ଅନଗୁଳ-ଢେଙ୍କାନାଳ

ଜିଲା ପୋଲିସ ସ୍ତରରେ ଅଦଳବଦଳ

ବଅଁରପାଳ,୭।୪(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ପୋଲିସ ପ୍ରଶାସନରେ ଶୁକ୍ରବାର ରାତିରେ ଅଦଳବଦଳ ହୋଇଛି। ବିଭିନ୍ନ ଥାନା ଓ ଫାଣ୍ଡି କାର୍ଯ୍ୟାଳୟର କନଷ୍ଟେବଳ ଓ ହାବିଲଦାରଙ୍କ ବଦଳି ହୋଇଛି।

ପ୍ରଦୂଷଣ ହ୍ରାସ ଦିଗରେ ପ୍ରଶାସନ ଉଦାସୀନ; ତାଳଚେରରେ ନିର୍ମାଣ ହୋଇପାରିନି ବାୟୋପାର୍କ

ପ୍ରଦୂଷଣ ହ୍ରାସ ଦିଗରେ ପ୍ରଶାସନ ଉଦାସୀନ; ତାଳଚେରରେ ନିର୍ମାଣ ହୋଇପାରିନି ବାୟୋପାର୍କ

ତାଳଚେର,୬ା୪(ନି.ପ୍ର)- ତାଳଚେରରେ ବଢ଼ୁଛି ପ୍ରଦୂଷଣ। ଖରାଦିନେ ଅହେତୁକ ଭାବେ ବୃଦ୍ଧିପାଉଛି ତାପମାତ୍ରା। ତେଣୁ ଏଭଳି ଏକ ପ୍ରଦୂଷିତ ଓ ଉତ୍ତପ୍ତ ଅଞ୍ଚଳରେ ସ୍ଥିତି ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ପାଇଁ ବାୟୋପାର୍କ ଭଳି ଇଣ୍ଟିଗ୍ରେଟେଡ ପ୍ରୋଜେକ୍ଟ କରାଯିବାକୁ ୫ବର୍ଷ ତଳେ ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଆଯାଇଥିଲା। ଏଥିପାଇଁ ଓଡ଼ିଶା ଏନଭାଇରନମେଣ୍ଟ ମ୍ୟାନେଜମେଣ୍ଟ ଫଣ୍ଡରୁ ଅର୍ଥ ଯୋଗାଇ ଦିଆଯିବ ବୋଲି ମଧ୍ୟ କୁହାଯାଇଥିଲା। ପ୍ରକଳ୍ପ ରିପୋର୍ଟ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିବାକୁ ଅନୁଗୋଳ ଜିଲାପାଳ ଓ ଡିଏଫଓଙ୍କୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ବି ଦିଆଯାଇ ଥିଲା। କିନ୍ତୁ ପାର୍କ ନିର୍ମାଣ ତ ଦୂରର କଥା, ଏଯାଏ ପ୍ରକଳ୍ପ ରିପୋର୍ଟ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରାଯାଇ ନାହିଁ କି ଜମି ଚିହ୍ନଟ ମଧ୍ୟ କରାଯାଇ ନାହିଁ।

ଅସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକର ପରିବେଶରେ ଚାଲିଛି ମିକ୍ସଚର ଫ୍ୟାକ୍ଟ୍ରି

ଅସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକର ପରିବେଶରେ ଚାଲିଛି ମିକ୍ସଚର ଫ୍ୟାକ୍ଟ୍ରି

ବଅଁରପାଳ, ୬।୪ (ଡି.ଏନ.ଏ.)-ବଅଁରପାଳ, ଗୋତମରା ସମେତ ଏହାର ଆଖପାଖ ଅଞ୍ଚଳରେ ୧୦ରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ମିକ୍ସଚର ଫ୍ୟାକ୍ଟ୍ରି ରହିଛି। ହେଲେ ସେଥିରୁ କେତୋଟି ବିନା ଲାଇସେନ୍ସରେ ଚାଲୁଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହେଉଛି। ଏସବୁ ଫ୍ୟାକ୍ଟ୍ରିରେ ଉପଯୁକ୍ତ ଭିତ୍ତିଭୂମି ନ ଥିବାରୁ ଅତି ଅସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକର ପରିବେଶରେ ମିକ୍ସଚର ପ୍ରସ୍ତୁତ କରାଯାଉଥିବା ନେଇ ଅଭିଯୋଗ ବଢ଼ିବାରେ ଲାଗିଛି। ଦୀର୍ଘଦିନ ହେଲା ଏହି ଫ୍ୟାକ୍ଟ୍ରିଗୁଡ଼ିକ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ଷମ ଥିଲେ ବି ପ୍ରଶାସନ, ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ବିଭାଗ କିମ୍ବା ଖାଦ୍ୟ ନିରୀକ୍ଷକଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ଯାଞ୍ଚ କରାଯାଉ ନାହିଁ।

ପ୍ରାଥମିକସ୍ତରରୁ କଠିନ ପରିଶ୍ରମ ଜାରି ରହୁ

ପ୍ରାଥମିକସ୍ତରରୁ କଠିନ ପରିଶ୍ରମ ଜାରି ରହୁ

ବଇଣ୍ଡା,୬।୪(ଡି.ଏନ.ଏ)- ପ୍ରତ୍ୟେକ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ର ପ୍ରାଥମିକ ସ୍ତରରୁ କଠିନ ପରିଶ୍ରମ ଜାରି ରଖିବା ଆବଶ୍ୟକ। ଏହାଦ୍ୱାରା ସଫଳତା ପାଇବା ସହଜ ହୋଇପାରିବ। ଏହାସହ ପିଲାମାନଙ୍କୁ ପରିବାର ପକ୍ଷରୁ ସଂସ୍କାରମୂଳକ ଶିକ୍ଷା ପ୍ରଦାନ ଉପରେ ଗୁରୁତ୍ୱ ଦିଆଯିବା ଉଚିତ ବୋଲି ମଙ୍ଗଳବାର କିଶୋରନଗର ବ୍ଲକ ବଇଣ୍ଡା ସ୍ଥିତ ଧରଣୀଧର ପବ୍ଲିକ ସ୍କୁଲର ବାର୍ଷିକ ଉତ୍ସବରେ ଯୋଗଦେଇଥିବା ଅତିଥିମାନେ ମତ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି।

ବସ୍‌-କାର୍‌ ଧକ୍କା: ଜଣେ ମୃତ, ୩୦ ଆହତ

ବସ୍‌-କାର୍‌ ଧକ୍କା: ଜଣେ ମୃତ, ୩୦ ଆହତ

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ,୬।୪- ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ଜରପଡ଼ା ଥାନା ୫୫ନଂ ଜାତୀୟ ରାଜପଥର ତୁବେ ନିକଟରେ ଶୁକ୍ରବାର ସକାଳେ ଏକ ଦୁର୍ଘଟଣା ଘଟିଛି। ବୌଦ୍ଧରୁ ଅନୁଗୋଳ ଅଭିମୁଖେ ଆସୁଥିବା ଏକ ବସ୍‌ ସହିତ କାର୍‌ର ମୁହଁାମୁହିଁ ଧକ୍କା ହେବାରୁ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ କାର୍‌ ଚାଳକ ନରସିଂହପୁରର ସଂଗ୍ରାମ କେଶରୀ ମହାଳିକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି। ବସ୍‌ରେ ଥିବା ଯାତ୍ରୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ୩୦ ଜଣ ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି। ସେମାନଙ୍କୁ ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ମୁଖ୍ୟ ଚିକିତ୍ସାଳୟରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଛି। ଖବର ଲେଖାହେବା ବେଳକୁ ସେଠାରେ ୩ଜଣ ଯାତ୍ରୀ ଚିକିତ୍ସାଧୀନ ଥିବାବେଳେ ଅନ୍ୟମାନଙ୍କୁ ଘରକୁ ପଠାଇ ଦିଆଯାଇଛି।

କୃଷି, କୃଷକର ବିକାଶ ଉପରେ ଗୁରୁତ୍ୱ

କୃଷି, କୃଷକର ବିକାଶ ଉପରେ ଗୁରୁତ୍ୱ

ଛେଣ୍ଡିପଦା, ୬ା୪(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଛେଣ୍ଡିପଦା ବ୍ଲକସ୍ତରୀୟ କୃଷକ ସମ୍ପର୍କ ମେଳା ଶୁକ୍ରବାର ଚାଙ୍ଗୁଡିଆ ଅଫିସ୍‌ ରାଜୀବ ଭବନ ପରିସରରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି।

ମୋବାଇଲ ଟାଓ୍ବାରରୁ ଚୋରି

ବଇଣ୍ଡା, ୬ା୪(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଠାକୁରଗଡ ଥାନା ବନ୍ତୁଲୁ ଗ୍ରାମରେ ଥିବା ଏୟାରଟେଲ ମୋବାଇଲ ଟାଓ୍ବାରରୁ ଏକ ଜେନେରେଟର ଚୋରି ହୋଇଛି।

ଅବକାରୀ ଚଢ଼ାଉ, ୫ ଗିରଫ

ବଇଣ୍ଡା, ୬ା୪(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଆଠମଲ୍ଲିକ ଅବକାରୀ ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ଶୁକ୍ରବାର ହଣ୍ଡପା ଓ କିଶୋରନଗର ଥାନାର ବିଭିନ୍ନ ଗ୍ରାମରେ ଚଢ଼ାଉ କରାଯାଇ ୩୮ ଲିଟର ଦେଶୀ ମଦ ଜବତ କରାଯାଇଛି।

ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଗସ୍ତ ପାଇଁ ପ୍ରଶାସନିକ ପ୍ରସ୍ତୁତି

ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଗସ୍ତ ପାଇଁ ପ୍ରଶାସନିକ ପ୍ରସ୍ତୁତି

ବଇଣ୍ଡା,୬।୪(ଡି.ଏନ.ଏ)- କିଶୋରନଗର ବ୍ଲକ ନାକିଚି ଅଞ୍ଚଳକୁ ୧୮ ତାରିଖରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ ଦିନିକିଆ ଗସ୍ତରେ ଆସିବେ।

ଅନୁଗୋଳ ଆନ୍ଧ୍ର ବ୍ୟାଙ୍କରୁ ଡକାୟତି; ୨୪ ଲକ୍ଷ, ବନ୍ଧକ ସୁନା ନେଇ ପାର୍‌

ଅନୁଗୋଳ ଆନ୍ଧ୍ର ବ୍ୟାଙ୍କରୁ ଡକାୟତି; ୨୪ ଲକ୍ଷ, ବନ୍ଧକ ସୁନା ନେଇ ପାର୍‌

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ,୬।୪- ଅନୁଗୋଳ ସହର ବଜାରଛକ ଶଙ୍କର ସିନେମା ହଲ ରାସ୍ତାରେ ଥିବା ଆନ୍ଧ୍ର ବ୍ୟାଙ୍କରୁ ଶୁକ୍ରବାର ପୂର୍ବାହ୍ନ ୧୦ଟା ୩୦ରେ ହୋଇଛି ଡକାୟତି। ବନ୍ଧୁକଧାରୀ ୭ରୁ ୮ଜଣ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ ବ୍ୟାଙ୍କ କର୍ମଚାରୀ, ଗ୍ରାହକ, ମ୍ୟାନେଜରଙ୍କୁ ଗୋଟିଏ ରୁମ୍‌ରେ ତାଲା ପକାଇ ୨୪ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ସହ ବନ୍ଧକ ଥିବା ୬୦ ଲକ୍ଷରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ଟଙ୍କାର ସୁନା ଲୁଟି ଫେରାର ହୋଇଯାଇଛନ୍ତି। ଖବରପାଇ ପୋଲିସ ତାଲା ଭାଙ୍ଗି କର୍ମଚାରୀ ଓ ଗ୍ରାହକଙ୍କୁ ବାହାର କରିବା ସହିତ ଦୁର୍ବୃତ୍ତମାନଙ୍କୁ ଧରିବାକୁ ଜୋରଦାର ଉଦ୍ୟମ ଚଳାଇଛି। ଖବର ଲେଖାହେବା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବ୍ୟାଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ଥାନାରେ ଅଭିଯୋଗ କରାଯାଇ ନ ଥିବାବେଳେ ପୋଲିସ ବ୍ୟାଙ୍କ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ଉପସ୍ଥିତିରେ ତଦନ୍ତ ଜାରି ରଖିଛି।

ଢେଙ୍କାନାଳ ପୌରପାଳିକା ଅଧ୍ୟକ୍ଷଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଅନାସ୍ଥା ପ୍ରସ୍ତାବ

ଢେଙ୍କାନାଳ ପୌରପାଳିକା ଅଧ୍ୟକ୍ଷଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଅନାସ୍ଥା ପ୍ରସ୍ତାବ

ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ, ୬।୪: ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲା ପୌରପାଳିକା ଅଧ୍ୟକ୍ଷଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଶୁକ୍ରବାର ଅନାସ୍ଥା ପ୍ରସ୍ତାବ ଅଣାଯାଇଛି। ସରକାରୀ ଯୋଜନାରେ ଅନିୟମିତତା ଓ ଦୁର୍ନୀତି ଅଭିଯୋଗରେ ଏହି ପ୍ରସ୍ତାବ ଅଣାଯାଇଛି।

ବ୍ୟବସାୟୀଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ହତ୍ୟା ଅଭିଯୋଗ

ବ୍ୟବସାୟୀଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ହତ୍ୟା ଅଭିଯୋଗ

କାମାକ୍ଷାନଗର,୬।୪(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲା ତୁମୁସିଂଗା ଥାନା ଅଁଳାବେରେଣୀ ପଞ୍ଚାୟତ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ନିକଟରୁ ଜଣେ ବ୍ୟବସାୟୀଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର ହୋଇଛି। ମୃତକ ହେଲେ ସେହି ଗ୍ରାମର ମାଧବ ବିଶ୍ବାଳ। ତାଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କରାଯାଇଛି ବୋଲି ତାଙ୍କ ପୁଅ ଜଗନ୍ନାଥ ବିଶ୍ବାଳ ଥାନାରେ ଲିଖିତ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି।

ପାଟ୍ରୋଲିଂ ଗାଡ଼ି ଉପରକୁ ଗୁଳିମାଡ଼

ପାଟ୍ରୋଲିଂ ଗାଡ଼ି ଉପରକୁ ଗୁଳିମାଡ଼

ତାଳଚେର,୫। ୪(ନି.ପ୍ର)-ତାଳଚେରସ୍ଥିତ ଏମ୍‌ସିଏଲ୍‌ର ଅନନ୍ତ କୋଇଲା ଖଣି ଅଞ୍ଚଳରେ ବୁଧବାର ରାତିରେ ପାଟ୍ରୋଲିଂ ବେଳେ ସିକ୍ୟୁରିଟି ଗାର୍ଡଙ୍କ ଗାଡ଼ି ଉପରକୁ ଗୁଳିମାଡ ହୋଇଛି।

ବିଜୁ କନ୍ୟାରତ୍ନ ଯୋଜନା ଟାସ୍କଫୋର୍ସ କମିଟି ବୈଠକ

ବିଜୁ କନ୍ୟାରତ୍ନ ଯୋଜନା ଟାସ୍କଫୋର୍ସ କମିଟି ବୈଠକ

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ,୫।୪-ଶିଶୁ କନ୍ୟାଙ୍କ ସୁରକ୍ଷା ନିମନ୍ତେ ଜିଲାରେ ପାଇଲଟ ପ୍ରକଳ୍ପ ଭାବେ ଚାଲୁଥିବା ବିଜୁ କନ୍ୟାରତ୍ନ ଯୋଜନାର ବିଭିନ୍ନ ସଚେତନତା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମର କାର୍ଯ୍ୟକାରିତା ପାଇଁ ୧୬ତମ ଜିଲାସ୍ତରୀୟ ଟାସ୍କଫୋର୍ସ କମିଟି ବୈଠକ ଗୁରୁବାର ଅତିରିକ୍ତ ଜିଲାପାଳ ତପନ କୁମାର ଶତପଥୀଙ୍କ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତାରେ ଜିଲା କୋର୍ଟରୁମ୍‌ ଠାରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି।

ଜିଲା କୋର୍ଟ କମ୍ପ୍ଲେକ୍ସ ଉଦ୍‌ଘାଟନ ସ୍ଥଗିତ

ଜିଲା କୋର୍ଟ କମ୍ପ୍ଲେକ୍ସ ଉଦ୍‌ଘାଟନ ସ୍ଥଗିତ

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ,୫।୪-ଆସନ୍ତା ୭ ତାରିଖରେ ହେବାକୁ ଥିବା ଜିଲା କୋର୍ଟ କମ୍ପ୍ଲେକ୍ସ ଉଦ୍‌ଘାଟନ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ସ୍ଥଗିତ ରହିଛି ଓ ଏହା ୨୧ କିମ୍ବା ୨୮କୁ ଧାର୍ଯ୍ୟ କରାଯିବ ବୋଲି ଓକିଲ ସଂଘ ସଭାପତି ଦିଲୀପ କୁମାର ଦାସ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି।

ଭଦ୍ରମୁଖା ଉପରୁ ପରଦା ହଟାଇଲା ପୋଲିସ

ଭଦ୍ରମୁଖା ଉପରୁ ପରଦା ହଟାଇଲା ପୋଲିସ

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ,୫।୪-ଅନୁଗୋଳ ଓ ବଅଁରପାଳ ଥାନା ପୋଲିସ ଗୁରୁବାର ସ୍ପେୟାରପାର୍ଟସ ଚୋରି କରୁଥିବା ଏକ ବଡ଼ ଗ୍ୟାଙ୍ଗର ପର୍ଦ୍ଦାଫାଶ କରିବା ସହ ଏହାର ୨ ସଦସ୍ୟଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଛି। ତେବେ ଏହି ଗ୍ୟାଙ୍ଗ ସମ୍ପର୍କରେ ପୋଲିସ ଯେଉଁ ତଥ୍ୟ ଦେଇଛି ତାହା ଜିଲାରେ ଚାଞ୍ଚଲ୍ୟ ଖେଳାଇ ଦେଇଛି। ଗୋଟିଏ ପରିବାରର ୬ ସଦସ୍ୟଙ୍କ ସହ ମୋଟ୍‌ ୧୦ ଜଣିଆ ଏହି ଗ୍ୟାଙ୍ଗ ରାଜ୍ୟର ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରୁ ଗାଡ଼ି, ମେଶିନ ଓ ପାର୍ଟସ ଚୋରି କରି ତାହାକୁ ଗୋଦାମ ରଖୁଥିଲେ। ଏଥିସହ ସହଯୋଗୀଙ୍କ ଦୋକାନ ମାଧ୍ୟମରେ ବିକ୍ରି କରୁଥିଲେ। ସେମାନଙ୍କ ନଁାରେ ରାଜ୍ୟର ବିଭିନ୍ନ ଥାନାରେ ୮୭ଟି ମାମଲା ରହିଛି। ୧୨ଟି ୧୦ ଚକିଆ ଟ୍ରକ୍‌ ଓ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ଗାଡ଼ି ବ୍ୟବସାୟରେ ଲଗାଇଥିବାରୁ ସମ୍ପୃକ୍ତ ପରିବାର ବ୍ୟବସାୟୀ ବୋଲି ସାଧାରଣରେ ଧାରଣା ଥିଲା। ହେଲେ ପୋଲିସ ସମ୍ପୃକ୍ତ ପରିବାରର ମୁଖା ଖୋଲିଦେବା ପରେ ଏହା ଜିଲାରେ ଚର୍ଚ୍ଚାର ବିଷୟ ହୋଇଛି। ପୋଲିସ ଉକ୍ତ ଗ୍ୟାଙ୍ଗର ୨ ସଦସ୍ୟଙ୍କୁ ଗିରଫ କରି କୋର୍ଟଚାଲାଣ କରିଛି। ସେମାନଙ୍କଠାରୁ ୧୫୦ଟି ବୋମା ସହ ଲକ୍ଷାଧିକ ଟଙ୍କାର ସ୍ପେୟାରପାର୍ଟସ ଜବତ କରାଯାଇଛି।

ଯଶୋବନ୍ତ ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡ ମାମଲା: ୮ଗିରଫ

ଯଶୋବନ୍ତ ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡ ମାମଲା: ୮ଗିରଫ

ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ, ୫ା୪-ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲା ଯୁବ ବିଜେଡି ସଭାପତି ଯଶୋବନ୍ତ ପରିଡ଼ା ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡ ମାମଲାରେ ପୋଲିସ ୮ଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଛି।

ପୋଖରୀରୁ ଶିଶୁ କନ୍ୟା ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର

ପୋଖରୀରୁ ଶିଶୁ କନ୍ୟା ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର

ପରଜଙ୍ଗ,୫।୪(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲା ପରଜଙ୍ଗ ବ୍ଲକ ଜୟପୁରା କାଟେଣି ପଞ୍ଚାୟତ ଟୁଲୁକ ପାଟିଆ ଗ୍ରାମ ନିକଟରେ ଥିବା ଏକ ପୋଖରୀରୁ ବୁଧବାର ଅପରାହ୍ନରେ ଏକ ନବଜାତ ଶିଶୁ କନ୍ୟା ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର କରାଯାଇ ପୋଖରୀ ହୁଡ଼ାରେ ରଖାଯାଇଥିଲା।

ବିଜେଡି କବ୍‌ଜାରେ ହିନ୍ଦୋଳ ଏନ୍‌ଏସି

ବିଜେଡି କବ୍‌ଜାରେ ହିନ୍ଦୋଳ ଏନ୍‌ଏସି

ହିନ୍ଦୋଳ,୫।୪(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲା ହିନ୍ଦୋଳ ଏନ୍‌ଏସି ନିର୍ବାଚନ ଫଳାଫଳ ଗୁରୁବାର ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି। ଏଥିରେ ବିଜେଡି ବାଜିମାତ୍‌ କରିଛି। ସମୁଦାୟ ୧୬ଟି ଓ୍ବାର୍ଡ ମଧ୍ୟରୁ ଶାସକ ବିଜେଡି ୧୩ଟିରେ ବିଜୟୀ ହୋଇଥିବାବେଳେ ୨ଟିରେ ସ୍ବାଧୀନ ଓ ଗୋଟିଏରେ ଭାଜପା ସନ୍ତୁଷ୍ଟ ହୋଇଛି।

ବିନା ଲାଇସେନ୍ସରେ ଚାଲିଛି କାଠ ଡିପୋ

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ, ୪।୪- ଅନୁଗୋଳ ସହର ସମେତ ନାଲ୍‌କୋ, ବଅଁରପାଳ ଆଦି ଅଞ୍ଚଳରେ ଅନେକ କାଠ ଡିପୋ ବିନା ଲାଇସେନ୍ସରେ ଚାଲୁଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହେଉଛି। ଅଳ୍ପ କେତୋଟିକୁ ଛାଡ଼ିଦେଲେ ପ୍ରାୟ ଡିପୋ ମାଲିକମାନେ ବିଧିବଦ୍ଧ ଭାବେ ସରକାରଙ୍କଠାରୁ ଏଥିନିମନ୍ତେ ଆବଶ୍ୟକ ଅନୁମତି ଆଣିନାହାନ୍ତି। ଉକ୍ତ ଡିପୋଗୁଡ଼ିକରେ ଶାଗୁଆନ, ଶାଳ ପରି ଦାମୀ କାଠ ରଖାଯାଇ ବିକ୍ରି କରାଯାଉଛି।

ରେକର୍ଡ ପରିମାଣର ରାଜସ୍ବ ଆଦାୟ

ଛେଣ୍ଡିପଦା/ଆଠମଲ୍ଲିକ, ୪ା୪ (ଡି.ଏନ.ଏ.) - ଅନୁଗୋଳ ରାଜସ୍ବ ଜିଲା ଛେଣ୍ଡିପଦା ତହସିଲ ଅଫିସ୍‌ ପକ୍ଷରୁ ୨୦୧୭-୧୮ ଆର୍ଥିକ ବର୍ଷରେ ରେକର୍ଡ ପରିମାଣ ରାଜସ୍ବ ଆଦାୟ ହୋଇଥିବା ଜଣାପଡିଛି। ଖଜଣା, ବିବିଧ ରାଜସ୍ବ ଏବଂ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ବାବଦକୁ ମୋଟ୍‌ ୧୯ କୋଟି ୫୧ ଲକ୍ଷ ୯୧ ହଜାର ୫ଶହ ୯୮ ଟଙ୍କା ଆଦାୟ ପାଇଁ ଲକ୍ଷ୍ୟ ଧାର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଥିବାବେଳେ ଚଳିତ ବର୍ଷ ୧୭ କୋଟି ୬୪ ଲକ୍ଷ ୫୭ ହଜାର ୪ଶହ ୭୧ ଟଙ୍କା ରାଜସ୍ବ ମିଳିପାରିଛି।

୭ କମ୍ପାନୀ ଉପରେ ଗଡୁଛି ୩୬.୪୭ କୋଟି

୭ କମ୍ପାନୀ ଉପରେ ଗଡୁଛି ୩୬.୪୭ କୋଟି

ଓଡ଼ାପଡ଼ା, ୪।୪(ଡି.ଏନ.ଏ.): ଶିଳ୍ପସମୃଦ୍ଧ ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲାରେ ଗଢ଼ିଉଠିଥିବା କମ୍ପାନୀ ଉପରେ ଟିକସ ବାକି ଗଡ଼ୁଛି। କୋର୍ଟରେ ପହଞ୍ଚତ୍ଲାଣି ମାମଲା। ଏହାସତ୍ତ୍ୱେ କାରଖାନା କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ ନିଦାବିଷ୍ଣୁ ପାଲଟିଛନ୍ତି । ଅନ୍ୟପଟେ ପରିଚାଳନାଗତ ତ୍ରୁଟିରୁ କେତେକ କାରଖାନା ବନ୍ଦ ହୋଇସାରିଛି।

ଟ୍ରେନରେ କଟି ଯୁବକ ମୃତ

ଟ୍ରେନରେ କଟି ଯୁବକ ମୃତ

ବନ୍ତଳା,୪।୪(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ରାଣୀଗୋଡ ଷ୍ଟେଶନରୁ ପ୍ରାୟ ୩ଶହ ମିଟର ଦୂରରୁ ବୁଧବାର ଜଣେ ଯୁବକଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର କରାଯାଇଛି ।

ବ୍ଲକସ୍ତରୀୟ କୃଷକ ସମ୍ପର୍କମେଳା ଉଦ୍‌ଘାଟିତ

ବ୍ଲକସ୍ତରୀୟ କୃଷକ ସମ୍ପର୍କମେଳା ଉଦ୍‌ଘାଟିତ

ବଅଁରପାଳ,୪।୪(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ବଅଁରପାଳ ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ପରତରାଠାରେ ବୁଧବାର ଏକ ବ୍ଲକସ୍ତରୀୟ କୃଷକ ସମ୍ପର୍କ ମେଳା ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି।