ଅନଗୁଳ-ଢେଙ୍କାନାଳ

୭ ଦଫା ଦାବି ନେଇ ନେସ୍‌ର ପ୍ରତୀକ ଧର୍ମଘଟ

୭ ଦଫା ଦାବି ନେଇ ନେସ୍‌ର ପ୍ରତୀକ ଧର୍ମଘଟ

ବଅଁରପାଳ,୬।୬(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ନାଲ୍‌କୋ ପ୍ରଶାସନିକ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ସମ୍ମୁଖରେ ବୁଧବାର ନାଲ୍‌କୋ ଏମ୍ପ୍ଲୋଇଜ୍‌ ସଂଘ(ନେସ୍‌) ପକ୍ଷରୁ ପ୍ରତୀକ ଧର୍ମଘଟ କରାଯାଉଛି।

କ୍ଷେତ୍ର ପରିଚାଳନା ଗୃହ ଉଦ୍‌ଘାଟିତ

କ୍ଷେତ୍ର ପରିଚାଳନା ଗୃହ ଉଦ୍‌ଘାଟିତ

ବଇଣ୍ଡା,୫।୬(ଡି.ଏନ.ଏ.): କିଶୋରନଗର ବ୍ଲକ ବାମୁର ରେଞ୍ଜ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ପରିସରରେ ମଙ୍ଗଳବାର ନୂତନ ନିର୍ମାଣ ହୋଇଥିବା କ୍ଷେତ୍ର ପରିଚାଳନା ଗୃହ ଉଦ୍‌ଘାଟିତ ହୋଇଛି।

ବିହନ ନ ପାଇ ସୋସାଇଟିରେ ଚାଷୀଙ୍କ ହୋହାଲ୍ଲା

ପାଲଲହଡା,୫ା୬(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ପାଲଲହଡ଼ା ଅଞ୍ଚଳରେ ଖରିଫ ଚାଷ ପାଇଁ ଧାନଖେତ ସହ ଚାଷୀ ପ୍ରସ୍ତୁତ ଥିବାବେଳେ ବିହନ ସଙ୍କଟ ଚାଷୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଅସନ୍ତୋଷ ସୃଷ୍ଟି କରିଛି। ସରକାରୀସ୍ତରରେ ସୋସାଇଟି ମାଧ୍ୟମରେ ଯାହା ବିହନ ମିଳୁଛି ତାହା ସମୁଦ୍ରକୁ ଶଙ୍ଖେ ସଦୃଶ ହୋଇଛି। ଏପରି ପରିସ୍ଥିତି ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି ନିଜିଗଡ଼ ସୋସାଇଟିରେ। ମ

୧୪ ଦଫା ଦାବିରେ ଧାରଣା, ବିକ୍ଷୋଭ

୧୪ ଦଫା ଦାବିରେ ଧାରଣା, ବିକ୍ଷୋଭ

ପାଲଲହଡା,୫ା୬(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଓଡ଼ିଶା କୃଷକ ସଭା, ସିପିଆଇ(ଏମ) ପକ୍ଷରୁ ୧୪ ଦଫା ଦାବି ନେଇ ପାଲଲହଡା ଉପଜିଲାପାଳଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ସମ୍ମୁଖରେ ମଙ୍ଗଳବାର ଧାରଣା ସହ ବିକ୍ଷୋଭ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରାଯାଇଥିଲା।

ଅବକାରୀ ଚଢ଼ାଉ, ୨ ଗିରଫ

ଅବକାରୀ ଚଢ଼ାଉ, ୨ ଗିରଫ

ପାଲଲହଡା,୫ା୬(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ପାଲଲହଡା ଏବଂ ତାଳଚେର ଅବକାରୀ ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ମଙ୍ଗଳବାର ପାଲଲହଡାର ବିଭିନ୍ନ ଅଞ୍ଚଳରେ ଚଢ଼ାଉ କରାଯାଇ ବିପୁଳ ପରିମାଣର ମହୁଲି ମଦ ଜବତ କରାଯାଇଛି।

ପିସିସି ସଭାପତିଙ୍କ ଗସ୍ତ ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତି

ପିସିସି ସଭାପତିଙ୍କ ଗସ୍ତ ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତି

ତାଳଚେର,୫ା୬(ନି.ପ୍ର.)- ଆସନ୍ତା ୮ ତାରିଖରେ ପିସିସି ସଭାପତି ନିରଞ୍ଜନ ପଟ୍ଟନାୟକଙ୍କ ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ଗସ୍ତ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ରହିଛି। ଏହି ଗସ୍ତକୁ ସଫଳ କରିବା ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ମଙ୍ଗଳବାର ତାଳଚେର ପ୍ରେସ୍‌ କ୍ଲବଠାରେ କଂଗ୍ରେସ ପକ୍ଷରୁ ଏକ ପ୍ରସ୍ତୁତି ବୈଠକ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା।

ତାଳଚେରରେ ବ୍ୟାପୁଛି ଜଣ୍ଡିସ:  ୪ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ନାମରେ ଏତଲା

ତାଳଚେରରେ ବ୍ୟାପୁଛି ଜଣ୍ଡିସ: ୪ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ନାମରେ ଏତଲା

ତାଳଚେର,୫ା୬(ନି.ପ୍ର)- ତାଳଚେର ସହରରେ ଜଣ୍ଡିସ ବ୍ୟାପିବାରେ ଲାଗିଛି। ଏଥିପାଇଁ ଜନସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ବିଭାଗର ନିର୍ବାହୀ ଯନ୍ତ୍ରୀ, ଏସ୍‌ଡିଓ, ଜେଇ ଓ ନିର୍ବାହୀ ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ଦାୟୀ କରିଛି ଯୁବ ସମାଜସେବୀ ସଙ୍ଗଠନ। ମଙ୍ଗଳବାର ସଙ୍ଗଠନ ପକ୍ଷରୁ ଏ ନେଇ ସମ୍ପୃକ୍ତ ଅଧିକାରୀମାନଙ୍କ ନାମରେ ତାଳଚେର ଥାନାରେ ଏତଲା ଦିଆଯାଇଛି।

ମାର୍କେଟ, ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦ୍ର ସଫେଇ

ମାର୍କେଟ, ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦ୍ର ସଫେଇ

ବନ୍ତଳା,୫ା୬(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ବିଶ୍ୱ ପର୍ଯ୍ୟାବରଣ ଦିବସ ଅବସରରେ ପୁରୁଣାକୋଟସ୍ଥିତ ସିଆର୍‌ପିଏଫ୍‌ ୧୨ ବାଟାଲିୟନ ପକ୍ଷରୁ ସଫେଇ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ କରାଯାଇଥିଲା।

ଆମ ସ୍କୁଲ ଅଭିଯାନ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ

ବଇଣ୍ଡା,୫।୬(ଡି.ଏନ.ଏ.)- କିଶୋରନଗର ବ୍ଲକ ଅଙ୍ଗପଡ଼ା ପଞ୍ଚାୟତ ତୁରୁଡ଼ା ଉ.ପ୍ରା. ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ସୋମବାର ଆମ ସ୍କୁଲ ଅଭିଯାନ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି।

ଖରିଫ ଚାଷ ପାଇଁ ଜମି ପ୍ରସ୍ତୁତ ବିହନ ଆସିନି, ବଢ଼ୁଛି ଅସନ୍ତୋଷ

ଛେଣ୍ଡିପଦା,୫।୬(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଛେଣ୍ଡିପଦା ବ୍ଲକରେ ଖରିଫ ଚାଷ ପାଇଁ କୃଷି ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ଧାନ, ରବି ଜାତୀୟ ଏବଂ ତୈଳ ଜାତୀୟ ଫସଲ ନିମନ୍ତେ ଲକ୍ଷ୍ୟଧାର୍ଯ୍ୟ କରାଯାଇଛି। ଅଖିମୁଠି ଅନୁକୁଳ ପରଠାରୁ ଧାନ ଚାଷ ସହ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ଫସଲ ପାଇଁ ଚାଷୀମାନେ ଜମି ପ୍ରସ୍ତୁତି କରିସାରିଛନ୍ତି। ଇତିମଧ୍ୟରେ ମୌସୁମୀ ବର୍ଷା ଆଗମନର ସୂଚନା ମଧ୍ୟ ମିଳିଲାଣି। ହେଲେ ଅଦ୍ୟାବଧି ବ୍ଲକ ଅଞ୍ଚଳକୁ କୌଣସି ପ୍ରକାର ବିହନ ଯୋଗାଇ ଦିଆଯାଇ ନାହିଁ। କେବେ ଧାନ ବିହନ ପହଞ୍ଚିବ ଚାଷୀମାନେ ତାହାକୁ ଅପେକ୍ଷା କରିଛନ୍ତି।

ସାପ କାମୁଡ଼ାରେ ବାଳକ ମୃତ

ସାପ କାମୁଡ଼ାରେ ବାଳକ ମୃତ

ଛେଣ୍ଡିପଦା,୫।୬(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଛେଣ୍ଡିପଦା ଥାନା ମାଛକୁଟା ପଞ୍ଚାୟତ ଗୋବିନ୍ଦପୁରସାହି ଗ୍ରାମର ଭଜମନ ନାୟକଙ୍କ ପୁଅ ବିଭୂତି ଭୂଷଣ ନାୟକ(୧୨) ମଙ୍ଗଳବାର ସର୍ପାଘାତରେ ପ୍ରାଣ ହରାଇଛନ୍ତି।

ନାଇଟ୍‌ କ୍ରିକେଟ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ ଉଦ୍‌ଘାଟିତ

ବଇଣ୍ଡା,୫।୬(ଡି.ଏନ.ଏ.)- କିଶୋରନଗର ବ୍ଲକ ବଇଣ୍ଡା ରାମଦେଓ ଉଚ୍ଚ ବିଦ୍ୟାଳୟ ଖେଳପଡ଼ିଆଠାରେ ସୋମବାର ରାତିରେ ବଇଣ୍ଡା ନେହେରୁ ନାଇଟ୍‌ କ୍ରିକେଟ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ ଉଦ୍‌ଘାଟିତ ହୋଇଯାଇଛି। ମୁଖ୍ୟଅତିଥି ଭାବେ କିଶୋରନଗର ବ୍ଲକ ଉପାଧ୍ୟକ୍ଷ ସୁନୀଲ କୁମାର ପ୍ରଧାନ ଯୋଗଦେଇ ଏହାକୁ ଉଦ୍‌ଘାଟନ କରିଥିଲେ।

ଗାଡ଼ିମୋଟର ଯାଞ୍ଚ, ୨୩ ମାମଲା ରୁଜୁ

ବଇଣ୍ଡା,୫।୬(ଡି.ଏନ.ଏ.)- କଟକ-ସମ୍ବଲପୁର ୫୫ନଂ. ଜାତୀୟ ରାଜପଥର ହଣ୍ଡପା ଛକଠାରେ ମଙ୍ଗଳବାର ହଣ୍ଡପା ପୋଲିସ ପକ୍ଷରୁ ଗାଡ଼ିମୋଟର ଯାଞ୍ଚ କରାଯାଇଛି।

ପରିବେଶ ସୁରକ୍ଷା ପାଇଁ ବୃକ୍ଷରୋପଣ ଜରୁରୀ

ପରିବେଶ ସୁରକ୍ଷା ପାଇଁ ବୃକ୍ଷରୋପଣ ଜରୁରୀ

ଛେଣ୍ଡିପଦା,୫।୬(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଛେଣ୍ଡିପଦା ଜଙ୍ଗଲ ବିଭାଗ ତଥା ଅନୁଗୋଳ ବନ୍ୟପ୍ରାଣୀ ଓ ପରିବେଶ ସମିତି ମିଳିତ ଆନୁକୂଲ୍ୟରେ ମଙ୍ଗଳବାର ସ୍ଥାନୀୟ ଯୋଗ କେନ୍ଦ୍ରଠାରେ ବିଶ୍ୱ ପରିବେଶ ଦିବସ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଫରେଷ୍ଟର ପ୍ରତାପ କେଶରୀ ପ୍ରଧାନଙ୍କ ପୌରୋହିତ୍ୟରେ ଆୟୋଜିତ ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଦିବସ ପାଳନର ଲକ୍ଷ୍ୟ ଓ ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟ ସମ୍ପର୍କରେ ଆଲୋଚନା କରାଯାଇଥିଲା।

ଆଦ୍ୟାଶା ଆନନ୍ଦିତା ବେଷ୍ଟ ଗ୍ରାଜୁଏଟ୍‌

ଆଦ୍ୟାଶା ଆନନ୍ଦିତା ବେଷ୍ଟ ଗ୍ରାଜୁଏଟ୍‌

ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ, ୫।୬- ଢେଙ୍କାନାଳ ସ୍ବୟଂଶାସିତ ମହାବିଦ୍ୟାଳୟର ଯୁକ୍ତ ୩ ପରୀକ୍ଷା ଫଳ ମଙ୍ଗଳବାର ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି।

ସ୍ବାମୀ ଶାବଳ ମାଡ଼ରେ ସ୍ତ୍ରୀ ମୃତ

ସ୍ବାମୀ ଶାବଳ ମାଡ଼ରେ ସ୍ତ୍ରୀ ମୃତ

ପାଲଲହଡା, ୫।୬(ଡି.ଏନ.ଏ.) ପାରିବାରିକ କଳହକୁ କେନ୍ଦ୍ର କରି ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ପାଲଲହଡ଼ା ବ୍ଲକ ନାଗିରା ପଞ୍ଚାୟତ କଇରା ଗ୍ରାମରେ ରବିବାର ରାତିରେ ଏକ ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡ ଘଟିଛି। ସ୍ବାମୀ କୋହ୍ଲ ଦେହୁରୀଙ୍କ ଶାବଳ ମାଡ଼ରେ ସ୍ତ୍ରୀ ପାର୍ବତୀ ଦେହୁରୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି।

ଶିକ୍ଷା ଅଧିକାରୀଙ୍କଠାରେ ଅଭିଯୋଗ : ସାର୍ଟିଫିକେଟ ପାଇଁ ଟଙ୍କା ମାଗୁଛନ୍ତି ଶିକ୍ଷକ

ବଇଣ୍ଡା,୫।୬ (ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ଆଠମଲ୍ଲିକ ବ୍ଲକ ପାଇକସାହି ରାଧାମାଧବ ଉଚ୍ଚ ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ଦଶମ ଶ୍ରେଣୀ ଉତ୍ତୀର୍ଣ୍ଣ ହୋଇଥିବା ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରଙ୍କୁ ବୋର୍ଡ ସାର୍ଟିଫିକେଟ ପ୍ରଦାନ ବାବଦରେ ୨ଶହ ଟଙ୍କା ଦାବି କରାଯାଉଛିି। ଏ ନେଇ ପାଇକସାହି ଗ୍ରାମବାସୀ ସୋମବାର ଜିଲା ଶିକ୍ଷା ଅଧିକାରୀଙ୍କଠାରେ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି।

ଜଳକଷ୍ଟରେ ମୁଣ୍ଡିଆସାହିବାସୀ

ଜଳକଷ୍ଟରେ ମୁଣ୍ଡିଆସାହିବାସୀ

ବନ୍ତଳା,୫।୬ (ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଅନୁଗୋଳ ବ୍ଲକ କାଙ୍ଗୁଲା-ବେନ୍ତପୁର ପଞ୍ଚାୟତର କାଙ୍ଗୁଲା ମୁଣ୍ଡିଆସାହିରେ ପାନୀୟ ଜଳ ସମସ୍ୟା ଦେଖାଦେଇଛି। ଲୋକମାନେ ପିଇବା ପାଣି ନ ପାଇ ହନ୍ତସନ୍ତ ହେଉଛନ୍ତି। ସାହିରେ ଥିବା ନଳକୂଅରୁ ପାଣି ବାହାରୁ ନ ଥିବାବେଳେ କୂଅ ଶୁଖିଲା ପଡିଛି। ଏ ଦିଗରେ ପ୍ରଶାସନ ଦୃଷ୍ଟି ଦେଉ ନ ଥିବା ନେଇ ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ତୀବ୍ର ଅସନ୍ତୋଷ ଦେଖାଦେଇଛି।

ନୃତ୍ୟ, ସଙ୍ଗୀତ ମାଧ୍ୟମରେ ସଚେତନତା ବାର୍ତ୍ତା

ନୃତ୍ୟ, ସଙ୍ଗୀତ ମାଧ୍ୟମରେ ସଚେତନତା ବାର୍ତ୍ତା

କାମାକ୍ଷାନଗର, ୫।୬(ଡି.ଏନ.ଏ)- ଓଡ଼ିଶା ରାଜ୍ୟ ପୋଲିସ ପକ୍ଷରୁ ମହିଳା ଓ ଶିଶୁମାନଙ୍କ ସଚେତନତା ଉପଲକ୍ଷେ ଚାଲୁଥିବା ପରି ରଥକୁ କାମାକ୍ଷାନଗର ଠାରେ ସୋମବାର ବିପୁଳ ସ୍ବାଗତ କରାଯାଇଛି। କାମାକ୍ଷାନଗର ପୋଲିସ ପକ୍ଷରୁ ଆୟୋଜିତ ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକେ ଏକାଠି ରଥକୁ ସ୍ବାଗତ କରିବା ସହିତ ନୃତ୍ୟ ଓ ସଙ୍ଗୀତ ମାଧ୍ୟମରେ ସଚେତନତା ବାର୍ତ୍ତା ବାଣ୍ଟିଥିଲେ।

ବିପ୍ଳବକୁ ନେଇ ସୃଷ୍ଟି ସାହିତ୍ୟ ପ୍ରଭାବଶାଳୀ

ବିପ୍ଳବକୁ ନେଇ ସୃଷ୍ଟି ସାହିତ୍ୟ ପ୍ରଭାବଶାଳୀ

ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ,୫।୬- ଢେଙ୍କାନାଳ ମିନି ଷ୍ଟାଡିୟମଠାରେ ସୋମବାର ମହିମା ପୁସ୍ତକମେଳାର ୪ର୍ଥ ସନ୍ଧ୍ୟା ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ୪ର୍ଥ ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ‘ସଂଗ୍ରାମୀ ଜୀବନରେ ସାହିତ୍ୟ’ ଶୀର୍ଷକ ଆଲୋଚନାଚକ୍ରରେ ମୁଖ୍ୟଅତିଥି ଭାବେ ଯୋଗଦେଇ ବିଶିଷ୍ଟ ଶିକ୍ଷାବିତ ପ୍ରଫେସର ରାଧାମୋହନ କହିଲେ ଯେ, ସାଧାରଣ ଲୋକଙ୍କ ସମସ୍ୟାକୁ ନେଇ ହୋଇଥିବା ବିପ୍ଳବ ସମ୍ପର୍କରେ ଯେଉଁ ସାହିତ୍ୟ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଥାଏ ତାହା ସମାଜକୁ ପ୍ରଭାବିତ କରିଥାଏ।

ରବିଧାନ ସଂଗ୍ରହ ପାଇଁ ପ୍ରଥମ ବୈଠକ

ରବିଧାନ ସଂଗ୍ରହ ପାଇଁ ପ୍ରଥମ ବୈଠକ

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ,୫।୬: ଅନୁଗୋଳ ଜିଲାପାଳଙ୍କ ସମ୍ମିଳନୀ କକ୍ଷରେ ମଙ୍ଗଳବାର ଜିଲାସ୍ତରୀୟ ରବିଧାନ ସଂଗ୍ରହ ପାଇଁ ପ୍ରଥମ ବୈଠକ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି।

ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲା ବିଜ୍ଞାନ କେନ୍ଦ୍ରର ୨୪ ବର୍ଷ ପୂର୍ତ୍ତି: ଜୀବ ବିଜ୍ଞାନ  ଗ୍ୟାଲେରି ଉଦ୍‌ଘାଟିତ

ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲା ବିଜ୍ଞାନ କେନ୍ଦ୍ରର ୨୪ ବର୍ଷ ପୂର୍ତ୍ତି: ଜୀବ ବିଜ୍ଞାନ ଗ୍ୟାଲେରି ଉଦ୍‌ଘାଟିତ

ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ,୫।୬: ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲା ବିଜ୍ଞାନ କେନ୍ଦ୍ରକୁ ମଙ୍ଗଳବାର ୨୪ ବର୍ଷ ପୁରିଛି। ଏହି ଅବସରରେ ଏକ ଜୀବ ବିଜ୍ଞାନ ଗ୍ୟାଲେରି ଉଦ୍‌ଘାଟିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଅତିରିକ୍ତ ଜିଲାପାଳ ଅବନୀକାନ୍ତ ପଟ୍ଟନାୟକ ମୁଖ୍ୟଅତିଥିଭାବେ ଯୋଗଦେଇ ଏହାକୁ ଉଦ୍‌ଘାଟନ କରିଛନ୍ତି।

ଲାୟନ୍ସ କ୍ଲବ ପକ୍ଷରୁ ବୃକ୍ଷରୋପଣ

ଲାୟନ୍ସ କ୍ଲବ ପକ୍ଷରୁ ବୃକ୍ଷରୋପଣ

ବଅଁରପାଳ,୫।୬(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା କୁଲାଡ଼ ଓ ଗିରଙ୍ଗସ୍ଥିତ ସାଇ ମନ୍ଦିର ପ୍ରାଙ୍ଗଣରେ ଲାୟନ୍ସ କ୍ଲବ ଅନୁଗୋଳ ହାରମୋନି ପକ୍ଷରୁ ମଙ୍ଗଳବାର ବିଶ୍ୱ ପରିବେଶ ଦିବସ ପାଳିତ ହୋଇଯାଇଛି।

ବଳରାମ କୋଇଲା ଖଣି ବନ୍ଦ ଆନ୍ଦୋଳନ ଜାରି

ବଳରାମ କୋଇଲା ଖଣି ବନ୍ଦ ଆନ୍ଦୋଳନ ଜାରି

ତାଳଚେର,୫ା୬ (ନି.ପ୍ର.) ପର୍ଯ୍ୟାପ୍ତ ପରିମାଣର କୋଇଲା ପରିବହନ ଦାବି ନେଇ ଗତ ୩ ଦିନ ହେଲା ଏମ୍‌ସିଏଲ୍‌ର ଏଠାରେ ଥିବା ବଳରାମ କୋଇଲା ଖଣିରେ ବଳରାମ ସେକ୍ଟର ଟ୍ରକ୍‌ ମାଲିକ ସଂଘ ପକ୍ଷରୁ ଖଣି ବନ୍ଦ ଆନ୍ଦୋଳନ ଚାଲିଛି। ସଂଘର ପ୍ରାୟ ୫୦୦ରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ସଦସ୍ୟ ଖଣିର ଟାଇମ ଅଫିସ, ଜିରୋ ପଏଣ୍ଟ ପରିବହନ ରାସ୍ତା, ପ୍ରକଳ୍ପ ଅଧିକାରୀଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ସମେତ ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ଧାରଣା ଦେବା ଦ୍ୱାରା କୋଇଲା ଉପତ୍ାଦନ ଓ ପରିବହନ କାର୍ଯ୍ୟ ବ୍ୟାହତ ହୋଇଛି ା ଗତ ୧ମାସ ହେଲା ସମସ୍ୟା ଲାଗି ରହିଥିଲେ ବି ଖଣି କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ ସମାଧାନ ନିମନ୍ତେ ଆଗ୍ରହ ପ୍ରକାଶ କରୁ ନାହାନ୍ତି। ସୋଲଡା ଗ୍ରାମ ନିକଟରେ ଥିବା କୋଇଲା ଷ୍ଟକରେ ନିଆଁ ଲାଗି ଲକ୍ଷ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ଜାତୀୟ ସମ୍ପତ୍ତି ପାଉଁଶ ହେଉଛି। ଅଥଚ ଏହି କୋଇଲାକୁ ଲୋକାଲ ସେଲରେ ଖଣି କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ ଯୋଗାଇ ଦେଉ ନାହାନ୍ତି ବୋଲି ସେମାନେ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି।