ଅନଗୁଳ-ଢେଙ୍କାନାଳ

ଶିକ୍ଷା ଦ୍ୱାରା ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ପରିଚୟ ସୃଷ୍ଟି କରିହେବ

ବଇଣ୍ଡା,୨୮।୨(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଏବେ ପ୍ରତ୍ୟେକ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଶିକ୍ଷା ଅତନ୍ତ୍ୟ ଜରୁରୀ ହୋଇପଡ଼ିଛି।  ଯେଉଁ ଦେଶରେ ଶିକ୍ଷାର ପ୍ରସାର କମ ରହିଛି। ସେହି ଦେଶରେ ବିକାଶ କମ ହୋଇଥାଏ। ଏଣୁ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରମାନେ କଠିନ ପରିଶ୍ରମ କରି  ଅଧିକ ଶିକ୍ଷା ଅର୍ଜନ କରିଲେ ସେମାନଙ୍କର ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ପରିଚୟ ସୃଷ୍ଟି କରିପାରିବେ ବୋଲି ଗୁରୁବାର ଆଠମଲ୍ଲିକ ବ୍ଲକ ଠାକୁରଗଡ଼ ସରସ୍ବତୀ ଶିଶୁ ମନ୍ଦିରର ଏକାଦଶ ବାର୍ଷିକ ଉତ୍ସବରେ ମୁଖ୍ୟଅତିଥି ଭାବେ ଆଠମଲ୍ଲିକ ବିଧାୟକ ସଞ୍ଜୀବ ସାହୁ ଯୋଗଦେଇ  ମତବ୍ୟକ୍ତ କରିଛନ୍ତି। 

ମୂଳସ୍ତରରୁ ସଙ୍ଗଠନକୁ ମଜଭୁତ କରିବାକୁ ଆହ୍ବାନ

ମୂଳସ୍ତରରୁ ସଙ୍ଗଠନକୁ ମଜଭୁତ କରିବାକୁ ଆହ୍ବାନ

ଛେଣ୍ଡିପଦା,୨୮ା୨(ସ୍ବ.ପ୍ର)-ଛେଣ୍ଡିପଦା ନିର୍ବାଚନ ମଣ୍ଡଳୀ ଭାଜପା ପକ୍ଷରୁ ଛେଣ୍ଡିପଦାଠାରେ ମୋ ବୁଥ୍‌ ସବୁଠୁ ମଜବୁଥର ବୁଥସ୍ତରୀୟ କାର୍ଯ୍ୟକର୍ତ୍ତା ସମ୍ମିଳନୀ ଗୁରୁବାର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ମାର୍ଚ୍ଚ ୨ରେ ଭାଜପା ପକ୍ଷରୁ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେଉଥିବା ବିଜୟ ସଂକଳ୍ପ ରାଲିରେ କର୍ମକର୍ତାମାନେ ଯୋଗଦେଇ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କ ବିଭିନ୍ନ ଉନ୍ନୟନମୂଳକ ଯୋଜନା ସମ୍ପର୍କରେ ଜନସାଧାରଣଙ୍କୁ ସଚେତନ କରିବା ପାଇଁ ପରାମର୍ଶ ଦିଆଯାଇଥିଲା। 

ଜିଲାସ୍ତରୀୟ ବିଜ୍ଞାନ ଦିବସ

ଜିଲାସ୍ତରୀୟ ବିଜ୍ଞାନ ଦିବସ

କାମାକ୍ଷାନଗର, ୨୮।୨(ଡି.ଏନ.ଏ.)-  କାମାକ୍ଷାନଗର ବ୍ଲକ କାନପୁରା ପଞ୍ଚାୟତରାଜ ଉଚ୍ଚବିଦ୍ୟାଳୟ ପରିସରରେ ଗୁରୁବାର ଅପରାହ୍ନରେ ଜିଲାସ୍ତରୀୟ  ଜାତୀୟ ବିଜ୍ଞାନ ଦିବସ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। 

ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ଅନୁସୂଚିତ ଜାତି କମିଶନର ସଦସ୍ୟଙ୍କ ଅନୁଗୋଳ ଗସ୍ତ

ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ଅନୁସୂଚିତ ଜାତି କମିଶନର ସଦସ୍ୟଙ୍କ ଅନୁଗୋଳ ଗସ୍ତ

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ,୨୮।୨- ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ଅନୁସୂଚିତ ଜାତି କମିଶନର ସଦସ୍ୟ ଡା. ଯୋଗେନ୍ଦ୍ର ପାଶବାନ  ଗୁରୁବାର ଅନୁଗୋଳ  ଜିଲା ଗସ୍ତ କରିଛନ୍ତି। 

ଛାତ୍ରଙ୍କ ହାତରେ ଶାବଳ,କୋଡି

ଛାତ୍ରଙ୍କ ହାତରେ ଶାବଳ,କୋଡି

ବନ୍ତଳା, ୨୮।୨ (ଡି.ଏନ.ଏ)- ଅନୁଗୋଳ ବ୍ଲକ ବନ୍ତଳା ଥାନା ମାଟିଆସାହି ପଞ୍ଚାୟତ ପୁରୁଣାଗଡ଼ ମଦନମୋହନ ପାଟଣା ପ୍ରକଳ୍ପ ବିଦ୍ୟାଳୟରେ କୁନିକୁନି ପିଲାଙ୍କୁ ଲଗାଇ ଶାବଳରେ କମ୍ପୋଷ୍ଟ ଗାତ ଖୋଳାଯାଇଥିବା ଗ୍ରାମବାସୀ ମଙ୍ଗଳବାର ବ୍ଲକ ଶିକ୍ଷା ଅଧିକାରୀ(ବିଇଓ)ଙ୍କ ନିକଟରେ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି।

ମୃତ ଘୋଷିତ ସ୍ବାମୀ ଫେରିଲେ: ସିନ୍ଦୂର ପିନ୍ଧିଲେ ବିଧବା ସ୍ତ୍ରୀ

ମୃତ ଘୋଷିତ ସ୍ବାମୀ ଫେରିଲେ: ସିନ୍ଦୂର ପିନ୍ଧିଲେ ବିଧବା ସ୍ତ୍ରୀ

ପରଜଙ୍ଗ, ୨୮।୨(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ପୋଲିସ ଜାରି କରିଥିଲା ମୃତ୍ୟୁ ଆଡଭାଇଜରି। ମୃତଦେହ ଚିହ୍ନଟ କରିଥିଲେ ପରିବାର। ସରିଥିଲା ଶୁଦ୍ଧିକ୍ରିୟା। ବିଧବା ସାଜିଥିଲେ ସ୍ତ୍ରୀ। ହେଲେ ୨ମାସ ପରେ ମୃତ ଘୋଷିତ ବ୍ୟକ୍ତି ଫେରି ଆସିଛନ୍ତି ଘରକୁ। 

ଅନୁଗୋଳ ବିଧାୟକଙ୍କ ବିରୋଧରେ ସହରରେ ଲିଫ୍‌ଲେଟ୍‌ ବଣ୍ଟନ: ୧୫ ପ୍ରଶ୍ନରେ ମଗାଯାଇଛି ହିସାବ

ଅନୁଗୋଳ ବିଧାୟକଙ୍କ ବିରୋଧରେ ସହରରେ ଲିଫ୍‌ଲେଟ୍‌ ବଣ୍ଟନ: ୧୫ ପ୍ରଶ୍ନରେ ମଗାଯାଇଛି ହିସାବ

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ, ୨୮।୨- ଅନୁଗୋଳ ବିଧାୟକ ରଜନୀକାନ୍ତ ସିଂଙ୍କ ବିରୋଧରେ ବୁଧବାର ସକାଳେ ସହରରେ ଲିଫ୍‌ଲେଟ୍‌ ବଣ୍ଟନ କରାଯିବା ଚର୍ଚ୍ଚାର ବିଷୟ ହୋଇଛି। ତିନିଥରର ବିଧାୟକ ରଜନୀକାନ୍ତଙ୍କୁ ଏହି ଲିଫ୍‌ଲେଟ୍‌ ଜରିଆରେ ତାଙ୍କ ରାଜନୀତି ଓ କରିଥିବା ବିକାଶ କାର୍ଯ୍ୟର ହିସାବ ମଗାଯାଇଛି।

ଫକୀରମୋହନ ଭାଷା ବୃତ୍ତି ପାଇବେ ୧୧ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ର

ଫକୀରମୋହନ ଭାଷା ବୃତ୍ତି ପାଇବେ ୧୧ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ର

ବଇଣ୍ଡା, ୨୭ା୨(ଡି.ଏନ.ଏ.)- କିଶୋରନଗର ଡିଗ୍ରୀ ମହାବିଦ୍ୟାଳୟର ୧୧ ଜଣ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରଙ୍କୁ ଓଡ଼ିଶା ସରକାରଙ୍କ ଉଚ୍ଚ ଶିକ୍ଷା ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ଫକୀରମୋହନ ଭାଷା ବୃତ୍ତି ସମ୍ମାନ ପାଇଁ ମନୋନୀତ କରାଯାଇଛି। 

ଛେଣ୍ଡିପଦା ପଞ୍ଚାୟତ ସମିତି ବୈଠକ: ପାନୀୟ ଜଳ ଉପରେ ଧ୍ୟାନ ଦେବାକୁ ପରାମର୍ଶ

ଛେଣ୍ଡିପଦା ପଞ୍ଚାୟତ ସମିତି ବୈଠକ: ପାନୀୟ ଜଳ ଉପରେ ଧ୍ୟାନ ଦେବାକୁ ପରାମର୍ଶ

ଛେଣ୍ଡିପଦା,୨୭।୨(ସ୍ବ.ପ୍ର.): ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ଛେଣ୍ଡିପଦା ବ୍ଲକର ୬ତମ ପଞ୍ଚାୟତ ସମିତି ବୈଠକ ବୁଧବାର  ବ୍ଲକ ସଭାଗୃହ ଠାରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି । ଗୋଷ୍ଠି ଉନ୍ନୟନ ଅଧିକାରୀ ରୋମାଞ୍ଚଳ ଖମାରୀଙ୍କ ପ୍ରତ୍ୟକ୍ଷ ତତ୍ତ୍ୱାବଧାନରେ ଆୟୋଜିତ ବୈଠକରେ ବ୍ଲକ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଅଶୋକ କୁମାର ପ୍ରଧାନଙ୍କ ସଭାପତିତ୍ୱରେ ଏହି ବୈଠକ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି।

ଚୋରା କୋଇଲା ଚାଲାଣ ହେଉଥିବା ମିନିଟ୍ରକ୍‌ ଜବତ, ୨ ଅଟକ

ବଅଁରପାଳ,୨୭।୨(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ବଅଁରପାଳ ପୋଲିସ ମଙ୍ଗଳବାର ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ଏକ ମିନିଟ୍ରକ୍‌କୁ ଜବତ କରିଛି। ଟ୍ରକ୍‌ରେ ୫ ଟନ୍‌ କୋଇଲା ଚୋରାରେ ଚାଲାଣ ହେଉଥିଲା। କୌଣସି ସୁତ୍ରରୁ ଖବର ପାଇ ପୋଲିସ ବଅଁରପାଳ ନିକଟରେ ଏହି ଗାଡ଼ିକୁ ଧରି ଥାନାକୁ ଆଣିଥିଲେ।

ଆସିଲାନି ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସ , ଶୁଣିଲେ ନାହିଁ ଡାକ୍ତର: ଅଟୋରେ ପ୍ରସବ କଲେ ମହିଳା

ଆସିଲାନି ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସ , ଶୁଣିଲେ ନାହିଁ ଡାକ୍ତର: ଅଟୋରେ ପ୍ରସବ କଲେ ମହିଳା

ତାଳଚେର ୨୭।୨(ନି.ପ୍ର.): ରାଜ୍ୟ ସରକାର ମହିଳା ଓ ବିଶେଷ କରି ଗର୍ଭବତୀ ମହିଳାଙ୍କ ଲାଗି ଅନେକ ଯୋଜନା ଆରମ୍ଭ କରିଛନ୍ତି। ମାତ୍ର ଅନେକ ସମୟରେ ଏହି ଯୋଜନା ମହିଳାମାନଙ୍କ ପାଖରେ ପହଞ୍ଚି ପାରୁ ନ ଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହେଉଛି। ଏହି କ୍ରମରେ ମଙ୍ଗଳବାର ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ତାଳଚେର ପୌରାଞ୍ଚଳ ୧୦ ନଂ ୱାର୍ଡର ଜଣେ ଗର୍ଭବତୀ ଡାକ୍ତରଖାନାରୁ ଫେରି ଅଟୋରେ କନ୍ୟା ସନ୍ତାନ ପ୍ରସବ କରିବା ଘଟଣା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି। 

୨ ଦଫା ଦାବି ନେଇ କୁକୁଡ଼ାଙ୍ଗ ଗ୍ରାମବାସୀଙ୍କ ଧାରଣା

୨ ଦଫା ଦାବି ନେଇ କୁକୁଡ଼ାଙ୍ଗ ଗ୍ରାମବାସୀଙ୍କ ଧାରଣା

ବଅଁରପାଳ,୨୭।୨(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ୨ ଦଫା ଦାବି ନେଇ ନାଲ୍‌କୋ ପ୍ରଶାସନିକ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟଠାରେ ବୁଧବାର ସକାଳେ କୁକୁଡ଼ାଙ୍ଗ ଗ୍ରାମବାସୀ ଧାରଣା ଦେଇଛନ୍ତି। କୁକୁଡ଼ାଙ୍ଗ ପଞ୍ଚାୟତର ପୂର୍ବତନ ସରପଞ୍ଚ ଅମୀୟ ତ୍ରିପାଠୀଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ୨୫ରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ଗ୍ରାମବାସୀ ଏଥିରେ ସାମିଲ ହୋଇଛନ୍ତି। 

ମାଟ୍ରିକ ପରୀକ୍ଷା ସୁପରିଚାଳନା ଚିନ୍ତା: କଠୋର ହେଲା ପ୍ରଶାସନ

ମାଟ୍ରିକ ପରୀକ୍ଷା ସୁପରିଚାଳନା ଚିନ୍ତା: କଠୋର ହେଲା ପ୍ରଶାସନ

ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ, ୨୭।୨- ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲାରେ ମାଟ୍ରିକ ପରୀକ୍ଷା ପରିଚାଳନାରେ ବ୍ୟାପକ ଅବ୍ୟବସ୍ଥା ପଦାକୁ ଆସିବା ପରେ କଠୋର ହୋଇଛି ପ୍ରଶାସନ। 

ମିସ୍‌ ଏସିଆ ଏଲିଗାଣ୍ଟଙ୍କୁ ଫିଲ୍ମ ଅଫର

ମିସ୍‌ ଏସିଆ ଏଲିଗାଣ୍ଟଙ୍କୁ ଫିଲ୍ମ ଅଫର

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ, ୨୭।୨- ଆରବୀୟ ଦେଶ ଓମାନର ମସ୍‌କଟରେ ମିସ୍‌ ଏସିଆ ଏଲିଗାଣ୍ଟ ମୁକୁଟ ବିଜୟିନୀ ହୋଇଛନ୍ତି ଅନୁଗୋଳ ସୌଭାଗ୍ୟନଗର ଝିଅ ନିବେଦିତା ବିଶ୍ୱାଳ। 

ଘରେ ପହଞ୍ଚିଲେ ଅଟକ ଦାଦନ

ଘରେ ପହଞ୍ଚିଲେ ଅଟକ ଦାଦନ

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ, ୨୭।୨-ଇଟାଭାଟିରେ କାମ କରିବାକୁ ହାଇଦ୍ରାବାଦ ଯାଇ ସେଠାରେ ଭାଟି ମାଲିକଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ନିର୍ଯାତନାର ଶିକାର ସହ ଅଟକ ଥିବା ୧୪ଜଣ ଶ୍ରମିକଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ୧୨ ଜଣ ଘରକୁ ଫେରିଛନ୍ତି।

୧୧.୫୦ କୋଟିର ଉନ୍ନୟନ ପ୍ରକଳ୍ପ ଶିଳାନ୍ୟାସ

୧୧.୫୦ କୋଟିର ଉନ୍ନୟନ ପ୍ରକଳ୍ପ ଶିଳାନ୍ୟାସ

କାମାକ୍ଷାନଗର, ୨୭।୨(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲା କାମାକ୍ଷାନଗରସ୍ଥିତ ସାରଙ୍ଗଧର ଷ୍ଟାଡିୟମ ନୂଆରୂପ ନେବ। ଅଞ୍ଚଳର କ୍ରୀଡ଼ା ଭିତ୍ତିଭୂମିର ବିକାଶ ଲାଗି ଏଠାରେ ଉପଲବ୍ଧ ହେବ ଅତ୍ୟାଧୁନିକ ବ୍ୟବସ୍ଥା। ଏଥିରେ ଖର୍ଚ୍ଚ ହେବ ୪ କୋଟି ଟଙ୍କା। 

କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତ ସିଲିଣ୍ଡର ନେଇଗଲା କମ୍ପାନୀ: ଅଗ୍ନିବିପନ୍ନଙ୍କୁ ମିଳୁନି ଗ୍ୟାସ ସଂଯୋଗ

ଭାପୁର, ୨୭।୨(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ଢେଙ୍କାନାଳ ସଦର ବ୍ଲକ କାକୁଡ଼ିଭାଗ ପଞ୍ଚାୟତ ଅଧୀନ ହରିଡ଼ାପଶି ଗ୍ରାମରେ ୨୦୧୭ ଏପ୍ରିଲରେ ଘଟିଥିଲା ଭୟାବହ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ। ଏଥିରେ ସର୍ବସ୍ବ ହରାଇଥିଲେ ୧୪ ପରିବାର। କ୍ଷୟକ୍ଷତି ଆକଳନ ପରେ ସମ୍ପୃକ୍ତ ପରିବାରକୁ ପ୍ରଶାସନ ପକ୍ଷରୁ କ୍ଷତିପୂରଣ ଯୋଗାଇ ଦିଆଯାଇଛି। 

ଅବକାରୀ ଚଢାଉ, ୨ ଗିରଫ

ଅବକାରୀ ଚଢାଉ, ୨ ଗିରଫ

ବଇଣ୍ଡା,୨୬।୨(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଆଠମଲ୍ଲିକ ଅବକାରୀ ବିଭାଗ ମଙ୍ଗଳବାର ଠାକୁରଗଡ଼ ଥାନା ତଲେଇପଥର ଗ୍ରାମରେ ଚଢାଉ କରି ୧୫ ଲିଟର ଦେଶୀ ମଦ ଜବତ କରିବାସହ ୨ ଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଛି। 

୧୫ ଦିନ ହେବ   ଜଳ ଯୋଗାଣ ବନ୍ଦ, ଗ୍ରାମବାସୀ ହନ୍ତସନ୍ତ

୧୫ ଦିନ ହେବ ଜଳ ଯୋଗାଣ ବନ୍ଦ, ଗ୍ରାମବାସୀ ହନ୍ତସନ୍ତ

ବଇଣ୍ଡା,୨୬।୨(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଗ୍ରାମକୁ ଶୁଦ୍ଧ ପାନୀୟ ଜଳ ଯୋଗାଇ ଦେବା ପାଇଁ ସରକାର ବିଭିନ୍ନ ଯୋଜନା ମାଧ୍ୟମରେ  ଜଳ ଯୋଗାଣ ପ୍ରକଳ୍ପ ନିର୍ମାଣ କରୁଛନ୍ତି। ହେଲେ ଏହାର ରକ୍ଷାଣବେକ୍ଷଣ ଠିକ ଭାବେ କରାଯାଉ ନ ଥିବାରୁ  ଏହି ଯୋଜନା ଗୁଡ଼ିକ ଠିକ ଭାବେ  ଲୋକଙ୍କଠାରେ ପହଞ୍ଚି ପାରୁ ନାହିଁ। ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା କିଶୋରନଗର ବ୍ଲକ ଗାଁ ବଇଣ୍ଡା ପଞ୍ଚାୟତ ବଡ଼ହୁଲା ଗ୍ରାମରେ ଏପରି  ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି। 

ମହିଳାଙ୍କଠାରୁ ଲୁଟିଲେ ୬ ଭରି ଅଳଙ୍କାର

ମହିଳାଙ୍କଠାରୁ ଲୁଟିଲେ ୬ ଭରି ଅଳଙ୍କାର

କଣିହାଁ, ୨୬ା୨(ଡି.ଏନ.ଏ.)- କଣିହାଁ ବ୍ଲକ ସମଲ ଥାନା କଣିହାଁ-ସମଲ ରାସ୍ତାରେ  କଣିହାଁ ଥାନା ଜମାନିଆ ଗ୍ରାମର ଦୀପୁ କୁମାର ସାମଲ ଓ ସ୍ତ୍ରୀ ରାଜଶ୍ରୀ ସାମଲଙ୍କଠାରୁ ଲୁଟ୍‌ ହୋଇଛି।

ଜଲାନ କାର୍ବନ ପ୍ଲାଣ୍ଟରେ ପ୍ରଦୂଷଣ ଅନୁଧ୍ୟାନ: ଜଳ ଉତ୍ସରୁ ନମୁନା ସଂଗ୍ରହ

ଜଲାନ କାର୍ବନ ପ୍ଲାଣ୍ଟରେ ପ୍ରଦୂଷଣ ଅନୁଧ୍ୟାନ: ଜଳ ଉତ୍ସରୁ ନମୁନା ସଂଗ୍ରହ

ତାଳଚେର,୨୬ା୨(ନି.ପ୍ର.) ପ୍ରଦୂଷଣ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ବିଭାଗର ଏକ ଟିମ୍‌ ସୋମବାର ତାଳଚେର ଏକଘରିଆସ୍ଥିତ ଜଲାନ କାର୍ବନ ପ୍ଲାଣ୍ଟ ପରିଦର୍ଶନ କରିବା ସହିତ ବିଭିନ୍ନ ଜଳଉତ୍ସରୁ ନମୁନା ସଂଗ୍ରହ କରିଛନ୍ତି।

ରାସ୍ତାକୁ ଓହ୍ଲାଇଲେ ଏସ୍‌ଏଚ୍‌ଜି ସଦସ୍ୟ

ରାସ୍ତାକୁ ଓହ୍ଲାଇଲେ ଏସ୍‌ଏଚ୍‌ଜି ସଦସ୍ୟ

ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ, ୨୬।୨:  ଢେଙ୍କାନାଳ ସଦର ଥାନା ସିମିନଈ ପଞ୍ଚାୟତ ସରପଞ୍ଚ ଏବଂ ସମିତିସଭ୍ୟଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଦୁର୍ବ୍ୟବହାର ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଛନ୍ତି ସ୍ଥାନୀୟ ଅଞ୍ଚଳର ସ୍ବୟଂ ସହାୟକ ଗୋଷ୍ଠୀ (ଏସ୍‌ଏଚ୍‌ଜି) ସଦସ୍ୟ। ଏହାର ପ୍ରତିବାଦରେ ଶତାଧିକ ମହିଳା ଏକାଠି ହୋଇ ପଞ୍ଚାୟତ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ତାଲା ପକାଇବା ସହିତ ସିମିନଇଠାରେ ୫୫ନଂ. ଜାତୀୟ ରାଜପଥକୁ ଅବରୋଧ କରିଥିଲେ। 

ପରାବିଲ ସେବା ସମବାୟ ସମିତିରେ ଘୋଟାଲା ଅଭିଯୋଗ: ଗ୍ରାମବାସୀ ପୁଣି ପ୍ରଶାସନର ଦ୍ୱାରସ୍ଥ

ପରାବିଲ ସେବା ସମବାୟ ସମିତିରେ ଘୋଟାଲା ଅଭିଯୋଗ: ଗ୍ରାମବାସୀ ପୁଣି ପ୍ରଶାସନର ଦ୍ୱାରସ୍ଥ

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ, ୨୬।୨:  କଣିହାଁ ବ୍ଲକ ବିରୁ ଗ୍ରାମରେ ଥିବା ପରାବିଲ ସେବା ସମବାୟ ସମିତି ବ୍ୟାଙ୍କ ଘୋଟାଲା ଅଭିଯୋଗର ତଦନ୍ତ ଏଯାଏ ହୋଇ ନ ଥିବାରୁ ସୋମବାର ଗ୍ରାମବାସୀ ପୁଣିଥରେ ଜିଲା ପ୍ରଶାସନର ଦ୍ୱାରସ୍ଥ ହୋଇଛନ୍ତି।

ଡଅଁରା-ସୋଲଡ଼ା ଗ୍ରାମ ବିବାଦ ତୁଟିଲା: ଆଜିଠାରୁ କୋଇଲା ପରିବହନ ହେବ ସ୍ବାଭାବିକ

ଡଅଁରା-ସୋଲଡ଼ା ଗ୍ରାମ ବିବାଦ ତୁଟିଲା: ଆଜିଠାରୁ କୋଇଲା ପରିବହନ ହେବ ସ୍ବାଭାବିକ

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ, ୨୬।୨: କୋଇଲା ପରିବହନକୁ ନେଇ ତାଳଚେର ବ୍ଲକ ଡଅଁରା ଓ ସୋଲଡ଼ା ଗ୍ରାମବାସୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଗତ ୧୭ ତାରିଖରୁ ଦେଖାଦେଇଥିବା ବିବାଦ ସୋମବାର ତୁଟିଛି। ଜିଲା ପ୍ରଶାସନ ପକ୍ଷରୁ ବୈଠକ ପରେ ଏହି ବିବାଦର ସମାଧାନ କରାଯାଇଛି।