Dharitri News

ଅନଗୁଳ-ଢେଙ୍କାନାଳ

ସାଧାରଣତନ୍ତ୍ର ଦିବସ ପ୍ରସ୍ତୁତି:ମାର୍ଚ୍ଚ ପାଷ୍ଟରେ ସାମିଲ ହେବେ ୫୪ ଦଳ

ସାଧାରଣତନ୍ତ୍ର ଦିବସ ପ୍ରସ୍ତୁତି:ମାର୍ଚ୍ଚ ପାଷ୍ଟରେ ସାମିଲ ହେବେ ୫୪ ଦଳ

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ,୩।୧-ଅନୁଗୋଳ ଜିଲାସ୍ତରୀୟ ୬୯ତମ ସାଧାରଣତନ୍ତ୍ର ଦିବସ ପାଳନ ଉପଲକ୍ଷେ ବୁଧବାର ଜିଲା କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ସମ୍ମିଳନୀ ଗୃହରେ ଜିଲାପାଳ ଅନିଲ କୁମାର ସାମଲଙ୍କ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତାରେ ଏକ ପ୍ରସ୍ତୁତି ବୈଠକ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା। ଚଳିତବର୍ଷ ଦିବସକୁ ସରସସୁନ୍ଦର କରିବାକୁ ଜିଲାପାଳ ସାମଲ ସମସ୍ତଙ୍କ ସହଯୋଗ କାମନା କରିଥିଲେ।

ଅନୁଗୋଳ ଜିଲାରେ ବଢ଼ୁଛି ଜଙ୍ଗଲ

ଅନୁଗୋଳ ଜିଲାରେ ବଢ଼ୁଛି ଜଙ୍ଗଲ

ବନ୍ତଳା,୩।୧(ଦିନେଶ ଦେହୁରୀ)-ଶିଳ୍ପ, କୋଇଲା ଖଣି ପାଇଁ କଟାହେଉଛି ଜଙ୍ଗଲ। ଜଳସେଚନ, ରେଳଲାଇନ, କୋଲ୍‌ କରିଡର ନିର୍ମାଣ ନିମନ୍ତେ ବ୍ୟବହୃତ ହେଉଛି ବ୍ୟାପକ ଜଙ୍ଗଲ ଜମି। ତଥାପି ଅନୁଗୋଳ ଜିଲାରେ ବଢ଼ୁଛି ଜଙ୍ଗଲ। ୨୦୧୩ରେ ଜିଲାରେ ୩୫ ବର୍ଗ କିଲୋମିଟର ଅଭିବୃଦ୍ଧି ଘଟିଥିବା ବେଳେ ୨୦୧୫ରେ ୨ ବର୍ଗ କି.ମି. ବୃଦ୍ଧି ପାଇଥିବା ଫରେଷ୍ଟ ସର୍ଭେ ଅଫ୍‌ ଇଣ୍ଡିଆ(ଏଫ୍‌ଏସ୍‌ଆଇ) ରିପୋର୍ଟରୁ ଜଣାଯାଇଛି। ପ୍ରତି ୨ ବର୍ଷ ଅନ୍ତରରେ ହେଉଥିବା ଏହି ସର୍ଭେ ଗତବର୍ଷ ଅର୍ଥାତ୍‌ ୨୦୧୭ରେ ମଧ୍ୟ ଏ କ୍ଷେତ୍ରରେ ସମ୍ଭାବନା ସୃଷ୍ଟି କରିଥିବା ପରିବେଶବିତ୍‌ମାନେ ଆଶା ପ୍ରକଟ କରିଛନ୍ତି।

ସାଧାରଣ ପ୍ରଶାସନ ବିଭାଗ ସଚିବଙ୍କ ପରଜଙ୍ଗ ବ୍ଲକ ଗସ୍ତ

ସାଧାରଣ ପ୍ରଶାସନ ବିଭାଗ ସଚିବଙ୍କ ପରଜଙ୍ଗ ବ୍ଲକ ଗସ୍ତ

ପରଜଙ୍ଗ, ୩।୧(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)-ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ ସାଧାରଣ ପ୍ରଶାସନ (ଜିଏ) ବିଭାଗର ସଚିବ ଅଶୋକ କୁମାର ମୀନା ବୁଧବାର ପରଜଙ୍ଗ ବ୍ଲକ ଗସ୍ତ କରି ବିଭିନ୍ନ ଉନ୍ନୟନମୂଳକ ପ୍ରକଳ୍ପ ପରିଦର୍ଶନ କରିଛନ୍ତି। ଏହି ଅବସରରେ ସଚିବ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟସେବା ସମସ୍ୟା ବୁଝିବା ସହ ମହିଳା ସ୍ବୟଂସହାୟକ ଗୋଷ୍ଠୀ ସଦସ୍ୟାଙ୍କ ସହ ଆଲୋଚନା କରିଥିଲେ। ପ୍ରଥମେ ସଚିବ ମୀନା ପଥରଖମ୍ବ ଗ୍ରାମରେ ଉଠା ଜଳସେଚନ ପ୍ରକଳ୍ପ ସହାୟତାରେ ଚାଷ କରାଯାଉଥିବା ଦୁଇଟି କ୍ଷେତ୍ର ବୁଲି ଦେଖିବା ସହ ଚାଷୀଙ୍କ ସମସ୍ୟା ବୁଝିଥିଲେ।

୫କିମି ଜଙ୍ଗଲିଆ ରାସ୍ତା ପଦା

୫କିମି ଜଙ୍ଗଲିଆ ରାସ୍ତା ପଦା

ପରଜଙ୍ଗ, ୩।୧ (ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)-ଢେଙ୍କାନାଳ ବନଖଣ୍ଡ ମହାବିରୋଡ ରେଞ୍ଜ ଦଦରାଘାଟି ଫରେଷ୍ଟ ସେକ୍ସନ ଅଧୀନ ୧୪୯ନଂ. ଜାତୀୟ ରାଜପଥଠାରୁ ଭେଜିଆ-ସୁନ୍ଦରମୁଣ୍ଡି ଗ୍ରାମକୁ ଜଙ୍ଗଲ ମଧ୍ୟରେ ତିଆରି ହେଉଛି ରାସ୍ତା। ବନ ବିଭାଗ ଏହାର ନିର୍ମାଣ ଦାୟିତ୍ୱ ନେଇଛି। ତେବେ ରାସ୍ତା କାମବେଳେ ରାସ୍ତାର ଉଭୟ ପାର୍ଶ୍ୱରୁ କାଟି ନିଆଯାଇଛି ଶତାଧିକ ମୂଲ୍ୟବାନ ଗଛ। ଆବଶ୍ୟକ ନ ଥାଇ ରାସ୍ତାକୁ ଅଧିକ ଓସାର ମଧ୍ୟ କରାଯାଇଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି। ସବୁଠାରୁ ରୋଚକ ବିଷୟ ହେଲା ଏପରି ଅନିୟମିତତା ପାଇଁ ବିଭାଗୀୟ ଅଧିକାରୀ ନିଜକୁ ନିର୍ଦ୍ଦୋଷ ପ୍ରମାଣିତ କରିବାକୁ ହାତୀ ଉପରେ ଦୋଷ ଲଦିଛନ୍ତି।

ବଦଳିବ କପିଳାସ, ସପ୍ତଶଯ୍ୟାର ରୂପରେଖ

ବଦଳିବ କପିଳାସ, ସପ୍ତଶଯ୍ୟାର ରୂପରେଖ

ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ, ୩।୧-ବଦଳିବ ପ୍ରସିଦ୍ଧ ପର୍ଯ୍ୟଟନସ୍ଥଳୀ କପିଳାସ, ସପ୍ତଶଯ୍ୟାର ରୂପରେଖ। ପର୍ଯ୍ୟଟକଙ୍କୁ ଆକୃଷ୍ଟ କରିବାକୁ ଉଭୟ ସ୍ଥାନରେ ଭିତ୍ତିଭୂମିର ବିକାଶ ହେବ। ଏଥିପାଇଁ ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲା ପ୍ରଶାସନ ପକ୍ଷରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି ଉଦ୍ୟମ।

ବୁଢ଼ାପଙ୍କ ପୌଷପୂର୍ଣ୍ଣିମା ଯାତ୍ରାରେ ଅସମ୍ଭାଳ ଭିଡ଼

ବୁଢ଼ାପଙ୍କ ପୌଷପୂର୍ଣ୍ଣିମା ଯାତ୍ରାରେ ଅସମ୍ଭାଳ ଭିଡ଼

ବଅଁରପାଳ, ୩।୧(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)-ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ବଅଁରପାଳ ବ୍ଲକ ବୁଢ଼ାପଙ୍କ ଗ୍ରାମର ଅଧିଷ୍ଠାତ୍ରୀ ଦେବୀ ମା’ଲଙ୍ଗବାଉତୀଙ୍କ ପୀଠରେ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିବା ପୌଷ ପୂର୍ଣ୍ଣିମା ଯାତ୍ରା ବୁଧବାର ଦ୍ୱିତୀୟ ଦିବସରେ ପହଞ୍ଚିଛି। ମା’ଙ୍କ ବାର୍ଷିକ ଯାତ୍ରା ଦେଖିବାକୁ ଅସମ୍ଭାଳ ଭିଡ଼ ହେଉଛି।

ଦିବ୍ୟାଙ୍ଗଙ୍କୁ ଉପହାସ : କଷ୍ଟସହି ଆସିଲେ, ବିନା ସାର୍ଟିଫିକେଟରେ ଫେରିଲେ

ଦିବ୍ୟାଙ୍ଗଙ୍କୁ ଉପହାସ : କଷ୍ଟସହି ଆସିଲେ, ବିନା ସାର୍ଟିଫିକେଟରେ ଫେରିଲେ

ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ, ୨। ୧-ଦିବ୍ୟାଙ୍ଗଙ୍କ ପ୍ରତି ସମ୍ବେଦନଶୀଳ ହୁଅ। ସେମାନଙ୍କୁ ସହାୟତାର ହାତ ବଢ଼ାଅ। ସରକାରୀ ଯୋଜନାରେ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ କରି ରୋଜଗାରର ବାଟ ଦେଖାଅ। ଦିବ୍ୟାଙ୍ଗ ଚିହ୍ନଟ ଏବଂ ପଞ୍ଜୀକରଣ ଶିବିରରେ ଏପରି ଲମ୍ବା ଚଉଡ଼ା ଭାଷଣ ଶୁଣିବାକୁ ମିଳେ। ହେଲେ ବାସ୍ତବଚିତ୍ର କିନ୍ତୁ ଭିନ୍ନ। ଅନେକ ସମୟରେ ଦିବ୍ୟାଙ୍ଗମାନେ ସରକାରୀ ଅବେହଳାର ଶିକାର ହେଉଥିବା ଅଭିଯୋଗ ଉଠେ। ମଙ୍ଗଳବାର ଢେଙ୍କାନାଳ ବସ୍‌ଷ୍ଟାଣ୍ଡ ନିକଟରେ ଥିବା ସାମର୍ଥ୍ୟ ଶିବିର କାର୍ଯ୍ୟାଳୟକୁ ୫୦ରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ଦିବ୍ୟାଙ୍ଗ ଆସି ବିନା ସାର୍ଟିଫିକେଟରେ ନିରାଶ ହୋଇ ଫେରିବା ପରେ ସେମାନଙ୍କ ପ୍ରତି ପ୍ରଶାସନ କେତେ ଦରଦୀ ତାହା ସ୍ପଷ୍ଟ ହୋଇଛି।

ଭାଲୁ ଆକ୍ରମଣରେ ଯୁବକ ଗୁରୁତର

ଭାଲୁ ଆକ୍ରମଣରେ ଯୁବକ ଗୁରୁତର

କାମାକ୍ଷାନଗର, ୨।୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲା ପୂର୍ବାଞ୍ଚଳ ରେଞ୍ଜ କରଗୋଳା ଦେବଗଣ ସାହିର କାଏରା ଗପ୍‌(୨୬) ମଙ୍ଗଳବାର ଭାଲୁ ଆକ୍ରମଣରେ ଗୁରୁତର ହୋଇଛନ୍ତି।

ନୂଆ ରୂପ ନେବ ବାଜିଚୌକ ଶହୀଦ ମିନାର

ନୂଆ ରୂପ ନେବ ବାଜିଚୌକ ଶହୀଦ ମିନାର

ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ, ୨। ୧- ୭୯ତମ ସାଧାରଣତନ୍ତ୍ର ଦିବସକୁ ଶୃଙ୍ଖଳିତ ଭାବେ ପାଳନ କରିବାକୁ ଅଣ୍ଟା ଭିଡ଼ିଛି ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲା ପ୍ରଶାସନ। ଏ ସଂକ୍ରାନ୍ତରେ ଏକ ପ୍ରସ୍ତୁତି ବୈଠକ ମଙ୍ଗଳବାର ଅପରାହ୍ନ ସାଢ଼େ ୩ଟାରେ ଜିଲା କାର୍ଯ୍ୟାଳୟର ସଦ୍‌ଭାବନା ଗୃହରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଅତିରିକ୍ତ ଜିଲାପାଳ ଜ୍ୟୋତିରଞ୍ଜନ ପ୍ରଧାନଙ୍କ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତାରେ ଆୟୋଜିତ ଉକ୍ତ ବୈଠକରେ ଜାତୀୟ ଦିବସ ପାଳନର ବିଭିନ୍ନ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ସ୍ଥିରୀକୃତ ହୋଇଛି।

୩ ପ୍ରାର୍ଥତ୍ପତ୍ର କାଏମ

୩ ପ୍ରାର୍ଥତ୍ପତ୍ର କାଏମ

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ,୨।୧- ଆସନ୍ତା ୧୬ ତାରିଖରେ ଅନୁଗୋଳ ପୌରପରିଷଦ ୧୦ ନଂ. ୱାର୍ଡରେ ହେବାକୁ ଥିବା ଉପନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ମଙ୍ଗଳବାର ଉପଜିଲାପାଳଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ପକ୍ଷରୁ ଚୂଡ଼ାନ୍ତ ପ୍ରାର୍ଥୀ ତାଲିକା ପ୍ରକାଶ କରାଯାଇଛି।

ଯୁବକଙ୍କୁ ସଂଘବଦ୍ଧ ଆକ୍ରମଣ

ଯୁବକଙ୍କୁ ସଂଘବଦ୍ଧ ଆକ୍ରମଣ

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ,୨।୧- ଅନୁଗୋଳ ଥାନା କୁଶାସିଂହା ଗ୍ରାମର ଦୋଳଗୋବିନ୍ଦ ବେହେରା(୩୫)ଙ୍କୁ ମଙ୍ଗଳବାର କେତେଜଣ ଯୁବକ ସଂଘବଦ୍ଧ ଭାବେ ଆକ୍ରମଣ କରିଥିବା ନେଇ ତାଙ୍କ ମା’ ପଦ୍ମାବତୀ ଥାନାରେ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି

ପୌରପାଳିକା ସୁପରଭାଇଜରଙ୍କୁ ମାଡ଼

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ,୨।୧- ଅନୁଗୋଳ ହୁଲୁରିସିଂହାଠାରେ ଡ୍ରେନ୍‌ରୁ ପଥର କାଢ଼ିବାକୁ କେନ୍ଦ୍ର କରି ପୌରପାଳିକାର ସୁପରଭାଇଜର କୈଳାସ ଚନ୍ଦ୍ର ଦାସ(୫୭)ଙ୍କୁ ହୁଲୁରିସିଂହାର ଶଙ୍କର ନାୟକ ମାଡ଼ ମାରିଥିବା ନେଇ ଥାନାରେ ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି

ଗୋଟିଏ ରାତିରେ ୨ ଚୋରି

ଗୋଟିଏ ରାତିରେ ୨ ଚୋରି

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ,୨।୧- ଅନୁଗୋଳ ସହରରେ ଚୋରି, ଲୁଟ ଆଦି ଘଟଣା ବଢ଼ି ଚାଲିଛି। ପୋଲିସକୁ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜ ଦେଇ ଦୁର୍ବୃତ୍ତମାନେ ଗୋଟିଏ ପରେ ଗୋଟିଏ ଅପରାଧ ଘଟାଇ ଚାଲିଥିଲେ ମଧ୍ୟ ପୋଲିସ ସେମାନଙ୍କୁ ଧରିବାରେ ସଫଳ ହୋଇପାରୁ ନାହିଁ।

ବେନିୟମ ମାର୍କେଟ କମ୍ପ୍ଲେକ୍ସ: ପଞ୍ଚାୟତିରାଜ ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ଅଭିଯୋଗ

ବନ୍ତଳା,୨।୧(ଡି.ଏନ.ଏ.) - ଅନୁଗୋଳ ବ୍ଲକ ସାତକୋଶିଆ ଅଭୟାରଣ୍ୟ ପୁରୁଣାକୋଟ ପଞ୍ଚାୟତ ହାଇସ୍କୁଲ ଓ ଅନୁସୂଚିତ ଜାତି ଜନଜାତି ମହିଳା ହଷ୍ଟେଲ ସମ୍ମୁଖରେ ବେନିୟମ ଭାବେ ମାର୍କେଟ କମ୍ପ୍ଲେକ୍ସ କରାଯିବା ନେଇ ମଙ୍ଗଳବାର ପଞ୍ଚାୟତିରାଜ ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ନିକଟରେ ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି।

ମଧ୍ୟାହ୍ନ ଭୋଜନ ଚାଉଳ ଚୋରା ଚାଲାଣ ନେଇ ଉତ୍ତେଜନା

ମଧ୍ୟାହ୍ନ ଭୋଜନ ଚାଉଳ ଚୋରା ଚାଲାଣ ନେଇ ଉତ୍ତେଜନା

ଛେଣ୍ଡିପଦା,୨।୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଛେଣ୍ଡିପଦା ବ୍ଲକ ସନ୍ତରାବନ୍ଧ ପ୍ରାଥମିକ ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ମଙ୍ଗଳବାର ମଧ୍ୟାହ୍ନଭୋଜନ ଚାଉଳ ଚୋରା ଚାଲାଣକୁ ନେଇ ଉତ୍ତେଜନା ଦେଖାଦେଇଥିଲା।

ବାଇକ୍‌ ଧକ୍କାରେ ଯୁବକ ଗୁରୁତର

ବାଇକ୍‌ ଧକ୍କାରେ ଯୁବକ ଗୁରୁତର

ବଇଣ୍ଡା,୨।୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଆଠମଲ୍ଲିକ ବ୍ଲକ ଠାକୁରଗଡ଼-ନାକିଚି ପୂର୍ତ୍ତ ବିଭାଗ ରାସ୍ତାର ବନମାଳୀପୁର ଠାରେ ରବିବାର ଏକ ବାଇକ୍‌ ଧକ୍କାରେ ବନମାଳୀପୁର ଗ୍ରାମର ରତନ କୁମାର ପ୍ରଧାନ ଗୁରୁତର ହୋଇଛନ୍ତି।

ବଳରାମପ୍ରସାଦରେ ଖୋଲିଲା ଧାନମଣ୍ଡି: ଉଚିତ ମୂଲ୍ୟ ମିଳୁ ନ ଥିବାରୁ ଅସନ୍ତୋଷ

ବଳରାମପ୍ରସାଦରେ ଖୋଲିଲା ଧାନମଣ୍ଡି: ଉଚିତ ମୂଲ୍ୟ ମିଳୁ ନ ଥିବାରୁ ଅସନ୍ତୋଷ

ବଅଁରପାଳ,୨।୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ବଅଁରପାଳ ବ୍ଲକ ବଳରାମପ୍ରସାଦ ସମବାୟ ସମିତି ଲିଃ.ରେ ମଙ୍ଗଳବାର ଏକ ଧାନମଣ୍ଡି ଖୋଲା ଯାଇଛି। ସମିତି ସଭାପତି ବିଜୟ ସିଂ ଯୋଗଦେଇ ଏହାକୁ ଉଦ୍‌ଘାଟନ କରିଥିଲେ।

ବାଇକ୍‌ ଧକ୍କାରେ ଜଣେ ମୃତ

ବାଇକ୍‌ ଧକ୍କାରେ ଜଣେ ମୃତ

ବଅଁରପାଳ,୨।୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)- କଟକ-ସମ୍ବଲପୁର ୫୫ନଂ. ଜାତୀୟ ରାଜପଥର ବଅଁରପାଳ ଗଣେଶ ବଜାରଠାରେ ମଙ୍ଗଳବାର ପୂର୍ବାହ୍ନରେ ଏକ ବାଇକ୍‌ ଧକ୍କାରେ ବାଇଧର ପରିଡ଼ା(୬୧)ଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି।

ପୌଷ ପୂର୍ଣ୍ଣମୀ ଯାତ୍ରା ପାଇଁ ବୁଢ଼ାପଙ୍କ ଉତ୍ସବମୁଖର

ପୌଷ ପୂର୍ଣ୍ଣମୀ ଯାତ୍ରା ପାଇଁ ବୁଢ଼ାପଙ୍କ ଉତ୍ସବମୁଖର

ବଅଁରପାଳ,୨।୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ବଅଁରପାଳ ବ୍ଲକ ବୁଢ଼ାପଙ୍କ ଗ୍ରାମର ପ୍ରତ୍ୟେକ୍ଷ ଠାକୁରାଣୀ ମା’ ଲଙ୍ଗବାଉତୀଙ୍କ ବାର୍ଷିକ ଯାତ୍ରା ଉତ୍ସବ ମଙ୍ଗଳବାରଠାରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି।

ଓଜେଏସ୍‌ରେ ସିଓନା ସିଦ୍ଧାର୍ଥଙ୍କ ସଫଳତା

ଓଜେଏସ୍‌ରେ ସିଓନା ସିଦ୍ଧାର୍ଥଙ୍କ ସଫଳତା

ବଇଣ୍ଡା,୨।୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଆଠମଲ୍ଲିକ କେନ୍ଦୁପତ୍ର ବିଭାଗର ଡିଏଫ୍‌ଓ ଶରତ ଚନ୍ଦ୍ର ମହାରଣାଙ୍କ ଝିଅ ସିଓନା ସିଦ୍ଧାର୍ଥ ମହାରଣା ଓଡ଼ିଶା ଜୁଡିସିଆଲ ସର୍ଭିସ(ଓଜେଏସ୍‌) ପରୀକ୍ଷାରେ ୧୦ମ ସ୍ଥାନ ଅଧିକାର କରିଛନ୍ତି।

 ଚାକିରି କରେଇ ଦେବା ନାଁରେ ଠକେଇ:  ନକଲି  ସାମ୍ବାଦିକ ଅଟକ

ଚାକିରି କରେଇ ଦେବା ନାଁରେ ଠକେଇ: ନକଲି ସାମ୍ବାଦିକ ଅଟକ

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ, ୨।୧- ତାଳଚେରଠାରେ ଥିବା ଏଲ୍‌ଆଣ୍ଡଟି କମ୍ପାନୀରେ ଚାକିରି କରେଇ ଦେବା ନାଁରେ ଠକେଇ ଅଭିଯୋଗରେ ଅନୁଗୋଳ ପୋଲିସ ମଙ୍ଗଳବାର ଜଣେ ନକଲି ସାମ୍ବାଦିକଙ୍କୁ ଅଟକ ରଖିଛି।

ନାଲକୋ କର୍ମଚାରୀ ମୃତ

ନାଲକୋ କର୍ମଚାରୀ ମୃତ

ବଅଁରପାଳ, ୨।୧(ଡି.ଏନ.ଏ.): ନାଲକୋ ସେଲ୍‌ଟର ପ୍ଲାଣ୍ଟରେ ଚାକିରି କରିଥିବା ଜଣେ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ମଙ୍ଗଳବାର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ମୃତକ ହେଲେ ମହେଶ୍ୱର ମୁର୍ମୁ।

ନିଖୋଜ ଦୁଷ୍ମନ୍ତଙ୍କ ପତ୍ତା ମିଳିଲା

ନିଖୋଜ ଦୁଷ୍ମନ୍ତଙ୍କ ପତ୍ତା ମିଳିଲା

ବନ୍ତଳା, ୨।୧(ଡି.ଏନ.ଏ.): ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ବନ୍ତଳା ଥାନା ମଧୁପୁର ଗ୍ରାମର ନିଖୋଜ ଦୁଷ୍ମନ୍ତ ସାହୁ(୩୫)ଙ୍କ ପତ୍ତା ମିଳିଛି। ଜନ୍ତୁ ଶିକାର ପାଇଁ ପକାଯାଇଥିବା ହୁକ ସଂସ୍ପର୍ଶରେ ଆସି ଦୁଷ୍ମନ୍ତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହେବା ପରେ ତାଙ୍କୁ ନାଳରେ ପୋତି ଦିଆଯାଇଥିବା ପୋଲିସ ତଦନ୍ତରୁ ଜାଣିବାକୁ ପାଇଛି। ଢ଼େଙ୍କାନାଳ ସାଇଣ୍ଟିଫିକ୍‌ ଟିମ୍‌, ଡାକ୍ତର ଟିମ୍‌, ମାଜିଷ୍ଟ୍ରେଟ ଓ ପୋଲିସ ଉପସ୍ଥିତିରେ ମୃତଦେହକୁ ଉଦ୍ଧାର କରାଯିବ ବୋଲି ଆଇଆଇସି ସବ୍ୟସାଚୀ ରାଉତ ମଙ୍ଗଳବାର ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି।

ବାଜି ରାଉତ ଛାତ୍ରାବାସରେ ଜିଲାପାଳ: ଅନ୍ତେବାସୀଙ୍କ ସହ ପାଳନ କଲେ ନବବର୍ଷ

ବାଜି ରାଉତ ଛାତ୍ରାବାସରେ ଜିଲାପାଳ: ଅନ୍ତେବାସୀଙ୍କ ସହ ପାଳନ କଲେ ନବବର୍ଷ

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ,୧।୧- ବାଜି ରାଉତ ଛାତ୍ରାବାସ ଅନ୍ତେବାସୀଙ୍କ ଗହଣରେ ସୋମବାର ନବବର୍ଷ ପାଳନ କରିଛନ୍ତି ଅନୁଗୋଳ ଜିଲାପାଳ ଅନିଲ କୁମାର ସାମଲ। ପୂର୍ବାହ୍ନରେ ଜିଲାପାଳ ପହଞ୍ଚିବା ମାତ୍ରେ ଛାତ୍ରାବାସର ଜ୍ଞାନମନ୍ଦିରଠାରେ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ର ଓ କର୍ମକର୍ତ୍ତାମାନେ ତାଙ୍କୁ ସ୍ବାଗତ କରିଥିଲେ।