ଅନଗୁଳ-ଢେଙ୍କାନାଳ

କୋର୍ଟରେ ତାଲା ପକାଇଲେ ଭୁବନ ଓକିଲ ସଂଘ

କୋର୍ଟରେ ତାଲା ପକାଇଲେ ଭୁବନ ଓକିଲ ସଂଘ

ଭୁବନ,୧୨।୯(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲା ଭୁବନ ଓକିଲ ସଂଘ ପକ୍ଷରୁ ବୁଧବାର ଜେଏମ୍‌ଏଫ୍‌ସି କୋର୍ଟରେ ତାଲା ପକାଯାଇଛି। କଟକ ଓକିଲ ଓ ପୋଲିସ ମଧ୍ୟରେ ବିବାଦକୁ ନେଇ  ଅସନ୍ତୋଷ ବଢ଼ିବାରେ ଲାଗିଛି।

ନାଲ୍‌କୋ ଶ୍ରମିକ କଂଗ୍ରେସର ବିକ୍ଷୋଭ

ନାଲ୍‌କୋ ଶ୍ରମିକ କଂଗ୍ରେସର ବିକ୍ଷୋଭ

ବଅଁରପାଳ,୧୨।୯(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ନାଲ୍‌କୋ ଶ୍ରମିକ କଂଗ୍ରେସ ପକ୍ଷରୁ ବିଭିନ୍ନ ଦାବି ନେଇ ବୁଧବାର ସକାଳେ ସିପିପି ଗୋଲେଇ ଛକଠାରେ ବିକ୍ଷୋଭ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରାଯାଇଛି। ସାଧାରଣ ସମ୍ପାଦକ ପରେଶ ଚନ୍ଦ୍ର ଜେନା, କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ ସଭାପତି ବିଭବ ଜେନାଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ଏହି ବିକ୍ଷୋଭ କରାଯାଇଛି।

ଘର ଅଗଣାରେ କୁକୁଡ଼ା ପାଳନ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ: ୯୬ ଚାଷୀଙ୍କୁ କୁକୁଡ଼ା ଚିଆଁ ବଣ୍ଟନ

ଘର ଅଗଣାରେ କୁକୁଡ଼ା ପାଳନ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ: ୯୬ ଚାଷୀଙ୍କୁ କୁକୁଡ଼ା ଚିଆଁ ବଣ୍ଟନ

ଛେଣ୍ଡିପଦା,୧୨।୯(ସ୍ବ.ପ୍ର): ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ଛେଣ୍ଡିପଦା ବ୍ଲକ ଜରପଡ଼ା ପଞ୍ଚାୟତ ଅଫିସଠାରେ ବୁଧବାର ଘର ଅଗଣାରେ କୁକୁଡା ପାଳନ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। 

୧୫ ଦିନରେ ମାଛ ମାର୍କେଟ ସ୍ଥାନାନ୍ତର କର

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ, ୧୨ା୯:ଅନୁଗୋଳ ହେମସୁରପଡ଼ାଠାରେ ଥିବା ମାଛ ମାର୍କେଟ ସ୍ଥାନାନ୍ତର କରିବାକୁ ଅନୁଗୋଳ ଚାଇଲ୍ଡ ୱେଲଫେୟାର କମିଟି ପୌର ପରିଷଦକୁ ଚିଠି କରିଛି। ଆସନ୍ତା ୧୫ ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ଅସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକର ପରିବେଶ ସହ ବାତାବରଣ ପ୍ରଦୂଷିତ କରୁଥିବା ଉକ୍ତ ମାର୍କେଟକୁ ସ୍ଥାନାନ୍ତର କରିବାକୁ ଚିଠି (ନଂ. ୫୯୨/୧୮)ରେ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦିଆଯାଇଛି। ଉକ୍ତ ଚିଠିର ନକଲ ବାଳ ସୁଧାର ଗୃହ ସୁପରିଣ୍ଟେଣ୍ଡେଣ୍ଟ, ସିଡିପିଓ, ସିଡିଏମ୍‌ଓ, ଏସ୍‌ପି, ଜିଲାପାଳ ଓ ଭୁବନେଶ୍ୱରର ଓଏସ୍‌ସିପିଏସ୍‌ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକଙ୍କ ନିକଟକୁ ପଠାଯାଇଛି। 

୪ମାସ ମଧ୍ୟରେ ହ୍ରାସ ପାଇଛି ଦୁର୍ଘଟଣା

୪ମାସ ମଧ୍ୟରେ ହ୍ରାସ ପାଇଛି ଦୁର୍ଘଟଣା

ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ,୧୨।୯:ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲା କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ସଦ୍‌ଭାବନା ଗୃହରେ ମଙ୍ଗଳବାର ଅପରାହ୍ନରେ ସଡ଼କ ସୁରକ୍ଷା ସମ୍ପର୍କିତ ବୈଠକ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଜିଲାପାଳ ନିଖିଲ ପଓ୍ବନ କଲ୍ୟାଣ ଏଥିରେ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତା କରି ଦୁର୍ଘଟଣା ରୋକିବା ଉପରେ ଗୁରୁତ୍ୱାରୋପ କରିଛନ୍ତି। ପ୍ରଶାସନିକ ସତର୍କତା ଏବଂ ସଚେତନତା ପରେ ୪ମାସ ମଧ୍ୟରେ ତୁଳନାତ୍ମକ ଭାବେ ଦୁର୍ଘଟଣା କମିଥିବା ସେ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି।

ଏମ୍‌ଜିଏନ୍‌ଆର୍‌ଇଜିଏସ୍‌ ଜନଶୁଣାଣି ଶିବିର:୨୦୪ ଶ୍ରମିକଙ୍କୁ ୧୦୦ ଦିନର କାମ

ଏମ୍‌ଜିଏନ୍‌ଆର୍‌ଇଜିଏସ୍‌ ଜନଶୁଣାଣି ଶିବିର:୨୦୪ ଶ୍ରମିକଙ୍କୁ ୧୦୦ ଦିନର କାମ

ଭୁବନ, ୧୨ା୯(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.):ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲା ଭୁବନ ବ୍ଲକ ସଭାଗୃହରେ ମଙ୍ଗଳବାର ମହାତ୍ମା ଗାନ୍ଧୀ ଜାତୀୟ ଗ୍ରାମୀଣ ନିଶ୍ଚିତ କର୍ମନିଯୁକ୍ତି ଯୋଜନା  (ଏମ୍‌ଜିଏନ୍‌ଆରଇଜିଏସ୍‌)ର   ଜନଶୁଣାଣି ଶିବିର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଏଥିରେ ବିଡିଓ ବସନ୍ତ କୁମାର ମାଝି ଅଧ୍ୟକ୍ଷତା କରିଥିଲେ। ଅତିଥି ଭାବେ ବ୍ଲକ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଧର୍ମାନନ୍ଦ ବରାଳ, ଉପାଧ୍ୟକ୍ଷ ସୁଭଦ୍ରା ପାତ୍ର, ସରକାରୀ ଯନ୍ତ୍ରୀ ଜଗବନ୍ଧୁ ବେହେରା, ଜିଲା ସାମାଜିକ ସମୀକ୍ଷା ଅଧିକାରୀ ଶରତ ଚନ୍ଦ୍ର ଗଡ଼ନାୟକ ଏବଂ ସହକାରୀ ପିଡି (ଅର୍ଥ) ଧୀରେନ୍ଦ୍ର କୁମାର ସାହୁଙ୍କ ସମେତ ବିଭିନ୍ନ ପଞ୍ଚାୟତର ଜନପ୍ରତିନିଧି ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ।

କଲେଜ ସମସ୍ୟା ନେଇ ଆଗକୁ ଆସିଲା ଛାତ୍ର କଂଗ୍ରେସ:ସମାଧାନ ପାଇଁ ୭ ଦିନ ସମୟ

କଲେଜ ସମସ୍ୟା ନେଇ ଆଗକୁ ଆସିଲା ଛାତ୍ର କଂଗ୍ରେସ:ସମାଧାନ ପାଇଁ ୭ ଦିନ ସମୟ

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ, ୧୨ା୯:ଅନୁଗୋଳ ସରକାରୀ ସ୍ବୟଂଶାସିତ ମହାବିଦ୍ୟାଳୟର ସମସ୍ୟା ନେଇ ଜିଲା ଛାତ୍ର କଂଗ୍ରେସ ପକ୍ଷରୁ ମାରୱାଡ଼ି ଧର୍ମଶାଳାରେ ଖବରଦାତା ସମ୍ମିଳନୀ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ମହାବିଦ୍ୟାଳୟରେ ସ୍ଥାୟୀ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ନିଯୁକ୍ତ ସହ ଖାଲି ପଡ଼ିଥିବା ପଦବୀ ପୂରଣ କରାଯିବାକୁ ଛାତ୍ର ନେତାମାନେ ଦାବି କରିଛନ୍ତି। ସେହିପରି ବିଭିନ୍ନ ବିଭାଗ ମୁଖ୍ୟ ପଦବୀ ଖାଲି ପଡ଼ିଥିବାବେଳେ ଅସ୍ଥାୟୀ ଅଧ୍ୟାପକମାନେ ଉକ୍ତ ଦାୟିତ୍ୱରେ ରହିଛନ୍ତି। ସମସ୍ୟା ସମ୍ପର୍କରେ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରମାନେ ବାରମ୍ବାର ଅଭିଯୋଗ କରୁଥିଲେ ବି କଲେଜ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ କିମ୍ବା ଉଚ୍ଚଶିକ୍ଷା ବିଭାଗ କୌଣସି ପଦକ୍ଷେପ ନେଉନାହାନ୍ତି। 

ରୋଗ ଯନ୍ତ୍ରଣାରେ ଅଥୟ ଜିଲୁ ମେଡିକାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି:ଜିଲା ମୁଖ୍ୟ ଚିକିତ୍ସାଳୟରେ ଚାଲିଛି ଚିକିତ୍ସା

ରୋଗ ଯନ୍ତ୍ରଣାରେ ଅଥୟ ଜିଲୁ ମେଡିକାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି:ଜିଲା ମୁଖ୍ୟ ଚିକିତ୍ସାଳୟରେ ଚାଲିଛି ଚିକିତ୍ସା

ତାଳଚେର,୧୨ା୯ (ନି.ପ୍ର.):ଅଢ଼େଇ ବର୍ଷ ତଳେ ଭାଙ୍ଗି ଯାଇଥିବା ହାତ ଓ ଅଣ୍ଟା ତଳକୁ ହୋଇଥିବା ଗର୍ତ୍ତ ଯୋଗୁ ଯନ୍ତ୍ରଣାରେ ଅଥୟ ହୋଇପଡ଼ୁଥିବା ସମଲ ବିଲିଣ୍ଡା ଗ୍ରାମର ସ୍ବର୍ଗତ ବାବୁଲା ଗୋଛାୟତଙ୍କ ୧୧ ବର୍ଷୀୟ ପୁଅ ଜିଲୁର ଚିକିତ୍ସା ମଙ୍ଗଳବାରଠାରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି। କଣିହଁା ବିଡିଓ ରମେଶ ଚନ୍ଦ୍ର ଜେନା ନିଜେ କଣିହଁା ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦ୍ରରେ ଉପସ୍ଥିତ ରହି ଜିଲୁର ପ୍ରାଥମିକ ଚିକିତ୍ସା ବ୍ୟବସ୍ଥା କରାଇଥିଲେ। ଡାକ୍ତର ସୁମନ୍ତ କୁମାର ପଟେଲ ସମସ୍ତ ଚେକ୍‌ଅପ୍‌ କରିବା ପରେ ଅଧିକ ଚିକିତ୍ସା ପାଇଁ ଜିଲା ମୁଖ୍ୟ ଚିକିତ୍ସାଳୟକୁ ରେଫର କରିଥିଲେ। ଏହାପରେ ବିଡିଓ ଜେନା ୧୦୮ ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସରେ ଜିଲୁ ଓ ତାଙ୍କ ମାଉସୀ ସରୋଜିନୀ କିପରି ତୁରନ୍ତ ଅନୁଗୋଳ ଯାଇପାରିବେ ସେ ନେଇ ସମସ୍ତ ବ୍ୟବସ୍ଥା କରିଥିଲେ। ଜାତୀୟ ପରିବାର ମଙ୍ଗଳ ଯୋଜନାରେ ବ୍ଲକ ପ୍ରଶାସନ ପକ୍ଷରୁ ୨୦ ହଜାର ଟଙ୍କାର ଚିକିତ୍ସା ସହାୟତା ଜିଲୁର ମାଉସୀ ସରୋଜିନୀଙ୍କ ବ୍ୟାଙ୍କ ଖାତାରେ ଜମା କରାଇବା ସହ ହାତ ଖର୍ଚ୍ଚ ପାଇଁ ବିଡିଓ ଜେନା ନିଜ ପକେଟରୁ ସରୋଜିନୀଙ୍କୁ ୧୫ଶହ ଟଙ୍କା ଦେଇଥିଲେ। ବିଡିଓଙ୍କ ଏପରି କାର୍ଯ୍ୟକୁ ସାଧାରଣରେ ଉଚ୍ଚ ପ୍ରଶଂସା କରାଯାଇଛି। 

ନାଲ୍‌କୋ ଶ୍ରମିକ କଂଗ୍ରେସର ବିକ୍ଷୋଭ

ନାଲ୍‌କୋ ଶ୍ରମିକ କଂଗ୍ରେସର ବିକ୍ଷୋଭ

ବଅଁରପାଳ,୧୨।୯(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ନାଲ୍‌କୋ ଶ୍ରମିକ କଂଗ୍ରେସ ପକ୍ଷରୁ ବିଭିନ୍ନ ଦାବି ନେଇ ବୁଧବାର ସକାଳେ ସିପିପି ଗୋଲେଇ ଛକଠାରେ ବିକ୍ଷୋଭ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରାଯାଇଛି।

ମହିଳାଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର

ମହିଳାଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର

ତାଳଚେର,୧୧ା୯(ନି.ପ୍ର.)- ବଲଣ୍ଡା ଫାଣ୍ଡି ପୋଲିସ ମାଟିତଳୁ ପୋତା ହୋଇଥିବା ସିଲୁ ମହନ୍ତ (୧୭)ଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର କରିଛି। ବଲଣ୍ଡା ହଟିଙ୍ଗରେ ରହୁଥିବା ଗୁରୁଚରଣ ମୁଣ୍ଡ ଗତକିଛି ମାସ ତଳେ କେ. ବଳାଙ୍ଗ ଥାନା ବାନ୍ଧୁପଡ଼ା ଗ୍ରାମର ସିଲୁଙ୍କୁ ଭଲ ପାଇ ଏଠାକୁ ନେଇ ଆସିଥିଲେ। ଗତକାଲି ଦେହ ଖରାପ ହେବାରୁ ଚିକିତ୍ସା ପାଇଁ ଡାକ୍ତରଖାନା ନେବା ବାଟରେ ଶିଲୁଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇ ଯାଇଥିଲା।

ଢାବାରେ ଚଢ଼ାଉ, ମଦ ଜବତ

ଢାବାରେ ଚଢ଼ାଉ, ମଦ ଜବତ


ତାଳଚେର,୧୧ା୯ (ନି.ପ୍ର.)- ତାଳଚେର ପୋଲିସ ସ୍ଥାନୀୟ ବହ୍ଲର ଛକଠାରେ ଥିବା ଏକ ଢାବାରେ ଚଢାଉ କରି ଫ୍ରିଜ ଓ ବାକ୍ସରେ ମହଜୁଦ ଥିବା ବିପୁଳ ପରିମାଣର ବିଦେଶୀ ମଦକୁ ଜବତ କରିଛି। 

ବ୍ଲକ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଆଗରେ ଧାରଣା ଦେଲା ମିଳିତ ମଞ୍ଚ:  ଶତାଧିକ ସ୍କୁଲରେ ପାଠପଢ଼ା ଠପ୍‌

ବ୍ଲକ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଆଗରେ ଧାରଣା ଦେଲା ମିଳିତ ମଞ୍ଚ: ଶତାଧିକ ସ୍କୁଲରେ ପାଠପଢ଼ା ଠପ୍‌



ପରଜଙ୍ଗ/କାମାକ୍ଷାନଗର/ଭୁବନ/ହିନ୍ଦୋଳ, ୧୧।୯(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ସରକାରୀ ଉଦାସୀନତା ପ୍ରତିବାଦରେ ସ୍କୁଲ, କଲେଜ ମିଳିତ ମଞ୍ଚ ପକ୍ଷରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିବା ଧାରଣା ୨୭ଦିନରେ ପହଞ୍ଚତ୍ଛି। ଦାବିପୂରଣ ଦିଗରେ ସରକାର କର୍ଣ୍ଣପାତ କରୁ ନ ଥିବାରୁ ଆନ୍ଦୋଳନକୁ ଅଧିକ ତୀବ୍ର କରିଛି ସ୍କୁଲ, କଲେଜ ଶିକ୍ଷକ ଓ କର୍ମଚାରୀ  ମିଳିତ ମଞ୍ଚ। ପୂର୍ବ ନିଷ୍ପତ୍ତି ଅନୁଯାୟୀ ମଙ୍ଗଳବାରଠାରୁ ବିଭିନ୍ନ ବ୍ଲକ ଆଗରେ ଦୁଇଦିନିଆ ଧାରଣା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି। ଏହାକୁ ନେଇ ଶତାଧିକ ସ୍କୁଲ, କଲେଜରେ ପାଠପଢ଼ା ପ୍ରଭାବିତ ହୋଇଛି।

ଏମ୍‌ଜିଏନ୍‌ଆର୍‌ଇଜିଏସ୍‌ ଜନଶୁଣାଣି ଶିବିର:  ୨୦୪ ଶ୍ରମିକଙ୍କୁ ୧୦୦ ଦିନର କାମ

ଏମ୍‌ଜିଏନ୍‌ଆର୍‌ଇଜିଏସ୍‌ ଜନଶୁଣାଣି ଶିବିର: ୨୦୪ ଶ୍ରମିକଙ୍କୁ ୧୦୦ ଦିନର କାମ


ଭୁବନ, ୧୧ା୯(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)-ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲା ଭୁବନ ବ୍ଲକ ସଭାଗୃହରେ ମଙ୍ଗଳବାର ମହାତ୍ମା ଗାନ୍ଧୀ ଜାତୀୟ ଗ୍ରାମୀଣ ନିଶ୍ଚିତ କର୍ମନିଯୁକ୍ତି ଯୋଜନା  (ଏମ୍‌ଜିଏନ୍‌ଆରଇଜିଏସ୍‌)ର   ଜନଶୁଣାଣି ଶିବିର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। 

ଦାୟିତ୍ୱ ନେଲେ ନୂତନ ତହସିଲଦାର

ଦାୟିତ୍ୱ ନେଲେ ନୂତନ ତହସିଲଦାର


କାମାକ୍ଷାନଗର, ୧୧।୯(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)-କାମାକ୍ଷାନଗର ତହସିଲର ନୂତନ ତହସିଲଦାର ଭାବେ ସୋମବାର ଦାୟିତ୍ୱ ନେଇଛନ୍ତି ସୁଧାଂଶୁ କୁମାର ମହାନ୍ତି।

ସାତମାଇଲରେ ‘ଆମ ଗଁା ଆମ ବିକାଶ’ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ : ୨୭୯ ପ୍ରକଳ୍ପ ପାଇଁ ୭ କୋଟି

ସାତମାଇଲରେ ‘ଆମ ଗଁା ଆମ ବିକାଶ’ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ : ୨୭୯ ପ୍ରକଳ୍ପ ପାଇଁ ୭ କୋଟି


ହିନ୍ଦୋଳ/ସାତମାଇଲ, ୧୧ା୯(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)-ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲା ହିନ୍ଦୋଳ ବ୍ଲକ ସାତମାଇଲସ୍ଥିତ ବହୁବର ପଡ଼ିଆରେ ମଙ୍ଗଳବାର ‘ଆମ ଗଁା ଆମ ବିକାଶ’ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। 

ବସ୍‌ ଧକ୍କାରେ ଯୁବକ ମୃତ

ବସ୍‌ ଧକ୍କାରେ ଯୁବକ ମୃତ


ଓଡ଼ାପଡ଼ା,୧୧।୯(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲା ଓଡ଼ାପଡ଼ା ବ୍ଲକ  ମୋଟଙ୍ଗା ଥାନା ୫୫ନଂ. ଜାତୀୟ ରାଜପଥ ହିନ୍ଦୋଳ ରୋଡ ହନୁମାନ ମନ୍ଦିର ସମ୍ମୁଖରେ ମଙ୍ଗଳବାର ବସ୍‌ ଧକ୍କାରେ ଜଣେ ଯୁବକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି।

ସ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ନିର୍ଯାତନା ଦେଇ ସ୍ବାମୀ ଗିରଫ

ସ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ନିର୍ଯାତନା ଦେଇ ସ୍ବାମୀ ଗିରଫ


 ବଇଣ୍ଡା,୧୧।୯(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଠାକୁରଗଡ଼ ଥାନା  କଳାପାଟନାଳୀ ଗ୍ରାମର ସୁଜତା  ବାଘଙ୍କୁ ତାଙ୍କ ସ୍ବାମୀ ହୃଦାନନ୍ଦ ବାଘ ନିର୍ଯାତନା ଦେଉଥିବା ନେଇ  ସୋମବାର ଠାକୁରଗଡ଼ ଥାନାରେ ସୁଜତା  ଅଭିଯୋଗ  କରିଛନ୍ତି। 

୫ ଫୁଟ୍‌  ଲମ୍ବର ନାଗ ସାପ ଉଦ୍ଧାର

୫ ଫୁଟ୍‌ ଲମ୍ବର ନାଗ ସାପ ଉଦ୍ଧାର

ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ,୧୧।୯- ଢେଙ୍କାନାଳ ସହର ଭଗବାନପୁର ଗ୍ରାମର ବିଜୟ ଦାସଙ୍କ ଘରୁ ମଙ୍ଗଳବାର ଏକ ୫ ଫୁଟ୍‌  ଲମ୍ବର ନାଗ ସାପ ଉଦ୍ଧାର କରାଯାଇଛି। 

ପାଇଖାନା ଟାଙ୍କିରେ ପଡ଼ି ବାଳକ ମୃତ

ପାଇଖାନା ଟାଙ୍କିରେ ପଡ଼ି ବାଳକ ମୃତ


ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ,୧୧ା୯- ପାଇଖାନା ଟାଙ୍କିରେ ଖସିପଡି ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲା ଗଁଦିଆ ଥାନା ଆଙ୍କୁର୍ଦା ଗ୍ରାମର ନିରଞ୍ଜନ ସାମଲଙ୍କ ୫ ବର୍ଷର ପୁଅ ଶକ୍ତିପ୍ରସାଦ ସାମଲଙ୍କ ସୋମବାର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। 

ଗାଁ ଦାଣ୍ଡରେ ଜମୁଛି ମଇଳା ପାଣି

ଗାଁ ଦାଣ୍ଡରେ ଜମୁଛି ମଇଳା ପାଣି

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ, ୧୧ା୯- ଅନୁଗୋଳ ବ୍ଲକ ସୁସୁଡା ପଞ୍ଚାୟତ ସୁସୁଡା ଗ୍ରାମର ୩ ନମ୍ବର ୱାର୍ଡରେ ନାହିଁ ଡ୍ରେନେଜ ବ୍ୟବସ୍ଥା। ଫଳରେ ବର୍ଷ ବର୍ଷ ଧରି ତଅଁଳାସାହି ରାସ୍ତାରେ ଜମୁଛି ମଇଳା ପାଣି। ବର୍ଷା ବେଳେ ଏହି ରାସ୍ତାରେ ଯାତାୟାତ କରିବା ଅତି କଷ୍ଟକର ହୋଇପଡ଼ୁଛି।

ବଅଁରପାଳ ବ୍ଲକରେ ଦଲାଲ ରାଜ

ବଅଁରପାଳ ବ୍ଲକରେ ଦଲାଲ ରାଜ

ବଅଁରନାଳ, ୧୧ା୯(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ବଅଁରପାଳ ବ୍ଲକରେ ଦିନକୁ ଦିନ କୁଜି ନେତା ଓ ଦଲାଲ ରାଜ ବୃଦ୍ଧି ନେଇ ଅସନ୍ତୋଷ ଦେଖାଦେଇଛି। ବହୁ ସମୟରେ ସେମାନେ ଇନ୍ଦିରାବାସ, ବିଜୁ ପକ୍କାଘର, ରାସ୍ତା ନିର୍ମାଣ ଆଦିରେ ହସ୍ତକ୍ଷେପ କରୁଥିବା ସାଧାରଣରେ ଅଭିଯୋଗ ହେଉଛି।

ଗ୍ରାମ ସଫେଇ କଲେ ଗ୍ରାମବାସୀ

ଗ୍ରାମ ସଫେଇ କଲେ ଗ୍ରାମବାସୀ

ବଇଣ୍ଡା, ୧୧।୯(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଆଠମଲ୍ଲିକ ବ୍ଲକ ପାଇକସାହି ଗ୍ରାମରେ ରବିବାର ସ୍ବଚ୍ଛ ଭାରତ ଯୋଜନାରେ ସଫେଇ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଛି।

ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସ ଦୁର୍ଘଟଣାଗ୍ରସ୍ତ, ରୋଗୀ ମୃତ

ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସ ଦୁର୍ଘଟଣାଗ୍ରସ୍ତ, ରୋଗୀ ମୃତ


ପରଜଙ୍ଗ, ୧୧ା୯(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲା ପରଜଙ୍ଗ ଥାନା ମହାବିରୋଡ଼ ଫାଣ୍ଡି ଅଧୀନ ଡିହଡୋଳ-ପଙ୍ଗାତିରା  ପୂର୍ତ୍ତ ବିଭାଗ ରାସ୍ତାର ବାଲିଜୁରୀ ବ୍ରିଜ ନିକଟରେ ସୋମବାର ଏକ ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସ (ଓଡ଼ି ୦୫ ଏକ୍ସ ୦୨୬୩) ଦୁର୍ଘଟଣାଗ୍ରସ୍ତ ହୋଇଛି। ଫଳରେ ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସରେ ଥିବା ରୋଗୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଥିବାବେଳେ ଅନ୍ୟଜଣେ ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି।

ଲକ୍ଷ୍ମୀ ପୂଜା କମିଟିର ନୂତନ କର୍ମକର୍ତ୍ତା

ଲକ୍ଷ୍ମୀ ପୂଜା କମିଟିର ନୂତନ କର୍ମକର୍ତ୍ତା

ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ,୧୧ା୯- ଢେଙ୍କାନାଳ ସହରସ୍ଥିତ ଜୁବୁଲିଟାଉନ ୧ନଂ ଲକ୍ଷ୍ମୀପୂଜା କମିଟିର ନୂତନ କର୍ମକର୍ତ୍ତା ନିର୍ବାଚନ ରବିବାର ସ୍ଥାନୀୟ ନାଗେଶ୍ୱର ମନ୍ଦିର ପ୍ରାଙ୍ଗଣରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି।