ଅନଗୁଳ-ଢେଙ୍କାନାଳ

ଭତ୍ତା, ଗ୍ରାମୀଣ ଆବାସ ପ୍ରୋତ୍ସାହନ ରାଶି ବଣ୍ଟନ

ଭତ୍ତା, ଗ୍ରାମୀଣ ଆବାସ ପ୍ରୋତ୍ସାହନ ରାଶି ବଣ୍ଟନ

ହିନ୍ଦୋଳ, ୧ା୬ (ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲା ହିନ୍ଦୋଳ ବ୍ଲକ ପାଟଲାଠାରେ ଗୁରୁବାର ବାର୍ଦ୍ଧକ୍ୟ ଭତ୍ତା ଓ ଗ୍ରାମୀଣ ଆବାସ ପ୍ରୋତ୍ସାହନ ରାଶି ବଣ୍ଟନ କରାଯାଇଛି।

ହୁଲୁରିସିଂହା ଗାଁରୁ ବିରଳ ସାପ ଉଦ୍ଧାର

ହୁଲୁରିସିଂହା ଗାଁରୁ ବିରଳ ସାପ ଉଦ୍ଧାର

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ,୧।୬- ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ହୁଲୁରିସିଂହା ଗାଁରୁ ଏକ ବିରଳ ପ୍ରଜାତିର ଧୂଳିଆ ବୋଡା ଉଦ୍ଧାର କରାଯାଇଛି।। ଶରଧାପୁର ଗାଁର ଏକ ଘର ଛପର ପାଇଁ ଅଟୋରେ ବରଡା ଅଣାଯାଉଥିବା ବେଳେ ଲୋକମାନେ ବରଡା ଭିତରେ ଏକ ଦେଢ଼ ଫୁଟର ସାପ ଥିବା ଦେଖିଥିଲେ। ଖବରପାଇ ସାପ ଉଦ୍ଧାରକାରୀ ଆଦିତ୍ୟ ବେହେରା ପହଞ୍ଚି ସାପଟିକୁ ଧରି ଅନ୍ୟତ୍ର ଛାଡ଼ି ଦେଇଥିଲେ। ଏହା ବିଷାକ୍ତ ହୋଇଥିବାବେଳେ ରାଜ୍ୟରେ ବହୁ କମ୍‌ ସଂଖ୍ୟାରେ ଦେଖାଯାଇଥାନ୍ତି।

କଳମଛୁଇଁକୁ ଉତ୍କୃଷ୍ଟ ସମବାୟ ସେବା ପୁରସ୍କାର

କଳମଛୁଇଁକୁ ଉତ୍କୃଷ୍ଟ ସମବାୟ ସେବା ପୁରସ୍କାର

ତାଳଚେର,୧ା୬(ନି.ପ୍ର.) - ତାଳଚେର ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ କଳମଛୁଇଁ ସମବାୟ ସମିତିକୁ ଚଳିତ ବର୍ଷ ଉତ୍କୃଷ୍ଟ ସମବାୟ ସେବା ପୁରସ୍କାରରେ ସମ୍ମାନିତ କରାଯାଇଛି।

ଢେଙ୍କାନାଳ ସେଣ୍ଟ ଜାଭିୟର୍ସ ହାଇସ୍କୁଲର କୃତିତ୍ୱ

ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ,୧।୬- ଢେଙ୍କାନାଳ ସେଣ୍ଟ ଜାଭିୟର୍ସ ହାଇସ୍କୁଲର ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରମାନେ ସିବିଏସ୍‌ଇ ଦଶମ ପରୀକ୍ଷାରେ ଉଲ୍ଲେଖନୀୟ ସଫଳତା ହାସଲ କରିଛନ୍ତି।

ମଣ୍ଡି ଖୋଲିବାକୁ ପ୍ରଶାସନର ଦ୍ୱାରସ୍ଥ ହେଲେ ଚାଷୀ

ମଣ୍ଡି ଖୋଲିବାକୁ ପ୍ରଶାସନର ଦ୍ୱାରସ୍ଥ ହେଲେ ଚାଷୀ

ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ,୧।୬- ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲା ଗଁଦିଆ ବ୍ଲକ କରମୂଳ ପଞ୍ଚାୟତରେ ରବି ଫସଲ ବିକ୍ରି ପାଇଁ ନିର୍ଦ୍ଧାରିତ ସମୟରେ ମଣ୍ଡି ନ ହେବାରୁ ଚାଷୀମାନେ ସମସ୍ୟାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହୋଇଛନ୍ତି। ଗତ ୨୩ ତାରିଖରେ ମଣ୍ଡି ଖୋଲାଯିବ ବୋଲି ଜିଲା ଯୋଗାଣ ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ଦିନ ଧାର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଥିଲା।

ଲୋକଙ୍କ ନିକଟତର ହେଉ ପୋଲିସ

ଲୋକଙ୍କ ନିକଟତର ହେଉ ପୋଲିସ

ବଇଣ୍ଡା,୧।୬ (ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଗ୍ରାମାଞ୍ଚଳରେ ସମ୍ପ୍ରତି ଅପରାଧ ବୃଦ୍ଧି ପାଉଛି। ନ୍ୟାୟ ପାଇଁ ପୋଲିସର ଆଶ୍ରୟ ନେଲେ ମଧ୍ୟ ନ୍ୟାୟ ମିଳିବାରେ ବିଳମ୍ବ ହେଉଥିବା ପରିଲିକ୍ଷିତ ହେଉଛି।

୬ ଭ୍ୟାନ ଜବତ, ୬ ଗିରଫ

୬ ଭ୍ୟାନ ଜବତ, ୬ ଗିରଫ

ବଇଣ୍ଡା, ୧।୬(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ହଣ୍ଡପା ଥାନା କଦଳୀମୁଣ୍ଡା ଲେଭଲ କ୍ରସିଂ ନିକଟରୁ ବୁଧବାର ସାରେ ୬ଟି ଗୋରୁ ବୋଝେଇ ପିକ୍‌ଅପ ଭ୍ୟାନକୁ ହଣ୍ଡପା ପୋଲିସ ଜବତ କରିଛି। ଏଥିରେ ସମ୍ପୃକ୍ତ ଅଭିଯୋଗରେ ୬ ଜଣ ଡ୍ରାଇଭରଙ୍କୁ ଗିରଫ କରାଯାଇଛି।

ବନବାସପୁରବାସୀଙ୍କ ଖଣି ବନ୍ଦ ଆନ୍ଦୋଳନ

ତାଳଚେର, ୧ା୬(ନି.ପ୍ର.) - ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ପାଳନରେ ଖଣି କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ ବିଫଳ ହେବା ପ୍ରତିବାଦରେ ଓ ତୁରନ୍ତ ନିଯୁକ୍ତି ପ୍ରଦାନ ଦାବିରେ ତାଳଚେର ବ୍ଲକ ଗୋପାଳପ୍ରସାଦ ପଞ୍ଚାୟତ ବନବାସପୁର ଗ୍ରାମବାସୀ ଗୁରୁବାର ଏମସିଏଲର ଏଠାରେ ଥିବା ହିଙ୍ଗୁଳା କୋଇଲା ଖଣି ବନ୍ଦ ଆନ୍ଦୋଳନ କରିଛନ୍ତି।

ପୋଖରୀ ପାଣି ମେଣ୍ଟାଉଛି ଶୋଷ

ପୋଖରୀ ପାଣି ମେଣ୍ଟାଉଛି ଶୋଷ

ଆଠମଲ୍ଲିକ, ୧ା୬ (ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଘୋର ପାନୀୟ ଜଳ ସମସ୍ୟାରେ ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ଆଠମଲ୍ଲିକ ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ବାଜପୁର ଗ୍ରାମବାସୀ। ବିଶୁଦ୍ଧ ପାଣି ଟୋପେ ନ ପାଇ ଗ୍ରାମର ୫ଶହ ଲୋକେ ହନ୍ତସନ୍ତ ହେଉଛନ୍ତି। ଜଳସ୍ତର ହ୍ରାସ ଯୋଗୁ ସାହିରେ ଥିବା ୨ଟି ନଳକୂଅରୁ ପାଣି ବାହାରୁନି। ଏପରିସ୍ଥିତିରେ ଗ୍ରାମରେ ଥିବା ଏକମାତ୍ର ପୋଖରୀ ପାଣିକୁ ପିଇ ଲୋକେ ଶୋଷ ମେଣ୍ଟାଉଛନ୍ତି। ଫଳରେ ଦୂଷିତ ପାଣି ପିଇ ଗ୍ରାମବାସୀ ବିଭିନ୍ନ ରୋଗରେ ଆକ୍ରାନ୍ତ ହେଉଛନ୍ତି। ପ୍ରଶାସନ ସେମାନଙ୍କ ସମସ୍ୟା ସମାଧାନ ନେଇ ପଦକ୍ଷେପ ନେଉ ନ ଥିବାରୁ ତୀବ୍ର ଅସନ୍ତୋଷ ଦେଖାଦେଇଛି। ଗୁରୁବାର ଗ୍ରାମର ମହିଳାମାନେ ଏ ନେଇ ସ୍ଥାନୀୟ ଉପଜିଲାପାଳଙ୍କଠାରେ ଅଭିଯୋଗ କରିବା ସହ ସମସ୍ୟା ଦୂର କରିବାକୁ ଗୁହାରି କରିଛନ୍ତି।

ଜିଲା ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ବିଭାଗର ବିଚିତ୍ର ନୀତି : ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସ, ଭାକ୍ସିନ ଭ୍ୟାନରେ ଅଫିସ ସାମଗ୍ରୀ ସ୍ଥାନାନ୍ତର

ଜିଲା ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ବିଭାଗର ବିଚିତ୍ର ନୀତି : ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସ, ଭାକ୍ସିନ ଭ୍ୟାନରେ ଅଫିସ ସାମଗ୍ରୀ ସ୍ଥାନାନ୍ତର

ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ,୧।୬- ଜରୁରୀ ସେବା ପାଇଁ ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲା ମୁଖ୍ୟ ଚିକିତ୍ସାଳୟରେ ନିୟୋଜିତ ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସ ଓ ଭାକ୍ସିନ ଭ୍ୟାନରେ ଦକ୍ଷିଣକାଳୀ ଅଞ୍ଚଳରେ ନବନିର୍ମିତ ନୂତନ ମୁଖ୍ୟ ଚିକିତ୍ସାଳୟକୁ ଗୁରୁବାର ଅଫିସ ସାମଗ୍ରୀ ପରିବହନ ନେଇ ସାଧାରଣରେ ଅସନ୍ତୋଷ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି।

ଶ୍ରମ ପ୍ରବର୍ତ୍ତନ ଅଧିକାରୀଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟକୁ ଘେରାଉ

ଶ୍ରମ ପ୍ରବର୍ତ୍ତନ ଅଧିକାରୀଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟକୁ ଘେରାଉ

ବଅଁରପାଳ,୧।୬(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ବଅଁରପାଳ ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ନାଲ୍‌କୋ କଲୋନୀ ପରିସରରେ ଥିବା କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ଶ୍ରମ ପ୍ରବର୍ତ୍ତକ ଅଧିକାରୀଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟକୁ ନାଲ୍‌କୋ ଠିକା ମଜଦୂର ସଂଘ ପକ୍ଷରୁ ଶୁକ୍ରବାର ଘେରାଉ କରାଯାଇଛି। ୬ ଦଫା ଦାବି ନେଇ ସେମାନେ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟକୁ ଘେରାଉ କରିଥିବା ଜଣାପଡିଛି।

ପାଉଁଶପୋଖରୀ ପାଇଁ ଜନଶୁଣାଣି ଶିିବିର

ପାଉଁଶପୋଖରୀ ପାଇଁ ଜନଶୁଣାଣି ଶିିବିର

ତାଳଚେର ,୧ା୬(ନି.ପ୍ର.): ଏନ୍‌ଟିପିସି ପାୱାର ପ୍ଲାଣ୍ଟ ନିମନ୍ତେ ନୂତନ ପାଉଁଶପୋଖରୀ ସମେତ ସାମାଜିକ ପ୍ରଭାବ ଆକଳନ ପାଇଁ ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା କଣିହାଁ ବ୍ଲକ ବଡହୀରା ଗ୍ରାମରେ ଶୁକ୍ରବାର ଏକ ଜନଶୁଣାଣି ଶିିବିର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି।

୧୧ କେଭି ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ଖୁଣ୍ଟକୁ ଉପାଡିଦେଲା ଟ୍ରକ୍‌

୧୧ କେଭି ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ଖୁଣ୍ଟକୁ ଉପାଡିଦେଲା ଟ୍ରକ୍‌

ବନ୍ତଳା,୧।୬(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ୫୫ ନଂ ଜାତୀୟ ରାଜପଥ ରନ୍ତଲେଇ ପାଞ୍ଜିଆସାହି ନିକଟରେ ଶୁକ୍ରବାର ସକାଳେ ଏକ ମାଲ ବୋଝେଇ ଟ୍ରକ୍‌(ଏମ୍‌ଏଚ୍‌ ୨୦ ଇଏଚ୍‌ ୪୮୯୨) ରାଜପଥ ପାର୍ଶ୍ୱରେ ଥିବା ୧୧ କେଭି ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ଖୁଣ୍ଟକୁ ଧକ୍କା ଦେଇଥିବା ଜଣାପଡିଛି।

ଛେଣ୍ଡିପଦା ଫରେଷ୍ଟ ରେଞ୍ଜ ଅଞ୍ଚଳରେ ହାତୀପଲ

ଛେଣ୍ଡିପଦା ଫରେଷ୍ଟ ରେଞ୍ଜ ଅଞ୍ଚଳରେ ହାତୀପଲ

ଛେଣ୍ଡିପଦା,୧।୬(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ଛେଣ୍ଡିପଦା ଫରେଷ୍ଟ ରେଞ୍ଜ ଅନ୍ତର୍ଗତ କଣ୍ଟାବଣିଆ ରିଜର୍ଭ ଫରେଷ୍ଟ ଅଞ୍ଚଳରେ ଏକ ଦନ୍ତାହାତୀ ଶୁକ୍ରବାର ସକାଳେ ଚଳପ୍ରଚଳ କରୁଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି। ହାତୀଟି ଜରପଡା ଫରେଷ୍ଟ ରେଞ୍ଜ ଅନ୍ତର୍ଗତ ବସନ୍ତପୁର ଜଙ୍ଗଲରୁ ଚାଲି ଆସିଥିବା ଜଣାପଡିଛି।

ଶଗଡ଼ ଗାଡ଼ିକୁ ଧକ୍କା ଦେଲା ପିକ୍‌ଅପ୍‌ ଭ୍ୟାନ, ୨ ଗୁରୁତର

ଶଗଡ଼ ଗାଡ଼ିକୁ ଧକ୍କା ଦେଲା ପିକ୍‌ଅପ୍‌ ଭ୍ୟାନ, ୨ ଗୁରୁତର

ଛେଣ୍ଡିପଦା,୧।୬(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଛେଣ୍ଡିପଦା-ଅନୁଗୋଳ ୬୩ ନମ୍ବର ରାଜ୍ୟ ରାଜପଥର ରାଇଝରଣ ଗ୍ରାମଠାରେ ଶୁକ୍ରବାର ସକାଳ ୭ଟାରେ ଏକ ଶଗଡ଼ ଗାଡିକୁ ପିକ୍‌ଅପ୍‌ ଭ୍ୟାନ୍‌ ଧକ୍କା ଦେବା ଫଳରେ ଦୁଇ ଜଣ ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି। ସେମାନେ ହେଲେ ରାଇଝରଣ ଗ୍ରାମର ଚରଣ ସାହୁ ଓ ସ୍ତ୍ରୀ ଅନ୍ନପୂର୍ଣ୍ଣା ସାହୁ।

ଗଁଦିଆ ଅଞ୍ଚଳରେ ଡାକସେବା ଠପ୍‌

ଗଁଦିଆ ଅଞ୍ଚଳରେ ଡାକସେବା ଠପ୍‌

ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ,୩୧।୫- ବିଭିନ୍ନ ଦାବିନେଇ ଗ୍ରାମୀଣ ଡାକ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ଧର୍ମଘଟ ଯୋଗୁ ଗଁଦିଆ ବ୍ଲକ ଅଞ୍ଚଳରେ ଡାକସେବା ଠପ୍‌ ହୋଇପଡିଛି। ଫଳରେ ଜନସାଧାରଣ ସେବା ପାଇପାରୁ ନାହାନ୍ତି। ବ୍ଲକ ଅଞ୍ଚଳରେ ଥିବା ଗଁଦିଆ, ମଠତେନ୍ତୁଳିଆ, ସଡଙ୍ଗୀ, ବରଦା, ରାଇତଳା, ପିଙ୍ଗୁଆ, ନିହଲପ୍ରସାଦ, ଲେଥେକା, ଖଙ୍କିରା, କାଲୁଣିଗୋଡା, ମନ୍ଦିରା, କାଶିପୁର, ନୂଆଗଡ, କପିଳାସ, ଶୋରିଷିଆପଦା, ସନ୍ଥପୁର, ଲାଉଲଇ, ବିଧାରପୁର ଆଦି ୧୮ଟି ସ୍ଥାନରେ ଡାକସେବା ବନ୍ଦ ରହିଛି।

ଜାତୀୟ ସବ୍‌ଜୁନିୟର ଥ୍ରୋବଲ୍‌ ପ୍ରତିଯୋଗିତା: ଓଡ଼ିଶା ଦଳରେ ଢେଙ୍କାନାଳରୁ ୮ଜଣ

ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ,୩୧।୫- ଆସନ୍ତା ଜୁନ ୬ରୁ ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶର ରାଜଧାନୀ ଭୋପାଳଠାରେ ଆରମ୍ଭ ହେବାକୁ ଥିବା ଜାତୀୟ ସବ୍‌ଜୁନିୟର ଥ୍ରୋବଲ୍‌ ପ୍ରତିଯୋଗିତା ପାଇଁ ମନୋନୀତ ଓଡ଼ିଶା ଦଳରେ ଢେଙ୍କାନାଳରୁ ୮ଜଣ ବାଳିକା ବାଳକ ସ୍ଥାନ ପାଇଛନ୍ତି ା ଏହି ଖେଳାଳିମାନେ ହେଲେ ସାଇନା ବେଗମ୍‌, ଅମ୍ରିତା ସାହୁ, ଆକାଂକ୍ଷା ପ୍ରିୟଦର୍ଶିନୀ ବେହେରା, ଶ୍ରୀୟା ସାହୁ, ପ୍ରିୟଙ୍କା ସାହୁ (ସୁଲକ୍ଷଣା ଦେବୀ ବାଳିକା ବିଦ୍ୟାଳୟ), ରୋଜାଲିନ୍‌ ବାରିକ୍‌, ଅମର୍ତ୍ତ୍ୟ ସାହୁ ଓ ଅନୁଭବ ସାହୁ (ଦିଲ୍ଲୀ ପବ୍ଲିକ୍‌ ସ୍କୁଲ୍‌)। ମନୋନୀତ ଏହି ଖେଳାଳିମାନଙ୍କୁ ଆସୋସିଏଶନ କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ ସଭାପତି ସୁକାନ୍ତ ମିଶ୍ର, ବରିଷ୍ଠ ଉପସଭାପତି ପ୍ରସନ୍ନ କୁମାର ପଟ୍ଟନାୟକ, ପୂର୍ବତନ ନଗରପାଳ ଇନ୍ଦ୍ରମଣି ବେହେରା, ଆଇନଜୀବୀ ଗଗନ ହୋତା, ସରୋଜ ପାଢୀ, ହେମନ୍ତ ଖଟୁଆ, ଅଭିଜିତ ମିଶ୍ର, ପ୍ରେମାନନ୍ଦ ବିହାରୀ ପ୍ରମୁଖ ଶୁଭେଚ୍ଛା ଜଣାଇଥିବା ରାଜ୍ୟ ଥ୍ରୋବଲ୍‌ ଉପସଭାପତି ତଥା ଜିଲା ସଂପାଦକ ଅମୀୟ କୁମାର ଚାନ୍ଦ ଏକ ପ୍ରେସ୍‌ ବିଜ୍ଞପ୍ତିରେ ଜଣାଇଛନ୍ତି ା

ଗଛମୂଳେ ବିଶ୍ରାମ ବେଳେ ଯୁବକ ଗୁରୁତର

କାମାକ୍ଷାନଗର,୩୧।୫(ଡି.ଏନ.ଏ.)- କାମାକ୍ଷାନଗର ଥାନା ବଡସୁଆଳ ପଞ୍ଚାୟତ ହାଟୁଆରୀ ଗ୍ରାମର ଲକ୍ଷ୍ମଣ ପଣ୍ଡାଙ୍କ ପୁଅ ସୁରେଶ ପଣ୍ଡା(୨୨) ଗୁରୁବାର ମଧ୍ୟାହ୍ନରେ ଗଛମୂଳେ ବିଶ୍ରାମ ନେଉଥିବା ବେଳେ ଗୁରୁତର ହୋଇଛନ୍ତି। ତାଙ୍କୁ ପ୍ରଥମେ କାମାକ୍ଷାନଗର ଡାକ୍ତରଖାନା ନିଆଯାଇଥିଲା। ସେଠାରୁ ତାଙ୍କୁ ଢେଙ୍କାନାଳ ମୁଖ୍ୟ ଚିକିତ୍ସାଳୟକୁ ପଠାଇ ଦିଆଯାଇଛି।

ନାରୀ ନିର୍ଯାତନା ରୋକିବାରେ ସରକାର ବିଫଳ

ନାରୀ ନିର୍ଯାତନା ରୋକିବାରେ ସରକାର ବିଫଳ

କାମାକ୍ଷାନଗର,୩୧।୫(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲା କାମାକ୍ଷାନଗର ଅଞ୍ଚଳରେ ଗୁରୁବାର ଭାଜପା ମହିଳା ମୋର୍ଚ୍ଚା ପକ୍ଷରୁ ମହିଳା ସୁରକ୍ଷା ଯାତ୍ରା ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ସଦର ବ୍ଲକ ବାରଦା ଗ୍ରାମ ମନ୍ଦିରରେ ପୂଜାର୍ଚ୍ଚନା ପରେ ଏହି ଯାତ୍ରା ବାହାରି ପଣ୍ଡୁଆଠାରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲା। ସେଠାରେ ପଥପ୍ରାନ୍ତ ସଭା କରାଯାଇଥିଲା।

ଗ୍ରୀଷ୍ମକାଳୀନ ଶିକ୍ଷା ଶିବିର ଉଦ୍‌ଯାପିତ

ଗ୍ରୀଷ୍ମକାଳୀନ ଶିକ୍ଷା ଶିବିର ଉଦ୍‌ଯାପିତ

କାମାକ୍ଷାନଗର,୩୧ା୫(ଡି.ଏନ.ଏ)- କାମାକ୍ଷାନଗର ପଞ୍ଚାୟତିରାଜ ଉଚ୍ଚ ବିଦ୍ୟାଳୟ ପରିସରରେ ବୁଧବାର ଗ୍ରୀଷ୍ମକାଳୀନ ଶିକ୍ଷା ଶିବିର ଉଦ୍‌ଯାପିତ ହୋଇଯାଇଛି। ମାସେ ଧରି ଚାଲିଥିବା ଏହି ଶିବିରରେ ପାଠପଢ଼ା ସହ ପିଲାମାନଙ୍କୁ ନୃତ୍ୟ, ସଙ୍ଗୀତ, ବାଦ୍ୟଯନ୍ତ୍ର, ମୂର୍ତ୍ତି ଓ ଚିତ୍ରକଳା ଶିକ୍ଷା ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଥିଲା। ନାଟ୍ୟ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଦିନେଶ ଦାସ, ଚିତ୍ରଶିଳ୍ପୀ ଆଶୁତୋଷ ପାଣିଗ୍ରାହୀ, ନୃତ୍ୟଗୁରୁ ଜିତେନ୍ଦ୍ର କୁମାର ଷଣ୍ଢ ଓ ସଙ୍ଗୀତ ଶିକ୍ଷକ ଅମିତ କୁମାର ନାୟକ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରମାନଙ୍କୁ ବିଭିନ୍ନ କଳାତ୍ମକ ଶିକ୍ଷା ପ୍ରଦାନ କରିଥିଲେ।

ପରୀ ମାରାଥନ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ

ପରୀ ମାରାଥନ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ

ବଅଁରପାଳ,୩୧।୫(ଡି.ଏନ.ଏ)- ନାଲ୍‌କୋ ପୋଲିସ ପକ୍ଷରୁ ବୁଧବାର ପରୀ ମାରାଥନ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା।

ସର୍ଭେ କାର୍ଯ୍ୟବେଳେ ଅଘଟଣ: ନଦୀରେ ବୁଡ଼ିଗଲେ ୨

ସର୍ଭେ କାର୍ଯ୍ୟବେଳେ ଅଘଟଣ: ନଦୀରେ ବୁଡ଼ିଗଲେ ୨

କଣିହାଁ,୩୧।୫(ଡି.ଏନ.ଏ)- କଣିହାଁ ବ୍ଳକ ସମଲ ବ୍ୟାରେଜ ତଳେ ବ୍ରାହ୍ମଣୀ ନଦୀରେ ଗୁରୁବାର ଅଘଟଣ ଘଟିଛି। ସର୍ଭେ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଥିବାବେଳେ ୨ଜଣ ନଦୀରେ ବୁଡ଼ିଯାଇଛନ୍ତି। ଖବରପାଇ କଣିହାଁ ଅଗ୍ନିଶମ କର୍ମଚାରୀ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ପହଞ୍ଚି ଉଦ୍ଧାର କାର୍ଯ୍ୟ ଚଳାଇଛନ୍ତି।

ବଅଁରପାଳ ଗୋଷ୍ଠୀ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦ୍ର: ଜଣେ ଡାକ୍ତରରେ ଚାଲିଛି ରୋଗୀସେବା

ବଅଁରପାଳ ଗୋଷ୍ଠୀ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦ୍ର: ଜଣେ ଡାକ୍ତରରେ ଚାଲିଛି ରୋଗୀସେବା

ବଅଁରପାଳ,୩୧।୫(ଡି.ଏନ.ଏ)- ବଅଁରପାଳ ଗୋଷ୍ଠୀ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦ୍ରରେ ବର୍ତ୍ତମାନ ଡାକ୍ତର ଅଭାବ ଯୋଗୁ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟସେବା ବିପର୍ଯ୍ୟସ୍ତ ହୋଇପଡ଼ିଛି। ୬ ଜଣ ଡାକ୍ତରଙ୍କ ବଦଳରେ ଜଣେ ମାତ୍ର ଡାକ୍ତର ଏଠାରେ ରୋଗୀସେବା କରୁଛନ୍ତି। ଫଳରେ ରୋଗୀମାନେ ନାହିଁ ନ ଥିବା ଅସୁବିଧାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେଉଛନ୍ତି।

ରଥଯାତ୍ରା ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତି ବୈଠକ

ରଥଯାତ୍ରା ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତି ବୈଠକ

ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ,୩୧।୫- ଢେଙ୍କାନାଳ ପ୍ରସିଦ୍ଧ ରଥଯାତ୍ରା ପାଇଁ ଜିଲା କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ସଦ୍‌ଭାବନା ଗୃହରେ ଗୁରୁବାର ଏକ ପ୍ରସ୍ତୁତି ବୈଠକ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି।