ ଆଠମଲ୍ଲିକ ଅଞ୍ଚଳକୁ ଜଳଯୋଗାଣ ବନ୍ଦ ରହିଛି। ଏ

ଫାଟୁଆରେ ୧୧ ଗୋରୁ ମୃତ

ବଇଣ୍ଡା,୩୦।୩(ଡି.ଏନ.ଏ)- ଆଠମଲ୍ଲିକ ବ୍ଲକ ପାଇକସାହି ପଞ୍ଚାୟତ ବିଡ଼ିସିଙ୍ଗ ଗ୍ରାମରେ କିଛି ଦିନ ହେବ ଫାଟୁଆ ରୋଗ ବ୍ୟାପୁଛି। ଏହି ରୋଗରେ ଗ୍ରାମର ୧୧ଟି ଗୋରୁଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି।