ଅନଗୁଳ-ଢେଙ୍କାନାଳ

ପୂର୍ବ ଶତ୍ରୁତାରୁ ମୃତଦେହ ଉଠାଇଲେନି ପଡୋଶୀ: ସତ୍କାର କରାଇଲେ ଯୁବ ବାହିନୀ ସଦସ୍ୟ

ପୂର୍ବ ଶତ୍ରୁତାରୁ ମୃତଦେହ ଉଠାଇଲେନି ପଡୋଶୀ: ସତ୍କାର କରାଇଲେ ଯୁବ ବାହିନୀ ସଦସ୍ୟ

ପରଜଙ୍ଗ, ୧୬ା୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ.): ପୂର୍ବ ଶତ୍ରୁତାରୁ ମୃତଦେହକୁ କାନ୍ଧେଇ ନେବାକୁ ଆସିଲେନି ପଡୋଶୀ କିମ୍ବା ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକେ। ଫଳରେ ଅସହାୟ ହୋଇ ସ୍ତ୍ରୀ ମରଶରୀର ଧରି ଝିଅଙ୍କ ସହ ବାପ ଘରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ। ସେଠି ମଧ୍ୟ ସହାୟତା ମିଳିପାରି ନ ଥିଲା। 

ଜାଗା ମିଶନ ଯୋଜନାର ଶୁଭାରମ୍ଭ: ସହରାଞ୍ଚଳ ବସ୍ତି ବାସିନ୍ଦାଙ୍କୁ ପ୍ରମାଣପତ୍ର

ଜାଗା ମିଶନ ଯୋଜନାର ଶୁଭାରମ୍ଭ: ସହରାଞ୍ଚଳ ବସ୍ତି ବାସିନ୍ଦାଙ୍କୁ ପ୍ରମାଣପତ୍ର

ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ,୧୬ା୧୧: ଢେଙ୍କାନାଳ ମିନି ଷ୍ଟାଡିୟମଠାରେ ଗୁରୁବାର ପୂର୍ବାହ୍ନ ୧୧ଟାରେ ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ଜାଗା ମିଶନର ଶୁଭାରମ୍ଭ ହୋଇଛି। ଗୃହ ନିର୍ମାଣ ଓ ନଗର ଉନ୍ନୟନ ବିଭାଗ ତରଫରୁ ଅନୁଷ୍ଠିତ ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମକୁ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ ଭିଡିଓ କନଫରେନ୍ସିଂ ମାଧ୍ୟମରେ ଉଦ୍‌ଘାଟନ କରିବା ପରେ ଆୟୋଜିତ ସମାରୋହରେ ହିତାଧିକାରୀମାନଙ୍କୁ ଭୂମି ଅଧିଗ୍ରହଣ ପ୍ରମାଣପତ୍ର ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଥିଲା। 

ପୂର୍ବ ଶତ୍ରୁତାରୁ ସହାୟତା କଲେନି ପଡୋଶୀ: ସତ୍କାର କରାଇଲେ ଯୁବ ବାହିନୀ ସଦସ୍ୟ

ପୂର୍ବ ଶତ୍ରୁତାରୁ ସହାୟତା କଲେନି ପଡୋଶୀ: ସତ୍କାର କରାଇଲେ ଯୁବ ବାହିନୀ ସଦସ୍ୟ

ପରଜଙ୍ଗ, ୧୫ା୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ପୂର୍ବ ଶତ୍ରୁତାରୁ ମୃତଦେହକୁ କାନ୍ଧେଇ ନେବାକୁ ଆସିଲେନି ପଡୋଶୀ କିମ୍ବା ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକେ। ଫଳରେ ଅସହାୟ ହୋଇ ସ୍ତ୍ରୀ ମରଶରୀର ଧରି ଝିଅଙ୍କ ସହ ବାପ ଘରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ। ସେଠି ମଧ୍ୟ ସହାୟତା ମିଳିପାରି ନ ଥିଲା।

୬ ଶହ ଲିଟର ଡିଜେଲ ଜବତ, ୫ ଗିରଫ

୬ ଶହ ଲିଟର ଡିଜେଲ ଜବତ, ୫ ଗିରଫ

ତାଳଚେର,୧୫ା୧୧(ନି.ପ୍ର.)- ଏମ୍‌ସିଏଲ ଅନନ୍ତ କୋଇଲା ଖଣିର ସିକ୍ୟୁରିଟି କର୍ମଚାରୀମାନେ ବୁଧବାର ରାତିରେ ଏକ ପିକ୍‌ଅପ ଭ୍ୟାନ ସହିତ ୬ ଶହ ଲିଟର ଡିଜେଲ ଜବତ କରିଛନ୍ତି। 

ପରିଶ୍ରମ ଦ୍ୱାରା  ସଫଳ ସ୍ଥାନରେ ପହଞ୍ଚି ହେବେ

ପରିଶ୍ରମ ଦ୍ୱାରା ସଫଳ ସ୍ଥାନରେ ପହଞ୍ଚି ହେବେ

ବଇଣ୍ଡା,୧୫।୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)- କଠିନ ପରିଶ୍ରମ କର।  ସମସ୍ତଙ୍କର  ଆସ୍ଥା ଭାଜନ ହୁଅ। ସରକାରୀସ୍ତରରେ ନିଯୁକ୍ତି ନ ପାଇ ନିରାଶ ନହେବା ପାଇଁ  ବିଭିନ୍ନ ବ୍ୟାଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ଋଣ ଯୋଗାଇ ଦିଆଯାଉଛି। 

ଦନ୍ତାହାତୀ ଶିକାର ଅଭିଯୋଗରେ ୨ ଗିରଫ

ଦନ୍ତାହାତୀ ଶିକାର ଅଭିଯୋଗରେ ୨ ଗିରଫ

ବଇଣ୍ଡା,୧୫।୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ଆଠମଲ୍ଲିକ ବ୍ଲକ  ହଣ୍ଡପା ରେଞ୍ଜର  ହେମାମୁରା  ଗ୍ରାମରେ ମଙ୍ଗଳବାର ରାତିରେ ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ଆଘାତରେ ଦନ୍ତାହାତୀ ମୃତ୍ୟୁବରଣ କରିଥିବା ଅଭିଯୋଗରେ ଗୁରୁବାର ୨ ଶିକାରୀଙ୍କୁ ହଣ୍ଡପା ବନ ବିଭାଗ ଗିରଫ କରିଛି।

ସାତକୋଶିଆ ବ୍ୟାଘ୍ର ପ୍ରକଳ୍ପକୁ ଧକ୍କା : ଯୁବ ମହାବଳ   ‘ମହାବୀର’ର ମୃତ୍ୟୁ

ସାତକୋଶିଆ ବ୍ୟାଘ୍ର ପ୍ରକଳ୍ପକୁ ଧକ୍କା : ଯୁବ ମହାବଳ ‘ମହାବୀର’ର ମୃତ୍ୟୁ

ବନ୍ତଳା/ଅନୁଗୋଳ/ଭୁବନେଶ୍ୱର,୧୫ା୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ସାତକୋଶିଆ ବ୍ୟାଘ୍ର ପ୍ରକଳ୍ପକୁ ଲାଗିଛି ଗଭୀର ଧକ୍କା। ଉତ୍ପାତିଆ ବାଘୁଣୀ ସୁନ୍ଦରୀ ପୂର୍ବରୁ ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶର କାହ୍ନା ଅଭୟାରଣ୍ୟରୁ ସାତକୋଶିଆ ଅଣାଯାଇଥିବା ଯୁବ ମହାବଳ ‘ମହାବୀର’ର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ସାତକୋଶିଆ କୋର୍‌ ଏରିଆ ରାଇଗୋଡ଼ାରୁ ନୂଆଗଡ଼ା ରାସ୍ତାର ୫ ଶହ ମିଟର ଦୂରରେ ମହାବଳର ମୃତଦେହ ଠାବ କରାଯାଇଛି

ନବ ନିର୍ମାଣ କୃଷକ ସଙ୍ଗଠନର ଶାନ୍ତିପୂର୍ଣ୍ଣ ପ୍ରତିବାଦ ସଭା

ନବ ନିର୍ମାଣ କୃଷକ ସଙ୍ଗଠନର ଶାନ୍ତିପୂର୍ଣ୍ଣ ପ୍ରତିବାଦ ସଭା

 ପରଜଙ୍ଗ, ୧୫।୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ.): ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲା ପରଜଙ୍ଗ ଥାନା ସମ୍ମୁଖରେ ଗୁରୁବାର ନବ ନିର୍ମାଣ କୃଷକ ସଙ୍ଗଠନର ଶାନ୍ତିପୂର୍ଣ୍ଣ ପ୍ରତିବାଦ ସଭା ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି।

ଧନ୍ଦାମୂଳକ ପ୍ରଶିକ୍ଷଣ ଓ ନିଯୁକ୍ତି ପରାମର୍ଶ ଶିବିର

ଧନ୍ଦାମୂଳକ ପ୍ରଶିକ୍ଷଣ ଓ ନିଯୁକ୍ତି ପରାମର୍ଶ ଶିବିର

ଛେଣ୍ଡିପଦା,୧୫।୧୧(ସ୍ବ.ପ୍ର)- ଛେଣ୍ଡିପଦା ପଞ୍ଚାୟତ ସମିତି ସଭାଗୃହଠାରେ ଜିଲା ଖଣିଜ ପାଣ୍ଠି ସହାୟତାରେ ଧନ୍ଦାମୂଳକ ପ୍ରଶିକ୍ଷଣ ଓ ନିଯୁକ୍ତି ପରାମର୍ଶ ଶିବିର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। 

ଢେଙ୍କାନାଳରେ ଜାଗା ମିଶନ ଯୋଜନାର ଶୁଭାରମ୍ଭ, ହିତାଧିକାରୀଙ୍କୁ ଭୂମି ଅଧିକାର ପ୍ରମାଣ ପତ୍ର ବଣ୍ଟନ

ଢେଙ୍କାନାଳରେ ଜାଗା ମିଶନ ଯୋଜନାର ଶୁଭାରମ୍ଭ, ହିତାଧିକାରୀଙ୍କୁ ଭୂମି ଅଧିକାର ପ୍ରମାଣ ପତ୍ର ବଣ୍ଟନ

ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ,୧୫।୧୧: ଢେଙ୍କାନାଳ ମିନି ଷ୍ଟାଡିୟମଠାରେ ଜାଗା ମିଶନ ଯୋଜନାର ଗୁରୁବାର ଶୁଭାରମ୍ଭ କରାଯାଇଛି। ଗୃହ ନିର୍ମାଣ ଓ ନଗର ଉନ୍ନୟନ ବିଭାଗ, ଓଡ଼ିଶା ସରକାରଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ପୁରୀରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ ଏହାକୁ ଶୁଭାରମ୍ଭ କରିବା ପରେ ଢେଙ୍କାନାଳରେ ହିତାଧିକାରୀଙ୍କୁ ଭୂମି ଅଧିକାର ପ୍ରମାଣ ପତ୍ର ଓ ମୌଳିକ ସୁବିଧା ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଛି। 

ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ଆଘାତରେ ପୁଣି ୨ ହାତୀ ମୃତ

ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ଆଘାତରେ ପୁଣି ୨ ହାତୀ ମୃତ

ବଇଣ୍ଡା,(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)/ବାରିପଦା ଅଫିସ,୧୫।୧୧: ଗତ ୨୭ ତାରିଖରେ ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲାର କମଳାଙ୍ଗ ଗ୍ରାମ ନିକଟରେ ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ସଂସ୍ପର୍ଶରେ ୭ ହାତୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଥିଲା। 

ହାତୀ ଉପଦ୍ରବ: ୩ ଏକର ଧାନ ଫସଲ ଖାଇଲେ

ହାତୀ ଉପଦ୍ରବ: ୩ ଏକର ଧାନ ଫସଲ ଖାଇଲେ

ଛେଣ୍ଡିପଦା,୧୫।୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଅନୁଗୋଳ ବନଖଣ୍ଡ ଜରପଡା ଫରେଷ୍ଟ ରେଞ୍ଜ ଅନ୍ତର୍ଗତ ଦୁର୍ଗାପୁର ୪ ନଂ. କମ୍ପାଟମେଣ୍ଟ ଅଧୀନରେ ଥିବା ପଣ୍ଡୁଆକଟା ଚକ ଇଲାକାରେ ବୁଧବାର ରାତିରେ ହାତୀ ଉପଦ୍ରବ କରିଛନ୍ତି। ୧୩ ହାତୀ ବ୍ୟାପକ ଧାନ ଫସଲ ଖାଇ ନଷ୍ଟ କରିଥିବା ଜଣାପଡିଛି। ବିଶେଷ କରି ଦୁର୍ଗାପୁର ଗ୍ରାମର ଚାଷୀ ଧରଣୀ ବୁର୍ଗୀ, ଆଦିତ୍ୟ ବୁର୍ଗୀ, ସୋମନାଥ ବୁର୍ଗୀ ପ୍ରମୁଖଙ୍କ ପ୍ରାୟ ୩ ଏକରରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ଧାନ ଫସଲ ଖାଇ ଦଳିଚକଟି ନଷ୍ଟ କରିଥିବା ସେମାନେ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି। 

ସାତକୋଶିଆରେ ବାଘ ମୃତ୍ୟୁ

ସାତକୋଶିଆରେ ବାଘ ମୃତ୍ୟୁ

ଭୁବନେଶ୍ୱର/ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ,ବନ୍ତଳା,୧୫।୧୧(ବ୍ୟୁରୋ)- -ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ସାତକୋଶିଆ ବ୍ୟାଘ୍ର ପ୍ରକଳ୍ପଠାରେ ବାଘମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିବା ବୁଧବାର ସୂଚନା ମିଳିଛି। ହିନ୍ଦୋଳ ନରସିଂହପୁର ସୀମାଠାରେ ବାଘର ମୃତଦେହ ଠାବ କରାଯାଇଛି।

ଶକ୍ତି ସୁଗାର୍ସରେ ଆରମ୍ଭ ହେଲା ଆଖୁପେଡ଼ା: ପେଡ଼ାଯିବ ୩.୫୦ ଲକ୍ଷ ମେଟ୍ରିକ ଟନ୍‌ ଆଖୁ

ଶକ୍ତି ସୁଗାର୍ସରେ ଆରମ୍ଭ ହେଲା ଆଖୁପେଡ଼ା: ପେଡ଼ାଯିବ ୩.୫୦ ଲକ୍ଷ ମେଟ୍ରିକ ଟନ୍‌ ଆଖୁ

ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ, ୧୪ା୧୧-ଢେଙ୍କାନାଳ ସଦର ବ୍ଲକ ହରିପୁରସ୍ଥିତ ଶକ୍ତିସୁଗାର୍ସ ଲିମିଟେଡ୍‌ ଚିନି କାରଖାନାରେ ବୁଧବାରଠାରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି ଆଖୁପେଡ଼ା। ଚଳିତବର୍ଷ ୩ ଲକ୍ଷ ୫୦ହଜାର ମେଟ୍ରିକ ଟନ୍‌ ଆଖୁ ପେଡ଼ାଯିବାକୁ ଲକ୍ଷ୍ୟ ଧାର୍ଯ୍ୟ କରାଯାଇଛି। 

ମନେପଡ଼ିଲେ ନେହେରୁ

ମନେପଡ଼ିଲେ ନେହେରୁ

ଛେଣ୍ତିପଦା, ୧୪।୧୧(ସ୍ବ.ପ୍ର.)-ଛେଣ୍ତିପଦା ବ୍ଲକ  ଚାଙ୍ଗୁଡ଼ିଆ ଗ୍ରାମର ମା’ କାଳୀ ୟୁଥ୍‌ କ୍ଲବ ଏବଂ ଅନୁଗୋଳ ନେହେରୁ ଯୁବକେନ୍ଦ୍ରର ମିଳିତ ଆନୁକୂଲ୍ୟରେ ବୁଧବାର ମହାନ୍‌ ରାଷ୍ଟ୍ରନାୟକ ଜବାହରଲାଲ୍‌ ନେହେରୁଙ୍କ ଜୟନ୍ତୀ ପାଳିତ ହୋଇଯାଇଛି।

କମ୍ପ୍ୟୁଟର ଶିକ୍ଷକଙ୍କ ଆନ୍ଦୋଳନ ଚେତାବନୀ

କମ୍ପ୍ୟୁଟର ଶିକ୍ଷକଙ୍କ ଆନ୍ଦୋଳନ ଚେତାବନୀ

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ, ୧୪।୧୧-ସରକାରୀ ଉଦାସୀନତା ପ୍ରତିବାଦରେ ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ଠିକା କମ୍ପ୍ୟୁଟର ଶିକ୍ଷକ ସଂଘ ଆନ୍ଦୋଳନକୁ ଓହ୍ଲାଇବାକୁ ଚେତାବନୀ ଦେଇଛି। ସ୍ଥାନୀୟ ଇକୋପାର୍କରେ ବୁଧବାର ଅନୁଷ୍ଠିତ ଜରୁରୀ ବୈଠକରେ ଏହି ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଆଯାଇଛି।

ଗୋ-ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧନା ଉତ୍ସବ

ଗୋ-ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧନା ଉତ୍ସବ

ତାଳଚେର, ୧୪।୧୧(ନି.ପ୍ର.)-ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ପ୍ରାଣୀ ସମ୍ପଦ ବିକାଶ ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ବୁଧବାର କଣିହଁା ବ୍ଲକ କାକୁଡ଼ିଆ ଉପପ୍ରାଣୀ ଚିକିତ୍ସାକେନ୍ଦ୍ର ପରିସରରେ ୬୭ତମ ଗୋ-ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧନା ଉତ୍ସବ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି।

୩୭୨ ମେଧାବୀଙ୍କୁ ଲାପ୍‌ଟପ୍‌ ବଣ୍ଟନ

୩୭୨ ମେଧାବୀଙ୍କୁ ଲାପ୍‌ଟପ୍‌ ବଣ୍ଟନ

ଢେଙ୍କାନାଳ, ୧୪।୧୧-ଢେଙ୍କାନାଳ ସ୍ବୟଂଶାସିତ ମହାବିଦ୍ୟାଳୟରେ ବୁଧବାର ମେଧାବୀ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରଙ୍କୁ ଲାପ୍‌ଟପ୍‌ ବଣ୍ଟନ କରାଯାଇଛି।

ଛେଣ୍ଡିପଦା ପଞ୍ଚାୟତ ସମିତି ବୈଠକ: ଯୋଜନାର ସଫଳ ରୂପାୟନ ଉପରେ ଗୁରୁତ୍ୱ

ଛେଣ୍ଡିପଦା ପଞ୍ଚାୟତ ସମିତି ବୈଠକ: ଯୋଜନାର ସଫଳ ରୂପାୟନ ଉପରେ ଗୁରୁତ୍ୱ

ଛେଣ୍ଡିପଦା,୧୪।୧୧(ସ୍ବ.ପ୍ର.)-ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ଛେଣ୍ଡିପଦା ବ୍ଲକର ୫ମ ସମିତି ବୈଠକ ବୁଧବାର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ବ୍ଲକ ଅଧୀନ ୩୪ ପଞ୍ଚାୟତରେ ବିଭିନ୍ନ ସରକାରୀ ଯୋଜନାର ସଫଳ ରୂପାୟନ ଉପରେ  ଜନପ୍ରତିନିଧି ଏବଂ ପ୍ରଶାସନିକ ଅଧିକାରୀମାନେ ଗୁରୁତ୍ୱାରୋପ କରିଥିଲେ।

ଶିଶୁଙ୍କ ଉଜ୍ଜ୍ୱଳ ଭବିଷ୍ୟତ କାମନା କଲେ ଗୁରୁଜନ

ଶିଶୁଙ୍କ ଉଜ୍ଜ୍ୱଳ ଭବିଷ୍ୟତ କାମନା କଲେ ଗୁରୁଜନ

ବଅଁରପାଳ/କାମାକ୍ଷାନଗର, ୧୪।୧୧(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)-ମହାନ ଜନନାୟକ ତଥା ଭାରତର ପ୍ରଥମ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଜବାହରଲାଲ ନେହେରୁଙ୍କ ଜୟନ୍ତୀର ସ୍ମୃତିଚାରଣ କରି ବୁଧବାର ସାରା ଦେଶ ପାଳନ କରୁଛି ଶିଶୁ ଦିବସ। ଏହି ଅବସରରେ ବିଭିନ୍ନ ଶିକ୍ଷାନୁଷ୍ଠାନରେ ମିଷ୍ଟାନ୍ନ ବାଣ୍ଟି, ଉପହାର ଦେଇ ଶିଶୁଙ୍କ ଉଜ୍ଜ୍ୱଳ ଭବିଷ୍ୟତ କାମନା କରିଛନ୍ତି ଗୁରୁଜନ। 

ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ଆଘାତରେ ଦନ୍ତା ମୃତ

ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ଆଘାତରେ ଦନ୍ତା ମୃତ

ବଇଣ୍ଡା, ୧୪।୧୧(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)-ଢେଙ୍କାନାଳ ଏବଂ ଅନୁଗୋଳ ଜିଲାରେ ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ତାର ହାତୀ ପାଇଁ କାଳ ସାଜିଛି। କମଳାଙ୍କ ହାତୀ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟଣାକୁ ନେଇ ଚର୍ଚ୍ଚା ଥମି ନ ଥିବା ବେଳେ ଶିକାରୀଙ୍କ ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ତାରରେ ଛନ୍ଦିହୋଇ ଏକ ଦନ୍ତାହାତୀ ପ୍ରାଣ ହରାଇଛି।

ଗଢ଼ାହେବ ଷ୍ଟୁଡେଣ୍ଟ ପୋଲିସ କ୍ୟାଡେଟ୍‌

ଗଢ଼ାହେବ ଷ୍ଟୁଡେଣ୍ଟ ପୋଲିସ କ୍ୟାଡେଟ୍‌

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ,୧୪ା୧୧ - ସମର ଶିକ୍ଷାର୍ଥୀ ବାହିନୀ (ଏନ୍‌ସିସି) ଢାଞ୍ଚାରେ ଗଢ଼ା ହେବ ଷ୍ଟୁଡେଣ୍ଟ ପୋଲିସ କ୍ୟାଡେଟ୍‌ (ଏସ୍‌ପିସି)। ସ୍କୁଲ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ର ଏଥିରେ କ୍ୟାଡେଟ୍‌ ଭାବେ ରହିବେ। ଶୃଙ୍ଖଳା ସହ ଏକତ୍ର ହୋଇ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରମାନେ କିପରି କାର୍ଯ୍ୟ କରିବେ, ସେ ନେଇ ଏଥିରେ ପ୍ରଶିକ୍ଷଣ ପ୍ରଦାନ କରାଯିବ।

୧୪ରୁ ୪ର୍ଥ ସ୍ବରାଜ ଗ୍ରାମ୍ୟୋଦ୍ୟୋଗ ହାଟ

୧୪ରୁ ୪ର୍ଥ ସ୍ବରାଜ ଗ୍ରାମ୍ୟୋଦ୍ୟୋଗ ହାଟ

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ,୧୪ା୧୧- ଅନୁଗୋଳ ଜିଲାର ୪ର୍ଥ ସ୍ବରାଜ ଗ୍ରାମୋଦ୍ୟୋଗ ହାଟ   ସ୍ଥାନୀୟ ଷ୍ଟାଡିୟମ ସମ୍ମୁଖରେ ଥିବା ହାଇସ୍କୁଲ ପଡ଼ିଆରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ। ଆସନ୍ତା ୧୪ ତାରିଖରୁ ଏହା ଆରମ୍ଭ ହେବାକୁ ଥିବାବେଳେ ୨୫ ତାରିଖରେ ଉଦ୍‌ଯାପନୀ ହେବ ବୋଲି ଆୟୋଜକଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ଏକ ଖବରଦାତା ସମ୍ମିଳନୀରେ ସଭାପତି ଆଦ୍ୟଶ୍ଳୋକ ମିଶ୍ର ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି। 

ନୂଆ ରାଇଗୁଡ଼ାବାସୀ ପୁରୁଣା ଗାଁ ମୁହାଁ ହେବା ଘଟଣା: ସନ୍ତୁଷ୍ଟ କରିବାକୁ ହେଲା ଆଲୋଚନା

ନୂଆ ରାଇଗୁଡ଼ାବାସୀ ପୁରୁଣା ଗାଁ ମୁହାଁ ହେବା ଘଟଣା: ସନ୍ତୁଷ୍ଟ କରିବାକୁ ହେଲା ଆଲୋଚନା

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ,୧୪ା୧୧ - ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ସାତକୋଶିଆ ଅଭୟାରଣ୍ୟରେ ବାଘ ବଂଶ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଁ ପ୍ରଶାସନ ପକ୍ଷରୁ କୋର ଅଞ୍ଚଳରେ ବସବାସ କରୁଥିବା ରାଇଗୁଡ଼ା ଗ୍ରାମବାସୀଙ୍କୁ ବିସ୍ଥାପିତ କରାଯାଇଥିଲା। ବଡ଼କନ୍ତକୁଳ ପଞ୍ଚାୟତ ନୂଆକ୍ଷେତା ସାରୁଆଳି ନିକଟ ନୂଆ ରାଇଗୁଡ଼ାରେ ମୋଟ୍‌ ୭୮ ପରିବାରକୁ ଥଇଥାନ କରାଯାଇଥିଲା।