ଅନଗୁଳ-ଢେଙ୍କାନାଳ

 ଅପରାହ୍ନ ୩ଟା ସୁଦ୍ଧା ଅନୁଗୋଳରେ ୪୬.୨%  ମତଦାନ

ଅପରାହ୍ନ ୩ଟା ସୁଦ୍ଧା ଅନୁଗୋଳରେ ୪୬.୨% ମତଦାନ

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ, ୨୩।୪-ତୃତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ଜାରିରହିଛି ମତଦାନ। ଢେଙ୍କାନାଳ ଲୋକ ସଭା କ୍ଷେତ୍ରରେ ମଧ୍ୟାହ୍ନ ପରେ ମତଦାନ ହାର ବଢ଼ିବାରେ ଲାଗିଛି। ଅପରାହ୍ନ ସାଢ଼େ ୧ଟା ସୁଦ୍ଧା ଅନୁଗୋଳ ଜିଲାରେ ମତଦାନ ହାର ୩୪.୬୦% ରହିଥିବାବେଳେ ଅପରାହ୍ନ ୩ଟା ସୁଦ୍ଧା ଏହା  ୪୬.୨%ରେ ପହଞ୍ଚତ୍ଛି।

ହୃଦ୍‌ଘାତରେ ପୋଲିଂ କର୍ମଚାରୀ ମୃତ

ହୃଦ୍‌ଘାତରେ ପୋଲିଂ କର୍ମଚାରୀ ମୃତ

କାମାକ୍ଷାନଗର, ୨୩।(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)-ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲା ନିର୍ବାଚନ କାର୍ଯ୍ୟରେ ନିୟୋଜିତ ଜଣେ ପୋଲିଂ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ହୃଦ୍‌ଘାତରେ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ମୃତକ ହେଲେ ନବକିଶୋର ନାୟକ।

ଦିନ ୧ଟା ସୁଦ୍ଧା ଢେଙ୍କାନାଳରେ ୩୯.୮୦% ଏବଂ  ଅନୁଗୋଳରେ ୩୪.୬୦%  ମତଦାନ

ଦିନ ୧ଟା ସୁଦ୍ଧା ଢେଙ୍କାନାଳରେ ୩୯.୮୦% ଏବଂ ଅନୁଗୋଳରେ ୩୪.୬୦% ମତଦାନ

ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ/ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ, ୨୩।୪-ତୃତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ନିର୍ବାଚନକୁ ନେଇ ଢେଙ୍କାନାଳ ଲୋକ ସଭା କ୍ଷେତ୍ର (୯)ରେ ଦେଖାଦେଇଛି ବିପୁଳ ଉତ୍ସାହ। ଦିନ ୧ଟା ସୁଦ୍ଧା ଢେଙ୍କାନାଳରେ ୩୯.୮୦% ଏବଂ  ଅନୁଗୋଳରେ ୩୪.୬୦%  ମତଦାନ  ହୋଇଛି।

ଅସହ୍ୟ ତାତି: ମତଦାନ କେନ୍ଦ୍ରରେ ୨ ବୃଦ୍ଧାଙ୍କୁ ଅଂଶୁଘାତ

ଅସହ୍ୟ ତାତି: ମତଦାନ କେନ୍ଦ୍ରରେ ୨ ବୃଦ୍ଧାଙ୍କୁ ଅଂଶୁଘାତ

ପରଜଙ୍ଗ/ଭୁବନ, ୨୩।୪(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)-ତୃତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲାରେ ଭୋଟଗ୍ରହଣ ଚାଲିଛି। ମତଦାନ କେନ୍ଦ୍ରରେ ଭୋଟରମାନେ ଲମ୍ବାଧାଡ଼ିରେ ଛିଡ଼ା ହୋଇଛନ୍ତି। ତେବେ ଭୋଟରଙ୍କ ପାଇଁ ସମସ୍ୟା ସୃଷ୍ଟି କରିଛି ଅସହ୍ୟ ଖରା।

ଢେଙ୍କାନାଳ ଲୋକ ସଭା: ପୂର୍ବାହ୍ନ ସାଢ଼େ ୧୧ଟା ସୁଦ୍ଧା ୨୨.୬% ମତଦାନ

ଢେଙ୍କାନାଳ ଲୋକ ସଭା: ପୂର୍ବାହ୍ନ ସାଢ଼େ ୧୧ଟା ସୁଦ୍ଧା ୨୨.୬% ମତଦାନ

ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ, ୨୩।୪-ତୃତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ନିର୍ବାଚନକୁ ନେଇ ଢେଙ୍କାନାଳ ଲୋକ ସଭା କ୍ଷେତ୍ର (୯)ରେ ଦେଖାଦେଇଛି ବିପୁଳ ଉତ୍ସାହ। ପୂର୍ବାହ୍ନ ସାଢେ ୧୧ଟା ସୁଦ୍ଧା ୨୨.୬% ମତଦାନ ହୋଇଥିବା ନିର୍ବାଚନ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ସୂତ୍ରରୁ ଜଣାପଡ଼ିଛି।

୪ଘଣ୍ଟା ଅପେକ୍ଷା କଲେ, ଭୋଟ ଦେଇପାରିଲେନି

୪ଘଣ୍ଟା ଅପେକ୍ଷା କଲେ, ଭୋଟ ଦେଇପାରିଲେନି

ପରଜଙ୍ଗ, ୨୩।୪(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)-ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲା ପରଜଙ୍ଗ ନିର୍ବାଚନମଣ୍ଡଳୀର ୧୧୧.ନଂ ବୁଥ୍‌କୁ ଭୋଟ ଦେବାକୁ ଆସିଥିବା ପରଜଙ୍ଗ ଗ୍ରାମର ବୃଦ୍ଧା ସୁକୁମାରୀ ମଲ୍ଲିକ (୮୫) ମତଦାନରୁ ବଞ୍ଚତ୍ତ ହୋଇଛନ୍ତି।

କାମାକ୍ଷାନଗର ନିର୍ବାଚନମଣ୍ଡଳୀ: ବହୁ ସ୍ଥାନରେ ଇଭିଏମ୍‌ ଅଚଳ, ମତଦାନ ପ୍ରଭାବିତ

କାମାକ୍ଷାନଗର ନିର୍ବାଚନମଣ୍ଡଳୀ: ବହୁ ସ୍ଥାନରେ ଇଭିଏମ୍‌ ଅଚଳ, ମତଦାନ ପ୍ରଭାବିତ

କାମାକ୍ଷାନଗର, ୨୩।୪(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)-ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲା ପ୍ରଶାସନ ପକ୍ଷରୁ ବ୍ୟାପକ ବନ୍ଦୋବସ୍ତ ସତ୍ତ୍ୱେ ଇଭିଏମ୍‌ ଏବଂ ଭିଭିପିଏଟିରେ ଯାନ୍ତ୍ରିକ ତ୍ରୁଟି ଯୋଗୁ ମତଦାନରେ ବ୍ୟାପକ ଅବ୍ୟବସ୍ଥା ଦେଖାଦେଇଛି। କାମାକ୍ଷାନଗର ନିର୍ବାଚନମଣ୍ଡଳୀ (୫୭)ରେ ଏହି କାରଣରୁ ଭୋଟରଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଅସନ୍ତୋଷ ଦେଖାଦେଇଛି।

ଗଡ଼ସନ୍ତ୍ରୀରେ ନିର୍ବାଚନୀ ହିଂସା, ଭାଜପା ଏଜେଣ୍ଟଙ୍କୁ ମାଡ଼ ଅଭିଯୋଗ

ଗଡ଼ସନ୍ତ୍ରୀରେ ନିର୍ବାଚନୀ ହିଂସା, ଭାଜପା ଏଜେଣ୍ଟଙ୍କୁ ମାଡ଼ ଅଭିଯୋଗ

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ, ୨୩।୪-ଅନୁଗୋଳ ନିର୍ବାଚନମଣ୍ଡଳୀର ଗଡ଼ସନ୍ତ୍ରୀସ୍ଥିତ ୧୨୭ନଂ. ବୁଥରେ ନିର୍ବାଚନୀ ହିଂସା ହୋଇଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି

ଅନୁଗୋଳ: ଇଭିଏମ୍‌ରେ ତ୍ରୁଟି, ମତଦାନରେ ବିଳମ୍ବ

ଅନୁଗୋଳ: ଇଭିଏମ୍‌ରେ ତ୍ରୁଟି, ମତଦାନରେ ବିଳମ୍ବ

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ, ୨୩।୪-ଅନୁଗୋଳ ଜିଲାରେ ତୃତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ମତଦାନକୁ ନେଇ ଭୋଟରଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଉତ୍ସାହ ପରିଲକ୍ଷିତ ହୋଇଛି। ପୂର୍ବାହ୍ନ ୧୦ଟା ସୁଦ୍ଧା ହାରାହାରି ୧୦% ଭୋଟ ଗ୍ରହଣ ହୋଇଥିବା ନିର୍ବାଚନ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ସୂତ୍ରରୁ ଜଣାପଡ଼ିଛି।

ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲାରେ ମତଦାନ ଜାରି: ଭୋଟଦେଲେ ହେଭିଓ୍ବେଟ ନେତା

ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲାରେ ମତଦାନ ଜାରି: ଭୋଟଦେଲେ ହେଭିଓ୍ବେଟ ନେତା

ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ, ୨୩।୪-ତୃତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ନିର୍ବାଚନକୁ ନେଇ ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲାବାସୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଦେଖାଦେଇଛି ବିପୁଳ ଉତ୍ସାହ। ସକାଳ ୭ଟାରୁ ବିଭିନ୍ନ ପୋଲିଂ ବୁଥ୍‌ରେ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି ମତଦାନ। ଇଭିଏମ୍‌ ଏବଂ ଭିଭିପିଏଟି ମେଶିନରେ ଯାନ୍ତ୍ରିକ ତ୍ରୁଟି ଯୋଗୁ କେତେକ ସ୍ଥାନରେ ମତଦାନ ବିଳମ୍ବିତ ହୋଇଛି। ଅନ୍ୟ କେତେକ କେନ୍ଦ୍ରରେ ତ୍ରୁଟି ସୁଧାରି ଦିଆଯିବା ପରେ ଭୋଟ ପ୍ରକ୍ରିୟା ସ୍ବାଭାବିକ ଜାରିରହିଛି।

ବୁଥ୍‌ରେ ଅଚଳାବସ୍ଥା ଯୋଗୁ ଭୋଟରଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଅସନ୍ତୋଷ

ବୁଥ୍‌ରେ ଅଚଳାବସ୍ଥା ଯୋଗୁ ଭୋଟରଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଅସନ୍ତୋଷ

ପୁରୀ ଅଫିସ,୨୩।୪: ପୁରୀ ନରେନ୍ଦ୍ରକୋଣ ମହିଳା ମହାବିଦ୍ୟାଳୟ ବୁଥ୍‌ କେନ୍ଦ୍ରରେ ଅଚଳାବସ୍ଥା ଦେଖାଦେଇଛି। ୨୧ନଂ ଓ୍ବାର୍ଡର ୪୮ଓ ୪୯ ବୁଥ୍‌ରେ ଅଚଳାବସ୍ଥା ଯୋଗୁ ଉକ୍ତ ବୁଥ୍‌ରେ ଅଧଘଣ୍ଟା ବିଳମ୍ବରେ ମତଦାନ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି। 

ମତସାବ୍ୟସ୍ତ କଲେ ତଥାଗତ

ମତସାବ୍ୟସ୍ତ କଲେ ତଥାଗତ

ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ, ୨୩।୪-ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲାରେ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି ମତଦାନ। ଏଠାରେ ତୃତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ନିର୍ବାଚନ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେଉଥିବାବେଳେ ସବୁଠି ବ୍ୟାପକ ଉତ୍ସାହ ପରିଲକ୍ଷିତ ହୋଇଛି। 

ମତଦାନ ସାବସ୍ତ୍ୟ କଲେ ୮୦ ବର୍ଷୀୟ ବୃଦ୍ଧ

ମତଦାନ ସାବସ୍ତ୍ୟ କଲେ ୮୦ ବର୍ଷୀୟ ବୃଦ୍ଧ

ଢେଙ୍କାନାଳ,୨୩।୪(ଡି.ଏନ.ଏ): ଢେଙ୍କାନାଳ ସଦର ବ୍ଲକ ଭାପୁର ବାଳିକା ଉ.ପ୍ରା ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ମଙ୍ଗଳବାର ତୃତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ମତଦାନ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି।

ମତଦାନ ଅଧିକାର ସାବ୍ୟସ୍ତ କଲେ ପୂର୍ବତନ ବିଧାୟକ

ମତଦାନ ଅଧିକାର ସାବ୍ୟସ୍ତ କଲେ ପୂର୍ବତନ ବିଧାୟକ

ଢେଙ୍କାନାଳ,୨୩।୪(ଡି.ଏନ.ଏ): ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲା କାମାକ୍ଷାନଗର ନିର୍ବାଚନମଣ୍ଡଳୀର ଭୁବନ ଏନଏସିର ୫ ନଂ ଓାର୍ଡର ଭୋଟ କେନ୍ଦ୍ରରେ  ସକାଳୁ ଶାନ୍ତିଶୃଙ୍ଖଳା ସହ ମତଦାନ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି। 

ଢେଙ୍କାନାଳରେ ତୃତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ମତଦାନ ଆରମ୍ଭ

ଢେଙ୍କାନାଳରେ ତୃତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ମତଦାନ ଆରମ୍ଭ

ଢେଙ୍କାନାଳ,୨୩।୪(ଡି.ଏନ.ଏ): ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲାରେ ମଙ୍ଗଳବାର ୬ ଲୋକ ସଭା ଓ ୪୨ ବିଧାନସଭା ପାଇଁ ଭୋଟ ଗ୍ରହଣ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି। 

ଉଚ୍ଚତାକୁ ନେଇ ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ସିଦ୍ଧାନ୍ତ:ପ୍ରଥମ ଥର ଭୋଟଦେବେ

ଉଚ୍ଚତାକୁ ନେଇ ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ସିଦ୍ଧାନ୍ତ:ପ୍ରଥମ ଥର ଭୋଟଦେବେ

ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ, ୨୩ା ୪ବୟସ ୨୦। ଉଚ୍ଚତା ମାତ୍ର ଅଢ଼େଇ ଫୁଟ। ଏପରି ଶାରୀରିକ ଗଠନକୁ ନେଇ ଚର୍ଚ୍ଚିତ ସିଦ୍ଧାନ୍ତ ସାହୁ ସାଜିଛନ୍ତି ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲାର ସବୁଠାରୁ କମ୍‌ ଉଚ୍ଚତାଧାରୀ ମତଦାତା। ଗଣତନ୍ତ୍ରର ଏହି ମହାନ ପର୍ବରେ ସାମିଲ ହୋଇଥିବାରୁ ସିଦ୍ଧାନ୍ତଙ୍କ ଖୁସି କହିଲେ ନ ସରେ। 

ମିଳିଲାନି ଚିରିକୁଟ୍‌, ବଢ଼ିଲା ଅସନ୍ତୋଷ

ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ, ୨୩ା୪ଭୋଟରମାନେ ସୁବିଧା ଏବଂ ଶୃଙ୍ଖଳିତ ଭାବେ ମତଦାନ ଲାଗି ପ୍ରଶାସନ ପକ୍ଷରୁ ଚିରିକୁଟ୍‌ ବାଣ୍ଟିବା ବ୍ୟବସ୍ଥା ରହିଛି। ତେବେ ସୋମବାର ରାତିସୁଦ୍ଧା ଢେଙ୍କାନାଳ ପୌରାଞ୍ଚଳରେ ଅଧିକାଂଶ ଓ୍ବାର୍ଡରେ ମତଦାତାମାନେ ଚିରିକୁଟ୍‌ ପାଇ ନ ଥିବା ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି। କେବଳ ହାତଗଣତି ସ୍ଥାନରେ ରାଜନୈତିକ ଦଳ ପକ୍ଷରୁ ଏହା ବଣ୍ଟାଯାଇଛି। ଭୋଟରମାନେ ସେମାନଙ୍କ କ୍ରମିକ ସଂଖ୍ୟା ଜାଣି ନ ଥିବାବେଳେ ମଙ୍ଗଳବାର ବୁଥ୍‌ରେ ହଇରାଣ ହେବା ଆଶଙ୍କା ଦେଖାଦେଇଛି। ଏହାକୁ ନେଇ ସ୍ଥାନୀୟ ବାସିନ୍ଦାଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଅସନ୍ତୋଷ ଦେଖାଦେଇଛି।

ଆଜି ଅନୁଗୋଳ ଜିଲାରେ ମତଦାନ:୪୨ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ହେବ ଭାଗ୍ୟ ନିର୍ଦ୍ଧାରଣ

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ, ୨୩।୪ଅନୁଗୋଳ ଜିଲାର ୫ଟି ନିର୍ବାଚନମଣ୍ଡଳୀରେ ମଙ୍ଗଳବାର ମତଦାନ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ। ମୋଟ୍‌ ୯ ଲକ୍ଷ ୭୪ ହଜାର ୯୫୧ ଜଣ ଭୋଟର ୪୨ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ଭାଗ୍ୟ ନିର୍ଦ୍ଧାରଣ କରିବେ। ଏଥିପାଇଁ ଜିଲାର ୧୧୬୩ ବୁଥ୍‌କୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ରଖାଯାଇଛି। ମଧ୍ୟାହ୍ନ ୧୨ଟା ସୁଦ୍ଧା ସମସ୍ତ ବୁଥ୍‌ରେ ପୋଲିଂ ପାର୍ଟି ପହଞ୍ଚି ସାରିଛନ୍ତି। ଚଳିତଥର ଜିଲାରେ ୫ଟି ପିଙ୍କ୍‌ ଓ ୧୨ଟି ମଡେଲ ବୁଥ୍‌ କରାଯାଇଥିବା ବେଳେ ମାଓପ୍ରବଣ ୨୭ ଭୋଟଗ୍ରହଣ କେନ୍ଦ୍ରରେ କଡ଼ା ସୁରକ୍ଷା ବ୍ୟବସ୍ଥା କରାଯାଇଥିବା ଜିଲା ନିର୍ବାଚନ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ସୂତ୍ରରୁ ସୂଚନା ମିଳିଛି।

ଅନୁଗୋଳରେ କାଳବୈଶାଖୀ:ଗଛ ଭାଙ୍ଗି ରାସ୍ତା ବନ୍ଦ, ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ସେବା ବିଚ୍ଛିନ୍ନ

ଅନୁଗୋଳରେ କାଳବୈଶାଖୀ:ଗଛ ଭାଙ୍ଗି ରାସ୍ତା ବନ୍ଦ, ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ସେବା ବିଚ୍ଛିନ୍ନ

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ, ୨୩।୪ଅନୁଗୋଳରେ ସୋମବାର ଅପରାହ୍ନରେ କାଳବୈଶାଖୀ ଯୋଗୁ ଲୋକଙ୍କୁ ବିଭିନ୍ନ ଅସୁବିଧାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେବାକୁ ପଡ଼ିଛି। ବହୁ ସ୍ଥାନରେ ଗଛ ଡାଳ ଭାଙ୍ଗି ରାସ୍ତା ଅବରୋଧ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ଦୀର୍ଘ ସମୟ ଧରି ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ସେବା ବିଚ୍ଛିନ୍ନ ହୋଇଯାଇଥିଲା। ସକାଳେ ଚିକ୍‌ଚିକ୍‌ ଖରା ଥିଲେ ବି ଅପରାହ୍ନରେ ଆକାଶ ହଠାତ୍‌ ମେଘାଚ୍ଛନ୍ନ ହୋଇଯାଇଥିଲା। ଏହାପରେ ଜୋରଦାର ପବନ ସାଙ୍ଗକୁ ୧ ଘଣ୍ଟା ଧରି ବର୍ଷା ଚାଲିଥିଲା। ଫଳରେ ସହର ଓ ସହର ଉପକଣ୍ଠର ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ବହୁ ଗଛ ଭାଙ୍ଗି ରାସ୍ତାରେ ପଡ଼ିଥିଲା। ଏଥିଯୋଗୁ ଯାତାୟାତ କିଛି ସମୟ ପାଇଁ ବନ୍ଦ ହୋଇଯାଇଥିଲା। ସେହିପରି ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ସରବରାହ ମଧ୍ୟ ବନ୍ଦ ରହିଥିଲା। ତେବେ ବର୍ଷା ଛାଡ଼ିବା ପରେ ରାସ୍ତାରୁ ଗଛ ଡାଳ ସଫା କରାଯିବା ପରେ ଯାତାୟାତ ସ୍ବାଭାବିକ ହୋଇଥିଲା।

 ମହୋତ୍ସବର ଚତୁର୍ଥ ସନ୍ଧ୍ୟା:ମୋଗଲ ତାମ୍‌ସା ଅନ୍ୟତମ ଆକର୍ଷଣ

ମହୋତ୍ସବର ଚତୁର୍ଥ ସନ୍ଧ୍ୟା:ମୋଗଲ ତାମ୍‌ସା ଅନ୍ୟତମ ଆକର୍ଷଣ

ତାଳଚେର,୨୩ା୪(ନି.ପ୍ର.)ତାଳଚେରର ଅଧିଷ୍ଠାତ୍ରୀ ଦେବୀ ମା’ ହିଙ୍ଗୁଳାଙ୍କ ପ୍ରସିଦ୍ଧ ନବଦିନ ବ୍ୟାପୀ ଯାତ୍ରା ଅବସରରେ ଚାଲିଥିବା ୧୭ତମ ଲୋକ ମହୋତ୍ସବର ଚତୁର୍ଥ ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ପରିବେଷିତ ମୋଗଲ ତାମସା ଅନ୍ୟତମ ଆକର୍ଷଣ ଥିଲା। 

ବଅଁରପାଳରେ ୧୭୫ ମତଦାନ କେନ୍ଦ୍ର

ବଅଁରପାଳ, ୨୩ା୪(ଡି.ଏନ.ଏ.)ତୃତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତି ଶେଷ ହୋଇଛି। ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ବଅଁରପାଳ ବ୍ଲକରେ ୧୭୫ଟି ମତଦାନ କେନ୍ଦ୍ର ରହିଥିବାବେଳେ ସମସ୍ତ ବୁଥ୍‌ରେ ପୋଲିଂ କର୍ମଚାରୀ ପହଞ୍ଚିଛନ୍ତି। ଛେଣ୍ଡିପଦା ନିର୍ବାଚନ ମଣ୍ଡଳୀ ପାଇଁ ୯୩  ଓ ଅନୁଗୋଳ ନିର୍ବାଚନ ମଣ୍ଡଳୀ ପାଇଁ ୮୨ ମତଦାନ କେନ୍ଦ୍ର ରହିଛି। ସେଥିମଧ୍ୟରେ ୨ଟି ପିଙ୍କ୍‌ ଓ ଗୋଟିଏ ଆଦର୍ଶ ମତଦାନ କେନ୍ଦ୍ରର ବ୍ୟବସ୍ଥା କରାଯାଇଛି। 

ବ୍ଲକିଂ କରି ଅଧରାତିରେ ଗାଡ଼ି ତଲାସି

ବ୍ଲକିଂ କରି ଅଧରାତିରେ ଗାଡ଼ି ତଲାସି

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ, ୨୩।୪ଭୋଟ୍‌ ପାଇଁ ଜିଲାରେ କଡ଼ା ସୁରକ୍ଷା ବ୍ୟବସ୍ଥା ଗ୍ରହଣ କରାଯାଇଥିବା ବେଳେ ସୋମବାର ରାତିରେ ଅନୁଗୋଳ ସହର ସହ ଜିଲାର ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ପୋଲିସ ପକ୍ଷରୁ ଗାଡ଼ି ଯାଞ୍ଚ କରାଯାଉଛି। ଦୁଇଚକିଆ ଗାଡ଼ି ଠାରୁ ଚାରିଚକିଆ ଗାଡ଼ି ଓ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ଯାନକୁ ମଧ୍ୟ ଯାଞ୍ଚ କରାଯାଉଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି। ଏପରି କି ଏଥିରେ ଯାତାୟାତ କରୁଥିବା ଲୋକମାନଙ୍କ ପରିଚୟ ଓ ଗନ୍ତବ୍ୟସ୍ଥାନ ସମ୍ପର୍କରେ ପୋଲିସ ତଥ୍ୟ ସଂଗ୍ରହ କରୁଛି।  ନିର୍ବାଚନ ସମୟ ହୋଇଥିବାରୁ ବେଆଇନ ଟଙ୍କା କାରବାର ରୋକିବା ପାଇଁ ଏପରି ପଦକ୍ଷେପ ନିଆଯାଉଥିବା ପୋଲିସର ବରିଷ୍ଠ ଅଧିକାରୀ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି।

ଇଭିଏମ୍‌ରେ ସିଲ୍‌ ହେବ ୩୯ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ଭାଗ୍ୟ

ଇଭିଏମ୍‌ରେ ସିଲ୍‌ ହେବ ୩୯ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ଭାଗ୍ୟ

ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ, ୨୩।୪ସରିଛି ପ୍ରଚାର। ମଇଦାନରେ ଝାଳ ବୁହାଇଛନ୍ତି ନେତା। ଏବେ ଜନତା ଜନାର୍ଦ୍ଦନଙ୍କ ହାତରେ ସେମାନଙ୍କ ଭାଗ୍ୟ ଓ ଭବିଷ୍ୟତ। ମଙ୍ଗଳବାର ଅନୁଷ୍ଠିତ ତୃତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ନିର୍ବାଚନରେ ଢେଙ୍କାନାଳ ଲୋକ ସଭା ସମେତ ଜିଲାର ୪ ବିଧାନସଭା ଆସନରୁ ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱିତା କରୁଥିବା ୩୯ଜଣ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ଭାଗ୍ୟ ଇଭିଏମ୍‌ରେ ସିଲ୍‌ ହେବ। ଏହାକୁ ନେଇ ପ୍ରଶାସନିକସ୍ତରରେ ସମସ୍ତ ପ୍ରସ୍ତୁତି ଶେଷ ହୋଇଛି। ସୋମବାର ଜିଲା କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ଆୟୋଜିତ ଖବରଦାତା ସମ୍ମିଳନୀରେ ଜିଲାପାଳ ନିଖିଲ ପଓ୍ବନ କଲ୍ୟାଣ ଏବଂ ଏସ୍‌ପି ଅନୁପମା ଜେମ୍‌ସ ଏ ନେଇ ବିସ୍ତୃତ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି।

ବ୍ରାହ୍ମଣୀରେ ବୁଡ଼ି ଛାତ୍ର ମୃତ

ବ୍ରାହ୍ମଣୀରେ ବୁଡ଼ି ଛାତ୍ର ମୃତ

ଓଡ଼ାପଡ଼ା ୨୨ା୪(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲା କଣ୍ଟାବଣିଆ ଥାନା ମଙ୍ଗଳପୁରସ୍ଥିତ ବ୍ରାହ୍ମଣୀ ନଦୀରେ ବୁଡ଼ିଯାଇ ସୋମବାର ଜଣେ ଛାତ୍ରଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି।